Új privát üzeneted érkezett!

Bibar!Az volt a címe, hogy A képlet.Nem nekem való így este. :roll:
9-kor alvás.Nekem is azt kéne.....

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Niki
jaj azt láttam én is,nem egy jó éjt film :wink: :wink:

mindenki csavarog?én is most jöttem be egy gyereksétából,most az uram van kinnt vele a kertben,én meg pihizek,mert a derekam rendesen megfájdul az álldogállástól :oops: ja és főztem reggel egy borsó levest és a második pizza lesz,most rendelem meg :lol: :lol:

bibar
 
 


SZiasztok Csajok!
Ugy dontottem felkelek vegre egy kicsit. Muszaj megfozni az ebedet. Ki mit keszit ma?
Bibar: te ma nagyon gyors voltal, es frappansan egyszeruen letudtad. En Apanak rantott husit csinalok meg rozmaringotepsis krumplit, ceklat. Magamnak meg tojasos nokit az elengedhetetlen isteni es mennyei csemege ubival. Aztan delutan kidugjuk egy kicsit az orrunkat, elvisszuk setalni a partra az ebunket. :lol: :lol: :lol:
Szerencsere itt most gyonyoruen sut a nap, otthon is ilyen szep ido van?

Mivel alapbol izgo-mozgo vagyok lanyok ne iteljetek meg, ha ma elmegyek egy pici setara, igerem sokat fekszek azert! Lassan holyag no a seggemen :roll: :roll: :roll:
pocaklako
 
 

 
 

Sziasztok!

Jó sokat termeltetek..helyes :wink:

Köszi a hiányolást...hát 3 rosszcsont mellett akadnak napok amikor nem tudok majd jönni..nézzétek el nekem...de igyekszem :wink:

Ma meg holnap is egyedül vok a srácokkal mert apa melózik sajna..vagyis örülni kell h van melója...azért délután viszem a nagyokat anyuhoz,ott is alszanak mert egész nap kikészítenének :wink: ..holnap úgyis én viszem őket a templomba,aztán ebéd anyunál és jövünk haza..addigra apa is hazaér.

napirend:természetesen kell a napirend(főleg több gyereknél)de nem mindenáron és nem ideje korán...sztem az első 6 hétben vagy az eslő pár hónapban nem kell feltétlen ragaszkodni a napirendhez ha épp a baba nem akarja..az ő jelzésiet kell az első hónapokban figyelni és mindent a szoptatásnak és a babának alárendelni!!Az igény szerinti szoptatásba nem feltétlen fér bele a napirend az első időkbe..és ez így is van rendjén hisz a babának és a tej megfefelő mennyisége miatt kell az igény szerinti szopiztatás(és ugye az azt jelenti h akár óránként is adunk enni a picinek)...olyankor még olyan picike a gyomra h simán megéhezhet annyi idő alatt.És igenis áldozatokkal jár a baba kiszolgálása ezt bizton állíthatom..nem kell áltatni magunkat... mert azért vagyunk h neki mindenbe jó legyen,őt maximálisan kiszolgáljuk...és kérlek ne higyjetek az olyan felvetéseknek h a baba el lesz kapatva vagy el lesz kényeztetve ha sokat felvesszük vagy ölben van...ez mind mind nagy hülyeség..egy pár hónapos baba nem tudatos lény,ő még ösztönlény és nem tud gondolkodni épp ezért elkapatnai sem lehet,ő még nem taktikznk vagy ilyenek..neki az a legjobb ha minél többet testközelségben van az anyjával mert fél még ezen a világon,nem tudja mi történik vele,hol van stb..csakis az ismert anyai hang vagy az ismert apai mormogás :wink: nyugtatja meg és erre van szüksége..nem arra h minél többetegyedül legyen és minél jobban "ellegyen"magában..mert manapság csak arra mondják h jó gyerek ha szegényke elvan egyedül.....egyébként egy kutatás szerint azok a gyerekek akiket baba korukban azonnal felvettek és sokszor,és nem hagyták sírni ,szal azok a gyerekek sokkal jobban teljesítettek az iskolában,kiegyensúlyozotabbak voltak mint azok akiket nem vettek mindig fel és hagytak sírni.Kérlek ne vegyétek végképp kioktatásnak amiket írtam,csupán vegyétek egy 3 gyerekes(lassan 4 gyerekes)tapasztalt anyuka tanácsának és tapasztalatának aki már megélt egy-két babát,akik mind mind más típusok voltak és nem lehettet ugyanazt a sémát rájuk húzni...egyiknél ez vált be-másiknál az..A nagyfiam másfél éves koráig ölben aludt el,ringatva..mert ezt igényelte és nem hagytuk magára sírva soha...soha nem tudtunk együtt vacsizni apával mert mindig valamelyikünk altatott :wink: volt hogy apa mellkasán tudott csak elaludni....napközebn meg csakis a levegőn tudott aludni a babakocsiban..szal én mint egy kilométerhiányos zombi meneteltem vele.:)..aztán 2 éves korától köztünk aludt egy évet..ma már okos,kiegyensúlyozott nagy 7 éves aki biztos a szüleiben,bízik bennünk,nem fél egyedül a szobájában,szal nagyon jó a kapcsolatunk...természetesen nem vok híve az együtt alvásnak..mert nem egészséges hosszú ideig...a kapcsolat rovására mehet,főleg akkor ha pl.egyik félnek nem tetszik az h a gyerek köztük alszik...nálunk spec.nem volt gond..apa is nagyon akarta,sőt ő jobban.:)..pl.a szomszédomba mind a 4-en egy ágyban alszanak,7 éves kislány és 4 éves kisfiúval..ez már nagyon nem normális :? :roll:
Krizsi fiam 4 hós koráig a szobánkban aludt mózes kosárban...2 hós koráig kelt fel éjjel is enni..napközben is szépen aludt,evett...pedig mindent ugyanúgy csináltunk mint anno Márkkal..aztán Olikánál úgy alakult h 3 hetes korától egyedül alszik a szobájában mert ezt igényelte...ő is ott kezdett a mi szobánkban de észrevettük h minden neszre felébredt..aztán ahogy áttettük azóta alszik mint a bunda és ennek már másfél éve.4 hetes korától nem kel fel éjjel(okozott is nekem ezzel fejős éjjeleket mert a mellem majd szét durrant...őrültem volna ha felkel :wink: )..nappal is a kiságyban alszik déltől-3 ig..szal anyira mások a gyerekek..vele.pl.már jobban lehettet napirendet is kialakítani.Természetesen nekünk is van napirendünk hisz 3 gyerek mellett káosz lenne ha nem lenne...reggel ovi-suli...napközben délelőtt Olikával játék,déltől-3-ig alvás,aztán indulás felszedni a tesókat,elvinni különórákra és jövünk haza(vagy apa hozza őket vagy velünk jönnek)...fél7 vacsi(közben Márkkal tanulás)7 fürdés,fél8 mese és 8-kor alvás mindenkinek.Utána jön a mi privi életünk apával :wink: Az esti lefektetésből én sem engedek(csak kívételes napokon)mert az a pár óra nekünk is jár apával.

Úr Isten regényt írtam...behoztam amíg nem voltam :wink: :wink:
Lőjjetek le ha sok(k) vok :? :shock: :roll: :lol:

Meme!

Nagyon átérzem a helyézeteteket..vagyis próbálom...nálunk is a férjemnek 3 állása van h talpon maradjunk..hál'Istennek már 10 éve ugyanott van és biztos a melója de nem elég pénzbe a nagy családhoz....főállásban raktárvezető,mellette őrködik hétvégén és még újságot is terjeszt....szerencse h a mi házhitelünk ft alapú így nem ugrott meg...de van hiteünk más bőven,most vettünk 7 személyes autót a nagy családhoz :? csak hitelre elmegy 200rugó havonta :? ..én is próbálok segíteni...pl.én a GFK-nál dolgozgatok,kérdőívezés...jó mert kötetlen,akkor csinálom amikor akarom..fekete meló..akkor hagyom abba amikor akarom.-Ezeket azértr írom h ti is próbáljatok meg valami plusz melót keresni ahogy Dia is írta!!!Nem szabad hagyani h elússzon a lakás,és ne hagyjátok h szét menjen a kapcsolat!!Tekintsétek kihívásnak amit meg fogtok oldani együtt!!!Bízzatok magatokban,bíztasd a párod!!!
Kitartást kívánok nektek nagyon!!!!!

Pocaklakó:én mindhárom fiamnál barnáztam..volt h nem kicsit..mindig utrot kaptam 2x vagy 3x 1-et.Most már a pozi teszt után magamtól elkezdtem az utrot mert megint barnáztam..és azóta semmi...most napi 2x használom..egészen nyugodtan magadtól használjál 2x 1-et..abszolút csak használni tud!!!És ne csak addig amíg van..mert ha már megszokja a szervezet akkor amikor abbahagyod hírtelen baj lehet belőle!!!A 12.hétig használni kell ha már elkezdted.És mivel még mindig barnázol sztem emeld az adagot feltétlen!!!És ne prázz mert nekem se lett egyik gyerekkel sem baj pedig tényleg mindg barnáztam én is.Pihizni kell de nem kell folyton feküdni,ne aggódj :)


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ezt most rakta fel Betyy egy másik topicba..annyira tetszik :wink:

ANYA és szülő


Ez a két fogalom alapjában véve ugyanazt jelenti, de azért mégsem ugyanaz. Olyan különbség van köztük, mint - hogy is magyarázzam - mint amikor az ember azt mondja, hogy állam, meg azt, hogy haza.

A hazáért élek és halok, az államnak meg adót fizetek. És annak ellenére lényegesen könnyebb, mint meghalni, mégis több emberről hallottam, aki lelkes örömmel halt volna meg a hazáért, de soha senkiről nem hallottam, aki szívesen fizetett volna adót.
Hát így vagyunk valahogy az anyával, meg a szülővel is. A szülő hivatalos kifejezés, az anya magánjellegű.
A szülő minden, ami értelmet jelent, erőt és kötelességet, az anya pedig minden, ami érzelem, áldozat és a leggyönyörűbb gyöngédség a világon.
Az anya, meg a szülő egy ember. De ennek az egy embernek egészen más tulajdonságai nyilvánulnak meg az anyában, mint a szülőben.

Aki a harmadik szobából csukott ajtón át is meghallja, hogy hathetes kislánya sír, az, az anya.
Aki szeretne berohanni hozzá és egy kis jó, langyos tejecskével elcsitítani azt a kis ártatlant, még az is az anya.
Aki be is rohan hozzá, megnézi, kibontja, tisztába teszi, de soron kívül egyetlen korty anyatejet sem juttat neki, hanem szigorúan alkalmazkodik az orvosilag előírt étrendhez, az már a szülő.

Akinek majd a szíve szakad ki, amikor a gyermeknek fogzási fájdalmai vannak, az, az anya, de aki csukamájolajat ad neki, hogy minél előbb nőjön ki a foga, az már a szülő. Általában aki képes arra, hogy saját önszülött gyermekének beadja a csukamájolajat, azt a csúszós, szörnyű, kibírhatatlan ízű kotyvalékot, az nem is lehet anya. Az csak szülő lehet.
De aki közben azt hajtogatja; jaj de jó, de finom, a mama is ezt eszi, és hősies elszántsággal a szívében, de háborgó indulatokkal a gyomrában maga is megkóstolja azt a szörnyű kotyvalékot, az már megint az anya.

Aki büszke arra, hogy az ő gyermeke már olyan nagy, hogy az első osztályba iratkozik, az a szülő. De aki az iskola megnyitásának napján sírva kíséri a gyereket abba a tiszteletre méltó épületbe, és amikor beengedi a többi gyerek közé, akkor úgy érzi, hogy a gyermeke, aki most lép be az oroszlánbarlangba, az már megint az anya.
Aki nappal megbünteti a gyermeket, mert elszaggatta a nadrágját, az a szülő, de aki azt a kisnadrágot éjjel könnyes mosollyal foltozza meg az, az anya.
Aki azt mondja: haszontalan kölyök, már megint nem tanulsz, az a szülő, de aki fűnek-fának keservesen panaszkodik, hogy annak a szegény gyereknek már megint mennyit kell tanulnia, az, az anya.

Aki a kamasz fiát tánciskolába viszi, az a szülő. Aki büszkén figyeli, hogy az a haszontalan kölyök milyen ügyesen teszi a szépet annak a copfos kislánynak, az még mindig a szülő.
De aki ugyanakkor nagyokat nyel, mert úgy érzi, hogy most kezdik tőle elszakítani lelkétől lelkezett magzatát és szeretné a fia táncpartnerét, azt a kis kacér, szőke démont megpofozni, az már megint az anya.

És mégis az anyából lesz a jó anyós, a szülőből pedig a rossz. Amely anyósi állapot tart mindaddig, míg meg nem születik az első unoka. És akkor valami egész váratlan és csodálatos dolog történik, eltűnik a szülő, eltűnik az anya, mondjuk inkább a kettő összeolvad és nagymama lesz belőle

De ez a nagymama nem hasonlít sem az anyára, sem a szülőre, annyira nem, hogy hadilábon áll mindkettővel, a szülőt ridegnek, az anyát túlzottnak tartja, és csak egyvalakivel azonosítja magát teljesen és százszázalékosan, a gyerekkel. Mintha soha nem lett volna szülő, mintha soha nem lett volna anya.
Mintha így született volna ötvenegy néhány éves korában egyenesen nagymamának.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok,

szeretnék csatlakozni Hozzátok.

Ma reggel pozitív lett a tesztem. :lol: A kalkulátor szerint július 26-án kellene jönnie a picúrnak. Van már egy "nagylányunk", Brigi, aki 21 hónapos múlt.

Megpróbálok visszaolvasni amíg alszik.

sziasztok
Kriszta
kri07
 
 


Panny
én sem vagyok a sirni hagyom a szobába hive :wink: amint sirt én mentem :wink:

Pocaklako
egy kis sétától semmi bajod nem lesz,csak szépen nyugodtan ahogy jól esik :wink:

Kri
gratula a pozitiv teszthez :wink: akkor Brigi februári?majdnem egyidős a fiammal :wink: tervezett bébi volt??

bibar
 
 


Sziasztok!

Meme: Tegnap már nem tudtam újra válaszolni Neked, de egész este a fejembe jártál. Nagyon vigyázz magadra és a Picúr adjon most erőt Nektek. Együtt hárman közös erővel túl lesztek mindenen, meglátod. Nem tudom, hogy tudnánk-e valamiben segíteni Neked, de ha igen, írd csak le bátran, hátha jön valamelyikőnknek egy jó ötlete, ajánlata.
A válság sok embert érintett. Én is elveszítettem a munkám és megszüntették gyes alatt a munkaviszonyom, hiába voltam védett, mivel csődeljárás indult a cég ellen. Sajnos sokunkat érint. Egyszerűen muszáj volt a költségeinket faragni. Ráadásul én jövő januártól egy fillért sem kapok, mert megszünik a gyesem. Még az a pici sem lesz. Lányomat pedig ősznél előbb nem veszik be az oviba, nagyszülők messze vannak (200 km-re), akik tudnának vigyázni rá. De egy tanácsot tudok adni, a szeretet, a közös erő és az összetartozás mindennél fontosabb. Ez lebegjen a szemetek előtt, hogy együtt közösen fogtok tudni előre jutni és megoldást találni. És tényleg ha bármiben tudunk segíteni, akkor ne félj kiírni magadból. Lehetnek ismerősei bárkinek, akik esetleg pont Nektek tudnak segíteni. Párod lehangoltsága pedig normális, ő a családfenntartó. Ha egy kicsit meg tudta emészteni a történteket, próbáljátok átbeszélni a lehetőségeket. Megkérdezhetem, Párod mivel foglalkozik? De ha nem szeretnél, akkor nem muszáj rá válaszolni.

Bibar: köszi, egész nap tegnap feküdtem, ma délelőtt is és ennek, illetve az emelt utronak köszönhetően (le is kopogom), mintha alig-alig lenne már barnázás. Már nagyon várom a hétfőt, hogy egy normális doki megnézzen.
Ami pedig az alvást illeti, nos nagyon bevált a pontos napirend, ahogy említettem. Az etetésekhez igazítottam mindent. Késő este az utolsó etetés előtt és után foglalkoztattuk picit, aztán fürcsi, amit kitoltunk este 10-11 magasságára. Majd fürcsi után egy nagy hamizás és utána reggelig ment a durmolás. Sosem kelt fel enni. A késői fürdetés, etetés volt a titok. 1 hét volt kicsit rázós, de hát azt hiszem, hogy ezt nagyon ki lehetett bírni, hogy 7 napig 2-3 alkalommal fel kellett kelni hozzá. De utána mintha elvágták volna. Lehet hogy valami növekedési szakasz volt vagy csak poci fájás, front, nem tudom. Majd szépen lassan előrébb hoztuk a fürdetést 1-1 órával, így toltuk ki az alvási idejét. És megszokta, alszik is mint a bunda. Ja? És újszülött kortól külön szobában egyedül. Tehát nekünk ez a módszer annyira, de annyira bevált. És másnak is ajánlottam már, ott szintén nem volt éjszakai kelés. Persze babafüggő is, mert amelyik baba pocifájós, lehet, nem könnyű erre a módszerre rászoktatni, hiszen nem hagyja aludni a pocikája. Nálunk is volt, de egy kis tornával, simivel túljutottunk mindig rajta. Ami még fontos, hogy én nagyon nem szerettem, ha sír, de mindig tudtam miért. Ha hisztiből, akkor hagytam. Bár ez elég ritkán fordult elő. Ha más baj volt, akkor mindig megvígasztaltam. Szerintem ez is fontos, hogy a babák tudják, hogy számíthatnak az Anyukájukra. Ici-pici korban nem lehet elkényeztetni. Igen is szükségük van az Édesanyjuk vígasztalására, közelségére. Nem kaptam föl azonnal. De ha hiányolt, akkor bementem, beszéltem hozzá, megnyugodott. Időnként egy-két simi és már nem volt gond.
Igen, még egy dolog eszembe jutott, hogy nappal a nappaliban aludt a járókában világosban. Fel lehetett emelni az alját. Éjszaka pedig a szobájában sötétben. Így nem keverte össze az időszakokat. Később, mikor már tudott mászni, akkor áttértünk a szobájában való délutáni alvásra (mikor már csak egyszer aludt). DE! nem húztam le a redőnyt, nem sötétítettem be. Megszokta. Tudta, hogy az a délutáni pihi. És a mai napig nem jön ki a szobájából, pedig már normál gyerekágya van. Nem mászik le róla, nem kezd el csöndben játszani.
Tehát nagyjából ez volt az én/mi trükkünk.
De minden baba más, egyáltalán nem biztos, hogy ez mindenkinél beválik. De a közös hangot szerintem meg lehet találni, ösztönösen tudja az Anya, hogy mi jó a babájának.

Pocaklako: pihizz sokat, ez a legfontosabb. Nehéz napokig pihenni, de hasznos. És sok járkálás, emelgetés, hajolgatás ilyenkor tiltott és persze a szex is. Persze egy normál egészségügyi séta nem fog ártani, de nem szabad túlzásba vinni. Ha viszont sok a barnázás, próbálj többször lefeküdni 1-1 órára, vízszintesbe. Lehet, hogy a szervezeted pont ezt igényelné.
Az utrot nem tudja Neked felíratni valaki itthon? És akkor kiküldené. Gondolom, itthon is volt nőgyógyászod.

Kri07: üdv a csapatban és gratula a pozitív teszthez!

Most mennem kell, további kellemes hétvégét Nektek!

Manorka
manorka
 
 


Kri!

Üdv közöttünk..épp a névnapomra vagy kiírva :wink: :wink: :wink:

Manorka.tök egyet értek abbam h minden baba más és más...minden babának és mamának magának kell a saját "programjukat"kialakítani...sztem nem lehet egy sémát minden babára ráhúzni :wink:
Ja...és sztem nem tud hisztizni egy baba :wink: mindig oka van ha sír vagy nyöszörög.Én bizány azonnal kaptam fel mindhárom srácomat...de nálunk apa se hagyta volna hogy ne :wink: hál'istennek nagyon egy hullámhosszon vagyunk gyereknevelés terén(is) :wink: ...bár igaz ami igaz ahányadik gyerek apának az éjjeli keléshez való lelkesedése egyre kisebb..de meg lehet érteni a sok meló miatt.Én meg már annyira megszoktam h az első időkben kelni kell h egyátalán nem teher...valahogy úgy lehetne kifejezni h benne vok a terhelésbe és megszoktam...bár az is igaz h Olika a másfél év alatt kb.5-10x kelt fel éjjel...hagyott bennünket aludni és ő is jókat alszik :wink:

Ez a Csillag Születik ma se egy nagy szám..a múltkori is nagyon gyér volt(kívétel 1-2 előadást)


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Kri, üdv közöttünk.
A tagnap nem alakult valami jól.Elmaradtam a tanulással,így még este 9-kor is nyomattam
Napirend.Hát az az egy biztos, hogy minden baba más. Én mikor szültem nem tudtam még mit akarok.Igény szerinti szopit, vagy napirendet. Megszületett Riki, és hagytam, hagy szopizzon akkor,amikor akar. Hát az újszülött gyermekem 4-4,5 óránként akart volna szopizni. De akkor úgy teleszívta magát, hogy csak úgy bukta ki a a cuccot. Ettől(mert kiderült, hogy refluxa van) mindig sírt,amikor ébren volt.De ezt értsétek szó szerint.Napi min 8 órát sírt. A doki és a védőnő közösen javasolták, hogy muszáj (még ha fel is kell ébresztenem) 3 óránként megetetnem. Így néztem az órát ébresztettem és etettem. Aztán már csak az alvásokkal kellett mit kezdeni.Kialakítottunk hát arra is egy rendet. Így volt 6 pokoli hetünk.De tényleg.A kicsi üvöltött fekve, a karomban,mindenhol. Aztán én is sírtam, és elátkoztam magam,mikor gyereket akartam. Végül 2-3 hét alatt sikerült kialakítani egy klassz napirendet. De persze figyeltem az igényeit, és idővel kitoltuk 3,5 majd 4 órákra a kajálást, és hosszabb időre az ébrenlétet. Hát ez a mi sztorink,ezért vagyok feltétlen elkötelezett híve a napirendnek.Mondjuk én személy szerint el sem tudtam volna képzelni, hogy óránként mellre tegyem a kicsit. :oops: Nem tudom,most a kicsinél hogy lesz, majd kialakul.De én szinte biztosra veszem, hogy napirend, mert mostmár Riki miatt is fontos. A másik ok, hogy én nem tudok spontán élni. :oops: Én minden napomat eltervezem,beosztom,és ha valami közbeszól és nem úgy alakul,akkor frusztrált leszek. No egy kisgyerekkel sok minden nem úgy alakul,de amit lehet kicsit szabályozni,azt én megteszem. :oops:
Kérdés?Szerintetek mehetek babúszásra Rikivel?Nem szedhetek össze semmi fertőzést?Csak tiszta az a víz,ahol a babák is úsznak. :roll:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Niki!

Őszinte leszek...én nem mennék.De lehet csak azért mondom ezt mert én mindig összeszedek minden sz@rt az uszodákba,idegen wc-ben.Kérd ki a nőgyógyászod véleményét sztem.

Az a baj h hiába viszenk a szülők papírt arról h egészségesek...ez azért nem így van..és ki tudja ki mit visz be a vízbe...mondjuk az is igaz h a méhszáj zárt és ott van direkt védekezőként a nyákdugó is..de van amikor fel tud szállni a baci.Jól gondold át a dokiddal együtt.


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szep Vasarnapot Lanyok!
Mindenki csavargoban van? Jo sokat irtatok, es remek tippeket.
Panni:
koszi a biztatast, es barnazasi temarol irtakat. Holnap hetfo, nagyon remelem, hogy mar elerem a dokinomet, mindenkepp meg akarom beszelni vele ezt a gyogyszeradag emelest. Bar meseltem Apanak, hogy ti teljesen mashogy szeditek es tobbet is, azt mondta azert csak kerjuk ki az itteni doki velemenyet, igy holnap ez lesz.
Ja amugy lehet a sok pihi miatt, de mar epp, hogy csak barnazom, es miota tobbet vagyok vizszintesben a szedulesem is csokkent, bar tegnap eleg erdekes volt a fozes. :lol: :lol: :lol:
Kri:
Udv koztunk es gratula a babohoz! hogy viseled az elso heteket?
Manorka:
Asszem az utro dolgot rabizom az itteni dokikra, nem szervezkedek otthonrol, meg ha nem is az a neve az itteni gyogyszernek a hatoanyag megis ugyanaz lesz. Tudjatok en meg nem is valasztottam magamnak orvost. A korvezi orvosom amugy alapbol szulesz es nogyogyasz es mindig hozza jartam, ha volt valami, de o sajna a korhazban nem rendel, igy valaki utan neznem kell. Holnap lesz a napja, hogy Apaval doktor bacsit/nenit valasztunk babonak.
Meg valami Manorka! Szuper otlet ez a kitolom a furdest tema, biztos, hogy meg foglak ez ugyben keresni, ha mar kozelebb leszunk a szuleteshez.
Amugy kulonosebbet nem erzek odabent, remelem minden rendben van :wink: :wink: :wink:
Ha minden siman megy a legkozelebbi ultrahangunk mar csak dec. 4-re lesz varhato.
Na megyek lanyok, ha lesztek delutan irjatok
pocaklako
 
 


Jaj Niki, meg Neked akartam:
En sem mennek most pancsizni, talan mert en is eleg penye vagyok, mindent felszedek ami csak felszedheto. :lol: :lol: :lol:
pocaklako
 
 


Sziasztok!

Judit, az Utro 100 mg-os :) De közben olvasom, hogy hogy döntöttél :wink:

Jó kis témák :)

Napirend: Nálunk volt (meg van is), de nem volt tejcsi :( Szűk 2 hónapig tudtam szoptatni, úgyhogy ez nem állt a napirend útjába :? Emma 8 hetes korától átalussza az éjszakákat. Kezdetektől külön szobában alszik, mindig nagyon jó alvó volt, kb 2-3 hónapos korától altatni sem kell. Legalábbis nem kellett egészen kb 2 éves koráig, amikoris elkezdte kérni, hogy maradjunk ott vele esténként amíg elalszik és éjszaka is többször felébredt (amit addig nem tett). Természetesen ott voltunk vele. Eleinte fura volt, teljesen felborult az esti "napirendünk", sokkal kevesebb időnk maradt egymásra Apával. Azt hittük, hogy átmeneti lesz, de még mindig tart :roll: De nem hagyjuk magára! Én nagyon rosszul viselem ha nem alhatok annyit amennyire szükségem van, és ilyenkor hajlamos vagyok puffogni és mérgelődni, de mégsem tudom ilyen szituban egyedül hagyni. Egy kicsi baba szerintem sem tud hisztizni (pláne nem egy pár hetes), de egy 2,5 éves annál inkább :D Na ilyenkor szívbaj nélkül egyedül hagyom, sőt! Nekünk a legjobban ez vált be, ilyenkor egyedül hagyjuk és rácsukjuk az ajtót. Kb 1,5 perc elég, mire visszamegyek és megkérdezem, hogy megnyugodott-e, addigra már szent a béke :wink:
Egyébként én sem tudok spontán élni :oops: Nekem is kell a napirend. Emma vevő volt rá, remélem tesóbaba is az lesz :wink:

Szia Kriszta! Hogy érzed magad? :)

Niki, én nem mennék usziba :? De én is a mindent összeszedős fajta vagyok... :?

Lányok, nekem non-stop hányingerem van, időnként öklendezéssel is (bocs...)... Totál kész vagyok, van hogy csak natúr joghurtot tudok enni, bár az legalább segít :? Gábor mondta, hogy olvasta hogy a gyömbérolaj állítólag segít (csak szagolva is), asszem kipróbálom :roll: Az Emmánál hatásos dolgok most nem válnak be :?

Meme??

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Szia Barbi!
Asszem igazi mazlista vagyok, hogy eddig elkerult a rokakoma. Csak egyetlen egyszer volt hanyingerem, akkor is este es kocsiban, de meg nem is tudtam, hogy terhes vagyok, Apara fogtam, hogy szarul vezet, mit kanyarog ennyit....az ut tok egyenes volt amugy :lol: :lol: :lol:
Barbi kitartas, nekem is a savanyu dolgok jonnek be, pl. amit elozo nap jo izuen megettem, arra ma mar ra sem birok nezni, az ebedem is nagyon egyszeru volt, natur joghurt, kis piritott kenyerrel es teaval.
Ha konnyut eszel, persze ha mar meg birod enni, talan abbol nem lehet gond.
Figyelj csak, lehet, hogy hulyeseg, de itt Olaszorszagban arulnak egy karkotot tehes hanyinger es hanyas ellen. A lenyege, hogy van ket muanyag pont rajta es a csuklo alatt levo reflexpontokat nyomja. Akartam en is venni, amikor meglattam, nem nagyon hittem benne, nem probaltam nem tudom milyen. Csak egy tipp, lehet, ha otthon tudsz ilyet venni akkor talan segit..vegulis erre aruljak.. :wink: :wink: :wink:
pocaklako
 
 


Sziasztok,

köszönöm a szíves fogadtatást.

Bibar,
jan. 31-ei a kiscsaj, tényleg majdnem egyidősek. Igen tervezett volt mind a kettő. Brigi elsőre összejött, szerencsénk volt. Viszont még mindig szopizik és nagyon nehezen állt helyre a ciklusom. 19 hónapos volt amikor először megjött. Eredetileg 2 évet szerettem volna a babák között, de nem bánom, hogy 2,5 lesz.

Manorka,
lehet, hogy buta kérdés, de táppénzre nem tudnál menni ha megszűnik a gyesed? Nem vagyok tisztában a jogi hátterével, de az indexen van egy jó fórum, ahol profik válaszolnak a kérdésekre. Ha érdekel megkeresem. Szerintem egy próbát megér. Vagy munkanélkülibe jelentkezni, az is valami ha nem is sok. Bocsi, ha már volt róla szó, nem akarok ám okoskodni.
Nagyon durva, hogy nem veszik be a kislányodat oviba.

Panny,
elsőre Annát szerettem voltna, de a férjem nem akarta, így maradt a kompromisszum.

Niki,
detto ilyen vagyok én is. Mióta megvan a Brigi mindig előre el kell terveznem mikor hova megyünk. Nem szeretek kapkodni. Így is kb 1 óra mire mindent összepakolok.

Judit,
még jól viselem, holnap leszek 4 hetes. Még nagyon az elején vagyok Hozzátok képest. A barnázáshoz és az utrohoz nem tudok hozzászólni. Az orvossal szerintem még nem vagy elkésve. Az enyém csak terhesgondozást vállal, szülést nem vezet. Összevesztek egypáran a fehérvári kórház főorvosával, így nem vezethetnek ott szüléseket. A kisebb kórházak szülészeteit pedig bezárták. Brigivel is hozzá jártam gondozásra, majd az utolsó hónapban ajánlott egy dokinőt, akinél szültem. De rendes volt, mert rögtön az elején mondta, hogyha szeretnék ahhoz járni akinél szülni fogok akkor is tud ajánlani orvost. Szeretnék a picúrral is végig hozzá járni, megbízom benne, tapsztalt doki. Mindig nagyon alapos volt, mindent elmagyarázott.
A húgom is Olaszországban él, oda ment férjhez. :cry: Ti merre laktok?

Barbi,
de jó Nektek, Brigi még egy éjszakát sem aludt át. Mindig felkel cicizni. A picik szerintem sem hisztiznek, de a nagyobbak annál inkább. Ismerős a téma.

Most egy kicsit gondban vagyok, hogy mikor menjek dokihoz. Brigivel rögtön mentünk, ahogy megtudtuk, 6 hetes volt, de még nem hallottunk szívhangot. Így most inkább a 7. héten mennék, biztos ami biztos, de a férjem pont éjszakás lesz a 7. héten. Így lehet, hogy eltoljuk még egy héttel, de az még olyan nagyon soká lesz. De nélküle sem akarok menni. Plussz a lányt is vinnünk kell mert a család még nem tudja, csak a húgom, majd orvos után akarjuk elmondani. Ti már mondtátok a családnak?

Kriszta
kri07
 
 


Sziasztok!

Niki: babauszit én nem erőltetném most. Ha csak a Párod nem vállalja be. Mi vittük Nórit és hol én mentem a vízbe, hol Apa. Egyetlen egy volt nagyon rossz, hogy időnként annyira hideg volt a víz, hogy csak na. A kiírt 26 fok helyett 21-22 fokos volt. És az úszás végére lila szájjal jöttünk ki. Szerencsére nem volt meg/felfázás, de azért nem volt kellemes. De nagyon jó dolog és sok mindenre megtanítja a babát. Lányom 1,5 évesen nagyon bátor volt a Balcsiban és valamennyire megmaradt benne a lábtempó. Mi anno 3 hónaposan kezdtünk el úszni és víz alá merülés is volt. Szóval nagyon jó dolgokra megtanítottak, énekeltünk, mondókáztunk és rábírták/rábírtuk a Babát a vízben való lábmunkára. Hasznos. De kismamaként nem biztos, hogy én most ezt bevállalnám, már csak azért sem, mert hiába tiszta a víz, ha olyan szülők (Anyák, Apák) mennek be a vízbe, akik fertőzhetik. Én is hajlamos vagyok mindenfélét elkapni, így én nem mernék most babauszit vállalni. De mondjuk az uszi előtt való bemelegítést tudnád Te csinálni a medence szélén, utána meg a vízbe beviheti Apa. Te pedig készítesz szupi fotókat róluk :) De ez csak egy ötlet, ha nagyon szeretnéd Rikit úszásra vinni. A H1N1 miatt is meggondolandó, mert Riki sincs beoltva. És ott együtt vannak a csecsemők és a 2-3 évesek is. Vagyis, mi együtt voltunk a nagyobb gyerkőcökkel.
Még egy dolgot szerettem volna írni Neked illetve kérdezni, hogy végül is a reflux megoldódott Rikinél? Nálunk kb.1 éves korig volt jelen (ha nem vigyáztunk sugárba jött vissza minden) és kizárólag a Milupa Milumil AR-es tápi tudott segíteni, sűrű volt, mint egy hígabb tejbegríz. Viszont nem HA-s volt. Sokfélét próbáltunk, de csak ez az egy vált be. Illetőleg az, hogy evés után fél órát fogni kellett Őt függőlegesen. Utána semmi gond nem volt. Így a vizet sem, meg szinte semmi innivalót nem fogadott el emiatt, talán még az almalé volt a nyerő, illetve a Humana gyógynövényes tea. Ennél a refluxnál is gondolom gyerekfüggő, hogy kinek mi vált be és meddig tart, nekünk ez volt a keményebb dió.

Judit: Nyugodtan majd kédezz, de végül is én sem vagyok egy nagy profi, csak a saját tapasztalataimat tudom leírni, de azt szívesen, ha érdekel. És minél több Kedves TopicTárs válaszol majd egy adott kérdésre, annál biztosabb és számodra jobb megoldást tudsz majd találni. Ezért is jó, hogy ennyien vagyunk. És az is lehet, hogy Neked pont egy másik praktika fog majd beválni. De mégegyszer, ha majd enegm kérdezel, én is nagyon szívesen meg fogok osztani Veled bármit, ha segíteni tudok azzal.

Sokan írtátok, hogy egy csecsemő nem tud hisztizni. Én sem úgy gondoltam, hogy icuri-picuriként, de bizony 4-5-6 hónaposan már rájön a Babóca arra, hogy sírással sok mindent el tud érni és adódnak olyan esetek, amikor csak azért sír, mert nem akar aludni vagy éppen hogy vegyük fel, vegyük ki a kiságyból. Tehát amikor öntudatra ébred és próbálja a határokat feszegetni. Nyílván egy ekkora baba még igazi hisztit nem tud csapni, de akarattal már rendelkezik. Sírni, mint ahogy írtam is, én sem hagytam sosem, mert egy csecsemő mindig okkal sír. Egyébként nálunk sem volt jellemző a sok sírás.

Barbi: Emma hogy van? Meggyógyult már? A hányingerre túl jó ötletem nincs, mint a kis adagokban való étkezés, ivás. Esetleg hideg üdítő és keksz.

Remélem, azok a kismamák, akik ritkábban tudnak jelentkezni, Ők is jól vannak. pl. Fókimóki?

Manorka
manorka
 
 


Kriszti, köszi, most látom, hogy írtál. Sajnos, nem tudok táppénzt igénybe venni, mert áprilisban megszünt a munkaviszonyom. Munkanélkülin meg ha jól tudom, akkor állásokra kell jelentkezni vagy az nem is tudom, hogy hogy működik. Meg aztán pocakkal nem tudom, hogy mennyire lenne átlátszó dolog. De azért adtál egy ötletet, igazából ezzel még nem számoltam. Köszi!

Manorka
manorka
 
 


Kri
még szopizik?nem semmi,ügyi vagy :lol: :lol: persze inkább az uraddal menj majd,az az egy hét már nem oszt nem szoroz:))persze én is rohannék már,holnaphoz 2 hétre megyek,addigra már 8 hetes leszek:))

Niki
babauszit én sem ajánlom igy kismamaként,nehogy elkapj valamit :oops: :oops:

Meme
mi van veletek???remélem már kicsit jobb a kedved!!!

bibar
 
 


Barbus
hú azért az nagyon rossz lehet,én nem tudom nincs ötletem,mert nekem "csak"migrénes hányásom volt annó Olivérrel,kiváncsi vagyok most mi lesz.

Olivérrel nekem 6. hét után indultak be a tünetek,hááát ma töltöttem a 6-ot,kiváncsian várom mik jönnek :oops: :oops: ma jól be lila hagymáztam,annyira kivánom :lol: :lol: olyan büdi vagyok hogy rosszul vagyok magamtól :lol: :lol:

bibar
 
 


Sziasztok!
Hát, mi végülis elmentünk úszni. :oops: Járunk már 2,5 hónapja. Mi is felváltva megyünk be, hol a férjem, hol én. Ma én voltam a soros. Az a baj, hogy a medence szélén ülni és nézni nagyon nem jó.Irigykedem mindig,mikor a férjem van bent.Bele is döglenék, ha nem mehetnék be.De kedden erről is megkérdem a dokit. Meg sok másról is. Persze, ha kitör a járvány, nem megyünk.Mondjuk csak vele egykorú babák vannak.3-6 baba szokott egyszerre lenni, fél órás turnusokban.Mi a 2. turnus vagyunk.Hát reménykedem.Végülis bármilyen irodalmat olvas az ember,az egyik terheseknek ajánlott sport az úszás. Megkérdeztem az oktatót is.Ő is végigúszta a 9 hónapot.Na majd elválik. A doki szava szent. :wink:
Na megyek, elfáradtam ma is. Jó éjt!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Már megint én. Ígérem, ma már nem jövök, de a neten böngészve találtam egy e-könyvet és gondoltam, megosztom Veletek, hátha találtok benne olyan dolgokat, ami esetleg hasznos lehet. Nem hosszú 19 oldal és sok olyat tartalmaz, amit már úgyis tudunk, de azért hátha jól jön még egy-két infó. Trimeszterekre van bontva.
Na, de már megint sokat írok, így gyorsan bemásolom a linket, aztán én is megyek aludni.
Erről lenne szó: “Terhességi tünetek” e-könyv
Barbi! Van benne szó a hányingerrel kapcsolatosan is, hátha segít valamelyik tipp.
Itt a link, ingyenesen letölthető: http://kismamaknak.hu/e-konyv

Jó éjt,
Manorka
manorka
 
 


ja, és még annyit, hogy holnap megyek dokihoz fél 3-ra, szorítsatok légyszi-légyszi-légyszi! Ma megint több volt a barnázás :cry: Pedig pihenek és szedem az utrot is.

Sziasztok!
manorka
 
 


Jó reggelt!!!
Manorka,nagyon drukkolunk!!!!!!Meglátod meg fog nyugtatni az orvos!!!! Amúgy pihensz sokat????? Mert ha barnázol,tudod,az nagyon fontos!!!!!
Köszönjük a könyvet!!!Jó dolgok vannak benne.Le is töltöttem.
Olyan vagyok,mint akit agyon vertek. Totál le vagyok merülve.Próbálom összeszedni magam, és nekikezdeni a napnak. Ráadásul érzem az összehúzódásokat szoptatás és fejés közben. Nem fáj vagy ilyesmi, csak érzem.Remélem nem fog gondot okozni.
Na megyek.Szép napot!!!!
Manorka gyere a hírekkel!!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jo reggelt Lanyok!
Lattam este meg irtatok nehanyan.
Manorka: nagyon szoritok es varunk, hogy jo hireket hozz! Tudod en is barnazok egy jo ideje, de vegigfekudtem a hetveget, es tegnap mar nem volt semmi. Hat remeljuk nem is jon vissza.
Niki: Csak frissen, elvegre hetfo reggel van :lol: :lol: :lol:
Szep napot nektek is!
majd kesobb meg benezek
pocaklako
 
 


Manorka
nagyon szoritok!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pocaklakó
frissen hétfőn??jaj de nem szeretm,olyan jó a hétvége mikor az uram itt van velünk :oops: :oops: ez az idő is :cry: :cry: és egyébként is olyan olomlábakon vánszorog az idő,ugy szeretnék már a 12 hétnél tartnai és megnyugodni :oops: :oops: na de ennyit a panaszból :wink: örülök hogy nincs barna,a pihenés csodát tesz :wink: :wink:

bibar
 
 


Osztom Barbi véleményét..én is várom már h a 12.hétnél tartnánk...

Manorka!

Megy a drukk ezerrel!!!!!!!

Valahogy nekem se valami jó a hagnulatom..ez az idő is olyan semmilyen,borongós
:(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mi van csajok sehol senki????????????????magamban társalgok :lol: :lol: nemsokára megyek altatni a manómat,azt hiszem én is szundizok egyet,egész délelött kinnt voltunk,sokkal fáradékonyabb vagyok.
majd délután jövök,remélem addigra ir valaki :wink: :wink:

bibar
 
 



Sziasztok Csajok!
tenyleg sehol senki... :cry: Bibar, Panni csatlakozom...eleg langyos viz itt is.
Vegre viszont egy jo dolog, sikerult a dokinommel beszelni, delutan megyek hozza, es vegre kiderul a utro mennyiseg. A rossz, hogy eleg hanyingeres napom van, eddig nem nagyon volt. Olyan mintha a torkom ossze lenne zarulva....es ha amint leguritanek valamit visszajonne.
Kepzeljetek hogy felhuztam tegnap magam....az anyosom nagyon joindulatuan megsugta a ferjemnek, hogy szerinte azert vagyok rosszul es szedulok mert nem eszek hust, halat (vega vagyok, azt mondtam nektek) meg voros babot es biztos vashianyos lettem. Olyan kedves nem...megmondtam reggel a ferjemnek, hogy ezt tisztazzuk most az elejen, hogy nem akarok beleszolast abba, hogy mit eszek es mit nem..hiszen azt eszem ami jol esik. Foleg nem egy olyan embertol aki egesz terhessege alatt annyira felt a dokiktol, hogy egyszer sem ment el vizsgalatra. Szerintem ez egy nagy felelotlenseg es onzes volt a reszerol. A dokinom azt modta, hogy aki vegetarianus az nem feltetlenul nem tud minden vitamint megadni a babanak. Ja es meg egy jo, anyosom szerint nem kellene tusolnom minden nap, mert igy csak novelem a tusoloban valo elcsuszas eselyet. Imadom a pozitiv embereket!!!! :evil: :evil: :evil:
Toluk en is olyan pozitiv leszek....
pocaklako
 
 


Judit!

Ez az anyós :evil: :evil: :evil:
Ilyen hülyeséget mondnai...már ne is haragudj...hogy azért ne tusolj napont mert el fogsz csúszni?????Ez komoyan vicces :lol: :lol: :lol:

Vega étrendhez nem értek...de gondolom meg van a magadhoz való eszed és te pontosan tudod hogy esetleg mit kell pótolnod a babának a vega étrend miatt..vannak erre már szuper ásványi anyag és vitamin készítmények....látom szeret anyós okos lenni :twisted:

Barbi!

Jó szundítást :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Judit, én is két hete barnázom és én csütörtökön duphastont kaptam.

Tegnap azt mondtam a páromnak mikor az ágyban szenvedtem, mert rosszul voltam, hogy most úgy becsuknám a szemem ésmikor kinyitom bárcsak már a 12. hét után lennénk, ezzel átrepülve a rosszulléteket. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Meme, nagyon sajnálom ami veletek történt! Van valami B verzió amit kitaláltatok, hogy minden rendben legyen?

Kri, üdv itt és gratula a pozitív teszthez! :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Net elé jutottam én is :)

Manorka mennek a drukkok! Igen, én irtam, hogy nem akarok túl korán UHra menni, még 1 nap. Egyébként betöltött 7. hét után vagyok.

Antekrit: üdv itt!

Képek: rólam nem tudja még csak néhány ember, hogy babát várok, és nem szeretném, ha innen tudná meg. Illetve egyébként se szeretek abszolút beazonositható lenni pl munkatársak számára, akik engem ismernek csak fel fotóról, a gyereket nem. Viszont olyan zárt helyre amit csak a topiktagok látnak én is szivesen teszek fotót.

Niki: meg szabad kérdezni, miért nem maradhat bent a babó a 38. hét után?

Napirend: Zalánnak kb 9 hónapos kora óta van viszonylag fix napirendje, előtte 2-3 hetente változtatta, de ez engem nem zavart. Szerintem ez tipus kérdése is, én nem vagyok az a nagyon mindent beosztós ember. Viszont amióta napirend van, arra figyelek, és például a délutáni alvás szent és sérthetetlen. :D

Pocaklakó: én Zalánnal barnázgattam igaz nem sokat. Az előző sajnos vetéléssel végződő terhességnél 3 hetet véreztem, és még igy is kihordhatónak tartották a terhességet, amig nagyon csúnyán be nem görcsöltem, és nem tudták megállitani. Anyósoddal ne foglalkozz, viszont erősitsd meg magad, mert tuti, hogy nem egy ember megpróbál majd rávenni, hogy csak most az egyszer egyél húst is a baba érdekében stb. A terhességhez sajnos mindenki ért ;)

Meme: sajnálom :( Rossz lehet látni, hogy a párod szenved, ráaádsul szerintem az ilyen helyzetek a pasikat sokkal jobban megviselik. Az én férjem is ezerszer többet dolgozik, és sokkal óvatosabb amióta Zalán meg van.

Kri: üdv itt!

Éjszaka átalvása: az én fiam a mai napig nem alussza át az éjszakát. Ilyen is van, és ez is normális. Sok mindent kipróbáltunk már. Hiába ette magát degeszre este, 11 hónapos koráig legalább egyszer evett még éjszaka. Akkor is, amikor már tápszeres volt, hiába vacsizott meg 300ml-t, kelt 2kor, és kaja nélkül nem aludt vissza, max 10 percre. Ha akkor se kapott enni megint 10 percet aludt. Aztán egyszer csak elhagyta, mostanában max inni kér éjjel. De van hogy azt se, egyszerűen valamitől felriad, és nehezen alszik vissza.

Holnap UH, én már tövig rágtam a körmöm, még 26óra kb :D Rókák hol többen hol kevesebben vannak. Jah, és csatlakozom a többiekhez, én is 12. hetet akarok. addig nem lehetne aludni egy jó nagyot?

Kép

Kép

Kép
fókamóka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az aggódást. Sajnos minden lehetséges megoldást már végigjátszottunk. Anyós sóher, anyuék már nem tudnak adni, ugyhogy majd valahogy megoldódik. A férjem hol jobban, hol rosszabbul van. Szombaton nagyon jó kedve volt, de tegnap megint megzuhant....Hát bizakodunk. Mást nem tudunk csinálni. Majd jön valami, és minden rendbe kerül! De ha valaki lakást szeretne pécsett, tudok segíteni! nekünk van egy eladó!:) Meg egy felújításra váró parasztházunk is!:)

Manorka
Mennek a hatalmas drukkok!

Bocsi, hogy nem mindenkinek írok, de vissza kell vennem a tempót, mert kicsit lemaradtam.

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Fókamóka
Grat a betöltött 7. héthez! Én szerdán töltöttem volna, ha múlt héten nem minősítenek vissza egy héttel. Ugyhog szerdán csak a 6.-at töltöm.:( a 12. hetet pedig dec. 30-án...nagyon messze van még!!!!

Ki, mit főzött ma?
Én tegnap este főztemlevest:) Pipiből, meg kacsából. Nagggyon fini lett. Aztán a husikákhoz ma csináltam végre fokhagymamártást meg főtt krumplit.:) Képzeljétek! A férjem cukrozza a fokhagymamártást!...Borzalmas íze van, szerintem! De ő igy szereti. Mondjuk vannak fura étkezési szokásai:) De én így is imádom!:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Sziasztok,

látom nem vagyok egyedül a 7. hét környéki ultrahanggal. Ma felhívtam a dokim és 7-én hétfőn megyünk hozzá, ismét rendel hétfőn is, így meg tudjuk oldani, mert apa csak estére megy majd dolgozni. Hogy fogom addig kibírni? :roll:

Szorítok, hogy minden rendben legyen a mai és holnapi uh-n.

Fókamóka,
még mi sem mondtuk a babát, csak a húgom és egy-két barátnőm tudja. A család majd uh után.

Niki,
az uszodával kapcsolatban úgy tudom, hogy a termálvíz nem ajánlott a kismamáknak. Én is úgy tudom, hogy vannak akik az úszást viszont kifejezetten javasolják.
Neked mondott valamit a doki a szoptatással kapcsolatban? Nálunk amikor 1 éves volt a Brigi és voltam rákszűrésen, javasolta, hogy hagyjam abba a szoptatást, mert már felesleges. Ezt mondjuk a lányommal kellett volna megbeszélnie. A gyerekdoki és a védőnő javasolja, hogy szopizzon reggel-este. Szóval szopizik.

Antekirt, Fókamóka,
köszi az üdvözlést.

Bibar,
a hétvégén én is hagymáztam. :lol:

ja és szerkesztettem vonalzót

Kriszta

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok!

Manorka! Megy a drukk!!!! :)

Köszi a hányingeres tippeket. Az vmennyire segít ha eszem, de kb délig minden kijön belőlem… Szal inkább inni próbálok, az megy, bár a sima vízre rá se bírok nézni, pedig a doki azt javasolta :roll: Ebédelni már tudok rendesen, utána valamivel jobb :) Már ez is haladás! :) Ja és édesség nuku, csak a savanyú dolgok jöhetnek…
Szóval ha igaz a népi hiedelem, akkor vegyes ikerpárost várok: a lány hánytat, a fiú meg a savanyút kívántatja velem :lol:

Kriszta! Én is Apával mennék dokihoz ;) Holnap a kontrollra is jön velem :)
Aranyos a kép a vonalzón :)

Judit! Anyósod… :shock:
Én nagyon jól megvagyok az enyémmel. :) Nem minden ment zökkenőmentesen, mert a gyerekneveléssel kapcsolatban sok mindent ő máshogy csinálna magától, de maximálisan tiszteletben tartja amiket kérünk, és igazodik hozzá! :) Nyugodtan bízom rá Emmát (ahogy a saját szüleimre is), és nagyon nagy segítség, mert ő szinte bármikor tud jönni segíteni vigyázni (Anyuék még dolgoznak). Messze lakik, de ha Emma lebetegszik, akkor biztosan számíthatok rá és ez nagyon jó érzés, főleg hogy nyugodt szívvel hagyom rá Emmát, nemcsak kényszerből! :)

Fókamóka! De jó, hogy előkerültél! :)

Meme! Jó, hogy jelentkeztél! :) Fel a fejjel, kitartás Nektek!!

Fú de munkaundorom van ma... :oops: :?

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Sziasztok!Ma egész jól haladtam.Bár ez a mai utolsó tétel annyira vázlatos volt, hogy nem értem az összefüggéseket. :roll:
Mindjárt eszik manó, és sétálunk kicsit a mai adag befejezésének örömére.
Kri.Még nem mondott semmit, mert nem jutottam még el a dokimhoz.Holnap megyek.
Fókamóka.Nem tudom miért nem hagyják bent.Gondolom, hogy nem tudjon elindulni a szülés.De majd kiderül.
Még valaki kérdezett valamit, de nem találom.:(
Béna vagyok.Megyek sétálni manóval.Csütörtökön Pampers akció lesz a Corában!!!!!Rá vagyok izzulva!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a drukkokat! Hatásos volt!
Szerencsére minden rendben van, 20 mm-es petezsákban láttam az élő embriót és hallottuk a Férjemmel a szívhangját. A doki addig próbálta behozni, mire tökéletesen kihangosította. Persze láttuk is a monitoron a kis pulzáló szívecskét. Jajj, Lányok egy kő esett le a szívemről. A múlt heti rossz hírek után, ez mennyei érzés volt. Kaptunk képet is, amin ott van a szívritumusa is, majd megpróbálom este lefényképezni, csak most úgy elfáradtam.
5.hét vége 6. hét elején tartok. És ma reggel a hányinger engem is megkörnyékezett.

Visszaolvasok, hogy ma mi történt Veletek, mert csak átfutottam.

Mégegyszer nagyon köszi, hogy szorítottatok értünk!!

Manorka

ui: jajj, majdnem elfelejtettem, hogy ikreim lehettek volna, ugyanis még egy megtermékenyített petesejtet talált a doki, de az üres volt. A doki szerint fel fog szívódni.
manorka
 
 


Manorka
jaj de szuper :P :P :P nagyon örülök :wink:

Niki
milyen akció?mennyi lesz?

Meme
örülök hogy kicsit jobb a helyzet :wink: én semmit nem főztem,anyuéktól hoztunk kaját tegnap :wink:

Judit
cuki anyós :evil: :evil: ne zuhizz sűrün,ez jó,ezt még nem hallottam :lol: :lol:

jaj csjaok megőrülök ugy fáj a fejem :cry: :cry: :cry: utááálom,és ez lesz 12.hétig...

bibar
 
 


Fókamóka, hát az én lánykám még mindig nem alussza át az éjszakát. Ja és csak velem alszik el, és vissza is ha éjjel felkel.

Barbus, hát én is kívánom az édeset is és a savanyút is. :-)

Kajáról nem ér beszélni, folyton ennék. Hiába eszem akkora lyukat érzek mindig a hasamba mintha nem is ennék. :-) Bár tudom, hogy kaja után meg rosszul vagyok.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Manorka!!!!
Hatalmas GRATULA!!! Akkor most már teljes a nyugalom!!! Várjuk a képeket!!!:) Bár már én is hallanám a kicsi szívét! De az még másfél hét..:( Olyan lassan telnek a percek...

Barbuss
Irigyellek a munkaundorod miatt!:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Manorka!!Jajj,de jó!!!!Úgy irigyellek!!!!!De hallanám(illetve látnám) én is a picit.De holnap még tuti nem lesz szívhang.Még csak 5+6,6 hetes leszek. :roll: Talán jövőhéten. Remélem!!!!!
Bibar!A Corában 19-től Pampers Sleep and Play 1999Ft.Meg van utalvány a Pampers honlapján.Szóval így egy maxi pelus 32Ft lesz. Az nagyon jó!
Na megyek. Jó éjt!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Elszállt az üzenetem, megpróbálom mégegyszer.

Köszönöm a drukkokat és a gratukat, aranyosak vagytok nagyon!
Megmutatom a képeket, utána pedig írok egy-két hsz-re választ.
Az első képen a szívhang (szívritmus) látszik alul. A sötét folt pedig a petezsák és a jobb oldalán látszik valamennyire a baba, de pont olyan képet kaptam, ahol próbálta a doki bemérni a szívecskéjét, így azt a két kis vonal jelzi a képen (pzs jobb oldalt). A vonal mögött pedig a Baba. A második képen próbáltam kinagyítani, hátha meg tudom mutatni Nektek.

Kép 2009.11.16. - szívhang 5.hét vége, 6. hét eleje Kép 2009.11.16. - petezsák és a Baba

Manorka
manorka
 
 


Niki: Kérdezted, hogy pihenek-e sokat a barnázás miatt. Igen, amennyit csak tudok. Szerencsére a Férjem nagyon sokat segít, amikor itthon van. Mindketten nagyon szeretnénk a Babát, így mindent meg teszünk érte.
A méhösszehúzódásokat kérdezted a dokidtól, hogy mi a helyzet ilyenkor? Ha holnap mész dokihoz, akkor írd majd légyszi meg, hogy mi volt. Lehet, hogy holnap már Te is látod a szívecskéjét, egy idősek vagyunk. Csak én hajszál pontosan még nem tudom belőni, de 5. hét vége, 6. hét elején vagyok. Bár az igaz, hogy itt elég profi gépek vannak, ahol ma voltam (az én dokiméhoz képest). De remélem, Te is fogod látni/hallani holnap. Drukkolok!

Judit: a barnázás miatt azért kíméld magad amennyire csak tudod, írtad, hogy tegnap már nem volt, de azért óvatosan még! Amit írtál Anyósoddal kapcsolatosan nem is tudom.... tényleg komolyan mondta?! Egy kismama könnyen elveszítheti az egyensúlyát a 9 hónap alatt bármikor, akkor ezek szerint fel sem kelhetnénk. Na, de csak jót szeretne Neked :)

Fókamóka: akkor holnap mész UH-ra? Mindenképp jelentkezz utána, hogy mi volt! Drukkolok! És irigyelem a türelmed! De megértem, hogy miért is vártál eddig.

Valaki írta az alvásokkal kapcsolatosan szombaton vagy vasárnap, hogy a gyerkőc felébred és alig tud visszaaludni. Talán Emmáról írtál Barbi? Nem tudom, ne haragudjatok, de biztosan van, aki tudja, kiről volt szó. Esetleg éjszakai fény van? Mert 2 éves kor körül jöhet elő a gyerekeknél, hogy félnek a sötétben (természetesen nem mindenkinél). De ez csak egy ötlet. Erről olvastam egyszer valahol, de már nem emlékszem, hogy hol. Gondoltam, megosztom, hátha segít.

Meme: Örülök, hogy egy picit derülátóbban írtál. Megoldódik minden, meglátod! De nagyon vigyázz magadra és ne idegeskedj! Pipi-kacsa levesben milyen tészta volt? :) Csak azt ne mondd, hogy csiga-biga :) Az a másik kedvencem a grízgaluska után.

Barbus: Írd meg majd mit mondtak Neked a kontrollon, jó? Most nem lesz UH? Ugye Te írtál Emmáról, hogy éjszaka felébred 2 éves kora óta?

Most megyek, mert már megint én vagyok a bagoly :) aztán nem tudom kialudni magam.
Jó éjt Lányok!
Manorka
manorka
 
 


Jó reggelt!!!
Manorka mindenképpen meg fogom kérdezni!! Tuti nem lát még szerintem ma szívműködést, mert hasi uh-t szokott csinálni és az 3-4 nappal "le van maradva" a hüvelyihez képest. Pedig a világ legboldogabb emberévé avanzsálnék, ha lenne szívműködés és azt mondaná minden rendben, nem lesz semmitől semmi baj. Ó bár így lenne!!!!!
3/4 1-re megyek.MAjd utána jövök a hírekkel.
Szép napot mindenkinek!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok Lanyok!
Nem gyozlek olvasni titeket, annyit irtatok!
Manorka: oriasi gratula a picihez. Nem is tudtam, hogy hallani is lehet ilyenkor a szivhangot, nem csak latni. Hat igen elso baba...es nagyon tapasztalatlan vagyok meg.
Aki ma megy orvoshoz egy nagy kalappal, es varjuk a jo hireket!
Meme: jo, hogy ujra itt vagy, mar nagyon hianyoltunk egesz hetvegen!
Tegnap voltam en is dokinal, a korzetinel, aki szules -es nogyogyasz is. Vegre utba igazitott, hogy kit valasszak, ma keresem meg a doktornot, a masodik ultrahangunkon pont o volt az ugyeletes a korhazban, igy mar egyszer vizsgalt, remelem jo valasztas lesz. Megmutattam a dokink a utrot, mondta, hogy mi az itteni megfeleloje, de az adogot igy hagyta, annak ellenere, hogy mondtam, otthon mashogy szeditek. :roll: :roll: :roll:
Na mindegy a lenyeg, hogy egyenlore nincs barna
Ma megyek a vereredmenyekert.
Szep napot mindenkinek lanyok!!!
pocaklako
 
 


Niki!
Nagyon szoritok, es siess a hirekkel! Neked mar hasi uh-d lesz, mar nem huvelyi?
pocaklako
 
 


Pocaklako, a dokimnak nincs hüvelyi feje, ezért ő első perctől hasival szokott vizsgálni.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: