Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én már mindenkit jól ismerek, régóta olvasgatok :) Gratulálok mindenkinek ezúton is a babához!
Ma voltunk uh-n, 3,14cm a kisbabánk, az uh szerint 10 hetes, kalkulátor szerint kicsit kisebb.
Első kislányunk, Juliska lassan 17 hónapos lesz.
Én idén leszek 30, és ezt a babát is a János kórházban fogom a szülni.
Mondanám, hogy mindegy a nem, de egy kicsit jobban szeretnék kislányt. Na persze, ha fiú lesz, akkor sem hagyjuk a kórházban. :)

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Sziasztok!


Üdv,Ucika12!

Rajtam tegnapra elhatalmasodott a nátha,szenvedek tőle, mint a kutya.
Itt 3. napjamár,hogy minden nap esik a hó, Kincső sóvárogva nézi a kertet, de még mindig nem mehet szánkózni. Már csak hőemelkedése van, de köhög, viszont nagyon jókedvű, egész nap be nem áll a szája.

Én is max. annyira megyek ki, hogy a kutyának,macskáknak enni adjak. Nagyon hiányzik már egy jó séta a hóban.

Úgy néz ki, hogy a hányingerem múllóban van,de majd csak nyugtával dicsérem a napot.

Lányok van valakinek raffaelló tortára bevált receptje? Ha igen, akkor kérem szépen. Ivett a 18. szülinapjára azt rendelt.

Szép napot!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Hali!

Üdv Flake, üdv Ucika!
Írjatok jó sokat! Úgy látom kicsit alább hagyott a lelkesedés. (Na nem mintha én olyan bőbeszédű lennék :oops: )

Raffaello torta? Hm, az fini lehet! :) Sajna receptet nem tudok. De profi barbie torta készítő vagyok! :) Oké, nem éppen 18. szülinapra való. :)

Ma voltam védőnéninél. Egy élmény volt. De legalább van kiskönyvem.

Kép

Kép
kamilla306
 
 

 
 

Sziasztok!

Üdv az újaknak és persze gratula nekik is!

Bkriszta! Szuper, hogy ilyen jól összejöttek a dolgaitok!

Én majd szerintem holnap jelentkezek a mai UH részleteivel, meg remélem képpel :) Annyira jó, hogy betöltöttem a 12-t! Rá fogok kérdezni a nemére, háthaaa... :D Olyan jó lenne már tudni.. bár kétlem, hogy megmondják, de egy rutinos, jó szakorvos már esetleg ki tudja szúrni ilyenkor is. Én is voltam tegnap a védőnőnél, Dávidom kinyomta a számítógépét mikor kész lett az adatok bevitelével... :S Elég ciki volt, de szerencsére nem vesztek el az adatok! Nagy számítógép betyár a fiam, az én gépem is mindig kinyomkodja és borzasztóan tetszik neki a klaviatúra, meg az egér is... nem hiába, apa informatikus.. valamit biztos örökölt belőle :lol:

Csajok! Én már annyira nehezen viselem ezt a rossz időt :( Már annyira vágyom a tavasz és a napsütés után, meg hogy ne kelljen Dávidot bundába raknom minden egyes séta, vagy bolt alkalmával... :? Bár gondolom más is van ezzel így...

Holnap jelentkezem!

Szép napot mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Picit halkan irigyellek Titeket, akik már betöltötték a 12-t :)
Mi jövő hét szombaton fogjuk, már alig várom :)

Nikicske: Számítógép begyár, hát ez édes :D, de legalább megvan, aki továbbviszi a családi vállalkozást :)
Drukkolok, hogy kiderüljön holnap, ki lakik a pocakban :)

Az időjárás miatt én is szenvedek, utálom a réteges öltözködést, meg a latyakot, ráadásul a téli kabátom is kezdi szorítani a hasam... :S

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, most önző módon csak gyors életjel:
Köszönöm szépen a drukkokat és azt, h gondoltatok rám! :) "Használt" is a dolog, mert másfél nap után elmúlt a vérzés, barna folyás. A dokim szerint sok volt a szervezetemnek az ikerterhesség és szoptatás, és a hormonjaim még produkáltak egy menstruáció szerűséget is. A szoptatás sajnos abba kellett hagynom. :( :( :( A jó hír viszont, h hormonpótlás nem kell, a babák jól vannak, és a lehető legkevesebbet emelem Barnit. Pihizni mellette nagyon nehéz. Most tanítgatom fel-le menni a lépcsőn (2.emelet), h ott se kelljen vinni, csak fogni a kezét. De pár nap alatt is olyan ügyes nagyfiam lett. :) :D
A férjem pedig mindenben segít. Képzeljétek Ő fürdeti és altatja Barnit, h könnyebb legyen nekem. :) :) :)


(Kamilla!
De örülök, egy ikres anyuka!!!!!!!!!! :D :D :D :D :) Jaj, majd annyi kérdésem lenne, majd zaklathatlak vele??? )


Gratulálok minden új csatlakozónak!

És minden olyan szerencsésnek, aki betöltötte a bűvös 12.hetet, és minden rendben volt a dokinál!!!!!! :) :) :)

Betegeknek jobbulást!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Szia Vivi,
Örülök, hogy minden OK és sajnálom, hogy abba kell hagynod a szoptatást. Gondoltam, megosztom veled, hogy nekem is kb ennyi idős volt a fiam, amikor abba kellett hagynom, mert atípusos tüdőgyulladásom lett, amire nem hatott a szoptatás mellett is adható antibogyó. Először nagyon tartottam tőle, hogyan csináljuk majd, aztán kiderült, hogy nekem nehezebb volt lelkileg a leválás, mint a gyerkőcnek, aki kb két nap után már nem is hiányolta :) Kitartás!

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Sziasztok!

Megjöttem, a mai napom tiszta rohangálás volt. A lényeg, hogy jl van a babánk, már 22 mm-es. :)
A cukorterhelést is megcsinálták, féltem, hogy nehezen fogom bírni a tömény cukroslötyit, de egész ügyesen lehúztam és utána sem émelyegtem. Bár nagyon paráztam, mert eleve hányingerrel indultam el, de gond nélkül ment. A legjobb, hogy fél 2-re meglett az eredmény is, nézték éhgyomorra, 1 és 2 óra után és szerencsére jó lett az eredmény, határon belül vagyok. :) És amin még ledöbbentem, hogy a mai vizeletben már nem volt cukor, hanem normális lett. Érdekes ez, hogy tegnap még ++ volt. De azt mondják függ attól is, hogy előző nap mennyi szénhidrátot visz be az ember.

Most megnyugodtam egy időre. :oops: :P

wivianne: Jaj de jó hogy jelentkeztél! Örülök, hogy rendeződtek a dolgok. Jó hogy a férjed is tud segíteni. Továbbra is vigyázz magadra és a babákra.

Nikicske, Wivianne: Hát nem lehet könnyű ilyen pici baba mellett terhesnek lenni. De szerintem is múlhatna már ez a nyamvadt idő. Itt nálunk nincs hó, nem is nagyon esett még. Remélem ez az influenzás időszak is elkerül. A híradóban hallottam, hogy egyre növekszik a betegek száma. Jó lenne elkerülni.

bkriszta: Én a sütéshez teljes analfabéta vagyok. Sajnos nemtudok se3gíteni, de a mindmegette.hu oldalon esetleg nincs ilyen?

ucika, flake: Sziasztok :)

Kép
babicsek
 
 


Nikicske, hát én is nagyon örültem.

Vivi,nagyon szorítottam Nektek, örülök,hogy minden ok! Nagyon vigyázz Magatokra!

Babicsek, ez nagyon jó hír, most már legyél nyugodt.
Köszi a tippet,megnéztem, találtam is.Vívódok,hogy melyik lenne a legjobb.

Valóban nem lehet könnyű picivel várni az újabb jövevényt, de ügyes csajok vagytok.

Most ennyire futotta, mert közben megjött a család.

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Helló Vivi! Örülök, hogy jobban vagy, de azért pihizz sokat. Nyugodtan bombázz kérdésekkel, szívesen válaszolok. :)

Babicsek. Gratula a 22mm-eshez. :) Akkor most az enyém is akkora. :)

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!

Nemrég értem haza az UH-ról :) Már egy óriásbébi mocorgott a képernyőn, nagyon cuki volt. 50 mm az ülőmagassága és minden okés vele, a nyaki redő értékünk is teljesen megfelelő.

És íme egy kép a mi kis gyönyörű babácskánkról:

Kép Kistesó

A neméről annyit, hogy bár biztosra nem mondta, de úgy látta, hogy mintha lenne a lába között valami fütyi féle... mindenesetre a reményt még nem adom fel, hogy egy gyönyörű kis hercegnőnk születik...

Szép estét mindenkinek!

Üdv:
Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!
Niki! nagyon szép az óriás bébitek! :-)
Babicsek! Neked pedig gratula a jó vércukorhoz! Ha lesz még ilyen vigyél egy kis citromlevet, úgy sokkal -sokkal finomabb a cukroslöty! :-)/ezt mindenkinek javaslom!/
Tegnap annyira szarul voltam, hogy alig léteztem, szegény Blankával alig bírtam játszani. Ma jobb volt, remélem ennyire rossz már nem nagyon lesz!
Én is szoptetok még, de már csak alváshoz: nem tudom, hogy altassam el cici nélkül. Nem hajlandó még átgondolni sem, hogy esetleg cici nélkül aludjon el. Pedig jó érzékeny a mellem már. Ötletek????
Most megyek, mert nagyon álmos vagyok.
Jó éjt!

Kép
Kép
ronci
 
 


Sziasztok!
Vivi: ez jó hír! :) Amúgy én is most tanítgatom Juliskát lépcsőzni:)
Bkriszta: a sógornőm nagy cukrász, az esküvőnkre sütött is raffaelo szeletet, megkérdezzem, h torta receptet is tud-e?
Niki: gratula az 5 centis gyönyörhöz!! Ne add fel! :) az én dokim elég óvatos, ő azt mondta h bizonyosan a fiút a 18. Hét után, kislányt a 22. Hét után lehet megmondani. Azt mondta, h kevesebb lenne a terhesség alatti "nemváltás" ha a dokik nem akarnának már a 12.hét után nemet mondani. :)

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Babicsek: most nem olvasok vissza, ezért bocs ha ez ismétlés, de te az első babáddal cukros voltál? Vagy miért kell már most cukrot nézni? Én Juliskával az voltam, de nekem a doki azt mondta 22.héten nézünk legkorábban cukrot, de addig is diéta. Julisnál nagyon komolyan vettem a dolgot, bevallom most még nem sikerül a sok émelygés majd éhségroham miatt!

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Sziasztok!
Màr rég jelentkeztem. Annyira rosszul vagyok mostanàbaan hogy olvasni sem nagyon van eröm.
üdvözlöm az újakat, a többieknek meg drukkolok és örülök a jó hireknek.
A torta gondolatàra is rosszul lettem, de nem is csinàltam még ilyen tortàt.
ÜDv

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Niki, de jó neked! :D Szép kis babócád van! :wink: A reményt a kislányra pedig tényleg nem szabad feladni. :D Ha a 18. héten egyértelműen látszik (úgy, hogy te is látod), csak akkor tuti! :wink: Én is megpróbálom megkérdezni azért a 12. heti uh-n (pár év múlva lesz:wink: ), remélem minimum egy 80%-ra meg fogja tudni mondani. :roll:

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Ronci: Köszi a tanácsot. Igazad van, vinni fogok.

Nikicske: Gratulálok, nagyon szép képet kaptál! 5 cm??? Tyűha! Nagyon örülök, hogy a vizsgálati eredmény is jó lett. Vérvétel is volt? Vagy arra mikor kell menned?

Jobbulást kívánok mindenkinek, aki rosszul érzi magát. Nekem 1-2 hete volt hogy rá sem bírtam nézni édességre. Aztán most volt egy pár nap, hogy eperlekvárt akartam enni állandóan. Amikor összetalálkoztam a lekváros üveggel, mindig kellett belőle ennem egy kicsit.

Az én kisfiamnak is holnap lesz a szülinapja. MA fogok rendelni neki tortát. Én a sütéssel nem próbálkozok, mert abból senki nem fog enni. :?

Én is megpróbálom feltenni a tegnapi UH képemet a 22 mm-es picikénkről. Nem olyan jó a kép, mint a nikicske képe, de talán kivehető valami belőle.

Kép

ucika: Nekem az első terhességnél 27 hetesen levált a méhlepényem. Most fokozottabban odafigyelnek rám, a belgyógyász akihez járok, kérte, hogy minden trimeszterben csináljanak cukorterhelést. Gondolom azért is, mert a nagymamám cukorbeteg volt, és hogy a terhesség nehogy kihozza belőlem ezt a hajlamot, ha esetleg örököltem. Meg előző nap cukrot találtak a vizeletemben, ami a tegnapi vizsgálatra eltűnt.

Én nem akarom elkiabálni, de mintha nem lenne olyan sokszor hányingerem. Remélem szép lassan teljesen elmúlik. Sőt, mintha az erőm is kezdene visszatérni.

Tegnap meg jól elkiabáltam, hogy itt nincs hó, hát erre este szakadt itt is.

Szép napot mindenkinek!

Kép
babicsek
 
 


Ja még annyit, hogy most azon gondolkozunk apával, hogy a 12 hetes vizsgálatra Pestre mennénk az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központba. Unokatesóm is ott volt tavaly, meg volt velük elégedve, meg a barátnőmet is ott vizsgálták, az igaz hogy fizetni kell érte, de azt mondják nagyon jól megvizsgálnak és a vérvételnek is 1-1,5 óra múlva van eredménye. Valaki esetleg megy oda? Lehet hogy írtátok korábban, csak nem akarok most visszakeresgélni. Ma lehet hogy fel is hívom őket, hogy mi kell hozzá, meg mikor menjek.

Kép
babicsek
 
 


ÉN az elözö terhességemnél a Magzati Diagnosztikai Központban voltam. Azt hiszem az a CEizleré. Akkor ott volt a legkorszerübb 4 d uh gép. Nagyon profik ott is.

AMugy màra jobban vagyok. AZt hiszem a hànyinger összefügg a fàradtsàggal.

tegnap elött voltunk mi is uh-on. 1,57 cm a mi kis babonk. Megfelelö a koràhoz. :-)

SZép napot mindenkinek

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Niki,gratulálok a hatalmas babóhoz. Annyira tökéletesen látszik :)
A nagylányomnál egész végig nem derült ki a neme, nagyon szemérmes volt a kisasszony.

Ucika,ha van rá mód,nagyon örülnék neki.Előre is nagyon köszönöm.

Most reggelente rákaptam a friss narancslére,így 3-t kifacsarok és könnyebben eltüntetem az Elevitet is. Nem tudom Ti,hogy vagytok vele, de nagyon kiérzem a B vitamint belőle és nem szeretem.

A hó elolvadt nálunk:( Kincsőnek hiába ígértem,hogy majd szánkózunk, ő is szomorúan vette tudomásul.

Nagy boldogságomra az oviban bárányhimlő járvány van. Tehát benne van a pakliban,hogy Kincső is elkapja.Most beszéltem a dokimmal, mondtam neki,hogy 90%,hogy én voltam.Mondta ne izguljak, nem lesz semmi gond.

Szép napot!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


igig: Gratulálok a méretekhez!

Képzeljétek el is intéztem a genetikát. Február 13-án kell mennem, másfél óra alatt eredménye van. Még jó hogy telefonáltam, mert előjegyeznek, azt mondták, hogy célszerű olyan 2 héttel legalább előtte bejelentkezni. Az utolsó menstruáció első napját kellett megmondani, és ehhez mérve ők mondják meg, hogy mettől meddig lehet menni a vizsgálatra.

Kép
babicsek
 
 


Én is febr 13-án megyek uh+vv-re. :) Az még bazi messze van!

Niki! A 12 hetesen nekem múltkor két fiút mondtak, aztán nézd meg a vonalzómat. :) Tök jó a kép! Gratula.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Nagyon szépek az uh képek, mindenkinek gratula :)

Jaj, már én is úgy várom a február 1-jét, hogy újra lássuk a kis manónkat, és remélem mi is jó eredményeket kapunk majd, bár a vérvétel eredményére nekünk várnunk kell.

Mintha én is erősebbnek, energikusabbnak érezném magam az utóbbi 2 napban, lassacskán csak megszokja a szervezet az új helyzetet :)
Mondjuk egy kis napsütés biztos dobna mindannyiunk hangulatán :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

Jajjj, nagyon köszi a sok biztatást! Most már komolyan sokkal bizakodóbb vagyok! Tegnap eléggé el voltam keseredve... :S Az az igazság, hogy mindennél jobban imádom a fiamat, de van 3 öcsém és én már a legidősebbnél is lányt vártam... és azóta is, azaz 27 éve vágyom rá, hogy végre legyen egy kislány a családban :) Bár végiggondolva a dolgokat, nálunk 3 fiú van, a férjemék szintén 3-an vannak fiúk, az összes unokatesóm fiút szült... :( szóval az esélyeimet elég csekélynek látom egy csajszikára, de a reményt nem adom fel :)

Szépen nőnek a kis babácskák, olyan jó, hogy szépen lassan mindenki túl lesz a kritikus időszakon :)

Genetikai UH-ról annyit, hogy tegnap a csaj, aki csinálta a vizsgálatot azt mondta, hogy ő mindenképp javasolja minden kismamának a tesztet, nekem pl. a kombináltat, de kérdezzek rá a dokimtól... Este átugrottam az orvosomhoz (mázlim van, mert a szomszédom :)) és ő azt mondta, hogy ha a kis lelkem megnyugtatja csináltassam, de tudjam, hogy ez inkább csak üzlet, mert igazából normális genetikai szűrést az amniocentézis segítségével tudnak csinálni, de annak ugye van egy kis kockázata. Szóval én úgy döntöttem, hogy mivel minden értékem jó, még alatta vagyok a 30-nak és sosem volt a családban semmilyen genetikai probléma én ezt most kihagyom.
Remélem jó döntés...

Bkriszta! Én mindenféle receptet a nosalty.hu-ról és a mindmegette.hu-ról szoktam levadászni, szerintem ez a két oldal tök jó :)

Napsugár! Én megbántam, hogy rákérdeztem a nemre, mert lehet, hogy feleslegesen keseredtem el, és most még inkább szorongok addig, amíg nem állítják biztosra, hogy kisfiú vagy kislány... Persze az ember kíváncsisága... :oops:

Vivi! Örülök, hogy jobban vagy!

Mindenkinek, aki hányingerrel, fáradsággal küzd: KITARTÁS!!! Már nincs sok hátra... :wink:

Szép napot nektek és mégegyszer köszönöm!!!! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Hűű, jó sokat írtatok, jó sokat kellett visszaolvasnom! :)

Gratulálok a babafotókhoz! Nagyon kis tüneményesek! És most azon kezdtem el aggódni, hogy nem-e lesz késő, ha 13 + 4 naposan mérik a tarkóredőt. Az nem késő? Még ott az UH-on is rákérdeztem, és azt mondták nem, de itt mindent olyan lazán vesznek :? (egy példa: megkérdeztem, hogy szedjek-e valamilyen vitamint, azt a választ kaptam, óó nem kell elég a sok zöldség, gyümölcs....megkérdeztem a mo-i leendő védőnőmet is, ő azt mondta, hogy fontos a folsav, meg egy terhesvitamin mindenképp!)
Szóval most kicsit félek, hogy vastagabb tarkóredőt mérnek, mert nem a 12. héten megyek :?

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


mazsi, szerintem itthon azért is mondják nagyon a vitaminokat, mert eléggé "gyógyszer-függő" a társadalom meg az orvosvilág. (Párom egyszer lázasan lement a háziorvoshoz, aki felírt vagy 6 receptet, antibiotikum, algopyrin, allergiagyógyszer, orrspray...és még sorolhatnám...)

Ezzel szemben unokatesóm, aki kint dolgozik Hollandiában, amikor betegen (influenza vagy valami olyasmi volt, ha jól emlékszem) elment a dokihoz, akkor a doktor gyógyszer nélkül hazaküldte, hogy pihenje ki, aztán majd ha jól van 1-1,5-2 hét múlva, akkor csak azután menjen vissza dolgozni...

Szóval itthon szerintem már eltúlzottan írnak fel mindenre gyógyszert, néha nekem úgy tűnik...Nődokim nekem is egyből mondta, hogy Femibion és Magne B6, mindenféle vizsgálat nélkül (mert hát én naív elképzeléssemmel úgy gondolom, hogy inkább olyan vitamint kéne pótolni, amiből kevés van a szervezetben, mondjuk egy laboreredmény alapján...). Végül Femibiont vettem, de Magne B6-ot nem (nincs nagy görcsöm, amire szerintem extraságok kellenének), amúgy is tele vannak csomósodásgátlókkal, hordozóanyagokkal ezek, nem kell annyi belőlük :-D
ljankaa
Budapest
 
 


ljankaa: köszi a választ! hát az biztos, hogy nem egyszerű eligazodni. én se akarok mindenfélét bekapkodni, csak ugye első babánál minden miatt aggódok, és azt szeretném, hogy ugye neki a legjobb legyen: és hát nem egyszerűsítik meg a helyzetemet! :) Folsavat szedek, mert évekig szedtem epilepszia gyógyszert, és így az tuti jót tesz, meg van terhesvitaminom is, ami lassan elfogy, de már akkor a 14-15. hétben leszek, így lehet nem veszek újabbat, hiszen azt mondják az is inkább az első trimeszterben fontos.

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 



Kép
babicsek
 
 


babicsek, én megnéztem... :roll: Láttam a "kórházamat" és most olyan szinten beszartam, hogy inkább nem megyek szülni. :oops: Majd a gólya elhozza nekem a babánkat. :P
napsugár08
 
 


napsugár: Nem akartalak megijeszteni. :oops: :oops: :(

A vitamin miatt gondoltam, hogy érdemes megnézni.

Kép
babicsek
 
 


Babicsek: értem! Csak azért kérdeztem, mert ez a cukorterhelés, pfffuuujj. Nem is a cukis lötty, végülis egy fél citrommal megiható, hanem az utána jövő két óra éhgyomri maraton...

Kriszta: akkor írok neki és megkérdem van-e torta változat!

Niki: én pár napja gyötrődöm ezen a kombinálton. Mert Juliskával benne volt a terhesgondozásban. Már nincs. A dokim fia az istenhegyin uh-s, de egy uh 15e, a vérvétel meg 30e. Ezt most nem tudom kifizetni. Nekem azt mondta a doki, h fiatal vagyok, nincs előzmény, a tarkóredőnek mutatnia kell, ha vmi rendellenességre utal, azután kell tovább menni. Most egy kicsit megnyugtatott amit a te dokid is mondott!

Mazsi: én femibiont szedek, nekem ez volt a legszimpibb már Julcsinál is, de a 16. Héttől már semmit. Szóval van abban vmi h mi gyógyszereket túlzásba visszük, de ha az elején szeded azzal csak jót teszel. Nekem erre azt mondta anno a dokim, h manapság már nem olyanok a zöldségek gyümölcsök mint régen, ezért ő javasolja, de nem végig.

Napsugár, babicsek: most nem merem megnézni a videót, mi volt benne??

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Ja, Babicsek: itt az iphoneon tök jól rá tudtam nagyítani a képre, szóval nekem kivehető a babukád, nagyon édes, gratula! :) ez az előnye a telon netezésnek, a hátránya meg a helyesírásom... Mindent elütök!

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


ucika, ha iphone-od van, arra van a Sanomának egy 9 hónap nevű alkalmazása, állítólag szépek a képek benne, meg néhány dolog mosolyogtató benne (én csak olvastam róla régebben, nincs ilyen okoskütyüm, szóval nem tudom, hogy ténylegesen milyen :D)

Ha gondolod nézd meg, bár nem tudom mennyire vagy alkalmazás használó...
(http://itunes.apple.com/hu/app/9-honap/id410845100?mt=8)
ljankaa
Budapest
 
 


babicsek! Köszi a linket, én is néztem ezt az adást. szeretem nagyon ezt a műsort!

ucika12!
igaza van a dokidnak abban, hogy a mai zöldségek, gyümölcsök már nem olyanok, mint régen! Főleg így télen, amit leginkább csak a nagyobb élelmiszerboltokban tudok beszerezni (Skóciában nincs piac)

Utánajártam az itteni támogatásoknak: a 29. hétig kell dolgoznom :? , azaz szülés előtt 11 héttel jöhetek el szülési szabadságra. nem túl jó hír, úgy mennék már haza! de hát ez van! sajnos a pénz nagyon fontos, így bírni kell: egész pontosan május 11-ig!

Képzeljétek: sokadik próbálkozásra ma végre hallottam a babácskám szívhangját a házi hallgatómmal! még ebay-ről rendeltem (zselével együtt) jajj nagyon jó!!!!♥

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Janka: köszi, megnézem. ez egy régi iphone, remélem azzal is kompatibilis. egy csomó minden már csak az új iphone4-el, de hát az horror... ezt a húgomtól örököltem, és nagyon imádom. régen soshe értettem ezt az apple őrületet, de tényleg roppant jó, még úgy is, hogy ez már elég lassú...

Mazsi: hazajössz szülni? és utána visszamész? vagy hgy tervezed? mintha azt írtad volna korábban, hogy hamarabb haza szeretnél jönni. Szülés után mennyivel kell visszamenni dolgozni ott? Ti amúgy ott tervezitek az életet, a babanevelést vagy ez csak ideiglenes állapot? (bocsi a kérdésözönért :) )

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


hazaköltözünk végleg! soha nem terveztük úgy, hogy itt maradunk, csak gyűjtöttük a pénzt a házikóra, amit végre sikerült is megvenni! viszont fontos, hogy kapjak támogatást a cégtől, mert ha hazamennék most, hát akkor semmit nem kapnék :? (vagy nagyon nagyon minimálisat)
itt azt hiszem amúgy fél év után kell visszamenni dolgozni, de igazából nem néztem utána jobban, mert elmondta a főnököm, hogy ne aggódjak, akkor is kapom a támogatást, ha nem jövök vissza ide.
Már itt vagyok 4 éve (párom még több) és elég volt! Nincsenek nyarak, nincsenek ünnepek, mert végigdolgozzuk...otthon anyagilag biztos nehezebb lesz, de tudom, hogy boldogabb leszek!! :wink:

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Mazsi! Pont ma volt a Czeizel műsorában szó a Dawn szűrésről... a 11 és 14. hét között lehet elvégeztetni... (a tarkóredő mérést is)

Vitamin kérdésben egyet értek azokkal, akik azt írták, hogy a most kapható zöldségek-gyümölcsök vitamintartalma erőteljesen megkérdőjelezhető... Én szedem a Femibiont, most még minden nap, 1-2 hét múlva viszont át fogok állni a heti 2-re.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!

Régen nem jelentkeztem, most is csak egy gyors helyzetjelentés.
Voltunk végre uh-n, a babával minden rendben, 16 mm, korának pont jó mértekkel, jó szívműködéssel.

Megyek pihizni, majd jelentkezem!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nzsuska 2012.03.20 20:24-kor.

nzsuska
 
 
 


nikicske: hűűű akkor mindenképp megnézem a legújabb adást is (ha végre felrakják a netre) köszi!!! :wink:

nzsuska: pihenj sokat (már amennyi tudsz a nagyobb gyerkőc mellett) szorítunk neked, nem lesz semmi probléma!!!

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


nzsuska: én viszonylag sok kismamától hallottam már olyat, hogy volt hematóma, aztán felszívódott/kiürült. minden rendben lesz, pihenj amennyit csak tudsz, ne idegeskedj!

janka: letöltöttem ezt a 9hónapot. nem rossz, van benne névválasztó és elmentheted a kedvenceket, ami jó, mert nekem perpill. gőzöm sincs! meg leírja tényleg hétről-hétre mi a helyzet. szépséghibája, hogy a Kismama csinálta, és sajna nekem hidegrázásom van attól a laptól.

bkriszta: bocsi, de úgy tűnik valamit benéztem, mert nem raffaelo, hanem bounty meg mars süti volt az esküvőnkön, és sajna azt mondta nem tud raffaello torta receptet. pedig anyukájával kb. tényleg mindent meg tudnak sütni, nem is értem ez hogy maradhatott ki. ne haragudj, hogy potyára beizzítottalak!

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


ucika, hát én Kismama magazint még nem láttam :-)

bkirszta, raffaello sütit még nem csináltam, de ha én állnék neki, akkor csinálnék egy piskóta alapot és arra tennék / kennék "raffaello-s" krémet és szeletelt mandulával gazdagon megszórnám a tetejét :-). Krémnek akár ezek közül egyiket (én még nem próbáltam őket):
http://gergelyne.blogspot.com/2011/01/r ... golyo.html
http://illeskriszkonyhaja.blogspot.com/ ... aello.html
http://illeskriszkonyhaja.blogspot.com/ ... rulet.html
http://www.pralineparadicsom.hu/2011/02 ... anzat.html
ljankaa
Budapest
 
 


zsuska, nagyon szorítok érted, hogy minden rendben legyen! Tapasztalatom nincs ez ügyben, de ismerős volt ilyen helyzetben, neki felszívódott, viszont viszonylag sokáig ott volt. Szerintem nem lesz gond :wink: , de tényleg pihenj minél többet. :D

babicsek, nem tehetsz róla, hogy megijedtem. :D Azért félek, mert nálam nem szokott olyan könnyen menni a szülés. Mindig kapok oxitocint, hogy haladjon a dolog, ami brutális. :? Bár jó tulajdonsága, hogy gyorsan lehet vele végezni. :wink:

mazsi, örülök, hogy hazaköltöztök. :D Nem mintha szomszédok lennénk:roll: , de így sokkal nyugodtabb és boldogabb leszel (ahogy te is írtad), ami nem mindegy. :D Főleg egy kismamának nem. :wink:

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


napsugár: testvér kérdésem lenne hozzád. nekem már az idegeimre mennek azzal, hogy mindenki nagy okoskodón, sőt, kajánul megjegyzi, hogy na majd a második nem lesz ilyen könnyű. Ti. Juliska tényleg nagyon jó baba. kellett kelnem hozzá éjszaka többször is, de ritkán volt vészes, kb. 10 hónapos kora óta alszik éjjel, nem volt hasfájós, nem viselte meg a foga. most így nagynak meg elég könnyen kezelhető, jó természetű kislány. persze vannak hisztik, néha még a földre is lefekszik, de nem vészes, ha látszólag nem veszek róla tudomást hamar abbahagyja.
szóval, azt kérdezném, hogy te tapasztaltál ilyet? hogy a testvérek szöges ellentétek? ha az egyikkel könnyű volt, a másikkal nehéz lesz és fordítva? én azt akarom hinni, hogy lehet másodszor is szerencsém :)
a másik: melyik része nehezebb? mikor pici a kicsi, vagy mikor már nagy, de még nem annyira: megy, rombol, de a nagytesóval még nem tud annak igényei szerint játszani.
remélem értelmesen fogalmaztam. :?

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


janka: akkor ne is költs rá :)
lehet hogy én vmi kekszes vagy ostyás alapot csinálnék a tortának. habár az baromi macerás lehet, és van az a mondás a csalánról... :wink:

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Sziasztok!

Olyan 3 hete olvasgatlak titeket:).
Én is szeretnék halkan csatlakozni hozzátok. Csak azért halkan, mert 2010. szeptember 24-én az ikreimmel elvetéltem 7 hetesen :( . És most van bennem egy kis félsz. A vetélésen kívül van egy 16 hónapos kislányom, aki egész nap jár-kel, pakol és intézkedik a lakásban :) .

Rólam röviden ennyit, de ha bármi érdekel titeket csak nyugodtan kérdezzetek!

A témákhoz hozzászólva: Czeizel műsorát én is nézem nagyon érdekes tudnivalókkal lehet megismerkedni, a rosszullétek el-el kerülnek (idáig kétszer hánytam), a süti recepteket a mindmegette.hu-ról szoktam lesni, és nagyon jók a receptek, javaslom ott keresgélj Kriszta!

A babák gyönyörűek és gratulálok hozzájuk! Mi 7 hetes és 2 naposan voltunk 11mm-esek :D . Most 8 hetesek vagyunk.

Valaki majd tud nekem segíteni vonalzó kérdésben?

Szép estét mindenkinek!
szandra91
Érd
 
 


nzsuska: ne aggódj, minden rendben lesz, pihenj, amennyit csak tudsz!

szandra: üdv köztünk, boldog babavárást, és én azt javaslom, hogy amennyire csak tudod, zárd ki a fejedből a rossz gondolatokat, és élvezd a kismamaság minden pillanatát
én a vonalzómat a picibaba.hu-n készítettem, nagyon kis egyszerű

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

Zsuzska! Nekem is volt egy ilyen vérömleny Dávidnál, emiatt volt a barnás vérzés... szintén ágynyugalomra voltam ítélve, illetve el kellett kezdenem szedni az Utrogestant. Akkor is és most is ráírták nekem is a leletre a fenyegető vetélést, de az orvos megnyugtatott, hogy ezt minden ilyen esetben ráírják, nem kell tőle megijedni. Persze pihenni kell, amit el sem tudok képzelni ekkora gyerkőc mellett... mármint nekem is kellett volna, de egészen egyszerűen kivitelezhetetlen, hacsak nincs segítséged... De szerintem a legfontosabb, hogy próbálj meg megnyugodni és tényleg a lehető legkevesebbet emelni!

Szandra! Üdv itt közöttünk! Mikorra vagy kiírva? Hova valósi vagy? Mennyi idős vagy? Nekem is picibabásak a vonalzóim, de a csaladinet.hu-n is lehet jópofákat csinálni :)

Napsugár, Ucika! A testvér kérdés engem is érdekelne, mert engem is egyfolytában ezzel riogatnak... még olyan is, akinek gyereke sincs... :roll:

Üdv:
Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


napsugár, ucika, nem riogatásképp, de azért elmesélem. Nemrég anyukám társaságban mesélte, hogy nővérem (ő volt az első gyerek) 8 hetesen már végigaludta az éjszakát. Anyukám azt hitte, hogy ez így természetes, aztán jöttem én, és rácáfoltam, mert sokáig felébredtem. Azt nem tudom, hogy hány hetesen / hónaposan, de egy idő után megunta, hogy állandóan fel kell kelni (holott nem voltam éhes, szomjas, csak biztos hiányzott a mama), 1-2 éjszakáig hagyta, hogy sírjak, nem vett fel, aztán ezt megszoktam és én is átaludtam az éjszakát :-))

Szóval lehet, hogy nem lesz ugyanolyan a két baba, de azért ettől megijedni szerintem nem szabad, rutinotok már van, aztán majd úgyis alakulnak a dolgok :-D

Ha már így mesélgetek, akkor egyik kedvencemet is leírom a babakönyvemből (én nagyon örülök, hogy anya írt ilyet amíg kicsit voltam, mert tök jó visszaolvasni, írjatok ti is, ha van időtök :-) ). Szóval a "mivel szeret játszatni a gyerek" kérdéshez volt írva - bármivel, ha a nővére elveszi a játékot tőle akkor elmegy és keres magának újat :-))

No szép és hetet mindenkinek, legyen mindenki nyugodt, az idegesség továbbra sem segít senkin és nem is old meg semmit :-), én türelemmel várakozok szerdai kontroll UH-ig, remélem növekedett a babó és már látható / hallható lesz :-)
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ucika12 :) Semmi gond, így is köszönöm.

Ljanka, köszönöm Neked is a tippet.

Zsu! Ne izgulj, nekem volt egy vérömlenyem és egy cisztám is Kincsővel. Ürülgetett a a vérömleny, majs egyszer csak eltünt.A cisztát meg elnyomta, ahogy nőtt. Pihenni kellett. Nem lesz semmi gond!

Szandra ödv, közöttünk!

Egyébként osztom a véleményt, hogy egy csomó agyon kemikáliázott terméket lehet kapni.
Nekünk van egy kicsi kert, ott nagyon sok mindent megtermelünk a konyhára és az eltevéshez. Viszont semmit nem permetezünk. Engem ki is kapcsol, hogy késő délután munka után egy kicsit kikapcsolódom.
Sőt, megtanultam tartósítószer nélkül befőzni, ebben a lányok is aktívan résztvesznek.

Alvás: Nekem nagyon jó alvó volt mindkét csajszi. Kincsőt mikor hazavittük a kórházból 4 naposan, már a saját szobájában szállásoltuk el.
Sokon óckodtak, hogy miért nem alszik velünk, mondtam mert így könnyebb, ha elejétől kezdve így szoktatjuk.
A nagynál meg 1/2 évesen következett be, akkor költöztünk nagyobba, hogy lett külön szobája.

Most is úgy tervezzük, hogy a 2 kisebb lesz együtt, hiszen a nagy már 18,5 éves lesz, ha megszületik a pici és nem igazán díjjazná.

Niki, én is sokszor mosolyogtam mikor nekem is osztották olyanok a tanácsokat, akiknek nem volt gyerekük. Szóval fel a fejjel, minden ok lesz!

Szép napot Nektek!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Ijanka, megnéztem most az általad belinkelt oldalakat, köszönöm. Hát az illés Kriszti konyhájában az a nyitó kép gyönyörű. Egyébként is imádom az ilyen romantikus hangulatot, meg a rusztikus dolgokat, köszi még egyszer.

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: