Új privát üzeneted érkezett!

Ez nem jött össze :cry:
Tudja valaki, hogy a word dokumentumból, hogyan tudok JPEG képet csinálni? Mert igy nemtudom feltenni :(

Kép
mona76
 
 


Kép

Segítsen valaki :roll:

Kép
mona76
 
 


jessie!

Boldog születésnapot kívánok! Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
mona76
 
 

 
 

Nos, sokat agyaltam, és megvagyok :lol:
Elkülditek privibe az adatokat :?: Kép

Kép
mona76
 
 


Kicsit görbe, majd javítok rajta, de ma már nem. :wink:
Milyen színű legyen :?: Narancs, kék, mályva, :?:

Kép
mona76
 
 


Drága Mona!

Milyen szorgalmas voltál ma?! Ari vagy!

Küldöm az adatokat! :D

Jessie!

Nagyon boldog szülinapot!!!!! Nekem február 11-én lesz a szülinapom! :D

Én még mindig arrafelé billenek, hogy el kellene menni az integrált tesztre. Szerintetek a nyitott gerincet lehet örökölni? Sajnos volt a családban ilyen.

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm :D aranyosak vagytok!!!!!

Mona én adatokat csak 22 után tudok küldeni!!!

Nap ezt találtam:

A terhességi szűrés (vér AFP szint, ultrahang) hatékonyan képes kimutatni a velőcső záródási problémákat (azaz a nyitott gerincet).
Az elváltozás örökölhető, de csak halmozódást mutat, vagyis gyakrabban fordul elő, mint az egészséges szülőktől, de nem öröklődik "kötelezően".
A terhesség előtt-elején végzett fólsav pótlás jelentősen csökkenti a nyitott gerinc kialakulás kockázatát. A fólsav a B vitaminok csoportjába tartozik, a sejten belüli anyagcserében, a DNS örökítő anyag felépítésben, vérképzésben. Fólsavban gazdag ételek közé a tojássárgája, szója, máj, karfiol, zöldbab, dió és a mogyoró tartozik. A terhességi vitamin készítmények fontos alkotója.
jessie
 
 


Nap

Itt még a babanet oldalán is rá tudsz keresni ( rendelő: az orvos válaszol). De itt is kb. ugyanazt mondja el az orvos mint amit leírtam.

Mégegyszer köszönöm a jókívánságokat!!!!!!

Puszi
jessie
 
 


Sziasztok!

tudna nekem esetleg ajánlani valaki egy olyan embert aki tudna nekem segíteni táppénz, Tgyás, és Gyed ügyében. Előre is köszi

K
bkrisztike
Budapest
 
 



Sziasztok!


Nap:

Nekem februar 10-en lesz a szulinapom, majdnem egy napon.....
A nyitott gerincre en is a folsavat, vagy terhes vitamint hallottam, es nagyon ritka. en ugy hallottam.

Jessie:

utolag is boldog szulinapot!!!! :D :D :D

Mona:

Nagyon szep lett, nagyon ugyi vagy!Kuldom az adatokat!

Mindenkinek nagyon szep napot!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Kép
barbuli
 
 


Ha valami nem pontos Kép , légyszi sikítsatok :wink:

Kép
mona76
 
 


Nagyon jónak találom ezt a táblázatot,én is küldöm az adataimat!

Jessienek utólag is boldog szülinapot!

Szerintetek abból lehet probléma ha a munkahelyemen kb 80 %-ban dohányoznak és nincs kijelölt hely, hanem mindenki ott szívja ahol éppen van és mindenhol füst terjeng. Egyszerűen hánynom kell a szagtól, de nem tehetek mást minthogy ablakot nyitok, mivel a főnökeim is bagóznak. Konkrétan kihathat e a babára ez a fejta passzív "füstmérgezés"? :?

Napsütéses szép napot mindenkinek!
h.bogesz
 
 


Bogesz

a munkatársaid tudják, hgoy kismama vagy? ha tudják, maguktól kéne, hgoy annyi eszük legyen, hgoy nem füstölnek rád.
nem irigyellek, nekem is hányingerem van a füsttől, kerülöm is messzire azokat a helyeket, ahol füstölnek.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok lányok!

Egész hétvégén nem volt nálunk internet, így csak most tudtalak Benneteket visszaolvasgatni.
Irigykedve látom, hogy mindenki talált valami innivalót, ami jól esik neki. Én terhesség előtt nagyon "kacsa" voltam, rengeteget ittam, főleg ásványvizet. Most meg rájöttem, hogy elsősorban a folyadéktól hányok. Ha végre tudtam enni egy kicsit és iszok rá akár 1-2 kortyot, tuti visszajön. Próbálkoztam ásványvízzel, gyümölcslével, teával. A citromos tea volt talán a legjobb, de ott meg a citrom még több savat csinál. Mit tegyek?

Érdekes ez a toxoplazmózis. Amikor a nagyobbik fiamat vártam, azt az eredményt kaptam, hogy már valamikor átestem a betegségen, nem kell aggódni, védett vagyok. A 2. terhességemnél a véreredmény szerint még nem estem át rajta, bármikor elkaphatom, vigyázzak. Akkor még Anyunál laktunk, ott volt a cicám, szegényt csak kerülgettem 9 hónapig. Kíváncsi vagyok a mostani eredményre, bár már nem vagyok "veszélynek" kitéve, mert mi elköltöztünk, a macs maradt.De az azért érdekelne, hogy valamelyik eredményem volt téves, vagy ha átesek a nyavalyán az nem nyújt egy életre szóló védettséget?

Nap, Barbuli!

Szépen összejöttünk itt a topicban mi, Vízöntők. Nekem február 17-én lesz a szülinapom, sajna már a 34. :cry:

Szép napot mindenkinek!

bee73
bee73
 
 


Mona!

Nagyon menő táblázatunk lett általad :D
Jó lesz majd nézegetni, s így tényleg jobban látszik, ki hogyan áll.

Bkrisztike!

Mona a lehető legjobb emberhez küldött, Szakbarbár tényleg csúcs, nekem is sokat segít most, hogy jobban jöjjek ki.

Bogesz!

Sajnálom, hogy ilyen körülmények között kell töltened hétköznapjaidat :( Tényleg tekintettel lehetnének rád. Azt nem tudom, hogy mennyire árt a passzív dohányzás, de használni tutira nem használ...

Nna, tegnap én is kidobtam a taccsot... pont a ház előtt :( Ciki, dehát ez van. Eddig igazából nem hánytam, csak rettentően rosszul voltam. De ezután sem szeretnék...
Ki is mesélte, hogy a vérvételen a mosdóba hányt? Most nem tudom visszanézni... De én Benivel anno körberókáztam az egész várost :) Olyan hirtelen tört rám, hogy max annyi időm volt, hogy a járda széle felé forduljak. Így utólag vicces, de akkor nem volt az :)

Úgyhogy kívánok mindenkinek rosszullétmentes napokat!

Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Mona76!

Köszi szépen a segítséget!

K
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok!

Volt már valaki közületek az Istenhegyi úton a teljes genetikai vizsgálaton?
Van valami konkrét infonk erről?

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Nekem is nagyon bejön a táblázat, jó 5let volt!

A munkahelyemen mindenki törtet, nem foglalkozik a másikkal, főleg nem a főnökök, úgyhogy vagy átvészelem valahogy, vagy hamarabb elmegyek táppénzre! Nem fogom kockéztatni a gyerkőc egészségét!!

Annyira örülök, hogy eddig összesen csak 2-szer találkoztam rókakomával, pedig már a 11. héten vagyok. Remélem az inger is hamarosan teljesen elmúlik!
Én eddig 2kg-ot híztam, de olyan püffednek érzem magam, és kb úgy nézek ki, mintha 5-6 kg-al több lennék. Már a hasam is alul dudorodik, pedig szerintem még nem kéne..... Lehet, hogy csak a sonkáim :roll:
h.bogesz
 
 


Bee!

Én sem szeretek inni sajnos :(
Szörnyen hangzik, de amint elkezdek öklendezni, iszok néhány korty kólát és attól jobb lesz kicsit.
Úgyhogy napi 3-4 pohár kóla + egy nagy tányér leves a fő folyadékbevitelem.
Éjjel azért tudok vizet is inni...

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Franciska!

A kólát más is ajánlotta, de nem jött be. Egyébként szeretem, most rá se tudok nézni. Akár a kávéra. Mindig alacsony a vérnyomásom, ezért kellene napi 1-2 kávé. Most egy fél csésze se megy le. Egész nap szédelgek, legutóbb 100/ 65 volt a vérnyomásom. A másik nagy kedvencem a tej volt, abból is elég sokat meg tudtam inni naponta, most rosszul vagyok, ha a srácok kakaóját készítem. :(
bee73
 
 


Hát, sajnálom Bee!

Levest sem tudsz enni? A kávéról én is automatikusan leálltam Benivel is meg most is, pedig előtte 2-3-mat megittam naponta, de most nem bírom :)

Homeopátiás bogyót próbált valaki a rosszullétére? Használ?
Én mindig elfelejtek venni, pedig ki akartam próbálni...

Bogesz!

Én is úgy érzem, hogy kicsit dudorodik a hasam, mondjuk eddig is dudorodott valamelyest :( , de ez most olyan babás-dudor kezd lenni :) Végül is, már majdnem 3 hónapnál járunk, nem?:) Na jó, addig még van 1-2 hét, de akkor is... Mindjárt eljön az első harmad vége.

Genetikai és egyéb vizsgálatok....

Szerintem az a baj velük, hogy túl sokára van kézzelfogható eredményük... nondjuk 18-20. hétre. Akkor meg már egész nagy a baba, érezni is lehet, stb. Szörnyű lehet olyankor egy nagy horderejű döntést hozni..

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Jessie: Boldog Születésnapot!

Tényleg jó sok vízöntő összejött. Nekem még sokára lesz a szülinapom, majd csak júniusban, ikrek vagyok. :D

Már alig várom a holnapi napot, délután megyek a védőnőhöz ha törik, ha szakad! A munkahelyemről már elengedtek. :D

Képzeljétek a főnökasszonyom az éjjel megszült. Olyan érdekes, pont 15-re volt kiírva. Nagyon pontosan jött a baba, tudta, hogy amíg anyukája el nem intéz mindent, addig maradnia kell. Majd megírom ha többet tudok. :D

Sajnálom az émelygős, hányós kismamákat, el sem tudom képzelni, hogy milyen lehet. :(

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Mona: Szuper a táblázat!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Bee, én is igy vagyok az italozással :D
Először csak mentes á.vízet ittam, de megundorodtam tőle, aztán tettem bele citromot, citromlevet, de ettől is hánytam, és már igy sem tudom meginni. :cry:
Aztán jött az ananászlé, narancslé, tegnap vettem 100%-os szőlőlét, ezektől mindtől hányok :oops:
Ma vettem colát, jól lehűtöttem, és úgy ittam, kegyetlen jól esett, :) csak ugye nemigazán egészséges. :roll: Szóval a levesektől, és a colától nem hányok :oops:
Majd holnap dobok táblát., mert küldtetek megint sok adatot. :) :wink:

Kép
mona76
 
 


Szerdán megyek a vizsgálatokra :cry:
Milyen a cukros víz, valaki már túl van rajta? :(
Képzeljétek ezt a belevaló glükóz szirupot nekem kellett megvenni a gyógyszertárban. Nem nagy összeg, nem is arról van szó /95ft/ de azért ez elképesztő, nem? :shock:
Ti vittetek vízeletet, vagy ott produkáltatok?
Húúú, én nagyon izgulok, főleg a vérvételtől, még jó hogy eljön velem a sógórnőm :)

Kép
mona76
 
 


Miért tünt el a vonalzóm :?: :?: :?:

Kép
mona76
 
 


sziasztok

van egy akupresszúrás karkötő, majd holnap megírom a pontos nevét. de alényege, hogy utazási betegségre ill. émelygésre kismamáknak adják. nekem anyukám használta repülőn, és bejött neki,mert egyébként nagyon rosszul van. most siekrült itt Magyarországon is találnom egy helyet, ahonnan lehet rendelni (de patikában lehet talán kapni). de 2 napja használom, és tuti!!
nem kell mindig hordani, csak émelygéskor, és a csukló belső felén található akupreszsúrás pontot nyomja, külföldön nagyon sokan használják. holnapra mondom a pontos nevét, beszerezhetőségét, 1 pár kb. 1500 Ft.

másik: Istenhegyire megyünk mi is, integrált tesztre. jan. 30án. 25-25 ezer Ft. a 12. és a 16 héten (plusz miínusz 1 hét) veszik le a vért, de 12. heti UHs papír kell hozzá, nyaki redő miatt...

én is megyek vérvételre, szerdán. meg védőnőhöz hétfőn. meg 30án UH, meg aztán Istenhegyi. kész kavalkád :) folsavat meg tesésk szendi, és remélem mindenki szedi azért!!!

én sem tudtam meginni ezelőttig az ásványvizet, csak rostolevet ittam:( de végre már tudok vizet inni. arra is figyeljetek oda, hogy alacsony Na tartalmút vegyetek. mert rájöttme,hogy azért nem tudtam meginni a sparosat, mert abban 10szerese volt a Na, mint pl. a szentkirályiba!!! ciki.....

üdv
dimet
 
 


Hol van az istenhegyi?
Mit csinálnak ott veled?
Mennyivel kell előre bejelentkezni?

Kép
mona76
 
 


Dimet!

De jó, hogy említetted ezt a karkötőt! Eszembe jutott, hogy évekkel ezelőtt amikor sokat buszoztam - pedig nem bírom a buszt! - és nem vettem be időben a Daedalont, én is alkalmaztam ezt a módszert. Olvastam akkoriban, hogy a csukló belső oldalán kb. ott, ahol a pulzust szokták nézni, van olyan pont, melynek az erőteljes nyomása csökkenti a hányingert. Én a jobb hüvelykujjammal pár percig nyomtam az említett pontot és valóban csökkent a hányinger. Eszembe se jutott, hogy terhességi hányingerre is használható. Ha megtudod a részleteket a karkötőről, írd meg légy szíves, addig megpróbálom ujjal nyomkodni.

Franciska!

Én szedek homeopátiás bogyót, Sepiát ami állítólag minden kismamának javasolt, illetve elkezdtem a hányásra Ignatiát szedni. A www.homeopathya.hu oldalon megemlítenek egy csomó terhesség és szülés alatt ill. után szedhető szert. Én hiszek a módszerben, engem 10 éve homeopátiával gyógyítottak ki az asztmából.

Mona!

Miért kell már ilyen korán terheléses vércukorvizsgálatra menni? Az csak a 24. és 32. héten van , legalábbis erre mifelénk. Egyébként éhgyomorra elég szörnyű meginni azt a löttyöt, főleg ha valaki hányingerrel küszködik.

Jó éjt mindenkinek! Holnap reggel megyek uh-ra, majd beszámolok!

bee73[/url]
bee73
 
 


bee73!

Fogalmam sincs miért kell ilyen korán mennem. Talán hogy mindent egyszerre lerendezzek, vagy talán mert apukám erős cukorbeteg? Mert ezt feljegyezte a kiskönyvembe a védőnő. Nemtudom, de nagyon tartok tőle, főleg a hányinger miatt, és éppen akkor kell mennem 7,30-ra mikor szokott jönni a dolog :oops:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Én is menni szeretnék az Istenhegyi Klinikára az integrált tesztre.
De megált bennem az ütő, Dimet, nem együtt 25 000 Ft a két vérvétel? Külön-külön? Az nagyon sok...

Az tudom még Mona, hogy van ugyanezen a klinikán egylépcsős vizsgálat is, ami a tarkóredőre vérvételt és félórás ultrahangot foglal magába, amelynél tetőtől talpig elemzik a babót. Ez 28 000 Ft, de másfél órán belül megvan a vérvétel eredménye, beleértve a félórás ultrahangot is.
Az integrált kétlépcsős teszt tényleg csak a második vérvétel után mond eredményt a 18-20. héten. Az egylépcsős viszont az AFP-t nem nézi, szóval nem tudom mi legyen. Az egyik gyors eredményt mutat, de csak részeredmény, a másik (nekem) már nagyon sokba kerül és csak nagyon későn derül fény az eredményre. Mi legyen lányok? Én már napok óta vívódok!!!

Kép
nap12
 
 


Bkrisztike, most látom a vonalzónk ugyanolyan! :D

Barbuli, szupi, hogy vízöntő vagy Te is! :D

Mona, nagyon örülök a táblázatnak!

Hogy mennyit írtatok ma?! :lol:

Kép
nap12
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 


Nap 12

szerintem menj el, ne vívódj, csak akkor fogsz megnyugodni. Bár ezen a 2 * 25000-en én is meglepődtem. ez biztos?

Márkanyuka

azóta sem volt semmi hányingered?
én 3 napon keresztül reggelenkén kb 10 percen keresztül öklendeztem, aztán vége lett. 3 napig tartott összesen.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi!

de irigy vagyok rád :wink: én már nem is emlékszem mikor volt jó közérzetem.

Kép
mona76
 
 


Csajok van valaki az iwiw-en?
Akkor priviben cserélhetnénk neveket :wink: Kép

Kép
mona76
 
 


Rég jelentkeztem, de olvasó üzemmódban jelen voltam minden nap.
Mona!
Ügyi vagy! Szupi áttekinthető a táblázat. Én majd csak UH után küldöm az adataimat.

Bogesz!
Hát amennyire lehet tartsd távol magad a füsttől, mert biztos nem tesz jót a babókának, vagy ha lehetőséged van rá írasd ki magad minél előbb betegállományba.

Bee!
Együtt ünnepelünk. nekem is febr 17-én van a szülinapom. És egy kalkulátor szerint a szülésünk is egy napra fog esni.

Én is szeretném megcsináltatni az integrált tesztet.
Barbuli!
A Rózsakertben 2 vérvételt + UH-t foglal magába ez a 28000 vagy csak egyet?
Ez ugyanaz, mint az Istenhegyin a 2*25000 Ft-os?
Mennyivel előtte kell bejelentkezni?

Dimet!
Az Istenhegyire mennyivel előtte kell bejelentkezni?
Ha az első vérvételnél minden rendben van, akkor is kell a második?

Nap12?
Az egylépcsős vizsgálat azonos az integrált első részével vagy ez valami más?

Ha tudtok légyszi válkaszoljatok, mert szerintem nekem ezügyben hamarosan döntenem kell, ha még be is kell jelentkezni.
mirosz
 
 


Mona :)
Látom, sikerült a tábla, de közben már írtam Neked az e-mail-edre. :)
gtünde
 
 


Szia Mirosz!

Igen azonos az integrált első vérvételével +félórás ultrahanggal átvizsgálják tetőtől talpig a Picurt.

A Rózsakertről még nem hallottam. Ott olcsóbb lenne?
Tényleg mennyi idővel előtte kell bejelentkezni?

Kép
nap12
 
 


ilyen a karkötő:
http://images.google.hu/imgres?imgurl=h ... D%26sa%3DN

(bocsi, kicsit hosszú....... :lol: ..)
és itt nálunk magyarországon a www.patikapack.hu-n lehet rendelni. hívjátok fel telón őket. az a biztos. mert nemtom a pontos nevét. de ha körülírjátok rögtön tudni fogja a csajszi miről van szó.

istenhegyinek a honlapján tajta van minden a tesztről, de a www.downszures.hu-n is. az egy másik, az Őrs környékén. mindenképpen kell a második, csak akkor érvényes, a két eredményt együtt értékelik ki. de a honlapokon mindent megtaláltok.
üdv
dimet
 
 


Mona 76!
Én fenn vagyok az iwiw-en is.

Mindenkinek!

Én január 26-án megyek az Istenhegyi útra a teljes kivizsgálásra (28.000,-) majd után beszámolok róla.

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok Csajok!

Képzeljétek, most voltam uh-n és minden rendben van! A babócánk 25 mm, és kezd egészen babaformája lenni. Látni lehet a végtagkezdeményeket, és ahogy vert a pici szíve...! Akkora élmény volt látni! :lol:
Viszont még mindig nincs meg a cytológia eredményem. A dokim azt mondja, az egészségügyben lévő igen kaotikus helyzet miatt heteket kell várni egy-egy eredményre. :cry: Azzal is ijesztgetett, ha sokat hányok, be fog fektetni a kórházba. Ezt végképp nem szeretném. Mondjuk az elmúlt napokban valamicskét javult a helyzet, ritkábban látogat a rókakoma. Talán azért, mert én is este veszem be az Elevitet.

Mirosz!

Ez nagyszerű, érdekes, hogy milyen sokan vagyunk itt februáriak!
És Te is aug. 19-re várod a babót?

Dimet!

Köszi az infót a karkötőről!

Rosszullétmentes szép napot mindenkinek!
bee73
 
 


Sziasztok!

Kicsit elvesztettem a fonalat. Mindenkinek Üdv! Remélem jól vagytok és minden rendben van.
Mi elköltöztünk és még nincs internet a kéróban, úgyhogy nem nagyon tudok írni, olvasni, de ne aggódjatok értem, nálam minden rendben, bár most elkaptam valami vírust, aminek egy klassz kis arcüreggyulladás lett a vége.
Nem tudom, hogy nálatok, illetve felétek hogy mennek a dolgok, de én megállapítottam, hogy itt nálunk ez valami katasztrófa. Ha sikerül minden vizsgálatot végigcsinálnod, bejelentkezni, kivárni, bejutni, ha sikerül megtalálni a védőnőt, bejutni, kivárni stb, ha sikerül ebből a labirintusból, amelyben a kismamák bolyonganak, a végén egy egészséges gyermekkel (vagy kettővel) hazajutnod, akkor alklalmas vagy az anyaságra, állóképességed a csillagos ég, türlemed határtalan, vérnyomásod sem lehet magas, szóval bizonyára hosszú, boldog élet vár rád.

Mindenkinek sok-sok erőt és bodlog várakozást kívánok!

Kép
beszilva
 
 


Sziasztok!

Az az egy bánatom van, hogy anyukámék nemrégen vágtak disznót, és én nagyon szeretem az ilyen malacságokat :oops: és képzeljétek azt mondta a védőnő, hogy nem ehetek húrkát, kolbászt, sonkát, a fertőzésveszély miatt :cry:

Kép
mona76
 
 


bee73, örülök, hogy minden rendben van, én csak 2 hét múlva megyek, de legszívesebben mindennap mennék uh-ra.
Én márciusi vagyok.
Csajok, mi van elöbb a gyes, vagy a gyed? És amelyik az első, az meddig tart? És melyik függ a fizetéstől? Én rosszúl fogok járni, hogy év eleje óta táppénzen leszek :roll: ? A táppénz ugyanannyi, mintha valamilyen betegséggel lennél itthon? Én úgy hallottam, hogy ha kismamaként vagy itthon valahány %-al több. De fogalmam sincs ezekről a dolgokról :oops:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Mirosz:

A Rózsakertben én integrált tesztre megyek, az 28000.-, a kétlépcsősnél kétszer vesznek vért, de nem tudom, hogy kétszer kell-e fizetni (gondolom igen.) Ugyanaz mint az Istenhegyi, csak nekem sokkal közelebb van. Én holnap megyek 12.heti nyakiredős uh-ra, plusz hétfőn az integráltra, ha mindkét helyen jókat mondanak, nekem akarok még plusz fizetni.
Én jan. 11-én telefonaltam a Rózsakertbe, és 22-re kaptam időpontot.

Nap:

A Rózsakert ugyanaz mint az Istenhegyi, csak máshol van helyileg. Több helyen csinálnak ilyen szűréseket, ennek a listáját megtalálod a www.downszures.lap.hu-n.

Kb. másfél héttel későbbre kaptam időpontot.

Mona.:

én is iwiwezek, elküldjem a nevem priviben, vagy elküldöd te?

A védőnőtől kaptam egy papírt, amin tök jól rajta van az összes kérdésedre a válasz, ha gondolod le tudom holnap faxolni, üzenj, ha még érdekes a dolog.

Kép
barbuli
 
 


Mona!

Nagyon csini vagy :)
Egy rövid összefoglaló neked és mindenki másnak:

Anyasági támogatás (kelengye pénz)
A születéstől számított 180 napon belül kell igényelni. Egyszeri összegben az öregségi nyugdíj minimum 225%-a, azaz 58050 Ft. Ez munkaviszonytól független. Ikrek esetében az öregségi nyugdíj minimum 300%-a, azaz 77400 Ft.

Szülési szabadság - Terhességi Gyerekágyi Segély (TGYÁS)
Ha az anyának volt munkahelye, akkor a szülés után 168 napig fizetése 70%-át kapja. A szülés előtt 28 nappal már meg lehet kezdeni, de ezt levonják a szülés utáni szabadságból

Gyermeknevelési díj (GYED)
A naptári átlagkereset 70%-a, maximum 87000 Ft jár a gyermek 2 éves koráig. Nem alanyi jogon jár, biztosítási jogviszonyhoz kötött (8,5% nyugdíjjárulékot és SZJA-t vonnak belőle)
Ezeket a juttatásokat a munkáltatónál lehet igényelni, amennyiben a munkáltatónál TB kifizető hely működik. Amennyiben nem TB kifizető hely, vagy nincs munkaviszonya, a körzetileg illetékes Államháztartási Hivataloknál (TÁH) és/vagy Egészségbiztosítási Pénztáraknál kell igényelni a juttatásokat.

Gyermeknevelési segély (GYES)
Összege azonos az öregségi nyugdíj legkisebb összegével, amelyből levonásra kerül 8,5% nyugdíjjárulék. ez havi 25800 Ft-ot, ikergyermek esetén 51600 Ft-ot jelent. A GYED lejárta után, vagy ha arra nem jogosult, akkor a szülés napjától igényelhető a gyermek 3 éves koráig, illetve tartóswan beteg, vagy súlyosan fogyatékos gyermek esetén a gyermek 10 éves koráig. A szülő a gyermek 1 éves koráig kereső tevékenységet nem folytathat, utána napi 8 órában is dolgozhat. A gyermek 1 éves kora utáni időbeli korlátozás nélkül elhelyezhető a gyermek napközbeni ellátását biztosító intézményben, amennyiben a nagyszülő részére kerül kifizetésre, akkor napi 5 órában helyezhető el intézményben.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Mona!

Én úgy tudom, hogy csak a nyers hússal kell vigyázni, én nem hiszem , hogy jól átsütött hurka-kolbász fertőzésveszély lehetne.
Képzeld, hetek óta nem voltam olyan jól mint ma. És őrülten kívántam a folyadékot. Lehet, hogy kicsit kezdtem kiszáradni a hányástól+nem ivástól? Ma jól esett a leves, ittam paradicsomlét, utána saját kezűleg gyártott gyümölcslöttyöt, kész csoda, hogy nem volt hasmenésem. :oops: Remélem, ez valaminek a kezdete és nem csak egy átmeneti állapot.

Franciska!

Köszönjük a tájékoztatót! Én most is gyesen vagyok és látom, hogy azt az szemérmetlenül magas 23607 forintot, amit eddig kaptam megemelték több, mint 2000-rel. Ez már valami!!
bee73
 
 


Hűű, csajok, köszönöm a segítséget.
Én is ma egész jól voltam, bár a folyadékot nemigazán kívánom :(

Kép
mona76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: