Új privát üzeneted érkezett!

Mágnes: szted elképzelhető, hogy késői peteérésem volt és ápr. 28. körül fogant????? Úgy, hogy április 1-én volt az utolsó mensim?? Csak mert Apa akkor volt legközelebb itthon. Vagy a doki csak egyszerűen rosszul nézte.



Mel, szerintem bizti nincs semmi baj, de ne izgulj, azzal tuti nem használsz!
Nagyon drukkolok, minden rendben lesz, meglátod!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Köszi csajok,

ha minden oké, jelentkezem. Addig is lehet benézek egy kis lelki támaszért:)

Sziasztok
mel
 
 

 
 

Mágnes! Én is lefagytam, amikor a nő flegmán közölte, hogy az kicsi...de minden szakirodalom ezt ideálisnak tartja 6 hetesen, szóval semmiképp sem kicsi. Azt mondta, hogyha 24.-én megyek rendes UH-ra, akkor csörögjek rájuk, hogy mekkora ülőmagasságot mértek. De hát mit tegyek, ha nekem 6 hetesen volt idáig csak UHm? Naná, hogy nem volt citrom méretű :lol: Majd meglátjuk a 12 hetest! Alig várom, remélem, standard méretű lesz akkor is :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata lehet csak félre értetted és nem rosszindulatból mondta, hogy kicsi. Megnéztem Máté 6+3-as Uh felvételét és 6mm. Tökéletes gyerek lett belőle:)
4d-s Uh-ra majd 19.hét körnéykén megyek. ADdig úgyis inkább ufóra hasonlit (bocs de tényleg:))ott már igazi baba formája van és még látszik egyben a képen.Utána meg már akkorát nő, hogy csak részletekben lehet majd látni. Tudjátok, mint a versben: csett a torka, csett a lába, fél meg fél az egész...
Én nem is tudom Mátéról miért nem kértünk dvd-t pedig lehetett volna. Képeket kaptunk. Most majd kérek mert lehet többet ilyet már nem fogok látni.

A fogantatásra visszatérve. Ha mindenkinek pont a félidőben lenne pé akkor nem sok dolga lenne a dokiknak. Nekem Máté egy nappal a mensi után fogant, apa csak azon az egy napon volt itthon. Aztán napra pontosan született a fogantatáshoz képest. És szerintem most sem félidőben történt a dolog hanem később.

És még a szuperovulációrol (így hívják?) nem is beszéltünk. AMikor különleges helyzetek stb indukálnak peteérést!
katuska79
 
 


Betti nyugi mindenféle vitaminok nélkül is egészséges babát lehet szülni! Egészségesen kell étkezni, káros dolgokat kerülni és kész. Egyedül a folsavat szokták ajánlani. A magzatvédő vitaminok is ettől mások, mint a nomrál vitaminok, hogy folsav van bennük.
katuska79
 
 


A hányingerre elfelejtettem az előbb írni. Nekem a Gravidától hányingerem van, de ha Elevitet veszek be, akkor nincs.

Betti
Folsavat sem szedsz???? Azt nagyon kellene úgy tudom!
Többiek??
Nekem orvosi utasításra Elevit, Folsav és Magne B6 lett kiadva, de az utolsót nem szedem. Azt nem tudom minek, ha nem is keményedik a pocim és nem is görcsöl. (remélem nem csinálok bajt vele!)
Vendég
 


Eperfagyi: Nem szedek semmit, mert nem mondta a doki!! Gondoltam, ha kell majd ugyis mondja. A magne b6-ot mondta, de azt is csak azért, mert rákérdeztem, hogy nem lenne e jó, ha szednék B vitamint a szorongásos tünetemre, mert nagyon rossz volt, hogy nem tudtam autót vezetni. Szóval azt sem magától mondta. Arra emlékszem, hogy Cintiánál a doki írta fel. Szóval ezért nem szedek semmit. Lehet a dokimmal van a baj?????????



Sziasztok!
Ma bejelentkeztem dokihoz, június 5-én megyek 16 órára. :) Úgy várom már!!!! :)
Vendég
 


Betti!
A magzatvédőt nem mindíg mondják a Dokik, mert annyit van reklámozva és benne van a köztudatba. Szerintem nem árt szedni, főleg az elején, de ha rosszul van tőle a kismama, akkor kár eröltetni. Eddíg, hogy szedtem, annyira hányingerem volt, hogy alig ettem valamit. Tegnap meghogy nem vettem be, semmi bajom és rendesen tudtam enni. Na melyik a fontosabb??
Kata!
Nekem 5 hetesen 5mm-es volt a petezsákom. Sokkolt mindenki, hogy milyen pici és már 10-11mm-esnek kéne lenni. Aztán meg még 7 hetes sem voltam és a magzat volt 9mm-es. Az meg tök jó! Úgyhogy ilyen korai terhességnél még annyira változik. Tényleg nap-mint nap nő a baba. Kár ezen aggódni, hogy kicsi vagy nagy.

Kép
kira76
 
 


Sziasztok!

Én folsavat szedek és Elevitet. Nem a doki mondta....magamtól szedem. Én jobban vagyok elevittől, anélkül annyira émelygek hogy alig élek. MOndtam a dokinak a múlt heti uh-n hogy ezt a kettőt szedem, mondta, hogy jól teszem. ANnyit tett hozzá, hogy ha még így is rosszul vagyok, hányingerem van vagy ilyesmi akkor szedjek még MagneB 6-ot is. De azt nem szedem. Az első terhességem alatt is ezt szedtem és bevállt. A folsavat csak az első trimeszter végéig szedtem a fiammal....most is úgy tervezem...
A barátnőmnek van 3 csodálatos, egészséges gyereke és soha életében nem vett be sem folsavat sem magzatvédő vitamint, semmit!! Úgyhogy csak nyug Betti!:-)
Peni

KépKép
peni
 
 


Eperfagyi! magnéziumot akkor szedj ha mondjuk görcsöl a lábad. Amúgy meg majd akkor, ha később keményedik a hasad!
katuska79
 
 


betti:
A folsav nagyon fontos az első trimeszterben pláne, a fertőzések megelőzése miatt. Én Ferro Folgammát szedek és Magne B6 extrát,napi 3*1-et, más vitamint Annával sem szedtem, az orvosom szerint ez éppen elég.
Simán lehet késő peteérésed, nekem a betájolt mensi előtt 2 nappal volt peteérés! Na és egy nagyobb orgazmus is kiválthat extra ovulációt! :wink:

Azzal vígasztalom magam az uh eredménynél, hogyilyenkor még mm-ekről beszélünk. Elég egy hajszálnyi arrébb kattintás a mérésnél, és máris 2 mm-rel kisebb a baba. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ráadásul a képernyő is torzít...meg a kurzor is eleve egy mm..

Képzeljétek hogy jártam. Épp vettem volna be a folsavat mikor látom, hogy a dobozban nem is az volt. Épp egy újabb levelet kezdtem volna meg mikor valamiért megakadt a szemem a feliraton. Ugyanolyan tabletta, ugyanolyan felirat de Coderit volt! azt se tudom az mire való és hogy került bele! Egyáltalán nem tartunk ittohn gyógyszert, párom még életében nem vett be egyet sem és a gyereknek is csak lázkúpja van itthon. Nekem ez rejtély...még szerencse, hogy amit bevettem az tényleg folsav volt.
katuska79
 
 


Kira,

tényleg neked is 5 hetesen csak 5 mm-es petezsákot mértek? És látszódott benne valami, nem emlékszel?
Pontosan 5 hét mit jelent, már betöltötted vagy a 4. hetet múltad?
mel
 
 


Sziasztok!
Én Elevitet és folsavat szedek. De nekem sem mondta volna magától a doki, ha én nem kérdezek rá a magzatvédő vitaminokra, hogy nem kellene-e szednem valamit. Akkor egyből ezeket javasolta, meg B6 vitamint a hányingerre, meg Nospát.

Betti: szerintem te is kérdezz rá. És ne aggódj, lehetett késői peteérésed. Nekem is normálisan 8 hetesnek kellene lennem, de a másik doki is azt mondta, hogy 6 hetes. Nekem is azt mondta a doki, hogy lehet, hogy késői peteérésem volt.

Mel:nekem a 4. héten volt 6mm a petezsák. Ne aggódj! A 6. héten meg lúdtojás nagyságú. Én is csak néztem, hogy két hét alatt mennyit nőtt.

Szép napot mindenkinek!
mónika23
 
 


Jó reggelt!!!

Katuska: Hogyan lehet az, hogy nem jó gyógyszer volt a dobozban??? Ez azért nem semmi. Egyébként köhögéscsillapító gyógyszer:
"MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ ÉS HOGYAN FEJTI KI HATÁSÁT A CODERIT N TABLETTA?
Kínzó, száraz köhögés csillapítására szolgáló gyógyszer.
Hatását úgy fejti ki, hogy csökkenti a köhögés- és légzőközpont ingerlékenységét, miközben a hörgők sima izomzatát elernyeszti."

Köszi lányok a tanácsot a vitaminokkal kapcsolatban. Bár a lányomnál sem szedtem túl sokat, mert egyáltalán nem vagyok gyógyszerszedő és mindig el is felejtem beszedni. De a lányom tökéletesen egészséges gyerek lett. 16 éves és lekopogom, hogy talán , ha 10-szer volt beteg, akkor sokat mondok. Tudjátok a nagyanyáink sem szedtek régen semmiféle magzatvédőt és vitamint mégis egészségesek lettek és ráadásul milyen sokáig éltek is. :lol:

Mágnes: Én már akkor nem tudom mennyi idős lehetek, de igazából lényegtelen is az a fontos, hogy rendben legyen minden.



Igazából, ha belegondolunk hülyeség azt nézni, hogy kinek mekkora a petezsák stb. Mert ugye van aki 2,90kg , van aki 4,5kg-os babát szül. Ez is tipusfüggő lehet. Mi sem vagyunk egyforma tipusok. Nem???? Szóval van,akinek hatalmas hasa lesz , van, akinek szinte semmi. Szóval ezen lehet nem is kellene parázni. :lol: :lol: :lol: Na de ez a fogantatási idő.......elgondolkodtató.... :lol: :lol:



Sziasztok Kismamik!

Hogy vagytok ma reggel??
Én épp zabpelyhes kekszet eszem és furcsamód jó az émelygésre!

Katuska! Nem gondoltam, hogy rosszindulatból mondja, hogy kicsi Bébike 6 hetesen 4 mm-el, amikor bőven dobogott a kis szive :D inkább csak megijedtem és meglepődtem :oops: De már mindenhol látom, hogy ez abszolút normál méret!
Kira, köszi Neked is!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Betti köhögéscsillapítóóóóó????? na ez így már tényleg érdekes. Lövésem sincs hogy került bele mert ilyen gyógyszert meg végképp nem vettem még. Majd megkérdem a párom hátha tud mondani valamit. Lehet ő volt a hunyó.

Kata naná, hogy minden ok! Majd kibújik és jól se..be rugja azt a dokit a babókád amiért lekicsizte:))
katuska79
 
 


Katuska, ha még doki lett volna, aki lekicsizte :lol: :lol: De csak egy nő volt, aki az időpontokat osztogatja. Gondolom, nem szokványos a 6 hetes UH és ő esetleg azt gondolhatta, hogy 8 hetes, vagy hasonló. Na, mindegy. Pici Bébike, kíváncsi vagyok, hogy a 12 hetesen megmutatja-e hogy kisfiú, vagy kislány :D Nem táplálok túl nagy reményeket, de ki tudja :lol: :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Mel!
5 hetes lettem volna 1 nap múlva. Akkor mérték. Nem látszódott benne semmi az ég világon. De asszem már írtam, hogy egy barinőmnek, meg 3,2 mm-es volt 5.héten. Annyira nem jelent semmit!!! Legyen petezsák aztán kész!

Kép
kira76
 
 


Kata:
hát kicsi az esélye, hogy ilyen korai időszakban megmutassa a nemét, de ki tudja.. :) Annámról 25 hetesen tudtuk meg, hogy ki lakik a pocakban :)
Biztos vagyok benne, hogy nagyobb pocakom lesz most, mint a lányommal, már most látszik, és most nézegettem a képeket, szülés előtt egy hónappal nekem abszolut nem tűnt nagynak a hasam :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes, én sem hiszem, de meglátjuk :lol: Vagy mást mondanak most és megint mást a következő UH-kon :lol: :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Köszi Kira, akkor még reménykedek, hisz semmi rossz tünetem nincs. Lehet tényleg pár nappal később fogant:)

Csajok, jövő héten pénteken megyek legközelebb uh-ra, remélem addig nem lesz semmi gond és azután sem.

Szeretnék csatlakozni hozzátok biztos kismamaként:)
mel
 
 


Mel! Semmi gond nem lesz hidd el! Az, hogy nincs rossz tüneteted annak csak örülj:))

Kata hááát gyanús, hogy megmutatja a nemét iylen korán, de vannak véletlenek amikor épp a képere furdul rá. Majd mondogasd neki jó sokat. De majd inkább a 18-19 hetes UH-on szokták először mutogatni magukat.

Mágnes tuti nagyobb pocak lesz,mint először. Mátéval nekem is oylan kis helyes hasam volt, még a bőröm sem nyúlt meg vagy hasonlók..most biztos nagyobb lesz és hamarabb kezd el nőni. legalábbis másodikra mindig ezt mondják.
Pont ezen gondolkodtam, hogy ez a legjobb, hogy nyáron már nem kell behúzott hassal feszíteni a bikiniben, sőt ellenkezőleg:))
katuska79
 
 


Sziasztok!

Az én fiam a 12. heti utlrahangon szétdobott lábakkal premier plánban mutogatta a kis férfiasságát....tisztán lehetett lánti a golyócskáit :) . Szóval van esély , hogy megmutatja magát.....én is majd szeretném tudni, hogy milyen nemű lesz a kistesónk de még olyan messze van az az időpont..................... :roll: .

OLvasgattam amit írtatok, hogy az Uh-n mit látnak, hogy nagyobb vagy kissebb a baba mint "kéne". Nekem a 2 héttel ezelőtti ultrahangon azt mondta a doki hogy 5-6 hetes......pedig NEM. Tudom, hogy mikor fogant...és az uh napján kb 3 és fél hetes volt még csak!!! Szóval mérnek ám össze-vissza mindent főleg az első trimeszterben. És szerintem Bettinek teljesen igaza van, alkati kérdés hiszen lesz aki 3 kilós babát szül és lesz aki 4 kilósat.....

Émelygésre a keksz nekem is bejön, bár a tapasztalat hogy minden kaja jó. Odáig nehezen jutok el hogy bekapjak egy falat bármit mert borzasztó hányingerem van....de ha már lenyeltem sokkal jobban érzem magam.

KépKép
peni
 
 


Peni, az UH-n nekem azt mondták, tök jó méretű Bébike, a maga 6 hetéhez képest (jé, ez mát 3 hete volt :lol: ). Csak mikor az Istenhegyi Géndiagnosztikára jelentkeztem, akkor ott kalkuláltak az időpontokkal, hogymikor is lenne a legjobb menni, kérdezték a méretét, és egyszerűen lekicsizték :P :P Ráadásul nem is orvos mondta, hanem a hölgy, aki felvette a telefont. Tök megijedtem :oops: De aztán utánanéztem/kérdeztem és mindenki jónak gondolja a 4 mm-t 6 hétre. Nagyon kíváncsi vagyok, most mekkora lehet :lol: :lol: Szóval ami a lényeg, nem az UHn mértek rosszat, csak a telefonon bemondott eredményt kicsinyelte a hölgyemény.

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Peni az Uh méret alapján nem a baba korát határozzák meg, hanem a terhességi hetet lövik be, hogy tényleg megfele-e annyinak! Ezért is vannak a méretbeli különbségek mert hát ki tudja mikor fogant. vagy rosszul tudom?
Gondolom mikor mondta a doki, hogy 5-6 hetes, akkor a mensitől számítva nem 5-6 hetes voltál?

Hú csajok olyan ramatyul vagyok...fáj a fejem meg az egész közérzetem oylan szar. Ez a hülye idő nagyon lenyom engem:(
katuska79
 
 


Katuska,nekem is baromira fáj a fejem :( De nem merek rá semmit bevenni. Alig várom, hogy leteljen a munkaidő és hazamehessek egy kicsit lustálkodni :lol: Ahogy nézem, ma délután is bealszom...

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


sziasztok,
tegnap óta csak most jutok géphez, úgyhogy bocsi Betti, hogy nem válaszoltam a kérdésedre, szóval:
sztem az április 28-a egyáltalán nem lehetetlen, márcsak magamból kiindulva ugyanis :D , nekem is sok idő telt el menszi óta, ezért tűnik úgy, hogy le vagyunk maradva. pedig nem!
Vendég
 


Lombiknak egyetlen egy előnye, hogy nem kell azon agyalni, hogy mikor foggant! :lol: :lol: :lol: :lol: Még talán azt is tudom, hogy hány óra, hány perc! :lol: :lol: :lol:

Kép
kira76
 
 


kira:
Így van, annak idején, mikor kérdezték, hogy mikor fogant, nagyot néztek volna, ha megmondom az óra percet is :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Pedig azt mondják sokan, hogy megérzik, hogy igen most fogant...szerintem csak utólag bebeszélik nem?

KAta elmúlt a fejfájásod? Képzeld engem megmentett egy kávé. Nem volt itthon egy szem sem, de délután hozott a párom a boltból ittam is és utána már semmi bajom nem volt. Mentem is kerítést festeni ezerrel:))

Ti fogtok vezetni olyan várandós naplót? Én godolkodom rajta, hogy igen csinálok és beleírom a gondolataimat, aggodalmaimat, örömömet. Babanaplót vezetek Máténak, majd nagykorában meg fogja kapni.
Ez meg majd nekem marad emléknek. De még nem akarom elkezdeni, inkább visszamenőleg beleírok.
katuska79
 
 


Sziasztok!
Kauska: jó ötlet ez a várandós napló....csak nem tudom, hogy tudnám-e következetesen vezetni. De utólag, akár 20-30 év múlva biztos jó lenne beleolvasni...:-).
Jó ötlet.

KépKép
peni
 
 


Katuska: én biztos, hogy fogok várandós naplót vezetni. Még a pozitít tesztet is eltettem, és az ultrahangképeket is szépen elteszem majd. És az a terv a párommal, hogy fényképeken fogjuk követni a hasam növekedését. Ha a picurkánk nagy lesz, oda fogjuk neki adni. Biztos örülni fog, hogy mennyire vártuk.
mónika23
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?
Katuska, én vagy este 7-ign szenvedtem a fejfájástól, kicsit aludtam is közben, de semmit nem ért, még vásárolni sem volt erőm :( Rendeltünk kaját, ettem fokhagymakrémlevest (1 tányér levest kb 3-4 nekifutásra) és utána kicsit jobb lett, de akkor meg nagyon felerősödött az émelygés :oops: Szóval, nem volt egy fényes estém. Én is gondolkodtam, hogy bepróbálkozom egy kávéval, de még az illatától is rosszul lettem, úgyhogy ez elmaradt.
Kiváló ötlet a várandósnapló! Én is szívesen vezetnék, csak nem tudom, mennyire lenne rendszeres, az meg ugye úgy lenne jó -- meglátom :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Jó reggelt Kismamik!!!
Találtam a neten kinai fogantatási naptárat, elméletileg a baba nemét kilehet számolni vele. A Te korodhoz azt az évet írd, amit már betöltöttél.
http://www.naptarak.com/naptarak_kinai.html

Egyébként ezen az oldalon van letölthető babanapló is :lol:



Katusok :lol: : A káve nekem is beszokott jönni, lehet a vérnyomást rendbeteszi. Egyébként azt olvastam, hogy algopirint lehet szedni. Kata lehet a fokhagymaleves nem volt a legjobb választás, mikor hányingered van. :lol: De én is imádom!!!! Csinálok is a hétvégén, most, hogy igy eszembejutattad. :lol:



Betti, fura dolog ez az evészet van, hogy az émelygés ellenére nagyon erősen megkívánok valamit, így voltam tegnap a levessel, ilyenkor muszáj ennem, mert ha nem, akkor még rosszabbul leszek :( De nagyon ki kelle centizni a mennyiséget, mert elég egy kanállal több a kelleténél, és kész vagyok :lol: Jó étvágyat Nektek is hozzá a hétvégére!
Ja, és azonnal megnézem a naptárat, amit feltettél, kíváncsi vagyok, milyen eredményt ad :D

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Betti!
Egyből rávetettem magam a kínai naptárra....a naptár szerint LÁNYom lesz.......DE JÓ LENNE :) :) :) . Nektek mi jött ki??

KépKép
peni
 
 


Kislány :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Nekem is lányt írt!!!! :lol: De jó lenne!!!!!!!!!!!!!!
Kiszámoltam a Cintiát is és lánynak jött ki!!! Bár elöször fiúnak, de a koromat nem jól adtam meg, mert novemberben 15-én fogant és november 19-én töltöttem a 20-at. Ezért kicsit belekeveredtem és elkenődtem, hogy nem jó, de aztán ok lett.



Én is leellenőriztem a fiamat is......fiúnak jött ki!! Hú de jóóó! Bár bejönne ez a kínai naptár.....

KépKép
peni
 
 


Lányok kiprobáltam minden közeli ismerősömmel , saját magammal és mindig jó nem jött ki!!! :lol:



Sziasztok lányok,

egy újabb reményekkel teli nap. Nincs semmi rossz előjel, kezdek hinni a kis pocilakómban:)))
Én is megnéztem a kínai naptárt és lányt jósolt:) A kisfiam fogantatását nézve pedig fiút is mutatott. Ez lenne ám az igazi öröm:)

Nem tudtok esetleg 5 hetes uh képet felrakni vagy helyet ahol találok ilyen fotókat?
mel
 
 


Mel: itt a topicoknál találsz öt hetes ultrahang képet. A fogamtás topicban, azon belül a reménykedés terhességre tünetek címszó alatt, a 60. oldalon. Vera feltette a képet. Remélem tudtam segíteni!
mónika23
 
 


Mel felteszem az enyémet csak valamiért nem engedi lehet nagy. de majd lekicsinyítem hátha úgy elfogadja. Még alig látszik rajta valami, csak egy fekete pötty:)

én is megnézem azt a naptárat. Éne ddgi csak Jónás naptárat néztem, aszerint fiaim lesznek. És még a fogantatás napja is kb akkor van, mint a Jónás szerint.

Már emlékszem mit lehetett szedni fejfájásra terhesség és szoptatás alatt is. Panadolt de csak a simát! Igaz nem sokat ér de valamennyire az is enyhíti.
katuska79
 
 


hú hát elég rossz minőségű, de az a fekete pötty a lényeg rajta úgyis :))

Kép
katuska79
 
 


lány lány lány nekem is!!!!! úgy legyen!
katuska79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: