Új privát üzeneted érkezett!

zsuzsi81: Az első szülésnél nem volt semmi extra, nem is igényeltem, csak hagyjanak békén ez volt minden vágyam. Lehet, hogy most is elhajtom a szülésznőt, hiába akar kence-ficézni.... nem tudom, de jó, hogy úgy állnak hozzá, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek azért, hogy szép élmény legyen a szülés és ez megnyugtat. Lányom nem lesz ott, mert szerintem nem neki való ez! Pici hozzá. Amúgy is nagyon elviselhetetlen vagyok ha fájdalom ér. Otthon ha belerúgot az asztal lábába és szitkozódom, lapít az egész család, tudják, hogy jobb ha hozzám sem szólnak és akkor minden oké, de ha neki állnak sajnálni, meg babusgatni attól iszonyatosan ideges leszek. Szóval jobb békén hagyni. Tudom, hogy ez nem valami pozitív dolog, de sajnos én ilyen vagyok. róbáltam már, de nem tudok rajta változtatni. A családom elfogadja ezt, és ez nagyon jó!!

Zsuzsi: nincs Lindánk, tudomásom szerint. Nincs róla képed? Tök érdekelne.

jövök még... munka van :cry:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Korena! :D

Jó munkát!
Valahogy én is úgy érzem, hogy nyugalmat szeretnék a szülésnél. Engem a sok ember kikészít ilyenkor, mert nem tudok magamra figyelni. Annak viszont nagyon örülök, hogy a férjem is bent lesz, rá mindennél nagyobb szükségem van.

Jól vagytok egyébként?
Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!
A később jövőknek egy pár szó magunkról:
32 éves vagyok, első gyerekeinket várjuk, akik inszeminációval jöttek össze, végzettségem szerint agrármérnök vagyok és tanár, illetve most járok matek szakra Nyíregyházára(most kezdem a második évet), veszélyeztett terhes vagyok, tehát állandóan itthon. A férjem 36 éves, szintén agrármérnök, mérlegképes könyvelő. Ő a helyi termelő szövetkezet gazdasági igazgatója. 6 évig én is ott dolgoztam ágazat vezetőként, és mellette tanítottam. Tavaly lehetőség nyílt arra, hogy átmenjek főállású tanárnak. Ennyit az előéletünkről. A babócáinkról: június elsején jött meg az utolsó menszim, 13.-án csinálták az inszeminációt, ekkor valószínűleg az egyik baba össze is jött, és a másik természetes úton másnap :oops: . Ugyanis ilyenkor azt mondják, hogy még otthon segítsen rá az ember. Hát, nekünk sikerült. A doki azt mondja, hogy így, nem teljesen egyidősek a babák, és persze nem is egypetéjűek. Március 8-ra vagyok kiírva, aztán persze majd meglátjuk. Miskolcon fogok szülni, mert onnan lakunk 40 km-re , egy ki faluban: Tiszakeszin.
Többieknek: köszi a sok aggódást! Még azt nem tudom, hogy a főiskolára járást hogyan fogom majd megoldani. Az a szerencsém, hogy egy félévben csak három konzultáció van. Minden hónapban egy. Ja! Még az UH-os témára visszatérve, nekem azt mondta a doki, hogy az első 12 hétben lehet csinálni hüvelyi UH-ot a többi hasi.
Enikő: örülök neki, hogy ilyen jól vagytok. Én is úgy gondolom, hogy a szülés intim dolog, és nem kell az egész családnak bennt lenni. Maximum a férjem, de lehet, hogy még Őt sem tudja majd az ember elviselni. Én is olyan vagyok ,mint Korena, hogy mikor felidegesítenek, inkább mindenki hagyjon békén, míg le nem nyugszom. Persze szüléskor ki tudja, hogy hogy viselkedünk majd.
Szép napot mindenkinek!! :D :D :D
kabócabobár
 
 

 
 

ann: Köszönöm a kérdésedet, minden rendben van nálunk. Mond csak nem érzel még semmit? Jaj a képeket megkaptam! Köszönöm!!!

Kabócaborgár: Leesett az állam amikor olvastalak, hogy másnap megfogant természetes úton a másik baba!!!! Elképesztő!!! És honnan tudta a doki, hogy az egy másik? Természetes úton fogsz szülni?
Én most halasztottam egy fél évet a főiskolán, mert pont vizsgaidőszakban fogok szülni, és akkor már nem akarok idegeskedni, meg utazgatni, két szigorlatom volna, és inkább toltam rajta.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Korena!

Mesz majd valamikor 4d-s UH-ra? Arra nagyon kivancsi leszek, de en csak decemberben fogok menni. Olvastam is valahol, hogy kb. 25 het utan erdemes. Tenyleg Eniko es Beuci nem voltak?

Kepzeljetek, tegnap mondtuk meg anyosomnak, hogy jon az unoka! A nyakamba ugrott es akkora nyalas csokot lenyomot, hogy utana szaladtam a furdoszobaba arcot mosni. :lol: A lanyatol mar van 2 unokaja, de azoknak nem orult annak idejen. Azt mondta a ferjem, hogy teljesen ki volt kelve magabol, mivel a lanya nem volt ferjnel, ugy szulte mind a ket gyereket. Anyosom nagyon vallasos, ugyhogy nala az ilyen elkepzelhetetlen.

Bekapok egy-ket falatot, aztan egy kicsit kiulok a kertbe. Sut a nap, ezt ki kell hasznalni!

KépKép
olive
 
 


Kaboca: mi akkor lelki rokonok vagyunk :lol: , leirom miert: En is matek szakra jartam a nyiregyhazi TK-ra (matek-angol pontosabban), 2 evig jartam oda, majd atjöttem ide a Grazi egyetemre, de a matek itt horror volt, mivel nem ertettem a magyarazatokat :evil: . Igy fel ev utan csak az angolt hagytam, abbol diplomaztam 1 honapja 8) . Egyebkent nyiregyhazi vagyok, a csalad meg most is ott el. Akkor val.szinüleg ismerem a tanaraidat :lol: . Rozi meg most is ott van? Ö egy öskövület. Annak idejen meg a ferjem is oda akart menni tesi-matek szakra, ö felveteliztette (vegül nem sikerült :? , de igy jobb is... egyebkent sosem talalkoztunk volna szerintem).
Hat en sem hallottam ilyet, hogy lehetseges igy ikreket varni! Es meg van köztük egy nap! Szenzacios... :D

Korena: hogy semmit nem erzek, az tulzas, de semmi ujat. Neha bekemenyedik a pocim, egy kicsit feszül, de ugy fajasaim nincsenek. Holnap megyünk CTG-re, kivancsi vagyok mit mond a doki. Na meg lehet hogy egy-ket csöpp magzatviz mar szivarog, de nem vagyok benne biztos. Holnap ezt is megkerdezem.

Olive: nem voltunk 4D-n, a ferjem nem nagyon van oda erte (szerinte csak penzkidobas, mert ugysem latni rendesen a babat). Ö inkabb az ELÖ talalkozasra var nagyon. Itt egyebkent nem olyan nagy divat mint Magyarorszagon, nem nagyon szoktam hallani hogy csinaltatnak. Igazabol annyi UH-n voltunk, hogy nem is ereztem a hianyat. Kepünk is van jo nehany. Ja, fel is teszek egyet ide (arckep). Sajnos a scanner nem valami jo, igy eleg nehez meglatni rajta a kismanot. Kép 31 hetes babaarc

Kép
Kép
ann77
 
 


Eniko, itt se nagy divat a 4D-s UH, mivel egy vagyonba kerul. Otthon tizedannyiba kerul, ugyhogy jobban megeri. En azert szeretnem nagyon, mivel itt alig csinalnak UH-t. Tudom, hogy nem kene annyit aggodnom, de azert 2 UH-t nagyon kevesnek talalok. Az egyik baratnom tavaly rakerdezett, hogy miert csak ilyen kevesszer van es azt mondtak neki, hogy regen itt is tobb volt, de tul sok a terhes no es nincs penze az egeszsegugynek. Mondjuk nem csodalom. Az azsiaiak es az afrikaiak rengeteg gyereket szulnek. Most meg mar a lengyelek is nagyon beindultak. Meseltem, hogy nalunk szinte tobb lengyellel lehet az utcan talalkozni, mint angollal? A ferjem mar kisebbsegnek erzi magat angolkent. Nemreg volt a helyi ujsagban, hogy az egyik helyi katolikus templomban januarban 50 lengyel keresztelo volt.

Egyebkent holnap du. megyek a vedonohoz. Megkerdezem mar tole, hogy itt Angliaban senki nem hallott arrol, meg a nogyogyasz se, hogy ilyen szemekkel, mint az enyem csak a csaszarral valo szules a javasolt? Ezek utan mar egyenesen felek az egesz szulestol. Mit tudhatnak ezek szakmailag, ha ilyen alap dolgokkal nincsenek tisztaban? Tudom, hogy nem kene allandoan ezen ragodnom, de egyre jobban felek, hogy mi lesz. En orulnek a legjobban, ha szulhetnek termeszetes uton, de ha egyszer kockazatos, akkor mit csinaljak? Persze felesleges ragodnom rajta, mert meg 1-szer talalkozom a dokival ( a 21. heten) es akkor majd eldol. Ha nem vallalja, akkor irany Magyarorszag. A ferjem igy is azt mondja, hogy jobb lenne, ha otthon szulnek, nem bizik meg az itteni orvosokban. Csak sajnos sokkal bonyolultabb, ha haza kell mennem szulni. Na, nem is farasztalak titeket tovabb ezzel.

Beuci, merre vagy?

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Eniko, az elobb elfelejtettem irni, hogy nagyon jok a fenykepek rolad, amiket mailben kuldtel. Vanessat viszont nem latom valami jol az UH-n. Nem jobb, ha e-mailben kuldod? Lehet, hogy tulsagosan tomoritve van, amikor ide letoltod es azert nem latszik jol.

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Megprobáltam képeket feltőlteni de nem akar sikerülni.Holnap majd elküldöm öket e-mailben.Egyébként olvasni olvaslak titeket de irni majd holnap lesz idöm.Sziasztok!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Örülük, Lányok, hogy ilyen jól beindultatok ti is! :)

Enikő: Neked kitartás, hisz már akármennyit is váratna magára a láynotok, annyi úgysem lesz, mit eddig! :D :D :D Jól vigyasztallak, mi? Szerintem nem szivárog a magzatvized, mert arra rájönnél, hogy nem ugyanolya, mint a többi. Ha meg szivárogna, akkor a legközelebbi cél a kórház kellene legyen. Szerintem inkább arról van szó, hogy ilyenkor sokkal nagyobb a hüvelyváladék mennyisége, esetleg folyósabb is lehet. A szülés beindulása előtti napon nekem is volt egy bőségesebb folyásom, és aztán ennek ürügyén mentem be, hogy megvizsgáljanak. :wink: De nem magzatvíz volt, talán csak a nyákdugó. Mlég most sem tudom pontosan, mi volt. Holnap azért miondenképpen kérdezz rá, mert ez, mondom, ha a magzatvíz lenne, akkor már régen nem otthon lenne a helyed.

KAbóca: Hát ez csodálatos! / évig próbálkoztok és nem sikerül, majd a mesterséges megtermékenyítés után rögtön összejön! :shock: :shock: Nem semmi, mondhatom! Szóval, akkor nektek tulajdonképpen nem is ikreitek, hanem egynapos korkülönbséggel születő egyszerű testvér-gyerekeitek lesznek! :) :lol: :lol: :lol: Na jó, ez azért túlzás, természetesen, de valóban, érdekes és csodálatos történet! :) A táblázatba beírtalak, most még az emailcímedre volna szükségem, és akkor már el is küldhetem neked.
Na meg még várok, hátha Ziti is leírja az adatait, és akkor egyszerre küldhetem mindkettőtöknek az adataival! :)

Olive: Nyugodtan írd csak le, ami bánt vagy ami félelmet kelt benned, ez a fórum éppen azért van, hoyg az ilyesmit másokkal is megosszuk, könnyítvén ezáltal magunkon, esetleg megnyugodván. Szerintem is várd meg, hoyg mit mond majd a dokid a 21. héten és annak függvényében dönts. De szerintem sem kellene belemenned a természetes szülésbe, ha ekkora kockázattal járhat. Neked azt a gyereket fel kell még nevelni, sőt tesókát is neki, úgyhogy nagyon kell vigyáznod magadra. Amikor eljön a szülés ideje a férjed nem tudna egy hosszabb szabadságot kivenni, amikor több hetet tölthetne veletek MAgyarországon addig, míg a babával hazautazhatnátok? Nem volna aki addigra átvenné az üzletet?

Korena: Szerintem mindenképpen ebben a változatban gondolkodj, ahogy elmesélted nemrég, aztán majd a helyszínen és az adott pillanatban eldől, hogy mennyire lehet alkalmazni a tervezett dolgokat. A férjed bent volt amikor Lili született?

Képzeljétek, én a hétvégén tudtam meg, hoyg itt is fogadhatsz magadnak szülésznőt, aki a kérdéses időben csakis veled foglalkozik, természetesen, ha nem éppen ügyeletes, de az ilyesmi is megoldható. Nos, akkor nincs szükség, hogy épp a dokidat hívd, mondjuk az éjszaka kellős közepén, és akkor tudod, hoyg a szülésznő biztosra ott lesz melletted. Ha a barátnőm, akitől ezt tudom, elégedett lesz vele, akkor a következő babánál talán én is megfogadom, annak függvényében, hoyg mit mond ez a doki, akihez most kezdtem járni, és aki a kórházban kezelt.

NA, jó éjt mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Olive: Tudtam, hogy sok külföldi van Angliaban most, de hogy ennyi a Lengyel, azt nem. Egyebkent itt is sok a külföldi de inkabb a volt Jugoszlavia utodallamaibol (bosnyak, szloven, horvath, szerb, stb.) Na meg sok a fekete menekült Afrikabol is. Meg a magyarokat szeretik a legjobban, lehet, hogy a Monarchia miatt :lol: . Egyebkent ha a ferjed is MO-ot javasolja, menj haza. Angliaban ugyis masnap hazaküldenek szüles utan, nem??? Persze, vard meg a 21. hetes UH-t, de nem maradj ha nem latsz mindent 100%-osan biztosnak.
Lehet hogy az UH kepet atküldöm, de nagyban szerintem meg rosszabbul latszik.

Beuci: varjuk mar a hozzaszolasaidat nagyon!!!!!!!!! Remelem jol vagy, mar te is nagyon a FINISH fele közeledsz. Nekem olyan gyorsan eltelt az idö eddig. Nektek nem???

Sedith: Jo hogy ilyen hüseges vagy, es mindig irsz nekünk.

:D :D :D :D :D Nem tudom, nekem mennyi idöm lesz Vanessa mellett, de szeretnek naponta egyszer azert bekukkantani. Egyebkent azt olvastam hogy lehet magzatvizszivargas, de az nem rossz. Nekem egyebkent vagy 2 csöpp valami volt, biztos hüvelyvaladek, csak en mar mindent tul komolyan veszek, lehet. Egyebkent folyasom sincs valami sok. Mindig figyelem, törtenik e valami.

Ma meg kitakaritottam a hütöt, szinte minden keszen van amit terveztem, es lassan mar nincs mit tenni, csak Vanessara varni. Persze, azert mindig talalok valamit, az atlag takaritas meg a fözes ugyis megvan. Holnap megyünk CTG-re este, meg biztos csinal meg egy UH-t a dokinö. Utana heten mar val.szinüleg a korhazba kell UH-ra menni. Nagyon kivancsi vagyok a holnapi vizsgalatra.

Jo ejt mindenkinek!
Puszi, Enikö

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Beneztem hogy mindenki egybe van-e de latom meg igen :lol: :lol:

Eniko: Koszi a mailt, es nagyon szep kismama vagy. Vanessa buszke lesz a mamajara :lol: :lol: Vigyazz magadra es kitartas, de ha mar nem birod tovabb kiprobalhatod a ricinus olajat, az nekem segitett :lol:

Olive: Koszi a kepeket. Szep helyen jartatok. Sajnalom hogy miomad van. Nekem is az volt es kepzeld el szules elott par nappal vettek eszre ( a tortenetemet leirtam ide azt hiszem te akkor nyaraltal, ha van kedved keresd vissza)

Beuci: Neked sincs sok hatra, meglatod milyen gyorsan telik az ido

Andrea,Peti,Szandi

Kép

Kép
andrea33
 
 


Sziasztok!

Andrea, köszi a biztatást. Ahogy közeledik a szülés már kezdek egyre jobban betojni. Szerintetek ez normális? Éjjel is olyan nyugtalanul aludtam, mindent összeálmodok (hogy a 19 hetes barátnőm megszült én meg még nem, stb.)
Valahogy úgy érzem, hogy csak néhány nap választ el (egy-kettő) de lehet hogy még 3 hetet várni kell. A vége tényleg ennyire bizonytalan? Remélem túlesek ezen az érzésen. Edith, kezdelek megérteni, miért kattantál be majdnem a végére.
Majd még jövök.
Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Enikő: Ne félj, az teljesen normális, hogy hülyeségeket álmodsz. Én anno elefánttemetőben is jártam terhesen. Persze álmomban. :lol: :lol: :lol:
Köszi, hogy megértesz, de gondolj arra, hogy te még CSAK alig léptél a 39. hétbe. Én ehhez képest még 3 hetet és 1 napot húztam. :roll: :roll: :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


olive: egyáltalán nem fárasztasz a szem problémáddal, teljesen érthető, hogy ez a legnagyobb problémád!! Nyugodtan add ki magadból!! Na meg nem lenne könnyű szülésed sem, ha félnél közben, hogy mi lesz a szemeddel...

Enikő: Annak idején Lilivel én is bementem a kórházba, hogy szivárog a magzatvizem szerintem. A doki azt mondta, hogy nem szivárog. De én aznap éjjel megszültem. Nem tudom van-e összefüggés....

Edith: Tudom, hogy a nyákdugónak távoznia kell szülés előtt, de én soha nem találkoztam vele. Az hogy néz ki? Milyen az?
Igen apás szülés volt. A férjem végülis "csak" mellettem ült, és később elvágta a köldökzsinort. De jó volt, hogy ott volt, és most is szeretném.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sedith: Igyekszem elterelni a figyelmemet, most is főznöm kellene, csakhogy az előbb keltem fel újra ugyanis visszafeküdtem aludni :D. Egyébként tudom hogy még van időm. Inkább ez a bizonytalanság az ami rossz...

Korena: Szerintem nekem nem magzatvíz volt, hanem valami enyhe folyás, na meg 2 csöpp az semmi. De azért megkérdezem ma a dokinőmet.

Kép
Kép
ann77
 
 


Korena: A nyákdugónak nem kell feltétlenül távoznia szülés előtt, van amikor csak szülés közben "megy el" a magzatvízzel együtt. Lehet ez is a szülés előjele, de a nyákdugó távozása és a tulajdonképpeni szülés között akár egy hét is eltelhet. Ha azonban rózsaszínes vagy véres, már be kell menni a kórházba, mert akkor már nincs sok idő hátra. állítólag egy kocsonyás valami, de én nem vagyok meggyőződve arról, hogy nekem az volt, mivel ami nálam volt az csak olyan folyásszerű volt. Igaz, hogy akkor egyszer bőségesebb, mint szokott, mert még meg is ijedtem, hogy mi folyt ki olyan hirtelen és annyi, de mégse vagyok benne biztos- mondom- hogy a nyákdugó volt. De akár az is lehetett, mert 2 napra rá szültem. És én nem véreztem mindaddig, amíg éreztem, hogy nyomnom kell. Akkor miután (talán) tágítottak egy picit, láttam, hogy véres lett a lepedőm. Addig semmi.
Úgyhogy az én szülésem az egyik lehető legnormálisabb mederben zajlott. És ennek ellenére nem is tartott olyan soká 7 és fél óra alatt megvolt Kriszta. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


sziasztok!Örüiök hogy ennyi mindenki itt van és mindenki jol van....Olyan jo ezt olvasni hogy én is a vége felé járok.remélem is hogy hamar elmegy az idö....Enikö ha esetleg benn lesz a Vanessa addig amig ki vagy iiva akkor be kell feküdnöd vagy ott hogyan megy ez???

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Sokszor olyan nehezen tudok belepni ebbe a forumba. A regibe mindig egybol sikerult. Nektek is szokott lenni ilyen?

Andrea, olvastam amit irtal a szulesedrol es az azt koveto par naprol, meg pont a nyaralasom elotti nap irtad. Viszont ha jol emlekszem neked cisztad volt, nem miomad. Lehet, hogy rosszul emlekszem. Elvileg a miomaval siman vegig lehet csinalni egy terhesseget, ha csak nem no meg tulzottan es esetleg utban lenne. A baratnomnek, aki tavaly nyaron szult, szinten volt miomaja es nem volt vele semmi problemaja, szules utan pedig visszahuzodott neki. Remelem, velem is igy lesz.

Eniko, ugy irigykedem, hogy te hamarosan a kezedben tarthatod Vanessat! :) Fel a fejjel es pihizzel sokat!

Edit, olyan jo, hogy ilyen surun be tudsz kukkantani hozzank es segiteni nekunk. Remelem Vanessa is jo kislany lesz es akkor Eniko is be tud majd nezni hozzank idonkent.

Beuci, mindjart nezem az e-maileimet, hatha elkuldted mar a kepeket.

Korena, te meddig szeretnel dolgozni? Mondjuk gondolom attol, fugg, mennyire birod majd. Az egyik baratnom 2 hettel a szules elott fejezte be, de volt olyan is, akinek 5 honaposan abba kellett hagynia. En szerencses vagyok, hogy itthon dolgozom, mert igy akkor dolgozom, amikor jol vagyok, ha rosszabbul vagyok, pihenek.

Majd keso du. vagy este jovok meg, hamarosan megyek a vedonohoz.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Edith: Azt hittem az tényleg olyan dugó forma... :oops: , és csak én nem vettem észre, hogy távozott belőlem egy ilyen.. na majd most figyelek :lol:

Olive: néha én is rettenetesen nehezen jutok be, meg olyan nagyon lassú. hogy mire betölt lefordulok a székről... nem merek semmit sem megnyitni közbe, nehogy lefagyjon.
December 31-ig terveztem a munkát szigorúan!!!! Na de hogy hogyan lesz, azt nem tudom. Most csütörtökön meg pénteken szabin leszek, mert úgy érzem pihennem kéne egy picit, mert szurkod nagyon ott lent. Ülő munkám van az igaz, de azért érzem, hogy nem bírom úgy a tempót mint régen. Mikor haza megyek olyan vagyok mint akit kifacsartak... szóval havonta csinálok majd ilyen hosszúhétvégét magamnak, talán az elég lesz...
Mi van az étvágyaddal meg a hányingerrel, rosszulléttel amióta újra otthon vagy?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Beuci: itt ugy megy, hogy ma es egy het mulva van CTG-m, utana kedden mar nem mivel hetrföre vagyunk kiirva. Ha tulhordom, 2 naponkent kell bemenni a korhazba magzatvizvizsgalatra, es attol függöen döl el bent kell-e maradni mennyire tiszta. Maximum 10 napot varnak az idöpont utan, majd beinditjak. Azert remelem erre nem kerül majd sor...

Olive: remelem en is hogy lesz idöm forumozni a kiscsaj mellett :)

Korena: Jol teszed hogy adsz magadnak egy kis feltöltödesi lehetöseget. Fontos nagyon, hiszen a babad is akkor kiegyensulyozott, ha te is pihent vagy.

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!
Enikő: kitartás, mi veled vagyunk!!! :D ( Én mátészalkai vagyok!)
Igen, Rozgonyi még mindig ott van. Sőt, Ő az évfolyam felelősünk. Nagyon kedveljük. Erre most, harmadik félévben, mikor jön az analízis szigorlat, elveszik tőlünk. Teljesen új tanárokat kaptunk.
Még én sem tudom, hogy hogyan tudjuk majd megoldani a következő félévet. Halasztani nem tudok hova, mert mi vagyunk az utolsó hagyományos évfolyam, az alattunk levők már az új képzési rendszer szerint kezdenek.
Olive: szerintem is gyertek inkább Mo-ra, csak ne feledkezz meg arról, hogy az utolsó pár hétben már nem engednek fel a repülőgépre! Senki nem vállal ekkora felelősséget.
Szisztok, később még benézek, csak most éppen autó vásárlásban vagyunk és mennem kell. :(
kabócabobár
 
 


ann: annak idején amikor Lilit vártam, volt bent egy csaj, aki túlhordta a babáját. Bent kellett feküdnie, és minden áldott nap magzatvíz vizsgálatot csináltak nála. Mondta, hogy nagyon rossz. Nem értem miért nem hagyják békén az ember lányát, ha jó a szívhangja a babának? Mi a fenének kell kínozni, meg megindítani, ha az a baba még nem akar jönni?

Kbócabogár: Én is halasztok egy félévet, ezzel át is csúszom az új rendszerbe, de nem érdekel, mert pont vizsgaidőszakban fogok szülni, én meg nem akarok azon idegeskedni .... júj az analízis szigorlathoz nagy kalappal!!!! Az nagyon gáz... annak már egyszer nekifutottam, de olyan jó lett, hogy megkértek, hogy ismételjem meg :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Olive: Lehet hogy en tudatlan vagyok e teren de ugy tudom a ciszta es a mioma ugyan az. Mindketo joindulatu daganat es folyadek van benne es vissza tud huzzodni. De lehet hogy tevedek, majd utanna nezek. Persze nem akartalak megijeszteni csak azt akartam mondani hogy velem is megtortent hogy nem vettek eszre pedid nem volt kicsi.

Andrea,Peti,Szandi

Kép

Kép
andrea33
 
 


Sziasztok!

Korena: köszi a bíztatást. Talán annyi szerencsém van, hogy a decemberi vizsgaidőszakot, ha minden igaz, még nyugodtan itthon tölthetem. Abban azért biztos vagyok, hogy a szigorlaton engem is vissza fognak tapsolni. Nem erősségem az analízis. Amúgy pedig a matekot szeretem. Tanítani is. ( Ez nem beteges, igaz?). Szerinted, hogy fogsz tudni átmenni a másik rendszerbe. Én ahogy nézem, teljesen más tárgyakat tanulnak, mint tavaly mi. Sok szerencsét hozzá!! :wink:
Ja, az e-mail címem: tamas.lajos@bicomix.hu.
Kellemes estét mindenkinek! :D
kabócabobár
 
 


Sziasztok Lanyok!

Ma voltam a vedononel, de hogy minek azt nem tudom. Az a lenyeg, hogy minden alkalommal kitoltson egy rublikat a papirjaimon. Kellett volna, hogy vegyen le tolem 4 kemcso vert, de nem ment neki. Ossze-vissza szurkalta mind a ket venamat es nem jott a ver, csak beverzett a karom, ugyhogy most gyonyoru kek-lila. Holnap reggel meg mehetek a korhazba, hogy ok is megprobaljak levenni a vert, mivel ma nem sikerult. Rakerdeztem, hogy lehet-e itt is Magne B6-ot szednem, mivel otthon a nogyogyaszom azt javasolta, hogy egy jo darabig szedjem. Kifogyoban van, gondoltam megkerdezem a vedonot, hogy itt lehet-e kapni. Erre azt mondta, hogy nem, esetleg kulon tudok venni B6 vitamint, de azt terhes noknek nem jo szedni. Kulonben is semmifele vitamint nem javasolnak a terhesseg alatt, csak folsavat az 1. harom honapban. Na, ehhez mit szoltok? En most mar aztan tenyleg kezdek kiakadni. Ha nem a sajat fulemmel hallanam ezt a sok zagyvasagot, amit itt osszehordanak, akkor talan el se hinnem. Es ezek utan csodalkozik, hogy magas a vernyomasom?! :evil: Most mar akkor felmegy a pumpam, ha csak az orvosi rendelo kozelebe megyek.

Lenne egy kerdesem. Itt nem kotelezo az AFP, de meg lehet csinaltatni. Anyukam azt mondta, hogy minden tesztet csinaltassak meg, meg ha nem kotelezo akkor is. Mar csak az a gondom, hogy ugy tudom otthon a 16. heten kell levenni a vert az AFP-hez. Javitsatok ki, ha nem igy van! En majdnem 18 hetes leszek, akkor, amikor le akarjak venni a vert. Ugy tudtam, hogy ha ilyen keson veszik le, akkor nem jo eredmenyt fog mutatni akkor is, ha minden rendben van. Ra is kerdeztem, erre azt mondtak, hogy a 20. hetig lehet levenni. :roll: En mar itt semmit sem ertek.

Andrea, a ciszta es a mioma nem ugyanaz. Ezt mar kinyomoztam. A cisztaban van folyadek, a miomaban nincs. Bar ettol meg nem sokkal jobb a mioma sem. :(

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive: Éppen itthon voltál amikor megjelent egy cikk "Angliában szültem" címmel az egyik kismamás lapban. Meg is dumáltuk a témát nagyjából. Már azon is el voltunk hülve, na de amit most írtál az elképesztő. Agyamat eldobom. Most is leírom, hogy össze tehetjük a két kezünket, hogy Magyarországon szülhetünk!
Olive én a te helyedben tuti haza jönnék, hogy nyugodt biztonságos szülésem lehessen....
Ja! A képeket megnéztem és csodálatosak. Én mindig is el akartam menni Sziciliába, s bár nem szeretem én sem a tengeri kütyüs tésztát és társait, azért mégis naaaaagyon szívesen elmennék. Ha jövőre nem is, de egyszer tuti :D

Jó éjszakát lányok!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Korena!

Olvastam a cikket, nekem is elkuldted e-mailben. Na, meg hallottam az itteni baratnoim szulestortenetet is. Az egyik, aki siman szult, nem is talalkozott az orvossal szules kozben. Vegig a szuleszno rendezte le az egeszet, meg a gatsebet is o varrta be. Anyukam azt mondta, hogy lehet, hogy akkor jobb is, ha az orvos nem avatkozik bele a szulesbe, valoszinuleg a szulesznonek nagyobb a tapasztalata, mint a dokinak. :)

Hat, igen, a magyar egeszsegugy magasan lekorozi az angolt. Ja, a ferjem megemlitette a vedononek, hogy meg a 4 centis miomamat se vettek eszre az ultrahangon, amit Magyarorszagon eszrevettek, pedig akkor meg csak szinte fele ekkora volt. Erre az volt a valasz, hogy valoszinuleg Magyarorszagon modernebb UH gepet hasznaltak. Mar csak rohogni tudok kinomban. Kivancsi vagyok, holnap a korhazban sikerul-e nekik vert venni tolem. Ha nem, megmondom nekik, hogy adjak ide azt a tut, majd beleszurom en sajat magamba! Ugy osszeszurkaltak ma a venaimat, hogy alig tudom kiegyenesiteni a karjaimat. Szinte le vannak zsibbadva.

Jo ejszakat mindenkinek!

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Kismamák!

Látom, majdnem mindenki itt van Ziti kivételével. Nem tudtok róla valamit?

Korena: nekem elment a nyákdugóm! Nem volt véres, olyan színě volt, mint a rendes folyásnak, csak kocsonyás volt, de majdhogynem szilárd. És jó sok, több részletben jött ki (bocs a részletezésért :oops: ) Utána még több napom volt a szülésig.
Én ha túlhordtam volna Alidát, akkor kb 10 napot vártak volna, de ha jól tudom, nem csináltak volna magzatvíz vizsgálatot, csak szívhangot és UH-t. Úgy tudom, hogy azért indítják meg a szülést, mert ha a méhlepény elöregszik, akkor már nem tudja ellátni a dolgát. Bár én ismerek valakit, akit az anyukája 1 hónappal :!: :!: :!: túlhordott és makkegészségesen született! :D
zsuzsi 81
 
 


Enikô:
kitartás, most már tényleg a végén vagy!! :lol: Alukálj nagyokat, amíg még lehet és PIHENJ SOKAT!! Ha jól érzékelem, nagyon jól vagy, Vanessa néha "kínoz", de különben nincsenek panaszaid, ugye? Én nagyon élveztem az utolsó napokat, mert szerencsére a csigalassúságomon kívül tényleg semmi bajom nem volt és egyáltalán nem voltam türelmetlen. Most már tényleg csak napok kérdése és a karjaidban tarthatod a kis Vanessát. Gondolom anyukád egybôl utazik, amint szülsz! :D

Olive: hát ez tényleg elképesztô, amit írsz az ottani ellátásról! :evil: Azért hogy még vért sem tudnak venni...
Ha adhatok tanácsot, szerintem nem csináltasd meg az AFP vizsgálatot! Ha kicsit késôbb veszik le, akkor már teljesen más az érték!!! A babázóból Rita és ha jól emlékszem Kati szenvedett emiatt egy csomót! Azt hitték, hogy valami baja van a babónak, pedig teljesen egészséges volt, csak éppen rosszkor csinálták a vizsgálatot. Nálunk is lehetett választani, hogy magcsinálják-e vagy sem, és az orvosom tanácsolta, hogy ne csináltassuk meg, mert az ember csak izgul miatta. Azt is mondta, hogy 35 év alatt nagyon-nagyon kicsi az esélye annak, hogy a baba Down-kórban szenvedne.

Kabóca: hát akkor van még elôtted egy s más, ha az egyetemet is be kell fejezned! Biztos vagyok benne, hogy meg lehet oldani, hogy kevesebbszer kelljen bejárnod, vagy egyáltalán ne és hogy hamar levizsgázhass. Vettetek autót?

Puszi:
zsuzsi 81
 
 


Olive: Őszinte részvétem az ottani ellátás miatt. Én nem Magyarországon élek, de Angliához képest még itt is kitűnő akkor az orvosi ellátás, terhesgondozás. Neke is voltak néha kellemetlenségeim a terhesség alatt (egyszer átszúrták a vénámat és 3 hétig fel volt dagadva, de akkor a dudor volt, mint egy jókora dió), de mégis az csak egy izolált eset volt.

Nem tudom, itt nem csinálják az AFP-t, de amiket én hallottam róla az csak arra jó, hogy az anyukákra frászt hozznak. Igen, Katinak jött ki rossz eredmény, de azért mert egyszerűen eltőntek a vérminták és aztán később még egyszer levették. Szegény még a magzatvízvizsgálatot is megcsinálta. Andrea is rossz eredményeket kapott, d eő nem ment bele a magzatvízvizsgálatba. És mindkettejüknek abszolút egészséges babáik vannak, látod? Szerintem, ha nem kötelező, akkor ne csináltasd meg, mert amilyen bódogtalanok ott, még képesek egy csomó hülyeséget rádzúdítani, ami miatt aztán fölöslegesen izgulsz néhány hetet, ami jól kihat a babócára is.
Ez az én meglátásom. De te döntesz úgyis. Én inkább javasolnám a TORCH-féle szerológiát (Toxoplazma, Rubeolis, Chlamidia, Herpes), ami sokkal fontosabb, mint az AFP. Ha nem is csinéltatod meg mindezeket, akkor legalább a Toxoplazmósist vizsgáltasd ki, mert mégis az a legfontosabb.
Remélem, hogy ma nem kínoznak meg!

Kabóca: Hát nem semmi időszak áll előtted, mindenesetre. Le a kalappal előtted, hogy végigcsinálod! Sikerült autót venni? Az nem is árt, hoyg majd ne kelljen buszoznod, ha valakihez el szeretnétek jutni! Meg aztán jönnek a hidegek és nem hiányzik a várakozás a megállókban. Mindenesetre én azt tudom javasolni (minden kismaminak, aki még télen is az lesz), hogy vigyázzatok a lábaitokra. Az legyen mindig jól "felöltöztetve", mert a lábtól nagyon hamar felfázol. Én szerencsére "csak" 2x voltam náthás a terhességem alatt, de múlt ősszel mégis volt egy erős felfázásom, vizeletfertőzésem. Pedig akkoriban még nem is voltak olyan hidegek. Aztán nem kellett nekem többször mondani a felöltözést.

Enikő: VAlóban szerencsés vagy, hogy ilyen jól bírod ezeket az utolsó n apokat is. Nekem ilyenkor már mindig megjelent valami új. Holy vérnyomás, hol gyomorsav, hol csípőfájdalom, hol a derekam, hol a hátam, és még sorolhatnám. Remélem, Vanessa nem várat annyit magára, mint Krisztababa! Valóban, lesz segítséged a szülés után? A férjednek jár szabadság (itt adnak 5 munkanapot)? Vagy tud kivenni napokat az évi szabijából?

Beuci: Na, tegnap sem írtál valami részletesen! Nem úgy volt, hogy mentek UH-ra? Mit mondtak? Láttátok a picúrt? Várunk!

Ziti. Valóban, merre vagy? Remélem, csak a pakolászással és ilyesmivel foglalkozol, nem azért hiányzol, mert a kórházban vagy! Tényleg, hogyan fogsz te majd értesíteni minket, ha szülsz? Olvastad, amiket az előzőekben írtaM? Van egy táblázatunk, ahová szívesen felírlak, ha elkldöd az adataidat: Életkor, lakhely, mensi és szülés várható időpontja, baba neme és neve, mailcím. Ha majd szülsz, pedig, akkor érdekelnének a baba születési adatai és néhány körülmény a szülésről. De ez majd csak utána.
Nagyon remélem, hoyg jól vagy!

Korena: Te is vigyázz magadra. Én is úgy akartam tavaly, hogy karácsonyig dolgozzak, de mivel november közepén az irodánk elköltözött egy oylan helyre, ahol a fűtést villanyrezsóval oldották meg, azt mondtam köszönö szépen, én nem kérek még egy vizeletfertőzést, ezért elmentem betegszabadságra. Január 1-től meg kivettem a szülési szabit, ami nálunk 126 nap, amiből 42 kell maradjon feltétlenül a szülés utánra. Na, velem Kriszta kibabrált, nem maradt 42, de utána még kaptam 1 hét beteget, és azután tértem át a gyermeknevelési szabira. Mindenesetre én azt ajánlom, hogy használd ki azt, ami jár neked, mert te és a baba egészsége mindennél fontosabb. én sem vagyok egy otthonülő típus, mégis jólesett, hogy az utolsó hónapokban már nem klellett dolgozni járnom. Így tudtam csak a családomra és a babára koncentrálni.

Kellemes napot mindenkinek. Itt olyan szürke az ég! VAlószínű eső lesz. igaz, már elég rég nem volt! Na, pá, mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jó reggelt lányok!

Megvagyunk egyben még, jól érzem magam, és egyelőre semmi tünet, dehát még van 12 napom... :D Nem akarom siettetni a dolgokat. A kislányunk úgyis akkor bújik ki amikor majd ő szeretne :D.
Tegnap voltunk CTG-n. Vanessa végig úgy mozgott és dübörgött hogy na. 2 hete alig mocorgott (biztosan aludt a Drága), 1 hete nagyon szépen ritmusosan 5 percenként bemozdult, de tegnap le sem lehetett állítani. Be is teszem a CTG leletet. A felső az Ő szívverése, ami a mozgást mutatja, az alsó az én fájásaim (NO COMMENT). Vagyis a nem fájásaim.
Megnézte a dokinő hogy zárt -e a méhszáj (nem volt valami kellemes), és teljesen zárt, Manóka jól érzi bent magát. 1 hét múlva újra kontroll, kíváncsi vagyok hogy mit alakul addig.

Kabóca: az anal szigorlat engem is jól megszenvedtetett, azt hiszem, visszatapsoltak. de aztán sikerült. Tényleg, van akkor új autó??? Azért mégis csak kellemesebb lesz így.

Olive: Nem is tudok mit hozzáfűzni ahhoz amit leírtál. Szomorú hogy ez a helyzet. Pedig azt hinné az ember, hogy mennyire jó ott az EÜ. AFP-t itt sem csinálnak már a nagy tévedési lehetőség miatt. Én azért remélem, hogy Vanessa is makkegészséges. Szerintem te se csináltasd meg velük, ha annyira balfékek hogy még a vénádat sem találják meg.

Zsuzsi: Köszi a bíztatást, nekem is szerencsére a csigalassúság a bajom, na meg néha egy kis savtúltengés. De nem vészes.

Sedith: Anyukám jön ha megszültem (apa hozza és a tesóm is eljön de ők mennek is néhány nap múlva haza) és itt lesz 1 hónapig segíteni. Az elején természetesen a férjem is itt lesz, és ha anya elmegy marad még 2 hétig itthon. Így teljesen el leszek látva, aminek nagyon örülök. Sajnos itt csak 1 nap szabit adnak a férjnek ha megszül az asszony, és azt is csak akkor, ha munkanapon szül (tehát ha hétvégén, akkor nem jár semmi :? ). Így mondta Tibi nekem, hogy igyekezzek hétközben szülni :), én meg erre azt mondtam, hogy akkor szóljon a ksilányának, mikor kell kibújni. Na majd kiderül...

Szép napot nektek! Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Ja, a CTG lemaradt... itt megy Kép

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!
Hát Enikö ezen tényleg még egy pici fájásgörbe sincsen...Nagyon tetszhet ottbenn a kis Vanessának.De ez nem is baj.
Edit te nem is irtál semmit a Krisztáról mostanában.....Gondolod a naplóját elég megnézni..Ne is beszélj a megfázásrólén most jól benne vagyok...Életemben talán kétszer ha voltam most bezzeg elö kellett jönnie.
Voltam ultrahangon azt hittem irtam róla.Most is mondta a dokim hogy nagy baba lesz éshogy nagyon valoszinü hogy elöbb meglesz.A halántékcsontjai között a távolság 8cm a combcsonthosza meg 6cm.És már megfordult.Pedig azt mondták hogy azt biztos észre fogom majd venni merrt az nagyon intenziv mozgás.Nekem még sem tünt fel.Én kinek szóljak ha majd eljön az idö????
Olive:szerintem is felesleges elmenned az Afp vizsgálatra.Ha valami gond lenne az ultrahang biztos kimutatná.De egyébként nekem 15 hetesen csinálták meg de 2 barátnömnek 18 hetesen és nekik be is kellett feküdniük mert rossz értéket mutatott ami ugye mint késöbb kiderült csakis azért volt mert annyi hetesen csinálták meg nekik.Ha én válasthattam volna nem valószinü hogy megcsináltattam volna.

A vérvételröl inkább ne is beszéljünk nekem az AFP-én nézett ki ugy a kezem mint akit ősszevertek.Az elsö növér 4szer bökött meg és nem sikerült neki a másik növérnek másodszorra sikerült nagy nehezen.
De most megyek majd kedden én is az utolsó vérvételre amin a toxoplazmát ellenörtzik meg az ellenanyagot.
Zitivel tényleg mi lehet?Nemtudom miért nem jelentkezik lehet hogy már megvana babocája?Jaj de kiváncsi vagyok.Remélemjelentkezik.

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Tul vagyok a mai vervetelen. Meg jo, hogy jott velem a ferjem a korhazba, mert en meg nem talaltam volna a labort egyedul. Ez a korhaz rosszabb, mint egy labirintus. Most sikerult levenniuk a vert, azt viszont nem igazan elveztem, amikor kereste a venamat es elkezdte nyomkodni a mar kek-lila szinekben pompazo tegnapi atszurt venat. Szerencsere megsem abbol vette le a vert es ugy tunik nem is lilultam be.

Kozben beszeltem egy otthoni baratnommel, aki az iden tavasszal szult es mondta, hogy szerinte ez nem AFP, amit nalunk csinalnak, hanem egy masfajta vervizsgalat, ami szinten a down-kort es a gerinc rendelenesseget mutatja ki. Neki rossz lett tavaly az AFP-je es elment Pesten az Istenhegyi uti klinikara, ahol csinalnak az AFP-nel modernebb vervizsgalatot. Azt mondja, hogy azt lehet kesobb is, mint a 16. het. Szoval, remelhetoleg akkor errol van szo, nem az AFP-rol.

Hallom mekkora felfordulas van otthon. Meg itt az angol tv-ben is mutattak. A ferjem nezte a hireket es kiabalt, hogy szaladjak gyorsan, Magyarorszagot mutatjak. Szegeny anyukamat mindig leintem, amikor elkezdi nekem magyarazni a politikat. A ferjem mindig azt mondja, hogy egy politikus akkor hazudik, amikor kinyitja a szajat. :lol: Van eleg bajom a politika nelkul is, azert nem szoktam vele foglalkozni, most viszont majd azert megkeresem a neten, hogy pontosan mi tortent. Paran ugyan mar elmeseltek nekem, de ugye mindenki a maga szemszogebol adja elo a dolgokat, ugyhogy meg mindig nem tudom pontosan, hogy tortent. Meg itt Londonban is a Magyar Nagykovetseg ele szerveznek tuntetest. Azert ezt egy kicsit mar tulzasnak tartom, nem kene tovabb rombolni kulfoldon a Magyarorszagrol alkotott kepet. Eppen eleg, hogy ilyen botrannyal kerulunk bele a hirekbe. Na, mindegy, tema lezarva, mi inkabb babazzunk. :)

Ma is megsetaltattam a ferjemet, bar nagyon nem volt inyere. Hozza van nove a kocsijahoz. A kifogas mindig az, hogy neki nincs ideje ilyenekre. Megkerdeztem tole, hogy akkor a gyerekre hogy lesz ideje? Erre nem tudott mit lepni, inkabb abbahagyta nyafogast es jott velem setalni. :lol:

Eniko, ugy latom Vanessa nem fogja elkapkodni a dolgokat, de legalabb van meg idod egy kicsit pihenni. Rad is fer a vizsgak utan. Bar a kepeken egyaltalan nem nezel ki nyuzottnak, nagyon csini kismama vagy. Az jo, hogy anyukad tud majd segiteni szules utan. Az enyem is megigerte, de nem tudom, mennyire fog tudni segiteni, mert fozni pl. nem nagyon tud. Nalunk apukam a szakacs. :) O viszont nem hiszem, hogy 1 hetnel tobbre el tudna szabadulni a munkaja miatt.

Zsuzsi, orulok, hogy te is be tudsz hozzank nezni. Ti meg nem voltatok otthon, amiota Alida megszuletett, ugye? Ha jol emlekszem a hugod volt nalatok latogatoban. Alida milyen allampolgar? En azt szeretnem, ha a babocank kettos allampolgar lenne. Viszont otthon csak templomi eskuvonk volt, ugyhogy a hazassagunk otthon be sincs anyakonyvezve, azt is el kene mar inteznem, csak annyi utanajaras az is. Persze, ha otthon szulnek, akkor automatikusan magyar allampolgar lenne, az angol allampolgarsagert kellene folyamodni. Ha meg itt szuletik, pont forditva lenne.

Lassan befejezem, mert a vegen meg megdontom Edith rekordjait a hozzaszolasok hosszusaga teren. :lol:

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Csajok!

Olive: köszi a bokokat :) Azert igyekszem csini kismama lenni meg igy a vegen is. Bar sokszor mar nem könnyü mert nem tudom, mit huzzak magamra. :shock:
Itt is a TV meg az ujsag tele van a magyar helyzettel. En sem nagyon tudom mi törtent de egyes szakertök itt tamogatjak a Gyurcsanyt es az intezkedeseit, mert szerintük a megszoritasok utan lehet jobb a helyzet 2009-töl, ugyanis eddig senki sem mert hozzanyulni egyes dolgokhoz. En nem ertek hozza, ez nem az en velemenyem, csak leirtam.

Megyünk moziba nemsokara, megnezzük azt a filmet a Jennifer Anistonnal meg az uj pasijaval. Nem tudom hogy nevezik magyarul (itt termeszetesen nemet cime van). Gondoltuk, meg kikapcsolodunk, amig lehet. Megyek is keszülni mert nemsokara indulunk.
Szep estet, puszika.
Enikö

Kép
Kép
ann77
 
 


Na, hol vannak az ejszakai baglyok? Vagy meg koran van?

Eniko, jo volt a film? Mi mar nagyon regen voltunk moziban, lehet, hogy nekunk is el kene mennunk.

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Enikô: MOZIIIIIIIIII!!!! De régen voltam, pedig nagyon szeretek moziba menni! Mostanában DVD-t nézünk itthon néha :?
Nekem is úgy volt a végén, hogy már szinte semmi ruha nem jöt fel rám, kivéve egy bô nyári ruhát, ami viszont nem pamutból volt és a hasam olyan iszonyatosan viszketett tôle, hogy azt meg azért nem tudtam hordani :lol:

A HírTV oldalán (www.hirtv.hu) meg lehet hallgatni Gy beszédét, azt hiszem az a leghitelesebb.

Olive: nagyon jól teszed, vidd is sétálni a párod! :D Ô ugye angol állampolgár?
Mi nem voltunk még otthon Alidával, majd jövô májusban megyünk, akkor már 1 éves lesz. Kettôs állampolgár lett, biztos a ti babátok is az lesz majd.
Most mennem kell, folytatom még!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!

Vacakolt a net, ezért nem tudtam eddig írni. Enikő, remélem jó volt a mozi. Köszi a kérdést, úgy néz ki, hogy egy peugeot 307-es lesz a szerencsés kiválasztott. Elég nagy ahhoz, hogy két gyerekülés közé, még akár én is be tudjak ülni. A csomagtartója is jó nagy, tehát az ikerbabakocsi sem fog problémát jelenteni. :)
Holnap délelőtt megyünk Miskolcra 16 hetes UH-ra, meg toxoplazmózis eredményre. Remélem minden rendben lesz. ( Ma vagyunk 16 hetesek :D ). Hétvégén szüreti felvonulás lesz nálunk és eljönnek a barátaink is. Elkezdjük a gyerekszoba kialakítását.
Olive, képzeld el, én sem tudom kirobbantani a férjem. Ő mindig mondja nekem, hogy menjek sétálni, amit én meg is teszek napközben, de mikor hétvégén vagy este mondom, hogy menjünk most együtt, Ő állandóan kifogásokat keres, és talál. Jövő héten én is megyek vérvételre, az AFP vizsgálat miatt. Látom sanyarú sorsomat, mivel a legtöbben nem veszik figyelembe, hogy ikreket várunk, és biztos magas lesz az eredmény. Úgyhogy gondolom, mire kibogozom, el fog telni egy kis idő. Persze az a legegyszerűbb megoldás, hogy a vérvételkor a papíromra iratom, hogy "ikres". Még meglátjuk.
Beuci21, tényleg jó nagy babád lesz!! :) Ezek a méretek!
Bár szerintem tényleg mindannyian úgy vagyunk, hogy csak egészséges legyen!!!

Na szaisztok!
Puszi mindenkinek
kabócabobár
 
 


Sziasztok!

Végre megint köztetek! :) Több napig nem volt itthon internet, aztán tv sem, teljesen el voltam vágva a külvilágtól..
Még egyben vagyunk, köszi az aggódást! Szerdán voltam CTG-n, meg a dokim is megvizsgált, fájás semmi, de a dokim azt mondta, hogy 1 cm-re nyitva van a méhszájam, úgyhogy lehet, hogy előbb jön a baba, nem vár okt. 2.-ig.. Mondtam, hogy semmi fájást nem éreztem, hogy lehet 1 cm-re nyitva??
Azon a napon volt a nagy csetepaté a Blahán amikor mentem a dokihoz, vagyis én reggel 7-re mentem, addigra már eltakarították a koszt, stb.-t.. A kórház ott van a Blahánál, és mondta a dokim, aki aznap éjjel ügyeletes volt, hogy be kellett csukni az ablakokat, mert beszállt a könnygáz. :shock:
Edith, küldöm az adataimat!

Puszi mindenkinek!

Kép
ziti
 
 


Ja, az értesítés!
A férjem majd ide ír, ha megszületett a Kisfiúnk, utána ha hazajöttem, akkor majd én is írok részletesebben!

Kép
ziti
 
 


Sziasztok!

Jó volt a film, babóca ugrált a hangosabb jeleneteknél. Pedig nem valami akciófilmet néztünk. Sajnáltam is szegényt, a hasamra tettem a pulcsimat hogy tompítsa a hangot...

Ziti: Már azt hittük megszültél :wink: . Mi kedden voltunk CTG-n, teljesen zárt vagyok, bár ma lent eléggé húzódott meg olyan furcsákat éreztem. Egyébként csak 1 nap van köztünk, de ha te már 1 cm-re nyitva vagy, biztosan hamarabb megszülsz. Már én is egyre izgatottabb vagyok :!:

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok Lanyok!

Kepzeljetek, ma melegebb volt itt Angliaban, mint a nyaralaskor Szardinian. Kiultem egy kicsit a kertbe napozni, de csak fel oraig birtam, annyira meleg volt. Aztan segitettem a ferjemnek a szamitogepen, de kikotottem, hogy csak akkor segitek, ha o meg segit nekem takaritani. Ot az sem erdekli, ha bokaig gazolunk a mocsokban. Egyszer meg mielott hazasok voltunk, volt 2 angol lany alberloje. Na, azok aztan nem takaritottak. Sot mosogatni is csak akkor tudtak, amikor mar nem volt mibol enni. Szoval, a ferjem hozza van szokva a koszhoz. Csak engem idegesit borzasztoan. Eddig meg nem voltam takaritos allapotban. Ugy erzem, ma volt az elso nap, amikor kepes vagyok ra. Most leultem nehany percre pihenni, aztan folytatom en is.

Tegnap viszont nem voltam a legjobb formaban. Reggel is meg este is hanytam. Az esti az borzalmas volt. 10 percet kuporogtam a Wc felett es csak a gorcsok jottek, a kaja nem akart. Vegul megkonnyebbultem. Aztan bevagtam egy jegkremet es lefekudtem. :)

Ugy irigyellek titeket csajok, mamint azokat, akik otthon elnek! Itt a szolo szezon es ugy ennek jo kis magyar szolot. Itt csak azt az agyon tenyesztett iszonyuan edes mag nelkuli valtozatot lehet kapni. Eloszor is nem tudok belole csak keveset enni, mert annyira edes, meg nem ertem, hogy mi a lenyege, mivel pont a szolomagban van egy csomo ertekes asvanyi anyag es vitamin.

Na, megyek folytatom a takaritast, aztan kesobb meg jon az egyik baratnom.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!Hova lettetek???Olive sajnálom hogy nem akar rendbe jönni a gyomrod de talán most már nem sokáig lesz hányingered...A szöllö tényleg finom de most itthon is olyan éretlen annyira ennék én is de nagyon savanyu.
Ziti örülök hogy visszatértél hozzánk már tényleg azt hittük meg van a babocád.Az hogyan lehet hogy nem is érezted hogy kitágultál?De ez nem gond ugye?Akkor tényleg lehet hogy elöbb kijön a babád.
Kaboca mi volt az ultrahangon meg az eredménnyel remélem minden oké volt.Irj ám ha hazaértél.
Enikö nem a Szakits ha birsz! cimü filmet néztétek meg az is Jenifer Anistonos és én is azt néztem 2 hete meg.Biztos fura volt vanessának hogy mik ezek a hangos hangok...


Itt is lesz szüreti felvonulás amiröl megint csak az jut eszembe hogy nem lovagolhatok. :x
Remélem itrtok még ma ........

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Az egy centi kinyílás nem jelent semmit, legalábbis, ha azonkívül semmi más jele nincs a szülésnek! Sokan egész terhességük alatt ki vannak ennyire nyílva, természetesen fokozottabban kell figyeljenek arra, hogy mit csinálnak, cipelnek, de emellett simán ki lehet hordani a babát. És azt sem érzed (legalábbis és semmit sem éreztem) amikor 8 centire vagy nyitva, nemhogy az 1 centit érezzed! Szóval nyugalom, lányok. :) Ziti, nyugodtan kivárhatja a babócád még így is az okt. 2-át. Az adataidat megkaptam, este küldöm a táblázatot! :)


kellemes napot mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Beuci!

Mar tobbszor bekukkantottam ma, de lattam, hogy senki sem irt meg. Meg is lepodtem, mert ilyenkor mar sokan szoktak jelentkezni.

Nalunk amilyen szep ido volt tegnap, ma olyan vacak. Be van borulva es allandoan esik. :(

Este megyunk egy partiba. A ferjem konyvelojenek a csaladjaval nagyon joban vagyunk es a csajszi ferje most lesz 50 eves, raadasul most megy nyugdijba, ugyhogy ennek oromere rendeznek egy partit. Rendor volt a ficko, igy korkedvezmennyel nyugdijba mehet. Nagyon jo fej csalad, meg sajat zenekaruk is van.

Tegnap volt az elso nap, hogy normalis kajat foztem. Eddig csupa ilyen felkesz eteleket ettunk, mert keptelen voltam tobb mint negyed oraig ott allni a tuzhely mellett. Tejfolos krumplifozeleket foztem sult virslivel. Nagyon jol esett. Azt hiszem a ferjemnek is, mivel 3 tanyerral evett. Azt hittem, hogy majd jut mara is belole, de a draga gondoskodott rola, hogy elfogyjon. En meg angol emberben ilyen jo etvagyut, mint az en ferjem sose lattam. :lol: Az angol ferfiak altalaban kevesebbet esznek, mint a magyar nok es raadasul altalaban valogatosak is. Az en ferjem szerencsere mindent megeszik. Egyedul a grizes teszta nem izlik neki. Azt mondja, olyan, mintha megszortam volna homokkal. :lol: A kolbaszt bezzeg tomi magaba. A hurkat meg egyenesen imadja. Tavaly meg a disznotoron is reszt vett, nagy elvezettel toltotte a hurkat es a kolbaszt. Az se zavarta, hogy senki nem beszelt angolul. Vicces volt, amikor enekeltek. A ferjem ugyanazt a dalt angolul, a tobbiek magyarul enekeltek. :lol:

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Edith!

Mar regen kukkantottam bele az albumotokba. Most megtettem. Gyonyoru volt Kriszta a keresztelojen. Tisztara, mint egy kis angyalka. :) Az meg nagyon jo erzes lehetett, hogy a sajat nagyapja keresztelhette meg.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok lányok!
Ziti és Enikő fej-fej melletti versenye nagyon izgalmas. Nagyon szurkolok értetek. Alig várom a nagy hírt!!!

Olive: Már azt hittem elmúlt a hányingeres korszakod! Te szegény.
Jókat nevettem a disznóvágásos történeteden! :lol:

Én most az érzelmi hullámhegy-hullámvölgyem csúcsán vagyok, napok óta tök fel vagyok dobódva. A hasam viszont nagyon szúrkod. Tegnap alig bírtam felkelni a kanapéról, úgy sajgott az alsó felem. Pihenni akartam, de mégis bejöttem dolgozni, mert nagyon sok munkám van. Rohangálok mint pók a falon egész nap. Azt hiszem itt az ideje lassítani, mert nem akarok idő elött megszülni.
A hasam hatalmasat nőt az elmúlt napokban. Teszek is fel képet nektek. Ha hazamegyek megkérem apát, hogy kapjon le. :lol:
Végre már mindenkinek mondhatom, hogy félidős vagyok.. olyan jó kimondani.. :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Korena!

Latom, jo elfoglalt vagy. Akkor ezert nem irsz surun. Arra szeretnelek kerni, hogyha mar ugyis raksz fel uj kepet magadrol az albumba, vedd mar le legyszi a picurkam UH kepet! Nem lehet kivenni rendesen ugyse, meg ugyis elkuldtem mar mindenkinek e-mailben. Igy meg csak feleslegesen foglalja a helyet az albumban. Koszi szepen. Varom a kepet a pocidrol! Azert legalabb a hetvegen pihizzel majd!

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Ziti: te is ok.2 -re vagy kiirva? En is. En meg azt hittem, te 1 nappal hamarabb... Na mostmar tenyleg kivancsi vagyok, kinek lesz meg hamarabb baboca :wink: .

Jol vagyunk egyebkent, most nem tudok irni de holnap majd jövök. Szep hetveget!
Puszi, Enikö

Kép
Kép
ann77
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: