Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!

Én is itt vagyok ám, csak a bokros teendőim miatt (munkahely...) alig tudok jönni!

Tünetek: ahogy írtam, napokon keresztül szörnyűséges hányinger, fáradtság, cicifájdalom...és képzeljétek: tegnap óta elmúlt! Nem mondom, hogy teljesen, de nagyjából igen...fáradtnak fáradt vagyok, de hányingerem nincs. Annyi, hogy alig kívánok valamit enni, miközben éhes vagyok, ha főzök, mire kész, rá sem bírok nézni...a mellem feleannyira sem fáj, mint ezelőtt...ez szerintetek mitől van??? Nem jelent rosszat ugye???

Teszt: Én össz-vissz kettőt csináltam, azon az ominózus hétfői napon. De mindkettőn olyan szinten erős volt a csík, hogy kérdés nem volt...az első után hazaért a férjecském, rohantunk a patikába egy másikért, az is dettó :D
Rá egy hétre volt orvos (most kedden) tuti méhen belüli terhesség :!: :lol: :!:
Hétfőn újra: ALIG VÁROM A SZÍVHANGOT!!! :oops:
Vendég
 


Till,

Te az ikres topicban is vagy-láttam...a tesóm ott van, két lassan másfél éves lánykával (jucicuki nicken)!!! :lol:
Vendég
 


Cosmic, ugyanakkor megyünk UH-ra??? Na akkor képzeletben szorítom majd a kezed :wink: remélem minden okés lesz!

Na eldugulok, mert velem kezdődik, meg velem fejeződik be lassan a 8. oldal :lol:

Szép napot Mindenkinek!
Vendég
 

 
 

Szia Mrsparis!
Gratula a 6. héthez!!!!!
És nagyon várom amjd a híreket a hétfői uhu után.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Szia Zsuzska!

Hát én is!!! :oops:

Kiváncsi vagyok a 4 mm-es babszemem mekkorát nőtt! :lol:
Vendég
 


Te pedig most nézem ikres vagy??? Szuper! A nővéremnek is ikrei vannak, 2007 augusztus 31-én szült, az IKREK+VESZÉLYEZTETETT TERHESSÉG topicban vannak, nagyon jó társaság, eddig mindig olvastam őket, most meg már saját magamnak is kellett topicot keresni :D
Vendég
 


Hát nem tudom, hogy mit jelent ha enyhülnek a tünetek, de szerintem ez napfüggő is. Nekem nagyon még semmi tünetem nincs. Néha hirtelem rámtőr az az érzés hogy tele vagyok, de nem érzem azt hogy hánynom kell. A cicijeim minimálisat fájnak. Az álmosság az ami megvan, viszont éjjel rosszul alszom. Nem tudom hogy később fognak e jelentkezni más tünetek

KépKép
csige-bige
 
 


Ginuska! Én az előzővel jártam úszni elég sokat, az nagyon jó!! Jól megmozgat, de közben a derekad még pihen is, a hátúszást ajánlják terhesen, és például nekem az is esett jól.Plusz minden nap nagyokat sétálok most is, ami így gyerekkel még szinte kikapcsolódás is az otthoni "munkából".

Sok helyen azért nem ajánlják terheseknek az adott sportot, például jógát is, mert nem akarják, hogy ha bármi lesz akkor ráfogd, hogy amiatt volt. A 12. hét után sokkal kisebb a vetélés esélye, mint előtte, és addigra már mindenki elég terhesnek érzi magát, hogy jobban vigyázzon.

Toxoplazmáról: A terhesség első három hónapjában súlyos fejlődési rendellenességeket tud okozni a magzatba jutott toxoplasma, a későbbiekben csak enyhébb zavarokat, na ezért szűrik. Én sem voltam még megfertőződve, pedig nálunk is mindig volt macska, de azért nem tartom feleslegesnek a vizsgálatot, és nem csak macskától, hanem nyers hústól és koszos zöldségtől is el lehet kapni. Amúgy engem nagyon irritál az a duma, hogy mert a nagyanyám idejében hogy volt. Egész mások most a körülmények, azóta egy csomó mindent meg lehet előzni illetve gyógyítani, amiről akkor még nem is tudtak. Pont ezért már nem szeretne senki 12 terhesség után 6 gyereket szülni, hogy abból hátha 2 eléri a felnőttkort, ezért is aggódunk többet és tartjuk sokkal értékesebbnek azt a pár terhességet, amiből aztán felnőtt gyerekeink lesznek. De persze ez is csak egy vélemény.
gombahölgy
 
 


mrsparis! Én ismerem Jucicukit a BMC-s topikból!!!
gombahölgy
 
 


mrsparis! JA és láttam az esküvői képeiteket is, akkor jó hamar összejött a babuci! Gratula
gombahölgy
 
 


Jaj mrsparis! bocsi, hogy már a harmadik üzenetet írom neked, de a másik topikban, ahonnan jucit ismerem még nem tudják, hogy terhes vagyok, majd csak akkor akarom elmondani, ha már tutibiztos....
gombahölgy
 
 


Szia Gombahölgy!

Tartom a szám, ne aggódj! :)

Tavaly novemberben volt az esküvőnk, augusztus óta nem szedek gyógyszert, pont úgy terveztük, hogy ha megvan az esküvő, jöhet a babszi bármikor és hát szerensére nem is váratott sokat magára! :D Kicsit aggódtam, hogy tesóméknál-ugye-nem lehetett, de úgy látszik nem családi vonás...bár anyunknak sem volt ilyen problémája! Hát nekem sincs! :wink: Csak minden rendben legyen!!! :!:
Vendég
 


Csige-bige!

4 hetesen még nekem sem volt semmi, nem is tudtam, hogy terhes vagyok!

Én is rettentő álmos vagyok, éjszakai alvás :x szintén egy nagy határ sz**!

De hogy már el is múltak a tüneteim, van ilyen? Vagy szünet, aztán majd megint???
Vendég
 


Mrsparis: én nem szeretnélek ilyesztgetni, de szerintem hívd fel a dokidat és kerdezd meg őt. Ő biztosat tud mondani és nem idegesíted magad emiatt. Szerintem az lenne a legjobb, talán még uh-n is meg tudna nézni. Persze ez csak az én véleményem, de utána azért megnyugodnál szerintem.
Toxoplazmózis: nekem van egy bentlakó perzsa macsekom és amikor úgy döntöttünk hogy babát szeretnénk megcsináltattam a szűrést. Sajnos kiderült hogy negatív vagyok, ami fura mert nekünk mindig volt házimacsekunk aki bejöhetett a lakásba is. Ezek szerint nem kaptam el soha tőlük. Az akkori nőgyógyászom azt mondta, hogy akkor a macskának mennie kell. Hát nekem nem volt szívem megválni tőle, hisz olyan nekünk mint ha az első gyerekünk lenne. Szerintem akinek van állatja az tudja milyen ez. Akkor több állatorvost megkérdeztem és mindenki azt mondta, hogy ha betartjuk a megfelelő egészségügyi előírásokat, akkor nem lesz gond. Minden evés után kezet kell mosni és az almost naponta tisztítani kell (én naponta kétszer takarítom). Emellett azt mondta az állatorvos, hogy sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy mosatlan gyümölcstől vagy nyers hústól kapom el. Szóval ezekkel nagyon vigyázzatok. Írtam Ceizel professzór úrt is és ő azt mondta, hogy ha eddig nem kaptam el akkor nem sok esély van rá, hogy pont a terhesség alatt fogom. Szóval egy kicsit megnyugodtam. Ha megyek a jövő héten a dokihoz, akkor mondom majd neki, hogy szeretnék a terhesség alatt toxoszűrésre menni, csak hogy biztos nyugodtak legyünk.

KépKép
csige-bige
 
 


Igen, Paris, én is hétfőn megyek UH-ra, izgi nap lesz, nemde? :D
ÉN is nagyon szorítok Nektek, hogy minden a legnagyobb rendben legyen!
cosmic girl
 
 


mennyit tudtok írni...... :shock:
köv csütre sok drukkot kérek...megyek uhra.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Szeretnék hozzátok csatlakozni.
Rólam annyit, hogy a férjem eredményei miatt már volt 3 inszemináció és 2 lombik de sikertelen volt mindegyik. Most pedig spontán babánk lesz. :D
Nem tudok véletlenül olyan orrcseppet amit terhesen is lehet használni állandó orrdugulásban szenvedek.

szmet
 
 


Szmet!!!

Ez szuper, üdv köztünk és gratula!!!

(Valahonnan ismerlek Téged :roll: :lol: ---nöivonal?...)

tillidian
 
 


szmet gratula........orrcseppet én pl nasivint szoktam használni.

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi kuzsanna és csige-bige a biztatást.
Annyira izgulok, mert első terhességem és nem is kicsit félek a vetéléstől, mivel a sárgatesthormonom mindig is alacsony volt, most meg rózsaszínes vérzésem nem hagy alább. Érdekes, hogy nekem 2x1-et írt fel, ti meg 3x1-et szedtek. remélem, nem szedek keveset belőle :lol:
Holnap reggel újabb tesztek nézek, hátha már két csíkos leszek. Az én kis 3x3 mm-es petezsákom lakója vajon mennyit nőtt múlt hét szerda óta (uh óta) :?

Annyira jó lenne, ha megmaradna. A Duphaston-tól már a csípőm, a hasam sem fáj, a melleim meg ma először puhábbak. Csak nem rossz jel... :(

Ma négy hetes és 7 napos vagyok. Azt a csíkot, amin a hetek látszanak, hogy kell feltenni az üzeneteim után?

Anna
anna39
 
 


anna pihenj is sokat kérlek.......... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


anna pihenj is sokat kérlek.......... :wink:
ha gondolod csinálok neked vonalzot és idemásolom a kodot.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok. Hoztam nektek a képet Kép

KépKép
csige-bige
 
 


szépen erősödött.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziaztok!

csige-bige: Szépen erősödött a csíkocska. :D

szmet: gratuu és üdv itt. :)

cosmic girl: én is hétfőn megyek uh ra. :D Drukkolok :D

asszem ennyi volt az ücsörgésem. Olyan jól voltam ma. Erre meg megittam egy bögre kakaót... Zabfalat nem szereti... :? Jó éjt

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


pattogobolha szerintem lesz még olyan étel ami nem fog izlni a manokádnak.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok kismamik !

piha, tényleg jó sokat írtatok :D

Gombaholgy,
nagyon szépen koszonom a tanácsokat, úszni szeretek, fogok is, csak féltem, hogy azt sem szabad, ugyebár a fertozések miatt :?
Gyakran szoktunk járni a párommal welnesshétvégékre, foleg Zalakarosra,de voltunk már Hévízen, Harkányban is.......a gyógyvíz az most tabu, de sima termálvizes medencébe gondolom minden gond nélkul úszhatok. Apropó, nem tudja valamelyiktek, hogy esetleg van-e olyan gyógyvíz, amit kismamák is "használhatnak" ?

Moni,
gratula az UH-hoz!

Minden újonnan csatlakozónak udv. és drukk, hogy minden rendben legyen!

mrsparis,
szerintem nem baj, ha elmult néhány tuneted, nekem is így volt. De nem vagyok orvos, ezért ha úgy érzed, hívd fel ot nyugodtan és számolj be neki mindenrol!
Az egész 6. hetem rosszullétekkel telt, fejfájás, hányinger,émelygés, álomkór, szinte semmit sem tudtam csinálni, nem foztem, mert rá sem bírtam nézni a fott kajákra, de hozzáteszem, egyszer sem hánytam! Aztán a kov. hét egész jól telt, az álmosság megmaradt, de a hányinger csak akkor jott rám, ha éhes voltam. Vannak rossz napjaim most is, de már kevesebbszer.......szerintem nálad sincs baj
:wink:

teszteloknek:
2 tesztet csináltam osszesen, 4+2 n és 4+3 n. Mindkettonél nagyon halvány volt a csík,/de ott volt !!!! :-)/, viszont egyiket sem csináltam reggeli vizeletbol!
ginuska
 
 


Hát jó estét, jó szurkolást!
Most kezdtem el kutatni az internetet babás honlapok és fórumok után, miután van egy nagyon pozitív tesztem. Nem terveztük MÉG, nem vártunk rá, védekeztünk, de ha már itt van... NAGYON ÖRÜLÜNK. :d
Mivel nem is olyan régen költöztünk új városba, nincs nőgyógyászom, de már ajánlottak egyet és március másodikán bekukkantunk a pociba.
Amúgy első baba és alig van tünet a mensi elmaradásán és a pozitív teszten kívül... :?:

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Stia Csibe!
Gratula a pocaklakóhoz!
Gondtalan babavárást nektek!!!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Sziasztok kismamik! :wink:

Huu, hogy mennyit írtatok!
Üdv, az újaknak és gratulálok!! :D

Jó sokan vagyunk már. :lol:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


stia csibe üdv köztünk gratula a babóhoz.....
moni ha akarod ide is felteheted a képet..... :oops: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jó reggelt Lányok,

Először is mindenkinek gondtalan pocakosodást kívánok.
Csige téged ismerlek és nagyjából egyszerre haladunk, én most vagyok 4 hetes és 3 napos.
Én is szeretnék csatlakozni. 2,5 év után első inszemre sikerült végre. Kzsuzsanna neked is első inszem volt?

Tünetek nekem sincsennek, csak néha egy kis hasfájás. De a cicim nem feszül. Illetve én is rosszul alszom éjszaka.

Azt szeretném kérdezni, hogy ugyanolyan tesztel érdemes tesztelni? Mert én 3 különbözőt vettem és mindegyik más erősségű lett.
Pénteken lesz az első uh. Egy örökkévalóságnak tűnik.

Kép
gmelcsi1
 
 


Jó reggelt kismamik!
Szerintetek ha az orrcsepre rá van írva, hogy helyi hatású készítmény az árhat a babának?

szmet
 
 


Szia Gmelcsi!

Gratulálok a babócához.
Teszt: Nekem a 6- ból egyik se volt egyforma márkáju. De így is napról-napra erősödött. Szerintem nem a márkától hanem az érzékenységétől függ a csíkok erőssége.

Nita!
Persze felteszem ide is a pocakfotódat. :wink:

Tehát akkor Nita 8 hetes pocija:

Kép

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


moni köszike!!!!!
csak azok a fránya striák ne lennének.... :? :? :? :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!
Ne is mondd! Az én hasam is tele van vele, de nem foglalkozom vele. Nézzük a jó oldalát, van egy gyönyörű kisfiunk és hamarosan lesz kistesójuk. :wink: :lol:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Gmelcsi: a hasam nekem is fájdogál időközönként. Olyan nagyon-nagyon enyhe menziszerűen. Remélem ez nem jelent rosszat. Szedem az utrót és az én drága férjem nagyon tekintettel van rám. Tegnap mire hazaértem főzött gulyáslevest és sütött palacsintát, hogy ne kelljen főznöm a hétvégén. Akkora adag hogy egy egész üdvhadseregnek elég lenne :lol: Pihizek amennyit tudok, csak kicsit nyugtalanít ez a hasafájás. A cégnél nagyon vigyázok hogy nem emelek semmi nehezet. Tegnap letettek három mappát egymás tetejére az asztalomra én pedig ülve felemeltem és arrég tettem. Hát nem esett túl jól. Utána gondolkoztam hogy milyen bugyuta vagyok :evil: Egyébként amennyire lehet kímélem magamat, de szerintem ekkora emelések nem okoznak bajt. Gondolom aki a második babócát várja már, az is csak emelgeti a már meglévő manót. Na megyek, egy nagyon lightosat takarítok.
Szép napot mindenkinek

KépKép
csige-bige
 
 


Szia szmet!
Szerintem egy orrcsepp nem árthat a babának. A legtöbb gyógyszergyártó azért nem ajánlja a gyógyszereit kismamáknak, mert nem próbálhatták ki így, vagy túl drága a tesztelés. Így egyszerűbb.
Az orrcsepp csak az orrnyálkahártyára hat, nem kerül bele a keringésbe, vagy csak elhanyagolható mennyiségben.
A méhlepény egyébként is rengeted dolgot kiszűr még abból is, ami a vérkeringésbe bekerül, szóval nyugi, inkább gyógyulj ki a náthából (gondolom erről van szó) :)

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Szia Csige,
Mindenhol azt olvastam, hogy hasfájdogálás az jót jelent, ha nem görcsöl, akkor minden rendben van. Neked hanyadik DPO-n csináltad a teszted? A mensid késett már?

gnemoni,
Az első tesztem clearblue volt és szinte egyből erős pozitív lett. Majd vettem egy gyógyszertárit, igaz előtt 3 órával ki kellett mennem wc-re, de az jóval halványabb lett. Remélem ez nem baj?
Mert azóta nagyon ideges vagyok?

Nita,
Nagyon cuki a pocakod. :D Remélem az enyém is ilyen lesz hamarosan. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


Jó olvasni, hogy mások is hasonlóan vannak, mint én, alig van tünet.
A cicim kicsit érzékeny, de nem zavaróan, a hasam nekem is a mensihez hasonlóan fájogat, de erre azt írták, hogy csak a méh alkalmazkodik a babához. Álmos nem vagyok, alszom mint a bunda. Rosszullét semmi, szagérzékenység semmi. Terhes vagyok én??? :lol:

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Nekem hétfőn kellett volna megjönnie Melcsi és szerda reggel csinlátam a tesztet. Azon már látszott és péntek reggel is csináltam egyet, azon pedig ugye erősödött.
Akkor megnyugodtam, nekem is nagyon-nagyon gyenge menziszerűen fájdogál a hasam, vagyis úgy érzem hogy ott van valami. Olyan fura érzés és néha kétoldalt a petefészkeim is fájdogálnak. Én is úgy tudom hogy ez normális, mert nyúlnak a méhszallagok és valóban alkalmazkodik a méh a kis lakóhoz.
Na megyek, most pihiztem egy fél órát takarítás közben és most folytatom. Csak szép komótosan.

KépKép
csige-bige
 
 


Gomba!

Lebuktál :lol: Gratula!!!!!!!!!!!!!!! (én is befogom a pofim :wink: )

Helló Hugi :D

Boldogságos Babavárást Mindenkinek!

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Csige-bige, szerintem alom takarítást ruházd át másra, azt szokták mondani...

Judit

jucicuki
 
 


Igen Jucicuki átruházom, a férjem csinálja. Én csak max megemelem a tetejét és a kislapáttal beleteszem a cuccot a wcbe, majd vissza a tetőt és alapos kézmosás. Próbálok vigyázni remélem nem lesz gond.

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok!
Minden új csatlakozónak gratulálok!
Visszaszívok mindent, amit az étvágytalanságról írtam, non stop éhes vagyok :(
Az alvásmennyiségről nem is beszélve.
Ti dolgoztok?
Vcsibe,
Irigyellek, hogy sem nem vagy álmos, sem a szagok nem viselnek meg :)

Kép
pocok001
 
 


SziasztokŰ!
Én suliban vagyok :cry: :cry: :cry: :cry:
Majd elalszom,cickók fájnak és szomjas vagyok :? :? :? :? :? :?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Nekem sincs sok tünetem. Még egy hete fájt egy picit a mellem de már az se nagyon, viszont nőt egy kosárméretet.
A hasam néhe szúrkál de azt olvastam, hogy ez normális. :)

szmet
 
 


Sziasztok!

Ha lehet csatlakoznék hozzátok.
Igaz én a körnaptár szerint szept. 29-es vagyok, de remélem ezt elnézitek
Rólam annyit hogy volt egy sikertelen lombikos beültetésem decemberben, mivel elméletileg nem lehet babám spontán módon, ehhez képest láss csodát már van szívmozgás.
ági791220
 
 


Ági gratulálunk!
Üdv itt :)
"Boldogságos babavárást!"
pocok001
 
 


gmelcsi köszi....a tied is hamar meg fog nőni...... :) :) :) :)
ági ugyanakkorra vagy kiírva mint én?!!!!!! :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: