Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Jó hogy jöttetek Újjak!Írjatok csak nyugodtan,minden pocakosnak nagyon örülünk.

Ha már a fura kajákról beszélünk,képzeljétek egyik este tejet ittam és utána megkívántam a kovászos uborkát,hát ettem.A hatás elmaradt,amit nem bánok.De olyan jól esett.Kíváncsi vagyok mi jön még.A lecsót szerintem most megutáltam,mert a múlt héten csinált anyósom és hát???Nem volt a legjobb,bocsi. :( :( :( Egy darabig biztos nem eszek!
Mieza teljes mértékbe megértelek férjeddel kapcsolatba.Fel se tudják fogni mi az hogy nem mehetünk ki a lakásból,könnyű azt mondani,hogy PIHENJÉL!!!!!Már most megőrülök ettől a szótól! :lol: :lol: Én az 5.hét itthon levésnél tartok és azóta csak 2szer mehettem ki.Egyszer doki és egyszer vásárolni.
Sajnálom azokat akik nem tudnak aludni,elküldöm nektek az én álom manómat,mert én meg egész nap alszom és éjjel is gondtalanul.Nekem ez zavaró!
:D
Visszatérve vagy el se menve.Most azokhoz fordulok akik már szültek.Ennyire rossz a császáros szülés????Akkor nem szenvedsz annyira,nem??Vagy én gondolom rosszul,bár én is normális szülést tervezek,de már gondolkodtam hogy bánnám-e ha császár lenne.Írjatok légyszi a tapasztalatokról!!!!!Kíváncsi vagyok ki hogy élte át és ki hogy vélekedik róla.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Most örülök hogy laptető lettem??????!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!!

Gyors bejelentkezés mert már napok óta akarok írni meg visszaolvasni, de mindig megakadályoz benne egy gyerek... hol a nagyok hol a legkisebb ;).
Róka komának már 3 napja hadat üzentem, mert 24 ből 22 ben üldöz... mééég éjjel is felkölt hányni és kezd elegem lenni. Közöltem nem vagyok hajlandó tudomást venni róla, néha összejön néha nem... De az mááár mégse állapot, hogy végre itthon lehetek és mást se csinálok, csak fekszem és émelygek. :) Arról nem is beszélve, hogy a srácok is nehezen viselik, hogy használhatatlan vagyok, mert ők persze játszani akarnak, meg kaját délben, meg vacsit meg hogy én mondjak esti mesét.

Orvosnál végülis nem voltam múlthéten, mert el kellett utaznunk, majd jövő héten beszélek a védőnővel és kipuhatolózom, hogy a kórházban elfogadják-e a tanácsadáson a dokim leleteit, mert ha nem és ott is mindig meg kell hogy vizsgáljon a doki, akkor totál felesleges kiadni a magánrendelésért a pénzt. Mert ahogy legutóbb kivettem a doki szavaiból(aki tp-re vett), hogy majd 2-3 hét múlva menjek vissza oda rendelésre, meg UH-ra és majd ők adnak igazolást amivel mehetek a védőnőhöz. Mondjuk szülni semmi esetre sem szeretnék itt keszthelyi kórházban.. max ha egy csoda folytán megváltozna a személet.
Zavarban amiatt vagyok, mert mikor Tomit vártam nagy naívan azt hittem itt minden szuper aztán rá kellett jönnöm, hogy ez egy vágóhíd nem szülészet, aztán Adéllal oké egy keszthelyi szülészhez jártam gondozásra, de tudtam kb. fél időtől hogy nem nála és nem itt szülök, hanem Budapesten. De mostanra abban a dokiban is megingott a bizalmam, hiszen Adélnál erősen megpróbálkozott azzal, hogy a saját ügyeleti idejében megindítsa a szülést hetekkel a kiírt előtt, csak hogy nála szüljek és persze az esetleges hála pénz is az ővé legyen.
Így hosszas keresgélés után találtam a mostani nőgyógyászomat, aki viszont az ajkai kórházban orvos amúgy, de itt van magánrendelése.
Így most erősen megy az agyban sakk mi is legyen.

No lépek megpróbálok visszaolvasni... :D

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 

 
 

Pöcök
Csak akkor legyen császár, ha indokolt, semmiképpen ne válaszd. Fájdalom úgyanúgy lehet, utána meg biztos hogy nehezebb a felépülés.
A sima szülés lehet továbbtart, mármint a tágulás-fájás része, de csak az utolsó egy-két óra a nehezebb, amikor igazán beindul a szülés, szóval ki lehet bírni, és amikor a kitolási rész van, akkor eltűnik minden fájdalom, csodálatos a természet. Gátmetszéstől se félj, azt sem éreztem.

Reni
Hasonalvás már nekem sem megy, a cicifájás miatt. Pedig nagy hasonalvó vagyok, Reginél még kb a 14. hétig tudtam hasonaludni, de most már abszolút nem.

Mieza
Én nagyon is megértelek. Párom is tervezi a jobbnál-jobb programokat. Kenutúrára hívták, és tegnap azt mondta, hogy ő lehet szombaton és vasárnap is elmegy. Persze én is elmentem volna, miért nem tavaly szerveztek ilyet. Jobban örülnék, ha csak egy napra menne. Most szombaton meg délelött dolgozik, délután meg céges buli, de már most töltik a dinnyékbe a vodkát, szóval ívós buli lesz. Én is elmennék, de hogy magyarázkodjam, hogy nem iszom amúgy sem, most pedig abszolút nem. A férjem sem iszik, csak nagyon ritkán akkor is tokaji aszút.
Szóval érdekes lesz, de lehet elvonszolom magam oda, mert itthon bekattanok.

Üdv az új kismamiknak!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.06.30 08:37-kor.
Vendég
 


Hááát csak nem hagynak... így annyit sikerült kicsikarnom, hogy erre az otcsó kérdésre válaszoljak.
Nekem mindkettő gyerkőc természetes úton született. De mindkétszer találkoztam császáros anyukákkal, illetve mint dúla volt alkalmam császáros anyukának segítkezni. Sokkal nehezebb nekik, hiába gondolná azt az ember, hogy áááá nem szenved, túl van rajta és kész. A császármetszés bármennyire mindenapos, de egy nagy hasi műtét minden kockázatával és mellékhatásával. Persze ha a baba/mama élete, egészsége forog kockán az egyedüli és legjobb megoldás. De mint kényelmi szolgáltatás szerintem erősen rizikós, anyukának, babának egyaránt. Nem kezdem sorolni, hogy a császáros babák mibe másak a nem császárosoktól, mert van akinél igaz van akinél nem... és ugyanígy a természetes szülötteknél is lehet sorolni dolgokat, ami vagy igaz vagy nem.
Császár utáni hüvelyi szülés... ilyenben is volt szerencsém részt venni, életem egyik legpozitívabb élménye, mert pont az előtörténet végett nem volt sürgetés(infuzió, könyöklés stb) mert nem lehetett, és ettől egy csodálatos háborítatlan szülés kerekedett belőle. :)

Szóval egy szó mint száz, a császármetszésnek és a természetes szülésnek is vannak előnyei hátrányai, de tudni kell hogy mikor melyik a helyes út.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Reni en is lecsot foztem 2napja :)
Meg kezzel gyurt tesztat turos tesztanak, sajna nincs gepem igy kezzel megbrutal soka tartott :?

Vegigjartam az osszes lengyel-litvan boltot tegnap az emlegetett kalacsert es nem volt sehol :(
Tiszta depis lettem erre a baratnom talalt a LIDL-ben hasonlo brios jellegut aminek ugy orultem :D
Be is nyomtam 4 szeletet vajjal es mezzel :P :P

Nalam hetfo reggel mikor mentem melozni es leszaltam a buszrol eleg rendesen szedultem. Attol feltem el fogok ajulni, de szerencsere elmaradt.
3 ora korul jon ram az eso almosvagyok hullam, majd este 9 a masik.
Aludni mindig is jol tudtam es szerencsere most sincs gondom.
A roka koma meg nem jelentkezett es a hugom eleg duhos meg mindig,mert o 4 honapig ki sem tudott mozdulni a hazbol az allando w.c latogatastol. Meselte, hogy mar sokszor a ferje vitte a mosdoba mert menni sem tudott :shock:
Szoval most kicsit kivan akadva :D

Aranyer:eltunt , hihetetlen.....nagyon remelem mar vissza sem jon!!!

Mas.....
Tiszta fraszban vagyok a szules utani itthonmaradassal......
Itt ugyanis 6 honap!!!!
Utana meg kivehetsz 3 honap fizetetlent......

DE HOGY ES KIRE HAGYHATOM A 6 HONAPOS BABAMAT????

Tisztara ki vagyok ezen akadva es komolyan nemtudom megerteni ebben a pillanatban, hogy notarsaim itt Irben hogyan tudnak dolgozni mikozben a 6 honapos bebi otthon van.

Angliaban mi a rendszer????
Otthon akkor 2 ev????Vagy visszamodositottak 3ra???

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám, olvasok mindig, de elég sokat vagyok rosszul meg az álomkór is.... Amúgy tök jól esett hogy hiányoltok :oops: :D

Tegnap is lefektettem a Fiam kimentem pisilni aztán bedőltem az ágyba aludtam mellette.

Írni meg csak akkor tudok ha alszik mert most is itt autózik a kezeimen...

Jaj de bunkó vagyok! Üdv az újaknak!!! Jó hogy gyűlünk :lol:

Táblázatba:Következő doki látogatás: július 12. Helyet még nem mondok mert még a családba senki sem tudja és hátha véletlen valaki erre jár (esélye kb 0 %) :lol: majd a 12. hét után

Próbálok gyakrabban jönni majd...

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Valijja!
6 hónap????Úr Isten akkor még olyan pici!!!!És nem lehet valahogy kivédeni???Ez nagyon durva!És tényleg kire hagyod?Vagy beadod bölcsibe és az ottaniak nevelik fel a gyerekedet???Ez nagyon durva.Biztos nincs gyereke annak aki ezt kitalálta!
Nálunk igen 2 év.

Mindenkinek rosszullétmentes napot!!!!!!!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Littlebaby, én is fenn voltam 3.ig, valami hülye szúnyog miatt...

PCO: A Policisztás ovárium szindróma a leggyakoribb női hormonális és anyagcsere zavar.
A nők hozzávetőlegesen 10%-át érinti.
A kórkép elnevezése félrevezető, ugyanis a cisztás petefészek csupán egyik lehetséges, de nem kötelező tünete!
A hátterében félresiklott anyagcsere áll, amelynek diagnosztizálása és kezelése elsősorban belgyógyászati feladat.
Meddőségi problémát is okozhat.
http://www.informed.hu/betegsegek/beteg ... _hid=88081

Igen, képzeljétek hazafutott és felpróbáltam az szép kismama nacimat, raktunk be párnát is a hasamhoz, hogy hogy fogok kinézni és nagyon sokat nevetgéltünk :)

Blackrose, nem kis kaland, amit végigjártál a dokikkal... WOW. Elég durva ez a beindítós story! Te dúla vagy? :)
mikorra vagy kiírva? Beleraknám a táblázatba, hogy ne a végén kullogjatok :)

Britta, mi egy esküvőre vagyunk hivatalosak és nagyon hezitálok... Ébren sem bírnám ki, Vuk se biztos értékelné a kaját... és nem is iszom... Nem tudom. De már úúúgy kimozdulnék :)
Pénteken a párom bátyjáék jönnek el kertipartyra. Nem akarjuk nekik még mondani, hogy mivan, ezért nem tudtunk kifogást találni... 12 idóta, nyaralásra felszerelkezett fiatal, akik tuti isznak. Én meg majd csak úgy csinálok :)

Valijja, kimegyek hozzátok bébiszitternek :)))
Itthon még két év, de lehet, hogy 3 évre Viktorunk visszapakolja. Vagy csak hiteget :) De ha visszarakja, akkor számít visszamenőleg is, szóval beleesünk.
Mondjuk a gyed mindenképp 2 év, a 3 év már gyedes, ami annyira minimális pénz, hogy abból nem lehet kihúzni egy hónapot.

Tecaa beírtam, gyere gyakrabban :) Mikorra vagy kiírva? és hol laksz?
mieza
 
 


Sziasztok

Ma már olvastalak benneteket,de írni nem volt időm.
Elsőnek az szeretném megírni,hogy itt Angliában is olyan a helyzet.Itt sincs senki olyan sokági otthon a picivel,de amit nem értek hogy a nők akinek gyereke van nem is dolgozik.Nagyon sok gyerekes nőt látni otthon.Úgy fogalmaznék rengeteget.Hogy hogy működik fogalmam nincs róla.Én nem vagyok ebben a helyzetben.,mert eddig sem dolgoztam meg most sem fogok még egy darabig, a pici miatt.

A szüléssel kapcsolatban:
Én kétszer szültem,és az első sima hüvelyi szülés volt,a második császár másfél héttel a kiírt idő előtt.
Hát nagyon nem akarok belemenni itt a történetbe,de az első inditott volt,és mivel végig oxitocin folyt,ezért nagyon hamar ment a dolog és gördülékenyen.Szépen tágultam.
Hát a császárral úgy voltam,hogy tudtam a műtét után nem semmi a gyógyulás,nagyon fájdalmas,hogy finoman fejezzem ki magam,de gondoltam cserében a szülés nem fog fájni.És a lényeg,félreértés ne essék ne ijedjen meg senki a történetemtől mert nagyon ritka,de én úgy éltem túl a műtétet hogy azt hittem bele halok a fájdalomba.Ugyanis elcseszték a gerincembe adott érzéstelenítőt és mindent éreztem a műtét során.Kivéve a felületi vágást.Még a lábamat is tudtam mozgatni.Az anesztes gyakornoka ott volt és kérdezte is a dokitól hogy ez normális?Azt mondta rá hogy előfordul de nagyon ritkán.Milyen rendes nem? :evil: Mikor kitoltak a műtőből még mindig rettenetes fájdalmam volt.Az volt a szerencsém hogy egy kis fiatal nagyon rendes kis nővér volt ott,és nagyon erős fájdalom csillapítót adott.Utána meg jött a lábadozás.Mikor a mellettem lévő kismamit utánam császározták és mosolyogva tolták be akkor kaptam sírógörcsöt.
Mivel a fájdalomtól a fejemet is folyamatosan emelgettem,és nem szabadott volna az epidurál miatt,két hétig még a fejem is úgy fájt után az ájulás kerülgetett.Szóval vannak nekem jó élményem.
És lehet hogy vannak akik sokan bunkónak tartanak hogy ilyet leírok ide,de ennek elkerülése végett jó ha mindenki hall ilyen dolgokat.Ha én akkor tudom,hogy mit fog jelenteni az hogy nem hatott rendesen az érzéstelenítő,és jele is volt akkor szóltam volna hogy el se kezdjék.Vannak tanulságos esetek.Azt hiszem ez is az.Én ez az élmény miatt,lehet hogy kockázatosabb az altatás,de a császár lesz,engem altassanak el.Az a biztos.

Amúgy igaza van mindenkinek,hogy mind a sima szülés és a császárnak is megvannak az előnyei és a hátrányai.A lényeg hogy indokolt legyen az oka.És figyeljetek oda tin is amire csak tudtok,még ha macerásnak tűntök akkor is.

Bocsánat,ma nagyon hosszú voltam.És remélem nem rémült meg senki a történetemtől.Mert minden terhesség,szülés,és nő más.

Nagyon szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Reni, én olyan vagyok, hogy szeretem tudni az összes lehetőséget, hogy tudjam, bármi megeshet- Köszi, hogy leírtad. Azért remélem, hogy ez a rikább eset :)
mieza
 
 


Sziasztok!
Üdvözlöm az újonnan csatlakozókat.Egy kicsit elvoltam tűnve, a gépemmel gond volt.

Mieza:Te a Jánosban fogsz szülni.Tudnál nekem egy jó nődokit ajánlani? Úgyanis nekem méhszáj elégtelenségem van/2005-ben emiatt veszítettem el az inszemes babámat a 20.héten/, és ezért szeretnék a Jánosban szülni, mert ott van PIC. Nálam megelőzésképpen a 14-16-ig héten méhszájzáró műtétet kell végezni.
Mieza :holnapra megy a drukk!! Mindkettő rendben lesz!!Csak jó híreket kapjál holnap!!!
Bárkitől szívesen fogadok alapos és szakmailag jó nődoki ajánlatokat Budapesten.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.06.30 19:29-kor.
Vendég
 


Már én is vettem pár terhes rucit, nagyon jó érzés a szekrényemben tudni őket. Már alig várom, hogy fellehesen őket venni.

2010.07.02-án első UH:Már alig várom.
Vendég
 


mieza:UH után majd én is leírom a táblázatba szükséges adatokat.
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek csodásan és rosszullétmentesen telt a mai napja!
Mert fantasztikus idő volt, és pancsiztunk is a barátnőmék medencéjében, amit ma töltöttek fel. Isteni volt. Azért mertem fürdeni mert bennük maximálisan megbízom, hogy nem lehet bacit elkapni mert naon tiszta család.

Pöcök!
A császáros szülésben véleményem és érzésem szerint nem a műtét rossz, mert ugye a babát nézi az ember, h neki ne essen baja. Itt inkább szerintem a lelki dolgok dominálnak, ki hogyan él át egy ilyen eseményt mint szülés.
A műtétet ugye nem érzed, a heg fájogat 1-2 hétig aztán észre sem veszed, viszont teljesen más érzés mint természetes úton szülni.
Igaz én sajnos nem tapasztalhattam még meg, remélem most Littlebaby-vel sikerül mert Lilivel csaszi volt, de a nyomási részig eljutottam és az nekem maga volt a csoda. Én a szülés ill. császár után mély depressziós lettem, a csaszi is oka volt, ill. más lelki oka is. Ha lehet én inkább természetesen szülnék, de ha muszály csaszi nem fogok tiltakozni. Remélem tudtam segíteni.

Blackrose!
De jó hogy írtál, mi még nem is "találkoztunk" így e keretek között, örülök h írtál és olvashatunk kicsit rólatok!
Hű nem semmi róka koma h odatalált hozzátok, hát nem tudom h velem mi lesz, jelenleg semmi tünetem nincs, max a feszülgetés.
Sajnálom a Kórházzal kapcsolatos tapasztalataid, remélem most minden csodás körülmények között fog zajlani, és olyan meghitt lesz mint amilyennek szeret
néd.

Brita!
Téged is üdvözöllek, örülök h írtál. A buli miatt meg együttérzésem, most h jön a nyár nálunk is jönnek a bulik, és magyarázkodjak h miért nem iszom, pedig egyébként is alig 1-1 pohárral ittam meg, de elmondani meg még nem akarjuk h baba érkezik, szóval kínos lesz, biztos egyből vágják mi lehet........

Valijja!
Kézzel gyúrt tészta????? Mmmmmmmmmmmm nyami nyami nyami, fénypostával ide vele!!!! Kedves egészségetekre!!!
6 hónapos otthonmaradás????? Te jó ég, nem semmi ott mi van!!! Botrányos! Tényleg az a pici baba még, legyen anya nélkül??? Ezek megzakkantak!! Itthon egyenlőre még 2év, de remélem módosítják....

Tecaaa!
Örülök h írtál, és h minden okés veletek, próbálj jönni ha tudsz! Kisfiadnak jó
egészséget!

Mieza!
Oh akkor együttérzésem a nem alvás miatt, nekem végül fél 2után sikerült valamikor elaludni.... De 7kor már keltett a lánykám, szóval nem volt egy nagy szundi.
Köszi amit leírtál a PCO-ról nem mondom h hűde értem, de most már dereng róla valami.
Nem egy jó dolog, sőt, kívánom h mindenki aki ezzel a probélmával kűzd, legyen egy csodálatos babavárása, és igazi meghitt szülésélménye!

Reni!
Én detto így voltam a Lilivel történt császárral, hogy érzetem a műtétet, emiatt altattak és csak másnap találkoztam Lilivel. Elfelejtették beadni a fulldózist! Emiatt indult el bennem a depresszió mert nem tudtam feldolgozni.

Vickany!
Üdv újra köztünk, jó h jöttél. Uh naon durva amit írtál, remélem minden okés lesz a műtéten, és februárban csodaszép babád születik! Izgulunk érted nagyon!!

Jó hosszú lettem, bocsi, de szerettem volna mindenkinek válaszolni!
Szép estét és rosszulétmentes éjszakát!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Littlebaby

Sajnálom hogy te is hasonlóan jártál.Na engem nem altattak el,annyit mondtak,hogy most már csak 10 perc bírjam ki,és adtak az infúziómba egy kis algopirint.Had ne mondjam hogy még a fejfájásomra sem használ.De mindegy,ez már a múlté,de egy életre való élmény marad.Remélem most kegyesebbek lesznek velem :roll:
Akartam még írni neked hogy én sem tudok kb. öt napja aludni éjjel.Hihetetlen mit össze kínlódok.Nekem is megfordult a fejembe hogy belépek a neten és írok ide is.Pont össze futottunk volna :lol:
De aztán úgy voltam ha kikelek az ágyból akkor én ugyan el nem alszok már később sem.Aztán magamra erőltettem,egy óra alatt el is aludtam.Egy órára rá megint felkelek,és ez így megy egész éjjel.Annyit forgolódok hogy szegény kisfiam,mert velem alszik,ő sem tud aludni jól tőlem.
Na de mostmár lépek,mert a fejem is fáj ma,nehogy jól legyek már. :roll:

Csodás estét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Mieza!
A táblázatba annyit tudok, hogy Bp.-i vagyok, és a névválasztás még folyamatban. Igazából még nem is beszéltünk róla. Valahogy nem került szóba. :oops: Mozgalmas napjai vannak párodnak! Tényleg tök szar lehet így,hogy alig látod, meg tudlak érteni.

Mieza + Pöcök!
Én is egy örökmozgó vagyok, el sem tudom képzelni,hogy bírnék ki heteket....tavaly tüdőgyuszim volt. Első nap még hawai volt, élveztem a semmittevést...második nap más kitaláltam,hogy főznöm kell, nem fekszem én egész nap....aztán (télen!) már az udvarra menetel is becsusszant néha. Basszus és az csak egy pár nap volt, ráadásul még hideg is volt,amikor az ember eleve jobban érzi magát a meleg szobában....dehát ugye tudjuk,hogy mi nők bármire képesek vagyunk egy gyerkőcért! ;)

Blackrose!
Nem lehet egy könnyű a kórház választás! :( Nincs messze tőletek Ajka?



Bocsi a többiektől,hogy nem reagálok mindenkinek...végigolvastam szorgalmasan mindent, de álommanó már nagyon rángat az ágy felé....
:oops:

Ja! Ani, Mieza (neked duplán!), Holdfény DRUKK a holnaphoz!!!! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Lassan visszaolvasgattam, jó sokan lettünk. Én nem vagyok egy nagy fórumozó, ha tehetem, be sem kapcsolom a gépet, mert aztán ha mégis, akkor itt tudok előtte ülni órákat :D

Hogy vagytok? Nekem őrületes hányingerem van, forog velem a szoba (de csak esténként, amikor már hulla fáradt vagyok, akkor jön elő). Ráadásul ez a meleg sem tesz jót... Nemszeretem. :)

Már én is nagyon várom, hogy kismamaruhákat hordhassak, szerintem lassan el is jön az idő, mert estére már szétfeszülnek a gatyók rajtam, amik nap közben még jók...

Kép
gita
 
 


Sziasztok!

Sikerült ugyan nem róka mentesen, de túlélni a tegnapi napot. Este 23.50 kor volt az utcsó, a következő meg 2 kor éjjel… szóóóóval aki nekem még egyszer azt mondja, hogy reggeli rosszullét a várandósság velejárója azt körbe röhögöm 2 szer. :)
Ma is futkározós nap lesz, mert Tomit vissza kell vinnem a gyerek dokihoz, a fényképészhez is be kell mennem az esküvői papír képek végett, meg hááát 13.00 kor a nőgyógyászaton van jelenésem a TP-ez papírért, azzal ki a melóhelyre stb.: D Szóval szép az élet… kocsink nincs… cangázás lesz. :)

Valijja:
Akkor az otthon maradás végett nem irigyellek 6 hónap az valóban kevés egy babával. Akkor még jó esetben bőszen szopizik, meg hát még picur…
Más miatt azért kicsit irigykedek, mert megrögzött Ír bolond vagyok… így mindenkire irigykedek egy picit, aki ott lehet…. ;)

Mieza:
Nem kis kaland? Ugyan. most „csak” kismama vagyok, de bő 1,5 hónap múlva, ha minden jól megy, úgy mond, megtörik a dúla-i szüzességem a helyi kórházzal, na, attól kicsit tartok utána, hogy fognak velem bánni. Na, de sebaj…
Táblázatba: kalkulátor szerint febr. 11, de ez még változhat, mert előszeretettel tolkálják ide-oda a kiírást az, UH szerint… egy már nap pluszt nem is bánnék, több lenne a sansz arra, hogy ne maceráljanak. Nevek: lány akkor Luna, fiú Lúciusz, de szeretnénk megtudni a nemét csak, majd ha megszületett… Az meg hol szülök: nem tudom…
Jaaaa meg Tomi T –jét írd át nagybetűsre légyszi… nekem fel se tűnt elsőre, hanem a gyerek szólt, hogy kicsivel van… Köszi!! :D

Littlebaby:
Hogy ide talált a róka koma ide is költözött… :) Komolyan minden hányós kismamámat azzal szoktam bíztatni, hogy 20 hétig napi 12 órában émelyegtem hánytam utána meg 20 hét és 4 napig napi 2 szer a sav miatt. De ez mindent felülmúl. Mert azt tudtam, hogy az utófájások minden egyes babával erősebbek, de hogy a hányás is…
A szülés körülményeit meg igyekszem tuti nekem valóra alakítani…

Reni:
Azért igazán „jó fejek” voltak… elszúrják az érzéstelenítést, és akkor már csak 10 perc bírd ki… kíváncsi lennék, ha a doki fekszik ott mekkora rajcsúrt csapott volna akár 1 perc kínlódásért. :(

Napvirág:
De persze Ajka nem a szomszéd város… de közelebb van, mint mondjuk Pest, ahol Adél született.

Na, negyed 10 indulunk a gyerek dokihoz. Hurrá!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára blackrose 2010.07.01 08:25-kor.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Nekem is van már két kismamagatyóm, aztán ennyi elég is. Még az első terhességnél vettem egy fekete nadrágot (télen hordtam) a maternelle boltban, kb 8 ezer forintért. Csak a gumi szakadt el a végén, úgyhogy azt cserélnem kell.
Most meg két hónapja sikerült turiznom egy kismamafarmernadrágot, nagyon jó az is, pont passzol rám, abba is elszakadt a gumi, úgyhogy abba is kell rakni.

Vickany
Minden rendben lesz a méhszájzáró műtét után, egyik ismerősőm is így hordta ki a babát, kb a 36. héten kiszedik a varratokat, és jöhet is a baba, amikor akar.
Vendég
 


No szupiság van ezerrel... Tomi bárányhimlős...így valószínűleg Adél is megnyeri a dolgot... én meg reménykedek benne hogy voltam bari himlős. :( mert azt írja az okosság első 12 hétben nem szerencsés a dolog.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Kedves Babavárók!

Először is mindenkinek gratulálok a pocaklakóhoz, és mindenkinek gondtalan terhességet, könnyű szülést kívánok.

Az én babám 2010.06.23-án 10.41-kor született.
A várandóságom során nagy-nagy megnyugtatással szolgált számomra egy magzati szívhangvizsgáló készülék, mely a 12-dik terhességi héttől alkalmazható.
Mivel terhességen nem volt problémamentes, így hatalmas megnyugvással töltött el minden alkalommal az, amikor hallhattam a kisbabám szívhangját.
Most ezt a jó állapotban lévő készüléket szeretném eladni 8000 Ft-ért (alkuképes!).
A termék neve: AngelSounds szívhangfigyelő
Tulajdonságai:
3,3 MHz Doppler Ultrahangos működési elv
A hallgatott hangok felvehetőek bármilyen hangrögzítővel, s felvétel után CD-re kiírható.
A készülék használatához egészségügyi síkosító zselé, vagy olaj szükséges (ez elfogyott, de ajándékba adok hozzá egy gélt, amivel ugyanúgy használható)
Ajánlott kor: terhesség 12. hetétől
Fejhallgatón keresztül hallgatható
Funkció: magzat szívhangjának ellenőrzésére
Jellemző: hallhatóak a csuklás, mocorgás hangjai is, könnyű, egykezes kezelhetőség
Működtetés: elemmel, elemmel (IEC6F22 9V alkaline)
Tartozék: elem

Amennyiben valakit érdekelne a készülék, úgy kérem írjon az email4@freemail.hu címre, vagy hívjon a 06-20-4446347-es telefonszámon.

Üdv:
Emi
email4
Budapest
 
 


Sziasztok,

pöcök24: fogalmam nincs mi lesz, de panikolok elore.Viszont eldontottem nemerdekel en tovabb maradok itthon az tuti.
Azt sem tudom van e bolcsi? Baby sitter en is voltam 2x, egyszer Svedben es egyszer Londonban. De en valahogy idegenkedem a gondolattol, hogy ehhez a megoldashoz folyamodjak. El sem tudom kepzelni!!!!!
Szoval remelem addig meg rendezodik a dolog! :)

A masik dolog a genetikai teszt.........
Itt ugyen nincs, mert nincs abortusz......
Szoval akarmi baja van a babanak meg kell, hogy szuld.
Most ezen ragodom eppen. Megyek haza jovo het vasarnap es gondolkodom rajta csinaltassak e.
Akkor leszek 10-11 hetes.
Ti csinaltattok?????
Mi a velemenyetek errol????

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok! Nagy bánatomra ma elmentem a nődokihoz aki tapintás után gratulált a terhességhez és az van a papíron, hogy lúdtojásnyi a méhem.Elküldött uh-ra ott nem láttak semmit hüvelyit is csináltak. :( viszont van egy tucat pozitív tesztem és tüneteim is. Egy hét múlva visszahívott az uh-s doki hogy megnézzük. Ezt kibírni....:( Most akkor nem tudom mi van. A doki szerin t no sex vagy csak nagyon óvatosan. Az uh-on meg azt mondták , hogy lehet próbálkozni. Most kinek higgyek? Szerintem terhes vagyok:) Na mind1 egyetek fincsiket helyettem is mert nincs étvágyam:)
holdfeny81
 
 


Sziasztok!

Együtt érzek minden rosszul levős kismamival, klubbtag vagyok :(
Hajnaltól van hogy másnapig a hányás közelében állok, és még ehhez jön minden nap pontban déltől egy őrült álmosság. Egész nap csak zombulok, a gyerekeimet a hátam közepére sem kívánom a nyűgjeikkel, a kajájukkal, a wc-re járás, pelusozás maga a kín :oops: :oops: Pluszban napok óta éjjel megy a cirkusz, mindét gyerek kíméletlenül nyomja, alig alszunk :( Hát nem egyszerű titokban tartani itthon de szerintem hétfőn doki után kitálalunk mert így csak néznek rám furcsán hogy mi van :lol:


Valijja, én elmennék mindenféleképpen itthon ha írben nem lehet! Illetve ez attól függ, hogy te megszülnéd e, illetve akarod e a beteg babát... Vannak akik azt mondják, hogy így is úgy is az ő gyerekük, akár beteg akár nem. Én pl ezer százalék hogy nem vállalnék be egy beteg babát a két gyerekem mellé. Az más tészta ha szülés közben-után derül ki, de remélem nem fogom átélni... félek tőle :oops: A 12. heti tarkóredő mérésnél megnézik a baba nyakánál a tarkóredő vastagságát és ezzel szűrik a down kórt (itt szoktak tovább küldeni magzatvíz vételre ha nem jó az eredméy), a 18. héten csinálnak még egy genetikai szűrést ultrahanggal és itt megnézik hogy rendben kifejlődött e a baba (végtagok, szerveket lehet már szépen látni). A 16. héten szokták levenni vérből az afp-s dolgot, de ez egy régimódi dolog és sok országban már nem is kötelező sőőt. Ez a kötelező genetikai szűrést fedi le, ezen kívül ugye van az integrált és a kombinált teszt azt hiszem. Ezek több részből tevődnek össze, és egy arányszámot adnak hogy mekkora az aránya hogy beteg lesz a babád. Ezt én nem csinálom meg, aki akarja csinálja, engem az hogy a down kór esélye pl 1:20000hez nem nyugtat meg mert nem zárja ki hogy én vagyok az egy a 20e-ből és így értelmetlenne tartom. Ha gond lesz én inkább a magzatvízvételre megyek, az százszázalékos pontosságú 8) de ez csak az én véleményem ezzel kapcsolatban 8)



császi: nekem mind kettő az volt. Leírtam hogy min mentem keresztűl és kitöröltem, nem akarok senkit ilyeszgetni :oops: Tömören az elsőnél nagyon rosszul lettem a műtét közben többször is, a másodiknál elment a spinál hatása... leírhatatlan amit akkor éreztem :shock: :shock: v Látom más is hasonlóan járt, sajnálom, úgy látszik ez gyakori. algo egy vicc, én is azt kaptam hogy ne fájjon :evil: Na majd ez jobban sikerül :P

Oh mennem kell kelés van és visítás :O, még gyorsan üdv minden újonnan csatlakozó kismaminak és gondtalan pocakosodást kívánok nektek! A mai uh-zóknak egy kalappal (úgy emlékszem ma ment Mieza meg még valakik... nem láttam táblit ezen az oldalon de most már rohanok, bocsi) ! Sziasztok

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Újra itt vagyok, fiúk mind vissza aludtak, próbáltam én is de nem megy :? :lol:

Holdfény,hány hetes is vagy... most nem látok vonalzót így nem tudom :oops: Ha többször is voltatok együtt a ciklus második felében, simán elképzelhető, hogy pl a mensi előtt fogant. Nekem is így volt anno ami vetélés lett de nem függ ezzel ez össze... és így később látszott minden. pl ha most 5 hetes vagy az utcsó mesi szerint de később fogant akkor lehetsz akár 3-4 hetes is és akkor még elég kicsi az esélye hogy látszódjon szépen valami főleg ha nem egy jobb géppel néznek. Szerintem nyugi, van ott baba!! drukkolok nagyon!!


Megyek vissza olvasni, két oldallal vagyok lemaradva. Kiváncsi vagyok gyermekiem meddig alszanak. Biztos jó sokáig, mindig így va ha én meg nem tudok :twisted: :)

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Amúgy vissza térve Holdfény, mi az hogy nem látszott semmi? Engem ez nem elégít ki, méhnyálkahártya vastagságra mit mondott? Abból azért látszik valami még ha a petezsák nem is látszik... kicsit fura, mit írtak a papírra? Vizsgálatnál egyértelmű a terhesség, én laikus is egyből vettem az adást önvizsgálatnál :oops: :wink: :D Nagyon drukkolok hogy előjöjjön ez a rejtőzködő bébi :!:


olvasok... :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Na, megjöttünk
Egy babóca. Szóval, van egy nagyon szép fejlett, stabil 11 mm-es 7 hetesnek megfelelő tündérke. A másik kezd visszafejlődni, nincs benne szívhang. A doki mondta,hogy még lehet, mert most is 6mm-es, de már ne legyen, mert nagy lesz a különbség a kettő mellett.
Azt mondta, hogy ő örül hogy csak egy, mert az ikerterhesség mindig kockázatos. Én azért nagyon örültem volna a másiknak is, de fel voltam készülve egy ilyen válaszra.

Mivel ott a pici élettelen cuccocska egy egy apró hematómát is látott, vissza kell mennem a jövő héten. 12. hétig nincs szex, hosszú autóút és semmilyen sport. Viszont mászkálhatok, nagy sétákat javasolt és a saját medencénkben is fürödhetek. Annyira megörültem, megkönnyebbültem!

Sajnálom a másik babót, örültünk volna, de amilyen parás lettem, végigidegeskedtem volna. Segítségünk sincs, a szülők még dolgoznak jó messze. Hát, ha így kellett lennie, akkor így lett.
Én így is határtalan boldog vagyok!!!

Végre kicsit fellélegeztünk, hogy végre egyszer minden rendben van, nincs semmilyen rémhír vagy DE :)))
mieza
 
 


Napvirág, ha tudnád, hogy én milyen hiperaktív vagyok, kicsit sem tudtam régen leállni. Tuti azért kaptam most ezt a feladatot, hogy feküdnöm kell és csak a babára koncentrálnom :D
Úgy vettem, hogy most ezt kell tökéletesen csinálnom :D

Gita, megírod, hogy hány éves vagy és, hogy hol laksz? :D

Blackrose, elnézést a kistomiért, ezerbocs, nem vettem észre :D Javítottam! Bárányhimlő? Na, gondolom csak ez hiányzott…

Lányok, tudtok jó turit, ahol kismama cuccokat is lehet venni?

Holdfény, mennek a drukkok!!!
mieza
 
 


Szia mieza!
Jó hogy jöttél, már nagyon aggódtam.
Szerintem jobb egy, biztosabb és könnyebb is mind kettővel.
Köszi a választ.
Kérlek írd meg, hogy mennyi az annyi.
Én holnap megyek Szücshöz Uh-ra, már alig várom.
Szerintem egyidősök vagyunk, de holnapi Uh-n kiderül.
Vendég
 


Nekem amióta kisütött a napocska és tudok a napocskán pihizni, elmúlt a hányingerem :D (kopp-kopp-kopp) Kitartás Momi, kitartás!

Küldöm a tábikát is!

KISMAMIK
mieza
 
 


Vickany, nagyon drukkolok :)
Nem mondott ennyiannyit, majd ha közelebb érünk... (ezt mondta:)
mieza
 
 


Sziasztok.

mieza: gratula a babuhoz :)

holdfény: ne aggódj, én 5hetesen és 4naposan voltam dokinál, és csak 6mm-es petezsákot látott. Jövőhéten megyek vissza, akkor 8 hetes leszek. Nyugodj meg, ok nélkül nincsenek terhességi tünetek :wink:

blacrose: nem irigyellek, én minden "szezonban" rettegek, mert én még nem voltam bárányhimlős, sőt a gyerekek közül is csak a legkisebb kapta el márciusban (ami az egész óvodán végig ment ). De nyári szünet előtt skarlát volt az oviba meg steptococcus. :(

momi: kitartás, nekem is a legnagyobb tudja, mert meghallotta mikor apával beszélgettünk. Mondjuk engem nem kínoz hányás meg hányinger, már van hogy nem esik jól a kaja, de olyan hamar elfáradok meg lemerülök, hogy már most "idegesít", mi lesz később amikor ott lesz a nagy pocak?!

Holnapi vizsgálatosok, drukkolok, ne felejtsetek el mesélni :wink:

Jó éjt

Kép
ekriszta
 
 


Holdfény!
Szerinted mennyi idős lehetsz? Mármint terhes. Lehet,hogy még pici és nem mutatja ki a uh. 5 hét előtt nem nagyon érdemes, akkor is "csak" petezsák látszódhat. mikor volt az utolsó mensid?

Mieza!
Drukkoltam neked nagyon a dupla hanghoz. :( De nagyon jól fogod fel és tényleg mindennek van pozitív és negatív oldala. :) Örülök,hogy a másikkal minden rb! A hema majd felszívódik,nem?

Vickany: Drukk az uh-hoz! :)

Voltam védőnőnél, megkaptam a kiskönyvem meg egy csomó olvasni valót a terhességről, szülésről. Vagy másfél óráig csak írogatott....kézzel....hát kicsit le van maradva az egészségügy!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Blackrose! Sajnálom hogy ilyen gyakran találkozol a rókával. Juuujjj bárányhimlő! :(

Holdfény! Szerintem csak túl korán mentél dokihoz :)

Mieza! De legalább egy baba egészségesen fejlődik :D Pedig szorítottam ketteskének is :( Szüléskiírás még nincs csak amit a net számolt az 2011. 02. 06

Napvirág! Gratula a kiskönyvhöz :D Én megúsztam a másfél óra várakozást amíg kitölti! Egyszerűen odaadtam neki a régit... semmi sem változott azóta. Amit meg nem tudott azért kijött házhoz :D

Jaj félelmetes amit a császárokról irtok :shock: Nekem tök sima szülésem volt fél 3kor értem be a kórházba 04:25-kor már a hasamon feküdt a Fiam :D

Kismamaruha! Hát van egy fekete kantáros gatyám meg kettőilyen gumis derekú oszt ennyi

Na majd később még jövök...

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


B@sszus már 9 hetes vagyok :shock: :D

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


BlackRose
Nekem is inkább este van erős hányingerem, napközben azért valahogy megvagyok vele. De este már én is majdnem kiadtam mindent magamból.
Reggel meg hasmenés, nagyon tuti, hetente egyszer ez is meglátogat.
Nem jó dolog a bárányhimlő, nálunk tavasszal volt az oviban, Regi még nem kapta el, bár igaz ő kapott oltást is, de attól még szerintem lenne néhány pöttye, és biztos fertőzne.
Vigyázz magadra, nehogy elkapd, de talán már átestél rajta, az oviban azért jó eséllyel minden gyerek elkapja.

Valijja
Itt a 12 héten csinálnak genetikai vérvételt, csak a down szindrómát nézik, de azt ugye uh-on is, szóval még csak 29 vagyok nem csináltatom meg.

Holdfeny
Hányadik hétben vagy? Petezsákot sem látták, vagy csak a babát nem? Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Én sem kívánok semmi ételt, csak azért eszem, hogy ne legyek rosszul.

Hétvégén sűrű lesz a program, megpróbálom hányásmentesen túlélni, úgyhogy majd hétfön jövök, addig mindenki vigyázzon magára.
JÓ HÉTVÉGÉT!
Vendég
 


Napvirág, ez nem ugyanaz a hematóma, ez most a 2. baba felszívódása miatt van.

Jaj nagyon köszönöm mindenkinek, aki szorított és gondolt ránk.
Végre kicsit megnyugodtunk, hogy először minden rendben van, most vidám boldog kismama vagyok :)
mieza
 
 


mieza
 
 


Emlékeztek? Egy pkeroka nevű lánnyal kezdtem ezt a fórumot. Mi voltunk az elsők között. Nagyon eltünt. Írtam neki, hogy hogy van, nem kicsit aggódtam miatta. Persze nem válaszolt, amiből azt hittem, hogy elvetélt, még sajnáltam is.

Most egy másik kismamis fórumban rábukkantam. Szóval jól van, csak egy ilyen tipusú ember...

Picit elszomorít :(
mieza
 
 


Mieza: Gratulálok az egy babihoz is.Ez is egy csodálatos élmény.Én is mindig kettőre vágytam de nem bánom hogy egy lesz.Könnyebb lesz vele.Azután nyugodtam meg hogy láttam a tévébe Adát a főzős műsorba.A gyerekek már "nagyok",rohangáltak össze vissza,nem lehet egyszerű.Azt hittem míg kicsik addig nehezebb de végig nehéz velük.

Holdfény!Nyugi,ha te érzed,akkor ott van az a baba!Még rejtőzködik!Majd a következőn már megtalálják!Ne idegeskedj,csak nyugiii!!!

Blacrose:Vigyázz magadra,drukkolok neked, hogy te már voltál himlős és nem kapod el!!! :lol: :lol:

Vickany::Írj hogy mi volt ma UHUn!!!Várjuk. :D

Tecca!Reméljük a második szülés is ilyen lesz!!!

Valijja!Szerintem nézesd meg itthon a genetikait,így talán megnyugszol,nem????ha már kint nincs semmilyen lehetőség,bár semmi gond nem lehet!!!

Sajnálok minden olyan kismamit aki rosszul van.Én szerencsére ezt megúszom.Mindig éhes vagyok,ennyi.és mindig álmos!Velem semmi nem történik itthon szóval csak olvasgatlak titeket,jó hogy ennyit írtok.élvezem,És köszi a sajnos nem jó élményeket a császi szülésekkel kapcsolatba!Iszonyatos hogy mik vannak!Ilyet megcsinálni.Remélem ezek után mindenkinek szép természetes,gondtalan szülése lesz!!


Mit szóltok ahhoz a baba szívhallgatóhoz???Már én is néztem neten hogy milyen jó pofa!Akkor hallgatod meg amikor akarod,de írnak sok negatívat is.Ti vennétek ilyet???


Mieza! Háát legalább visszaírhatott volna hogy köszi jól vagyunk,de ez van.Itt van egy csomó másik jó kismami!

Mindenkinek szép napot!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Sajnos vissza olvasni még nem volt időm :oops: Ma sokkal jobban vagyok, igaz émelygek de az éjszakai alvás jót tett :D Köszönöm mindenkinek az együtt érzést, nagyon jól esik!!!!!! :D

Mieza! Gratulálok!! Én is drukkoltam de tényleg sokkal egyszerűbb lesz így és most az a fontos hogy jól legyen és majd lesz egy kistesója ha már túl lesztek a kezdeti nehézségen... :wink: :D
turit nem tudok :(
Jó hogy tudod élvezni ezt a napot :D Én ha kimegyek a napra elkezd hasogatni a fejem :o :(


Napvirág, gratula a kiskönyvhöz!

Tecaa, jót nevettem a régi kiskönyv oda adáson :lol: :lol: :lol: Lehet követni kéne a példád :wink: :lol:
Gratula a 9. héthez! :D

Vickany! Drukk az uh-hoz! majd gyere a hírekkel! :P

Ekriszta, hú mennyi betegség :( na jó lesz oviba járni szeptembertől :x

Blackrose, jobbulást kívánok, remélem probléma mentesen lezajlik a bari!
Nincs kedved mégis kicsit részletezni hogy a babát érintve miben más egy császi és egy hüvelyi szülés? Nagyon érdekelne, kiváncsi vagyok 8) Szerencsére a dokim annak a híve, hogy jobb ha beindulnak a dolgok császi előtt mert jobb a babának... de sosem részletezte hogy miért. de szerencsére mindkétszer vajúdhattam rövidebb-hosszabb ideig :D

Brita, neked is jó hétvégét! Drukk a hányásmentességhez!! :wink:

Pöcök, a negatív élmények ellenére azért nem olyan vészes egy császár. Én már három napos sebbel a tescoban vásárolgattam :D
Örülök hogy nincs róka nálad :D


Babaszívhang hallgató: nekünk nem lesz, de aki nagy vágyat érez arra hogy hallgassa a babáját akkor hajrá :wink:


Ilyen van, hogy lemaradnak, kihullanak emberkék topikokból, átmennek másik fórumra... Lehet nem is kapta meg a privit vagy emailt :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok! Nagyon-nagyon köszönöm a sok drukkot! Tudtam, hogy itt ilyen rendes kismamik vannak. :) Tulajdonképpen az uh-s doki nagyon bunkó volt , gúnyos és cinikus és nem is mondott semmit. Gúnyosan azt kérdezte hogy" nagyon szeretne már szűlni?" 29 leszek szerintem ez természetes dolog. Szóval máj . 25 .-én volt utoljára menzim , jún 20.-ra nem vártam, de olyan érzésem van folyamatosan mintha meg akarna jönni, meg ismerem a testem nekem menzi előtt sosem volt semmi csak hasi görcs. 12 db terhességi tesztem pozitív és nem halványan. Három félét csináltam. Ja és sosem maradt még ki a menzeszem. Szóval vagy nagyon későn ágyazódhatott be, vagy egyszerűen felszívódott :( Mert kifelé nem jött semmi csak egy minimális barnázásom volt . Na mennem kell, hétvégén én is visszaolvasgatok mert azért átfutottam és majd írok nektek. Addig is pihenjetek helyettem is , szorítok minden kismaminak! Üdv: Holdfény
holdfeny81
 
 


mieza írta:Emlékeztek? Egy pkeroka nevű lánnyal kezdtem ezt a fórumot. Mi voltunk az elsők között. Nagyon eltünt. Írtam neki, hogy hogy van, nem kicsit aggódtam miatta. Persze nem válaszolt, amiből azt hittem, hogy elvetélt, még sajnáltam is.

Most egy másik kismamis fórumban rábukkantam. Szóval jól van, csak egy ilyen tipusú ember...

Picit elszomorít :(


Kedves mieza!
Köszi az érdeklődést, a válasz az, hogy ritkán nézek fel a fórumra (akkor is inkább csak olvasok, rossz szokás, tudom), a munkahelyemen fél9-től fél6-ig dolgozom, sokszor egész nap alig van 10 percem szabad. A fórumra a nicknevemmel valóban nem léptem be régóta (ezért nem láttam a privát üzeneted sem), nos, igazad van, tartozom talán annyival, hogy örömmel tudassam veletek, hogy velünk - egyelőre - minden ok, jelenleg úgy néz ki 8+3 napos terhes vagyok, múlt héten hallottunk szívhangot is. Fantasztikus érzés volt.

Mindenkinek sok egészséget, boldogságot, szívhangot, kiegyensúlyozott és zavartalan terhességet kívánok!

Sziasztok.
Dóri
pkeroka
 
 


Sziasztok Kismamik! Hogy bírjátok ezt a dög meleget? :-)

Mieza, nagyon örülök az egészségesen, szépen fejlődő babádnak! Semmi más nem számít! :D

Holdfény, szerintem csak később ágyazódott be! Ne aggódj!:-)

Hétfőn bejelentkezem én is a védőnőhöz. Remélem, nem csak munkaidőben rendel...vagy igen? Tudom, hogy a munkahely köteles elengedni, de akkor se szívesen kérek eltávot :(

Kép
Kép
nalla
 
 


Sziasztok!
Megjöttem.Az UH-n minden rendben volt.Egy baba van és szívhangja is van.Az UH szerint 6 hetes vagyok.Nagyon boldog vagyok.
Most visszaolvasok.
Vendég
 


Vickany!!
Szívből Gratulálok!Jaj de jó hogy ,már szívhangot is hallottad!!!Egyedül mentél vagy kísért a párod is?Szupi-szupi!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezek szerint ha megyek hétfőn akkor már én is hallok szívhangot????Kb 7hetes leszek?És szerintetek beengedik a férjemet,mert mindig elkísér csak addig a doki bácsi irodájába ül amíg én átvonulok a uh-ba.Ott van egy irodával arrébb.

Mindenki vigyázzon magára!És persze a picurokra!!!
Jó hétvégét mindenkinek!!!
Hétfő reggeltől meg megy az izgulás,mert csak délután megyek dokihoz,utána megyek fodrászhoz,szóval csak nagyon este fogok írni,de addig is benézek!!!/és írok ha olyan van/

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Bocsi h nem reagálok, de alig van időm csak felugrottam, Herceghalmon vagyunk Wellness hétvégén. Csuda szuper hotelben vagyunk, és az ár is elfogadható.
Most megyünk majd vacsizni, előtte pancsizni voltunk, és képzeljétek ki kellett jönnöm a vízből mert éreztem h ez nekem nem kellemes.
Hogy miért mentem bele? Mert lehet h terhes vagyok, de annyira kívántam a vizet. Nos 10perc múlva ki is jöttem.
És képzeljétek érzem h dudorodik a méhem.... lehet h tényleg terhes vagyok? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Vasárnap tesztelek, drukkoljatok!

mindenkinek kellemes hétvégét, és rosszullétmentes éjszakákat

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Holdfeny
Biztos csak később ágyazódott be, és a barnázás lehet a beágyazódáskor is. Egyébként ha felszívódott volna, (de ilyenre ne is gondolj!) akkor jelentkezne a menzesz.
Egyébként nekem dettó így volt. Semmi görcs, semmi derékfájás, semmi tünet, csak pontosan 28 napra mindig megjött. Most viszont már a 23 naptól folyamatosan éreztem a derekam, mindjárt megjön az érzés (azért ezt is ismerem, mert régebben voltak erős görcseim is menzeszkor). 3-4 nap után már szinte tudtam, hogy nem fog megjönni, mert nagyon is eltért a megszokottól ez az érzés.

Vickany
Szuper, hogy minden rendben van. Ugye, milyen jó volt látni. Én is pont 6 hetesen voltam, és már ott volt egy pici 4 mm-es embrió, és még a szíve pulzálását is mutatták, ami remélem azóta már szépen dobog.

Littlebaby
Mennek a drukkok vasárnapra! +++++++++

Rókamentes hétvégét mindenkinek :) !

Én is lépek, mert még kicsit rakodok, vasalok, aztán altatás, fürdés, fodrász, délután meg céges kerti buli, amíg bírjuk. Mondjuk max este 8-ig, mert utána megesznek a szunyogok, és 22 órától erősen rámjön mindig a rosszullét.

Üdv: Rita
Vendég
 


Sziasztok kismamik!

Remélem jól telik a hétvége.

Littlebaby: a wellness hétvége jól hangzik! Megy a drukk.

Holdfény: mindenki érzi a testének változását, főleg ha állapotos lesz, bízz a megérzéseidben. Nagyon dukkolok neked!

Mieza: örülök, hogy pozitívan gondolkodsz.

Pöcök: Általában bemehet kísérő az UH-ra. Engem még anyukám is bekísért. A párom mikor bent volt velem, mindig a kezemet fogta és könnyes szemmel jött ki :)

Szívhanghallgató: én nem vettem (nem vennék), ismerem magam, ha nem hallanám a szívét, mert esetleg rossz helyen keresem, bepánikolnék.

Szülés: én nagy bánatomra császárral szültem, de nem volt más választásom, ugyanis végig farfekvésben volt Rékus, ezért programozott császárom volt. Engem maga a műtét megviselt, nagyon nehezen tudtak elérzésteleníteni, szúrkálták a gerincemet és minden egyes szúrás olyan volt, mint egy áramütés. Biztos egyedi eset vagyok, szerintem ez sem fordul elő mindenkivel, vagy az aneszteziológus volt béna. Minden esetre 190 volt a vérnyomásom a műtét elején :( annyira féltem és izgultam.
A sebem nekem sem fájt annyira, de az időjárás változást megérzi :)

Kombinált és integrált teszt: nekem az utóbbi volt, soha többet nem csináltatnám meg, igaz utólag kiderült el voltam számolva, mert későn vették le a vért. 1:25 volt a down szindróma kockázata. Meg kellett csináltatnom az amniocentézist (magzatvízvétel), 18 hetes voltam és 4 hetet kellett várni az eredményre. Senkinek sem kívánom azt az 1 hónapot. Ráadásul ekkor kezdett el mozogni is.
Az amnio nem fájt, a maga kocázatával együtt, most is megcsináltatom majd, mert én ebben az eredményben bízom.

Bocs, ha sok voltam.

Jó hétvégét nektek.

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: