Új privát üzeneted érkezett!

Luisa,
Ideje volt mar egy ilyen tortenetnek is mint a tied. Koszi, hogy megosztottad velunk! Szepen csinaltatok a mellretevest is, ugyesek vagytok! Csak igy tovabb!!!
Igen szerencsere van nalunk tejcsi boven, nem kell semmifele potlas. A kilok miatt szerintem ne aggodj, en sem akartam hinni a szememnek mikor raaltam a merlegre. Most mar kevesebb vagyok mint a terhessegem elott pedig masodik serdulokoromat elem... annyit eszem mint egy diszno, de komolyan! Viszont kozben energikus vagyok, jo a kozerzetem, szoval nem hiszem hogy barmi problema lenne a sulyvesztes miatt hiszen ez nagyreszt a bababol, a placentabol, a visszatartott vizbol, a verbol, stb all ossze...

Gyanixi,
Vegre itt vagy te is! Nahat, tenyleg gyogyoru Reka baba! Buszke lehetsz ra. Majd gyere meselni ha lesz egy kis idod!

Zsu,
Nagyon edes Bence, nalam az elso kep viszi a primet! Gratula az elso honapotokhoz, remelem megunnepeltetek!

Vitte,
Jol vagytok? Mi van Noah gorcseivel?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Gyanixi, luisa: Nagy nagy gratula az anyukák sorában. Sok tejcsit és boldog perceket,órákat ..... a babákkal :)

Nekünk a védőnő nagyon kedves és hetente jön igaz a héten mi megyünk mert nincs itthon mérleg és nála mérjük le meg akkor már a dokinéni is megnézi bár nincs semmi panaszunk.

Tejcsi van úgy tünik beállt a kereslet kinálat bár néha úgy érzem nem elég neki de pisi kaki van nagy gond nem lehet :)

Gergő tegnap nagyon ügyesen tartotta a fejecskéjét még én is meglepődtem :) Igaz sokat van hason amikor a mellemre teszem pihizni.

Nálunk annyira ölbebaba Gergő hogy a kiságyat nem is használjuk.Igaz napközben a nagyszobában van ott pihizik nézelődik este meg :oops: :oops: Velünk alszik az ágyban.

Képzeljétek nem akarom nagyon elszólni de este 10-től reggel 5-ig aludtunk egyfolytában :D:D Nagyon élveztem :):):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika: irigyellek, mi meg mindig 3-szor kelunk. Ejjel 1-kor, 3-4-kor es 5-6-kor. A fura az, hogy nappal kibir akar 4 orat is cici nelkul, hogy ejjel miert nem??? :?:

Kicsijuci: koszi a tanacsokat a lanyok biztos tudjak hasznalni, nalunk Athina a cumit egyenlore elutasitotta, szoval nem eroltetem, raer kesobb.

KépKép
KépKép
pannica
 
 

 
 

SZiasztok,

Őzi:
akkor hasonló fából vagyunk faragva, én is zabálok, töm a férjem, és ma már 58,5kg vagyok, 1kg plussz van :). Ja és az energiám majdnem kifogyhatatlan, baromi nyugis lettem, nem parázok, szóval jóttett a kismanó :)
Bár a ma éjszaka kemény volt 9től 1ig fenn voltunk, és sírt csak sírt...
Aztán kaki jött apa kezében és aludtunk 4,5 órát.

Kicsijuci:
dejó, annyira cuki a kislányod!!! Nekem a kórházban ez volt a kedvenc rucim!!!!!! :) Nagyon szép a kislányod, a kék nagy szemei elvarázsolnak, remélem a kis Laura is az apucija kék szemét örökökölte :)

Ezeket a homeopátiás golyókat hol lehet kapni? Nem gyógyszerek egyáltalán? Nincs mellékhatás?

Köszi az ötleteket a levegőztetésre, mi is hamarosan akkor elkezdjük, már nagyon várom!!!!

Nika:
szép teljesítmény Gergőtől, irigykedem :) Kép Laura ma reggel

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Hello Lányok!

Luisa, Őzi: irigyellek Titeket, hogy ilyen jól álltok a kilókkal. Rajtam az indulóhoz képest van még 4 -5 kg, na persze az sem a versenysúlyom... de ami igazán klassz, hogy van tejcsitek és energikusak vagytok!

Nanett: nálatok mi újság? voltatok már sétálni Domival? pénteken 1 hónaposak vagyunk!!!

ma éjjel jó volt mert 0.40 kor keltünk ettünk, hosszú büfi, majd a kiságyban még nyügi, de anya a cumikát nyomkodta... 1,5 órába telt se elaludt... persze nem volt zökkenőmentes az éjszaka, mert azt vettem észre, hogy kezd hideg lenni (mindez éjjel 3 óra) lementem a kazánhoz, ami persze nem ment... na gondoltam remek a helyzet, itt vagyok egy kis babával fűtés meg nincs...de végül műszaki zseniként megoldottam a dolgot (a láng elaludt, bár nem tudom miért és még hányszor csinálja meg velünk? ja és most lett megcsináltatva 35000 Ft-ért...), még apát sem keltettem fel, de mire felértem a lakásba már a VAckornál volt és azon gondolkodott, hogy beteszi a nagyágyba közénk mert hideg van. Végül maradt a helyén, remélem nem fázott meg... na, és a lényeg, hogy kihagyta a 4 órási ékezést és 9.45-kor kelt! Ennek nagyon örülök, csak ezt nem tudtam ma éjjel kihasználni mert a fűtés miatt is 5-ig fent voltam, utána meg nehezen aludtam el. Na mindegy reménykedek, hogy a ma éjjel is hasonló lesz.


Pannica: nekem ugyanezt csinálta Bálint: nappal akár 4-5 órát is aludt, éjjel, meg mint aki be van állítva pont 3 óránként kelt... ma volt az első nap hogy nem. Szerintem át kell állniuk. Gondolom ők nem tudják mikor van nappal és éjszaka...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Luisa: Laura nagyon édi, formás baba! Kérünk még képeket!

Tényleg lányok Ti milyen pózba teszitek be a kiságyba a babát? Oldalt? Háton? Hason? Én általában oldalt teszem, mert olyan sokáig tud büfizni a drágám, hogy félek megfullad., így meg legalább kifolyik ha jön valami... néha háton is hagyom azt is szereti, de attól valahogy tartok, pedig hát ott is valamelyik oldalt van a fejecskéje... na igen én már csak ilyen hü...e vagyok. :roll:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Éjszaka nekem 3 óránként van fenn szopizik és alszik.
Mostanában inkább délelöttre jellemző a hasfájás, mint ma is.
Bealszik 20 perceket és nyüszizve felébred.
Nem tudom eldönteni hogy a görcsre ébred vagy éhes mert szopizni is csak módjával szerintem./nem olyan intenzív/

A popónk folyamatosan piros, kamillával tisztogatom mert a popsi -törlőtől még vörösebb.
Egy két napig szép utána kezdődik előlről.

üdv Zsu&Bence

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Pannica: Türelem nekünk is látod egy hónaposan sikerült elöszőr egyben ébredés nélkül :)

Kiló ügyben mikor kijöttem a kórházból egy kilóval voltam kevesebb mint a terhességem elött:) na de azóta nem mértem meg nem is foglalkozom vele nagyon habár nem érzem hogy híznék igaz én ugye elég nagy súllyal indultam 103 kg-val.

Zsana: nálunk ugyan együtt alszik Gege de oldalra teszem reggelre meg a hátára fordul.
Gegi 4 hetesen kis vagányan :)

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


hello lányok!

Amit írtam mind elszállt! :twisted:
Írtátok páran, hogy hámlik a babátok bőre. Bálintnak nem hámlott, viszont volt amikor nagyon száraz volt, és egyébként is nagyon érzékeny a kis bőre. Mi mostanában a fürdővízbe extraszűz oliva olajat teszünk (miután a kis arcát megmostuk) és ebben fürdetjük. Nagyon finom lesz tőle a bőre, nem beszélve róla, hogy ez egy teljesen természetes "anyag". Ha gondoljátok próbáljátok ki. Nekünk bevált.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Rekanna: Foltok a homlokon: Athinat mar 3 orvos is megnezte (a doki aki vilagra segitette, gyerekorvos, meg egy baratom, aki orvos) es mind azt mondtak, hogy ez el fog mulni, van vmi neve ennek a foltnak, de nem jegyeztem meg, lenyegeben olyan veralafutas fele... Athinanak a homlokan es a tarkojan is van. A fura az, hogy en is pont ugyanilyen foltokkal szulettem :D Nekem csak akkor latszik a "hoka" a homlokomon ha nagyon felhuzom magam valamin :D szoval ne aggodja, nem hiszem, hogy naatok mas lenne, mert ez allitolag eleg gyakori a babaknal.

Zsana: en estere mindig oldalt fektetve teszem le, nappal amikor gyakrabban ranezek amikor alszik akkor hatara fektetve. Igazabol azt mondjak, ha bufizik is hatara fektetve a kis feje reflex szeruen oldalra fordul. Velunk mar tobbszor elofordult, nem lett baj...

Ma delutan egyutt szundiztunk a kis picurral, a hasamon aludt el :D
Ime egy mai kep rolunk:
Kép

KépKép
KépKép
pannica
 
 


r.zsana
naa, vettünk olyan cumiit :D :D Első alkalommal, kb fél óra alatt 40-50-et szívott ki..de nem volt dühös szerencsére :lol: Aztán egyre többet és éjjel oolyan éhes volt, hogy 10 perc alatt betolta a 120-at!!! :lol: :lol: Nem is tudom, hogy csinálj, énis kipróbáltam, tényleg bazi nehét szívni!!!Szoval KÖSZIII!!!!!!!!!!!!!!!
sex: hááát az első alkalommal úgy éreztem magam mint egy szüzlány :oops: , de tudod mit, írok inkább privit :wink:

luisa,
nagyon szép a szüléstörténeted!!!!
nálunk 3 hetesen volt az első séta.
Bárcsak nekem is attól kéne tartanom, hogy kórosan lefogyok... :lol: :lol: :lol:

zsu,
gratulálok 1 hónaposok!!!! :D :D BAromi jók a képek!! A kék szerkóban naagyon vagány Bence!!!!!!

rekanna,
nálunkis van piros folt Dalmi szemén, nekünk doki azt mondta értágulat, gyakran előfordul és 1 éves korára elmúlik.

kicsijuci
jó tanácsokból sosem árt!!gyere máskor is!

nika,
Gergő elkényeztet :-) Jajj nálunk mikror legutóbb sikerült 10-fél5ig aludni, nekem már háromkor kipattant a szemem és vártam, hogy mikor ébred...normális vagyok :oops: ? :lol: :lol:
Fiadról a képek mindig elvarázsolnak...

pannica,
tündériek vagytok!!!!
Vendég
 


rzsana
irtam pü-t!! :wink:

barbamami,
tegnap 3szori nekifutásra irtam válasz emailt, erre nem elszállt?????? :evil: :evil: u.hogy nemsokára nekieesek mégeygszer, ha Dalmi is úgyakarja... :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a babák.

Nika nagyon vagyány a ruci és milyen hatalmas a fiad.

Kisjuci
Köszi szépen a tanácsokat nagyon rendes tőled, hogy megosztottad velünk.

Mi is rengeteget kínlódunk a hasával. Napok óta rettentően nyűgös, éjszaka úgy sír képtelenség megnyugtatni. Elég sokat eszik. Nappal viszont rengeteget alszik az egész napot átalussza, ha ébren akarom tartani akkor meg azért bömböl mert nyűgös és fáradt. Rettenően cumi ellenesek vagyunk de ma már vettünk egyet hátha azzal jobb lesz éjszaka. A doki mondta, hogy mérni kell a megevett tejet, is hátha kevés neki és azért sír. Majd adjuk neki az Infakolt is meglátjuk mi lesz éjjel, egyenlőre ma végigaludta az egész napot.

Kép
Kép
bbeti
 
 


[size=18]Luisa, Gyanixi,[/size]
Lehet, nem lesz időtök a másik topikot is visszaolvasni, ezért ezúton is szeretnék gratulálni a gyönyörű kislányokhoz! Sok boldogságot, egészséget, tejcsit és nyugis napokat kívánok Nektek!

Természetesen az összes topikban lévő babó gyönyörű, csak közhely lenne mindig ismételgetni. Minden nap megnézegetem a képeket, és nyomon követem, hogy ki, hogy fejlődik :D és az anyukájuk hogy érzi magát..... :D Egyszóval jó itt lenni. :lol:

Mostanában furcsán érzem magam, azt hiszem, hogy nálunk is közeleg a "nagy nap". Ha van még energiátok, kérem, hogy szurkoljatok nekünk, minden rendben legyen...

További boldog babázást kívánok minden Anyukának, a babáknak pedig pocakfájásmentes napokat!

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Rekanna: a barátnőm kisfia is két elég erős tűzfolttal született, mind a kettő az arcán volt. Most 3 éves lesz és semmi nem látszik. Nagy valószínűséggel ezek a foltok elmúlnak lassan de felszívódnak. Persze vannak olyan foltok is amik megmaradnak, de azt egyértelműen az orvosok már most meg tudják mondani mert más az "állaguk".

Lilo: mindjárt itt az idő! Persze nagyon drukkolunk Neked! Minden rendben lesz, kitartást!

Ma 4 hetesek vagyunk. Volt esti pucér méreckedés és 4740 g-ak vagyunk! Kíváncsi vagyok milyen lesz az éjszakánk, ha olyan mint tegnap azzal kiegyeznék, mert kihagyta a 4 órási kajcsit... :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Lányok:
Köszi a tűzfoltos hozzászólásokat, megnyugtattatok!

Pannica:
mi már csak azért sem kelünk olyan sokat fel éjszaka, mert úgy időzítjük, hogy éjfél körül van az utolsó etetés és akkor mi még fenn vagyunk. Utána 4 körül kér kaját, tehát csak akkor kell kellni. Sajnos viszont 4 után nehezen alszik el, nem megy a böfizés, nyügős.

Lilo:
nagy drukk, nekem pont Te idődben indult be a szülés, 4 nappal korábban a naptári időpontnál.

Bbeti:
a sok kaja sem jó, én három óránként etetem Nikit, próbáltam kétóránként is, amikor nagyon sírt, de nem segített, csak jobban fájt tőle a hasa. A cumi viszont segít, szerintem nem baj, ha rászokik, jobb, mint ha az újját szopná és ha megnyugtatja, miért ne.

Még valamit:
nekem is nagyon sokszor elszáll a hozzászólásom, de én találtam erre egy megoldást: mielőtt megnézem vagy elküldöm, amit írtam, kijelölök mindent (ctrl+a-val) és bemásolom a computerbe (ctrl+c-vel). Utána, ha elszáll, csak be kell illesztenem (ctrl+v-vel). Remélem ez valamennyire érthető, ha nem, leírom részletesebben.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Pannica
nagyon szépek vagytok.

Bacilivi
gratula az első szexhez. :wink:

Zsana
én hason szoktam altatni, igazából azt is szereti, úgy vettem észre. eddig ha nem tudtam büfiztetni, mert bealudt oldalt fektettem le, de már régóta átfordul hanyatt, így hason alszik.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Lilo:
nagyon szoríttunk Laurával!!! Nagoyn a finishben vagy már te is!!!!

Zsana:
hatalmsaok vagytok!!! :) Mármint a bab sokat nőtt, gratul a hozzá és az egy hónaphoz.

Nekünk is fájt 2 éjszaka a hasunk, 3 óra ordítás, pont a 2 etetés között, de aztán nyugi volt, az az érdekes, hogy ugyanabban az órában volt a hasfájás mindkét nap, nektek is volt ilyen?
Megnézem azokat a homeopátiás bogyókat, amiket Juci ajánlott...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Védőnő: rátelefonáltam, erre PONT MA akart kijönni hozzánk. Milyen furcsa, nem?

Mivel tegnap du. sem aludt semmit és este sem éjjel 2-ig, de a fáradtságtól már ordított szegény, kiókumuláltuk a védőnővel, lehet, hogy nem elég neki a kaja, a tápszer pedig nem ízlik neki. Most két nap minden etetésnél mérem, mennyit eszik és utána lehet, hogy másik tápszert kap szegénykém. Szerintem is éhes, de ez a pótpapi nem kell neki. Remélem, nemsokára megoldódik már ez a dolog, mert hulla vagyok teljesen, sosem alszunk. Így aztán tejem se lesz túl sok.

Luisa, gratulálok!! Nagyon szép a szüléstörténeted és nagyon szerencsés is vagy. Még a kilókat illetően is. Rajtam 4-5 kg többlet van, de az induló súlyom se volt ideális sajnos. (Zsanához hasonlítok ebben is, úgy látszik)

Zsana, bizony, pénteken leszünk 1 HÓNAPOSAK!! Már ezt is megéltük, hogy lassan itt tartunk! Gondoltam, "ünnepi" képeket készítek majd róla. Ti hogy ünnepeltek?

Tényleg, ugye Ti is mentek majd koponya UH-ra? Mi 19-re kaptunk időpontot. És hová viszed majd ortopédiára?

Nagyon sajnálom, hogy ennyi gond van a fűtésetekkel. Megjavult már? Egyébként cirkótok van?

Nika, Gergő nagyon édes a képen. És gratulálok az egy hónaphoz!

Én is oldalt fektetem Domit, mert nagyon sokat bukik és én is ilyen félős vagyok.

Pannica, Athina nagyon édes!

Lilo, drukkolunk neked! Már nemsokára találkozhatsz a babóddal.

KépKép
nanett
 
 


Köszi lányok!
Őzi: betennél a táblázatba? Réka 2007.02.12-én született szeged II-es kórházban, 2680 gr, 50 cm-rel!!

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok Anyukak!

Tunderiek a kicsik!!!

KERDES: Mit tudtok arrol, ha most (30+3) koponyatartasu a kicsi, ugye nem forgolodik mar vissza? Elvileg ugy tudom, meg "bamire" kepesek, de a gyakorlat mit mond? Tudtok errol vmit mondani? Koszi elore is!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Hello Lányok!

Nanett: a koponya UH-t én úgy tudom, hogy megcsinálták a hasi Uh-val együtt a kórházban. (a zárójelentésen rajta van, hogy negatív) Nekünk nem mondták hogy menni kell. Kellene??? Ki mondta, hogy menni kell és hova? A csípővizsgálatra mi is megyünk ide Szhalomra, de majd csak a 6-8. hét között, legalábbis a védőnő ezt mondta. A fűtésünk azóta jó.
Nagyon sajnállak Titeket, hogy nem tudjátok mitől nem alszik Domi, de most már meg kell hogy oldódjon a dolog! Milyen tápszert adtok neki? Mi BEBA HA Start aktívot. Állítólag ez nagyon jó. Mindenesetre a HA (hypoallergén) megjegyzést kell nézni a dobozon az a legfontosabb! Kíváncsi vagyok, hogy most, hogy méred majd, hogy mennyit eszik mi a helyzet, dehát nem értem, hiszen olyan szépen gyarapodott eddig is. Lehet hogy mégis éhes? Na, remélem kiderül. 8)
Az 1 hónapos bulit most gondolom át, Hát az biztos, hogy ünneplőben leszünk!

Macsek: nekem a 27. héttől már be volt állva a baba és nem is változott ez a helyzet. Általában ilyenkor csak azok szoktak helyzetet változtatni akik farosok, vagy nincsenek a helyükön. Egyébként meg bármire képesek... :lol: , de nem valószínű, hogy elfordul.

Luisa: nekem is volt ill van ilyen, hogy ugyanakkor fáj a hasa, vagy épp pl.: a dél körüli etetés után sokkal többet bukik mint máskor. Miért van ez? Ezen már én is filóztam.... :roll:

Homeopátia: Én is olvastam róla (sokféle van a hasfájásra), csak azt nem tudom,hogy kell azt a babáknak beadni. Mert elvileg a felnőtteknek a nyelv alá kell tenni és hagyni kell, hogy elolvadjon, utána fél órát nem lehet enni, inni, ill mentolos dolgot enni. Valaki tudja hogy van ez???

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


rzsana
na, hogy álltok az új cumival? megszokta Bálint?

Betti,
köszii :oops: Nálatok mi a sztitu??? :oops: :wink: :P

nanett,
kiváncsi vagyok a mérések eredményére. remélem elég tejkó van.

ez valami hihetelen mennyi mindenkinek vannak szopigondjai...nem gondoltam volna. azt hittem csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek.

luisa,
nálunk szerencsére ritkán van hasfájás, de ha van , akkor szintén MINDIG ugyanakkor!!!! Érdekes, nem???

Lilo,
Hát neked sincs sok hátra...Lehet már meg is szültél :D ???


Képzeljétek, Dalmi cici után soha nem fogadja el a pótlást. ÉS ez nem azért van sajna mert jóllakott. Mindig mérem és ált. 40eneket szív. Ha cumiból eszik csak, akkor meg 120körül. Vkinek előfordul ilyen?
JA és tök furi de az egyik cicimben szinte SEMMI tej nincs, soha nem is csöpög, 20akat tudok lefejni MAX, pedig mindig ugyanannyit fejtem és raktam rá Dalmit. SZERINTETEK ez hogy lehet????????????????
Vendég
 


Macsek: nekem a 25. héttől fejvégű volt a baba és nem is fordult el.Viszont hallottam már olyat is pont a kórházban mikor bent voltam hogy az utolsó pillanatban is elfordulhat a baba.Ezt most nem ilyesztgetésből mondom csak hát ezt mondták az egyik kismamának a kórházban aki már utolsó napos volt hogy egyik nap igy feküdt a másik nap már másként nem is engedték már haza a kórházból:(

Nanett: Nekünk a nutrilon premiumot írta fel a doki.Igaz már sajnos 4x kellett neki adnom mert megszopizott mindkét cicimből és még éhes volt.Őrület mennyit tud enni Gergő :D holnap megyünk tanácsadásra kiváncsi vagyok mennyit hízott mert már érzem hogy nehezebb biztosan elhagytuk már az 5 kg-t de majd holnap leírom az adatokat :)

nika70
Salgótarján
 
 


Zsana, ne őrjíts meg! Nekem benn a kórházban azt mondták, minden kisbabának kb. hat hetes korban rutinszerűen megcsinálják ezt az UH-t. Akkor valami baja van Dominak, csak nem mondták meg?? Az az Ali adta a papírt hozzá, amikor hazaengedtek minket. Oda is kell visszamenni a kórházba.

A Humana HA akármilyét kapja, de nem nagyon ízlik neki. Lehet, hogy majd szólok, hogy ezt a BEBA-t próbáljuk ki. Úgy fájnak a melleim, mert próbálkozok, próbálkozok, de sajnos nem elég. Meg szerintem a fáradtságtól is.

Bukás: sajnos Domi rengeteget bukik, nem tudom kitalálni, mi lehet az oka. Néha már kezdek megijedni, olyan mennyiséget.

egyébként Bálint tényleg óriási nagy, jó nagy lehet az étvágya. Most Domi 4,2 kg.

KépKép
nanett
 
 


Nika, nem semmi, mekkora étvágya van Gergőnek! Eszméletlen, a kisbabák milyen gyorsan fejlődnek ebben a korban! Majd írd meg, mi volt a tanácsadáson.

Bacilivi, most hogy mértem, ciciből csak 30-at szopott szegénykém. Hát, ez tényleg nem valami sok. Így nem tudom, meddig jutok majd a szoptatással, de azért igyekszem. Érdekes tényleg, mennyi mindenkinek van ezzel gondja. Azt hittem, egyszerűbb lesz a dolog.

KépKép
nanett
 
 


Bacilivi
nálunk még nem volt semmi :oops: , eddig nem mertem, meg teljesen kivoltam a babától, majd szólok. :wink:
a ballal én is úgy vagyok, hogy kevesebb van benne, mint a jobban, nem tudom, hogy működik ez.

nanett
a bukásnak állítólag a gyengébb gyomorszáj az oka az egyik ismerősunknek is ez volt a babával.
mi márc. 8-án megyünk hasi és csípő uh-ra a helyi sztk-ba az ortopédiára. a kórházban nem tudom csináltak-e ilyesmit, koponyát akkor csinálnak ha mi akarunk és ahhoz a gyerekorvostól kell kérni beutalót, ezt a kutacs bezáródásáig a 18-ig hónapig lehet megcsináltatni. a neten meg azt olvastam, hogy egy hetes koráig kell az elsőt, hogy lett-e neki vérzés a szülés alatt a megerőltetéstől.

Nekünk csodás éjszakánk volt. eddig két napja megállás nélkül ordított éjjel. tegnap kapta már az Infacolt és egy hangja nem volt egész éjjel, vidám volt, sokat beszélgettünk, már fél 4-kor elaludt, majd 6-kor és 10-kor kelt, ma is egész nap alszik egy kicsit volt csak fent. nekem is mérnem kell. egyszerre 60-70-t eszik, de tegnap több, mint 100-t egyszerre. persze így kidől nem tudom ébren tartani, kiváncsi leszek, mi lesz éjjel. este a kutacsa felett lüktett a bőr, megijedtem, de a neten olvastam, hogy ez normális ülő helyzetben., fekve nem volt.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok Mamák!

Bocsi, hogy bepofátlankodok hozzátok, de nemsokára én is ide fogok tartozni, és hátha tudtok segíteni nekem. Teljesen tanácstalan vagyok!
Mi kétszintes lakásban lakunk, és a babasarok a felső szinten van a hálónkkal együtt. Viszont napközben tuti, hogy lent leszünk, mert minden más ott van. Szóval szükségünk van ott is egy alvó alkalmatosságra a bébinek. Én állítható magasságú fa járókára gondoltam, mert azt ki tudjuk elvileg használni később is. A páromnak viszont jobban tetszene egy utazóágy, aminek ugyancsak állítható a fekvő magassága. Olcsóbb is, és neki jobban is tetszik, mint a fa járóka. Viszont én abból indulok ki, hogy a járóka talán jobban kihasználható, ha már nagyonbb a gyerkőc, mert az urtauzóágy ugye 120x60-as. Tehát nem túl nagy. Persze sokkal nagyobb nem is nagyon férne el járókából sem, mert beterítené az egész nappalit.
Szerintetek, ha az utazóágyba veszek 120x60-as matracot, az jó lehet a kis hátának? Szóval akinek van véleménye jároka kontra utazóágy ügyben, az légyszi írjon, mert nagyon tanácstalan vagyok. Van szükség egyáltalán járókára??? Mivel ha nagyob lesz, úgyis fent fog aludni délutánonként a kiságyában. Az engem meg nem zavar, ha mászkál az alsó szinten. Legalábbis most még így gondolom...
Köszi a segítséget!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


Nanett: lehet, hogy nekünk nem adott papírt a doki... na szép. de az biztos, hogy megnézték Domit is mert ez rutin (koponya és hasi CT) ne izgulj ha lett volna valami akkor szóltak volna az tuti, de ha nem vagy nyugodt nézzd meg a zárójelentését azon rajta van, bár nálatok nem is lehetne gond hiszen császáros volt, ahogy Betti írta ez inkább a hüvelyi úton születőknél lehet fontos, hogy nincs e bevérzés stb...

nem tudom ma mi van a levegőben, de Bálint alig aludt nappal! pedig sétálni is voltunk. AZ éjszakánk viszont egész jó volt. 9 körül ettünk, aztán 1.45-kor kelt, addog aludt! :wink: aztán 4 óra múlva. Szóval így jó volt.

Bacilivi: ma megint bepróbálkoztam a dühíítő cumival (ami nem enged semmit alapból, egyébként meg úgy engedi ahogy a baba szívja...), ami eddig nem tetszett neki, igaz 1 órába telt de kiszívta az adagot!!! a fürdetés előtti evéskor is ezt akartam adni, de mivel nem aludt semmit a két evés között így megsajnáltam és az Aventosból kapott, de mostanában ezt is lassan szívja.
Örülök, hogy nálatok bevált a cumcus!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


4 hetes képek a Vackorról: Kép Kép Kép Kép Kép

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Egy kép rólunk.... Kép

és a mostani kedvencem:
Kép

na, most már nem terhelem a netet.

Mindenkinek nagyon JÓ éjszakát!!! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana, Nika, koszi a forgolodos valaszt!!! Marad a remeny ;)
Jo ejt!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


R.Zsana:nagyon csinik vagytok így kettecskén is!!!

KépKép
vicuska
 
 


Zsana tündéri a pici babád:)Szerintem nem terheled a netet mindenki nagyon szívesen nézi a képeket :)
egy mai friss kép:) AZ EGY HÓNAPOS EGY NAPOS GERGŐRŐL : :):):):)


Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Nanett:
nem elég neki a tápszer kalóriája? akkor nagyon nőhet a picúr, hány kg most? Friss fotó?

Zsana:
én tegnap elküldtem a férjem homeopátiás golyókat venni a gógyszertárba, de azt mondták nem csecsemőnek való, épp ezért a szopogatás miatt? na akkor mi használ? bár hála a ma éjszaka jól ment :)
ja 30g-ot híztunk a születésihez képest :)
Tündéri Vackor, és végre rólad is látunk fotót!!! Nagyon csini vagy!!!!

Macsek.
nekem a 29. héttől volt koponyavégű, és nem változott

Betti:
gratula a 2 nyugis éjszakához!!! Szóval nektek bejött ez az Inflacol, vagy mi? Gyógyszertárban kapható? Kell hozzá recept?

Nika:
decuki a párnán, tündéri a fotó!!!
ű

Én is küldök egy fotót, valószínű a pólyásat küldjük majd a megérkeztem kártyák mellé :) Kép Kép

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Zsana:

a Vackor a vezetékneve a picinek? akkor ne haragudj, ha úgy hívtam eddig, de azt hittem becenév, olyan kis kedves lenne annak is... :)
bocsi

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Hello Lányok!

Nika:Gergő nagyon helyes, és milyen nagy! Gondolom nincs gondod a tejcsivel, szerencsés vagy!

Luisa: Laura nagyon szép baba!!! És mennyi haja van! Lassan mesterfodrászt kell hívni hozzá... :wink:
INFACOL: pocifájásra, gyógyszertárban kapható recept nélkül, kb 1500 Ft. Nem szabad feladni, mert nekünk is 4 nap múlva hatott csak igazán!

Nanett: azon gondolkodtam, hogy Domi nagyon szépen gyarapodott... 4,2 kg? Az nagyon szép!!! Akkor viszont tényleg nem értem mi lehet a gond...

Őzi, Vitte: mi van Veletek???

Tegnap nappal szinte semmit nem aludt a Vackor. Szeintem kb max. 2 órát ha összeadom...este 6 kor megetettem, de akkor is nyügi volt, végül is elaludt fél 8 körül, pont mikor fürödni szoktunk, így hát nem fürödtünk mert sajnáltuk felkelteni... hajnali 3-ig aludt!!! Jól kifáradt. Utána is eltudtam altatni, de 3 óránként kért enni. Na ma kíváncsi leszek mi lesz. Most alszik, de kellett a pocit kicsit simizni, mert jöttek mentek a szelek... :roll:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Luisa: Vackor az becenév :wink: Volt egy mese gyerekkorunkban a Piszén Pisze kölyökmackó, na ő volt Vackor, akinek a szülei mackók voltak, de egyébként mindenki más a mesében ember volt. Szóval kicsit fura mese volt, de mi szerettük..., mindenesetre mi már a pocakban is így hívtuk. :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Lányok!

Most aztán nem tudom mivan! Majdnem percre pontosan 4 hétre, azaz ma megjött... :roll: ez most azt jelenti, hogy nem lesz több tejem mint amennyi van? Iszom ezt a teát, meg a homeopátiát is szedem... lehet hogy felesleges, mert a szervezetem nem fog tejcsit termelni??? Van valakinek tapasztalata? Aki rendesen szoptat annak gondolom nem jön meg... na, most aztán el vagyokkeseredve, nem mintha mostanában túl sok tejet tudtam volna adni szegény kis Vackoromnak... :cry:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana
bár én még nem tartok ott, de a barátnőmnek is megjött 6 hét után, azóta is tejcsárda, ja és a kicsi 9 hónapos, ne izgulj!!! :)
A mesterfodrászon már gondolkodom :), egyenőre én fésülöm... :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Zsana: nyugodj meg, nekunk azt tanitottak a korhazban, hogy egyenfuggo kinek mikor jon meg, azoknak a mamaknak is megjohet akik kizarolag szoptatnak. Szoval az elmelet az, s nekunk eddig mukodott is, hogy a tejcsi akkor termelodik, ha a picurt mellre teszed. Minel tobbet teszed mellre es minel tobbet probalja szopizni annal tobb tejcsid lesz. Tudom idegorlo az allando probalkozas, de en a helyedben probalkoznak mert ha abbahagyod akkor tuti megall a tej termelodes. (nem azert mert megjott hanem mert a kicsi nem stimulal teged a tejtermelesre) Huu remelem ertheto amit leirtam :? Sok sikert!

Ja en is emlekszem a Vackorra, gyerekkorom egyik kedvenc meseje volt :D

Luisa: Laura egyszeruen gyonyoru kulonosen a polyas kepen :D

Nika: szep nagy, eros baba Gergo! Hany kilos most???

Zsana: tok jo latni Titeket is ketten, edesek vagytok!

Vitte, Ozi: tenyleg nagyon eltuntetek! :(

Nikole: nem vagyok biztos benne, hogy ertem a problemat... :shock: en Athinat a nappaliban is a mozeskosaraban altatom, a kosarban az a jo, hogy mindenhova csipelheted benne a babat, amig kicsi. Szerintem a tobbi alvoalkalmatossagot raertek akkor megvenni ha mar latod, hogy mi a kenyelmes nektek, ha meglesz a baba es kicsit nagyobb.

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Zsana, már én sem értem, hogy mi lehet a gond Domival. Szépen gyarapszik, de talán az étvágya még nagyobb, mint amennyi tejcsi van. És ilyenkor mérges ám! Rázza a fejecskéjét, hogy nahát, nem jön. Remélem, hogy majd megoldódik ez a dolog.

Szerintem se izgulj, mert megjött. Ettől nem fog elapadni a tejed.

Hogy bírod az éjszakázást, amikor nem alszik? Nekem ez a legnehezebb.

Bálint nagyon édes a képeken, nekem a narancssárga ruci tetszik nagyon.

Remélem, hogy akkor tényleg nincs gond, csak rutin az a hasi+ koponya UH, amire kaptunk papírt.

Luisa, az a baj, hogy nem is akarja ezt a tápszert meginni, csak ha már marha éhes. Laura nagyon aranyos, a haja pedig nem semmi!

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok!

Még mindig gyönyörűek a babák.

Úgy tűnik nekünk tényleg ez az Infacol használt. Már az nap sokkal jobban aludt, azóta nem sír annyit szinte semmit csak ha hirtelen éhes lesz alvás után. Azóta egy angyal ha ébren van beszélget vigyorog, sokkal nyugodtabb. Éjszaka még mindig jobban szeret fent lenni, de cumival meg lehet nyugtatni. Nappal elég sokat alszik, de etetés után 1-1.5 órázt fent tudom tartani. az előző állapotokhoz képest sokkal többet alszik. Eddig azt beszéltük a párommal, hogy túl sokat van ébren, most meg túl sokat alszik. Lehet, hogy nyugodtabb most állt be? Lényeg, hogy nincs hasfájás és nyűglődés hajnalig.

zsana
nekem 5 hét után jött meg, addig a vérzés teljesen elmúlt, akkor meg megjött rendesen úgy 4-5 napig, majd mint ha elvágták volna. a tej nem volt kevesebb. én azt vettem észre, hogy ha szomjas vagyok, iszom sok ásványvizet és utánna jön a tej. próbálj te is sok vizet inni.

nikole
nekünk is olyan pihenő ágyunk van mint Barbamaminak, az hordozható is, lehet benne hintáztatni is. gyakran alszik benne. én is ezt tudom neked ajánlani. késöbb meg ha nagyobb lesz vegyetek neki bébikompot.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok

nanett, ne aggódj ezen a koponya Uh-on. nem volt véletlenül Domi fején valami púp, stb születéskor vagy utánna? nekem az Áronnál volt ilyen kefalhematóma( nem így írják, de nem baj) . megnyomódott a feje születésnél, és egy ilyen púpocska keletkezett a jobb felén a fejének másnapra. Azt mondják ez ilyen vérömlenyes víz. Csináltak neki koponya Uh-ot, semmit sem találtak, ez általában felszívódik. ( Ilyen kis csúcsfej volt 3 hétig) 6 hetesen megismételték, hogy szépen felszívódott-e. Lehet hogy abban a kórházban ahol te szültél, ez rutin hogy minden 6 hetesnek a kontrollon megcsinálják a hasi Uh.gal együtt. ha valami gond lett volna, akkor azt már ott megmondták volna. De az is lehet hogy nálad kórekőzmény miatt csinálják.

berzkat
 
 


Akartam mondani kórelőzmény miatt. Bocs

berzkat
 
 


Berzkat, köszi a nyugtatást. Csak azért csodálkoztam, mert Zsanával ugyanott és egy napon szültünk, neki mégsem kell ilyen vizsgálatra mennie. Egyébként semmit sem mondtak, meg a zárójelentésen sincs semmi, hogy ilyesmit találtak volna. De lehet, hogy csak velem felejtették el közölni, még az Apgarját sem tudtam csak a zárójelentésről.

KépKép
nanett
 
 


Lányok!

Tudja valaki, hogy a TGYÁS bruttóból mennyi adót vonnak? Fontos lenne, mert töltöm ki a gázár támogatási papírt, és ide netto jövedelmet kell írni, de én még nem kaptam semmit, mert a héten intéztük a papítórokat. Felhívtam a TB-t ahol azt mondták nem tudják mert a gépbe beviszik az adatokat, az meg kidobja hogy mennyi jár... várjak 1 hónapot akkor kapok pénzt és majd meglátom! :twisted:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Lányok!!
Kinél hogy ment a szoptatás?Mindenki tudta tartani a 3, 3 és fél órát vagy másnál is volt, h össze-vissza szopizott a baba? Nálunk Réka általában 3 óránként vagy annál később eszik, de már két napja délutánonként 1,5 órára szopizik és eltart 1 óráig is a szopi, mert nyűglődik közben!! Nálatok hogy volt/van?? :wink: :?

Kép
gyanixi
 
 


Nanett: most jól felcsigáztál! Lehet, hogy nekünk elfelejtett beutalót adni a doki??? :twisted: Na, majd megkérdezem az itteni gyerekorvost. Egyébként hogy vagytok? Milyenek az éjszakák és a nappalok? Sétáltok már? Nálunk változó, de egy egy szopi között azért tudok aludni legalább 1,5-2 órát, de van hogy többet is 3-3,5-t, attól függ hogy 3 vagy 4 óránként kér enni. NApközben nem tudsz pihenni, aludni akkor, amikor Domi? Nekem az nagyon jól esik néha ha fáradt vagyok.
Ja, akartam már kérdezni, de mindig elfelejtem: amikor hozták a papírt, hogy írd le a véleményedet a csecsemősökről, akkor Te mit írtál?

Gyanixi: sajnos ebben a témában nem tudok neked segíteni mert nekem alig van tejem..., viszont én azért lemérnék 1-2 szopit, hogy mennyit evett egyszerre, mert lehet azért kér most 1,5 óránként mert éhes. Lehet, hogy keveset szopizik. Szerintem, ha van mérlegetek nézd meg. A tejcsid megindult rendesen?

Őzi, Vitte: most már jelentkezzetek! Csak nincs valami gond????

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk tanácsadáson.
Eredmény: Bence 5510g és 60 cm.Jó sokat gyarapodott még a doktornő is megdöbbent a súlya láttán.

császárosak!!:nektek milyen színű a vágás?
nekem kicsit lilás és most elkezdett fájni is.A seb meletti 2 cm-es távolság pedig olyan tompán érzékeny.
Nem tudom hogy megerőltettem magam vagy már a front érzékenység jött ki.
Kicsit félek is mert még mocorogni sincs kedvem az is nehezemre esik.
Jöv héten kell mennem a 6 hetes kontrollra remélem nincs semmi gáz!

r.zsana: nagyon szépek vagytok!

nika 70: Bence nálunk is kispárnán van, jól látom hogy kezditek ti is kinőni?

Luisa: micsoda nagy haja van a csajszinak!
mi újság a cukorral?
mondtak valamit a kórházban szülés után róla?
nekem semmit!
az elmúlt hetekben csillapítottam a "kiéhezett"édesség utáni vágyamat.
a héten megfogattam nem bűnözök többet mert nem akarok elefánt lenni.

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: