Új privát üzeneted érkezett!

Jupííí! El sem hiszem hogy sikerült. A kicsinek majd csak akkor ha voltam a dokinál.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Füles,
üdv itt :) Nagyon szép neve van a gyerekeknek.

Krikri,
ügyes vagy, jó lett a vonalzó :)

Oui,
Izraelben? Onnan tudna neked hozni bogyót :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Krikri, én nem látom a vonalzód, explorerben...
De Noámiét sem, nem tudom miért...
Füles, de jó, de hogy milyen bátor vagy, ilyen kis körkülönbséggel!:)
A tegnapi napom nekem az azon való izgulással telt, hogy helyezem el a lakásban a 3 gyereket...
Van 2 hálónk és 1 nappalink...
A 3 gyerek 1 szobában, mi meg a hálóban?
A pici először úgyis a hálóban lesz, amíg pár hónapos nem lesz...

Izrael: már haza is jött, olajbogyót nem hozott, de bigmacet igen, mert kértem tőle, hogy a reptérről hazafelé ugorjon be, éjjel 11-kor sikerült bevágnom.
Ma megint ment vidékre, ma este sem lesz itthon.
Igen, sokat utazik, de néha jobb is, mert nagyon stresszes a munkája, kicsit nyugisabb, mikor nincs itthon.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 

 
 

Sziasztok!!!
Ha megengedítek én is csatlakoznék, már nagyon régóta lesem ki van itt de nagyon nem mertem jönni, még most is húzni akartam de már lassan 3 hete táppénzen vagyok és kezdek unatkozni :oops:
Röviden rólam 2010 volt 2 terhességem sajnos kiderült sárgatest elégtelenség volt az oka...majd egy évig nem jött össze a baba így elküldtek egy komolyabb intézetbe ahol elvégezték március 8-án az első inszemet, ami sajnos nem sikerült...viszont a második sikeres lett :wink: Április 11-én
9 hét 3 napnál tartok a kritikus heteten túl vagyunk!De nem dolgozom!
Nekem kötelezően 2 hetente kontroll van!Hetfőn megyek ismét
Ennyit rólam és 1 éves házas vagyok 5 év párkapcsolat után :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Füles, Noci, üdv itt köztünk :)

Gratulálok mindkettőtöknek a babákhoz.

Noci, én is unatkoznék otthon, nem csoda, hogy nem bírtad tovább! Mondjuk én meg ma azt érzem itt a munkában, hogy nincs annyi magnézium a világon, ami segítene ezt elviselni, ami most itt megy : :? Na mindegy, ennek a napnak is vége lesz egyszer, és legalább már tudok arra gondolni, hogy belátható időn belül nem kell jönnöm többet! :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni én is! Múlt héten kedden teszteltem pozitívat. Orvosnál még nem voltam, de a terhességi kalkulátorokkal úgy számoltam, hogy január 25 lesz az időpont.

Nekem ez a második terhességem, az elsőből 2011. márciusában született egy gyönyörű lányom, akivel jelenleg itthon vagyok.

Tüneteim egyenlőre nem nagyon vannak szerencsére. Talán egy kicsit aluszékonyabb, fáradékonyabb vagyok, illetve mostanában valahogy nem tudok olyan jó ízűeket enni.
csutak27
 
 


Sziasztok!

Noci: Üdv köztünk, gratulálok a babához, főleg, hogy ilyen út vezetett hozzá. Pihenj sokat! Rosszullétekkel hogy állsz? Vagy Te már túl is vagy rajtuk?

Viki: "Nincs annyi magnézium a világon, ami segítene ezt elviselni." :lol: Jót mosolyogtam, de gondolom cseppet sem olyan mulatságos. Kitartás!!!

Rajtam ma olyan álmosság van. Számom a perceket vissza, hogy mikor alszik már Ábel, mert én is dőlök be az ágyba. Férjnek ma van a szülinapja és még egy egyszerű kis tortát is össze akarok dobni. Meglátjuk...

Oui: A férj távollétével én is így vagyok néha, ahogy Te is írtad.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Csutak: Üdvözlünk téged is! Gratula neked is a kicsihez és a picihez is!

Kalkulátor szerint az én napom január 28. Én leszek a legutolsó???

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást!

Oui, kicsi körkülönbségeket terveztünk, szerencsére sikerült is. Nem mondom, hogy nem nehéz, vagy volt az elején, de leleményességgel lehet bírni :D Emlékszem, hogy Kincső pár hetes volt, a nagy bundáskenyeret szeretett volna vacsorázni, a kicsi is persze enni kért, férj meg persze még dolgozott.Nem volt mit tenni, szoptattam és közben bundáskenyeret készítettem :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára füles33 2012.05.31 12:06-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Sziasztok!!!!!

Viki: kitartást kívánok a munkához!Mit dolgozol hány órában ha szabad tudni :wink:

Krikri: én azt hittem 2-3 napja, Hogy múlóban van de na megint rám tört egy kis rosszullét 6-8 hétig inkabb émelygtem,meg nagyon égett a gyomrom, de az a gyogyszer miatt is...majd mikor a 8 hetet betöltöttem na ott volt minden akkor felerősödött, az a stádiumában amikor a baba megindul rendesen a növekedésben amúgy :wink: 9-10 hétre meg mondjak kezdd csillapodni...hát az étvágy kérdés mit enni mint nem enni mindig meg van meg az undor :lol: Ahogy a du 2-3 órás alvás is be csúszik :lol: :wink:
Szóval vannak :wink: :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Az én kalkulátorom 2013.01.01. :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Teljes munkaidőben dolgozom, könyvelő vagyok.

És most nagyon tele van az ebéddel a pocakom, nem esett jól :( Ráadásul ma megint egész nap görcsöltem.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nagyon várom már, hogy a 12. héten túl legyek, hátha szűnnek a tünetek, meg már akkor tudja mindenki, nem kell még tartanom is magam...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!
Rég nem voltam, de olvasgatlak titeket. Nem nagyon tudok hozzászólni a témákhoz, mert nekem ez az első és minden infó új. :)
Tünetem se nagyon van, az állandó görcsölésen kívül.
Voltam UH-on kedden. Papír szerint 6+3 voltam akkor, de megnyugtattak, hogy a ciklus követés miatt, tudjuk hogy a 32 nap miatt nem annyi az annyi. 16 mm-es petezsákom van. 2 hét múlva kontroll. Én is táppénzen vagyok, feküdnöm kell és nagyon unatkozok!
szasszi85
Heve megye
 
 


Ti írtok amúgy naplót? Én elterveztem, hogy fogok, de nem nagyon jut rá idő, pedig olyan jó lenne!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Köszönöm én is a kedves fogadtatást!

Füles: mi is kicsi korkülönbséget terveztünk, ez úgy tűnik összejött. Kicsit meg is vagyok ijedve tőle, de azzal nyugtatom magam, hogy később sem lenne könnyebb, ráadásul akkor még dolgoznék is.

Krikri: szerintem ne vegyél rá mérget. A lányomnál is fórumoztam, és a márciusi topic fele kb. 2-3 héttel korábban szült, mint ahogyan ki volt írva. Persze nem mindenki. Egyébként én tegnap voltam olyan mint az őszi légy.

Nóci, nekem az előző terhességemnél csak a 8. héten kezdtek el jönni a tünetek. Pontosabban az éreztem az alhasamban, hogy történik odabenn valami (szurkálásnak azért nem nevezném), illetve kicsit többet aludtam, de nem volt vészes.

Viki: nem tervezem, nem vagyok kifejezetten naplóírogatós típus, de a határidő naplómba úgyis bekerül a lényeg, mert ált. viszem a dokihoz, és oda írom a kérdéseimet és a tudnivalókat, plusz még vezetni fogom a méreteimet (súly, centik), ez az előző terhességnél bevált, így nem híztam túl sokat
csutak27
 
 


Sziasztok, hú de jó sokan leszünk!
Leírom, hátha valaki jár majd hasonló cipőben. Egy hete beteg vagyok, ma reggel már úgy fájt a torkom meg a tüdőm, hogy algopyrinnel mentem dolgozni, de haza is jöttem... Délután felírt a doki Augmentint (antibiot). Felhívtam a nőgyógyászt, mert nagyon aggódom, hogy lehet-e a baba miatt, és azt mondta, mehet. Én mindig aggódom, mit lehet a terhesség alatt és mit nem, de a nőgyógyász szerint penicillin származékot lehet.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Noci, csutak
Üdv köztünk!

Füles, hohoho! Van nálam bátrabb 3 gyerekes anyu is!!! :) Nálunk 16 hónap korkülönbség van a 2 "nagy" között. Az én környezetemben mindenki hüledezik azon, hogy lehetünk ilyen bátrak.

Viki,
Terhesnaplót nem írok, babanaplót majd biztos. Az első kettönek is írtam.
Sajnálom a görcsöket, pihenj sokat!!! Dokid mit mond erre? Muszáj menned dolgozni, nem tudsz kivenni pár nap szabit?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Képzeljétek, ma felhívott a főnököm, hogy menjek be napokban az irodába, mert beszélni akar velem.
Végül kiszedtem belőle, hogy egy új poziciót akarnak nekem felajánlani!!!
:shock:
4 éve itthon vagyok, úgy volt, hogy szeptemberben visszamegyek dolgozni, csak hát ugye becsúszott Hármaska.
Álmaim állása lenne, csillagos ötös fizuért. Szívem vérzik. :cry:
Kedden megyek uh-ra, akkor már kell szívhangnak lennie. Ha minden ok, akkor másnap sajna vissza kell utasítanom ezt a soha vissza nem térő lehetőséget. :?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Te mit dolgozol Honeymoon? Nagy szerencse, ha ennyire várnak vissza:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Doki azt mondja, hogy amíg nincs vérzés és nincs olyan komoly görcs, hogy ne tudjak megmozdulni, csak feszít, addig nincs baj. Igazából ezt először mondta, meg hogy szedjek rá magnéziumot. Aztán másodszorra, amikor voltam, pont 1-2 napja nem görcsöltem, ezért nem kérdeztem rá megint. És sajnos most pár napja erősödik, de érdekes, mert tegnap pl egy percig sem görcsölt. Hétfőn találkozom vele a kórházban a vérvétel miatt, akkor meg fogom kérdezni.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Oui,
Médiatervező vagyok egy médiaügynökségnél. Reklámkampányokat tervezek/tem , stratégiai szempontból, nem pedig kreatív szempontból. Stratégia arra, hogy ki legyen egy adott termék célcsoportja, milyen médiában menjen, mikor, mennyiért, meddig.
Az eddigi klasszikus média vonalról átmehetnék az online média részre, és ez nagyon érdekelne. Ráadásul,olyan fizuért, hogy soha tôbbet semmi gondunk nem lenne. Szóval hatalmas karrier lehetőség 4 év Gyes után, a válság közepén! Ritka az ilyen.
De ez nem családanyának való meló. Még ha Hármaska nem is lenne úton, akkor is elgondolkodnék.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sajnos abban egyetértek, hogy nem 3 gyerek mellé való (persze majd ha sokkal nagyobbak leszek, az más).
Nekem 2 mellett is nehéz megoldani.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Jó reggelt!!!

Honeymoon: ez aztán valóban nagy lehetőség :( De a hármacska már ott van :cry:

Viki: nekem volt és nem sokára lesz veszek terhességi naplót és abban vissza menőleg bele fogok irni mindent, amugy most vezetem az iPadomban :wink:

Ki hogy van ma ebben a fergeteges időben és tegnap!?
Nekem nagyon fájt a fejem, de szerencsére hamar elaludtam :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Oui és mindenki: Ezen a linken megtalálható a Teratológiai telefons tanácsadós telefonszáma. Itt lehet érdeklődni a gyógyszerek után, hogy mik azok, amiket terhesen is lehet szedni. Sajnos sok helyről hallani, hogy olyat ír fe a doki, amit nem is lehetne. Érdemes esetleg itt is megérdeklődni, több szem többet lát alapon.

http://www.pocaklako.hu/felkeszules-a-t ... hessegben/

honeymoon: Sajnálom, hogy pont ilyenkor találtak meg ezzel a munkával, de biztosan a gyerekek után akadnak majd még jó lehetőségek.

Viki: Én nem írok terhesnaplót. Babanaplót fogok. Ábellel is írtam, jó néha elővenni, de a szüléstörténetet a mai napig nem voltam képes leírni. Még mindig igyekszem feldolgozni. Te jobban vagy már ma?

Noci: Nekem az életkedvem elment mikor reggel felhúztam a redőnyt és megláttam ezt a szomorú időt. A tegnap szülinapozás viszont szuper jól sikerült. Olasz kaját ettünk, azt hittem ő kapja a megtisztelő címet hogy először viszontlátom, mert betegre ettem magam. Szerencsére megúsztam.

Én tegnap telefonon elmondtam anyukámnak, mert féltem, hogy el fogom szólni magam. Nagyon örült. 3,5 év alatt 4 unoka... Csak győzze feldolgozni.

:)

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Köszi, jobban vagyok :) Tegnap nagyon rossz volt, és ráadásul görcsölt is a hasam folyamatosan, egész este. Viszont végre volt energiám munka után elpakolni otthon, és végre nem egy csatatér a lakás.

Én sem örülök ennek az időnek, de legalább már péntek van, és ez komolyan tartja bennem a lelket. Alig várom már, hogy otthon legyek hétvégén, takarítani-rendezkedni-pihenni-olvasgatni szeretnék! Bár a férjem szinte egyik nap sem lesz otthon, de akkor is várom, mert sok volt ez a hét, úgy érzem.

honeymoon: gratulálok, még ha nem is tudod elvállalni, akkor is jóleső érzés, hogy rád gondoltak!

Ti mit csináltok a hétvégén? Én holnap töltöm amúgy a 8.hetet, annyira örülök, hogy megy az idő. Nagyon várom már, hogy eljöjjön a 12. hét, és el lehessen mondani mindenkinek, hogy ne kelljen titkolózni :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Krikri, köszönöm, szuper ez a link!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui: Nagyon szívesen. Amit biztosan ezer százalékra tudom, hogy be lehet venni (persze nem marok számra) az fájdalomcsillapítók közül a Panadol. Sajnos én migrénes vagyok, így mindenre fel vagyok készülve. Ábellel is volt, hogy néha be kellett vennem egy szemet mert iszonyatosan fájt a fejem.

Viki: Hétvégén pihenj sokat, feltett lábbal! :) Emlékszem, hogy nekem minden nap amikor dolgoztam és terhes voltam Ábellel óriási erőfeszítés volt, hogy nyitva bírjam tartani a szemem. Volt olyan, hogy el is aludtam. A másik parám az volt, hogy nehogy hányjak. Szerencsére az kimaradt. Meddig tervezel dolgozni?

A hétvégi program a semmittevés családilag. Kirándulgatunk, meg vásárolgatunk, mert Ábel sok ruhát kinőtt. Titkos vágyam venni egy jó vaskos könyvet és feltett lábbal olvasgatni (haha bilibe lóg a kezem). Mindenkinek ajánlom. :wink:

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Felhívtam őket, nagyon kedvesek voltak. Augmentint mindenképp szabd, és az algopirint is, fájdalomcsillapításra a rubphen és az algoflex is megengedett.
(Egy kis sztori: az első terhességem alatt Beirutban töltöttünk 3 hetet munka miatt, persze rögtön az elején hasonlóan beteg lettem: akkor kintről hívtuk fel a szülészeti ügyeletet, hogy mit lehet szedni. Szóval ennyire izgulok mindenen a terhesség alatt, de lehet, hogy mindenki így van ezzel.)
Hétvégi pihenés: nekünk az akkor szokott összejönni, ha megyünk valahova barátokhoz, mert akkor a gyerekek szétszóródnak, eltűnnek a barát gyerekekkel játszani, mi meg leülünk beszélgetni:). Akát kettesben a férjemmel, ha a barátaink épp sütnek-főznek. Itthon sosem jön össze a pihenés. Bénák vagyunk.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Krikri: tényleg hasznos a link elmentettem én is, köszi!

Én is fejfájós vagyok, az előző terhességemnél volt kb. 5 nap a 12 és 16 hét között, amikor annyira fájt a fejem, hogy ha nem csillapítottam, akkor nem maradt meg bennem semmi, még a víz sem. Kb. 1 napig tartott ez az állapot esetenként. Szerencsére ez már a második trimeszter elején volt, így már napi 1 algopyrint szedhettem, az elég volt arra, hogy legalább ne hányjak (az algopyrin használati utasítására rá van írva, hogy az 1. és 3. trimeszterben nem szedhető).

Viszont amit megtanultam, és javaslok is mindenkinek, az a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel. Én akkor ráálltam arra, hogy napi 3 l vizet megigyak, és onnantól nem fájt többet a fejem. Tudom a napi 3 l víz nagyon sok, és egész nap WC-re jár tőle az ember, de ez is rendeződött úgy 1 hónap alatt (ráadásul inkább pisilni jártam, mint hogy a fejfájástól hányjak, vagy feleslegesen gyógyszert szedjek terhesen)
csutak27
 
 


Én is elég sok vizet iszom, kb 2-3 liter megvan, és úgy ahogy mondod, az elején nagyon sokat kell pisilni, de aztán rendeződik és visszaáll a rendes kerékvágás.

Én úgy tervezem, hogy ha bírom, akkor sokáig dolgozom, november közepe tájára gondoltam. Ha mondjuk szeptemberben szülnék, akkor biztos, hogy az egész nyarat otthon tölteném, de novemberben a félhomályos lakásban nem tudom elképzelni, hogy mit csinálnék, max azt, hogy depibe süllyedek. Meg nyilván anyagilag sem mindegy, mert a táppénz nagyon alacsony :(

Ti hogy tervezitek? (Már aki dolgozik)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Én is azt terveztem elvileg, hogy sokáig dolgozom, de mivel a nagy most megy iskolába, lehet, hogy szeptembertől táppénz, mert ha dolgozom, akkor úgyis bébiszitter megy érte heti 4x... Akkor már nem veszítek olyan sokat a táppénzzel, és lelkileg is jobb mind a kettőnek, ha én megyek értük délután...

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui: Most nézem, hogy Mira lányod 3 nappal idősebb csak Ábeltől. :) Jó meleg nyár volt... :)

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Krikri: És hogyhogy nem voltál benne a 2009 augusztusi fórumban?:)
Igen, én sajna itthon izzadtam a kanapén, mert kinyílt a méhszáj, és 3 hetet feküdnöm kellett... Aztán meg alig akart megszületni a picuri, csak a szex segített.:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Az NLC augusztusi fórumában voltam/vagyok. De most inkább átpártoltam ide.

Akkor megérte feküdni... :D Hol szültél? Én a Szent Imrében. Hát az utolsó három hónap önmagában sem egy leányálom, de 35 fokban... Olyan volt a lábam mint egy elefántnak. Mondjuk télen sem lesz egy nagy élmény. El sem tudom képzelni, hogy milyen ruhákat fogok hordani. Nyáron csak magamra kaptam valami könnyűt és kész voltam, nem is nagyon kellett külön vásárolgatni. Viszont téli gyereknél egyszerűbb a hozzátáplálás. Pont tavasz/nyár lesz mire kezdjük tele friss zöldséggel, gyümölccsel.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Én télire vettem egy 2 számmal nagyobb télikabátot a promodban, volt 2 terhesgatyám (2 in 1), 2-3 terhesfelsőm és csókolom:).
Utána a gyerek kendőben befért a kabát alá, egész praktikus volt.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Na végre itt egy kicsit ki sütött s napocska :lol:

Viki: mi hétvégén holnap megyünk kutya találkozóra :lol: Van egy kölyök amerikai bulldog kis kutyánk és most fog találkozni a tesoival :lol:

Algopirin: igen az én orvos is azt mondta lehet szedni!!!!

Fejfájás: tegnap nekem is fajt de ha sokat iszunk kismamik hamar eltudod múlni :wink:

Mit szólnátok ahoz, hogy ha csinálnék egy táblázatot, hogy tudjuk ki hol tart hol szül hányadik gyerek mi lesz a neme stb...????? :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Olyan jó látni, hogy ilyen szépen növekszik a társaság!Remélem jó sok baba fog születni jövőre.

Bocsi, hogy tegnap nem jöttem, csak egy kicsit nagyon kimerültem, meg fájta a fejem.
Voltam dokinál, meg Uh-n is.
Minden OK! Volt szívhang is, és az Uh szerint egy héttel idősebb a méretei alapján.
Olyan jó volt hallani a szívverését. Totál szétolvadtam.:)

Mondjuk egyetlen egy negatívuma volt a tegnapi napnak. Az Uh-s csajra szívem szerint ráborítottam volna az asztalt.
Hát azt a stílust, ahogy megkérdezte, hogy kívánt terhesség? Na az komolyan mondom bicskanyitogató volt.
Azt amikor kicsattanó vigyorral közöltem, hogy nem csak, hogy kívánt, de tervezett, na akkor úgy nézett rám mint egy totál elmebetegre.
Ennyit az SZTK szépségeiről. Le vannak pukkantva!!!!!
Velünk akkor is madarat lehet fogatni.:):):)

Bobojszka

Kép

Kép
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


Bobojszka, örülönk a szívhangnak :)

Noci, én pont tegnap este elkezdtem otthon csinálni, mert egyedül voltam és untam magam! A hétvégén majd folytatom, de ha neked van kedved megcsinálni, meg is csinálhatod!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Bobojszka,
Komolyan mondom, én nem értem ezt. Mi köze egy uh-s dokinak, hogy kívánt terhesség e. Ezt protokoll megkérdezni?! Nekem mindhárom gyereknél megkérdezték.

Noci,
Szuper ötlet a táblázat! Én benne vagyok! Így sokkal könnyebb lesz megjegyezni, majd követni egymàst a végén. Remélem még azért jelentkezik jó pár bújdosó kismama. :)

Oui,
Nálunk is majdnem hasonló volt a helyzet. 16. Héttől folyamatos brutál keményedések, mindenféle méhlazítót kellett szednem. Aztán a lánykám a 41. Héten bújt csak ki, úgy hogy naponta szex volt apával, hogy történjen már valami. :)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Jelentem nekem is megvan a szívhang , és 6 mm-es a baba!!!:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Viki,
Én úgy tervezem, hogy ha minden ok jövőhéten, akkor papíron visszavatetem magam dolgozni, mint Dávid előtt. Akkor nagyon jó fej volt a cég, remélem mostbis az lesz.
Tényleg, te mint könyvelő hátha tudod: most csak az kap TGYAS-t és GYED-et, aki a szülést megelőző 365 napban biztosított volt. Ha én most hivatalosan állományban vagyok egy cégnél, de GYES-en vagyok, az biztosított jogviszonynak számít?

A lányom szptemberi, a fiam februári. Az én öltözködésem lényegesen egyszerűbb volt nyáron nagy pocakka. Viszont utáltam, hogy a gyereket kb fél éves koráig 20 rétegbe kell beöltöztetnem. Dávidnál ez csak 1-1,5 hónap volt és nem kellett 1000 hacuka. Az húúú de nem mindegy!!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Oui,
Gratulaaa!!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Húúúú de sokan lettünk, vissza se tudom olvasni :-)

Viki, én is könyvelő vagyok.

Üdv az újaknak! Valaki írta, hogy jan.28-ra van kiírva, az nekem a születésnapom.

Én 2012.12.31 vagy 2013.01.01-re vagyok kiírva, de hát gondolom előtte-utána 2 hét belefér.

Olvastam, hogy mindenki rendben van, kivéve oui-t, de remélem hamar meggyógyulsz! Pihenj sokat -már amennyire lehetséges a gyerekek mellett -

Nem írtam egy pár napig, mert sok volt a meló és örültem ha hazajöhetek és pihenhetek a férjemmel egy kicsit.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Köszi!
Azt mondjuk nem részletezem, hogy szédelegtem a metróban betegen (autó persze a férjnél), aztán rögtön jobb kedvem lett, mikor megláttam 10 kismamát, aki szintén vizsgálatra várt, és a doki épp a műtőben volt.:)
Ez a tgyás jogosultság engem is érdekelne...
(Azt tudom, hogy előző évi 180 nap alapján számolják az összegét, ha előző évben nincs 180 nap, akkor a szüléstől visszafelé keresnek 180 napot. Nekem az lesz sztem...)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sajnos béres dolgokkal nagyon alapszinten foglalkozom, ezért nem tudom rá a választ. Viszont nagyon sok ismerősöm dolgozik benne, úgyhogy ha összegyűjtjük egyben a kérdéseket, akkor felteszem nekik!

Oui! Szuper a szívhang <3

A téltől én is megijedtem először, de aztán rájöttem, az első pár hétben úgysem nagyon megyünk sehova. Márciusban már tök jó idő van, és az egész nyarat kint tölthetjük. Télre meg már lesz akkora rutinunk (első gyerekeseknek főleg), hogy el merjünk indulni. Szóval ez szerintem így sokkal jobb, mint ha mondjuk szeptemberben szülnénk. Persze tök mindegy, csakhát nézzük a jó oldalát. És igen, az is jó, hogy a hozzátáplálás nyáron kezdődik meg, úgyhogy lehet gyümölcsözni-zöldségezni, meg elrakni mélyhűtőbe nekik saját készítésűt már télre.

Kabát ügyben én is félek, gondolom egy vagyon a kismama kabát. Na mindegy, ez van.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Kabátból sztem tényleg nem kell külön a méregdrága kismama - én még a kiöltözős munkahelyemre is a 2 számmal nagyobb promodosban jártam, nem volt gáz, csak a karját kellett felhajtani.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Az a baj, hogy én annyira kicsi vagyok amúgy is (34-es a méretem), hogy nagyon nagy lenne szerintem a hátamra. Na mindegy, majd körülnézek, ezen még kár gondolkodni :)

Viszont ami nagyon zavar, hogy napközben csak óvatosan tudok olvasgatni a gépen, mert a kolléganőm igaz, hogy messziről, de rálát a monitoromra, úgyhogy nem tudok sok babás oldalt megnyitni. De mire hazajövök, annyira fáradt vagyok, hogy nem esik jól itt ülni, pedig annyira lenne kedvem olvasgatni.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Oui: Gratulálok a szívhanghoz! De jó már neked, hol van még 12.-e... :?

Annyit beszéltünk a gyógyszerekről, hogy délutánra olyan migrén kapott el... A gyógyszer is alig segített. Sétáltunk egyet a jó hűvös levegőn csak utána lett jobb. Még most sem az igazi ráadásul még a hányinger is becsatlakozott.

Dana: Az én dátumom a január 28, legalábbis a kalkulátor szerint. Bár nem bánnám ha az én születésnapomon születne, 14.-én.

bobojszka: Hát jó bunkó volt a szonográfus! Szerintem neki egyáltalán nincs joga megkérdezni, hogy tervezett volt-e. Semmi köze hozzá. Ha igen, ha nem, neki ugyanúgy kell megnéznie, nem függ tőle a munkája. Gondolom csak jól esett volna belerúgnia valakibe. Ennyi empátiával ilyen helyen dolgozni. Arról meg nem is beszélve, hogy némi munkatapasztalattal a háta mögött már a akkor illene látni az emberen, hogy akarja-e a gyereket vagy sem, amikor belép az ajtón és köszön. Juj, de jól felhúztam magam. Sajnos nekem is van rossz tapasztalatom egy szonográfus p*csával. Utána végig magán ultrahangra jártunk.

A ruhatémáról le is kattanok, olyan távoli még. Majd akkor lesz valami.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Tőlem is megkérdeztèk. kicsit furcsa volt, de sztem azért teszik, hogy tudjàk, mi a köv. lépés szàmukra.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Szerintem egy ultrahangosnak semmi köze a következő lépéshez. Ha a doki megkérdezi az oké, de egy szonográfus munkáját semmilyen módon nem befolyásolja. Az első vizsgálatnál neki mindkét esetben a terhesség tényét (szívhang), korát és elhelyezkedését kell leírnia. Aztán lehet, hogy tévedek. Meg ugye nem is biztos, hogy a kérdéssel van baj, hanem a stílussal.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: