Új privát üzeneted érkezett!

Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Na bocsi hogy itt szórakozok, csak megvan a megoldás, hogy látható legyen nosrmálisan! Az elmosódott betűkön dologzok, de legalább olvasható a nagyság :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Mármint olvasható nagyságú a szöveg.... :oops: :oops: :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Sziasztok!

Remélem nem gond, ha csatlakozom hozzátok, remlhetőleg mindannyian nagyjából egyszerre babázunk majd.
Én október 20-ra vagyok kiírva, most tehát a 9. hetet kezdtem én is.
Van már egy kislányom, április végén lesz 3 éves, s reményeim szerint egy hasonlóan egészséges és eleven kistesó cseperedik a pocakomban. Írnám, hogy kisöccs, de a férjem kishúgra pályázik, így hát nem tudom, hová drukkoljak...
Sajnos 2 vetélés után sikerült csak terhesnek maradnom, remélem nem kiabálom el a dolgot, de igazából szívhangig sem jutottunk el akkor. Most a dokim szerint minden tök jó, szépen ver a kicsi szívecske, dolgozik keményen...
A Szent János kórházban fogok szülni, van valaki köztetek, aki oda tartozik? Nekem nagyon jók a tapasztalataim, bárkitnek szívesen ajánlom.
Láttam itt már komoly pocakot is, én még nem rendelkezem vele, de attól tartok már nem sokáig jók az én ruháim sem....
handrea75
 
 


Szia Andi (handrea75)!

Üdv a csapatban! :)
És gratula az újabb bébihez!!! Vigyázzatok rá nagyon!
Irigyellek ám, hogy már láthattad, és hallhattad! :D

Én nem Szent Jánosos vagyok, hanem MÁV-os (elvileg).

kgaba
 
 


Sziasztok!

Üdv handrea75 ! GArtulálok a babyhez. Most tutira minden rendben lesz, ahogy mindannyiunkkal! :)


kgaba!
MÁV??? Tényleg? Kinél? Mostanában nyergelnék én is ide (ezért is írtam a táblába már az ÁEK-t), de még csak puhatolózom. CSak nem itt vagy a környékén?

Védőnő story
Jött, látott, ment... Kb egy órával hamarabb érkezett, mint ígérte. MÉg jó, hogy itthon vagyok. Amúgy normális volt. Beirogtatt az eredményeimet a saját kartonjára, kitöltögette a kiskönyvem adott részeit, lecsekkolta a vérvételi eredményemet és ennyi. Megkérdezte jól vagyok-e, kicsit beszélgettünk általános dolgokról és ennyi. Azt hittem valami komolyabb dolog lesz.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


sz.bettyna:

Dr. Turcsányi Attilánál voltam eddig 2szer. Ebből az egyik az volt, amikor bementem a MÁVba ügyeletre szombat du., és ő vizsgált meg. Akkor szimpinek tűnt, és gondoltam, mivel úgyse ismerek mást sem a MÁVban, kipróbálom őt. Max. váltok, ha nem megfelelő. Azóta egyszer voltam a magánrend-en.
Igazából a MÁV az, ami így látatlanban szimpinek tűnik. Zuglóban lakunk (gizella út), és ez még bkv-val is tök jól elérhető, ha épp oda kell bemenni.
De én ám nem értem, hogy hogy van összefüggésben a MÁV és az ÁEK. Mert én eredetileg oda akartam menni, csak vmi olyan íreket olvastam, hogy ott megszűnt, vagy nincs, vagy nem lesz szülészet (de vszínűleg ez csak vmi butaság), és ezért nem azt választottam. De a dokim a vérvételre az ÁEK-ba utalt be.

Neked van már kiszemelt dokid?

kgaba
 
 


kgaba

ÁEK lett a MÁV-ból, a Honvédból meg még egyből, de arra már nem emlékszem. Ennyi az összefüggés. Leaglábbis amit én tudok. CSak a neve lett más, meg jól megkavarták a dokikat. Állítólag sokan mentek el és jöttek helyettük újak. Nézz be az Állami Egészségügyi Központ topkira a Szülészetek, kórházakon belül. Én is ott nyomozok, olvasgatok, kérdezősködöm. :)
Merthogy én meg itt lakom a szomszéd utcában, tehát tök logikus lenne itt szülni.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Húú, a technika ördöge megtréfált!
Csak azt akartam mondani, hogy még nincs kiszemelt dokim. dr.Szabó Györgyöt dicsérik sokan odaát. Szerencsére a 12 hetes uh-og még van időm kitalálni.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Handrea, üdv a csapatba :)
Én a János kórházhoz tartozok, de nem ott fogok szülni!

Jól összekeverték a hovatartozást meg a kórházakat! :roll:

Sensi, van már valami eredmény?

Nem is értem mit csinálnak nálatok a védőnők!? :shock:

Az én védőnőm is volt nálam de akkor már elég nagy volt a hasam! És eszébe nem jutott körbemenni a lakáson vagy megnézni a gyereksarkot! Csak kijött mert egyszer háznál is kell lennie! Kávéztunk egyet, beszélgettünk és elment! Ezen kívül én mindíg hozzá járok, jobb az úgy! És mikor megszületett Kyrus kint volt egyszer a dokival együtt, és ennyi! Azóta se jött! Mindíg mi megyünk hozzá! És ez így annyira rendben van számomra! Ezt a sok izgága védőnőt... :roll: :shock:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok, csatlakozhatok hozzatok en is? Mar hetek ota olvasgatok a hatterben be kell valjam oszinten, de nem mertem addig jonni, amig nem voltunk uh-n es nem hallottuk a szivdobogast.... :oops:
Ma reggel ez is megvolt, es 2 kisbabat varunk oktober vegere!! :D :D nagyon reg ota varunk rajuk, es vegre lombikkal sikerultek, ugyhogy egyfolytaban vigyorgunk a zurammal :D

Tunetek: egyfolytaban hanyinger/undor (ma delutan vegre hanytam is), faradsag, mellem nott egy picit, es a hasam is, nem tudom begombolni a nadragjaimat, gondolom ez azert mert 2-n vannak :D :D

Mindenkinek gratula, es boldog pocakosodast!
dragonfly
 
 


Dragonfly, nagyon nagy gratula neked és a szívhangos kis ikreknek! Ez nagyszerű hír! Azt hiszem én se tudnék nem mosolyogni ha ilyen uh felvétel lenne a kezembe :lol:

Nem csinálsz vonalzót? Úgy sokkal könyebb nyomonkövetni :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


dragonfly

Welcome in the team! :D :D
Két baby egyszerre! Ez már nem semmi! Gratulálok hozzájuk!
Vigyázz magatokra!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


koszonom a foggadtatast :)
ezen elvileg 7+1 vagyok, de az uh alapjan 6+4.... ki erti ezt??



url=http://women.evenhealth.com]Kép[/url]
dragonfly
 
 


miert lett ilyen bena??????? :(
dragonfly
 
 


Ugyanúgy másoltad be az aláírásodhoz ahogy azt adta az oldal?
Mert ha lehagytad az elejét akkor azért is lehet... :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Na ujra:)

Kép
dragonfly
 
 


En is barnaztam kb egy napig az elejen, es nagyon megijedtem, felpolcolt labakkal fekudtem, de most mar egyre tobbszor hallom, hogy nem kell megijedni, normalis.... persze ettol, meg nem lesz jobb, csak jo, hogy nem kell rogton a legrosszabbra gondolni!

En is duphaston-s es Cycoglast-ot szedek, a lombik miatt (Sensi, ezeket angliaban is adjak, ha tapadassegites kell, termeszetes terhesseg eseten is) a 12.hetig.

Akira, te kihagytad magad a tablazatbol?? :wink:

Kép
dragonfly
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan jövök a jó hírrel! Megjártam ma a kórházat, 10-től 5ig úton voltam, de megérte. Smile Minden OK, láttam dobogó kis szivet, és 3,2mm a baby, kaptam róla képet is. Tök aranyos volt a doki, meg a nővér is. Smile Egyébként a fényképen 5.4 és 3.8 mm van írva, nem tudom ezek mik. Talán elnézték volna, és 3.8mm a baba? Hát nem tudom, mindegy. Smile
Most örülök, de azért hazafele nagyon kiakadtam, mert félek, hogy mi lesz most. Az apja ki fog térni a hitéből. :s Gyorsan írtam a főnökömnek is, és tök aranyos volt, nyugtatgatott, meg viccelődött, h Aidan (ő a kisfiuk, akire vigyázok) akkor kistesót kap, meg tudja, h a barátaink próbálkoznak, és nyitunk egy ovit, ha meglesznek a bébik. Very Happy Jól fogadták végülis a hírt, olyan jó fejek! Tartottam ettől nagyon.

Na most ennyi voltam, visszaolvasok nemsokára, és majd írok!

Sensi és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sensi, egész nap nagyon aggódtam miattad, de nagyon örülök neki, hogy minden ok a bébivel :)
És már volt szívhang? Jajj de jó! Akkor nekem is van remény, hogy szerdán lesz szívdobogás! Izgi nagyon! Hozzál majd képet róla, és akkor beteszem azt is a táblába!

Mert most megcsináltam az újat! Ha ez tetszik így nektek akkor ezt minden hétfőn felteszem! Zsuzsu meg majd frissíti az aláírásánál találhatót, és akkor két táblánk lesz :)

Kép

Ha valakinek nem stimmel valami vagy további adata van, az szóljon, és már írom, javítom is :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Bocs, hogy belekotty :)

Akira :)
Ez igy már tökpofás!!! Ha a szélesség még mindig gond (elöbb-utóbb asszem inkább a magasság lesz gond a sok-sok topiclakó-pocaklakó miatt :P ) akkor tudsz majd még lecsipni 1-2 felesleges pixelt. De nagyon klassz már!!!

Bkriszta :)
hajrááááá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mindenkinek jó pocakosodást :)

minyu (1 topiccal lentebbröl :) )

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu nagyon szépen köszönöm! Nagyon sokat segítettél! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra
Írtam privit. Megkaptad? Az neveket elfelejtettem beleírni: Ábel és Boróka

marek
 
 


Sziasztok!!

Tábla: részemről vége, nem tudom csinálni, annyit nem ér, h szétidegeskedjem magam miatta. A nálam lévő adatokat átküldtem akirának. Megértéseteket köszönöm!

Kgaba!
Akkor virtuálisan szorítsuk meg egymás kezét, Én is ma megyek dokihoz! :)

Stike!
Kirázott a hideg, ahogy olvastam a soraid! Én tuti összezuhantam volna! Nagyon erős vagy, gondolok rád, büszke vagyok, elismerésem. Szerintem a párodnak a legszebb ajándék októberben lesz az egészséges gyermeketek!! :D :D
Az nagyon jó, ha van segítséged!!!! A székrekedés nálam is gond (a fiammal nem volt), most rostos levekkel próbálkozom és eddig jobb lett a helyzet, elmúltak a görcsös wc-zések. Remélem így is marad.

Barifelhő!
Mi is megcsináltatjuk vértesztet, főképp a korom miatt, na meg amennyiben lehetséges ki akarjuk zárni a betegséget. Mi a Bolgárkerék utcába készülünk, hála Marek kedvességének, aki sok infóval látott el. :)

Napsugi!
Sokat gondolok Rád, örülök, h normalizálódik a helyzet! Istu ősszel suliba megy??? Nagyon vigyázz Magadra! Te mégy vértesztre??

Bettyna!
Ezek a védőnők......... felesleges szerintem még a látogatás.

Védőnőtéma:
Nálunk el kell járni a védőnőhöz. 30. hét után szívhangot hallgat, addig tulajdonképpen semmit sem csinál, csak ellenőrzi, h rendben van-e minden. megnézi az Uh, laborlelet, súly.... Az a vicc, h Szegeden van a központi terhesgondozó, oda is kell menni 4 alkalommal. Ők adnak beutalót a laborba és ugyanazokat a vizsgálatokat csinálják, min t a másik védőnő... Na itt a pocsékolás szerintem.....
Amikor megszületik a baba és hazamegyünk, akkor 1 napon belül kijön házhoz és az első hónapban hetente jön. Aztán 3 hós korig 2 hetente, 1 évesig havonta, majd 3 havonta...
Ábinál érdekes volt, mert szülés előtt költöztünk. Új védőnő lett, viszont a régivel annyira jó a kapcsolatunk, h hozzájuk járunk tanácsadásra. ott van a választott gyerekorvosunk ...A legnagyobb "bajom" a körzetes védőnővel az volt , h Ábel a 41+4 napon született és már 39 hetesen piszkált, h miért nem indítja meg a doki a szülést........ (azóta az a csaj elment szülni, ősz óta új védőnő van)

Andrea!
Üdvözlet, gratula, jó egészséget!

Dragonfly!
Örülök, h csatlakoztál!! Sok boldogságot, örömet, egészséget kívánok az ikrekhez!!
(Épp a napokban jegyezte meg a férjem, h amennyire nő a pocakom, lehet, h nálunk is ikrek?? :D :D Az esély minimális, spontán baba, semmiféle gyogyit sem szedtem és nincs iker a családunkban...)

Sensi!
Örülök nagyon, h minden rendben, csak így tovább!! Szorítok, h a párod is jól fogadja!!!!!!!

Rólunk:
kicsit fájdogál az alhasam, reményeim szerint csak a szalagok miatt. ma este doki. Az Uh-val bajban leszünk. A héten kéne valamikor, de nincs kire bíznom Ábelt. Apuci vidéken tárgyal és csak este jön haza. Idegenre soem bíztuk még és félek ettől. Így vagy pénteken Uh, vagy meg tudja csinálni a dokim estefelé.... Az idő sürget, mert ha igaz a vonalzó, akkor nem halogathatjuk...na meg jó lenne a bizonyosság, h minden rendben odabent.
Ábel jól van, most már nem lehet csak úgy beszélni előtte, mert mindent megért. Tegnap. pld meséltem este apának, h napközben kapcsolgatta a villanyokat a fiunk, erre odarobogott és megmutatta mit is csinált :lol: :lol: Említettem, h ki-be mászott a járókából, na erről is bemutatót tartott... :lol: :lol:

Este jelentkezem a doki után, bár nem hinném, h manuális vizsgálattal sokkal okosabb leszek...

Szép napot mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Lányok, ahogy Zsuzsu is írta, én vettem át akkor a táblát ha ez mindenkinek megfelel!

Próbálok majd mindíg minden adatot beírni a táblába, ahogy olvasom a dolgokat mindíg frissítek, de ha nem vennék észre valamit akkor előre is bocsi, és akkor kérlek írjátok meg privibe, vagy hívjátok fel rá külön a figyelmemet :lol:

Zsuzsu drukkolok, hogy mindon ok legyen, és remélem az UH is sikerül vagy ha nem is ma, még a héten :)

Marek megkaptam a privit és ki is egészítettem a táblát, köszönöm!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Zsuzsu most néztem, mit csinálsz te ébren a gép elött hajnali 3:49-kor? :shock: :lol: Kidobott az ágy? :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ja, és a mai álmom....ezt el kell mesélnem! :lol:

Elmentem dokihoz, és a kézi vizsgálat után kijelentette, hogy ez a magzat már mozog, ugyhogy mindjárt csinál egy uh-ot, mert tuti, hogy nem 6 hetes, hanem legalább 9-10 :lol: Csinált egy uh-ot és a babámnak már haja is volt :lol: :lol: :lol:
Ezekután pedig elkért 30.000.- :lol: :lol:
Szerintetek? Mekkora hülyeségeket tud álmodni az ember? :lol: :lol:
Na de nem fárasztalak tovább titeket! :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Jó reggelt!

Akíra: Köszönjük a táblát! Szuper lett! Nekem annyi pontosítani valóm van, hogy ápr. 17-én és nem márc. 17-én megyek dokihoz.

Sensi: Tök jó, hogy kaptál képet és láthattad a babót. Remélem megnyugodtál, vigyázz magadra!

Örülök, hogy bővül a csapat! Várjuk a beszámolókat az újaktól is.

Me reggel elmentem vérvételre, ez is kipipálva, még az EKG-t kell elintéznem a héten. Aztán irány a védőnő. Olyan messze van még az április 1-je, akkor lesz a következő uh. Tudom, olyan türelmetlen vagyok, de nekem tüneteim sincsenek nagyon. (Bár ahogy olvasom, hogy egyesek mennyire szenvednek -persze gyönyörű célért :) -nem is hiányzik.) Ma reggeli öklendezésből is csak 2 volt, van hogy egészen felfordul a gyomrom. Az alhasamat este meg reggel is érteztem, úgyhogy be is vettem egy magnézium tablettát reggeli közben.

Kép
barifelhõ79
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! :)

Akíra! Köszönjük a tábla kezelését, nagyon ügyes vagy!

Zsuzsu! Mégis megyünk ma este mi is a dokihoz, szóval lehet mégis összetalálkozunk. :) Ha gondolod és napközben tudsz uh-ra menni, akkor én szivesen vigyázok Ábelre! Általában valamelyik nagyszülő is velünk van, így ketten két gyerekkel biztos elbirunk. :) Alsóvároson lakunk, de tulajdonképp mobilak vagyunk. Ha gondolod párszor elmehetnénk együtt játszóterezni és akkor kicsit megismerne Ábel engem is meg Dórit is, hátha játszótárssal jobban ellene... :wink:

Sensi! Végre jelentkeztél, már aggódtam hogy nehogy baj legyen. Akkor mostmár tessék örülni pindurkának! :D Vigyázz magadra, és próbálj meg kicsit többet pihizni.

Nálam új tünet a fejfájás, meg a jobb fülem bedugult, pedig nem vagyok megfázva!

Kép

Kép
perdo
 
 


Sziasztok!

Dragonfly üdv a csapatban! Sok boldogságot! Ti melyik intézetben voltatok?
Uh - babakor-dolog: nálunk is a 2. uh.-on el van csúszva a nap, mert első uh 6+1 és 2 hét múlva 8+6. De annyit mondtak: a petesejtleszívás utáni nap a 2. hét vége. Szóval beültetéskor 2 hetes +2-3 napos (kinek mikor). Nekem ehhez számolta ki még a lombikos doki néni a szülést.
A sajátomnál egyszer voltam azóta, őt jól megkavarta a második uh-on 8+6 nap...de megvizsgált, és azt mondta még tuti nincs annyi - mondtam neki én is :)
Pihenj sokat az ikrekkel! Nálunk csak az egyik sejtecske döntött úgy, hogy tovább növekszik, de ő elsőre :lol:

Álmok: párom már szült álmában hétvégén. Én még nem álmodom babás-dolgot.

Fejfájás: tegnap beszereztem a gyógyszertárban homeopátiás-bogyókat. Ma kipróbálom - már kezd fájni- majd beszámolok. (20 percet olvasgattunk a gyógyszertárossal mi lenne jó, remélem eltalálta)


Sensie! Én is gondoltam Rátok, örülök, hogy minden ok.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok, régiek és újak! Jó látni, hogy bővül a kis csapatunk... :)

Jelentem, hogy a vízszint megteszi a magáét. Meg a megemelt utragestan tabletta adag is (3x2!)... Tényleg, nem tudom ki szedi még közületek, de ti is tapasztaltátok, hogy hiánycikk!? Vácon dolgozom, a párom is, és ott már egy hete le van adva az egyik vény, szombaton a párom az utolsó két dobozt hozta el az egyik központi gyógyszertárból Pesten. De most egyelőre elleszek a jelenlegi készletekkel!

8 hetes lettem ma! Alig várom, hogy már 12 legyek! Nagyon, nagyon bízom benne, hogy megerősödik a kicsi és a kvöetkező trimeszter már kevesebb gonddal fog lezajlani! :D

Sensi, öülök, hogy minden renben! Jó hallani, hogy a baba jól van és ragaszkodik! :)

Zsuzsu, köszönöm a bátorítást! Remélem csodás élmény lesz a mai UH és Te is mindent látni, hallani fogsz! :)

Akira, szuper a tábla, tényleg ügyes vagy és köszönjük! Tudok valamit segíteni benne? Nem semmi az álmod! :P De jó, hogy így emlékszel rá... az a lényeg, hogy egészségesnek álmodtad! Tuti hajas baba lesz... :lol:

Dragonfly, aranyos lett a vonalzód! :)

KépKép
stike
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Most voltam a védőnőnél... :evil: :evil: :evil: ilyen volt. Két óra alatt kaptam beutalót vérvételre meg belgyógyászatra. A dokira majdnem ráborítottam az asztalt... hülye barom!!! Na mindegy...
És a védőnő örömmel közölte, hogy voltak továbbképzésen, ahol hallottak az integrált tesztről... :roll: Wow!!! Ez igen! Erről már én is hallottam, pedig nem is vagyok védőnő!!! :lol: Mintha azt mondanám 6 év tanítás után, hogy hallottam a pármunkáról... :lol: Aszta!!!! Szóval most le vagyok döbbenve...terhesgondozás Magyarországon... :roll: A doki azt tudta mondani, hogy majd menjek el minden szükséges vizsgálatra...nagy segítség nem??? Ennyit tud mondani egy problémás terhességnél. És ha nekem nyolc osztályom van és nemtom, mi fán terem az internet, akkor honnan kéne kiderítenem, hogy mik azok a szükséges vizsgálatok??? :?

marek
 
 


Ezek után kíváncsi leszek a védőnőre én is. A babás barátnőim szörnyen antipatikus nőket fogtak ki. De hallottam olyanról is, aki sáros cipővel akart végigtrappolni a lakáson.
Azt már írtam és igyekszem nem ismételni magam, hogy a dokim azt mondta, hogy a kötelező pecsétek miatt menjek el, de ha nem találom szakmailag felkészültnek, ne is foglalkozzak vele. Azért járok ugye dokihoz. A súlyomat meg magam is meg tudom mérni. Szóval, aki Szörnyella védőnőt kap ki, csak mosolyogjon rajta és ha bármi problémája van, menjen a dokihoz.

Zsuszu: Jó kukucskálást mára! :D

Stike: Te mikor mész legközelebb uh-ra?

Kép
barifelhõ79
 
 


Sziasztok!

Akíra A tábla tényleg szuper. Nagyon ügyes vagy! BÁr már valaki írta, de valószínű, hogy hamarosan annyian leszünk, hogy nem fogunk beleférni. És ez tök jó!!! :)

marek
Hát ez gáz!!! Kezdem hinni, hogy egész szerencsés vagyok, mert még nem tudott így felhúzni se a doki se a védőnő. Bár még mindig nem sikerült eldöntenem, kinél szüljek.

Akik ma mennek orvoshoz, nagyon várjuk ám az élménybeszámolókat!!!

Jaja, képzeljétek! Eddig nem mertem mondani, hátha lekiabálom, de kb 3 napja semmi baja a gyomromnak!!! NA jó estére még felfújódom, mint egy lufi, de se égés, se émelygés. Eltűntek!!!! A cicifájás mardt, de nem vészes. Ti hogy vagytok?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jo reggelt!

Perdo, en Angliaban elek, igy itt volt a lombik, ahogy olvasgattam mas forumokon kicsit mas, mint otthon, de a lenyeg ugyanaz :)) mi fagyis babak vagyunk, masodik beultetes. Gratula az elsohoz!!!!!!

Stike, jaj de jo, hogy jobban vagytok!!!! Gaz azert, hogy hiany az Utro... interneten nem lehet rendelni?

En meg nem jarok vedonohoz, 12.het elott nem kell, addig maradok a sajat klinikamon, ott lesz 2 hetente uh, de azok alapjan, amiket itt hallok, nem hianyzik:) bar itt nincs ilyen kijaros rendszer, nekunk kell bemenni hozzajuk.

Latom 8 het korul mulnak a rosszulletek... nagyon remelem, mert en egyflytaban emelygek, es undorodom mindentol..:( enni csak pirotost tudok, meg gyumolcsot, de attol meg savam lesz..... szoval egyenlore legszivesebben csal ataludnam a kovetkzo par hetet :lol: :lol:

Akira, kuldok pu-ben infokat:)
dragonfly
 
 


bocsi peva, es nem perdo.... :oops: :oops: :oops: agyhalal..... :roll:
dragonfly
 
 


Na, hahó Mindenki!

Most értem be munkába védőnőtől. Nekem szegény Marekkal ellentétben nagyon nagy szerencsém van vele. Nagyon szimpatikus, mindent elmond, bármit kérdeztem (mármint amit nem felejtettem ele megkérdezni... :? ) válaszolt, ... Szóval eddig csak pozitív. Ápr. 1-én jön hozzánk. Kicsit emiatt izgulok. Ja, és mondta, hogy ha bármi kérdésem felmerül, vagy fáj vmim, akkor bátran hívjam, akármikor, megadta a mobilját.
És legnagyobb örömömre azt mondta, hogy a héten mehetek a 12. heti uh-ra!!!! Már úgy várom!!!! De azért aggódok is eléggé, mert még azt sem tudom, hogy ver-e a kis szive... :(
Ja, és persze időpontot kéne szereznem ugye uh-ra, de már egy órája nem elérhető senki... :evil: :evil: :evil:

Zsuzsi:
Virtuálisan szorítom!!! :) ..."szorít-szorít-szorít"... Én fél5-re megyek. Aztán kérdés, hogy mikor kerülök be... De ő sajna "csak" megvizsgálni tud, uh-ozni nem. :( Pedig már nagyon kéne!!!!

Dragonfly:
GRATULA az ikerbébikhez!!!

ÉS KÖCE A TÁBLÁT!!!!! :D

kgaba
 
 


12. het!!!! huuuu, Gaba nagyon gratulalok!!! Ne aggodj, minden rendben lesz :wink: de azert kuldok ++++++++++++++++++++++ hullamokat

(hogy lehet beallitani, hogy a vonalzo minden hozzaszolasban megjelenjen?)
dragonfly
 
 


Sensi! A lombik dolog stimmelt volna, csak nem első hanem harmadik... :)

Kép

Kép
perdo
 
 


Sziasztok!

Hát a tábla hosszúsága azért még növekedhet egy ideig az még belefér, ha majd nem akkor szólok, hogy ki kell tenni a topikra a megtelt feliratot :lol:

Kgaba, te hogyhogy nem voltál még UH-on? Már biztos írtad, csak én még nem olvastam akkor, és most nem igen van időm rá, hogy visszaolvassak, de nagyon kiváncsi vagyok, hogy miért! De drukkolok, hogy minnél hamarabb sikerüljön elmenni megnézni a kis dobogó szívű kapálódzó kiscsillagot :)

Dragonfly az aláíráshoz kell tenni a profilodba! És akkor mindíg megjelenik :) Megkaptam a privit és be is írtam a táblába, jövőhét hétfőn már fenn lesznek az új adatok!

Hát akkor látom itt majdnem mindenki rossz védőnőt kapott ki! :roll: Csak Kgaba és én tettünk szert értelmes kedves védőnőre? :shock: :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Az én védőnőm is kedves, csakhát... :roll: Vannak dolgok, amiket nem tudok neki megbocsátani... Persze ez legyen az én bajom... Nagyon kedves, közvetlen, nagyon figyel rám, de amikor igazán szükségem lett volna a segítségére akkor lesz@rt... :cry:

marek
 
 


Sziasztok!!

Akíra!
Ha felébredek, nehezen alszom vissza. Olyankor netezek kicsit és könnyebben megy az elalvás is....
Köszi a táblát!!!
Arra gondoltam, h hátha hétvégi ügyeletben csinálna UH-t a dokim. Igaz ünnep lesz szombaton, de akkor is. Max. csúsztatunk a zsebébe.......úúúúúúúúúúúúú, mennyire útálom a hálapénzesdit, de van amikor elkerülhetetlen... Félek, ha a vonalzóm igaz, akkor sokáig nem halogathatjuk az UH-t....
Én is álmodtam már a pocaklakóval, mindig lány volt , sőt ikerlányok :lol: :oops: :lol: :oops:

Sensi!
Hogy vagytok??????? Hallom a hírekben, h komoly orkán van felétek. Mennyire érint Titeket????? Gondolok Rád, vigyázz Magatokra!!!

Védőnő:
A gond az, h körzetes védőnő van, nem lehet választani. Nekem az egyikkel az volt a legnagyobb bajom, h nem volt még gyermeke és a tankönyvi tanácsait hangoztatta.... Egy GYEREK nem tankönyv szerint "működik"... A kiskaput az tette be, h amikor hazajöttünk Ábival, megjelent, elkérte a papírokat és elment. A fiamra egy pillantást sem tett, pedig ott volt a szobában.... (nagyon rosszul esett, pedig Ábel gyönyörű :oops: :lol: ) A csúcs pedig az volt, h pár hét múlva idegenektől visszahallottam, h mit tartalmazott a fiam és az én zárójelentésem... Fel akartuk jelenteni, de nem volt igazából bizonyíték.... A férjem csak alaposan beolvasott neki és elég flegmán viselkedtünk vele. Azóta szült, így más védőnőm lett...
Sok erőt csajok a védőnőkhöz, szerencsére vannak nagyon kedves, segítőkész nénik is!!!!!!

Perdo!
Aranyos vagy, de Ábel a felfedezős-hisztis korszakát éli és nekünk is nehéz vele. Emiatt nem szívesen bíznám másra, kellemetlen....
Izgulok a doki miatt, görcsben a gyomrom :)

Stike!
Sajna ma nem lesz Uh, a dokim magánrendelésén nincs Uh... :cry: Örülök, h jobban vagy!!!!!

Kgaba!
Nálunk ugyanez a helyzet, de bizakodom, h minden OK odabent.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Na, 2 óra hossza próbálkozás után sikerült beszélnem az uh-osokkal, és teljesen elszomorítottak, mert nem mehetek ezen a héten, hanem csak jövőhét hétfőn, mert BETÖLTÖTT 12 hét kell. :cry:
Na mindegy... legalább már van időpontom.

Akíra:
Az úgy volt, hogy én voltam olyan 6. hét körül dokinál, mert fájt éjjelente a pocakom, és akkor csinált hüv.uh-ot, ahol látszott, hogy jó helyen van a pöttömség. :D És akkor felírta "házifeladatnak", hogy menjek el laborba, meg védőnőhöz, meg uh-ra. Kaptam tőle beutalót az ÁEK-ba a nőgyógy-ra, ahol adtak beutalót laborba, meg EKG-ra, meg uh-ra, és ráírták, hogy "Grav. s 12". És így nem akart velem senki foglalkozni eddig... :(

De ugye, ha vmi baj lenne (pl nem verne a kis szive), akkor annak érzeném vmi jelét, és velem sem stimmelne vmi???? :?
Hát, ezeken parázok...

kgaba
 
 


Kgaba!
Engem is csak betöltött 12. hét után néznek meg, szóval tűkön ülök 2 hete és még 2 hétig. De én is abban bízom, hogy éreznénk, ha gond lenne.

Utrogestan-ügy: én tegnap váltottam ki az ut.só adagot, 4 doboz volt felírva, de mondták, hogy hiánycikk és szerencsém van. Amikor felírta a dokim annyit tanácsolt: mindegy, hogy hüvelykapszula vagy oral tabletta, ami van kérjem el - nyugodtan lehet hüvelykapszulaként adagolni az oral cuccot is. Szóval ha nincs, azért kérdezzetek rá. Max. annyi lesz, hogy a hatalmas pár száz forintos támogatást nem teszik rá, ha nem azt veszed, ami fel van írva.

Perdo! Asszem lombik-ügyben kevertek minket páran, én írtam, hogy első :)

Én még nem voltam vérvételen se, mert dokim szerint a legközelebbi uh-kor ráérünk (persze lombik miatt úgyis alaposan ki vagyunk vizsgálva) Eddig csak vérnyomást meg súlyt mért.

Védőnőhöz is akkor jelentkezem be, én sem sok jót hallottam róla a szomszéd babás-családtól. Picit azon aggódom, nehogy elküldjem a fenébe, ha olyan a helyzet...

Dragonfly! Nem elkeserítés-képpen: nálam nem múltak a rosszullétek, sőt, múlt héten egyik nap hányás váltotta fel az egész napos émelygést...de ez van. a 12. hét végére enyhülnie kell (az már csak 2 hét nálam :lol: ). Neked kitartást kívánok. Sok alvás-pihenés segít.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Kgaba, nyugi, minden rendben van/lesz! Ha valami gond lenne, arról már tudnál! :? még nekem is, akinek látod mennyi baja van, rendben van a babája... remélem még mindig! :)

én abban vagyok bizonytalan, hogy hívjam-e a védőnőt. nekem még semmilyen vzsgálatom nem volt, vérvétel, EKG vagy hasonló... lehet, hogy majd a 12 hét körül... ?

KépKép
stike
 
 


Amit meg itt adnak segitsegul az a Dupheston tabletta, en a kup mellett szedem, erosites vegett.... kerdezzetek meg a dokit, ha nincs utro, mit lehet meg szedni...

Stike, a nogyogyasz nem mondott semmit, hogy mikor menjel?

Volt mar valakinek toxoplazmozis vervetele???? En most azt probalom elintezni, mert van 2 ciconk, de egyenlore neznek ram, mint rozi a moziban... :?

Perdo neked meg a 3.lombikhoz gratulalok :D

Mindenkinek drukk az uh-hoz!!!!! ++++

hehe, peva koszi a biztatast :wink: most sikerult legyurnom egy nagy tal spenotot hajra!!!!! csak mosogatni nincs erom....:(

ki hogy all a ruhavasarlassal? en ma vettem egy melltartot, nem merevitos, es jo nagy.....tegnap megmertek a kismama boltban, de olyan gaz melltartok voltak, hogy inkabb vettem egy normalisat ma, a megnovekedett meretben. kovetkezo nadrag vagy szoknya lesz....

dragonfly
 
 


Sziasztok!
Egyre rosszabbul vagyok! Az izzadás nem segített, nem is mentem el dolgozni. Lázam még mindig nincs, de már alakul, úgy nézem estére lesz! Mi a francot csináljak??? Ha nem szedhetek semmi gyógyszert, hogy fogok meggyógyulni?

marek
 
 


Marek
Nekem azt mondta 2 hete a háziorvosom, amikor hasonló cipőben jártam, hogy eszembe se jusson dolgozni menni és ha lázas lennék és nem viszi le a hideg vizes borogatás vagy a hűtő fürdő, akkor Rubophent vehetek be, mert az adható először a babáknak is. Hála isten nem volt rá szükség. De szertintem menj el orvoshoz! Most nem kéne kockáztatnod. Szerintem.

Lányok, lehet, hogy velem van a baj, de én egy cseppet sem aggódom. Ok, hogy nincs még semmilyen rossz tapasztalatom sem, mert abszolút az első baba növekszik a pocakomban, de hiszem, hogy minden rendben van vele. Mert miért ne lenne? Szerintem, ha agyon izguljuk magunkat hetekkel egy-egy vizsgálat előtt, vagy felhúzzuk magunkat más emberek hülyeségein (legyen az akár védőnő, akár orvos, akár a főnökünk) csak ártunk vele. Már elég "nagyok" a pocaklaóink ahhoz, hogy érezzék ha túl sok a feszültség bennünk vagy nem? Nagyon naív vagyok?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


marek, citromos, gyomberes tea? c-vitamin?? es tenyleg menj el az orvoshoz!!!

sz.bettyna, teljesen igazad van! Mi mar mamak vagyunk, es vannak megerzeseink, amikre hallgatnunk kell... :wink: a baba meg szerintem is megerzi a feszultseget, jobb, ha nyugodtak vagyunk. En mar hetek ota nem tudom magam felhuzni ugy igazabol semmin..... :lol:

Ami meg segithet a lazulasban, az a meditacio.... nekem legalabbis nagyon sokat segit/segitett....

Na megyek fekudni, mert jon a hanyinger megint...:(

dragonfly
 
 


Óóóó, így, hogy új oldal kezdödött, nem tudok írni, és közben visszaolvasni... :x Ezer bocs mindenkitöl, ha vkire nem reagálok!!!! :roll:

Zsuzsi, Peva, Stike: köce a biztatást!!! ÉS NEKTEK IS KITARTÁST AZ UH-ig!!!! :D

Stike:
Amikor én elöször felhívtam a védönöt, hogy beszéljünk meg idöpontot, azt mondta, hogy elöbb legyenek meg a labor eredményeim, hogy be tudja azokat vezetni a kiskönyvbe. Szóval sztem elöbb labor, meg EKG.

Dragonfly:
Nekem már néztek 2szer toxopl-t. Elöször még csak amikor terveztük, és megkérdeztem a szolnoki nögyogyimat, hogy mit lenne érdemes megnézni. Másodszor meg most, amikor a labor volt. Teljesen maguktól írták föl, hogy ez is legyen. Az eredmény negatív, ami abból a szempontból jó, hogy nem vagyok aktuálisan fertözött, viszont ez azt is jelenti, hogy nem találkozott még a szervezetem vele, és íy a védettség sem alakult ki. Pedig 18 éves koromig megállás nélkül voltak cicáink. Most itt nem lehet, de vannak bent a m.helyen, és azokat nem bírom ki, hogy nem etessem. DE MINDIG KEZET MOSOK RÖGTÖN!!!! És azt írták a papírra, hogy 5 h´ten belül meg kell ismételni. :(

Most rohanok vacsizni, aztán beszámolok a dokiról! :D

kgaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: