Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Kép

A "gyerek" :lol: :lol: :lol:

Neki is jobb lenne a családiház :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Hihi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ez a 8. oldal, 5-ször enyém volt a laptető :lol: :lol: :lol: :lol:
(lombikos fórumon ez nagy szerencsét, babásodást jelzett :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: )

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Nálunk a laptető (decemberi kismamáknál), azt mutatta meg , hogy ki fog következőleg szülni. Tök érdekes volt, mert aki laptetőre jött tényleg az szült legközelebb :D

Kép
Kép
zsanimanó
 
 

 
 


Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Jó volt olvasni azt a sokat amit írtatok. Nálunk semmi különös. Este volt egy iszonyú hányingerem, de szerencse elmúlt. Főtt ételt abszolút nem kívánok, még a gondolatától is rosszul vagyok, így szendvicseken, gyümölcsökön, joghurtokon élek, de így jó.

A laptetőről nekem is az jutott eszembe, amit Zsanimano írt, hogy Jess lesz az első szülő köztünk. :lol: Pedig akkor még nem is olvastam a hsz-t. :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Incognito,röhej de én se eszek főtt ételt...tegnap jégkrémet ebédeltem... :shock: azért gáz mert rendeljük a kaját,megrendelem egy hétre nagy műgonddal,aztán egyiket eszem meg...max a leveseket.Na majd lesz ez másképp is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, nem csak én szenvedek az étvágytalanságtól. Olyan szörnyű, hogy szinte semmit nem tudok meegenni és semmit se kivánok :(
Igy nehéz a családnak vacsorát főzni...
annaanyu
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Jelentem 11 hetesek lettünk :D

Kig120 köszönöm!!

Evilany
Érdekelne minden, ami csak eszedbe jut, hogy miként oldjátok meg a macskuszok benti életét a pici mellett. Nekem főként az a gondom, hogy középhosszú szőre van, és hiába takarítok alaposan, akkor is fel-fel bukkannak szőrök :(
A képek nagyon jóóók!! :) Édes a nagy fiad :)

Zsanimanó, Szilly
A ti fényképeitek is imádni valóak, jöhetnek minden mennyiségben :) Gyönyörű gyerekek!!

Jessica80

Nekem még csak ötletem sincs, hogy ki legyen az orvosom.
A kutyus bent lakik?? Cuki!!

Étvágyam igazából nekem sincs, főtt ételt meg végképp látni sem bírok!! Viszont joghurt és banán az jöhet minden mennyiségben :)
Hétvégén viszont annyira megkívántam a tojásrántottát, hogy csináltam magamnak, jó szalonnás-hagymás tojást és mire kész lett már rá sem bírtam nézni, úh anyukám ette meg :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Aneetha hát ez egy nagyon nehéz ügy...nem akarlak elkeseríteni de azt hittem könnyebb lesz.Nekünk egy középhosszú whiskas cica van és egy rövid szőrű vörös. A nagynak iszonyúan hullott a szőre de úgy hogy elmentél mellette és tiszta szőr lettél.A baba előtt 2 naponta porszívóztunk. Mióta megvan a baba,naponta,azzal indul a reggel,vettünk egy tök erős porszívót,meg egy kis kézit is.Csak hát nem olyan könnyű mondjuk reggel mielőtt a babát letenném,porszívózni...de egyenlőre megoldom.Napközben ha szükséges utánamegyek a kézivel.Játékokhoz nem engedjük őket,Tomi szobájába nem mehetnek be.Amig velünk volt a baba,éjjelre kicsuktuk őket,nappal felügyelem. De milyen a macska,beugrott mindenhova,mondjuk a gyerekre soha,de az üres kiságyba gyakran,kiváncsiságból,meg a pihenőszékbe,babakocsiba...ezért mindent el kell(ett)pakolnunk,le kell(ett)takarnunk. Nagyon nem egyszerű.De tudod nem akartuk odaadni senkinek őket,hiszen az ember felelős az állataiért is.Azonban tény hogy iszonyú kevés idő jut rájuk.Igaz annyira nem is igénylik,elfekszenek vhol,lusta cicák.Kapnak enni és tisztába tesszük őket kb ennyi,meg a nagynál bevezettük a minden este fésülést,na azóta kb tizedannyi szőr jön.Tomi el van zárva a fürdőtől,ráccsal,ott van a macskaalom,kaja.
Rongyszőnyegeket száműztük,bambuszszőnyeg van,könnyű takarítani
Mot már cicázik Tomi de általában elfutnak előle vagy figyelem,met nem simogat hanem ugye csapkod,nehogy odakapjanak.
Itt írtam a kezdeti időkről a blogomban:
http://kiskopeszuletik.blogspot.com/201 ... cicok.html

bevallom az érzéseim is nagyon megváltoztak a cicákkal szemben sose hittem volna pedig.Az anyaösztön mindennél erősebb.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Jaj, de jó, hogy nemcsak én küzdök étvágytalansággal! Köszi, hogy megírtátok. Azt gondoltam, hogy én vagyok nemnormális kismama, aki nem kívánós, hanem undorodós. Mert eddig csak olyat hallottam, olvastam, hogy mindent kíván, eszik stb... Hát én nem ilyen vagyok. Sőőőőőt.

Állatokkal bizti nagyon nehéz, sztem még akkor is, ha nincs kisbaba. Nálunk ezért nincs, bár én imádom a kutyusokat, macskákat, sőt a barátnőm tengerimalacait is. :lol: mindenféle állatot, de otthon nem szeretnék.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Hát én azért nem mondanám hogy étvágytalan vagyok,sőt,de szendvics,tejtermék... 8) az csúszik.Meg alma.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Jaa, én enni se bírok, csak azért eszek, mert tudom, hogy muszáj... De a fenti dolgok kimerítik a repertoárt. :)

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Evilany, nagyon szépen köszönöm!! Lehet furcsán hangzik, de egy kicsit megkönnyebbültem. Majd csak megbirkózom valahogy én is a feladattal. És igen, nálunk is most Pinduri (a 4 kg-s macskám :) ) a gyerek, nem adnám senkinek!!!
Íme:
Kép Pinduri

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Uh szerint 11+1 napos vagyok, ezért 2 nap és bővös 200 nap lesz hátra. :)

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Nagyon szépek a képek. A gyerekekről és az állatokról egyaránt. A nagy pocakokról nem is beszélve. :)

Irigylek mindenkit akinek nincs étvágya.
Tudom, hogy telhetetlen vagyok, de most azt szerettem volna, ha csak egy kis émelygésem lenne. Vagy héányinger, hogy ne egyek folyamatosan. De nem. A harmadik terhességem is ugyanolyan, mint az előző kettő. Nincsnenk tüneteim, csak az, hogy folyamatosan ennék. Sajnos sokszor engedek is a kísértésnek. Ez így nem lesz jó a végén, ha nem figyelek oda, hogy csak egészséges ételek kerüljenek a hasamba. Írom ezt, miközben jégkrémet eszegetek csokiöntettel. De ez még belefér, mert grillezett lazac steak volt az ebédünk tejszínes párolt cukkinivel.

Cica téma: Akinek van otthon, annak fontos, hogy vérvételnél meglegyen a toxoplasma szűrés. Bár lehet, hogy ezt mindenkinél csinálják. És soha ne a kismama takarítsa az almot.
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak a képek a gyerkőcökről!
(A fa mögé bújós pocakos meg zseniális :))

Velünk minden rendben, volt már UH, ma kaptam kiskönyvet is, a hasam nagyobb mint az első terhességnél, de ruhában még nem látszik igazán...
Levivel (a 20 hónapos "nagy") 2 hete sajnos vendégeskedtünk pár napot a Bethesdában, mert benyalt egy csúnya hasmenős vírust, de szerencsére én nem kaptam el.
Érdekes, hogy többen írtátok, de én sem kívánom a főtt ételeket, folyton szendvicseket ennék! :)

táblázatba:
27 év
Budapest
május 10.
Szt. Imre kórház
építészmérnök

Kép
Kép
sophie007
 
 


Sziasztok!

Nálam váltakozik az éhség és az étvágytalanság. És pont fordítva van, mint sokatoknak: inkább a főttétel esik jól, sőt, kifejezetten jólesik. Persze, csak saját konyhából, saját gyártmányt, amit épp megkívánok. Az elmúlt három napban pl. rakott krumplit ettem, és bántam, hogy mára elfogyott...

Cica és baba egy lakásban kemény munka lehet. Én súlyos allergiás vagyok, ezért nálunk szóba sem jöhet a háziállat.

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:20-kor.
szilly
 
 


Catherine,igazából kesztyűben lehet almot is takarítani,meg hát a cica az ürülékével ürítheti a toxoplazmát ugye,de azért azt számításba kell venni hogy a karmával kaparja az almot stb utána pedig azt ugyanúgy hordozza a körme alatt,a szőrén. Fura de nekem gyerekkor óta tartó macskatartás ellenére is negatív lett a toxoplazma,az is hogy átestem volna rajta.Alapból nem nézik,kérni kell.

Aneetha,tényleg,mi volt ami jól hangzott abban amit írtam? :)
Szép a cicád!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Szasza is most kezd végre eszsegetni. Eddig ő se kívánt szinte semmit se.

Banán, alma, szőlő, joghurt amiket megevett szívesen, meg ropi.
Reggelire fél szelet vajas vagy sajtos kenyér, Ebédből is minimális főtt étel. Tízórai is uzsira ment a gyümölcs. Vacsira meg megint valami könnyed kaját evett.
Eddig szerette a tojásrántottát, most ő se kívánja :)

Most 11+3 naposan kezd kicsit többet enni, de még így se egy felnőtt adagnyit :)

Nekünk kiskutyusunk van. Nagyon kis kedves :)


Mivel két kis csöppséget várunk, ezért feleslegessé vált a babaágyunk:Kép
kig120
Kaposvár
 
 


Kig ezt nem értem(babaágy)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Terveztük a babát és előre megvettünk egy ifjúsági ággyá alakítható babaágyat.

De mivel nem egy gyermeket hordoz Szasza a szíve alatt hanem kettőt, ezért két alternatíva adódott. Egyik hogy veszünk ugyanilyen babaágyat. Vagy veszünk két egyformát.

Utóbbi lett, ezért most feleslegesség vált ez a macis ifjúsági ággyá alakítható babaágy.
kig120
Kaposvár
 
 


Jaj már megint vérzés/barnázás :cry: :cry: :cry: szerintem ez semmi jót nem jelent,3 hét után is :( fáj is a hasam..

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Búcsúzom lányok,részletek a blogomban. :cry: :cry: :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Évi
Nagyon szép Tomika, olyan csibészkésen néz ki :lol: :lol: :lol: :lol:

Laptető
Nem akarok még szülni!!!!!!! :wink:

Aneetha
Kutyus most még benn lakik. Más lehetőség most ég nincs... majd ha sikerül a családiház :wink:
Cicusod :lol: :lol: :lol:

Toxoplazma
Szerintem, egy lakásban tartott, nem kijáró, rendszeresen ellenőriztetett, normális kaját kapó macsek nem okoz fertőzést. (ahhoz, hogy terjessze a toxoplazmát, magának is fertőzöttnek kell lennie)
Higiénés szabályok betartásával a fertőzés megelőzhető!
Viszont az emberek nagy része minden tünet nélkül átesik ezen a fertőzésen... :wink:

Kig
Miért kell egyforma ágy????
Ha már van egy, én lehet, hogy nem variálnék, vennék egy hasonlót...
Én nem tervezem, hogy mindenből egyformát veszek....

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Evilany!

:( :( :(
Ilyenkor tényleg csak az lehet az egyetlen vigasz, hogy nem kellett betegen megszületnie. De ezt senkinek nem kellen átélnie.

Jessica!

A toxoplazmával alapvetően nincs baj, ha nem terhesen kapja el valaki. De én csak ennyit tudok róla. Nekünk se kutyánk, se macskánk. Azokat a szomszédok tartanak. :)
De gyerekkoromban mindkettőből több is volt otthon.
Vendég
 


A táblát kinek adjam át,küldjem el?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi hihetetlenül sajnálom :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
szilly
 
 


Küldd nekem a táblát nyugodtan
privátban írok máris e-mail címet
szilly
 
 


@Évi: Őszintén sajnálom :( Sok erőt és kitartást kívánok. És kívánom, hogy minél előbb sikerüljön feldolgoznotok ezt a szörnyű érzést :(

@Jessica: Mi se fogunk egyformát venni nekik. (főleg ha fiú-lány lesz :D) Első megoldásként mi is egy ugyanilyen ágyat szerettünk volna, de kicsit drága lett volna. Így alkalmi vételként sikerült találni olyan ágyat, amit egyedileg készítettek és ikrek használták :) Ez az ágy újonnan kb. 55-58.000 között mozog. Használtan meg 35.000 ért adják :(

Mikor mész Te 12.hetes genetikai vizsgálatra?
kig120
Kaposvár
 
 


Évi!
Őszintén együttérzek veled. Hatalmas ölelés! Azért majd ha leszenk jó híreid, légyszi nézz vissza hozzánk.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Sziasztok!

Évi nagyon sajnálom!!! :cry: :cry: :cry:
Nem tudom ilyenkor mit is lehetne mondani, ami vigasztaló, mert ez feldolgozhatatlan. KITARTÁS!

Én megyek ma a nőgyógyászhoz, valami nem okés, 2 napja van folyásom, de egyáltalán nem olyan, mint lenni szokott, sokkal több és sűrű nagyon. :(
Majd jelentkezem.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Aneetha, a több folyás természetes a terhesség elején. Persze, kérdezz utána, hogy megnyugtasson, de szerintem csak a normál jelenséggel találkozol.
szilly
 
 


Szilly, igen, azt már tapasztaltam, hogy más, de most ahhoz képest változott :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Akkor hajrá doki, és ne aggódj, nem lesz baj! (Én ilyenkor első körben a védőnőt is fel szoktam hívni, sokszor mondott már okosat vagy megnyugtatót, ami jól jön addig is míg dokihoz kerül az ember).
szilly
 
 


Évilány! Mély együttérzésem! Küldök innen is sok pozitív energiát és mielőbbi babásodást!!! Kitartást!!!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Kig120 Minket érdekelne az ifjúsági ágy! Mit lehet róla tudni, még bővebben? (ár,méretek?)

Köszi

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Sziasztok!
Lehet még jönni Hozzátok? Tudom, már azok tesztelnek, akik júniusi babát várnak, én se tegnap csináltam tesztet...Már azóta olvasgatom a topikot, mikor sejteni kezdtem, hogy babát várok, vagyis vagy 3-4 hete... De mindenképpen meg akartam várni, hogy a doki is megerősítse, hogy minden rendben.

Láttam, hogy van táblázat, egy-két adat bele:
Panda
35 év
3. baba (tesók 11 és 9 évesek)
Halásztelek
konduktor vagyok
szülni valószínűleg a SOTE I.-en fogok, valamikor május végén (eddig hivatalos időpont nincs, naptár szerint máj. 24.)

Olvastam, hogy van még 1-2 "öreg" (bocs, lányok :oops: ) kismama rajtam kívül, ennek felettéb örülök :wink: .
Engem június elején műtöttek méhen kívüli terhességgel, ki is vették a jobb petevezetékemet :cry: . Akkor nagyon beleéltük magunkat, hogy lesz még egy gyerkőc, így nem volt kérdés, hogy próbálkozunk, amint lehet. Egyből sikerült (sőt, igazándiból csak ebben a hónapban akartuk elkezdeni a próbálkozást :oops: ), sosem hittem volna.
Kicsit azért parázok, hogy minden rendben legyen, mégis csak 35 éves vagyok... Most mindenféle vizsgálatok járnak a fejemben: mit igen, mit biztos nem (aminocentézist pl. tuti nem szeretnék...). Sérült kisbabákkal/kisgyerekekkel dolgozom, úgyhogy annyi mindent láttam már, hogy na :roll: .

Állatok
Nekünk is 2 cicánk van, de ők kintiek. 10 éve még negatív voltam toxoplazmára, most meg annyira örültem, mikor a doki mindent rendben talált, hogy elfelejtettem szólni, hogy azt is írja rá a vérvétel beutalóra :oops: . Majd legközelebb, de így megúszhattam volna 1 szúrással.

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Panda,üdv itt! Nahát, halásztelki vagy? A szüleim a Gárdonyi utcában laknak.

Bocs, biztos hülye vagyok, de mit csinál egy konduktor?

Kik számítanak öregnek? (Csak hogy tudjam 32-vel hol tartok :wink: )

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:21-kor.
szilly
 
 


Közben utánaolvastam... ez nagyon szép szakma, elismerésem!
szilly
 
 


Sziasztok lányok! És az úr! :D

Most olvastam csak, Évi, nagyon sajnálom. Kitartást az abortuszhoz, őszintén remélem hogy emberségesek lesznek!!! Szorítok, hogy hamar összejöjjön a kistesó!

Mi jól vagyunk, tegnap voltam uh-n, 27 mm-es, már magzatnak hívta a doktor nem embriónak és integetett kezével, lábával. Nagyon édes volt.

Hányinger továbbra is üldöz, plusz ma kicsit csorgott a tejcsim, pedig már másfél hónapja nem szoptatok. Szerintem ez már a pici miatt lehet, érzem is hogy feszülnek a melleim. Sajna a hasam sokat fáj, főleg mivel emelgetem a 10 kilós kismalackámat, de mondta a doki, hogy még jó lenne ha 3 hetet kibírnék valahogy emelgetés nélkül, mert a hasfájás sose jelent jót. Vannak nagy hisztik hogy miért nem veszem fel, de ma már tüntetőleg átgyalogolt a nappalin. Ez 9 lépést jelent, ennyit még sose ment egyedül. Még csak kb 2 hete próbál járni.

Na mára ennyit, 3 hét múlva genetikai, már van időpontom. Ja, mondta a dokim is, hogy fizetős lett az integrált teszt, de azt vettem ki a szavaiból, hogy ha a genetikain szép vékony tarkóredőt mérnek, akkor nem szükséges megcsinálni, fiatal is vagyok még valamennyire. Még gondolkodom rajta, meglátjuk.
Vendég
 


sziasztok!
először is Évilány: nem lehet ilyenkor mit mondani, remélem hamarosan enyhül a fájdalmatok, együtt érzek.
Aneetha:folyás normális, nálam is volt első babával, igaz asszem később kezdődött.
Panda üdv köztünk!:) Unokatesoméknál is 12 fiú, 9 lány, és most 1 hónapos a picilány. Ő is 35 volt, nem csináltatott +vizsgálatokat.


Mi:2 napja nem hánytam lányok!:)Igaz, nem sokat eszem most se, de kellemesebb így az élet. Viszont jóval fáradékonyabb lettem, bár futkároztam ma vagy 4órát egy 2ésféléves motoros után..:)
kombinálton én is gondolkozom, elsővel voltunk, igaz ingyenes volt, a legkisebb esély volt minden bajnak...és sok a 9000ft...még átbeszélem jövőhéten a védőnénivel.

nem tudom kit érint, de.... megint úgy tűnik lesz szocpol vagy kedvezményes hitelnek nevezett vmi...nézzetek utána, ha aktuális!

a
csengobarack
Csór
 
 


Megjöttem a nőgyógyásztól, Szilly igazad volt :) ráparáztam kicsit (na jó: nagyon!), de így azért már kicsit nyugodtabb vagyok!! Minden rendben van.
Bár én a dokitól függetlenül még mindig úgy érzem, hogy valami nem jó, de hát lehet hogy csak nem vagyok normális :D

Panda üdv, és gratula.
Én is megnézem már mit takar pontosan ez a konduktor foglalkozás. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Sziasztok!

Evi!
Lehet, hogy már nem olvasod, de azért leírom. éjjel, mikor felébredtem, egyből te jutottál az eszembe. Meg egy ismerősöm, aki pár évvel ezelőtt uúgy járt mint te. Pontosabban rosszabbul, vagy hát nem is tudom melyik a rosszabb. Na leírom az esetet. Neki is volt elég nagy heamatomaja, és a dokija mondta, hogy hát nagy a rizikó, hogy emiatt nem lesz egészséges a pici, ha egyáltalán túléli. Ő tök sokat vacilált, hogy mit csináljon, és végül az abortusz mellett döntött. Nem tudom melyik a kiméletesebb, de nem is ez a lényeg. Hanem hogy mennyire máshogy viszonyulnak orvosok egyes szituációkhoz, míg az egyik adja az utrot, a másik meg az abortustózt rebesgeti... Na mind1. Számomra nagyon elgondolkodtató. Nem úgy van, hogy van a nőgyógyászoknak vmi egységes akármije, és ezért vannak a nem kevés pénzbe kerülő kongresszusok, hogy ott megvitassanak dolgokat, és azt egységes álláspontba foglalják? Lehet nagyon naiv vagyok, de számomra ez így lenne evidens. Na mind1.

Császár
Ez is egy ilyen dolog, van aki azt mondja max. 3, ismerősi körömben többen vannak akinek 4 volt, sőt neten olyat is hallottam, hogy 5. Oké, nagy hasi műtét meg stb., de akkor is. Mondjuk ez sztem nagyon személy függő.

Folyás
Nekem is van, de azt mondta az orvosom, hogy ez ilyenkor normális, mert ott benn minden meg van duzzadva, és ezért van. Pontosan nem tudom leírni szakszavakkal, de ez a lényeg, ezt bírtam megjegyezni. :lol:

Panda!
Üdv köztünk. Le sem merem írni az én kombi tesztem mennyibe kerül, ha sokallod a 9E-t is... :) Amniot miért nem csináltatnál semmiképp?

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


@Panda: Üdv köztünk :)

@Zsanimanó: Küldtem privát üzenetet.

@inkognito4:
Hát én se értem az orvosokat. Ugye mi Kaálisok vagyunk (Lombik). Ott felírták a gyógyszereket. Pl. inzulinra a Merckformint, majd az ottani doki azt mondta a terhesség alatt szedje végig.

Elmentünk az endokrinológushoz, aki meg szabályosan megtiltotta hogy szedje a 12. héttől. Kaális doki Letroxot írt fel a pajzsmirigyre, bár az értéke előtte is normális volt, de azt mondta, hogy a terhességhez 1 alatt kell lennie. Endokrinológus, erre: 12.héttől álljunk le vele aztán 1 hónap múlva végzünk vérvételt és meglátjuk mi az eredmény. Elmondtam Kaális dokinak mire kiakadt és mondta, hogy előbb vérvétel kell aztán annak függvényében lehet csökkenteni a napi adagot.

Szóval fura ez az orvoslás és tényleg nagyon személy függő sajnos. Úgy veszem észre hogy nincs egy protokoll amit követni lehetne.
kig120
Kaposvár
 
 


Panda!

Üdv itt! :)
Én is 35 leszek 3 hét múlva. És egy gimis osztálytársam is konduktor. Igaz, ő most Angliában él és dolgozik. De volt Új-Zélandon is egy ideig. A Te szakmád olyan, hogy bárhol a világon meg lehet élni belőle, mert keresik. Nem véletlenül. De szerintem igazi elhivatottság kell hozzá.
Viszont legalább tudjuk majd, hogy kihez lehet kérdésekkel fordulni, ha bizonytalanok vagyunk a mozgásfejlődést illetően. :)

Csengőbarack!

Nekem 3 éve sem volt ingyenes a kombinált teszt. A Péterfy nem tartozott a kijelölt kórházakhoz, így már akkor is sokszorosát fizettük, mint amit Te most soknak találsz.
De később örültem, hogy ennek ellenére megcsináltattuk. Mert annyira jó lett az eredményem, hogy amikor ksőbb plexus cisztát találtak az agyában, akkor megnyogtatott legalább egy kicsit, hogy nagy valószínűséggel fel fog szívódni és nem genetikai rendellenességre utal. De még így is hosszúnak tűnt az a pár hét, mire tényleg eltűnt.

Szocpol. Mi anno felvettük amikor a házat vásároltuk. Megvolt egy gyerek, és bevállaltuk a másodikat. Mert csak kettőt lehetett vállalni. De az akkori szabályok szerint, ha később megszületik a harmadik, akor utólag arra is lehet igényelni. A kérdés most az, hogy ez valóban így van-e. De majd megkérdezem a bankban. Mert nem mindegy az a 1,4 millió Ft. Nagyon jól jönne a törlesztésbe.

Nekem is be kellene jelentkeznem az Istenhegyire a kombinált tesztre (és ezzel együtt lesz a genetikai uh is), a védőnőhöz, és a háziorvoshoz a vérvételre.
Vendég
 


Orvosok és az egységes álláspont:
Azt tudom csak mondani, hogy egyetlen esteben kpviselnek csak egységes álláspontot, ha a bíróság előtt kell megvédeniük a kollégájukat. Egyébként mindenről mindenkinak más véleménye van. A tapasztalat vagy az olvasott szakirodalom alapján.
Egy példa az ortopéd orvos. Van akinek az a mániája, hogy harántemelős cipő kell, mert az tartja a lábát. Van aki azt mondja, hogy supinált, mert az dönti a megfelelő szögben. Van aki szerint pedig csak a teljesen sima a jó, mert az előző kettőtől nem fejlődek jól a tartó izmok. Egyébként pedig ha eheti legyen mezitláb mindig. Vagy csak ha kint van? Bent legyen rajta szandál. Vagy mégsem?
Ezek után hogyan döntse el a szülő, hogy kinek higgyen?
De ez annyi más orvossal és szakterülettel is így van. Ezért fontos, hogy az ember bízzon az orvosában. Feltétel nélkül. És ha ez így van, akkor ne is bírálja felül a szakértelmét internetes véleményekre és barátokra alapozva.
Vendég
 


Cath!
Igen, a szocpol azoknak eddig is élt, akik már vettek fel, és van kölcsönük. A kölcsönfelvételekori szocpol összeget írják jóvá a kölcsönből. remélem érthetően fogalmaztam. :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Ahogy olvastam akkor a már meglévő használt lakásra nem jár majd semmi se :(
kig120
Kaposvár
 
 


Inkognito!

Köszi! Én is így tudtam. :) De megnyugtató, amikor valaki megerősít. :)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: