Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát nálunk az első kettőnek mindenki önfeledetten örült,potyogtak a könnyek meg mi egymás... :wink:
no aztán a harmadiknál megkaptuk anyóséktól a jó nagy pofonokat, hogy felelőtlenek vagyunk+ nem fogom bírni+minek is+majd elviszik Tündérkét(Jázmint) magukhoz, ha nem bírom....
az utcán is azt kérdezték két gyerek elött(szomszéd) hogy normális vagyok én, minek nekem három, szegény Dani csak pislogott.

De a legdurvább a védőnőm volt, amikor elmentem hozzá 12 hetes terhesen..megkérdezte ezután hogy fogunk védekezni?mert 3 csaszi után ugysem lehet töb...KÖTTESEM el magam.
hát azt hittem ráborítom az asztalt.

Gyerekvigyázást én háll istennek meg tudom oldani (hugom + nagyszülők) bár anyósékat próbálom hanyagolni..... :cry:

Nono! Szerintem mostanában már "csak" azok engedhetik meg hogy 3 és több gyereket vállaljanak, akik tehetősebbek.
Mert azért, az hülyeség hogy 3. gyerek szinte ingyen van.....

Ettike! Nekem is 3. császár lesz, de szerintem ekkor már alapból császár,mert a sok vágástól gondok lehetnek.

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


persze xsara, tudom h a 3. sincs ingyen ez nem is kérdés...csak kell vmi bíztatás. Bár kicsit besokalltam most h mindkettő beteg volt és sehova nem tudtunk menni...hiányzik apa.....kényszerköltekezek, ezzel kompenzálok csak az a baj már nagyon mínuszban vagyunk......apa le is cseszett....igaza van......de v.hogy ha elmentem vhova nem tudtam megállni h ne vegyek ezt azt plusszba...addig jó volt

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Na, végre vége mindennek!!!!
Szóval az utolsó levelem óta megcsinálta az OEI is a CMV IGM-et (jelenlegi fertőzés), ami szintén pozitív lett. Aztán csináltak egy kontrollt erre, ami enyhén pozitív lett (na itt már kezdtem kiakadni).

Aztán köv. lépésként avilitást csináltak, ami jó magas lett (hála a pipéknek) - 63. Nem tom, mi lett volna a köv. lépés, mert én itt megálltam, ugyanis ez az érték (60-100 között) azt jelenti, hogy 4 hónapnál korábban kaphattam el a fertőzést, vagy az előtt reaktiválódott valami miatt (a babának a primér fertőzés tehet be, de ez akko volt amikor ő még nemis volt - és ez lehetett 10-20 éve is akár).

Tehát!!!!! MEGÚÚÚÚÚÚÚSZTUK!!!!!!!!!! És heppyyyy end!!!!!!!
Hát nem mondom, hogy nem volt húzós - ráadásul mindez 2 hétig zajlott - egyik nap egyet ígértek, másik nap mást -ma meg 2-re ígérték az eredményt, aztán meg fél 4-re. Még egyelőre szokom a "hú de jóóóó nekem" érzést.

És persze egy tanulság: az, hogy egészségesek vagyunk, és úgy születtünk -na meg a kölkeink is -az egy naaagy kincs!!!!!!

Kép Kép Kép
fanetta
 
 

 
 

Jaj de jó, nagyon örülök!
Gondolom nagy kő esett le a szívedről!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


nov 24 van....mindjárt vége a novembernek...anyááám, most esett le csak....hova rohan az idő????????? :shock:

fanetta! DEJÓÓÓÓÓ! Örülök. :D

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


uxi: hát még most is kőpotyogás hallatszik az utcánkban :lol: :lol: :lol:

csobakka: voltál azóta uh-n? mi zújs?

Pókica: mondasz valamit a kivonulással!!! 8) 8) 8)

Ikerverus: durva ez a visszatérő vakarás!!!!!! És mindig azért szurkoltam, hogy egészben kijöjjön a méhlepény: amikor kijött, felkönyököltem, és néztem, ahogy vizsgálgatják,majd megkérdeztem, hogy ugye kint van minden része?? Eddig mákom volt, és eldöntöttem: most is az lesz :lol: :lol: :lol: :lol:

nono: metőhelikopteres kalácsház!!!! Jaóóóóóóóó!!! :lol: :lol: :lol:
Jó kis cirkuszban voltatok!!!! 8) 8) 8)

Uxi: És ezek a kiszíjazások :shock: :shock: :shock:
A visszatartás ismerős 8) . Bár nem sok ideig kellet várnom, amíg eltűnt a méhszáj, de nagyon nehéz volt. És folyton vitatkoztam a szülésznővel közben, aki azt mondta, hogy ne nyomjak -mondtam neki, azt nem lehet, mert kell :roll: :roll: :roll:

De a mostani dokinőd, nagyon jól "hangzik"

xsara: kár, hogy visszafogtad magad, és nem borítottad rá az asztalt!!! Vagy meg köllött volna mondani, hogy a hasonló jellegű tanácsait tartogassa a lányának!!! :wink: Vagy köttesse el ő magát -hihi -megnéztem volna erre a mondatra a képét!!!!!

mmanya, uxi: szép kis dokinőt sikerült kifognotok, az má tutkó!!!

Írjatok má be a Kismamába!!! Hogy lássák az érem másik oldalát is a tisztelt olvasók!!!! De tényleg!!!!!!

Első kölök a kórházba éréstől 3 órára született, a második 2 órára, a harmadikkal remélem beérünk még a kórházba!!!!
Már a másodiknál is féltem, hogy nem érünk be, pláne amikor a zuram későn váltott sávot, és első körben már nem tudott leténi a rakpartról a kórház fele. .....hm.....lehet hogy egy szülészeti gyorstalpalót kéne elvégeztetnem vele a biztoság kedvéért??? :D :lol: :D

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Kedves Mindenki!

Olvassátok el Ti is, milyen vicces történetek kapcsolódnak a Mikuláshoz, és szavazzatok a legjobban tetszőkre!

http://koloknet.hu/975-mikulsok-innen-onnan/

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Úgy eltűnt mindenki, mint szürke szamár a ködben!!!!!!
Csaknem a karácsonyfát díszítitek ??????? :lol: :lol: :lol:

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


fanetta: ép most írtam a másik fórumra ahova írok h felszívódott mindenki....sztem neten keresztül is támad a h1n1 és ledöntötte a fél csapatot....vagynemtommi van.....

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


nono: és a vonalzóidat is megtámadta!!!!!

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


a g*ény!!! :lol:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék, ha nem halt még ki a topik.... :roll: Egyenlőre én is csak lélekben vagyok 3 gyerekes, úgy ahogy Nono-éknál apjuk akadékoskodik még egy kicsit. 8) Amitől én tartok, azok a fejlődési rendellenességek, mivel már jövőre 37 leszek... A két fiammal minden ok volt és a terhességeim is könnyűek voltak, leszámítva a hánykolódást az elején. :wink:
Uxit és Hemejt ismerem másik topikból-helló csajszik! :D

Remélem írtok majd hamarosan.

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Szia egcsi!

valami vana levegőben mert nem csak ez a topik an beállva, de sztem jönnek vissza majd, ilyen időszakok mindg vannak/volak/lesznek.

Mesélj magadról! Mikorra szeretnél babásodmni ha apa rábólint? Nálatok miért nem akarja?
Nálunk a lakás kicsi és nincs segítség miatt....de volt egyéb elszólás is pl h még túl fiatal hozzá és szte meghaladná az erejét...
dr_nono
 
 


MIlyen ott kint élni? Nem hiányzik Magyaroprszág? Ott születtek a kicsik MIlyen ott a kórház? Van bölcsi/ovi? Dolgozol?...na sokk lettem, bocs csak kiváncsiskodtam.
dr_nono
 
 


hun vannak a volnazóim???? :shock:
dr_nono
 
 


Hallo Egcsi!ÜDV Itt is :lol: Jó lenne ha ez a topik is lassan pörögne :wink:

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Hemej
Igen, jó lenne, ha beindulna, mostanában tényleg mindenki sztrájkol az írással. :lol:

Nono
Na, akkor válaszolok szép sorban. :D

Magyarország nem hiányzik, a család igen. A nagyobb fiam otthon született, a kicsi itt. Szerintem a terhesgondozás otthon jobb. Itt nem is akarnak látni amíg nem töltöd be legalább a 1O. hetet. :shock: Összesen 2 hivatalos UH van, egy a 12. hét körül és egy a 32. héten és kifújt. :?
A kórházban egyedül vagy egy szobában és nem nagyon molesztálnak, ha nincs semmi probléma. Én császáros voltam mindkettővel, otthon 4 napot voltam kórházban, itt kettőt. Az egészségügy baromi drága, ha nincs biztosításod.
A legtöbb anyuka beadja a gyerekét bölcsibe 3 hónapos kora körül vagy még előbb. Én itthon voltam a naggyal 3 éves koráig, a kicsi járt bölcsibe egy darabig, de most itthon vagyok vele, szeptemberben megy oviba. A nagyfiam már iskolás, itt egy évvel előbb kezdődik a kiképzés. :)
Dolgoztam másfél évig mint fogorvosi asszisztens, szeptembertől visszamentem suliba, ápolónőképzőbe. 3 év múlva végzek, ha minden jól megy és elég jól fizetik itt az eü. dolgozókat, ezért nem tartanék a 3. gyerek anyagi vonzatától. :D
Itt a kicsi gyerek nem kerül sokba, mikor oviba kell adni az húzós, mert itt csak fizetős van.
Segítségünk nekünk sincs, a gyerekeket 9O%-ban én intézem, mikor suliban vagyok 3X egy héten apjuk vigyáz rájuk vagy a bébisintér. A nagyszülők néha kiugranak néhány hónapra, akkor fellélegzek kicsit. :D
Apjuk ellenérvei:
a, Minek mégegy?
b,Öreg vagyok már!-jövőre lesz 4O.
c, Úgyis lány lesz és ráadásul ikrek-ezzel engem ijesztget, mert nem nagyon tudom magam elképzelni lányos anyukaként. 8)
Márciusban lenne jó babásodni, akkor decemberben szülnék, kirendelném anyuékat segíteni és a sulimat is folytathatnám, igaz csak takarékon. 8) Apjuk puhul, majd meglátjuk a végén beadja-e a derekát. :lol: Az az igazság, már a másodikra is úgy kellett rábeszélni, de most meg imádják egymást. :)

Na, jó hosszú lettem. 8)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


egcsi: és gondolom, te nagyon megijedsz, ha arra gondolsz, hogy egy lányod is lehet??? :lol: :lol: :lol: Vagy inkább a saját félelmeit vetíti ki rád a férjurad??? Mondtad neki, hogy egy kis lógótól eltekintve, kb. ugyanolyanok a jányok is, mint a fiúk??
Nálam most, hogy ismét fiam lesz, nagyon felértékelődött Fanni lány mivolta!!! Olyan jaóóóóó, hogy van legalább egy jányom is!!!!!

Nono: végképp eltűntek a vonalzóid!!!! Csaknem adattál védőoltást nekik???? :shock: :shock: :shock:

Nem lehetne valahogyan ezeket a vonalzókat egymás mellé tenni, hogy ne legyek egy mondatnál is olyan hosszúúúúúúúúúúú????

Csajok!!!! Most, hogy elkészült mindenkinél az adventi koszorú, lehet ám ide is írogatni!!!!!!!

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


fanetta: adventi koszorú? hun? Nekünk nyista. Hétvégén megtalált a migrén a bolti meg nem tetszett így nekünk még nincs. ilyen sem volt már vagy 10 éve......hogy ne lett volna az első vasárnap. Viszont ha megérkezik a neten rendelt ucsó kör akkor megvan a kinderek ajándéka karira. ez is vmi.
A lánykám megint beteg. Nálunk szó szerint értendő 1 hétig megy egyet meg nem ovib. Csakhogy amíg ő oviba van fiam ápolom. Aztán mire ő kimászott ismét itthon a jány. Kezd elegem lenni mert így folyamatsoan be vagyok zárva.. :?

nem oltattam a vonalzóim de nekiállok csinálni másikat. :roll:

egcsi: tetszik h nem kell majd egy hetet kórházban lenni mint itthon. Szeretsz ott kinnt? Nem is jöttök már sosem haza? Amúgy egy lánnyal sokkal de sokkal könyebb mint egy fiúval. Legalábbis nálam. Úhogy ha jány ne félj tőle. Sőt. Ha meg fiú teljesül az álmod. Én januárban szeretnék babásodni de nem hiszem h teljesül az álmom. Nekünk a kicsi lakás a fő ok és egynelőre nincs kilátásban nagyobb sem.
40 sztem minden csak nem öreg egy pasinál. Sztem. :wink:
A fizetős oviért nem irigyellek bár ha olyan a kereset akkor gondolom a többség meg tudja fizetni nem?
Bölcsibe adnám a fiam, ma akartunk elemmni megnézni a magánt, de így h beteg a lányom nem megy..... :? jövő hétre tuti a fiam dől ki akkor azért nem....kezd elegem lenni. :?
dr_nono
 
 


naaaa

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


na megvannaka vonalzók

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Egcsi, üdv itt is! :wink:


Hétvégén családi vendégjáráson voltunk.
Fanetta, javaslom ezeket a lilypie-s vonalzókat, mint ami nekem van, ebből lehet minit készíteni, s az elfér egymás mellett is.
Nálatok is fiú lesz? Én nem is tudom, mit fogok két fiúval csinálni, de már kezdem megszokni a gondolatot... :oops:

A gyerekek extra hisztisek, nem tom, mi van, de pénteken szabályosan kikészítetek. :evil: Beni most is nyomja itt mellettem.:twisted:

Adventi koszorú: 3 éve készítettem egyet, azóta mindig elővesszük ilyenkor... ugyanaz a koszorú, dehát semmi baja, na jó, a gyertyák mán égtek rajta, de pár perc alatt, amíg meg voltak gyújtva, nem sokat fogytak. Elő kéne venni a padlásról, kicsit el vagyunk mán késve. :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi: én is nyűg vagyok.....de nagyon. Mivel veszed rá a 4 évesed h rendet tegyen? az enyém az oviban simám rendet rak de itthon....carik rám....kicsit kikészültem ha cselédje vagyok....kiborít egy doboz játékot és aztán nem teszi el, könyörgés, játék kidobálás, szép szó, balhé semmit se használ.... :?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


uxi, 35 hetes vagy??????????????? :shock: aztaaaaa. mikor ide kezdtél irogatni asszem 23 hetes voltál még csak......tudom közhely de hogy rohan az idő....ez már zavaró h ilyen gyors... :roll:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Na csak be indul az élet itt is :wink:

Uxi:Nálunk is hiszti idöszak van néha már afalat kaparom. Azta nem sokára te is szülsz de izgi:-)

Adventi koszurú nekünk az idén nincs.

Egcsi:Jelen helyzetbe én sem tudom magam el képzelni csajszival.De öszintén nagyon örülnék neki ha az lenne.De még van pér hetem mire kiderül.........

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


A kétévesemet könnyebb rávenni... Emit nem nagyon sikerül, általában megzsarolom valamivel, ha végképp nem megy :oops: :oops: :oops: .

Most eléggé beijedtem, milyen lesz 3 kicsivel, gyakorlatilag egyedül kell majd ellátnom őket, az éjszakai műszakot is. Apjukra nem lehet számítani, pláne nem fog kelni egyikhez sem. (Benihez nem is kell, de Emihez igen)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nono, igen, mindjárt betöltöm a 35 hetet.
Ma reggel megtapasztaltam azt is, milyenek a jósló fájások, eddig még sosem volt.

Még azon filózok, hogy Emi meddig járjon oviba. December 18 az utolsó nap, de akkor már a 38.hétben leszek. egyedül megyek a két gyerekkel kocsival , 6 km az ovi (szomszéd városban). Napi 4-szer kell ezt megtennem, (oda-vissza reggel és délután).

Igazából már két gyereket túlhordtam, úgyhogy kevéssé valószínű, hogy 38 hetesen szülnék, de mi attól parázok, hogy nehogy a kocsiban folyjon el a magzatvíz, amíg vezetek, vagy akkor, mikor Emi oviban van?
Benivel is olyan idétlenül indult a szülés, egy drogériában folyt el a vizem, miközben ott volt Emi a babakocsiban, alul meg kismotor, játszótéri készlet stb.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi:èn is tartok a 3 kicsivel egyedül vagyok én is.ùgyahogy éjszakáink jók Beni alszik mint a bunda pár napja Philip is remélem ezzel nem lesz gond.Agusztustol ha minden igaz Beni megy majd ovi öt majd apa vissza nekem csak el kell hoznom habár tölünk 10 perc gyalog az ovi.Szerintem 38 hetesen talán jobb lenne neked ha nem kéne autóznod.Van valaki aki azzért szülés uttán segíteni fog?Vagy párod otthon lesz veletek pár napig?

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


uxi: tényleg kalandos lehetett!! de hát modhattad volna a gyereknek, hogy szaladjon egy kicsit homokozni -vagy ássa fel a drogéria betonpadlóját-, te meg közben gyorsan megszülsz :lol: :lol: :lol: (amúgy én azt gondolom, hogy ameddig neked kényelmes az autókázás, addig hordhatod oviba a gyereket)

Megpróbálom a lipit!

nono: meddig bírod a rendetlenséget????? vagy szerinted a kölök tovább bírja???? ha lábbal odébb lököd egy sarokba és azt játszod, hogy ha neked jó, nekem is. Hátha te tovább bírod!! :lol:
Vagy mi lenne, ha mondjuk a játékait, amiket nem pakol össze, egy nagyobb dobozba ömlesztenéd - odafigyelve, hogy minden darab távol kerüljön egymástól -vagy több kisebb dobozba megnehezítve a helyzetet??? és hát amikor majd következőkor újra akarna valamivel játszani, neki kéne kiguberálnia a puzzledarabokat egyenként meg a kirakósokat és a többieket. Biztos nagyon utálná, és legközelebb talán helyrerakná. Persze ez csak egy tipp.

Deeee Nono!! hát a máfél évesed nem "segít" neked??? Nálunk Nimi megrágja, széttépi, szétszórja Fanni puzzleját, ha széthagyja -és ez má elég észérv számára is (pláne ha egy pár kedvenc darabot rágcsál meg), hogy miért kell összeszedni játék után!

Próbáltál valamiféle vitamint adni -hátha egy kicsit megerősödik az immunrendszere??

És kijavítanálak: a lányokkal sokkal könnyebb !!!bizonyos esetekben!!!! 8) 8) Amikor induláskor az ajtó előtt kitalálja, hogy nem ebben, hanem abban a ruhácskában akart tulajdonképpen oviba menni!!!! Meg nem jó ez vagy az a ruhácska, mert nem pörög!!!!.....és ezt tudnám folytatni!!!!

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Juj ,ez nálunk is megy, Emi ma nem volt hajlandó zöld pulcsit felvenni, mert az nem szép :? . Eddig nem volt ilyen gondja, csak mióta ovis. Meg a múltkor valami zoknin akadt ki, hogy az nem jó, mert Tamás (az ovis szerelme) nem fogja csinosnak tartani a zokniját. :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


rendrakás: zsarolás...höhö....kb ennyi a reakció. Múltkor közöltem nem mész ki a játszótérre ha nem pakolsz össze. Rámnézett vállat rándított és közölte: neked lesz nehezebb :shock: jaaa, hát igen ez igaz....amúgy nem vittem ki de nem ezért. Azt mondtam ugyan neki h azért mert nem pakolt össze, de egyéb oka volt. Nem érdekelte. Szétszedet a lakást. Meg az idegeimet. Van egy két játékos dobozunk, ömlesztve játékkal. Nekem nincs anyyi időm h folyton szétszedjem őket h ez ide való az meg oda. Néha csak összehányom h elférjünk.
A kupit sajna én bírom kevésbé...a lánykám simán megöregedne rajta.

És amúgy a fiacskám aki rendet tud tenni. ha leülök h összedobálom a legot jön és segít. Nem eszi meg a játékokat, csak kaját vesz a szájába, szerencsére (koppkoppkopp)

fanetta: vitamint kap...de semmi,. 4év4hó és 14 kg-s. Mint egy kis anorexiás. van nap h egyszer eszik szilárd ételt. ezvan. Anyum szerint ilyen voltam. A kamaszkor hozott némi javulást.Addig többet hiányoztam mint suliba voltam minden évben....nem szép kilátások de mit van mit tenni ugye.

A lánykám is imád öltözködni de ez könnyebb feladat. A fiam igazi kis tank. Jön megy tör zúz, falat pingál ha kezébe kerül egy toll. Jobban leamortizálta a lakást 1,5 év alatt (és ebből ugye 1 évig nem is járt) mint a lányom 4 év alatt.

uxi: én a 38. hétig vezettem ha jól emlékszem. Akkor jött egy olyan jóslófájás, ami beillett volna tolófájásnak is. A lányom mögöttem ült. Akkorát tapostam a fékbe...vészfék 70nél. Bárki van mögöttem nem áll meg. Szerencsére nem volt. De olyan fájás volt olyan hirtelen és erős h még szerencse h volt annyi lélekjelenlétem h a fékbe tapossak és ne a gázba (a görcstől kényszert éreztem h kinyújtsam a lábam). Na akkor a saját magunk érdekében abbahagytam a vezetést. A lányommal már a 30. héttől nem vezettem. Mondjuk megtehettem. Mindenki nekem segített, mindenki engem fuvarozott. Márkkal már nem. Vele mindent magam oldottam meg. Még az UH-ra sem kísért el apa, egyre sem, kivéve a fizetőset, amikor 4d-ni voltunk (és hej de húzta a száját h sok pénz és minek ez....)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nagyon gáz volt ma az oviban. :shock:
4-től adventi ünnepség volt, közös gyertyagyújtás a szülőknek, gyerekeknek, áhítat, meg minden. Oszt a két gyerekem elkezdett rohangálni, Beni visítani, nyilván nem maradtak meg egy helyben, rám meg rámjöttek mensi erősségű jóslók. Remélem jóslók, ezeknek mán fájás jellege volt, bár ilyet még nem tapasztaltam korábban egyik gyereknél sem. Na ebben az állapotban szaladgálni a gyerekek után.
Úhhogy szép csendben kiosontam velük, és eljöttünk haza. Nem bírtam ki. Még alapállapotban is sok lett volna, de ebben az állapotban azt hittem, ott szülök meg. Alig tudtunk elmászni a kocsiig, most már jobb.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Fanetta
Igen, nagyon meg vagyok ijedve. :D Azért jó lenne egy lány is a két fiú mellé, még akkor is, ha azt gondolom, hogy alapból fiús anyuka vagyok. 8)

Nono
Ismerős ez a betegség, én ugyanezt csináltam egy éve. Valakinek mindig középfül gyulladása volt, de ha az nem akkor legalább a trutyi ömlött az orrából. Most viszont már hónapok óta nem betegek.(kop-kop)
Szeretünk itt élni, még akkor is, ha most a válság miatt kicsit nehezebb. Csak látogatóba megyünk haza. :wink:
Nálunk is gyorsan kupit csinálnak, a dobozkiborítás ismerős. Az én módszerem, hogy versenyeztetem őket, aki több játékot visszadobál a dobozba az nyer. Vagy, addig nincs computer, tv amíg nincs rend. Általában bejön. :wink:

Uxi
Ha aggódsz a vezetés miatt, tartsd otthon Emit. Persze csak akkor, ha az egyszerűbb mint autókázni. :roll:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Uxi:Talán tényleg jobb lenne ha Emmit otthon tartanád.Vagy valakit tudnál mozgosítani leglább du. hogy egy kicsit többet tudjál piheni.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!

Én is azok táborát gyarapítom,akiknél már két gyerkőc van,de a harmadikra apa még nem adta áldását.Jól esik olvasni,hogy ez nem csak nálunk van így.Az indok szintén a kicsi lakás,no meg,hogy jó volna egy kis pihenő.Részben egyet értek,ha ésszel gondolkozok,csakhogy szerintem nálunk jobban diktál a szív :wink: .Azért remélem nálunk is mondjuk 5 éven belül lesz még egy kistesó :D !De ha nem bánjátok,addig is becsatlakoznék hozzátok,mert a tapasztalatok is nagggyon érdekelnek!

Kép Kép

Kép
dettus
 
 


Sziasztok, visszajöttem én is, már vagy egy hete nem jártam itt. :oops:
Elég kevés időt töltök a gép előtt már, most is olyan jóslóm volt, hogy még levegőt is alig kaptam.

Üdv a nálam is újabbaknak! :D

Úgy szülnék már! Nincs valami praktika, hogy hamarabb jöjjön?
Teljesen ki vagyok ezektől a CTG-ktől, egyáltalán nem akar mozogni a baba, mindig duplán csinálják és elegem van! Jó lenne megúszni a jövő hetit!
Én még vezetek, sőt ma még buszozni is fogok. Ez nagy szó, mivel idén eddig csak egyszer ültem tömegközlekedésen. De most nem tudok autóval menni, a lányunk moziba megy és busszal megyünk ki a vonatig, ahonnan indulnak. A férjem akkor még dolgozik. :?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


dettus: üdv itt!

uxi: kcisit ráérsz még de már biztos nem lenne baj. azt mondják a betöltött 34. hét után már nem is nagyon szoktak inkubátorba kerülni. A 34. hét azért fontos mert ekkor kezdi el magától termelni a tüdő azt az anyagot ami kell h a léghólygocskák maguktól kinyíljanak és nyitva is maradjanak mikor lélegzik a baba (vagy vmi ilyesmi, szakszerűen nem tom leírni de ez a lényeg).

pókica: keksz apával? Bár enyém uram nem csípte a terhes kekszet...elkerült....pedig hej de szerettem volna... :oops: bocsesz, ez túl intimre sikerált.
A lépcsőzést nem ajánlják az orvosok mert az anyuka kimerül, nem kap levegőt és a baba is oxigén hiányos lehet. Ezt nem is tudtam. dokim mondta. :roll:
Bábakoktél...bár sztem az is csak akkor hat ha itt az idő és csak pár nappal akarod előbb beindítani.
És a türelem....na gondolom abból kifogytál és az észt sem osztom. Kinek írsz ha meglesz a baba? Kaphatok egy sms-t ha nem feljted el? Vagy írna nekünk ide vki ha meglesz? Nem akarok tolakodni. Pü-ben leírom a számom ha neked jó.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Szasztok!

Bocs h nem jöttem eddig :oops: ...én vok a suliban és az oviban is az SZMK vezető...és így nekem kellett megvennem a mikulsá cuccokat és nekem kellett összeállítani a csomagokat is :roll: ..szal nem unatkoztam és közben Olikám itt pörög ezerrel,..ja és Krizsi is itthon van már 2 hete mert az oviban kitört a h1n1 és gyorsan itthon tartottam..szerencsére megúszutuk eddig....de nagyon-nagyon parázok most h tegnap ez a szomorú hír is napvilágot látott :(
Rajtam kívül már mindenki be van oltva(már Olika is)állandóan kézmosás,fertőtlenítés,alig megyek valahova...zárt helyre egyátalán nem...Isten kezébe vagyok :roll:

Drukk a nemsokára szülőknek :wink:

A második és harmadik gyerekkel a 39.hétig vezettem :shock: (sőt terhesen tettem le a jogsit)De sztem is Uxi,ha megteheted ne vezess már.


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny: nem lett tünete a kicsiknek h beoltottad őket? láz, takony? Ne félj, Isten vigyáz rád! :wink:

Mi nem oltatunk. :roll: Még nem bántam meg és nem is ingattak meg a döntésemben. apát se.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono!

Nem,semmi tünetük nem lett (eddig)hál'istennek..a gyerekdokink nekünk is ellenezte de azt mondta megért h ebben a helyzetbe valamit tenni kell h én ne kapjam el...hát majd meglátjuk mi lesz :roll:
Amúgy mi is oltásellenesek vagyunk...soha semmilyen alternatív oltást nem adattunk be a srácoknak..de most nagyon beijedtünk :shock:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Pókica, még azt olvastam valahol, hogy a karácsonyi fűszerek (fahéj, gyömbér, szegfűszeg) is jók lehetnek szülésindításra. Illóolajban és sütiben is.

De hogy ebből mi igaz?
Majd karácsonykor letesztelem magamon. :wink:

Tegnap olyan jóslóim voltak, hogy elgondolkodtam, mi lesz, ha mégis be kell menni a kórházba.De aztán hála Istennek elmúlt. December 20-ig semmiképp nem szabad megszületnie, akkora lesz meg a 180 napom, ha előbb jön, nem kapok gyedet.:roll:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Dettus
Üdv a klubban Dettus! Hány évesek a gyerekeid? Sajna a vonalzóid sztrájkolnak... :roll:

Pókica
Lehet, hogy a buszozás megteszi a hatását. :wink:

Panny
Ok, hogy te vagy a vezető, de nem mindent neked kellene csinálni. :?

Uxi
Akkor hajrá még 18 nap! 8)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi!

Hát igazad van..de tudod azt hiszik a szülők hogy én úgyis "otthon vok,ráérek..van időm"..szal elég passzívak..úgyhogy inkább megcsinálom h a srácoknak jó legyen.

De már szóltam előre h jövőre amikor a pici is itt lesz(2 hónapos lesz szeptemberre) nem biztos h mindent ilyen elánnal fogok tudni csinálni szal készüljenek :roll:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny
Háááát, én szerintem lemondanék a tisztségről. 8)
Babás vonalzót nem csinálsz? Júliusra vagy kiírva?

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


panny: Szmk....nincs az a pénz amiért engem rávennének....h figyeljek ki fizet meg ki nem meg rohanjak a pénz után ha meg nincs meg akkor is kell venni a kicsiknek és akkor a sajátomból egészítsem ki....áááááá....minden elismerésem h te bevállaltad. Még jó h van aki elvállalja.
Ha nem volt 48 órán belül tünet valószínűleg nem is lesz később sem már. Bár hosszú távon állítólag 60 nap és ha az is tünetmentes és semmi akkor állítólag valóban semmi....az autoimmun betegségek meg társaik akik szokták mondani h ilyenek kialakulnak (sztem csak annál akinél már bármi kiváltaná és időzített bomba és sztem az is jelentkezik 2-3 napon belül...nem is tom melyik orvosi portálon olvastam)- v.melyik oltáspártin. Sztem ha már beoltattad őket akkor ne aggódj. Mivelnem vagyok trehes én nem oltatok sem őket sem magunkat, mi amúgy elég ellenzők vagyunk. Bíztasson panny, Orbán is beoltatta magát, pedig még pár évig tuti élni akar egészségesen, úgy tűnik övé lesz a kormányrúd! :wink:

Amúgy én csak azon gondolkoztam el h mi lesz ha jövőre is itt az influ járvány....akkko is oltatni kell.....? Mármint a h1n1 is körbejárja a világot meg közben mutálódik eg kicsit nem, mint a szezonális influ. Erről senki nem beszélt h akkor mi lesz? :roll: :?:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


uxi: dugó be, kicsinek maradj :wink: (mintha így működne), már csak 17 nap...hű de sok idő ha ilyen fájásokról van szó.... :roll: Ha koraszülött akkor az nem érinti amúgy a gyedet, ilyen esetekre van vmi apróbetűs rész asszem. Bár lehet h már aztis törölték de asszem nem érint téged h ha korabab lesz (mert most még az lenne) akkor is jár a gyed hisz erről nem tehetsz. Nézz utána sztem. :roll:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono, tuti nem jár gyed, sem tgyás, ha előbb születik.
Az enyém elég speciális eset, álláskeresési járadékból gyűjtöm a 180 napot...Méghozzá úgy, hogy 2006. áprilisban megszűnt a munkaviszonyom. A gyed is csak úgy fog járni, ha tgyás után visszamegyek álláskeresésire pár napra, és onnan igénylem.:?
De ez hosszú történet.

Nálunk is be van oltva a család, már több, mint 3 hete, senkinek nem lett baja.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi: megértem de a koraszülés egy speciális eset. Teljesen mindegy, hogy melyik esetbe tartozol h miért nincs meg a 180 napod, ez orvosi eset, ami felülírja a törvényt, olyan rendkívűli és elháríthatatlan dolog, ami váratlan és nem lehet rá felkészülni. elvileg ez így szabályos és nem szabadna másképp lennie....ki mondta h nem jár? ügyvédet kéne megkérdezni aki naprakész a jogszabikból.....sajna én nem és nincs cd jogtáram ahol utána tudnék nézni....az ügyintézők meg néha olyan sötétek de a hülyeséget olyan biztosan tudják állítani h elképesztő. De te tudod nem akarok okoskodni, csak régen ez nem így volt...

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


csobakka!!!!! NEM ÉR ELTŰNNI!!!!!

Szia Dettus!!!!! Igazi tapasztalatokat szerintem akkor lehet szerzni, ha már 3 tör-zúz!!!! De addig is érdemes koncepciókat kialakítani -hogy később legyen aminek borulnia :lol: :lol: :lol:

Pókicica: én is a babakoktélt hallottam - a meg aszonnyák a spermának is szülésbeindító hatása van. Szóval má csak oda köll jutnia valahogy :lol: :lol: :lol:

Nono: mi az a keksz apával??? Az ungabunga???? (és most nem ér megkérdezni,hogy mi az az ungabunga, mer erre kb. az lesz a válaszom, hogy talán a te kekszed :lol: :lol: :lol: )

Uxi: még csak 17 nap!!! Meglesz az!!!!!
Nono!!! nem ér!! Te is pont ezt írtad!!!!

Enyém kisebbik kölök hétfő óta szinte folyamatosan lázas. Virusos a torka. Azt hiszen nem ússzuk meg az antibigyót: eddig oszcilloizét kaptunk, de ha holnapig nem változik a helyzet, akko az következik. (mondjuk amióta bölcsibe jár, most először beteg -szóval nem mégsem olyan rossz a helyzet). Éjjelente közöttünk alszik most - hát nem hiszitek el, mit össze tud nyüszögni, mászkálni, matatni, forgni.......
Az a jó, vagy rossz -má' nem is tudom eldönteni-, hogy Nimród ritkán lázas - na de akko nem egy-két napot, hanem tartósan.
Fanni is szintén ritkán szokott lázas lenni, de ő akkor sem tartósan -asszem ez még jobb 8) 8) 8)

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


sziasztok! bocsánat, kicsit eltűntem..apa folyton itten dolgozik, alig jutok géphez, nam eg valaki mindig beteg, semmi extra, csak taknyos köhögős...én nem oltattam senkit, nem is akarok, de mindig paráztatnak ezzal a h1n1-el, meg egyebekkel....na mindegy, nem kell róla tudomást venni, szerintem direkte piszkálják vele a népet! Jobb téma úgysincs mostanság a tv-nek....

Kis Vinci újra náthás lett, megfázott a hoszszú séta alatt szerintem, pedig már 2 napja nem volt semmi baja...fogak jönnek folyamatosan, nagyok most épp suliznak, remélem karácsonyig, meg utána se lesznek betegek...

Nagyon várjuk már a karácsonyt! Gondolom ti is! Vinci felkelt...mennem kell! majd jövök olvasgatni! Kismamáknak nőjön csak az a pocak!!!!!Jó egészséget!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?