Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Itt vagyok anyuéknál és már megint nincs itthon senki. Valahogy sose sikerül összeszervezni, de csak most tudtam áthozni nekik a cserit, meg a ribizlit.

Encsike!

Így igaz, annyira jó, hogy sok minden megterem a kertben meg a földön, így legalább arra sem kell költeni. No meg jó, hogy van após, aki ráér művelni a földet. :lol:

Kutyák!

Tulajdonképpen én vagyok velük a legszigorúbb, de én sem kiabálok, csak rászólok és a hangsúlyomon érzi, hogy azt nem szabad. Ennek ellenére ha nem figyelek mindig bepróbálkozik, hiszen az apósom meg mindent megenged neki. Anyósommal meggyőződésünk, hogy ha nem vagyunk otthon, akkor az előszobán túl a lakás többi helyiségeibe is bejáratosak. (szerencsére a szobánkba nem, mert ott mindig becsukjuk az ajtót) Szóval nehéz így nevelni, ha másnál meg mindent szabad nekik. De sok mindent elértem már, nyáron mindig nyitva van az ajtó, és akkor ha bejönnek az előszobába, onnan is zavargatom ki őket, mert jó idő van, menjenek a szabadba.

Egy szó, mint száz : ha felépül a házunk, akkor oda kutya nem teszi be a lábát. Még az előszobába sem. Imádom az állatokat, de nem a lakásban. Macska meg kizárva, mert a kutyák széttépnék, de annak is az udvaron lenne a helye. Egyedül a teknőseink részesülnek abban a kiváltságban, hogy velünk éljenek a házban, de az más, mert akváriumban vannak. Amúgy őket szívesen ki is engedném néha az akviból és lehet, hogy ha olyan lesz a lakásunk, hogy nem tudnak eltűnni akkor meg is teszem, mert ők nem porosak, nem hullik a szőrük. Fura, mert valaki undorodik a hüllőktől, de szerintem nagyon tiszta állatok. No persze, ha rendesen van takarítva az akvárium.

Kép
Kép
tabati
 
 


Encsike!

Egyetértek veled. Én magam is azért szeretnék kertes házat, hogy legalább egy kis kertünk lehessen. Ilyenkor mi magunk sem költünk szinte smmire, csak ami szükséges, de zöldség, gyümölcs, azt nem kell megvenni. Igaz, a paprika, paradicsom, uborka még csak most fog majd érni.

Tabati!
Én is megállás nélül cseresznyét meg epret szedek. Ma megyünk estefelé anyósomhoz, szedtem neki gyümölcsöt. Még epret kell szednem. Ilyenkor már annyira telve vagyok mindennel. Ma ispl. ettem csomó meggyet. Aztán, mikor leérik, akkor meg annyira kívánom újra... de a hűtőládából csak ősszel meg télen vesszük ki a cuccokat, iylenkor nem. Őszig végülis a szőlővel bezáróan van gyümölcs. De hallom, y is elég drága a gyümölcsök kilója.- Már nem tudják, hogyan húzzanak hasznot a kereskedők.
Vendég
 


Sziasztok!
Hú olvasgatok, olvasgatok....
Befőzés: nálunk is beindult. Talán írtam is múltkor, Budakalászon mi magunk szedtünk epret egy Szedd magad! akcióban, még a kicsi lányunkat is kivittük. Imádta. Mi is. Én is csináltam eperlekvárt, dzsemet, szörpöt, s a fagyasztóba is tettem el, meg azon a hétvégén minden az eperről szólt :D . Nálam az egyik topgyümölcs :) :) :) .
Bodzaszörp: na az volt az első idén, amit elraktam, nálunk még nem robbant :wink: , de igaza lehet Ósiónak, valószinű elkezdett forrni. Teri: elég tartósító volt benne? A lekvárt én is a befőzőcukorral teszem el, gyorsan megvan tényleg és nagyon fini, így is. Ráadásul én szépen felcímkéztem (egyik évben a férjem még nyomtatott cimkéket is :) ), aztán még ajándéknak sem utólsó! Mi nagyon szeretjük a feketeribizlit, nálunk valószinű az lesz a következő befőzés vagy a málna. Sajna mindkettő a piacról valószinű. A szülők messze laknak. Mondjuk anyukám elrakja, tehát nála lesz. Az anyósom meg lusta leszedni, inkább elrohad a gyümölcs.... :evil: . De képzeljétek, nekünk itt a lakótelep közepén, a 10.-en a teraszon, van egy szőlőtőkénk, ami idén teremni is fog :) . Meg ültettem paprikát, paradicsomot, tépősalátát, metélőhagymát, dughagymát, retket.... Ami egy teraszon, ládákban elfér. A parin már van kisparadicsom, a paprikapalántán kis paprika. Sőt retket már ettünk is :D.

Kép
timcsi73
 
 

 
 

Ósió: a házvásárláshoz. Én úgy tudom szocpol. csak újépítésű házra (veszed vagy építkeztek) illetve újépítésű lakásra jár, de azokra előzetes is. Nekünk már megvolt a lakás mikor Kori született, ezért nem érintett. Régen használtra is adtak félszocpolt, de úgy tudom mostmár nem. Múltkor nézelődtem, hogyha lecserélnénk a lakást, mi lenne, s akkor olvastam, hogy csak újra jár mostmár. Érdemes utánajárni azért.

Kép
timcsi73
 
 


Ósió!

Mi építkezünk ugyebár és arra kértünk tájékoztatást, de gondolom, szoc.pol. szoc. pol. (bár párom szerint ha nem építkeztek akkor csak félszocpol jár. Ezek szerint még van ilyen...?) Minden esetre ha egy gyereket beígérsz 900 ezer, ha kettőt, akkor plusz egy milla 500 ezer. Többet nem lehet előre beígérni.

Timcsi!

Nem semmi, egész kis konyhakert! :D A tetőn kéne neked valamilyen kertet létrehozni, hallottam, hogy vannak erre kísérletek. Akkor aztán lenne az egész háznak mindenféle zöldség meg gyümölcs! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja! És vettem szépséges gyöngyöket, úgyhogy indul megint egy kis kreatívkodás az esküvőhöz! :wink: Az eredményről rakok fel majd képet. Meg gyertyákat is vettem a vacsoraasztalra! Szépecskék azok is! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Jó estét a hölgyeknek!

tettem fel az Iwiw-re új képeket, akit érdekel, nézze meg nyugodtan. Most a tesóméktól is megvannak már a képek, ezek közül is válogattam. Holnap meglesz az utánrendelés is, de Pesten leszünk egész nap, ezért majd csak csütörtökön tudok menni értük.

Timcsi, de jó lehet ott az erkélyen az apró kis konyhakert! Hallottam már ilyet, hogy vannak, akik ott kertészkednek! Fincsi a termés, ugye? :D

Hát, én amilyen nagy kertész vagyok, muszáj családi házat vennünk, mert én lakásban talán meg is őrülnék hosszú távon. ha minden nap vágyakoznék ki a szabadba, annak mi értelme lenne?
Majd utánaérdeklődünk a szocplonak, de nekem is rémlik valami história az új lakásokról. Kár, hogy ha csak arra adnák, hiszen bakke, ha valaki szül, akkor nem mindegy, hogy új házba szül vagy használtba??? Mi van, az államnak nem egyformák a gyerekek?
Sajnos ezekről az új építésű lakásokról annyi rosszat hallani...egy ismerősünknek reped a fala..., mások a hangszigetelésre panaszkodnak. pedig ha kifizet valaki 2008-ban piaci árat egy lakásra, akkor azért elvárhatá, hogy ezek az új lakások ne a régi panelek kisetsói legyenek, nem? Na, mindegy, ez minket nem érint. Mindenképpen házat akarunk. Hétvégén megyünk, aztán körbenézünk Pesten. Tabati, azokat a részeket is meg fogjuk nézni, amiket te javasoltál. Sőt, még az is lehet, hogy Pest környékén is körbenézünk, de ez még nem tuti (pl. Halásztelken). Arra van valami tó egyébként? Hogy Halásztelek a neve a településnek.

Én fogadtam a mostani meccsre, hogy döntetlen lesz. Jó lenne, ha az lenne, eddig az összes meccs, amire fogadtam, az lett, amire tippeltem. Már van 165 pontom. :-) Bezzeg a lottó....
Vendég
 


Sziasztok!

Ósió, Halászteleknél a Duna van :) Gondolom ezért halásztelek a neve :):)

Én sajnos semmit sem tudok erről a szocpolról, de ez is olyan, hogy mindent kitalálnak, csak nehogy adni kelljen... De azért sírnak,hogy nem szülnek a nők itthon... Hogyan szüljenek,ha még azt a kis pénzt is el akarják venni??? Szerintem egy fiatal párnál, építkezés/lakásvásárlás előtt nagy segítség lenne 2,4 millió... mert azért nem mindegy, hogy még azt is a saját zsebéből kell e kivenni vagy sem... Nem értem én ezeket, miért jó ez...

Kép
encsike87
 
 


Jaj el is felejtettem!
Ósió, nagyon jók ezek a képek is! Szépek vagytok! Nekem az az autós tetszik a legjobban! nagyon szeretem az ilyen stílusú képeket! :wink:

Kép
encsike87
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!
Köszönjük a kiskertért a gratulációkat, majd teszek képet is hitelesítésnek :wink: !
Tabati: nem hiszed el, de épp azt beszéltük a férjemmel, hogy milyen jó lenne kibérelni, megvenni a fölöttünk lévő tetőrészt, ott aztán tényleg lehetne kertészkedni. Na persze ez csak álom, szerintem megvalósíthatatlan, pedig a városkép is szebb lenne a szép zöld tetőteraszokkal.
Szocpol: hát igen, az tuti hogy régen volt használt lakásra is, de csak már meglévő gyerek esetén, újra, újépítésűre meg előre is fellehetett venni, csak be kellett válalni.
Ósió: újépítésű lakások. Katasztrófa, persze gondolom van kivétel. Annak idején mi is néztünk persze. Ahol mi érdeklődtünk, kiderült még építési engedélyük sincs a területre, de már előleget kellett volna fizetnünk. Kilátás: lepukkant házak, gyárépületek. Persze pár év múlva lehet kiépült volna, de addig, este féltem volna hazamenni. Na persze a látványterven a távoli jövő szerepelt. Egyik ismerősünknek 2006 tavaszára ígérték a lakásátadást, még mindig nem áll a társasház, persze közben már pereskednek. Minőség: szörnyű. Omló falak, beázások, törött szaniterek, anyaghiány stb. stb.
Ház: mi is álmodozunk azért persze. A mi kedvencünk a Pilis hegység települései. A Dunakanyar, Szentendre felé sem rossz :) , de a Pilis az a csúcs számunkra. Bár nemrég Vác felől autóztunk a Cserhát hegységen át, s Vác környékén is vannak szép helyek.

Kép
timcsi73
 
 


Encsike!
Ezekből a barnás és fekete-fehér képekből kértem színeset is. Nekem is nagyon tetszenek ezek a képek, mert olyan régies stílusúak, mégis van bennük modernitás az autó végett.
Majd teszek fel pipacsos képeket is, hát, az mindenkinek annyira tetszik! Nagyon jó ötletnek tartották, hogy nem a mű parkba mentünk, hanem ki a természetbe. Ez a fekete-fehér autós kép is ott készült, a háttérben a kátyús úttal...:-)
Annyira boldog vagyok, hogy ilyen jól siekrültek a képek, hiszen ezeket egy életen át fogjuk nézegetni. S ha rosszak lettek volna... akkor azt nézegetnénk.
Egyébként most egy-két képet ki fogunk tenni magunkról. Már egy A!-eset hivattunk is elő, ehhez kell vennünk egy szép keretet. Lehet, hogy ma látunk is Pesten valamit.

Értem, szóval, Halásztelek a Duna partján van. Hát, arra se gyakran jártam még. :D Mármint Halásztelken.

Szocpol.
Igen, szerintem is nagy segítség 2, 4 M forint a fiataloknak, ezért nem értem, miért kell megosztani az új ház és a régi ház között. Mert ha születik egy gyerek, az akkor is gyerek, ha a szülei történetesen nem új lakásba költöznek. Csakhogy politika ez is. Sok köcsög a parlamentben, akiknek érdeke, hogy újonnan épített lakásokat adjanak el, ezekhez igazítják a támogatásokat is. De akinek van egy kis ép esze, az inkább vesz egy nem friss építésű házat, mert ezek eleve jobban megbízhatóak, mint a vadi újak, amikről még semmi nem derült ki, hanem csak lakva ismeri meg az ember. Holott pl. egy 10-15-20 éve épült ház, ha áll, akkor abból lehet tudni, hogy megbízhatóan lett felépítve, és nem spórolták ki belőle még az atyaistent is. Na, ennyit erről.
Vendég
 


Timcsi!

Igen, igazad van. Előleget már akkor kérnek, amikor még el sem kezdik az építkezést. Na, persze, így én is lennék építési vállalkozó, hogy előre kéem a pénzt, amiből fel tudom húzni a lakásokat. És arról már tényleg nem is beszélve, hogy ha a környezetben még évek múlva is építik az új hátzakat, akkor milyen hangzavar lesz ott még évekig? Minden nap hallgatni a darukat, az üvöltözést... nem szimpatikus egyáltalán. Ezekről a pereskedésekről én is hallottam, de hát manapság már lassan igazán lehetne mindenkinek annyi sütnivalója, hogy körültekintéssel vesz lakást. Sajnos annyi iylen esetet hallani, hogy már az a csoda, ha pontosan, időben átaádják a lakásokat. Viszont egy jó barátunk nemrég költözött az újépítésű lakásába, és eddig igen jónak bizonyul. Egyébként hihetetlen árak vannak. Kb. 40 nm-es a lakás, és 15 millióba került.
Vendég
 


Sziasztok!

Újépítésű házak!

Szerintem csak annyiban különbözik a paneltől, hogy nem panel. De ugyanaza zsúfoltság, élnek egymás szájában az emberek. És Ósió, teljesen igazad van, azon én is gondolkodtam, hogy jó, jó távlati terv, de addig is pár évig úgy élsz, hogy taposod a homokot, míg bejutsz a lakásba, megy a daru a szomszédban, kinézel az ablakon és félkész épületeket látsz, még az erkélyre sem tudsz kimenni, mert csak a porban üldögélsz. :shock: :(

Amúgy szerintem azzal a logikával nem adnak szocpolt régi házra, mert az biztos olcsóbb, azt meg lehet fizetni. De ez is valahol sántít nekem... :roll:

Mindjárt felmegyek az iwiwre meglesem a képeket! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ósió!

Nekem is az autós tetszik a legjobban! :D Viszont a csókos képen látom, hogy volt kis szütyőd! Ezt nem is mondtad! Az is nagyon tetszik! Én legyezőre gondoltam, de sehol nem találok olyat, ami tetszene.

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja, igen, volt kis szütyőm is, abban volt benne a személyink, zsepi, rúzs, ragtapasz, szóval, az elmaradhatatlan kellékek. De ez nem minden képen látszódik, mivel nem is mindig volt nálam. Volt, hogy apukámnál volt, volt, hogy az autóban hagytam, stb. Ilyenre neked is szükséged lesz, hiszen hova teszed azokat a dolgokat, amikre esetleg szükséged lesz? A kölcsőben majd kérj egyet, persze, ami megy a ruhához, olyat.
Szóval, az autós a legjobb kép szerintetek... mondjuk, nekem is nagyon tetszik. Csak ez szkennelt változat, bár talán annyira nem látszik. De most megkapjuk a cd-t, és akkor "eredeti" verziót tudok feltenni-. Egyébként annyi jó kép van! Alig tudom kiválasztani, mit tegyek fel az iwiw-re. Van egy barnás színű kép, az is nagyon jó, pedig ott nem állítottak be minket sehogyan. Mondjuk az autósnál sem, csak azt mondták, hogy a férjem álljon az autó másik oldalára. Aztán zsupsz, már le is kaptak minket!

Hát, vitatható, hogy a használt házak olcsónnak lennének, mint az új lakások vagy házak. Hiszen be kell látni, hogy egyrészt nem mindegy, hol vesz az ember házat, másrészt nem mindegy, mekkora telken van a ház, harmadrészt nem mindegy, mekkora házat vesz valaki, negyedrészt az se mindegy, hogy milyen alapanyagokból készült. Elég sok mindent tekintetbe kell venni egy ingatlan áránál. Na, hát mindegy, én pillanatnyilag nem tudom, mire jár a szocpol, de szerintem jár használtra is, csak nem annyi. Vagy ott csak utólag kapod meg...már nem is tudom, hogy van. De ezt csak akkor érdemes megnézni, amikor megyünk majd a bankba, hiszen addig bármi lehet.
Vendég
 


Sziasztok!

Timcsi! Tök jó h van egy ilyen kis konyhakertetek!

Ósió! Itt sok hasznos információt találsz a szocpolról! http://www.magyarorszag.hu/kereses/port ... ol&x=0&y=0
Én is gondolkodtam rajta, de sajna kilőve, mivel van egy pici lakás a nevemen. Hát így jártam...
Ezek a képek is nagyon jók lettek! remélem majd láthatunk többet is!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


"Valahányszor elindulsz otthonról, húzd be az állad, emeld fel a fejed és szívd tele a tüdőd levegővel, idd be a napfényt, köszöntsd mosolyogva a barátaidat és szívvel-lélekkel szoríts mindenkivel kezet. Ne félj attól, hogy félreértenek és egy pillanatig se törődj az ellenségeiddel. Döntsd el határozottan, mi a szándekod, aztán pedig egyenesen törj a cél felé. Legyen szemed elött a magasztos cél, amit kitűztél magad elé és akkor egy idő múva észreveszed, hogy öntudatlanul is megragadod azokat a lehetőségeket, amelyek vágyaid teljesüléséhez szükségesek. Képzeld önmagadat, annak a tehetséges, komoly, hasznos embernek, aki lenni akarsz és ez a gondolat óráról-órára jobban átalakít majd, hogy saját eszményedet megközelítsd... A gondolat minden, őrizd meg e lelki magatartást: a bátorság, az őszinteség, a jó kedély szellemét. A gondolkozás szinte alkotás. Minden jó dolognak a vágy a szülője és minden őszinte imádságot meghallgat az ég. Olyanokká leszünk, amilyenekké szívünk mélyén lenni szeretnénk. (Elbert Hubbard)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Bocsi, ha eltüntnek nyilvánitatok, de kicsit kibuktam, mert megint megjött.

Azért olvastalak titeket.
Mi tavaly ősszel vettünk használt házat és megkaptuk a félszocpolt. Igaz 5 éven belül nem adhatom el aházat e miatt. Uj házat sajna nem tudtunk venni, mert akkor több hitelt kellett volna felvennünk, de ki birja fizetni?
Belülről ezt felujitottuk kb. 2 misit költöttünk rá, de még tudnék mit csinálni. Sőt van melléképület, ami lakhato, jelenleg ez most a gyerköcök játszoháza, csak nincs benne fürdösz., de tervbe van, hogy csinálunk.

Nekünk kis korcs kutyusunk van, de mindent szétszed(3 hos), ma csináltunk neki kenelt és oda zárjuk be, mert a medencét kilyukassza, sátrat szétszedi. Megkötni sajnálom.

Jo éjszakát nektek!
encike 2
 
 


Tabatai!

Nagyon szép és hasznos ez az idézet, amit beírtál ide! Na, ez mostanában pont rám passzol! Tegnap meg az Iwiw-en olvastam az üzenőfalon egy idézetet, az is nagyon megfogott, mert mostanában mintha ezekre lenne szükségem. Az volt az idézet lényege, hogy ne boruljunk ki apró-cseprő dolgokon, ha nagy célok érdekében léptünk az adott útra. És ez milyen igaz! Persze, néha azért nem könnyű nem foglalkozni semmivel, de egy kis tudatossággal gyakorolható.

Encike!
Hát ez az! Hogy én is sajnálom megkötni a kutyákat. Régen voltak tacskóink. Az egyik folyton kiment, így amíg apu nem csinált egy tacskóbiztos kerítést, meg kellett kötnünk, mert féltettük. Hát ne tudd meg! Bement a kutyaházba, és ott búslakodott... :( Ki se jött. Csak a kajáját ette meg. És amikor benyúltam, hogy megsimogassam, megnyalogatta a kezemet...persze, én nem láttam. Hát, én többet szenvedtem, mint ő maga, annyira furdalt a lelkiismeret. De aztán hozzászokott a körülményekhez, egy idő után pedig a kerítés is elkészült. Így szavadjára engedtük, de akkor is garázdálkodott az udvarban. :D

Pruci!
Köszönöm a linket, majd megnézem! Azért egy kis plusz anyagi erő mindig jól jön!
Vendég
 


Nahát! :shock: Mintha az előbb írtam volna...az vajon hova tűnt... :?:

Mindegy...

Encike! Íme neked valami, amitől hátha megnyugszol egy kicsit. A többieknek is ajánlom, bár a neten olvastam, és épp arról is szó van benne, hogy nem mindent szabad elhinni ami a neten kering, de azért olvasgassátok! :wink:

http://www.babazo.hu/szakertok/20080126 ... gesei.html

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati!
Köszike, elolvastam.
Az én orvosom is a "türelem" hive. Ő szerinte, mivel már van 2 egészséges gyermekem, sikerülni fog a 3. baba is, csak idő kell neki. Ő nem hive a felesleges kivizsgálásoknak, igy hisz a természetben, ha lehet igy fogalmazni.
És tényleg igaz, mi nők vagyunk türelmetlenek, mert azonnal kellene a baba. Ezzel én is igy vagyok.
Persze, ha nem jön 1 éven belül, akkor kivizsgál. Pont erről beszéltünk a mult hoba. Kértem, hogy csináljon hormonvizsgálatot és ő nem küldött el, pont ezekért.
Ez csak az én véleményem.
encike 2
 
 


Én vegyes érzelmekkel olvastam a cikket. Igazából igen fura. Hiszen: a cikket író orvos a pénzhajhászásra hivatkozva állítja azt, hogy nem minden esetben van szükség a vizsgálatokra, hiszen ezzel azt a látszatot kelti a nőben, hogy csinál valamit, közben nem is, de azért a pénzt megkapja, plusz még lehet, hogy teherbe is esik a nő...következésképpen, mivel kissé átvágás az egész, nincs szükség a vizsgálatok azonnali megindítására. Habár én nem vagyok orvos, másként látom. Úgy gondolom, hogy igenis van értelme a vizsgálatok megindításának, de az érdemi vizsgálatoknak van értelme. Csak az orvosi pénzhajhászásra hivatkozva elvetni a közvetlen izsgálatokat, szerintem nem jó megoldás.
Pl. itt van az én PRL szintem. Korábban magas volt. Hát, várhattam volna elvileg éveken át a terhességet, ha 20 évesen akartam volna babát. Magas volt a PRL szintem. habár a menstruációm nem maradt el, tökéletesen pontos volt, nem biztos, hogy összejött volna a baba. Ezért akár 1-2 évet hiába is próbálkoztunk volna, holott egyetlen vérvétellel ez a probléma kiküszöbölhető, megállapítható.
Vagy itt van pl. a barátnőm esete. Egyetlen vizsgálattal megállapította az orvos, hogy kissé szűk a méhszája. Átesett egy viszonylag rutinműtéten, s most 3 hónapos terhes. Holott ha nem megy pár hónap próbálkozás után orvoshoz, lehet, hogy még mindig próbálkozniuk kell, immár egy éve.
tehát: ha nem kellene visszavezetni az összes vizsgálat felesleges voltát számos orvos gyarlóságára, akkor értelmesnek tűnnének ezek a vizsgálatok.
Ezt mindenki maga tudja. Én kb. fél év aktív próbálkozás után elmennék az orvoshoz, ha addig semmi eredménye nem lenne a próbálkozásnak. Mondjuk én amúgy is járok a hormonháztartás miatt orvoshoz, szóval, gyakorlatilag mindig ellenőriznek. Ezt minden nő maga érzi, mikor szükséges elmennie az orvoshoz-.
Vendég
 


Hali

Én is élek még, de nálunk helyzet van. Csak nagyjából tudtam visszanézni a dolgokat, majd ha lesz egy kis időm, akkor átrágom magam rajta rendesen.

Történések.
Április elejétől fogyizok, és jún elején -7 kg-nál tartok, ami egy részről tök jó, más részről már hülyét kapok, hogy nem ehetek semmi fincsit amit szerettem és a párom a mai napig kétpofára kajázza. Nomeg főzni továbbra is kell

Május közepén kaptam új, állítólag "babás" vérnyomáscsökkentőt, ami nem lett jó. :( A vérnyomásom maradt az egekben, viszont a lábaim eltűntek alólam, csak két nagy hurka maradt. Felvizesedtem, feldagadtam térdtől lefelé.
Szerdán azaz tegnap voltam a kardiológán. Volt vérnyomásmérés, volt ekg de sajnos rossz lett az eredmény. 4-én kell visszamennem szívulrtahangra. Addig kaptam gyógyszert, ami mellett elvileg lehetek babás, de még újabb vizsgálatok vannak vissza. A doki nem sok jóval bíztatott, de még harcolok, nem vagyok hajlandó feladni.

Hát azt hiszem röviden ennyi. most megyek, mert jön a főnök. Szijjasztok
Vendég
 


Anuk!

Én ugyan nem vagyok orvos, de nem az lenne a jó megoldás, hogy amíg le nem fogysz, addig szeded a rendes vérnyomásgyogyit, aztán amikor lefogytál a megfelelő értékre, akkor szedszolyan vérnyomáscsökkentőt, amit babásan is lehet, és akkor már belevághatnátok a babaprojektbe. És akkor ha már nincsenek plusz kilók, nincs vizesedés, talán elég az enyhébb vérnyomásgyógyszer. :roll: Én csak gondoltam, de nyilván a doki tudja, csak nem nagyon értem, hogy akkor most mi van... :?:

Ósió!

Mi lassan fél éve próbálkozunk, de én nem szeretnék elmenni dokihoz. Hiszem, hogy nincs semmi bajom és összejön spontán. Persze attól még, hogy én bízom benne, nem biztos, hogy így van. Lehet, hogy ha elmennék kivizsgálásra, akkor rögtön kiderülne valami, amit orvosolnának és a következő hónapban már sikerülne a baba. De szerintem ez a cikk épp arról szólt, hogy a nők a karrierépítés stb. miatt későn kapnak észbe, de akkor nagyon akarnak már gyereket, így türelmetlenek. Ezért mennek el vizsgálatra. Ha valami bajuk van és az előbb derül ki, akkor nyilván előbb oldódik meg s előbb lesz babájuk. De ha nincs, akkor meg csak stresszelik magukat, s lehet, hogy épp ezért nem jön a baba. De igazatok van, majd mindenki eldönti maga, hogy mikor megy el dokihoz, viszont engem azért megnyugtatott ez a cikk, hogy tényleg nem kell túlparázni a dolgokat. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Hát igen. Mondjuk első babának nem 40 évesen kell nekiállni...

Anuk!

Lehetséges, hogy esetleg orvos vagy más szakember segítségét kellene venned a fogyókúrához Vagy ezt is orvosi ellenőrzés mellett csinálod? Kérdéses, hogy korábban mitől híztál meg és mennyi idő alatt. Azt mondják, hogy amennyi idő alatt valaki meghízott, annyi idő alatt adja le a felesleges kilókat is. Tehát a túl gyors fogyókúra nem jó.
Vendég
 


Csajok!

Akinek osszejon: Csinaltam egy "2009-ben szülünk!" cimu topikot. Sztem egy-két honap ide-vagy oda, szinte mindegy, es tok jo az ujak felbukkanasat , illetve a par honappal elottunk allokat latni.

Irhatnatok majd ide is

Ui: sorry a hivatlan bepofatlankodasert :?

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Hát én mindig is duci voltam, mint ahogy a családban mindenki. Csak a nőgyógyász azt mondta, ha tudnék egy kicsit fogyni, kb 10 kiló elég lenne, hátha könnyebben teherbe esnék.

Egyébként a rendes gyógyszereimtől sosem volt semmi bajom, de azt mondták, hogy már most neki kell állni a babás bogyóknak, hogy a szervezetem kitisztuljon a másikból.

Meg aztán a háziorvos, a nőgyógyász, a kardiológus, a tüdőgyógyász is igencsak sürget, mert évek óta csak romlik az egészségi állapotom, és azt remélik, ha szülök akkor stagnálni fog, de az biztos, hogy két év múlva már nem szülhetek. :( Úgyhogy nekünk nem lesznek éveink próbálkozni. 34 éves koromig muszáj szülnöm, és ugyebár most leszek 32.

Persze hogy az első babának nem ilyen későn kell(ene) nekiállni, de mit tegyen az, akinek nem volt olyan kapcsolata, hogy tudott volna huszonévesen szülni??? Azért, hogy egyedülálló anya legyen a mai világban a mai munkakörülmények között a mai fizetések mellett?

Három éve ismerjük egymást, és úgy érezzük most tart ott a kapcsolatunk, hogy "nyugodtan" bevállalhatunk egy prücsköt.
Vendég
 


Hát összeszámoltam, legalább 5 olyan topic van, ami arról szól, hogy próbálkoznak a babával. Különböző címekkel. Csak azt nem értem, hogy ha elindult ez a topicés látszik miről szól, akkor miért kell még 20 ilyet létrehozni. :shock: De tényleg érdekelne... Enfem ugyan nem zavar, csak logikátlan szerintem. Amúgy meg azok a kismamák akik januárban fognak szülni 3 topicba tömörülnek. Mert van olyan, hogy januári babák, meg januárban szülünk topic, és most létrejött a téli babák is. Engem tényleg addig nem zavar, míg ki tudom bogarászni a sok topic közül azokat, amik érdekelnek. Anno a teknősfórumot is azért hagytam ott, mert nem moderálták és a végére már annyi egyforma topic volt, hogy nem tudtam követni, mit hol kell megkérdezni. Bárkinek ú problémája akadt, új topicot nyitott, pedig volt már olyan ezer. Mert úgy egyszerűbb volt, mint kikeresni azt ahol segítenek neki. :roll:

Anuk!

Ha tényleg ennyire sürgös az egészséged miatt, akkor miért nem mentek rögtön lombikra? Ebben az esetben indokolt lenne szerintem...vagy nem....? :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem... vizsgám volt, meg pakolok az útra... Vagyis próbálnék, csak nem tudom már azt sem, hogy mit szeretnék vinni, meg mit kell :) De majd ma próbálkozom!


Én ehhez az orvos témához nem tudok hozzászólni, mert egyáltalán nem értek hozzá. De azért drukkolok, hogy hamar összejöjjön a baba! :wink:

Az valóban nem egy hátrány, ha valaki fiatalon ismeri meg a párját és igy tud huszonévesen szülni... Amikor én születtem anyu 37 éves volt, hát azt hiszem ez meglátszik a kapcsolatunkon is :? egyáltalán nem értjük meg egymást, ő arra vágyott mindig is hogy én egy nyugodt lány legyek, aki otthon ücsörög, mert ott van biztonságban, és semmi olyat nem csinál amit a többi tizenéves... Hát ezzel a hozzáállással elérte nálam az ellenkezőjét, mert én aztán képtelen vagyok olyan lenni, és igen, én is kipróbálom a hülyeségeket. Soha nem féltem attól, hogy mi van ha valami olyat csinálok, amit megbánok... nem baj, legalább megtanulom. És valóban azóta változtam rengeteget mióta teljesen külön vagyok a szüleimtől. Na de nem ez a lényeg, hanem hogy talán ez a 37 év különbség már sok ahhoz, hogy egy baráti viszon legyen anya és gyerek között.... De azért van akinek megy :)

Én igazából suli után szeretnék szülni, de néha olyan nem tudom eldönteni érzésem van :) Szóval, nagyon jó lenne babázni, de én a párommal kettesben szeretném nevelni, ami anyósékkal közös lakásban nem megoldható azt hiszem. Mert akarva akaratlanul is ott vannak, és mondják hogy mit hogyan. Meg néha azt gondolják, hogy gyerekek vagyunk... Pl a kertben önállóan nem csinálhatunk semmit, stb... én ezt nagyon nehezen viselem, tudom hogy nem az én házam meg a többi, de csak el tudok már ültetni egy nyamvadt virágot!! Na mindegy. Ez nem lesz egyszerű menet:)


Tegnap voltam dokinál a csomóval a mellemben. Nem láttak semmit, azt mondták csak mirigy... :D

CSináltam másik blogot magamnak, ha gondoljátok nézzétek meg: http://eniko.bartecmedia.hu

Kép
encsike87
 
 


Encsike!

Jó ez a blog! Tetszik! :wink: Akkor majd ott olvashatunk arról is, milyen volt az utazás! Már csak 3 nap és indultok! csak aztán nehogy ottragadjatok! :lol:

Szerencse, hogy nincs semmi gond a csomóval, bár jól elhúztad a dokilátogatást, már rég el kellett volna menned nem? Mikor is tervezted...? :roll: És beszéltetek a babáról is a dokival? Gondolom ő írt fel fogamzásgátlót is.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Topiknyitás. már én is azt se tudom mikor melyikbe is vok, azért is irok ide is oda is, de engem annyira nem zavar, igaz szinte ugyanazok vannak.

Encsi: még nem néztem a blogod, de bepotolom-. Hova is mentek nyaralni?
Mi jul.14.-én megyünk Balatonkenesére, alig várom. Jaj, de jo lenne, ha már akkor kismami lennék!!
Láttatok már ilyen hőgörbét, mint az enyém? Iszonyat, nem?

Rákszürés: mikor is kell menni menszi után?
encike 2
 
 


Encike!

Hő"görbéd" jóóóóó! :lol: Nekem is így indult, de én meg kezdek kihűlni, minden nappal egyre alacsonyabb az ébredési hőm. Lehet, hogy éjszakára hibernálom magam, csak nem tudok róla? :lol: De remélem, hogy legalább látványos lesz majd az emelkedés, amikot megreped a tüsző. :wink:

Rákszűrés!

Én sosem néztem mikor megyek, csak ne mensizzek, szerintem amúgy meg mindegy.

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát én is néztem ezt a rengeteg topikot a multkor véletlen betévedtem egybe mert ugyanugy kezdődik mint ez és egy szó különbség és előrébb került már én sem tudok kiigazodni lassan :):):):):)

anuk : én 36 voltam mikor Gergő megfogant és első gyerek de nem bánom nem volt alkalmas apuka jelölt előbb :):):) nincs ezzel semmi gond :) ennyi idősen is lehet egészséges babát világra hozni és még egy előnye hogy sokkal jobban odafigylnek rád a korod miatt mint ha fiatalabban szülnél sajnos :):) mert szerintem ugyanennyire kéne odafigyelni azokra is akik fiatalabbak nem véletlen hogy annyi beteg baba fiatalabb kismamáknál fordul elő :(
amúgy sajnálom hogy a vérnyomásod igy vacakol szerintem az enyém sem lesz már tökéletes ha teherbe esem :) de hát majd megoldjuk :)miért nem szülhetsz két év múlva? ezt most nem értem nem lehet hogy csak sürgetnek? nem mész el egy másik orvoshoz is ? hátha több szem többet lát :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!

Sajnos én is azt olvastam egy újságban (asszem HVG), hogy a fiatalabb kismamáknál mára már több a beteg baba, mert ott nem figyelnek oda annyira, nem küldik el pl. olyan vizsgálatokra,amire az idősebb nőket.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, még akkor elmentem dokihoz, amikor írtam a csomóról, de mostanra volt időpont az UH-ra :roll: :roll: Úgyhogy most nem is volta nődokinál pont emiatt, mert csak ide volt időpontom, de ha hazajöttünk majd elmegyek a magánrendelésére, mert másik fog.gátlót kérek majd, meg állandóan fájdogál a hasam, akkor is ha nem mensizek.... Egyenlőre azt hiszem nincs kedvem babáról beszélgetni, mert most nem érzem úgy hogy kéne :roll:

Encike, Görögbe megyünk... Már én is alig várom :)

Kép
encsike87
 
 


Azt tudom, hogy mostanság így állsz a babakérdéshez, de van olyan nőgyógyász aki próbál közvetlenebb lenni, na ha a tied ilyen, akkor tuti azt gondolja, hogy újra szeretnétek próbálkozni. De mindegy, mert akkor is egy mondattal le lehet állítani és kész. Viszont ha fájdogál a hasad az nem jó, azt mindenképp meg kell nézetni. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Azt tudja, hogy most nem aktuális a dolog, úgyhogy szerintem nem kérdezget direkt... :)
Egyébként maga az a dolog, hogy lenne egy kisbabám az teljesen rendben van nálam, de a többi dolog az, ami most valahogy nincs. Azt hiszem, hogy ehhez a minimum az őszinteség lenne a két leendő szülő között.... de hát ezt nem lehet kényszeríteni :roll:

Kép
encsike87
 
 


Sziasztok!
Hát néha úgy beindul az irogatás, alig tudok visszaolvasni, aztán mostanában csak délután van időm, miután Korit letettem aludni.
Mikor szüljünk kérdés: Hát igen manapság tényleg kitolódott az időpont. Inkább 30 körül, felett szülnek a nők, legalábbis ez az én tapasztalatom, meg én is 34 éves voltam már. Bár mi már ahogy korábban leírtam már próbálkoztunk párszor, mire Kornéliával várandós lettem. De szerintem nincs semmi hátrányom ebből, sőt. Max. annyi, hogy a második babával nem lehet sokáig várakozni,. Mi is úgy vagyunk ha idén sikerül sikerül, ha nem akkor nem erőltetjük. Annak kell örülnünk amink van, s van egy gyönyörű kislányunk.
Egyébként épp ma írt a kislányunk keresztmamija. Csak azért írom le a sztorit, mert érdekes lehet.
Ők is már próbálkoztak/próbálkoznak pár éve a férjével, sajnos sikertelenül :( . Ők sem a 20-as éveikben járnak már, nagyon szeretnék már a babát. Aztán tavaly elindultak a kivizsgálások. És most kapaszkodjatok meg....kiderült, hogy sajna a férjénél van a bibi. Szegényt megműtötték+gyógyszeres kezelés, de mindhiába. A héten kiderült természetes úton nem fog nekik összejönni. Már a dokijuk is a lombikot javasolta. Most szegények padlón vannak, főleg persze a férje. Talán a férfiaknak még nehezebb úgymond a sikertelenséget feldolgozni. De mi is bíztatjuk őket, hogy akkor minél előbb kezdjenek bele a lombikba.
És itt jön a menni vagy nem menni orvoshoz kérdés. Ha ők még várnak évekig, s ráfogják, hogy biztos a feleséggel van a gond, lehet tényleg kicsúsznak, nekik érdemes volt, ha nem is jó hír, de legalább tudják mi a helyzet.
Bár az is igaz felesleges vizsgálatok sem kellenek mindig. A 2 vetélésem és a méhenkivülim után is azt mondta a dokim, hogy nem kell feladni, s nem kell rögtön vizsgálatokra rohangálni. Várjunk 6 hónapot, aztán a 3. hónapnál összejött Kori :D :D :D .
Ezt mindenkinek saját magának kell, persze orvosi konzultáció után eldönteni.
Encsike, tényleg hova mentek? Mi újak nem tudjuk, biztos régebben írtad már?

Kép
timcsi73
 
 


Encsike!
Bocs, most olvasom, írtad az előbb, elkerülte a figyelmemet!

Kép
timcsi73
 
 


Encsike!

Most van valami probléma közteteK? :( Vagy még mindig a vállalkozás téma?

Kép
Kép
tabati
 
 


Uram, én nem kérek
holmi láttatós, szép részt
munkádból,
fényes megbízást, nagy tisztességet.

Add, hogy megfoghassak egy kis kezet,
engedj vezetnem egy kis gyermeket
a keskeny, jó úton, mely
hozzád visz el;
kis hangot adj, tanítni imára,
két csillogó szemet, mely rád figyel.

Más ékességre nem vágyom, Uram,
csak taníthassam egy kicsinyedet.
Nem kérem, hogy majd részem ott legyen
a bölcsek, nagyok, híresek helyén,
csupán hogy beléphessünk csendesen
a kapun át: egy kisgyermek meg én.

(ismeretlen szerző)

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, ez jo görbe???
Nekem sose indult igy, már azt hittem kiakadt a hőmérő, de nem, mert napközben persze többet mért. Azaz jo.

Most kezdtem el szedni az E vitamint, hátha ez is segit.
encike 2
 
 


Én nevettem a görbéden, hogy hogyan lehet, hogy minden nap ugyanaz az érték. Szóval, hogy tulképp nem is görbe, hanem egyenes! :lol: De attól még ez nem rossz szerintem. Miért gondolod azt, hogy rossz? Én annyit tudok, hogy a peteérésig alacsonyabb, majd az ovunál felugrik a hő. Nem kötelező minden nap más hőmérséklet, lehet, hogy mindig ugyanaz. Nekem ált. 36, 36.1, vagy egy két tizeddel alacsonyabb körül ugrál. De van, hogy három napig nekem is ugyanaz az érték. Szerintem ez normális, és akkor lenne gáz, ha össze- vissza ugrálna. Vagy a miatt aggódsz, hogy a 36.4, az magas, vagy alacsony? :shock: Mindenkinek más az átlaghőmérséklete, úgyhogy erre sem lehet azt mondani, hogy mi a jó, vagy rossz. Vagy mi a problémád vele? :shock: Nem értem... :oops: Az E vitamin mire jó?

Kép
Kép
tabati
 
 


Encsike, mióta szeded újra a fogamzásgátlót? Milyet szedsz most?
Én öt évig a Meliane-t szedtem, soha semmi bajom nem volt vele. Mostanában, hogy nem akarok babát, a férjem mindig kérdezi, hogy mikor vannak a veszélytelen napok, mert akkor ő szeretné simán csinálni... én meg úgy vagyok vele, hogy veszélytelen napok csak akkor vannak, ha az ember gyereket akar. Ha nem akar, akkor az összes nap nagyon veszélyes. :D
Egyébként én már nem akarok újra szedni gyógyszert, de a férjem meg szeretné "normálisan" csinálni. Mondjuk, megértem, hogy nem jó öt év után újra az óvszerrel bíbelődni. Viszont én meg már gyógyszert nem akarok újra szedni. Ilyen, hogy pesszárium, még sose használtam, ugyancsak nem használtam spirált, de én ettől eléggé idegenkedek, szóval...marad az óvszer. Férjem semmit nem erőltet, csak kérdezgeti szegény, hogy mégis, mikor lehetne veszélytelenül szeretkezni óvszer nélkül.
Te egyből irattál fel újra fogamzásgátlót, hogy megkért rá a kedvesed? A korábbit mikor hagytad abba?
Vendég
 


Tabati!
Én azért aggodtam, mert nekem még ilyen "egyenesem" nem volt és azt hittem, hogy ez rossz. Egy két tizeddel mindig mozgott. Ilyet én még nem láttam, csak ennyi. De megnyugodtam, hogy ez jo.
E-vitamin a teherbeesést segiti elő.
encike 2
 
 


Tabati, valahol a vállalkozással kapcsolatos... kicsit rosszul viselem hogy sokat beszélget a haverjával, de nem azt hogy sokat, hanem hogyha megkérdezem, hogy mit beszélgetnek, akkor azt válaszolja, hogy semmit.... ja, látom... na mindegy. Kicsit rosszul esik hogy ennyire nem beszéli meg velem a dolgait....


ósió, nekem még volt itthon receptem, mert mindig 1 évre előre kaptam, úgyhogy azt váltottam ki és szedem....

Kép
encsike87
 
 


Encsike!

Mert amúgy te értenéd, ha elmondaná a vállalkozásával kapcsolatos dolgait? Mármint úgy értem, hogy te is benne vagy a témában? Nem lehet, hogy csak nincs kedve egy hozzánemértőnek (és most nem rossz értelemben használom) elmagyarázni a dolgokat? Csak, mert nálunk ugye párom ügyvéd, és nekem el sem mondhatja az ügyeit, mert titoktartás van. Azt gondoltam, hogy zavarni fog, mert én elég kíváncsi vagyok, de mivel nagyon nem értek azokhoz a dolgaihoz ezért nem is kérdezgetem. Persze egy-egy érdekesebb múltbeli esetet elmesélt már, de azt is név nélkül, csak úgy általánosságban. De azok közül is volt olyan, amit leintettem, hogy ne is mesélje tovább, mert már a közepén elvesztettem a fonalat! :lol:

Fogamzásgátló!

De nem attól a régitől volt bajod? A hólyaggyulladásra gondoltam. Nem félsz, hogy megint előjön?

Encike!

Hát azért kérdezz meg okosabbakat a témában, de én tényleg úgy gondolom, hogy ez egyáltalán nem rossz. Az E vitaminról meg nem hallottam, hogy segítené a teherbeesést. :shock: Akkor miért nem írja fel a doki minden nőnek aki babát szeretne...? :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ósió!

Hajajjj! Mi lesz így a franciákkal?? :roll: :shock: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Jó éjszakát mindenkinek, s ha nem jönnék, akkor jó hétvégét! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Ne is mondd! Férjem felvilágosított utólag, hogy a franciáknál már nincsen meg pár játékos, aki régebben még ott volt. Na, hát tegnap szépen elruházták őket a hollandok. Kész csalódás volt a meccs. Igaz, a végére elaludtam, de ma reggel felvilágosítottak az eseményekről. :D veszítem a pontjaimat az iwiw-en.

Encsike!
1 évre volt fogamzásgátlód? :shock: Nekem max. három hónapra írták fel mindig, mert mondták a dokik, hogy nem lehet hosszabb időre, csak ha külföldre megy valaki. Így ha fél évre akartam feliratni, egyik a nőgyógyáasszal, a másikat a házi orvosommal írattam fel. Igaz, mondták, hogy mivel a TB nem támogatja, kevésbé is ellenőrzi a kiváltásokat, de így se vállalta soha egyik se, hogy fél évre írja fel.

Már én se leszek a hétvégén, mivel megyünk Pestre. Igaz, a férjem most még beszalad a céghez, így a délelőtt még visszakukkantok ide, de később már nem.

Ja, igen, még ehhez a vállalkozós témához. Valóban, vannak olyan területek, amelyeket mások nem értenek. Pl. a férjem a publikációimat nem szokta elolvasni, hiszen a felét nem is értené, még akkor se, ha érthetően, emberi nyelven írtam. Egyszerűen ahhoz, hogy megértse, másfajta ismereteinek is kellene lennie. Vagy ha egy-két dologról beszélek neki, feltartja a kezét, hogy semmit nem ért belőle... :D
Viszont nem tudom, hogy egy kezdő vállalkozásban milyen olyan elemek vannak, amelyek ne lennének érthetők, vagy hogy tényleg, mi miatt nem mond semmit a párod. Lehetséges, hogy az van a dologban, hogy mindent a másikkal beszél meg, s nincs már türelme újra elmondani mindent neked is. Bár ez persze nem szép dolog. Encsike, ha zavar ez téged, márpedig zavar, ahogy látom, szerintem beszélj vele. Mondd el neki, hogy elvárnád, ha legalább a főbb dolgokba bevonna téged, ugyanis te vagy a párja, a céggel kapcsolatos döntések téged is érintenek, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy éppen a cég beindítása miatt kért tőled haladékot a babára és az esküvőre, mondván, hogy most pénzt kell gyűjteni. Akkor ha te meghozod ezt az áldozatot, legalább elvárhatnád, hogy céges ügyekről veled is becséljen.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: