Új privát üzeneted érkezett!

Megint eszembe jutott valami. Gondolom, többeteket érint. A munkáltató kötelességeiről illetve a kismama jogairól szól:

http://www.origo.hu/allas/szakertokmunkajog/20080919-a-terhesseg-kezdetetol-vedett-a-noi-munkavallalo.html

:wink:

(Most már tényleg dugulok... Bocs. :oops: )

Kép
Kép
200907?
 
 


Norka!

Üdv közöttünk! Én is vagyok ám, de még mindig elég fura a gyomrom, úgyhogy nagyon nyügis vagyok, remélem hamar vége lesz ezeknek a rosszulléteknek és élvezhetem a kismamiságot!

Gabi83!

A vonalzónk jól műkszik, de úgy, hogy ha a korábbi hozzászólásokat megnézed, ott is a jelenlegi állapotot mutatja, úgyhogy minden stimmel. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok

Én is megadnám az adataimat.

Gabi
30 éves vagyok
4. baba
gyerekeim: Betti 10 éves, Norbi 7,5 éves, Réka 4,5 éves
Bajcsy kórházban szülök
Szülés ideje: 2009.07.02.
Következő vizsgálat elvileg november 17, de szerdán azt mondta hogy ha nagyon akarok akkor mehetek most hétfőn vagy csütörtökön is. de egyenlőre legyen 17.-e majd meglátom hogy megyek e előbb.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

 
 

Norka!

Nem Zalaegerszegen lakom hanem kb 10kmre Zegtől!
De tényleg milyen kicsi a világ! :D

Gabi1!
Nahát egyidösek vagyunk,és mindkettönknek Rékája van! :D

Ti hogy vagytok a fáradtsággal? Minden este nagyon hamar elzuhanok!
Remélem ma este nem fogok ásítozni!

Képzeljétek a lányaim már nevet keresnek a kistesónak,na persze csakis lányneveket! :oops:
20140328174041
 
 


Fáradtság??? Hát én benne vagyok ezerrel. Eddig mindig olyan 23óra környékén feküdtem le aludni, most már 21 óra körül ásítozom össze-vissza, és nemsokkal utánna, alvás van.

Moncsy.78! Aranyosak a picik, hogy keresik a lányneveket!!! Lehet éreznek valamit :wink:

200907? Érdekes volt a cikk! Nekem is utánna kell járnom 1-2 dolognak. Én a másodállásommal leszek bajban. A lakóhelytől 30km-re van, heti két nap járok át kocsival. Nem tudom meddig tudom majd csinálni. Tegnap is nagyon elfáradtam és este még haza kellett vezetnem. Felmondani nem szeretnék, táppénzre se akarok menni egyenlőre, úgyhogy lesz majd min gondolkodnom pár hét múlva. Addig meg próbálok kiokosodni a jogaimmal kapcsolatban.
Vendég
 


Fáradtság? Most keltem fel a majdnem 2 órás délutáni szunyókálásomból... :oops: :oops: :oops: :roll: :)

norka81!
Örülök, hogy tetszett a cikk. :) Remélem, ez az oldal is fog:

http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ugyek/egeszseg/gyertam20060213

Ha jó fej főnököd a másodállásodban, akkor megfogjátok tudni oldani. :)

(Gondolom nézed a Szombat esti lázat. Nálad ki a nyerő? :wink: )

Kép
Kép
200907?
 
 


SZIASZTOK!
NE HARI,DE NINCS IDŐM VISSZAOLVASNI.CSAK GONDOLTAM MEGROM,H MA IS TESZTELTEM ÉS POZITÍV LETT.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Gabi1!

Gratulálok a babádhoz, remélem most már megnyugodtál! :wink:

Norka! És bárki akinek jogi kérdése van, nyugodtan forduljatok hozzám, tudok segíteni. :wink:

Moncsy!

Jó a képed! :) Én is társulok majd, ha letelik a 12 hét, akkor már nyilvánosan mutogatom magam itt a fórumon! :lol:

Csibe!

Én a helyedben elmennék egy olyan rendelőbe, ahol van hüvelyi uh. Ha tényleg 5 hetes leszel a jövő héten, akkor már látszania kell valaminek. Viszont továbbra sem értem ezt a laboros dolgot... :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati igen teljes mértékben megnyugodtam. Tök jó volt látni, te mikor mész legközelebb?

Csibe én sem értem hogy miért lett negatív, főleg ha a terhességi teszt pozitív. Nem tudsz feltenni róla képet?

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


tabati én a Brendonba mentem el ma, és ott csak hasi uh van, és gyönyörűen látszott még így is minden.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ilyen sokan voltatok ma is a fórumban. Sajnos nálam kanossza járás volt, mivel ma van a szülinapom és az egész család tiszteletét tette: főzés, pakolás, kiszolgálás, türelem, stb... :roll:

A múltkori sikertelen próbálkozás miatt abban maradtunk a párommal, hogy csak a 12. hét után vonjuk be a családod. Egyébként mindig érdeklődnek, hogy mi a helyzet, egyelőre nincs válasz... :?

Csibe - remélem azóta már ismét pozitív teszted volt! Egyszerűen én is tanácstalan vagyok a helyzeted hallatán ... kíváncsi vagyok a fejleményekre, biztos minden rendben lesz!!!!

Gabi1 - gratula a képhez! remélem nyugodt lesz az álmod innentől...

Erről jut eszembe, lányok, kinek van alvási problémája? Mert nekem a héten folyamatosan: este 9 körül már alig írom magam, majd éjjel 2-3 körül felkelve már össze-vissza tudok visszaaludni. Ez eddig nem volt rám jellemző...

Vettem az adatokat, megcsináltam a táblázatot, remélem senkit nem hagytam ki, bocsi, ha mégis, és az jelentkezzen!!! :lol:
Kérem a hiányzó adatokat legyetek szívesek megadni, és akkor teljes lesz a kép. Szerintem a hétfőnkénti frissítés lesz a legcélszerűbb. Mit szóltok? Ebből is látszik, hogy milyen sokan vagyunk...

Kép :)
stike
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok! Szeretnék csatlakozni hozzátok! Váratlanul korán, de azért szeretettől fogadtatva valószínűleg jön a harmadik babánk. Vonalzót majd akkor csinálok, ha orvos látott. Ez kb. a 7. hét, 1-2 hét múlva csinálok még egy tesztet, utána doki. A picit még javában szoptatom, úgyhogy elég összevissza érzések uralkodnak bennem, de nagyon boldog vagyok!!

Majd holnap jövök!

Remélem befogadtok:)

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Szia Klarka! Nincs olyan, akit ne fogadnánk be! :lol:

Isten hozott minálunk, még ha váratlanul is... reméljük minden rendben lesz veled! Ránk számíthatsz a segítségben! Még ha csak lelki is... :) Én sem voltam még orvosnál, remélem a jövő héten beleférek a dokim menetrendjébe!
stike
 
 


Tabati! Köszi a lehetőséget a jogi kérdésekkel kapcsolatban, biztos szükségem lesz majd a tanácsodra.

200907? Szombat Esti Láz: Nekem Südi Iringó és Sthol Buci tetszik /de nem szakmai szemmel :wink:

Alvás: Én is már korán elálmosodom, és éjjel 3 körül arra kelek, hogy wc-re kell mennem. Utánna elég nehéz vissza aludni.

Klarka! Üdv itt, bár még én is csak ma érkeztem! 3. baba! Tök jó! Mi is 3-at szeretnénk!
Vendég
 


(Én most is fél szemmel a műsort nézem. :oops: :roll:
Nekem múltkor Stohlék nem jöttek be annyira, de ez most nagyon ott volt. Szerintem ők nyernek majd, de most kicsit lepontozták őket...
Gáspárnéról viszont a My fair Lady jutott eszembe: mint a kis virágáruslány. :) )

Kép
Kép
200907?
 
 


Tabati! Köszi a lehetőséget a jogi kérdésekkel kapcsolatban, biztos szükségem lesz majd a tanácsodra.

200907? Szombat Esti Láz: Nekem Südi Iringó és Sthol Buci tetszik /de nem szakmai szemmel :wink:

Alvás: Én is már korán elálmosodom, és éjjel 3 körül arra kelek, hogy wc-re kell mennem. Utánna elég nehéz vissza aludni.

Klarka! Üdv itt, bár még én is csak ma érkeztem! 3. baba! Tök jó! Mi is 3-at szeretnénk!
Vendég
 


Sziasztok.Szeretnék csatlakozni hozzátok.Okt.31-én teszteltem pozitívat,sajnos azóta volt egy kis problémánk,de most már úgy érzem minden rendben lesz.....a doki még nem mert mondani semmit,kalkulátor szerint júl.11.lesz kismanó szülinapja.Nov. 24-én kell mennem első uh,de valószínű nem várok addig,mert akkora már több mint 7 hetes leszek.Próbálok visszaolvasni benneteket....és remélem engem is befogadtok.
Tabati te írtál régebben a 2009.ápr.júl.csapathoz?(lehet,hogy tévedek ám bocsi.)

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Jó reggelt lányok!
Üdv minden újnak és nagy-nagy gratula!
Hát sajnos nem tudom a tesztet felrakni,m nem tudom,h kell lekicsinyíteni.Esetleg emailbe vagy msn-en el tudom küldeni valakinek aki ért a kicsinyítéshez és megtenné,h felrakja nekem.Azért már megnyugodtam kicsit a teszt után csak még mndig értetlenül gondolok vissza arra,h a laborba miért lett negatív a vizelet tesztem.De majd szerdán vagy csütörtökön visszamegyek az orvoshoz és akkor majd kiderül.De tuti,h tesztelek aznap is és elviszem az orvosnak.

Stike köszi a táblát.Még itt van pár adat:Lány név egyenlőre Lilien,fiú:??? első baba,Margit kórház

Kép
Kép
csibe83
 
 


Stike!
utólag is nagyon Boldpg szülinapot!!!

Kép
Kép
csibe83
 
 


már írni sem tudok :oops: :oops: :oops:
Boldpg=Boldog :) :)

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok

Szörnyű hírt kaptam ma lányok:( A bébisziterünk telefonált ma reggel hogy a férje hírtelen rosszul lett éjjel és meghalt. Nem volt semmi baja, nem volt beteg. 40 éves volt. Teljesen kivagyok. Annyira sajnálom, és hihetetlen ez az egész:(

Érdekes ez az egész mert minden terhességemnél meghalt eddig valaki rokon vagy közeli ismerős. És most is így volt, de az két nappal ezelőtt volt amikor az egyik rokonunk halt meg de nagyon beteg volt. Álmomban sem mert gondolni hogy lesz még valaki más is. Bocsi hogy ilyen off voltam most, de muszáj volt kiírnom magamból.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi1!
Ez tényleg szörnyű hír!!! Rossz belegondolni, hogy ennyi az élet. :cry:
Azért próbálj meg nem nagyon elkeseredni! Sok erőt és kitartást kívánok neked a következő napokra. Gondolom a temetésekre elmész?

Stike! Én is szeretnék boldog születésnapot kívánni neked!

Vernike25! Meg szabad kérdezni, hogy mi volt a gond? Ha nem akarsz róla beszélni, azt is megértem, bocsi, ha indiszkrét voltam. A lényeg úgyis az hogy már rendben vagytok!
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Kép
A mai tesztem.

Magamról:
Melindának hívnak
27 éves vagyok
Egerben lakom
Első baba

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Csibe83!
Örülök, hogy teszteltél, és szép pozitív lett.
Ne foglalkozz a laborral.
Lehet egy bizonyos szinttől lesz ott pozitív, és lehet még nem votl annyi HCG a szervezetedben.
Mikor mész orvoshoz?

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Csibe én is örülök hogy pozitív lett. Ha gondolod küld el nekem a képet és szivesen lekicsinyítem neked. liegl@citromail.hu

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Csibe, Norka, köszönöm! Értem én az elírást is! :lol:

A legszebb ajándék akárhogy is a pozitív teszt, tesztek voltak!!! :oops:
stike
 
 


Csibe, én is szívesen segítek! starwolf@vipmail.hu
stike
 
 


Csibe tesztje

Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


ez nekem teljesen pozitív!!! Nem is értem, mi lehetett a gond a laborban! Fel a fejjel, Csibe, szerintem biztos rendben leszel!!!
stike
 
 


szerintem is teljesen egyértelműen pozitív. És ha elmennél dokihoz, petezsákot mindenképpen látnátok tuti. Én 4+4-en voltam először ott már 2 mm volt a petezsák.
Utána 5+6-on voltam ott látszódott a petezsák ami 13,4 mm és benne a fekete pötty.
Tegnap pedig 6+2 voltam és akkor már szikhólyag és pulzálás is volt

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


köszönöm gabi,h felraktad a tesztem és mindenkinek az elemzést:):):) örülök,h vagyunk egymásnak.sokkal nyugodtabb vagyok már...szerdán vagy csütörtökön megyek vissza az orvoshoz..még1szer köszönök szépen mindent lányok.most mennem kell,lehet már nem is tudok jönni,de holnap már többet leszek.addig is mindenkinek kellemes nyugalmas hányinger mentes napot!!!

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok lányok!

No, nem akarom elkiabálni, de egész jól vagyok már két napja! :D Hullámokban néha rámjön a hányinger, meg evés után (ami még mindig leichtosabb, mint a szokásos) úgy érzem rohannom kell, de végül nem. Ha így maradna az elkövetkező 6 hétben akkor már boldog lennék, így talán megállom a helyem a munkában.

Üdv köztünk Klarka és Vernike!

Klarka!

Külön gratulálok a gyors "újabb" babához, mi is megbeszéltük a férjemmel ezelőtt egy évvel, hogy most már többé nem védekezünk meg sem állunk legalább 4 babáig! Jön amikor jön, ha korán, akkor korán! :wink:

Vernike!

Igen jól emlékszel, bár nem voltam oszlopos tag, de néha irogattam. Mit szólsz, pont kicentiztük! :lol:

Csibe!

Tényleg egyértelmű pozitív, úgyhogy most már csak azt nem értem, hogy ott valaki miért nem nyugtatott meg, hogy ilyen előfordul tuti megvan az oka, amit ők ott a laborban tudhatnak. :evil:

Stike!

Jó a táblázat, köszönjük! :D A magaméhoz annyit tennék hozzá, hogy nem Kistarcsa (láttam ám a kérdőjelet, de nem tudhattad), hanem egyelőre még maradjon Pest megye. :wink: A baba kora a vonalzómon (most hirtelen :roll: talán 6+4)

Gabi!

Sajnálom az ismerősödet, szörnyű ez mindig, pláne ilyen hirtelen és fiatalon. :(

Norka!

Nem díszelgek más tollával :lol: A férjem ért hozzá én csak tolmácsolni fogom, de eddig is szívesen segített a lányoknak más topicokban! :) Ha ő nem lenne, akkor én se nagyon tudnám, hogy mi hogy lesz majd, gyed, betegállomány stb.

Kép
Kép
tabati
 
 


Stike!

A Pest megyét a lakóhelyhez értettem, a kórház természetesen jó: Kistarcsa Flór Ferenc.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék, ha minden jól megy nálunk július 4én érkezik a manócska.:) Gabi1: sikerült a regisztráció, köszi a segítséget:-))
(Vele már Babaneten beszélgettünk)
f.nikici
 
 


Sziasztok.Köszönöm,hogy befogadtatok.Hála istennek olyan nagy gond nem volt,csak nagyon begörcsöltem múlt hét végén,amire én azt hittem természetes mert akkor kellett volna megjönnie,de nem volt az,sok magzatvédőt és vitamint kaptam,2 nap alatt megszűntek a panaszok,és remélem már nem lesz gond.
Én is 2 napig hánytam már reggel,de ép aznap beszéltem dokival és nekem a B6 vitamnt ajánlotta,napi 3-szor,azóta semmi bajom sincs.Pedig nekem epeköveim is vannak és lehetne tőle rosszabb is a helyzet.Próbáljátok ki,megéri!Így a sok tápanyag amit a vitaminokkal beviszel nem ürül ki a szervezetetekből.
Bocsi,nem okoskodni akartam ám,de nekem ez nagyon bejött,gondoltam megosztom veletek.
Tabati,örülök,hogy még belefértünk... :)
Én most az infulenzától félek nagyon,óvónő vagyok,nem tudom,hogy fogom elkerülni...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike!

Akkor talán a magne b6 jó lehet a hányingerre is? Mert én nem hányok csak az inger van néha. Viszont sajna nekem pár napja hasmenésem volt, arra kellett porokat innom, hogy ne ürüljenek a nyomelemek, mert másik port arra, hogy ne száradjak ki. :( Remélem semmi baja nem lett a babának, nem tartott sokáig, de elég intenzív volt.

Az influenzával meg úgy vagyok, hogy ha itthon is lennén, még 3 emberrel élek egy lakásban, akik közül ketten aktívak, férjem meg Pestre jár be dolgozni, bkv, ügyfelek, bank, posta stb. Szerintem akkor is elkapom ha itthon ülök, mert ő is hazahozhatja. Próbálok sok természetes vitamint is enni, meg mézes teát, és sokszor kezet mosni, hátha... Amúgy én is gyerekekkel vagyok körülvéve.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!Én a magnéziumot külön iszom ilyen por formájában,így csak a sima B6-ot szedem.

Vernike

Kép
vernike25
 
 


De a B6-ot adta csak kizárólag a róka komára.És tényleg bevállt...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Nekem a doki a hányingerre Magne B6-ot mondott. Most már 6 napja szedem, és érzem a változást. Nem olyan intenzív a hányinger mint 1 hete. Viszont ahogy ürül ki a hasam, és kezdek éhes lenni, úgy jön a hányinger is. Így szinte 2 óránként ennem kell. No nem sokat, csak pár falatot.

A doki azt is mondta, hogy ne menjek beteg gyerekek társaságába, nehogy össze szedjek valamit. Hát szuper! Én nap, mint nap 40-50 gyerekkel találkozok, és nem tudom ki hordoz valami bacit és ki nem.
Így jön a vitamin, ezerrel.

Vernike! Örülök, hogy nincs nagy gond! Vigyázz nagyon magatokra!
Vendég
 


Igen, csak azt hallottam, hogy a b6-nak étvágykeltő hatása is van, na és akkor én tuti bálnára falnám magamat! :lol: Ezért is gondoltam, hogy ha szedek magnéziumot akkor nem is magne b6-ot hanem valamit amiben csak magnézium van. De hát döntsem el mi? Hányingerem van, vagy bálna vagyok! :lol: Azt hiszem inkább majd támaszkodom a híre önuralmamra (ami nincs :lol: ) és veszek b6 vitamint, hogy tudjak normálisan dolgozni.
Amúgy a magnéziumot csak azért szeded, mert fáj a hasad, vagy mindenképp kell? mert nekem a dokim azt mondta, hogy a hasfájásra én is szedjek, de gondoltam nem is fáj annyira, simán kibírható, ráadásul most már tényleg egyre ritkább, ezért meg sem vettem.

Kép
Kép
tabati
 
 


A magnéziumot a görcsökre kaptam igen,de azt mondta azt hiszem 12 hetesig kell innom,megelőzi a vetélést.
Igen a b6-tól éhes vagy mint állat..de nálam is az önuralom,ilyenkor már nem eszek csak iszok...vagy max.1-2 keksz.ilyenkor elég is,csk reggel ébredek mint a farkas...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


én Magne B6-ot szedek, illetve E vitamint. A sima B6 sokkal jobb azoknak akiknek nagyon hányingerük van, én is szedtem két napig, szerencsére most már elég a Magne is. de nekem nincs tőle étvágyam sőt, nekem alig van, igaz én csak napi 2x1-et szedek.
f.nikici
 
 


Megelőzi a vetélést? :shock: Hogy hogy? Ezt még nem hallottam! Akkor jobb lenne, ha én is szedném, biztos ami biztos? :roll:

Üdv közöttünk Niki!

Na, majd még meggondolom mi legyen... Igazság szerint nekem felborult az egész emésztésem. Eddig ugyebár hasmenés, most már haladunk a székrekedés irányába... :roll: Na jó, még nem, de sosem érzem azt, hogy úgy igazán kiürülnék... :oops: De inkább, mint a hasmenés. (amúgy csak 1 kilót fogytam) Hányingerem is változó. Ritkán erős, de ha enyhe is, akkor bekapok pár korpovit kekszet, aztán elmúlik. Ha mégsem akkor lefekszem és hamar múlik.

Kép
Kép
tabati
 
 


Üdv tabati!

nekem vetélés ellen az E-vitamint ajánlotta a doki, azt mondta azt szedjem, minden másnap egyet, az védi a kisterhességet.

Magne B6ot pedig én is görcsökre és hányingerre szedem, nagyon sokat segít!!


Ti miket szedtek??
f.nikici
 
 


Én MagneB6-ot és folsavat szedek, vitaminnak Flavon Kids lekvárt. :lol:
Vendég
 


norka

és a folsavat magadtól kezdted el szedni? és mennyit szedsz?
f.nikici
 
 


miért nem tudok tickert betenni?!:-(

f.nikici
 
 


Én iszom a magnézium port,napi 4-szer,E vitamin,hogy erősödjön a baba (akkor is szokták ezt adni amikor a korához képest kicsi a baba) heti 2,gravida napi 1, b6 róka koma ellen.És még ilyen jód vízet kell majd beszereznem...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


na sikerült:-)


vernike én meg azon gondolkozom elkezdjem-e a folsavat vagy sem..mert a doki még nem mondta csak az E vitamint és a Magne B6ot

f.nikici
 
 


Ja meg napi 2-szer 2 utrogesztan hüvelykapszula,ez is a korai vetélés ellen.De!!!Én görcsöltem lányok,nagy esélyem volt,hogy elveszítem a babaát,normál esetbe magne b6-ot kaptam volna és nem tripla adag magnéziumot,meg az utrogestán is azért van.Csak panasz esetén szedjétek!

Vernike

Kép
vernike25
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: