Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsú!
Hajrá! Kép
Nem szeretnék itten egy újabb abortusz vitát nyitni, arra van már egy topic de...
az utolsó terhességemnél már mondták, hogy csináltassak genetikai vizsgálatot. Nem csináltattam és azt mondtam, hogy ha beteg a baba akkor is megszülöm. És bizakodtam. Kép (Egészséges lett.)
Ha megint babát várnék, csináltatnék vizsgálatot és ha egészen biztos a baj, elvetetném a beteg gyermekemet. Kicsit belehalnék de megtenném, mert felelős vagyok a másik kettőért és az ő nyakukba nem tehetem a terhet.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Kedves Zsu!
Még nem vagyok ugyan 38 éves (32 leszek), de még csak egy gyerekem van, és valamikor majd szeretnék még 1-et (kettöt???). Addigra lehet, hogy Veled 1idös leszek, mert egyenlöre nem akarok teherbe esni, legalabbis 1 par évig nem... Nagyon nehéz terhességem volt, most, az icipici Fiam mellett nem vallalhatok be még 1-et, majd par év mulva...Kép A genetikai vizsgalatot itt, nalunk 34 év felett AJANLJAK melegen...Biztos, hogy meg fogom csinaltatni, és valoszinü, hogy nem tartom meg a kicsit, ha beteg. De ez nagyon sok mindentöl függ... Ha igazan vagysz ARRA a 3. babara, remélem, ra tudod venni a Csaladot!!! Kép Es nagyon remélem, hogy minden rendben lesz Vele!!! Sok sikert, jo gyözködést!!! Drukkolok!!! Szerintem, ha egy 40 éves nö szül, még siman fel tudja nevelni a babat. Akarom mondani, még nem öreg hozza!!! Puszi.
Vendég
 


Sziasztok!
Annira aranyos volt a párom...
kaptam virágot, tortát, ajándékokat! És minderről valóban semmit sem tudtam csak amikor hazavánszorogtam a stúdióból és ott vár a hatalmas csokor. Kép
Még mindig szeret! Kép
Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 

 
 

Boldog szülinapot így utólag, Sofka
sofka
 


Sziasztok!
Malacka!!!Gyönyörüüü a csokor!!! Szuppper, hogy igy szeret a Zurad, de hat ez a dolga, nem???Kép Remélem, és szivböL KIVANOM, LEGYEN MINDIG IGY!!!Milyen studioban dolgozol???
Vendég
 


Sofka köszi! Kép

Kukacz! Az a dolga – igaz – de néha szuper jól is csinálja!
A "stúdió" az kicsit nagyoskodás, Én vagyok a grafikai stúdió meg néha a párom. Van egy irodánk... ott laknak a gépek meg egyebek és oda hurcolászom a gyerekeket minden nap akiknek ott is van mindenük, úgyhogy ez olyan mintha 2 lakásunk lenne. Az egyikben mi alszunk, a másikban a számítógépek. Most van folyamatban az "összeköltöztetés" projekt Kép de elég lassan halad. Itt megnézhetsz minket: www.ketpotty.hu

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Malacka!
Csináltatok már újságot? Hogy álltok a tördeléssel? Sofka
sofka
 


Sofka!
Persze, újságot, könyvet megmindent.
?? csak nem tördelőt kerestek?
Ha érdekel küldök cégleírást, abban benne vannak a referenciák. Kép
De ha segítség kell, tanácsot is szívesen adok.
Elég régóta űzöm az ipart.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Küldök a címetekre egy újságot, ami nekem nem tetszik, és meg kéne csinálni, hogy elégedett legyek. Játékkalauz. Hétfőn feladom, aztán beszéljünk. Sofka
sofka
 


Malacka!

Gyönyörű a csokor. Nagyon aranyos a párod.KépKép
Sajnos LLL sétán nem tudunk ott lenni, mivel Ausztriában leszünk. Azért remélem hamarosan össze tudunk hozni egy minitalit.

Zsu!

Én 40 évesen szültem Lizát. Fantasztikus élmény, sokkal jobban élvezzük a párommal, mint a többinél. Állandóan csodáljuk és imádjuk.
Mi megcsináltattuk a genetikai vizsgálatot, mert nem akartunk beteg gyereket. Szerencsére minden rendben. Nekem is ellenezte az anyukám, de mostmár nagyon örül neki. Imádja és többször mondta, hogy jó hogy vállaltunk még egy babát, pedig ő a 4. KépKép
A nagyok is imádják.
Hajrá!KépKép Drukkolok!!!Kép

Puszi
Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Helló Lányok!

Jó, jó a nagycsalád. És tündériek picik. De mikor ma a húgomék felvetették, hogy elvinnék magukkal Katát, a nagylányomat Görögországba (csak a repjegyet kellene fizetni), hogy szegénynek legyen valami nyári élménye, meg hogy már biztosan vágyik igazi nyaralásra, és legalább egyvalaki a családból, ha már együtt nem tudtok), hihetetlen lelkiismeretfurdalás kezdett gyötörni. Úgy éreztem, rossz anya vagyok, hogy még ezt sem adhatom meg nekik. Persze bolond gondolat is volna egy öthónapossal, meg a félig-tökéletes ballábammal. Pedig azt hiszem különben sem erőltetném. Mert most erőltetni kéne anyagilag is, meg hát a férjemnek főleg nyáron van munkája, nekünk meg tb tartozásunk.
És még én nem akarok lemondani a negyedik baba gondolatáról. Persze nem most rögtön, csak egyáltalán. Mert akkor megint van pici, és még ha jutna rá pénz, akkor se megy. Mit gondoltok? Sofka
sofka
 


Sziasztok, Csajok! Ugye nem baj, hogy idepofatlankodom, pedig még nem vagyok 35??? Aranyos dolgokat irtok!Kép
Sofka, szuppper, hogy 4. babura is gondolsz!!! Urad mit szol hozza??? Ha benne van, mindent bele!!!Nekem még csak 1 gyerekem van, Aki Tündér, de még szeretnék 1-et 2-t!!!
Zsuzsoc, az az igazsag, hogy anélkül, hogy tudtal volna rola, megnyugtattal!!! Hogy 40 évesen is érdemes belevagni 1 terhességbe!!! Gratulalok, bator vagy, nekem is batorsagot adtal!!!Mondtam is a 38 éves baratnömnek, hogy vagjon bele a 2. gyerekbe, mert a Babaneten vannak lanyok, akiknek sikerült, és akik biztatjak majd, ha ir ide!!!Kép
Malacka, megnézem a web-oldalt!!!Könyvet is nyomtattok??? Pld, ha 1 ismeretlen, zsenialis iro kér ra??? Aki elég szegény, de megfiteti???
Nagyon örülök, hogy a Parod még mindig igy szeret Téged. Miota vagytok 1ütt???Kép Az én Uram is szuppper, figyelmes, tündéri, meg minden. Olyan jo, hogy ilyen férfiak is léteznek, nem csak olyanok, akik verik az asszonyt, vagy nem dolgoznak, vagy figyelmetlenek,Kép, stb. Volt mar 1 hazassagom, rééégen, na, az 1. férjem verekedett is, meg nem is dolgozott... Jo, mi???
Sofka, elvitték a hugodék végülis Katat nyaralni??? Szerintem nyugodtan elengedheted, dehogy vagy rossz anya, ha nem mész nyaralni 1 ici-pici babaval!!! Ha a lanyod soksoksok szeretetet kap Töletek, hidd el, nem hianyzik Neki az utazas, meg az ilyenek. Ha elmegy nyaralni nélkületek, attol még nem szabad, hogy lelkiismeretfurdalasod legyen!!! Sok élménnyel, boldogan jön majd vissza a Csaladjahoz!!!Kép
Volt vki a Babanet talin? Milyen volt?
Puszik.
Vendég
 


Kukacz!
Két okból nem akarom Katát elengedni. 1. Fiatal még bébiszitternek. (Húgomék fia 1 éves). ". Húgomra- akit nagyon kedvelek, jó fejnek tartok, de felelőtlen és képtelen felnőni, a fiát is gyakorlatilag a férje és az én anyám nevelik, látják el . a macskámat sem bíznám. Mert ha az egyéves jobbra fut, ő nem lát balra Kata felé, aki megbízható, de nem felnőtt. Inkább megpróbálom összeszedni magam és augusztusban levonulni velük a Balatonra.
A férjem nem ellenezné a negyediket. De a mi harmadikunk, az összesítésben már az 5. Merthogy van neki két nagyobb az első házasságából. Majd meglátjuk. Egyelőre Marci még tényleg nagyon apró. De mikor kezdenek nőni, én meg egyre szabadabban mozgok, benne mindig felmerül az idilli állapot visszarendezése: asszony otthon terhesen, szoptatva. Nem gomd, mert én bírom. Csak kell közte egy kis idő. sofka
sofka
 


Sziasztok Lányok!

sofkaKép!

Igazad van, hogy nem engeded el Katát...
nekem is van lelkiismeret furdalásom azért, hogy nem tudunk nyaralni, nem tudnék kit ideszervezni a 14 cicához, mégha a kutyut vinnénk is...Kép
bár Ő még fiatal versenyző, nem teljesen szobatiszta, így vinni sem lehetne...

de Patrik most nyaral a szüleimmel a Balatonon, és remekül érzi magát...Kép

örülök, hogy Te is gondolkozol 4. babán!Kép
jó, hogy felvetettétek a genetikai vizsgálat kérdését, így már eldöntöttem én is, hogy mindenképpen megcsináltatom majd...
egy ideig úgy gondoltam, hogy rábízom magam a sorsra, és hát van 3 egészséges gyermekem, de most már úgy érzem: felelőtlenség lenne nem élni a lehetőséggel...

Zsuzsóc!Kép

Liza gyönyörű a képen!!!!KépKépKép
Sok Boldogságot Nektek a kis Tavasztündérrel!Kép

Nem vagyok én olyan csodálatraméltó, a kutyu már csak hab a tortánKép

olyan ez, mint amikor valakinek sok gyereke van, és születik hozzá mégegy...ilyenkor már nem nőnek a terhek számottevőenKép

Malacka!Kép

Boldog szülinapot utólag is Neked és a kislányodnak is!
Megnéztem én is a weboldalt, gratulálok Nektek a sok igényes kivitelű munkához!Kép
Ki tudja, lehet, hogy hamarosan én is az ügyfeletek leszek, szükségem lesz egy jó grafikusraKép


Kukacz!Kép

Üdvözlet Neked !!!!


Kíváncsi!Kép

Hiányzol, térj vissza mielőbb!!!


Norcsi????

D.V.B???

Hol vagytok??

puszi Mindenkinek: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Sofka!
A Játékkalauz már járt nálunk. A terveink sikert arattak de a pályázatot nem nyertük meg. Egy vidéki nyomda bevállalta bagóért az egészet. Lehet, hogy mégsem készült el?
Ha gondolod, beszélhetünk róla újra. Nekem akkor is a szívem csücske volt az a lap, de nem sikerült egyezségre jutni.

Kukacz!
Mi magunk nem nyomunk de vállalunk nyomdai ügyintézést. Viszont van kiadó ismerősöm, ugyanis nem a nyomda a lényeg a könyvkiadásban, hanem a terjesztői hálózat. Az veszi le a "lét" és rajtuk múlik, hogy ismert – sikeres– lesz-e a könyv.
Ez a terjesztői kapcsolat ami a kiadóknak megvan (mér legalább is a régieknek, akik nagy nehezen már kiépítették) a magénembernek nincs. Kinyomatsz egy könyvet, majd halmokban áll és nem tudod eladni, csak elajándékozni.

Sheila!
Köszi!
És persze szívesen látom az új megrendelőket.
Kép

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Malacka, Küldöm a lapot. Én nem tudom, ki látta, ki nem. Állítólag most én szerkesztem. ?Majd meglátjuk. De nekem bajom van a grafikájávaal (nevezzük design-nak?) akkor sem tetszik.
sofka
sofka
 


Sziasztok! Sofka, lehet, hogy leirtad vhol, és én nem olvastam, de nem tudtam, hogy bébicsösznek invitalja Katat a hugod.Azt hittem, csak ugy, nyaralni...Mennyi idös???
Jo Nektek, Lanyok, hogy mar 2-3 gyereketek van... Annyira szeretnék még 1-et 2-t, de most sajna nem lehet...Puszilok Mindenkit!!!
Vendég
 


Szia Kukacz!
Kata 8 éves, de már most inkább ő vigyáz a húgomra. Mikor eltört a lábam (ebben a topikban is olvashatod), ő vette át a családban a szerepemet. Mondjuk nem örültem annyira, mikor felhozta nekem a ruhát a gépből, és odavágta: teregess ki! De tudom, hogy anyámat utánozta. Klassz kis csaj. A tesóm fia most indult el, ill. villámsebesen mászik. Ha van gyereked, tudod milyen ilyenkor ismeretlen terepen. Na rá prímán vigyáz. De az nem nmyaralás. sofka
sofka
 


Sziasztok!
Sofka, igen, a törött labadrol olvastam... Gyogyulast. Azt nem olvastam, hogy Kata 8 éves, csak most. Azt meg, hogy a hugod gyerekére kellett volna vigyaznia, csak tegnap... En azt hittem, TENYLEG nyaralni vinnék el, az igaz, hogy egy baba mellett nem pihenhetne. Föleg, ha most indult el a kicsi. Az én fiam is most teszi az elsö lépéseket, tudom, mivel jar ez.
Malacka, megnéztem a honlapot, nagyon klasszul van megcsinalva!!!Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Malacka!

Mail ment!Kép

Zsú!Kép

Nem bolondultál meg "vénségedre", olvass kicsit vissza, sok bátorító példát láthatsz!Kép

Én támogatlak!Kép


Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Először is elnézést amiért ilyen sokára írok de ritkán jutok netközelbe.

Malacka!
még NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNOK NEKED, ÉS A CSEMETÉDNEK is, GYÖNYÖRŰ A CSOKROD!
Jó ha az embert az évek múlásával is szeretik, és ezt néha ki is mutatják.
Az apró figyelmességekből tevődik össze a BOLDOGSÁG! Ez elég nagy közhely, de szerintem nagyon igaz is.
Malacka, a második gyermekednél kellett volna csináltatnod genetikai vizsgálatot?
Ha akkor nem tetted, most miért érzed úgy, hogy megnézetnéd a harnmadik babát?
Mi változott azóta? Tudom az évek múlásával nő a kockázat,nekem már a lányomnál is meg kellett csináltatnom mivel betöltöttem a 35-öt.
Öszintén szólva eszembe sem jutott, hogy ne nézessem meg, pedig színte biztos voltam benne, hogy egészséges lesz.

Kukacz!
Neked van még jó pár éved ezen gondolkodni!
Merre élsz. hogy nálatok 34. évtől már javasolják?
Mitől volt olyan nehéz a terhességed, hogy most pár évig nem válalsz másodikat?

Zsuzsóc!
Gyönyörű a kislányod, gratulálok hozzá!
Ha hallom, hogy 40 évesen is vállalnak babát kicsit megnyugszom és simán félreseprem az ellenvéleményeket, mert abból akad bőven.
De gondolom neken nem kellett a saját férjeddet is meggyőnöd arról, hogy nem hibbantál meg. Mert nálunk nagyon igy áll a helyzet, de lassan olvadni látszik a jég, kezd elgondolkodni rajta. Azt hiszem nála valami más az ellenkezés oka, csak nem mondja meg, talán az újabb kötöttségtől fél.
Ezt majd szép lassan kiderítem.

Sheila!
Mikorra terezed a negyedik gyermeket?
Hány évesek a gyerköcök?

Mindenkinek köszönöm a bátorítást, nagyon jól esik!
És elnézést a sok kérdésért, tudom egy hétre is elég!
üdv:zsú
Névtelen
 


Kedves Zsú!Kép

nem baj, hogy sokat kérdezel, nagyon emlékeztetsz Kíváncsira anno. mikor először írt ide...Kép
én nagyon szeretem a kérdéseketKép
válaszolnék is a rám esőkreKép

a negyedik manót úgy tervezem, hogy 2004. júliusban költözzön a pocakomba, és kislányt szeretnék megintKép persze a kisfiút sem hagynám a kórházbanKép

a nagyok: Roland 17 és fél éves, ő az édesapjával él, Patrik 10 és fél éves, őt 5 éves kora óta együtt neveljük a második férjemmel aki édesgyermekeként szereti,
a kis Melissa éppen holnap lesz 15 hónaposKép

talán mostanra nőttem fel igazán a feladathoz,
úgy érzem hatalmas boldogság babázni, és szinte "nagymamai" türelmet érzek magamban irántaKép

szeretném, ha a kistestvérével szinte egyszerre nőnének fel, és támaszai lennének egymásnak egész életükben...

talán azért vágyom erre, mert ez az én és a Párom életéből is kimaradt,nekem nálam 10 évvel fiatalabb öcsém van, akivel sajnos nem túl szoros a kapcsolat, a férjem pedig egykeként nőtt felKép

szóval, ha a Sors is úgy akarja, 38 éves lennék mire a negyedik baba megszületne...Kép

érdekes, ezen már én is sokat gondolkoztam, hogy mi változhat 3 év alatt / ennyi lenne Melissa és a tesója között /
akkor 34 évesen lettem várandós, jövőre 37 leszek...
én is érzem a szívem mélyén, hogy a negyedik baba is egészséges lesz...Kép
sokat dilemmáztam azon, hogy talán felesleges lenne a vizsgálat / nem is attól félek, hanem, hogy bent kell maradnom utána a kórházban mégha csak egy napot is/

de most már megérlelődött bennem az elhatározás, hogy mégis elvégeztetem...úgyis lelkiismeret furdalásom lenne, hogy nem tettem meg mindent, és 9 hónap sok ahhoz, hogy végig aggódjak, hogy vajon egészséges-e?Kép

sok sikert a kispapajelölt meggyőzéséhez!!!Kép
ha sikerül, Te mikor vágnál bele?

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Sheila!
Nincs Benned egy pici félelem, hogy ha Te újra belevágsz mi lesz a többi gyerekeddel? Nekem a második szülés előtt szabályos halálfélelmem volt. A harmadiknál hál' Istennek nem, de akkorm meg kitörtem a lábam. És megtörtént a bármi, és meg kell mondanom nem volt éppen fáklyásmenet az eltelt négy hónap. sofka
sofka
 
 


Szia Sofka!Kép

De van, de optimista vagyokKépKépKép
halálfélelmem sosem volt a szülések előtt Hál'IstennekKép, ha háromszor "megúsztam", csak nem maradok ott negyedszerreKép
igyekszem egészséges életmódot folytatni, hogy a babának megadjam a tőlem telhető legjobbat...Kép

a többi meg...gyorsan eltelik, mint a "húzós" első hónapok isKép
most hatalmas erőt érzek magamban, és ami a legfontosabb, úgy érzem képes leszek alaposan felkészülniKép


Don't worry, be HAPPY!KépKépKép

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sofka!
Nem jött az újság.
Várjam még vagy változott a terv?

Zsú!
Szépen hosszan leírtam a válaszomat, erre elszállt. Most már csak annyit írok, hogy félek kockáztatni a családi boldogságot mert a harmadik baba már nem is a hab lenne a tortán hanem a színes cukor a habon! Kép

Titokban egy kislányról álmodom de szerintem a nagylányomat igazi hárpiává változtatná egy újabb és pláne nőnemű rivális.
Így is mindennap elhangzik az "engem már nem is szeretsz?" című előadás. (pl. az öccse előbb kapott vizet mint ő és egy picit várnia kell) Kép

Pedig az is a jó a "késői" szülésben hogy rendkívüli módon fiatalít Kép Kép )
Egy csecsemővel a karodon szinte sohasem saccolnak 30-nál többre. Ti nem ezt tapasztaltátok?

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!
Névtelen! Francia Svajcban lakom. Otthon hany éves kortol javasoljak a vizsgalatot? Talan fentebb kiderül, de lusta vagyok mindent elolvasni...Hogy miért volt nehéz e terhességem? Elmozdult a méhszajam, honapokig feküdnöm kellett. Tudom, ez nem jelenti azt, hogy a következö terhességem is nehéz lesz, de én aggodom... Ha feküdnöm kell, hogy rohangalok a fiam utan???
Malacka! Na, közben nekem is volt szülinapom... "32 éves lettem én..."Nem ünnepeltünk, mivel éppen költözködünk. En virag helyett Bambuszt kaptam, majd kirakom a teraszra a masik lakban.
Szerintetek hogyan érdemes ünnepelni egy baba elsö szülinapjat??? Minek örül egy ilyen picike??? Köszi a valaszokat!!! Kép
Vendég
 


Szia Kukacz!

Gratulálok a 32 évhez!
Ajándék képpen kívánok neked egy boldog-békés babavárást a következőhöz! Hajrá!!!

Az első szülinapról van egy jó kis topic, keress rá!
Szerintem ha a babának a legjobbat akarod, akkor magadat ajándékozod neki. Egy olyan napot amit csak vele töltesz. Ha szereti a fürdést mehettek strandra stb.
Én nem így tettem és már bánom is. Pedig nagyon jól sikerült a lányom első szülinapja de ő teljesen más volt mint amilyen a kisfiam. Kristóf 1 évesen még sokkal babásabb. Eszter már kész kis emberpalánta volt az 1. szülinapján.

A többiek nyaralnak??
Remélem Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Malacka!
Lapot postáztam, gondolod elveszett? Küldök még egyet. Lehet, hogy megint ellobbizzák majd a bentiek a tördelést, én afféle főállású külsős vagyok, kevés pénz, nagy felelősség., És lehet dolgozni, ami belefér. De szeretnék beszélni Veled róla mindenképpen.
Kukacz, boldog szülinapot! Az én lkányaim minden szülinapon elvárják a tortát, a nyakkendős apát (építési vállalkozó, a munkaruhája ritkán elegantos), és az egész családot. Van öt tesóm, egynek férje, meg fia, meg a nagyszülők. Lényeg a banzáj. De lehet, hogy más gyerek mást szeret.
Malacka! Az én nagylányom pont kedveli az újgyereket. Most nyolc éves, és mikor hallotta, hogy egy ismerős családban jön a kilencedik baba, egyből: Anya, nekünk is! Orsi már kevésbé lelkes. Tegnap úszótábor után folyton az öccse nyakát szorongatta volna. Ti küldenétek a táborba, ha a barátnőm szerint, aki az edző, egyszerűen semmit nem hajlandó megcsinálni, de alapvetően jól érzi magát? Itthon reggel van egy kis balhé, de nem bőg, vagy hisztizik, amivel általában nyomatékosítani szokott? Amúgy most lesz középsős.

sofka,aki mégis nekiáll dolgozni
sofka
 
 


Sofka!
Lap nem jött. Kép Pedig most még olcsóbb nyomdánk van mint ami volt.
Nyugodtan hívj fel telefonon,a stúdió száma: 476-8961.

9??? gyerek? Annak az anyának legalább 72 órából áll egy nap! :P


Tábor.
Ez ugye nem ott alvós hanem csak "reggel viszed este hozod" napközis tábor?
Szvsz:
Ha jól érzi magát a táborban, miért ne mehetne?
Akadályoz másokat azzal, hogy nem csinálja meg a feladatokat? Ha nem, akkor miért ne mehetne?
(Valójában nem teljesen értem a gondodat. Most akar menni az a lányka vagy nem akar?)
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Szóval lányka maga sem tudja mit akar. Ő az a bizonyos szegény kis Középső. Vagy Legközépső, ahogy Kíváncsi mondta. Menne is meg vszínűleg maradna is. Mert aggódik, hogy én addig a babával ki tudja milyen csuda dolgokat művelek. Persze, hogy nem ottalvós. Legközépső még itthon is éppen hogy hajlandó aludni. Nem zavarja őket, hogy szabotál, egyelőre nem rontja igazán a morált sem. Ő a legifjabb. Csak az edző szabadkozik, hogy nem kapunk semmit a pénzünkért. Én gondoltam, hogy a passzív tanulás megalapozhatná a jövő évi gyakorlati, aktív részt. Én meg végre megpróbálok két szoptatás, teregetés, főzés stb. között nappal is dolgozni, mert közeledik a lapzárta, és egyre nehezebben bírom az éjszakázást. Most vagy öregszem, vagy nagyképűen túlvállaltam magam. De kell a munka. A zsebemnek, a lelkemnek meg egyáltalán. Hátha lesz valami ebből a lapból. Egyszer. sofka
sofka
 
 


Sziasztok!Kép

Malacka!Kép

Sofka!Kép

Nem vagy egyedül, a rosszul tűrt éjszakázásra és a munkaigényre gondolokKép

azért, ha rájössz, hogyan kell egyszerre babázni, dolgozni, háztartást vezetni, no meg legyen egy kis kikapcsolódás, kérlek oszd meg velem is a titkotKép

Sheila

Többiek, hol vagytok????

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Képezredszer próbálok képet felrakni!!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Hurrá sikerült!!!KépKépKép

akkor most megmutatom a lányom legújabb "mutatványát"!

azt gyakorolja, hogyan kell "mérgesen nézni!"Kép

aztán a legdrámaibb pillanatban elneveti magátKép
Kép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


szóval ígyKépKépKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


szóval ígyKépKépKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!
Az a karcsú démon az Te vagy? Kép
Micsoda szerencsés nő!
Nagyon helyes a pöttömkéd!

Az én lányom így gyakorolta a "mérges nézést"
Kép

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Malacka!KépKépKép

Szereztél egy jó napot nekem!Kép
"karcsú démon"Kép
még nem egészen vagyok a versenysúlyomnál, de tavaly kb. kétszer ekkora voltam mégKép

ha jól belegondolok, hogy idáig úgy jutottam el, hogy sportolni csak hébe-hóba tudok, nem lehet okom panaszra...Kép

azért még van mit alakítgatni, de ez ebben az ülő pózban nem látszik!Kép

köszönöm a dicséretet Melissa nevében!Kép

Eszterkéd csodaszép, ennivaló kislány!!!Kép
a képen mennyi idős?

/ úgy látszik, ez a "mérges nézés" olyan női taktika, a fiaim ilyet soha nem csináltakKép /

Kukacz!Kép

Boldog szülinapot!Kép

úgy lennék én is "csak" 32 éves!Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila! Csatlakozom Malackához! Hogy csináltad? Mármint a karcsúságot. Mert ugye tornázni én sem nagyon jutok el. Meg nem is bírja a bokám. Mégis cselekedni kéne.
Pillanatnyilag éppen azon dolgozom, hogy feltalájam a 32 órás napot. Mert abba nyilván beleférne a 8 óra pihenés... sofka
sofka
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy "mindenki" kövér és senkinek sincs ideje. Kép Kép Végre találtam egy helyet ahova illeszkedek. Azért remélem, hogy egyszer a "mindeki karcsú és a lábát lóbálja" klub tagjai lehetünk.

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Halihó!

Lehet, hogy egyszer karcsúak leszünk, és majd a lábunkat is lóbáljuk, de akkor mit fogunk csinálni egész nap? Mármint himbilimbi közben? Stíröljük a fiúkat? sofka
sofka
 
 


Áááá, akkor már túl öregek leszünk...Kép!!
legfeljebb a járókeretes papikat stírölhetjükKépKépKép!

épp ma gondolkodtam el azon, hogy mi lenne, ha elmennénk pár napra kikapcsolódni, "semmit tenni"?
háát, lehet hogy nem is bírnámKép!

asszem kezdek aklimatizálódniKép

Sofka!Kép

Én nem érném be 32 órával...48 kellenKép!

Sheila a telhetetlenKép

Ja, semmi különös a "fogyirecept": sok munka, kevesebb kaja, édességek , tésztafélék csökkentése, szaladgálás a Manó utánKép
de gyanítom: a régi formák visszanyeréséért azért dolgozni is "kéne" /edzeni/Kép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!

Tényleg telhetetlen vagyKépKépKép!! Egy fantasztikus bombázó van a képen és Te még alakítgatnál itt-ott!Kép
Grat ehhez a csinos nőszemélyhez + grat a csinos és nagyon helye hercegkisasszonyhoz!Kép

Sofka!

Én sem érném be a 32 órával, legalább 48 kellene vagy inkább 60, hogy csökkenjen az elmaradt dolgok listájaKépKépKép!

Malacka!

Tündéri a lányod! Igazi fiú vadító nézése van!Kép
Én is örülök, hogy "mindenki" kövér és senkinek sincs ideje. Én is remélem, hogy egyszer a "mindeki karcsú és a lábát lóbálja" klub tagjai lehetünk. Remélem én is be fogok férni a klubba, még a járókeretes papik stírölése előtt!

Kukacz!

Boldog szülinapot!Kép
Neked hányadikán volt a szülinapod?
Nekem most 7.-én. Szóval oroszlánok tartsunk össze!Kép

Üdv
Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Boldog szülinapot Zsuzsóc, Kukacz!

Ha a 32 órásra tágítással végeztem, feltétlenül nekiállok, és megcsinálom a Ti igényeitekhez igazodva 60 órásra is.
malacka, tündéri kiscsaj. Nagytesó is.

sofka
sofka
 
 


Na mi van, a harmincon felüliek nem bírják a hőséget??? sofka
sofka
 
 


Hát...
alig-alig! Ilyenkor még a fű se nő!
Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Csak nem visszajöttetek a forró városba? Valld be, hogy a tüzijátékot nem akarod kihagyni. Tőlünk csak a fénye látszik, de a szorgalmas szomszédok magánúton pótolják a balhét. Az összes kutya vinnyogva ugat, még jobban, iűmint teliholdkor.
sofka
sofka
 
 


Sziasztok lányok, "haza"jöttünk!
Olyan jó látni, hogy mennyit írogattatok, amióta nem találkoztunk! Gondolom, mindőtöket megviselt ez a nagy meleg, s remélem, azért sokan eljutottatok valami vízpartra, mert ezt igazából csak ott lehet elviselni.
Nagyot nőttek, erősödtek a gyerekek?
Most sokáig nem tudom az időtöket rabolni, mert itthon vannak mind, valamint most birkózom meg háromheti mosnivalóval is, és habnak a tortán, vannak még némi hajtetveink is... Na, vége is a filmnek, amit eddig néztek, úgyhogy puszi mindenkinek, folytatom a rohangálást!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!
Isten hozott!Kép

Most én lennék kíváncsi, méghozzá arra, hogy nyugati szomszédainknál mit tesznek a hivatlan fejvendégek ellen. Én ugyanis így a nyár végére a heti nitifor, folyamatos kézimunka híve lettem. Gyermek hosszú hajú. Remélem, jól nyaraltatok, szép barnák lettetek, meg a többi. És csak dolgoztasd a mosógépet, három hete(?) lustálkodik.
sofka
sofka
 
 


Na, este van este van, ki-ki nyugalomban...
Képzeljétek, majdnem kész a mosás! Na persze a vasalásról ne essék szó...Kép Ilyenkor nyáron a rokomaimnál szoktam mosni, mivel nálunk a telken nincs víz, de nagyon rosszak a tapasztalataim. A ruhák mindig foltosak, épphogy nem koszosak mosás után, tudj'isten, mitől, talán kemény a víz, régi a mosógép, na mindegy, szóval ezt idén már nem volt kedvem eljátszani, ezért félidőtől gyűjtöttem a szennyest. Hááát, elég mókás lehetett, hogy zsákszámra pakolom be a kocsiba a mosnivalót, hogy szinte elig férünk el a hétszemélyes autóban!
A nyarunk egyébként jól telt, bár kicsit jól jött volna néhány kevésbé meleg nap, mondjuk eső nélkül, hogy lássunk is valamit, ne csak a strandot. Nekem ez így nem olyan igazi feltöltődés, annál kevésbé, mert én még strandolni se jutok le a pici miatt, vagy ha lejutok, abban sem nagyon lelem örömömet, mert mindig zaklat valaki valamivel, fáraszt még ilyenkor is a gyereknevelés. Apropó, ti hogy védekeztek az ellen, hogy a gyerek a strandon minden kutyafülét meg akarjon venni? Engem ez megőrjít minden évben. Hiába viszünk enni-innivalót, nassolnivalót a partra, hiába kapják meg a fagyit-jégkását, stb., ezzel csak a dolog egyik felét védtük ki. Még mindig marad a rengeteg vásári bóvli, vizibomba, kispisztoly, labda, minyavalya. Megőrjítenek, hogy nem a vízzel vannak elfoglalva, hanem egész nap a bóvliárus kínálatáért epekednek.
A legkisebb bezzeg (még) nem! Utolsó héten bevittük a vízbe, hát annyira tetszett neki! Komolyan mondom, még a mozgása is meglendült! Pár nappal az első fürdetés után forogni kezdett, érdeklődik a nem egészen tejszerű táplálék iránt, újakat gagyog, szóval nagyon inspirálta őt a Balaton.
A kétévesem is sokat fejlődött a nyáron, olyan, mint egy fehér Maugli, egész nyáron szinte csak meztelen szaladgált. (Azért szobatiszta nem lett a beste!) Lassan-lassan, de elkezdi kifejezni magát, igaz, csak mi értjük, de az is valami. Az óvodás meg a kisiskolás sikeresen végigveszekedte az egész nyarat, de azért arra a kérdésre, hogy szeretitek egymást? - egyszerre felelnek igennel.
A nagy meg kapott egy horgászbotot a keresztapjától, de mivel egy kis időt (legalább néhány órát) meg némi instrukciót persze nem, így hamar kudarcba fulladt a nagy ho-ho-ho-horgászat, mivel a botról leesett valami darab, no én aztán nem értek hozzá. Szegény gyerek, pedig nagyon beleélte magát, hogy halat fog majd. Meg élvezte is a pecázást.
Aztán volt nagy venédégjárás is nálunk, hol élveztük, hol nem - az egyik sajnos rosszul is végződött.

Veletek mi minden történt?

Sofka, nagyon köszi a lufikat!
Csak azért hagytalak a végére, mert nem akartam rögtön a tetvekről írni, épp eléggé utáljuk őket.
Van itt egy Apar nevű szer, annak sampon és szpré változata is létezik. Nem mondhatnám, hogy lényegesen hatékonyabb, mint a Nittyfor, de kellemesebb a használata, és legalább adnak hozzá sűrű fésűt, ami szintén megkönnyíti az irtást. Az ára viszont lényegesen több, kb. háromszorosa. Most éppen azzal próbálkozunk, mert otthon már volt egy-két Nittyfor-körünk, aztán én megpróbálkoztam a hagyományos petróleumos recepttel is, de még mindig éreztem, hogy viszket a fejem. Nos, nem találtam ugyan semmit a fejemben, de még mindig érzek valamit, hát nem tudom, pedig a petróleumos után a barátnőm átnézte a hajamat, és állította, hogy nincs benne semmmi. Most vagy tényleg nincs semmi, csak úgy érzem, vagy csak nem vagyunk képesek megtalálni. A gyereknek (titkos, hogy melyiknek) mindenesetre van, szerintem a többinek is, de még nem jutottunk oda, hogy mindét megmossam a samponnal.
Ja, a serkéket leszedni én nem tudom. Nincs körmöm. Magamnak meg akkor sem tudnám, ha lenne. Szóval marad a sok szer meg a türelem.

Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi! Hetek óta kínlódunk, és muszáj leszedni.Nálunk is van méregdrága szer - nix. Azon is írja, hogy elpusztítja a serkéket is. De nem jön be. Növesztgesd a karmaidat!
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás, mi zsebpénzt szoktunk adni, és abból kb. egy bóvlit vehetnek maguknak. Két hétig is képesek töprengeni azon, hogy melyik legyen, így aztán nincs napi nyavalygás.
Az én hajamról különben a barátnőm szedte le. De még mindig viszket. Pszichoszomatikusan?
sofka
sofka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: