Új privát üzeneted érkezett!

Na pont ez hiányzott!
Az anyámtól megkaptam, hogy nehogy emeljek a Paroxaton, ha nem vagyok jobban, ne drogozzam a gyereket, mennyit ártok vele!  Most megint tök kivagyok, nem értem, miért csinálja ezt,mert egyébként annyira segítőkész és aggódik értünk, tudom!
nono77
Budapest
 
 


Nono nem a Paroxáttal ártasz a babádnak, hanem a pánikbetegséggel. Anyukád gondolom nem beteg. Ő nem tud megérteni, hogy mennyire tönkretesz téged ez a nyavalya. Ne foglalkozz vele (bár tudom, hogy nem könnyű). Hallgass az orvosodra, ő tudja jobban, ha ez kell, hogy nyugodt legyél akkor szedd azt a gyógyszert, mert a stressz is átmegy a babába.

csepp24
 
 


@csepp24:


Látom, hogy Bach-cseppeket szedsz. Talán megpróbálhatnám, mielőtt gyógyszeremelésre kerül a sor. De nem sokat tudok róla, bár találtam ey oldalt, ahol sok minden van, és rendelni is lehet tőlük.
Azt írják, terhesség alatt is szedhető, bár nem tudom, mert vannak olyan növények bennük, amit viszont nem ajánlanak (orbáncfű pl.). Azt sem tudom, hogy a negyed paroxat mellé lehet-e szedni, bár azt írják, igen. Kéne valaki szakember, aki korrekt válszt tudni adni, neked ki segített, kit kerestél meg? Nem akarok dög lenni, de hát ugye aki el akar adni valamit, az mindenre rámondhatja, hogy nem árt, én meg már félek minden cucctól, amit a gyerek is kap.
nono77
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!


Örülök, hogy találtam végre egy nekem való fórumot J


Röviden rólam: 3 éve küzdök több-kevesebb sikerrel depresszióval. Gyógyszert is szedek (citalopram) és pszichoterápiára is rendszeresen járok. Kétszer is megpróbáltam letenni, az elsőnél még túl korai volt (a párom unszolására hagytam akkor abba, bár a pszichológusom többször is finoman próbálta jelezni, hogy szerinte még nem kellene abbahagyni a gyógyszeres kezelést). A második alkalommal (idén márciusban) minden nagyon jól indult (a pszichológus is támogatta, hogy abbahagyjam mind a gyógyszeres mind a terápiás kezelést), viszont miután abbahagytam, volt két nagyon durván stresszes hónapom a melóban (folyamatos, gyakorlatilag minden nap (beleértve a hétvégét is) legalább 12 óra meló, határidők stb), mellette első közös lakásvásárlás és esküvőszervezés.  Az eredmény az lett, hogy az esküvő előtt egy hónappal gyakorlatilag odajutottam lelkileg, hogy majdnem  elmaradt az esküvő is. Rohantam vissza a pszichomókusomhoz, aki szerencsére összekapart az esküvőre (persze gyógyszer is kellett). Most újra jól vagyok, de egyelőre a gyógyszert nem merem abbahagyni. Viszont nagyon-nagyon szeretnék kisbabát… De nem tudom, hogy antidepi mellett ez mennyire lehet. A pszichomókus folyamatosan nyugtatgat, hogy nem én lennék az első, aki antidepi mellett szép és egészséges bébit hoz a világra, és az anyukám is támogat (nyugdíjas védőnő és mellesleg ő is depivel küzd már jó ideje). A párom aggódik, folyamatosan rajta van, hogy hagyjam abba a bogyit, és utána legyen csak bébi-projekt. Ő az optimizmus mintapéldánya (hál’ istennek, egy családba egy depi emberke bőven elég J ) és nem mindig tud 100%-san megérteni (persze ezért nem haragszom rá, a nagy gázok idején eddig szerencsére mindig kitartott mellettem).


Na szóval ebben kérném a segítségeteket. Többen írtátok, hogy frontin/xanax szedésével csináltátok végig a terhességet. Esetleg van abban tapasztalatotok, hogy antidepi mellett hogy s mint volt, illetve a dokitok hogy reagált ilyenekre?


Tervezem, hogy elmegyek a párommal közösen genetikai tanácsadásra is. Illetve most kértem időpontot a nődokimtól is és neki is jönne a nagy coming out (eddig még nem mondtam neki sem a bébi terveket, sem pedig, hogy mindezt lehet, hogy antidepi mellett kell majd…)


Szóval tele vagyok kétségekkel és szorongással. L


Minden tapasztalatot, tanácsot előre is köszönök!

balnika
 
 


@nono77:


Én is a neten nésztem utána a Bach virágcseppeknek. Én itt töltöttem ki a tesztet:
http://www.naturterapia.hu/fomenu/onlin ... teszt.html
Kőszegi Zsuzsanna kineziológus, Bach virágcsepp terapeuta. Felhívtam telefonon, miután kitöltöttem a tesztet és meg is rendeltem a cseppeket. Nagyon aranyos, kedves volt. Érezhetően érdeklődött, mondta, hogy ha elfogy az első adag, akkor mindenképp hívjam, tudni szeretné hogy vagyok. Ha nem vette fel a telefont visszahívott. Gyógyszert lehet mellette szedni, csak homeos cuccot nem. Nekem mint ahogy eddig is írtam sokkal többet segít(ett), mint előtte a Cipralex. A 3-4. napon nagyon jól éreztem magam, aztán ahogy írják is jött egy kis hullám, de csak egy napig tartott. Akkor vettem be fél szem Xanax SR-t. Most kezdtem a harmadik hónapot. Azt mondhatom, hogy ha nem is 100%-osnak érzem magam, de legalább 95%-osnak igen. Olyan mintha végre kijutottam volna abból a bizonyos gödörből. Rossz gondolatok szinte már teljesen eltüntek, ha van is egy pillanatra és nagyon-nagyon ritkán. Brutál félelem érzetem teljesen megszünt, nem kattog folyamatosan az agyam ezen a betegségen, nem térek újra meg újra visszabele, nem fordulok magamba. Érezhetően jól vagyok, jól érzem magam. Szóval Nono én csak ajánlani tudom, személyes tapasztalatom mellett. A közelemben találtam bach terapeutát, úgyhogy most már vele kevertetem ki a számomra megfelelőt. Azért is néztem ennek is utána, mert ugye kisbabát szertnénk mi is. Nem akarok (ahogy itt mindenki) gyógyszert szedni, bár egy évvel ezelőtt még el nem tudtam volna képzelni gyógyi nélkül. Most meg érzem, hogy nincs rá szükségem. Szóval ezeket a cseppeket igen is lehet terhesen szedni nem ártasz a babának, azért van a tanácsadó, hogy segítsen neked összeállítani. Én ha végre összejön majd a baba, bisztos vagyok benne, hogy fogok szedni.

"Üdv" itt bálnika. Sajnálom, hogy hasonló cipőben jársz. Az én párom is 100%-an mellettem áll, de ő is azon van, hogy gyógyit ne szedjek, ha nem muszály.
csepp24
 
 


@csepp24:


Köszi, ma elég sokat nézegettem a netet, és láttam az általad megtalált oldalt is. Én félek egy kicsit a hullámoktól, bár én a leírás alapján azt gondoltam, hogy hosszabb lehet a mélypont. Abba nem szeretnék kerülni, ettől tartok. Végül az egyik bach terapeutával telefonon beszéltem , és azt javasolta, hogy a rescue (elsősegély) -cseppeket próbáljam ki, kicsit intenzívebben, naponta szedjem egy hétig, hátha kihúz a csávából. Az ugye gyorsabban hat, viszont nem terápiás. Most erre vadászok, mert 3 elég nagy budapesti gyógyszertárban nem tartanak.
Kipróbálom, hátha. Nagyon bíztató, amiket írsz!! De nagyon jó neked:)) Úgy vágyom erre az állapotra.
nono77
Budapest
 
 


@balnika:


Hát üdv!
Én sem vagyok régi itt, viszont pánik-ügyileg igen. Most 22 hetes vagyok, és napi 1/4 paroxattal tengődök, sajnos szó szerint mert nem vagyok jól, erős szorongásos tüneteim vannak. Alkalmanként szedtem egy pár hétig xanaxot is. 
Leírom neked a tapasztalataimat: nem volt könnyű gyógyszert csökkenteni, de elég jól sikerült, és napi 1/8 paroxatnál estem teherbe. Na az már semmi. Tök jól voltam. Csak arra nem számítottam, -bár benne volt a pakliban- hogy már az elején visszaesek. Akkor szedtem xanaxot. Aztán később is kellett. Nem is volt baj, amíg úgy a 20. hét tájékán rá nem eszméltem, hogy mit is tettem a babámmal, mérgeztem szegényt! Persze a magyar egészségügy is nyomott rám stresszt a szűrővizsgálatokkal, és ez sem elhanyagolható tény ám!! Jött a völgy...
Amit én gondolok, és érzek: senki nem fog neked egyértelmű dolgot mondani a gyógyszerekről, mindenki más véleményen van! És mégis neked kell döntened, ami akkor már nagyon nehéz, ha nem vagy jól! És sokkal súlyosabbnak érzed a kérdést, mint most! Szóval a tutit senki nem fogja megmondani, még a gentikus sem, hogy "persze nyugodtan szedje, biztosan nem lesz baj". A kedvencem, amikor azt mondják, "valószínűleg"! 
Talán még a család sem tud ebben segíteni, mert nem érzik át, mennyire elviselhetetlen tud lenni a betegség!
Szóval: ha újra kezdeném, biztosan megtennék mindent, hogy gyógyszer nélkül álljak neki, de nagyon-nagyon felkészülnék arra, hogyha rosszabbul leszek, mit tennék! Az sem biztos, hogy jó, ha minél több embert megkérdezel, mert mindenki mást mond, és esetleg csak összezavar! Tényleg kell valaki, akiben megbízol, és ő ad iránymutatást.
Mindenesetre nekem az itteni kismamák elmondásából sokkal kevésbé kockázatosnak tűnik a gyógyszerszedés, mint ahogyan azt egyik-másik pszichiáter vagy nőgyógyász gondolja. De ez még semmit nem jelent, ez csak egy benyomás. Én nem szabad a gyógyszertájékoztatót olvasgatni terhesen!!!
Remélem valamit segített, kicsit káoszos lett, de szerintem vannak bizonytalanságok bőven ezen a területen.
nono77
Budapest
 
 


Nono ezek a rosszabb hullámok már nem olyan durvák, voltak, és lehet, hogy még nálam is lesznek, de ha belegondolok, hogy milyen volt amikor nagyon durván elkapott, ahoz képest ez semmi. Én is olvastam az elsősegély cseppekről, szedd nyugodtan, sokat segít. Ha patikában nem találsz neten is tudsz rendelni.
csepp24
 
 


@csepp24:


Ma beszereztem az "elsősegély" cseppjeimet, majd nemsokára kipróbálom. Nagyon kíváncsi vagyok... Azt mondták, egy ideig - egy hét? - szedjek minden nap 4x4 cseppet. Nekem ez kicsit soknak tűnik, de majd kiderül. Gondolom baj nem lehet belőle, vagy ilyesmi, ha esetleg sok lenne?
nono77
Budapest
 
 


Balnika annyit még, hogy nekem a nőgyógyászom, a védőnőm is azt mondta, szedjem, ha nem vagyok jól, az a kisebbik rossz. A genetikus szerint probléma lehet az is, ha nem alszik, eszik az ember rendesen, mert nincs jól. A pszichiáterem nagyon gyógyszerellenes volt, most megyek majd hozzá, kiíváncsi vagyok, mit mond ebben a helyzetben.
nono77
Budapest
 
 


Nono nem sok ez az adag, én is ennyit szedek. Szerintem ne csak egy hétig szedd. Megáltod, hogy max. 2-3 nap és érzed, hogy jobban vagy.
csepp24
 
 


nono77
Budapest
 
 


Nono, nagyon szépen köszi az infókat! Sikerült megnyugtatnod . Egyelőre úgy tervezzük, hogy köv. év elején kezdünk el dolgozni a bébi projekten, addigra megpróbálok jól lenni, lehetőség szerint gyógyszer nélkül. De mindenképp ki fogok dolgozni a pszichomókussal és a nődokival egy B verziót is, hogy mi van ha mégsem megy gyógyszer nélkül...
Egyébként is Czeizelt terveztem, hogy felkeressük genetikai tanácsadáson, és ez a video ebben tovább erősített, remélem ő majd a páromat is meg tudja nyugtatni, engem ez a video nagyon meggyőzött. (már ha sikerül majd hozzá bejelentkezni és nem kerül egy vagyonba). Igazából pszichomókus is mindig ezt mondogatja nekem, amiről a videoban Czeizel is beszélt, de azért egy genetikustól ez hitelesebb.
Kíváncsi vagyok a bach-virág cseppek hogyan hatnak majd. Egyszer már próbáltam, de akkor a depitől teljesen függetlenül, ajándékba kaptam egy üvegcsével, viszont nem szedtem terápiásan, csak ad-hoc, amikor éppen eszembe jutott, így persze hatása sem nagyon volt. Viszont, ha nálad beválik, akkor elgondolkozom rajta én is.
balnika
 
 


@balnika:


Nagyon drukkolok, hogy összejöjjön gyógyszer nélkül. Van rá jó esély, hogy menni fog. Én sajnos 13 év alatt nagyon hozzászoktam, szerintem ezért nekem sokkal nehezebb nélküle, mint a kevésbé rutinosaknak.
nono77
Budapest
 
 


ssophie
Mi van veled? Hogy alakult az utazás? Hogy vagy? Elvagy a növényes bogyóddal?
nono77
Budapest
 
 


Nono mi újság? Sophie, hogy sikerült az utazás?
csepp24
 
 


Hali!
Szedem a cseppemet, bár kevesebbet. Hát nem nagyon látványos a dolog, de már egy ideje kicsit jobban vagyok, hátha a csepp segít még ebben.
A pszichiáterem szerint emelni kéne a gyógyszeremen, egy felet kée szedjek. Nagyon nem akaródzik. Szerinte kicsit túlaggódom a gyógyszerszedés miatti félelmemet a babára nézve.
És akkor a nagy kérdés: mekkora  szorongás és idegeskedés, ami mellett már inkább több gyógyszert szed az ember, és mennyi, amit inkább elvisel, de ne kelljen több bogyó? Szóval hol a határvonal?
nono77
Budapest
 
 


Sziasztok!

Voltam genetikusnál. Elmondtam neki mit szedek,majd nem, hogy az jött le,h ezt szedi? Maga minek jöt ide,,,, mások 3 vagy 4 szemeket szednek és terhesek ugy mennek oda..... na jo,nem igy,de hát ilyet. Azt mondta, hogy már holnaptol lehetek terhes:) A terhesség 5. honapjáig szinte nem számitanak,vagyis a minimális gyogyszer nem. A 6. honaptol kell letenni,akkor alakul ki a pici idegrendstere, a szoptatás az más,ott valoszinümajd többet kell szedni,akkor majd ott el kell dönteni,tehát valoszinü nem lehet szoptatni. Azt mondta, hogy az a tapasztalata, hogy amikor terhes a nö, akkor valami kipattan az agyukbol, tehát arra gondolt, hogy a gyogyi nem kell. 


Balnika: Czeize lnem rendel,ö már beteg. Papp Csabánál voltam én is,pedig Czeizelhez akartam. Tudok tel. számot is, ha gondolod. Kb. egy honappal elötte kell bejelentkezni.

Nono! Tényleg ilyen jok a Bach cseppek?




sszandra
Szolnok
 
 


Nono a szedd napi 4x4 cseppen, úgy hatásos! Különben a sos cseppeket akár fél óránként is be lehet venni. Viszont 4 cseppnél többet felesleges egyszerre szedni, mert nem hat gyorsabban. 

Szandra ez jó hír, akkor hajrá bab projekt!

csepp24
 
 


@sszandra:


Hááát... szóval nem tudom pontosan, mennyire is jók a cseppek, mert eleve nem szedem a 4x4-et, csak 2x4-et, így jön ki. Peid mindig megfogadom, hogy ma normálisan beszedem.
És közben elkezdtem terápiára járni, meg sok munka, meg sok séta és a cseppek, valószínűleg együtt hat minden, de csak egy icipicit, szóval elég labilis jobb állapot ez...

Miért van rossz hatással a baba iderendszerére a gyógyszer az 5. héttől? Mindig azt mondják, az első három hónap a gáz...
nono77
Budapest
 
 


Hello,

köszönöm a kérdést, végül minden rendben volt az utazással. Hazaértem egész jól éreztem magam, csak mostanában elkap a depi, nem tudom ez hormonálisan van e így a 3. trimeszterben. Volt egy kis koccanásos balesetem, semmi komoly, de azért bevittek a kórházba, hogy baba jól van e. Lehet ez váltotta ki ezt a szorongást, hogy az ember bármikor meghalhat....pffff. egyenlőre mostanában a növényit sem szedem, csak rossz éjszaka, mert az allergia miatt nem kapok levegőt. ez ugye egyenesen kiváltja a szorongást, pánikot....
Néha meg eszembe jut, hogy már nem sok van hátra, és úristen mit kezdek én egy babával?? szeretni fogom?, lesz szülés utáni depi??? és akkor elkezd kattogni az agyam, és jól belendülök..
nyilván rossz az is, hogy nincs már munkám. szóval így telnek a napok.:(

ssophie
 
 


Sophi jó anya leszel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Imádni fogod a babádat! Én már csak tudom, tapasztalatból beszélek, két lányom mellett. NEM LESZ SZÜLÉS UTÁNI DEPID! Aggódás az lesz, az soha nem múlik el, de ez jó. Én is féltem és aggódok a gyerekeim miatt, most pl. azért mert a kisebbik ma kezdte az iskolát, ő nem olyan mint a nővére, félősebb, nehezebben viseli a változásokat. 

Nekem a legnagyobb boldogság az  volt amikor rámtették pici lánykámat amikor megszületett, akkora boldogság hormont kaptam, hogy elmondani nem tudom. A világon a legnagyobb élmény, véleményem szerint.

Nono mi újság? Emelted a cseppeket?
csepp24
 
 


@ssophie:


Miért nem szeded a növényi bogyót? Az jó volt kicsit, nem? Rossz lehet neked most, remélhetőleg csak átmeneti időszakról van szó.
nono77
Budapest
 
 


@csepp24:


Emeltem a cseppeket, de nem igazán jöttek be sajna azt kell mondanom, elég rendesen szorongtam akkor is. :( Talán nem hittem benne eléggé... komolyan, lehet... Vagy csak több idő kellene.
Talán a terápiás, személyre szabott cseppek kellettek volna, de azt már nem fogom tudni kipróbálni, mert 4 hónap múlva jön a baba.
Sajnos azt kell mondanom, gyógyszerfüggő vagyok, és lehet, hogy nehezen nyitok (tudat alatt) más megoldás felé. De talán egyszer mégis...
nono77
Budapest
 
 


@nono77:


nem szedem, mert nincs most rá szükségem. Akkor azoktam, ha nem tudok aludni, meg ha nagyon rajtam van a para. feleslegesen meg nem akarom lenyugtatni a babát. biztos lesz még olyan mostanság, amikor szükség lesz rá, amíg nincs, addig próbálom hanyagolni. Ebben mondjuk az a jó, hogy mivel növényi, nincs hozzászokás, tehát nem kívánom vagy ilyesmi. Pl., nekem a xanax kb. olyan mintha meginnék 1 pohár sört, nagyon nem használ.
ssophie
 
 


sziasztok!


hogy vagytok ebbe a frontos időbe?
kismamik, ti hogy vagytok? babócátok?
hát én még mindig nem jutottam vissza a dilidokihoz, pedig már 3 hónapja kellett volna.


majd biztos kapom a lecseszést, hogy hol voltam, de ez van. hosszú volt  a nyári szünet, de már ovi van, egyik nap csak eljutok. 


mazsics
Pécs
 
 


Sziasztok!

Én elég rosszul voltam a mult 7en. Már csak negyed szemet szedek a fevarinbol és szerintem annak a hatása volt,egész 7en depis hagulat, vasárnap már nagyon,azon gonolkoztam,mit vegyek be. Végülis kifeküdtem napozni 2 orára,meg helyreraktam a gondolataimat, hála Istennek elmult. 
Még mindig nem probálkozunk,mert most a betadine kupot használom,voltam nödokinál,azt modta 14et tegyek,mert fehér bövebb folyásom volt,legalább kiöli a gombacsirákat,ha vannak,aztán go:)


sszandra
Szolnok
 
 


Kismamik hogy vagytok? Többiek? Anyucik a babákkal mennyire nehezek a napok?
csepp24
 
 


Halika!
A 26. héten járok, a paroxatomból nagyon kicsit többet szedek. A frontok nem nagyon tesznek jót a hangulatomnak, na meg kicsit ideges vagyok a gyakori haskeményedésem miatt, bár az orvos szerint semmi gond.
A kicsi lányom sokat mozog, és egyre nehezebb, már kicsit nehezebben bírom a munkát is, mint korábban, főleg az üldögélést a számítógép előtt. De gondolom, ez természetes, hiszen jön a 3. trimeszter.
Többiek?
nono77
Budapest
 
 


Nono kitartást, már egyre közelebb a cél. Biztos minden rendben van lánykáddal, ha az orvos azt mondja. Meddig dolgozol még?
csepp24
 
 


@csepp24:


Háát, még szept-okt terveztem, vagyis a két utolsó hónapot otthon, de a hét elég strapás volt, így azt hiszem legalább egy hétre elmegyek betegszabira.
Sok gyerekkel és felnőtttel találkozok a munkám alatt, már most elég sokan betegek- náthásak- így félek egy kicsit, de tömöm magamba a c-vitamint. Az a jó, amikor elmegyek egy családhoz látogatóba, és amikor ott vagyok, akkor derül ki, hogy többen is betegek...

nono77
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi ujság? 

Sok idö után,ma volt egy pánikrohamom,de nem kellett annyi gyogyszerrel potolnom,mint rég. Nagyon lecsökkentettem a napi adagomat,nem alszok vmi tul jol,szerintem ez jött ki rajtam. Pedig már el akarjuk kezdeni a babaprojektet. Elvileg ma kell megjönnie,aztán peteéréskor go:)

Mazsics,voltál már dilidokinál?

Nono77,hogy birod a munkát?

Többiek? Ungeszbugesz? Reni33?

sszandra
Szolnok
 
 


Nono meddig szedheted a paroxátot? Mondott valamit az orvos erről?  Jobb, hogy emeltél az adagon? 

Sophi hogy vagy?

Szandra milyen gyógyszert szedsz? Drukkolok, hogy hamar összejöjjön a baba.
csepp24
 
 


Hali!
Nehezen bírom a munkát, a sok mászkálást, már jó lenne otthon. Nemsokára...
Jobb lett, hogy emeltem a gyógyszert, bár a pszichiáterem azt mondaná, hogy a tudat többet számít, mint az a minimális mennyiség, amivel többet szedek. Azt mondta, szedhetem végig, de jó lenne elhagyni. MÉg van három hónapom, elvileg elég lennne rá, de félek, hogy nem leszek jól, pont szülés előtt... Nem tudom, biztosan megpróbálom nemsokára.
Többiek hogy vagytok? Tervek?
nono77
Budapest
 
 


Nono, ha nem mered elhagyni, akkor inkább szedd, főleg, hogy engedik is. Szülés előtt szerintem még rosszabb volna, hisz úgyis félsz lerakni. Szülésre legyél inkább magabiztosabb. 

csepp24
 
 


Szia!
Cepp24: Fél sze rivotrilt a 0,5böl, negyed szem fevarint az 50mg-bol. Köszi a drukkolást. Még ma sem jött meg,de szerintem csak a stressz, nem peteéréskor voltunk együtt, joval utána. Ma vettem be az elsö terhesvitamint:) Femibion 800at:)
sszandra
Szolnok
 
 


Szandra azért drukkolok, hogy hátha mégis összejött. 

Sophi, Nono?
csepp24
 
 


Köszi Cepp24:) Aranyos vagy!
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok csajok!
Teljesn kivagyok!
8napja késik.eéviéeg lehet rá esély,mert voltunk védekezés nélkül együtt peteérés után 2-3 nappal kb. Aztárt pont ugy mert elötte még kupolnom kellett. Ugy terveztem,h majd oktobertöl lesz hajrá! Na,jo nem is lenne gond,ha az lennék,pont 7végén vettük meg a fembion 800at el s kezdtem szedni. Hétfön olyan pánikroham jött rám  a munkahelyemen,h ügyfél kisolgálás közbe ki kellett mennem,kapkodtam be a gyogyszert,nem tudtam mi hat,kedden is volt egy kicsi,szerdén is,ma volt a legenyhébb,de vennem kellett be gyogyszereket. Pont amikor már tök jol lecwökkentettem,az az adag mellett semmi gond nem lett volnamde ezt igy nem lehet!!!!vSzerintetek a hormonok? Mi lesz igy? Remélem rendbe tuudom magam hozni! A femibionra is gondoltam,h az kavart be a menzesszel is vagy a pánik rohammal is, de aztán csak ugy gondolom,h nem. Ha terhes lennék is,akkor elvileg most szombaton lennék 3 hetes,tehát a 2,hétben szedtem minden gyogyit. Ez ugye nem befolyásolja,mert nincs biokémiai kapcsolat anya és gyermek közt? Vissza akarok állni a minimális adagra! sIKERÜLNIE KELL!!!!!! Tesztet azért nem vettem,mert faluban lakom és akkor terjedne. Szombaton megyünk városba,ahol udok Venni! Amugí tüneteim nem nagyon vannak,picit néha befájdul a hasam,mintha meg akarna jönni,aztán elmulik!
Ja,meg tegnap voltunk együtt a párommal,mondom legalább akkor ma megjön ennek a hatására és ne,!

Irjatok
sszandra
Szolnok
 
 


Szandra nyugi, biztos, hogy a stessztől jött ki a roham. Ha terhes vagy (csöndben, de hatalmas gratula) nem lesz a babádnak semmi baja. Van olyan ismerősöm aki nem tette le gyógyszert, szedte folyamatosan tovább miután megtudta, hogy babát vár. Valamilyen relaxációt esetleg ismersz, ami segíthet? Nekem dilidoki azt mondta, mikor rohamom volt, pár nap és elmúlik, így is lett. 
Tüneteket ne keress, nekem 2 lányom van és mind a kettőnél más volt az elején. 
A lényeg, hogy minden rendben van, babádnak NEM ártottál a gyógyszerekkel! Neked viszont segítettek! 
csepp24
 
 


@sszandra:


Szerintem sem kell aggódnod, olyan sok gyógyszert nem szedhettél be, ami árt, Czeizel prof. szerint egyébkánt sem tartoznak ezek a gyógyszerek a magzatkárosító szerek közé.
Egyébként én ugyanígy voltam a terhességem elején, elég vacakul. Már akkor nagyon előjöttek a szorongásos rohamaim, amikor még nem is tudtam, hogy babám lesz. Szóval nekem gyanús, hogy a hormonok eléggé bekavarnak. Tudom, hogy ez nem megoldás, de én akkor muszájból xanaxot szedtem pár hétig, és aztán el is tudtam hagyni elég hamar, jól voltam. Mai napig nagy kérdés, hogy ha akkor ezt nem teszem, a sok idegesség miatt nem ment volna-e el a baba.
Valószínű, hogy a tudat, a változástól való félelem... is okozhatnak pánikrohamokat, ebben talán segíthet pszichológus, vagy  kinek mi. A relaxálás tuti jót tesz! 
Csak kitartás! Jobb lesz majd!!
nono77
Budapest
 
 


Sziasztok!
Már jó régen írtam. Egész jól elvoltam mostanáig. Most járok a 33. hét végén. De vmi miatt sokkal erősebb szorongásaim vannak, amit nem értek, hiszen sokkal kevesebb van már hátra, mint pár hónappal ezelőtt. Főleg éjszaka, elalszom, aztán kipattan a szemem, és csak járkálok a lakásban. Zavar, hogy nehézkesebb minden, hogy már kellemetlen ha mozog a gyerek, stb.. Ekkor eszembe jut, hogy hát milyen anya leszek én?ettől mondhatom, még szarabbul érzem magam. De képtelen vagyok megnyugodni, meg normálisan aludni is. Fėlek a szokásos elvesztem az önkontrollt a szülés, sőt terhesség alatt, megőrüléstől való félelem, stb....szóval nem jó semmi sem:(
ssophie
 
 


Sziasztok! Én új vagyok itt. Hasonló problémával küzködök, mint ti. Pánikbetegség és generalizált szorongásom van kb. 10 éve. Voltak depressziós időszakaim is. Többször kezeltek gyógyszerrel, antidepi+nyugtató. Fél éve babát terveztünk a párommal, ezért lecsökkentettem a gyógyszereimet. Az antipepresszánst elhagytam, a Rivotrilt pedig minimálisra sikerült csökkenteni. A pszichiáter és a nőgyógyász is azt mondta, hogy a baba nagyon jót tesz majd nekem, és akkor biztos nem kell még ennyi gyógyszer sem. Voltam genetikusnál is, ő azt mondta, hogy a Rivotril szedhető terhesség alatt. Egyébként a pszichiáter és a nőgyógyász is ezt mondták. Én ennek ellenére jobban szerettem volna gyógyszermentes terhességet. Aztán sikerült teherbe esnem. Most vagyok a 7. hétben. Az a helyzet, hogy kb. 2 hete nagyon erős émelygéseim vannak, és hányingerem is. Ez nagyon felerősítette a szorongásaimat, és a pánikbetegséget is. A pszichiáterem azt mondta kezdjem el a Cipralexet szedni. Rivotril egyébként viszonylag csökkenti az émelygéses panaszokat, és legalább azzal tudok aludni. Úgy érzem, hogy pár napja totál kivagyok, sokat sírok, és minden nap azzal kelek, hogy vajon ma mikor jön a rosszullét. Azt hiszem ez már pánikos rosszullét, vagyis sztem az isbenne van. Szerintetek mit tegyek? A Cipralexet elkezdtem szedni, A Rivotrilt is szeretném, de attól jobban tartok a terhesség miatt. Szerintetek szedhetem mindkettőt? Nem ártok vele a babának? Köszönöm, ha hozzászóltok, nekem nagyon fontos lenne.
marietta1978
Nagykanizsa
 
 


Sziasztok!

Csajok,köszönöm a biztatásotokat! Nagyon aranyosak vagytok!!!!!
Egész 7en rosszul voltam,ma vettem tesztet és negativ! MIntha megkönnyebbültem volna,vagyisa nagy stressz kiment belölem,reggel csak kicsivel kellett potolni. Akkor most mi van?10 napja késik......  Pici alhasi fájdalmaim vannak,mintha megjönne érzés,de aztán elmulik!!! Most meg már azon agyalok,h mi bajom van? Nem szokott késni! Juniusban késett egy hetet, de mikor lenyugodtam az esküvöm után:) megjött!!!! Egy hete szedem a femibion 800at,de az nem kavarhatott igy be az csak vitamin!!!!!     Nektek is ugy van,h ha késik és közbe együttvagytok a párotokkal utána mejön? Szoval elösegiti a megjövést az együtlét?  Csináljak holnap is tesztet? Jövö7en el kell mnnem dokihoz,ha nem jön meg. Pedig tegnap már pálinkát is ittam,h hátha megjön:) 
Relaxáciot nemnagyon tudok! Magán pszihologust gondoltam,h felkeresek,hogyha terhes leszek,majd segitségemre lesz, 

Csepp 24, Nono77 arik vagytok:)


Marietta1978! Mennyi rivotrilt szedsz és hanyasbol? De jo neked,h már babás vagy! Vagyis én most még nem tudom,h az vagyok-e!
sszandra
Szolnok
 
 


Sophi írtam már korábban is nagyszerű anyuka leszel is. A végefelé egyre nehezebb, nagy pocak, babó nől, pánik betegség nélkül is fölkeltem éjszaka már ilyenkor gyakran. Nekem sem ment a pihenés úgy, ahogy szerettem volna. Kis nyugtatót nem veszel be ilyenkor? Vagy esetleg megint a homeosat amit már szedtél?

Nono  már nem dolgozol? Tudsz végre pihenni? Hogy vagy?

Marietta üdv itt. Gratulálok a picihez. Régebben én is Cipralexet szedtem. Ha úgy érzed, hogy le tudod tenni a rivotrilt tedd, de ha mégse inkább a biztonságra, nyugalomra gondolj, a babának is jobb, ha anyukája nyugis. 

Szandra én is volt, hogy összebujtam párommal, hogy tudjam biztosan megjön. Alkoholról még nem hallottam, hogy meghozza. Viszont egyik ismerősöm ellőtt jó pár tesztet és mind negatív lett, holott terhes volt. 8 hetesen sem akarta mutatni neki a teszt, pedig az orvos akkor már megállapította. Az jó, hogy végre megint nyugodt vagy. Nekem pszichológus tanította meg az autogén relaxációt. Nagyon jó, szeretem csinálni, tényleg lenyugtat és pihentet is.  De azért a drukkok mennek továbbra is!

csepp24
 
 


Sziasztok!
Köszia gyors válaszokat.
Szandra
Én is örülök a babának, csak amiatt rossz a helyzet, hogy újra gyógyszert kell szednem. A rivotrilból baba előtt het 2-3 alkalommal vettem be 0,5-ből egy negyedet. A terhesség után, amikor jöttek a tünetek emelnem kellett. Most sem szedem naponta, de űgy érzem lehet, hogy kéne. Most heti 2-3 alkalommal veszek be 0,5-ből egyet. Nem tudom, hogy szedhetném-e minden nap, mert azt érzem, ha nem is teljesen szűnteti meg a panaszaimat, de lényegesen elviselhetőbbé teszi azokat.
Ccepp24
Azt mondod jobb a babának is, ha én jobban vagyok? Mert a rivotrillal kicsit elviselhetőbbek a terhességi tünetek. Neked is voltak émelygéseid, és rossz közérzet? Nem pánikoltál tőlük? Mert azt hallottam, hogy a szorongás is ronthatja ezeket a tüneteket. Tudod, nekem a terhesség előtt is hasonló panaszaim voltak, amikor szorongtam, és pánikoltam. Talán, ezért is viselnek meg most annyira ezek a rosszullétek. És a pszichiáterem is mondta, hogy ha rivotril csökkenti a tüneteket, akkor ez valahol pszichés dolog is.
marietta1978
Nagykanizsa
 
 


Marietta én 3 éve vagyok pánik beteg. Két lányom van 7 és 10 évesek, akkor még nem volt semmi problémám. Rosszulléteim első lányommal voltak, de a 12. hétre elmúltak. Második lánykámnál "csak" nagyon fáradtnak éreztem magam állandó jelleggel. 
Biztos, hogy jobb a babának, ha nem idegeskedsz, szorongsz. Ezek az érzések mind átmennek a magzatba is. Ha segít a gyógyszer akkor szedd.
csepp24
 
 


@marietta1978:


Szia!
Üdv a klubban:)
Amint látod, én is rosszabbul voltam a terhesség elején, nekem átmeneti xanax na meg a pszichológus segített. Én kezdettől paroxatot szedek negyedet, pár hete hozzátettem még egy nyolcadot. A Hova tabletta segített az elalvásban, és volt, hogy átmenetileg szedtem még xanaxot, a 15. és 21. héten. Nem szedtem sokat, nem volt gond elhagyni, viszont segített.
Nagy kérdés, hogy mit szedj, mert én annyi véleményt hallottam már, mindenki mást mond: hogy legjobb az antidepi, nyugtatót inkább ne, meg hogy inkább egyfélét, ne többet, de van, aki teljesen mást is mondott. Én hiszem azt, hogy a szorongás, stressz árt a  babának, és a kialvatlanság sem segít.
Én 4 hónapig voltam rosszul, sokat hánytam, és az émelygés reggelente a mai napig megvan (29. hét). Tuti, hogy szorongás alapon is, mert pl. amikor magzatvíz-vételen voltam, sokkal erősebb volt az émelygésem. Az első hónapokban 12 kg-ot fogytam, mondjuk volt miből, de nem tudtam rendesen enni, és hát az sem jó a babának. A Paroxatot többek között azért is emeltem, hátha csökken a hányingerem, és normálisabban tudok enni. Csökkent, bár nem teljesen múlt el, de nyolcad paroxat emeléstől azért nem várhatok csodákat...
MOst viszonylag jól vagyok, de készülök, hogy az utolsó hetekben nehéz lesz, mert ha bevallom ha nem, félek a szüléstől, az utána következő új élettől, az anyaságtól, hogy egészséges lesz-e a baba...
nono77
Budapest
 
 


@ssophie:


Szia!
Szerintem ne aggódj, nekem normálisnak tűnnek ezek a gondolatok, bár nyilván nálunk, akik amúgy is érzékenyebbek, erősebben jönnek elő. De biztos, hogy mindenkinek vannak ilyen gondolatai, látod, csak nem vallják be, nem divat.
Én is sokszor érzem kényelmetlennek a terhességet, sokszor fáj a húgyhólyagom, meg ezer más dolog, sokszor eszembe jut, milyen jó lesz ha már kint lesz...
Már nincs sok hátra neked, nagyon sok nő szült már, problémamentesen, nálunk kevésbé strapabíróak is...
Én a környezetemből is kaptam olyat, hogy kellett-e a terhesség, amikor ilyen betegségem van és sokszor eszembe jut, hogy tényleg jó ötlet volt-e? De tudom, hogyha meglesz a babám, szeretni fogom, és nem leszek rosszabb anya, mint más, aki "egészséges", sőt, talán érzékenyebb is leszek a problémáira, mint mások.
nono77
Budapest
 
 


Szia nono77!

Köszi, hogy te leírtad a tapasztalataidat. Akkor ezek szerint a terhesség elején "normális"dolog nálunk a rosszabbodás. Neked a terhesség elején meddig volt szükséged xanaxra? Nálam eddig csak émelygés és hányinger volt, nem hánytam. De az egész napos émelygés is nagyon kikészített. 4 napja elkezdtem szedni a Cipralexet, és már most kicsit jobbnak érzem. Bár tudom, hogy itt a hatás kialakulásához több idő kell. A babáddal minden rendben van? Vizsgálatoknál nem volt eltérés sehol? Az orvosod tudja, hogy gyógyszert szedsz? Mit szól hozzá? Bocsi a sok kérdésért, de kíváncsi vagyok. Köszi a válaszokat előre is

marietta1978
Nagykanizsa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: