Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, úgy néz ki vegyespárosunk lesz, tegnap a szívuh-n a doktornő megnézte :lol: :lol: :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Claire!
Érdekes ez a forgolódás. A nagy egyedül volt, lett volna helye, mégis a 18. héttől fixen fejvégű volt. Rékám fejvégűként kezdte, aztán faros lett, később haránt, de akkor is hol a köldökömnél volt a feje, hol a vesémnél, szülésre befordult, aztán még egy bukfenc. Nem szédült? 8) :lol:

Maccs!
Gratula! Szerintem tök jó, talán kisebb a lehetőség az állandó összehasonlítgatásra (nem tudom, ki hogy van vele, én falnak megyek tőle.)
vovanda
 
 


Sziasztok!

Megszülettek hétfőn délben a picik. Ma jöhettünk haza. Eszti 2220g, Lillus 2560g. Egyikük szöszi, másikuk barna, de amúgy is nagyon különböznek, de irtó édesek.

Császárhoz annyit, hogy iszonyú volt, aki teheti simán szüljön. 6 óra múlva fel kellett keljek, majd belehaltam annyira fájt. Zuhanyoznom is kellett, katétert kivették, hát el is ájultam. 3. napom bírtam egyedül pisilni menni. Még mindig csak haskötővel, csiga lassan és a hasamat szorongatva tudok menni. Feküdni csak háton. Se magamat se a piciket nem tudom egyedül ellátni. Úgyhogy aki teheti simán szüljön. Ja, és migrénem is visszamaradt az anesztézia után.

Ami jó: a tejem buzog. A mellem iszonyúan fáj. Valakinek vm praktika a sebes mellbimbóra????

Na, lepihenek, mert 5 nap alatt 6 órát aludtam, alig állok a lábamon.

Abbey.
abbey
 
 

 
 

Abbey!
HATALMAS gratula nektek, és mielőbbi felépülést!
Egyébként jó, hogy leírod, h mivel jár a császár, mert szerintem manapság túl könnyen kerül rá sor, iodőnként indokolatlanul, sőt, saját kérésre, jó ha tudja az ember, h mit választ, már ha van lehetősége választani. Nyilván ha nincs, akkor szuper, h van egy ilyen életmentő lehetőség4
Pihenj, és jó szopit nektek4 együtt vag külön szoptatod őket?

Marha jó, eltűnt egy hozzászólásom!
Claire
claire
 
 


abbey,
gratulálok és sok boldogságot a bébikhez, nagyon édik lehetnek, ha majd tudsz egy képet dobjál, olyan kíváncsi vagyok milyenek...:-)
A császáros "élményedet" nagyon sajnálom, komolyan én még ilyet nem hallottam.
Fájdalmas seb, meg szeptikussá vált seb meg minden ilyet, de 6 órás keltést meg, ájulást azért ez durva már, bár a Jánosban mindent el tudok képzelni már.
Mindenkit 12 órát fektetnek, meg sem mozdulhat, nem is értem téged miért keltettek, nem is csoda így a migrén sem.
Nem is tudom mit kellett volna tenned, talán maradni fekve és ha ennyire gyenge vagy még pihenni.
Én utálom a Jánost ezért, mert csak egy darabként kezelnek és most nem mesélem el az első pisilésem sztoriját, de borzalmas volt és az is a Jánosban volt, én nem véletlen váltottam kórházat...
Szóval nagyon sajnálom és remélem hamar túlteszed magad ezen majd és csak a boldogság lesz és nem határoz meg semmit a továbbiakban...hidd el nem csak ilyen szenvedések árán lehet szülni.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi! Ne ijesztgess a Jánossal! Mert most én is odakényszerültem!!! Egyébként EDA után én is úgy tudom, h aznap szigorú fekvés, a barátnőmet most császározták uott, reggel, és aznap nem kelhetett fel. Ki érti ezt??? nem egy túlbuzgó ápolónő volt?
Abbey! Elvitték őket, vagy egyből megkaptad?
Claire
claire
 
 


Abbey!
Gratula!!!
Császárhoz: tudom, hogy bazi nehéz, de egy titka van a gyors felépülésnek: mozogni, mozogni, mozogni. Fáj, tudom. Rohadtul. De muszáj. Minél hamrabb bejáródsz, annál jobb.
Sebes cici: hagyd rajta a tej+babanyál kombót szopi után. Meg kenheted a bébik popókencéjével, hogy hamarabb gyógyuljon, nem gáz, ha lenyalják esetleg.

Claire!
Csaszi: az első kelés pokol. Engem a párom szedett ki az ágyból, baromi kíméletes volt, de vinnyogtam. Elvileg lehet 6 óra után is, engem lehetett volna, de nem szedtek ki, mert sokat véreztem. Mozogni kell utána, ha bejáródsz, kevésbé szar. A seb húzódik nagyon, főleg varratszedés előtt. És még jó ideig jelzi a frontokat.
vovanda
 
 


Abbey
gratulálok kislányaitok világrajöttéhez!!
sajnálom a rossz élményt, itt is csak min 12 óra múlva állítanak talpra..
nekem a garmastan vált be anno a lányomnál, cicisebre.

Macsek
grat neked is!

mi még egyben, a hétfői frontban reménykedek :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


abbey hatalmas gratula a két kislányhoz!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Dejjóóó, már otthon is vagytok! Sok boldogságot kívánok!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Júúj nagyon rossz lehet, hogy ennyire fáj, kívánom, hogy gyorsan felépülj!!!!! :!: :!: :!: :!: Tényleg, nem lehet a migrén attól, hogy hamar felkeltél????
Én még egyáltalán nem beszélgettem a dokimmal a szülésről, de legközelebb ideje szóba hoznom.
Lányok köszi az infókat! Nem gondoltam volna én sem, hogy ennyire gáz a császár?
Szült/ fog szülni valaki a Barossban?
Köszi a gartukat! :wink:

Maccs
vörösmacska
 
 


Köszi a tanácsokat. :)
végül nem a Jánosban szültem, hanem az Istvánban. És hiába mondtam, hogy nem akarok kelni, azt mondták muszáj. Meg hát a katétert is kivették, és muszáj volt. Bár a zuhanyt már én is túlzásnak láttam. Persze jól esett, de nem ilyen áron, főleg, h utána úgy mostak fel.
Mozgok,mozgok, mozgok, majd megdöglök, de a babák miatt muszáj. A migrén miatt meg a szigorú fekvést javasolták. (és igen, a korai kelés miatt van)
Az első éjjel pokoli volt, Lillusom semmit nem aludt, egyfolytában szopni akart. És nem csak cumizott, hanem tényleg szopott is rendesen. ami amúgy jó, mert hízik rendesen. :)
Képet teszek, de hogy kell? :oops:
De igaz ami igaz, a babák mindent pótolnak, és ma már nem mondanám, hogy soha ilyet többet ne. :)

Mennem kell, hami idő van :)
Ja, külön szoptatok, együtt nem megy. A kórházban nagyon forszírozták, de sztem attól sebesedett ennyire ki a cicim. Vett a férjem krémet, valóban jobb.
abbey
 
 


Vörösmacska!
Gratula a vegyespároshoz, egyébként szerintem is ők az ikerségnek több előnyét élvezik, mint hátrányát. Mindig ott vannak egymásnak, stb, de nem éri annyi összehasonlítás őket, mint az egyneműeket.

Vovanda!
Igen, fura ez a forgás. nekem a legnagyobb sokáig haránt feküdt, szerencsére akkor még nem tudtam, hogy ez mekkora gáz lehet, aztán a végén csak befordult. A második meg tök hamar fejfekvéses lett, és úgy is maradt, (onnan rugdosta a gyomromat.), jellemzően most is ilyen kis szabálytisztelő gyerek.
Az ikrek a 30. héten lekártyázták a sorrendet, a fejfekvést, mindent, igaz azon a hétvégén azt hittem megszülök, de aztán nyugi lett, és úgy is maradtak.
Fogalmam sincs, hogy ez min múlik!

Claire
claire
 
 


Abbey!
Amikor hozzászólást írsz, az ablak alatt van egy "melléklet feltöltése" felirat. Oda kell kattintani, csak nézd meg a képek felbontását, lehet, hogy tömöríteni kell, elég kis méretet enged felrakni.

Rólunk a legfrissebbek:

Infantilis apuka 1.0:

[törölt kép]

Kukucs:

[törölt kép]

Infantilis apuka 2.0:

[törölt kép]

5 évesem:

[törölt kép]

Infanitlis apuka 3.0:

[törölt kép]

Lánykám és tesóm: új szerelem :-)

[törölt kép]
vovanda
 
 


Ja, persze, hogy mozgatják, meg felkeltik, márcsak a trombózis veszély miatt is, de én mindig úgy hallottam, h eda után szigorú fekvés! Meg persze jó volna, ha a konkrét esetre tekintettel lennének, pl mennyi vért vesztett az illető, stb. az elsőnél engem visszatoltak a helyemre az őrző után, a többinél vissza tudtam sétálni. De pl a nővér rosszul volt, amikor meghallotta, h egyedül kimentem zuhizni, mert mi van ha elájulok, stb, miért nem szóltam, segített volna!

Claire
claire
 
 


Nagyon helyes az egész banda! nem baj, ha apuka infantilis, legalább amikor pihent és jókedvű. Nem igaz?
Mire van szemüvege a kicsinek? Nálunk is van Ádinak, jó erősen plusszos!
Claire
claire
 
 


Claire!
Danié is plusszos, 4es. Valószínűleg tőlem örökölte, szerencsére neki hamar felfedezték. Én csak 4 évesen kaptam szemüveget (minket ugye 1 évesen még nem szűrtek), addigra elég gáz lett a szemem, csoda, hogy annyira rendbe jött, amennyire.
vovanda
 
 


Ádámé +4, +6, ez utóbbi némi cilinderrel. De állítólag ebből sokat kinőnek majd. A tied milyen volt? Én is mindig viszem őket évente, 1 éves koruktól, mert ugyan az én szemem jó, a párom sem hord szemcsit, bár van némi eltérés a két szeme között, viszont minden tesónk szemüveges, ráadásul mindenféle extra szemhibákkal!
A legnagyobbnak m9ost akarnak adni egy -0,5, -0,5est, arról viszont nem vagyok meggyőződve, h az kell.Majd még konzultálok azzal a dokinénivel, akinél egyszer Ádámmal is voltam felülvizsgálaton.
A tied a szemüveget hogy bírja? És a szemcsi a kiképzést?
ádám szilikon gumi keretet visel, nekünk az nagyon bejött.
Claire
claire
 
 


Az enyém iszonyat durva volt. Mire felfedezték, hogy baj van, addigra a bal +7, a jobb +4, mindkettő cilinderrel és kancsal is lettem a nagy dioptria-különbség miatt. A jobb szemem lett a vezérszem, ezt máig nem sikerült tökéletesen korrigálni, most +1,5 van mindkét szememen, simán elvagyok szemüveg nélkül is.

Dani egész jól tűri a szemüveget, akkor szokott nagyon tiltakozni, ha fáradt-nyűgös. Szóval a nap nagy részében rajta van. A keret többször volt javítva, irtó rendesek voltak az optikában, mindig garanciába csinálták meg, pedig amit Dani csinál, az aligha "rendeltetésszerű használat". Most új szára tettek rá, más fajtát, mint az eredeti, ez jobban bírja.

A nagyot meg nézesd meg másik dokival, Danimat is két orvos látta.
vovanda
 
 


Sziasztok.

Na, megpróbálok akkor néhány képet feltenni.

Egyelőre az éjszakák kegyetlenek, Lillus semmit nem akar aludni. Mit csináljunk vele? Nappal alszik szépen, éjjel pedig nyüglődik, sír, nyöszörög, és folyton nyammog, hogy szopna. De nem lehet mindig etetni, meg éhes sem lehet. Lefekvéskor 70g-t szopik (2500g-san), rá 1 órára nem éhezhet meg. Én meg a férjem már az összeesés határán állunk... félhet a sötétben (kislámpát már beüzemeltünk) vagy mi baja lehet?

Másik kérdésem: lehet valamilyen szunyogriasztót alkalmazni a picik mellett? Értelemszerűen nem a fejüknél, de a szoba másik végében mondjuk? A Raid night and dayre azt mondták azt szabad, de nem bízunk az eladókban.

Abbey Kép Eszti, Lilla Kép Itthon
abbey
 
 


Abbey!
Jaj! Irtó édesek!
Együtt alszanak éjjel is? Mert az enyémek csak úgy voltak hajlandóak, különben ment nálunk is a ramazuri!
Nem hiszem, h fél a sötétben, ahhoz még kicsi. De testmelegre vágyik. Egy szobába vannak veletek?
Tudom, h nem ezt írja a nagykönyv, én ennyi idősen kint "laktam" velük a nappaliban, letettünk a szőnyegre egy csomó takarót, azt leterítettük gyapjú takaróval, lepedővel, arra a szopispárnákból csináltunk egy kis "fészket", én meg mellettük aludtam egy szivacson, amelyik sírt azt magam mellé vettem, és szopizott. Nekünk ez vált be, így mindenki aludt is, a nagyokat se sírták fel, és sokszor összekapaszkodtak álmukban. Később megpróbáltuk a külön kiságyat,, sikertelenül. Akkor egy ideig a nagyobbik kiságyunkban aludtak ketten. Aztán szétszedtük a kiságyakat, leteeünk a gyerekszoba sarkába két ágybetétet, 3 oldalról körbevettem kiságymatracokkal, és ebben a kuckóban aludtak tavaly nyárig, azaz 5 éves korukig :oops: .

Szunyogriasztó: passz, de engem is érdekelne, ha meggtudsz vmit. Nincs vmi bio izé??

Vovanda! Igen, Ádinak is emiatt kellett mág 1,5 évesen szemcsit hordania, h mindkettőt használja. Sógoromnál is későn vették észre, ő sem használja mindkettőt. Ádi azóta kancsalít, amióta van szemcsije, ha leveszi. azt mondták azért, mert megpróbálja visszaállítani a szemüveggel látott képet. :?:
Neked milyen a térlátásod? Mert a doki szerint ádinak nincs, és nem is lesz. Ellenben fent említett sógorom, aki tompalátó, ábr geometria szakon végzett.

Claire
claire
 
 


Igen, együtt alszanak, egy kiságyban. Szép, kényelmesen elférnek, de igy sem alszik. Én is magam mellé szoktam venni, de nem akarom rászoktatni, mert akkor sose birjuk kipaterolni őket. Bár nem tudom, hogy ilyen picin rászoknak-e. A kiságy is a mi szobánkban van. Azon gondolkodunk, hogy esetleg átrakjuk közvetlen az ágyunk mellé. Nem tudom mit csináljunk. Eléggé el birok néha keseredni, de gondolom ez normális...

A szunyogokra bio megoldást is mondtak, ki is próbáljuk ma. Levendula olajat kell párologtatni. Attól biztos nem lesz bajuk. A nappaliba meg kirakom a bedugósat, amig nem tudok biztosat róla.

abbey
abbey
 
 


Abbey!
Tüneményesek a lányok!
Az elektromos szúnyogriasztótól nem lesz bajuk.
Nem alvásra egy nagyon eretnek javaslatom van: cumi. Tudom, lehet belőle cumizavar, meg minden, de szerintem az éjszakai egy része komfortszopi. Nekem a naggyal is, meg Danival is életmentő volt a cumi. Réka később szokott rá, olyan 7 hónaposan, amikor már felfogta, hogy Daninak van valami, ami neki nincs. :D
Ilyen piciként egyébként még nem lehet elkényeztetni őket. Na meg szerintem a részbeni együtt alvás is jobb, mint a nem alvás. Balum iszonyatos rossz alvó volt, az exem ugyan folyton morgott, de a 15. kelés után már odavettem magam mellé, úgy aludtunk. Mai napig átjön, ha baja van éjjel, de sokszor észre sem veszem, csak reggel, hogy jéé, itt egy buksi. :D

Claire!
A bal szemem picit tompalátó, térlátás nem korlátozott. Szóval szerintem ilyen kis korban kár bármit is véglegesre kimondani. 16 éves korukig fejlődik a szemük, még bármi lehet.
vovanda
 
 


Vovanda! Én is így gondolom, meg azért tanítok anatómiát, tudom, hogy a szem+a hozzátartozó idegrendszeri apparátus elég bonyi ahhoz, hogy azt higgyük, h mindent tudunk róla. Mindenesetre köszi!

Cumi: mieinknek is volt, nem zavart be a szopinál. Elég hamar el is hagyták, amint kapcsoltak, h ez igaziból arról szól, h lenyugtassuk őket és aludjanak :lol: Eszter már 3-4 hósan kapcsolt.... :D

Abbey! Kicsik még az elkéneztetéshez. Persze fontos a szülők tűrőképessége. De én is úgy voltam vele, inkább aludjon mindenki, aztán majd leszoknak. Le is szoktak. Bár a legkisebb még most is átjön, ha rosszat álmodik, vagy hajnalban. A második kb akkor szokott le erről, amikor a kicsik születtek, és köztük aludtam. Egy ideig még bebújt a helyemre, aztán annyi.
A párom, akit néha kirugdosnak a gyerekei az ágyból, mert ő alszik kívül :lol: , és egyébként igen szeret aludni, de azt szokta mondani, h "aztán meddig akarnak velünk aludni? 16 évesen már tuti nem! :lol: :lol: " Indulhat a visszaszámlálás :lol: És akkor hogy fog hiányozni.

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Abbey!
Gratula a lányokhoz!!! Gyönyörűek!!!Nagyon formás babák.
Elektromos szunyogriasztót mi az első naptól használtunk a gyerek szobájában.Szerintem nem lesz tőle semmi bajuk.
Minden jobb,mint nem aludni. Csak találjátok meg,mire van szüksége Lillusnak. Azt nem engedném meg neki,hogy egész éjszaka cicin lógjon. Hisz az neked se jó,meg az ő pocijának se lesz jó. De a cumi lehet erre a helyzetre megoldás.Érdemes először 2-3fajtából venni 1-1darabot és amikor már látod,melyik fajta cumi jön be,akkor bevásárolni belőle néhány darabot. Éjszaka praktikus,ha a kieső cumi után nem kell bemászni a kiságy alá,hanem kéznél van a pótcumi.( nálunk volt olyan időszak,hogy 12cumival nyomtuk az éjszakát :twisted: )

Vanda!
Gyönyörű családotok van!!!!ha csajom lenne,Danira gyúrnánk. Nálam ő egy igazi menő pasi!!! :lol: Balu meg olyan nagyfiús lett.A csajok meg egyszerűen szépek!! Pasinak néhány év múlva főhet a feje,hogyan kergeti el az udvarlókat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edit73 2010.07.04 20:29-kor.

Kép

Kép
edit73
 
 


...

Kép

Kép
edit73
 
 


abbey,
szívből gratulálok még 1x a két kis csodáért és elhiszem, hogy megértek minden szenvedést...
Bár én nem vagyok gyakorlott ikres...még...:-), de valahogy tényleg próbáljátok megtalálni az ideális állapotot éjjelre, amiben nem merültök teljesen ki, főleg te, akinek még pihennie és regenerálódnia is kéne. Nagyon drukkolok, hogy ez csak kezdeti nehézség legyen.
Köszi a képeket, nagyon édibédik...én még mindig el sem tudok képzelni milyen érzés lehet, hogy nem egy, hanem két törpe fekszik egy ágyikóban...

vovanda, claire,
nekem a kutya nem mondta, hogy vigyem el 1 évesen a gyereket szemészhez. Ezt az orvosnak kellett volna, mert ha igen akkor ismét egy érv, hogy jól döntöttem, hogy lecseréltem a dokinkat...


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


claire,
a kórházat nem riogatásnak szántam esküszöm, de azért jó tisztában lenni vele, hova megy az ember...ha nem vársz semmit, akkor minden gesztus ajándék, mondhatnám :-)!!!
Te viszont már rutinos vagy, nem féltelek, hogy nem találod fel magad és harcolod ki amit akarsz, úgy is kell, de egy első szülőnek, nem mindig ideális hely.
Ezek szerint abbey a rosszabbikat választotta, mert ennyi rosszat, mint mostanában az Istvánról hallottam, annyit még 1 kórházról sem.
Azért is csodálkoztam a 6 órán, mert a Jánosban betartják a 12 órát. Ezt tudom kivételesen, pedig nem császárral szültem.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Edit!
Pasi már izzítja a vadászpuskát. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Silver!
Igen, ezt a gyerekorvosnak kellett volna jeleznie. Mondjuk nekem a saját szemészem is mondta, de a gyerekdoki is. meg ugye az ikrek korák voltak,1 éves korukig kb. 8szor voltunk szemészeten.
vovanda
 
 


vovanda,
örülök, hogy erről értesültem még most, mert nekem is van szemüvegem, bár nem nagy dioptriás, viszont dioptriás, remélem a gyerkőcök nem öröklik.
Majd Botit is elviszem egy kontrollra azért a bizti kedvéért.

Áruljátok már el nekem, hogy a 23. héten miért fáj a lábam között a lépőizmom és a szeméremcsontom??? Nem korai? Néha reggel, mint ma is, úgy éreztem, ki nem kelek az ágyból. :-(

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk egy újabb nem alvós éjszakán... :( A levendula nem volt rossz, megnyugtatta a piciket, bár szunyog volt :D Vagyis nem ölte meg őket, de a helyzet sokkal jobb. A nappaliban meg be volt dugva a másik, úgyhogy szunyog fronton a helyzet normalizálódik.

Alvás szinten semmi nem változik. Éjfélig alszanak rendesen, aztán hajnali 3ig egy percet sem. Hiába tettem cumit a szájukba, kiköpik, az nem kell nekik. Kipróbálok majd akkor egy másik fajtát is, hátha ez az aventes nem tetszik nekik. Amit nem értek, hogy egyértelműen úgy tátognak, hogy éhesek. Nyammognak, a kezüket rágják, és a cict keresik. De ezt 20 percenként. Szívnak 4et, elalszanak, és letesszük az ágyba, lefexünk, majd 20 perc múlva mindent újra. Ez ment 3ig, amikor újra etettem, aztán puff, elaludtak és fél7kor keltek csak. Nem értem mi leli őket ilyenkor. Lehet ma éjjel megpróbáljuk, hogy a nappal lefejt tejcsit kimérve cumisüvegből adjuk oda nekik, és ha ezután is tátognak, valami más bajuk lehet.

Kórházhoz annyit, hogy valóban jól utána kell olvasni, sok múlik rajta... (a fejem még mindig fáj). Egy dolgot megtanultam, orvos ide vagy oda, többet én az Istvánban nem szülök. A szobatársaim szintén ezen a véleményen voltak. Jó, hogy baba-barát a kórház, csakhogy az nem feltétlen jeletni azt, hogy mama-barát is. Márpedig szerintem egy szülés után (bármilyen is) fontos, hogy a mama is kipihenten menjen haza, hogy otthon helyt tudjon állni.

Abbey.
abbey
 
 


Silver!
lehet, hogy nyomnak valami idegszálat a bébik.

Abbey!
Türelem, be fognak állni. Most még az időérzékük sem az igazi. Mennyi fényt kapcsoltok az éjszakai etetéshez? Este korán elalszanak? Hogy néz ki az esti programotok? Mikor fürdenek, mikor vacsiznak? Nekünk napirendileg a fürdésnek lett először fix helye, szépen lassan megszokták, hogy fürdés-vacsi-hosszú alvás.
vovanda
 
 


Sziasztok!
Köszi, nem vagyok nagyon ijedős, csak egy kicsit. :lol: És igen, többedik szülésnél talán már jobban tudja az ember, hogy mit akar, meg mi OK és mi nem. Én azt nem igénylem, h agyon babusgassanak, csak vegyenek emberszámba, és legyenek szakmailag a toppon. Pusztán ennyi :lol: :lol: Én eddig egy kis szülészeten szültem, és kicsit riaszt a Jánosban ez a "gyerekgyár".

Abbey! A levendula tényleg jó, én ugyan fertőtlenítő hatása miatt, de valóban van nyugtató hatása is. esetleg , ha nincs ellenedre
akkor éedemes vmi homeos cuccot nézni.

(chamomilla??)

Szemészet: Én anno megbeszéltem a gydokival, amikor a nagy úgy 1 éves volt, és még mindig begurult néha az egyik szeme, h elvkiszem. Aztán nem volt semmi, de a gyerekszemész mondta, mivel a családban sok a szemhiba, évente vigyem kontrollra. Azóta mindet viszem, persze a szemüvegest olyan sűrűn, ahogy hívják, többit meg évente.
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Szilvi ikeri 5-6 között várhatóak :lol:
2 óra körül 110-es fájásai voltak 5 percenként!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


esztora,
köszi az infót, mindenképpen szólj, ha már van valami!
Most ő természetesen szül végül is?

claire,
az a baj, hogy jól fogalmaztál, a János kórház egy "gyerekgyár"...és sajnos így is viselkednek. Vagyis, nem akarok rosszat mondani, meg lehúzni, mert azt mondják túlterheltek meg minden, de amikor engem leszartak akkor ez valahogy nem volt enyhítő körülmény.
Megoszlanak a vélemények az ott szülők között, én az alap ellátást nem kaptam meg én csak ezt tudom és ez szerintem beletartozik az emberszámbavétel fogalmába.
Azt mindenki meg tudta jegyezni, hogy hú ilyen vékony anyuka, hogy szült természetes úton 5 kilós kölköt, de az nem zavarta egyiket sem, hogy nem tudtam felállni a lábamra, mert annyira széttolta a medencémet, nekem az 5. gyermekét szülő nagyon fitt anyuka segédkezett, ja és csörgettem a telefont eleinte, aztán feladtam.
Semmiképpen nem riogatás és kívánom, hogy nyugis időszakban menj szülni és akkor állítólag olyan aranyosak...hát nem tudom, de kíváncsi vagyok, majd úgyis elmeséled.

Olyan izgis, hogy születnek sorra meg az ikrek, de én megy egyre jobban kezdek félni ettől az egésztől. Most, persze nem tudom mire számítsak, de a fiam szülése egyszerűnek tűnik, már csak azért is, mert az a "normális" egy gyerek...
Majd ha ráértek adjatok kis erőt és biztatást! Köszi előre is.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szivvinek mennek a drukkok, kérjük majd a friss híreket!!!

Claire!
Na igen, többedik szülésnél már okosabb az ember.

Silver!
Hozzád jövök majd még, csak megjött a szitter, ma ő segít fürdetni.
vovanda
 
 


OLIVÉR ÉS EMILI 17:20 ÉS 21KOR VILÁGRAJÖTTEK.2700 ÉS 2650 GR.[/b]

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


esztora,
kérlek továbbítsd a jókívánságaimat, nagyon gratulálok, remélem mindenki rendben van, ezek szerint, mármint az egy perces különbségből ítélve császár volt.
Szép nagy babák, jelentkezzen majd ha tud.

vovanda,
oké várom...:-)

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szivvi
Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szivvi!
Óriási gratula!!! Gyors felépülést, jó babázást neked!

Silver!
Maximálisan megértem, hogy félsz ettől az egésztől. Hirtelen 3 gyerekes anyuka leszel. Ami előny (óriási): van babás rutinod. Ergo: jó eséllyel tudni fogod, miért ordít. Tudod az alap tennivalókat, felismered a hasfájás tüneteit. Nem fog sokként érni, hogy egy ilyen pici baba mennyit bír üvölteni. Nekem ez hatalmas könnyebbség volt az első gyerekemhez képest.
Szüléstől sem kell parázni. Spontán szült ikresek jórészt azt mondják, hogy az első baba "megcsinálja" az utata a másodiknak, szóval nem horror. A császár picit lutri, ha voltál már műtve, akkor esetleg lehet némi elképzelésed arról, hogyan bírod a műtét utáni állapotot.
Nagyon más ikreket nevelni, de nagyon jó. Persze, néha az ember kiborul és legszívesebben oda vágná az egészet, de ez egy babánál is játszhat.

Kórház: (és ez mindenkinek szól)...
Nézzétek át az egészségügyi törvényt. Fontos dolgok vannak benne, és ha látják, hogy képben vagytok a jogaitokat illetően, akkor kevesebb a baszakodás (már hogy magyarul írjam). Én könnyen dumálok, nekem már a nevemtől megijednek, de van élő példám, hogy miután súgtam egy kicsit, más lett a hozzáállás (a vajúdás alatt nem akartak egy apukát beengedni, holott ugye a törvényben " a szülő nő által választott nagykorú személy a vajúdás és a szülés teljes tartama alatt..."Apuka az asztalra csapott, és beengedték.)
vovanda
 
 


Gratula a Picikhez, mihamarabbi gyógyulást Anyunak!
Milyen termékeny ez a nyár :)

Vovanda:
Most úgy nézett ki az este, hogy 7kor fürödtek, utána ettek mindketten, Lillus így 8 óra tájt került ágyba. Mindketten 50g-t szopiztak. Most durmolnak. 10 órakor keltjük Esztit, majd Lillust. És reményeink szerint utána mi is alhatunk. Ha tudjuk tartani (márpedig muszáj lesz), erre jó lenne beállni. Mit gondolsz? Jó az időbeosztás?

Abbey
abbey
 
 


Akkor a nők okosításának folyamata: sokat szülnek :lol: :lol: Erre gyúrok, más esélyem úgysincs az okosodásra! :lol: :lol:

Szilvi!
A szülés nem bonyolultabb , hidd el, ha hagynak szülni azért, ha nem az úgyis más eset. Szerintem az első volt a legnehezebb, lehet, hogy csak nekem. (De Te az 5 kg-os gyerek után elég edzett vagy. El sem ttudom képzelni, azt hogy bírtad!)
Mindenesetre ne izgulj nagyon. Vmennyire mindenki izgul, de módjával. És utána is el fogsz velük boldogulni, ha nem lennél rá alkalmas, nem lennének a pocakodban, hidd el!!!
:) :) Egyetértesz, Vovanda?

eszterora! Hú, izgi! Várjuk a híreket!

Claire
claire
 
 


Az idétlen gép nem küldte el, mire elküldtem újra, addigra nagy események voltak!!!

GRATULÁLOK!!! 1000-rel !!!

Silver! Teljesen egyetértek Vovandával (rutin, ikrek, stb., és igen nem nagyon gáz, ha hagynak szülni.) Én részemről a műtéttől félek, jó lenne elkerülni, az tényleg nem az én esetem.
ja, és kórházban is egyetértek, muszáj, h az ember ne hagyjon hülyét csinálni magából. Aárom most eléggé benne van az eü törvényekben, remélem ennek hasznát látom!

Vovanda! Mi a neved, amitől így beijedtek? (lehet priviben is)
Addig még lefut egy névváltoztatás nálunk is ??? :lol: :o )

Abbey! Be fognak állni! Én is azt hittem, hkelteni fogom őket, de aztán ez sosem jött össze, végül igény szerint szoptattam, hol együtt, hol külön :oops: . De azért mégis összeállt végül vmi rend. És később sem lettek elkapatott, meg össze-vissza evő gyerekek.
Csináld úgy, h jól fejlődjenek, és nektek is túlélhető legyen!!!

Claire
claire
 
 


Szivvi nagyon nagy gratula!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


vovanda, claire,
köszönöm szépen a megnyugtató szavakat, tényleg nagyon jól jöttek.
Egyelőre én is inkább a műtétes szülés miatt parázom a legjobban, nem is annyira a természetes miatt. Ha Boti kijött ott, akkor bármi kijön...:-) A továbbiakra még nem is gondoltam, mindig csak azon parázom ami majd előttem áll...hogy boldogulok velük arra még nem gondoltam, de úgy hiszem valahogy elleszünk. :-)
Igazság szerint, most voltam múlt pénteken az új dokimnál, akinek átadott a női dokim, aki pechemre szintén szülésre készül, így nem tudja nekem levezetni a szülést. Nem volt úgy gondom a dokival, csak ugye idegen volt és olyan nehezen bízom meg egy orvosra, meg rá magam. A női doki kissé lelkileg is képes volt terhes gondozni, míg ez a pasi nem fog tudni az tuti. Ez nem jött jól, emiatt is félek kicsit, de talán ha már többször találkozunk majd, akkor talán megerősödik a bizalmam. Nagyon jó és tapasztalt orvos, nem ezzel van gond, csak nekem idegen.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szivvi, hatalmas Gratuláció az IKREKHEZ! Nagyon szép egyformán növekedtek, szép a súlyuk, jógyerekek! Legyen sok Örömöd bennük!

maccs01
 
 


Abbey, neked is gratulálok a Kislányaidhoz, nagyon szépek!

Kitartás, 2-3 hét alatt ők is beállnak. Addig is, sok erőt!

Ui.: Nem lehet, hogy neked spinális érzéstelenítésed volt? Ott van ez a migrénes fejfájás, hacsak nem iszol folyamatosan iszonyat mennyiségű folyadékot az első három napban, mert az átmossa a szervezeted. Mondjuk annál szigorú 12 órás fekvés van, az első 10órában max. a fejedet fordíthatod oldalra. Edából hamarabb fel lehet épülni, de utána sokkal jobban fáj minden. Sajnálom nagyon a rossz élményeidet! A Sotén ehhez képest hímes tojásként bánnak az emberrel, egy napig nem is macerálnak. Kívánom, hogy minél hamarabb meggyógyulj!

TOVÁBBI SZÉP BABAVÁRÁST ÉS BABANEVELGETÉST ANYUKÁK!

maccs01
 
 


Abbey!
Kb. így néz ki nálunk is az esti rutin. Szerintem a 10 órai etetést meg lehet próbálni, hátha aludnának egy hosszabbat. Nekem kb. 3 hónapos korukig ettek éjjel, éjfél körül, és hajnal 4 felé, de általában aludtak kaja után. A kórházban volt pár húzós éjszakám velük, akkor bizony előfordult, hogy éjjel 2kor még semmit nem audtam. Néhány hét, és kialakul a rend, ebben biztos vagyok. Kitartás, tudom, hogy nagyon fárasztó az eleje.

Claire!
Van a nevem elején egy dr. Ami ebben az esetben nem orvost, hanem jogászt jelent. :wink:

Silver!
Ha indokolt a császár, akkor jobb úgy. Én ugye az ügyeletesnél szültem, aki a fogadott dokim tanítványa. Kicsit elzöldült szegény, amikor mondtam, hogy ha lehet, akkor szülünk spontán, de szava sem volt. Aztán Dani eldöntötte a kérdést: egekbe ment a szívhangja. Mai napig röhögök, szegény doki arra készült, hogy majd győzködni kell a császárról, még az ügyeletvezetőt is lecitálta, és tök meglepett fejet vágott, amikor szó nélkül rábólintottam a műtétre. Merthogy a szülésznőm, akivel Balut is szültem, szintén bólogatott. és ha a doki felől kétségeim lettek vpolna 8nem voltak), Zsuzsa néniben vakon bíztam.
Szóval mindenképp legyen melletted olyan valaki, akiben bízol.
Egyébként azért nyúlnak a dokik hamrabb a szike után, mert hiába tesznek meg ők mindent, ha valami difi van, őket veszik elő. Sok a biztonsági császár (ezt a dokival az első szülésemnél jól megbeszéltük). 8)
vovanda
 
 


vovanda,
persze tudom én is, hogy jobb ha gyorsan kikapják a babákat császárral, ha gond van, nehogy valami maradandó probléma alakuljon ki a picikben. Ez nem is kérdés számomra sem, csak szerintem azért van bennem ez a para, mert az életben nem műtöttek semmivel, szinte kórházban sem feküdtem...egyszerűen csak magától a műtét tényétől félek és attól, hogy ébren ezt végig asszisztáljam, nehogy beparázzak vagy bepánikoljak közben, csak ennyi.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Vovanda! Akkor én is benyomassam a dr-emet? enyém meg PhD-s, de azért jól mutat :lol: :lol: Egyébként sosem használom, csak amikor külön rám szólnak.

Szilvi! Ami a műtétesdit illeti, én pont úgy vagyok, mint Te. de már legutóbb az ikreknél lekártyáztam magamban, hogy ha úgy adódik, akkor ki fogom bírni, és megúszom. Remélem nem én leszek az elrontott műtét :lol: :lol:

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Most olvasom a másik ikresben,hogy születnek a 2010-es bébik :D

Abbey,gratulálok a Csöppségekhez :D :D :D

Jaj,az eleje tényleg nem könnyű,de sokkal-sokkal jobb lesz idővel!!!
Egy dolgon akadt meg a szemem,hogy éjjel odaadjátok a nappal lefejt tejcsit.Arra vigyázz,hogy nappal nem olyan a tej,mint este,amikor a legzsírosabb,én beleestem ebbe a hibába,hogy este amikor már kevesebb volt a tejem,akkor a hajnalban,reggel lefejt tejet adtam nekik,és nem laktatta őket annyira.
Sok boldogságot kívánok!

Szivvinek is gratulálok! :D
Vendég
 


Silver!
Mondom, hogy nálam mi volt: amikor kiderült, hogy gáz van, kb. 15 perc alatt fullra előkészítettek. Borotválás, kaptam katétert 8erről horrorokat mondanak, nem tudom, lehet a nővérke volt ügyes, de nekem nem fájt, csak picit kellemetlen volt). Jött az anesztes, kérdezett jó sokat (gyógyszerérzékemység, súly, magasság stb.). Átvittek a műtőbe, fel az asztalra, még ülni kellett (na az elég kellemetlen volt). Civahátat kellett csinálni, pici bökést éreztem, annyi volt a spinál. Utána lefektettek. Először a lábam zsibbadt el, utána a többi (és persze a lábadból megy ki utoljára). Amit a lelkemre kötöttek: húzogatást, taszigálást szabad érezni, éles fájdalmat nem. Ha fáj, szóljak, abban a pillanatban altatnak (nem mindig hat jól a spinál). Meg úgy általában: szóljak, ha bármit érzek. kétszer volt hányingerem a mátét alatt, az anesztes mindkétszer addig vacakolt az infúziómmal, amíg el nem múlt. Bébiket megmutatták, aztán mentek melegedni. Az anesztes nagyon aranyos volt, végig biztatott, hogy már nem sok, és tartsak ki (elég sokáig stoppoltak). Lényegében azt a két nyomást éreztem, amikor a babákat kivették, azt is tompán. Az örzőben kaptam fájdalomcsillapítót, miután a spinál kiment, és kiittam a fél csapot, a nővérke nem győzte hordani a vizet.

Claire!
Dobd csak be bátran. Alapból én se használom, csak hatásvadászatból. :D
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: