Új privát üzeneted érkezett!

Dorka, sajnos nálam is egésznap fent áll a helyzet :cry: .
És ilyenkor semmi nem segít...
Le tettem Bumbusomat aludni reggel 8.30körül, én átmentem a gyerek szobába azzal a címszóval, hogy "na, akkor tanuljunk".. Aztán hírtelen dél volt :lol: Végig aludtuk a délelőtött, az segített egy kicsit, de azóta újra itt rókakoma... Most épp pizza szegéllyel küzdök ellene (light pizza, szóval nem annyira gááááz) :)

Suli: Ez nagyon komplikált... Külföldön nőttem fel, ott éretségiztem kint és kezdtem el az egyetemet (közben gimnázium alatt voltam itthon 2 évet, de valahogy nem nyerte el a tetszésemet akkor Budapest).
Aztán X Y okok miatt haza kellett költöznöm, itthon viszont nem fogadják el az érettségimet sem meg az ottani egyetemen szerzet tudásomat sem. Arra lett vona lehetőség, hogy csináljak külömbözeti vizsgát, hogy legalább az érettségim el legyen fogadva, de nem mertem belevágni, inkább azt választottam, hogy újra gimnáziumba megyek.
Most 11.-es vagyok, estire járok, így minden negyed évben van minden tantárgyból vizsga :? .
Mikor terhes lettem, akkor mindneki azt mondta, hogy ez őrültség, nekem most tanulnom kell és nem babázni, ne tartsam meg, stb... Csk én makacs vgyok, és volt bennem egy "csak azért is bebizonyítom mindenkinek, hogy baba mellett meg csinálom a sulit".
Szóval mikor Bumbusom 6 hetes lett vissza ültem a sulipadba... Ezt nem kellett volna, inkább maradtam volna meg a popómon és "csak" babáznék egész nap :lol: .
Anyu meg a suli miatt sem örül.. Meg egyébként is egy zűrös időszakon vagyunk túl a férjemmel, ami biztos nem az ideáls körülmény baba várásra, de ha már így alakult próbáljuk a lehető legjobbat kihozni a szituból :)

Panny, nem olyan rég volt a lifenetwork-ön egy műsor, ahol letesztelték, hogy mi az ami legenda és mi az tényleg valós a kólával kapcsolatban. Pl. az nem volt igaz, ha beledobnak egy hús darabkát vagy fogat, akkor az "eltűnik", viszont a rozsdára tényleg csodaszer, ami nem meglepő tekintve, hogy van benne ecet.
De persze, egyet értek, a kóla egy nagyon egészgégtelen ital!
Szerencsére én csak szénsavmentes vízet iszom, light kólát max. egy évben 2szer ha moziba megyek. De most, hogy terhes vagyok rá kéne álnnom a gyümölcslére...

Nem is tudtam, hogy nem lehet gombát és kolbászt enni terhesség alatt!Azokat miért nem szabad?
Szerintem ha eszünk egy kis camembert néha néha attól nem lehet túl nagy gond, ha már eleve hozzá van szokva az ember szervezete.
Kávézni meg lehet, sőt van akinek ezt kifejezetten ajánlják, hogy ne essen össze (amikor Bumbussal 80/50 volt a vérnyomásom, akkor kötelező módon kellett minden reggel). Persze, csak valami lórugás kávéra gondolok, valami lightosabb sok tejjel....

Viszont sushizni sem lehet, pedig azt is úúúúúúgy ennék most :D Max. marad az avokádós sushi :lol:

Lányok, ti hogy álltok nadrág ügyileg? Nekem olyan kényelmetlen mind, de tudom, ez mg nem a baba miastt van, hanem a puffadás (no, meg a zaba :lol: )

Kép

KépKép
acquana
 
 


Panndi,
például a hosszútávfutók, nagyon hosszú táv futók esetében, amikor az emésztés már feladja a sokadik óra után, és jön a hányás-hasmenés, citromos kólát isznak, mert jó eséllyel csak az állítja vissza az egyensúlyt. Egyébként tényleg egészségtelen, de néha jól jöhet. Na ez totál off volt, csak eszembe jutott :roll:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Nálunk a férjem nagy 'kóla függő',1-2 nap alatt elfogyaszt 2 litert.Mindig szemelőt van az üveg,így néha lecsusszan egy két korty,amúgy én is csapvizet vagy sz.mentest iszok.

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 

 
 

Sziasztok!

Üdv az Újaknak!
Egy kalappal azoknak, akik a napokban mennek uh-ra. Részletes beszámolót kérünk mindenkitől.

Nálam még mindíg nincs émelygés. Fáradtság az van, meg időnként mellfeszülés, de ennyi az egész.

Kaják terén azt figyeltem meg, hogy nem kívánok semmit ami olajban sült. Viszont banánt és pudingot bármennyit tudok enni.

Én a szénsavas üdítőket szerencsére nem kívánom, viszont gyümölcsteát (szigorúan cukor nélkül) és ásványvizet nagyon sokat iszok. Szerintetek lehet, hogy az émelygés emiatt kerül el? Lehet valami összefüggés?

Írtátok többen az alvászavart. Én ma reggel jártam így. 6 óra helyett már 4-kor ébren voltam és sehogy nem tudtam visszaaludni. Most meg csak ásítozok dél óta, szegény kollégám, aki velem szemben ül, már rámszólt, hogy ne ásítsak annyit, mert ettől Ő is mindgyárt elalszik:)

További szép napot Nektek!

Ági
Vendég
 


Tudom én hogy vannak esetek amikor éppenséggel jótékony hatása van a kólának.....pl. Krizsi fiammal is azt itattam amikor fosott-hányt felváltva..én csak azt mondom hogy sztem terhes kismamáknak nem feltétlen egészséges rendszeresen inni.

Panndi,természetesen a te eseted tök egyedi és érthető!!

Acquana!

nekem már megvolt a két nagyfiam amikor elkezdetm a fősulit itt Gödöllőn...kemény volt de megcsináltam és büszeke voltam nagyon magamra amikor átvettem a diplomám :wink:
neked is kitartást kívánok hozzá!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ez a mai nap tényleg kibírhatatlan! Még a délelőtt csakcsak elment valahogy, de ebéd óta iszonyatosan küzdök, hogy ne aludjak be, itt az irodában elég vicces lenne!

Ti szedtek valamilyen vitamint? Ki milyet?
Én Magne B6-ot, Fólsavat, C vitmanint és Elevitet. Az Elevitet heti kétszer. Valahol olvastam, hogy ebben elég sok a vas és ezért székrekedést okoz! Hát ez nálam nagyon igaz! A terhesség előtt sose vvolt hasonló problémám, most meg 3-4 naponta tudok csak nagywécézni!

Kép
bviki
 
 


Acquana: kitartás a sulihoz!
Én fruzsi születése előtt négy héttel államvizsgáztam, tudom milyen nehéz. De megérte :)
Vendég
 


Acquana: kitartás a sulihoz!
Én fruzsi születése előtt négy héttel államvizsgáztam, tudom milyen nehéz. De megérte :)
Vendég
 


Gravida terhesvitamint szedek, mert az Béres termék, és én azokat preferálom. Abból napi 1 az adag. Ezen kívül 2x350mg Magnézium külön. A többi vitamint sok-sok gyümi-zöldségből veszem be.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cola:én is amondó vagyok,h napi szinten nem innám,mert amúgy sem tartom a legegészségesebb üditőnek,de abban nem találok semmi kivetni valót,ha valaki hébe-hóba megiszok 1-2dl-t.
Én a táplálkozással kapcsolatos aggodalmakat néha egy kicsit túllihegettnek érzem.Kolbász,gomba,sajt,...szerintem egyiktől sem lesz bajod,mert megkívántad és enni mertél belőle.Gondolom nem az az ebéd minden nap.Én azt olvastam,h igazából mindent lehet enni,a normál kereteken belül.Nyilván nem kell minden nap betolni egy szál kolbászt,de,ha megkívánod pár karika,nem fog bajt okozni.
Nyershal,nyershús,lágytojás ezeket kerülöm leginkább.

Ha csak anyáinkra gondolok...pedig akkor nem volt ennyi vitamin...igaz talán fertőzésveszély sem.Ők sem válogattak,válogathattak.

Na mindegy..ez persze,az én véleményem,de mindenki más,és senkit nem akarok befolyásolni és megbántani sem..csak leírtam.

Bviki:a C vitamin kivételével én is ugyan ezeket a vitaminokat szedem,illetve nekem a doki írt még fel Rutascorbin-t,napi 2x2-t.Az Elevitet én 2 naponta szedem,de ugyanúgy 3-4 napig semmi wc.

Acquana:ilyenről még nem is hallottam,h,nem fogadják el a bizonyítványt...szemetek :roll:
Szegényem..eleged lehetett.A sógornőm is jelentkezett fősulira,úgy,h áprilisban lesz egy éves a kislánya,ráadásul felvett 11 tantárgyat,nehezen,de halad.Én szorítok Neked.(én is elég dacos vagyok) :wink:

Jajj lányok..szorítsatok,holnap lesz a temetés...nem bírnék itthon maradni,elmegyünk.Nem tudom,h fogom viselni,de nagyon közel állt hozzánk szegénykém,ott szeretnék lenni. :cry:

De,h a végére valami jót is írjak,csütörtökön megyünk másodszor a doki bácsihoz és remélem megnézhetem Zizikét megint :wink:
Zizike,mert a legutóbb 1cm-es volt és azt mondta a doki,mint egy rizsszem kb. olyan :wink: :wink: :wink: Azóta így hívjuk :oops:

Munkában lévőknek kitartást és jó pihenést kívánok estére,vagyis mindenkinek :oops: Én meg elugrok háztartási kekszért,mert engem az tart életben,rengeteg savam van :cry:

Állítólag sok lesz a haja a kis manómnak(azt mondják az "öregek") :lol:

Puszika!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!
Holnap megyek ultrahangra, azután majd beszámolok róla! Szorítsatok, hú azért izgulok ám, remélem minden rendben van, bár probléma eddig nem mutatkozott,de úgye jobb félni, mint megijedni.
A kóla szerintem is nagyon egészségtelen, de én azért szeretem, viszont amióta terhes vagyok egyáltalán nem ittam, én is inkább gyümölcslevet vagy a vizet részesítem előnyben.
Én is sokat vagyok álmos és fáradt, ma hajnalban éreztem először egy kis émelygést, de amúgy nincs.
sok puszi mindenkinek! Szép napot! :D

Kép
Kép
start7
 
 


Sziasztok,

Vikus nagyon sajnálom, h nem maradt meg a baba. :cry: Bízz magatokban, hogy sikerül, hamarosan és így lesz!

Ági részvétem a párod nagyapja miatt. Az, hogy az örömhírrel tudtátok enyhíteni a család fájdalmát biztos,hogy sokat segít majd!

Vörösmacska gratulálok. Ezek szerint még Te sem láttad a babáidat uh-n? Nagyon izgi :lol: .

Panndi drukkolok,h minden rendben legyen!!!

Aranyoska! Ezen a Zizikén jót nevettem. Pont itt van előttem egy zacskóval, olyan igazi nosztalgia retro zizi! :lol: :lol: :lol:

Start Drukk a holnapi UH-ra! Én is holnap :wink: .

Üdv
Beni
benigna
 
 


Haynii én a Szigeti drnőt "néztem" ki magamnak. Bár azt az infot kaptam ,h a mávban nem lehet szülész nőt fogadni. Ez nem gáz szerintetek? :roll:

Panndi te kihez jársz a mávban?
benigna
 
 


Sziasztok!

Panni!
A fősulit itt Gödöllőn... alatt csak nem azt érted, hogy gödöllői vagy?

Terhesvitamin:
Én Femibiont szedek
Vendég
 


Benigna:azaz :lol: :lol: :lol: arra gondoltunk,amikor elkezdtük így hívni :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!
Ma voltam dokinál, úgy,ahogyan számoltam 6-7 hetesnek mérték, szívhang OK, jó helyen van, egyelőre nincs miért izgulni- úgyis mindig izgul az ember valami miatt :) Szerdán labor.
Én nem igazán vagyok formában, rettentően álmatag vagyok, és ott lappang a háttérben ez a nyavalyás émelygés, rossz szájíz,mint amikor gyomorrontása van az embernek.
Kólát én is nagyon szeretem(tisztában vagyok vele,hogy káros- de legalábbis nem használ :)), sőt az előző két terhességem alatt még kívántam is-nagy erőfeszítésbe tellett ellenállni neki. Most viszont rá sem bírok nézni.
Váratlanul éhezem meg,de akkor nagyon és ugyanilyen gyorsan álmosodom el.Szörnyű :))
Mi most kezdtük nyilvánosságra hozni a harmadik csemete érkezésének tényét. Hááát,nem tudom ki hogyan tapasztalta, de minél többedik gyerek,annál inkább csökken a lelkesedés a család és barátok részéről. Aggodalom, irigység amivel leggyakrabban találkozunk, de vakmerőnek és őrültnek is tituláltak már mindet. Egzisztenciális szempontból öngyilkosságnak tartják a 3. gyerek bevállalását. Mi is :) De az értékrendünk szerint így cselekedtünk helyesen. Nem nyomorgunk(mindketten közalkalmazottak vagyunk, több diplomával), de két gyerekkel sem tudtunk volna befizetni világ körüli útra...És-ugyan nem vallási okokból,de- nem az anyagiak vezérlik az életünket.
A rossz élményeket átélt kismamáknak sok lelkierőt kívánok!

Kép
macskajancsi
 
 


benigna, nekem Zilahi Gábor a dokim.
Tényleg nem lehet szülésznőt választani, de engem nem zavart, én a dokimhoz ragaszkodom :)
Vendég
 


Sziasztok!

Nati, nekem is fájt az elején a derekam, de nem ennyire, mint neked. Lehet terhességi tünet, ne izgulj. De ha nagyon nem múlik, azért szólj a dokinak.

Acquana üdv itt, és gratulálok a kis ketteskéhez.

EDA-val kapcsolatban sajna nekem rossz élményeim vannak. Ikertesóm szülésénél voltam ott, neki semmit nem enyhített a fájdalmain, viszont az egyik lába totál lezsibbadt, ami miatt végig feküdnie kellett. Valószínű ezért nem tudott természetesen szülni csak császárral, mert nagyon kevés hiányzott a táguláshoz. Ezzel nem akarok elijeszteni senkit, de sajna ilyen is van.

Ritya gratulálok neked is az újabb babóhoz.

Babaszett én sajna nem ismerek itt dokit. Drukkolok nektek.

Bviki nekem nagyon változó kívánom-e a szexet attól függ épp hogy vagyok. Az elején egyébként nagyon nem kívántam meg aggódtam is, most már azért jobb a helyzet.

Lucuzs itt is gratu a szívhanghoz :)

Dorka szuper hogy ti is láttátok a kis szivecskéje dobogását. Tényleg nagyon megható.

O.Agi sajnálom az izgalmakat de a lényeg, hogy minden rendben.

Vikus vigasztaló öleléseket küldök :(:(:(

Vörösmaccs de jó, hogy itt is ;) Drukk az ikrekhez, azért a legjobb szerintem, ha csak kettes lesz, elég meló az is. Nem?

Panndi drukk csütörtökre. Remélem minden rendben lesz.

Kóla: sajna tényleg fini, de valóban egészségtelen. Aki szereti, azért szerintem ne igyon minden nap de néha 1-1 pohártól szerintem nem lesz semmi baj. Én így vagyok a fagyival. Tök kívánom de azért nem akarom minden nap azt nyomni magamba mert a végén kisdisznó leszek.

Én Femibiont szedek, mellette vasat, Magne B6-ot. Bviki te mért szedsz még folsavat az elevit mellett? Abba is van folsav nem? Gravidától én hánytam, Elevittől meg székrekedésem volt nekem is.

Aranyoska gondolok rád, nem lehet könnyű most egy temetés.

Start drukk a holnapi uh-hoz.

Macskajancsi gratu neked is a szívhanghoz.

Én eléggé ramatyul vagyok, sokat émelygek, nem kívánok semmit és minden kijön belőlem (ott alul, bocsika). Nincs ötletetek mit lehet ilyenkor hasmenésre szedni? Valami gyógytea? És eléggé fáradékony is vagyok, sokat kell pihiznem. De ha minden jól megy, bő egy hónap múlva elmúlnak ezek a tünetek, azért már várom.

Kép
vayacon
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Macskajancsi, gratu a szívhanghoz!
Ez a rossz szájíz nekem is megkeseríti a minden napjaimat. Alap állapotban is naponta 4szer mosok fogat, most legszivesebben óránként, de azt azért nem tenne túl jót az ínyemnek.
Most vettem gumicukrot, hogyhátha az segít valamit.

Vayacon, a hasmenés az nem lehet, hogy a vastól van? Annak van olyan mellék hatása, hogy vagy székrekedés vagy ellenkezője...

Én nem szedek terhes vitamint... Bumbussal elkezdtem szedni a femibiont, de mindig visszajött, ugyhogy utána feladtam... Most próbálok minnélk több gyümölcsöt és egészséges dolgot enni, orvosom szerint nem lesz baj. A vasat majd a 12. hét után kezdem el.
Bumbussal a 35.hét felé már csak 78as volt a hemoglobin színtem, az meg tafót jelent, hiába szedtem a vas tabikat. Mivel nem nagyon volt szimpi a gondolat, hogy más vérét kapjam meg ezért kiprobáltuk az intravénás vasat. AZ nem túl kellemes élmény, minden másnap korház és a vénában kapsz egy injekciót 15 percig. De legalább feltornázta 100ra a hemoglobint.
Azért jó lenne most ezt elkerülni...

Kép

KépKép
acquana
 
 


Bviki
Most ne diétázz, csak ha doki azt mondja. Figyelj oda menniyt eszel és mit. Kerüld a rizst, mert sok benne szénhidrát. Ne igyál cukros lötyiket, ne tömjed magad sütivel, csokival. Persze mikor iszonyat kívánod, akkor egyél 1-1et, de ne egy egész tortát. Én ezt tanácsolnám. Egyél sok salátát, gyümit sajtot, husit. Egyél 3-4 óránként kevesebbet, így egész nap szinten van a vércukrod és kevésbé leszel kivánós.
Én cukorbeteg lettem terhesen most is valszeg az leszek, így nekem szigorú diétám van. Össz 180 gramm szénhidrátot ehetek egy nap 6 étkezésre elosztva: reggeli 30g, tízórai 20g, ebéd 50g, uzsi 20g, vacsi 40g és utóvacsi 20g. Csak pl a rizs 100g-ban 80gramm szénhidrát. Krumpliban 100ban 20g.

kaják
Elméletileg csak nyers húsféléket és penészes sajtokat nem lehet enni, gombát igen és lágy sajtokat is. Zöldséget gyümit nagyon mosni és minden kész kaját jól átforrósítani. Fagyit is lehet enni, hiszen ezek a fagyik már nem friss tojást és tejet tartalmaznak. vagy esetleg jégkrémet. Ha van ezekkel kapcsolatban kérdés, nekem van egy listám mit szabad mit nem, mik a veszélyek, stb.
Tojás jól átsütve, főzve. Tiramisut nem lehet a nyers tojás miatt.

Kóla
Én zérót ittam a cukor miatt, de nem sokat. Szerintem ha módjával fogyasztjuk és ritkán, akkor nem fog ártani.
Alapvetően gyógyszernek találták ki (komoly) Emésztési bajra, most is szok doki ajánlja vírusos hasmenés után, mikor már elkezd javulni az ember, ki kell kavarni a szénsavat és apró kortyokban inni. Tényleg használ!

Suli
Én is fősulis vagyok még. Igaz mindennnel megvagyok, de mikor fannival kismama voltam nem tudtam megírni a diplomamunkámat. Azóta sem. De nyáron megírom és remélem februárban diplomázok. Utána jöhet a 2 szakmai középfok. Van még mit csinálni.

Acquana
Miért nem örültek néhányan a családban a babának?
Gumicuki anno nekem a folyamatos rosszullétre nagyon jó volt, egész nagy zacsi volt a zsebemben minden nap.

Na most csak ennyi, mert indulunk zenebölcsibe.

Kép
Kép
nati80
 
 


acquana, én is kaptam vénásat vasat, és nagyon hirtelen helyretett :)
Vendég
 


Jaj... Reggel agódtam, hogy nincs erős hányingerem, hogy ez nem annak a jele-e, hogy valami bajvan... Mostmár 5 perce fetrengek a kanapén:"vukkolni vagy nem vukkolni? "... Komolyan, ezek a legrosszabb hetek...
Már alig várom, hogy szépen gömbölyödjön a pocim és érezem mozogni Bogyókámat :).

Látom elégg sok a diák kismami!
Még nem tudom mi legyen a délutánnal... Végül nem tanultam tegnap semmit: miután végig aludtam a délelőtött folytattam ezt a tendenciát délután is :?

Nati, már kifejtettem, hogy miért nem örültek. Nem akarom ismételni magamat mert uncsi lesz :) lényeg: 1)suli 2) 4 hete még a férjemmel nem bírtam egy légtérben. Ez már szerencsére a multé, de biztos meghökkentő fordulat, hogy nem olyan rég válásról beszéltem, most meg kisbabáról...

Panndi, a ferlecit tényleg csodákra képes, de gondolom te is szivesebben elkerülnéd most ha lehet...
Infùzió vagy injekció formájában kaptad?

Kép

KépKép
acquana
 
 


Sziasztok Lányok,

Aquana, én is levelezős fősulis vagyok. ez a 4. félév, ezt még rendben be akarom fejezni, akkor leszek a felénél (nyelvvizsga már kipipálva), akkor halasztok 1 évet, és majd folytatom, nem érdekel túlságosan...

Én tegnap veszekedtem az urammal, de még milyen csúnyán, de vannak olyan dolgok, amikbe nem tudok beletörődni, nem is vagyok hajlandó, és marhára változtatni fog a hozzáállásán az biztos!!!! Még most is tök ideg vagyok ha rágondolok.

És az egész az anyós miatt van, essen bele ménkű :evil: :evil: :evil:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Injekcióban kaptam.
Vendég
 


Sziasztok!
Most regisztráltam az oldalon, látva ezt a jó kis csapatot. Én úgy néz ki november 24-re várom a második babámat, már van egy gézengúz Bendegúzom, aki most lesz 2 éves. Dokinál még nem voltam... Szerintetek 6 hét 2 naposan már lehet látni szívhangot? akkor mennék.

Pözümi
pözümi
 
 


Sziasztok!

Pözümi
Üdv itt!
Előző terhességemnél pont 6+2-n voltam uh-n, és volt szívhang! :wink: Drukkolok!

Vitamin: én elevitet szedek. Nekem előzőleg is bejött.

Tegnap voltam dokinál, megvizsgált, csinált rákszűrést, adott beutalót uh-ra. Viszont oda csak jövő hét keddre kaptam időpontot... :?

szisszka
 
 


Sziasztok,

Panny-tól engedélyt kaptam, hogy megírjam, egy ideg nem tud jönni, mert kórházban van.

A 8. hétben van. Tegnap volt dokinál, ahol nagy örömmel közölték vele, hogy végre ver a kicsi szíve, de sajna van egy hematómája is, ami miatt feküdnie kell. Bent fogták a kórházban, egyenlőre bizonytalan időre. :oops: :oops: :oops:

Én pozitivitást veszek ki az írásaiból, főleg hogy van ott több idősebb terhes kismama is, akiknek ugyanez a problémája és a babócák mind jól vannak. :)

Jönni fog amint tud, de szorítsatok neki, hogy minden rendben legyen. :)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocsi a bepofátlankodásért. Remélem, hamarosan én is tudok jönni majd közétek, de még kivárok a szívhangtól számított második uh-ig, mert én már megjártam a hadak útját, és addig senkinek nem beszélünk róla.
Viszont szeretném kérni a segítségeteket tünetekkel kapcsolatban, hogy van itt olyan közöttetek, akinek többedig terhessége ez, és nincs (nem volt még az 5. hétben) mellfájdalma, feszülése? Az enyém olyan puha, mintha nem is lennék terhes. És olyan, akinek csak nagyon enyhe az émelygése, és az is hol van, hol nincs (de inkább nincs). Kicsit aggódom, hogy mi a francnak nincsen semmi tünetem (hormonokat néztek, és hcg és progi is rendben voltak). Az első terhességnél majd szétszakadtak a melleim. Most meg semmi :roll:
Köszönöm, és remélem, majd én is csatlakozhatok hozzátok. Addig is mindenkinek kitartó első heteket!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.03.23 10:52-kor.
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Acquana,

én suliba jártam pontosan harmadik kozép sulis voltam amikor teherbe estem.Elso félévben jártam suliba, vagyis kb. 7hós terhesen hagytam abba a bejárást. Majd megszultem és második félévet vizsgákkal raktam le. A 4.osztályt is távúton végeztem el. Mivel a fiam jó alvó volt ,éjjel tanultam nappal meg bepótoltam vele az alvást.Persze amennyire csak tudtam.

Pozumi udv kozottunk!

Colát egyáltalán nem fogyasztok és kávét sem.

TerhesVitamin: Centrum Materna

Kép
Kép
ritya
 
 


Judy, megy a drukk Pannynak! Jobbulást neki!

Sziszanya, amikor a fiamat vártam, nekem is nagyon érzékeny volt a mellem, most meg nem érzek semmit. A derekem is nagyon fájt, görcsöltem mint menzikor, és most az sincs (viszont róka az van).
De tudod mit mondanak: minden terhesség más!
Ha jól látom a vonalzódón még "csak" 5 hetes 3 napos terhes vagy, szóval lehet, hogy majd még csak most jön a java ami az émelygést illeti!
Szóval nyugi, no para :D

Kép

KépKép
acquana
 
 


Pözümi,
nekem 6+1-en volt szívhang! szerintem lesz! :D

Panninak jobbulást kívánok! szerintem is fel fog szívódni ez a hematóma.

Ritya,
akkor kb. 23 éves vagy, igaz? Én is :D

Sziszanya,
én még nem voltam babás korábban, de abban biztos vagyok, hogy nincs 2 egyforma terhesség, egyforma szülés. Ha a hormonszintek jók, akkor biztos nincs ok aggodalomra. Legjobbakat kívánom!

Szisszka,
elméletileg nem kéne rákszűrést levennie a dokinak koraterhességben. De nálam is levették, pedig kértem, hogy ne, de pont 1 hónappal voltam kicsúszva az időből :evil:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Köszi Acquana, Eclipse!
Én azért parázok, mert úgy indult az egész, hogy az együttlétünktől számított 3. napon nagyon lájtosan émelyegni kezdtem. Nem minden nap volt, de furi volt. Ebből gondoltam, hogy babás vagyok. Aztán a cicim is egy picit oldalt el kezdett fájdogálni, most meg már semmi. Az nem baj, ha nincs tünet, de ha már valami volt, és hirtelen megszűnik, az gáz is lehet. Emiatt parázok. De ma látták a petezsákot, benne a szikhólyagot. Talán fejlődik rendesen :roll:
Vendég
 


Sziszanya,
1 hét múlva szívhang is lesz! :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok Csajok!

Többen írtátok, hogy nincsnek tüneteitek. Az igazat megvallalva engem is aggasztott eddig, mert émelygés, hányás a mai napig nincs. A mellfeszülés pedig nem állandó. A doki viszont pénteken ennek ellenére mindent rendben talált.
Már kezdek belenyugodni, hogy ezek engem elkerülnek. Van egy kolléganőm, akinek a terhessége alatt semmi lyen jellegű panasza nem volt, ennek ellenére gyönyörű babája született.

Ági
Vendég
 


Acquana
Bocsi, valszeg átsiklottam felette, mert nem tudtam mindent végigolvasni reggel.

Sziszanya
ne aggódj, mindenkinél mások a tünetek. Mellem fanninál majd szétdurrant, most meg alig érzek valamit. nagyonn ugyan, de semmi több. Amúgy ennyire rosszul sem voltam anno.

Vitamin
Elevit, +3mg folsav, magne B6

Kép
Kép
nati80
 
 


Judy
köszi az infót!

Panny
Minden rendben lesz! Drukk és sok +++++++!!!!!


Sziszanya
Szerintem ne aggódj! :wink:
Szerintem még az elején vagy :wink: Haarosan lesz szívhang is, és lehet hogy a tünetek is erősödni fognak. 5 hetesen még nekem is csak hébe-hóba volt hányingerem, most meg néha olyan erős, és egész nap tartó... Mellfeszülésről most nem tudok nyilatkozni, mert én szopiról szoktattam le épp az előző gyerkőcöt.
közben olvastam, hogy láttak petezsákot is! Hát akkor no para kismami, csak pozitívan, szépen fog fejlődni a kismanó a pocakodban!

Eclipse
Végülis mindegy, már úgy vagyok vele, h legalább túl vagyok a rákszűrésen is. :wink: Csak az uh időpont bosszant kissé, de majd megbékélek azzal is :D

megyek teregetni....

szisszka
 
 


Sziasztok!


Ági:örülj neki,hogy nincsenek tüneteid. :D Szerencsés kismama vagy.
Előző terhességemkor semmi bajom nem volt,most meg egész nap hányingerem van.Reggel-délben-este,evés előtt és után.

Panny:szorítunk értetek,pihenj amennyit csak tudsz.

18:20-ra van időpontom a dokihoz,annyira izgulok mintha érettségire készülnék. :roll: Miért van az,hogy az elsőnél soha nem paráztam semmin,most meg minden szart beképzelek magamnak?????
Éjjel azt álmodtam,hogy miután megvizsgált a doki közölte négyes ikreim lesznek. :o

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Kinga,
4es ikrek :lol: :lol: ez aranyos

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse, én is 23 vagyok, pontosabban leszek 2 hét mùlva!

Kinga, neked meg jó babakukkot :) biztos azért álmodtál ikrekkel mert van itt a fórumon ikres anyuka. Én is hajlamos vagyok beleszőni az álmaimban a nap folyamán történt dolgokat, ugyhogy nekem is jó kis cifra álmaim szoktak lenni :D

Kismamik akik nincsenek rosszul: tessék ennek örülni!! Nekem nagyon megkeserítette az előző terhességemet a sok rosszul lét: teljesen begubóztam, szinte nem mentem sehova, szinte katasztrófának éltem meg az egész terhességet, sehol sem volt az a pozitiv kisugárzás ami jellemzi a kismamikat. Erre persze csak az után jöttem rá, hogy megszültem, aztán barátnőm lett terhes és láttam, hogy neki mennyire más. Tényleg egy csoda a terhesség!!
Most próbálom én is teljesen átélni ezt a boldogságot, reménykedve, hogy nem leszek olyan rosszul mint Bumbussal..
Hu... Kicsit offoltam, de a lényeg: az egy plussz ajándék ha az ember jól érzi magát már az első hetektől kezdve!

Kép

KépKép
acquana
 
 


Sziasztok!

Szerintem is a tünetek egyénenként és terhességenként mások és eltérő intenzitásuak. Én a Bencuval szinte nem is émelyegtem most meg a nap nagy részében forog a gyomrom!

Nati: nem akarok fogyókúrázni, csak egy kicsit odafigyelni arra, hogy ne hízzak nagyon sokat, mert az sem tesz jót a babának!

Kép
bviki
 
 


Lányok!
Köszi a sok segítséget. Talán egy kicsit sikerült megnyugodni (de ismerem magam, hogy ez talán estig tart ki, éjjel meg nem bírok napok óta aludni). Egyébként nem az a problémám, hogy nincs tünetem, hanem hogy ugyan enyhén, de voltak, most meg már nem igazán. Annyi azért van, hogy eszek, és 10 percre rá ismét éhes vagyok és mensisen szúrkál a hasam(ha ez betudható tünetnek és nem valami rossz jel).

Ha túl leszek a köv 2 uh-n, akkor majd csatlakozok hozzátok :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Ma megvolt a szívhang. :lol:
A drágám (férjem) megkérte a dokit, hogy várjon egy kicsit mig felveszi a szívhangot a telefonjával, aztán egy csomó fénykép is készült természetesen. :D
Én összel kezdem az egyetemet. Legalábbis szeretném, majd meglátjuk.
Mi Zsákosnak neveztük el az első UH után. Találó, nem? Most is elbújt a zsákjának a legvékonyabb részébe.

o.agi és vayacon,
Naponta szeditek a femibiont? Kell mellé a B6?

Kép
Kép
haynii
 
 


Haynii,
gratulálok!!!! :D
Zsákos nagyon édi! Az én cseppemnek még nincsen neve.
A dokid meg jófej hogy így hagyta hogy vegyétek, fotózzátok stb.
Nekem az sztk-s doki meg sem mutatta, csak a magánrendelős szonográfus. De ott meg bazinagy LCD tévén lehet nézni. :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Haynii!

Én csak a Femibiont szedem minden este. Nagyon jókat hallottam és olvastam róla, az egyetlen hátránya az ára:( Sajnos elég drága.
Egyébként a dokim is ezt ajánlotta és nem mondta, hogy szedjek hozzá mást is.

Ági
Vendég
 


SZiasztok!

Elnézést a betolakodásért! A júliusi topikból vagyok.

Nagyon jó minőségű, olcsó, újszerű, máskás angol babarucik 0-3 hónaposoknak! Jelenlegi készletet a következő linkre kattintva megtekinthetitek! Ha valami megtetszett, priviben várom jelentkezéseteket!

http://picasaweb.google.hu/105551140771 ... directlink

Köszönöm!
További szép, gondtalan babavárást kívánok nektek!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Sziasztok!

Egy babám van,nem pedig négy.Minden oké,méretek alapján 8 hetes terhes vagyok,szülés várható ideje november 3.

Nem vagyok teljesen boldog,mert szíven ütött a magándokim tarifája.
Úgy döntöttem nem vagyok hajlandó kiadni ennyi pénzt,ügyeletes orvosnál fogok szülni.

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


SZiasztok!

Aquana nem hallottam még, hogy a vastól lehet hasmenés, de lehet, hogy csökkentem az adagot vagy abbahagyom. Most olvastam el, hogy második trimesztertől ajánlják, szóval nem akarom kisérteni a sorsot.

Egyébként émelygés hasmenés nálam abbahagyott, ma délután egész jóízűen ettem. Most csak a rossz szájíz zavar, mindjárt én is megyek fogat mosni.

Eclipse, anyóspajti nagyon idegesítő tud ám lenni. Az enyém alapvetően jó fej, de neki is vannak dolgai. Állandóan azzal jön, hogy azért figyeljek, nehogy elhízzak. De azért ha megyünk, tömne a kajáival. És mindezt úgy, hogy mióta ismerem, elég ducika volt mindig is. Szóval ő is figyelhetett marhára.

Én hízásra hajlamos vagyok, most is van rajtam felesleg, és nyilván odafigyelek, de nem fogom kínozni magam. Tesóm több mint 20 kilót szedett fel a terhesség alatt, és tök kis erőfeszítéssel már mindent leadott azóta. Szóval sztem kár ezen stresszelni.

Pözümi én 6 hetes sem voltam, mikor már volt szívhang.

Pannynak mennek a drukkok, de minden rendben lesz a picivel!

Sziszanya nekem első terhesség, de minden napom más egyszer felerősödnek a tünetek, egyszer alig érzek valamit. Mellem is néha feszül mint atom máskor semmi. Szóval ez változó ne aggódj ott van az a baba.

Kinga mi volt a dokinál :?:

Haynii én naponta szedem, és szedek mellé Magne B6-ot utóbbit az émelygés miatt. 3. trimesztertől feleket akarok majd szedni, hogy ne legyen túl nagy babám.

Kép
vayacon
 
 


Kinga most olvasom tök jó, akkor minden rendben a babucival. Azért a négy ijesztő lenne :lol:

Hát sajnos nagyon drága a magándoki, én sem szívesen adom rá a pénzt, de nekem fontos, hogy legyen, megnyugtat. De az tök jó, ha valaki be meri vállalni, szerintem második terhességnél lehet én is ügyeleteshez megyek.

Kép
vayacon
 
 


Az az lenne. :D :D :D
Kaptam képet,holnap majd beillesztem.

Rajtam kívül szül majd valaki a János kórházban?

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Bviki
Ha viszonylag nagyobb túlsúllyal lettél terhes, akkor beszélj a dokiddal és védőnőddel, mert ők is tudnak ebben segíteni. Esetleg, ha tényleg komolyan gondolod keress fel egy dietetikust, mert ő személyreszabottan állítja össze a listádat. Kitartást a diétához!

Ma éjjel megint rosszul aludtam és engem is elért az éjjeli 2-3x wc. Éjjfélkor és 4-5 körül tutira menni kell és az a baj, hogy 6kor ébresztő van. ma sem tudtam visszaaludni 5 után.

Vércukrom 4,4 lett és nem diétás reggelivel. Ez jó!!!!! Lehet egy kicsit lazíthatok a diétán és pár grammal többet ehetek.

Kép
Kép
nati80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?