Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Lányok, én is gyönyörűnek látom a Babukámat. :-)

Szia Marie, üdv. a csapatban és gratulálok a Picihez! :-) Van már neve?

Megvan a cukorterhelés eredménye és a 120 perc után 6,7, ami tökéletes... Állítólag 7,8-ig jó az érték. Jajj, annyira megkönnyebbültem, hogy nincs baj. A tejet szinte teljesen elhagytam, azóta jobb a közérzetem is.
Nálatok van eredménye már a terheléses cukorvizsgálatnak?
viktria
 
 


Sziasztok!!


Marie gratulálok a babához!! :) :)


 


seszi: Engem érdekelne a két nadrág!!!! :) Mert minden hol keresgéltem de az én méretben nem találtam! Priviben megtudnánk beszélni a részleteket?


Hát lányok én csak egy napig vezetem hogy mikor mocorog :)
Ha nem bánjátok leírom nektek :) (vélemény?)

06:0009:00
09:30
10:00
10:10
10:45
12:30-12:40ig
12:50-13:04ig
14:03
alvás
16:45
16:58
17:09
18:39
21:12
21:37
21:53
22:30


nem tudom , ti hogy vagytok vele de néha eszembe jutt az, hogy hamarosan szülni fogok egy kicsit parázok :(

nektek, hogy telik a napotok? Jól vagytok?

viktria: az jó eredmény :) grt :) én jövőhéten megyek cukorterhelésre hát én is parázok , mert ugyan is egyszerűen nem megy nekem hogy ne igyak tejet :( :( :( :( :(  holnap viszont megtudom a hepatitis eredményt

Kép

angyali88
 
 


Sziasztok :-)

Jaj köszönöm, nektek is sok sok gratulàciò.
Próbálom felvenni veletek a tempót :-)
A cukorterheléstől én is tartok, pedig sosem volt hasonló problémám, persze ez ilyenkor kicsit más :-)
Alig várom, hogy túllessünk rajta, igaz attól jobban félek, hogy rosszullétet okoz az a tömény adag, amit inni kell majd. Évek óta nem használunk cukrot :-(
Van már neve a törpinek :-) Ámon :-)
marie89
 
 

 
 

Angyali,szerintem ez nagyon jó mozgási idő :-) Nálunk is ilyen aktív a törpe. Leginkább este és délelőtt.Most csönd van :lol:
A szülés nekem is félelmem, de próbálom elengedni, mert azzal talán könnyebb lesz :-)
marie89
 
 


Sziasztok Kismamik! 
Marie, gratulálok a babucihoz, nagyon szép nevet választottatok!
Én pénteken megyek a rettegett cukorterhelésre.... Igazából én is inkább a rosszulléttől félek, mint a rossz eredménytől, bár nagyon édesszájú vagyok, remélem az előnyömre válik majd...
Angyali, épp a minap gondoltam rá, hogy milyen gyorsan telik az idő, mindjárt itt a január....görcsbe is rándult a gyomrom... Attól félek hogy nehogy egyedül legyek itthon amikor kezdődik a dolog, mert akkor tuti bepánikolok... Magába a szülésbe már "beletörődtem"  ígyis-úgyis túl kell esni rajta, akár parázok, akár nem!

Kép
minka87
Győr
 
 


Köszönjük :-)
Minka ugyan ezt mondtam a férjemnek tegnap, hogy remélem nem leszek pont egyedül :roll: hogy
marie89
 
 


Sziasztok kismamik, Marie üdv a fedélzeten!

Viktria: örülök, hogy túlvagy a vizsgálaton és minden rendben. Ma én is túlestem rajta, nem is volt olyan vészes, mint ahogy azt előtte gondoltam. Szerencsére a cukros lötty nem okozott rosszullétet és a három vérvételt (vérkép és vércsoport meghatározás szintén) is kibírtam. Eredmény holnap délutánra várható, remélem nálam is mindent rendben találnak.

Angyali, Minka és Marie: ne féljetek, a szülés bármennyire is fájdalmas és bármennyire is félelmetesnek tűnik, mégis a világ legcsodálatosabb dolga.





Kép

Kép
kismacko81
 
 


Minka a helyzet nálam is hasonló ráadásul apa 24-be jár szóval éjszaka sincs, úgyhogy mondtam neki ,hogy kb úgy karácsonytól kezdheti szervezni a szabit :)

Hogy alszotok mostanában? Nekem a 24- 25  héten olyan jó éjszakáim voltak végig aludtam reggelig.. na persze nem tartott sokáig :D Már rendesen feszengek ,ha jön az este és most még rátesz ez a kúpozás... Jajj jajj.. Tegnap meg túl voltam a vérvétel ismétlésén és most izgulunk az eredményért. Na mindegy ez a csodaszép idő olyan boldoggá tesz, egésznap meg se állok :) 

Sodrika , Pimpoka, Zsuu rólatok már nagyon rég hallottunk ,  hogy vagytok?


 


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok! Vagyok csak kicsit behavazódtam igyekszem gyakrabban jönni remélem mindenki jól van! Puszi!!!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok!

Velünk is minden ok, tegnap voltam fogászaton megnézetni a fogaim, de hála istennek minden rendben van velük makk egészségesek :) Jövő héten meg megyünk uh-ra már nagyon várjuk, hogy megint láthassuk a kis manót. :) Tegnap pánikoltam egy kicsit mert alig éreztem mozogni a pocaklakót, bár lehet azért mert sokat mentem és ez miatt, de este bőven bepótolta a ficánkolást, abba se akarta hagyni :) 

Remélem mindenki jól van :) Vigyázzatok magatokra!

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Bogica mocorog szerencsére ha kell ha nem bár ez sokszor nemigen kellemes. Két napja görcsölgetek amitől frászt kaptam a védőnő is mondta hogy korai ez még és emelejem a magnézium adagot, most próbálkozom de lehet a melót abba kell hagyjam.
Majd konzultálok a dokimmal hétvégén.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok!
Egy kis álmatlanság ide tereltAludtam egy jót este 10 körültől és most fél órája fent vagyok...Szerencsére csak én, a baba nem mocorog.
Olvastalak benneteket, de nem jelentkeztem, szóval mik is voltak...
Házkidevencek - nekünk nincs, de imádom a kutyákat, macskákat, madarakat, halakat mindenfélét. Mivel nem lakunk kertes házban nekem nincs lelkem egy lakás életre ítélni cicát, kutyust. Babával nem is tartom szerencsésnek, bár ez attól függ, hogy milyen és nevelhető vagy sem:) Mondjuk kutyákban tapasztalatom alapján, a nagymáretűekben jobban meg lehet bízni, mint a kicsikben - azok gyakrabban kezelhetetlenek...Macskák meg még a kisméretű kutyáknál is féltékenyebbek, szóval valszeg nem most fogunk baba mellett házikedvencet is beszerezni.
Nem voltam még a labor eredményemért, de holnap megyek a dokimhoz, így előtte meg kell szereznem. A kislányom sokat mocorog, az esti órákban 9-10 körül, napközben össze-vissza és időszakosan éjjel vagy hajnalban. Szóval remélem, hogy idekint a napirendje beáll éjszakai alvásra
Kicsit kínoz a mióma végbél tájékán, vesem tájéka iszonyatosan fáj néha, de egyébként elég jól elvagyok.
Marie üdv Neked is a csoportban!
@edina jó hogy mondod, nekem is el kellene mennem fogdokihoz. Terhesség eleje óta tervezem (igaz előtte voltam pont), de még nem jutottam el.
Hétvégén és hétfőn is elmentünk a férjemmel pár helyre, még mindig főleg a babakocsikat nézegetjük, de egyre nehezebb dönteni. Viszont a 2-3 gyerekes ismerőseim mind azt mondják, hogy azon ne spóroljunk, mert annak csak az a vége, hogy lecseréli az ember, ha nem válik be. Ha viszont jó kibír 10 évet és 3 gyereket is...
Ja és még ami érdekes történt, hogy voltunk egy 2 órás "képzésen" a császérmetszésről. Mivel németül volt, nem mindent értettem, de nagyon jó volt. Egy nővér tartotta és nagyon részletesen elmesélte a technikai részét, hogy alapvetően hogyan történik és a baba szempontjából is, hogy mire lehet érdemes figyelni az első néhány percben/órában, de még kiskorban is (hogy pl. alagútas játékokat kell velük csinálni, mert mivel nem mentek át a szülőcsatornán általában rettegnek az alagútaktól). Ma meg egy kicsit kikérdezem az orvosomat, remélem lesz energiája még ehhez este, hogy ő mit hogy szokott, mire számítsunk...
Már nagyon várjuk a kislányunkat persze most még 14-15 hétig nekünk az a dolgnk, hogy türelmesen kintről vigyázzunk rá, neki meg hogy egészségesen fejlődjön odabent

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok a frontokat? Nekem ma picit fájdolgál a hasam, de bevettem  250 mg-os magnézium tablettát, remélem hamarosan helyreáll a "rend". A terheléses vércukor értékek rendben vannak, a vérképem se lett rossz.

@Baudry: mi lett a vérvétel eredménye? Minden rendben?

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!


Kismackó köszönöm ,hogy érdeklődsz, sajnos még nincs eredmény, egy-két hét ezeknek a lefolyása úgyhogy még izgulhatunk kicsit, bár próbálok nem azon agyalni :) Egyébként ma nekem is kicsit többet görcsölgetett a pocak, meg lustább is volt ami a mozgást illeti , de most egész jól beindult. :) Mostanában rendszeresen tornázok esténként, amihez sokkal jobb közérzet társul , még ha a látvány nem is változik. Mert bizony nő a pocak és vele arányosan a popsi és a comb rész is :) Azért próbálom kordában tartani a dolgokat.. ;)


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok? Mi ébren...Legalábbis én, már megint éjjeli módra váltottam...Rettenetesen fájnak a lábaim térdhajlatban+a fenekem, gondolom a mióma...
tegnap voltam dokinál, megnézte a labor eredményemet. Cukor rendben van, 5.1 lett (én csak a zsemlés/tejes variációt csináltam), de azért lett a leletemen 12 csillagos érték. Kicsit vérszegény vagyok, kell mostantól majd vasat szednem (Maltofer fol-ra adott receptet), a többi érték miatt azt mondta a doki, hogy nem kell aggódnom. Babát szokás szerint 1 percre megnézte uh-n, hogy rendben a szívdobogása. Ő nem szokta mérni...Inkább a méhemet szokta nézegetni és a hasamat végig körbe tapogatja.
Csinált citológiát, mert a tavaszi nem lett tökéletes, remélem nem találnak semmit. Minden esetre kiugrott a szemem a fájdalomtól, vagy én voltam túl fáradt, vagy a doki, vagy mind2, azt hiszem még sosem fájt így kenetvétel...
El kell mennem ortopéd orvoshoz mert dagad a térdem meg kék foltok jelentek meg...
Most meg nézegetem a falmatricákat és gondolkodom a szoba dekoráción, lassan ki kellene nyomtatni valami kelengye listát és mondjuk meg is venni a dolgokat. Na de most még megvárom a költözést ami okt. 15-30 között lesz.
Nézegetem a táblázatokat, hogy miben van vas...de ha nem tudok elaludni hamarosan már lassan elkezdhetek dolgozniTegnap ugyanez volt, 10-10.30 körül elalszom, éjfél-2 között ébredés frissen, újabb elalvás 4 körül, majd 8-kor riadt ébredés és rohanás dolgozni...
Hát remélem minden jól alszik éppen, szép álmokat, vagyis jó reggelt amikor majd olvastok

Kép
moncsih2
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :-)

Én is szoktam ilyen baglyosat játszani, bár lekopogom, most ezen a héten ismét jó kis alvókám volt. Picikém nemrég ébresztett, hamarosan megyek is reggelizni, mert nagyon tornázik odabent. :-)
Angyali, szerintem szuper a mozgás amit leírtál, én mondjuk fekvőhelyzetben érzem leginkább és ülve, kivéve amikor nem puffadok...
Most 2 napja nem tudom mi lehet, mert mondjuk lazább, krémesebb kajákat eszem, pl. sütőtök, sóskafőzelék, mákos guba (keveset), krémlevesek, de emellett azért szilárd táplálék is volt és mégis mondhatnám hasmenés jellegű most nálam a dolog. Tegnap előtt 2x mentem, tegnap csak egyszer és tuti biztos, hogy az ételtől van, mert egyáltalán nem fáj semmim.
A pocak fájdalom attól is lehet most Nektek, hogy hirtelen nő a Pici. Én lekopogom, egy ideje nem fájt, bár egy kis keményedés volt valamelyik nap.
Magnézium, víz és fekvés. Már tudom a varázsigét. :-)
Moncsih, meddig tervezed, hogy dolgozol még?
viktria
 
 


Sziasztok mamik :-)

Köszönöm az üdvözléseket 8)
Előre bocsánat, ha néha elìrom a szavakat, csak telefonròl írok általában :-)
Nálunk minden oké, mindenki jól van.
Hála az égnek végigtudom aludni az éjszakákat, meg kénytelen is vagyok, mert reggel korán kelek :lol: Ha minden jól megy, még novemberben dolgozni szeretnék, persze leginkább azon múlik, hogy a törpi hogyan nő :-) Ti meddig tervezitek a munkát?
Találtam egy szuper kupont, kismamafotòzásra, már nagyon várjuk :oops:
Aztán lassan érik egy 4 D uh, jó lenne látni a kismanòt :-)
marie89
 
 


Jó reggelt kismamik!

Nem tudjátok, hogy a kötelező uh vizsgálat legközelebb hányadik héten van? Július elejétől megváltoztattak sok mindent a terhesgondozással kapcsolatban (afp eltörlése stb.) és nem vagyok annyira képben, hogy mi mikor lesz. Emlékeim szerint például a kenetvizsgálat a 36. héten van, állítólag a ctg-t később kezdik el.

@Baudry: A torna nálam kilőve, eleget mozgok a kisfiam körül, bár a növekvő pocakméret miatt egyre nehézkesebb lehajolni. A kilók nálam is leginkább fenék-comb tájékra rakódnak, remélem azért januárra nem fogok "gurulni".

@Moncsih: Vasat nekem is kellett szednem, pont ugyanezt a tablettát, szerencsére nem okozott székrekedést. Valószínűleg nekem is javasolni fogja az orvos, ha meglátja a vérkép leletemet. Nőgyógyász nem mondott semmit a térdedre?

@Viktria: Jó neked, hogy végre tudsz aludni. Az éjszakai pisilés miatt legalább egyszer biztos, hogy felébredek. A pocakfájdalomra írták, hogy a méh növekedése és felkészülése a szülésre, de ennek tudatában is tudok aggódni, bár nem kellene.

@Marie: Tavaly december 19-re voltam kiírva, novemberben még dolgoztam, de a munkahelyre bemenni annyira megerőltető volt már, hogy a tervezettnél hamarabb hagytam abba a munkát. Ez attól is függ, hogy milyen munkát végzel, a munkába járás mennyire vesz igénybe és hogy mi újság van a pocakban. Kismama fotózás? Az jó lehet! Én is gondolkodtam rajta.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Kismacko, nekem azt mondták, hogy a harmincadik hét környékén van a következő uh :-) Ha jók az infóim :-)
marie89
 
 


@kismacko81:


protokoll szerint köv. uh 30-32 hét: http://www.babanet.hu/ultrahang/vizsgalatok

Jó sokáig dolgoztál tavaly. Én most november végéig tervezem a város járós munkát, majd csak otthonról. De ha így fognak dagadni a lábaim mint tegnap óta folyamatosan, sokkal előbb abba kell majd hagynom, mert reggeltől estig bejárni fél várost, aluljáróba le-fel...
Nem irigyellek, hogy közben el kell látnod egy 9 hónapos kis örökmozgót. Ha nem túl indiszkrét, hogy-hogy 1 éven belül bevállaltad a következőt?

Kép
moncsih2
 
 


@viktria:


sóskától nekem alap esetben is hasmenésem volt, szóval emiatt nem kell aggódnod, ha nem túl kellemetlen...
Az jó ha be tudod tartani a varázsigét:) Igaz én is egyre lustább vagyok, de mindig annyi minden van, amit csinálni kellene. Most például segíteni a férjemnek kitakarítani a fürdőt, mert ma a kéményseprő és kazánszerelő kicsit befüstölt...
Ja olyan nov. 20-végéig tervezem a mászkálós, tömegközlekedős munkát, utána max otthonról, de csak módjával;)
Ti beadatjátok az influenza elleni oltást? tegnap kérdeztem a dokimtól, ő oltás párti. Én is arra hajlok és a családban is elrendelem ha szeretnének velünk lenni szülés előtt és után jobb ha védjük magunkat és egymást
Na megyek kicsit takarítani, szegény ember egyedül csinálja

Kép
moncsih2
 
 


@Moncsih: Szerettünk volna kistestvért, kevés korkülönbséggel. Ennyi.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


@kismacko81:


az szuper, akkor nemcsak termékenyek még ügyesek is vagytok szoptatásban tesó ezt nem érezte meg, vagy nem szoptattál már utána?

egyébként szoptatás téma, első gyerekeseknek talán hasznosabb, éppen most nézem/hallgatom:
https://www.youtube.com/watch?v=ojzg7vhPdHY

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
moncsih2
 
 


Jó reggelt! Nem tudom ki hogy van vele, de már nagyon unom ezt az időt... Legalábbis felénk már 2 napja esik. Apa a lakásfelújításon dolgozik én meg elterveztem ,hogy sétálok jó nagyokat, amiből persze semmi nem lett.. Pláne , mert tegnap este bebűnőztem  felmentünk Bp- re mekizni...kb egy évben egyszer pattan ki a fejünkből ilyen... hát csodálatosan fájdalmas hazautam volt tőle, alig vártam , hogy kiszálljak a kocsiból.Kicsit meg is ijedtem, de tudtam ,hogy csak a szokásos esti puffadásra segítettem rá ;) Az éjszakákat viszonylag most egész jól végigalszom , max egyszer megyek wc-re. Mozgásokat reggel és este érzem a legjobban , de most már jó látványos is , na dehát jövőhéten már 27. hét.. na most kezdek egy kicsit berezzenni én is :) Ti hogy vagytok?

Kép
baudry
 
 
 


@Moncsih: Köszi. A tejem a várandósság miatt elapadt, de mivel a fiam 6 hónapos korában következett be, így nem volt ezzel nagyobb problémánk.

@Baudry: Ma végre nem esik és nincs is annyira hideg, igaz nem az igazi kirándulós idő. Jó lenne még ősszel egyet kirándulni. Mekis kaját szerencsére utálom, még a szagát is, engem inkább az édességek tudnak lázba hozni. A csoki viszont savat okoz, legalábbis nálam.

Hogy telik a hétvégétek?

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!

Noh, hát hepatitis eredményt nem kaptam meg. Úgy, hogy írtam a dokimnak mennem kell cukorterhelésre akkor kiadná nekem. Szóval majd a dokihoz is megyek :)
Párocskám velem lesz, ha eljön az idő :) :)
Mostanában elképzelem , milyen arcocskája lesz , ha megszületik a kis Mira :) :) :')
Bár , már nem is a szüléstől félek , hanem ha megszületik a pici , hogy fogjam meg ne hogy fájjon neki vagy ne ejtsem le. Valamelyik nap álmodtam a kislányomról, gyors szülés és, olyan élethű volt. Élethű volt nagyon, rendesen éreztem a kis bőrét mikor a mellkasomra tették. :') Felöltöztettem , megfürdettem, de nem vittem be semmi rucit a kislányomnak anyósom behozta. Nah, mondjuk ez annyira nem tetszett . Pont én nem szoktam felejteni :) de a lényeg, hogy már várom megfogjam a kis kezét, megpusziljam :) :')


 


Az alvás most már sokkal jobb :) Szerintem közre játszik az is , hogy a Pici másképp fekszik és már wc-re sem járok sűrűn. Fogászaton én sem voltam csak a terhesség elején. De már vissza kéne menni, hogy megnézze minden oké van e vele.


A baba mozgás nekem leginkább este szokott lenni. Anyum azt, mondta ha sokat mozgok akkor azzal ringatom a csöppöt szóval elalszik :) :) :D :D
Noh, és este kb. félórára be is keményedik a pocim , pedig 3x1 Magne B6-ot szedem.


 


A szülésről csak annyit , hogy sima szülés vagy császárosan nem igazán érdekel. Inkább az érdekel majd , hogy minden rendben legyen és Főleg a Picivel.


 


A fronttól megfájdul a fejem, álmos leszek tőle a Pici pedig keveset mozog. Most, hogy ülök és gépelek mocorog Angyalom :D :D


 


Most nagyon nagyon szégyenlem magam, hogy nem tudom elhagyni a teát, a tejet főleg a kakaót :( :( de egyszerűen érzem, hogy innom kell :( vizet is iszom sokat. Remélem az eredmény jó lesz. Igaz legalább 1-2 hét mire megtudom .


Jövőhéten csütörtöktől pedig vissza megyek dolgozni. Kíváncsi vagyok mennyire fogom bírni. A főnököm nagyon rugalmasan kezelte a dolgokat. Szóval sok mindentől eltiltott még meg is lepődtem egy kicsit :) A párom és anyukám tuti aggódni fognak. De mennem kell , mert kell a pénz . Meg más ok miatt is vissza kell mennem.


 


A pocim igen sokat nőtt anyum is megjegyezte , hogy nagy lett. A dokim mondta, hogy a terhesség végig szedhetem a Gravidát picit nagyobb lesz és súlyra is. Anyum meg nagyim picit meg vannak ijedve , hogy „nagy” . Mondták ne szedjem, mert félnek , nem fogom tudni megszülni a mazsolát.

Picit megvagyok ijedve , mert a köldököm amúgy is kifele van és ahogy nő a pocim egyre jobban nem látni félek ,hogy köldök sérvem lesz. :(


 


Hmmm.....túró rúdi + kifli, nápolyis boci csoki, francia saláta, narancslé ezerrel jöhet :D a kakaón, tejen kívül :D :D :P


Küldök képet a pocimról :)

Legyen szép napotok :)








Kép
angyali88
 
 


Kismacko: Annyira engem se vonz a mekis kaja, de az orvoshoz járáson kívül nem sűrűn megyek Pestre, és egyszer - egyszer belefér a vidéki életbe :) Bár a tegnapi kimondottan nem ízlett. Végre kisütött a nap délutánra, úgyhogy nem sokára megyek is egy jó nagyot sétálni, úgy érzem kell a szervezetemnek :)


Angyali: a pénz bizony nagy Úr , de azért vigyázz magadra! Szépen nől a pocid, az enyém is megindult , de azért úgy gondolom ,hogy tartom veled a méretarányokat annak ellenére ,hogy 3 héttel előrébb járok :D De nem baj , mert attól ,hogy a hasamon nem is látszik, tudom ,hogy szépen fejlődik és ezt szokta éreztetni is :) Különben pont valamelyik nap gondolkoztam azon , hogy néha meg is feledkezem róla ,hogy van valaki a pocakban. Úgy hajolgattam diót szedni , meg udvart takaritani , mintha mi se történne, aztán gondolkoztam el, hogy lehet ennyire nem kéne :) Pedig a mérleg mégis mindig ijesztget, és még csak kívánós sem vagyok és azért próbálok figyelni az étkezésre. Számomra a comb és a fenék rész ami kicsit zavaró , de majd leadom.Sajnos a munka abbahagyásával nagy mozgástól estem el, amit nem pótolhat napi negyed óra kismamatorna. Na majd holnap én is hozok pocak képet. Nekem is át kellett állnom a magnerot tabira 24. héttől amiből mostmár 4- et veszek be reggel délben este + éjfél -1 körül szoktam felébredni mostanában és ha érzem ,hogy görcsölget a pocak beveszek akkor is egyet. De jobb is , mostmár inkább csak frontok hatására keményedik. Mindenképp említsd meg majd a dokidnak.


Kép
baudry
 
 
 


Szisztok lányok :)
Kicsit megnyugtató olvasni,hogy nem csak nekem vannak félelmeim  (leejtés stb) A férjem is mindig mondja,hogy nem lesz semmi baj :) Nekem jövőhéten van a cukorterhelés. Két beutalót kaptam,mert azt mondta a dokim,hogyha a sima vérvételnek nem jó az eredménye akkor nem is ihatom meg a cukros löttyöt. Nálatok is így volt?
Néha én is "teljesen" megfeledkezem a terhességről,persze ez azért egyre nehezebb .De nemrég volt,hogy a férjecském a szokásos esti hallgatózást kérte, én pedig nem értettem miért akarja. :D
Ma hozzuk el a kiságyat, már nagyon várom Lassan meg is van minden, még egy két apró dolog hiányzik :)
marie89
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

@Angyali: Szép a pocid. Nekem is gömbölyödik rendesen, múlt héten a vérvételnél a nővér azt hitte, hogy már a 9. hónapban vagyok. Első babánál természetes, hogy az ember már előre aggódik, hogy nehogy valamit rosszul csináljon, de hidd el, hamar bele lehet "tanulni", az ösztön bennünk van. Egyébként én is tele vagyok aggodalommal, hiába ez a második gyermekem. A keményedést szerintem is említsd meg az orvosnak, a magne B6 amúgy is kevesebb magnéziumot tartalmaz (48 mg?), tavaly 3x2 tablettát szedtem naponta belőle, idén váltottam, a béres magnézium+B6 tablettájában 250 mg magnézium van, abból elég napi 1-2, attól függően, hogy van-e keményedés. A terhesvitaminról régen én is hallottam, hogy attól lesz "nagy" a baba, de ez hülyeség. A munkával óvatosan.

@Baudry: Gondoltam, hogy neked sem a kedvenced a műanyag koszt. Remélem, hogy egész héten szép idő lesz és talán kijutok a szabadba.

@Marie: A terheléses vércukor vizsgálatnál először éhgyomorra leveszik a vért, és abból nézik meg a vércukrot, így ott helyben rögtön kiderül, hogy ihatsz-e a csodálatos cukros löttyből.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok! :-)

Látom, a Ti pocakotok is gömbölyödik szépen. Az enyémen azt látom, hogy hatalmas és nem gömbölyűnek látom, hanem hegyesnek.  Egyik este zuhanyzásnál a Manó elkezdett egyik oldalról a másikra fészkelődni. Egyszer itt volt puklis a hasam, következő pillanatban meg a másik oldalon. Olyan vicces, csiklandós érzés. 
Hétvégén mi is megvettük a kiságyat és még sok minden mást, ma megyünk a babakocsiért. Sikerült a vaterán egy szuper, komplett babakocsi szettet venni nagyon jó áron.
Visszatért az éjszakai forgolódás, kár volt elkiabálnom, persze a kb. 3x pisilés eddig is megvolt.
Én egyelőre nem izgulok a szülés miatt, pléne, hogy a szemműtétem miatt császárt javasolnak. Bár állítólag utána az is fáj rendesen...

Angyali! A köldököm felett nekem a bőr vékonyodik, én is ettől tartok, nehogy szétrepedjen, vagy sérvem legyen.
Holnap megyünk a nődokihoz, megkérdezem Tőle, hogy mit tudok tenni. Lehet, hogy haskötőt kellene hordani?? 

Nos, eljött nálunk a 26. hét :-) 26. hét
viktria
 
 


Köszönöm az infót :wink:

Nagyon szép pocikàk vannak itt, jól néztek ki csajok :-)
Nekem még picike, ahhoz képest, de már alakul :-)
marie89
 
 


Sziasztok csajok!

Ha megeneditek en is csatlakozok hozzátok. 24 hetesek vagyunk, egy aktiv kisfiú bökdösi állandóan a pocakom. Várhatóan jan. végén szülünk. Én Csehországban élek és szülni is itt tervezek. II- genetikai UH-n azt mondták, hogy a babucim egy héttel el van maradva, kezelő orvosom megnzugtatott, hogy szerinte viszont teljesen rendben van. Jól viselem a terhességet, az álmatlanság nálam most kezdődött, de már sikeresen ki tud akasztani.
A súlygyarapodás is most indult meg, eddig 3 kg van rajtam de én ezt is soknak tartom
Szép napot nektek, Szilvi
szilvi16
 
 


Sziasztok Csajok!
 Szia Szilvi, üdv a csapatban! 

Pénteken túlestem a rettegett cukorterhelésen, nem volt vészes szerencsére, csak az első fél óra volt rossz, aztán ittam egy korty vizet ( amit nem lehetett volna), meg elsétáltunk a boltba (sétálni se lehetett volna) és már jobban is voltam! Szerdán kell mennem az erdményért, kíváncsi vagyok rá.

Nekem mostanában rendben van az alvás, bár 2-3x felkelek pisilni, de legalább már vissza tudok aludni utána...

Szilvi, ne aggódj amiatt a 3 kiló miatt, rajtam már 8 van... Csak azt nem tudom hol, mert még a nadrágjaim is rám jönnek és csak a pocim nő...

Kép
minka87
Győr
 
 


Hello Mindenki!

23. heti pocak! Engem az aggaszt, hogy picike.
szilvi16
 
 


Szia Szivli, gratula a picihez! Na én meg ma voltam védőnőnél és rajtam már 9 plusz van, pedig próbálok odafigyelni , de már nem izgat majd leadom :) Ha az orvosod azt mondja, hogy minden rendben akkor hidd el neki és ne izgulj! Nekem a genetikai ultrahangon mindig az utolsó mensihez számított időpontot írják ami december 27. a baba méretek alapján január 5. Ez 9 nap különbség és még sose gondoltam arra , hogy aggódjak. Nekem mondjuk hosszabbak voltak a ciklusaim is, meghát nem feltétlenül akkor van a peteérés amikor azt a könyvek előírják :) Egyébként ha szerettél volna képet csatolni, nem látni!

Minka nem lehetett vízet inni? Én kb a két óra alatt megittam 1 litert. Nekem azt mondták lehet. Érdekes , hogy ahány labor annyi különbség.

Hoztam én is pocak fotót , az egyik hét eleji a másik pedig mai:) És jön a 27. hét :)

Legyen szép a hetetek! files/1518/26-27.bmp (bmp)

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok! Mostantól nem dolgozom Úgyhogy igyekszem rendszeresebben lenni jó éjt! :-D

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Szia Szilvi :-)

Ugyanott járunk, ezek szerint :-) Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Később hirtelen fog nagyot nőni ;-)

Ez a pocak dolog érdekes, mert nálam is inkább most kezd beindulni, de ezen nem aggódom. Minden terhesség más :-) Az tuti, hogy a törpi jól fejlődik és ez a legfontosabb. ;-)
Mikor mentünk az uh-ra nagyon muris volt, hogy mindenki egyből azt nézte, hogy mekkora a poci :-)

Képzeljétek, rendeltem babamamatudakozo kártyát és kaptunk ajándék mam cumit :-)

Sodrika de jó neked. Már én is várom a végét.:-)
marie89
 
 


Baudry de szép pocikád van :-) 8)
marie89
 
 


Hello Csajok. Köszi baudry.  Valami miatt nem engedte meg, hogy feltöltsem. Ma újra megprobálom.
Igyekszen nem aggódni, de féltem az én picike babám. Viszont elértük a koraszülöttség alsó határát, ami nagyon megnyugtató. Én jan. 31-re lettem kiirva, már tűkön ülve várom, hogy tartsam a karjaimban. Szép napot nektek.
szilvi16
 
 


remélem most látszani fog.
szilvi16
 
 


Sziasztok!
Szia Szilvi, gratulálok a pocaklakóhoz!

Szépen gömbölyödnek a pocakok. Majd én is csatolok újabb pocak képet, a pár héttel ezelőtti méretéhez képest láthatóan gyarapodott. Védőnőhöz legközelebb a hónap végén kell mennem, addig biztos felkúszik még egy kis plusz, de engem se izgat. (tavaly majd' 18 kilót szedtem fel és hipp-hopp lement a szülés után.) Jövő hét elején végre találkozok a szülésznő által ajánlott orvossal, remélem pozitív tapasztalatról tudok majd beszámolni nektek.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Irigykedem, hogy rajtam kivül senkit nem zavarnak a kilók. Én szinte megszállottan vigyázok arra, hogy ne szaladjon el a mérleg nyelve. Nagyon frusztrál és bármennyire próbálok nem foglalkozni vele, nem sikerül.
Képzeljétek, itt nem lehet orvost választani, csak kórházat. Most egy dúla felfogadásán gondolkozom, aki levezeti a szülést.

Én császárral szerettem volna szülni, de azt sem lehet választani, viszont amennyire féltem terhesség előtt ettöl az egésztől, most annyira nem félek. Teljesen nyugodtan várom a szülést, egyáltalán nincs félelem bennem.
Ahhhh annyira örülök, hogy rátok találtam.
szilvi16
 
 


Én tegnap nézegettem a tükörben a hasam hát szerintem nagyon nagy! Majd próbálok képet csinálni!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok örömmel olvasom hogy mindenki jól van és ilyen szépen nőnek a pocakok. A kilókkal én is foglalkoztam egy darabig de rájöttem hogy felesleges, most az a lényeg hogy a picúrral minden a legnagyobb rendben legyen és hát ha éhes ennem kell :D. Én holnap megyek uh-ra remélem minden rendben lesz, már várom hogy láthassam a kis pocakakót :) Mi pocakméretben most itt tartunk :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 



Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Hogy a francba tudom telefonról felrakni ide a képet?????

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 



Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 



Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Na hát számítógépen keresztül de csak sikerült az atompocak!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Nagyon szép pocak, ehhez képest az enyém semmiség :)


Kép
csollaredina
Komárom
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: