Új privát üzeneted érkezett!

Bacsbern: hat, nekem is volt ilyen zaba-hetem, de szerintem el is mult. Mivel ha jol remlik, te sem hiztal eddig tul sokat, egyel nyugodtan, de persze okosan! Szerintem amit kivanunk ilyenkor, azt valojaban a kicsi kivanja tolunk. Nem veletlen az sem, hogy mar a terhesseg elejen is a ledus, C vitaminban gazdag, vagy eppen edes kajakat kivanjuk, nem?
AMugy a terhesgondozas reszet kepezo dolgok (vervetel, UH, CTG, tappenzre iras) en ugy tudom teritesmentesek. Az persze mas kerdes, ha siman haziorvoshoz mesz pl. megfazassal. Az nem a terhesseg resze.

Rena: De a vasat es a magneziumot ugye 2 ora elteressel szeded? Mert amugy gatoljak egymas felszivodasat.

Elizabeth:
A cukorterheleses vizsagalat szerintem a terhesgondozas melypontja. En is megcsinaltam este. Por a poharba, arra a viz, aztan kavargatni, amig atlatszo nem lesz. Ha becsomosodna, ott a mikro. Ha elfogadsz egy tanacsot, max. 1,5 deci vizben oldd fel a cukrot, es probald minel hamarabb lekuldeni, hogy az izet se erezd. Citrom levet tehetsz bele, sztem is tegyel! Kitartas, ennel csak jobb dolgok vannak ;)

Amugy most voltam a vedononel. Ha esetleg masnak is egne a gyomra, nyelocsove: Neurosan. Ez egy homokszeru por, vizben kell oldani 3*1, es meg a Rennienel is jobb allitolag, mert hogy ez nem gatolja pl. a vas felszivodasat. Nem gyogyszer, gyogynoveny-, vagy ilyesmi boltokban aruljak. Ha ismertetek, bocsi a fels infot.

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Macsek, köszi szépen a tippet! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Elizabeth:Nekem ha jól emlékszem 17 forint volt a cukor a gyógyszertárban. :D

Tegnap átestünk az utolsó nagybevásárláson!Olyan jó érzés volt!
Beszereztünk mindent és elég olcsón megúsztuk.Majd teszek fel képeket a cuccokról,csak még fényképeznem kell.Egyedül a hálóing és köntös téma hiányzik de azt seccperc alatt beszerzem.

Gyanixi jöhetne már a képekkel,már alig várom!
Vendég
 

 
 

Dojika: Ezer bocsi, mar potoltalak is a tablaba, jovo hetfon mar igy jelenik meg. Es hat ahogy en az itteni topik babait elnezem, biztos o is turelmes lesz, es szepen megvarja az idejet.

Elizabeth, 26+3 es 05.25.-re javitottalak! Jovo hetfon mar igy kerulsz fel. Ez eddig is igy volt, vagy modositottak? Bocsi, de mar nem emlexem pontosan, csak remlik, hogy irtal idopont elorehozatalrol, ugye? Ugyes vagy, hogy nem hiztal sokat, a szerencsesek koze tartozunk. En is 6 kg-nal tartok 30+2.

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok!

Cukor..:
Niki,te tényleg megcsinálhattad MAGADNAK?? Itt Érden még hozzá se érhetsz.. Odaadod a csajnak a cukros csomagot,még a citromot is ő facsarja bele,csak a megivásnál lehet hozzáérni.. (Pedig megihatta volna helyettem.. :roll: ) Jaj,és az utolsó szem glükózt is belerázta,pedig abban reménykedtem,hátha marad majd a zacskó alján.. :? :?

Bacsbern:
A vizitdíj-szedéssel teljesen megértelek. Én is úgy tudom,hogy elvileg a terhesgondozás keretében nem kell fizetni, de hát nem ez az első,amit beígérnek,és nem úgy van... Kíváncsi vagyok,mi lesz majd,ha vérvételre kell mennem.. :?
Ja,és a kajálás! Na,legalább nem csak én vagyok ebben a cipőben!! 1-2 hete valahogy többször kell a konyhába mennem némi túlélési kajálás céljából.. Mérlegre nem is álltam.. Viszont a pocakom érezhetően és láthatóan kezd megugrani.. :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Pannica nagyon szép a babád! :lol:
A kórházi hazajövetelről egyet értek veled,mi is így fogjuk csinálni.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Hát akkor majd erre a cukros lötyire és elkészítésének módjára, rákérdezek a laborban....az SZKT-ban.....mindenesetre hétfőn szeretnék túlesni rajta! :(

Macsek, igen, két napot hoztak előre, de hát ez úgy sem jelent végül is "semmit", mert manó akkor jön, amikor akar! Jó neked, hogy te a 30+2-n tartasz 6 kg-nál.....nekem addig még van hátom hetem durván...addig biztos fog még feljönni :(

Benkóka, hát az nem egy nagy összeg... :), mondjuk többet nem is fizetnék érte, már amilyen rossz lehet :(! Te hogy élted túl a dolgot?
A képeket pedig várjuk! :)

Kép
elizabeth25
 
 


-macsek- írta:Dojika: Ezer bocsi, mar potoltalak is a tablaba, jovo hetfon mar igy jelenik meg. Es hat ahogy en az itteni topik babait elnezem, biztos o is turelmes lesz, es szepen megvarja az idejet.



köszi :D

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Na sziasztok!

Kicsit...nagyon ideges vagyok ugyhogy most előbb ne haragudjatok de leírom a saját dühömet, és csak utána tudok visszaolvasni és másrol is irni... :evil:

Na, a nap még egész jól kezdődött, mert nem kellett a tb.t felhívnom, mert utaltak pénzt hajnalba, ugyhogy ettől jó kedvem lett...(bár nem tudom, hogy milyen pénz ez már megint, mert nekem ez sehogy nem áll össze, de mindegy, legalább pénz)

Ezután átsétáltam a védőnőhöz, elötte hamiztam, hogy felkeljen, aktivizálja magát, mert mostanság alig mozog...hát nem mozgott most se...de ez még csak hagyján, nem tudta megcsinálni a védőnő a ctg-t, és nem is mehetek már oda, mert nem vállal minket, mert Kira kicsit nehéz eset...nem hagyja magát, nem lehet értelmes görbét készíteni, ha véletlenül megtaláltuk, hogy hol van, akkor kb. fél percig maradt ott, és utána eluszkált onnan, hogy na nehogy már sikerüljön...szóval egy óra után feladta a nő a dolgot és ennyi volt.... :shock:

Szóval most mehetek a dokimhoz, akihez időpontot kéne kérni jó előre, ami ugye nekem nincs, és hát amíg ez ingyenes volt, most tartok tőle, hogy a dokimnál nem lesz ingyenes...nála egy vizsgálat 7000.- ...hát remélem mostantól nem kell minden héten otthagynom 7000.-ot!
Szóval kicsit idegesen jöttem el a védőnőtől...

Ezután felmentem a tb.s papíromért...a dokinőm megjegyezte, hogy most nem, de következőleg fizetnem kell vizitdíjat... :shock:
Mert hogy havonta egyet ki kell fizetnem...na most mi :?:
Egyszer igen egyszer nem :?: :shock: :evil: :twisted:

Szóval most nem tudom mi lesz a ctg-mel, és még a vizitdíjat se tartom jogosnak... :x

Na eddig ilyen volt a napom, most már remélem csak jó hírek jönnek...ja és mondom a védőnőnek a tegnapi fájásaimat, erre azt mondja, lehet nemsokára baba akkor... :roll:

Ja, és hogy miért nem lehet normálisan hallani a gyerek szívét? Mert olyan extrém pozicióba vágta magát, hogy csak na...a feje lent van jó helyzetbe, de nem a háta van a hasam felé...nem, az a hátam felé van, elől van a két kis keze meg a lába jól felhúzva, de annyira felhúzva. hogy a mellem alatt kitapintható a popsija is... :shock:
Szóval extrém gyerek...hogy fogom így megszülni...
Na ennyit rólam, megyek visszaolvasok...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Cukor-terhelés:
nálunk is a kórházban a laboros borította bele a cukrot a teába vagy mibe, meg löttyintett bele citromot...
5 éve még meg kellett ennem egy zsömlét és egy pohár tejet és úgy kelett menni - hát az barátságosabb volt...

vizitdíj

valószínű, hogy csak a konkrét terhesgondozásért nem kell fizetni, ha "mezei" betegként megy az ember, akkor igen...

tegnap egész du. azon gondolkodtam, mi lenne ha megágyaznék Zsófinak a kiságyába? hátha előbújna :wink:
Máté is 4 nap múlva kibújt anno ... :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Szia Macsek!

Küldtem neked privit táblázatos adatokkal (szeretnék belekerülni), de olyan fura volt, nem tudom megkaptad-e. Szólj légyszi ha nem!

Köszi

Kép
Kép
nikole
 
 


Dojika, akkor neked annó három héttel előbb jött Máté? Mekkora baba volt? Nekem is a 4D-en 05.25-t mondott a dokinéni, de hozzá tette, hogy a súlya alapján meg 05.11....én sem bánnám, ha három héttel előbb jönne, mint a mensi szerinti időpont (06.01), amihez persze csak az orvosok ragaszkodnak!

Kép
elizabeth25
 
 


Igazából a tickeremet is átírhattam volna 05.11-re, de nem akartam már itt variálni állandóan! Majd négy hét múlva kb. megyünk megint 4D-re, kiváncsi vagyok, hogy akkor mit fog mondani! Több ismerősöm járt és jár oda....szinte majdnem mindenkinek bejött, amit az ottani dokinéni mondott! :)

Kép
elizabeth25
 
 


akíra írta:Ezután felmentem a tb.s papíromért...a dokinőm megjegyezte, hogy most nem, de következőleg fizetnem kell vizitdíjat... :shock:
Mert hogy havonta egyet ki kell fizetnem...na most mi :?:
Egyszer igen egyszer nem :?: :shock: :evil: :twisted:

Szóval most nem tudom mi lesz a ctg-mel, és még a vizitdíjat se tartom jogosnak... :x


Akíra,
szerintem ez egyáltalán nem jogos amit a doktornő mondott, mi az hogy havonta egyet ki kell fizetni ? Én ilyet nem láttam leírva sehol... de rá kell kérdezni a TB-ben... milyen már ez ? :shock:

Szegénykém, nem csoda hogy felhúztad magad a védőnőn... mondjuk nekem is mindig nehezen sikerül a ctg, mert Zsófi is mindig bealszik... de azért csak addig noszogatjuk a szülésznőmmel, míg elkészül az a görbe...

Az meg hogy nem háttal fekszik, szerintem nem gond... az a lényeg, hogy a feje van lent.

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Na szóval...
Nálunk a korházba csinálták meg a lötyit és raktak bele citromot is, tehát nem kellett vinni, az ára pedig valami röhejes volt, 16ft körül ha jól emlékszem...

A vizitdíjról én inkább nem mondok semmit, az előző hozzászólásomba ott van az én tapasztalatom, meg reggel már beirtam...

dojika, én megágyaztam a hétvégén Kirusnak, ugyhogy lehet azért voltam olyan rosszul, mert ki akart jönni, de aztán meggondolta magát :D

A kajálás nálam szezonálisan jön...egyszer fél óránkánt a hűtőt nyitogatom, állandóan eszek...egyszer meg semmit nem kívánok...tegnap pl. alig ettem valamit, bár gondolom az a rosszullétem miatt volt, viszont elötte két héttel meg folyamatosan ettem, de ezek nekem váltakozva jönnek, hol rámtör az éhség, hol mintha nem is lennék terhes...szóval ki tudja, hogy működik ez!

Nah ennyi volt ezen az oldalon, erre tudtam válaszolni, mostvisszanézek az előző oldalra...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szóval ez volt két hete az ug-on, ami szerint 05.11, és a 25 héten 27-et mutatott!

Kép

Kép
elizabeth25
 
 


elizabeth25 írta:Dojika, akkor neked annó három héttel előbb jött Máté? Mekkora baba volt? Nekem is a 4D-en 05.25-t mondott a dokinéni, de hozzá tette, hogy a súlya alapján meg 05.11....én sem bánnám, ha három héttel előbb jönne, mint a mensi szerinti időpont (06.01), amihez persze csak az orvosok ragaszkodnak!


inkább 2 volt az a három... 38. hét lett a vége :lol:
Mekkora volt? 52 cm és 3500 gr, szóval egy szép "normális" méretű baba... nem tudom a 2 hétben még mit nőttünk volna... :roll:

Szerdán megyek UH-ra, kíváncsi vagyok Zsófit most mekkorának mérik, mert már egy hónappal ezelőtt 3090 gr volt az UH szerint...
és én meg csak csodálkozom, hogy leszakad a hasam :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Akíra:
Hát ezek után én is ugyanígy fel lennék húzva!!! :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Dojika, akkor kettő, de a lényeg, hogy előbb jött! :) Akkor nagyon szép fejlett baba volt már a 38 héten, így nem is volt a baj, hogy előbb jött a világra! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Akíra azért nagyon gáz ez az egész, de azért nyugodj meg!!!!

Kép
elizabeth25
 
 


akíra írta:dojika, én megágyaztam a hétvégén Kirusnak, ugyhogy lehet azért voltam olyan rosszul, mert ki akart jönni, de aztán meggondolta magát :D


Na akkor legkésőbb a hét 2. felében én is megágyazok végre :wink:
csak ültem tegnap az ágyon, néztem a kis ruhácskáit a szekrényben, és olyan nagyon vágytam rá hogy a kezembe legyen végre ...

mondjuk, lehet azért is voltam ilyen érzelgős, mert Máté péntek óta nem volt itthon, már gyerek-hiányom volt :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Akíra szegénykém,nem semmi,amit leírtál! :evil: Én is úgy tudom,hogy a vizitdíj a kismamákra és a gyerekekre nem vonatkozik,ezért is érdekes,amit neked mondtak.
Nálunk 3 hete kész a kisangyal ágya,kíváncsi leszek,mikor is akar majd kijönni. A hétvégén még pár dolgot el akarok intézni,tehát jó lenne,ha a március mindenképpen megvárná. :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


elizabeth25 írta:Dojika, akkor kettő, de a lényeg, hogy előbb jött! :) Akkor nagyon szép fejlett baba volt már a 38 héten, így nem is volt a baj, hogy előbb jött a világra! :)


Igen, a Dokim is mondta, hogy jobb is így, hogy kint van :wink:

Már a múltkor mondta Zsófinál is, hogy bár a 37. hetet be kéne tölteni (na ez már megvan), de ha megindulna nem tartanák vissza, mert elég nagy baba... ha meg akar születni, akkor jöjjön...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dojika, akkor szerinted mennyire lehet adni arra az uh-ng képre, illetve a rajta lévő születési dátumra amit felraktam?

Kép
elizabeth25
 
 


elizabeth25 írta:Dojika, akkor szerinted mennyire lehet adni arra az uh-ng képre, illetve a rajta lévő születési dátumra amit felraktam?


nézd, mivel ez a csontok méretéből számol, kicsit csalóka... ahogy mondani szokták +- 10%
Nálunk a családban jellemző az erős, vastag csontozat... ezért Mátét is az UH 4 kg-ra saccolta, és 3500 volt valójában...

Időpont: nekem az UH szerint 02.16-án meg kellett volna szülnöm :lol: bár a számolt rendes terminusunk az 03.08. :wink:
és még minidg egyben vagyunk...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Hát akkor hagyom úgy a tickeremet ahogy van! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Na kicsit visszaolvastam a másik oldalon is...
Lilo, hát kiakasztó ahogy a tb veled bánt, én tuti elküldtem volna fenébe, még jó hogy nekem nem kellett ma hívnom, mert ma tuti nem lettem volna ilyen hangulatba, és rosszul járt voln a vonal másik felén ülő :lol:
Dojika te felhívtad őket ezek után? :)

Egyébként az idő tényleg nem akar múlni, ez az utolsó egy hónap már borzasztó...sose lesz március 12... :roll:

Én autós ülésbe hozom haza a babát az tuti, mert én félteném nagyon, meg nem kell nekem hogy megbüntessenek, és hát persze az biztos hogy igy nem a legjobb a testhelyzete, de egyszer kibírja a kis drága, mi messze lakunk a korháztól, és félnék nagyon, ugyhogy marad az autós ülés...
Egy ideig utána nem kell, hogy autóba üljön, tehát kímélem, de azért mi sűrűn járunk autóval, ugyhogy nekünk kellett!

pannica nagyon édes még mindig a babócád :)
Hihetetlen mennyit változott máris :)

elizabeth, én a korházi csomagot kb. a 30. héten kezdtem el összerakni, de totálisan kész csak a szülés napján lesz :lol:

nikky, én ugy tudom a táska mindenhol az ágy alá kerül, szekrény annyi van ami az a kis éjjeliszekrény féle az ágy mellett, de abba szerintem nem fér semmi, már legalábbis az én nézetembe :D
És hogy félek a szüléstől...igen! Nagyon!
Nagyon, nagyon várom már, legszivesebben már ma megszülném, és jöhetne, nem fog érdekelni a fájdalom, de egyenlőre még félek az ismeretlentől...
Félek a fájdalomtól, az ismeretlentől, félek a komplikációtól, félek mindentől...
Nem tudom elég érthető lett-e :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nikole: privi meg nem jott, ird le ide az adataidat, en meg beirlak, OK? Varom, szia!
(Lehet, hogy nem adtal meg sbuject-et, anelkul meg nem kuldi el.)

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Akira, én is a 30 hét körül gondoltam, hogy összerámolom! Végül is az már csak három hét....addig meg talán a babasarkunk is elkészül!

Tényleg lányok, akinek már kész van a babaszoba, babasarok, tegyen már fel róla képet, légyszi!:)

Kép
elizabeth25
 
 


gyerekülés téma
Mátéval nekünk olyan Graco babakocsink volt, amihez volt babahordozó/ülés...
Abban hoztuk haza, sokszor abban is aludt, meg az elején a kocsira is azt rátéve sétáltunk - nagyon szeretett benne aludni és a gerincének semmi baja, pedig ugye ez nem vizszintes helyzet...

Most, mivel Máté későbbi kocsijához, ami viszont már teljesen vízszintesre fektethető, nincs ilyen, kölcsön kértünk egy babahordozót ismerősöktől és ebben fogjuk hazahozni... és ebben utazik majd a kocsiban, amikor csak megyünk valahova...
Máté meg ül a kis trónján (magasító) a huga mellett :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


kicsijuci, örülök, hogy itt vagy :)

Én teljes mértékbe egyet értek veled, egy alkalmon nem múlik, és ha a babakocsi nem mózeskosaras, akkor 99%ba az se fektethető le teljesen...És mégis mindenki használja...
Szóval én teljesen egyetértek veled, bár lehet egyedül vagyok evvel, de sajnos énnekem már több balesetben volt részem (egyik se a saját hibánkból) és nem szeretném ha a lányom első útján is ilyenbe keverednénk...
Az az útszakasz ahol mi végig kell hogy jöjjünk, az meg különben is elég veszélyes (kanyargós, erdős, beláthatatlan, és mégis mindenki 120al előz állandóan... :roll: )
Szóval én nem akarok meggyőzni senkit az igazamról, de tényleg nem ettől az egy alkalomtól lesz rossz a kicsi tartása szerintem...
Na de én erről többet nem szólok :)
Mielőtt kizártok innen :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a vérvételről!Szerencsére a vizitdíjat nem kellett kifizetnem mivel kismama vagyok, így csak sorszámot kaptam de így is kb. 20-an voltak elöttem! De voltam olyan pofátlan és bekopogtam és közöltem velük hogy 32 hetes vagyok és vérvételre jöttem!Így szerencsémre behívtak és nem kellett várnom semennyit.

Vizitdíj!
Én is csak a háziorvosnál fizettem 300 Ft-ot,mivel ott nem számitok kismamának hanem egyszerű betegnek!

Cukorterhelés!
Nálunk a kórházban adták a cukros löttyöt, a citromot azt én vittem és én is csavartam bele. De így is elég sz..r volt az íze!Ja és azt a 2 órát mindvégig a kórházban kellett töltenem,sehova nem mehettem és 2 óra elteltével egy újabb sorszámot kaptam és még azt is kivárni.Úgy hogy a végére már nyűgös voltam egy kicsit nagyon!

Nálunk is ha meg lesz a pici akkor mózeskosárban fogjuk haza hozni,majd szépen a hátsó ülésen fogom.Apa akkor úgysem fog ezerrel száguldozni,hogy a családja a háta mögött ül!
De már alig várom ezt a pillanatot!

Ma végre megvettem mindent és most már én is elkezdem bepakolni a kórházi dolgaimat egy kisebb börőndbe.


Na nem untatlak beneteket!

Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni? Ma voltunk doktor bácsinál és azt mondta, hogy a babának kisebb a combcsontja mint kellene lenni bár még beletartozik a normálisba.

A méretek:

BPD: 82mm
ABDC: 27 cm
FMR: 58 mm

Amúgy állítolag minden rendben van. Megtudnátok nekem nézni, hogy nálatok akik kb. itt tartanak mint mi, milyen értékek voltak?

Előre is köszönöm a segítséget.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy79:Mi 32 hetesen voltunk uh-n és a következők az adatok:

BPD:82 mm
TAD:84mm
Femurhossz:62mm
És azt mondta,olyan 1500gr körül van a baba.
Viszont nem tudom,nálad mi az a ABDC.Combcsont lenne?
Vendég
 


Krisy79!
Mi holnap megyünk 32 hetes UH-ra és akkor többet tudnék írni!
Sajnos csak 29 hetes adataim vannak!

Benkoka!
Nektek most a 32 hetesen mondták az 1500 gr-ot?
Csak azért kérdezem mert nekünk a 29 hetesen mondtak ennyit!
Lehet hogy óriás babánk lesz? :roll:
Vendég
 


Sajnos nekem pont azon a héten volt uh-om, de papírt nem nyomtatott véletlenül, ugyhogy nem tudok visszanézni...de valaki írt egy két ilyen oldalt az előző topikon, ahol meg lehetett nézni hogy mekkorának kell lennie...
Aki tudja rakja fel ide megint :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra
én most hívtam az OEP-et, kicsit ugyan morcos volt a nő, de készségesen megnézte, nálunk a könyvelő cég a húnyó... egy hónap késéssel adták le a papírom, de most mérgemben írtam a főnökömnek, ő majd odacsap... :evil:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Na,most aztán jöttem egy csomó képpel,ne hari,ha túl sok helyet fogalaltam!Próbáltam részletesen fotózni,hátha valaki meglát valamit ami neki hiányzik!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Dicamama:Igen,de csak saccra mondta,nem mérte meg,én meg utólag rákérdeztem!De különben szerintem is nagyobb már. :D
Mondta is a doki,hogy a pocakomra nézve nem ment össze a bébi. :D Meggyógyultál?

Táppénz ügy:Látom nem sokan vagytok vele elégedettek,hát én sem!Az előző több,mint 2 hónapot késett,aztán egybe utaltak két havit.De az nem érdekli őket,hogy addig miből él az ember!

Sorbanállás téma:Én kéthetente megyek a házi dokihoz a táp.papírért és minden második alkalommal látni szeretne.Ami azt jelenti,hogy a múltkor 4 és fél órát ÁLLTAM az orvosi előterében és hiába szóltam,nem volt hajlandó beengedni!Tele volt a váró nyugdíjassal meg fiatallal és senkinek nem jutott eszébe,hogy átadja a helyét!Ja és akkor kaptam el a vírust is amivel majd két hétig lázasan feküdtem.Ennyit az orvosokról és általában az emberekről!

Gyanixi:Gyere már!!! :D
Vendég
 


benkoka írta:Sorbanállás téma:Én kéthetente megyek a házi dokihoz a táp.papírért és minden második alkalommal látni szeretne.Ami azt jelenti,hogy a múltkor 4 és fél órát ÁLLTAM az orvosi előterében és hiába szóltam,nem volt hajlandó beengedni!Tele volt a váró nyugdíjassal meg fiatallal és senkinek nem jutott eszébe,hogy átadja a helyét!Ja és akkor kaptam el a vírust is amivel majd két hétig lázasan feküdtem.Ennyit az orvosokról és általában az emberekről!



Ilyenkor minidg előjön belőlem amit a fősulin tanultunk büntetőjogból...
Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés ... a BTK. bünteti ám ...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

Kicsijuci: Írjál máskor is, örülünk neked! És szerintem jók a tanácsaid!
Autósülés: Két szerkezet van: autósülés (nagyobb, ülni tudó gyerekeknek) és autós hordozó (babáknak). Az autós hordozó nem árt a baba gerincének, ha nem tölt benne napi 1,5-2 óránál többet! Az autós hordozót direkt arra találták ki, hogy a babát biztonságosan lehessen szállítani kocsiban. Akinek van kocsija, és úgy tervezi, hogy időnként viszi benne a babát ide-oda, annak mindenképpen érdemes vennie egyet. Javaslom, hogy interneten nézzetek használtat, ha úgy gondoljátok, hogy nem érné meg az új. Akár 3-5 ezer forintért is lehet kapni. Javalom a vaterát vagy a babaszoba oldalakat.
A Chicco cégnek van egy olyan "travel-system-je", ami áll egy babakocsivázból sportrésszel, egy autós hordozóból és egy mózeskosárból + egy, az autó ülésére rögzíthető adapterből, amire rápattintható az autóshordozó és a mózeskosár is, így mózeskosárban is biztonságosan szállítható a baba. Az a bibije, hogy 130ezer forintnál kezdődik. Mi használtan vettünk egy Maxi-cosi "travel-system"-et, de ennek nincs ilyen bepattintós adapter része, csak az autós hordozó rögzíthető az ülésre. Majd abban fogjuk hazahozni a babát. Én is éltem már át olyan fékezést Bp belvárosában, nem nagy sebesség mellett, hogy ha nem vagyok bekötve, kirepülök a szélvédőn. Szóval szerintem megéri az autós hordozó, akár egy alkalomra is! Utána egyébként egy kis veszteséggel el lehet adni. Bocs, hogy ennyit fecsegtem, lehet, hogy nincs türelmetek végigolvasni.

Akíra: Szerintem mindenképpen nézzétek meg az Elefániban az ágynemű garnítúrákat. Póthuzatok is kaphatók. Nagyon szépek. Ha nem találtok, még mindig átmehettek a Brendonban, teljesen igaz, hogy ott gyönyörűek vannak. Bár amik nekem leginkább tetszettek, 20ezer körül voltak. A 13-15 ezer forintosak is nagyon szépek, és ugyanolyanokat lehet kapni az Elefániban is.

Körkérdés: Ti mit tudtok, kell vagy nem kell fizetnünk, ha nem a területileg illetékes kórházban szülünk? Egyáltalán honnan lehet tudni, melyik kórház területileg illetékes? És mi lesz azokkal, akik pl. be vannak jelentve mondjuk a szüleikhez egy adott városban, de albérletben laknak egy másikban és nincsenek bejelentve? Utazzanak a mamához szülni? Nem akarok politizálni, szerintem maga az ötlet igazságtalan, hogy azok az anyukák, akik évekig rendesen fizették a TB-t, pluszban fizessenek azért, hogy olyan kórházban szülhessenek, ahol biztonságban érzik magukat, olyan orvosnál, akiben megbíznak, akire végül is a saját és a kisbabájuk életét bízzák! Szerintem a szabad orvos- és kórházválasztás legfeljebb azoknak plusz szolgáltatás, akik soha életükben nem fizettek TB-t, de akik (vagy férjük/párjuk) adóztak, Tb-t fizettek, azoknak kellene, hogy plusz költség nélkül járjon ez a lehetőség! Mi a véleményetek? Egyébként szerintem a hálapénz ettől nem fog eltűnni. Persze a hálapénz nagyon bonyolult kérdés, és nem is akarok itt politikai vagy társadalmi vitát gerjeszteni erről, kérek mindenkit, hogy aki reagálna erre a hozzászólásra ne keverje bele a jobb vagy baloldalt, ill. a politikusokat, ill. ne mondjon politikai véleményt, mert ez a fórum nem erről szól. Csak ezt az intézkedést tartom igazságtalannak, és nincsenek róla információim azon kívül amit a híradóban hallottam. Senkit sem akartam megsérteni azzal, amit írtam! Ha kellemetlen, hagyjuk a témát, ill. szorítkozzunk csak az információkra. Azért izgat ez a kérdés, mert mostanra alaposan kiköltekeztük magunkat, és azon felül, amit beterveztünk, nem nagyon férne be plusz költség a családi költségvetésbe.

Ígérem, most pár napig nem írok, mert ez a hozzászólás jó hosszúra sikeredett. :roll:

Kép
Vendég
 


edi5 írta:Sziasztok!
Körkérdés: Ti mit tudtok, kell vagy nem kell fizetnünk, ha nem a területileg illetékes kórházban szülünk?


Nekem mikor 2 napot bent kelett lennem a kórházban úgy 2 hete, bizony fizetnem kellett már akkor, lévén nem területi...
Tehát gondolom, most már mindenképpen...

Amúgy a férjem mondta azt hiszem nagyon jól, hogy a szabad orvosválasztás az megvan, de akkor fizetni kell mindenért...

Én is amióta dolgozom fizetem a TB-t, nem sokat használok fel belőle, szerencsére, de most minden apró vacakért majd fizethetek...
Hát ha ettől tényleg jobb lenne az eü., a körülmények, az ellátások és nem kéne pl. órákat várakoznom, akkor azt mondanám, egyefene... de így... kétdéges a dolog...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Benkoka!
Hát még köhögök egy kicsit,de arra meg van kanalas gyógyszerem.De már sokkal jobban vagyok!
A képekből ítélve akkor nektek is már meg van mindenetek!
Most már csak a picur hiányzik!!! :D
Vendég
 


Dojika: A 300 Ft-os napidíjat kellett fizetned? (Mert azt mindenkinek kell). Vagy a kezelési költségek 1/3-át, vagy 4.500 Ft-os emelt összegű napidíjat (mert ez a másik lehetőség, ha nem a területileg illetékes kórházban kezelnek és nem a kezelési költségek 1/3-át kérik)
Vendég
 


Ezt most találtam és szerintem érdekes!!!

A vizitdíj és kórházi napidíj mellett részleges térítési díjat kell fizetniük azoknak a betegnek, akik beutalás nélkül veszik igénybe a kórházi szolgáltatást. Ez a biztosító által finanszírozott költség 30 százaléka, ám legfeljebb 100 ezer forint. Ez esetben az OEP a betegség gyógyításáért járó összeg 70 százalékát utalja csak át a kórházaknak.

Június 30-ig még mentesülnek e térítési díj kifizetése alól azok, akiknek ugyanabban az intézményben, ugyanannál az orvosnál 2007. január 1-je előtt már volt a betegséggel kapcsolatban igénybe vett ellátása. Így ha például a várandós nő annál a szakorvosnál kíván szülni, akihez terhesgondozásra járt, nem kell részleges térítési díjat fizetnie, ha június 30-ig világra hozza a kisbabát.
Vendég
 


edi5 írta:Dojika: A 300 Ft-os napidíjat kellett fizetned? (Mert azt mindenkinek kell). Vagy a kezelési költségek 1/3-át, vagy 4.500 Ft-os emelt összegű napidíjat (mert ez a másik lehetőség, ha nem a területileg illetékes kórházban kezelnek és nem a kezelési költségek 1/3-át kérik)


nem, nem, egyik se...
én 4 e ft-ot fizettem azért, hogy "felvegyenek" a kórházba, mint területen kívülit... és napi 1000 Ft ellátási/ápolási/valamilyen költséget...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Ha valakit érdekel akkor a súlyponti kórházak listáját is felteszem!!
Csak írjátok meg!
Vendég
 


dicamama írta:Ezt most találtam és szerintem érdekes!!!

A vizitdíj és kórházi napidíj mellett részleges térítési díjat kell fizetniük azoknak a betegnek, akik beutalás nélkül veszik igénybe a kórházi szolgáltatást. Ez a biztosító által finanszírozott költség 30 százaléka, ám legfeljebb 100 ezer forint. Ez esetben az OEP a betegség gyógyításáért járó összeg 70 százalékát utalja csak át a kórházaknak.

Június 30-ig még mentesülnek e térítési díj kifizetése alól azok, akiknek ugyanabban az intézményben, ugyanannál az orvosnál 2007. január 1-je előtt már volt a betegséggel kapcsolatban igénybe vett ellátása. Így ha például a várandós nő annál a szakorvosnál kíván szülni, akihez terhesgondozásra járt, nem kell részleges térítési díjat fizetnie, ha június 30-ig világra hozza a kisbabát.


na ez a legviccesebb... :evil:

mert a szüléshez ugye nem jár beutaló... de próbálj meg kórházon kívül szülni, abból milyen cirkusz van (anyakönyvezés meg minden...)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


sziasztok...
Nahát emnnyit írtatok...lássuk csak...

Benkoka
minden cucc tök helyes amit vettetek..majd alaposabban is átnézem,hogy tudjam mi kell majd..

Elizabeth
Anyám ti aztán semmit nem hagytok a végére..kezdem magam szarul érezni..nekünk a babaszoba még kb egy 4hét mire kész lesz sztem..és akkor is örülök..és én már a 31ben vagyok..pakolásnál sem tartok még sehol..te aztán szeretsz tutira kész lenni mindennel bőven időben,mi?? :lol:

Dicamama,Benkoka,Krisy
Méretekhez szólnék bár j7en többet tudok mondani,megyünk hétfőn 32hetesre de nekem mindjárt nézem...1406grot írt ki a gép 29hetesen...ha nektek 32n ennyi akkor én mit szülök??? :lol: Vagy akkor tényleg hinnem kell abban a -2hétben...
mondjuk azért nemhiszem m néztem itt a BPDteket ami nekem 29hetesen viszont csak 7.80cm...
combcsont(FL)5.88cm-de ez picit hosszabb az átlagnál,erre felhívták a figyelmem..
ja és mi az az ABDC??meg az FMR..ilyenek nekem nincsenek... :cry:
Dicamama leírnád a méreteid..a 29heteset??
Van még OFD 9.58cm
HC 27.44cm
asszem ezeka fontosabbak...

Krisy,nemhiszem hogy a combcsont ha rövidebb jelentene valami komolyabbat..nálam az egész család hosszúcombú,szóval Dórié is ezért hosszabb..a tieid nem rövidebbek véletlenül picit..mert akkor nincs mit csodizni,hisz rád ütötta pici.. :D a te vonásaidat örökli..

Kép
nikky
 
 


Jaaaj Babzsák
Mindig elfelejtem..gartulálok aköltözéshez.. :lol:
és akkor a kis Samu már az újba megy haza,vagy annyira azért nem gyors az ügyintézés??És hova mentek, ha megkérdezhetem??

Kép
nikky
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: