Új privát üzeneted érkezett!

Niki!
Ezt hol hallottad?
Ez már csak azért is szemétség lenne, mert bizonyított tény, és ajánlják is, hogy felszállás közben a babáknak nyelniük kell, hogy a füldugulást, és a többi nem várt problémát elkerüljék. Marcinak konkrétan középfül gyulladása lett, ami olyannyira elfajult, hogy kórház lett belőle!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


ZILI!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lenne pár kérdésem:
Segíthetek azzal Lilinek, ha a párásítóját beindítom?????????????
Tehetek bele egy kis bio eukaliptusz, vagy menthol olajat, hogy a légutait kitisztítsa??????
A bio teáját kicsit felmelegíthetem langyos-melegre?????

Ha nem lesz sárgás a taksi és nem lázasodik be, akkor szted kell az antibigyó?????

Kép
mozza
 
 


Zili!!
Itt van a fórum melletti oldalírásokban.
Szegény Mozza!!!Nagyon bekaptátok!Túl lesztek rajta hamar!!!És milyen szerencsés kislány, milyen gondos anyukája van!!! :!:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 

 
 

Bocs,kicsit csak magunkról!!!!
Végre kicsit szusszanhatunk,bár nem teljesen!
Volt 1 nagy problámánk,amit ugye nem írtam le!!!Ez folyamatosan őrölt minket.Ma kb rendeződik félig,már csak 1 dolog kell hozzá!!!
Meg kaptunk még egy jó hírt is!
Habnak mindez tetejére,h tesómék és köztünk tök helyre állt minden!
Bocs h csak magunkról,de BOLDOGOK vagyunk!!!
És van 2 gyönyörű lányunk!!!!!!

Betegeknek jobbulást!!
Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Ja, és még akartam:
Zili, na ez az.....én is azt olvastam, hogy az immunrendszerük kb.1 éves korukra lesz viszonylag erős...addig extra elővigyázatosság.....
Erre meg megkapom, azt hogy már 5 hónapos és nem kell ennyire vigyázni és azzal ártok, ha túlzottan elszeparálom, mert így nem fog megerősödni az immunrendszere.....
Én meg úgy gondolom, hogy amíg nem alakul ki, addig extra módon óvni és vigyázni kell, mert nem tud még úgy védekezni, mint 1/2 év múlva....aztán meg majd szépen fokozatosan leállni a fertőtlenítéssel stb....de nem?????

Kép
mozza
 
 


Anita! :D :D :D Dejódejó!!!!!!!!!!!!!!!!!!Örülök nektek!!!!! :D

Kép
mozza
 
 


Anita, bár rébuszokban beszélsz, azért nagyon örülök, hogy végre boldognak olvaslak :D

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


sziasztok,

csak bekukk, mert én is zombi vagyok.

Mozza,
sajnálom Lilit,remélem hamar túllesz rajta (nem úgy mint Álmi) De ne marcangold magad azért!

Minden baba gyönyörű, jó nézni őket.

Tinu,
nektek is mielöbbi gyógyulást, úgy látom ez egy ilyen időszak :(
dokinál nem voltatok?

Anita,
örülök, hogy végre boldogságos sorokat olvasok. :)

Dóri,
Kép

Még mi is betegek...most már kezd rohadtul idegesíteni, hogy Álmosnak nem nagyon akar felszakadni a váladék. Valami tipp? van pici infra lámpánk, amit az archoz kell érinteni, nem olyan meleg. esetleg azzal? vagy azt nem szabad?

majd még próbálok jönni, de most is reklamál, nem bír aludni a takonytól... :twisted:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Köszi lányok!!
Gyöngyi tudom,de leírni csak akkor akarom,ha már vége ennek az egésznek!!!Remélem értitek??
Dde a lényeg,h nem kell egésznap idegeskednem most!

Megyünk anyuék szülinapra!

Szép napot!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Jaj, mozza,annyira azért nem tudok áén "rendelni" :shock: :shock: hideg-párásító jót tesz, az eukaliptusz-mentolt nem tom hogy direktbe lehet-e már 4-5 hónaposan, sztem mentholt még nem, de nem biztos)de próbáld meg a luuf balzsamot.
http://www.pirulapatika.hu/000004015/betegtajekoztato. Vagy a párásítóba Salvus vizet.
Közérzete ezektől jobb lesz, de azt azért meg kell mondjam, ha bakt. fertőzés, akkor az okot nem fogja megszűntetni, csak az antibiotikum.
Teát melegítsd nyugodtan.Ha valóban bakteriális mandulagyuszi, akkor láz valószínűleg lesz, takony nem feltétlenül lesz sárga, de akkor kell az antibiotikum, mert a strepto.(tüszős)mandulagyuszi csúnya dolgokat is tud csinálni(Penicillin vagy származékai nélkül)

Én minden esetben ragaszkodok az antinbiotikumhoz- kimutatható baktériumfertőzés(laborilag, vagy tapasztalati kép alapján),gyerekeknél is, meg felnőtteknél is a családban. Tényleg nem ördögtőkl való dolog az, ha kell, akkor nincs mese.De ezt te is írtad.
Jobbulást Lilinek.

Kép
Kép
zili
 
 


Esztó, na normál infralám,pával lehet gyereket, fodg az öledbe, adjál rá napszemüveget!)(és vigyázz, hogy le ne rántsa a zsinórjánál fogva. A szoba is meleg legyen, de sztem ezt felesleges volt írni..

Mozza én fél éves koráig naponta kifőztam minden cuccot, 1 éves koráig csak forralt-lehűtött ásványvizet vagy Janát adtam neki, külön serpenyő, fazék stb, de Bálint már nem így nevelkedik...Nincs rá időm....És semmi baja :shock: :shock:

Kép
Kép
zili
 
 


Hát ennyi elütést....sorry..

Kép
Kép
zili
 
 


sztetek baj ha nem kanalazva eszi a pepet?! :roll: poharbol megitta tok nyugisan, egy csepp se ment felre :shock: :shock: kanallal meg nagyon csapkod ha ehes.. pedig kettovel eszunk egyszerer :lol: es most nem volt kedvem zuhanyozni vinni eves utan. es siman ment igy, rotyogott is kozben es tiszta maradt minden :lol:

Alminak is jobbulast.. jaj remelem meggyogyul mostmar mindeni :?

Netti
Kép
maumau
 
 


Zili!
Örök hálám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na, akkor ha nagyija megjön elrohanok és minden létező cuccot beszerzek.
Antibigyót megkérdezem du. a dokkertől.
Ha kell, akkor kell, nincs mese. :?
Nagyon aluszékony btw.....nem szokott ennyit szundizni nappal.
Ez NORMÁLIS??????
Keltsem enni, vagy hagyjam aludni, ha tud?????

Kép
mozza
 
 


Mozza, ne ébreszd, hagyd aludni nyugodtan.Tapintd a kezét, ha meleg-forró, akkor lázcsillapítás miatt természetesen valamennyire fel kell ébreszteni, de csak hogy etesd, azért ne keltsd sztem.Kérdezd majd meg azért ezt is a dokitól.

Kép
Kép
zili
 
 


Nem tom működött e neked a link, a luuf balzsam bébi változatát kérd.

Kép
Kép
zili
 
 


Mozza
tök normális, hogy alszik. Legalább kipiheni magát. Én nem kelteném. Dokid meg tök jó fej, tuti ránéz majd Lilire gyakran, majd ő megmondja kell-e az antibiotikum.
pumuklii
 
 


Dóri
sok-sok boldog szülinapot!

Csonginak és Álminak is jobbulást!

Anita
végre jó hírek! Remélem összejön az a plusz egy dolog is!

Na, akkor csak az én gyerekem ordít a kocsiban?
pumuklii
 
 


Pumukli, nem csak a tiéd! Blanki sem mindig komálja, bár sokat javult a helyzet. Azért igyexem de autókázni vele! :D

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Na jegyzettömbben írok, próbálok reagálni is......:D

Köszönöm a képdícséreteket, arik vagytok:D

Mozza!
Sajnálom Lilit, remélem nem lesz semmi komoly!
Nyugodtan itasd teával, ha mást nem fogad el! A folyadék kell!

Netti!
Sanyi:(
Árulod a G kengurut???? Mintha a Te neved alatt láttam volna meghirdetve...

Reny!
Csajos a kenguru, egyáltalán nem csúnya!
Apák nem tudják a virágokat értékelni......

Dóri!
Nagyon jók a képek, legközelebb hamarabb tegyél fel!

Réka!
Jaj, nagyon sajnálom ezt a szopisztrájkot, nem lehet könnyű:(
Minden elismerésem a Tiéd, asszem én nem bírnám idegekkel és sokkal hamarabb nyúltam volna már a cumisüvegért....
Drukkolok, hogy mihamarabb vége legyen!

Anikó!
jaj de édes Blanki a fülbevalóval! Mei tai is tuti:D

Mozza!
Most olvasom a mandulagyuszit:(
Orrszívó mindegy milyen, csak műanyagot vegyél, ne üveget!
Én már pár üveget eltörtem Noelnél annó.....

Gyöngyi, Tinu!
Marcinak és Csonginak is jobbulást!

Trixi!
Mi sajna nem tudunk menni csütörtökön, mivel barátnőméknél is baba-mama tali lesz pont aznap:(

Ma voltunk turizni Lénussal, hirtelen felindulásból, mivel olyan szar az idő.....
Kinéztem ebay-en egy téli dzsekit neki, de mindig horror áron viszik el előlem. Erre ma ott van a turiban, 6-9 hósban 1200 Ft-ért:D :D :D
Én olyan boldog vagyok, ilyen kis apróságok úgy fel tudnak vidítani :P

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


pumukli, nem csak a tied,Szornyu amit Boro levag.. barhova megyunk,odafele meg el el viseli,be is tud aludni talan,de elotte szenvedes, hazafele ut katasztrofa!!!!!!!!! :? utalja az autosulest, loki ki magat belole..es azt hinned h mindjart elfarad es nyugi lesz.. akkor ugy kezd el uvolteni h mar a levegot is kapkodja..

Netti
Kép
maumau
 
 


Pumuklii, nálunk Marci akkor sír, ha már nagyon álmos. Ezért aztán sír max. 10 percet és utána bealszik. Ha friss, akkor elnézegeti a játékát, az Ikeás pelenkát, vagy "beszélgetünk". Sírásnál szokott segíteni ha énekelek neki (egyszer Martonvásáról Szfvárig egyfolytában énekeltem...dugó volt az M7-esen). Persze ilyenkor apa vezet, én hátul ülök.

Anita, nem azért írtam ám, mert majd szétvet a kíváncsiság (pedig de :D), hanem mert olyan aranyosan rejtelmesen írtad.

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Pumukli!
Léna régebben sokat sírt a kocsiban, mostanra egész jó a helyzet. Ha álmos, nem igazán tud elaludni, mivel ugye hason alszik......akkor lehet hiszti.
Múltkor pl. 4 órás alvás, majd cicizés után indultunk el, gondoltam, na most tuti szépen fog viselkedni, erre hazáig üvöltött full hangerőn :shock: :shock:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi,en dehogy arulom, orulok, h megszereztem :lol:
Noverem is rendelt, o arulja :lol:
gratu a szerzemenyhez!!! en is vadaszok most egy kabira,de meg nemtudom milyenre :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Anita,remelem irsz meg,h miujsag!! nagyon kivancsiv agyok es persze orulok is :wink:

Jajj Boroka csak enni volt meg ma fent es tiszta nyugi :(

Netti
Kép
maumau
 
 


Netti
Kolos is ezt csinálja, oda-felé tök jól elvan, alszik. Visszafelé tuti a sírás. Mindegy mikor indulunk, szopi után, vagy alvásidőben.
És úgy bőg, köhög, mint aki mindjárt megfullad.
Néha hátraülök közéjük, éppenhogy beférek, kicsit szórakoztatom, de ha elkezd bőgni, akkor már nem tudok mit csinálni.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Dóri, nagyon boldog születésnapot!

Most csak ennyi, majd ha lesz időm, írok a blogba (de nem tudom mikor :roll: )
Vendég
 


Barbi
Kolos is hasonalvó, lehet akkor ez is okozza.

Csak már úgy unom, Maja se szerette az autót, mostanában kb 1 órát elvan simán, utána már szórakoztatni kell.
Reménykedtem, hogy Kolos nem ilyen lesz, és az elején úgy is tűnt, hogy bírja, de mégsem. Persze emiatt nem fogunk hétvégente itthon kuksolni :-)
pumuklii
 
 


mozza-Szegényszegény Lili!!! Én sem költeném csak ha lázas, vagy már túlon túl alszik, ez kb. 4-5 órát jelent nekem nappal!

Esztó-Álmi jól bírja már ezt a betegséget! Ejnye! Infralámpa szerintem is jó!

Vilikének meg a zacsiján begyulladt egy szőrtüsző! Úgy sajnáltam szegényt, pedig nem fájt neki, csak piros és duzzadt volt, de ahogy jött, úgy múlt el reggelre! Sudokrém az Isten! :D

Netti-megnéztem a linket. Kapja ez a vera a hideget-meleget egyaránt! Nem akarom elhinni, hogy ilyen van, sztem is inkább csak marketing célzatú!Nem?

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Netti! Te nagy tesz-veszes vagy. Úgy néz ki meglesz az első eladásom. Vettem egy poncsót mikor Majával terhes lettem, hordtam párszor akkor, azóta a szekrényben. Szerinted mossam ki és úgy küdjem majd, vagy tökmindegy, mert a vevő úgyis kimossa. Kimosnám, ha sima ügy lenne, de ezt csak kézzel lehet szerintem, meg mire megszárad, olyan vastag...
Ki kéne azért, nem?
pumuklii
 
 


pumukli, en nem mosnam ki,ha nem latvanyosan koszos,ugyis kimossa aki megveszi :roll:
jo lenne ha Boro is kicsit jobban viselne,mert engem azert kikeszit egy egy ilyen ut.. foleg h kis tavot nem nagyon megyunk :?

Nori.. remelem csak marketing,bar nemtudom.. :lol:

Panndi,merre jarsz? :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Mozza! Bocs, hogy csak most, de a fiúk (férjemék) elkobozták a gépet. Láttam Zili már segített sokat. :lol:
Teát adj neki mindenképp, langyosítsd meg, én pl. alapból meglangyítom Mirának, sokkal szívesebben megissza ha anyatej hőmérsékletű. Azt nem tudom, hogy a babákat lehet e gőzölni, már a kivitelezés sem lehet könnyű. Az illóolajos párásítás jó ötlet, csak meg kell nézni, hogy gyereknél melyiket lehet alkalmazni. Pl. a borsmentát ha jól tudom 3 éves kor alatt nem lehet. Mondjuk amíg nem tudtam én párologtattam vele mikor Amina kicsi volt és náthás. Tényleg miért nem lehet? Tudja valaki? Sok C vitamin, azzal tutti nem ártasz. Nurofent hányszor ajánlotta a doktornő?

Kép
Kép
g_reny
 
 


Pumukli! Mira ugyanezt csinálja. Délelött tök jól lehet vele kocsikázni, délután ordít. Próbáltam már trükközni, etetés után indulunk, alvás után indulunk, nem vált be. Ami bevált: bepaszírozom magam a két ülés közé hátra, és engem bámulhat. Na akkor nincs egy hangja se. Persze ha te vezetsz nehezen kivitelezhető. Csináltass magadról egy A4-es képet, és ragaszd a hátsó ülésre. Tutti beválik. :D

Kép
Kép
g_reny
 
 


Mozza még annyit, hogy a szoba párásítását mindenképp csináld, mert a száraz levegő a gyulladt mandulákat még fájdalmasabbá teszi, nyelni is nehéz olyankor.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Reny
:-)
Tegnap így húztunk kis a háromnegyed órás útból 35 percet, a 10 perc sírás megvolt a végére. :-(
pumuklii
 
 


Lányok!

Szerintem tegyük át a csütörtöki talit jövő hétre,hiszen eddig csak Emese, és Annus nem jelezte, hogy betegek lennének! Tinu nem szóltál, hogy jönnétek e, de ahogy a beírásaidat olvasom, sanszos, hogy ti sem jönnétek!
Már megint az én szülinapi bulimra nem jön senki! :cry: :cry: :cry:
(Ez természetesen csak vicc volt)

Képzeljétek! Vasalom a halom gyerekruhát, amit a szekrény alján szoktam gyűjtögetni, és már majdnem a végén jártam, amikor az egyik pólón sétál egy marha nagy poloska!
Váááááááá!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Anita!

örülök, hogy legalább nálatok rendeződni látszanak a dolgok. Nekem holnap lesz tárgyalásom a spinével! Szorítsatok, hogy kibírjam, hogy ne másszak bele a képébe! :roll:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Trixi! Én már úgy hozom be az erkélyről a ruhákat, hogy egyesével átnézem, mert folyton rajtuk tanyáznak a poloskák. :?

Kép
Kép
g_reny
 
 


GYakorlatilag én is, hiszen már ott összehajtogatom őket! :cry:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


nem tudom melyikőtök rakta fel ezt a harinyadiszkontot,de már ott is hagytam 10 ezret, plusz 4800 a posta, kell nekünk ilyen messze lakni! :lol: :roll: :lol: :lol: :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Én raktam most, de még a terhességeink :D elején asszem Szofi, a kompr. harisnya témánál.azóta rendelek én is.Nagyon jó minőségű cuccok, de a férfi póló mérettábla el van cseszve.

Kép
Kép
zili
 
 


Mennyí? 4800 a posta?????????????GLS futár nem jár arra, 8000 fölött Magyarországon náluk díjtalan....

Kép
Kép
zili
 
 


zili-épp arra rá is kérdeztem tőlük, mert a férjemnek 3XL-es kellene de sehogyan sem tudtam megrendelni, bezzeg tudtam Vilinek meg magamnak! :oops: :oops: :lol: Köszikösziköszi

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


azt írta, hogy 20.000 fölött ingyenes, de azért 20-ért nem igazán szeretnék most költeni, mert minek!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nóri
10.000 + 4800 ...már majdnem 20 nál jársz
pumuklii
 
 


Vagy hogy van elcseszerintve a mérettábla? Nagyobbak a cuccok? Akár a 2XL.es is jó lehet? SZerinted?

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


uh, a gls külföldre bazi drága....

http://www.copyguru.hu/gls.php

Kép
Kép
zili
 
 


pumukli-valóban, de nincs annyi harisnya ami tetszik, ááá, bonyolult egyéniség vagyok! :oops:

zili-miért mennyi lenne a gls?

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sokkal nagyobbak- a Gildan teniszpólóknál legalábbis. Lemértem a férjemet széltében hosszában, a tábla alapján 2xl-est rendeltünk, megjöttek az akkora klepetusok, amibe a ház is belefért volna...M-esre kicserélték, annak a válla tökéletres, de kicsit karöltőben szűköcske.Hát, testalkattól füögg, sztem leméted a férjed, a táblában kijön, hogy milyen méret kell, és mégis legalább eggyel kisebb a jó- a válla ne lógjon...Csak a Gildan teniszpólóról tudom ezt.Hívd fel, hátha lemérik a pólót mérőszalaggal, ha szépen kéred, mert a tábla tuti nem jó.

Kép
Kép
zili
 
 


wow, télleg nagyon drágusz! akkor marad ez!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?