Új privát üzeneted érkezett!

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barika2008 2009.04.24 21:52-kor.
barika2008
 
 


Szerintetek lehet már nekik zsömlét vagy kenyeret adni reggelire? Ha igen, akkor milyet? Többi tejterméket mikortól lehet adni? Sajt, tejföl, joghurt stb.?

Andi

Kép

Kép

Kép
andóca
Budapest III. kerület
 
 


.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barika2008 2009.04.24 21:55-kor.
barika2008
 
 

 
 

:?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.12.28 20:10-kor.
Vendég
 


sziasztok,
na látom pörög a topic és értelmes a téma. :)

szerintem minden gyerek más... a barátnőm fia negyedannyit eszik mint Milán, ráadásul minden védőnői utasítást extrán betartva. se kenyérféle, se tej, semmi "bűnös" dolog vagy felnőtt kaja. 1 hónappal idősebb Milánnál, Milán 10 kg körül van, az említett kissrác 13,5. és mégsem kövér, csak olyan... nagy. szóval tuti alkati kérdés is.

nálunk amúgy reggeli és vacsi tápszer (most váltottunk 3asra, 180 ml vízből), tízórai gyümölcs, uzsi joghurt (1 doboz, felnőtteknek való), ebédre a mi kajánk, ma pl tökfőzelék, de volt már paprikás krumpli (sok céklával összenyomkodva), gulyásleves (sűrűje), sült csirkecomb zöldséges rizzsel, stb. reggelije meg az uzsija után még kap a mi hideg kajánkból falatkákat. tiltólistás a tej, a tojásfehérje, az olajos magvak és a gomba, ezeken kívül már mindent evett szinte, még lángost is. :D a gomba egyébként a legnehezebben emészthető ételek egyike ha jól tudom.

mia_snow
 
 


:?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.12.28 20:10-kor.
Vendég
 


Nem bírom ki szó nélkül. A zárton Szilvit, Katát és Barit mindjárt megüti a guta miattatok. :D :D
Vendég
 


Kriszta - most kicsit elbizonytalanodtam a linkeddel kapcsolatban, tetszik mert összeszedett mindent, de lehet nekem is változtatnom kellene a hozzátáplálási elveimen, azt hittem a gluténosak csak 1 év után jöhetnek, de kiskönyvben is korábban van írva, most még egyszer megnéztem. Mondjuk a tejtermékek (joghurt, sajt, túró) nekünk még azért tiltólistás mert érzékeny bőrűek és szőkék vagyunk, egyébként adnám, mert most talán kizökkentene minket a mostani nem evésből.

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


hello

miért nem vállalod magad????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bszilvi25 2009.04.26 10:17-kor.
bszilvi25
 
 


Minek tenném, így láthatom hogy osztjátok az észt másoknak.
Vendég
 


.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barika2008 2009.04.24 21:54-kor.
barika2008
 
 


Barika, fessed inkább a falat. Zöldre.
Vendég
 


.
barika2008
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barika2008 2009.04.25 06:37-kor.
barika2008
 
 


jó reggelt,

Bari én nem értelek. eddig olyan barátságos voltál. pár hete amikor benéztem ide, akkor olyanokat írtál hogy bárkit felvesztek a topicotokba, meg ide is írjon mindenki. most meg kirakod az embert onnan, meg innen is elzavarod aki nemszimpi, hogy ne itt ossza az észt meg ne itt kérdezzen. mi van veled? tavasz van, nyilnak a virágok, rügyeznek a fák... lazíts már egy kicsit és légy kedvesebb. :wink:

mia_snow
 
 


hapci.morgo írta:Minek tenném, így láthatom hogy osztjátok az észt másoknak.


mia ne keverd a szezont a fazonnal :lol:
amúgy most is barátságos vagyok most sincs semmi bajom azzal,hogy beengedtünk bárkit!!
azért mert egy ilyen akadt a tizen akárhányból....
barika2008
 
 


Manka :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.12.28 20:12-kor.
Vendég
 


A kölesgolyót mi is szeretjük, egy neki, egy nekem. Tetszik neki, hogy ropog, ha egészet kap, azt is szépen elrágcsálja darabokban, nem egyben kapja be, szerintem Zéti sem nyelné le egyszerre és úgy is elolvad a szájában.

A frizurára kiváncsi lennék!

Képzed ma Mei tai-oztunk! Nagyon élveztük! :)

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


,,,:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pironya 2009.10.05 09:38-kor.
pironya
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pironya 2009.10.05 09:38-kor.
pironya
 
 


....................
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bszilvi25 2009.04.27 11:52-kor.
bszilvi25
 
 


Sziasztok!

Pironya: én személy szerint kíváncsi vagyok rátok! Nem tudom, hogy ki és miért tett keresztbe nektek, de sajnálom, ha ez így történt. Én szerettem volna, ha egy picit hallhatok a többiekről is, szóval én azért írok ide (is).
Szegény Csonginak remélem, már kijött a foga és nem kell sokat szenvednie vele. Láza is volt vagy "csak" hőemelkedése? Bencének is rendszeresen érzem, hogy melegebb a feje, de láza nem volt, viszont még a fogát sem látjuk :(

Manka: Mi is beszereztünk egy Mei-tai-t (ismerős varrta). Isteni találmány, komolyan mondom, csak dicsérni tudom! Még apa is elismerően nyilatkozott róla, alig akarta letenni Bencét az állatkertben, hogy meg tudjam etetni ;)

Lányok: Nagyon sajnálom, hogy erre a topikra csak a másik lehordása jut. Nem jutott még eszetekbe, hogy esetleg vki tényleg szeretne hallani másokról, legyen az a lány pl. másik AT csapat tagja?
A sablonos témák pedig lehet, hogy ezért vannak, hátha vissza tudunk csábítani régi topik társakat, nem?

Én írok továbbra is, amikor időm engedi. Lehet, hogy soha nem voltam a topik hangadó tagja, de úgy érzem, hogy én nem csak azért írtam ide, hogy kiöntsem a lelkem anélkül, hogy érdekelt volna mások mindennapja.
Elolvasom a hozzászólásokat, de továbbra sem vagyok hajlandó reagálni a másik lehúzására, lehurrogására. Ha ez nem tetszik...

Kép

Kép
bettica
 
 


..........................
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bszilvi25 2009.04.27 11:52-kor.
bszilvi25
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barika2008 2009.04.26 19:39-kor.
barika2008
 
 


mert hapci lehet hogy best off és nem is tőlünk van
barika2008
 
 


semleges téma lenne az gyerekeink etetése? végre arról írnunk, amiről mindig is kellett volna szólnia a topicnak. etetés, fogzás, ki mit csinál, ki mit hogyan old meg. ha ez valakinek semleges, az gáz. ezeket a témákat meg lehet beszélni nyilvánosan, bárkivel, vadidegenekkel is.

nem nyilvánosan pedig mondjuk olyanokat hogy xy kettesprojectbe kezd és mikor van peteérése, vagy valaki visszamenne dolgozni, de lehet hogy máshová, építkezik és mi-mennyi... és még sorolhatnám. amit nem lenne jó ha akár a szomszéd, anyós, munkatárs, stb olvasna. szóval nem feltétlen a másik pocskondiázása zajlik egy zárt topicban - nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

az meg, hogy Szilvi, "tőletek" nem ír ide senki... nyilván a "ti" gyerekeitek nem esznek, nem fogzanak, sőt pelenkát sem használnak, vagy ha mégis, azt a legnagyobb titokban. ugye? még jó, hogy a szétválás úgy zajlott, hogy ide is írjon csak továbbra is mindenki. :)

én pl azért néztem be ide, mert felcsillant a remény, hogy tényleg megtudok másokról is olyan dolgokat, amiket az első bekezdésben írtam (a bizonyos semleges témák), nem pedig 5-6 sértődős, egymást osztós oldal után kell keresni egy értelmes, "semleges" témáról szóló hozzászólást. mert én spec. emiatt mentem el innen, és mivel ez megszűnni látszott, emiatt is jönnék vissza.

mia_snow
 
 


mia_snow írta:
az meg, hogy Szilvi, "tőletek" nem ír ide senki... nyilván a "ti" gyerekeitek nem esznek, nem fogzanak, sőt pelenkát sem használnak, vagy ha mégis, azt a legnagyobb titokban. ugye? .


igazad van mia!azért mert nem írtunk ide hanem tök jól elvoltunk magunkban,ez valóban erre enged következtetni
NEM ESZNEK NEM HASZNÁLNAK PELUST,NEM ALSZANAK STB STB
igazán okos következtetés a tiéd :lol:
barika2008
 
 


Barika, gondolkozz már egy kicsit. úgy értem hogy ezek teljesen publikus dolgok, miért ne lehetne megbeszélni ezeket akár itt, vagy itt is? vagy miért zavar az, ha mi itt vagy itt is meg akarjuk ezeket vitatni?

mia_snow
 
 


addig rendben van amíg a mi tagjainkat nem zaklatjátok...vagy nem szemétkedik hapci
barika2008
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pironya 2009.10.05 09:39-kor.
pironya
 
 


Kriszta, nyugi, lesz kép is. most írom az élménybeszámolót :lol: csak vacakol a net rettenetesen...

Piri, jól megszenvedtek ezzel a fogzással!!! Nálunk hál'istennek ilyenek nem voltak, bár az éjszakák húzósak ilyenkor.

Kölesgolyó nálunk is nagy sláger, egyben kapja meg, elrágcsálja.

Andi, talán Te kérdezted a tejtermékeket. Tej kivételével már bármelyik tejterméket adhatod Kittinek szerintem.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


:?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.12.28 20:12-kor.
Vendég
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barika2008 2009.04.26 19:40-kor.
barika2008
 
 


-----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pironya 2009.10.05 09:40-kor.
pironya
 
 


...........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pironya 2009.10.05 09:40-kor.
pironya
 
 


Piri: Szépek a csemeték! az a kép Csongiról, amin a hintában ül és, ha jól látom, egy virág van a füle mögé tűzve... Na az a kép nagyon édes!
Katicádnak mekkora szempillája van :shock:

Kölesgolyót még nem kóstoltuk, lehet megnézzük akkor. Ebből is van különböző ízesítésű vagy ezt csak így kell keresni? Fogunk még nincs, így azoknak egyenlőre nem fog ártani.

Mentem, jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
bettica
 
 


fogzás: Milánnak 6 van már egy ideje, most volt egy kis szünet, szerintem most jönnek az alsó kettesek. bár egyelőre nincs más jel, csak hogy olyanokat kakil... :roll:

Pironya, a hőemelkedés miatt ne aggódj, ha jól tudom a gyerkőceinknek még nincs beállva a hője, befolyásolja a külső hőmérséklet, evés, pancsi, mozgás, sírás, szóval sokmindentől felmehet, 38C-ig nem kell csillapítani. és hátt húúú ezek a szemek! :shock: szívdöglesztő!! 8)

kölesgolyó nálunk nincs, buláta van helyette de a lényeg ua. mondjuk a sláger a babapiskóta lenne, csak nem akarom azzal tömni. persze anyu mondig hoz neki 1-2 KRISTÁLYCUKORRAL BEVONT darabot. :roll:

fogmosás amúgy nálunk működik, Milán imádja. reggel és este is magától veszi elő a fogkeféjét, olyan édi. :)

többiek, fogmosás? mármint a gyereké. gondolom az anyukák boldogulnak vele. :D

mia_snow
 
 


Piri: először is köszi a képeket! Nagyon jó hallani rólad is ennyi idő után!
Nagyon édesek a gyerkeid! Kata is mekkora már! :) Tiszta nagylány a lenti képhez képest! Csongi meg nagyon huncutnak néz ki! Ahogy a képeket nézem neked sincs egy perc nyugtod sem! :lol:

Andi

Kép

Kép

Kép
andóca
Budapest III. kerület
 
 


Ja Piri: Kittinek is sokszor magas a hője! Mondjuk 1 hete jöttek ki az első fogacskák, lehet attól! Passz!

Andi

Kép

Kép

Kép
andóca
Budapest III. kerület
 
 


----------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pironya 2009.10.05 09:40-kor.
pironya
 
 


------------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pironya 2009.10.05 09:41-kor.
pironya
 
 


Pironya, szerintem ne aggódj. a popsiban mért hőből még le kell vonni 0,5-öt, tehát nincs gond. ;)

... bár néha szembesülök azzal hogy talán én vagyok túl lazamami. :oops:

elvileg 1 éves kortól lehet beadatni agyhártyagyulladás (meningococcus?) elleni védőoltást. ti beadatjátok?

mia_snow
 
 


,,,,,,,,,,
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pironya 2009.10.05 09:41-kor.
pironya
 
 


--------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pironya 2009.10.05 09:41-kor.
pironya
 
 


én szelektálok azért oltások között, pl a rotát sem adattuk be. a védőnő is azt mondta hogy igazából annyi mindentől lehet fosós-hányós baja, a lényeg úgyis a bőséges folyadékpótlás. rotavírus esetén is a folyadékhiány/kiszáradás az ami igazán veszélyes.

a bárányhímlő ellenit nem akarom, állítólag amellett is elkaphatja, csak könnyebb és gyorsabb a lefolyása. akkor meg már úgyis mindegy. majd a hepatitis oltást akarom, de azt magunknak is. egyre jobban mondják hogy a dél-európai országokban vigyázni kell... :?

mia_snow
 
 


Sziasztok!

Bence megkapta a meningo (meningitec, agyhártyagyulladás elleni oltán)) ellenit, asszem lesz egy emlékeztető oltás is. Rotát nem adattuk be, pontosan azért, amit Mia is írt. Annyi más oka is lehet még a hasmenésnek...
Az encephalitis (agyvelőgyulladás) elleni oltás az, amit egy éves kor után lehet beadatni. Ezt én is be fogom adatni Bencének, mert anyuéknál elég sok a háziállat és hát emiatt a kullancs is :( Meg aztán mi szeretünk kirándulni az erdőben ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Remélem,néhányan tudjátok még,hogy ki is vagyok... :)
Pironya tiszteletteljes kérésének eleget téve (köszönöm neki,hogy hiányolt-jólesett!) írok magunkról egy pár sort!

Holdababa (szül.május 31.) pár napon belül betölti a 11.hónapot!
Jelenleg 9000 gramm,és 75 cm. Már 4 foga van,a fogzásokat meg sem éreztük,csak kerestem a szájában,és találtam! Jó étvágyú,nagyon nyugodt baba,ilyen gyereket kívánok mindenkinek! A mozgásfejlődésben a kapaszkodva járásnál tartunk,bútorok között néha már átlépeget,pici híja van,hogy egyedül elinduljon! Egyelőre a mászás a biztos pont..Egészséges,mint a makk! Tesókkal nagyon jól kijön! (3 tesó)
4-szer eszik egy nap,vagyis már 5-ször,hiszen a vacsorák alkalmával követeli a falatkákat,jelenleg a májaskenyér a favorit!
Én boldog anyuka vagyok,egy boldog kisbabával,itthon gyeden.
Ez is fontos: kemény munkával leadtam a terhesség alatt felszedett 20 kilómat,sőt még plusz 2 kilót is leadtam!
Holdát április 12-én húsvét-vasárnap kereszteltük,mellékelek egy közös fotót is!


Kép

Kép
orsitigris
 
 


Bocs,de a kicsinyítés miatt nagyon rossz a kép minősége!

Kép
orsitigris
 
 


Szia Orsi!
Nagyon-nagyon szépek vagytok!Szoktam nézegetni Holda fotóalbumát!
Jó egészséget és még sok-sok örömet! :wink:
Vendég
 


Orsi: De jó hogy jöttél! Hát a lányod nagyon szépséges! Komolyan :) Hogy viselkedett a keresztelőn? Szereti a társaságot? Idegenektől mennyire fél?
Irigylem picit a lánykádat, hogy a fogzás ennyire simán ment eddig, kívánom, hogy a többivel is így legyen ;)
Ja és Te is nagyon csini vagy, bár a terhesség alatt sem voltál rossz passzban :D

Kép

Kép
bettica
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: