Új privát üzeneted érkezett!

Mamacsibe,

szerintem most az elején még nem kell azzal foglalkozni, hogy mit mondanak a kisbaba idejének.
Az enyémet pl tegnap lefiatalították, pedig én aztán percre pontosan tudom, hogy mikor készült :wink:
Te miért tudod pontosan? Nézted a pét?
De az tény, hogy a két baba között jó nagy különbség van :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Mamacsibe,

Furcsa, hogy egy nappal eltér a szülési dátumunk és mégis ugyanolyan idős terhességet ír nekünk a gép. :roll:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Gratula Mamacsibe, az tök jó. Én holnap megyek uh-ra és azért drukkolok, hogy nekem is ilyen jókat mondjon a doki.

KépKép
csige-bige
 
 

 
 

sziasztok!

Ma borzalmas napom volt, de komolyan, rémálom..ilyen az egészségügy, hihetetlen :?

szóval a terhességet az I. sz. nőgyógy és szül klinikán kezdtem, nem tudtam, hogy nemn oda tartozom, de fogadtak, ott a dokinő mondta 2 hét múlva kontroll ott, csak a terhes ambulancián...ezért a vérzés után ezt a klinikát hívtam fel. Ott egy "kedves " nő szó szerint azt mondta, be ne tegyem oda a lábamat, mert területileg nem oda tartozom, hanem az Istvánba, hiába mondtam, hogy ott voltam, ott várnak majd kontorllra bla-bla-bla..nem akartak megnézni..telefonon az Istvénban is azt mondtk, ne menjek..de fogtuk magunkat és mégis bementünk az Istvánba, mert idegesített a vérzés...ott vártunk jött végre egy asszisztens kérdezte mi a panasz, elmondtam és kélrdezte, hogy elmúlt a vérzés? Mondtam, hogy pillanatnyilag, erre el kezdett röhögni, hogy akkor miért jöttünk be??????? Hát mert terhes vagyok és véreztem, erősködtünk, hogy szóljon már az ügyeletesenk, elment és visszajött egy üzenettel, hgy bizony itt nem vizyósgálnak meg, menjünk a területileg illetékes rendelőintézetbe...elmentünk..na ott volt egy kedves doki, megvizsgált, uh-t is csinált, és azt mondta ver a baba szíve, küzd nagyon, de szinte semmi magzatvíz nincsen, lehet beindult a vetélés..adott egy beutalót vissza az Istvánba, pirossal hogy sürgős, és mondta azonnal menjünk..kérdeztem, hogy biztos, hogy oda, hiszen onnan zavartak el..elmentünk..
az Istvánban meg ismét nem akartak megvizsgálni, azért mert nem ömlik belőlem a vér és nem görcsölök..
az meg hogy nincs magzatvíz, csak minimális, nem baj, hiszen nőtt a baba és ver a szíve...megvizsgált és azt mondta nem tud mit csinálni, menjek haza, effektíve majd a természet megoldja..
Még cifrázta a dolgokat, nagyon gáz volt...

szóval most itt ülök, kaptam hüvelykúpot, 3-szor 1, ne emelgessek, ne dolgozak és nem szexeljek...és várjak...

szóval, hogy még én éreztem magam hülyén, mert volt képem dokihoz menni..bakker, nagyon-nagyon gáz ez a Budapest...

és még mindig vérzek..itt van egy kedves rokonom ajánlott egy dokinőt a Nyírőben, felhívom és kénytelen leszek elmenni magánrendelőbe...

ENYHÉN KI VAGYOK AKADVA!!!!

bocs a sok félrepötyögésért, de nincs kedvem odafigyelni...

Kép
dytt
 
 


Dyt,

szörnyű amin ma keresztül kellett menned. :cry: :cry: :cry:
Hihetetlen, hogy ebben az országban csak érdektelenséggel találkozik az ember.
Mi az, hogy területileg nem oda tartozol? Ha én lennék az orvos akkor is megvizsgáltalak volna, de hát nem vagyok orvos sajnos...
Utrogestan hüvelykúpot kaptpál? Ha igen, akkor az a vetélés ellen van, én 3x2-t dugdosok naponta, nagyon fontos, hogy utána 1,5 órát feküdj!!!!!!!!!!!!!! Ez kell ahhoz, hogy a gyógszer fel tudjon rendesen szívódni.
És tényleg nagyon vigyázz magatokra!
Teljes szívemmel szorítok értetek++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Dytt,

Nagyon sokat gondoltam rád vagyis rátok! Remélem nem lesz semmi gond! Az orvosokról annyit, hogy pénzéhes állat mind tisztelet a kivételnek! A mostani orvosok már nem a gyógyítás miatt praktizálnak, hanem a pénz miatt!Ilyen esetben nem azzal kéne foglalkozniuk, hogy melyik kórházba tartozol, hanem, hogy segítsenek elkerülni a bajt! SZERINTEM! Nyugodj meg, és pihenj nagyon sokat!

Tegnap én is nagyon szarul voltam! :( Olyan erős migrénem volt, hogy a falat kapartam fájdalmamban! Este felhívtam a nőgyógyászomat a mobilján, hogy milyen gyógyszert vehetek be, mert nem bírom tovább ezt az erős fájdalmat!Már fájdalmamban sírvafakadtam! Iszonyú rossz volt, végül egy fél Algopyrin-t vettem be! Kicsit jobb lett, de még mindig érzem, hogy fájdogál, de hát már ismét dolgozom! :( De ma csak 10:00-ig vagyok bent, mert megyek a labor leletekért! Szorítsatok légyszi, hogy minden rendben legyen!

Kép
vanda1980
 
 


Szép jó reggelt!

Drága Dytt, ez iszonyú, nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben neked kellett rohangálnod a városban mint pók a falon. Egyszerűen szóhoz sem jutok ettől a hozzáállástól, szerintem az ambulanciának semmi köze nem kéne, hogy legyen ahhoz, hogy hova tartozol. Mi van ha utazol és éppen annál a kórháznál történik vmi...... no comment.

Anno én is használtam az Utrogestant a 12. hétig, biztosan segít majd és tényleg a legfontosabb, hogy próbálj megnyugodni és befelé figyelni. Szívből kívánom a legjobbakat és szorítok értetek!!! Kislányod jött veled mindehová vagy ott tudtátok vkinél hagyni?

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Mamacsibe neked gratulálok a csodás élményhez és hogy minden rendben van!!!!! :D

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


húúú csajok forog a gyomrom. Reggel bejövök az irodába, közvetlenül mellettünk van a raktárosok irodája és ők állandóan főznek vmit. Hétfőn paprikás krumplit, tegnap lecsót ma meg vmi szalonnás cuccot. Reggel 7-re ezekre a szagokra jövök be, el tudjátok képzelni....... :?

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Dytt, nagyon drukkoltunk nektek. Nagyon sajnálom, hogy ilyen szörnyű napotok volt. Felháborító amit csináltak veled, egyszerűen nem fér a fejembe hogy viselkedhetnek így egy emberrel, főleg egy kismamával. Pihenj sokat és drukkolok neked, hogy minden rendben legyen.
Hát Tencsi nem lehet egy jó dolog úgy dolgozni :shock: Én is egyre rosszabbul vagyok reggelente. Eddig csak émelyegtem, de a b6 segített. Ma reggel hiába vettem be, elég rosszul voltam a buszon. Már a zacsi is készenlétben volt, de szerencsére nem kellett. Jó lenne ha azért ez nem fokozódna.
Ma este megyek uh-ra, már annyira várom. Most értem be a melóhelyre, de legszívesebben már most hazamennék :lol: remélem a dokit nem hívják be szülni, mert mindenképpen azt akarom, hogy ma megnézzem és látni akarom hogy vajon mi a helyzet odabent :wink:

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige, most már elmentek a szagok, így már jobban érzem magam + ettem egy jó kis szendvicset is!!! :wink:
Juj de jó, meglátod milyen hamar elmegy majd a nap. Meglátod milyen szuper élmény lesz látni azt a pici foltocskát a monitoron!!!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Jaj ne is mond Tencsi. Annyira várom már. Nem is tudom, hogy mi lesz így a melóval, de szerintem ma nem sok mindent csinálok :lol:
A reggeli nekem is segíteni szokott. Én is ahogy beértem benyomtam egy szendvicset és már egész jól vagyok.
Lányok van valaki aki előre láthatólag a SOTEII-n fog szülni? Nekem ott van a dokim és a kórház is szimpi, bár azt hallottam, hogy a MÁV bababarátabb (volt még az összevonás előtt, most nem tudom, hogy mi a helyzet)

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok!!!


Dytt ez borzasztó.....undorodom az egész magyar egészségügytől!!!! :twisted: Sajnos nálunk is ez a helyzet ....itt is dokit kell választani ha nem akarod hogy így bánjanak veled!Egyszer amikor Rékával 24. héten jártam elkaptam 1 hasmenős bacit és bementünk még aznap este az ügyeletre ahol tök rendesek voltak....de átküldtek a nőgyógyra is hogy nézzenek meg....persze nem az én dokim volt az ügyletes.....kérdezték hogy minek küldtek át....mondom azért mert terhes vagyok ..... és?......ez volt a válasz ....mondom megy a hasam és nagyon görcsölök.....na jó vetkőzzön le!.....de úgy vizsgált meg hogy csoda hogy nem nyílt ki a méhszájam....iszonyúan fájt....a dokim mindig úgy vizsgált hogy semmit nem éreztem belőle....ÁÁÁÁÁ....katasztrófa!!!!Nagyon mérges voltam akkor is!!!
Remélem nem lesz semmi bajság veletek!!!!Rékával én szinte végig veszélyeztetett terhes voltam az első hetekben én is vérezgettem kaptam én is utrogestan kúpot és használt elmúlt a vérezgetés...jaaa ....és pihenni kellett.....De tudom milyen nehéz lehet Bonita melllett....én sem tudnék pihenni Réka mellett......nem is pihenek!De azért tegyél meg mindent amit lehet....bár bizti ezt is teszed !!!

Monic, a vonalzó úgy készült hogy küldeni kellett egy mail-t az info@nagyonbaba.hu-ra ahová csatoltam a képet és leírtam a szöveget.... :) Azt hiszem 1 héte volt mire elkészült!

Én jövöhéten csütörtökön megyek uh.-ra....akkor már kell lennie szívhangnak is....nekem jún.7.-én volt meg utoljára.Már nagyon izgulok :oops:

Gratulálok azoknak akik már túlvannak az uh.-án és irigykedem is ááámm :)

És akkor én is bemásolom a szüléstörténetem amit a nagy nap után 1 hónappal fogalmaztam a barátaimnak :)

És ezt most előtte elküldöm nehogy elszálljon :)
Vendég
 


Úgy történt a dolog, hogy megbeszéltük Réka babával még a pocakban, hogy várja ki azt a bűvös 38. hetes kort amit a doki bácsi is javasolt....naaahhh hát ő ezt be is tartotta...Dec 1-én nagy takarításba kezdtünk apucival...már én is tevékenyen részt vettem a dolgokban...mert ugye ezt előtte nem tehettem meg mert veszélyeztettet terhes voltam...szóval egész nap felfordulás volt...és mire a végére értünk...hullák lettünk...de már az ágyneműjét is felhúztuk és mondtuk neki, hogy ha gondolja akár meg is indulhat kifelé.....Ő mint 1 jó kislány szót is fogadott....még aznap este kb. 23.00-23.30 körül megrepesztette a burkot így elkezdett folydogálni a magzatvizem...nem ömlött de azért jött rendesen....hívtam a szülésznőt...szegény már 3. éjszaka nem aludt...mert folyamatosan szülése volt de nagyon sokat segített így is ….. vele sokkal jobban meg voltam elégedve mint a dokimmal….na de mind1. Szóval felvettük a szülésznőt mert kb.5 percre lakik tőlünk és irány a kórház…..a magzatvíz folyamatosan jött belőlem.Sajnos 0 fájással indultunk neki a szülésnek. De már beléptünk 00.00 kor a 38.hétbe…szóval az én drágán nagyon várta már hogy kijöhessen
Beértünk a dokim pont egy másik szülést vezetett le ráadásul Katalin napoztak előtte szóval egy kicsit pityókás volt….nem irigyeltem a csajszit akinél hamarabb indult be a szülés.Nálam már nem volt az mert kialudta magát reggelre Megvizsgált ami iszonyatosan fájt és kiderült hogy még nagyon az elején vagyunk 1111-es volt a méhszájam……ezután beöntés….a szokásos procedúra…..fel a szülőszobára….naaah hát egy üres papás szülőszoba sem volt így a fizetősbe kerültünk ingyen DE annyira rossz volt ez a(mint utóbb kiderült 6 M Ft-ba került) új szülőszék vagy ágy nem is tudom minek nevezzem….borzasztó na de ezt majd később.Megkaptam az oxytocin infúziómat ez beindította a fájásokat…mondta is a szülésznő hogy aludjak mert kemény lesz….de ki tud ilyenkor aludni???!Az elején még nevetgéltünk apucival meg a szülésznővel…aztán már csak beszélgettünk…és jöttek az egyre erősebb fájások….kérdezte a szülésznő hogy akarok-e gázt szívni…áááá mondom én dehogy akarok mert azt hallottam hogy van akit meghánytat….erre a szülésznő ő biztos benne hogy fogom használni…na így is lett….le se lehetett vakarni az arcomról Közben többször próbált megvizsgálni a szülésznő hogy milyen a méhszájam de annyira fenn volt hogy nem érte el….természetesen iszonyatosan fájt amikor vizsgáltak….aztán reggel 7 körül jött a doki….megvizsgált újabb iszonyú fájdalom. Mint utóbb kiderült engem is kézzel tágítottak vizsgálat közben!!De még akkor is igencsak nehezen tágultam úgyhogy újabb infúzió beköt….na innentől az időérzékem cserben hagyott….nagyon örülök hogy Karesz ott volt velem mert iszonyatosan sokat jelent még ha segíteni nem is tud, de a lelkemnek nagyon jót tett!!!Mindenkinek aki előtte van csak ajánlani tudom hogy a párja legyen vele!!!! (már csak azért is, mert kint sokkal rosszabb órákat várni és semmiről nem tudni, mint bent lenni és folyamatosan értesülni a dolgokról „karesz”) Aztán megpróbálták szétszedni ezt a vadiúj csoda szülőszéket ami alig-alig sikerült nekik -persze én addig ott szenvedtem-, kb. 10 perc volt mire szétkapták és újra összerakták…persze az egyik lábam egyik irányba a másik egy teljesen más irányban állt borzasztó kényelmetlen volt….ha valaki meglát szerintem szívrohamot kap hogy lehet egy kismamát ilyen pózban szülésre bírni….na akkor azt hiszem már a falat tudtam volna kaparni főleg mikor vizsgált…. jöttek a tolófájások amire én azt hittem hogy majd nekem kell nyomnom és mondtam is előtte nem sokkal amikor még nem éreztem milyen is az, hogy én nem tudok majd nyomni mert már annyira fáradt vagyok…..a fájások szünetében állítólag nem is lehetett velem kommunikálni annyira ki voltam…pedig én emlékszem hogy beszéltek körülöttem kérdeztek csak állítólag én válasz helyett csak nyögtem. Naahh szóval jöttek a tolófájások…és ….nekem senki nem mondta hogy ez olyan hogy az ember akarva akaratlanul nyom? Hát én nyomtam pedig még nem kellett volna mivel a méhszáj még nem tűnt el….és ekkor mondják nekem hogy ne nyomjak….gondoltam magamban ezek nem normálisak…én nem is nyomok csak jön magától Na de eltűnt a méhszáj….viszont ….mint kiderült nekem nagyon szűk a medencém….ill.Réka sem fordult be rendesen a szülőcsatornába….így ezért lett császár….persze én már hamarabb mondtam hogy császározzanak meg….mint utóbb kiderült ezt mindenki eljátsza legalábbis akivel én eddig beszéltem Szóval a dokim még nyomatott velem 3-mat látta hogy ez nem megy …..és jött a császár….. ami nem volt kellemes….fájás közben kapatm meg a szurit a gerincembe…nagyon rossz volt….ráadásul olyan gyorsan kezdték el hogy éles fájdalmat ugyan nem éreztem de azt hogy kotorásznak bennem azt igen…..aztán jött ez a remegés…na az is szörnyen rossz……a legszebb az volt amikor 9.45 kor megmutatták Rékát….olyan kis cuki volt gyönyörű hosszú szempillákkal( meg is jegyezte a szülésznő hogy igazi kiscsaj gyönyörű hosszú pillákkal)….aztán vitték is el….apuci pedig mehetett utána ….és vele volt kb. 1 óráig….tök jó volt neki…hozzám csak esti szopikára hozták be de az is nagyon jó volt…beszélgettem neki és annyira figyelt a hangomra…..ezt apuci meg is örökítette….természetesen az egész család látta a felvételt és mindenki végigbőgte …még az én kedves uram is pedig nem egy elérzékenyülős fajta. Hazajöttünk én is megnéztem és én is sírtam rajta!!

A császárban az a rossz hogy nem kapod meg a babádat csak órákkal később ez nagyon rossz.....sírni a császár után nem is tudtam ....viszont ahányszor kihozták szopizni én annyiszor elérzékenyültem...hogy annyira csodálatos...gyönyörű...és....tökáletes kis emberkék....olyan hihetetlen hogy belőlünk lett......belőlem és a férjemből...a mi vérünk...áááá....hihetetlen érzés....ez nagyon sokszor eszembe jut még a mai napig is...amikor csak nézem hogy békésen alszik...vagy rámnéz a tiszta, kis ártatalan, őszinte szemeivel......:)

Szóval ennyi a mi kis történetünk:)

Üdv:
Niki és Réka baba
Vendég
 


Bocsi lehet hogy kicsit kusza lett de így másolta be a szöveget :oops:
Vendég
 


Nicolete, köszönjük szépen, hogy te is megosztottad velünk a történetedet! Csodálatos volt olvasni, még ha nem is minden úgy ment ahogy szeretted volna.
Ugye micsoda erőt ad, ha veled van a párod és mennyire meghatározó élmény ez?? :D Soha nem fog elmúlni és elkopni és ez így van jól!!! Kiváncsi leszek most hogyan fogom megélni, mennyire lesz nehéz vagy könnyű. No de ez még odébb van, majd kiderül!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Köszönjük Niki, nagyon szép történet.
Én mondtam a páromnak már régebben, hogy annyira szeretném, hogy velem legyen. Ő azt mondta, hogy nem szeretne bejönni, mert nem bírja az "ilyen véres" dolgokat. Hát nagy nehezen beletörődtem, mert nem szeretném, hogy traumaként érje meg.
Most viszont hogy babát várok, teljesen megváltozott, pedig még hol van a szülés :lol: Kaptam egy tavalyi kiadású kismama újságot amiben nagyon sok hasznos dolog van a váradóságról, szüléstől, apa-anya kapcsolatról, szóval mindenről. Van benne egy-két olyan rész ami az páknak szól. A héten egyik este mondtam neki, hogy elolvashatná, mert jó dolgok vannak benne. Azt mondta, hogy ő már reggel átlapozta és az összes apás részt elolvasta. Sőt mondta, hogy a szülésre is szeretne bejönni, persze ha nem lesz császár. Mondtam, hogy oda be sem engednék. Olyan jól esett. Úgy tűnik teljesen megváltoztatja az apaság?! :lol: Ma dolgozott volna délután és egyedül kellett volna uh-ra mennem, de elintézte hogy ne kelljen bemennie és eljön velem. Mondtam neki, hogy egyedül szeretnék bemenni, mert lehet hogy vizsgál a doki. Azt mondta hogy ok, de amikor megnézik a kicsit, feltétlenül szóljunk neki, mert ő is látni akarja. Nehogy lemaradjon róla. Olyan aranyos, olyan jó érzés volt hallan. Minden férfi így megváltozik?

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige, nagyon drága a férjed! Szuper jó, hogy már ilyen hamar belefolyik a dolgokba és már meg is változott a véleménye a szüléssel kapcsolatban. Igen, szerintem előbb-utóbb minden férfi megváltozik. Ki jobban ki kevésbé, de nagyon fontos, hogy belevond mindenbe, érezze, hogy ő is részese az egésznek. Igaz, hogy neked nő a pocid, de ő is kell mindenhez.
Az én férjem is úgy volt vele, hogy ő aztán be nem jön a szülésre, nem akarja, hogy szenvedni lásson (én nem is eröltettem, tiszteletben tartottam a döntését), aztán amikor eljött a nagy nap annyira természetes volt, hogy bejön és végigcsinálja, hogy csak na. Mondogattam akkor is neki, hogyha gondolja menjen ki, de szóba sem jöhetett és a végén azt mondta, hogy nagyon jó döntés volt és szuper jó, hogy mindent átélhetett velem nekem pedig óriási erőt és biztonságot adott a jelenléte. Mondta, hogy voltak közben érdekes pillanatok amikor nem is mert odanézni, főleg amikor meglátta, hogy mekkora fecskendővel adták be az érzéstelenítőt a gátmetszéshez, figyelte az arcomat, hogy mi a reakcióm, de én azt sem tudtam, hogy megkaptam. NAgyon jól időzítette a doki, a fájás kellős közepébe.
Most, hogy jön a harmadik baba mégtöbbet segít otthon és a gyerekek körül is. Most ebben a három hétben ő van délelőtt a gyerekekkel amíg dolgozom és nagyon ügyes. Segít a takarításban, főzésben, mindenben. Anno, a manók mellett is rengeteget segített, ő csinálta mindig a tápijukat mert pótlást is kaptak. A fürdetés az ő reszortja volt!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Hát remélem Tencsi, hogy az én férjemnek is akkora élmény lesz a szülés. Eröltetni én sem akarom, majd ő eldönti, de jó úton halad :lol:
Az nagyon jó, hogy ilyen sokat segített neked, bár szerintem ikrekkel nem is nagyon lehet másképp, teljesen felemésztette volna az összes energiádat.
A férjem nagyon izgatott az uh miatt, mert azt mondta hogy érzi, hogy többen vannak odabent. Hát majd kiderül, ezért én első babának jobban örülnék egy egyecskének, de ha ketten vannak, akkor tudom, hogy neki egy álom válik valóra. Nézve Vikit és Domit, igazából én sem bánnám :D olyan aranyosak.

KépKép
csige-bige
 
 


De drága vagy!!!! :oops: Köszönöm szépen!
A csecsemőkör nagyon könnyű volt nálunk szerencsére, pedig riogattak minket is mindenfélével, de ezekre oda sem figyeltünk. Most kicsit fárasztóbb a helyzet, de majd szépen alakul ez is. Viszont amit ők ketten adni tudnak, akár felénk, akár egymás felé, az hihetetlen!!!! Tényleg csodálatos az ikrek világa!
Azt kívánom neked amit te is magadnak! Az hogy 1 vagy 2 manó van odabent teljesen mindegy, a lényeg, hogy minden simán menjen a többi meg majd alakul!
Majd mesélj milyen volt mindkettőtöknek az uh és most már én is egyre izgatottabb vagyok, hogy vajon hányan is vannak odabent? :D :wink:

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Hát én is nagyon izgatott vagyok. Nem is tudok másra gondolni.
Mindenképpen írok este.
Remélem minden rendben lesz, mert pont jól időzített a kicsike. Szombaton lesz a szüleim házassági évfordulója és vasárnap megyünk haza. Szeretnék egy uh képet adni nekik. Ennél szebb ajándékot nem is adhatnánk.

KépKép
csige-bige
 
 


Dytt, DRUKK+++++++++++++++++++++

Csajok, jótanács egy tapasztalttól:
a magyar eü valahogy arra specializálta magát, hogy riogassa a kismamikat. Ezt többször, többféle módon tapasztalni fogjátok!
Ne menjetek bele az idegeskedésbe!!


Dytt, a kisbabád küzd az életéért, minden rendben lesz, nekem mindkét gyerekkel erős vérzés volt a terhesség korai időszakában és megmaradtak. Erős kis csibéd van, nem fogja feladni!! Kapaszkodik amíg elmúlik a baj!
A magzatvíz meg folyamatosan újratermelődik, ők egy relatív, pillanatnyi állapotot láttak, nem beszélve arról, hogy szubjektív ilyenkor a megítélése.
NYUGI!!!!
Neked csak az a dolgod, hogy segíts neki!! Pihenéssel, nyugalommal, gyógyszerrel.
Kér segítséget, mert nehéz egy 7 hónapos mellett ezt megoldani!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Húú Csige-bige, ez aztán az ajándék!!!! :D :wink: Tényleg nagyon jól időzített a puhatalpútok!!! :wink:

Mpatr, ezt nagyon jól és szépen megfogalmaztad!! Annyian szorítunk Dyttért, hogy nem lehet semmi baj!!!!

Na én lassan készülődök és megyek haza a csibékhez. Apa megsütötte a rántott tököt.
Remélem ma alszanak ebéd után, mert lenne dolgom bőven!! Állandóan csak kint lennének az udvaron. :D

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Nicolette,

nagyon szép és megható a te születéstörténeted is :wink:

Csige-Bige,

Este mindeképpen gyere a hírekkel, hogy hányan vannak odabent :wink:
Én 2 évig aSOTE II-re jártam orvoshoz, Dr Merczel Zsolthoz. Én meg vagyok velük elégedve, azért kerültem át a Kaáliba mert lombikot ott nem csinálnak. Viszont Szegeden szeretnék szülni mert Pest tőlünk 180 km.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Köszi Mpatr a tanácsokat.
Lányok, hogyan kell mondani a dokinak, hogy szívem szerint otthon maradnék táppénzen?! Nem akarom azt, hogy munkaundoros csirkének tartson. Az az igazság, hogy most vagyok túl egy építkezésen, ami igen csak kimerített. Emelett soha nem voltam beteg a cégnél, mult évben is két napot. Már váltani akartam, de azért nem váltottam, mert tudtuk hogy babát akarunk és nem akartam úgy átmenni egy másik céghez, hogy bejelentem egy hónap mulva, ja bocsi, de közben teherbe estem. A főnököm kiborító, ezért is akartam váltani. Olyan mint egy kapkodó idegbeteg és teljesen rám zúdít mindent. Simán átpasszolja nekem a munkáit és utána ő learatja a babérokat. Emellett napi három és fél órát zötykölődöm bkv-n hogy bejussak melózni. Egyébként meg akarom kérdezni a dokitól, hogy nem árt e a babának, hogy a busz úgy ráz, mint a ménykő. Az hogy kevesebbet kapnék, annyira nem zavar, mert nem olyan horibilis a fizetésem. Tehát az ösztönöz a legkevésbé.
Kamuzni nem akarok a dokinak. A kolléganőim azt mondták, hogy beszéljem meg vele. Ők tuti, hogy otthon maradnának.

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok.Neharagudjatok hogy ismeretlenül irok,de a segitségeteket szeretném kérni,hátha valaki jártas ebben a témában,ami nekem új,hiába van2fiam,ilyen probléma soha nemmerült fel.junius5én volt az utolsó mensim,20-án volt peteérés(ez biztos mert figyelem+clostyt szedtem).julius5én pedig pozitivat teszteltem és azóta is.ma voltam uh-on ahol az orvos szerint az uterus101x57mm,a mnyálkahárty 22mm,viszont terheség nemlátható.(hüvelyi+hasi uh-al sem)szerinte pedig már látszódnia kellene ekkora méreteknél.holnap kell mennem hcg szint mérésre és ha magaslessz akkor elvileg benttartanak és megakarnak müteni.arról persze szó sem volt hogy várjunk hátha nemlátszik és még előbukkanhat,merthogy ebben az esetben nemvárnak mert biztos hogy méhen kivüli és életveszélyes.de kérdem én mivan akkor ha csak ők nem látják,és müteni akarnak?próbáltam hátha eltudnék ma még menni magánrendelésre,de sehol nemtudnak fogadni1hétnél elöbb,addig viszont a korházban nemakarnak várni.fogalmam sincs mit tegyek.1évet vártunk erre a picire.kérlek aki tud segiteni,volt hasonló tapasztalata,tanácsa mit tegyek azt nagyon megköszönném.bocsi hogy ilyen hosszu lettem.előre is köszi.üdv:Dóri
tiszy
 
 


Üdv Tiszy. Hát én mindenképpen azt tanácsonám, hogy magán dokihoz menj el, mert az lelkiismeretesen ellát. Sajnos ha így kórházba mész be rendelésre, akkor hasonló tapasztalatokat hallottam. Azt nem értem, hogy ha pozitívakat teszteltél, akkor biztos hogy van baba. Én úgy hallottam, hogy mielőtt elvégzik a műtétet, előtte is meg szokták nézni hogy hol van a baba, merre keresgéljenek. Nem eshetnek csak úgy neked, mikor lényegében még azt sem tudják, hogy hol keressék?! De erősítsetek meg lányok hogy ha ez így van?!

KépKép
csige-bige
 
 


Na, már itthon vagyok, manók persze nem akarnak aludni.... :cry: sebaj, majd játszunk nagyot!!!

Táppénz, elvileg akkor mész el, amikor akarsz!! A dokinak nem kell megindokolnod, de ha mondani szeretnél vmit, akkor nyugodtan elmondhatod, hogy nem bírod a korai kelést, hosszú utazást stb.

Tiszy, sajnos nincs ilyesmiben tapasztalatom, a mért eredmények alapján tényleg babónak kéne lennie és ahogy te is el szerettél volna menni még egy dokihoz, biztosan én is ezt tenném. Másik kórházban nem próbálkoztál véletlenül? Hova valósi vagy?

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Köszönöm a válszokat.Veszprémi vagyok és más kórházba nemigen tudnák menni és nem is tudnám megoldani mert a pici csak2éves.Egyébként itt is egész délelött vártam mire bekerültem,hiába volt időpontom,és akkor 15perc alatt lerendeznek ilyen hirekkel,ezeket is az aszisztens mondta mert az orvos erre sem méltatott.utána telefonálgattam sok helyre de ugye nemtudnak most a napokban fogadni hiába mondtam mi a problámám.és ugye megmondta kerek perec hogy bekell feküdni,és igen lessz állitólag 1vizsgálat(punkció?)és abbol talán kiderül mi a helyzet,és hogy majd megkeresik hol a baba.szép remények!ne haragudjatok ha fárasztalak benneteket.csak nemtudom eldönteni bemenjek e a korházba holnap ha mondják vagy utasitsam vissza saját felelösségemre mig nemvoltam másnál?!mert végül is ha esetleg akármi fájdalom vagy tünet jelentkezne,akkor is betudnék menni gyorsan.hú nemtudom milegyen...
tiszy
 
 


Ja, értem! Nem tudom, hogy a méhen kiívűli terhességnél mennyit kell, lehet várni, de talán még pár nap belefér, még nagyon az elején vagy..... azért én is tutira biztosra mennék, mielőtt műtétre mennék.
Borzasztó, hogy hogyan bánnak az emberrel, ez undorítóóóó!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Nem zavarsz Tiszy bennünket, szerintem aki tud szívesen segít. Hát nagyon nehéz döntés lehet. Azért arra figyelj, hogy ha valóban rossz helyen van a baba, akkor a Te életed kerül veszélybe ha időben nem kapsz orvosi ellátást. Lehet hogy a kórházban nem volt elég jó az uh gép, azért nem látta sehol. Ha jó a gép, akkor szinte mindent lát. Nekem amikor utoljára dokinál voltam menzi utána, azt megmondta a doki, hogy mindkét oldalon van két-két tüsző. Az is lehet hogy a doki, ahogy írtad, pik-pak megnézett és nem kereste elég kitartóan. Sajnos nem tudok tanácsot adni, mert ez egy nagyon nehéz döntés. Talán ha én lennék a helyedben, akkor bemennék a kórházba, de nem műtétre, hanem vizsgálattal nézzék meg, hogy hol a baba. Igen is keressék meg. Felháborító, hogy nem foglalkoznak komolyan egy ilyen dologgal. Az a legegyszerűbb, hogy műtéti úton nekiesni az anyának. Ez gusztustalan. És a kórházban egy másik dokihoz mennél be?! Csak egy ötlet. Hátha annak van lelkiismerete is és érző szíve.

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok4

Gratula a drága férjeknek. :9 Nagyon rendesek!!!

Nicolete
Nagyon érdekes volt a szüléstörténeted, valami hasonló volt nekem is, csak nálam 14 órát tartott és nem volt idő a császárra, ezért tépték ki vákummal...Remélem a második könnyebb és szebb élmény lesz!!!

Csige-bige
Drukkolok az uh-hoz, majd írjál.
Új beiratkozó, sajnos a neved kiesett..Menj magándokihoz!!!!!

Háát lányok, már nemcsak vérezgetek és már nemcsak pisilésnél, már betét van bent és már darabos és egyre több, azt a kúpot kaptam én is, utrogestan, vagy mi..egyre kétségbeesettebb vagyok, érzem baj van..sajnos...

Holnap reggel 9-re kaptam időpontot a Nyírőbe, ahoz a dokihoz, akit megfogadok..Negla doktornő...elvállal..de félek, késő lesz..

:cry:

majd megírom mi volt, na sziazstok és szorítsatok, ma már nem tudok írni...

Kép
dytt
 
 


Hát igen sajnos igy mennek a dolgok.Amugy is pont olyan dokit fogtam ki akit utálok de nagyon mert nagyon egoista és lekezelő azzal aki nem a saját betege,és kérdeztem hogy lehetne e hogy más is megnézzen mert ez nemvolt meggyőző,ráadásul kb8 kismamát áthivott magával a másik uh-hoz mert hogy a régin nemlát semmit,pedig volt 32hetes uh-ra váró is.de aztmondta a nővér hogy nemlehet másnak szólni csak aki oda van beosztva.csak abban bizok hogy holnap valaki jobbat fogok ki és értelmesen lehet beszélni vele,és normális vizsgálatot csinál majd,hamár egyszer ők mondogatják hogy valamit kell csinálni,csak nem merik megtenni hogy felelőtlenek legyenek.és persze tudom hogy bajom is lehet de egyenlőre hihetetlen hisz nemérzek semmi arra utalo jelet,a hányinger viszont egyre jobban kezdődik,mind a 2fiammal rettentő rosszul voltam az elejétől nagyon sokáig.hát mostmár ugysem tudom mástcsinálni meglátom milessz holnap.köszönök mindent.Csige-bige neked pedig sok sikert az uh-hoz,kivánom hogy te csupa jó hirt kapj!üdv
tiszy
 
 


Köszi tiszy. Szerintem is menj be holnap és hátha a másik doki rendesebb lesz.
Jaj Dytt, nagyon drukkolok neked. Remélem még holnap nem lesz késő és tud segíteni a dokinő. Ma már nem tudott fogadni?

KépKép
csige-bige
 
 


Tiszy, az a legjobb ha holnap is elmész, csakmár nem ugyanaz a doki lesz megint!! Nagyon szorítok értetek!!

Dytt, nagyon sok erőt és kitartást! Mi veled vagyunk és küldjük a sok-sok+++++ energiát és nagyon várunk majd a hírekkel!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Tiszy,

nekem van egy barátnőm akinek az uh-val azt állapították meg, hogy méhen kívüli terhes, és meg akarták műteni. Ő nem nyugodott bele, AZONNAL elmentek egy másik orvoshoz, ahol kiderült, hogy teljesen átlagos ikerterhessége van. Azóta megszültettek az ikrei, már 2 évesek.
Úgyhogy én azt tudom tanácsolni, hogy sürgősen keress egy magándokit aki még ma megnéz téged. Biztos tudnak az ismerőseid segíteni nevekkel és tlefonszémokkal.

Dyt,

lehet, hogy a 3x1 utró kevés neked, én 3x2-t kapok, de van olyan ismerősöm is akinek a 3x3-mal is el akart menni a baba, 2 hétig progeszteron szurikat kapott és megmentették a magzatát.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Dytt, nagyon szritok értetek!!!!!Küldöm a ++++++ energiát!!!

Tiszy, én is keresnék 1 magándokit.....mielőtt már késő!!!
Vendég
 


Dytt,

Nagyon szorítok nektek!


Lányok,
Tudna nekem segíteni valaki?
Voltam ma az eredményemért, hála istennek minden leletem jó! :)
A Toxoplzma eredményt utoljára kaptam meg és ezt a doki már nem elemezte ki, mint a többit! Ez van a papíron:
Toxoplasma IgM: 0
Toxoplasma IgG: <5,00 IU/ml

Ezek mit jelentenek?

Kép
vanda1980
 
 


Vanda,

nem értek hozzá, de így első látásra úgy tűnik, hogy negatív.
Nálunk ma volt az állatorvos és kérdeztem a toxoplazmáról. Azt mondta, hogy nagyon fontos a gyakori alapos kézmosás és az állat vizeletétől való tartózkodás. Úgyhogy maradhat a két kutya a házban.
És még azt is mondta, hogy ez az egész egy kissé fel van fújva, mert a klinikai veszélyes toxot nem olyan egyszerű elkapni.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jó estét lányok!
Megjöttünk az első uh-ról. Annyira jó volt, bár egy kicsit csalódott voltam, mert még nagyon pindur a mi kicsikénk. Még csak 4-5 hetes lehet. Valószínű, mivel nekem hosszabb szokott lenni a ciklusom a normálnál általában 5-9 nappal, ezért később volt pém is, így nagyon picuri még a baba. Szívhang még nem volt, de olyan jó volt látni. A doki azt mondta, hogy jó helyen van, jól van. Vigyázzak magamra, meló után sokat pihenjek és ha valami van, akkor hívjam. Következő uh augusztus 7-én.
A férjem is bejött a vizsgálatra és úgy örültünk neki.
Jó éjt mindenkinek.

KépKép
csige-bige
 
 


Vanda, az egyik a friss fertőzésre utaló, a másik a régire utaló ellenanyag szintjét jelzi.
Neked mindkettő remek.

Dytt ++++++++++++++++++++++++++++++

CSige-bige, ezek remek hírek! Ne legyél csalódott, ott a Manód!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Mpatr,

Köszönöm szépen, a segítséget!
Akkor ez azt jelenti, hogy védett a baba???

Kép
vanda1980
 
 


Szép jó reggelt!

Ma megint szuper jó idő van, legalábbis nekem!! :wink: Az éjszakánk viszont nem volt a legjobb, mert Viki folyamat nyöszörgött, kiabált éjjel és ezzel fel is ébresztette a Domcsit is, pedig a Viki általában átvándorol hozzánk és velünk alszik éjjel. Úgyhogy felváltva rohangáltam a gyerekekhez, jó hogy ma már péntek van!!!! :D

Csige-bige, ne legyél elkeseredve, semmi okod rá, a legeslegfontosabb, hogy a manócskátok ott van, jól van és szépen növöget tovább. Majd meglátod a következőn már milyen nagy lesz!! Kaptatok képet, tudod maj adni anyukádéknak?

Vanda, gratula a jó eredményhez, legalább ezen sem kell izgulni!!

Dytt, megy a drukk és lécci írj ha megjöttetek a dokitól!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Szép jó reggelt!

Ma megint szuper jó idő van, legalábbis nekem!! :wink: Az éjszakánk viszont nem volt a legjobb, mert Viki folyamat nyöszörgött, kiabált éjjel és ezzel fel is ébresztette a Domcsit is, pedig a Viki általában átvándorol hozzánk és velünk alszik éjjel. Úgyhogy felváltva rohangáltam a gyerekekhez, jó hogy ma már péntek van!!!! :D

Csige-bige, ne legyél elkeseredve, semmi okod rá, a legeslegfontosabb, hogy a manócskátok ott van, jól van és szépen növöget tovább. Majd meglátod a következőn már milyen nagy lesz!! Kaptatok képet, tudod maj adni anyukádéknak?

Vanda, gratula a jó eredményhez, legalább ezen sem kell izgulni!!

Dytt, megy a drukk és lécci írj ha megjöttetek a dokitól!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

Háát lányok én már teljesen össze vagyok omolva, ne haragudjatok, hogy így traktállak titeket..

Hajnalban elkezdtem görcsölni, nagyon erősen vérzek már és regel egy akkora darab valami jött ki belőlem..hatalmas..sajnos úgy érzem elment a baba..az a hatalmas izé az az volt..
Úg össze vagyok törve :cry:

Majd írok, bocs, de nincs erőm visszaolvasni..

Sziasztok és mindenki pihenjen sokat!!!!

Kép
dytt
 
 


Köszönöm lányok.
Dytt: nagyon sajnálom, de azért mindenképpen menj el a dokihoz. Azért drukkolok neked.
Azért annyira csalódott nem vagyok lányok :lol: Igen, ott van, bent van és jó helyen van. Azt mondta a doki, hogy meló utáln sokat pihenjek, kerüljem a szűk ruhákat és a férjemnek pedig azt mondta, hogy nincs durva szex :oops:
Szóval most vigyázok. Aug 7-én megyek vissza, azt mondta, hogy akkor már szép nagy baba lesz. Hát bízom is benne.

KépKép
csige-bige
 
 


Dytt, nem is tudom mit írjak neked, ezt nem lehet egyszerű átélni, de azért várjuk ki a végét én azt mondom! Tudod, hogy ránk számíthatsz bármi is van. Azért jöttünk itt össze ennyien, hogy örömünket, bánatunkat kiadjuk magunkból és megosszuk egymással!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Hát igen, ezek megszívlelendő tanácsok!!! :wink: Tényleg nagyot fog nőni a manócska. Nézgettem a gyerekek méreteit és hihetetlen, hogy két hét alatt mekkorát tudnak változni!
Hogy vagy ma reggel? Szerencsére nem főztek ma a fiúk semmit..... :wink:

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Akkor neked is jól indul a nap Tencsi. Én jól vagyok, jobban mint tegnap reggel. Most alig émelyegtem. Már meg is reggeliztem.
Azon gondolkoztem hogy szép lassan veszek ki egy-két nap szabin elvétve. Olyankor is pihenek. Most elég rosszul aludtam az éjjel, akkora vihar volt nálunk, de látom Pesten is szép pusztítást végzett.
A doki azt tanácsolta, hogy még ne szóljunk a szülőknek, mert ha netán bármi gond lenne, akkor lehet hogy nekik nagyobb trauma lenne mint nekünk. A férjem viszont azt mondta, hogy mondjuk el és legyen ez az ajándék a házassági évfordulójukra. Az igazat mondjuk, hogy nagyon pici, de ott van. A férjem rámparancsolt, hogy vigyázzak magamra, semmi székreállás, emelés. Ha meg rosszul érzem magam, akkor maradjak otthon, de ne parázzunk mindentől, ne is gondoljak rá, hogy bármi gond lehet.

KépKép
csige-bige
 
 


Helyes, ez tényleg így van! Minél jobban félsz vagy félted magad, annál inkább kimaradnak az igazán szép dolgok. Szerintem egy felelősségteljes anyuka úgyis tudja, hogy hol van a határ, mit szabad még megtenni és mit nem.
Nálunk anyukámnak augusztus 3-án lesz a szülinapja, neki akkor mondjuk el szerintem, hogy jön a 3. unokája!! :D Anyósoméknak meg már elmondtuk, mert az ő segítségükkel veszünk majd még fel hitelt a bővítésre.
Nálunk nem volt vihar éjjel, most elkerült minket.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: