Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Köszönöm lányok a kedves fogadtatást 

Eufemia, természetesen, kérdezz bátran, akár priviben is, ha nagyon helyi / off a téma, ha tudok, segítek. 

JA! Én is a SOTE II-n szülök, úgyhogy lehet, még a végén még együtt is fetrengünk a gyerekágyon   Nekem Bánhidy az orvosom, elsőmet is nála szültem (mondjuk sok dolga nem volt, könnyű és gyors szülésem volt)

Neked a helyi sztk-ban keverték el a leleted?  Én most a kórházban intézek mindent, nem voltam hajlandó megint összeveszni a háziorvosommal, Tamival HÉT hetes terhes voltam, amikor elkezdett velem üvölteni, hogy ugye, tudja, hogy magának kötelező az amniocentézis?? Hát ez hülye, akkor voltam 35, 37 felett kötelező felajánlani.......... semmi invazívra nem kötelezhetnek. Meg majd én eldöntöm. Meg nagyon jó volt ezt hallgatni 7 hetesen... Úgyhogy kértem a Bánhidytől beutalót a kórházba. Inkább lesz egy plusz utam Pestre.

Amúgy a Bucka elején lakunk.

Geregabi, előző pocakosodásnál a dm-es egyszerű olívaolajos Mamaöl-t használtam a striákra, a hasam nagyon szép maradt, és itt egy jó tanács: comb, fenék, mell, mindent kenni kellett volna, mert ezek meg rém csíkosak  De a hasamat szépen megvédtem  Ja, és akkor kezdtem kenni, amikor viszketni kezdett (a növekedéstől), olyan 16. héttől, de félidőtől sűrűbben. 

Tyuntyi, szerintem is az utro okozza az álmosságot, nekem alapból nagyon magas a progeszteron szintem (az utro is azt emeli), és már fél 8-kor aludni tudnék (nekem 3 tüszőm volt, mikor teherbe estem, és az egyik bentragadt a petefészkemben, ez okozza a magas progit, de sebaj, legalább nem kell utrózni. A szüléskor legkésőbb kiürül) Úgyhogy a második trimeszterben már a méhlepény átveszi a sárgatest feladatát, azért se kell utro, akkor jobb lesz..... ("sajnos" ki vagyok kupálódva hormonokból, mindkét terhességem hormonsegített - de nem lombik -, 2 év próbálkozás után sikerültek) A hányingert meg a magas hcg, ösztrögén szint okozza, ennek is el kell lassan múlnia.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Szia Tyuntyi!
Végre valaki, aki hasonlókat élt át mint én! :( Nekem a mostani az első, de elég korán volt para!
7. héten kezdtem barnázni. Akkor kaptam Utro-t! Egy adagot kellett szednem, el is múlt!
Aztán 10.héten vérzés! Na az aztán tényleg para! :( Semmi gyógyszer, csak fekvés 12. hétig! Mindent rendben találtam, semmi oka nem volt a vérzésnek. Azt mondta a doki talán a stressz, és a fáradtság. Ez az oka annak, hogy azt javasolta felejtsem el a munkát, ha meg tudjuk oldani.
Így itthon vagyok már!
Nekem is borzasztó gyomorégésem volt az elején. Már 1,5 hete sokkal jobb. Néha esténként még érzem, de pl. a kockasajt nekem nagyon bejött. Ha meg mégse, akkor Rennie! :)

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Geregabi: az előző terhességemnél a rossmann termékét használtam,de kimondottan erre való volt. Most DM-es krémem van, pont olyan, mint Krisztinek. Rajtam semmi csík nem maradt,  de ez most vagy a krém vagy a testi adottság hatása vagy mnidkettő egyszerre, nem tudom. Én kenem a csípőm, a fenekem, a combom is. Biztos ami biztos! Örülök, hogy nálad is monden rendben.

Noja:Téged sem irigyellek, de a nehezén már túl vagy. Már ha lehet ilyet mondani a terhesség első 13 hete után.Ezután már sétagalopp lesz minden, hidd el. Én erre fránya gyomorégésre nem tudok szedni semmit, mert rögötn hányok minden gyógyszertől. Már kipróbáltam elég sok mindent. Sőt, sajnos még a terhesvitamin sem maradt meg bennem, így nem is szedtem egész februárban. Most vettem Hipp Natal szirupot, hátha...

Kriszti: Köszi az infókat, már nagyon szeretném abbahagyni az utór. Én a gyomorégést is erre fogom. Azt olvastam, hogy a sárgatest hormon gyengítheti a gyomorszáj működését, s az izmok elernyedhetnek, s így visszajön a gyomorsav.no majd meglátjuk, mi lesz.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 

 
 

Tyuntyi, a Hipp Natalt én is ittam Tamival, én szerettem. Rakd hűtőbe, bár az van ráírva, hogy nem kell, de nekem egyszer majdnem felrobbant a kezemben, ahogy nyitottam ki, mert megpimpósodott   Most Femibion-t szedek. Én a vastól lettem rosszul, de csak ha éhgyomorra vettem be. 

Ma átvettem a Felicitas csomagot, egész jó. Van benne Sudocream, kicsi, ez jó lesz a kórházi pakkba, meg később a pelenkázó táskába, meg egy MAM cumi, uniszex színben (bézs). Venni nem akartam, Tami pl abszolút nem cumizik, hiába adtam, nagy ívben kiköpte (ebből nem jön semmi ) Egyszer-kétszer a kistesónál is bepróbálom, állítólag a MAM cumikat jobban szeretik, mint más fajtákat. Meg egy Pampers Premium Care pelenka volt benne, plusz Pampers kupon (800 ft, 400 ft kedvezmény), meg persze rakás reklámanyag. A PPC-t szerettük, főleg éjszakára, nagyon jól bírja a giga pisimennyiséget is. Persze jó drága, de majd DM-es kupont (számlavégi 15%) is bevetek a most kapott mellé.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Kriszti!
Ezt nem majd csak a 6. hó után lehet átvenni??

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Nem tudok ilyenről , nekem simán kiadták. Amikor Tamit vártam, még 3 csomag volt, mindhárom trimeszterben, én úgy emlékszem, a 4. a kórházban, úgyhogy én kitöltöttem, és bevittem a helyi bababoltba, ők meg odaadták 

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Az jó! :) Most úgy tudom csak egy van! :(

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Sziasztok!

Tyuntyi: biztos minden rendben lesz az UH. Az hogy lehet hogy még csak most fogsz menni, ha már a 13 hetet is betöltötted? A tesóm azt mondta a 12 hét-től és + 2-4 nap még belefér, de te majdnem 14 hetes leszel nem?? a vonalzód alapján.....  

A hasamat én 2 napja már kenem ugyanis rengeteg krémem van, vettem az előzőeknél, aztán a tesómnak is küldtem. Jó ötlet mindent kenni, igaz én nem nagyon csíkosodtam eddig igaz a súlyom is ennyi 18 éves korom óta +,-2 kg . Bár attól még lehetek most csíkos.

Kriszti: köszi a tanácsot, megfogadom! Bár szerintem ez alkati kérdés is, nem a krém felelős mindenért.


Nagy nehezen kitaláltam mit főzzek, spenót, tükörtojás meg sajtos pirítós volt tegnap, ma meg krumplis tészta. Komolyan mondom nem kívánok semmit, így nehéz főzni. Étvágyam van csak nem tudom mit ennék.........remélem ez nem marad így még 7 hónapig 

Mindenkinek szép hétvégét, itt most szépen süt a nap!!!


Kép
geregabi
London
 
 


Sziasztok!

Kriszti köszi, majd jövök a kérdéseimmel. Nem az itteni sztk-ban voltam, én maradtam pesten, ill budán a dokimnál, akit már jól ismerek és normális, ő a 11. kerületi sztk-ban rendel, ott voltak ennyire jófejek, hogy elkutyulták a leletet. Sajnos az itteni egészségügyi ellátásról (sem sztk, sem háziorvosok) jót nem hallottam, ezért eszembe sem jutott ide átjönni, pedig alattunk a rendelő (dr.lengyel lajos u). Viszont így a védőnő is közel. Én a dokimhoz magánba járok, Cseh Erika, asszem ő csak külsős a klinikán, de ha nála szülök akkor SOTE II.

Az én orvosaimnak eszébe sem jutott semmire kötelezni, a nődoki ajánlotta a genetikait a korom miatt, és annak az eredménye alapján, ha szükségesnek érzem vannak még további lehetőségek a szűrésre, ennyit mondott, de nagyon örülök, hogy nem kell. Köszi a tanácsot a pattanáskezelőre, veszek és kipróbálom ezt a Vermixet.

Lányok én már kenem magam egy hónapja, és nem cska a hasam, igaz én csak természetes cuccokat használok, így általában masszázsolajjal(aromax), vagy kókuszzsírral fürdés után nedves bőrre, mert már sokszor viszket a hasam és a mellem, vagy szárazon sheavajjal. Nyáron strandolás utánra szoktam keverni ilyen olivaolaj, kakaóvaj, shea meg mangóvaj krémet, szerintem csinálok majd olyat is. Bioboltban veszem a hozzávalókat, nem drágábban, mint ezek kész krémek. Azokból is csak olyat kenek magamra ami minősítetten natúrkozmetikum, mondjuk a DM-es cuccokat szeretem.

Gabi, röhögtem a krumplistésztán, én is azon éltem a múlt héten, és kb. ugyanígy vagyok a főzéssel. Remélem hamar múlik az az állapot, mert kicsit már unalmas. A hormonosoknak is kitartást, a gyomorégés sem lehet egyszerű téma, azt szerencsére nem tudom milyen.

Ezek a csomagok amiket emlegettek mi fán teremnek? És hol osztogatják?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Geregabi: A vonalzóm konkrétan sz@r. Nem tudom, hogy hogy a fenébe tudnám pontosan beállítani. a ciklusaim soha nem 28 naposak voltak, az utolsó mensi alapján számol ez a hülye gép, de még nem vagyok 13 hetes. Az utolsó UH és számításaim szerint is a jövő héten még beleférek az általad megadott időbe.

Kriszti: Ezeket a csomagokat a védőnő osztogatja? 3 éve, mikor Csani született, akkor a kórházban kaptam a szülésnél az első ilyen csomagot, utána talán még egyet tudtam átvenni. Védőnőnél még nem jártam, a dokim csak betöltött 12 hét után küld el minden kismamáját hozzá. Ez most sincs másképp. Tőle kérdezzem meg?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Én a védőnőtől kaptam egy kisebb csomagot, és abban volt a kupon (valami hátulján? vagy magában? annyira szita az agyam! ), ki kell tölteni és bababoltokban lehet átvenni a csomagot. Eufemia, te itt helyben a központban, a Bajcsy-Zs úti üzletsoron lévő babaruhaboltban (cukrászda mellett, ezen a soron van optika, kínai kajálda, pékség...) tudod átvenni.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


No, lecseréltem a vonalzómat. Vhol itt tartok.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Eufemia: hát tészta az jöhet nekem mindenféle, de az meg egyhangú táplálkozásnak tartom, így inkább keverném, ha jutna eszembe olyan amit szívesen ennék. Most sárgadinnye, barack ami jól esik, meg imádom a grapefruitot gyerekkorom óta esszük. Az elején sok körtét ettem mire rájöttem hogy nagyon felfúj. Az édeskrumplit is imádom, otthon tudom drága, de itt filléres azt szeretem sütve olyan mint a mézédes sütőtök.
A joghurt minden formában, bár kefír itt csak a lengyel,magyar boltban kapható csak, az nincs közel. 
Egy fino friss sóskifli, vagy vm sós péksüti jól jönne de itt minden édes, a sajtos spirál is a tészta miatt inkább édesnek tűnik.
Ha hazamegyek, tepertős pogi, sóskifli és sajtosrúd lesz a reggeli és a vacsora is 
Szoktam sütni, de most inkább pihenek amig a 12-14 hetet elérem.

Tyuntyi: bocsi, de szemet szúrt a a dolog, egyébként az én vonalzóm sem mindig pontos, bár most egész pontosan követi a valós idő múlását. 

Itt nem hallottam ilyen csomagokról szerintem nincs semmi, a terhes kiskönyvvel kaptunk magazint meg kupponokat.
De hogy jót is mondjak erről a rendszerről, itt én mint kismama semmiért nem fizetek, van egy kismamakártya amit a helyi háziorvosnál leadott nyomtatvány után kiküldenek, azt felmutatom a patikába és kész. A drága Heparin injekció, az utrogesztán kúp ingyen van. Majd a gyerekeknek is 16 éves korig minden gyógyszer ingyenes, igaz itt a paracetamol az isten, mindenre azt adják. 
A terhesvitamin az nincs ingyen de ha magába csak folsavat veszek igen  Én jobban szeretem azt amibe sokminden van és ehhez szedek még 2-3 dolgot.




Kép
geregabi
London
 
 


Gabi, ez jól hangzik, csak pont a terhesvitamin nincs ingyen? Fura A tésztákkal én is jóban vagyok mással nem annyira. Nekem a kefír is megy, igaz amit multkor vettem az extra finom volt, olyanért majd én is visszamegyek az auchanba.

Édesburgonyát, meg csicsókát itt alig kapni, és igen, ha van akkor sajna drága.
A sós dolgok nekem is jólesnek, de azt mondták, hogy a sót mellőzzem az ingadozó vérnyomásom miatt
Így ma például cukrászsüti volt az ebéd, igaz későn reggeliztünk és kirándulni mentünk, és útbaesett egy jó cuki

Mára még maradt a tegnapi csőben sült zöldségből, az lesz a vacsi, de holnapra ki kell találnom valamit, amit esetleg hétfőn is ebédelhetek...

Én nem kaptam semmit a védőnőtől, igaz még csak egyszer voltam nála. Köszi Kriszti, tudom hol az a bolt.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Haliho!

jottem egy kicsit panaszkodni, bar ezert jo is volt a mai napban, pl. a csodas napsutes! Es, hogy a fogdoki szerint rendben vannak a fogaim, egy kivetelleL, amit 12-en ki is fog huzni:/ ez egy gyokerkezelt fog, aminek a 3/4e kitort kb egy hete, ezert jelentkeztem be mara. Es ami meg jo volt, hogy az orvos nagyon szimpi! Kicsit feltem jo lesz e mert most uj fogdokit is kellett keritenem, de bejott, es jo lesz, szepen leszedte ma a fogkovem es megyek majd vissza 12-en.ami most rossz, h be van gyulladva egy helyen az inyem, elegge faj, probalom sokat mosni, de mast nem tudok tenni vele.:/

Ezutan a jo idore tekintette liruccantunk a telekre, parom, anyukam, unokahugom, unokaocsem... Es megint betortek a hazba, most a gaztuzhelyet vittek el, szeptemberben mar minden mas ertekeset elvittek... Ami a legjobban bant, az apukam belyeggyujtemenye, apum mar meghalt, es ez a gyujtemeny nem volt ertekes, csak emlek.:(

Anyum meg kint varja a helyszineloket, mi hazajottunk a gyerekekkel, majd meg kikocsizom anyaert, ha vegeztek.:(

Hat a holnapi nap bizti jobb lesz!

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Hallómindenkinek!

Szandi, ez szörnyű! Gondolom a szeptemberi betörők sem lettek még meg... Nagyon sajnálom! A foghúzáshoz meg extra erőt, nem lesz kellemes, az tuti. Gyulladt ínyedre esetleg próbáld ki a cserszömörcés szájvizet, olcsó és hatékony, mert gyógynövényes. És borzalmas az íze... :)

Gabi nekem a Rossmann saját márkás terhes-krémje jött be, a bőröm szuperjól kibírta a megapocakot, egy szem csík nem lett sehol. Igaz én kombináltam egy lágy testápolóval, és kentem magam, mint az őrült.. :D És ugyanígy a Rossmann sajátmárkás mellbimbó-krémjét használtam, na az kellett bőven, nekem cefet módon szétszívta a cickókat a fiam. Mára megedzőttek... ;)

Gyomorégésre a Salvus-víz jött be nekem, a végén már nagyon kellett, bár utálatos íze van ennek is, de azonnal hat, és ez a lényeg!

Rosszul számoltam, nekem még egy hetem van a következő uh-ig, tehát nem a jövő héten megyek, hanem a rá következőn. Pffff... Már nagyon megnézném a Csöppet, remélem szépen növekszik.

Gratula mindenkinek a jó eredményekhez!




Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Szandra: bosszantó dolog , sajnos nem sokat tudtok csinálni, ha szerencsések vagytok talán megkerülnek a dolgok. A bajai ismerősöm a nyíregyházi biziben találta meg a mosógépét....
hátha ti is szerencsések lesztek.
Ha otthon leszek én is megyek fogászatra, a régi dokimhoz. Itt horror áron van a fogászat, a tömés ára a betömendő lyuk méretétől függ azt hittem viccel amikor mondta. A szeptemberi hazalátogatásunkkor mindenki volt fogászaton. A párom foga 4 hát múlva letört, akkor keresett dokit és 52000 ft-nak megfelelő fontba került a fényrekötő tömés.
Persze ha nagyon sűrgős itt megyünk el de az otthoni doki akihez járunk.

Eufemia: hát sajnálom sokszor az otthoniakat, mert sok dolog nagyon sokba kerül. Én meglepődtem h alap dolgok milyen drágák.
A sót mellőzöm, nem szeretek sósan enni, bár az én vérnyomásom elbírná a tuningolást sokszor 90/65 

Kép
geregabi
London
 
 


Sziasztok!!!
Szandra, nagyon sajnálom a történteket...Nekünk is van egy kis szőlős telkünk, férjem zalai és 100 km-re van tőlünk, 2-3 hetente megyünk, de még nem történt semmi lopás v. ilyesmi...Mondjuk a szomszédunk ott is lakik més nagyon éber, rendőr volt
Lányok,lekopogom, a hányinger,mintha nagyon kezdene alábbhagyni, vissza is híztam a 2-ből 1 kg-t
Én vérnyomásom is alacsony, 100/70 volt kedden a védőnőnél....De nekem mindig is az volt..
Tegnap akkorár sétáltunk lánykámmal, de miután már megy, nem akar megmaradni a babakocsiban...De még nem annyira bizti cipőben,mert először hagytam mezítlábozni bent és csak most adtunk rá szandit,hogy biztosan megy....Szóval egész nap lótok-futok utána
Szép napot Mindenkinek!!!!!!!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hali Csajok!

koszonom az egyutterzest! Amugy a helyszinelok azt mondtak, hogy eleg sok nyomot tudtak rogziteni, pedig mar regi volt a helyszin. Talan egy honapja is van, hogy tortenhetett.

Ma egesz nap olyan koma vagyok:)) csak pihegek, reggel kivettem a fasirtnak valo daralt husit, azzal a lendulettel mentem a wc-be, pedig mar azt hittem vege a rosszulleteknek. 

Remelem ma is kimegyunk setalni egy nagyot! Nagyon sok munkam lenne, de nem birom ravenni magam... Majd holnap. 

Szep napot!!!!

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Szandra!!!Kitartás!!!É elhagytam a 12. hetet és már sokkal jobb...De abban azért irigyellek, hogy első babát váró kismamaként, tudsz pihenni...Nekem is olyan jó lett volna!!!Bezzeg, amikor Nórát vártam és pihenhettem volna,akkor nem volt semmi bajom Nálam minden reggel 6-kor kezdődik a nap, és 10-nél előbb sosem fekszem le...
Nálunk most nagyon nehezek a napok, kislányomnak 6 foga jön egyszerre, pár napja nagyon nyügis, sírós,alig tudok eggy kis kaját beletukmálni,pedig amúgy nagyon jó evő...Hiába kenegetem a fogínyét, nem használ...Ez van.....

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Kedves Kismamák!
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar végzős hallgatója vagyok. A szakdolgozatom témája a Kismamák egészségfejlesztése.Kérlek Titeket a kérdőívem kitöltésével segítsétek a munkám ha van rá pár percetek  Nagy segítség  lenne  :) :) 
Előre is köszönöm a segítséget!

https://docs.google.com/forms/d/13g7OuU ... Y/viewform



patti00
kaposvár
 
 


Sziasztok! A velemenyetekre lennek kivancsi! Annyira aggodom.. :(
Elmeletileg 6-7 hetes terhes vagyok, ma bementem a korhazba mert gorcsoltem es fajt a derekam nagyon. Most jobb valamivel. Azt mondta ott a doki hogy nem lat semmi rendelleneset, a petezsak 19 mm a szikholyag 4 mm, de magzatot meg nem lat. Szerintetek lehetseges hogy ilyenkor meg nem latni? Aggodom mert vol mar mehenkivulim es elhalt magzatom is. Nagyon szeretnem ha most vegre sikerulne.
Tuneteim borzasztoak a gyomrom szornyu, hanyinger es hanyas is volt mar ketszer. Egesz nap hulla faradt vagyok..
Ha esetleg leirnatok a tapasztalataitokat, megkoszonnem!
Üdv Gyöngyi
mucus84
 
 


Szia Mucus: ill. Gyöngyi, én is 3 vetélésen vagyok túl, most viszont minden rendben már, igaz ez sem volt probléma mentes. Persze mi nem tudhatjuk pontosan mikor milyen adat mit takar, mert nekem is a 3. terhességem kisebb volt méret alapján mint a számolt idő de ettől nekem 6 hetesen és 4 naposan volt szívcső pulzálás az adatok  akkor a szikhólyag 4,1 mm a petezsák, 2,7mm volt és azt mondták ezek a méretek csak egy 5 hetes és 5 napos embrió adatai.
A 4.mostani babócánk  6 hetesen és 6 naposan megfelelt a mérete a korának ami a következő: szikhólyag 97mm , petezsák 2,75 mm, és volt szívhangja meg is hallgattuk.
 A tesóm védőnő és mindig azt mondja hogy minden baba máshogy fejlődik, nem lehet álltalánosítani azért vannak tól-ig határok. Van akinek az elején jobban fejlődik majd kicsit lelassúl, és van akinek fordítva az elején kisebb és hipp-hopp behozza  a lemaradást ami nem is lemaradásnak számít. Pihenj és ne idegeskedj az sokat segít a babának!!!

Fel a fejjel, és csak a jó dolgok járjanak a fejedben, minden rendben lesz. Tudom könnyebb mondani mint véghez vinni, hidd el sajnos tapasztalatból mondom, de az sem segít ha az ördögöt a falra fested.
Az egyik kutató professzor azt mondta nekünk, ha egy gyermek meg akar születni, megszületik, sok megpróbáltatást kibír .Amelyik nem akar azzal lehet 24 órából 48 at feküdni és sajnos még sem...... és igaza volt azt hiszem. 

Csak optimistán és minden rendben lesz, csak kicsit erősödnie kell, és az idő...pár nap és biztosan jó híreid lesznek róla!!



Kép
geregabi
London
 
 


Mucus, nekem tapasztaltabb baratnom direkt mondta, hogy a 8. Hetnel ne menjek hamarabb, mert csak magamat fogom stresszelni, ha meg nem latszik. az elejen napok is szamitanak...aztan megis mentem, elso alkalommal nem is latszott, mondjuk az 5. Het volt. Mindnesetre a fogamzas is tortenhetett kesobb, vagy hosszabb a ciklusod az atlagosnal, szoval egyelore ne parazz.

itt van amugy egy tablazat, a meretekrol, belinkelem
http://www.pocaklako.hu/terhessegi-ultr ... i-meretek/
en drukkolok, irj majd a fejlemenyekrol!

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Köszönöm mindenkinek aki írt a striák kezelésére használt krémeiről. Nekem sem DM, sem Rossmann nem elérhető itt, de sok jó ötletet kaptam   köszi

Ma voltam szemlegeltető körúton, egy kötött rövid ujjú pulcsit vettem amit tudok cicanacival hordani mert jó hosszú, meg egy muszlin miniruhát amit szintén nacival tunikának fogok használni. Nekem még jók a nadrágok, igaz a farmerok nem, de farmer szabású stretch nadrágjaim, meg a sok cicanaci igen.
 
A babócának is sok hasznos dolgot láttam de nem merek még vásárolni neki, a Keresztfiamnak és a barátnőm ikreinek vettem apróságot, most ha megyek haza akkor elviszem nekik. Nagy a kísértés, de babonás vagyok, nem mertek még vásárolni. 
A tesóm majd elküldi ha itt az ideje ami a kersztfiamtól marad, meg a párom főnökéék is 3, 2, 1 éves lányai után azt mondta félretesz pár dolgot. Tegnap már a hiper- szuper zenélő, forgó, villogó járókát odaadta, mondtam a páromnak még ne hozza haza.

Mindenkinek szép estét kívánok és remélem ismét szép hétnek nézünk elébe !!!



Kép
geregabi
London
 
 


Mucus, megértelek, ha parázol, mert én is ebben voltam a 12. hétig. Mindig kisebb volt, mint kellett volna, és pláne para volt nekem, hogy az első gyerekem mindig "tankönyvi" adatokat hozott. Volt olyan, hogy a táblázat már 39 mm-t írt a 9. héten, az én babám meg csak 27 mm volt. Aztán a 12. hétre megnőtt szépen 68 mm-re! Viszont igen, a kisebb méret lehet a baj előszele is, de látod, nem mindenkinél. Én biztos, hogy elmennék a helyedben 1 hét múlva is a dokihoz. Ha már van szívhang, az már jó jel, már kicsit lehet bizakodni.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Geregabi : szerencsére a stríákkal nem volt gondom , én sima testápolt használtam amúgy minden este szépen bekentem a hasamat és nagyon szép maradt a hasam

Üdv: Kriszti én is a Sote II-n fogok szülni  dr.Vonnák Eszternél .

Szombaton én is átvettem a Felicitas csomagot , ez a 2.dik ( amúgy az első amit a védőnő ad abban van egy könyv babagondozás és abban volt egy lap amit ki kellett tölteni és azt elvinni a bababoltba)  én elsőt nem kaptam , azt a védőnő adja , vagyis 2 éve meg 4 éve így volt , a 2.dik csomagot a helyi bababoltokban lehet átvenni , a 3.dik csomagot meg a kórházban adták.

Én is nézegetem már a kisrucikat , de amúgy még én se nagyon akarok vásárolgatni , bár most csütörtökön meglátjuk mit mondanak az Uh-n és ha minden rendben , akkor szerintem a babakocsit azt meg fogjuk venni , most jó áron van használtan meg jó áron van hozzá most bébihordozó is és akkor már csak még egy bébihordozó kell azt is majd vadászni fogok.

Csak persze ahhoz , hogy meg tudjam venni a babakocsit el kéne tudnom adni majd az előző babakocsinkat , amihez nem rég vettem meg a mózest , mert azt hittem még akkor ,hogy csak ugye 1 baba van.

Úgy néz ki nálam , most elmúlt minden panaszom , bár nagyon taknyos vagyok és elég csúnyán köhögök , remélem hamar rendbe jövök :-(

Tegnap megtartottuk anyukámnál Krisz szülinapját , igaz csütörtökön lesz , de most volt rá idő , mert jövőhét szombaton elviszik a keresztszülei ott is ünnepelni fognak , vasárnap hozzák haza , aztán délután meg lesz a szülinapi bulija , ahová az ovis társait hívtuk


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Nekem egész jól telt a hétvége, bár a hányingerem szombat estére ismét visszatért. Csak hogy nehogy elfelejtsem, hogy van  Kezdem nagyon unni. Úgyhogy a szombat esti mozi jól sikerült. Végig liftezett a gyomrom, de túléltem. Mondjuk szombaton az egész házat kitakarítottam, mostam, az autókat is kitakarítottam, lehet kicsit túllőttem a célon, úgyhogy a hasam is elkezdett fájni.
Ebből kifolyólag vasárnap ki se keltem az ágyból, csak enni, meg este elmosogatni. Olyan jól esett semmit se csinálni. Aludtunk meg tévéztünk egész nap. 
Most meg kezdődik a munka, DE holnap UH  Annyira várom már. Tisztára be vagyok sózva napok óta. Úgyhogy holnap jelentkezem. 
Jók legyetek,
Viki

Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Sziasztok!

Ma reggel érkezett a hír, hogy megszületett a bátyám kisfia!! Péter 4 kiló 7 deka makkegészséges!!! :)
Már nagyon vértuk, mivel az első időpont február 19.e volt! :)

A rosszúllétek nálam már elmúltak. Tegnap mondjuk kicsit túlterheltem a gyomromat, mivel megkívántam a bundáskenyeret, és így reggelire is, illetve délután uzsonnára is azt ettem! Kicssit talán olajos volt, este alig bírtam elaludni! :)

Vásárolni mi úgy terveztük, ha már majd tudjuk a nemét a gyerkőcnek, illetve sok mindent kint az Íreknél, a bátyáméknál szeretnénk megvenni, mert azt mondják, hogy ott kint szinte minden olcsóbb!! Sajna a babakocsitt nem tudjuk ott megvenni, de egy halom dolgot meg kapunk a barátoktól, rokonoktól, ahol már nem kell a gyerkőcöknek! :)


Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Jó reggelt,

Reni jobbulást kívánok, én ilyenkor sok grapefruitot eszem meg napi 3000 mg C vitamint.

Viki én is igy jártam múltkor 3 vastag padló szőnyeg es szobát felporszivoztam és minden bajom volt. És en is csak pihentem, de meggofogadtam 12 . hétig nem csinálok semmi nehezet.

A 12 hetes uh én is nagyon várom már. Itt apa jön mozizni,otthon anya jön unokat mozizni.

Szép napot, bár itt elég elrs a reggel.

Kép
geregabi
London
 
 


Sziasztok! Megpróbálok majd bővebben jönni, nagyon lefoglal mostanában a kisfiam. Csak gyorsan beleolvastam:

Geregabinak most annyit, hogy én a C-vitaminon olvastam, hogy napi 1000 mg fölötti adagtól (a 2. trimesztertől) kis súlyú újszülött is lehet!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Terhesség és szoptatás
Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
Állatkísérletek ezidáig nem igazoltak a C-vitaminnal összefüggő magzatkárosító hatást.
A C-vitamin terhes nőknek az ajánlott adagban (100 mg/nap) biztonságos. Azonban terhességben nem javasolt a szükségletet jóval meghaladó mennyiségű (1000 mg/nap feletti adagban) C-vitamin fogyasztása. Egy vizsgálatban kimutatták, hogy terhes nőknek a második trimesztertől a szülésig adott 1000 mg/nap C-vitamin adag mellett fokozódott az alacsony (< 2,5 kg) születési testtömeg kockázata.
A C-vitamin kiválasztódik az anyatejbe. Szoptatás alatt a C-vitamin szükséglet fokozottabb, de az ajánlott 100 mg/nap adagnál nagyobb mennyiségben történő pótlás nem javasolt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!


Szandra: én is sajnálom! :( De hátha meglesznek!


Az én vérnyomásom se túl harcias, ha már felmegy 120/70-re, akkor már egyéni csúcsot döntöttem... :)
Én mostanában extra álmos lettem, meg fáradékony, de talán az én hányingerem is csak reggelre korlátozódik, illetve arra a kis időre, amikor jön az emlékeztető, hogy hahóóó, ideje enni pár falatot...


Szombaton vettem nacit, amibe beleférek egy ideig, meg egy fekete cipőt a Deichmannban, gerinckímélőt, biztos, ami biztos. Meg D-vitamint, most ezt nyomják az izlandi póni mellett a legtöbbet. Anyu is kérdezte, szedem-e, mert az ő védőnője anno, mikor 8 hónapos volt velem, megkérdezte, mióta is szedi? Ja, hogy elfelejtette mondani, hogy kéne?? Na, én nem akarok ebbe a hibába esni. Az én agyam elég szita lett lett, mióta 2-en vagyunk, nem akarok még bűntudatos is lenni... Ti hogy vagytok vele? Mármint a D-vitaminnal? Elvileg nem tervezem, hogy minden nap beveszek egyet, csak 2 naponta, (meg várom, ugye, a napot!), de ártani talán nem árt... 


Én is majd csak 14-én megyek a 12. hetes uh-ra, de már alig várom...


Én vasárnap álltam neki takarítani - apa dolgozott-, de úgy elfáradtam, mint egy ló. :( Már várom, hogy egy kicsit visszatérjem az erőm, mert most a meghalni sincs erőm-fázisban vagyok.


Mucus: én is 6 hetesen voltam uh-on, nekem 7,3 mm volt a baba akkor, volt szívhang is. Lehet, hogy csak elszámolhattad, és csak 5 hetes, akkor még nem látják nagyon (géptől függ)...
Gabi jó mondta: pozitív hozzáállás!! :) Nem szabad rosszra gondolni, meg aggódni, azzal ártasz a babának (nekem is mindig ezt mondták!)


Reni: én is köhögök, egéggé zavar most már, de merek szedni semmit... A náthám elmúlt, oscilococciumot szedtem 3 napig, 6 óránként, na, az jó volt! 3 nap alatt úgy elvitte a náthám, mintha nem is lett volna! Pedig már a könnyem folyt, mert még tüsszögni sem tudtam. :(

Noja: bátyádnak gratulálok a kisfiához!

Én is egyelőre csak bújom a babacuccokat, vásárolni még nagyon nem merek... Hja, babonák...
Nálnuk babakocsi, babaágy meg hordozó van, maradt férjem kislánya után, meg babamérleg.
Baldachint, meg babaőrt akarok venni, (semlegs színűt), mert tuti!, hogy nem fogom kibírni, vásárlás nélkül. A bébiőrök egyébként is baromi drágák, ha az ember lánya kifog valami akciót, mindegy mire szól (babakocsi, babaágy...), akkor érdemes meggondolni, várjunk-e. Sztem. :)

Tegnap összeállítottuk a babakocsi, minden hozzávalójával, biztos, ami biztos, minden klappol-e. Azért mégiscsak 8 éve volt utoljára használva... (legalábbis pici babával).
Kerestem már szervízt, hátha el kell küldenünk, de apa szerint (is), meg szerintem is jó teljesen, csak ki kell mosni, fertőtleníteni. A tetején van kiszakadva egy kis szellőző-háló, de oda veszek anyagot, aztán odavarrom.

Április-májusra tervezünk egy kis lakásfelújítást, 2 szobafestést, betonozást, laminált padló lerakást, hát az nem lesz semmi, de utána már össze fogjuk állítani a babágyat is. Apa be van kicsit tojva, mert már nem emlékszik, hogy is volt, de majd anya! Kettőnk közül engem áldott (?) meg az ég kézügyességgel (függetlenül a mérnökségemtől)...   

Reméljük, azért ma kisüt a nap, és nem fog esni az eső! Úgy hiányzik már a napsütés!!!!


Kép
mbarbara
 
 


Gabi: az én dokim azt modta, mikor utoljára voltam, majd úgy választunk időpontot, hogy apa is tudjon jönni mozizni. Kötelező!! :)

Kép
mbarbara
 
 


Sziasztok. Remélem tudtok segíteni. 14 hetes kismama vagyok. A Mátyásföldi Klinikán - többek között -  magas kockázatot állapítottak meg magzati retardációra (alacsony testsúly). A párommal kicsit megijedtünk és szeretnénk orvost váltani. Abban az sztk-ban ahova tartozunk gyakorlatilag csak egy orvost lehet elérni, de tőle mindenki óvott. Ilyen eshetőleges problémával természetesen szeretnénk egy olyan orvost, akiben valóban megbízhatunk. Szerintetek átmehetek egy másik sztk-ba, vagy csak a szülésre kijelölt kórházhoz fordulhatok? Ha csak magánrendelésre mehetek akkor az az orvos hova adhat beutalót a kötelező vér- és laborvizsgálatokra? Sajánálom, hogy ennyi kérdésem van, de olyan hamar összejött a baba, hogy gyorstalpalón "tanuljuk" az egészségügy eme csodás rendszerét... :-)

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


Halihó!

Szia London!

Ha magándokihoz jársz, akkor azt csekkold, hogy van-e kórházi háttere, mert akkor oda utal be, ahol ő dolgozik. Akkor van kürházi háttere, ha az adott kórházban vezethet szülést. Ez is kétféleképp lehetséges, vagy alapból ott (is) dolgozik, vagy szerződése van az intézménnyel. Én olyan doki mellett döntenék, aki nem csak szerződéses, hanem alapból ott is dolgozik. Ha a magánrendelésére jársz, akkor a kürházi hátterével minden kötelező vizsgálatra tb alapon el tud küldeni. Nem tudom mennyire esik ki neked a Dél Pesti kórház, de ha nem, akkor én tudom ajánlani dr. Belics Zoránt, akinek magánrendelése is van, és vezető szülész orvos a kórházban, a legamagasabb minősítésű UH szakképesítéssel is rendelkezik és megfelelő UH gépe is van hozzá a magánrendelésén. És nagyon jó orvos, emberséges is, még rosszat senkitől nem hallottam róla. 

Drukk innen, hogy minden rendben menjen!

Szandra

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


@szandramandra:


Köszönöm a választ szandramandra. A Bajcsy-Zsilinszky Kórházhoz tartozunk. Két éve lett ez a kórház a városom ellátója, de sajnos még egy ismerősöm, barátnőm sem szült ott, így nincs személyes tapasztalaton alapuló infóm sem a kórházról, sem az ott dolgozókról. A páromnak viszont valaki javasolta dr. Mosonyi Pétert, aki ott vezet le szüléseket, és sztk-ban is rendel a magánrendelése mellett. Sokan javasolják ő a neten, de mivel nem tartozunk ahhoz az sztk-hoz, a magánrendelése pedig kissé messze van tőlünk, előbb tudni szerettem volna, hogy mehetek-e egy másik sztk-ba, ha ott dolgozik a fogadott orvosom, illetve ha felkérjük, akkor az hogyan befolyásolná a kötelező vizsgálatokra való beutalókat. (Mivel közel van a 16. heti kötelező hetem, az idő is sürget kissé, hogy döntsünk.) Végülis ha a kórházba utalhat be, az nem rossz, legalább az épülettel is ismerkedem.

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


Sziasztok!

Üdv Kriszti!

Gabi, ha jössz haza vizsgálatokra, vásárolj be itthon az általad választott stría és egyéb krémekből. Akkor lesz készleted! :)

London, elvileg szabad orvosválasztás van, tehát mindegy hova tartozol helyileg, mehetsz nyugodtan más dokihoz. Én is javaslom, hogy olyan orvost válassz, akinek van sztk-s szerződése, háttere, és profi magánrendelése. Nyugi, minden rendben lesz! Mekkorának mutatta az uh a babátokat?

Noja, nagy gratula a "kis"babához! :) :)

Mucus, nekem a 6 hetes uh-on 30 mm volt a petezsák, és 6,3 mm az ülőmagasság, és volt szívhang. Az első babámnál 5 hetesen voltam az első vizsgálaton, akkor még semmit nem látott a doki, csak a megvastagodott nyálkahártyát, aztán 1 hónappal később már ott volt, és rendben volt vele minden. Ő most 11 hónapos raptor-bébi. :) Szóval ne aggódj! :)

Barbara, egy kalappal a felújításhoz, babásan külön kihívás lesz! ;)

Vérnyomás, én is 90/60-asok táborába tartozom, én ennek örülök. Sportolás miatt sportszívem van, ez nekem jó, a kardiológus főorvosnő megdícsért, remek állapotban van, örökké fogok élni... :D :D

Vásárlás, én semmit nem vettem még, kisfiamtól van minden, még össze sem gyűrődtek a kinőtt ruhái, szépen összehajtva várják a Kistesót. :) Meglátjuk, mert ha kislány lesz, akkor mehetek vásárolni, mert mindenünk kék... :D


Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Szia London, 

Ha magas kockázatot állapítottak meg, akkor szerintem érdemes a további lépéseken is gondolkodni, nem csak a dokin, hanem az amniocentézisen.

Ezt az sztk-s dolgot nem tudom, hogy szabályozzák, de nálunk (Szigetszentmiklós) ha valakinek bp-i fogadott orvosa van, semmit nem csinálnak meg a helyi sztk-ban  Ki van írva egy papíron... Hogy ez csak helyi "sajátosság", vagy szabály, nem tudom... Érdemes a kinézett dokival megbeszélni, és/vagy az adott sztk-ban megkérdezni. Sok szerencsét hozzá...

Noja, gratulálok az új családtaghoz!  

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Ezek az egészségügyi ellátási kérdések nem egyszerűek. Én meglepve hallom, hogy nem mehetnék a lakóhelyem szerinti sztk-ba. Pedig elvileg kötelesek ellátni, területi illetékesség miatt. Más kérdés, hogy nekem a 11. kerületi sztk-ba ugyanezt szokta a háziorvosom írni a beutalóimra, mert ugye ahol ő rendel (és őt is választhatod szabadon) ott is kötelesek ellátni.  Szóval ez szerintem jogtalan, persze egy betegjogi emberke biztosan jobban tudná. Nem mintha akarnék oda menni.

A magán nődokik nem mind tudnak beutalót írni laborra meg ilyesmire, gondolom a kórházi szerződésük függvénye. Az enyém pl. a háziorvoshoz irányított ezzel.

London, a mátyásföldi klinikán nem mondták, hogy milyen további vizsgálatokat ajánlanak? Nekem szépen felsorolták, hogy mi a sorrend, és mit kinek javasolnak, szerencsére nálam minden oké. Vannak még lehetőségek a szűrésre a magzatvízvétel előtt is, most már vérből is nagyon sok mindent meg tudnak állapítani, az invazív beavatkozásokat amennyire lehet kerülik. Egyébként az ottani orvos is nagyon jó szakember, igaz nem szüléssel kapcsolatban, de van ismerősöm, akinek ő az orvosa, a Fábián doktor.
Én a Bajcsy szülészetéről eddig csak jókat olvastam, de lehet az már régebben volt...

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Picuralmos: majdnem 7 cm volt a drága, és az ultranhang készítése alatt folyamatosan azt mondták, hogy - a 3 centis myomám ellenére, amit szintén ekkor tudtunk meg - jók a méretei, erre 5 nappal később a vérvétel eredménye után "pontosították" a diagnózist, miszerint 1:113 az esélye a magzati retardációra, vagyis hogy pici a súlygyarapodása.

Kriszti0921: Természetesen bármilyen vizsgálatnak alávetném magam, hogy kiderüljön van-e egyáltalán baj, vagy csak így védi magát a Klinika, hogy "magas kockázati arányt" jeleznek előre, de előbb egy olyan orvost kell találnom, akiben megbízhatunk. Nálunk is azt mondta a védőnő, hogy ő és a háziorvos csak a területileg illetékes sztk-ba tud beutalókat adni.

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


@eufemia:


Csak annyit írtak az email-ben, hogy kis dózisú aszpirin szedését javasoltják és keressem fel a terhesgondozásomat. A gond az, hogy arról az orvosról akihez az sztk szerint tartozom, mindenkinek rossz véleménye van. Most, hogy kiderült talán baj van/lesz, nyugodtabb lennék egy olyan orvos kezei alatt, akiben megbízhatom. Úgyhogy most orvosvadászaton vagyunk a párommal... Szerencsére már van egy jelöltünk. Ő ráadásul a Bajcsy-ban vezet szüléseket, szóval már csak a problémás egészségügyi rendszeren kellene átrágnom magam, hogy tisztában legyen a lehetőségeimmel és tudatosan felkészülhessek a rendszer buktatóira...

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


@london811:


Ez nem az a vérvizsgálat, amire azt mondják, hogy nem olyan biztos, meg sok a tévedés lehetősége? Vagy az az afp? Ha az uh-n minden Ok volt, akkor talán olyan nagy baj nincs! Én drukkolok!

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


szandramandra,
A kombinált teszt megbízható, az AFP az, ami nem, már olyan elavult, hogy én úgy tudom, számos Ny-Eu-i országban nem is alkalmazzák. Talán Angliában se, majd geregabi megerősít / megcáfol.

London, nekem 1:188-hoz lett a szám (Down), úgyhogy nekem is javasolták az amniocentézist. Én meg azt mondtam, hogy 2 éve közdünk ezért a babáért (az elsőért is ennyit kellett), először inkább kinyitom a pénztárcám, és kifizetem a Nifty-t, félek a vetéléstől. Ma reggel voltam, levették a vért, 3 hét múlva eredmény.

Egyébként azt is javasolták, hogy a 16. héten megismétlik a genetikai vérvételt, és annak fejében dönthetek a további lépésekről, de akárkit kérdeztem, akinek csak volt, a 16. heti mind rosszabb lett a 12. hetinél. Úgyhogy nem várok addig...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


@szandramandra:


A genetikai betegségek szűrésénél 90-95%-os a találati rátájuk, ez azért elég magas, itt nem is volt gond. A vérvizsgálat alapján pedig "csak" magas a kockázata (1.113) az alacsony súlygyarapodásnak, ami ugyebár még nem egy biztos, megalapozott diagnózis, csak egy rossz arány. De a myoma és a rossz lehetőség miatt egy megbízható szakembert szeretnék most már magam mellett tudni.

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


@kriszti0921:


Több ismerősömnek is rossz lett a Down száma, de mindegyik baba egészségesen született.

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


London, én ezt a "magas kockázata van az alacsony súlygyarapodásnak" - dolgot nem értem. Ez a születési súlyára vonatkozik majd a babának? És amúgy ez miért baj? Ha mindene rendben fejlődik, akkor tökmindegy, hogy 2600 vagy 3900 grammal születik meg. Lehet én vagyok naív? Amúgy most hol tartasz kilókban? Többen vagyunk itt, akik nemhogy nem híztak, de fogytak a kezdetek óta 2-3 vagy több kilót, mégis jók a babák eredményei. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az új orvosod mit fog mondani...


Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


London, igen, tudom, a legtöbb baba attól még egészségesen születik meg, de azért nekem kellett valami bizonyosság erre. De bízom a kisbabámban, úgy érzem, tökéletesen egészséges és fiú  

Kép Kép
kriszti0921
 
 


@picuralmos:


Növekedési, fejlődési lemaradást jelent. Akkor szokták mondani a babára, hogy magzati retardációban szenved, ha két héttel elmarad a fejlettségben a kortársaitól. Mivel mi napra pontosan tudjuk mikor hoztuk össze a babát, így nem "számoltuk" el magunkat. Anyu is azt mondta, hogy ne aggódjak pici mamának pici babája születik, de ha beigazolódna akkor a fennmaradó hat hónapra fekvésre ítélnének és súlyos esetben akár "roboláló" szerekkel növelnék a babát...

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


@kriszti0921:


Egy igazi anyuka már az első perctől aggódik a csöppségért és a legjobbat akarjuk nyújtani nekik. 

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: