Új privát üzeneted érkezett!

Barbamami, köszi, hogy befogadtál, nagyon jól esik. :P Kép Főleg az, hogy nem nézel, néztek komplett hülyének a témában, mint sokan mások. 8) Én is nagyon féltem a harmadik szülésemtől, de csak belevágtunk, ha gondolod közkinccsé teszem itt a szüléstörténetemet. Amúgy annyira szép és kevésbé fájdalmas volt, hogy többek között ezért is vállalnám a következőt. :lol:
Amúgy, hogy még tetézzem szeptembertől fősulira járok, Kecskenétre, óvónéni leszek, ha sikerül. :?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi,én azért szeretem ezt a topicot,mert ritka normális csajok vannak itt. Írok privit,mert nem akarok untatni senkit.. :oops:
Egyébként én óvó- és tanítónéni vagyok :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Igen, a hrsz-eket olvasva én is ezt szűrtem le, hogy itt mindenki olyan normálisan gondolkodik. :P ü Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Halihóóóóóóóóóóó!

Hallatom kicsit a hangom... már amennyit Mesi engedi... jaj... ne már kiabál... de nem úsztok meg lányok... visszajövök!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala, most látom csak, hogy majdnem egyszerre regisztráltunk a babaneten és te sem spórolsz a hozzászólásokkal! :lol: Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi!
Köszönöm a hozzászólásodat. Rám nagyon pozitívan hatott, amit leírtál a gyermekvállalásról, és azt hiszem ezek után jól döntöttünk a babó ügyében.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok.

Én már sajna nem való vagyok ide de sajnos nincsen olyan topik ami az 5 gyerekeseknek lenne. Nektek meg jó babavárást és pontosa én is így gondolkodok mit ti. Nekem azért hála állambácsinak kijártam egy lakást. Ugyan szegények vagyunk de a gyerekeim nem nélkülöznek és az az igasság hogy most hajtunk a kislányra. Nagyon sokan totál idiótának tartanak e miatt. Én meg őket hülyézem le.
El kell fogadniuk hogy én a gyerekeimért élek már és én velük vagyok boldog és igen ha kell válallok még kettőt e mellé a 4 mellé.
Puszi sok sikert nektek.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Zsuzsa, kicsit visszaolvastam a hozzászólásaidat és meg is könnyeztem azt a lelki bizonytalanságot és tépelődést, majd a boldog elfogadást amit kiolvastam a soraidból.

Nagyon jól döntöttél, döntöttetek!
Kép
Majd mi is támogatunk itt téged lelkileg egy kicsit! Ugye csajok!?

Harivera, téged már ismerlek, vagyis olvastam hozzászólásaidat az egyik topikban. :lol:
Szerintem nem vagy komplett idióta, hogy szeretnél még egy kisbabát!
Ha jól látom a témán dolgoztok, remélem sikerülni fog a kiscsajszi! :lol: Te is olyan nagyon anyucika vagy, mint mi itt mindannyian.
Gondolom te sem vagy az a kesergős fajta, hogy nagy a család de támogatás semmi. Azt írtad, hogy kijártad a lakást, ügyi vagy, ebből is látszik, hogy nem vagy elveszett. :P Azzal meg ne törődjél, hogy mások mit mondanak, a lényeg, hogy nagyon szereted a gyerekeidet, ők is téged és mindent megpróbálsz megadni nekik, amire szükségük van. A legjobb szeretni és szeretve lenni!

Na most megyek, szopizás van, a legkisebb is felkelt!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Kicsit nem figyelek és máris teleírtok egy oldalt! :shock: :lol:

Nem is tudom hol kezdjem....Az én dokim pont ellenkezője annak amit Ildi írt. Mindig azt kérdezi, mikor szülünk legközelebb. Még a harmadik fiunk után is nagy biztonsággal válaszoltam neki, hogy legkorábban két év múlva. Az ugye így is lett, de most csak annyit tudtam mondani hogy legutolsó időpont 2009.

Ildi! Nem tudom mit értesz az alatt, hogy "anyucikás" de ha engem látnál-ismernél lehet, hogy más lenne a véleményed! :lol: :lol: Az a helyzet, hogy velem nem csak az a gondja a környezetemnek, hogy van 4 gyerekem, hanem az is, hogy ennek ellenére pont úgy élek mint mindenki más és nem szándékozom emiatt otthon ülni. Én akkor vagyok kiegyensúlyozott, ha kipörögtem magam szellemileg és fizikailag is. Így ha egy "normális" anyukát akarnak el kell viselniük a folyamatos utazást, munkát stb. ami együtt jár a bölcsi-ovi-szomszédnéni-nagyi bevetésével és azzal, hogy nincs mindig kincstári rend. Ettől én még ugyanúgy szeretem őket.
Egyébként ez volt a másik dolog ami miatt a múltkor rossz kedvem volt, mert akadályoztatva voltam és már kezdtem becsvarodni. DE ennek is vége mindjárt!

Mandala!

Olvastam a másik topikban is hogy aggodtál a kicsi miatt. Csodálkozom, mert én már az első gyerek után megfogadtam, hogy ezt a mérleg dolgot elfelejtem. A többiek mérleg nélkül is megnőttek.. :wink: Meg egyébként is ne csinálj már úgy mint egy kezdő! :D Szóval gyere és ha kicsit kiabál, majd abbahagyja. (Bár könnyen beszélek, nekem egyik gyerekem sem volt az a sírós-hasfájós-zsarolós) típus.

No most viszont a kiskamaszkor felé hajló gyermekkel kell egy kicsit csacsogni a rendrakásról úgyhogy sziasztok: i
iloly
 
 


loly, az anyucikás kifejezés a lányomtól ered, amikor nagyon hiányoztam neki, hazajött a nyakamba ugrott és akkor mondta, hogy anya én nagyon jól éreztem magam, de tudod és nagyon anyucikás vagyok. Szóval az érzelmi kötődés kifejezése "lebutítva". :lol: Vagy mi. :P De ez persze nem csak a többgyerekes anyákra igaz. :roll:

Én is ezerrel pörgök, mindig csinálnom kell valamit, és hát a rend nálunk sem minősíthető mindig reprezentatív szállodai csillagokban :wink: , de a lakás van értünk és nem mi a lakásért. :lol: Örüljön, hogy megvettük! :twisted:

Na a kamaszodás nálunk is okoz némi bonyodalmat. Hiába kisasszony a drágám, erősen kell tűrtőztetnem magam, hogy ne mondjak olyat, hogy megsértsem a lelki világát! tegnap is vasaltam majd' este tízig és avasalt ruhákat csak bedobta a szekrénybe, gondolhatod, hogy néztek ki. Na amikor megláttam, majdnem sírva fakadtam. Szóval a szülők iskolájában most kezdem a felső évfolyamot. :lol: :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Bocsi, Iloly :oops: :lol: :!:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


sziasztok.

iloly
Én is félni fogok de én nem otthon fogom mérni hanem hetente viszem majd a védőnőhőz ha összejön a béby. és azért mert nekem két gyerekkel is problémám volt refluxilag vagy is a súlyukkal is. Ez most nem megrettentő dologként írom hanem úgy hogy ha nekem a babámat látom hogy bukik a szülészeten akkor én nem haza fogok menni hanem egyenest a khmba ahova a többivel is jártam, járok. A 3-asomat meg is műtötték a gyomrát. jahh és még nekünk ott a vesebetegség is ami miatt kötelező ultrahang lesz rögtön az első hétben. Mert ahol én szülök ott nem viszik a babókat erre az ultrahangra.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Ildi! Akkor majd figyellek mit produkálsz felsőben! :) Amúgy attól tartok az lesz a legkeményebb, amikor a fiúk 18-14-12 évesek lesznek, Nóra meg 10. Ezt már kinéztem magamnak. (két szennyestartó, két mosógép, 20 literes fazék, és hasonlók) Ja és kb 10 háztartási alkalmazott....

Mert hát a vasalás az itt is kedvenc sport és amikor a kisfiúk egy nap 3x öltöznek át önállóan, akkor húúúúú

Vera! Nem arra gondolok, ha nyilvánvalóan komoly a baj, hanem az átlagos esetekre. Szerintem aki egy gyereket már látott felnőni, az a másiknál is tud dönteni. Mandala pedig tudja, hogy azért írtam amit írtam, hogy ne stresszelje agyon magát, mert az csak ront a helyzeten. :wink: Ráadásul nekünk a mérleget mér(L)egdrágába került bérelni annak idején, úgyhogy én is áldoztam a bepalizható elsőgyerekes anyukák oltárán 5000Ft-ot 98 ban.

Sziasztok:i
iloly
 
 


Iloly:
A vasalás...,az igen,én még bele se gondoltam.. Tegnapelőtt vasaltam. Napsugárnak 4 póló,nekem 3,a férjemnek is 3, Peti fiamnak 9..... :? Ez egy mosásnyi adag. És még kicsik :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ildi,Harivera,esetleg nem vagytok rajta az IWIW-en? :D Csak mert megnézném a gyerkőceiteket :D :D :D :D ,ha van róluk kép :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!!!

Na, alvás van, úgyhogy jelentkezem. Üdv minden újnak! Örülök, hogy szépen beindult a topic és vannak hasonlóan gondolkodók, mint mi.
Szerintem az élet legnagyobb ajándéka a gyermek, aki azt mondja, hogy neki nem kell gyerek, az véleményem szerint még saját magának sem meri (ki tudja miért) beismerni, hogy tudatalatt pont ez az amire a leginkább vágyik... A nők genetikailag úgy kell hogy legyenek megteremtve, hogy a gyermek vállalása természetes dolog. Na, nem vagyok elég okos ehhez, annyi szent! :)

Iloly: hát persze hogy nem értelek félre! Ugyanazok a nézeteink! Én is mérleg ellenes vagyok. Csak babónál azért voltam megijedve, mert nagyon pirinyó (volt) és folyton aludt... nehezen tudtam szoptatni. Féltem, hogy kiszárad, hogy nem eszik eleget. Aztán végülis rájöttem, hogy vészharangot kongatok és azt is feleslegesen... 2,13-mall hoztuk ki a kórházból, beláthatjátok, hogy ez a súly nem valami nagy...
Az elején muszáj volt mérnem, hogy eleget eszik-e. No meg nem volt kedvem hetente (autó nélkül) védőnőhöz rohangálni, hogy mérjék le. Ezt megoldhatom akkor itthon is. Tehát hazajöttünk a kórházból 13-án, 15-én este lemértük a meztelen súlya 2,11 volt eszerint a mérleg szerint. 25-én 2,45 volt. Úgyhogy már nem mérem. Csak hetente egyszer (kitaláltam, hogy az a nap a csütörtök lesz...) este fürdés előtt meztelenül. És ennyi.

Na, most elviharzok, mert fut a levesem.... :)

Írjatok lányok, olyan jó olvasni Titeket!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Helló mindenki!

Iloly, nálatom, milyen idősek a gyerekek?

A mérlegelés nálunk is a mumus volt, én stresszeltem a védőnő meg nyugtatott. Imikével még mi is kölcsönöztünk, de ebben a körzetben, ahol most lakunk az a szokás, hogy a rendelő mérlegét adják oda, és addig használhatod, amíg nem kell másnak. Kb. egy hónapig volt nálunk, de már alig mértem, mert csak idegesített.

Rajta vagyok az iwiwen is, de felteszem ide is a gyerkőceimet, bár nem éppen mostani fotók.
Kép Ancsi és Imi
Kép Petike

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Gyerekvállalás: hát szerintem is úgy vagyunk beprogramozva, hogy az életet adjuk tovább. Lehet, hogy mi többször álltunk akkor sorban, vagy meghibásodott a programozásunk, de én nem bánom és nem is szégyenlem, hogy így gondolkodom. Ebben az anyagias világban csak az számít valakinek, aki karriert épít, megfelelő, főleg magas iskolai végzettsége és nem elhanyagolhatóan anyagi háttere van. Az, hogy érzelmileg egy nulla, lelkileg meg beteg, az senkit nem érdekel, csak a megfelelő társadalmi körben mozogjon, hogy aztán lehessen a háta mögött csámcsogni rajta. És sokkal sikkesebb egy különleges kutyát tartani, mint gyerekeket nevelni.
Amikor kismama voltam Petikével, teljesen úgy éreztem magam, mint aki egy fajmegmentő progban vesz részt. Ezt sem lehet enni, arra is vigyázzak...stb. Na nem is sokáig jártam tanácsadásra, alig vártam, hogy meglegyen a négy alkalom. :twisted:

A volt sógornőm írtózott a gyerekektől, csak Ancsikát tudta elviselni, mert ő már nagy. Amikor Imikével a hasamban három nappal a szülés előtt meglátott, azt mondta: Úr Isten :!: Sajnos a hangszínt nem tudom leírni, de elég lesajnáló volt. Na mindegy,a tesóm már megszabadult tőle szerencsére! :twisted: Neki biztosan nem lesz soha gyereke, de ne is legyen, mert egy idegbeteg. Tesóm mesélte, már a válásuk után, hogy voltak vagy két hetes házasok, amikor egyik nap mire tesóm hazament, a csaj összepakolt és azt mondta, hogy neki már elege van a házasságból! Na erre varrjatok gombot! :roll: Ahhoz képest jól bírta, négy évig "szenvedett" tesóm mellett. :twisted:

Na megyek foglalkozok egy kicsit a gyerkőcökkel is. :oops:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


No jól van Mandala, írok még egy kicsit, hogy legyen olvasnivalód!

A mérleg odaadós rendszer itt is működik, de elég óriásbébi volt a csajszi ahhoz, hogy ne vegyem igénybe. A védőcsajszi szokottvolt időnként érdeklődni, de már az sem.

Szóval a védőnőknek nem vagyok az álma, mert sohasem ott szültem, ahol laktam, és nem mindig éltünk ott ahol laktam, meg egyébként sem szoktam itthon lenni. De az itteni már megszokta. Akkor adta fel, amikor egy látogatás alkalmával a szomszéd bácsi is betoppant, és elmesélte neki, hogyan akasztotta fel magát a negyedik szomszéd előző este. Beszélgetett vele egy órácskát, majd elment. Azóta nem látogatott meg bennünket otthonunkban. :lol: :lol:

Most amúgy konfliktushelyzet van, mert az akácosban nem jó helyre tűztem fel a lovagot, bikát, sárkányt, vámpírt, óriást és szellemet ábrázoló képeket. Nagyfiunk akadályversenyt szervez az öccseinek. Ez nálunk tök normális. A múltkor Jedi lovagként a kis és nagy "padaván pályákat" kellett teljesíteniük. biztos Vágó István is így kezdte. Ja igen Ildi kérdezte:9-5-3 és 1 évesek a gyerkőcök a nagyok fiúk, a kicsi lány (most még) de szerintem kénytelen lesz Padmé nyomdokaiba lépni, vagy álruhás hercegnő lesz vagy egyszerűen fiúsítják.

sziasztok:i
iloly
 
 


Ildi:
Nagyon szép gyerkőceid vannak!!! :D :D :D Huh,a "nagy"fiadnak a szeme se áll jól :D :D ,kis kutyafülü lehet :D

Hát,érdekes lehet egy ilyen nővel együttélni..anyám.. De tudod,egy dologra jó. Majd ha talál egy normális csajszit a tesód,SOKKAL jobban fogja ezek után értékelni,mintha nem tapasztalt volna meg egy ilyen lökött nőszemélyt.
(Én legalábbis az első házasságom után teljesen így vagyok.. Pont ma vagyunk 3 éves házasok :D :D :D :D :D :D :D :D )..

Mandala:
Jó rólad is hallani!!! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 



Barbamami Kép

Iloly, megmutatom a férjemnek a hozzászólásodat, szerintem nagyon odalesz tőle és azt mondja majd, na any készülj....a harmadik is fiú lesz :!: :lol:

Barbamami, nem tudtam megnézni a kreatív dolgaidat, segíts, hogy én is a hódolód lehessek :!: :lol:
Amúgy én is így vagyok a második házasságommal, hogy sokkal jobb vele élni, mert tudom milyen az, amikor rosszul működik valami. :twisted: Mi szept. 27-én leszünk 4 éves házasok. :P :P

Imike hajnali 3-kor üvöltve ébredt, hogy ő tv előtt akar aludni, na lementem hozzájuk, mert ő most apával alszik odalent, én meg Petivel az emeleten, szóval csináltatott egy kakaót és elaludt a tv-n. Most meg azt kérdezte, hogy ő hogy került oda :?: :? :lol: És még mindig alszik :!:

A védőnő nálunk is ritkán fordul elő. Szerintem gondolja, hogy újat úgysem tud mondani, ezért inkább nem jön. :roll:

Harivera megleslek az iwiwen. :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Csak benéztem, mert most nagyon padlón vagyok, épp ezért nem akarok hangulatrontó lenni... de jó volt olvasni a gondolataitokat!

Ildi: gyönyörűek a gyerekeid! :)

Iloly: a védőnő még mikor Római fürdőn éltünk, pont ilyen gyakorisággal jött... a mostani, itt Sztendrén még kitartó, de lassan ő is belátja, hogy a negyediknél már sok újat nem tud mondani, inkább megy az első babásokhoz....
Annyira helyes vagy ahogy leírod a kalandokat... :) Ez az akadálypálya nálunk sem ismeretlen! Mondjuk Danusnál még a Scoobydoo a nyerő, úgyhogy minden tesóval kalandtúrára indul... csak hát szegény Gergő.... ő szokott lenni Scooby.... a múltkor azért már sikerült meggyőznöm a két nagyot, hogy Scooby egy okos kutya, nem kell rá póráz..... :)

Barbamami: Boldog házassági évfordulót!!!

Hát, lányok... nem kezdhettem volna a második házasságommal, hogy ezt a mostani problémát megúszhattam volna?! :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala, nyugodj meg, olyan még nem volt, hogy sehogy ne legyen. :lol: Lehet, hogy most hullámvölgyben vagy, de hamar megoldódik, mert pozitív vagy! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Mandala hívott ebbe a topicba,úgyhogy ha nem baj csatlakoznék! :)

Nekem 3 gyermekem van (gondolom ez látszik a vonalzóimból :oops: )!Az első kettő minden gond nélkül jött össze,de Zalánért nagyon sokat küzdöttünk!Közel 3 évig és 3× vetéltem el mire rájöttek mi a probléma!
De mindíg 3 gyereket szerettem volna ezért nem adtuk fel!(Bár sokan javasolták!)
Most,hogy Zalán már elmúlt 1 éves,egyre erősödik bennem az érzés,hogy kellene egy negyedik baba is!
Bár a férjemmel megbeszéltük,hogy 3 elég és itt megállnánk,de azt hiszem,hogy ebbe nehezen nyugodnék bele!
Amikor Zalán még pici baba volt és fogtam a kezemben,olyan rossz érzés volt arra gondolni,hogy ez az utolsó alkalom,hogy babázhatok!Bár tudom,hogy ez a negyedik után is így lenne!Erre szokta a férjem viccesen mondani,hogy jó hogy császárral szültem mindegyuiket,mert különben lehet,hogy tíz gyerekünk lenne! :lol:

Dehát vannak félelmeim!
A 3 császár ugye!(bár a prof akihez járok nem zárkózik el a 4.-től! :lol: )
És hát az attól való félelem,hogy megint olyan nehezen jön össze és megint végig kell rettegnem az egész terhességemet!
Ha valaki garantálná,hogy pikk-pakk jön össze,akkor nem is gondolkodnék!

Illetve de,hazudok! :oops:
Zalán majdnem 4 héttel előbb született és egy kis baj van a szívével!
Nem tudom,hogy nem e kísértem a sorsot,ha nem elégszem meg 3 szép gyerekkel és a 4. el lesz valami komoly baj!?Tudom hülye vagyok csak annyi rossz után az ember mindíg a következőt "várja"!

Bocsánat,hogy ilyen hosszú voltam!

Sziasztok!
Vendég
 


Kép Alziza, jó, hogy itt vagy velünk, mert itt biztos csak támogatást kapsz :lol: :P !
Ha nem vagyok indiszkrét, akkor megoszanád velünk, hogy mire jöttél rá a harmadik babaóval kapcsolatban, mármint miért jött olyan nehezen össze? :oops:

Az én jányom is négy héttel hamarabb jött, de kopp, kopp semmi baja!

Nekem is volt ilyen gondolatom, amikor Petikét tartottam a karomban, hogy ő az utolsó és legközelebb az unokámat fogom ilyen kicsinek fogni. Hát elég kiábrándító volt. :!: De szerintem is olyan jó, hogy ha így gondolkodunk, hogy legalább a lehetőség ott van még egy negyedik babóra! Nekem Imike született nagyon nehezen, még vajúdás közben is fordult, így kétszer rajta volt a nyakán a köldökzsinór. Olyan lila volt szegény, de erősen ordított, így nem aggódtam. Aztán, amikor már elvitték, a férjemnek mondtam, hogy menjen már utánna, mert kettessével vitték a gyerekeket, ugyanis öten szültünk egyszerre. :? Olyan későn hozták vissza, hogy már azt hittem valami baja van. Egész terhesség alatt az volt a gondolataimban, hogy nehogy nyúl szája legyen!Meg is kérdeztem, hogy ugye nincsen nyúl szája, nem azért hozzák vissza olyan későn? Aztán a férjem jót nevetett rajtam. :oops:
A harmadiktól meg már ezért is féltem annyira. Na meg azért is, mert Petike az ötödik terhességem, ugyanis Ancsi és Imike között volt két vetélésem. :cry: :cry:
Szerencsére nagyon jó hangulatban telt a vajúdásom, és aztán a szülésem is. Majdnem sikerült gátvédelemmel szülnöm, csak az utolsó másodpercben vágott a doki egy nagyon minimálisat, mert az előző kettő nagyon el volt hegesedve.- észre sem vettem.
:oops:

Na lépek, mert biztos uncsi vagyok már. :lol: Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

De arik vagytok!Köszönöm a gratukat :D Jól megünnepeltük a férjemmel az évfordulót :? . Este 9-re ért haza szegény hulla fáradtan.. :roll: De még akkor is megkérdezte,hogy menjünk-e vacsorázni!!!! Persze hogy nem mentünk..

Ildi,Harivera,bejelöltelek titeket az IWIWen :D :D :D
Megnézegettem a képeket is :D
Harivera,az a családi kép tüneményes!!! Mint a kis orgonasípok,olyanok a fiaid. Hát majd hozzák a csajokat csőstül :D :D :D

Alziza:
ÜDV!!! :D :D :D
Szerintem azért,mert bármi gond van Zalán szívével,ez egyáltalán semmit nem vetít egy következő babára. Majd meglátjátok,hogy alakulnak a dolgok. Tudod,én is pont úgy vagyok,hogy annyira jó maga a TUDAT,hogy esetleg lehet még kisbabám :D :D :D .
Hallottam már 4 császáros anyukáról :D ..

Ildi:
Aranyos vagy :D ,tulajdonképpen csak az ötletek miatt nyitottam ezt a képtárat.
A link:
http://kep.tar.hu/barbamami
Honnan rakod fel ezeket az aranyos kép-beszúrásokat? :D

Mandala:
Mostanában biztos nem unatkozol :roll: :D :D ..
Tényleg,végül császárral szültél?
A kocsigond megoldódott? Vettetek végül még egyet?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 



Kép

Barbamami, a www.tutikepeslapok.hu -on szoktam böngészni, tudod a szokásos módon: egér jobb gomb-bal rákattintok a nekem tettszőre, aztán a kép mentése más néven-t kijelölöm és máris a saját képeim része. :lol:
Remélem neked is sikerül! :wink:
Kép

Ok. minden, le is ellenőriztem, hogy meg lehet-e innen is nyitni a lapot és IGEEEEN!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szia lányok!

Alziza: üdv!!! De jó, hogy itt vagy!!! Annyira örülök Neked!!! Szerintem az egyik legjobb topicba hívtalak! Nagyon helyesek itt (is) a lányok! Biztos, hogy ha sokáig maradsz köztünk, úgy beoltunk, hogy apát nem fogod békén hagyni egy negyedik porontyért! :) A terhesség végig rettegésében én porfi vagyok! Ha kell, tanítok túlélési stratégiákat... bár a negyediknél már sztem Te is kifejlesztetted a magadét... :)

Barbamami: látod, milyen helyes a párod? Elvitt volna vacsizni még hulla fáradtan is? De jó!
Kérdezhetek valamit? A múltkor felajánlottál segedelmet... lehet, hogy felelőtlen voltál... :)
Szóval szeretnék a gyerkőcök szobájába csinálni egy lámpát. Amolyan csillárt. Most egy ufo-lámpa van fenn. Azt hiszem arra festenék vm-t, mert az ún. lelógó csillárokat az emeletes ágy tetejéről elérik... ez meg hát ugye egyértelmű hova vezetne.... :)
Szóval a kérdésem: milyen üvegfestéket ajánlasz, vagy milyen technikát, amivel látványos és szép eredményt érhetnék el? Neked olyan jó ötleteid vannak... és olyan csodákat művelsz!!!! :)

Harivera: gyönyörű a családod! Ha elakadok a napi rutinban (főleg az időbeosztás a gyengém....), segítesz nekem? Azt gondolom, egy ekkora családnál már kész logisztikai direktor kell hogy legyél!!! :)

Ildi: nagyon pozitív csajszi vagy Te, hallod! :) Ez naggyon jóóó!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Ez egy igen hosszú történet,de megpróbálok rövid lenni!
Tehát!Elhatároztuk,hogy jöhet a harmadik gyerkőc!Mivel az első kettő úgy jött össze,hogy éppen csak kimondtam gyereket akarok,eszembe sem jutott,hogy baj lehet!Ezért nem csináltattunk semilyen vizsgálatot előtte!(Hiba volt)
Terhes lettem rögtön!De már az elején vérezgettem!Nem foglalkozott vele az akkori dokim!Aztán a 11.héten elvetéltem és műtéttel kellett befejezni!Azt mondták 3 hónap és próbálkozhatunk újra!Így lett!Megint terhes lettem elsőre,mentem UH-ra!Azt mondta a doki minden OK!1 hét múlva újra UH!Akkor már azt mondta,hogy most nem lát semmit! :? Valószínűleg nem is vagyok terhes vagy méhenkívüli,jöjjek vissza 1 hét múlva! :?: :?:
Mindez egy olyan kórházban ahol meddőséggel is foglalkoznak :!:
Hazafelé tesztet vettem,pozitív volt!Akkor egy nagyon jó ismerősöm ajánlota fel a saját dokiját!Neki is nehezen jöttek össze a gyerekek!Felhívtam a professzort,megbeszéltük,hogy mikor megyek stb.Rá két napra elöntött a vér!A prof. pont rendelt,rohanás a klinikára!Ezen a babán már nem tudott segíteni!
várnom kellett a következő ciklusig aztán egy csomó vizsgálat következett!De még az eredmények előtt terhes lettem!(Ez sajna az én hülyeségem,de véletlen volt!)Ismét elvetéltem!Aztán kiderült,hogy a progeszteron szintem nagyon alacsony és a petesejt ugyan megtermékenyül de nem tud beágyazódni!
20 hónap gyógyszerszedés után (ami a sok stressz miatt tartott eddig)Végre terhes lettem!!!!!!!!De végig rettegtem,hogy nehogy megint baj legyen!

Zalánnál pedig akkor derült ki,hogy baj van amikor már jöttünk volna haza!
Bocsi de mégsem sikerült elég rövidre!

Sziasztok!
Vendég
 


Barbamami!

Nem is csak Zalán problémája miatt aggódnék,vagy aggódok egy következő terhességtől!
Sosem voltam egy egyszerű eset!És most nem is panaszkodni szeretnék csak,hogy értsétek miért aggódok!

Ugye mindíg császárral szültem!
Alex után nem sikerült valami jól a dokinak az összevarrás,így Zinával való vajúdás alatt (9és fél óra) Szét is vált!
A dokim elfelejtett bejönni!Az ügyeletes pedig nem vágta ki az előző heget így be is gyulladt és kilökődtek a belső varratok amiknek ugye fel kellett volna szívódni!Ez 3 hónapig tartott!
Aztán a vetélések és egyebek amiket leírtam az előbb!
Zalánnál derült ki,hogy kétszarvú méhem van!
Zalánnak a nyakán volt a köldökzsinór!
Nekem minden terhességem végén epepangásom van!Ez nagyon rossz,szétvakarod magad!
Aztán ugye Zalán szíve!
Közben derült ki,hogy Zinának nagyon rossz a szeme!Stb.!
Azért gondolom,hogy mi jöhet még?Sajnos nem az optimizmusomról vagyok híres!
Persze nyílván elviselek bármit ha végre rábeszélem magam egy negyedik gyerkőcre!Azt tudom,hogy nagyon szeretném!

Van egy család akik mindíg akkor vannak lent Balcsin amikor mi!Nekik most született nem rég a negyedik baba!Beszélgettem a csajszival és Ő pont ugyanezt mondta,hogy szeretne egy ötödiket,de fél,hogy van 4 szép,egészséges gyereke,nehogy pont az ötödikkel legyen valami!

Hát nagyjából ennyi! :)

Mandala!
Én is azt gondolom,hogy ez egy jó hely,hiszen ennyi gyerekszerető ember között csak jó lehet!

Na jó!Befejezem és köszi,hogy befogadtok!
Majd Tőletek gyűjtök sok pozitív dolgot! :lol:

Sziasztok!

Ui:Azért nem vagyok ám mindíg ilyen hosszú! :oops:
Vendég
 


alziza

Üdv közöttünk. Én is nemrég jöttem és ha szeretnél ugyanilyen problematikus gyerekekről olvasni ajánlom a blogomat és ott a kórháztörténeteknél le van írva min mentem én is keresztűl. És én erre azt mondom SOHA SEM SZABAD FELADNI! mindig optimizmusnak kell lenni.

mandala
Nagyon szívesen segítek. Nekem hála nincsen ezzel gondom és én szinte csak az esti szertartást tartom nagyon fontosnak hogy betartsuk. De azért a napi ritmusunk is ugyan az néha vannak kivételek mikor elmegyünk valahova.
Én pl sose erőszakoltam rá semelyik gyermekemre a déli alvást.
Se a piciknél se a nagyobbaknál. Mert a nagyfiam már 1 évesen nem akart aludni és nem is volt gond vele. De viszont a 2-ik fiam meg nagyon sokáig igényelte a déli alvást is.
Szóval szívesen segítek mindenkinek mindenben.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Alziza: hosszú vagy? Jesszus... akkor még nem ismersz engem... soxor már úgy szégyellem magam, de attól félek megfulladok ha bennem marad az a sok-sok okosság, amit írnék... Jaj, csak ne lennék ennyire szerény... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Vera: köszönöm előre is! A délutáni alvást én sem erőszakolom, de tudva azt, hogy ha nem alszanak, akkor már 5 órakor nem látnak a hisztitől, így mindig lefekszünk ebéd után, odabújok én is, olvasunk egy mesét, és pihenés van. Ha nem alszanak el egy órán belül, akkor mehetnek játszani. Ha igen, akkor pihi 3-ig, mikor is felsímogatom őket, mert azt is tapasztaltam, ha tovább alszanak, akkor este nem hajlandók. Egyhez viszont ragaszkodom: fél hétkor vacsi, héttől fürdés, és legkésőbb 8-kor ágyba! Mese és alvás. Persze néha ha vendégek vannak akkor ez nem megy mindig, de ált. működik. Azért ragaszkodom az esti procedúrához, mert addigra már én is kimerülök és kell az idő a saját dolgaim intézéséhez (ekkor szoktam a vasalni, a vasalt rucikat elpakolni, a mosottakat összehajtogatni, és néha kell egy kis ejtőzés nekem is... )

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 




Vera: elolvaslak! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Kép


De jó ide jönni! Már ott tartok, hogy először ezt e topikot nézem meg, aztán megyek a lakhely szerintibe. :lol:

Mandala, bár nem tőlem kérdezted, de szerintem az ufó lámpát csak valami egyszínű és főleg vonalmintával díszítsd, mert az üvegfesték nagyon lefedi a fényt. De ezt csak én mondom. :oops: :lol:
Nekem nagyon kellenek az ingerek, ötletek, benyomások, szinte szárnyra kapok tőlük. Ez a suli is csak úgy eszembe jutott, vagyis anyukám mondta, hogy lehet még pótfelvételizni. Én meg elkezdem nézelődni és lám, egy hét és mehetek a suliba! Ez tök jó!

Barbamam, hát te nagyon ügyes vagy, nagy nehezen sikerült megnéznem az alkotásaidat. Én is ilyen kreatív maki vagyok, ahogy a férjem szokta mondani. Imádok díszíteni. A foltvarrásos dolgaidba rengeteg üzemóra lehet! Amúgy az egyik szakmám nőiruha-készítő, én is szoktan varrogatni, mostanában egyre kevesebb időm van rá.

Volt ma a védőnő, nagyon tetszett neki Petike. Imike végig aludta. Most is alszik, bár lehet Peti felébreszti, mert ő szegénykém meg nem nagyon tud aludni! :? Azt mondta a védőnő, hogy egy éves koráig adjak Petinek tápszert, vagy szoptassam, nehogy tejet mertjek neki adni! Nálunk Imike is, Ancsi is fél éves kora óta issza a tehén tejet és soha semmi bajuk nem volt! Ezt azért majd még meglátjuk!

Alziza, nekem azt mondta a nődokim, hogy a születendő gyerekek egyre erősebbek és nagyobb súlyúak a harmadikig, aztán kisebb súllyal születnek. Hááááát én is harmadik gyerek vagyok, bár csak ketten vagyunk, mert az első tesónk koraszülött volt és nem bírta a szíve.... :cry: , szóval én is koraszülött voltam, 2300 grammal és 43 cm-el. De szerintem van olyan egyke gyerek is, akinek minden baja van, és nem a gyerekek számától füg az egészségük. Anyósomék nyolcan voltak tesók, már csak öten vannak. Anyósom a legkisebb, azt mondta, hogy akkora volt mint egy kismacska. Most egész ragadozóvá nőtte ki magát! ÁÁÁÁ csak vicceltem, nagyon bírom. :lol: Bár azt veszem észre, hogy most a főiskolai tanulmányaim kicsit sokkolták őket! :lol: Hát még, ha bevállalnánk egy negyedik gyerkőcöt! Kép

Tegnap leültettem a férjem a gép elé és elolvastattam vele Iloly és Mandala hozzászólásit, a tesók játékáról. Nagyon tetszett neki. Mondtam is neki, hogy higgye el, Petike is hamar nagyfiú lesz és utánna hiányozni fog a kicsi a házból. Erre a férjem: akkor majd szülünk egy kisbabát! :lol:

Na úgy hallom, Petike is elkínolta magát. Elaludt!

Imike meg felébredt! :roll:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Vera!
Elolvasom majd a blogodat! :lol:

Ildi!
Zalánt mikor megkaptam(csak másnap mert inkubátorba tették! :( ) nagyon picinek tűnt nekem!
2760g-al született!De szerintem ez egész jó súly volt!Volt ott olyan baba aki időre jött és pont ennyi volt!
2580-al hoztuk haza!Aztán szépen fejlődött!
Most viszont leállt!Már 3 hónapja 8 kg!De nem sovány mert nem is valami magas!Össz-vissz 70 cm!
Egy formás pici pasi! :lol:
Tennék ide képet de ez most nem az én gépem hanem a tesómé,mert jelenleg lakásfelújítás miatt anyuéknál lakunk!Ebben a gépben pedig egyszerűen nem találom a képeket!Pedig van benne egy csomó,de úgylátszik elrejtve! :lol:


Egyébként a férjem 1450g-al született!6 és fél hónapra!

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Ezt már szeretem :D :D :D :D ,mennyit termeltetek!!!!! :D

Alziza:
Huh.. Tudod,le a kalappal előtted! Vannak,akik egy sima terhességet is végignyavalyognak,és nem vállalnak több gyereket.
(Arról már nem is beszélve,ami tegnap meglehetősen felháborított. Tudod,biztos hallottál arról a csajról,akinek csak az egyik babáját vették el.. Na most nem is ez a lényeg,csak azon háborodtam fel,hogy a csaj fogamzásgátló módszer helyett inkább elmegy egy-egy abortuszra. Mert már nemtomhányadszor ment éppen,mikor ez történt.. Hát ez aztán jó fogamzásgátlás,nem mondom :? Nem beszélve arról,hogy a 11. héten vették el a babát.Szegény,akkor már menekül a méhben,mielőtt széttépik :!: :!: :!: )
Na,hát te nem unatkoztál,azt látom.
De tudod,szerintem mindenki aggódik. Épp azon gondolkodtam,hogy ott kezdődik a dolog,mikor megszületik az elhatározás,hogy legyen baba...
Összejön? Sikerült teherbe esni? Rendesen fejlődik? Mindene megvan? Jaj,csak nehogy rátekeredjen a köldökzsinór... Jaj,csak a szülésnél minden rendben legyen... Jaj,ne sárguljon be nagyon.. Jaj,tudjon ügyesen szopizni.. Jaj,ne legyen pozitív a csípőteszt... Jaj,legyen elég tejem.. Na,nem írom tovább,mert két oldalt is teleírnék :roll: :roll: :roll: :roll:
(Az én férjem meg a másik oldal.. 5 és fél kilóval született,67 cm-rel!!!!!!!! :roll: )

Ildi:
Ez lrdekes,sok mindenben hasonlítunk. Én is harmadik vagyok,az én legidősebb tesóm is meghalt sajnos,neki is a szíve volt a gond.
Wow,te tudsz varrni??? De jó neked!! Hát az én varrótudományom elég gyér. Csak úgy nekiálltam..,hát nem is tökéletesek a műveim :oops: Csak ilyen "sima" varrásokat csinálok,pl ruhavarrást,na azt nem vállalnék..Az nekem nagyon bonyolult lenne..

Mandala:
Igen,azt hiszem,igaza van az Ildinek,semmiképp se fesd be az egész lámpát,mert nem világít majd eléggé. Viszont pl. az ufólámpa KARIMÁJÁT ki lehet díszíteni! Öntapadós matricától a szalvétatechnikáig bármivel!!!
(Üvegfestéket is lehet minden kreatív hobby boltban kapni,de igazából az jutott most az eszembe,hogy ha az ufólámpa üvegét befested,az ugye fel is forrósodik,ha sokat ég a lámpa. Namármost nem biztos,hogy az üvegfestéknek az hosszú távon jót tesz.)

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Barbamami!

Hát tényleg elég felháborító ez a csaj!Én is kiakadtam!Ráadásul már van gyereke!Hogy tudja ezt megtenni?
Amikor én keményen küzdöttem azért,hogy legyen egy harmadik gyerkőc,mindíg azon gondolkodtam,hogy basszus akinek nem kéne annak rögtön lesz!
Amikor a barátnőm szült és bent feküdt a klinikán 4 napig,azalatt 3 gyereket hagytak ott!
Nem értem????Bár ez még mindíg a jobbik eset!
Így esetleg azok babához jutnak akiknek máshogy nem lehet!

Szoptatás!
Sajnos az nekem sosem ment!Soha nem tudtam szoptatni!
Kevés a tejmirigyem ezért soha nem indul be!EgyáltalánAlexnál sokat küzdöttem,fejtem éjjel,nappal,ettem,ittam mindenfélét!Nem történt semmi!Mondjuk már akkor gyanús volt a csecsemősöknek amikor a 10.napon (akkor még ennyit kellett császár után bent lenni)sem volt semmi!
Aztán UH-val megállapították,hogy ez van!Nagyon ritka,dehát miért ne én legyek az akinek ez a baja??? :?:
Dehát persze így is felnőttek szépen és még csak nem is betegesek! :lol:

Sziasztok!
Vendég
 


alziza ha szeretnél szoptatni még így is megoldható. mert. van egy szuper szerkezet a medelától aminek a neve szoptanít. Ez egy kis tartály amit a nyakba kell akasztani és lefut belőle két pici vékony csövecske amit a bimbóhoz kell ragasztani egy ő általuk kapott bőrbarát ragasztóval és ebbe a tartályba kell rakni a pótlást. Ez lehet tápi vagy nőtej. És így megmarad a szoptatás érzése és kap hamit is.
Nekem sokat segített az utsó fiamnál mikor pont egy növekedés ugrás fázisban volt.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Kép
Na , ha velem történne ilyen biztos nem állnék ki ország világ elé! De velem ilyen soha nem történhet, mert felelősségteljesen gondolkodunk és cselekszünk. :!: Gondolom, most kártérítést követel a "szegény" orvosi hiba áldozata. :!: :?: Amikor Petikét szültem, akkor is ott ültek az abortuszra váró nők a szülőszoba előtt, lehet ezzel akarták sokkolni őket. :roll: Az viszont elég furi volt, hogy a dokim a szülőszobán két látogatása között abortuszt csinált. Nekem ez elég visszataszító!
Amikor meg nekem volt missed ab-m, az utolsó alkalommal, azt hittem, hogy szértverem az egész helyiséget, csak a lelkiállapotom akadályozott meg benne. Az altató orvos / nő / amikor rám nézett és meglátta, hogy potyognak a könnyeim, azt mondta modortalanul és érzéstelenül, hogy fejezzem be azonnal, mert ha felébredek hisztirohamot fogok kapni. Köszi, gondoltam, most veszik el a kisbabámat, aki valamiért nem akart megszületni, ez az undorító állat meg ilyeneket dumál. Még most is fel tudnám pofozni! Kép
Ráadásul seggig érő haja volt és nem volt összefogva neki, mindez egy sterilnek mondott helyiségben!Pfujj!

Alziza, képzeld, se Ancsit se Imit nem tudtam szoptatni, és most Petivel elég jól boldogulunk, igaz kell hozzápótolni táppal, de nagyon aktívan szopizik. Már a szülőágyon szopizott és még a saját ujjacskáját is szopizta. Imike három napig csak aludt, gondolom azért mert jól kifáradt a szülés közben, keveset ő is szopizott, de aztán otthon a szülői jótanácsokra hallgatva elkeztük teáztatni és hozzápótolni, így le is szokott a ciciről. :cry:
Amikor meg Petike született, a férjem hazazavarta a szüleit, hogy majd ő megcsinál mindent a gyerekek körül. Anit elindította a suliba, Imikével meg minden nap jöttek be a kórházba!
Azóta is csak meghallagatom a teázás elméletét, de nem adok nek, néha vizet, de csak a nagy melegekben. Szóval én sem hittem volna, hogy majd én valaha is szoptatni tudom a gyerekemet. Ezért is jön majd velem Petike is a fősulira, hogy ne apadjon el a tejcsi. Anyukám már nagyon készül, olyan boldogok és büszkék rám. Én meg szintén boldog vagyok, mert támogatnak. :lol:

Ja és még mindig nem jött meg a bajom!
Nálatok ez hogy alakult? Ancsikával és Imikével is hat hétre megjött.


Harivera, még nem is hallottam erről a szerkezetről, de jól hangzik!

Barbamami, azért elég jól műveled a varrás tudományát! Kép
Na lépek. Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Vera!
Hát,bevallom hallottam már erről a készülékről!
Aztán amikor Zalán megszületett az öröm mellett nagy volt a pánik is és szégyen de eszembe sem jutott! :oops:
Ráadásul 1,5-2 óránként evett egészen 9 hetes koráig,éjszaka is!
Ettől épp.hogy éltem,gondolkodni már nem igen volt erőm!
Volt amikor leülni nem mertem mert becsukódott volna a szemem a két nagyéert pedig csak el kellett menjen valaki a suliba! :roll:

Anyatej!
Hát..,lehet,hogy elítéltek ezért,de én soha nem fogadtam el másét!
Persze tudom,hogy bevizsgálják,meg minden,de azt pl. nem tudhatom mit eszik,iszik vagy hogyan él az aki leadja!? :?


Ildi!
Ha még nem jött meg az valószínűleg a szoptatás miatt van! :lol:
Mivel írod,hogy az első két gyerkőcöt nem tudtad szoptatni,azért jött meg rendesen!

Mandala!
Mi a helyzet?Béke van otthon? :)

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Rövid távollét után újra itthon vagyok és alig hiszek a szememnek. :shock:

Ez a topik, aminek talán a második oldalán Bebivel "hirdetést" adtunk fel az új tagoknak, teljesen felpörgött!!!!!!!! :)

Nem tudom már ki mit írt, úgyhogy a következő gondolatfolyamot osztom, meg Veletek:
1. Barbamami sokak által csodált képeit még nem tudtam megnézni, úgyhogy nem azért nem lelkesedek, mert valójában lakberendező vagyok és a praktika főszerkesztője, hanem még nem láttam őket. :oops:
2. Ne csüggedj Mandala, ahogy nőnek a többiek, egyre jobb lesz az összhang és nálunk már az sem kérdés, hogy a "főszereplő" mindig a legnagyobb. Ígyhát itt Marci szokott Scoopy-doo lenni. :)
3. A kivételek persze erősítik a szabályt, nekem a két első fiam tök egyforma nagy volt, a harmadik 300g-mal kisebb náluk, a negyedik aki lány meg 500g-mal nagyobb...
4. Alzizát elfelejtettem üdvözölni :oops:
5. Nem tudom felétek mi újság, de itt az iskolavárás a tetőfokára hágott!!!!!!!!5 percenként kell elolvasnom vmit az új olvasókönyvben, megnézni milyen nehéz lesz a matek, stb.
És kiderült, hogy az én drága Lóci fiam által "szundermászkinak" nevezett Sundarbanski tigris létezik!!(Én a fölényes állatkerti szakkört megjárt anya kinevettem és bizonygattam, hogy olyan nincs. csak szumátrai van. Legyetek óvatosak!!!) :shock: :oops: :wink:

Sziasztok: i
iloly
 
 


Bocs a matekpéldáért! 500g-mal nagyobb a két első fiúnál=XY/1;2=3520 Mennyi XY/3 és XX? Aki megfejti, kap Ilditől valami jó képet (nekem ezekhez nincs türelmem)

Természetesen Praktika és nem praktika
iloly
 
 


Ildi.
Igen ezért nem jön meg.
Nekem az első fiamat csak két hósig tudtam rendesen szoptatni mert akkoriban veresen laktunk és pesten haldoklott az apukám és jártam fel hozzá minden nap.
A Csabival sok kórház volt az első évben és a nagyhoz kellett hazamennem azért nem tudtam őt sem tovább szoptatni.
Na a Petivel faramucibb volt a helyzet. Vele megfogadtam hogy minden áron de CSAK szopizni fog. Ez be is jött a 16-ik hétig. ráadásul vele is 12-ik héttől khba jártam de nem hagytam magamat és bent voltam vele éjjel és nappal is. De sajnos olyan betegsége volt ami miatt abba kellett hagyjam a szopit nála.
És a Balázsal ő vele voltam úgy hogy CSAK szopizott 7 és fél hóig és utána 13 hósig evett mellette. Ez tarthatott volna tovább is de sajnos pont az egyéves szülinapja után kapott el egy rota &szalmonella fertőzést. És a Lászlóban nem akartak adni ágyat mert csak 1 éves korig adnak térítésmentesen szopis babákhoz. Erre mondtam nekik hogy én már 2 hete kh-s székeken éjszakázok és nem vagyok hajlandó megint. És "most ez durva lesz de akkor tényleg annyira kivoltam hogy ezt mondtam" mondtam nekik hogy szenvedjenek vele éjszaka ők mert ő éjjel csak szopizik.
Na erre adtak ágyat ingyén de csak azért mert pár nappal mentünk túl csak a szülinapján.

Ennek előtörténete van. Belinkelem oké?

2005. márciusában volt amikor a nagyfiamat be kellett vinni a krupja miatt és ő meg akkor nagyon lázasvolt. Én otthon voltam a picikkel és az apjuk meg a nagyot látogatta és én kint etettem a legpicibbet és a Csabim meg bent nézte a tvt és jön ki h a Peti nagyon emeg. Én arra gondoltam h fázik és amikor bementem elszörnyedtem mert a Peti fiam teste görcsben rángatózott és a szeme fennakadva és a szájából meg folyt valami hányadék. Én rögtön az oldalára fordítottam és hívtama mentőt. ők mondták h hideg vizes törölközőbe bugyoláljam. Amikor megjöttek a mentősök megmérték a lázát és 40.3-nál még mindig ment feljebb de azt már nem várták meg hanem irány a kh. Én mondtam h a Bókayba van kezelve de a Heim Pálba vittek minket ahol másnap leceszetk h miért idehoztak ha a másikban van kezelés alatt. Na de amikor a mentősök lepasszoltak az ügyeletre nekem kellett utána egyedül egy nehéz gyerekkel aki nerég esettát egy súlyos lázgörcsön és még kába volt tőle meg pakkal nekem kellett mennem rötgenre meg ide meg oda és az osztályra. Itt márc. 14-én engedtek ki minket de a záróért 16-án kellett visszamennünk.
Vele egészen 2005. március 17-éig nem volt semmi sem amíg azon a csütörtökön el nem kezdett menni a hasa de nagyon. Éjjel már hányt is és láza is volt. Reggelre olyan ramatyul volt h egyenesen a Lászlóba vittem ahol felvették és mondtam h ő csak szopik éjjel és kérek ágyat mert pont akkor volt a nagyfiam is meg a Peti fiam is khban és már 2 hete csak székeztem vagy akkor szenvedjenek vele éjjelre. Na mondták h oké adnak ágyat mert pont akkor múlt 1 éves. kiderült h rota és szallmonella fertőzése volt egyben. a rotát a Heim pálból szedte össze mikor visszamentünk 16-án a Peti fiam zárójáért. Ezt onnan tudom biztire mert akit velem együtt engedtek haza anyukát aznap este vissza kellett vinnie mert rotát kapotta gyereke. Szóltak amikor hazamehettünk h a Bazsinak határérték a vas szintje de ez lehet a fertőzéstől is. Nem foglalkoztunk vele e miatt. De augusztus végén egy naggyon makacs láz miatt visszamentünka Lászlóba és ott 3 napig infúziót kapott. De amikor hazamenetel volt akkor jötta feketeleves mert mondták h nagyon alacsony a vas értéke és vasat kell szednie meg kontrolálni minden 2-ik hétben. Na elkezdtük a vasat és amikor 2-jára ellenőrizték akkor olyan rossz lett a vas mellett a vérképe h azonnal beutaltak minket a Lászlóba. Innen már a Bókay hematológiára mentünk ahol most is járunk, mert immunhiányos is a nagyon kóros vas és vérszegénysége mellett.


Ezt http://gportal.hu/gindex.php?prt=124349 ... &success=1[url]
itt a blogomban megtalizhatjátok a kórháztörténeteimnél. és itt vannak a szüléstörténeteim is.[/url]

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Háj, mindenkinek! Kép

Mos tudok egy kicsit jönni, a férjem még nincsen itthon, a pici fenn a középső szunya a nagylány olvas. Iloly a a suli már nálunk is napi téma, főleg azért, mert másik iskolába kezdi meg az ötödik osztályt a csajszi. Igaz már több mint egy éve itt lakunk, de eddig nem akartam átiratni, mert anyáék a suli közelében laknak, így tudtak segíteni. Amúgy két busszal kellett suliba járnia szegénynek. Most meg szeptembertől a helyi suliba jár, mert a tavasszal felvetődött, hogy bezárják a másikat és én nem akartam idegbetegséget kapni, hogy most akkor megmarad vagy nem, így átirattam. Amúgy ők voltak az utolsó évfolyam, szóval szívózik az Önkormányzat, hogy kevés a gyerek, ezért kell bezárni, de mégiscsak megmarad, mert a szülők megmondták, ha abba a suli viszik át a gyerekeket, amelyikbe az Önkormányzat akarja, akkor mindenki viszi a szélrózs minden irányába a gyerekét. Szóval a suli maradt, de az osztályból vagy hatan eljöttek.

Alziza, Harivera nálatok két iskolás gyerkőc van, sokba került a beiskolázás? A múltkor a tv-ben volt, egy többgyerekes anyuka, /Barbamaminak már priviben írtam, csak nem akartalak titeket terhelni / és a híradás arról szólt, hogy micsoda anyagi megterhelés az iskolakezdés. Na elöntött a pulykaméreg, mert csak elveszik az emberek kedvét a gyerekneveléstől. Ugyanis azt taglalták, hogy mennyibe kerülnek a tankönyvek, és a füzetek, táskák stb.... És, hogy milyen megterhelő a nagycsaládosoknak! A sokk, akkor ért ezek után, amikor a csaj iskolakezdési utalvánnyal "fizetett". Ja és azt senki nem mondja el, hogy az ebédnek csak a felét kell kifizetni és, hogy a tankönyvek ingyen vannak, vagy az iskola könyvtárából lehet megkapni tök ingyen? És csak sírunk, és panaszkodunk, hogy milyen nehéz! Kép
A hiteles sajtó! Keltik a pánikot!

Vera, te nagyon erős asszony vagy! :lol: Nekem is volt egyszer szalmonellám, faterom felesége kacsatojásból főzött valamit, majdnem eltett láb alól. 8) Három napig voltam a ferőzőn, negyedikes koromban és négy kilót fogytam. Anyukám saját felelősségére vitt haza, mert megtagadtam a kaját. Már a keresztanyám jött, mert ő szpichológus, hogy engedjenek haza, mert megzakkanok! :oops: Én is nagyon anyucikás vagyok. :P

Alziza én is osztom az álláspontodat anyatej ügyben. Én sem szívesem hordanám idegentől a tejet és nem is teszem most sem. Imikével voltunk úgy, hogy a férjem unokatesójáéknál másfél hónappal volt idősebb a kislány, és Anikónak sok teje volt, amit le is fagyasztott, tőlük hordtuk, szerencsére a másik házban laktak mellettünk, így nem volt távolság. Bár fagyasztva hordtuk, de sosem volt vele semmi baj. Csak a férjem szerint volt büdi. :?

Na megyek, mert Petike besz*rt.
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Iloly: ha 1-2 XY 3520, akkor 3 XY 3220 és XX 4020?
Jó a megoldás? Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: