Új privát üzeneted érkezett!

Egcsi: milyen volt a suli? (fizikatanárom szerintem egy csaló volt, gimi óta egyszer láttam a "kékfény" c. műsorban, az újraépülni akaró Regnum Marianum templom pénzét sikassztotta el...imádok ismerős arcokat felfedezni a tv-ben, legyen az bármilyen műsor is, bár a kékfényben viszonylag kevés ismerősöm szokott felbukkanni :wink:
ckat
 
 


Sziasztok!

A tegnapi mérlegelésen kicsit meglepődtem.

Szerintetek normális?
Beni 5 hónaposan 8380 g volt.
Tegnap este, azaz 3 héttel később 8440.

Tudom, hogy sokkal többet mozog, mint eddig, s volt egy pici taknyos időszaka is (3-4 nap), de ez akkor is kevéske, nem?
De nem értem, miért nem eszik többet, mikor megtehetné. Nappal elég neki egy mell, abból is 5 perc alatt végez, vagy még annyi sem, aztán csak bohóckodik, bevesz-kiköp-harap. Éjjel 2-3 kaja van, de az eddig is így volt. S van még mindig kb 2-4 kaki egy nap, igaz nem gigászi mennyiségek. S ha kérné, lenne még neki másik cici is. Talán esténként érzem, hogy kevés, de az majdnem mindenkinek így van, s akkor cicizik is óránként.

A tejnek elégnek kellene lenni, nem panaszkodik, jól van, pisil-kakail, de akkor mi van?:shock:
Vagy mégsem elég a tej, csak ő "csendes éhező"?

Kezdjem el hamarabb hozzátápálni? Igaz, ha időre születik már csak 2 nap lenne fél éves korig, így meg még 9, sokat már nem oszt-nem szoroz, de olyan jó lett volna fél éves korig csak szoptatni. :roll:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kép

Kép

Bridzsi

Kép
esztora
 
 

 
 

Enikő
Boldog születésnapot kívánunk!!
Szilvi & Lilkó

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Bori:Köszi a hiányolást!Sajna Beninek hasmenése van nem tudni mi az oka holnap kaptunk idö pontot remélem nem kapot el egy vírust.Ráadásul le eset az ágyrol is megvaolt az elsö bibi.Na megyek is......

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Hali!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, tali tényleg jó volt, ennyi szép babát egy kupacban! :lol: A nem-alvó-bajnokság első helyezését, és az azzal járó minden "kellemes dolgot" szívesen átadnám valakinek! Jelentekzőket várom! :lol:

Tegnap a nappal is extra rosszul sikerült, csak kézben cipelve volt jó az úrnak, így konkrétan semmit sem tudtam csinálni.. ellenben éjszaka most csak 2szer ébredt 10.30 és f8 között. Biztos front.. Nenőke, Bori nálatok mi volt a helyzet éjszaka?

Voltunk csípőszűrésen is, a néni azt mondta, hogy minden rendben van, tovább nem kell tornáztatni. Mondjuk a vizsgálat addig tartott nálunk is, amíg megmostam a 2 lépésre lévő csapnál a cumit.. Remélem ennyi idő alatt meg lehet állapítani, hogy rendben van-e..

! Ne szomorkodj most már a múlton (tudom nem könnyű), lényeg, hogy Ádámod szépen fejlődik, és már nincs is igazán lemaradva a súlya sem! :D Utólag is boldog névnapot! :D

Esztora: sütőtököt hogyan fagyasztottad? Még nyersen egészben?

Cenikő: gratula a kúszáshoz! :lol: Mi nem tartunk sehol.. :(

Bori: Ádámnak pedig a mászáshoz, felálláshoz, és holnapra előre a járáshoz! Tényleg zseniképzőbe jár! Legközelebb már egyedül jön a Ringatóra is! :lol: :lol:

Sárának nagyon-nagyon boldog névnapot!!!

Dorka: etetőszékből az első volt a legfullosabb szerintem!

Szivvi: Miért nem javasolta az olivaolajat?? Mindenhol azt olvasom és hallom, hogy azt kell adni a babáknak..

Kép

Kép
monccs
 
 


Monccs az elejét felkarikáztam az alját pedig negyedekben.
megmosás után megtöröltem és így nem fagy össze,2 szeletet szoktam párolni neki.(barátnőmtől szereztem az ötletet az ő kislánya is nagyon szerette)

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Sziasztok!

Monccs! Már vártalak a hírekkel.:wink: A csípőszűrés általában akkor tart kicsivel tovább, ha valami gond van. Örülök, hogy minden rendben.
Én a nem-alvó-bajnokságnak még csak a környékére sem szeretnék menni. (Egyszer elég volt, ez is 2 évig tartott. 8) )

Ckat!
Mi volt tegnap? Csak nem PMS-ed volt? Na, ilyenkor kell csak igazán jönni, nem otthon elkedvetlenedni!

Bori! Menő Manó korszak kezdete képpel illusztrálva. :lol: Ügyeske!!!! Most majd csúszásgátló felületű mamuszt vagy zoknit kell Ádi lábacskáira húzni. Van ilyenetek már?

Uxi! Sztem se aggódj! Nagy a valószínűsége, hogy a következő hónapban több lesz a súlygyarapodása Benikének. Az a fekvőtámasz még testvérek között sem semmi! Ha éhes lenne, biztosan jelezné, nem lenne ilyen nyugodt. Gyümölcsöt pedig simán adhatsz már neki, ezzel nem történik semmi, csak új ízekkel is megismerkedik. Hízni még mindig az anyatejtől fog.

Hemej!
Jobbulást Benikének!

Olaj: én korábban azt olvastam, hogy a hozzátáplálás elején inkább kukorica és napraforgó olajjal készítsük a babák ételét és csak később használjunk oliva olajat éppen a jellegzetes, kissé markánsabb íze miatt.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Uxi! Mi dokink azt mondta, ha beindul a mozgásfejlődés, akkor csak azt várja el, h ne fogyjon. Nekünk asszem 240g volt eddig a havi legkevesebb hízás, de a doki legyintett arra is. Szal sztem nem gáz. Talán majd a tejed még alakul, zsírosodik, és akkor picit több lesz a hízás.

Éjszaka. Jelentem, mi kiléptünk a versenyből! Mára virradóra csak 3x ébredt Ádám! Juhéjj! Okok lehetnek: 1. rizs, 2. olaj, 3. már nem lát minket éjjel az ágyából, mert eltakartam, 4. nátha, 5. front, 6. jóisten, 7. véletlen, 8. elfáradt/megunta/megszokta

Köszönjük az Ádám dicséretet. Csak azt nem tudom, mit fog csinálni 10-24 hós kora között…
Monccs, azért dobj majd egy sms-t, ha a környéken látod a fiamat egyedül császkálni! ;)

Olaj. Én napraforgóolajt adtam. Kismamis táblázat is később írja az olivát.
Biztos az allergizálhat, de az omega3 zsírsavak miatt egészségesebb. (ez utóbbi mondat full blöff!!! ;) )

Hencsi, Szivvi, Hemej, kössz az életjelet! Lehet kérni heti 1t? ;)
Vendég
 


Bori! Kicsit hülén írtam. Szóval, a mamusz vagy zokni talpának kell csúszásgátlósnak lennie. :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok! :lol:

Süt a nap, és nekem ettől tök jó kedvem van :lol:

Monccs: én szivesen átveszem tőled a nemalvást :wink: Én úgysem alszom már évek óta, valamilyen szinten hozzá is szoktam :roll:

Uxi: hosszra mennyit nőlt Beni? Simán lehet, hogy most másra folrdítja az energiáját :lol: Nyugi, biztos, hogy nem éhezik!

Hemej: Beninek jobbulást!

Szücsi: Boldog névnapot Sáracicának! Bocs, hogy csak most, de mi nem tartunk névnapot, ezért nagyon nem vagyok képbe :oops:

Móni: drukk a vizsgákhoz! Nagyon ügyes vagy, hogy 2gyerek mellett tanulni is tudsz!

Bridzsi: gratula a barátnődnek!

Megyünk sétálni :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Na tudtam, hogy valamit elfelejtettem!

Bori: nagyon ügyeske Ádám! Mi még ettől nagyon messze vagyunk

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok!!

Szivvi köszi :D


Nagyon szépek a babák :D :D , és klasszak a talis képek. Manó Grétije ménemnincs a képeken???


Ma voltunk mázsáláson, Zalán 8200 gramm és 68 cm hosszú! Minden oké vele.


Közérdekű:

Csajok az Nemzeti Üdülési Alapítvány, kiírta a 2008-as évi pályázatát. Azoknak tudnak üdülési csekkbeni támogatást adni akik bizonyos kritériumoknak megfelelnek. Pl 8 órás bejentett munkaviszonyuk van és a BRUTTÓjuk 100 000 ft alatt van és van 2 VAGY TÖBB GYEREKEÜK!

Kukkoljátok meg a pályázatokat, és ha valaki jogosult akkor nagyon gyorsan küldje be a pályázatát, mert gyorsan elfogy a keret rá...


www.udulesicsekk.hu pályázatok menüpontról tölhető le az adatlap!

Mi sajna nem vagyunk rá jogosultak, mert a zuram bruttója picivel több, mint 100!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Hú, kis időbe beletelt míg visszaolvastam.
Sorrendben, ahogy eszembe jut, a reakciók:
talicska szuperrrrrnél is jobb vót. Ha nem kéne ezért 7-800 km-t utazni, hetente bevállalnám. Grétus nem lehetett jelen (Enikőnek válaszra), mert több oka vót: még csurig vala a takk a nóziból, mégiscsak tél van (amit bizonyít az is, hogy kb. 3-4 órával az újabb nagy havazás előtt értünk haza), áruszállítóval mentünk amiben ekkorának semmi keresnivalója.

Na jó, többit később, gyerek épp hiányol

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Végre egy gyerekes vagyok :D olyan jó a csend, csa most meg nincs kihez szólni mert Petra alszik....

Uxi
Nehpgy már aggódj! a születési súlyát megduplázta, pisis kakis pelusa van, nem beteg. Petra se hízott szerintem semmit az utóbbi 2 hétben, 7500g körül van most is mint a védőnéni is mért 2 hete. Na de ős is márkúszik, kutyázik, néha mászik ( a lábára nem jött még rá hogy kéne a keze után rakni) folyamatosan mozgásban van, pörög forog. Nekünk a dokinéni anno még Zsanikámnál mondta hogy az a lényeg hogy ne fogyjon, mert ha olyan ütemben hízna mint régen mekkora lenne 1 évesen. Grétikém volt ilyen óriásbébi, de amint mozogni kezdett ő is havi 10-20 dekát hízott. Mostanra lett átlagos (viszaszedte a ledobott 2 kg-t) 3 évesen kb 1méter (szerintem felette jár valamivel majd megmérem már a nagyokat) meg olyan 17kg, Zsanim átlagosnak mondható volt és 11kg volt 1 évesen most 5 éves és olyan 19kg és ehhez 110cm körül van (a 110-es rucik már rövidek)
Amúgy a hozzátápival mi még sehogy se állunk. mérhető mennyiséget nem nagyon kapott még. Pedig neki már lehetene, de nem sietünk, most úgy is beteg volt, nem terheltem még ezzel is, majd jövőhéten megint elkezdjük

Hemej
Nyugi minden gyerek legalább egyszer leesik valahonnan, nekem mind a három megnézte már közelről a talajt, mindannyiszor szerencsések voltunk, mert csak ijjedtség volt komoly gond nem. Amikor már járnikezdenek csinálnak különb dolgokat is. Mi már anno grétit direkt tanítottuk mikor már tudott mászni lemászni az ágyról, onnantól sose esett le, Zsani többet koppant. PEtránál is az a módszer lesz hogy amint tud mászni tanítom majd hogy ágyról hátrafele óvatosan leengedi magát majd csücs és mehet a mászás tovább. Grétinek 6 hósan már felnőtt ágya volt sose esett le onnan (anyósoméknál a franciaágyról.... onnan nagyot koppant, de ment a kutya után )

Szivi
Nem tom miért mondta azt a védőnő hogy olivát ne, anno a nagyoknál én is azt raktam, pontosabban a csirkemellett abban piritottam meg majd fedő alatt puhára főztem, mikor már lehetett tettem bele zöldfűszert is. Szerintem nem ismeri, gy nem meri ajánlani. Ha valaki mást tudna homályosítson fel, hogy miért nem ajánlott. (Zsaninak meg Grétinek semmi baja nem lett tőle....

nagyon jók a talis képek, minden baba nagyon aranyos és milyen nagy már mindenki :)

(Na és még a végére egy ovis sztori, akit untatok az ugordjon, csak hogy tudjátok milyen szülők is vannak..... Tegnapmentem a csajokért, a Grtéti csoportja előtt egy szülő üvöltözik az óvónővel (helyettes óvónő a másik csoportból amúgy, de egy nagyon kedves nő) hogy mit képzel a óvónő hogy meri azt mondtani hogy ne hozzza a gyerekét holnap oviba, majd ő eldönti,a saját óvónénink beveszi úgy is a csoportba /a gyerek annyira köhög amúgy hogy bepisilt, nem ért el a Wc-re, tipikus hörghurut vagy esteleg már tüdőgyuszi felé hajt/ Ma reggel mikor vittem Grétit fel, nézem nincs kisfiú, kérdezem az óvónőt hogy nem engedte be vagy mi van mert tegnap nagyon kikelt magából, az óvónénink mondta hogy nem telefonáltak hogy a gyerek belázasodott, így a héten már nem jön. De a legjobb hgy hétfőn az óvvónő felhívta a szülőket hogy nagyon köhög a gyerek vigyék orvoshoz mert nincs jól, akkor a szülő elvitte majd fél óra múlva visszahozta hogy aznap- hétfőn már nincs rendelés. És így bevitte kedden délelőtt is, mert ugye kedden meg délután van, de még akkor se vitte el orvoshoz, mert 4 után ment érte itt meg csak addig van gyerekdoki (ekkor volt ugye a veszekedés). JA a legjobb hogy az anyuka otthon van munkanélküli hivatalosan. A beteg gyerekét nem tartja otthon, ami rossz a gyerekenek, mert ugye bepisilt nem érzi jól magát. De a szülő nem foglalkozik vele míg már akkora a baj hogy tényeg nem tudja vinni. De még tudnék sajnos mesélni dolgokat, pedig csak 1 éve vagyunk ovisok./

Na kimorogtam magam megyek teregetni, hátha utána ébred a lány aztán megyünk ki levegőzni.

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Bori, tuti ez a kép a Nagy Barikádtörőről! :lol:

Hencsi, jó, hogy jöttél, Dávid nagyon meg van elégedve a kis menyasszonnyal! :lol: :lol:

Bridzsi, gratula Hunornak, szép nagy fiú! Amúgy nagyon elegáns az a narancssárga szemárnyékolás Nyunyinál. És legalább bőrbarát a sminkje. :lol: És azok a szemek! Annyira bírom, amikor még a szemük fehérje is látszik fent a nagy álmélkodástól. :lol:

Uxi, nekünk volt 3 hét, amikro egyáltalán nem hízott, a doki azt mondta, most kompenzálja azt, hogy előtte meg nagyon hízott, és ne aggódjak. Utána megint hízott egy kicsit, most megint belassult, két hete 8 kiló.

Monccs, nekünk most már teljesen standard az óránkénti ébredés. Akkor van jó éjszakánk, ha 1-2 kimarad, de ez nagyon ritkán van. Tegnap és ma nem maradt ki egy sem. :(

Hú, dél-pesti lányok! Találtam nálunk egy pelenkanagykert. Egy-egy pelenka 35 Ft körül van (a Maxi). És lehet darabot is venni, én msot pl. vettem 3 féléből 2-2 darabot, és majd abból veszek csomagot, amelyik beválik. Van Libero meg Pampers is, de azok drágábbak. Szerintem nagyon megéri. A TEscóshoz képest is, amit használunk egy csomagon 500 Ft-ot lehet spórolni! www.diaper.hu

Kép
nenoke
 
 


Sára babának boldog névnapot!
Enikő boldog születésnapot kívánunk neked! Millió puszi!

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Enikőőőő!!!!!!! Isten éltessen sokáig, egészségben, boldogságban!!!!! Pussz-pussz :lol:

SÁRA CICÁNAK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!CUPP-CUPP :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Enikő: Isten éltessen!

Szarvasbori: Ádám nagyon ügyes, sokszor szeretném, ha már mi is itt tartanánk.

Sára ugyanis nem hajlandó feküdni, ülni csak állni az "ölünkben" a combunkon és rugozni. Egész nap elég fárasztó így tartani.

Kép
szücsi
 
 


Enikő Nagyon Boldog Születésnapot kívánunk!!!

kispiskóta
 
 


SZiasztok!

Köszi a hízásos infókat, akkor nem foglalkozom tovább vele.

Csak mint érdekesség: krumpli: Emi a mai napig nem eszi meg , ha pürésítem, csak sütve.Szóval nem biztos, hogy a babák kedvence :wink: .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Enikőt és Sárát Isten éltesse! Nagyon sok örömet, boldogságot!

Nenoke
hogy van ez az óránkénti kelés? Alszok vmennyit egyben azért utána kezdi, ugye? Vagy estétől reggelig óránként????

Ma nagyon klassz napunk van. Elmentünk a Corába, 2 és fél óra alatt Zalánnak egy hangos nemtetszésnyilvánítása sem volt, aztán kismamatárshoz Lucababának udvarolni, most értünk haza. Este meg megyek masszíroztatni! Szép az élet :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Uxi! Nálunk sem volt sokáig kedvenc a krumpli, bár később pürésítve nyerő volt. Most bezzeg a sült krumpli irdatlan mennyiségben menne, ha sütnék. De nem sütök. 8)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Miért nem sütsz? :roll:

Emma egy masszírra én is beneveznék. Na, majd a szülinapi ajándékomat felhasználom. :lol:

kispiskóta
 
 


Mert nagyon hízlal.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi, mi mostanában úgy sütjük a krumplit, hogy vékonyan kikenem margarrinnal a tepsit, felnégyelem a hámozott krumplit, pici olivát, sót teszek rá és sütőben megsül. Nagyon finom, s az nem hizlal annyira, mintha olajban sülne.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Éljen-éljen Enikő! Remélem, kapsz szép rajzokat a Lányoktól! Már csak ezért is jó Anyukának lenni, én mindig őgy meghatódom, amikor nővérem kislánya rajzol, meg mindenféléket ragaszt vág, olyan gonddal tud készülni az ünnepekre. Képzeljétek, karácsonyra Dávidnak ragasztott egy mozdonyt kartonpapírból, hogy beleülhessen! :lol:

Sárát is Isten éltesse!

Uxi, tudod, hogy lehet még ezt a krumplit fokozni? Ha beraksz egy rozmaringágat is. Én mondjuk margarin helyett is olívával kenem ki, aztán ugyanúgy, ahogy Te, és berakok egy-két ág rozmaringot. Olyan finom illata és íze lesz tőle!

Emma, estétől reggelig óránként. 8 körül szokott elaludni, aztán 9-kor, 10-kor stb. sírás reggel 6-fél 7-ig, amikor ébred. De ő nem ébred, álmában sír, ha felébresztem (mondjuk átpelenkázással, akkor megnyugszik), ha nem, akkor cicivel rögtön csönd lesz, ringatással 5-10 perc alatt csönd van.

Ma megint volt a babaúszin merülés, és Dávid megint nem sírt! Pedig a 3-ból ő a legkisebb. :lol:

Kép
nenoke
 
 


Uxi! Igen, a hasább burgonya helyett így sütöm én is a krumplit. Oliva olajjal, pici sóval. Rozmaring ággal még nem próbáltam, de még nem késő. :wink:

Klári! Dávidnak ezek szerint nem volt rossz élmény a víz alá merülni. Jól csináljátok! Tizenakárhány év múlva majd érte izgulunk az éppen aktuális olimpiai versenyszámban. Így legyen! :lol:

Egcsi! Hogy vagytok? Minden rendben?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Esztora: Köszi! Én is fagyasztok tököt, Dani nagyon kajálja.. :D

Tücsi: 2 éviiiig??? :shock: Annyit én nem bírok ki! Bár most váltottunk, nappal nem tehetem le a kezemből, cserébe éjjel 2x kel.. Nem tudom, melyik a jobb, ha nappal nem tehetem le, de éjjel csak 2x kel, vagy ha éjjel nem alszik, és nappal el van egyedül.. :?

Bori: feltétlenül smsezek, de előtt elkapom a grabancát, és megkérdem, hogy "Anyukád tudja, hogy egyedül császkálsz az utcán?" :lol: Egyébként 10és24 hós kora között az agyadra fog menni, mert folyton kipakol mindent, és utánad járkál, majd beszélni kezd...stb. szóval van még, ne izgulj! :lol:

Brigi! Akkor cseréljünk Danit! :lol: Bár lehet, hogy egy 14 éves kispasi sem egyszerű eset! Na jó, akkor a Mátét kérem cserébe! :lol:

Enikő Nagyon Boldog Születésnapot kívánunk!

Nenőke: pelusos infót köszi, megsasolom! Juj, micsoda krumpli finomságok, ezt ki kell próbáljam, de honnan szerzek rozmaring-ágat?

Kép

Kép
monccs
 
 


Monccs, rozmaringot a szupermarketekben, hipermarketekben általában lehet kapni. A zöldségeknél a zöldfűszerek között cserépben.

Kép
nenoke
 
 


Há csajok, nem tom miket akartam vót még írni :(

Uxi: kár nem jöttél, Klári hülyére figyelte a telefonját. No, ezen mán úgysem bírunk változtatni. Sajnálom a sorbanállást.
Egyébként Gréti sem sokat szedett magára december folyamán, mígnem aztán utána pótolt: 9 nap alatt 280 gramm. Na, most étvágy elbújt antibogyótikum mögé, szal most nem is figyelem az egész mérleges dolgot.

Egyébként ma olyan szinten voltam agyilag fáradt, hogy mikor elmentem a rendelőbe Adriának holnapra papírért, hogy mehet oviba, számon kérték tőlem Grétát s én néztem mintha azt kérdezték volna űrutazásra mikor fizetek be. Hát ma kellett volna a 6 hós oltást kapja. No, de 1 napot elnézik, így megyünk holnap.
Ma kint voltam megsasoltam a kicsik síedzését, Edó is maradt, neki vittem a felszerelést. Hú, de gáz volt utána este 7-től tanulni neki.

Enikő: heppibörszdéj. :lol:

Ja etetőszék: télleg az a jó, ha mindenki azt veszi amit a szíve/szeme/esze/zsebe páros jónak talál, ne igazán hagyja magát befolyásolni utólag.
Amúgy nekem azért szimpibb ha hátul (is) van kerék rajta, mert én pl. hátradöntöm a széket, esetleg benne a jány, s úgy viszem innen oda. Úgy tutibb mintha előre kéne dönteni.

Kép
kissmanó
 
 


Csajok édesek vagytok, köszi a köszöntést mindenkinek :oops: :D Basszus 30 év....ölég carul néz ki így leírva :shock: :lol: No majd megszokom. :wink: Édesapám azt szokta mondani, hogy aki nem hal meg fiatalon az megöregszik :lol: na de ilyen gyorsan? :x :shock: :lol:

Minden betegeskedő babának gyógypusszancsok mennek!!

Manó: Nálatok a gyerekek hány éves korukba kezdik az általános iskolát? :roll:

Nadine: Van ám sok hülye elmebeteg szülő, aki rohadtul lecarja, hogy a gyereke beteg így is beviszi a többi közé... :( :cry: Asszem erről regényt lehetne írni :? . sajnos, hogy az ántsz-től elvették a jogot, hogy letiltsanak gyerekeket a közösségbe menéstől (pl fejtetűvel)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: most itt (még, mett ismét váltani akarnak) az a szabály, hogy ha a gyerek dec. 31-ig betölti a 7 évet, akkor abban az évben köteles megkezdeni az első osztályt. Természetesen lehet előtte 1 évvel is.
Ja, s 2008-tól óvodaköteles lesz minden 3 évet betöltött gyerek. Nos eztán lesz csak dugulás, hisz nem kicsivel több a gyerek mint az ovis helyek száma (símán duplája, Bukarestben akár 5-10 szerese is).

Nadine: eszembe jutottál a tegnap, autópályáról mutatta a tábla, hogy merre van arra Böszörmény fele.

Meg Ági is (neki most itt boldog névnapot) eszembe jutott, hisz Debrecenen átvágtattunk hazafele jövet.

Kép
kissmanó
 
 


Hello Mindenki! :)
Azt hittem rengeteget kell visszaolvasnom, de nem olyan vészes.... 8)

Szivvi :)
Megkérdeztem a dokinőnket, szerinte mehet az olíva olaj. :wink:

Ckat :)
Fizikatanár :roll:
A suli okés, vissza kell szoknom a ritmusba. Rengetegen vagyunk, egymást tapossuk a laborban, ezt naggyon útálom. :? Az oktatóm a régi jó fej, ma már rámszólt, hogy jó lenne, ha vigyorognék. 8) Hát előbb kigyógyulok a taknyomból, aztán fogok, egyenlőre örülök, hogy élek. :roll:

Uxi :)
Szerintem semmi gond ennyi hízással, van amikor nem híznak sokat vagy egyáltalán nem. Bencének is volt hónapja, hogy 3Ovalahány dekát hízott csak. :wink:

Esztora :)
Képek :lol:

Enikő :)
Boldog szülit!
(hol vagy te még a megöregedéstől... :roll: )

Hemej :)
Benike :? azért nem ütötte meg magát nagyon, ugye? :?

Nenoke :)
Dávid a csapat Búvár Kundja! :D

Tücsi :)
Drága vagy, hogy hiányolsz, de tegnap este annyira levert a betegség, hogy már nem volt energiám géphez ülni. :?

Manó :)
Akkor is kap oltást Grétu, ha beteg? Én elhalasztanám, amíg meggyógyul... :?

Tegnap megint volt egy utunk a dokihoz, Bence annyira rondán köhögött, hogy elvittem. A hangja is kezdett elmenni, gondoltam inkább lássa orvos. Kapott ő is antibikát. Még időben mentünk, a gyulladás nem ment rá a tüdejére. :? Úgy sajnálom, nem tud rendesen sírni,csak nyöszörög, nyávog,mint egy kismacska. :? Remélem az egész házamnépe meggyógyul, engem is beleértve. 8)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Nenőke! Jövök neked egy nagy szelet csokitortával!
Letettem a távirányítót fél méterre Danitól, és fél perc szemezés után az uriember úgy kúszott oda minden gond nélkül, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.. Szóval jó ötlet volt! :lol:

Kép

Kép
monccs
 
 


Köszönöm az etetőszékes infókat. Részemről téma lezárva, etetőszék kiválasztva, macska fára felmászva, kutya utánaugatva. :D

Újabb téma (tudom, volt már rágva): autósülés.
Nem az érdekel, hogy melyik tesztnél melyik a győztes, hanem a TI véleményetek, illetve tapasztalataitok! Balázs kinőtte a hordozót. Milyen autósülést vegyek? 9-25kg? 9-36kg? Tulajdonságok, márka? Egyáltalán miket nézzek, milyen szempontok a fontosak? Köszönöm előre is!

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Mindenkinek köszönöm az olajügyes hozzászólást!

Majának nagyon boldog féléves szülinapot!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


És egyáltalán amiket írnak kilók, azok kb. ugyanannyira mérvadók, mint a pelenkánál? (Balázs 8 kiló, és a 4-es Tescos pelust hordja, ami 9 kilótól van írva...)
És mikor lesz egy gyerek 18 kiló? Mikor 25? Mikor 36?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Dorka! Ádám mégcsak lefelé nőtte ki az autósülést. Felfelé és széltében még van hely, ezért mi még várunk a következő üléssel. Majd, ha ül, akkor veszünk.
Többi kérdésedre sajna nemtudom a választ. Mondjuk szempont, hogy beleférjen 3 évesen anorákban.

Na, felhívtam tesómat. Uncsiöcsi áprilisban lesz négy éves, 17kg és 110 cm (ez átlag feletti magasság, de átlag alatti súly fiúknál = magas, vékony alkat, átlag: 18-19kg). A dönthetőséget 3 éves korig kihasználták, és nagyon örülnek neki, hogy van. Azóta nem igazán alszik a kocsiban, csak hosszú úton. A következő ülést kb fél-1 év múlva fogják venni. Jelenleg Bébé Confort Iseos székük van, és rendkívül elégedettek vele. Egy hibája, hogy az ülés döntéséhez a tekerés kicsit nehéz.
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Az eü kiskönyvükben van egy táblázat a hízásról és növekedésről. Ha ott megkeresed, most melyik mezőnybe tartozik Balázs, talán mérvadó, mekkore lesz 5-6 évesen.
Vendég
 


Bori, köszi az infót!
Ebben a korban nem jobb, ha háttal vannak a babák? Mert egy fékezésnél előre lendül a fejük, amit nem tudnak megtartani, azaz olyan kell, amit beköthetsz háttal is és később, szemben is, nem?

Azt semmiképpen nem lehet elkerülni, hogy később is kelljen ülést venni? Mert ahogy néztem, a 0-18 kilóig ülések köthetők be háttal is, szembe is, de azok nem alakíthatók ülésemelővé később a háttámlát levéve. A 9-akárhány kilóig ülések meg ugyan később átalakíthatók ülésemelővé, de nem köthetők be háttal az elején. Vélemény?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Igen, 1 éves korig háttal ajánlott bekötni. Na, ezért sem veszünk még másik ülést (el is felejtettem, hogy emiatt se akarok még újat). Szóval, ha a kagylót már teljesen kinőtte, akkor még 2 ülés kell... Bár, lehet elég lesz 1 + egy magasító.

Balázsnak a feje is kilóg? Mert igazából tényleg az a fontos, hogy támaszkodjon!
Vendég
 


A feje még nem lóg ki, de anorákban már nem fér bele széltében. A válla össze van nyomva, meg a csípőjének is szűk. Így itthon rugiban hintaszéknek még tudom használni, de autóba - legalábbis így télen, amikor így be kell öltöztetni - nem nagyon.

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Igazából attól is félek, hogy lehet, hogy kilóban jó lenne 4 éves koráig, de - ahogy Te is írod - anorákban nem fog beleférni... Most vegyünk 1 éves koráig egy autósülést... dilemma Kép

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Lányok! Mi vígan elvagyunk a 0-18 kg-os és utána a 15-36 kg-os ülésekkel. MInden szempontból elégedettek bagyunk velük. A nagyméretű ülés (Römer) szétszedhető háttámlára és ülő részre. Hosszú úton háttámlával utaznak a fiúk, amit alváshoz kissé meg is lehet dönteni.
A 0-18 kg-os Brevi is nagyon jól dönthető, szinte tényleg fekszik benne a baba.
Én erre a két megoldásra szavazok.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Dorka
Na autósülésben én mindenképp olyat ajánlok ami 0-18 vagy 9-18kg-s (előbbi menetiránynak háttal is beköthető, és olyan baba is belerakható aki nem ül még stabilan) Az biztos hogy 1 éves koráig én tuti csak háttal menetiránynak utaztatom, még nem volt balesetünk ne is legyen de egy erősebb fékezéskor is nagyot lendülhet a fejük (ami a testükhöz képest még mindig nagy). Azt tudom még, hogy a Gréti jelenlegi ülése a Jane Indy plus, a régi fajta ami 9-36-kg-s, és neki most kellett már, lényegében a 0-18-as ülést tudtuk használni 3 éves koráig, mert most már overállban nem tudtam becsatolni. Ez az ülés viszont már csak az autó biztonsági övével rögzíti a gyereket, tehát kell hozzá egy érettség hogy tudja onnan nem bújunk ki (saját öves 9-25-ös ülést mi nem próbáltunk talán az jó lehet még)

Kormi
Azt a lehajtót egyszer a férjemék benézték, jöttek a főnökükkel hazafele Miskolcról, elvileg hazahozták volna a két bözörményi dolgozót, de szépen elhajtottak mellette 130-cal vagy még többel a főnök nyomja neki). Én még nem jártam ezen az autópálya szakaszon csak a debreceni elkerülőn de majd nyáron mikor nyaralni megyünk :D

Enikő
Sok boldogot még vagy 100 évig éljél!!!! Az üdülési csekken felrántottam magam nagyon, olyan szemétség, hogy hiába van nekem is 6 éve állásom 8 órás jogviszonyban, mivel Gyed-en vagyok nem adhatjuk be (a férjem nekem is többet keres 100-nál) Az a röhej hogy aki főállású anya az se adhatja be.... kib@szás.... Remélem a főnök vesz megint Józsinak egy kis béren kívüli juttatásként.

Petra még alszik tegnap este 10-től. Igaz szopi volt 1-5-7 órakkor, de egyszer se magától kelt hanem én keltetem (antibiotikumot kapott, majd az apja órája, végül az én órám) de szopott és visszaaludt. :)

Na megyek szétcsapom a kutyát (legalábbis a kennelbe hátrazárom mert szétszedi a kaput, lőttünk munkások húzzák a T-com aknába a kábelt majd meg őrítik, anyum meg éjszakás ha felébredt rá gondolom hogy örül.

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Autósülés-ügyileg én is tanácstalan vagyok... Futottunk már egy kört, de mindegyikben van, ami nem tetszik...

Zalánnak kibújt a 2. foga

Holnaptól 3 nap wellness :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma! Aszta, de jó lesz nektek!!!!! Fényképezőgépet is vigyetek és majd hozzál fotókat is, lécci! Érezzétek jól magatokat! :wink:

Egcsi! És a gyerkők hogy viselik a távollétedet? Jobbulást Neked is!

Nadine! Petra már jobban van?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


sziasztok

Ez a ... nem enedett fel! :evil:

Köszi a járgány hsz-eket!

Szivvi nagyon szépen köszöni Majális a köszöntést! :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


L-Emi! Gratula a 6. hónaphoz!!!!!
És egyébként veletek hozzátáplálás terén mizújs?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi
Már meggyógyult, csak végigszednie kellett az AB-ot legalább 5 napig, aztán telefonos orvosi konzultálás után 6 napban maradtunk (mivel a 7. napra már nem lett volna elég a felírt mennyiség) De már nagyon jól volt az utolsó adag antibiotikumot alig tudtam odaadni neki. Olyan ügyesen röhögve tolta ki a nyelvével.

Már nem is tudom ki írta a távirányítót a gyerek elé lerakni aztán kúszik. Nálunk is működik. Pontosabban táviránító, mobiltelefon, számológép, a nagyok riszáló százlábú játéka, és minden egyéb tilos dolog azonnali helyváltoztatás idéz elő a csajban amint meglátja. :lol:

Dömpinek és Majának boldog fél évet!!!!

A változatosság kedvéért megint alszik Petra, szokatlan ez a temérdek idő, na majd holnap csak este ülök le, nem mennek oviba a nagyok....

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: