Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok kismamák, anyukák!

Fricky, gratulálok Réka babához! :)

Zsókuci, a pocifotózástól már csak az lesz jobb, ha majd a babucikat fényképezzük éjjel-nappal :D Egyetértek, én is imádom ezt az állapotot, és egyre jobban, ahogy mindinkább érzem a bennem növekvő kislányomat :)

Kicsit még korai a kérdés, de hamarosan megvennénk a babakocsit, illetve a baba szállításához szükséges eszközöket...szerintetek érdemes méregdrágán megvenni a 4 funkciós babakocsit? Vagy ugyanúgy megteszi egy 2-3 funkciós babakocsi, és egy biztonsági autósülés-hordozó kombináció? Eddigi felméréseim szerint ez olcsóbb megoldás, mint a 4funkciós... Elég sokszor fogunk autózni nem kevés kilométert a picivel is, úgyhogy a beköthető hordozó szinte fontosabb lesz, mint a babakocsi "képességei" :)

Tök jó nézegetni a pocis képeket :) Én is felteszek egyet, bár a minősége eléggé gyér, ráadásul csíkosra töröltem a tükröt, ami természetes fénynél fajinul látszik :? Szerintem az én pocakom óriási (a fenekemmel együtt), de ez a sokat emlegetett "nem balerinaalkat" miatt is van :wink:
Ideje volt lecserélni a vonalzómat is kislányosra :)

üdv:
Judit
Kép Kerek 21. hét :-)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Bóbita:

Az UH-n sajnos nem tudtuk meg, hogy kisfiú-e vagy kislány, mert nagyon összeszorította a lábacskáit :wink: De amúgy minden rendben van vele, nagyokat nyámnyogott a magzatvízből, édi nagyon :lol:

Legközelebb márc. 5-én kell menni.

Sokak szerint kislány lesz, azért is szorította össze a lábacskáit, mert szégyenlős :D

Puszi mindenkinek!

Szép napot!

Kép
szatuma
 
 


Sziasztok,

gyors bekukk,

Balwin,
Mi 3 funkciósat veszünk, ráadásul ha minden jól megy, akkor ma :)
A corában van akció: www.cora.hu A 22 ezreset néztük ki (remélem lesz más színben is :lol: ).

Ha tudjátok, sztem nézzétek meg.

Puszi!

Kép

Kép
zsókuci
 
 

 
 

Sziasztok!

Bóbita, Zsókuci, Fricky!
Gratulálok a kislányokhoz, erősödjön csak a lányos mezőny :)

Molkata!
Köszi az afp-s megnyugtatást Tőled is, és Neked pedig a fiúcskához nagy gratula.

Olyan jó nektek, hogy már tudjátok mi lesz.

Wizsuzsi!
Nekem olyan braxton hicks (vagy, hogy írják) féle méhösszehúzódásaim szoktak lenni, de ez norámlis, ha neked is olyanod van, ne aggódj!

Balwin!
A bakocsival kapcs. csak azt szeretném mondani, hogy ha amúgy is sokat fogtok utazni, akkor mindenképpen olyan kocsit vegyetek, ami teljesen vízszintesig dönthető, mert nem jó a Babucinak, ha túl sokat van az autós hurcibában.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Zsókuci!
Az a babakocsi totálisan nagyon jó lesz!
Aztán később úgy is kell vegyetek úgynevezett esernyőkocsit - amikor már a babó nagyobb súlyra, és csak azért kell, mert elfárad a gyaloglásnál.
Tök jó, hogy van hozzá a hordozó is!!

Jók ezek a baba-mama hetek a Corában, mi ott vettük anno az utazóágyat.
Csak kell sietni, mert nagyon hamar fogynak az ilyen jóárú dolgok....

Balwin!
Szerintem a 3 funkciós kocsi bőven elég, főleg ha jár hozzá a hordozó is (mint amit Zsókuci mutatott). Én leginkább azt használtam ki amíg picike volt. Azt be lehet kötni a kocsiba is. Fontos, hogy legyen hozzá fejszűkítő - újszülötteknél kell, hogy a kicsi feje ne "nyaklódjon".
Egyébként tök mindegy, milyen kocsit veszel, tuti hogy kb. másfél év után rájössz, hogy melyik lett volna inkább a jobb, és meg fogod azt is venni :lol: Nekünk is két babakocsink van :lol: :wink:

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok,

Megjöttem. Na, megjártuk ma a Corát, megnéztük az akciót… Hát… sajna a babakocsi, amit kinéztünk korántsem olyan volt, amilyen mi szeretettünk volna, mert nem volt teljesen vízszintesre dönthető, na meg a hordozó, csak hordozó nem autósülés, úgyhogy hiába a kedvező ár…
Persze rucikból vettünk néhányat, meg megvettük a kókuszmatracot is, és egy zenélő felhúzhatós barit is, teljesen kész vagyok a cuccoktól, annyira édesek :D
Ha nem gond, a rucikról fel dobok majd néhány képet :D :wink:

Amúgy pont most írta az egyik barátunk, hogy ő a babakocsiját + ülést szívesen kölcsönadja, úgyhogy jobb is, hogy nem kaptunk :lol: :lol:

Na és néhány kép (előre is bocsi a sok hely foglalásért, de mindenképpen meg szerettem volna osztani veletek :D )


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok.
Zsokuci. Tok edik a rucik... Mar en is alig varom hogy hazahozzuk a ruhakat (nekem megvan minden a kisfiamrol) csak hogy tudjam oket hajtogatni, nezegetni.. olyan kis aranyosak. Persze ismerve magamat egy csomot fogok neki is venni, hiaba van rengeteg, de hat milyen is egy anyuka ... Itt nalunk meg nagyon olcsok a babaruhak, nem ugy mint otthon..
Na megyek, furdik a nagyfiam megnezem .. puszi mindenkinek pinter

Kép
pinter
 
 


Kép [/img]
O a nagyfiam Dominic 3 eves volt oktoberben... Csak akartam rola egy kepet kuldeni.. bocsi pinter

Kép
pinter
 
 


Zsókuci!
Nagyon édik a rucik!
Nekem is van sok - főleg ezekből a legkisebbekből még Bencéről, dehát tutira kell vegyek egy-két-ezer darabot, merthogy ugyebár most kicsi lány jön :lol: 8)

Pinter!
Nagy csibész lehet a kisfiad. Mármint a nézéséből erre következtetek :wink:

Ja, Zsókuci! Kérlek írd már át a táblicskuban, hogy most jelenleg 06.16. a szülés várható időpontja, és a kövi vizsgálat 02.12. dokihoz.

Köszike, sziasztok: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Babakocsi témában: a cora-s kocsi ügye túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen...Zsókuci tapasztalatai alapján így már ki se megyek megnézni. Bár a kisrucik naon édesek! :D
Köszönöm a babakocsis tapasztalatokat, adok magamnak 1 hetet a rágódásra :-)

Zsókuci, a táblához kiegészítésemül: éveim száma 28, kórház: Szolnok. Köszönöm :)

Pinter, nagy vagány a gyerkőc 8) :D
Bár kislányunk lesz, én már most nézegetem az akkumulátoros kisautókat; ha pöttömke hasonló habitusú leányzó lesz, mint anyukája, akkor 4-5 éves koráig imádni fogja :lol:

üdv:
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok lányok!
Most épp a bartánőmnél vagyok, és kicsit felugrottam, mert ő is Érden lakik és átszaladtam hozzá, hogy megnézzem, hogy veletek mizújság itt fent! :) Én tegnap és tegnap előtt is voltam a Corába, a kis apróságokat amik hiányoztak mindent megvettem (pl. cumik, rucik, takarok, stb.) annyira jó érzés volt nézegetni. Közben párom is vett a másik Corába, ami Óbudától nem messze van párásítot, egy komódot, ami fiókos, szerintem marha jó árért volt, meg azt a kismama kezdő csomagot, amibe van, négy cumisüveg, mellszivó és egy mikrosterilizáló, Aventes. Holnap még a maradék dolgokat megyünk megvenni egy babadiszkontba és akkor meg is vagyunk, készen a baba fogadására, már csak a babsarkot kell majd megcsinálni a hálóba! :) Ja, tegnap voltam uh-on, itt Érden, és azt mondta a doki, tök édi, a fél környék hozzá jár, hogy a babunk annyira fejlettke, hogy előfordulhat, hogy már május elején, közepén babázni fogunk! :) Úgyhogy most tiszta izgatott már mindenki! :) Remélem ti jól vagytok, én királyul, még egyenlőre tartom a 4 kg hízást...egyenlőre :(, de sajnos a pocakom bal oldalán lent kijöttek elég ronda striák, kicsit pityeregtem tegnap emiatt (tudom hülyeség), de aztán úgy voltam vele, Domiért mindent! :) Na most nem is húzom itt tovább a szót, majd holnap este jövök, visszaolvasok és irok!

Puszi mindenkinek!

"Egy nagyon boldog anyucika" :))))

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Zsókuci!
Ezek a rucik zabálnivalók. És a kicsi druszám is az lesz bennük :)

Fricky!
Kissrácod édespofa. Irigy-irigy Florida miatt. Tényleg! Milyen idő van felétek?

Balwin!
Szonjám kapott kölcsönbe egy elektromos kis motort és imádja, szóval járgánymustrára fel! :)

Elizabeth!
Nem semmi, hogy ilyenekkel "ilyesztget" a doki. Ha igaza lesz, akkor nektek nemsokára már nagyon izgi lesz...

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Zsókuci tündériek a ruhák. Én ma vettem mégegy cumisüveget meg kaptam egy kismamatáskát. Elizabeth nem semmi. Nekem is azt mondták, hogy egy héttel fejlettebb a koránál és lehet hogy májusi baba lesz.

Kép
rena12
 
 


Jóestét, csak rátok néztem, mert már napok óta hanyagoló ágon vagyok.Hétvégén vendégjárás lesz kisbetyár közelgő szülinapja miatt és hát muszály volt lakás formát vernem ebbe a (nem túlzás) disznóólba, ami mostanában itt van.
örülök, hogy mindenki jól van, én kedden megyek Uhra mejd élménybeszámolok aznap.

Zsókuci! Tündipofák ezek a ruhák, nekem legjobban az tetszik amelyiken a narancssárga dominál és micimaci+tigris integet!naggyon szépek!

Pinter cuki a kis macsótok!Ti hogy kerültetek olyan messzire magyarhontól ha megkérdezhetem?A pocid is szép barna volt ahogy emlékszem, úgyhogy biztosan szép idő van arrafelé ilyenkor is.(Barátnőmék Tampa-ban laktak, de most Chichago-jól írtam?- mellé költöztek és visszasírja floridát)

na most menek, mert rákészülök a barátokra, aztán szunya és reggeltől én leszek a konyhatündér(gyümilevi már hűl, kér valaki :lol: ?)

Szióka mindenkinek!
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok.
Petra. Mi a ferjemmel jottunk ki 10 eve, dolgozni ugymond egy kicsit osszeszedni magunkat fel evre. Nahat de itt ragadtunk.....
amit mar nem banok, egyedul csak a csalad hianyzik de vegul is minden evben jonnek. Eddig nem is volt annyira rossz, csak amiota gyerek van azota jobban, marmint a segitseg miatt. Dehat mi valasztottuk ezt, ugyhogy megvagyunk. Nalunk itt jo ido van, bar ma fuj a szel. (25 fok korul) O ja, a kisfiam igazi kis ordogfioka de ugye szoktak mondani azert mert fiu , remeljuk a 2. egy kicsit nyugodtabb fajta lesz. Na ennyit most Puszi Pinter

Kép
pinter
 
 


Sziasztok!

remélem mindenki jól van. Nagy hó esett nálunk pedig már azt hittem nem fog esni. csajok nektek nem fáj a hátatok, mert nekem nagyon.

Kép
rena12
 
 


Sziasztok!

Teszek fel képeket remélem mindegyik jól kivehető. Kép
Kép Kép Kép

Kép
rena12
 
 


Megőrülök nem tudom elküldeni az üzenetem mert kiirja jelenkezzek be :!: :!: :!:
De már megtörtént :twisted:

Kép
bóbita3
 
 


Sziasztok!
Eddig nem olvastam ilyen babas forumokat, de most felfedeztem ezt az oldalt, es nagyon megtetszett, gondoltam "becsatlakozom"!:)
23 eves egyetemista vagyok, a ferjemmel nyaron hazasodtunk osssze. Szeptember elejen ugy dontottunk, hogy felolunk mostantol barmikor johet a baba, majd jon ha akar, ha 1 ev mulva 1 ev mulva, ha 3 honap mulva akkor 3 honap mulva. Hat kb. 2 ket het mulva jonni akart...:))
Junius 13-ra vagyok kiirva, tehat lassan 22 hetes lesz a kis tunderunk. Neha szoktam aggodni, mert a hasam nem nagyon no, a velem egyidos kismamaknak kb. 3szor akkora hasa van mint nekem... :( De 2 hete voltam ultrahangon, es megnyugtattak, hogy minden rendben van. Ja, es kisfiunk lesz! :)
Egy kerdes: a dokim eleg "erdekes", egyetlen egyszer talalkozam vele a 12. heten, akkor annyit csinalt, hogy atkuldott ultrahangra, de az eredmenyt nem nezte meg, vagy ilyesmi, es azota sem vizsgalt meg... (amikor felhivtam 15 hetesen, hogy bejelentkezzem hozza, kozolte, hogy kerjek magamnak beutalot AFP-re, es menjek el, csinaltassam meg. Ezt meg is tettem, de annak az eredmenyet sem nezte meg...) Szoval nagyon gondolkozom a dokivaltason, mert azert ez a hozzaallaas szerintem tulzas... Ti mit gondoltok???
Es nektek milyen vizsgalataitok voltak a 12-hetes ultrahangon (nyaki redo merese) es az AFP-n es a genetikai ultrahangon kivul?
Elore is koszi a segitsegeteket!
Etus
Kép A kisfiunk 12 hetesen

zetus8
 
 


Sziasztok Kismamik!

Bocsi, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem, de táppénzen vagyok és elég ritkán jutok gépközelbe. Most már tudjuk, hogy kisfiunk lesz, Dávid. Hál Istennek minden rendben van velünk, Babci is szépen fejlődik. Közben átestem a férjemmel együtt egy csúnya víruson, sokat aggódtunk a baba miatt, de most már nagyon jól vagyunk, és remélem Ti is. Veletek is minden OK? Puszi mindenkinek, hamarosan írok.

ht
tp://babafalva.hu/tickers/5 qh.png
Kép
BBCode for phpBB Forums Kép
zsuzsanna73
 
 


Zatus nyolt üdv.köztünk. szerintem mindenképp váltsál orvost, elég nemtörődöm alak lehet. A 12 hetes uh után nekem is az afp volt, utánna a 18 hetes genetikai uh, és majd nemsokárs lesz a 24 hetes uh. Ja és a 20 héten megnézte a méhszájat ami rendben volt így mehetek tornázni.

Kép
rena12
 
 


Sziasztok!

Rég írtam, mert az egész kis család beteg volt, úgyhogy nem nagyon jutottam géphez!

Mindenkinek gratulálok a pocakokhoz, igazán jól néztek ki! No meg a babácskákhoz is! Olyan jó lenne, ha már mi is tudnánk a nemét!

Nagyon husi ruhákat vettetek, nálunk ez az első babánál is, meg most is kimarad, mert zsákszámra kapjuk az örökölt ruhákat! 4 éves korig be vagyunk spájzolva! Ne tudjátok meg mit össze válogattam, meg válogatok még mostanság is, amikor kinövünk valamit. Szerencsére már eljutottam odáig, hogy külön zsákokban vannak a méretek. De míg bemászok a lépcső alatti szekrénybe....De nem panaszkodom, mert tényleg nagyon jó rucikat kapunk, még olyan is van, ami 1szer sem volt az előző tulajdonoson.
Most meg pláne nem kell semmit vennünk, mert a leányzótól minden van.

Elizabeth,
Megszületik a pici, elfeledteti a stria miatti aggodalmadat, emiatt tényleg ne aggódj. Szerintem nem olyan borzasztó nagy szépséghiba! Én akkor voltam egy kicsit kétségbe esve, mikor már nem volt tejem, és a melleim még kisebbek lettek, mint terhesség előtt. Annyira hozzászoktam, hogy van rajtam valami "fognivaló", erre: nesze neked még kisebb lett. De aztán úgy voltam vele, hogy ez legyen a legkisebb gondom.

Zetus,
Én a helyedben orvost váltanék! Mi úgy csináltuk az uh-t, hogy 12.hét, nyaki redő, 19.hét genetikai, és persze közben az afp. A 23. héten megyünk 4D re, 24.en pedig vissza az orvoshoz. Azért szerintem illene az eredményeket megnézni, meg (főleg ha első baba) néhány dolgot biztos szívesen megbeszélnél vele. És pl. honnan tudja, hogy nem kéne e vasat szedned, vagy magnéziumot, ha keményedik a hasad? Ez utóbbit én az előző terhességnél nem éreztem, csak ő látta a műszeren, és úgy utalt táppénzre 7 hónaposan. Próbálj érdeklődni az orvosok felől. Hátha találsz valaki lelkiismeretesebbet!

Sok puszi mindenkinek, szép hétvégét, Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

Üdv Zetus, és nagy gratula a kislegényhez :) Van már neve? A mázlisták, nekünk másfél évünkbe telt összehozni pöttömöt :( :)
Nálam a vizsgálatok: 12 hetes uh, AFP 17 hetesen, utána uh, és kedden megyek az AFP utáni második uh-ra. Aztán hónap végén újra az orvosomhoz. Hogy a nemrég beiktatott 4D UH-ról ne is beszéljek :)
Engem a dokim mindig megvizsgál, picurt is uh-gal, megnézi az előző leleteimet, felhomályosít dolgokról, türelmesen válaszolgat a kérdéseimre (a legostobábbakra is :wink: ), és mindig közli a következő aktuális vizsgálatot. Mondjuk én a magánrendelőjébe járok, de voltam már nála vizsgálaton a kórházban is - nem is egyszer -, és akkor is, pénz nélkül is ugyanolyan rendes volt. Szvsz nyugodt szívvel válts orvost.

Rena, édesek a ruhácskák :)

Voltam ma a Coraban, nagybevásárolni - egyedül :? , párom úszik a munkában -, titkon remélve, hogy ma beszerzek egy-két édibédi rucit is a kislányunknak 8) Hát azt hiszitek odafértem?! Egész délelőtt gyalogoltam, a Corában már a hasam is keményedett, szinte fájt, úgyhogy lemondtam a tolongásról... Nem is értem hogy gondoltam ezt a szombati babaruhás nézelődést/vásárolgatást... :roll:

üdv:
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Skat, örülök, hogy jobban vagytok :) Influenza? Vagy valami más van a levegőben?... Páromon is kitört tegnap valami nyavaja, remélem mi nem kapjuk el...azért ma is leküldök egy szép nagy citromot.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok lányok, ha hazaérkeztem anyuéktól, most már leszek újra!

Rakok fel pocis képet, a párom most csinálta! :)
Kép

Amúgy befejeztük a vásárlást, megvan mindenünk, az utazóágyat kivéve, úgyhogy ha apának lesz lelkiereje, holnap megcsináljuk a babasarkot a hálóban! :)

Remélem mindenki jól van!

Puszi

Elizabeth

Kép
elizabeth25
 
 


Eloszor is:koszonom a gyors valaszokat!! :) Ezeket olvasva biztos vagyok a dokivaltasban... mar csak egy normalisat kell talalnom!
Judit: en nagyon kislanyra keszultem, es azt is ereztem, hogy kislany lesz. Szoval amikor a szonografus neni mondta hogy fiu, eloszor el sem hittem. Aztan persze nagyon orultem neki. Legalabb lesz egy okos ugyes batyja a kislanyunknak majd, aki vigyaz ra...:)) Lanynevunk mar volt, de elraktarozzuk a jovendobeli huginak. Fiunevvel gondban vagyunk, pedig a ferjem nagyon fiut vart. De egyszeruen nem talalunk olyan nevet, ami mindkettonknek tetszene... :( Pedig mar 3szor vegigbongesztuk az Utonevkonyvet es semmi... ha valakinek van jo otlete, egy olyan nev, ami nem divatos, tomegnev, de a "meg elmegy" kategoria, akkor ne tartsa magaban! :)
zetus8
 
 


Sziasztok,

De jó sokat írtatok! Ezt már szeretem! :D
Mi jól vagyunk, Emese egyre erősebben jelzi ébrenléttel töltött idejét, és én persze nagyon élvezem! Imádom, ahogy mocorog odabent :D

Köszönöm a rucikkal kapcsolatos dicséreteket, szerintem is nagyon cukik :D

Pinter,
Hú, nagyon vagány Dominic, helyes kis lurkó!!! :D
Én is irigyellek, hogy Floridában vagy… :wink: Szerintem jó döntés volt, még akkor is, ha nagyon messze van a család. A jelenlegi itthoni helyzet úgyis aggasztó… :(

Fricky,
Úgy néz ki, hogy én is sok rucit kapok majd, bár úgy indult a dolog, hogy szinte sehonnan nem kapok semmit, de aztán úgy néz ki szinte alig kell venni majd valamit :D Persze ennek nagyon örülünk, hiszen így is még sok lesz a költeni való…

Balwin,
Nem semmi tömeg lehetett a corában. Mi szerencsére még csütin kimentünk, sejtve, hogy hétvégén ez lesz. És még így is magas volt a kismamik száma szerintem a megszokotthoz képest :D

Elizabeth,
Hú, nem semmi, hogy már majdnem mindent megvettetek. Mi még sehol nem tartunk a gyerekszobával sem, pedig azért eléggé rohan az idő…
Nagyon csini kismami vagy, látni, hogy milyen boldog vagy! :D

Rena,
Szépen gömbölyödik a pocid!!!! :D És milyen édik ezek a ruhácskák…

Zetus,
Üdvözlünk a csapatunkban :D Gratulálok a kisfiatokhoz! Amiatt ne aggódj, hogy nem nő a pocid, lehet, hogy másképp helyezkedik el a méhed, és ezért nem annyira feltűnő a növekedés. A végére hidd el, így is óriási lesz neked is :wink:
Nos..,, a dokidat szerintem azonnal cseréld le. Egyértelműen rossz a hozzáállása, ez így nulla. Én nem írom le, hogy milyen vizsgálatokon voltam eddig, mert ez neked nem mérvadó, mert mi lombikosok vagyunk :wink: , de ennél egyértelműen több kell! Pl. méhszáj állapota, és egyéb…

Zsuzsanna,
Nagyon gratulálok, hogy kisfiatok lesz! Szép nevet választottatok!

Skat,
Örülök, hogy már jobban vagytok!

Puszi mindenkinek!
Holnap dobok fel táblát, ha még valakinek valami eszébe jut, írja meg addig :D

Jó éjt!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Szia Zetus!
Látom Szent Imrés az UH leleted. Megkérdezhetem, hogy hogy hívják a dokidat?
Ha te kevesled amennyit foglalkozik veled, akkor persze próbálj másik orvost keresni, de huszonvalahány hetesen nem lesz könnyű jót találni.
Gondolom nem magánrendelésen voltál, hanem sztk-ban. A kötelező vizsgálatokon végülis átestél. Az AFP-t nem neki küldte ki a labor?

Én azt tanácsolnám, hogy puhatold ki, hogy van-e a dokinak magánrendelése, és menj el oda. Irj egy listát arról, amit meg szeretnél kérdezni, és tégy egy próbát. Nem minden doki szeret csak úgy beszélni, ez egyébként is a védőnők reszortja. (Az enyém legalábbis lyukat beszél a hasamba, de azért szeretem:o)

Hogy nem izgul a doki túlságosan miattad, annak az is lehet az oka, hogy fiatal vagy, egészséges, egyszerűen nem lehet baj. De ha kicsit fizetsz neki a magánrendelésen, akkor tuti gondoskodóbb lesz. Ilyen világot élünk sajnos.

Bár én még csak ma töltöttem a 18. hetet, de mivel ikreket várok, én is júni közepére vagyok hivatalos a Szent Imrébe. Lehet, hogy találkozunk is.

Csajok!
Valami akció van a Corában?

Puszi mindenkinek:
Kata

Kép
egok
 
 


Lanyok gyonyoruek a pocik! Csak amulok es bamulok! A kisbaba rucik is nagyon edesek!

Zetus:
Hat egy verkepet+vizeletet es egy hepatitis vizsgalatot kellett volna mar mindenkeppen csinalni. A vedonohoz mentel mar? Az afp hozza ment, vagy mar nalad van? Nekem meg rakszurest csinalt a doki az elso talalkozasunkkor es azota is nezett mehszajat.
Babucit mar erzed ficankolni?

Elizabeth:
Most ledobbentem, hogy nektek mar minden megvan! :shock: Nekem meg csak egy kis zokni es egy cumi meg a naszajandekba kapott legzesfigyeleo es babyphone van itthon. Mondjuk rucikat igertek, de evvel be is zarult a kor... Szoval nem is tudom, talan jo lenne ha osszeszednem magam kicsit. Valahogy ugy vagyok vele, hogy felek megvenni, mert aztan lehet kapnank kolcson... Meg valahol van bennem emg egy kis felsz is, hogy mi van ha... :oops: na meg persze meg csak marciusban meg majusban lesznek szupi baba borzek :wink:

balwin:
Vigyazzal magadra, nem szabad nagyon kifaradni! :( Nekem karacsony elott volt ilyen nagybevasarlos nap, tobb is... Na aztan jol le is betegedtem. :(

rena:
Nekem a hatam is zokott fajni, de a derekam az botranyosan neha :( Szerintem a mellem nagyon huzza a hatamat, hiaba minden szuper kismama melltarto. :( Nem tudom mit fogok csinalni, mert mar most elkepesztoen nehez es utban van. :( Szerintem mar 3 kosarmeretet nott es ugye amugy is nagy volt mar :( A 10-12 het kornyeken vettem egy F meretut, de mar az is necces :(
En is jarhatok tornazni. :P Mult heten beneztem a terhestornara es eppen papas torna volt. Nagyon izgi lesz! :) Jovo heten epp elmarad, de aztan minden heten egy alkalom.

baratodildi
 
 


Zsokuci, koszi a bokot, egyenlore meg csinos vagyok, talan! :) :( :) Viszont boldognak, tukerajosan nagyon boldog!
:lol:
Rolad pocikep?

Ildi, en nem vagyok babonas....ha baj tortenne, az akkor is megtortenik, ha aprilisban vasaroltunk volna be, es akkor is ha most...szoval en ugy allok hozza az elejetol fogva, hogy nem lesz semmi baj, es eddig nem is volt! :) A masik, hogy olyan jo akciok voltak es vannak most a Coraba, hogy vetek lett volna kihagyni....a masik, hogy talaltunk a neten egy bababoltot, ahol olyan akicoban voltak kisagyak meg minden....hogy ugyszinten minek vartunk volna....igy mondjuk fele annyibol bevasaroltunk, mintha normal esetben kellett volna megvenni mindent. A babakocsit meg a hordozot mar ket eve ujjonnan megkaptuk ajandekba a baratnomektol...ugyhogy arra abszolult nem volt gond, hala..., mert az lett volna igazan szep kiadas, de igy azt megusztuk! :) :lol:

Kép
elizabeth25
 
 


Ildi:
Hat vedononel mar voltam, es o nagyon aranyos volt, vervetelen is voltam, valamiert a haziorvoshoz kuldtek. Csakhogy nem hatarozta meg a vercsoportomat, meg egy csomo adat lemaradt rola (ezeket a vedono mondta, es o irta ossze, hogy mik hianyoznak). Ezert eleg hamar, a 16 heten "kiharcoltam" magamnak a masodik vervetelt, mert tudtam, hogy RH- vagyok, a ferjem meg RH+, es ha a baba is RH+ (valoszinuleg az), akkor ez gond lehet majd a masodik terhessegnel. (ezt is ugy inteztem el, hogy a Szent Imreben van egy nover ismerosom, aki a belgyogyaszaton dolgozik, es o vett le tolem vert.) Raadaskeppen az is kiderult a masodik vervetelen, hogy vmi anti-izet termel a verem, szoval megint kell majd mennem egy ujabb vervetelre, amit aztan elkuldenek az orszagos verellatoba, hogy megvizsgaljak, hogy mitol van. (en kozben kideritettem, hogy apukam "A-" mint en, es neki is van ilyen irregularis antitest-izeje, ami annyit jelent, hogy veratomlesztes eseten csak tesztelt "A-" vert kaphat, es errol papirja is van, amit mindig maganal kell hordania, szoval szerintem en is egy ilyet kapok majd. Az Afp eredmenyem a vedonohoz ment, hozza meg majd csak a vercukor-terheleses vizsgalat utan megyek, az meg meg 2 het. Mondjuk a 20 hetes ultrahangon mindent rendben talaltak, es allitolag az Afp-eredmeny is ok.
A 18. het elott ereztem mar kis "buborekokat", de a 18. heten mozdult meg eloszor erezhetoen a kis dragank, ugy, hogy a ferjem is erezte, amikor mutattam neki, nagyon nagy elmeny volt!! Nem rugott sokat, csak naponta 4-5-ot, de azok hatalmas rugasok voltak, es nagyon fura erzes volt, nem mondanam ra, hogy kellemetlen, mert nagyon orultem neki, hogy mozog, (addig is tudom, hogy el, es nincs semmi baja...:)), de mindenesetre egy uj, fura, ismeretlen erzes volt! :) Aztan ez abbamaradt, es a 20. het kornyeken kezdett el megint ficankolni, de korantsem olyan erosen, mint a 18. heten! Azota meg-megmozdul napkozben, de nem viszi tulzasba a mozgast, legalabbis en nem erzem olyan sokszor. De az apja mindenesetre nagyon buszke ra...:)

Egok:
Az a bajom a dokimmal, hogy szemelyesen csak egyszer talalkoztam vele, a 12. heten, akkor is kb. 1 percre, amig at nem kuldott ultrahangra. Szoval valoszinuleg fel sem ismerne, ha szembe mennek vele a folyoson... es az is "bosszant", hogy nekem nem lett volna ellenemre az, hogy a maganrendelesere jarjak (attol fuggetlenul, hogy en negyedeves vagyok az egyetemen, nappalin, es Piliscsabara jarok ki, tehat nem tudok mellette dolgozni, igy a ferjem fizetesebol elunk, tehat meg kell neznunk, hogy mire adunk ki, de a kis tunderunket nagyon vartuk/varjuk, es mindent megtennenk erte!) Szoval nekem nem lett volna azzal bajom, ha azt mondja, hogy jarjak a maganrendelesere, de mindig lerazott, amikor felhivtam, hogy na akkor beszeljunk mar kokretumokrol, vagy beszeljuk meg a tovabbiakat... tehat az eselyt sem adta meg. En meg sajnos nem vagyok az a tipus, aki odamegyek hozza, es megmondom neki, hogy: "ne haragudjon, de innentol kezdve inkabb a maganrendelesere jarnek", foleg, mivel szerintem azt sem tudna, hogy ki vagyok... Egyebkent Fulop Tamasnak hivjak, es ugy kerultem hozza, hogy a vedono ismerosom ajanlotta hogy milyen jo fej, o is nala szult. Na mindegy, az a legnagyobb baj, hogy en mar nem tudnek benne bizni... mert mi van, ha juniusig barmi tortenik, es tegyuk fel nem tudunk neki annyi penzt adni amennyit var vagy akar? Akkor nem veszi ki az esetleges varrataimat? Vagy ugyanugy nem foglalkozik velem, mint most, amikor nem fizetek neki?!?! :(
Egyebkent gratulalok az ikreidhez, biztos nagy elmeny lesz egyszerre ket baba!! :) En egyebkent iker vagyok, a noverem (akivel ketpetejuek vagyunk) 5 perccel idosebb nalam, es felelmetes, hogy mennyire kulonbozoek vagyunk "kivul-belul"! (mi 4-en vagyunk lanytestverek, es a 2 masik lanytesom sokkal jobban hasonlit ram pl. kulsore mint az ikertesom...:)) Neked egy-vagy ketpeteju ikreid lesznek? Pihenj nagyon sokat, es vigyazz magadra!! (remelem tenyleg talalkozunk a korhazban, az tok buli lenne! :)
zetus8
 
 


Vegigneztem a pocakos fotokat, es annyira jok!!! :) En is belelkesedtem, ugyhogy felrakok egyet, (uloset, mert ugy jobban latszik a pocakom!:)) ami 3 napja keszult a hugom szalagavatojan (ahol en mar nagyon faradt voltam, de ez a kepen is latszik a fejemen...:))
Kép
zetus8
 
 


Sziasztok!

Zetus neked is jó nagy már a pocid. Csinálj te is vonalzót, kattincs rá valamelyikünkére /amelyik tetszik/utánna megy magától.
Holnap kezdjük a 23 hetet, megy az idő. Kedden megyek a tanácsadóba biztos kapok megint a kilóim miatt.

Kép
rena12
 
 


Sziasztok Kismamik! :D

Dobok egy táblát:

Kép

A kérés a szokásos, ha valakinek valami nem stimmel, szóljon :wink:


Puszi!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Kepzeljetek jo huzos lesz a het....kedden de/t fogorvos, szerdan este haromnegyed 6 nogyogyasz es csutortok este 7 4D/s uh/ng. Ugyhogy elleszek, mint a befott! :)

Kép
elizabeth25
 
 


nem nagyon megy ez a vonalzo dolog... :( talan most? Es igeeeeen! Egy hos vagyok! :)

zetus8
 
 


Sziasztok!

Látom ma még senki sem jelentkezett. Ma vagyunk 23 hetesek hurrá. Lassan de mennek a hetek.

Kép
rena12
 
 


Sziasztok!

Zetus!
Üdv és gratula a kissráchoz :)
Dokival kapcs. csak megerősítem én is a többieket: sztem is váltsál. Ne azért legyen agy doki normális, mert magánrendelésre jár az ember.

Elizabeth!
Akkor ez a heted legalább gyorsan el fog telni, tényleg nem fogsz unatkozin.

Balwin, Petra!
Tábla szerint nektek holnap uh! Gyertek ám a beszámolóval!

Velünk semmi extra, jól vagyunk. Kismanó egyre többet mocorog, már nem csak kopogtat, hanem fészkelődik is. Apa sajnos még csak párszor tudta elcsípni, mert neki mindíg abbahagyja a mocorgást.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Az "agy doki", az "egy" akart lenni, bocsi.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!
Kepzeljetek csutortokon megyek terheleses vercukorra, es nagyon felek tole, mert meg az edessegeket sem szeretem, nemhogy ehgyomorra igyak tomeny cukoroldatot... :( Februar 19-en viszont megyek 4D uh-ra, azt nagyon varom!! Foleg mivel vegre a ferjem is el tud jonni velem a vizsgalatra! :)

zetus8
 
 


Sziasztok!

Zetus neked ilyen korán kell menni terheléses vércukorra nekem a 26 héten. Egyébként én se örülök neki mert én se vagyok az édességért de csak kibírjuk valahogy.

Kép
rena12
 
 


kiderult, hogy nem most csutortokon megyek, hanem majd a jovo heten.
egyebkent nekem a dokim nem mond semmit, hanem en tudom/hallom, hogy milyen kotelezo vizsgalatok vannak, es akkor en elintezem magamnak, hogy azokat megcsinaljak. Es hallottam, hogy a 24. het korul szoktak, szoval gondoltam elmegyek.

zetus8
 
 


Sziasztok!

Zsókuci - Szerdán megyek ultrahangra, remélem, megmutattják magukat a kökök, hogy fiúk, vagy lányok, vagy vegyespáros. Utána jövő hét hétfőn megyek nőgyógyászhoz. Más változat a táblázattal kapcsolatban nincsen.

Zetus - És keresed már az új orvost? Gyorsba bele kéne húzni, mert a dokik nem nagyon szeretnek az utolsó pillanatban senkit elvállalni, bár mindig van ügyeletes a korházban.:o)))))
Ha ragaszkodsz a szentimréhez, akkor itt:
http://imreszul.neologik.hu/
a munkatársakra kattintva látod, hogy kik vezetnek le szülést a kórházban.

Puszil mindenkit
Kata

Kép
egok
 
 


Kata: mar keresem a dokit, koszonom a netcimet! Lehet hogy meg a heten "letamadok" egy szulesznot, es megkerem, hogy legyen ott majd a szulesnel. Azt olvastam, hogy a Szent Imreben minden honap masodik csutortokon (tehat most heten) van a par szulesznovel ilyen kotetlen beszelgetes, szerintem elmegyek arra... az elobb neztem meg azon az oldalon amit adtal, hogy a jelenlegi dokim adjunktus, szoval lehet hogy nem lenne lelkes a doki, akit valasztanek... most epp ezen ragodom.

zetus8
 
 


Sziasztok!

Zetus, mi is hasonló cipőben jártunk, én kislányt, a párom kisfiút "várt". Végülis már kezdtem magam beleélni, hogy kisfiunk lesz, erre kiderült, hogy kislány :) Majd a következő kislegény lesz :)
És nem is kicsi a pocid :D

Ildi, amit meg kell csinálni, azt meg kell csinálni, de természetesen igyekszem vigyázni magunkra :) Egyébként ma vettem észre, hogy vannak - rendszeresnek mondható - keményedéseim, rögtön be is paráztam. Pont ma voltam terhesgondozáson, megkérdeztem a védőnőt a dologról, azt mondta napi 10 alatt még normális. Számolnám én, de nem mindig veszem észre - azért úgy gondolom nincs naponta 10x...

Babakelengye témához: irigykedem az adományokra :wink: Nekünk nulláról indul a dolog, bár a nagyszülőket ismerve így is annyi cucca lesz, mintha zsákszámra kaptuk volna ismerősöktől :lol: Egykék vagyunk, és kicsi lányunk első unoka mindkét oldalról, úgyhogy az öröm mellett még ott az újdonság varázsa is :)

Szonibaba, Apuci előtt a mi kicsink is szégyenlős, még csak nekem rugdal nagyokat, az apja keze alatt csak "láthatatlanul" mocorog...én érzem, ő nem.
Ok, majd beszámolok uh-ról - remélem most is minden rendben találtatik :)

Terheléses vércukor nekem is esedékes lassan, ma meg is kaptam a beutalót. A 24. hét környékén megcsináltatom. Asszem kb. két hét múlva.

Jó éjt, jó pihenést!
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Epp ma vagyok felidos, annyira klassz erzes! :)

zetus:
Szep a vonalzod es a pocid is mar meretes!
Egy fel citromot vigyel magadal a vizsgalatra, akkor sokkal ihatobb lesz a cukros oldat. Kicsit olyan, mint egy edes limonade. En is ugy tudom a 24. heten kene menni, nehogy tul koran legyen es utana ujbol csinaltassak veled! :wink:
A Szent Imre jo hely, nem is veletlen, hogy en is ott szulok majd remenyeim szerint... :wink: En is tervezem, hogy megyek majd a szulesznos talira, de lehet nem a mostanira, majd csak a jovo honapban, majd meglatom meg. En mar valasztottam szulesznot is. Pont tegnap kellet volna szuloszobat nezni menni, de sajnos nem jott ossze. :( Mondjuk meg szerencsere van idonk. :) Mondjuk keddenkent jarok tornazni (majd, mert most epp elmarad), meg van a szulesfelkesziti is utana. Azon is neha vannak dokik, akiket erdemes megismerni. Erre a felkeszitore nem jossz el?

Petra:
Drukkolok mara, majd gyere a hirekkel!

egok:
Drukkolok az uh-hoz holnap! Ket babanal biztos duplan izgi az egesz!

Babakelenyge:
Mi lehet, hogy kapunk, de azon filozom meddig varjak a lehet dolgokra? :? Vagyis ha elkezdek ezt-azt venni es utana meg kapnank, akkor uthetem a fejem a falba... A legvegen meg mar nem tudok es nem is nagyon akarok vasarolgatni jarni az tuti...

baratodildi
 
 


Babakelengye :oops: Bocsi, nem tudok irni, de ahogy igy visszaolvasom ma a fogalmazas sem az erossegem...mondjuk... :oops:

baratodildi
 
 


Ildi, lehet, hogy hulyeseg, de kikene puhatolozni, hogy mi az amire szamithattok, kapas :) ugyileg...es akkor nagyjabol fogod tudni, hogy mi az amit megkell venni! Szerintem legalabb is!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok lányok, megvolt a mai uh, minden rendben van pöttömmel, növöget szépen! :D BPD: 53mm, FL: 37mm. És most összeszorította a lábacskáit, valószínűleg úgy gondolja, egyszer már megkukkoltuk, legyen elég ennyi :wink: Némi üröm az örömben, hogy egyelőre harántfekvéses; mondjuk nem tudom jelent e ez valamit ebben a korban...
Ezt még egyik vizsgálaton sem mondták, de szinte biztos vagyok benne, hogy csúszunk majd a kiírt időponthoz képest: egyrészt, mert méretileg kisebb, mint a hasonló korú babák (átlagosan 3-5 nap difit mutatnak az uh-vizsgálatok), másrészt meg nekem hosszabb a ciklusom, mint az átlag. Meg a lányok egyébként is késnek 8)

Ildi, szerintem is az a legegyszerűbb, ha "mellékesen" rákérdezel, mire számíthattok, mert már szeretnétek elkezdeni a bespájzolást. Vagy felajánlás még nem is történt a lehetséges adományozók részéről? Hát ők mikor kezdtek gyűjtögetni?! :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hopsz :idea: , még egy kérdés: köldökzsinórvér levételén gondolkodik valaki?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: