Új privát üzeneted érkezett!

gemini-biztosan azért vannak, de ez a valóság.Nincs benne semmi rémisztő.Ha olyan rész van benne,ami kicsit borzasztóbb,azt áttekerem.De most nem azért írtam ezt le, hogy zen kéne lovagolni.Mindenki azt nézet a gyerekével,amit akar.Ő ezt szereti.Én nem vonom meg tőle.És nem mindennapos a program.Nekem ez a véleményem.

Hogy vagytok kismamák?Bírjátok még a hőséget?A főzés hogy megy,a szagok?Én nagyon nem bírom őket...Se a szagokat se a főzést, hisz szaggal jár.De mivel van egy 4 éves kisfiam muszáj neki enni adnom...nagyon nehéz.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Yussz, én neked is a lepény mintavételt ajánlom.
És Bátorffy dokit meg Hajdú Krisztinát. Nagyszerű csapat. Igaz, nem olcsó mulatság :(
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Kukucsi
koszonjuk, hogy elmeselted a torteneted! Bar nagyon szomoru, megis jobb igy. Jo hogy te itt maradsz velunk!

A tobbihez no comment.

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 

 
 

Kukucsi!
Még olvasni is rossz :( , de jobb még ilyenkor mint hogy megszülessen egy beteg baba az biztos :(
Ha rajta lesztek az ügyön, biztos lesz még egy egészséges babád!!! :wink:
Lehet hogy már írtad valamelyik oldalon csak nem láttam..megkérdezhetem hány évesek a gyermekeid?

Kata!
Hát igazság szerint tv nélkül én is kibírnám..na de net nélkül már nem biztos :lol:
Jó szabadságolást, nyaralást nektek!!!! :wink:
Aranyosak vagytok a képen!

Gemini!
Ti is helyesek vagytok, szépek a lánykáid!! :)

Én is bajban vagyok ezzel az emelgetős dologgal, na meg a fürdetéssel- bár most még megy, csak volt egy vetélésem 2009-ben aztán félek...
De majd később mikor már nehézkes lesz akkor a férjemet megkérem hogy tegye be a kádba megy vegye ki az uraságot :D

Nálunk a 12 hetes uh is még hüvelyi, aztán már a többi hasi..

Majacka!
Neked is gratula a pocaklakóhoz!!!

Timci!
Ventilátor mellett még úgy ahogy birom ezt a meleget, de ha minden igaz ma jön egy kis lehülés!!!!! Azt hiszem akkor nyitogatok ki mindent...
Főzés megy, birom a szagokat-illatokat 8)
Helyesek vagytok a képen!!

Teszek nektek én is pár képet :D

Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


kukucsi!

Huh, megrázó. Csodállak, amiért nem tört meg a hited. Én ettől rettegek a legjobban, hogy kiderül valami rossz és döntenem kell.
Tudom hogyan fogok dönteni, már előre, de akkor is lelkileg lepadlózza az embert.

Nekem az első gondolatom az volt, amikor kiderült, hogy babát várok, hogy ugye nem kísértem meg a sorsot ezzel? Hiszen van 4 egészséges gyermekem, átvészeltem a terhességeket, a szüléseket. Mi lesz ha nem adatik meg ötödszörre? Merjem-e vállalni, kitenni magam és a családom ennek a félelemnek?

Persze az idő és a hormonok megoldották a kérdést. Főleg, hogy láttam tegnap a monitoron a picurkát.
Kötelességem, hogy esélyt adjak neki.

Na, ennyit a moralizálásról. Köszönöm, hogy elmesélted és alkalom adtán elkérem tőled az elérhetőségeket.
Azért reménykedem, hogy nem kerül rá sor....

Kirus!
Jó nagyot nőtt a kissrác!! Csecsemőnek láttam utoljára. :lol:
Ez friss kép??

timcike!
Én a szagokkal elvagyok, mármint ami a főzést illeti. Bár bevallom, most náthásan nemigen éreztem szagokat... :wink:
Viszont az összes terhességemet végigkísérte, hogy minden szagot előbb megéreztem, mint a család.
Irritáló nekem csak a cigiszag, de az alapban is.

Most nagyon kíváncsi leszek, hogy kívánósság terén mi lesz. Eddig nincs semmi ami jobban kellene, mint más.
A két kicsinél alapban az édesség volt a döntő, az nagyon kellett.
Ginánál a kólát annyira de annyira kívántam, és egyébként meg meg sem iszom. :shock:
Nikinél a kóla szóba sem jöhetett, inkább az ásványvíz meg a habos sütik, kedvenc a somlói galuska, a lelkem eladtam volna minden alkalommal érte. Na meg a savanyúság. Kovászos ubi, savanyú káposzta stb...

Szilárd elhatározásom, hogy most nem engedem meg magamnak a plusz kilókat. Nagyon nehezen fogytam vissza Niki után, a terhesség alatt felszedett 20 kg csak alig akart levánszorogni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz!
Nagyon ügyi vagy hogy le is adtad a 20kg-ot!!! :wink:
Jaj én a Colát mindig szeretem, de terhességek alatt nagyon keveset szabad csak innom a vérnyomás miatt...
Igen a fürcsis meg a citromsárga inges a legfrissebb kép Nimiről :D

Akinek ez már többedik terhessége ki mennyit hízott alatta/alattuk?
Most egy "új" dokihoz járok kérdezte én mennyit híztam mondom mindkettőnél 13kg-ot. Azt mondja háát nála 12 kg a határ :shock: .. Remélem ezzel a bébivel "határon" belűl leszek!!!
Vendég
 


Na, akkor én kiestem volna a dokidnál a pikszisből!! :lol:

Eddig egyiknél sem érdekelt. A fiamnál nagyon fiatal voltam, szinte meg sem látszottak a kilók. 43 kg-val lettem terhes.

Aztán a nagylányomnál már 48 volt az indulási súly. Itt visszafogytam 46-ra.
Aztán kimaradt 11 év. Ginánál 54 kg voltam, Nikinél 56. Most 59 a kezdősúly, eddig még nem híztam.
De eltökéltem, hogy most nem érem el a 70-et a végéig!! Persze nem fogyókúrával, de most mellőzni szeretném az édességet és a nassot.

Tornázni is szeretnék közben, amennyiben az egészségem és a baba engedi. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Az biztos hogy a nasival meg tornával kordában lehet tartani a gyarapodást..
Nálam is a nasi a hunyó...
Mostani képed ami kint van profilképed?
Vendég
 


Rajtam meg Timcin kívűl van itt még valaki Bács-kiskun megyéből??
Vendég
 


Igen, viszonylag mostani, tavasszal készült.

Én ugyan Bp-i vagyok, de anyukám Soltvadkertről származik és Kiskőrösön éltek a nagyszüleim.
Az anyai rokonság meg Kecskeméten. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Büszkék lehetnek a gyerkőceid hogy ilyen csini anyukájuk van!!!
Ha nem tudnám hogy ilyen nagy gyerekeid vannak, azt hiszem a kép alapján 30-nál többnek nem néznélek :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Kicsit magamra vettem Kata írását abban a tekintetben, hogy nem vagyok túl lelkes fórumozó. Mentségemre szóljon, hogy csak most kezdem kitanulni ezt a fórum-dolgot. :oops:
Nekem nagyon sokat jelentetek, mert amúgy csak páran tudnak a babáról, itt viszont nem kell titkolózni... A barátnőket még nem mertem beavatni, így számomra ez egyetlen csajos csapat, ahol ezeket a dolgokat meg lehet dumálni.
És mivel az első gyermekemet várom, tele vagyok kédésekkel, kétségekkel, mint Kristin is, amikre itt, tőletek választ kapok.
Szóval igyekszem majd jobban "odatenni magam", hogy igenis működjön ez a topic! :wink:

Hétfőn egyébként megvolt az ijedség, mert kicsit pecsételni kezdtem. Hál'Istennek el is múlt estére, de nagyon beparáztam. Mindenesetre ma elmegyek a dokihoz, hogy minden oké-e odabent.

Kukucsi, le a kalappal, hogy képes vagy velünk maradni! Azt hiszem, ha velem történne ilyesmi, képtelen lennék rá.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly!
Minden rendben lesz!!!! Várunk a hírekkel!!! :wink:
Vendég
 


Juj köszi szépen Kirus! Most irulok-pirulok!
De azért vannak lestrapált napjaim, olyankor visszahőkölök a tükörképem láttán... :lol:

Múltkor volt egy eset, megbeszéltem a fiammal, hogy találkozunk a fogászaton. Ő éppen kresz oktatásról jött, én még vártam a soromat. Mivel kocsival voltam, hívtam telefonon, hogy hazafelé jöjjön be az orvoshoz és akkor együtt mehetünk haza.
A váróban beszélgettem betegekkel, egy középkorú hölgy elég beszédes volt. Közben megérkezett a fiam, leült mellém, persze adott egy puszit az arcomra.
Mosolyogva odafordultam a hölgyhöz, aki fülig pirulva elfordult. Na, mondom az azt hiszi, hogy a pasim...
És tényleg, amikor közöltem, hogy a fiam, láttam a megkönnyebbülést az arcán. Azt azért mondta, hogy nem gondolta volna, hogy ekkora gyerekem van. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


lilly!

Ne idegeskedj, valószínűleg nincs nagy baj. A bő és élénkpiros vér a gáz. Akkor azonnal orvos, az vetélés gyanú.

A pecsételés valószínűleg a hormoningadozás eredménye. Ha minden oké (és miért ne lenne) akkor lehetséges, hogy utrogestant fog felírni neked, hogy beálljon rendesen a hormonszint.

Nekem Nikivel volt ez, egy hétig barnás pecsételgetésem volt a 6. hét körül. De a gyógyszerrel elmúlt.
A 12.hétig szokták adni, addigra a lepény átveszi a hormontermelést és minden helyreáll.

Viszont ilyen esetekben a fokozott elővigyázatosság fontos, ne emelj, ne idegeskedj, pihenj amennyit csak lehet.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Köszi!
Utrogestont eddig is szedtem már. Mikor hívtam a dokit, hogy van ez a pecsételés, azt mondta, emeljem meg az adagot. Most napi 3x adagolom.
Bízom benne, hogy minden oké lesz. Hormonálisan amúgy eddig sem voltam rendben. Minden menzesz előtt akár 5-6 napig is pecsételtem.
A pihenésbe a torna elhagyása is beletartozik? Ezt sosem tudom, hogy most akkor szabad-e, vagy inkább ne. Na, majd este kifaggatom az orvost.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Csajok, csak pozitívan! Nem azért írtam, hogy elszomorodjatok, sőt! Veletek nem fordulhat elő! Már csak azért sem, mert egyiketek sem matuzsálem, mint én :lol: :lol:
És ne sajnáljatok, mert nem történt semmi különös, és ráadásul gyönyörű gyermekeim vannak, az életem teljes. Csak még kacérkodom a kismama gondolattal. Gyerekeim: nagy fiam 19, lányom 14, középső fiam 12, kicsi 4.
Terhesség alatti súly: én mindig vékony voltam, és olyan szerencsés genetikával rendelkezem, hogy terhesség alatt is csak minimálisat "szedtem fel", ami szülés után le is ment majdnem azonnal. Pedig az evőkémmel semmi gond. Az is igaz, hogy a babócáim is pocakomhoz mérve is hatalmasok voltak: 3600, 3300, 3000(34 hétre!!!), 4300.
Ja, és a legfiatalabbal az utolsó uhun, azt mondták 3300-3500 lesz. Csaknem egy teljes kilót tévedtek! :shock: Ezt az uhus aggodalomra reagálom: nem kell tartani tőle. Vannak adatok, amelyek könnyen elhanyagolhatóak :wink:
Teszek fel én is egy képet
Kép

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


A tehesség alatti torna abban az esetben javallott, ha előtte is tornáztál. A pecsételés ideje alatt azonban én úgy tudom, hogy még az aktív sportolóknak is ágynyugalmat ajánlanak.
Dokitól megkérdezni! Az a legbiztosabb, hiszen ő tudja a legjobban, mi a helyes a te esetedben :wink:
Én szorítok neked!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Kukucsi, klassz vagy te is!

Szeretnék ilyen vagány 4-5 gyerekes anyuka lenni, mint amilyenek ebben a bandában vannak! 8)

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Kukucsi, Yusz
tenyleg jol neztek ki, es nem csak a korotokhoz viszonyitva! En bezzed nem tudtam igy leadni a kilokat :roll: :wink:

Kukucsi
es irigy vagyok Budapestert, nagyon hianyzik am!

Lilly
Eloszor is: pihenj, es ne aggodalmaskodj. Es gyere, mi itt vagyunk!
Masodszor: akinek nem inge, ne vegye mar magara!!! :wink:

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Budapest nem az otthonom, de szerelmese vagyok én is. Szerintem a világon a legszebb város :wink:
Te különben miért lettél gemini? Ikrek jegyében születtél? :?
Lilly, türelem, még előtted a pálya. Simán lehetsz sokgyerekes anyuka :wink: Én nagyon szurkolok neked.
A gyerekek sokat "fiatalítanak" bennünket.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


kírus-én nem Bács megyéből vagyok, hanem Pest.Nagykőrös már Pest megye, sajnos...Így minden ügyet Cegléden vagy Pesten kell intézni.De tárgyalások vannak a téren, hogy Bács-Kiskun megyéhez tartozzunk....

Olvasgatok, és mire a végére érek,elfelejtem mit szeretnék írni, olyan sokat írtatok... :lol:

kukucsi-nem semmi alkatod van hallod,4 gyerek után is ennyire csini, nagyon irigykedek.Én egy gyerek után nagyon meghíztam és nem akarnak lemenni a Kg-ok.Érdekes terhesség közbe nem jött rám csak 10 kg.De miután abbamaradt a szopi,bummmm.Kíváncsi vagyok mi lesz most.Hiszen most sincs étvágyam.Atticy miután megszületett még többet is fogytam, mint 10 kg.Hát nagyon reménykedek, hogy most is sikerül és akkor azt meg is próbálom tartani.

yusz- valóban te is nagyon csini vagy!És nem is mutatod,legalábbis ez az avatar kép alapján, hogy hány éves vagy.Én is meg vagyok elégedve az arcommal, viszont a testemmel nem.Remélem a baba születése után sikerül jó sokat fogyni.

Csajok-az összes fotó nagyon szép!Imádok képeket nézegetni.
:wink:

Beteg csecsemő-hát nem is tudom.Az eszem azt diktálná, hogy ne tartsuk meg, hiszen neki és és nekünk is szenvedés lenne...de a szívem szerintem úgy döntene, hogy tartsuk meg.Komolyan mondom, nem tudom, hogyan döntenék, de nagyon bízok benne, hogy erre sosem kerül sor. :?

Csajok-ti betartottatok mindent a gyerekeknél? Pl.házi tej, bolti tej adása csak 2 éves kor után,dió,mogyoró stb...3 év után, 5 hónapos kora után lehet csak hozzátáplálni....Mert én mindent betartottam.Hála semmi allergia...Kíváncsi vagyok, hogy ezeket jó betartani?Vagy ha a gyerek hajlamos a betegségekre, mint pl. allergiák, azt így is úgy is megkapja....


Kép Az én kis csibészem


Kép Gyulán...Apaka után sietve...kis művi fotó :)

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci!
Helyes kis krapekod van!! :wink:

Jaj de hülye vagyok, én Kiskőröst hittem hogy ott laksz :))
Jó így már ok...

Én amit itt felsoroltál semmit nem tartottam be.. most már kb.2 hónapja Nimród bolti tejet kap este(Kíra sokáig nem itta meg a tejet, ő inkább a joghurtot szerette), hozzátápit kb. 3,5hósan kezdtük(mindkettőnél),ha sütibe van dió azt is megeszi.. szerencsére eddig semmi allergia tünetünk nincs!
Remélem nem is lesz!!

Teszek egy mai friss képet, hajvágás utáni!!
Az arcán meg az orrán a jóság jelei :lol:

Kép
Vendég
 


Nagyon aranyosak ezek a kis srácok! Én nagyon szeretem, amikor a gyerekeken van egy kis jóság jele, a csibészek érdekesebbek, mint a csendesek. A mi nagy fiunk nagyon nyugodt baba, kis gyerek volt, első sebesülése 4 éves korában volt, de a humora szerencsére jó volt, így ő szavakkal csibészkedett. A többi már minden téren nagy csibész. Nálunk már rég működik a "homokóra-rendszer", azaz időre "szerepelünk", mint a parlamentben, mert másképp egymás szavába vágnánk, és így is gyakran van bábeli hangzavar egy nyelven belül. Hihihi

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Draga Kukucsi, nagyon sajnalom! Tiszta szivbol kivanom, hogy hamar sikeruljon tultenned magad a tortenteken es gyonyoru egeszseges 5. babad legyen 2012-ben.

Kata, remelem nem az en hozzaszolasaim taszitanak :roll: Szerintem egy picit tulreagalod. Meg nagyon az elejen van a topik. Szerintem sokan, mint pl en, is meg nem nagyon tudnak mit irni. Meg nem volt UH stb...+ en szemely szerint tenyleg keves idovel rendelkezem. Szoval elnezest,ha ritkan jovok. De itt vagyok :wink: Es minden nap elolvaslak benneteket, kedvelek mindenkit. Szerintem itt a februariban mindenki nagyon aranyos. Szoval ne aggodj, szerintem nincs ez a topic halalra itelve :)

Tok jo, hogy tettetek fel kepeket. Nagyon szep csaladotok van, mindenkinek egytol-egyig.

Most kezdodott egy babas musor a tv-ben. Hogyan elik meg hormonalisan az apak a babavarast? Erdekes tema :lol: Majd meselek mi volt!

Jo ejszakat!

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Ha már a csibész jelekről van szó, hát van nekem is fotóm...habár ezt egy apró kis kutyuli csinálta az arcára...remélem nem marad nyoma....
Egyébként amióta nincs ovi és a szomszéd gyerekkel játszik, nagyon nagy csibész lett.Minden ökörségben benne van.Ma is teleszórták a medencét homokkal,mindent amit megtiltottam neki, csinálta, mert a szomszéd gyerek csinálta, így neki is kell.Ezért büntetésben lesz holnap, nem fog kimenni.Én nem vagyok a verés híve.Inkább megbüntetem.Csak a butaságot tanulja...szívem szerint ki se engedném azzal a gyerekkel játszani, de egész nap én sem tudom lefoglalni.A másik dolog, meg,a rossz gyerek anyujával jóba vagyok, és ha már 1 napig nem megyünk ki,már kérdezi, hogy haragszom-e?Most, hogy mondjam meg neki, hogy neveletlenek a gyerekeid, az a baj?



Kép Anya kicsit belőtte a sérót...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


kírus-köszönjük szépen. :wink: Hát ez a gyerekfotó tiszta csibészes.Még a szeme se áll jól.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Drága Lilly!

Először is bocsánat, nem akartam bántóan fogalmazni az "eltűnésre" voantkozó részt, de gyébként igenis haragszom, hogy nem osztod meg velünk ami zajlik Benned, főleg, úgy, hogy az első babádat várod. Mint írtad is egy hónapig nem is nagyon van kivel, rajta addig ittvagyunk, utána meg úőgysem szabadulhatsz, emrt akor egy picit felgyorsulanak az események: babafotó, tali, ki hogyan osztotta meg és hogyan reagáltak, vége a rosszuléteknek, nő a pocó, kezdünk gondolkozni a szobájáról, vajon fiú-lánye..... szóval még annyi kimerítettlen téma van, hogy csuda.. én szívesen olvaslak! Szerintem a többiek is így vannak vele.
És Neked is, ha szükséged lesz, írunk sok-sok bíztató hozzászólást, mint Kristinnek. :) ÍGÉREM!!!! :) :) :)
Vendég
 


Kép Anya kicsit belőtte a sérót...[/quote]

Azta bűnbánó ábrázatot, nem lehet haragudni! :)
Vendég
 


Kukucsi!

Nagyon örülök, hogy a maradás mellett maradtál. Igazán!
A kis jóság jel nálunk hősfolt. :) Nálunk is van rendszeresen.

Timcike!

Én már nem csinálok ügyet, ha összekeveri a homokozót a medencével, néha a homokozóban feltör a víz... szóvál nálunk már erősen megy a sztorizgatás és kitalálja, hogy mit fog csinálni... mostmár magában is elég sokat eljátszik. :)

K.
Vendég
 


Ajjjaj! SZóval súlyügyileg tárgyalunk.

Én 165 centi vagyok és mindig 57 kiló voltam, nem vékony, normál. Aztán Kristóffal a 3. hónapban voltam 59 és a szülésre olyan 77-79 kg nem emlékszem pontosan, emrt a kiskönyvembe már nem írták bele.
Szülés után 2-3 héttel 63 kiló voltam, majd elkezdtem hízni és azon kaptam magam, hogy majdnem 70 kiló vagyok 1 év alatt, na az sokkolt, ez nem én vagyok. 62 kilóig sima ügy volt, de aztóa semmi, így most 62 kilóról indulok. Hát ugyan csak 3 kiló, de rajtam nagyon látszik, nem vagyok kibékülve magammal, de msot nem érdekel a cél, hogy ne menjek 70 kiló fölé és is leginkább az édességet vonom meg magamtól, mert én nagyon sokat eszem belőle. Semmi mást, most nem ez a legfontosabb, de azért igyekszem nem falni. Kristófnál erre nem figyeltem.

Mostmár tudom, hogy mit fogok csinálni szülés szoptatás után, hogy visszamenjek 57-59 kilóra, lejebb nem hiszem, hogy megy, az már nem én lennék.

Kristófot 1,5 éves koráig szoptattam, sajnos nagyon kimerültem és elkezdtem vitamint szedni és megváltozott a tejem íze, így azt mondta, hogy köszi, anya nem kérek többet. :( Mostmár erre figyelek majd.

K.
Vendég
 


Yusz!

Az avatar képeden olyan vagy, mint egy húszonegynéhány éves, jók a géneid....
Vendég
 


Kírus!

Én nagyon szeretem ezeket a hősfoltokat!

Mi tegnap levgattuk Kristóf haját és ilyenkor ki ördög feje van, pár napig, úyis viselkedik, bár ezt csak én magyarázom bele... Majd délután próbálok képet csinálni.
Vendég
 


Sziasztok!

Kata!
És akkor pár nap múlva ördögből angyal lesz??? :lol: :lol:
Ti is géppel vágjátok?
Várjuk a képet :wink: !

Valakinél esett már az eső??
Az legyenszives küldje erre!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Hú de jó sokat írtatok tegnap délután!!! :D

Az aprajával (két kicsi) elmentünk délután a Gellért hegyre a játszóra. Volt babás találka, más topikos csajokkal, nagyon jóra sikerült.
Annyi gyerek összejött, sokszor nem láttam melyik is az enyém. :lol:

Remélem itt is összejön egy jó és összetartó társaság és talizunk majd!! :lol:

kukucsi!
Nagyon csinos vagy!! Én mondjuk csak tippelek, hogy a nick nevedben van a születési dátumod, de ha igen, akkor bőven letagadhatod!! :lol:
Én 71-es vagyok, szóval nálam már szóba jöhet a beteg baba. Ezért is kérdeztelek, mit tanácsolsz genetikai vizsgálat terén.

Kata!
Köszi a dícséretet! Aranyos vagy. :lol:
Akkor mi egyforma magasak vagyunk én is 165 cm vagyok. :lol:
A barátnőim mind 170 felettiek, avval szoktam őket ugratni, hogy
"jóból csak kicsit adnak"!
Nagyon jó, hogy felvetetted tegnap ezt a gondolatot, mert lám, máris életre kelt a fórum!

gemini!
Neked is köszönöm a dícséretet! :wink:
Igyekszem fiatalos maradni, mondjuk lélekben sokszor még az a csitri vagyok aki voltam.
A 40. szülinapomon elhatároztam, hogy nem számolom, annyi amennyi.
A kisgyerekek egyébként tényleg fiatalítanak, ahogy kukucsi is írta. :lol:

oolong!
Nem gond, hogy ritkán jössz, csak gyere és írj! :wink:

timcike!
Nagyon helyes a kisfiad!! Az a séró meg hihetetlen... :D
Az én 18 éves fiam is pont ilyen hajat hord, ő is szőke kék szemű, és égnek áll a haja.
Néha nekem is tőle... :wink:
Jövő héten vizsgázik kreszből és még egy szót sem tanult. Mondtam neki, kezdjen spórolni, mert a pótvizsgát már nem fizetetem! :?

Kirus!
Nagyon klassz nyári frizurát csináltatok Nimródnak!!
A jóságjelek a fiadon teljesen rendben vannak! Az én Niki lányom is tele van, múlt héten a feje inkább hasonlított egy foltozott labdához, mint kislány fejecskéhez. :lol:

Anno én is minden nyáron levágtam a fiam haját jó rövidre. Jaj, de rég volt....
Utána már a 3 lány jött, nekik azért mégse....
Pedig milyen praktikus, könnyű tisztán tartani, nem izzad úgy be, nem kell fésülgetni.

Lányok! Tegnap pont az jutott eszembe, hogy aki február végére, márc elejére van kiírva, kezdhet parázni, nehogy február 29.-én jöjjön a kis lurkó. :lol:
Én márc 03-ra vagyok kiírva, háááát necces. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

A abrátnőm erre appelál, ők február 23-ra vannak kiírva és ők akarják, hogy 29-i legyen..

Én nem! :shock:
Vendég
 


Kírus! Valahogy úgy, ördögből--> angyal.

A fodrász vágja géppel, laza 1400 forintért...
Vendég
 


Ja azt hittem ti vágjátok otthon neki :)

Ki mit főz csajok??
Vendég
 


Én nem tudom ma mit főzök.
Tegnap zöldbab leves volt, csirke aprólékkal, és töltött paprika.

Nagyon gondolkodom egy rizses húson. De még képlékeny a dolog.

A tápszer tej témához:
A két nagy gyerekem idejében nem volt még ilyen széles választék tápszerben, no meg akkoriban nem is favorizálták így szopi után kapták a tejet.
Egyiküknek sincs se allergiája, sem más betegsége.
Nem voltak többet betegek mint más kisgyerek, szóval nem tudom.

Gina és Niki sokáig tápszert kapott, Niki még most is, de már adok neki tehéntejet is. A kakaót kimondottan szereti.
Próbáltam azt az elvet követni, hogy 1 éves kor alatt semmi képpen nem adtam tejet, de most már nem látom akadályát.

Szerintem ez inkább örökletes kérdés, mint tápszer és tej probléma.
De lehet, hogy tévedek.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szióka!

Ez igen..siekrült a végére érnem, eddig olvasgattalak titeket:)
pedig csak 1 napig nem tudtam a gép elé ülni.

Kukucsi!

Nem is tudom, hogyan fogalmazzak, nagyon erős nő vagy az biztos, sikerült ezt a nehéz időszakot túlélni...

Kata!

Már számolom a napokat és is, hogy végre mikor mondhatom már el. Még a kövi héten dolgozom, aztán két hét pihi.

Az aktivitással kapcsolatosan azért van egy kis lelkiismeretfurdalásom nekem is, változó, hogy mennyi időm van..néha csak annyi, hogy elolvassam, hogy mit írtok és itt mosolygok magamban, mint egy idióta:D
Magamról sem írtam meg túlsokat, kissé nehezen nyílok meg, és nem akarok senkit sem beterhelni a néha fura gondolataimmal, de egy valamit tudnotok kell, nekem nagyon fontos ez a hely, senkivel nem tudok beszélni ezekről a babás témákról. Anyuval ritkán talizok, anyósom mégsem anyu:) a párom meg még néha besokall a lelkesedésemtől, mivel első babánk lesz, rengeteg félelem van benne is, szóval sokszor magamban örlődök és olyan jól esnek a szavaitok ilyenkor.

Más téma mindenki írja a súlyát...meg sem merem mondani mennyiről indulok:DD 178 cm vagyok és 70kg...csak leírtam.
Eddig nem híztam még semmit, csak a pocakom él külön életet, ami sosem volt lapos.

Egyébként a pocakméretről azt olvastam valahol, hogy ha valaki 2. v. 3. babáját várja előbb látszódik a poci, mert gyengébbek a tartószövetek az előző terhességek miatt.

Tennék fel fotót is, de sajna csak otthon van és persze nem is tudnék ilyen tündéri pofikat beszúrni, nagyon édesek a gyerkőcök!
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kírus!

én ma strájkolok és nem főzök:)péntek van pihizek

Írtátok a szagokkal való küzdelmet, főzés kapcsán is előfordult, hogy mire elkészült a kajci, már annyira megundorodtam a szagától, hogy nem is ettem belőle.
Le kellett cserélnem pl a tusfürdőket is, mert fürdés után felfordult a gyomrom magamtól, ami azért elég erős:DDD
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Yusz
az allergia szerintem is orokletes. A hajlamot oroklod. Ezert mondjak, hogy ahol a mama allergias, jobb, ha a gyerek - foleg pici korban - kerul bizonyos dolgokat (mandula, dio, mez, tej stb. ahogy Timcike mondta fent).

Timci
aranyos a kisfiad!

Szagok: nem birom a sult szagat, meg az etvagyam is elmegy tole. De ami a legborzasztobb, az a cigi es az alkoholistak szaga. No attol menekulnek a metron, ha lenne hova :roll: :twisted:

Kata
te mettol meddig vagy szabin? Es merre mentek?

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


gemini!

Cigiszag, nem is mondd! Ki tudok szaladni a világból, de ez nemcsak terhes időszakomra jellemző.
Valamiért nagyon zavar.
Az alkohol szag, főleg, ha cigi és mosdatlanság szagával párosul, na az nagyon durva.
Van belőle bőven, főleg a tömegközlekedési eszközökön.


kristin!
Nem baj, hogy nehezen nyílsz meg, majd ahogy múlik az idő és megismerjük egymást, a helyzet és a téma hozza.
Én is sok mindent könnyebben osztok meg itt, mint mondjuk az anyámmal. Pedig szeretem, de van, amit nem értene meg.
A kioktatásra meg felnőtt fejjel már nincs szükségem.
A terhességemet sem mondtam még el, sem a szüleimnek, sem anyósoméknak.
Az lesz majd a fekete leves... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


[quote]
írta:
Más téma mindenki írja a súlyát...meg sem merem mondani mennyiről indulok:DD 178 cm vagyok és 70kg...csak leírtam.
Eddig nem híztam még semmit, csak a pocakom él külön életet, ami sosem volt lapos.



Nahát, ne izgulj :D
Én 163 cm vagyok és 68 kg (bár 82-ről fogytam le idén). Én már most félek, nem fogom elbírni magam :D [/quote]
majacka
 
 


Gemini!

augusztus 5-ig vagyok szabin, de pár napra bejövök néhány órára, mert a helyettesítpm is szabin lesz és felajánlottam, hogy jövök én, (úgyis csak decemebrig dolgozom.... :)

Kristófnak ma van az utolsó böclsis napja :) Aztán sezptembertől ovis lesz. :)

Az első felében: Pásztóra megyünk a barátainkhoz 1-2 napra, Bérre a farmra (Andezit fogadó), gyerekvasutazás, csónakázás, ilyesmi...

A második felében: 1 hét Balatonszemesen. :) Ezt várom a legjobban, mert félpanzióra fizettünk, főznöm nem kell. :9 Apa elintézte.

Nagyon kedves volt tegnap, mert felhívott 3 körül, hogy jól vagyok e ebben a melegben. Mondjuk tudni kell róla, hogy Kristófnál nem nagyon élte át a 9 hónapot, örült, meg vigyázott rá, de semmi megnyilvánulása nem, volt. Amikor megszületet és aznap hazajöttünk, nagyon nagy tisztelettel fogadta és vitte be a házba. Viszont a mostaninál, már simogatta a hasam, ez nála óriási fejlődés, azt hiszem megnyílt. :) Szóval én most nagyon örülök ennek.

Én elmondtam a szüleimnek a hét elején, bár tudták, hogy tervezzük, így nem votl nagy újdonság, örültek, de semmi extra. Holnap meg megtudja Joci nővére (nincs gyereke 41 éves). Meglátjuk, Kristófnál eléggé kiakadt, de próbálta nem mutatni...

Búcsúzom, mert déltől búcsúztató van és utána meg megyek haza. A szabi ideje alatt igyekszem iphoneról bejelentkezni, de ha mégsem, akkor ne haragudjatok, utána majd úgyis mindenről beszáolók és visszaolvasok mindenkit. :)

Szuper nyári időtöltést Mindenkinek!

K.
Vendég
 


Majacka!

Tényleg, nekem is az a furcs,a hogy egy nagyobb lépcsőzés után kivagyok, régen bármit bírtam, a 9 hó elején még bringáztam. Kristóffal nem volt semmi próblémám, most kicsit fáj a hátam.... nem tudom mi lesz.

K.
Vendég
 


Kata!

Jó nyaralást!!!
Valószínűleg mi váltjuk egymást, augusztus elején megyünk nyaralni.

Szép időt kívánok nektek!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Kata!

Ha úgy is visszaolvasod, jó pihit!

Majacka!

Már kezdetm kellemetlenülérezni magam, hogy itt mindenki pehelysúlyú, én meg első babámat megasúllyal várom, de így ez jobb érzés, hogy van aki hasonló cipőben jár.
Igyekszem figyelni a kajázásra, nem eszem cukrot, meg túlsok pékcuccost, gyorskaját....de az az igazság, hogy akkor is rosszúl vagyok ha üres a gyomrom és akkor is ha eszek vmit:) az éhség meg a rosszúllét nem jó páros, így inkább eszek ha kell és úgy vagyok rosszúl. Párom szerint túl sokat eszek...de ezt ő nem értheti:DDD

Yusz!

perpill olyan időszakomban vagyok, hogy jól jön minden segítség, meg tanács, mondjuk anyós már a tervezés időszakában is túlpörögte a dolgokat, így neki sosem panaszkodom, meg tanácsot se nagyon kérek, de tőletek szívesen veszek mindent!:)

Nincs valami jó ötletetek nyaralásra Mo-on pocakkal?:)
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Itt vagyok! Hát annyit írtok, hogy egy teljes délutánomba kerül visszaolvasni :shock: :wink:
Főzés: ma a barátnőm anyósánál ebédeltünk. Nagyon jó volt. És még mielőtt bárki irigyelne ez az első alkalom,és lehet, hogy sokáig az utolsó is. Általában én "ebédeltetek". De nem bánom, szeretem, ha nyüzsgés van körülöttem.
Most lehet, hogy tiszta szolidaritásból, de nekem nem szűnt meg a hányingerem. Szagokra is nagyon érzékeny vagyok :shock: Tünetek alapján én még várandós vagyok :shock: És hihetetlenül aluszékony is. Na mindegy...
68 a születési évem, egyik legjobb évjárat volt :wink: :lol: :lol:
Yusz, te is egy szerencsés alkat vagy. Azon túl, hogy nagyon jól nézel ki, a biológiai életkorod fiatalabb. A kicsivel 39 évesen nem volt semmi probléma, pedig okos genetikusok akkor is figyelmembe ajánlották a mintavételt, amit akkor aláírásommal igazoltan megtagadtam, de akkor nem merült fel semmi gyanús. Most viszont, ha sikerül újból teherbe esni, akkor a 12 hetes uhut az istenhegyi központban végeztetem el Bátorffy doktorral, mert szuper jó szakember, és ha ő azt tanácsolja majd, hogy kell a mintavétel, akkor alávetem magam, ha nem, akkor nem. (Hogy beleélem magam a kismamaságba :wink: :lol: )
A terhesség bejelentése nálunk is problémát okozott: anno a kisfiammal botrányosan viselkedtek, és pár napra el is rontották az örömünket. Így azt találtuk ki, hogy levélben értesítettünk mindenkit. Sajnos a nagy hír újságolása után 1 héttel felmerültek a problémák, mert akkor már szépen beágyazódott a kis baba, és a fene se gondolta, hogy genetikai problémák merülhetnek fel. Érdekes módon, most mintha jobban örültek volna a hírnek. Következőkor meg majd 16 hét után értesítünk mindenkit, majd úgy, hogy az előző értesítő újból érvénybe lépett 8)
Huh, most én is eldobtam a sulykot az írásommal... Bocsi
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!
Hű, de sokat írtatok az elmúlt napokban. Én azért jövök ritkán, mert a vizsgálat előtt már nagyon ideges voltam, féltem, hogy valami baja van a picikének, mert már minden tünetem elmúlt.
Na szerdán megvolt a vizsgálat, minden ok, vert a pici szíve, lóbálta a lábacskáit:) Kaptam csomó beutalót, bejelentkeztem a tarkóredős UH-ra, voltam a háziorvosnál is, kaptam beutalókat vérvételre. Most itt tartunk:) Ja és a doki szerint az embryo mérete 9hetes terhességnek felel meg, ami szerintem azt jelenti, hogy bejött a Jónás naptár nálunk, és eszerint kislány lesz:)

Kukucsi nagyon sajnálom ami történt, és nagyon becsüllek a hozzáállásod miatt.

Sajnos csak a felét tudtam átolvasni, most többre nincs időm, holnap babanézőbe megyek, és készülnöm kell.
Sziasztok:) Jó hétvégét mindenkinek:)

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?