Új privát üzeneted érkezett!

chrissy: Édes, ahogy nevet az apjára! Jól elvan vele, amint látom :) Tündéri! :lol:

ibm: akkor megnyugodtam, hogy nem kell annyira az a manuális vizsgálta. Az Uh úgyis mutatja majd, hogy mi van odabent. Február 5-én kell menni a következőre. Még 19 nap!!!! Az nagyon sok!!!

vera: hú, ez egyre izgisebb. na majd várjuk a párod bezsámolóját!!! egyébként szerintem miért ne lehetne mákot enni???? Ha nem kilószámra eszed, akkor nem árthat.

röné: hátha összejött!! De jó lenne! :P
lei
 
 


Lei! Így van imádják egymást! Volt olyan, hogy apa éjszakás volt és mikor hazaért, pont akkor szopizott a Martin, apa odajött puszit adni és abbahagyta a szopit, dobott neki pár vigyort és folytatta az evést! Olyan cuki volt!!!
Vendég
 


Chrissy- nagyon szép a kisfiad!!! :lol: Elképzelem a szopizós-mosolygós jelenetet, hát nem semmi!
Vendég
 

 
 

Chrissy gartulálok, nagyon aranyos Martin!

Alziza, írtó édes Zalán a hordozóban!!!!

Már megvettem a Maxi Cosit, hordjuk ameddig tudjuk :D

Tegnap egész éjjel vasaltam a babaruhákat, úgy nézem lesz elég, két nagy kosárnyi az első 6 hónapra. De nekem olyan nagynak tűnnek a 3-6 hónapos ruhák, éppen gondolkodtam, hogy olyan gyorsan fog nőni a baba??? (hát már jól elfelejtettem)

Elkezdtem (volna) összepakolni a kórházi cuccost is. nem találtam egy üzletbe se normális hálóinget (amelyet ki lehet gombolni, és nem bokáig ér-- azok olyan kiábrándítóak).
:roll:

Belelestem vera listájába, nagyon alapos!! Én pl. mindig elfelejtek evőeszközt vinni....

Voltam Auchanban, vettem egy csomó pelust, hálózsákot-- rakat pénz elment pelenkára

Alziza, te különben milyen kivizsgálára gondolsz???

Teljes vérkép, vizelet, rákszűrés-- ezen kívül mit végeztetnél még el???

babicskó
 
 


Sziasztok!

Chrissy!
Zabálnivaló a fiad!!! Milyen jó neked már, engedd meg, hogy egy kicsit irigykedjek... Örülök, h. minden rendben és hogy van sok tejcsi...
:lol:

Alziza!
Pár hónap alatt mennyit fejlődött a kis Zalcsi! Így látva Őt Megértelek, h. nagyon gondolkodsz egy 4.-en...

Babicskó!
Én viszek magammal pizsomát (hű, ezt lehet, h. nem így írják).
Azokat ki lehet gombolni akár végig, a hálóingeket én az Ázsia centerben vettem, nem érnek a földig, viszont az áruk nem 5-8 E Ft-nál kezdődtek...(szerintem ilyet úgysem érdemes venni, mert sajna "balesetek" előfordulhatnak az első pár napon).

A listáról: szerintem mi a nagy izgalomban épp a jól összekomponált kórházi csomagot fogjuk itthon hagyni (vagy a párom lányos zavarában beindul nélkülem a csomaggal együtt a kórházba).

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Chrissyy!
Gyönyörű a fiad!Nagyon édes ahogy vigyorog! :lol:

Babicskó!
Igen ezeket és ha fogamzásgátlót szed az ember (én azt szedtem),akkor hormonszint!Merthát ugye a fogamzásgátló pont azon változtat!
A rákszűrésen kívül egyébként nem nézettem semmit egyiknél sem.
Hiba volt!
Azért írtam,hogy most másképp csinálnám!
De azt hiszem most már abbahagyom ezt a vizsgálatos dolgot! :oops:

Vera!
Köszi!
Amúgy este 11-ig bármikor hívhatsz és reggel 6 után! :lol: :wink:
Vendég
 


Alziza írta:
De azt hiszem most már abbahagyom ezt a vizsgálatos dolgot!



Alziza-akkor itt is kérlek, ne tedd!!! Sok lánynak segítesz vele!!! Azért mert pár ilyen hülye, mint én nem fogadja meg a tanácsodat, aztán meg veri a fejét a falba?
Szerintem azt, hogy segíteni akarsz, mindenki jónéven veszi!!! Én személy szerint örültem, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat, de hát a hülye ember a saját kárán tanul...az okos meg másén... :cry: :oops: :cry:
Vendég
 


de hát még nem történt baj zsibi!! Legalábbis most! szóval ne görcsölj ezen! Az első 12 hét alatt meg úgyis csinálni kell a háziorvos beutalója alapján vérvizsgálatot, meg vizeletet. A nődoki is szokott mintát venni rákszűréshez, legalábbis az enyém igen. Szóval ez első hónapokban kiderül minden ezekből a leletekből.
A hormonvizsgálat nekem mondjuk nem kell szerintem, mert én nem szedtem fogamzásgátlót. De mondjuk ártani biztos nem árt.
Na a lényeg, hogy ne idegeskedj még.
lei
 
 


Lei-köszi aranyos vagy. Amúgy vérvizsgálat, rákszűrés volt...én hormonvizsgálatra gondoltam, az nem volt...
Vendég
 


Sziasztok!

Zsibima!
Írtam privit!
Vendég
 


Alziza-köszi :D
Vendég
 


Sziasztok!

Hál istennek kész lett a kocsink úgyhogy nem kell jövőhét végéig várni. Hát azért nagy megnyugvás ez most így...

Mit csináltok ilyen hülye felhős/ esős időben? Nekem lassan csak aludni lesz kedvem, pedig egy nagy halom vasalni való van még vissza, meg egy nagy bevásárlás (de utálom)..

Úgy ennék valami sütit, nincs valami jó kis receptetek, ami egyszerű is? (Kalóriák nem érdekelnek). :twisted:
Jobb híján tic-tac cukorkát eszegetek itthon magamba...

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Hányadik héten kell elvégezni a belgyógyászati vizsgálatot? A háziorvos ad beutalót? :roll:

Vera!
Én sajna mostanában nem nagyon konyhatündérkedem még, ugyanis eléggé kavarog a gyomrom a konyhászkodás közben, de ha megkívánok v.mi édeset, veszek egy gyümölcsös sütit a cukiból :wink:

Kép
kimma
 
 


Kimma!

Nálam a házidoki adott beutalót és azt hiszem csak egy szív vizsgálatból állt az egész...

Gyümölcsös süti? Valami túrókrémmel, ez jó ötlet...
A kavargó gyomor múló állapot, ez vigasztaljon. Lehet, h. veszek túrót/ tejfölt valami gyümit meg babapiskótát és összevarázsolok belőlük egy rakott sütifélét...

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Kimma, a belgyógyászati vizsgálat a háziorvosi vizsgálatból áll és ő ad beutalót pluszba a kardiológiára, EKG-ra... ennyi, nem több.... :wink:

Vera, látom, még egyben.... :) örülök, hogy kész lett a kocsi és megnyugodtál... ez igy ok, csak semmi idegeskedés!!! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Martinka nevében is köszönjük a bókokat, dicséreteket! Imádni való kis csávó. Elmúlt a hasfájásunk, de amíg volt, mindig kézben aludt csak el. Aztán elkezdtem visszaszoktatni a kiságyba, hát mondanom sem kell, hogy majd meg szakadt a szívem, mikor már nagyon sírt, de muszáj volt. Most már egyre ügyesebben elalszik, van, hogy szó nélkül.
Anyunak meg a mamámnak nem tetszik, hogy nem kell mindig kézben lennie. Mindig a fejemhez vágják, majd megtudom, ha nagymama leszek milyen rossz. De utána meg én nem tudok tőle csinálni semmit. A 7végén is itt volt anyu, agyon dögönyözte, hurcolta és 40 percig üvöltött, mire elaludt. Érdekes velem meg elaszik simán.
Jól van, bocsi a panaszkodásért, csak itt volt a mamám és ez volt a téma és felhúztam magam.

Vera! Irigykedj csak, de már neked sincs sok hátra és te is ilyen boldog leszel, mint mi. Hamarosan ott fog boldogítani benneteket! Én szerintem lemaradtam! Nálatok mi lesz, kisfiú vagy kislány? És a neve megvan már?

Na persze a többiek is így lesznek majd, ahogy meg lesznek a babák!
Irigyellek benneteket, imádtam terhes lenni! Hiányzik a pocakom!
Vendég
 


Sziasztok!

Folytattam a bevásárlást :roll: :roll: :roll:

Ime a szupi pihiszékünk:
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1200686551.5667.jpg[/img]

Ha valakinek esetleg kéne hasonló, most tudok még egyet, amit árulnak :wink:
Nekem egy hetekbe telt mire felhajtottam, mert jelenleg nem lehet kapni boltokban.

Elméletileg mindent megvettem már, elkezdtem volna bepakolni a kórházi holmit, erre NEM TALÁLOM A LISTÁMAT!!!!
Már 3 napja írogatok hozzá dolgokat, és nincs meg. Most újra keresem Vera listáját és kezdem újra :twisted: :twisted:
Totál kiborultam ettől.

Valakinek van infója a köldökzsinórvér levételről???? Van aki befizetett ilyenre???[/img]

babicskó
 
 


Sziasztok!

Babicskó!
Az egyik barátnőm 3 hónapos kisfiának hasonló pihiszéke van és Ő nagyon imádja, azt mondta, az elején a gyerek szinte csak ebben maradt meg, mindenhova tudta magával vinni, így Ő is tudott a babó mellett házimunkázni...
Úgy látom ezen is van olyan funkció, h. ringatja a pelusos fenekét :lol: , mennyiért árulják és hol?

Ha nem találod a listát szólj, előkerítem, bár még mindig kerülnek be nálam is újabb dolgok (hamarosan tehertaxit fogadhatunk a kórházi csomagokhoz).
Köldökzsinór levételről én annyit tudok, h. ha akartok ilyet akkor gyorsan kell lépnetek, mert a 38. hét előtt alá kell írni velük a szerződést. Már van arra lehetőség, h. részletekben fizess náluk (persze így kamatot felszámítanak), ésha egészségpénztári tag vagy, úgy tudom a számládon lévő összeget erre is fel lehet használni.

Chrissy!
Kisfiú lesz és Márknak neveztük el.
Nagyszülőkről: szerintem Ők úgy vannak vele, h. az unokájukat el akarják kényeztetni, anyum is mondta: engem nem volt ideje elkényeztetni (persze emelett nagyon szeretett), majd az unokáját fogja...
Pocakról: időnként olyan pingvinnek / kacsának érzem magam, nehezen tudok már lehajolni (és sajna a szemem nem romlott a terhesség alatt így a szöszöket mindig meglátom és mindig elfog a kísértés, h. felvegyem).
Én úgy a 34-35. hétig imádtam terhes lenni, most már egyre nehezebb hogy nem vagy olyan mozgékony, meg hamar elfáradsz.


Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Szia Vera!

Igen, van rajta rezgő funkció. olyan gyengédecske.

Én 14 e-ért vettem, jelenleg csak használtan kaptam nagy nehezen, mert a Brendonban jelenleg nem kapható és nem tudják mikor fog jönni. Ott 20 ezer újonnan (amit én vettem meg azt is ott vették fél éve).

A másik szék más színű (sötétkék-natúr kombináció), egy győri lány árulja, azt egy éve vették.

Viszont vigyázni kell az összecsukásnál, megkértem a lányt mutassa meg, de valami miatt odanyúltam a székhez, és ő úgy rácsukta a kiujjamra a széket, hogy a fél körmöm befeketedett a bevérzéstól. sajnos meg kell várnom, hogy lenőjjön, de nagyon fáj és lüktet még mindig. Kisgyereknek tuti levágta volna az ujját egy ekkora odacsukás.... (de most már tudom és vigyázni fogok)

babicskó
 
 


Sziasztok!

Lányok!
Mi ez a pangás?
Hol vagytok!
Zalán elaludt 11-kor eddig vasaltam.(kis megszakításokkal :roll: )De már úgy fáj a hátam!
Hétvégén festettem Zalán ágya fölé egy Micimackót és ahogy ott környedtem nem volt valami jó.Most meg még a vasalás is!

Zsibima?
Dokinál vagy?
Remélem! :wink:
Aztán írj!
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Nagy pocakosok hogy vagytok? Bírjátok még a várakozást?

Nagyon remélem, hogy most végre én is teljes jogú tagja lehetek ennek a topiknak! Ma megint teszteltem, ez most ugyanolyan erős színűre váltott, mint a tesztcsík!!
Jövő hét szerdán megyek a génklinikára vissza, remélem mindent rendben fog a doki találni. Most már kezdem beleélni magam :D

Zsibima, már aggódunk, hogy hova tűntél....

Rönééé



Kép
röné
 
 


Sziasztok!

Röné! Szorítok,hogy minden úgy legyen ahogy szeretnéd! :wink:

Zsibimáért én is aggódom!

Tud valaki olyan helyet ahol lehet kapni szép alkalmi ruhát,kismamát persze!
Nem találok semmi normálisat!

Köszi

Nagy pocakosoknak kitartást és sok sikert!
Várjuk a babafotókat!

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!

Örülök az "újonnan" csatlakozott kismamáknak! :lol:

Röné!
Én már nagyon a végemet járom, bár a tegnapi jóidő feltöltött egy kicsit, de azt mondják újból szar idő lesz. :cry:
Folyamatosan vannak (de rendszertelenül, főként este/ hajnalban) menstr. jellegű alhasi görcseim, erre azt mondják állítólag most illeszkedik be a baba feje.
A legfuribb érzés amikor ott lent kaparászik/ matat a feje mellett (szerintem már nagy lehet a körme), meg időnként (mondjuk lehet, h. ezt nem lehet érezni) de amikor forog a buksijával mintha érezném a haját, olyan belső csiklandozó érzés.

Eddig folyamatosan sajtkukacot játszott, most egy kicsit nyugisabb mint tegnap és csak amikor kajálok akkor éber és mocorog (de akkor nagyon).
:lol:

Babicskó!
Hát Győr egy kicsit messze van, majd meglátjuk, lehet, h. kiadjuk valamelyik lelkes rokonnak/ rokonoknak, h. ezt a pihiszéket kérjük a szülésre, bár ahhoz egy kicsit drága...


Holnap megyek újabb CTG-re és Uh-ra, kíváncsi leszek mit mond a doki...

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Röné: Gratulálok :wink: :wink: :wink:

IBM: nézz szét a teszveszen vagy a vateran, kismamamodi.hu-n, ill. talán a Vörösmarty téri H&M-ben. Netes hirdetési portálokon láttam alkalmi ruhákat. Bálba készülsz??? :D

Vera: a lány ingyen felküldeti Pestre, tehát csak a székért kell fizetni. ha csak sima pihiszék kell, 7-9 e -ért már lehet kapni újat. Rezgős pihiszék 11-12 e körül van az arzuhanas.com-on. (+ 1500 futárktg, amit ki kell fizetni ,mert nem lehet átvenni személyesen (megkérdeztem, és nekem így már nem érte meg)
Nekem azért kellett a maclaren féle, mert szükségem van a hordozópántra és a napellenzőre (dehát ő többedik baba, nem lesz olyan nyugis élete mint egy elsőszülöttnek :D

Hétvégén költözünk, elkezdtem dobozolni. eredmény: minden este azt érzem, hogy szülni fogok, olyan fájások jönnek rám. Jó lenne hétfőig kihúzni, mert csak akkor töltöm be a 37. hetet. kérem a drukkokat. :lol:
vera neked már lassan tényleg be kell hogy illeszkedjen. nálam még hol bal hol jobb oldalon van a baba háta. De a nyilalásokat, zsibbadásokat én is nagyon érzem (korábbi terhességeimnél nem emlékszem ilyenekre).

babicskó
 
 


:lol: :lol: :lol:

Nem! Esküvőre!!!
De csak szűk családi polgári lesz és nem szeretnék habos babos fehér ruhát!
Majd a templomira! Ha lesz egyszer! :lol:

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!

Vera!
Fogy az idő,fogy az idő! :wink:

Ibm!
Varratni?
Szerintem az sem drágább,mint egy normális kismamaruha! :)
De a 2 in 1 kismamaruhák egész jók!Így télen szerintem elég nehéz ruhát találni!Inkább nadrágok vannak!
A Lövőház utcában van outlet boltjuk is!
Vendég
 


Ja!
Vagy a Brendonban is sok kismama cucc van!
Vendég
 


Sziasztok!

Ibm! A www.christinamoda.hu -n is meg tudod nézni, ott vannak alkalmi kismamirucik is elég elfogadható áron. Én is ott néztem, van fehér esküvői is, asszem 7ezer körül. Tök egyszerü szabású, de szerintem csinos. Énis azon gondolkodom... :wink:
Itt nálunk a Margit körúton is van egy picike boltjuk... lehet, hogy nincsen nekik a boltban (nagyon apró kis boltocska) de tuti, ha kérsz, hoznak. Majd megkérdezem, mert engem is érdekel... és hasonló cipőben járok, mint te, nálunk sem lesz felhajtás, csak polgári egyszerü, két tanúval meg a szülőkkel... kb. akkor, mint nektek... mert két-három hét múlva jelentkezünk be és 30 nap a várakozási idő... :)

Ugyanis tegnap kimondták a válást!!! :D Igy készülhetünk az újabb házasságkötésre... :D Kicsit fura ugyan, hogy biróságról az anyakönyvvezetőhöz, de szorit az idő! És ha nem igy teszünk, Zsófibaba az exférjem nevére lesz anyakönyvezve, amit marhára nem akarunk!!!
Vendég
 


Nah, megnéztem a honlapot, de elirtam az árat!!
De itt vannak az esküvői ruháik:

9870Ft ez a hosszú:
Kép

6590Ft hozzá a csipkés felső:
Kép

8560Ft ez a rövid:
Kép


Bocsánat Ibm, ne harizz, rosszul emlékeztem!
Szóval én vagy ezekben, vagy pedig a teszveszen vagy vaterán gondolkodom.... nem akarok tizezreket kiadni, viszont nem akarok farmerban sem menni!!! :wink:
Vendég
 


Basszus, de kicsik a képek!
A honlapon fenn van nagyobban, nem akarom újra tölteni ide, mert szerintem kivágnak a lányok a sok képemmel! :lol:
Vendég
 


Na mégis megpróbálom, de csak a rövidet, szerintem az nagyon aranyos!

Kép
Vendég
 


Igen,megnéztem én is!
Nekem igazából egy szép kosztüm is jó lenne csakhát én sem akarok rá horrort költeni mert utánna úgysem nagyon tudom hordani!
Vagy a fene sem tudja,majd körbenézek még márc. 29-ig van egy kis idő!
Jó nagy pocakom lesz addigra már!

Kép


Kép
ibm
 
 


Hát még nekem mekkora lesz!! :lol: :lol:

Utána meg legfeljebb eladom teszveszen 1-2ezer ft-tal olcsóbban... mivel csak egyszer használtam.. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza!
Fogy, de fogyhatna gyorsabban is...
:D

Kedves menyasszonyok!
Előre is sok boldogságot nektek!!!!!!!! :lol:

Babicskó!
Hülyeséget kérdezek: ha már beilleszkedett akkor nem forgolódik a tengelye körül? Tudod mint egy búgós csiga.
Nálunk Márkuci hol jobbra, hol balra tolja ki a hátát (szerintem ez az a testrésze), ma azt hittem szétszakadok az egyik ilyen "mutatványa" után. Mondjuk a feje sem ment még lejjebb, mert nem szállt le a hasam...

Holnap megyek megint CTG-re, majd meglátom mint mond a doki...
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Szia Vera!

Azt olvastam Leboyer könyvében, ha leszállt a baba feje, akkor abban a testhelyzetben rögzül, és onnantól pl. nem is tud átfordulni már farfekvésbe.

Én szerintem ha a medence bemenetébe beilleszkedik, akkor már nem tud oldalt változtatni. Azt írják első terhességnél ez a 36 hétnél, többediknél van, hogy csak a szülés előtt.

Nekem is hol bal oldalt, hogy jobb oldalt van a háta és a popija, bár szerintem hétfőn lejjebb ment a hasam. Holnap megyek orvoshoz, majd megmondja :D

És állítólag az a jobb, ha a bal oldalt van a háta, tehát a kijön a feje, akkor jobbra néz.

babicskó
 
 


Sziasztok!

Jan. 19-én hajnalban megszületett Andris. Gyors, és azt kell mondanom könnyű szülés volt. 3350 g, 57 cm.

Babicskó!
Mi levetettük a köldökzsinórvért. Kisebb vagyon volt. Mondjuk mi a Sejtbankkal szerződtünk, ők Hollandiában és Belgiumban tárolják a vért. Vannak magyar cégek is, ők kicsit olcsóbbak. (De ami manapság itthon folyik az egészségügyben, jobb, ha külföldön van. :( )
Pár nap alatt postán kiküldték a mintavételi csomagot, én vittem magammal a kórházba, a szülésznő levette a vért, másnap értejöttek és elvitték. Telefonon fognak visszaszólni, hogy elegendő, és megfelelő-e a vér.

Röné!
Minden rendben lesz, nyugalom!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske: gratulálok!!! Biztos nagy a boldogság a családban!! :lol:
Én is könnyű szülésben reménykedek, főleg az elsőnél, de hát ezzel gondolom minden anyuka így van! :P
lei
 
 


Sziasztok!

Boeske!


GRATULÁLOK!

Kép

Nagyon gyorsan elment ez a 9 hónap! :lol:
Vendég
 


Boeske - nagyon nagy gratula az egesz csaladnak!!!
Tegyel fel kepet, ha lesz egy szussznasny idod! :lol:
hajnski
 
 


Boeske!

GRATULÁLOK! :D :D :D
Kívánok sok-sok boldogságot az egész családnak és sok tejcsit!

Kép
kimma
 
 


BOESKE!!!

Hatalmas gratula neked és a fiadnak! Szép paraméterei vannak! Sok erőt, egészséget, boldogságot és tejcit kívánunk!!!

Azért várjuk a szüléstörténetet és a képeket Andrásról! Nagyon örülök!!!
Vendég
 


Boeske!

Gratulálok a kispasihoz!!!!

Ibm! Megnéztem a ruhát élőben ma és nagyon de nagyon tetszik! Baromi jó az anyaga és térd alá ér! Én maradok ennél azt hiszem, csak majd két héttel előbb kell bemenni szólni, hogy hozzanak a méretemben, mert 2-3 db van bent nekik csak a boltban...

Most megyek enni, mert már nagyon éheske vagyok!

Vera? Még egyben? :D
Vendég
 


Pumpóka!

Igen még egyben.
A mai CTG után megvizsgált a dokim és azt mondta, h. szépen nyílik ki a méhszájam és a görcsölések is előfutárok már, akár a jövő héten már beindulhat a szülés (így mondta ezekkel a szavakkal).
Szóval mondhatjátok, h. egy gonosz dög vagyok,de én már nagyon örülnék ha a jövő héten a 38. héten megszületne babó.
A doki szerintm ha a mostani héten születne meg már akkor sem lenne koraszülött.

Levettek kenetet a Streptococcus vizsgálathoz, de mire meglesz az eredmény (kb. két hét) lehet, h. megszülök... :?

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Boeska!

GRATULÁLOK ÉN IS A KISFIADHOZ!!! :lol: :lol: :lol:

Én tegnap konzultáltam orvos ismerősömmel a köldökzsinórvér felhasználhatóságáról, és végül valószínű nem vetetem le, mert nagy értelme nincsen. Különben ma megint felhívtak a Zeliontól .(egyik szolgáltató, aki M.o.-on tárolja a kzsv-t), 350 e Ft-ért, kérdeztem, ha az egyik űrlapot ha nem szeretném kitölteni, akkor mi van (oldalakon keresztül kell válaszolni a terhesség, szülés, körülményeiről, korábbi műtétekről, oltásokról, külföldi utazásról , rokonok betegségeiről stb) Válasz, hogy akkor nem szerződnek velem-- tehát ők eleve kilőve.

Vera: a Strepto szűrés eredménye 3 nap alatt meg van! Nekem is ma vette le az orvos. A 37. héttől már nem koraszülés, ha beindul, jön a baba, nem tartják vissza!!

Nálatok hogyan mennek a beutalók??? Orvosom mondta, jan. 1-től már sehova, még uh-ra se tud adni beutalót, max a háziorvost kérhetem meg, hogy adjon. Labornál is kérdezte, hogy kifizetem-e a magánlabort, vagy írjon egy kérvényt a háziorvosnak. Hát most inkább kifizetem, mint hogy bemenjek az influenzás betegek közé.
De hogy az uh is fizetős.......
Nem is kevés, 8 ezer egy sima uh. Na ebben a hónapban orvosra és vizsgálatokra pontosan 21 ezer ft fog elmenni. :twisted: :twisted: :twisted:

Még jó, hogy már a 9. hónapban vagyok.

babicskó
 
 


Babicskó!
Nekem jan.7-én adott a doki beutalót laborra... és uh-t is csinált. Ingyé.... :roll: sztk...
Most majd jövő héten megyek hozzá, kiváncsi vagyok, mond-e vmit... remélem nem. Mert én a háziorvoshoz nem megyek semmiféle beutalóért, ugyanis én a II.kerben lakom, a háziorvosom pedig a XI.kerben gazdagréten van, nem irattam át magam ide, mert őt szeretem és nagyon jó dokinő és egyébként is én 5 évben egyszer megyek hozzá! Akkor több vizsgálatot rajtam nem csinálnak, ha fizetni kell érte, vagy a házio-tól kell beutaló.... az uh-t hogy irod, hát a 4D annyi... akkor a saját megnyugtatásomra inkább oda megyek... :roll:
Vendég
 


Babicskó!

Mi az h. fizetni kell????????? Szerintem a dokid elvan tévedve...(8 E Ft-ért lassan 4D-s UH-ot lehet csináltatni).
Én a múlt héten voltam UH-on a SOTE 2-őn a nődokim még beutalót sem adott hozzá, azt mondta kérjek időpontot és ennyi az egész.
A CTG után viszont aláíratott velem egy papírt, h. 750 Ft volt a vizsgálat, amit állítólag az OEP fizet utánam a kórháznak. A Streptococcus vizsgálatért csekken fizetni kellett 1500 Ft-ot, de a doki szerint ha saját magam vittem volna be az egyébként tőlünk 3 utcára lévő ÁNTSZ laborba akkor ingyen lett volna (a gond az volt, h. Ő nem tudta levenni mert nem volt táptalaja hozzá).
Ő is 3 nap vizsgálati időt mondott , csak a nővér aki levette Ő mondta, h. nem, ez 2 hét alatt jön meg.
Az is lehet, h. pár nap múlva beblattyogok az ÁNTSZ-hez és ott rákérdezek az eredményre, ha megmondják.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Boeske!


Nagy-nagy-nagy Gratula!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

persze,hogy nem lenne már koraszülött és senki nem gondolja,hogy gonosz vagy! :lol:
Zalánnal nem töltöttem be a 37. hetet és így sem számított koraszülöttnek!
Nyugi!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát igen, valószínű, ha most elmennék a kerületi nőgyógyászatra, akkor ingyen megkaphatnám a beutalót, talán. Mert ugye joggal mondhatja azt az ott rendelő orvos, ha magánorvoshoz járok, szerezzek tőle beutalót (mint ahogy mondták is már nekem). Tehát most már nem vállalok be egy vitát és harcot az ott rendelő orvossal. Az elején még eljártam az sztk-s dokihoz a beutalókért, de mindig ragaszkodott a manuális vizsgálathoz, amit szívem szerint kihagytam volna (de hiába kértem, ne legyen, ő ragaszkodott hozzá).

Nálam a sztrepto 3000 e Ft, + 2000 a vérvizsgálat.

Én is inkább az uh árán akadtam ki, szívesebben költenék ennyi pénz inkább a gyerekeimre, mint egy 5 perces uh-ra. Orvosom vett egy 4 D-s gépet, és társult egy orvossal, aki vizsgál, de mondtam, hogy én csak a 2 D-s vizsgálat részét kérem, és azt mondta az 8 e.
Hát máshol, pl Praxisban az "csak" 6 ezer, de nincs pofám elmenni máshova, hiszen be kell mutatnom a leletet neki.
(az sztk-s doki, pedig csak egy másik kórházba tud uh beutalót adni, hogy nézne ki, ha szülés előtt egy héttel egy másik kórházba mennék vizsgálatra :?)

És még az is kiderült, hogy pont a kiírt időpontom előtt pár napig szabin lesz :twisted:
Én eddig a 39. héten szültem mindkét gyerekemet..........

na mindegy, beletörődöm és nem stresszelek tovább ezen. Csak minden rendben legyen a lelettel és a szüléssel :P :P

babicskó
 
 


Babicskó!

Bocs h. ezt mondom, de kicsit pofátlan szerintem a dokid...
Egy 2D-s vizsgálatért ennyi pénzt?

Azért tényleg jó, h. már neked is csak egypár hét van hátra...
A sztrepto-t meg nem értem. Nálam 1500 Ft volt csekken befizetve...
Az SZTK-s dokikhoz meg no comment...Egyhez "volt szerencsém" az előző balul sikerült terhességemnél...

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: