Új privát üzeneted érkezett!

Barbi nem sikerül a vonalzó?

Kép
Kép
szintus
 
 


nagyon úgy tűnik...
megcsináltam, csak nem tudom hová kell beilleszteni a linket...
hbarbi80
 
 


Bakker... a másik linket másolgattam jobbra-balra, de nem működött... :)

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 

 
 

szintus: Szex jó kérdés. Nekünk az inszem után egyszer volt csak, mert mondták hogy dolgozzunk rá. De nem esett jól. Sajnos, pedig az összebújás része hiányzik, a párom szerencsére elég türelmes. Szerinted lehet a szexből gond?

barbi: Látom sikerült a vonalzó. Ügyes vagy.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! Mar reg nem jutottam ide a gephez, de most igyekeztem mindent bepotolni, atolvasni. Szoval: ma voltam dokinal es megkaptuk az elso fenykepet. Jo helyen van beagyazodva, de sajnos szivhang meg nem volt.
A vitaminokrol: Elevitet szedek en is es a doki is ezt javasolta, meg Magne B6-ot- foleg azert, mert ahogy Ti is mondtatok, egy kicsit gorcsolget odalent.
A statisztikahoz: Erika a nevem, 30 eves vagyok, fogorvos, a parom 33, es ez az elso babank.
Es vegul egy figyelmeztetes: most mindannyiunk igyekszik a leheto legegeszsegesebben enni, sok gyumolcs meg salata. Nehany napja legelos napom volt, nagyon sok szupermarketben osszevasarolt gazt megettem, es estere szepen bepottyosottem- noha tudom hogy nez ki a rubeola,es ez nem olyan volt, de azert az ember, legalabbis en, hajlamos panikolni...Aztan kiderult, hogy a fincsi vegyszerek voltak a gazokrol- es azota tobb betegem is panaszkodott hasonlo kiutesekre. Szoval csak ovatosan az egeszseges taplalkozassal!
geri79
 
 


geri: Gratula a babafotóhoz. Hányadik héten és napon voltál? Csak mert nem akarok jövő héten aggódni, ha mégsem lenne még szívhang. És elkaplak mint fogorvos: az egyik alsó bölcsességfogamból kitört egy darab. Nem fáj, de szerintem nem ártana megcsináltatnom. Szerinted be lehet egy ilyen bonyolult fogat terhesen? Elég rossz helyen van, nehezen hozzáférhető. Bocsi, hogy így kihasznállak rögtön. :oops: :lol:
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Majus 1.-en volt az utolso menstruaciom.
Ha a fogadbol kitort egy darab, nem jo halogatni, mert elobb-utobb fajni fog, es az biztos nem tesz jot a babanak. En ugy szoktam csinalni, hogy ilyenkor teszek egy ideiglenes tomest, hogy ne romoljon tovabb, es miutan megmoccant a baba szinta barmit lehet csinalni.
geri79
 
 


geri: Köszi. Akkor te már sokadik héten vagy, nem számoltad még ki?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky:Szivesen.
De, kiszamoltam, 3 nap mulva leszek 6 hetes. De a doki megis 4-5 hetesnek titulalt. De ilyenkor szerintem meg fugg a muszerek -uh-pontossagatol is, hogy mennyit lehet latni rajta, ugyhogy nem aggodom kulonosebben . Es ha mar igy beszelgetunk, hogy is kell egy vonalzot beilleszteni, mert kiderult, hogy teljesen egyugyu vagyok ehhez.
geri79
 
 


Csoda tortent! rajottem:
Kép
geri79
 
 


Sziasztok,

Vicky, szülésznőt is lehet választani! Sokan azt javasolják, hogy inkább azt érdemes!

Geri, nagyon durva, hogy mennyi vegyszer van a gyümikben, érdemes inkább piacon vásárolni és inkább a nem túl szépeket és nem túl nagyokat. Csak most jön a kérdés, hogy kinek van ideje járni a piacot…
Fotót nem töltöd ide fel?

Lányok, ti hányadik hétig akartok dolgozni? Megy valaki táppénzre majd?
lara
 
 


Lara!

Én Kb jövő héttől táppénzen leszek, de én a fix munkahelyemen felmondtam áprilisban. Így anyagilag jobban járok, mert apa felveszi a GYES-t, én meg ugye táppénzen leszek.
Be vagyok jelentve a cégünkbe, de kereső tevékenységet csak Apa folytat majd papíron.
Egyébként változó, hogy ki meddig dolgozik. Volt kolléganőm, aki 36. még ott ugrált. Én Lucával kb félidőig voltam, mert iszonyat hányós voltam. Meg volt, hogy délben ki kellett mennem aludni a WC-re... :roll: :oops:
Vendég
 


sziasztok.

Szintus,neked lessz olyan kismamakonyvecsked vagy mi?azt hol adjak es milyen adatok mennek bele?
ugy nez ki hogy a hivatalos vizsgalatokat a korhazban csinaltatja velem a doki.Tegnap mentem a laborpapirert,kell mennem a transfuziologiara is.
vizeletet te otthonrol viszel vagy ott kell pisilni?

vicky drukkolok a szivhanghoz,azert igy valamivel nyugodtabb az ember.
nekem majd csak juliusba kell visszamennem.

sex,mi voltunk egyutt azota hogy tudom babas vagyok.nekunk nem volt gond ugyanolyan volt mint eddig.

A dokitol kerdeztem hogy nekem most mit kell maskent csinalnom,azt mondta eljem ugy az eletem mint eddig.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Nagyon édes Máté és Lucababa.

Én tegnap voltam a munkahelyemen (posta), s bejelentettem, hogy aug. 1-től visszajönnék dolgozni. De mondtam csak a szabit veszem ki, s szept-től viszont táppénzen leszek. Azt mondták rendben. Most gyesen vagyok, s nem szerettem volna, ha ebből számolnák ki a gyedemet.

Monyó! Amit a dokinál kaptál papirt, azzal a védőnőhöz menned, s ő kiállítja neked a kiskönyvet. Meg a további vizsgálatokhoz ő adja a beutalókat. Neked már volt szívhangot?? Gondolom, jó volt hallani.

Én is mindig úgy szerettem hallgatni, ahogy dobog a kis szívecske.... :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Marya nekem nincs es nem is lessz vedonom.
akkor kiskonyvem sem lessz,na sebaj.

igen volt szivhang,4,3 mm es a baba. :D

Kép
monyo83
 
 


Geri, tök szép a vonalzód!

Lucab, én is láttam már 36 hetest dolgozni, hát ki hogy érzi…de úgy olyan gyorsan elszalad a 9 hónap, csak a munkával foglalkozni észre se veszi az ember és már szül. Ez nem jó 

Monyo, én a jövő héten elmegyek dokihoz, vagyis akkor leszek 6 hetes, de mivel nem 28 napos a ciklus, ezért inkább fiatalabb a terhesség (most lehet 4+2, holott az utolsó menst.-tól számolva meg 5+0). Én úgy számolom, hogy a baba akkor lesz kb. 23 napos, és úgy tudom, hogy a 21. naptól dobog a szíve. Ezért próbálom úgy időzíteni, hogy a 21. nap után menjek. Neked a 6 hét 1 nap az reális?
lara
 
 


Monyó!

Védőnőt nem kell választani, hanem a területileg illetékes védőnőd lesz. Havonta kell menni hozzá, legalábbis nálunk igy van, s ő nézi a vizeletet, vérnyomást, súlyt. Szülés után pedig eleinte hetente látogat, majd havonta.

Kiskönyvnek kell lenni, mert abba írják bele a vizsgálatokat is.

Lara! Drukkolok, hogy legyen szívhang!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Lara en a fogamzastol szamitott(maj13tol) 27ik nap mentem dokihoz szivhangkukucsra(jun 09)
20nap meg csak petezsak volt.
Nekem realis a 6+1.

marya nalunk nem igy van.kellene egy helyre mennem ahol tudom hogy adnak kiskonyvet es ott van terhesgondozas is de oda nem megyek.Nem akarom hogy agyon csesztesenek.
Kiskonyv nelkul is lehet szulni.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok, voltam magánrendelésen, délután 6 felé lesz eredmény a vérvizsgélaté. Izgi.
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!

Geri, gratula az első fotóhoz :) Amit a zöldségekről írtál, elég durva, az ember nem is gondolná... Nálunk itt van piac, de az árusok nem a helyi nénik-bácsik, hanem zöldségesek, akik ugyanúgy a nagybaniról szerzik be az agyonvegyszerezett árut.

Monyo, nálatok nem kötelező a védőnő? Nálunk a védőnő-doki által töltött kiskönyv kell ahhoz, hogy egyáltalán gyedet-gyest kapjon az ember. Ha nem tudod igazolni, hogy x. alkalommal megjelentél, nem jár a pénz.

Nmarya, képzeld, nálunk a 14 hónap alatt 2x járt a védőnő.... Úgy látszik mindenhol más a szokás...
husoka
 
 


Szisztok,
2 éve én a 21. napon voltam dokinál, de akkor még nem volt szívhang.
Most kb. 21-22 napos lesz holnap... hát majd meglátjuk... :)
hbarbi80
 
 


Husoka!

Első gyerekemnél nálunk többet járt a védőnő, mint mikor a második megszületett. Akkor kb. féléves koráig jött, atán mondta, hogy ugyis rutinos vagyok, azért nem jön. Ha lenne problémám majd hívjam. Nekem amúgy tök rendes a védőnőm. Mindenben segít.

Azért az durva, hogy nálatok csak 2-szer járt. És mikor mentetek tanácsadásra, akkor se találkoztál vele?

Már csak holnap lesz ovi, s megkezdődik a nyáriszünet. Nálunk már Levente alig várja, hogy vége legyen az oviba, pedig csak félnapos. Ebéd előtt hozom haza.

Ezt olvastam ma:
Sólyom László köztársasági elnök nem ért egyet gyermekgondozási segély (gyes) időtartamának három évről két évre csökkentésével, ezért nem írta alá a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényt, valamint az egyes szociális tárgyú törvények módosításáról szóló jogszabályt - közölte Köztársasági Elnöki Hivatal csütörtökön közleményben az MTI-vel.

Lehet, hogy szerencsénk lesz, s megmarad a 3 év. :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


husoka,ilyen gyes gyed dologhoz nem ertek,mert nekem az nem lessz,nincs munkaviszonyom.
ha valaki szeretne ilyet akkor gondolom nalunk is kotelezo.

Mia szoritok gyere majd a hirekkel.vegul hova mentel?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok,

Védőnő: az elsővel NAPONTA jött, ha kellett, ha nem. Már nekem volt kínos, hogy most mivel szórakoztassam, mert már nem volt semmi kérdésem. Eljött, leült a kanapéra és nézett maga elé…A másodikkal másik védőnőm volt, ő 1-szer volt nálunk életében, utána csak a havi tanácsadáson láttam. Ott látta, hogy még élünk és elkönyvelte magában  Szóval eléggé eltérő, hogy melyik védőnő mennyire lelkes.

Mia, majd írj azonnal, hogy mi lett az eredmény!!!!!!

Husoka, ha jól emléxem 4-szer kell megjelenni.

Szívhang: akkor nem 100%, hogy lesz. Jó hogy írtátok, akkor nem leszek elkeseredve, ha még nem lesz!

Nmarya, a 2010. április 30 előtt született gyerekekre még a jelenlegi szabály érvényes, vagyis 2 év GYED + 1 év GYES = 3 év. Csak az április 30 UTÁN születettekre igaz, hogy 2 évig maradhat otthon az anyuka!
lara
 
 


Lara!

A Blikk.hu-n olvastam ezt, 1 órája.
Eddig én is így tudtam, hogy 2010. ápr. 30-a után született gyerekeknél már csak 2 év lesz a gyed.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok,

a beta hcg értékem 198, a nem nőgyógyi szerint ez terhesség (csak meg kéne találni..) és az Euromedben voltam Topolyán. Egyébként a dokim asszisztense azt mondta, h ő is vérzett és csak 9 hetesen vették észre a babót neki, azt is kaparás előtt! Az milyen durva már. Egyébként holnap lesz 4 hetes csak (akárhol is van), dokihoz kedden megyek. Tudtok nekem mondani beta hcg-és értékeket? Szerintetek mi van? Semmim nem fáj amúgy.
-m-i-a-
 
 


hCG szint a terhesség alatt



Hetek az utolsó menzesztõl számolva hCG szint (mIU/ml)
3 5 - 50
4 3 - 426
5 19 - 7,340
6 1,080 - 56,500
7-8 7,650 - 229,000
9-12 25,700 - 288, 000
13-16 13,300 - 254,000
17-24 4,060 - 165,400
25-40 3,640 - 117,000

A nagy variáció miatt, ez a táblázat nem alkalmas a magzat korának megállapítására.

Kép
arvaerika
 
 


Az első szám a terh. heteket jelöli, pl 3.héten 5-50ig jó

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!
Kicsit ritkábban tudok jönni, a héten majd' minden nap dolgozom..
A jövő héten azért elmegyek a dokihoz kedden, meglátom mit mond.
Olyan jó olvasni Titeket, növekednek a pocakmanók. :lol:
Védőnőhöz Nálunk is kell menni, Ő állítja kis a terhesgondozási kis könyvet, abba kerül minden adat, a vizsgálatok, amit a doki beleír stb..

Üdv: Sziszi
Naplónk : www.mioten.freeblog.hu

Kép
sziszitündi
 
 


A béta HCG szint egyénenkét, sok mindentől függően nagyon különböző lehet, ezért van ez a széles érték-határ megadva minden terhességi héten. Információt az ad, hogy milyen mértékben növekszik/stagnál/csökken - ezért szokták kritikus esetben 3-4 napon át minden nap mérni. (Normál terhességnél kb naponta duplázódik.)
Az orvost nem kérdezted meg? Mikor beszéltek?
Amikor én méhen kívülivel kórházba kerültem 5 hetesen, 300 körül volt a béta HCG, és 4 nap alatt lement 10-re. (nekem "kiszabadult", és elhalt magától, ezért kerültem kórházba, és ezért esett le ilyen hamar ilyen alacsony értékre)
caramel
 
 


Köszi Lányok, ezt a táblázatot én is megtaláltam. Kedden megyek kontrollra és már nagyon nem is tudom mit érzek...Jó lenne, ha jó helyen lenne...de úgy félek.
-m-i-a-
 
 


Mia mikortol szamitva 4hetes a babad?
az a 67es ertek az is verbol volt vagy az mi?

ez a bhcg ez nagyon nagyon korai terhesegnek felel meg.

Kép
monyo83
 
 


12-től számolom, pontosan tudom, mikor volt esélye - csak aznap, abban a hónapban. A 67 vizeletből volt, de azt hiszem 62 volt, mindegy, de arra a doki se mondott semmit illetve nem tudta mi az, mert nem jelzőszám. Tehát innen számolva holnap lesz egy hónapos? Vagy a beágyazódástól kéne számolni, na az viszont lehet 17-én volt (onnantól a vérezgetés).
-m-i-a-
 
 


Mia,
nekem a m.k.-nél ami kb 7-8 hetes lehetett 21-én 18725 volt,és 2 nap múlva 23-án már csak 16049.Sajnos a mostaniról nem találtam semmit.

sutimano76
 
 


Mia, a 198 nagyon jó hír! Szorítok, hogy jó helyen legyen!
lara
 
 


Sziasztok,
Ma megyek délután bekukkantani a pockalakóhoz. :D
Nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz.
Ha megjöttem a adokitól, mindenképp leírom a fejleményeket.
Mindenkinek nagyon szépnapot,
Barbi
hbarbi80
 
 


Barbi, de jó neked, hogy ma látod! Azonnal irj, hogy mi volt!!!
Te hányadik héten+napon vagy?
lara
 
 


Sziasztok!

Nmarya, ezek szerint rutinosnak tűnhettem, pedig nem... Totál egyedül maradtam, mert anyós hazaérkezés után elment, váltotta volna anyukám, de ő bekerült a kórházba 3 hétre. Azért csak megoldottuk valahogy. :)

Monyo, azért nézz utána a dolgoknak, hogy megy ez nálatok, mert itt fél év munkaviszony kell a megelőző két évben. Az hogy most épp nincs munkád, lehet, hogy nem jelent semmit. Legalábbis amikor Mátéval terhes lettem ez volt még érvényben, sztem még nem változtatták. Ti mit tudtok erről?

Mia, ne aggódj, biztos minden rendben. Nekem sem fáj semmim, pedig elvileg már a 6. hétben vagyok... Egy hányáson kívül semmi terhestünetem.
A Hcg értékhez nem tudok mit mondani, mert nekem az előző terhességem alatt nem nézték, előszedtem minden laborpapíromat. Meg is lepődtem, hogy mindenki tudja, hogy épp mennyi az övé, és mi a normális érték...

Barbi, biztos minden rendben lesz! :) Várom én is a híreket.
husoka
 
 


Husoka itt direkt a terhesség elött kell dolgoznod,hogy
támogatást kapj az országtól!Ha a terhess.ideje alatt nem dolgozol sehol(vagyis elötte)akkor semmi sem jár!Max.családipotlék nevetséges összegben(még a pelenka felére sem futja)lepukkant ország ez a miénk(Szerbia :( :( :( )

Barbi várjuk,hogy mit mondott a doki!
:wink:

Monyo itt nincs sem kiskönyv,se semmi kötelező(gond.itt pl.a fogorvosra)nekem azért kellett az államiba járni(meg ugye oda is akartam),mert elötte munkaviszonyba voltam(de közben tönkrement az üzlet ahol dolgoztam)és azért kaptam 20honapon át támogatást,ami azért nagyon jól jött(most sajna nem lesz.... :( )
Még mindég várom a betegkönyvet,ezért is nem mentem dokihoz,de mostmár kezd elegem lenni a könyvelőböl,hogy nem csinálja meg....qrv.ra nem érdeke,hogy siessen(bunkó)
Irtam egy nap püt,nem tudom megkaptad-e.Azt irtam benne,hogy megtalálható vagy-e a poznanicin v.az iwiw-en,hogy megismerhesselek :wink: :wink: :wink:

Lányok ti vagytok az iwiw-en?Bejelöljük egymást???

Puszi,ma nincs valami jó kedvem..... :( :( :(

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok lányok,
megjöttem a dokitól.
4,7*3,1*4,1mm-es élesszélű petezsák látható... :D Képet is kaptam róla... :D
21. napos a pici.
Nagyon jó kedve volt az orvosnak, viccelődött, hogy pont 3 hete este 6-kor készülhetett... :D
Egyszerűen nem tudom letörölni a vigyort az arcomról...
2 hét múlva megyek újból, hogy addigra már lássuk a szívhangot is... most az még nem volt.
Szép hétvégét mindenkinek... nekem tuti meglesz.. :D
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Sziasztok!

Bekukkantottam ma az SZTK-rendelésre, mert hamar értem haza.
Eredmény:
Kép

Kisebb, mint sejtettem, mert 2 hete teszteltem először pozitívat, így akkor már úgy gondoltam, hogy 2 hete fogant. De doki szerint kb 5hetes lehet. Na ebben benne van, hogy nem rendszeres és a 28 nap köszönőviszonyban nincs a ciklusommal.
De csak hasi UH-volt és semmit nem mért, mert hétfőn megyek a saját orvosomhoz.
De ott van! És jó helyen van!!
Remélem van bébi a pacában és CSAK egy! :lol: :lol:
Vendég
 


Nóri... ez szuper...
Gratula a pocaklakóhoz!!! Gyöngyörű a fotó... :D
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Szintus, jobb kedved van? Mi a baj?
-m-i-a-
 
 


Mia drága és te hogy vagy?
Ma már jobban,de elég nagy szomorúság nyomja a család tagjait,ugyanis a párom anyukája nagyon beteg!Sajnos már nem sok van neki...és ez igy megvisel mindannyionkat!

Barbi gratula a pocaklakóhoz!

Nóri neked is nagy-nagy GRATULA!

Monyó merre vagyó?

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus, én jól vagyok, csak már nagyon kíváncsi. Ma is csináltam egy tesztet (lassan ez lesz a hobbim :) ) és persze pozitív, kicsit émelyegtem ma (de beképzeltem biztos :) ) és végre elmúlt a vérezgetés. Hétfőn megyek a dokihoz délelőtt, szorítsatok!
Nagyon sajnálom Anyósodat! :( Kitartást és sok erőt nektek! ( bejelölhetjük egymást poznan felőlem, kerestelek is, de úgy látszik rosszul..:) Megírod a neved priviben?)
-m-i-a-
 
 


Szia Szintus,
nagyon sajnálom anyósodat, én a nagymamámmal vagyok haosnló cipőben... sajnos neki sincs sok... a dédunokáját valószínűleg már nem látja... sajnos... :(
kitartás...
priviben megírtam a nevem, hogy megtalálj iwiw-en.

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Lányok...
jut eszembe... iwiw-en aki akar megtalál e-mail cím alapján.
A profilomban megadott msn azonosító alapján megtalálni.
Fotó nincs, de majd töltök fel. :)
Pussz mindenkinek
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Monyo, nagyon eltűntél...remélem minden ok!!!
-m-i-a-
 
 


Na sziasztok, csak reménykedtem, hogy ide kerülök "hivatalosan" is, de tegnap 27 napra megjött... :x :x :x
Úgyhogy akkor minden jót és kellemes babavárást mindenkinek!
Vivi
Vendég
 


Sziasztok!
Most találtam rátok, remélem nem gond, ha csatlakozom hozzátok. Csütörtökön voltam dokinál, aki 7 mm-es petezsákot látott és azt mondta 5 hetes pocis vagyok. 1 hét múlva ismét megyek hozzá, remélem minden rendben lesz és már valami lesz is látható abban a kis zsákocskában. :)
Magamról annyit, hogy 29 éves vagyok és már van egy 6 éves leányzóm. Párommal másfél éve vagyunk együtt.A tervezett lagzit a baba miatt kicsit előrébb hoztuk. Kisebb pocival elviselhetőbb lesz a felhajtás. Ha minden jól megy a nyár végén lesz a lagzi.

Boldog baba várást mindenkinek!
agicca79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?