Új privát üzeneted érkezett!


Sziasztok!

NUSKA, ZSIGMONDNAK BOLDOG FÉLSZÜLINAPOT!
Kép

Köszönjük még egyszer a képdicséreteket és a gratulációkat a fogacskához. :)

Nóna! Még nem gondolkodtam azon, mikor fog Nimród külön aludni, egyelőre így jó. Az apja is nagyon szereti, hogy ott van mellettünk. :)
A kiságyában ritkán alszik, napközben inkább a hordozóban és a babakocsiban szundikál. Este fürdés után mikor elalszik, a kiságyába tesszük addig, amíg mi is lefekszünk. Nem szoktam felkölteni, hogy áttegyem a mi ágyunkba, akkor teszem át, amikor felsír.
Látom nálatok sem lesz gond a kajálással. :lol: Örülök, hogy Istinek ízlett az őszibarack.
Képzeld, tegnap Nimród elkezdte a sírást, mert nem kaphatott a darázsfészekből, amit ettünk. Egyre jobban kívánja a kaját tőlünk. Még pár nap és elkezdjük az almát enni. Nem akarom én napra pontosan megvárni a fél éves kort, csak akkor jutunk hozzá megbízható almához, amit vettünk.:)
Éjszaka legalább 3-szor szopizik. Van mikor csak pár kortyot kér, máskor rendes adagot. Mivel velem alszik, nem zavar, kipihenem magam én is. És néha nem is tudok róla, hogy evett. :oops: Már egyedül is megtalálja a cicit. :lol:
Miért gondolod, hogy kevés volt a tejed? Szoktad mérni, mennyit eszik?

Enikő! Mi volt hétvégén?

Ercsi! Én is hiányoltalak, és most is hiányolom azokat, akik rég nem írtak, de azért nem írom le a nevüket, mert biztos kihagynák valakit :oops: , meg néha én is eltűntem/eltűnök :oops: .
Lillus nagyon édes, mosolygós kislány!:D És nagyon ügyes! Tetszik a sorozatfotó!:)

Kisscica! Gratulálok az álldogáláshoz!:D Maszat nagyon ügyes és aranyos a képeken!:D

Kritta! Nagyon szépek vagytok!:D Szerintem csinos vagy és a lányod olyan, mint egy játékbaba! Olyan édes!:D A szeme pedig sötétkék, de lehet, hogy tévedek. Nem látom jól.
Derekad hogy van mostanában?

Nono! Jó sokáig fenn voltál. Éjjel-nappal tanulsz?
Paragrafus... :lol: :lol: :lol: Édes lehetett Szonja!:D
És te már tényleg ott tartasz, ahol kell vizsga előtt. :) Ilyenkor már kezdenek kavarogni a fejedben a gondolatok, de ha az utolsó nap már nem tanulsz, kitisztul, és a vizsgán mindent vágsz majd! Meglátod!:)
Te is április 29.-én születtél? Akkor a te szülinapodat ezután fejből fogom tudni. :wink:

Na.. mennem kell. Jó éjt mindenkinek!:)

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Köszi Ercsi!

hnézsófi
 
 

 
 

....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 14:51-kor.
Vendég
 


[quote="ercsi_3"] írta:ercsi_3Szonja édes lehetett, ahogy próbálgatja a "paragrafus" szót :lol: ha megtanulta, próbáljátok meg a "paralelepipedont", vagy csak a "paralelogrammát" :lol:


ercsi! :lol: :D ezt a szót még nekem is meg kell tanulnom! Kétszer olvastam fel tagoltan mire sikerült kimondani...a fáradtságra kenem...valamire muszáj, ennyire mafla nem lehetek h nem tudtam kimondani.. :D
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 14:52-kor.
Vendég
 


jó reggelt



azt hiszem panaszkodom egy sort hátha jobb lesz a helyzet



Kristófnak nagyon kicsi az alvásigénye.csak reménykedni tudok,hogy ez fog változni.

a ma reggelünk 5órakkor kezdödött

azóta fent van ő is.nem azért kel fel mert éhes.még csak most reggelizet.éjjel 1x evett 2.50kor.este 8kor aludt.11ig 3x kelt fel (ilyet se csinált még) és csak cumival aludt vissza.pedig nem is nagy cumis.én már 10kor aludtam de 2x keltem 11ig.utána 2.50kor majd 3.30kor apát keltetem és 5kor Kristóf keltet.sehogy nem birtam vissza altatni. ugyhogy már kimostam,kiteregettem,felraktam a kajcsit,elmosogattam.Kristóf meg a hordózóba magyarázot.nappal se alszik annyit,hogy azért nem aludna reggel tovább.délelött max 30perc és délután is.délben változó.van,hogy akkor is 30perc van,hogy 2óra hossza.de ha kevesebbet alszik akkor se alszik sokkal tovább.5-6között kel.ha sikerül néha max 7ig de ez nagyon ritka.én meg csak fáradok és fáradok.sokszor állva eltudnék aludni.



tudom pár év mulva már nevetve fogok erre az időre vissza gondolni csak addig túl kell élni.



bocsi a panaszkodásért (mostanába egyre többször) de jó kiirni magamból.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak pár sort tudok írni,mert elég nagy a káosz itthon rendet kell tennem és főzni,vasalni stb.
Csak nehéz elkezdeni :(

Nem tudom a hétvégi termést visszaolvasni,de igekszem pótolni. Én sajna a találkára nem tudok menni.Kinevettek de Pesten csak a külső részekre merészledek bemenni autóval a többit csak akkor ha a férjem mellettem ül. NEm tudok könnyen parkolni stb. Így sajna gyerekkel nem merem bevállalni. De ne nézzetek hülyének csak vidáken nőttem fel és nekem sok ez a pesti forgalom.

Kerekes:Viszont az nagyon jó lenne ha a közelben lakók vagy akár pestiek és a többiek is itt valahol tudnánk talizni :D

Rólunk: Tegnap észrevettem Milusnak alul a kicsi fogacskája kezd kibújni. Már olyan hogy a fogának a teteje kinn van és karcolja vele a kanalat :D
És nagyon jól viselte a drága!

Na megyek megpróbálom utolérni magam!

Szép napot mindenkinek!

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 


Tudja valaki miért tűnt el a vonalzóm?
Eddig mindig megvolt :roll:

Kép

Kép
mannogab
 
 


Nono, a bloghoz innen tudsz eljutni: www.freeblog.hu (innen jelszó, "blogszerkesztő", és már meg is jelenik az április-májusi babák blogja)

Lekri, hát ez tényleg nem sok alvás Kristóf részéről. Valóban sovány vigasz, hogy mire iskolás lesz, valószínűleg alig tudod majd kicsalogatni az ágyból. Tegnap átutaztunk Kiskunlacházán, gondoltam rátok.

Gumimaci
, köszi már jól vagyok, Emma pedig úgy tűnik megúszta, nem kapta el.

Ercsi, nagyon ügyes Alma, és köszi, hogy így feltetted a felülés "mozzanatait". Én sem nagyon tudtam elképzelni, hogy egyszer csak hogyan kerülnak a babák ülő helyzetbe.

Hű, Maszat is nagyon ügyes, olyan nagy fiú, ahogy ott kapaszkodik. Igaz Emma faitalabb, de még mindig kisbabának látom, aki most született.

Kritta, én az első kép alapján barnának nézem Fruzsi szemét. Jó lehetett a kirándulás a várnál.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Mannogab, az én jogosítványom sem érvényes Budapestre :oops: , egyébként én is vidéki vagyok, kisvárosban tanultam vezetni. Hol van az a pesti forgalomtól?...

KépKép
KépKép
atizka
 
 


[quote="mannogab"]T írta:mannogabudja valaki miért tűnt el a vonalzóm?
Eddig mindig megvolt :roll:


Már előkerült :lol:

Bocs, muszáj szerkesztenem, mert mire elküldtem az előbbi mondatomat, megint eltünt :shock: Majd előkerül megint...

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Eltűntem megint, de sajnos okom van rá :( Kata, beteg, köhög, taknyos, és ő is meg Bence is végighányta az éjszakát. Ha ez még nem lenne elég, én influenzás vagyok, majdnem 39 fokos lázzal. Megmondom őszíntén, most egy kicsit besokalltam, és magamat hibáztatom, hogy egyfolytában betegek a gyerekek. És nem tudom mit tudnék még tenni. Nagyon remélem hogy Liza megússza mindhárom betegséget, bár az kisebb csoda lenne :(

Szóval bocs, hogy nem írok, most egy kis ideig szte mnem fogok. Nincs hozzá kedvem :(

Talira sem tudunk menni természetesen, a fenti okokból..

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsofi!

Kitartast! Mi is mindig beleesunk minden betegsegbe Zolit illetoen.
En nyaron kivetettem a mandulajat, beadattam neki a prevenart es minden nap kap egy aktval kid-et es omega 3 vitamint es lass csodat harom honapja jar oviba es meg mindig semmi baja szerencsere. REmelem ez igy is marad. Elozo evben egy honapot volt oviba, annyira mindent osszeszedett.

KAtica meg nem volt beteg, csak kicsit nathas. Szerintem azert mert meg szopik.

KIcsit kesobb adom majd neki a beres cseppet is, illetve beadatom az influenza elleni oltast is Zolinak.

Igy nyugodt a lelkiismeretem, hogy mindent megtettem.
Ne emeszd magad, nem tehetsz rola ez van. Majd megnonek es erosek lesznek, csak azt kell kivarni.

Sok erot kivanok es azert gyere neha.

Magi
Vendég
 


Sziasztok, jövök délután, most kicsit a házimunkáé a főszerep :(

Kép
Kép
mango.
 
 


[quote="mango."]S írta:mango.ziasztok, jövök délután, most kicsit a házimunkáé a főszerep :(


Várlak, és hozzál lisztáckát, h akkor kik is jönnek!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Lekri
Sajnálom, h ilyen keveset alszik Kristóf, de ne add fel, meg fog ez változni!!!

Zsu
Jobbulást Nektek!

Nono
Hogy gondolod a jövőt az államvizsga után?? Akarsz majd saját iroodát..??

Tim
Szerintem kössed a gatyódat is, ha már az állad leesett! Lesznek itt még nagyobb meglepik is!

Emi
Köszi a gépfelajánlást! Lehet élek vele, csak mikor tudod odaadni??
Szombaton amúgy simán meg tudtunk volna nézni Titeket is, mert a Camponából 3 előtt indultunk el!

Gumimaci
Nagyon irigyellek a szopi miatt! Neked is meg nimródnak is tök jó lehet!!!

Mannogab
Részvétem, rám is hasonló dolgok várnak!!!
Vonalzó most megvan!

Zsófi
Holnap lesz a találka, Mangoéknál! Szerintem Te is jöhetsz nyugodtan, csak "iratkozz" fel a lisztáckájára!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Sziasztok!
Rengeteget írtatok! Én csütőrtök óta nem tudtam jönni, mert Apa szabin volt, és csütőrtökön az OEP-et intéztük, meg persze csaviztunk, pénteken meg végre ejutottam fodrászhoz, aztán meg húztunk le a telekre, és lent voltunk egész hétvégén.
Sajna csak így ömlesztve, mert nem akarok senkit még véletlenül sem kihagyni: Boldog hófórdulót, és félszülinapot mindenkinek!!!! És Tényleg édes baba képeket áttam! Azaz már nem is annyira babák! Hihetetlen, hogy milyen ügyesek!!!! Marci most el van a forgással, örül neki, hogy sikerül, meg persze én is!
Szerencsére az alvókájával nincs baj, szépen végigalussza az éjszakát, igaz ő korán fekvő és korán kelő. Állt. 8-fél 9-kor már alszik, és reggel 5-kor ébred, akkor eszik, de aztán vissza alszik kb. fé8-ig, akkor reggeli, és most megint alszik negyed 10-től.
Nálunk szalada lakás, de olyan lusta vagyok, hogy csak na! Bár már kettőt mostam,és a leszáradt ruhákat is epakoltam már de kb. ennyire tellett tőlem. :lol:
Most itt ülök, és olvaslak titeket, közbe bezabáltam egy csomó almás pitét, amit tegnap az Anyuméktól hoztunk.
Ja, én is szeretném üdvözőlni az ujjonnan érkezőket, tök jó, hogy már ilyen sokanvagyunk!
Sajna a babatalira mi nem tudunk menni, mert én nem vezetek, BKV-va, meg meg sem róbálok még eljutni sehova. Az a nagy dög babakocsi, és az a sok náthás ember az úton visszatart. Örülök, hogy meggyógyult a prücsök, nem szeretném ha útközben összeszedne valamit. Biztos hülye felfogás, de nem voltunk már két hete úszni, és nem szeretném ha megint elmaradnánk, plussz szegénykémet úgy sajnáltam, amikor még enni sem tudott olyan beteg volt. Úgyhogy sajna, mi kimaradunk, de várom a képeket!
Mi a Marcival reggel 6-tól este 7-fél 8-ig vagyunk kettesbe, Apa ilyen sokat dolgozik. De a de, gyorsan elmegy, du. meg van egy Anyuka, akivel együtt szoktuk sétáltatni a gyerekeket,úgyhogy nem unatkozom.
Majd rakok én is friss képeket, és megpróbálok most már rendesen jönni.
Biztos elfelejtettem egy csomó mindent, amit írni akartam, de majd még jövök ma. Puszi!

Kép
marcianya
 
 


Mango A kérdőjelem most nemre változtatom. Szeretnék menni (máskor), mert szeretnélek téged is megismerni, de halaszthatatlan dolog került át holnapra.

Edina
ne aggódj! parkolás, tolatás nekem sem erősségem. Át Budára én is csak akkor megyek, ha van bio itinerem. :-) . Na és a dugóktól félek most már a legjobban. (amióta gyerek van, meg főleg)

Timi Maszat és Rini között 2 nap van, de mintha 2hónap vagy több lenne:Ne aggódj! Az enyém is csak fekszik, és Maszat meg körbejárta (mászta, kúszta, állta) az egész szobát tegnap. Annyira döbbenet a különbség. Amíg orvos nem mondja, hogy baj van a gyerekkel, jó így!

Boldog hófordulót, és jobbulást a betegeknek!! Nononak kitartást!!

Csilla
azt szeretném kérdezni tőled (jó hogy jöttél most mindenki bombáz kérdéssel!!!!!) hogy olvastam a mostani Anyák Lapjában, hogy egy féléves gyerek folyadékszükséglete 1liter naponta. Na most ez csak úgy magában értendő, vagy tápszerrel és anyatejjel együtt számolva. Mert ha csak víz, én roppant soknak találom. Mi a véleményed?

Kép
téjé
 
 


Jó reggelt!

Nekünk csak most lett reggel, mert Gergöce 2 napja elég érdekesen értelmezi az éjszaka fogalmát :-), Lekri! lehet, hogy Kristóffal buliznak éjszakánként számuknra láthatatlan csatornán!

Mondjuk ö nem csak szórakozásból kel, hanem éhes. Kb olyan gyakran mint egy újszülött. Lehet, hogy el kéne kezdenem a hozzátáplálást, hátha nem lenne éhes állandóan :roll:


Mangó! Hol és hánykor lesz a tali? (ezek függvényében ugyan), szeretnék én is feliratkozni a lisztáckádra.

Most rohanok, mert kezdenem kéne valamit a lakással.... :shock:

hnézsófi
 
 


Sziasztok!

Szofi is nagyon nyűgős volt este. Alig evett meg vacsorára 8 órakor 100 ml tápszert, elaludt, majd 1 óra múlva megébredt és sírdogált.
Nem az az üvöltős sírás, inkább nyafi, de nem aludt vissza.
Próbáltam odaadni neki a maradék tápszert, de kilökte a szájából, tea sem kellett, puszi sem kellett, ölelés sem kellett. :roll: Dörgölte a szemét két kézzel és a kezemben is nyafizott.
Nem tudom, mi lehetett vele. Szerencsére éjjel aludt, fél 7-kor ébredt fel reggel.

Lekri, Zsófi!
Nagyon sajnálom az éjszakákat. Nem lehet, hogy a foga? Valami oka biztosan van, hogy ilyen sokszor kel fel.

Zsuzsófi!
Jobbulást a gyermekeidnek! Ne hibáztasd magad, mivel tudnál még többet tenni??? Gondoskodsz róluk, szereted őket és ahogy olvastam a hozzászólásaidból, nem veszed félvállról ha betegek. Tehát te mindent megteszel értük. Most nagyon csúnya vírusok vannak, láz-torokfájás-fülfájás-hasmenés-hányás tarkítva orrfolyással. Az utcán vagy bárhol össze lehet szedni pillanatok alatt! Azok a gyermekek pedig, akik közösségbe járnak még jobban ki vannak téve ennek. Elég csak egyetlen gyerek akinél kezdődik, már fertőzi is a társait!

Lányok! Próbáljatok meg minél több vitamint adni a babáknak. Leginkább friss gyümölcs-zöldségeket és kerülni (amennyiben lehetséges) a zsúfolt tömegközlekedést és plázákat.

Téjé!
A csecsemő napi folyadékszükséglete napi 150-180 ml/kg (a szakkönyvek szerint).
Ha az én Szofimat számolom, neki napi 1,2 liter folyadék szükséges.
Teljesen igazad van, ez vízből vagy egyéb gyümölcsléből, teából nagyon sok!
Hiszen a felnőtt napi folyadékszükséglete 1,5-2 liter. Babáknál számít az anyatej, a tápszer, a gyümölcs,zöldség folyadéktartalma is.
Az én lányom napi 100-200 ml teát iszik meg, ezt is inkább az ebéd és az uzsonna között. Reggel-este 180-200 ml tápszer.
És nincs folyadékhiánya. :wink:
Vendég
 


Kisscica
küldtem emailt. Egyébként szombaton mi is voltunk a Camponában, csak mi négy után mentünk... Úgy sajnálom, hogy nem együtt úsznak a babáink:(( Mi mostmár egyre kevesebben vagyunk a csoportban. Újak már hetek óta nem jönnek, a régiek pedig folyamatosan morzsolódnak le és kerülnek át új csoportba.

Zsuzsó
jobbulást nektek!!!

Kép
emi29
 
 


Csilla,
teából te milyet szoktál adni Szofinak? Én eddig csak vizet adtam Lilinek, mert nem tudom, hogy melyik tea lenne jó.

Kép
emi29
 
 


Emi!
Én instant teákat adok neki. Vettem már vegyesgyümölcsöset, őszibarackosat. Hipp vagy Milupa, bár árban van köztük különbség, míg minőségre nem igazán vettem észre, hogy lenne.
Szereti nagyon!
Előnyösebb, mint a filteres teák, mert nem kell hozzá vizet forralni, csak beleteszem a babavízbe és kész.
4 hós kortól adhatóak ezek a teák általában, de van, amelyik 6 hós kortól van.
Én vizet azért nem adtam, mert nem volt hajlandó meginni.
Igy 3 hótól az édeskömény-teát itta, 4 hótól pedig ezeket.

Ha először adsz neki, akkor olyat válassz, ami nem kevert, hanem pl. az őszibarack-tea (ha jól emlékszem, barackot már kapott Lili és akkor annak ismeri az ízét is, nem lesz idegen nagyon), de ha nem válogatós, akkor vehetsz bármilyet. :wink:
Vendég
 


Lányok, bocsi, de csak később tudok jönni, mert Apa utazik el és segítek neki készülődni. Legkésőbb este mindenkinek elküldök a címet, telefonszámot és minden tudnivalót!!!!! Bocsi...

Várom már a holnapot!!!!!!

Kép
Kép
mango.
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 14:53-kor.
Vendég
 


Már ígértem a multkor is fürdős képeket, végre van időm fölrakni:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.17 10:43-kor.

Kép
marcianya
 
 


Nono nem egyszerű a bojtárok élete... :lol:
Borzasztó, hogy ennyi energia belefeccölés, és tanulás és odegeskedés után valami hülye fog majd ugréltatni, és mindezért még legyél is hálás, hogy fölvett. :?
De kíválom, hogy teljesűljön az álmod!!!!

Kép
marcianya
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!

Rólunk:Hétvégén nem voltun itthon Réka keresztszüleinél voltunk!
Nem tudom mi van a picurral mert már péntekóta nem alszik sem éjjel sem nappal!Tegnap éjjel is 1/2 11-től ma reggel 6-ig félorákat aludt!
Tiszta hulla vagyok!

Már elkezdtem vissza olvasni de nagyon sok van még!Talán este majd sikerül is!
Vendég
 


Csilla,
köszi az infot. Köményes teát Lili is kapott régebben nem volt vele gondja, de gyümölcsteát még nem, csak vizet. Igen, barit evett már, úgyhogy akkor keresek barackos instant teát.

A sütőtök nagyon bejön nekünk. Tegnap ebédre 190 grammot evett belőle ma meg 230-at. Hamarosan megkóstoltatom vele a répát is. Kíváncsi vagyok, hogy fog rá reagálni...

Csajok,
ti vajat, margarint, vagy olajat tesztek a babók főzelékébe?

Marcianyu
nagyon édesen ül a fiad.
Nálunk hatalmas harcok vannak fürdéskor, mert Lili kádban is össze-vissza ficánkol, megfordul, fel akar állni, fel akar ülni közben jobbra-balra csúszkál. Szóval teljesen kész vagyok. Néha meg inni próbál belőle, úgy mint egy kutya, kidugja a nyelvét és lefetyel :lol:

Kép
emi29
 
 


Sziasztok!

Kisbetegeknek jobbulást!

Nono!

Kitartás! Már nincs sok hátra!

Marcianya!


Nagyon ügyesen ül Marci :P Gondolom nem lehet így egyszerű lefürdetni :roll:

Zéti kb. 2 hónapja a nagykádban fürdik a fürdőmaciján...a kiskádat nagyon hamar kinőtte...ill. úszott a fürdő utána :shock: :lol:

Emi!


Én általában üveges bébikaját adok Zézének, /sztem nincs bennük semmi ilyesmi/ de bevallom nem is gondoltam arra, hogy tegyek neki valami "zsiradékot" ha én készítek pl. sütőtököt :roll: :oops: Azt mindenképpen kell?

Lekri, Kata!

Sajnálom a nehéz éjszakákat...csak jobb lesz idővel :roll:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Ja, és az elmaradásom:

Minden közelmúltban ünneplő félévesnek és hófordulósnak Gratulálunk!


Kép

(most nézem, hogy ma senki sem ünnepel)

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés: volt valamelyikőtök gyerkőcének könnycsatorna-elzáródása? Ha igen, rendbejött?

Minket elküldtek átfecskendezésre, két hét múlva kéne mennünk, de kb. másfél hete egyáltalán nem váladékozik már a szeme, és a szemcsepp és szépen elfolyt, amikor becsöpögtettem, és nem állt meg a szemében. Jó lenne elkerülni ezt a beavatkozást, ezért vagyok kíváncsi, volt-e valakinek ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata.

Előre is köszi!

Kép

Kép
nóna
 
 


Marcianya!
Nagyon ügyesen ül a kádban a kicsifiú! :wink: És nagyon szép!


Emi!
A három közül akkor inkább a margarin. Vajat én nem tennék, mint már írtam, van benne tej.
Én még nem raktam semmit Szofi főzelékébe, egyenlőre tápszerrel higítom. Majd nemsokára margarint is. A zsiradékra most még nincs nagyon szükségük, egy-két hónapot ráérek vele.

A pancsolva-fürdősök táborához csatlakoznánk. :) Úszik az egész szoba, ha Szofi fürdik. Rugdos a lábával, csapkod a kezével és nagyokat sikongat. :) Lassan be kell vonulnunk a fürdőszobába (csak elég kicsi sajnos), ha nem akarok minden este felmosni. :lol:
Leginkább akkor van nagy pancsi, ha apukája fürdeti. Gondolom azért, mert elég ritkán fordul elő és élvezi, hogy van egy kis változatosság. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Magika! Bencének ki van véve a mandulája, 2 éve szedi rendszresen az aktival kid-et, megkapta a pneumo 23-at, sőt 1 hónapja béres cseppet is kap. És ennek ellenére beteg.

Ma KAta lázasodott be...esküszöm lassan kínomban röhögni fogok.
MA beszóltam az oviba-bölcsibe, hogy nem mennek egy ideig. Végigcsinálun kegy kúrát, mert ez így nem lesz jó...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


sziasztok
nem olvastam még vissza de ezt el kell mesélnem :lol: :lol:


Levi a fürdőszobába wc-zik.ott van a bilije.ha pisil akkor egyedül elvégzi a dolgát ha nagy wc-zik akkor szól.ma is kiabál.hogy adidi kaki.

bementem.Levi rám néz belemutat a bilibe és mondja:adidi koi (koi=kolbász)

ja az adidi vagyok én :lol: :lol:
azt hitte,hogy a bilibe kolbász van amit ő csinált :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Edina! Gratulálok a fogacskához!:D

Lekri, Zsófi! Sajnálom a nehéz éjszakát!:(
Lekri! Levi nagyon édes lehetett.:D :lol: :lol: :lol:

Zsuzsófi! Már annyit voltatok betegek, hogy azt hittem egy darabig nem lesz semmi bajotok. :( Jobbulást nektek!

Nono! Már csak két hét! Nagyon szorítok neked! Biztos menni fog. :)
Én sem nagyon tartottam be, hogy utolsó nap ne tanuljak, egyszer ezért aludtam el egy vizsgámról, mert előző éjjel még tanultam.

Kisscica! Tényleg jó dolog, hogy még tudok szoptatni. Bárhol, bármikor "kéznél" a kaja, melegíteni sem kell. :) De lassan mi is elkezdjük a hozzátáplálást és vége a jó világnak. :? :D

Marcianya! Olyan aranyos Marci baba ahogy ül a kiskádjában!:D
Nálunk is úszik minden, mikor fürdik a fiatalúr. :D

Nóna! Drukkolok, hogy ne legyen szükség a beavatkozásra.
Biztos válaszolnak majd neked, itt volt már szó ilyesmiről.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Csilla,
a vajról én is azt hallottam, hogy inkább ne, mert tejet tartalmaz, viszont én a margarinról is azt hallottam, hogy azt is kerüljük, mert egy csomó adalékanyagot tesznek hozzá és az előállításakor hátrányos hatású transzzsiradék keletkezik. Az olajról valahol azt olvastam, hogy nem szabad valahol meg azt, hogy inkább azt tegyünk a főzelékbe, abból is olivát. Én eddig még sosem tettem a főzelékbe semmit, viszont tegnap olvastam egy könyvben (Babatáplálás kézikönyve egy doktornő Dr. Kerekes Judit írta), hogy 6 hónapos kortól minden nap szükséges valamilyen zsírféleség fogyasztása, mert az alacsony zsírtartalmú étel hátráltatja a testi-szellemi fejlődést.
Lehet, hogy nem kellene olvasnom? (Két babaszakácskönyvem van. Az egyik a fenti, a másikat pedig egy védőnő, Devics Józsefné írta, és mindkettőben más írnak a zsiradékokról :( :( )

Édes lehet a pancsoló Szofi :) Képet nem hozol róla?

Kép
emi29
 
 


Emi
nekem mikor Levi kicsi volt akkor a margarint vagy egy pici olajat javasoltak
Vendég
 


Sziasztok,

AKI JÖN HOLNAP ÉS MÉG NEM TUDJA A CÍMET/ TELEFONSZÁMOT LÉGYSZI KÜLDJÖN NEKEM PRIVIT!!

Kicsit szétcsúsztam ma és már nem tudom, hogy kinek küldtem el és kinek nem :( Bocsi...

Kép
Kép
mango.
 
 


Lisztácka (első nekifutásra, nyugodtan javítsatok bele)

BENETTKE
EVELIZA
HNEZSOFI
KISCICA
KISFRUZSI
MARJAN
NICI?
SZŐLŐ??
ZORRÓNÉ
MANNOGAB??

Kép
Kép
mango.
 
 


[quote="emi29"] írta:emi29Én eddig még sosem tettem a főzelékbe semmit, viszont tegnap olvastam egy könyvben (Babatáplálás kézikönyve egy doktornő Dr. Kerekes Judit írta)


Bocs hogy csak így hirtelen beleszólok, cska ezen megakadt a szemem. Ő a háziorvosunk.... :shock: Legalábbis ugyanez a neve :roll:

Kép Kép
szõlõ
 
 


sziasztok!

Mango, mi is mennénk! Egy hülye kérdés: milyen meleg van nálatok? (csak hogy mit adjak Bálintra) mert nálunk tegnap óta nincs fűtés, és késő du-án már elég hűvős van.

Bálint most evett banán turmixot- Kis banán, aztán szopi.

Mi 3 hete kezdtük a hozzátáplálást nem sok sikerrel. Aztán 1-2 napja mintha kezdene ráérezni. Az alma nem igazán jön be, a banán annál inkább. cSak félek, nehogy megfogja a hasát.
Kíváncsi vagyok meddig bírom tejügyileg, úgy örülök, hogy eddig sikerült.

Zsuzsófi, jobbulást az egész családnak, sajnálom h így rátok jár a rúd.

Kata, a mi éjszakáink is kb. ilyenek sajnos. Kezdek hozzászokni a zombi léthez.

Marcianyu, nagyon aranyosak a pancsolós képek.

Csilla, igen igaz h nagyon sok a beteg mostanság, le sem merem írni, hogy Bálint még kis náthán kívül nem kapott el semmit. Talán az anyatej miatt

Kép
tim27
 
 


Tim, örülök, hogy jöttök!!! Itt elég meleg van, de ha fáznánk gyorsan be tudunk fűteni :)

Szőlő, Ti tudtok jönni?

Akkor így állunk pillanatnyilag :)

BENETTKE
EVELIZA
HNEZSOFI
KISCICA
KISFRUZSI
MANNOGAB??
MARJAN
NICI?
SZŐLŐ??
TIMI
ZORRÓNÉ

Kép
Kép
mango.
 
 


Csak gyors bekukk :?

Köszönjük mindenkinek a kép és a név dícséreteket :lol:

Atizka
Akkor várom a prividet :wink:

Szupi szép tali-napot kívánok holnapra mindenkinek,aki ott lesz,a többieknek meg pusztán szép napot holnapra :lol:

Majd még jövök,csak sok a dolog :?
Vendég
 


Mango, sajnos nálunk Jani lebetegedett.... Úgyhogy most nem szívesen mennék annyi babó közé, nehogy véletlenül átadjak valakinek valamit, bár mi jól vagyunk Mazsival.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő,
nem mondod! Szerinted létezik, hogy két Dr. Kerekes Judit gyermekgyógyász MO-n? És milyennek találod? Lelkiismeretes?
Janinak jobbulást.

Tali:
Mindenkinek jó szórakozást kívánunk. Mi sajnos nem tudunk menni.

Kép
emi29
 
 


Sziasztok,

Bocsi, de most nem nagyon van időm, mint tudjátok a tesóméknál vagyunk Pesten és nem akarok a neten lógni..

Akkor holnap tali???? Nem változott semmi, ugye? Ja és hánykor? Úgy néz ki, hogy babakocsival kell menjek....bocsi. De majd összecsukom, úgy kisebb :oops: :lol:

Alma ma vett először husit, őszi+pulyka, megette az egészet (190g) utána 1 óra múlva 150 tejcsi....szerintetek ez normális????? Mindent amit kanállal kell enni imád, ma céklát ettünk először, nem sokat, de baromira reklamált utána...
A ti babótok ha eszik 1 adag főzit, gyümit, akkor is éhes lesz 1 óra múlva???

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kisfruzsi
Nekem simán kibírnak a csajok 4 órát a főzi/gyümi után.Nem próbáltál neki vizet/gyümilevet adni táp helyett?
Vendég
 


de adok neki vizet mindig, de abból csak akkor iszik ha tényleg szomjas, és a gond az, hogy tényleg éhs utána 1 óával. A tízórainál még nem is bánom a gyümi után, mert kb fél 12 körül lesz éhes, de a déli főzi után????

KépKép
kisfruzsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?