Új privát üzeneted érkezett!

Hali csajok!
Abbey
na hogy vannak a lányok?? Még Eminek nincsenek mg a szemfogak, nem tudom mire vár :)
Nálunk Oli nyűgösködik, remélem csak a front, vagy a bux, vagy szuperhold.. :lol: Rosszul alszik, rosszul ébred :roll: Pedig elfáradhat, mert egész nap kint vagyunk (amikor jó idő van) és délután is alig alszik 1 óránál többet.
Ajánlanám nektek, akár egy kirándulás erejéig, most nyílt meg a Hetedhét játékmúzeum, egyszerűen csodálatos, szavakkal leírhatatlan!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hali!

Azt hittem már kihaltunk.

Lányok meggyógyultak. Lilu is belázasodott és fostak. Uh ez vm vírus volt. Eszti csütre jobban lett, Lilu csak szombatra. Doki néni is szereti ráfogni a dolgokat a fogzásra, ha nem tudja mi van.
Most férjem nyüglődik. Fáj a torka, lázas. Ő a legrosszabb beteg... sajnálom szegényt, de annyira nehezen viselem a férfiak haldoklását. Bezzeg ha én vagyok beteg, mindenki leszarja, ő meg nyugodtan aludhat reggeltől estig majd estétől reggelig, és még azon is nyíg, hogy felébresztem, hogy vegyen be lázcsillapítót... :twisted: na, ez most jól esett, bocs :D

Többiek? Szilvi, Claire?

Köszi a múzeum tippet, feljegyzem proginak.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Vagyok, csak Boti a változatosság kedvéért itthon, hőemelkedés, köhögés...egyszerűen a piciket képtelen vagyok beoltatni a 18 hóssal, mert mindig van valami, vagy betegség, vagy fogzásos hőemelkedés meg ilyenek. Valaki mindig göthöl.
Most szerdán kéne mennünk 11-re, remélem nem kapják el addig Botitól, de az sem lenne jobb, ha rögtön utána kapnák el...nem tudom mit csináljak, majd megkérdezem az orvost holnap talán...

Abbey,
ne is izgulj, engem ugyanilyen érzések gyötörnek, mikor a Férfi beteg...:-) ágynak döl, haldoklik én meg robotolok...ha viszont én vagyok szarul, na akkor azért még megfőzök, ellátom a gyerekeket stb...
Szerintem erre alapból csak a nők képesek. :-)

Nálunk Szonja lassan elkészül a fogzással, Levi viszont még a neheze előtt van, most szenvedtünk ki egy örlőt, háááát nem volt egyszerű...kikészítő volt és még most jön a többi meg a szemfogak!!!

Nem tudok mit csinálni ilyen szar időben 3 gyerekkel itthon, hogy még főznöm is kell délelőtt, egyszerűen megőrülök ilyenkor.
Másnak ez hogy megy???!!!!!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 

 
 

Sziasztok!!
Már én is aggódtam, h kihalunk!
Abbey! sztem nálunk ue vírus járt :( , mármint ez a hányós -fosós, kinek mi jutott. azon szerencsésen túl jutottunk, most viszont gyulladt a szemük, nem tudom, h honnan szedték, lehet, h Dávidtól, miondenesetre nem mentünk ma énekelni, holnap sem megyünk úszni, mert nem tudom, h fertőz-e vagy sem :( .

Szivvi! Köszi a múzeum tippet, fedélzeti komputerbe bejegyezve! :D

Silver! nekünk könnyen megy, mert csak 2 van itthon, hahaha :lol: !
No, jó, h nem akkor kérdezted, amikor 6an döglődtek itthon, és még én is kidőltem.
Na, akkor felhívtam a páromat haza tudna-e korábban jönni, amúgy pénteken, persze nem jött, de amkikor megérkezett, akkor mondta, h hasmenése van :roll: és ki van.... no comment.

Claire
claire
 
 


Szilvi
én, amikor nem esik az eső, kicsapom őket, itt ügyeznek a teraszon, vagy monyókáznak ki-be. Sajna jó nagy kosszal jár, de evvan. Amikor a púpom kivan, bevallom csak tésztát kapnak :P tejföllel-sajttal, cukkinis paradicsomszósszal...
Az enyémek is egyfolytában taknyosak..
Mindenkinek jobbulást!! Kitartást a haldokló pasikhoz :roll:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Enyémek általában elvannak, míg főzök, meg csinálom a házimunkát, mindig igyekszem a műveletek között, vagy ha tudok, akkor közben foglalkozom velük. Időnként a konyhapulton ül mindkettő :roll: , de túl szoktuk élni. Sokszor van egyszerű kaja nálunk is. Meg gyakran estére főzök, lehetőleg úgy, h maradjon nekünk a kicsikkel másnapra. Ha ez összejön, akkor délelőtt jobban tudunk lent lenni együtt a kertben, meg ilyenek. még van néhány üveg bébikajánk, néha azt dobom be, de sajna már inkább csak a gyümikre vevők.

Claire
claire
 
 


Hali!

Szilvi: sztem is erre csak a nők képesek. Nem is mondom már mit lerendezett reggel... annyi elég, h minap úgy felbosszantott, hogy a tusfürdővel mostam hajat :lol: és nem értettem mért olyan fura, és nem habzik.

Nálunk anarchia van, ha főzök, vagy bármi egyebet csinálok amikor otthon vagyok. Felmásznak az asztalra, lepakolnak, kipakolják a spejzt... minden eszközzel igyekszenek a figyelmemet magukra vonni. Elég nehéz. Ha játszom velük, akkor általában jók. A baj az, hogy férjemnek nincs annyi türelme hozzájuk, így egyszerűen hagyja őket lézengeni, aminek elképesztő nyűgösség, rendetlenség lesz a vége ilyen rossz időben. Ha legalább kimennek a kertbe, akkor lekötik magukat, de most lett füvesítve, uh nincs kijárás... még 6 hét :shock: ha jó idő van, játszózni mennek, ha van ki vigye őket.

Olyan jó gnocchit csináltam tegnap. Lidlbe vettem kész gnocchit, baromi olcsón. Szalonna, hagyma, darált hús (30dkg), pari konzerv :arrow: ebből főztem egy jó szószt, gnocchit megfőztem, 3tojás, 30-40dkg trappista reszelve, ebbe ,megforgatom a kifőtt tésztát. Kivajazott tálba teszem alulra a sajtos-tojásos gnocchit, rá a szószt, megszórom sajttal, és be a sütőbe. Oda voltak a lányok érte, és gyorsan kész, nincs vele nagy munka.

Na, elég belőlem.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
köszi a gnocchi tippet.
Az a bajom a picikkkel , hogy baromi bénák az evésbe. Szonja még nem is annyira, ő legalább betalál a szájába, de Levi olyan rohadt koszt csinál és még csak jól sem lakik, mert alig ér valami be a szájába. Pedig, mutatom nekik, meg vezetem a kezüket, de néha annyira kész vagyok, hogy inkább gyorsan megetetem őket. :oops:
Még a darabosabb kajával is gondok vannak, levessel nem is próbálkozom még.

A másik téma, hogy mit csináltok, amikor foglalkoztok velük. Olyan gáz két különböző gyerek figyelmét lekötni vagy fejleszteni próbálni. Ezért úgy érzem, hogy lassabban fejlődnek, mint anno Boti és ezért sokszor van lelkiismeret furdalásom, hogy nincs elég időm rájuk.
Miket csináltok velük?
A kertben oké, de bent a lakásban???

Tegnap voltunk 18 hós oltáson végre + bárányhimlő.
Egész jól ment, azóta sincs semmi, remélem így marad.

Abbey,
igen ismerem az érzést, hogy ki tud akasztani engem is a férjem.
én csak a kávét főztem le úgy, hogy a kiöntő nem volt alatta...mindenhol kávé volt.
Ja meg a sót betettem a hűtőbe...

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Hali
Abbey
aztaa de jól hangzik!!!
Szilvi
mi itt bent legozunk, könyveket nézegetünk, forma bedobó, semmi komoly "fejlesztés" :lol: mecsiket parkoltatunk, szeretik a tescos síneket, azt összerakjuk..ilyenek, de bevallom, van hogy idebent motoroznak :roll:
Az evés nálunk is, mint nálatok, Emi szépen kanalazgat, Oli meg mint egy röfi..teljes átöltözés ebéd után, szék sika, felmosás és tsai :x De ők abszolút nem engedik, hogy etessem őket...Tegnap rizotto volt, hát komolyan, mindig azt mondom itt többet rizs nem lesz az elkövetkező években :?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!
Nekem csak a kukta lőtt ki tegnap, és jól megcsapta a kezemet is!
Meg ápolom a gyerekeim gyulladt szemeit :roll:!

Kaja: ha éhesek, szépen esznek, Joni határozott műgonddal rakja kézzek a borsót a kanálra, majd a szájába :lol:ha nem éhesek, vagy elég volt, akkor jön a pacsálás, pohárba kaja pakolás, ledobálás, stb :roll: ilyenkor anya közbelép...
Leves: mi szoktunk bele nekik bulátát, vagy kenyeret adni, az felszívja a lé nagyrészét, úgy könnyebb megenni. A levet a végén időnként megisszák a tálikóból, hát ez változatosan sikerül :wink: !

Benti elfoglaltságok: most a könyv nézegetés, meg az autó pakolás van a topon. direktbe nem fejlesztem őket még, de ha nagyon eszerint nézzük, amiket csinálunk:
Mozgás: trambulin, kis csúszda, mászó alagút, bordás fal, kisautó (ráülős), hintaló, bilibo, labda gurigálás, szivacson gurulás.
Finom motorika: puzzle, forma bedobós, lego, minden féle apró ki-be pakolása, néha firkálás., játék kis állat, ember figurákkal
Szerepjáték: babák-macik etetése, különböző sapkák felhúzása, néha bábozom nekik, akár csak egy zoknit vagy fogókesztyűt felhúzva.
Zene: éneklés, vers olvasás, kis hangszerekkel játék, zene hallgatás., zongora
Ja, és persze könyv nézegetés, mese, ének az alapján is.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Megyek, mert persze vannak az általuk kedvelt rosszalkodások, pl asztalra mászás... :roll:

Claire
claire
 
 


Nálunk kezdenek belejönni az evésbe. Szépen esznek levest is. Általában a sűrűjét kikanalazzák, és a levét szépen megisszák a tányérból. Nem szokott félre menni.
Maszatolni ők is akkor szoktak, ha nem szeretik, nem éhesek már.

Én sem fejlesztgetem őket. Duplozunk, könyvet nézegetünk, póniznak, vagy csak épp ki-be pakolásznak bármit amit érnek. Odaadtam nekik néhány régebbi táskám, azokba szoktak pakolni, labdáznak, babát öltöztetnek, etetnek vagy csak úgy leülök melléjük a szőnyegre és elvannak. Apával szoktak kergetősdit játszani.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Persze, Apával mást és máshogy lehet játszani :D no, meg nálunk a nagyokkal is, azokkal is kergetőznek, meg minden. Meg ha tornáznak, vagy Esztó mutogatja az aerobic gyakorlatát, meg cigánykereket, spárgát, stb, akkor ők is próbálják, főleg Nonó, mi meg dőlünk a nevetéstől!
Talán a nagyokat többet pörgettük, forgattuk, zsipp-zssuppoltuk, dobáltuk, lehet, h azt velük is többet kéne!

Claire
claire
 
 


Kedves fórumozók egy kérésem lenne,köszönöm hogy elolvasod!!:

Legtöbbünknek csak egy perc, pár kattintás, ami a PCOS Szívügy Alapítványnak nagy segítséget jelent: sok-sok nőnek, lánynak segíteni, hogy időben felismerjék és kezeljék betegségét, a Policisztás Ovárium Szindrómát.

Köszönöm, ha szavazatoddal támogatod Kulics Márti Szívügyem a PCOS projektjét.



http://apps.facebook.com/foallasuangyal ... t=3&ref=nf
kiscsiga123
csiga
 
 


hahó!

mi a helyzet, megint nagy a csend.

Nálunk most nem túl jó. Lilu beteg :( Ömlik a taknya, de szó szerint, nem tudom mit csináljak már vele... És begyulladt a szeme. Egyelőre a szemész azt mondta, h sima langyos vízzel mossam neki, ha nem javul holnap vigyem el. Nagyon szenvedünk :( 2 napja nem alszunk már.

Többiek?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
Ugyanez zajlott nálunk a hétvégén :cry: Neon zöld (bocs) takony, plusz olyan csipás szem, hogy ilyet még nem láttam :shock: Még múltkor felírtak egy kikeverős orr cseppet, azt adtam és ciloxan-t a szemükre és mára jobb (kopp-kopp) mondjuk most meg torokfájás lesz sztem, mert Lili köhög, apjuknak meg nekem fáj a torkunk :evil:
jó lesz már ha jön a szünet és nem leszünk állandóan betegek......eddig minden hónapban menetrendszerűen jön valami :twisted:
Plusz Lili fosott-hányt péntek éjjel.....

Más
van egy könyvem, Anya taníts engem, ebben vannak korcsoportok szerint ilyen játékos feladatok, ha szeretnétek kiírom!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Csatlakozom, itt is megy a szemgyula. és mostmár el is hiszem a dr néninek, h járvány!
Az unokatesónak a szemész antibiotikumos szemcseppet adott rá, de a mi dr nénink is a kiforralt vizes lemosást modta, meg homeo golyót.
A kicsiké nálunk már jobb, én egyébként oculoheel cseppet cseppentettem nekik. A nagyok közül 2 van épp itthon, egy már kimászott belőle, ő kezdet, a másik most mászik bele :roll: sztem.
A nagyobbaknak aloe activatort cseppentettem, az csíp, de sokkal hamarabb lehúzza a gyulladást. volt amelyiknek torka is fájt, szem előtt vagy után, de a kicsiknél azt nem láttam, remélem nem is lesz.
Nálunk a töld cucc csipa reggelre a szemükben, forralt vízzel vagy kamillával mosom le nekik.
Hétvége ezzel együtt jól telt, apámat köszöntöttük a szülinapján (76!).

claire
claire
 
 


Sziasztok.

Claire,
Édesapádnak Jó egészséget, hosszú életet.

Szivvi,
nagyon megköszönném, ha írnál a könyvből is pár ötletet. Azért ránézek a neten is a könyvre.

Abbey,
Szerintem csak szívd az orrát folyamatosan, nem hiszen, hogy kehet mást csinálni. A szemét meg nekem is mindig ezt mondták, hogy töröljem a szemzugból kifelé. Én is kamillával csináltam, nekem az mindig bejött.

Sajnálom ezt a vírus halmazt, ami ellep mindenkit.
Nekem Szonja ma olyan kedvetlen, de talán most jön ki a 18 hós oltás utóhatása, erre gondolok. Az Botinál is valami 3-5 nap volt, mire kijött.

A játékkal nálunk az a gond, hogy Szonja nagyon elvan mindennel,
Levi pedig nagyon kiborít és felbosszant, mert minden játékot és mindent dobál és ezt élvezi. Ezzel persze mindent tönkretesz, nagyon kivagyok tőle. Emellett minden miatt nyavalyog, szinte egész nap. Ja és teljesen elnyomja SZonját, mindent elvesz tőle, de mindent amit megfog.
Nem tudom mit csináljak vele...ez nagyon bosszantó.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 



KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Na, volt kint a doki. Tegnap délután óta folyamatosan lázas. Hólyagos torokgyulladás és kötőhártya. Szemcsepp, és napi 3x5ml nurofen. A takony nem javul, ömlik belőle. Nem a zöld, ragadós, hanem a híg átlátszó, ami jó, csak iszonyú mennyiség. Éjjel persze alig aludtunk, mert Esztinek meg a szemfoga jön (mikor máskor... :roll: ). Ma meg áfa bevallás, meg szja. Csöppet zizzent vagyok. Azt meg már meg sem említem, h az én torkom is fáj.
Lilu meg persze apjától kapta el. Imádkozom, h Eszti megússza.

Az a könyv nekem is megvan. 1 éve hozzá se nyúltam :oops:
abbey
 
 


ki vagyok.
12kor 5ml algoflex, 4kor 38,5, negyed 5kor megint algoflex, fél6ra 39,5 fölé ment. Priznic, semmi, fél7re értem haza, akkor kapta a 2. vizes türcsit, és utána ment lejjebb. De most megint lázasan tettem le, mexalen kúppal. Javaslatok? Takony ömlésre valami? Bármit szívesen veszek.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Ülőfürdő, sok folyadék, germicid kúp. és drukkolás :(Nonónak tud ilyen magasra menni a láza, és volt már, amikor nem mozdult semmire. ez nagyon riasztó. Egyúttérzésem! remélem reggelre jobb lesz!

Nálunk most Eszter szeme tiszta váladék :roll: .

De ma legalább a munkahelyemen elintéztem egy csomó dolgot, az is vmi :wink:

Claire
claire
 
 


Abbey
húúú :cry: cataflam csepp-et próbáld, eddig az nálunk segített!
remélem mára azért javult a kiccsaj!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Abbey,
egyetértek Szivvivel.
A kórházban is ilyen magas lázra csak a cataflam cseppet nyomták Szonjának!!!
A kisebb lázra pedig Nurofent, a többi szar.
Nálunk a Germicid kúp olyan mintha be sem adnám. A doki mondta, hogy az jó az babáknak egy oltásnál, de nem ilyen magas láznál.
Ne idegeskedj. Remélem most már jobb.

Szivvi,
nem lehet már letölteni, nekem tiltott oldalt írt ki amikor rákatintottam.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi
akkor később bemásolgatok egyet-kettőt, okés?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Gyereke is válogatja, h mi hat, nekünk szerencsére szinte bármilyen lázcsillapító hatott eddig, Nonónak volt 2x úgy láza, h gyógyszer és ülőfürdő alig csökkentette 39 alá, az elég szörnyű volt. De amikor most tavasszal az üdülésen felment neki 40 fölé, akkor egy adag nurofen egész jól levitte.

Claire
claire
 
 


Hali!

Éjjel megint nagyon felment a láza. Hajnal 3kor adtam neki nurofen kúpot (valahogy az sztem jobb, mint a szirup). 4 körülre jól leizzadt, de szó szerint tocsogott, és lement neki. Jól kitúrt az ágyamból, uh szépen aludtak a férjemmel a nagy ágyban, én meg ott nyomorogtam keresztbe a lábuknál :)
Reggel egész jól kelt, 10re ment megint fel 38-ra, kapott algoflexet. Úgy jöttem dolgozni, h nem volt láza. Remélem holnapra jobban lesz. Igazából a takony zavarja a legjobban. Alig kap levegőt szegény :( Uh most kiadtam otthon, hogy óránként szívják az orrát. Szeme talán szebb, 2 óránként kell cseppenteni.
Már csak abban bízok, h Eszti megússza egy kis takonnyal.
Az a baj, h a cataflam csepp receptes, és a doki néni nem nagyon híve. Nagyon priznic párti.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Jobbulást!
remélem nekünk is lesz egy használható éjszakánk. ja, és hogy nem durran be a szemem, mert most én kezdem érezni :roll:
claire
 
 


Nagyon durva dolog ez. Konkrétan mindenkit megfertőztünk aki a közelünkben volt. Anya is beteg, tesóm párja is beteg. Már csak egy legény van talpon... :D de én is már csak fél állásban. Nem nagyon van olyan pontom, ami ne fájna. De sajna bent is nagyon durva időszak van, uh dolgoznom is muszáj jönni.
Lilu legalább javul. Láza nincs, és már nem ömlik a taknya. Most Eszti van az ömlő takony korszakban, és persze a szeme is bedurrant. Remélem a lázt megússza. Sztem már ki kellett volna jönnie. ugye????

na, jobbulást mindenkinek

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Jobbulást! Nálunk mára nekem durrant be a szemem, szerencsére nem olyan vészes, mint a gyerekeknek. És a párom is kezdi....

Claire
claire
 
 


Csinos cowgirl :lol: !
claire
 
 


Claire
Ő Oli 8)

Jobbulást mindenkinek!!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Claire,
tényleg be van gyulladva a szemed!!! :lol:

Abbey,
nem tudom mi ez a kórság, én még ilyen szemgyulladás, láz, takony kombóról nem is hallottam.
Jobbulást mindenkinek, neked pedig kitartást.

Szivvi,
most mi az állandó betegesek tartjuk magunkat?! Hurrá, végre. :-)


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi
ááá nem gondoltad ugye komolyan?? Lilim itthon van, múlthéten felfázás, majd fosás-hányás..hétvégére mindháromnak ilyen szem gyulladás, sűrű zöld takonnyal, ami mostanra átcsapott nekem, apjuknak és Olinak köhögéses, torokfájós kórságba :((
És a korona: Lilinek tegnap leszakadt a kislábujjáról a köröm :cry: belerúgott a falba futkározás közben..3/4 része kiszakadt, ott lifegett, én majd' elájultam :cry: Szerencsére a zuramnak volt annyi lélekjelenléte, hogy hideg vizet folyatott rá, majd leragasztotta.
most is felpolcolt lábbal ül a kanapén, szerencsére nem fáj neki.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Az bili Oli fején? :D

Nálunk most Eszti lázasodott be. Éjjel 8,3, reggel 8,2, délben 8,1... qva jó. Doki szabin... hívom a másikat, h írjon fel cataflam cseppet, mert teljesen ki vagyok. PErsze én is lázasan, 3 napja fosok, és kurvára fáj a hasam. De itthon maradni sem tudok, mert hajtós ez a 2 hét. Totálisan ki vagyok készülve.
Jó hír: Lilu legalább jobban van.

Szivvi: ez a köröm :shock: most totál rosszul lettem. Szegény.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Eszti nagyon beteg. 2szer hűtőfürdőztük, irattam fel cataflam cseppet, most azt kapott éjjelre. Nagyon ki vagyok.
Lilu meg köhög. Időnként olyan köhögő rohamok jönnek rá,h kis híján hány. Mit szoktatok adni rá?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


ha vk erre téved segítsen
fél9kor kapott 10 csepp catit, most megint 39,5 a láza. Prizniceljük. mit csináljunk? vigyük kórházba? ott mi mást csinálnának????

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Hűtőfürdözni próbáltad? 39,5tel én nem vinném kórházba, csak ha feljebb megy. Cataflammot hány óránként lehet adni?

Szivvi! Bocs :oops: , most tényleglátom. h Oli. A bili benőtt szemekkel is ment :lol:!

Szilvi! ennyit rólam :lol:
Ti viszont tartsatok ki!

Ma a párom itthon maradt, ma az ö szemét ápoltuk, Eszter jobban van, én is javulok! Enyhe torok tünetek vannak, de remélem ezzel megússzuk!

Claire
claire
 
 


Abbey
jajj istenem :cry: remélem jobb a helyzet?? milyen rohadt vírus ez??

Oli nálunk is így öklendezve fulladva köhög, érdekes módon csak éjjel....adok neki spiropentet napi 2x3 ml-t, ennyi..

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Nálunk úgy szokta mondani a drnéni, h napközben 2-3x vmi hurutoldó szirup, este 6 után viszont azt ne, de hörgőtágítót igen.

űkórház: infúziót kötnek be, és a bevitt plusz folyadék már önmagában is csillapítja a lázat, + biztos tesznek bele vmi lázcsillapítót. Meg az ugye fiz.sóoldat, tehát nem sima víz!

Abbey! javultok?

Claire
claire
 
 


Hello! végre tudok jelentkezni. Hát senkinek nem kívánom ezt az éjjelt. Éjfélkor minden gyógyszer, hűtőfürdő, priznic ellenére 40fok lett a láza. Betelefonáltam az ügyeletre, ott mondták, h mit adjak neki és mit csináljak. Dupla adag mexalen, és 5 percenként hideg türülköző csere. Nem kell mondanom, h hol üvöltött, hol meg magánál se volt. 2re normalizálódott a helyzet, lement 38ra. Letettük aludni. fél 4kor inni kért, adtam, majd sugárba hányta vissza, és ezzel párhuzamosan fosott is. Láza ismét az egekben. Na, ekkor újra telefonáltam, és mondták, h akkor menjünk a Jánosba. Bevittük, megnézték, közölték, h vírus csillapítsam a lázat, vagy vigyem fel az osztályra, de akkor min.2 nap. Kiszáradva még nem volt, uh inkább hazajöttünk. Ismét maratoni priznic következett, 10kor kijött a helyettes gyerekorvos, szintén semmit nem mondott. Felírt vm nora... hosszú nevű kúpot. Dél körülre normalizálódott a helyzet. 4körül már evett is pár falatot. Bár a híg fosás egyelőre marad. Tulképp a lenyelt slájmot fossa ki szegény. Remélem a nehezén túl vagyunk.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok lanyok!

Orulok, hogy Ti mind meg megvagytok - most mar honapok ota nem tudtam bekukkantani, bar idonkent Claire-tol kaptam az infokat Rolatok.

Nem ertem, Ti kb. keteves ikrek mellol hogy tudtok valaha netezni....

En mar 4 gyerkocot felneveltem (legalabbis 5-13 eves korig); de ezt a masfel eves iker-kort nem tudom, hogy lehet ep esszel tulveszelni. Minden nanoszekundumban az idegeim otfele kell, hogy koncentraljanak (csak a 2-vel):

amig az egyik zuhan a maszokarol, a masik biztos, hogy akkor rohan be a hinta ele. amig az egyiket leszedem a konyhapultrol, a masik mar felmaszott ra. mire az egyik kezebol kiszedem a nagykest (a pultrol huzzak le), addigra a masik eppen rantja magara a kancso limonadet. mig az ovoneninel fizetek be valamit, mar a ket szinttel feljebb levo csoportbol hozzak le, hogy "KIEEEEEE EZ A GYEREEEEEEEEEEK???" (es akkor csak egy volt nalam). amig az egyiket kapom el, hogy ne rohanjon le az uttestre, a masik zuhanna le a keritesrol. a kerti maszokan: amig az egyiket tartom a letran felmaszasnal, a masik mar csuszik le a neki meg tul gyors csuszdan. amig az egyik popsijat mosom ki a nyakigszarbol, addig a masik szetdobalja a szekrenybe szepen hajtogatott cuccokat. vagy a fogkefevel sikaljak a WCt.

tegnap allatkert - gondoltam, ott legalabb biztonsagos. persze, csak folyamatosan jonnek az autok. es ezek mindig ketten ketfele; amire az egyiket visszakanalazom, a masik mar eltunt a masik iranyban. de sosem arra, amerre menni szeretnenk. es a babakocsiban nem lehet oket egy napig tartani; felvenni nem nagyon hagyjak magukat.

en bevallom, hogy mar egy gyerekporazt is beszereztem (bar meg nem hasznaltam, felek, hogy Panna ugysem fogja magat hagyni).

egy legujabb 18 ezer forintos csatornapucolo kort is csak nagy nehezen sikerult megusznunk: ezuttal egy tekercs WCpapirt dobtak bele, es persze a tobbiek lattak, de nemhogy nem szoltak volna, hanem meg valamelyik nagy ugyesen le is huzta. szerencsere ferjemnek meg sikerult a hazi csogorennyel kiugrasztani, de nem volt konnyu.

szoval azt szeretnem kerdezni, Nektek van-e meg maradek nem osz hajszalatok, es csak azert toltunk-e a dilihazon kivul idot, mert az bezart...

egyszer talan atkuldtem Nektek a linket, amiben a legujabb tudomanyos eredmenyek mutattak, hogy az ikres edesanyak varhato eletkora magasabb, mint akinek nincsenek ikrei; hat en ezeket az eredmenyeket hamisitottnak hiszem: szerintem az ikres edesanyak 90%-a nem eri meg a gyerekei 3 eves korat.... en legalabbis nem tudom, hogy fogom....
zsebibabak
 
 


Hát Zsebi, ezért jó, hogy nekem az elsők az ikrek, nincs viszonyítási alapom :D
Én pl a wc-t, fürdőt kulcsra zárom, hogy ne mehessenek be, próbálom őket terelni mindig. Kertben könnyebb (bár múltkor megtalálta a férjem elölhagyott csavarhúzóját, odarohant a kocsihoz, és végighúzta :shock: ...)

Eszti még mindig fosik. Éjjel alig aludtunk megint. Kezdek teljesen kimúlni. Lefeküdtem 10óra előtt, éppen letettem a fejem a párnára és indult a műsor: anyaaaaaaaa,anyaaaaaa,anyaaaaaaaa, innáááááááinnááááááinnáááááááá. a víz nem jó, tápot nem adok, mert kifossa. És ez ment egész éjjel. Aztán közben még néha, kakaaaaa,kakaaaa. Akkor kipucoltam a kiskanálnyi fosból, amit meg 10perces hascsikarás előz meg. Iszonyú.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! szegény, bizots tök szomjas! mást nem iszik meg? Teát vagy vmit?
egyébként vmi probiotikumot tudsz neki adni? ennyi hányés-fosás után az azért segítene helyreállni talán.

Zsebi! :lol: :lol:Jó a leírás, ismerős! Nekem meg az az előnyöm, h nem először csinálom, és nézd meg Eszterék is élnek, meg én is.
Igaz, múltkor a fodrász csodálkozott, h nem őszülök, lehet, h jogos volt? :lol:
Én attól mászom a falra, amikor elhatűrozom, h elvégzek vmi házimunkát, aztán játszom velük, de ők amíg én mondjuk elpakolok a teregetőről,. addig szétrámolják a ....bármit, ami akad. Különben biztatásul, tényleg ez sztem ikrekkel a legnehezebb kor, ez a 1,5-2,5. Ja, és közben gondolom Zsebi nálatok is, bejönnek a képbe a nagyobbak, vagy úgy, h veszekszenek, vagy nyaggatnak vmivel "Anyaaaaaa!!!..." kezdetű mondatok.
Néha lelki furdim is van, h van 2 elsős gyerekem, és időnként tökre nincs türelmem , vagy időm a dolgikhoz, pedig az is fontos. :oops: :roll: . És persze a kisebb-nagyobb kamaszaim útját is muszáj egyengetni néha, tegnap pl a zongora tanár nénivel, meg a gyerekekkel kellett lelkizni. Jövő héten vizsga, játszik Dávid 2 osztálytársával 6 kezest is,de összekaptak :roll: szóval nem részletezem, nehéz a csapatmunka!

A szemeink még mindig gányok, ma reggelre az enyém állt be, 4kézláb tapogatóztam el a fürdőszobáig, h ki tudjam mosni és nyitni.....
(úgyhogy még mindig találkozás képtelen a társaság, legalább is így egyben mindenki)

Ja, ha az ikres anyák tovább élnek, akkor én meddig fogok?
De lehet, h csak azokat vették be a statisztikába, akiknek már 2 évesnél nagyobb ikrei voltak, és aki azt túlélte, az már bármit :lol:

Claire
claire
 
 


Abbey
hogy vagytok??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi: asszem erre szokták mondani, h szarul, de büszkén... a láz elmúlt, ma már egyáltalán nem kapott lázcsillapítót, kezd visszajönni az étvágya is, bár még mindig megy a hasa kicsit.
most Lilu esik vissza :cry: újra nagyon taknyos, hőemelkedése van, és eszméletlenül köhög. Éjjel alig aludtunk megint, mert folyton köhögött. Annyira szenvedek, hogy nem tudok neki segíteni :( Uh reggel megyünk megint a dokihoz. Nagyon masszív ez a vm ami most rajtunk van.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Jaj, ez szörnyű, amikor így ping-pongoznak vele!
Kitartást, és jobbulást nektek!
Én is csak drukkolok, h mostmár befejezzük ezt a szemgyulladásos túrót. És holnaptól remélem helyreáll a régi menet.
A hétvégi programunk többszörösen módosult, szombaton csak a nagyobb fiaim mentek el a családi összejövetelre a nagyszülőkkel, de ők legalább jól érezték magukat. Ma meg az eső tett keresztbe, vadasparkba akartunk volna menni. Mégis jól sikerült a hétvége, volt gyereknapi fagyizás, ma a középsőknek mozi, Eszter lányom külföldön lévő barátnője itthon volt pár napig, és ma volt nálunk, aztán este névnapi vacsija is volt, apjával csináltuk. Szóval ember tervez.....

Szivvi! És ti?

TÖbbiek?

Claire
claire
 
 


Kész vagyok nagyon... Lilunak újra 39 fölött a láza, alig él. Fosik. Elkezdtük az antibigyót. Eszti még mindig fosik ,neki kaki mintát viszünk laborba, h nem rota-e. Holnap jön végre vissza a rendes doki néni, jelentkezünk nála is.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Na, ez is röhej. Minta eredménye 1 hét... adtunk a szarnak egy pofont...

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
jajjj neee :( remélem mára jobb hírekkel jössz!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?