Új privát üzeneted érkezett!

a férjed mekkora? na ez most jó hülye kérdés! mert az enyém NAGY! :lol: :lol: :lol: :oops: :oops:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Lányok,akik mondták, hogy jönnének!!!!!! Hahó! Hol bújkáltok??? Szavazatra bocsájtom a kérdést! Legyen csütörtökön tali, vagy várjunk a beteg gyógyulásáig???? 8)

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Ó mittomén, má' rég volt :D :D

Kb 180 cm, 80 kg, és hosszú a háta.Vékonyka, de széles a válla.

Kép
Kép
zili
 
 

 
 

akkor nekünk tuti nem jó a 2-es, mert a férjem az 185/155 mindene széles és nagy! :lol: :lol: :oops: :oops: akkor váok, hogy mikor veszük fel velem a kapcsit!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


tehát:

váok-várok, veszük-veszik :lol:

kv :arrow: :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Pumuklii, ne mosd ki. Én mindent rögtön vágok a mosógépbe meg áztatok, hiába van frissen mosott illata és hiába élére vasalt. Sztem ezzel mindenki így van...
Tényleg...nem lehet, hogy Kolos már marha kényelmetlenül érzi magát az autósülésben? Mert Marci már alig fér bele :roll: De persze a következő kategóriával meg várnunk illenék, amíg nem tud magától ülni, ugye?

Nóri, harisnya 10 ezerért ??? :lol: A kis fuszeklis fejedelem :D

Én díjaznám a tali elhalasztását. Úgy sajnálnám, ha pont a csepelire nem tudnánk elmenni, ahova el tudnánk menni....szóval értiteeek???
Trixi, te meg légy úrinő holnap és emelkedj felül azon libán.

Mozza, sikerült a szöszöltelenítés? (sic!) :)

Panndi, nagyon nincs jó kedved, ezt érzem. Nem tudunk segíteni?

Barbi, kíváncsi lennék, milyen az a kabát, ami ennyire megdobogtatta a szívedet. :-) Képzeld, ma megkaptam a négyjegyű pp kódomat. Élesítve a számlám, szóval....hehehehe De arra rájöttem, hogy ruhát nem nagyon érdemes így vennem, max. ha fillérekért le tudom ütni. Nagyon kevesen hajlandóak csak simán postázni. Ez az én tapasztalatom. :-(

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Gyöngyi!
Nekünk olyan autósülésünk van, ami már nem hordozó, hanem rendes bekötött, de ettől függetlenül lehet állítani benne a dőlésszöget. Így Petyának is kényelmes!
Egyébként "hivatalos" talin kívül is szívesen látunk bármikor.

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Gyöngyi-de sok!!! otthon leglaábbis ahol én vettem még a nyáron 1500 ft-be került, így meg 990. Csak ezzel a postával lehet, hog többe kerül a leves, mint a hús! na mindegy egy próbát megér! :roll:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


wáwáwá írok ám.... :oops: legalábbis....

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Gyöngyi
hát nemtom, Majáét örökölné majd. Maja 10 hósan kapott újat, 9-18 kg-at. Majd Majának kellene először másik, de igazából jó neki ez még, a sima bekötősek meg még lehet nagyok neki.
pumuklii
 
 


Mozza!
Jól emlékszem, hogy a Te férjed mondta, hogy felvesz egy vasalónőt???

Itt a megoldás!
http://vasalofutar.eu/arak/arak.htm
:lol:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Trixi én is szeretnék eljutni hozzád, hétfő vagy csütörtök lényegében mindegy. Nekem amúgysem a napokkal van bajom, hanem azzal, hogy Amina mikor betegszik le legközelebb, ott marad e az oviban vagy érte kell menni ebéd után, férjem tud e helyettesíteni ha pl. Amináért menni kell az oviba. Mert ha el kell hoznom ebéd után már nem éri meg kimenni hozzád, mire odaérek fordulhatnék is vissza.

Kép
Kép
g_reny
 
 


héhéhéhéhééééééééé, kaptam egy emilt, hogy plusz adó van rajta 2400 ft!!rendjén való ez??? ááá, nem megy nekem ez az "onlájn" vásárlás!! Az csuda, hogy a walliest megtudtam rendelni! :?

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Panndi, irj blogba! erdekel mi van veletek :roll:

Gyongyi, sztem Boronak is szukos a hely az ulesben.. :? o szereti kitarni a kezet meg minden! hivatalos meres: 70cm 7920gramm :lol: es elmaradt ma az oltasunk ugye :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Írtam a blogba :arrow:
Vendég
 



Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Nóri,
Én ezeket teszeltem. 600-700 HUF volt darabja, ezekből kettő Calzedonia és mindegyik zsír új.
Nem lehet, hogy neked is olcsóbb lenne, ha hazarendelnéd őket, a szüleid meg kispostáznák neked?
Kép Kép
Kép Kép

Netti, nem semmi méretekkel rendelkezik Boróka :-) Ti milyen ülésben gondolkodtatok? Van ebben valami etalon márka biztonságosság, praktikusság terén?

Trixi, köszi az invitálást, nagyon aranyos vagy :-)

Reny, tényleg ne küldjem el postán a dolgaitokat? :-) Nem hiányzik a takaró? Vagy legalább a melegítő fotóját, hogy meghirdethesd (ha jól emlékszem eladni szándékoztad).

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Gyongyi,nagyon tuti cuccokat vettel :D
en nemtudom meg milyen ules lesz.. Gabi nezegeti oket,de most maxi cosi van,sztem ez sem kicsit :lol: Amugy eleg keveset hizogat a kisasszony masfel honapja ,de gondolom ez mar termeszetes :D

Netti
Kép
maumau
 
 


Gyöngyi
maxi cosi-nk van nekünk. Még Adac törésteszteket is nézett apa. Ez nagyon jó. A másik a Römer ami tuti. Mi ezeket néztük.
pumuklii
 
 


Romerrel Gabi is szemezik. hat legyen biztonsagos az a lenyeg tulkepp. :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Gyöngyi! A melegítő képeit elküldheted, bár mostanában nem nagyon bííírok semmit eladni a teszen. A takaró eddig nem hiányzott, na de majd most, hogy bejött a hideg. A Trixi talira ha el tudok menni, addig ráér, ha meg nem, akkor marad a posta. Vagy nem tom. Majd utána kitalálom.

Kép
Kép
g_reny
 
 


A mostani nekünk is maxi cosi. Toyotánk van, ahhoz nézett apa Toyota gyerekülést. Végül úgy gondoltuk, 150 ropit azért erre mégse kéne kiadni. Pontosabban biztos van olyan, ami hasonlóan biztonságos és mondjuk harmadennyibe kerül. Na megnézem, a maxi-cosit és Römert 9 kilótól.

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Helló!

Anita, örülök, hogy jól vagytok, végre!!!

Trixi, szerintem is halasszuk a talit, hátha a beteg csatlakozók meggyógyulnak! :wink:

Nóri, nem akarom ezt erőltetni, de én úgy megörültem a férjeddel a közös pontnak... Szomorú vagyok, hogy nem reagáltál semmit.

Gyöngyi, halleluja, Csani egyelőre nem beteg, kopp-kopp. Mondjuk az orrát szívogatom, de semmi extraronda nincs benne, és jókedvű.

Lányok, ami aggaszt: Csani konkrétan 4 napja nem kakilt... MIÉRT?? Ő mondjuk nem tűnik emiatt hasfájósnak vagy rossz kedvűnek, de én aggódom, mivel ilyen még soha nem volt... Szerintetek?

Orszívóban nekünk is Arianna van.

Párásító: Tefal Baby ultrahangos hidegpárásító, mi meg vagyunk vele elégedve.

Mozza, én azt hallottam, hogy a gőzölés nem jó!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
ilyen van Majának.

A concordot is ajánlották a brendonban, de az nagy volt neki. Persze nem a brendonban kell megvenni.. sokkal olcsóbb tud lenni, körül kell nézni.
pumuklii
 
 


Pumukli, köszi a tippeket. Én sem a brendonban venném meg, ebben (is) egyetértünk :-)

Szofi, ne aggódj a 4 nap miatt (bár könnyű mondani, én is tuti aggódnék). Sztori, hátha ez segít. Vasárnap volt nálunk vendégségben egy 9 hónapos kislány (és a szülök). Apuka mesélte, hogy egyszer össeszámolta, a kislány fél éves koráig összesen 18X kakilt. 8-10 naponta volt széklete :!: :!: :!: :!: :!: :!: Jókedvű, fejlett kiscsaj, kutya baja. Mindent hasznosított. Lehet, hogy Csani is turbó emésztő-hasznosító fokozatra kapcsolt.

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Szofi, köszi a választ a vonalzóval kapcsolatban.
Kaki. Mint Gyöngyi is írta, no para. Van, amikor nem kakilnak.Majd bepótolja, ne félj, nyakából is szedheted :D :D Komolyan, nae aggódj, ha eszik, jó a kedve, akkor pláne ne, A gyerekdokink azt mondta 4-5 nap nem kaki normális, de több is belefér, a praxisában volt már ''18napkakimentes' gyerek is.

2 varázsszer, de nem kell alkalmazni, csak ha már nagyon nem bírsz magaddal.
1., hőmérőzés- sokan nem ajánlják, mert hogy hozzászokik, de ha valaki nem naponta alkalmazza akkor nem zavar be. Hőmérőt tartsd a popóban, egyszer csak megpróbálja kinyomni, jön vele a kaki is. Több adagban...
2.Kamilla tea cukorral- a cukor bélmozgató hatású.
zili
 
 


Gyöngyi, Zili, köszi!
Amíg nem látom, hogy szenved tőle, addig nem piszkálom... Kibírom! 8) Asszem...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Gyerekülés.
Nekünk Concord Trimax van, Peti 8 hónapos kora óta.Könnyű, jó, de egy hátulütője, hogy nem minden autóba lehet stabilan bekötni. Az autó saját ülésénrek a háttámlája is fontos, nem mindhez illeszkedik.Nekünk nincs autónk, de sokat utazunk, családból vkivel, barátokkal, taxival- azt vettem észre, az egyterű autók "kemény"üléseibe nem jól illeszkedik,(bár ha az autó saját ülésének a háttámla-dőlésszöge állítható, akkor lehet kísérletezni) a régebbi gyátmányú süppedősekbe stabilabban be lehet kötni. Bőrülésesben sem jó, csúszkál nagyon, kell alá egy takaró.


Még a hordozókról- a boltos azt mondta, úgy tapasztalják, a hordozókat hamarabb kinövik a gyerekek, mint a súlyhatár ezt indokolná. Magyarul a 10 kg-ig jó hordozót egy hosszú 7 kilós gyerek már nem igazán használhatja.Meg mégegy, hogy a tól-ig határnál ne nagyon centizzük ki a felső határt, inkább hamarabb váltsunk, úgyis van átfedés a következő lépcsővel.

http://www.brendon.hu/ShowAdvice.aspx?page=ules.htm
http://www.brendon.hu/ShowAdvice.aspx?page=hordozo.htm
zili
 
 


Hú akkor még idén valszinű le kell cserélnünk... Csak Maja lehet elveszik még a 15 kg-osban, most 11. Két 9-18-as is hülyeség lenne...
pumuklii
 
 


Na hazaértünk végre. El kellett mennünk CSongi egyik lábáért, amit megkicsinyítettek. MÁr vagy 3 hete halasztottuk. :oops: Múlt héten levették a méretet, ma meg ráigazították. Apukám elvitt minket autóval, de utána kellett mennie szemkontrollra és oda is mentünk, mert már nem ért volna vissza, ha minket is hazahoz. Csongi persze totál taknyos volt, emiatt aztán bebalhézott a kocsiban a szemes felé. Ordított, ordított, én meg kivettem az autósülésből, mert olyan dugó volt, hogy csak na. El is aludt nagy nehezen rajtam, és aludt vagy 1 órát. Szóval hazafelé már be se tettem az ülésbe. De olyan jóóóóóóóó volt! Igazából CSongor sose aludt rajtam, mert ugye rögtön mindig ágyba tettem, ha elaludt. Most végre kiélvezhettem. És esküszöm, fel se ébredt volna, ha nem érünk haza. :lol: Érezte azért anyucit.

Trixi: szerintem sem gyógyulunk meg csütörtökig. :cry: Már épp kérni akartam, hogy mi lenne, ha halasztanánk, de megelőztél! :P

Dokinál nem voltunk, mert mire hazaértünk, vége lett a rendelésnek. Majd holnap leviszem már, félek, hogy rámegy a hörgőire, én meg nem veszem észre. :roll: Igaz, láza nincs.

Kép
Kép
tinu
 
 


Pumukli, te tudod, miért írod, h hóülyeség, de sztem láod, tapasztalod, hogy a gyerekek egyre kevesebbet híznak, kisebb ütemben gyarapodnak, a 18 kg általában 7 éves gyerekhez tartozik.Nem nézel akkor pl 9-36 kg-ig jó gyerekülést?

http://bebibolt.hu/index.php?main_page= ... ath=70_124
zili
 
 


Mi Tücivel kb. 11-12 hósan cseréltük le az ülést. Most is úgy fogjuk szerintem, talán addigra már Tüci is kaphat egy nagyobbat.

Kép
Kép
tinu
 
 


Saját bizonsági öveset persze.
zili
 
 


Akkor össznépi nyomás hatására a találkozót átrakjuk jövő hétre! Melyik nap legyen? A halaknak mindegy, a fagyasztóban jól elvannak! :lol:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Zili
ez jó, akkor ilyet kap Maja majd.
Majának mi 10 hónaposan cseréltük, de Kolos már most akkora, mint ő 1 évesen volt, súlyban, magasságban még 4 cm hiányzik.
pumuklii
 
 


MOzza, drfukkolok, hogy ne legyen komolyabb Lilinek.. szegényke.... szopizik, eszik rendesen? Jobbulást neki!

Netti,
én már fűtök esténként a fürcsihez, egyébként még nem hűlt ki a lakás... de nem tart sokáig... igaz, elhatártoztam, hogy nem fogok hőséget csinálni, inkább felöltöztetem a manót kicsit jobban.. így talán nem fázik meg, ha kiviszem...

Zili, de jó, hogy feltetted a zokni, harsinya linket!

Barbi,
Anikó, olyan szépen a lánykáitok!

Gyöngyi,
oh... hát titeket is elért a betegség? Jobbulást kívánok Marcikádnak...

Tinu,
Jaj, te.... kívánom, hogy ma már jobb éjszakátok legyen... jobbulást Csongi babának! El tudom képzelni... és ha most akadtál ki annyi tapasztalattal a hátad mögöt, akkor tényleg nagyon car lehetett... hu, fel kell kötni a gatyám....
Csongiba tudsz cebion-t varázsolni? Esetleg szedhetnél te gigadózist, átmegy az anyatejen...

Pumukli, nem, nem csak a te gyereked ordít a kocsiban.. Marci is ugyanezt teszi, ha délután megyek valahova, vagy délután megyünk haza valahonnan... én ha tehetem, megállok, kiveszem, megölelgetem, lecsillapítom, eddig 4-ből 3-szor bejött... a negyedik alkalommal kb 10 percig üvöltött, aztán elaludt szegényke, de az autópályán nem tudtam megállni... Egyébként merre néz a babód? Lát, ha hátra fordulsz hozzá? Én már nagyon várom, hogy a rendes autósülést lehessen használni, mert abban lehet menetirány szerint kötni a babát... most, ha rövid útra megyünk, és egyedül, akkor úgy tesze, a hordozót is, igaz, szabválytalan, legalábbis ezzel riogattak a Baby Planet babaáruházban....

Autósülés tovább: nekün is a maxi cpsy-t ajánlották, nagyon jók a töréstesztek.. de concordot kapunk, pont a napokban hozzák, rmeélem jó lesz már mostantól, azaz remélem olyna, amit
lehet dönteni... családból örököljük, és 80ezer ft volt, csak tud olyat... kellene nagyon ,mert az én Marcim is be van szorítva nagyon a hordozóba...
vanni
 
 


lanyok lanyok!!!!
mindjart jon anyum ertem, Gabi meg hazaer!! kepzeljetek ket vasarlo is lakik a toth ilona utcaban es anyumnak mondtak h lattak ott a sanyit!!!!!!!!!!!!!!!!! ugyhogy bizom benne nem ment meg onnan messzire, egyik hetfon latta a masik csutortokon,de ugyanott!!! egy fa alatt :cry: :cry: :cry: :cry:
csak most ugye esik tegnap ota, jaj nemtudom mi lesz,de 6kor indulunk es vegig uvoltjuk a kornyeket...... jo messzire ment :cry: :cry: :cry:

Netti
Kép
maumau
 
 


Zili
Tényleg a 17kg a 7 éves gyerekek súlya?...,mert Marci még nincs 4 éves és 16kg, 110cm magas. :shock:

Kép
Kép
incike
 
 


Netti, drukk, h megtaláljátok!!!!+++++++

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Incike, gondolom ez változó. Mindenesetre én 17-tel mentem suliba. :D

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Netti,
nagyon szurkolok, hogy elő merjen bújni Sanyi! Nagyon bíztató, ha ugyanott látták! Akkor nem lehet messze onnan még esőben sem4 Autó alatt is nézzétek szerintem...

Anita,
örülök, hogy jól alakulnak a dolgaitok!

Dóri, Isten éltessen sokáig!

Gyöngyi,
nagggyon szépek a harizsnyák, amit teszveszeltél!
vanni
 
 


Anikó
Akkor én is nagynak számítottam, mert 23kg voltam mikor suliba mentem és 49kg voltam egészen addig míg Marcival terhes nem lettem.

Netti
Remélem Sanyi cicót megtaláljátok. Szegény már biztos tök pánikban van, mert nem talál haza.

Kép
Kép
incike
 
 


Netti! Remélem tényleg Sanyi az, és meg is találjátok! Írj ahogy visszajöttetek. Én néha közben eltűnök, mert egyedül vagyok a két gyerek + a macska esti programjaira. A férjem épp Salgótarjánban, teherautót vesznek, ha minden jól megy.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Incike
én pl nem voltam 20 mikor sulis lettem. Szóval bármi előfordulhat, de azért nem ez a jellemző asszem :-)

Vanni
hátrafelé néz persze a gyerekülésünk. Majánál is vártuk a megváltást az új ülésselm, de nem jött be. Fokozatosan javult a helyzet.
pumuklii
 
 


Salgótarján?! Győzikét leszámítva remek hely.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára incike 2009.10.12 17:17-kor.

Kép
Kép
incike
 
 


Incike,
oh, akartam még reagálni a zokni lerúgásra... Marci útáljaa zoknit... ha szűk, ha bő, ha hosszú, ha rövid, egytől egyig... ezért ha nem muszáj, nem adok rá... de lassan muszály lesz... előre tartok tőle, annyira nyűgös tud tőle lenni...
tényleg, Bendzsike azért tud fogni, el tudja magát foglalni? mikor is lesz az a korrekciós dolog a kezecskéjén?
vanni
 
 


Mára elköszönök, még gyurmát gyártok, aztán jön az éjszaka... nem tudom mi lesz, tegnap Marci magától felkelt éjfélkor, és 2 órán át nem tudott vissza aludni.. pedig cicizett is... amikor már sírni kezdett, akkor vettem ki... nyugtatgattam, de semmi... aztán belényomtam 60ml tápszert, és el is aludt... (annyi forralt víz volt, azért annyit... )
Pedig azt hittem ő mindíg át fohja aludni az éljszakát.. naív voltam... :roll:
vanni
 
 


Vanni
Valamikor májusban vagy júniusban. Meg kell várni, hogy 1 éves legyen. Nem igazán tud fogni a bal kezével, de próbálkozunk, mert addig is mozgatja és nem szűkül tovább. A jobb keze sem tökéletes, de azt tornával lehet korrigálni és legalább avval tud fogni.
A zoknit mi is útáljuk.

Kép
Kép
incike
 
 


Sanyi :shock: Jaj de jó lemnne, ha megtalálnátok

Incike, belinkelek egy 6 éves lány és 6 éves fiú standard feljlődési görbét, természetesen ezektől lehetnek eltérések, de ez az átlag.
Születéstől 6 éves korig, hónapokra bontva. Marci súly átlagos :D
http://www.babaszoba.hu/kalkulatorok/fe ... rbek/graph

http://www.babaszoba.hu/kalkulatorok/fe ... rbek/graph
zili
 
 


Zsinórban 3. laptető, ejhakuritty :shock: Foglalkozzak má' a gyerekkel is:shock: :shock: :shock:
zili
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?