Új privát üzeneted érkezett!

Sziszkó!

Én is megnéztem már a képeid! :D És látom te is nagy utazós vagy. :D Mi csak álmodozunk róla, majd a gyerekekkel... A munkám miatt minden nyáron eljutok valahova külföldre, és eddig még férjem is jöhetett velem, de kettesben eddig még mindig csak belföld jött össze... persze az is jó, imádjuk pl. a Balatont! (most kimaradt az építkezés miatt, nehéz volt a kezdet, jövőre meg a baba miatt marad ki, ugyebár pont a nyár közepébe pottyan bele a csöppség :lol: )

Vitamin!

Én külön folsavat nem szedek, mert elég sok van a magzatvédő vitaminban, de bevallom mostanság azt sem szedem minden nap, csak amikor eszembe jut, úgy kétnaponta. :oops: Mondjuk ebben a hanyagságban az is közrejátszik, hogy a dokim nem tartja fontosnak, de ha már megvettem beszedem. Amúgy meg amikor csak próbálkoztunk, akkor eleinte csak folsavat szedtem, más vitamint nem. Ja! meg úgy hallottam, hogy azokra a rendellenességekre, amire jó a folsav, már hiába szedjük, mert az az első 12. hétben fontos. Nekem van még pár szem vitamin, azt még beszedem, de aztán szerintem nem szedek majd semmit.

Nálunk meg alakulnak a dolgok. :lol: Mindketten belendültünk. Anyósom már kisütött egy tepsi bejglit, én meg végre megvettem anyunak az ajándékot. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Én is láttam a képeidet Sziszkó, és nagyon édesek vagytok. :) Mi is megyünk minden évben valahová, mert szerencsére egy csomó üdülési csekket kapunk, így ez miatt muszáj elmenni pihenni. (Bár én itthon tudok a legjobban.) :)
A tavaly nyár volt eddig a legizgalmasabb, mert Németországban és Olaszországban is voltunk nyaralni.

Én nem szedek semmiféle magzatvédő vitamint, nem nagyon ajánlgatták az orvosok, sőt, nem is kimondottan szeretik, pedig pár dokival volt közös élményem... :) Folsavat szedtem a 14. hétig, most meg csak a Calcium Sandozt naponta egyet, és a Magne B6-ot 3x1-et. Ja, és ittam egy kismamáknak készített teát, Milupa termék, és napi 6 teáskanál granulátum fél liter vízben oldva állítólag fedezi a napi vitaminszükségletet, de már elfogyott, és nem vettem még másikat. Mondjuk borzasztó íze volt... nem ízlett, így lehet, hogy nem is veszek másikat.

Sziszkó, hogy vagy?

Tabati, nagyon édes lehet anyósod, ahogy ébresztgetni kell... :):):) De ha megcsinálnád a dolgát helyette, biztos megharagudna.
Képzeljétek, az egyik topiktársam a 2008-as babások közül ma volt a 18 hetes genetikai uh-n, ikreket vár, és nagyon mocskok voltak vele. Nem tudom, melyik kórházban volt, de semmit nem mondtak neki. Azt sem tudja, mekkorák a fiúk, mert fiúk mindketten, pár dolog van írva a papírra, de semmit nem volt hajlandó mondani az orvos... még én is fölháborodtam, még egy babával sem tetszene, nemhogy kettővel...

Mára elköszönök... puszi mindenkinek!
Aludjatok jól!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

No, én elkészültem mindennel, már az ajándékok is be vannak csomizva, ami még volt egy kis rendetlenség, rendet raktam, úgyhogy késssz!

Anyósom nem haragudott volna meg, de én inkább nem kotnyeleskednék bele, más elkezdett sütijébe, én sem szeretném... :roll: De ő is kész lett, bár még a káposztát nem sikerült megcsinálnia :lol: , de majd holnap. Meg a tágabb családnak a kis apró ajándékokat holnap után csomagoljuk együtt.
Nem is tudom mikor leszek legközelebb, úgyhogy kívánok nektek szeretetben gazdag, boldog karácsonyi ünnepeket, és meghitt hangulatot a holnapi szentestéhez!

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

Boldog, békés karácsonyt kívánok Nektek és a babátoknak is Tabati!

Szilzi, persze Neked is, és remélem, a következő év karácsonyán már Ti is többen lesztek, és boldog anyukaként vagy kismamaként fogsz írni nekünk. :):):):)

Én sem tudom, mikor jövök megint, de azért néha ideskubizok, hátha írt valaki. De januárban már tuti, jövök. :):):)

Addig is millió puszi Nektek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Tabati, ha ma nem jönnél, akkor holnapra boldog hétfordulót kívánok Neked! :):):):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Tabati!
Én is boldog hétfordulót kívánok!

Remélem mind a kettőtöknek jól telt a karácsony!És hogy sok ajándékot kaptatok! :lol:

Raktam fel az iwiw-re karácsonykor készült képeket,ha gondoljátok nézzétek meg!

Kellemes hétvégét!

Puszi Nektek :!: :!: :!: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, ne haragudj, de elírtam a neved... :( Szánom-bánom...:(:( Viszont megnéztem az iwiwes képeket, nagyon szépek! Szóval kérlek ne haragudj, még egyszer! Persze, hogy Rád gondoltam a Szilzivel... SORRY!!!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!
Semmi baj!Tudom,hogy rám gondoltál :!: :!: :!: :wink:

Lányok,hogy telt a karácsony????

Képzeljétek!Megbeszéltük a párommal,hogy januártól belevágunk a babaprojektbe :!: :wink:
Én lelkileg jól érzem magam és szerintem testileg is jól vagyok.Október végén műtöttek és rá 27 napra megjött a havim és most decemberben is 27 napra megjött.Mintha csak gyógyszert szednék olyan pontos.
Ebből gondolom,hogy testileg is rendben vagyok. :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bekukk! Én is csak januártól tudok jönni rendszeresen, most még mindig rengeteg a program. :)

Heni!

Most annyi minden van, hogy csak úgy repül az idő, nem is követtem, hogy hanyadik héten járok, de jóóóó, hogy már így rohanunk előre! :D

Szilvi!

Szuper!!!! Hajrá januári babaprojekt!! Mindent bele, drukkolok nagyon! :wink:

További jó pihenést nektek, és jó bulizást Szilveszterre, ha mentek valahova! Mi meeeegyüüünk!!! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Szilvi, örülök, hogy így döntöttetek. Nagyon örülnék neki, ha Te is babás lennél egy-két-három hónap múlva. :):):) Nagyon szorítok!

Tabati!
Jó mulatást Szilveszterre!
Azért vigyázz Magadra!
Majd ha lesz picit több időm, írok, hogy hogy alakultak az ünnepek.

Millió puszi nektek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!


Lányok,


jó látni, hogy újra beindult ez a fórum! :wink: :D

Kép
amethiszt
 
 


Szia Amethiszt!
Igen, igen... :) Mert vannak ilyen aranyos csajok, mint Tabati és Sziszkó! :)

Békés, boldog újévet kívánok Nektek, Tabati, Neked sok-sok egészséget, és nagyon sok boldog babás pillanatot, Sziszkó, Neked erőt, kitartást a próbálkozáshoz, és aztán kétcsíkos tesztet.:)
Amethiszt, írhatnál Magadról vmit, hogy Neked is kívánhassak a boldog újéven kívül is vmit...:):):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

nemsokára elkezdődik a szilveszteri készülődés, de most még lett egy kis időm írni. :wink:

Heni!

Köszi a jókívánságokat, nektek is hasonlókat kívánok! :D Olyan jó látni, hogy hamarosan félidőnél jársz! Mikor is kezdődik pontosan a harmadik trimeszter? A 24. hétnél, vagy később?

Sziszkó!

Láttam az új képeket az iwiwen, jók azok is. :wink:

Amethiszt!

Akkor gyere te is sűrűbben! :wink: babásodásban hol tartasz? Vagy még nem kezdtetek bele? mesélj egy kicsit magadról tényleg!

Boldog újévet mindenkinek!

Kép
Kép
tabati
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:47-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Ja, egyébként utánanéztem: a 3. trimesztert a 27. héttől számolják általában.

Heni

Kép
szheni
 
 


Tabati, ezt Neked találtam a Brendonban. :) Megláttam és Te jutottál eszembe. Szerintem nagyon szép...

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

No, elkezdődtek a dolgos hétköznapok nálam is. :lol: Semmi kedvem dolgozni menni. :x Szeretem a munkám, de olyan jó volt itthon... Mindegy, majd belerázódom megint. :D

Heni!

Szép bölcső tényleg! Majd ezt is számításba veszem, bár én inkább a vaterán nézelődtem, ott rengeteg van és ki lehet fogni olcsón szépet és jót. Meglátjuk még várunk egy picit, hátha kapunk ezt azt ismerősöktől rokonoktól még csak mostanság tudja meg mindenki.

Nekem a Szilveszter jól sikerült ugyan, de ha mégegyszer lenne nem így csinálnám. Már 1kor kidőltem olyan álmosság jött rám, hogy még aludtam is egy picit ülve egy széken, de párom miatt nem akartam még hazamenni. Túljutottam szerencsére a holtponton, így fél 6 kor kerültünk ágyba. Délig aludtunk. Utána viszont olyan rosszul voltam. A fejem fájt nagyon, meg is mértem a vérnyomásomat, picit magas volt, a felső érték 138 lett. Viszont a fejfájástól meg hányingerem volt, úgyhogy szenvedtem egész nap, úgy feküdtem le, reggelre múlt csak el. Remélem és úgy gondolom, hogy a nemalvástól volt ez az egész, meg hogy minden megkavarodott. Többet ilyet tuti nem csinálok, mert ha szóltam volna a férjemnek, hogy inkább menjünk haza, akkor nem ellenkezett volna, de én mondtam, hogy bírom.

mikor is mész dokihoz? Vagy már voltál? :oops: Most már tudok rendszeresen jönni, úgyhogy képben leszek! :wink:

Sziszkó? Veled mi a helyzet?

Kép
Kép
tabati
 
 


Szerdán megyek a 2. genetikai uh-ra... ma meg voltam védőnőnél. Tök jó fej volt... megdicsért, hogy csak két kg-t híztam 19hét alatt. :)
De még ennyi sem lett volna, ha nem karácsony lett volna. :) :oops:
Persze ez nem kifogás, de egyszerűen nem lehet ellenállni anyukám sütijeinek. Ő tehet mindenről. :) Minek süt olyan finomakat? :roll: :roll:
A vaterán én is gyakran nézelődöm, ha van vmi, látok vmit, szólok. Bár még nem vettem semmit. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Én még csak 3 hét múlva megyek erre a második genetikaira, de már ez a következő vizsgálat, úgyhogy haladunk. Jövőhéten afp, aztán rá két hétre uh. Drukkolok a szerdához! :wink: Én meg csütörtökön megyek a védőnőhöz és amit itthon én mértem, ha jó a mérleg, akkor én még eddig semmit nem híztam. Meg ma a kolléganőm is ezt mondta, úgyhogy ennek én is örülök, remélem akkor nem leszek viziló. :lol: Mondjuk szerintem a rosszulléteim miatt van, mert még a mai napig sem tudok annyit enni, mint a várandósságom előtt.
Akkor mégsem annyira gáz a védőnő? Kimagyarázta a múltkorit, hogy megígérte, de miért nem ment?

Képzeld, szombaton nézünk egy babakocsit. Apukám kollégája adja el nekünk (már ha tetszik és meg vagyok vele elégedve) Állítólag 100 felett volt, alig használt hiper szuper és odaadja 20ért. Ha szerencsém van és tényleg minden oké vele, akkor megvesszük. Bár nem akartam ilyen mindentudó babakocsit, de ha ilyen olcsó, akkor jöhet. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:47-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Oké! :D Én is csináltam pocakos képet, rögtön megnézem, hogy a júliusi topicban hanyadik oldalra tettem fel és leírom neked, mert én nem nagyon értek a képfeltételhez. :oops: Szilveszterkor készülődés közben, úgyhogy valszeg elsején raktk fel. megyek megkeresem! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


52. oldalon van. És most visszanézve, ha már ekkor ilyen kómás voltam, úgy kb. 6 óra körül, akkor mit csodálkozom, hogy olyan hamar kipurcantam...? :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:48-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:48-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

(én is gyors leszek :oops: )

Gratulálok a kisfiadhoz!!!! :D :D És szép a pocid, meg a kismamagatyód is jó! :wink:

Többet majd legközelebb, puszi!!

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Bocsika,hogy nem jelentkeztem eddig.Igen,hétfőn elkezdtem melózni. Nagyon gáz.Hajnali 4 előtt kelek.Jó volt egy pár kollégával újra találkozni,beszélgetni,de már nem olyan a hangulat mint régen.Mármint részemről.Úgy érzem nincs már ott helyem.Az egyik csajszi kikönyörögte magának azt a helyet,ahol én régebben dolgoztam.Végül is nekem csak jó,mert így nem kell nehéz ládákat pakolgatnom.Azt hitte ki.aszik velem.
Jövőhéten délutános leszek.Nem szeretnék sokáig dolgozni.
Igaz még nem kezdtünk bele a babaprojektbe.Kicsit félünk addig belekezdeni,amíg párom nem talál melót.Így nagyon kevés a havi lóvénk és a számlákra kimegy kb 70 ezer ft.
Amúgy már nem nagy létszámban,de küldenek még el embereket február végéig.

Amethiszt!Én is üdvözöllek köztünk!

Heni!Gratula a kisfiúhoz!Tudjátok már a nevét?

Nem tudom mikor jutok megint netközelbe,vigyázzatok magatokra és a babákra!

Puszi

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:48-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Annyira jó, hogy titok hova mentek, én imádom a meglepiket! :D Kíváncsi leszek majd ha visszajöttök mit mesélsz! :D

Sziszkó!

Hát nem irigyellek, hogy újra meló van. Nekem csak az ünnepek után kellett megint belerázódnom, de sikerült. Gyorsan szalad az idő, nemsokára február, majd március, és akkor belevághattok újra. Én megértem, hogy addig akartok várni, ha ennyire bizonytalan minden.

Kép
Kép
tabati
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:49-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


De jó, hogy jöttél, az előbb akartam írni, csak elmentem telcsizni és jövök, látom már megelőztél! :lol:

Örülök, hogy jól sikerült a pihenés, hát a szállás az elég gáz, ahogy leírtad, de nem tudhatta a férjed, legközelebb tényleg máshova menjetek. Vendégkönyvet nem kértetek, vagy valami panaszkodásra kijelölt hely...? :roll: Én ilyenkor tuti panaszkodnék, de csak azért meg még be is szólt az illető. :evil:

Mi jól vagyunk, kicsit fájogat a pocim pár napja, de gondolom nő a méhem, nyúlnak a szalagok. Nagy szervezkedésben vagyok :lol: , (no nem annyira, csak hétfőn mindig pörgök :lol: ) , mert el akarok menni kismamatornára, de csak a péntek de. kora du a jó, így most kutakodom, hol van ilyen időpont. No meg elterveztem, hogy nem várok tovább a kismamanadrággal, mert utálom, hogy egy gatyám jön már csak rám, az is lecsúszik, mert csípőig jön csak. A normál kismamagatyók meg tuti nagyok, de hátha találok olyat, ami állítható és akkkor veszek legalább egyet. Még a telet ki akartam böjtölni, de nem megy. Sajnos erre is csak pénteken lesz időm, de legalább már elhatároztam. :D

És a legnagyobb hír!!! Vettünk babakocsit!! :D Graco a márkája, használtan vettük 20 ezerért. Már nem nagyon láttam ilyet a honlapon, de majd lefényképezzük. Négykerekű, újszülött, de végig lehet használni, ugyanis 4 fokozatba dönthető a támlája, vízszintesbe is. A tolókar nem átfordítható, viszont a tető igen, így csak megfordítom benne a babut és már lát is engem. :D Van pár hibája, de nem is vártam, hogy hibátlan legyen, hiszen használt. Viszont nem zavaró hibák, legalábbis engem nem zavarnak. Amúgy meg tökéletes állapotban van. Télire kell hozzá venni lábzsákot, mert az nincs hozzá. Jó nagy kerekei vannak, alig fér be a bejárati ajtón, úgyhogy üzletekbe is meglátjuk majd hogy közlekedünk, de ebbe bele sem gondoltam, olyan jó kis stabil kerekei vannak. Mindegy, mert buszozni, hasonlók, úgysem terveztem vele, csak apával, akkor meg elbírjuk ketten, mert elég nehéz is.

Hát ennyi a mi történetünk! :lol:

Pénteken afp meg ekg!

Kép
Kép
tabati
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:49-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Befejeztem az első hálózsákot, amit két hétig kötöttem. :) Nem tudom, fogom-e használni, mert lehet, hogy nem lesz semmi értelme, de hátha...
Itt egy kép róla: már csak a gombot kell rávarrnom, és a masnikat megigazítani. :)

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Hű, de ügyi vagy!! :shock: :D Nagyon szép!!

A topicunkban képzeld az egyik ikres lánynak kiderült, hogy nem kettes hanem hármas ikrei lesznek. A dokija azt mondta neki, hogy a legjobb megoldás elvenni az egyiket, pedig mindhárom egészségesen fejlődik. Ők meg 2 napja vacilálnak, de most hallottunk híreket felőlük, mert be kellett feküdnie a kórházba és azt írták, hogy valószínűleg megfogadják a doki tanácsát, hogy a másik kettőnek ne legyen baja. :roll: :( Én csak azt nem értem, hogy sokan kihordtak már 3as ikreket, miért kell feltétlenül elvenni egyet, ha szépen fejlődik mindegyik? :shock: És melyiket veszik el...? Persze lehet, hogy van még más is amiről nem tudunk, de ez olyan szörnyen hangzik... :(

Kép
Kép
tabati
 
 


Háááát... ez elég szörnyű helyzet! Nekem is van hármas ikres ismerősöm és semmi baj nem volt velük. Minden rendben ment, és egészséges fiúk születtek. De tényleg lehet vmi, ha mégis úgy döntöttek, h az egyiket elvetetik... Én csak akkor tenném, ha vmi nagy baj lenne. :(:(:(

Heni

Kép
szheni
 
 


Elolvastam a topikotokban Pagikát... hát... nem is tudom. Semmit nem ír, hogy baj lenne... engem biztosan egész életemben marcangolna a lelkiismeret, hogy az élet megajándékozott három babával, és az egyiket elvetettem. Tényleg sokan hordtak már ki három babát, és egészségesek lettek a gyerekek, sőt, volt, aki négyet is. Az orvosokat meg nem értem... hogyhogy vegyék el az egyiket? De melyiket? Majd ők kiválasztják? Ha minden rendben van, én biztosan nem hagynám...
Hű, Tabati, most felháborodtam egy kicsit... hogyan várhatnak ilyet egy anyukától??? Sztem nem nagyobb az esélye annak, hogy baj lesz, mint egyetlen babánál... egy baba is lehet koraszülött és beteg... Remélem, átgondolja mégegyszer és nem engedi. Ha meg igen, fogalma sincs arról, hogy mekkora ajándékot kapott... és még így sem kizárt, hogy a másik kettővel is történik vmi. Szóval én így ebben a szituban BIZTOS, HOGY NEM vetenék el egy babát sem.

Heni

Kép
szheni
 
 


Képzeld, úgy döntöttek, hogy mégsem vetetik el! :D Állítólag a dokijuk beszélte rá őket, mert Kecskeméten a klinikán nemrég volt egy 3as ikres, aki elvesztette mindhárom babáját. Ezért félnek most ott. Viszont ők Pestre készülnek, hogy egy másik doki megnyugtassa őket. Ahogy kivettem a barátnője szavaiból, nekik sikerült rábeszélni őket, hogy tartsák meg mindhármat. Jó dolog azért a barátság, és minden elismerésem az ilyen barátoknak, mert ha meg valami gáz van akár őket is okolhatják amiért beleszóltak.

Képzeld, pár napja, hiper gyorsassággal nő a hasam! :shock: Pénteken muszáj már kismamanadrágot vennem, mert a gombra kötözött gumi is állandóan elszakad. :lol: :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


JAJJ DE ÖRÜLÖK!!!! :D:D:D Hát az tuti, hogy egész életükben bánnák... Van már orvosuk? Én szívesen beajánlom őket az enyémnél... nagyon jó orvos. Eddig csak jót hallottam róla, és nekem is nagyon jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Szted van értelme írnom neki egy privit?

Huhh, majd meglátod, mennyire kényelmes lesz a kismamanadrág. :) Én már nem is tudok mást hordani, csak melegítőnacit és kismamanadrágot... :) Örülök, hogy szépen növöget a pocid. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Szia Heni!

(Sziszkával mi lehet? )

Pagika azt írta, hogy aKútvölgyiben talált egy dokit. És most már ő is tud örülni a 3 babónak! :D

Épp azt néztem, hogy te meg már túlvagy a félidőn! :shock: Mit szólsz milyen gyorsan megy az idő? :shock: lassan szülünk! :lol:

És a mai napomról:

Mozgalmas volt, de nagyon boldog vagyok, összejött minden amit terveztem, és rájöttem, hogy én már igencsak az aktív második trimeszterben vagyok benne.

Voltam afp-n, csak ketten voltam előttem. Utána az időpontkérés is sikerült a 18 heti uhra, majd láttam, hogy az ekg-n nincs senki, így azt is megejtettem.

Aztán vettem egy torna nacit . (még azt sem írtam volna, hogy találtam egy pénteki kismamatornát és nemsokára el is kezdek járni, csak igazolás kell a dokimtól, hogy nem vagyok veszélyeztetett) Kiderült, mert megkérdeztem, ez nem kismamanadrág, hanem azért ér fel magasabbra, mert aerobic gatya és hogy hasból is jobban izzadjanak a nők torna közben. Valaki ajánlotta a topicból

Egy varrónőt is ajánlottak, akit már reggel lebeszéltem telefonon. Vettem egy farmert 3800-ért, meg egy fekete szövetgatyát 2000-ért és még varr nekem ugyanolyat, mint a fekete barnában. Mindenkinek tudom ajánlani, mert állítható nadrágokat árul csak, divatosakat, csípőnadrágok és onnantól jön a kismamarész, és még alulra övet is lehet rakni bele, mert úgy van kialakítva, hogy hátul rendesen fut, elől meg poci alatt. A néni meg nagyon kedves, szimpatikus, és nagyon olcsó is. Nem türelmetlenkedik, segítőkész, és megkérdeztem, nagy választéka van nyári ruhákból is majd ha arra kerül a sor, csak az még nincs előszedve neki. Mondjuk Pesten van, ami neked nem túl közeli, de ha egyszer itt jártok a kórház miatt és érdekel, akkor megadom a telefonszámát és a címét.

Utána meg még jött a könyvesbolt, aholis megvettem A bába válaszol c. könyvet.

És nem utolsó sorban azt még nem is írtam neked, hogy tegnap mintha éreztem volna valami mocorgást odabentről! :D Nem vagyok benne biztos, hogy a babi volt, de ma is éreztem, és gyanús, mert ugyanott érzem mindig. :wink: Majd kiderül amikor már tuti biztos, hogy ez s az volt e. :D

Neked milyen vizsgálat lesz a következő és mikor?

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Kismamák!

Itt vagyok,nem vesztem el!Örülök,hogy hiányoltok! :lol:

Képzeljétek,tegnap csináltattam új szemüveget.Szép,trendit választottam.A szine piros és fekete,szögletes keretű.Összesen 27 ezer ft lesz.de ebből 20 ezret a munkahelyem visszafizet.A maradék 7 ezret,meg egészségpénztáros kártyámról lehúzzák.Úgyhogy igazán nem is fizetek érte.
Kb 2 hét múlva lesz kész.

Most dolgoztam 2 hetet,most meg lesz egy hét leállásunk.Ugyhogy a jövőhéten itthon leszek.De mi ezzel a leállással még mindíg jobban jártunk,mint az a 250 ember,akit csütörtökön küldtek el.És azt hallottam,hogy még márciusban is lesz leépítés!
Hát ennyit a Bosch-ról.

Képzeljétek január 2.-a óta fogyózok.Sőt a párom is velem együtt.Lehet,azért könnyebb csinálni napról-napra,mert ketten csináljuk.Húzzuk egymást.Futunk,haspadozunk és súlyzózunk.És mellette délután már nagyon keveset eszünk,azt is olyat,ami nem hízlal.Volt olyan,hogy ebéd után már csak egy almát ettem meg estefelé.
A reggeli meg az ebéd teljesen megvan.Annyi azért kell!
Két hét alatt lement 3.5 kg és a haskörfogatomból 8 cm.Tök jóérzés!

Heni!Most voltál 4D-s uh-n? Vagy ez csak sima uh volt?
Mert akkor nagyon jó dokid lehet,hogy 40 percig vizsgált! :lol:
Olvastam,hogy apósodnak vannak iker unokái,de nem a saját gyerekéi.Nálunk tök ugyanez a szitu.Páromnak van egy nővére,de csak az anyukájuk közös.És iker lányai vannak.Most lesznek 14 évesek,egypetéjűek,tök egyformák.(Ha érdekel az iwiw-en van róluk kép nálam)Szóval apósomnak a lányok nem a "saját igazi" unokái.És a mi bébink lesz neki az igazi első unokája. :D

Tabati!Biztos jó lesz az AFP eredményed!Mikor tudod meg?
De jó,hogy már mocorog a kis drága odabennt!Tuti,hogy azt érzed mostanában! :lol:
De pont én mondom,aki még ezt nem élte át! :cry:

Egy kérdés!Ha teherbe esek,akkor is szeretném folytatni a tornát.Szerintetek mik azok a gyakorlatok,amit egy kismama is megcsinálhat?

Most búcsúzom lányok!

Puszi Nektek!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Tabati, tök jó, hogy érzel mocizást bentről. :) Amikor először éreztem, én sem voltam benne biztos, de mostmár tudom, hogy akkor is ő volt. :) Attól ne ijedj meg, hogy ha már rendszeresen mocorog, egy-két napot kihagy. :) Én pénteken teljesen beparáztam a dokim asszisztensnője miatt. A frászt hozta rám, ha nem haragszotok, bemásolom, h miért, mert nagyon hosszú lenne leírni. Szóval már tudom, amit addig is, hogy van néhány nap, amikor úgy érzi, nem akar mozogni, mert fáradt, vagy alszik, vagy csak hátrabújt a placentához... :) Tök ügyesen bevásároltál. Nekem a következő vizsgálat csak februárban 6-án lesz, de másodikán megyek védőnőhöz. A 9-én kezdődő héten vmikor kell mennem a terheléses cukorvizsgálatra és megint laborra, de ennyi egyelőre. Ja, és 4D vszínűleg 29-én lesz.

Sziszkó, ez csak a sima 18 hetes uh volt, a genetikai 2. része. Nagyon szuper volt az orvos tényleg. :) Ne szomizz, hamarosan Te is írod majd, hogy két csíkod van. :) De meg kell ígérned, hogy nekünk szólsz az elsők között. :):):)
Hé, Te a Bosch-nál dolgozol? Van egy nagyon jó bnőm, aki szintén ott dolgozik Budapesten. Te is ott vagy? Lehet, hogy ismeritek is egymást... majd megnézem az iwiwen, hátha a közös ismerőseink között ott van Mónikám is... :)
Nagyon klassz, hogy így tudtok fogyózni. :) Ügyesek vagytok!Két hét alatt 3,5 kg az nem semmi!Az lesz a legjobb, amikor kezded észrevenni, hogy nagyon a régi nacik... :) Ennél jobb motiváció sztem nem is kell. :) Én is így jártam tavaly. Áprilistól augusztusig 20kg-t fogytam, és mindenki azt hitte, beteg vagyok. :) Pedig csak átalakítottam az étrendemet. :D:D:D:D

És akkor másolom a pénteki napomat. SZÖRNYŰ VOLT!:(:(:(

Heni

Kép
szheni
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:50-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Nagyon-nagyon szomorú vagyok... :(:(:( Az egyik topiktársunk elveszítette a babáját... 21 hetes volt már. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( Remélem, sosem kell ezt átélnünk. :(:(:(:(:(:(:(:(:(

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Sziszkó!

Új szemüveg, fogyókúra!! 8)

Heni!

Olvastam a történetet, és tényleg nagyon szomorú. Elolvastam, pedig nekünk most nem kéne ilyeneket olvasgatnunk. :? Ma elég sokat idegeskedtem, minden összejött, ügyeket intéztem. A végére pedig nagyon megfájdult a hasam. Nagyon megijedtem, leültem és próbáltam lenyugodni és tényleg el is múlt a hasfájás. :shock: Szóval eddig nem hittem, de tuti az idegességtől is lehet ilyen. Már én is mindenre gondoltam, hogy miért fáj, meg mi lesz ebből stb... Tanulság: inkább páromra bízom ezeket a rázósabb ügyeket. Komolyan úgy mentem dolgozni, hogy végre nyugtom lesz. :lol:

No, ez a babamozgás is érdekes, én is hallottam már olyat, hogy sokan megijednek, ha nem mozzog eleget. Az elég meg annyi amennyit a védőnő, doki, mond, a könyvek írnak. Pedig a babi egyáltalán nem tudja, hogy mi az elvárás. :lol: Ráadásul te nem is idegeskedél volna, erre meg ez az asszisztensnő ijeszt meg. :x

Nekem is mondta a védőnő, hogy ha már érzem a mozgást, akkor figyelni kell és fel kell irogatnom mikor mozog. :shock: Na de minek???? :shock: Tudod mikor fogom irogatni!!!

Kép
Kép
tabati
 
 


Én sem írom... ez max arra jó, hogy fogod tudni, kb mikor lesz fönt. De nem mindig tartja ám be nálam sem ezeket az időket... egyik nap tök aktív, aztán pár napig pihen, aztán megint aktív pár napig, aztán csönd... szóval tök fölösleges aggódni rajta. A pocifájás lehet idegeskedéstől, igen. De ma tök nyugodt voltam, mégis fáj egy kicsit. Lehet, hogy az időváltozást is érzi... Szóval pihenj sokat és vigyázz Magadra!

Heni

Kép
szheni
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:50-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


No akkor majd írok később ha úgyis csak hétfőn olvasod, mert most sietek kismamatornára! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Heni!

képzeld, nekem is volt két olyan éjszakám, amikor sehogy sem tudtam feküdni annyira fájt a derekam. Már kezdtem elkeseredni, hogy mi lesz ha már most ez van, de azóta semmi. Párom szerint feljebbment a hasam, így már nem nyomja a méhem a derekamat. Ő látja is, hogy feljebb csúszott, meg hallottam is, hogy eleinte lent van, majd feljebb és szülés előtt megint lent. Szóval nekem ez volt... aztán neked lehet, hogy már tényleg nagy a pocid és lassan jönnek ezek a sehogy sem jó pillanatok...

No, mi volt Linzben?

Voltam kismamatornán és jól esett. Bár nekem kicsit kevésnek tűnik a tánc után, de mit várjak, csak nem mehet egy alakformáló torna kismamatorna néven. :roll: Viszont sok hátizomerősítő gyakorlatot végzünk, meg olyan vajúdós labdán is tornázunk. gyhogy megyek legközelebb is. Ja! van légzésgyakorlat is, amit majd a vajúdáskor tudunk hasznosítani. Fájdalomcsillapító légzés, meg amit majd toláskor kell használni stb.

Ma viszont fogorvosnál jártam :( kilyukadt két fogam is... Nem nagy ügy, csak picit fúrt, de sajnos valószínűleg az egyik volt csak lyukas és átterjed a szuvasodás a másikra is. karácsonykor is éreztem már, csak azt hittem az ínyem. Mostanra kezdett gyanús lenni, hogy ez a fogam lesz. Mindegy, legalább ez is megvolt, remélem többet nem kell menni a várandósságom alatt. (vagyis ez még csak ideiglenes tömés, még be kell tömetni rendesen)

Kép
Kép
tabati
 
 


Nekem nem valami jók a fogaim, de eddig még egy sem gyulladt be, és nem is lyukadt ki. Még nem is mentem el fogorvoshoz...

Leírsz majd egy-két gyakorlatot, amit csináltok? Nálunk nincs semmiféle kismamatorna... :(

Linzben jó volt minden, nem volt bunkó a sógornőm, bár azért megkérdezte, amikor mentünk, hogy "Na, mi van, lenyeltél egy görögdinnyét egyben?" Én meg mondtam, hogy próbálkoztam vele, de nem ment, így inkább úgy döntöttem, egy magot nyelek le és bent megnövesztem. Erre aztán csönd lett. :) De elhoztuk a kiságyat és pár apróságot, viszont ruhát nem tudtam venni sajnos, mert szinte minden bababolt más üzlet lett... ami meg maradt, az meg irtó drága volt... szóval veszek majd itthon szépeket. :)

A fekvéssel kapcsolatban: nekem is megszűnt ez a gondom, csak két-három éjszaka volt ilyen rossz. Ma is átaludtam az egész éjszakát és arra ébredtem úgy 7 körül, hogy Beni baba csuklik. :) Azóta meg nyugiban van, amit nem is csodálok azok után, hogy tegnap mit alakított. Szinte egész nap fönt volt, és nagyon élveztem, hogy ide-oda úszkál, tornázik, szerintem ír sztepptáncos lesz belőle. :lol: :lol: Te érzed már, hogy mocorog? Tudjátok már, hogy kisfiút vagy kislányt vártok?

Nem irigyellek a fogorvos miatt...

Sziszkó
, Veled mi van? Régen jártál már közöttünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:51-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Nekünk tegnap este megvolt az első pánik (vagyis nekem) minek következtében az ügyeleten kötöttünk ki. De szerencsére semmi baj nincs. Átmásolom amit írtam a júliusiba:

Elkezdett fájni a hasam alul. Nem volt elviselhetetlen, csak így még nem fájt a várandósságom alatt, max a legelején. Persze gondoltam én, hogy biztos a magneb6 segítene, mert valószínűleg csak annyi lehet a probléma, hogy húzódnak a méhszalagok, vagy keményedés ilyesmi. De először akkora pánik volt, hogy még sírtam is. Párom meg csak akkor ijedt meg, de utána amikor látta, hogy "csak hiszti" ő eléggé higgadt volt és ajánlotta, hogy ha attól megnyugszom menjünk el az ügyeletre. Persze ott nem volt doki, mert pont házhoz hívták. Erre felhívtuk a kórházat, hogy bemenjünk e ilyen tünetekkel, de ott egy nővér nagyon kedvesen azt mondta, hogy nyugodjak meg, valószínűleg a magnézium tényleg segít és ha bemennénk akkor is azt kapnék.
De szerencsére közben megérkezett a doki. Megvizsgált, még a babu szívét is meghallgatta , mondta, hogy nincs semmi keményedés, semmi görcs. Most calcium pezsgőtablettát kell innom naponta kétszer, mert képzeljétek el, hogy attól fájhatott, hogy a csontok tágulnak ott lent. Mostanra már el is múlt a fájdalom és iszogatom a calciumot. Annyi volt még, hogy a vérnyomásom 140/100 volt, de én reménykedem, hogy csak az idegeskedés miatt...Mérnem kell rendszeresen nincs mese...

Hát ennyi történt, nem volt olyan kellemes, de legalább semmi baj nincs tényleg, ráadásul holnap úgyis megyek a nődokihoz, elmesélem neki. Talán tényleg calcium hiányom lehet, hisz a fogaim is most lyukadtak ki...a tejtől meg kijön az ekcémám, pedig innék én sokat...

Sziszkó tényleg eltűnt...

Kép
Kép
tabati
 
 


Hűha, szegénykém! Akkor Te is sokat idegeskedtél, de látod, nem szabad, mert akkor felmegy a vérnyomásod. Nekem ha "felmegy", akkor is max 120/80. :)

Viszont ha attól megnyugszol, tényleg érdemes bemenni az ügyeletre, mert inkább nézzenek meg és derüljön ki, h minden ok, minthogy vmi baj legyen és elbagatellizálja az ember. Az első babánál még nem tudhatod, mi a normális és mi nem, nem?

Küldök Neked is egy pocifotót! Hihetetlen, hogy már a 23. hetet kezdjük holnap...

Kép

Vigyázz Magadra és pihenj sokat. Szedd rendesen a Calciumot és a Magne B6-ot is!
Cupp!

Heni

Kép
szheni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: