Új privát üzeneted érkezett!

Normál esetben a 12-dik héten van az elsõ, akkor még hüvelyi UH. Addig kézi vizsgálat, vérvétel, és izgalom, aggódás, kinél micsodaKép
Névtelen
 


Biga Kép
a terhesség korát nem a fogamzástól számitják, hanem az utolsó mensi elsö napjától. Igy amikor te a fogamzástól nem voltál még négy hetes sem, akkor a terhességed simán lehetett az 5. hét végén. Egy pár nap nem számit amúgy sem.

Zsizsa Kép
méhszurkálás: lehet, hogy a méhtartó szalagjaid kezdtek el máris nyúlni, elöfordulhat, ez alkati dolog. Ami az UH-t illeti, visszamehetsz, vagy elmehetsz egy másik orvoshoz, de mivel az elsö 12 héten még (sajnos vagy szerencsére) nagyon sok minden történhet egy terhességgel, azért sokan jobb szeretik kicsit késöbb "behergelni" a kismamát.
Mikor volt ay uccsó mensid?

Pussz
Kangi (37.héten Kép)
kangi
 
 


Szia Kangi! Kép

Kösz a választ, az utsó mensim dec. 7-11 között volt. Az UH-val úgy vagyok, hogy azért lepõdtem meg, hogy nekem még nem volt, mert a barátnõm is most jelentette be, hogy terhes, õ négy hetes, és az elsõ dolog, amikor bement az orvosához, az volt, hogy a doki csinált egy UH-t; meg itt is azt olvastam, hogy többeknek már a 4. héten csináltak. Nekem meg annyi, hogy csináltattak egy vizeletvizsgálatot, ami gondolom nem igazán több, mint a terhességi tesztek, amiket itthon néztem (meg elküldtek vérvételre, meg EKG-ra, ezeket holnap intézem). A másik gondom, hogy járok tollasozni, de mikor legutóbb voltam (múlt csütörtökön), akkor elkezdett hasogatni, és félek, hogy valami gond van, és esetleg feküdnöm kéne, vagy ilyesmi, de ez hogy derülhetne ki, ha meg sem nézik, hogy hogy van a baba. Lehet, hogy túlságosan izgulós vagyok, de ez az elsõ terhességem, és még annyira nem tudom, hogy mi hogy jó, nagyon bizonytalan vagyok. Azt hiszem, azért elmegyek a dokihoz, és elmondom ezt a tollas dolgot, hátha mond valami okosat.

Szió
Zsizsa
Névtelen
 

 
 

Zsizsa Kép
eszerint 6 hetes terhes vagy.
Ne aggódj, ha egy baba meg akar maradni, az meg is marad Kép Azért nyugodtan kérdezd meg a dokidat, legalább meg is nyugszol, meg ö is elmondja, hogy mit miért csinál. Kérdezd meg, hogy pihenj-e, de pár hét tollas nem nagy baj, ha kimarad szerintem. Ha mozgás közben jött ki a szurkálás, akkor valszeg a méhed már kiscit elkezdett elnehezedni, és a szalagok tiltakoztak az ugrálás ellen Kép
Ha minden rendben lesz, hamar futnak ám a hetek, meglátod! Minden jót, és ha reményeink szerint alakulnak a dolgok, majd gyere át a "Friss" kismamik-hoz is.
Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kedves Lányok!

Elromlott a netünk, de most végre meg tudom írni Nektek és aik még ideges a "tünethiány" miatt, megpróbálom megnyugtatni.
A múltheti UH-on nem akartam elhinni, de igaz, mert mindent mindet megmutatott az orvosom, kiderült, hogy
2 BABÁT VÁRUNK!!!!!!!!!!!
Néztem a képernyõt és csak csorogtak a könnyeim. Már láttuk a pulzáló szívcsöveket is. Az egyik baba kicsit kisebb mint a másik, de korának megfelelõ.
Határtalanul boldogok vagyunk és azt hiszem már pszichésen is engedem kijönni a tüneteket. De nég mindig nem vészesek, inkább csak az álmosság és az émelygés van.
Sok sok boldogságot nektek is! És higgyetek a csodában!
M.
M.
 


sziasztok lanyok,
En ma irok eloszor, udvozlok mindenkit. En 1 hete voltam UH-on, hogy megtudjam hany hetes
vagyok. Ha minden igaz akkor most leptunk a 6. hetbe. Kb. 2 hete szornyu emelygeseim vannak, foleg delutan. UH-os doki szerint ketto babank lesz. Persze mivel nagyon korai, 1-2 het mulva ujra megyunk,hatha akkor mar okoabbak leszunk.
Remelem tudtok segiteni, abban hogy mivel tudnek a szekrekedesen segiteni? Mar kezd gorcsolni a hasam miatta. Ja, es sajnos en is kulfoldon elek, ahol ugye nincs nogyogyim, tehat elegge el vagyok veszve Ha van valami jo otletetek szivessen vennem. (bocs, de ezen a gepen nem mukodnek az ekezetes betuk)
Babszi
babszi
 


Babszi Kép
nekem a 100%-os narancslé jött be. Sok-sok rostosat fogyassz! Mandarint pélkdául, de kerüld a banánt és a csokit.
Tamarin gyógylekvár (nemtom, ott van-e). A patikus is biztosan tud mondani valamit, fontos, hogy ne legyen benne SZENNA nevü hatóanyag (latin neve is senna, úgyhogy ezt biztosan megértik), mert az altesti véböséget okoz.
Ja, és gratula!

M. Kép
Szuper hir! Gratula!!!

Zsizsa Kép
én meg elnéztem tegnap a naptárt. Tehát a számitás szerint ma vagy 7 hetes és 2 napos Kép

Kangi
kangi
 
 


Kangi
Nagyon koszi a tanacsot. Mivel itt nincs Tamarin, mar megyek is gyorsan inni juice-t. Remelem bevalik.
Koszi a gratulaciot is.
B
Babsi
 


Sziasztok!

A tünetnélküliség kapcsán:
tegnap voltam doktornál. eredetileg csak jövõ héten kellett volna mennem, de én annyira türelmetlen voltam,és ideges, hogy nincs hányingerem, hogy felhívtam a dokit, aki azt mondta, hogy ártani nem árthatunk, ha megnézi most is. Szóval! Szívhangot láttunk, hallottunkKép Kép Nagyon megható volt.
Székrekedésem van, ennyi az egész. Más tünetem nincs.
Várom a jelentkezéseteket és a véleményeket tünetnélküliség témában.
Veletek Mi van? L? Te nagyon eltüntél?
Írjatok.

Biga
Névtelen
 


Sziasztok!
Gratulálok a még kisebb pocakosoknak!

Biga!
Ez tök jó, nagyon örülök! Látod, néha nem árt, ha az asztalra csap az ember!
Én is voltam, van szívhang, kb. 8 hetes a terhesség (csak azért írom így, mert akkor a baba ugye 6 hetes). Én még kicsit izgulok, mert múltkor császárral szültem, és a doki szerint a 11. hét körül derül ki, hogy hol akar fejlõdni a méhlepény. Remélem, hogy nem a császáros hegen, mert az nem lenne jó.
A rosszullétek még vannak, néhány kajától (ami elõtte aledvencem volt, pl. gomba, cékla) olyan undor fog el, amit még soha ezelõtt nem éreztem. De hányás szerencsére nincs.
Neked mit mondtak, mennyi idõs a babuci? Örülök, hogy jól vagy!!!KépKépKép
L.
L.
 


Szia lányok!

Biga! Gratulálok a babucidhoz és a szivhangokhoz, biztos szuper lehetett hallani! Mellfeszülésed sincs?

L! Neked is gratula!

Sziasztok, Hédi
Névtelen
 


Sziasztok!
De a mellem feszül, de nem vészes, nem komoly, nagyon kicsi melleim vannak, melltartóban nem vészes, komolyanKép
Nekem csak a székrekedés, szerintetek ez normális?
L!
Gratula!KépKép Nem lesz semmi gáz!

Biga
Névtelen
 


Mármint, hogy az normális-e,hogy nincs más, csak a székrekedés.
Már voltam terhes, de ott keményen hánytam.

Biga
Névtelen
 


Ja és még valami!KépKép Kapkodok.

Nem egész 6 hetesnek mondott a doki, és dec.6-án menstruáltam utoljára, azért az nem semmi, nem? Azt mondta, olyannak kell számolnunk, mintha dec20-án menstruáltam volna utoljára.

Biga
Névtelen
 


Biga,
Bocsi, hogy így átjövök a friss kismamiktól!
én sem hánytam, és szerintem aki így van vele, annak örülnie kell, mert nem hiszem, hogy olyan jó dolog minden napKép szóval szerintem teljesen normálisKép
Ezt a dec 6 helyett dec 20-at nem igazán értem? ha 6-án menstruáltál, akkor ált. onnan is kéne számolni, nem?

Manócska
18+0
Manócska
 


Szia Manócska!

Nem tudom, igazából én sem értem. Valószínûleg nem az ovulációs idõben fogant, késõbb, és a méretébõl adódóan olyan, mintha dec.20-án menstruáltam volna utoljára. Szóval rendes a doki, mert nekem ez szimpi, hogy nem ragaszkodik foggal-körömmel a tényleges mensi dátumához. Valahogyan van 2 hét eltérés. Hogy ez hogyan lehetséges, nem tudom.
Neked mik voltak a tüneteid? Fiad lesz vagy lányod? A hányingert leszámítva volt valami tüneted?

Írj, szia

Biga
Névtelen
 


Sziasztok!

Biga, gratula a jó hírhez, és persze a többieknek is. Nekem az a furcsa a tünetekkel kapcsolatban, hogy most voltam influenzás (elég keményen, nem tudom, hol kaphattam el) Kép és azóta elmúlt a mellfeszülésem, pedig elõtte úgy fájt, mint még soha. A méhem is keményebb lett, tegnap el is mentem a dokihoz, hogy mit gondol, nincs-e valami gond, de azt mondta, hogy szerinte minden rendben, a méhszáj zárva, azt azért megkérdezte, hogy volt-e pozitív terhességi tesztem (ami nem tûnik túl jó jelnek). (Ja, ez a doki eddig még nem vizsgált meg, mert akihez járok, az nem csinál terhesgondozást, ezért egy másikhoz kellett mennem, és ezt választottam, és õ volt, aki a múltkor csak felvette az adataimat, és õ mondta, hogy három hét múlva menjek vissza.) Most elküldött ultrahangra is (végre) Kép, de csak egy hét múlva, csütörtökre kaptam idõpontot Kép. Azt is mondta, hogy hátrahajló a méhem, ráadásul egészen extrém módon helyezkedik el. Most egy hétig izgulhatok, hogy mi van.
Tényleg, azt is szerettem volna megkérdezni, hogy ti már a kezdetektõl ahhoz a dokihoz jártok vizsgálatra, akinél szülni akartok? És mi alapján választottatok? Ismerõsök tanácsolták? Nekem ilyen szempontból nehéz, mert a barátnõim közül még senki sem szült, ezért teljesen el vagyok veszve. Meddig lehet-kell kiválasztani a dokit?
Zsizsa
Névtelen
 


Szia Biga,
Sajna, még nem, tudom, hogy úrfi vagy kiscsaj a pocaklakó, de Zsizsához hasonlóan én is csütin megyek UH-ra, és akkor remélem már okosabbak leszünkKép
Amúgy még pár tünet lehet: Fáradékonyság, undor a kajáktól. Pl Vénusz olajjal azóta sem fõzök, pedig elõtte azt használtam, mert rosszul vagyok tõle.
Én nem kívántam egy ideig a húst, meg nem is nagyon bírtam enni. de szerintem ezek a dolgok egyénenként eltérõek lehetnek.
Ami mindig bejött, ha nem éreztem túl jól magam, vagy, ha hányingerem volt, az a fagyiKépKép

Zsizsa,
Nekem is mondta a dokim, hogy hátrahajló a méhszájam, és ezért hason kellett aludnom, azt mondta, az jót tesz. bár elég nehéz úgy, ha fáj az ember melle!
Én a Shopfméreibe mentem UH-ra, ott van az orvosom is, és õ hozzá járok a magánrendelõbe is. A barátosném is nála szült, már 2szer. Onnan esetleg tudom ajánlani a Ferenczi doktor urat, vagy az én orvosomat, Oláh Kingát. Õ csinálja az UH-t is, meg amúgy szinte mindent, így legalább jól megismerem, mire szülök. ha kell valami elérhetõség, írj, és megírom a számát.
de vannak kórházas topikok, onnan is nézhetsz esetleg szülészt, és kórházat, amelyik szimpi neked!

Hû, de hosszú lettem, bocs

Manócska
18+1
Manócska
 


Szia Manócska!

Az elõbb olvastam a Schöpf-Méreirõl, hát, vannak negatív hozzászólások is, de anyukámat most mûtötték ott két hete, és amit ott tapasztaltam, az alapján szimpatikus hely (az orvosa bejött a szabadnapján, csak azért, hogy megnézze anyut, igaz ez orvosfüggõ). Légyszi írd meg a doktornõd elérhetõségét, lehet, hogy megkeresem, bár azért még körülnézek a többi topicban is (rengeteg idõ kell, hogy mindet megnézzem). Az e-mail címem zsizsamaci@freemail.hu . Egyébként nekem is oda kell mennem csütörtökön UH-ra, úgy tûnik, hogy a terhesgondozós dokim ott is dolgozik. Ha Oláh Kinga lesz akkor az UH-s doki, akkor meg is ismerem. Kép
Szia
Zsizsa
Névtelen
 


Zsizsa,
Na, akkor csütin talcsizunkKép
Az UH itt úgy zajlik, hogy kb 8-kor beülsz egy sorba. Amikor valami védõnõ kidugja az orrát az ajtón, azonnal nyomdd a kezébe a TB kártyád - vagy a Terhes kiskönyvet, de az még nem hiszem, hogy van - , aztán úgy fél 9 körül jönnek a dokik, és szólítanak majd. Ha nem így csinálod, évekbe tellik, mire bejutsz.
Bár lehet, hogy te egészen gyorsan sorra kerülsz majd, mert neked még hüvelyi UH-t csinálnak, bár azt nem tudom, hogy hány hetes terhes vagy, de 12 alatt biztosan az lesz.
Átküldöm a Kinga elérhetõségét, de szerintem elõször nézdd meg milyen! Ja, és már csak olyan szüléseket vállal, akinek õ a magándokija is. A többit majd E-mailben.
Meg leírom mirõl ismersz meg, ha akarsz dumálni UH-nKép

Szió, és megy a mél:

Manócska
18+1
Manócska
 


Sziasztok!

Biga, nekem csak a cicim feszült, még székrekedésem se volt, semmi a világon. Se fáradékonyság, nem is undorodtam meg egy kajától se, szagoktól se, semmi. Én is aggódtam mint te, hogy biztos nem is vagyok terhes, mert semmi változást nem tapasztaltam. Szerintem örülj, hogy nem émelyegsz és hánysz egész nap. A szervezeted úgy látszik jól reagál a terhessége.

Zsizsa, nekem a barátnöm javasolta az orvost, akihez jártam. Már az elsö vizsgálaton is nála voltam. Szerintem menj ahhoz az orvoshoz, amelyikröl jó visszajelzéseket kapsz. Aki sok embernek szimpatikus. Bár ez sem tuti, hogy bejön, mert valakinek szimpatikus egy doki, a másiknak meg nem. Én úgy tudom, hogy a 20.hétig azért jó kiválasztani azt akinél szülni akarsz. Menj el az egyikhez és ha szimpi akkor maradj nála, ha nem, keress egy másikat.

Hédi
Névtelen
 


Sziasztok!

Ma viszont eljött a sokat emlegetett és nagyon várt terhességi jel, a hányinger. Émelygek, lányok egész nap. Ha a húsra gondolok, rosszul leszek. Lehet, hogy csak elcsaptam a gyomrom?KépKép Most komolyan, olyan fura, idáig semmi bajom nem volt.
Zsizsa!
Ugyanazt tanácsolom, mint Hédi! Keress egy stabil,megbízható orvost mihamarabb és írd meg, hogy mi van Veled!
Biga
Névtelen
 


Biga,
Na látod! aztán meg majd gyõzdd visszasírni a hányingermentes idõszakot!!!KépKépKép

Ajánlom a fagyit, az mindig segít!Kép

Manócska
18+1
Manócska
 


Sziasztok!

Manócska,
köszi, majd olvasom a mailt. Nagyon valószínû, hogy találkozunk, ha korán mész, mert nekem konkrét idõpontot mondott a hölgy a telefonon, nevezetesen 3/4 8-tól 1/4 9-ig. Én akkor azt gondoltam, hogy majd név szerint behívnak legkésõbb nyolckor, de akkor inkább résen leszek a TB kártyámmal.

Biga,
nem akarok rossz híreket közölni, de én úgy vettem észre, hogy az émelygésem csak egyre rosszabb, és újabban már szinte semmit sem kívánok, viszont ha éhes vagyok, akkor is émelygek, ez egy ördögi kör. (Azért lehet, hogy ez másoknál teljesen másként mûködik.) Kép

Az orvosválasztással az a nehéz, hogy én éppen munkakeresés közben estem teherbe, azaz nincs állandó jövedelmem (néha fordítgatok, de ez szinte semmi), szóval a párom keresetébõl élünk, és bármilyen fizetendõ vizsgálat nagy terhet jelent. (És akkor még a szülés nincs is benne.) Kép Azért csak lesz valahogy. Kép A lényeg a baba!!! KépKép

Zsizsa
Névtelen
 


Émelygös lányok Kép
Én napi 3x2 szem Magne B6-ot szedtem, és használt! Már a 3. napon megszünt az émelygés. Gyors javulást kivánok Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok csajok!

Ma egy csöppet jobb az émelygés és õrült fejfájás gyötör. Olyan fura! Megkívánok valamit, behabzsolom és abban a percben megundorodom attól a kajától.Vicces nem?

Zsizsa! A mellfeszülésem egyébként nekem sem a régi.Egy kicsit érzem, de ilyen, hogy ne tudnék ráfeküdni, ilyen nincs.

Biga
Névtelen
 


Szia Biga!
nekem szerencsére kicsit jobb már az émelygésem, vannak olyan napszakok, amikor nincsen. De fura, hogy pl. a gombára és a céklára rá sem bírok nézni, sõt, ha eszembe jutnak, elkap a hányinger. Pedig amúgy mindkettõt nagyon szeretem/szerettem. Az elõzõ terhességemnél annyi volt, hogy akedvenc parfümöm illatától undorodtam meg, és azóta sem szeretem.

A fejfájás nem lehet a fáradtság miatt?

L.
L.
 


Zsizsa,
én kb 8-ra ott vagyok, úgyhogy bizti összefutunkKép
amúgy én is hallottam ilyen idõpontos UH-ról, de eddig 3* voltam, és mindig úgy tûnt, hogy akkora káosz van ott! de, ha leadod a TB kártyád, biztosan nem felejtkeznek meg rólad!
Amúgy decemberben volt a leggázosabb a dolog. Az még a legkisebbik baj, hogy a környéken egy deka parkolóhely nincs - persze mind fizetõs - de 2*kellett kimennem pénzt bedobni az automatábaKép ez azt jelenti, hogy 3/4 8-tól fél 11 -ig csak az UHs helyiség elõtt ültem. Ha rám hallgatsz, viszel magaddal valami hideg élelmetKép
ja, és elõtte menj el pisilni, mert úgyis elküldenek hüvelyi UH elõtt, és akkor még páran eléd kerülhetnek.
Na asszem ennyit az UHrólKép de a sok várakozásért majd kárpótol az, amit látni fogszKépKép
Amúgy én is csak 4 hónapja dolgoztam a mostani cégnél, mikor kiderült a babi, de rendi volt, hogy kivárta a próbaidõm leteltétKép

Mindenkinek kevesebb émelygést!Kép

Manócska
18+2
Manócska
 


Szia L!

De hányni nem hánysz? Mellfeszülésed van?

Biga
Névtelen
 


Szia Biga!
Szerencsére nem hányok, de egyébként sem vagyok az a hányós fajta. Csak úgy érzem, bármelyik pillanatban elõbújhat róka-koma.Kép Remélem, most már nem fog...Kép
Mellfeszülésem nincs, illetve egy kicsi, de azt arra fogtam, hogy még nem apadt el teljesen a tejem, bár már nem szoptatok.
L.
L.
 


Sziasztok!

Manócska,
köszi a tanácsokat az UH-val kapcsolatban, és az e-mailt is! Mindenképpen dumcsizzunk csütörtökön. Azért kicsit megijesztettél ezzel a hosszú várakozással, de majd csak elütjük valahogy az idõt. Az én hajam barna, a nyakamig ér, és ha hideg lesz, akkor egy nem éppen elegáns halványbordó tollkabátban leszek. Biztos megismersz majd, mert piszkafa lábaim fölött a duci kabát elég viccesen mutat. Kép

Egyébként rajtam kívül akart már valaki elájulni? (Nekem sikerült 4-szer is majdnem összeesnem, szerencsére ebbõl három otthon történt, és csak egy volt a buszon, de akkor jól ráijesztettem az emberekre.) Kép

Zsizsa
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Mi van Veletek? HOgy vagytok? Mit éreztek? Ne tûnjetek már el ennyire!

Kérdésem az, hogy szerintetek normális-e, hogy egész múlt héten rendesen émelyegtem, de most az elmúlt 2 napban valahogy kevésbé.Ugye nem jelenti azt, hogy valami baj van. Másik kérdésem, hogy Ti mentek majd toxoplazma vizsgálatra, vagy tervezitek?

Sziasztok:

Biga
Névtelen
 


Szia Biga!
Mi jól vagyunk. A babanaptár szerint (babapont) most már kellene csökkenni az émelygésnek. Nekem van, hogy egy-egy nap jobb, de aztán megint rosszabb.
Ne izgulj, én az elsõ terhességemnél szinte egyáltalán nem voltam rosszul!
Nekem volt lakásban tartott kutyám is, mégsem estem át ezen a nyavaján (toxoplazma), így nekem megnézték az elõzõt erhességemnél az egyik vérvétel során, igaz, én kértem. Utána a terhesség végéig mér egyszer vagy kétszer megismételték. Úgy hallottam, nem mindenhol csinálják meg "kérésre".
Mikor mész legközelebb dokihoz?

Zsizsa, Babszi, M.!!!
Hogy vagytok? Remélem, minden oké!KépKépKép

Szia:
L.
L.
 


Zsizsa,
most sajnos nem vagyok valami jól, egy kicsit megfáztam, de azért remélem csütire elmúlik, és akkor biztosan megismeri az egyikünk a másikat!
én lehet kispapival megyek, de õ úgyis olvasKép

Biga,
vannak jobb, meg rosszabb napok, mint ahogyan máskor is. szerintem ez az émelygéssel is így van, úgyhogy ne aggódj, lassan meg úgyis elmúlik,és sokkal jobb kedved lesz!Kép

Pusz:

Manócska
18+5
Manócska
 


Sziasztok!

Keddhez egy hétre megyek megint. Azaz 8 napot kell kibírnom. Most megint olyan periódusom van, hogy baromi bizonytalan vagyok, hogy egyáltalán terhes vagyok-e, merthogy a világon semmit nem érzek.Olyan rossz ez. LEgszívesebben minden nap ultrahangra rohangálnék, hogy minden rendben van-e.Ma például alig volt ismét émelygésem. Így, hogy nincsen markáns tünete a terhességnek, egyszerûen szinte furcsa is elhinni, hogy terhes vagyok és mindig ott a kétely, hogy hátha nem, valami történt...
L!
MIlyen kutyusod van. Nekünk is van egy, de megmondom õszintén elég távolságtartó vagyok vele, lehet, hogy ez nem normális.Amikor megszületett a kisbabád, hogy kezelted a "kutya-csecsemõ együtt" dolgot. Tudom, hogy ez nem ennek a topicnak a témája, de jó lenne, ha leírnád, néhány szóban.

MIndenkinek szép estét!

Biga
Névtelen
 


L!

Mi az a babanaptár, babapont?

Biga
Névtelen
 


Szia Biga!
Bocs, ha rosszul fogalmaztam, de nem most, hanem régen volt kutyánk, akkor még híre-hamva sem volt terhességnek, meg gyereknek. Csak azért írtam, hogy ennek ellenére sem kaptam el ezt a vírust, pedig én nem voltam vele túl távolságtartó...Kép Ja, amúgy egy gyönyörû ír-szetter volt.
A babanaptár az egy terhes-naptár és a www.babapont.hu-n tudod megrendelni az e-mail címedre. Nézd meg, ha nem találod, szívesen segítek, pontosan hol van.
Ne aggódj, írtuk már egy páran, hogy van terhesség, amikor semmi tünet nincsen. Örülj neki, hogy nem vagy rosszul!!!KépKépKép
Jó éjt!

Viki
vikici
 
 


sziasztok.
nem tudom tudtok e segíteni nekem. január 14-én volt meg a menszeszem, és kb a 17 hetedik napon elkezdett a petefészkemnél fájni, intha meg akarna jönni és ez tegnapig tartott. ugyan ezen a napok óta sokszor kell Wc-re mennem, de a hasfájás már elmúlt. kétszer volt ilyen émelygésem is. lehet ez esetleg terhességnek a korai tünete? gondolom a teszt még nem mutat ki semmit.
elõre is köszönöm

Betti
Névtelen
 


Betti Kép
a tünetek alapján ez inkább középidös fájdalom lehet, mikor a tüszöd reped. Nem fáztál fel esetleg, és talán attól érzed jobban?

Ettõl függetlenül lehet ez terhességi tünet is, mert nekem pl. pont igy kezdödött Kép Melled nem érzékenyebb?

Ha nagyon aggódsz, menj el nögyogyihoz, aki egy üvelyi ultrahangon meg tudja nézni, megvastagodott-e a méhnyálkahártya, ami a beágyazódásnak elég biztos jele.

Ha babás vagy, és föleg, ha örülsz neki, gyere és adj hirt magadról!

Üdv
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Manócska,
remélem meggyógyulsz!

Biga,
én is gondoltam a toxoplazma vizsgálatra (pont az utóbbi egy hétben, és eléggé aggódtam is, mert valahogy akkor esett le, hogy anyósoméknál 5 udvari macska van és 3 kutya, és én kapcsolatban álltam velük mikor már terhes voltam, de még nem tudtam róla), és megpróbáltam utánanézni, hogy mikor, hogyan érdemes megcsináltatni, és nagyon eltérõ dolgokat találtam. Van akinek kérésre megcsinálták, van akit elküldtek, hogy ez nem az õ hatáskörük, és bárhogy próbálkozott, nem adtak beutalót, egyes orvosok szerint meg fölösleges. Az a baj, hogy ahogy én kivettem a szövegekbõl, ezzel csak akkor lehet kezdeni valamit, ha frissen fertõzõdtél. Állítólag ha egyszer régebben már megkaptad, akkor védett vagy ellene, de ez sem igaz mindenkire. Én amikor teherbe akartam esni, elmentem a dokinénimhez, hogy mit kéne tennem, kellenek-e elõzetes vizsgálatok, erre õ azt mondta, hogy csak hagyjam abba a védekezést, más nem kell. Most már bánom, hogy akkor nem néztem utána jobban, és nem erõsködtem, de úgy gondoltam, biztos tisztában van a kockázattal. Most igazából ezzel nem segítettem sokat. Szerintem ha aggódsz miatta, akkor menj el, és akkor érdemes minél hamarabb. Én megyek holnap a védõnénihez, és rákérdezek, hogy õ mit gondol errõl (arról is hallottam, hogy valakit a védõnõ küldött ilyen vizsgálatra). Majd megírom, hogy mit mondott.
Az émelygéssel ugyanúgy vagyok most, mint te, az utóbbi két napban alig volt valami, pedig elõtte elég rendesen jelentkezett, a mellem sem feszül, viszont állandóan húst akarok enni és krumplifõzeléket.

Mindenkinek minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Ja, azt elfelejtettem, hogy állítólag a mosatlan vagy nem jól megmosott zöldségtõl-gyümölcstõl, és a nem jól átsütött hústól sokkal könnyebben el lehet kapni a toxoplazmát, mint az állataidtól.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Biga,
most jövök a védõnõtõl (akinél elõször voltam, és aki nagyon kedves)Kép, és miután hallott az anyósomék macskáiról, azt mondta, hogy szerinte jó lenne, ha megcsináltatnám a vizsgálatot, mert jobb a békesség (bár azt mondta, hogy valószínû, hogy már átestem rajta régebben, ha sokat macskáztam kiskoromban, és az valamilyen fokú védettséget jelent). Õ nem tud beutalót adni, csak a nõgyógyász, úgyhogy tõle kell kérni, hogy küldjön el vérvételre. Azt is mondta, hogy ezt a vizsgálatot a Schöpf-Méreiben és a László kórházban csinálják. Én ezek után meg fogom kérni a dokit, amikor legközelebb megyek hozzá (ez hétfõn lesz), remélem el is küld.

Szió:
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Most jöttem meg az ultrahangról. Láttam a kisbabámat! KépKép A doki azt mondta, hogy 9 hetes a terhesség, minden pont megfelelõ, a kicsi 2,4 cm, dobog a pici szíve, és még mozgott is a kedvemért. Kép És a méhem is rendben van. Az élet szép! Kép Mikor jöttem hazafelé, biztos azt gondolták az emberek, hogy megbolondultam, mert folyton csak vigyorogtam.

Egyébként azért van ájuldozhatnékom, mert a vérnyomásom a pince mélyén csücsül, a védõnõ 85/60-at mért.

Manócska,
sajnálom, hogy nem találkoztunk, de én már 7.50-kor kész is voltam, és körülnéztem, mielõtt elmentem volna, de még nem voltál ott. (Legalábbis nem ismertelek fel.) A te babád hogy van?

Mindenkinek hasonló jó napot, mint az enyém!!!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Gratulálok a babucidhoz! Sok sikert és boldogságotKép Kép

Biga
Névtelen
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Hatalmas gratula a picihez!Kép

Biga!
Jól vagytok? Az elõzõ levelemben elfelejtettem írni, hogy Viki alias "L.". Gondolom, azért rájöttél, hogy én írtam.Kép

Szép napot mindenkinek!

Viki
vikici
 
 


Zsizsa,
sajna Pomázról csak 9-re értem oda, így gondoltam, hogy már rég elmentél!
Örülök, hogy minden okés, aztán majd gyere át a friss kismamekok topikba!KépKép Ja és nagy gratula persze, és legyen olyan vidám az egész terhességed, mint a mai napod!KépKépKép
Sikerült dokit választanod? Az Oláh Kinga csinálta az Uh-t?

Amúgy velünk is mindenn ok, szépen fejlõdik, növöget a manóm, de sajna még mindig nem mutatta meg magát igazán, így még mindig nem tudom, hogy fiú vagy lány! De jövõ héten talán eljutok 3 d-s uhra, aztán már nincs menekvésKépKépKép

Biga,
remélem nemsokára te is olyan happy leszel, mint Zsizsa, keddre megy a drukkKépKép

Manócska
19+1
Manócska
 


Sziasztok.

Ha lehet én is csatlakoznék hozzátok, múlt hét csütörtökön pozitiv lett a tesztem!!
De már is lenne 2 problémám. Az óvodás kislányom éppen most lett bárányhimlõs, anyukám szerint én már voltam, de most nagyon ideges vagyok. A másik: szerintetek a fogorvosnál, ilyenkor lehet kérni érzéstelenitõt.
Azért irok most "névtelenül", mert nem jó az e-mail, nem tudok jelszót kérni.
Puszilok mindenkit. Mazsi.
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintetek mennyiben jelent gondot, ha nem megyek ultrahangra csak a 12. héten? (Most 8.)Ugyanis több véleményt hallottam, hogyha nincsen semmi gond, felesleges magamat 2-3 hetente ultrahangoztatni, nem biztos, hogy jót tesz a lenti "baszkurálás". Én meg önkényesen úgy döntöttem, hogy akkor 1 hónap múlva. Szerintetek ez nagyon gáz?

Biga
Névtelen
 


Sziasztok!
Mazsi!
Ha voltál bárányhimlõs, nincs baj. Engem is érintett a dolog, mert a férjem kislánya pont másfél héttel azelõtt volt nálunk, hogy kijöttek rajta a pöttyök. Én is rögtön rákérdeztem, és egy védõnõ barátnõm azt mondta, hogy ha már voltam bárányhimlõs, akkor max. csak a kisfiamon jöhet ki. Szerencsére Õ is megúszta.
Fogorvos: valami érzéstelenítõt lehet kapni, de mindenképpen szólni kell a dokinak, hogy babás vagy.

Biga!
Nekem az elõzõ terhességemnél az elsõ 12 hétben kb. 5-6 UH volt. Állítólag max. a gyerek balkezességre való hajlamát okozhatja a sok UH (a fiam jobb kezes, amennyire ez most látszik). Nálunk pl. a 11. héten mérnek valami tartkóredõ-vastagságot is, ami a Dawn-kór kiszûrésére való. Nem tudom, szerintem sokat nem árthat, gondolom,a hüvelyi UH miatt félsz. Én még nem hallottam, hogy valakinek attól baja lett volna. Gondolj bele, ha pl. házaséletet élhetsz, és attól nem lesz semmi bajod, ettõl miért lenne? Szerintem egy egészséges terhességet ez semmiképpen nem zavarhat meg. Amúgy hogy vagy? Tünetek vannak?
Sziasztok:
Viki
vikici
 
 


Helló Viki!

Esténként van hányingerem, néha hányok is és borzasztó székrekedésem.5-6 naponta valami minimális produktum, és úgy, hogy Tamarin lekvár, rostos táplálkozás sem segít. Más nincs. Veled? Neked mikor kell menned? HOgy vagy?

Biga
Névtelen
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?