Új privát üzeneted érkezett!

Na, rohadt egy éjjel volt. 39,8-nál tetőzött Lilu. Hányt, fosott, és iszonyúan csikart a hasa. Délelőtt ment először 39 alá a láza. Remélem a nehezén túl vagyunk, és ő is elkezd lábadozni. Esztinek kezd normalizálódni a hasmenése, étvágya van, és a színe is kezd visszatérni. Nagyon bízom benne, hogy nem esik vissza.
Doki nénink visszajött a szabiról, megrökönyödve vette tudomásul, h mennyire elfajultak a dolgok nálunk. Reggel kívánja látni a lányokat. Remélem végre jó dolgokról számolhatunk be neki.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Én is remélem, h kilábaltok, és h nem rota, mert az elég szívós vacak.
sajna a tenyésztés 1 hét, nem azért, mert lassúak, hanem mert ki kell tenyéznie a dögnek, ha van minek. Persze addig kell vele csinálni vmit, és sokszor már megoldódik, mire kitenyészik.

Mi ma már voltunk úszni, tegnap zenélni, és remélem nem köszön vissza a kötőhártyagy, mert sok helyről hallani, h antibigyó mellett is visszajött :roll: . Nálnuk lassan mindannyian kilátunk a szemünkön, még reggel is, no, ez már eredmény. Nekem olyan ronda piros, és duzzadt volt a szemem körött is, aztán amikorllement a duzzanat, akkor öregedtem 10 évet, olyan gyűrött volt, meg kiszáradt! Képzeljétek, még a 8 éves lányomnak is szemránckrémmel kentük 8)!

claire
claire
 
 


Hali!

voltunk ma doki néninél. Azt mondja minden okés. Lilunak tegnap délutánra lement a láza, azóta láztalan. Végre mindketten a saját ágyukban aludtak éjjel. Hasuk még megy, köhögnek, kicsit taknyolnak, de gyógyulnak.

Férjem viszont lázas :(

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

 
 

Sziasztok.

Atyaég mik történnek itt....Abbey, nagyon-nagyon elismerésem a lélekjelenlétért, de komolyan, nagyon jól bírod a kiképzést...annyira sajnálom, hogy nem voltam itt veled és nem tudtam segíteni, lelkiismifurdim van.
Mobilom megvan ugye, máskor hívjál nyugodtan, későn fekvők vagyunk.
Remélem már minden rendben van és férjedet nem döntötte le nagyon. Bár a férfiakat egy nátha is kiteríti, nemhogy egy ilyen halmozott cucc!

Szivvi,
remélem ti is jobban. Azért mertem feltételezni, hogy veletek minden rendben volt akkor, mert nem írtál semmi borzasztót. :-)

Claire,
örülök, hogy nálatok is mindenki lát már, nem egy hátrány. :-)

Zsebi,
teljesen jól ábrázoltad a mindennapokat.
Nálunk az a jó, hogy az ikreknek külön szobájuk van, aminek az ajtaján rács van és az még bent tartja őket a balesetmentesen berendezett szobájukba (nincs semmi szinte benne :-), csak nekik való játékok).
Amikor viszont kiengedem őket és lejönnek ők is, na akkor itt is elszabadul a pokol. Mindent megfognak, levesznek, lerántanak, de asztalra, székre nem másznak, nem is értem, de hálás vagyok érte.
Viszont amikor kimennek a kertbe, akkor kiássák a frissen ültetett virágaimat, gyomlálok, akkor "segítenek" és kitépik a frissen hajtott füvet és hozzák nagy boldogan, meg a tuja alá tett marhatrágyát hozza a kezében nekem, még szerencse, hogy száraz....amikor takarítom a kocsit belül, akkor mind be akar ülni, majd a nyitott ablakon keresztül távozni, jó a reflexem és általában elkapom mindet mielőtt földre ér, de így is annyit esnek kelnek, szóval nálunk is megy a buli.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


hali
Abbey
na mizu? rem mindenki teljesen egészséges!!!
Szilvi
Botinak boldog szülinapocskát!!!


Nálunk minden okés, múlt hetem takarítással telt. És szervezem Lilkóm első szülinapi party-ját :)
Maratoni bulik lesznek, most vasárnap anyósék jönnek, aztán mi 5-en, majd a barátok és utána hétvégén a rokonok :lol:
Még 2 hetet megy Lilcsi oviba, aztán szünet..

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Jajj, Ne is mondd a bulit, elhalasztottuk tavasz-nyári időszakra az enyémek buliját, de fogalmam sincs, h ebbe az évvégi hajrába hoba illesszem be. Ráadásul ők is mindig hivatalosak vhová :roll: .

Többiek? Mizújs?

claire
claire
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, jelentem majdnem meggyógyultunk. Köhögnek még a lányok, elég makacs, lassan múlik. Lilunak még megy a hasa, Esztinek végre nem. mint kiderült vm nagyon durva bacit kaptak el (most meg nem nézem a nevét), amit antibogyóval KELLETT volna kezelni, de lévén, hogy minden orvos leszarta, hogy mennyire beteg a két gyerek nem kaptak időben. Én meg így 2 hét után nem kezdtem el adni a már félig és egy teljesen gyógyult gyereknek. De vége még nincs teljesen, mert az ANTSZ a kaki minta alapján köteles a fertőzést jelenteni a közegészségügynek, akik meg felkeresik a dokit, és aztán még minket is. Sőt elvileg kontroll mintát is kell majd vinni, hogy elmúlt-e. Pedig csak kakival terjed, cseppel nem.
Azért elég pipa vagyok mind a 3 dokira, h egyik sem ismerte fel ezt a teljesen egyértelmű kórképpel járó fertőzést.

Férjemnek semmi baja nem lett végül, csak hisztizett.

Nekem kemény hetem van. holnap fél8-tól este 8ig vagyok. Délelőtt dolgozom, du vizsga felkészítőm van. Csüt meg vizsgázom adózásból (cirka 800-1000 oldalt kéne tudnom...) Mondanom sem kell, h nem nagyon volt időm tanulni. Nem szeretnék megbukni 20000ft a vizsga :shock:

Botinak boldog szülinapot!
mindenkinek jó maratoni bulizást :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
kitartást neked és drukkolok a vizsgára.
Szerintem abszolút jogos a harag a dokikra, ez nem gyenge mulasztás, de hát leszarnak mindent... :evil: :x
Feldühített ez engem is, hogy ilyen előfordul.

Szivvi, Abbey,
köszi a köszöntést, eltelt még egy év Botival, annyira nagy fiú már.
Idén nem volt zsúr, igazándiból még elég hidegen is hagyja a dolog. Az oviban megünnepelték, ennyi elég volt neki, majd az 5-öt mi is megünnepeljük már bulival. :-)
Új vonalzó kell!!! El ne felejtsem!

Nálunk minden oké, lekopogom, de lehet lesz bárányhimlő hullámunk, mert a szomszéd kislány pöttyösödik és velük mi sülve-főve együtt vagyunk. Ez van. A kicsik megkapták 3 hete az első bárányhimlő oltást, nem tudom mennyit ér majd, de remélem számít már valamicskét.
Egyébként a kislány is be van oltva, de mint tudjuk ettől még elkapja.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Ismét szörnyű éjjel... Lilu fél12kor felébredt, és eszeveszetten bömbizett. Nem tudtam mi a fene baja lehet. A pocakjára gyanakodtam, hogy megint csikarhat (vacsira pöri,nokedlivel, hozzá vagy 10-12db savanyú ubi, és rá a tej...). Végül fél1 után adtam neki 11 csepp cataflamot, fél2 körülre totál kiütötte magát, azóta mozdulatlanul alszik. Férjem szerint a foga. Teljesen szétrágta a cumiját, lyukas lett, uh hajlok rá, h az lehet. Végül is 2-3 hónapja már kint vannak a szemfogai, időszerű, hogy meginduljon a nagyőrlő. De ha ez ilyen lesz most hetekig, én felmondok....
Nagy gyerekeknél emlékek? Ilyen szörnyűek ezek az uccsó fogak?

(már viszem befele az első kávém, hogy talpon maradjak 9ig...)

Bárányhimlő: doki nénink azt mondja az első oltás 80%-os védettséget biztosít, és sokkal enyhébb lefolyása lesz a betegségnek, szövődménymentesen. A második meg 99%-ot. Az az 1% mindig ott marad. De végtére is elsősorban a szövődmények miatt ajánlatos beadni, a pöttyök elmúlnak.

Abbey

Ja, a baci: Campylobacter sp. Kerüljétek messziről...

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
kitartás, még pár kávé és menni fog...:-)
Sajnos a nagyörlők azok fájdalmasak tudnak lenni, mert nagyon begyullad a fogíny felette és ott a legvastagabb, a legnehezebb áttörni. Nekünk még kicsi láz is volt, de nem volt éjjeli folyamatos őrület.
Szerintem figyeld esténként és ha nagyon rágja szét a cumikat, akkor már lefekvésnél adjál neki fájdalom csillapítót, de ne a cataflam-mal kezdj, csak ha a pl. a Nurofen nem használ.
Nálunk Szonjának már minden kint van, Levi viszont kinövesztette az örlőket és most küzd a szemfogakkal. Ő nem így felsír tőle, hanem non-stop dilis, már várom azért a végét. Érdekes, hogy ő kezdett előbb fogzani és Szonja meg most már végzett is.

Campylobacter, még nem hallottam róla soha. Honnan szerezhettétek???

Azért Lilunak van huzatja ennyit enni vacsira...10 ubi, milyen a mini Bonduell vagy mi??? :shock:

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Jaja, mini ubi. :)

Most délben is bömbizik Lilu. Kapott most nurofent, remélem lecsitul... Nagyon ki leszek, ha éjjel megint csinálja.

Sztem játszón szedtük össze homokozóban...

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Hú, Abbey! Nem semmi, de tényleg gáz, h 3ból 3 nem kapcsolt, h mi újság :evil:.
Fogzás: én nem emlékszem, h ennyire gáz lett volna már ekkora korukban. Nekem most Nonó riad fel elég gyakran, úgy 11-2 között :shock: nemtom mi leli.

Mi is vagyunk, csak kicsit "behavazva" ! Tényleg, a tegnapi vihart mindenki túlélte? Nálunk csak annyi volt, h úgy idevágott az eső, h befolyt az erkélyajtón :shock:. Meg Eszter aggódott, h becsap hozzájuk a galériára a villám :lol: .
Szóval nálunk nagyon tanév vége van: zeneiskolai vizsgák, a kisebbeknek zeneiskolai felvételik, sport bemutatók, és persze utolsó dolgozatok, javítások, osztály kirándulások.....tovább is van, mondjam még?

Ja, bulikat ne is említsétek, lógok vele az enyéimnek....

:roll:

Claire
claire
 
 


Hahó, kihalunk? Remélem nem a betegség irt, csak ti is be vagytok havazva!
Én már nagyon lesem a VAKÁCIÓ feliratot, persze lehet, h hiú ábránd, h akkor egyszerűbb lesz!

No, mi túl vagyunk újabb zeneiskolai felvételiken, ügyesek voltak, most már csak drukkolunk, h legyen helye a tanároknak, tegnap Eszterék aerobic bemutatója volt, hát büszke voltam, tényleg ügyik voltak, sőt, egy rövid egyéni száma is volt!
Holnap, h ne unatkozzak, a középsők osztályával megyünk kirándulni, besegítek ilyen erdőpedagógiával. A nagymamák kivételesen nem bevethetők, egyik ugye beteg, másiknál nyílászáró csere van, így visszük a kicsiket kirándulnni. Egyiket én, másikat a nagyfiam, és az eggyel kisebb is jön, osztály progi helyett, ő majd hozza a hátizsákot! Szóval ott lesz mind a 6 kölyköm, + 30 db elsős..... :roll: Pihentető! :lol:
Megyek is, össze kell állítanom néhány anyagot, játékot, feladatlapot! :D
Ja, meg várom skypon a szakdolgozómat, h egyeztessük a védését :roll:

Claire
claire
 
 


hali
sűrű hetünk/hétvégénk volt...kedden oviban gyereknap-szülőkkel, tesókkal, pénteken csopi záróbuli, főzéssel :) szombaton OTP-s családi nap az Arénában, tegnap pedig anyósékkal megejtettük az első szülinapot a maratoninak ígérkező ünneplés-sorozatból.
Mára mindhárom betaknyolt, gondolom szombaton elkaptak vmit :evil:
pár kép tegnapról :)
Kép

Kép

Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


De cukik vagytok :) Ezek a torták óriásiak :D

Mi Óbudaváron voltunk csalási "csendes" hétvégén. Tulképp fáradtabban jöttünk haza, mint mentünk. A hely elég tré volt, kicsit se gyerekbarát, a kaja pocsék, ezt leszámítva elment :) Kimozdulni jó volt. Lementünk a Balcsihoz is hazafele jövet, lányok totál oda voltak tőle. Folyton kiabáltak, h 'ajó, meg me-me-me (motor). Uh el is döntöttük a férjemmel, hogy oda megyünk majd nyaralni. Fotókat majd töltök, de nem volt időm még.

Vizsgát letudtam, eredmény 3 hét múlva. Köv vizsga meg 2 hét múlva, aztán megint 2 hét és szóbeli... vhogy nem egyszerűsödik az élet.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok! Vagyok, csak olvasó üzemmódban, még mindig iszonyú sűrű az élet, de már mindjárt "vakáció" lesz, talán kicsit le tudunk lassulni, bár itthon tartózkodó 6 (néha csak 4-5) gyerekkel ez sem egyszerű!
Addig mindenkinek egészséget, erőt és türelmet! :D

Claire
claire
 
 


Hali!

Mizu mindenkinél? Kidőltünk a hőségtől?

Képzeljétek a lányokat felvették a bölcsibe. Uh szeptembertől bölcsisek lesznek. Kicsit tartok tőle, de gondolom ez természetes. Olyan fura, hogy elszaladt az idő. Még csak most születtek, kis csöpik, és már mennek a bölcsibe.
Mostanában meg különösen cukik. Elkezdtek egymással játszani, nem csak verekednek, hanem fogócskáznak, báboznak, ilyesmi. Meg beszélgetnek, amiből persze egy szót sem értünk, de ők láthatóan tök jól megértik egymást, nem is törekszenek, hogy velünk is beszélgessenek :)

Szivvi: maratoni partizással hogy álltok?
Szilvi: nálatok minden okés?
Claire: sulinak vége?

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! :D hova mennek bölcsibe?
Jajj, az időt ne is mondd, nekem ez túl gyors!!!
Beszéd: enyémek is így csinálják, de láthatóan jól értik egymást. aztán néha váltanak, és beszélnek velünk, de nagyon kleveset, inkább csak mutogatnak, neveket mondanak, bólogatnak, stb. fura. a nagyobb ikreink ezt nem csinálták ennyire!

Suli: vége, sőt, a gyerekbulikat is lebonyolítottuk!!! a legnagyobb zenei táborban, a többi itthon! Próbáljuk a tanév végét kiheverni, és eltakarítani a maradékait, és belerázódni a NYÁR-ba! :D

Te hogy leszel szabin? Mentek vhova?

Többiek?

Claire
claire
 
 


sziasztok
csendben főddögélünk....Lili is itthon van már, elvannak hárman :) medence, csúszda, most gyurmáznak éppen.
Még vasárnap egy buli az én rokonaimmal és remélhetőleg vége...hintát kapnak :)
ez volt Lilka tortája:
Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hú! Ezért biztos odavolt!!! És volt szívetek megvágni?

Medence: sajna még sem a kicsit, sem a nagyot nem lehetett felállítani, mert egy szinttel lejjebb szét kellett szedni a teraszt, fel van dúlva a kert, zaj van , és kosz :( !

Nálunk a legnagyobb táborban van a zenesulival, a többi itthon.
Persze azért vannak programok, meg ugye maradt egy csomó intézni való a tanévről. de ráérünk egy kicsit lazítani is, kártyázni, amikor a törpék alszanak. szerencsére lassan beáll az, h ebédig kibírja mindkettő, és utána egy nagyobbat együtt. Csak el ne kiabáljam :wink: :lol: ! A középsőkkel próbálunk naplót írni... hasznos, de fárasztó!

Claire
claire
 
 


Wow, nem semmi ez a torta. Kicsiket nem ünneplitek majd?

Én nem készülök idén semmi bulival. Túlságosan fáradt vagyok. Semmi erőm még készülni, meg pakolni, meg ilyesmi. Lányok majd csúszdát kapnak, még meg kell csinálnia a férjemnek. Remélem elkészül.

Maratoni vizsgám volt ma. 10kor kezdődött, és 5 óra volt... Én végül 14:05kor beadtam, 18 A4-es oldalt írtam tele... Júli 9-én lesz a szóbeli.

Kikészít ez a meleg. Haldoklom. délután olyan rosszul voltam, hogy le kellett feküdnöm bent a melóhelyen (ahol ma csak én voltam bent ügyelni a vizsga után, a többiek csapatépítettek).

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok

Abbey itt a hűvös, rem jobban vagy!! Vizsga nem semmi :shock:
Claire nincs valaki ismerősöd, aki tudna segíteni: mi igaz a hírből, hogy augusztus 31-ig születetteknek menniük kell suliba 6 évesen?

Kép

ez lett az ajándék :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Nagyon szupi ez a hinta-szett. Én most az övékét egy gyűrűhintával bővítem, mert nagyon rákattantak. Apósom meg már dolgozik a csúszdán, én meg megvettem a lapot hozz, almazöld, nagyon szép.

72% lett az 3 héttel ezelőtti adózás vizsga, nagyon boldog vagyok. Ez volt a legfontosabb vizsga ebben az időszakban. A másiknak is lesz 1-2 napon belül eredménye. De sztem meg lesz. Lassan csak evickélek.

Suli: én nem hallottam róla, de nem lepne meg.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Örülök, hogy mindenkivel minden oké.

Abbey,
gratulálok az adózás vizsgához, minden elismerésem, mert engem az adózás szótól is kiver a víz. :-)

Szivvi,
király volt a torta, biztos nagy sikere volt.
Miért van otthon Lili, nincs neki nyáron ovi vagy csak nem akarod, hogy menjen?
Nekem jár Boti amíg csak lehet, mert a két pici már ultra gáz...szivatnak minden nap. :-)
Ha kint vannak be akarnak jönni, ha bent vannak ki akarnak menni, mindegy csak oda ahol nem tartom őket szemmel...nagyon kis huncutok.

Nálunk zajlik az élet, mint mindig...
Szonja tegnap a kertben ráégette magát vagyis a talpait és a tenyereit a vízóra aknafedélre, másfél óra ordítás után vittük is a Madarászba őt, de szerencsére néhány hólyagon kívül nincs gond, ezeket felvágták és kész, panthenol és semmi egyebet nem igényel. Olyan csúnya neki az egyik talpa én még ilyet nem is láttam.
Erre ma Boti hazajön az oviból és veszem le a cipőjét és zokniját, mert tiszta homok volt, látom tele kis hólyagokkat, kikészültem, irány a doki, kiderült, hogy ovivírus kéz-láb-száj betegség nevű cuccot sikerült elkapni. A szája belül tele hólyagokkal, nagyon durván néz ki, persze fertőző a picikre nézve....hipp-hipp!!!!
Az elkövetkezendő héten sem fogok unatkozni és meg azt hittem bárányhimlő, mert a szomszédban az volt, de nem. :-)
Szuper. Elgondoltam, hogy a Szonja megégett talpán még is hólyagok is lesznek, ismét mászni fog???:-)

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Nahát, Szilvi, nálatok is mindig történik valami :( Nem hallottam még ilyen hólyagos betegségről, de gondolom majd ősszel ezekkel mind megismerkedhetek, ha mennek a bölcsibe.
Szonja égése hogy van? Piszkosul tud ám fájni, sajnálom nagyon szegényt.

Nyaralni ki-hova megy?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
hát igen vannak betegségek, amikre én is csak a szemem meresztem, még az életben nem hallottam róla, na ez is ilyen, meg a tiétek is az volt...
Az égés az nagyon durva volt, nagyon megijedtem, tisztára bepánikoltam. Persze tudtam, hogy mitévő legyek, de akkor is.
Most már gyógyulgat, de azért randa. Ráadásul még pöttyös is lett, de az egész teste, le is vittem a dokihoz, hogy ez nem csak a kezén lábán és szájában van, hanem fülig pöttyös, de mondta, hogy hát igen van néhány eset amikor ennyire típusosan jön ki...remek, miért ne nálunk.
Boti már jól van, múlnak a pöttyök, Szonján most tombol, kicsit lázas is, Levi most kezdi. Hipp-hipp.... :cry:
Most már legalább tudod, ha ezeken a helyeken jön ki egyszerre ilyen pötty rengeteg, akkor az egy ilyen vírus.
Semmit nem adnak rá, csak Fenistil cseppet és Nurofent, ha lázas.

Mi sehova sem megyünk idén, de nem is bánom, mert nem vágnék bele, azért nem akarok egy rakás pénzt kifizetni, hogy fáradtabban jöjjek haza, mint ahogy elmentem. Majd jövőre már talán több értelme van.
Addig is itthon a kertben, medencében, ez is szuper. Első nyarunk itt. :-)
Ti hova???
Többiek?

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Eszti és Lilla nagyon-nagyon boldog szülinapot!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szilvi
jujjjjj, sajnálom :( szegénykéim :cry:

Lili azért nincs oviban, mert nekem már nagyon gürcös volt a 3 gyereket keltegetni, sosem akartak felkelni, akkor összecihálni, elmenni az oviba, ott becincálni a 3 gyereket...ááá elegem lett, jobb így. 8 (+- fél óra)-ig alszunk, nyugisan kelünk, nyugiban megreggelizünk, nincs veszekedés az öltözködéssel :lol:
délelőtt szépen eljátszanak hármasban, míg én háztartásozok, Lili mesét néz, míg altatom a miniket, utána ha sikerül őt is lerakom, délután ,meg közös játszás. szal jobb így nekem, remélem nekik is
8)

Mi majd szept első hetében megyünk Olaszba, ahol tavaly voltunk.
Addig Lili megy-ha van kedve-2 táborba, az egyiket az ő óvónénije csinálja, (ez le van fixálva) a másik úszós, amin tavaly volt és szerette.

Voltunk tegnap védőnőnél, megcsinálta a státuszt, a minik 85 centik, Emi 10,5 kiló, Oli 11,5. Oli próbál beszélni, Emi tök édin figyel és eccercsak ugyanazzal a kiejtéssel mondja :) Ugyanúgy beszél, csak kevesebb a szókincse.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Koszonjuk szépen :D
Holnap majd részletesen irok.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Haliho!

És jár vm egyéb dologgal a pöttyösödés? Milyen pöttyeitek vannak? NEkünk lilás-pirosas, abszoltút a bőr síkjában lévő pöttyeink voltak.

Nagyon sajnálom Szonját. Nálunk is van egy ilyen vízóra fedő, ami iszonyúan fel tud melegedni. Hideg vizet szoktam rá locsolni. Egyelőre még nem égették rá magukat, remélem nem is fogják, mi sem csináltuk anno.

Hát én még a Balcsis utazással is kicsit parás vagyok. 2 gyerek 2 felnőttre, nem gondolnám, hogy lesz benne pihenés. De annyira tetszett nekik a Balcsi. Remélem nehezebb nem lesz, főznöm legalább nem kell :)

Kaptak csúszdát a lányok. Kicsit gyors lett, Eszti fél egyedül lecsúszni :) Lilu már hason is nyomja. Még vannak utómunkák, az alját kell majd kicsit módosítani, mert elég nagyot repülnek, uh egyelőre elkapjuk őket. De jó lenne, ha önállóan is tudnák használni.
Amiért viszont mindketten nagyon odavoltak, az egy mágneses rajztábla. Hurcolják mindenhova, és rajzolnak rá, aztán letörlik. Akinek még nem volt ajándékötlete, javaslom.

Este otthonról teszek fel képeket.
Abbey
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára abbey 2012.06.30 22:11-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Abbey,
nagyon-nagyon Boldog Szülinapot utólag is, ne haragudj, de nem is vettem észre a vonalzón, hogy szülinaposak.
Nagyon szupi lehet a csúszda, nálunk Szonja a nagy csúszdás, de olyan haláltmegvető bátorsággal nyomja...szeretnék én is nekik.
Igen, a mágneses tábla nagyon jó, most okosat is mondtál, majd beszerzek nekik a szülinapjukra, Botinak is volt, imádta nagyon.
Még van időm.

A pöttyök inkább kis hólyagocskák a kézen lábon és a szájban, ahol olyan mint az afta, akinek már volt, csak sok van belőle.
Nagyon szar lehet, mert nekem amikor egy van, az is kegyetlenül tud fájni, nemhogy ennyi. Szonjának konkrétan a nyelve teljes hegye szürke volt, iszonyú látvány.
Eddig akinek meséltem erről, senki nem ismeri ezt a betegséget...azért ez jó...a Fóti oviban mi azért megkaptuk. :-(
Levi kegyetlen hozzám, már a múlt éjjel sem hagyott aludni, egész éjjel bömböl, majd a ma délutáni alvásnál is, alig eszik, mindent ordítva köp rám. Már nagyon várom a végét ennek a szarnak.
Nagyon fáradt vagyok.

Tettem pár képet a kölkökről, akit érdekel, mostani is van, meg kicsit korábbi is,
http://hu.fotoalbum.eu/adamszilvia

Nem kiabálom el, de lehet nekünk is lesz egy hosszú hétvége Balcsin, de még nagyon nem biztos.
Azért a két csajjal szerintem jó lesz nektek. Mikor mentek?


Szivvi,
nagyon örülök, hogy ilyen jól telnek a napjaitok otthon. Akkor már könnyebb Olival?
Nekem nem könnyebb Levivel. Oké, most beteg, de ha nem akkor is egy hisztis, erőszakos, bömbölős ördög.

A táborok bejárósak gondolom nem ottalvósak.
Éni s szerettem volna Botit ilyenbe, de nálunk nincs, mert hogy még kicsik.
Ez az összevont csoportos dolog is olyan gáz az oviban. Látszik, el is kaptunk ilyen fertelmet, de ha Boti itthon van napközben egyfolytában tombol, a figyelmet magának akarja és Levivel egyfolytában pörölnek. Kikészítenek, pedig én is szívesebben venném ha itthon lenne...:-( de az idegrendszerem jelen esetben többet ér!!!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

Először is Abbey!
Eszternek, Lillának: BOLDOG SZÜLINAPOT!


Minden betegnek jobbulást! Szörnyen hangzik ez a kórság!

Szilvi, képek cukik, nagy huncut mind!

Nyaralás: mi ezt a hetet anyósomék nyaralójában tölöttük, anyámmal és a 6 kölyökkel, sajnos az apjuk csak szombaton tudott kijönni. Nagyon jó volt, persze kellett velük veszekedni, meg volt 1-2 pitty-putty, de azért kikapcsol az ember az itthoni dologokból, meg a suli év után simulnak a gyerekek idegei is. A legnagyobb előtte volt zenei táborban, ma a második ment el 1 hétre az osztályával biciklitúrázni, holnaptól Eszter aerobic táborba jár....zajlik az élet.
Ha megjönnek a tesómék a jövő hét végén, utána megyünk 2 családosan+a szüleim a Tiszatóhoz, no ez kalandos lesz, nem ismerjük a helyet!
(korosztály 76-2évesig, összesen 14 fő :roll: no comment :D)
Aztán még lesznek edző táborok a nagyobbaknak, meg talán még megyünk vissza pár napra a fent említett telekre.

Ovi: ha tehettem nem hagytam bent őket nyárra, utálom ezt az összevont csopis gyerekmegőrzőt :oops: , a kicsikkel majd meglátjuk, egyelőre itthon, szárnyaim alatt, még egy tanévig :wink: !

Claire
claire
 
 


Sziasztok.

Claire,
szép mozgalmas lesz a nyaratok amint látom, de jók ezek a programok. Tisza-tónál voltam már, egész pontosan Kiskörén, nem tudom ti hova mentek, de ott nagyon nyugis volt.

A mi ovinkban azért annyira nem gáz a helyzet, csak a két kis csoportot vonták össze, nem minden korosztály van együtt, az majd július 27-től lesz, de akkor már nem megy amúgy sem, sőt július 20-án megy utoljára. Aztán csak augusztus végén.
Botinak amúgy nagyon kell az ovi, a társaság, itthon a tesókkal még annyira nem pálya neki én meg nem tudom egész nap foglalkoztatni, szóval szerintem neki jó.

Képzeljétek, úgy volt, mint már írtam, hogy nem tudunk menni idén nyaralni, de mégis megyünk egy hétre Balcsira, annyira boldog vagyok. Meglepett vele a férjem, anyuékkal szervezkedett. :-)

Ez a meleg engem kiakaszt, így még nehezebb, kevesebb a türelmem, mert magamat sem tudom elviselni.
Ez aggasztó amúgy, hogy ennyire sivatagosodunk.
Nem sokára mi is antilopra fogunk vadászni a sztyeppén, ha ez így megy tovább. :-)

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Hát Szilvi, nem jársz messze a valóságtól. A klíma lassan elengedhetetlen kellék lesz. Nálunk a tetőtér konkrétan elviselhetetlen. Már éjjel is muszáj klímázni a lányoknál. Már azon gondolkodunk, h le kéne költözni a lenti szintre, ott aránylag jó, és este tök jól lehűl.

De jó, és hova mentek? Én még mindig nem tom, mert nem szóltak vissza már 3 hete abból a rohadt szállodából, uh lehet, h máshova megyünk. Balatonvilágos van most még terítéken, csak az jóval drágább... :?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Ja,zajlik az élet!
Meleg itt is van, nem kértek egy kicsit? :D
szerencsére fel van állítva egy elég nagy medence nálunk, abban hűlünk, főként a gyerekek, de ha összejön mi is!
De a lakásban 31-32 fok van :roll:tetőtér!

Persze Szilvi! sztem sem rossz az ovi, jó vicc lenne, ha én mondanék
ilyet, és valóban jó neki a kortárs társaság! Gyerekkoromban kicsit még irigyeltük is, aki nyáron bejárt, mert pl a pancsoló csak akkor volt feltöltve :lol: .

Ja, ezen a linken a nagy fiamék zenei táborának záró koncert darabja látható, szemből nézve jobbról az első Ábel, "csinosan" bebugyolált kézzel :) !

http://www.youtube.com/watch?v=hKQokOSwSGw

Claire
claire
 
 


sziasztok

Szilvi
nagyon cukik a manóid!!! meggyógyultak?
Abbey
van nekünk rajztábla, egy ideig jó volt, aztán Olika kinyírta a tollat hozzá....Jó lesz a nyaralás meglátod, jó nem lehet úgymond pihenni, de kikapcsolsz majd és jó lesz!!

ajánlanám nektek az agárdi termálfürdőt, nagyon szuper gyerekes medencéket építettek, miniknek, nagyobbaknak és a felnőtt élménymedence is jó. Hétközben alig vannak, a bébi medence felett árnyékoló, van egy normál játszótér és egy újabb, hajóval, köteles mászókákkal.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hali!

Isten éltesse sokáig Emit és Olit!

Elkezdtük a szobatisztulást. Kint pellus nélkül bóklásznak, és már csak elvétve fordul elő baleset, azt is Lilu produkálja. Eszti nagyon ügyin pisil, kakil már a bilibe, és utána mindig rendkívül büszke magára. Lilu magától nem ül rá, folyton kérdezgetni kell, h nem kell-e pisilnie, olyankor néha ráül, vagy jön vagy nem.

Balatonvilágosra megyünk végül. Nagyon szimpi a hely, és kedves a tulaj. Még Szállodaszövetségi kedvezmény is van (50% a szállás árából).

Szivvi: te hogy engeded őket medencébe? Karúszójuk van vagy folyton ott vagy mellettük?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
én ülök velük a vízben! a sima úszógumi nagy nekik, olyan beleülősben meg nem tudnak csinálni semmit :? így együtt pacsáskodunk. vannak ilyen öntögetős kis formák, vagy kannák kirakva, van mini csúszda, vagy ugrálnak a széléről.
köszi a köszöntést!!!
szobatisztaság :shock: ügyik nagyon!!! enyémek minden este ráülnek a wc szűkítőre, de semmi produktum :lol: de kell adnom papírt és lehúzzák....

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Mi is így kezdtük. Reggelente bili vagy wc, semmi eredmény. Aztán most Eszti rákapott a dologra. Lassan megpróbálom majd, hogy a lakásba is kiteszek egy bilit. Épp most rendeltem egy jópofa székes bilit. Lilunál még nem merem, ma is lepisilte a hintaágy szivacsot meg az étkezőbe is csinált egy tócsát :)
Igen, én is azt néztem, h a legkisebb úszógumi is nagy még nekik, karúszó is csak 3 éves kor fölött van, max ilyen bebújós mellényt lehet rájuk adni, az meg annyira nem jó, beleizzad és nem is tud benne rendesen mozogni. Olyan beleülés úszógumijuk nekik is van, mindenképp elviszem majd balcsira, meglátjuk beleülnek-e. De pont azért választottam világost, mert ott nem mélyül hirtelen a víz.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!
mi már úszógumizunk (érdemes körülnézni, mert ebből is több méret van ;)), de nekünk tavaly ilyen volt (11 kg-tól írják), szerették is Csajok:
http://www.decathlon.co.hu/HU/karuszo-1 ... 129109377/

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sziasztok!
Holnap elutazunk a Tisza tóhoz nyaralni, ott valszeg nem nagyon lesz net a közelünkben!
töltsétek addig is jól a nyarat, egészségben, és hűsölve!

Ja, a szobatisztaság témához: a bilit viszem, Nonó időnként önként ráül, csak általában későn, de mostmár akkor is szól, ha belepisil a pelusba. Joni utálja, ha tisztába teszem, de azért szól, ha tele a pelus, a bilire egyelőre rázza a fejét. Remélem úgy lesz, mint a nagyobb ikreknél, ott amikor az egyik "rákapott", akkor a másik ki nem maradhatott belóle :lol: :lol:, és akkor hipp-hopp vették az akadályt!

Claire
claire
 
 


Nálunk Eszti gyakorlatilag szobatiszta nappal. Belepisil, belekakil a bilibe mindig. És nem csak otthon, hanem bárhol, ahol ki van téve a bili. Nem is szól, magától odamegy, ráül, elvégzik, majd ujjong, h kész van :) Lilu csak időnként, ha rákérdezek, h nem kell-e. Uh Esztire már a lakásban sem adok pellust. Remélem mire mennek a bölcsibe ősszel mindketten szobatiszták lesznek. Nekünk is jobb, és a gondozónőknek is.

MEgvolt ma a szóbeli. 5-t kaptam :) Végre megkönnyebbültem. Szünet van őszig.

Szivvi, Szilvi, mi újság?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Boldog névnapot Abbey!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Köszi Szivvi :) Lilit is Isten éltesse!!!! :)

Tegnap voltunk a bölcsiben szülőin. Nagyon pozitív benyomást keltettek. Nagyon kedvesek a lányok gondozónői. 12en vannak a csoportban, 6-6 gyerek jut 1-1 nőre. Nagyon szép a bölcsi, és képzeljétek van saját sókamrájuk!!!!! Minden héten mennek 15 percre be a gyerekekkel. Szept 3-án kezdjük a beszoktatást. Nagyon izgis lesz. Mondták, hogy lelkileg készüljünk fel, mert akkor a gyerekek is könnyebben le fognak válni.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Abbey,
Boldog névnapot neked.

Szivvi,
Kicsit megkésve, de Nagyon Boldog Szülinapot Eminek és Olinak.
Lilinek pedig Boldog Névnapot.
Jó sok ünnepetek van mostanság.:)

Most csak ennyire futotta...:-( majd jövök még.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


sziasztok.
hol vagytok? mindenki nyaral vagy mi?

mi is megyünk 21~én Zamárdiba.
Abbey,
ti mikor mentek hova is végül, Világosra?


szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Hali!

mi megvagyunk köszi. Írtad, h még jössz, gondoltam megvárom :D

Mi aug. 4-én megyünk, és Világos lett a befutó. Zamárdiba hova mentek?

Igazából sokat melózom, keveset vagyok otthon :( nincs nagy esemény.

Szoktatom a lányokat a bölcsi gondolatához. Még nem ellenkeznek :)

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
ezt hogy kell elgondolni, hogy szoktatod a lányokat a bölcsi gondolatához?
verbálisan? :-)
akkor balcsin nem talizunk, mert mi 21~én megyünk 1 hétre. ahogy elnézem a legszarabb idő lesz...no comment.
zamárdi felsőn nyaralunk mindig.

szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Ja, mondogatom nekik, hogy milyen lesz, lesznek más gyerekek, lesz csúszda, meg sok játék. Sokat énekelnek, játszanak, és nagyon jó helyen lesznek ott. Látom rajtuk, hogy már mindent megértenek, és így szépen szokják a dolgot. Meg szoktam kérdezni, hogy akarnak-e menni, mindig bólogatnak :) Persze majd csak szeptemberben derül ki, hogy ért-e valamit, de nekem meggyőződésem, hogy igen.

Hát igen, pont elkerüljük egymást. :( Pedig közel lennénk. Lehetett volna bandázni.

Claire: milyen volt a nyaralás?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


SEGITSETEK!

Lanyok, regen nem voltam, sokat gondolok Ratok, a babak masfel eves koraval folyamatosan 4-nek kene legyen belolem, remesen nehez.

Most azert irok, mert nagyon meg vagyok ijedve - hatha Ti tudtok segiteni.

Pannanak egy hete kb. csunya sebek alakultak ki a szeme korul. Nagy nehezen elvittem orvoshoz (eloszor a hegyekben voltunk, aztan itt nem lehetett orvost elerni semmilyen telefonon sem), vegul egy idegen orvos elfertozodott sebet diagnosztizalt (bar en gyanakodtam, hogy nem az, de jo volt elhinni), irt ra kenceket, nekialltunk. De masfel nap alatt csak rosszabb lett. Ma Lacko mar athivta a szembenlako gyerekborgyogyasznot (szegeny... este fel 10re ert haza... 64 gyereket kellett megvizsgalnia... embertelen).

HERPESZ!!!!! SZEM-HERPESZ!!! o meg nem ijesztett meg, de most megneztem a neten - siman okozhat vaksagot, ha nem is az elso fertozes, de mar csokkent latast az is....

azonnal reggel orvoshoz szeretnem vinni, de egy johoz, aki ert ehhez - eleg ritka, es nyilvan specialisan kell tudni, mit kell csinalni egy ilyen bajkeverovel, aki eroszakos, es folyamatosan piszkalja (tehat eddig is dorzsolte a borerol a dzsuvat bele a szemebe...).

Nem tudtok segiteni? Hogy talalom meg ennek a szakemberet? Hol lehet megkeresni, hogy pl. ebben ki publikal? persze idom nincs sok, az ido is szamit (most is olvasom, ha 1-2 napon belul a kialakulas utan kap valami virusgyogyszert, az segitett volna... de ezen mar jocskan tul vagyunk).

Hol keressek a neten? az angol szakirodalmat mind elolvastam (az csak ijeszt, bar kisgyerekre nem talaltam specialisan). Hol talalok mas mamakat, akiknek a gyerekuk ilyenen ment at? Hogy toluk tanacsot kerjek? Akar magyarul, akar angolul...

Kerlek, irjatok privit (is?), mert nincs idom ide benezni, de ha latom, hogy irtatok nekem, akkor benezek!!

Koszonom!!

zsebibabak
zsebibabak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: