Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Örülök, hogy tetszettek a fotók! Kép
Szeretünk ám kirándulni, sétálni, utazni, családilag, mi mind ilyen jövős-menős emberek vagyunk! Kép

Eddig a vágyainkhoz képest "keveset" mentünk, mert mindig volt valami (főleg tatarozás) ami elvette az időnket,(sajnos a férjem szabija korlátozott) de idén úgy terveztük, hogy megpróbálunk többet kiruccani, legalább 1-1 napra. Már ránk fér! Kép

Ari! Megértelek! Én mindkettőnél a gyermekágyas időszakban kezdtem tévézni, kicsit pótolta a társaságot, meg a nyüzsit. Kép Azért mégis irigyellek, hogy ott a pici Zsófi! Kép

Orsi! Jó kirándulást nektek! Merre mentek? Gabóca visszament a kórházba?

Szép napot mindenkinek! Ne is figyeljetek erre a csúf, esős időre! Kép
zichy
 
 


haho,

felette a rendszer az egesz tegnapi napot

ELEGEM VAN!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!
Sajnos tegnaptól ma délelőttig volt egy teljes szerverleállás. Korábban, ha volt adatvesztés, azt sikerült korrigálni. Most is megtesszük, ha csak egy mód van rá. Jelenleg leginkább azt szeretnénk elérni, hogy megszünjenek az állandó leállások. Remélem most már túljutunk ezen horroridőszakon!
Köszönöm a türelmeteket!
apa
apa
 
 

 
 

Sziasztok!

Apa! Köszi az infót! Reméljük, sikerült megoldani a problémát! Kitartást a munkátokhoz! Kép

Anikó, nekem is eltűntek az üzijeim, és nem is tudtam nektek írni... Kép

Jól van mindenk? Írjatok valamit!
zichy
 
 


Sziasztok!

Két napja én sem tudok írni és minden üzi el is veszettKép
Remélem sikerűl visszahozni,az eddigieket!
Mi nem vagyunk túl jól,mert Gergő összeszedett valami vírust,lázas,köhög,nyűgös,hisztis.Zsófi is elég aktív,van hogy 2-3 órákat is fent van egyhuzamban.
Pocaklakót hordozók,hogy vagytok?Zichy.ti jól vagytok?
Ági!Mi újság?Voltál már dokinál?
Jövök amint tudok,csak ezek az idők most nagyon lerövidűltekKép

Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!Az enyémek is elvesztek,tegnap mikor


megláttam kicsit mérges is voltam.De ez van.Vissza jönnek majd vajon az eddig írtak?Tudja valaki?Mert ha nem akkor újra írom őket.

Aranka!Amikor csak tudsz írj nekünk,hogy miket csinál a kis Zsófi!
Én nekem a héten ma volt a 3.-éjszaka,hogy a babával álmodtam.Eddig is álmodtam vele,de nem ennyit.Biztos,mert már nincs sok vissza.Ma elmegyek megveszem még ami kell,hogy aztán össze tudjam készíteni a kis csomagomat ha esetleg előbb menni kell.
Aranka!!Te használtál szoptatós teát?Ha igen írd meg milyen,mert lehet,hogy tök feleslegesen vettem meg.Egyépként Milupát vettem.Meg vettem homeopátiás bogyókat is erre a célra.Köszi!!!!!!!

Gabi
Vendég
 


hali!én üzijeim is elszálltak. már a hajamat téptem. Ari akkkor most minden erődet felemészti a két gyerkőc. Jobbulást Gergőnek. Tegnap voltam tornán nagyon jól esett. Végre mehettem. De lehet, hogy ezt sem sokaiág, mert a védőnő jól rámiesztett, hogy nagyon rossz, ahogy keményedik a ahasam. Most szedem a amgne b6-ot, meg megyek dokihoz. De megmondom neki, hogy nehogy kórházba küldjön ám.(csak ha nagyon muszáj). Mondtam is anyunak a második terhesség miért rosszabb mint az eldső. de próbálok mindenhez pozitívan állni. meg pihenni már amennyit egy örökmozgó 13 hónapos mellett lehet.
Ági mi van veled? És Verka rólad is rég hallotunk. Lili majd csak másodika után lesz, mert költöznek. Többet nem tudok róla.
Gabi szerintem a laktoherb tea a legjobb tejserkentőnek. nekem is az vált be az elején, már ha gond volt, mert szerencséére annyi tejem volt, hogy ha lehetett volna le is adtam volna. Milupás viszont tökéletes vitaminpótlásra és nagyon finom. csak kár hogy olyan kevés.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Ari! Gyógyulást Gergőnek, neked pedig még több energiát!!! Kép
Mi jól vagyunk, élvezzük a tavaszt - amikor csak lehet. Kép Készülünk a holnapi Anyák Napjára az oviban, nagyon várom! Kép

Gabi! Részemről a LAktoherb tea és az alkoholmentes sör beváltak, meg a gyakori szoptatás. Kép De ismerőseim dícsérik a homibogyókat és a sörélesztőt is! Te leszel a következő babázó! De jó! (Azért ne siess Kép ! )

Orsi! Ma én is tornával indítottam a napot, tényleg olyan jól tud esni a mozgás! A második azért lehet nehéz, mert kevesebbet kíméli magát az ember. A nagyobb gyereket akkor sem tudjuk kikapcsolni, ha már nagyon ránk férne egy kis nyugi! Kép

Lili! Látod, írogatunk itt neked, reméljük hamar visszajössz közénk! Hiányzol ám! Remélem, simán zajlik a költözés, van segítségetek, nem erőlteted meg magad és az új lakás is tetszik!!!
Mesélj majd, ha tudsz!

Sziasztok! Remélem elmegy a levelem...
zichy
 
 


Sziasztok!

Nagyon kedvesek vagytok,minden rendben.Illetve Gergő még köhög,de már nem lázas.Mostanában Zsófi játssza azt,hogy felébred 5-6 körűl és fürcsi,szopi után sem alszik vissza.Ma is fogtam és nézett rám a gyönyörű szemeivel,kicsit mosolygott is.Jó tudom,ez még nem tudatos,de ugyanolyan szép.Ma voltunk kint először sétálni,végigaludta!

Gabi!
Jobb,ha össze van készítve a csomag,megnyugvás,mert ha menni kell akkor csak felkapod!Én nem használtam semmilyen teát,mert volt elég tejcsim.Gergőnél még fagyasztottamis le,de most,hogy mindketten szopiznak,sem időm sem energiám nincs fejni.
Orsi!
Én is mindig mondtam,hogy minden terhesség más.Az elsőnél az izgaloma türelmetlen várakozás,a másodiknál a csendes befelé fordulós és a harmadiknál,mivel még Gergő is kicsi,a zűrös,mozgalmas.De tényleg vigyázz és próbálj meg pihenni amikor csak tudsz.A házimunka megvár!

Zichy!Az nagyon izgalmas,amikor a sok kis izgatott ovis örömet akar szerezni a maminak.Soha még olyan megható nem volt egyik anyáknapja sem,mint a lányom első ovis szereplése.

Lilinek kitartás a költözéshez,minél előbbi rendet!Kép
Teszek fel egy képet,ez ma készűlt!Kép

Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!!!
Orsi!Írd meg mit mondott az Orosházi!!Mindenképpen!!!
Ari!!!Gyönyörű Zsófi!!!!!!!!!!!!!Olyan kis pinduri.Gergő is aranyos kisfiú.Gratula hozzájuk!!!!Köszi,hogy leírtad a szülést.Gyorsan megvolt Zsófi.Irigyellek.Nekem amilyen szerencsém lessz tuti,hogy több órát fogok szenvedni.Bár így hogy bent voltam a kórházba és többen is megszültem körülöttem a 3-hét alatt már nincs bennem félelem.Inkább már várom.Volt akinek én mértem a 2-perces fájásait.Tök jó volt.
Képzeljétek.Ma volt a 4-nap a héten,hogy babával álmodtam.Mondtam is apának reggel erre mondta,hogy nehogy megszüljek mostanába.Hát szerdán töltöttük be a 35-hetet,de jó lenne ha legalább a 38-hétig bent maradna a kis tüdeje miatt.Egyre jobban várom.Már annyiszor elképzeltem mi fog történni.

Zichy!Sört én is szoktam inni mert anya mondta,hogy az is jó.A Milupára mondta,hogy feleslegesen vettem meg,de most már mindegy.El fog fogyni.Épp most mosom a kis lurkó ruháit,hogy én tudjam elkészíteni neki.Épp tegnap mondtam a barátnőmnek,hogy nem is tudom mit csinálnánk nélkülük,mert mindent tőlük kaptunk és így semmit nem kell vennünk.Azthiszem nagy szerencsénk van.


Jók legyetek!!!!!!
Gabi!!!!!
Vendég
 


sziasztok!
minden ok, de dokihoz még nem jutottam el. Ma kirándulni voltunk Domi nagyon élvezte, mi elfáradtunk ő nem. Tegnap ugyanez volt, lazult a babakocsiban amíg mi várost néztünk vele, látott élő lovakat is az nagyon tetszett neki. Este meg aktív volt mi meg majdnem összeestünk a fáradságtól. Mizu van veletek?

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Ari! Nagyon bájos a két kisebbed! Kép

Gabi! Biztos fájni fog a szülés, de ha már a kezedben lesz a kicsi, nem is fogsz gondolni a nehézségekre. Te még nem élted át, ezért nem tudod, mire számíts. Kép
Jó nektek, hogy annyi ruhát kaptatok, így sokkal könyebb a kezdés! Kép
Orsi! A gyerekek már csak ilyenek! Tele vannak energiával, néha nekünk is juthatna belőle! Kép
Lili! Már hiányzol ám nekünk, remélem hamarosan tudsz írni!
Mi is rengeteget jöttünk mwntünk az elmúlt héten, ha lehet mondani, most nekem sok is az élmény, egy kis pihire, nyugira vágyom..De ki kell használni ezt a szép tavaszt!Kép
Az ovis ünnepség csodálatos volt!!! Teszek ide nektek egy kis ízelítőt. Kép
Ezeket kaptam a kisfiamtól!
Kép
Ez pedig hármunkról.KépKép
zichy
 
 


Elég kockásan jöttek át a képek, de a lényeg látszódik! Kép
zichy
 
 


Sziasztok!
Jövök ám amikor csak van egy kis időm,csak pl.ma is reggel 7-től kettőig fél órát aludt a kisasszony.Még jó,hogy tegnap előkészítettem mindent a mai ebédhez,mert különben nem lett volna főzve.Ráadásul Gergő is két órát nyüglődött mire elaludt.
Gbi!
Tudom,hogy ilyenkor már türelmetlen az ember,olyan hosszú ideje benne van az a pirinyó emberpalánta,hogy jó lenne már megölelgetni.De lesz bőven időtök ezt kihasználni,most az a lényeg addig maradjon bent,amíg rögtön megkaphatod és nem kell gépekkel segíteni neki.
Az sem törvényszerű,hogy sokat szenvedj,én az első babámat is viszonylag gyorsan szűltem.Anyukám engem és az öcsémet is nehezen,tehát az sem igaz,hogy úgymond öröklődik.

Orsi!
Irigyellek téged is egy kicist,hogy kirándulni voltatok.De majd eljön a mi időnk is,bár inkább csak az enyém és a gyerekeké,mert a párom nem nagyon szeret autó nélkül közlekedni,kirándulni meg végképp nem.De azért mi szoktunk menni nélküle is.Így neki sem kényszer,mi is megkapjuk amit akarunk!Kép

Zichy!
Szépek vagytok a képen,nagyon édesek a gyermekeid.
Mi is voltunk ma kint egy nagyobb sétát beiktattunk Zsófival.Ő végigaludta,Gergő végigfutotta.Hamar beájultak esteKépKép
Igen,jó lenne már ha Lili is itt lenne.De Anikó is nagyon eltünt,remélem minden rendben!!!
Ági sem ír,pedig jó lenne tudni mi újság!
Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Zichy nagyon arik vagytok aa képeken!
Aranka küldöm neked az energiát++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ kitartást!

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Ari!Köszi a dícséretet! Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen jól beosztod az idődet! KépJó, hogy mehettek sétálni ebben a gyönyörű időben!Testvérbabakocsiztok? Vagy Gergő már gyalog is boldogul?
Orsi! Köszi!Kép

Többiek! Merre vagytok? Arinak igaza van, jó lenne tudni rólatok! Kép

Sziasztok! Zita
zichy
 
 


Sziasztok!!

Zichy!!!gyönyörűek a gyermekeid!!De tényleg!!Biztos megsirattak az ünnepélyen.Megható tud lenni.
Volt valaki tegnap majálison?Milyen volt?
Mi lementünk délelőtt a baránőmékhez kint volt az egész család.Jó volt csak mire a hegyről leértünk a csótóra baromira elfáradtam.Hát még a vissza út!Előttem állt egy domb megmászása.Szörnyű volt!!Ezt már csak gyerekkel fogom csak megismételni.De valamennyire kárpotolt,hogy kaptam vattacukrot meg törökmézet.Nyam-Nyam.Imádom!Délután meg grillpartira mentünk már amennyi maradt belőle.A kiságyat is elhoztuk csak le kell festeni meg megint egy csomó cuccot.Hát lehet,hogy nagyképűen hangzik,de baromi mázlistának tartom magunkat,hogy semmit nem kellett megvennünk.Ha megszülök anyuék is lehoznak egy csomó mindent.Épp apával beszélgettük,hogy több tízezreket spóroltunk így meg.
Erről jut eszembe.Anyáknapja megvolt?Meghatódtak az anyukák?Jövőre már mi is meg tudjuk ünnepelni.Alig várom.Én anyukámmal csak telefonon tudtam beszélni,mert messze van:úgy sírt szegény.Egyre jobban megviseli,hogy az egyetlen unokája távol lessz tőle.Engem is egyre jobban kezd megviselni ez a dolog.Most is egy kicsit elérzékenyültem pedig engem nehezen lehet megbőgetni.De az érzékenység is a terhesség velejárója.De ha majd meg lessz a baba le jön hozzánk egy hétre.Csak már előre látom az elválás pillanatait.Bőgés lessz a javából.Na jó!Elég volt az önsajnálatból!!

Tényleg jó lenne tudni már mi van Lilivel,Ágival meg Anikóval.Mizu veletek????????????????????????

Most elmegyek pihenőre.

Sziasztok!Gabi
Vendég
 


Sziasztok,

Hat, nagynehezen visszaall a rend a babanetten.
Annyira vacilalat, hogy a masik ket forum amibe irok elkoltozott es mashol vannak, igy most csak valoban titeket olvasgatlak itt. De ne aggodjatok, nem tunok el, csak a babanet mukodjonKép

Ari,
Csodasak a gyerkocok. Ezek azok a pillanatok, amikor radobbenunk, hogy "megerte".
En egyre nehezebben viselem ezt a terhessegem, dagad a bokam, vizesedem, fel vagyok fujva mint egy leggomb, kiugrott a vernyomasom stb stbKép, de amikor tenyleg elegem van, belegondolok, hogy nalunk is lesznek ilyen pillanatok (meg gondolom mas isKép), es ilyenkor megnyugszom. Mi kellenne tobb, amikor ket testver egymasra talal.
Alog varom mar azt a pillanatot en is, amikor kibujik es megpillantom, valamint amikor a fiam megpillantja a kistestveret!

Gabi,
Pihenj sokat es csak modjaval a sok setanak!!Kép
Irom ezt, aki mar harom napja a majalist jarja.Kép
Jol be is dagadt a bokam, de a fiam imadja es hat!!!!
Mennyire messze lakik anyukad?
Megertelek, mert nalunk ugyanez van. (2500 km)
Nem konnyu dolog, bar most kijon, mire megszulok es itt is marad egy kicsit segiteni.

Zichy,

Aranyosak a kepek! Nalunk sajnos nincs ilyen evzaro oviban, pedig nagy fiam most fejezi be a nagycsoportot juliusban es szeptemberben megy elso osztalyba! Te jo eg, most hogy leirtam dobbentem meg, hogy milyen gyorsan telik az ido. Most szuletett es mar megy iskolaba!!
Szepek a gyerekeid nagyon!

Na megyek dolgozni egy kicsit,
Aniko
25+5

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok lányok Kép
Megjöttem a dokitól Kép
Egy 10 mm-s petezsák közepén ott figyel a kis pöttyöm. Sajna kép nem lett kinyomtatva, mert kifogyott a papír. Kép
Egy baba van, szépen beágyazódva.
2006. január 1-re vagyok kiírva. Kép
Május 11.-én megyek vissza Uh-ra, mert utána elutazik a doki.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szasztok!!!
Ari!Jó,hogy újra itt vagy köztünk!!
Azért annyit te se mászkálj ha a lábad nem bírja.Pihenj sokat.Mennyi ideig megy ki anyukád?
Az enyém csak 170-km-re van tőlem nem olyan messze mint a tiéd,de így is csak 3-4-havonta látom mikor haza megyek 1-2 napra.Most ez az idő még nőni fog ha meglessz a pici.De így is elég rossz.De neked gondolom rosszabb,mert a tiéd tényleg távol van.Hány éve költöztél ki??


Pkagi!!Jó rólad is olvasni.Már hiányoztatok nekünk.Akkor már tuti a baba igaz?Ez tök szupi.Olyan hamar el fog repülni ez az idő,hogy majd azon kapod magad,hogy mész szülni.Én legalábbis így vagyok vele.Nagyon sokat pinenj hiszen most már ketten vagytok és mindent a piciért.Ha legközelebb mész dokiohoz mindenképpen kérj képet és majd rakd föl.Dolgozol vagy otthon vagy?Örülök,hogy újra itt vagytok.Már csak Birolili hiányzik!!!!!!!!

Sziasztok!Gabi
35+6
Vendég
 


Gabi Kép
Mától itthon vagyok, volt egy kicsi afférom bent, amivel sikerült nekik jól felidegesíteni, így úgy döntöttem itthon maradok. Olyan nehezen jött össze a baba, hogy nem akarom elveszíteni.
Mostanában nagyon sok volt a munka ezért nem tudtam jönni, de mostmár itthon vagyok. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szia Pkagi!
Emlékszel rám? "A sikeres inszem "topikot inditottam el,te irtal az elején rá.Gratulálok!!
Ha van kedved nézzél át hozzánk is Kép
Jó egészséget,vigyázz magatokra!

Sapé

Kép
sapé
 
 


sziastztok!
Ági ez nagyon jó hír: majd várjuk a képeket.És pihenj sokat. Tök jó végrer majdnem mindenki itt. Lili nem tudni mikor jön, mert még mindig nincs netje. De tájékoztatlak majd benneteket, ha a másik fórumon hírt kapok róla.
MI jól vagyunk tegnap pokolian elfáradtam, és ez mégcsak egy gyerkőc. Ari nem semmi lehet a kettő együtt. Voltunk játszótéren itthon udvaron mindent csináltunk meg is pirult az arcunk, a sapka ellenére.ARi jobban vagytok már?
Aniko amennyit tudsz pihengess.
Én is emgyek pihenek egyet amig Domi alszik készülök a délutánra.
Orsi (21+2)

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!
Anikó!
Jó,hogy itt vagy,nagyon vigyázz magadra!Igen,az egy csoda volt,amikor a tesók meglátták Zsófit.Gergő is nézte nagy szemekkel,majd kérte,hogy adjam oda neki játszaniKép

Ági!
El sem hiszed mennyire örülök nektek!Annyira megérdemeltétek ezt a babát,mostmár nagyon vigyázzatok rá.Annyit nem ér az egész munka,hogy valami bajod legyen az idegeskedés miatt.

Gabi!
Biztos,hogy nagyon rossz,ha a szülők távol élnek.Nekem anyukám itt él Budapese,sajnos apukám már nem él.A legnagyobb szívfájdalmam,hogy egyik gyerekemet sem láthatta.Alexa születése előtt egy hónappal halt meg.Nagyon meg kell becsülnünk őket,mert igazán csak akkor eszmélünk rá,hogy mit veszítettünk,amikor már nincsenek velünk.

Orsi!Nem vészes a két kicsi együtt,csak a főzéssel vannak gondjaim.Az nem nagyon fér bele az időbe most még.De a párom mindig hoz egy ismerős étterméből,így ezt a gondot egyenlőre leveszi a vállamrólKép
Ma Zsófival voltunk az orvosnál,mert eldugult az orra és megijedtem,hogy elkapta Gergőtől a vírust.De szerencsére semmi komoly.Ha már ott voltunk megmérte és képzeljétek,hogy 20 naposan 3980g.A kórházból 3280g-al jöttünk haza!Kép
Most már értem,hova megy az a sok tejcsi,amit behabzsol.Amikor érzi a cicit,mint egy kis vadállat úgy ráugrikKép
Vigyázzatok magatokra!
Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!!
Pkagi!Jobban is teszed ha inkább otthon maradsz és sokat pihensz most a legkevésbé kell a stressz.Pihenj,sétálj sokat az jót tesz neked is meg a babának is.Nagyon vigyázz magadra.

Ari!Ahogy olvasom jó étvágya van Zsófinak.De ez sose baj.Majd tegyél még fel képeket ha vannak.Te mennyi idő múlva vitted ki a picit a
levegőre?Édesapádat nagyon sajnálom.

Sziasztok! Gabi
36
Vendég
 


Sziasztok lányok Kép

Ari Kép
Nagyon szépen fejlődik Zsófi. Klassz a párod, hogy így figyel rátok. Kép

Mi jól vagyunk. Kép Holnap töltjük be a 6. hetet. 11.-én kell visszamennem Uh-ra meg vérvételre. Kicsit esett a progim, de még mindig jó az érték.
Jó itthon lenni, de félek, hogy előbb utóbb unatkozni fogok, úgyhogy keresek magamnak elfoglaltságot. Lehet, hogy keresek valami itthoni munkát, hisz elvileg még van 34 hetem.
Hányingerem abszolult nincs, de úgy alszom napközben is, mint a bunda. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!
Ági! Pihengess sokat, amennyit csak lehet. Hamar elmegy ám az a 34 hét, nem is gondolná az ember.
Zsófika szépen fejlődik, és még Gergő is szopik néha? mert akkor jó sok tejcsid lehet. Tényleg fejni tudsz mellette?Domika most is szopik néha biztos vagyok benne, hogy vissza fog kéretőzni majd. De Domival is bőven volt tejem most is lesz.
Ari apukádat nagyon sajnálaom. Alexa lányod mennyi idős?
Ari mennyit van kint Zsófi és Gergő mennyire igényli a kintlétet? mert Domi állandóan kint lenne, és elvileg picit kb 2 hétig nem lehet kivinni. te ezt hogyan tudtad megoldani? Én erre nagyon kivácsi lennék. Páromnak mondtam, hogy két gyereknél az elején muszáj lesz ebédet hozatni, mert ezt nem fogom tudni megoldani én sem.Bocsi a sok kérdésért de te most ebben toüök profi vagy szerintem bárkinél többet tudsz segíteni, noha tudom nincs két egyforma gyerek.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!
Akartam ám írni tegnap,de Zsófi 7-kor felébredt és 11-ig nem is aludt el.Utána meg beájultam az ágyba,de nem sokáig hagyta a kiscsaj,mert óránként felébredt.Biztosan őt is megviseli ez a hülye front.
Ági!
Az jó,ha találsz valami könnyű munkát otthonra,én sem bírtam az előző terhességeimnél otthon űlni.De a baba érdekében ezt is el kell viselni!
Gabi!Az külön jó,hogy nem vagy rosszul,az alvásra meg most van időd,használd ki!
Én vártam két hetet,mert most nem volt olyan jó idő és akkor vittem ki Zsófit!Először csak 15 percre,aztán emeltük a séta idejét.Most 30 percnél tartunk.

Orsi!Nem fejek,mert sem időm,sem energiám nincs rá!Kép
Alexa 14 éves lesz most májusban,most kaptuk az értesítést,hogy felvették a gimnáziumba ahová jelentkezett.Olyan büszke vagyok rá,bár néha nehéz vele egy kicsit,mert kamaszodik.szó sincs,csavargásról vagy ilyesmi,hanem mindenről kialakult véleménye van és az megmásíthatatlan és mindent mindenkinél jobban tu!Ezt nehéz elviselni néha,különösen,ha amúgy is fáradt vagyok,de ez van!Lehetne rosszabb is!Kép
Nekem szerencsém volt az első két hétben is,mert vagy a párom,vagy Alexa elvitték Gergőt sétálni.Sajnos most még nincs kint annyit amennyit szeretne,de most már jön a jó idő és ki tudunk menni majd hosszabb időre.Csak egyedűl nem indulok még el a két gyerekkel,mert Gergő elég szeles és nem tudok utána rohanni a kicsivel,így megvárom amíg a nagycsajom hazajön.Neki sem árt egy kis séta!Kép
Az ebédhozatal az tényleg jó dolog,mert lehet,hogy éjszaka sikerűlne főzni,de akkor semmit nem pihenek.Hétfőn is eldöntöttem,hogy főzök,na a rizsig eljutottam,nem volt időm többre.Azóta is ot van a hűtőben a rizsköret.

Domi eszik rendesen?Mert Gergővel annyit szenvedek,most 2 évesen 10 kg.Olyan kis vékony,de nem akar enni!
Na Zsófi ébredezik!
Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a gyerekeitek, gratulálok mindenkinek!

Látom, a hasonló körülmények hasonló problémákat szülnek - stílszerű ez a szó ideKép.

Ma "csodálotos" hajnalunk volt - 4-kor ébredt Nati (fél 1-kor aludt el), és fél 7-ig nem tudtam kitenni a kezemből. Nem vagyok fáradt!Kép Közben persze Marci is felébredt, így egyiket szoptattam, a másikat altattam.
Marci csak a nagyijára féltékeny (anyósom, anyukám sajnos egy éve meghaltKép - Nati szinte ajándék az évfordulójára vagy a reinkarnációja). Amúgy nagyfiús lett: most tanul köpni fogkrémetKép, egyedül öltözik - válogat ám, akármit nem vesz fel -, a bugyipelust egyedül lecseréliKép - bár már szobatiszta lenne, s este egyedül megy aludni (emiatt is nagyon büszke vagyok rá).
Nálunk 3 hét után lehet kimenni, én mindjárt bő órát kintvoltam a családdal. Azóta is minden nap min. egy órát kintvagyunk. A 2 gyerekkel egyedül is merek sétálni, sőt voltunk egy nagy "körúton" - illatszerbolt (dm a város másik végében), aztán Marcinak szandálvásárlás). Másfél óránkba telt, de csak a hazai terepen: a parkunkban eresztette el magát a kisfiam, addig viselkedett, pedig kb. 5-ször kellett úttesten átmennünk. Kép Persze izgultam ám!
Én főzök, de nekem is megfordult a kajahordás a fejemben. Csak a párom napközben nem ér rá, így macerásabb - főleg rossz időben hordani.
Amíg nem mehettünk ki, addig a párom vagy anyósom vagy a házban az egyik néni vagy az egyik rokonom vitte ki Marcit. Õ nagyon barátkozó gyerek, imád csavizni, s kulcsmondat a "még nem megyünk haza, Anya!" Ez jó is, mert néha a Mamánál alszik - imád ott a kertes házban -, viszont néha zavar, mert nem tudom, hogy ez normális-e. Még az oviba is bekéredzkedik.Kép
Én a takarítást intézem nehezen, sajnos a párom nem tud ebben segíteni, így minden rámmarad. Csak a derekam nagyon fáj - azt hittem, a kórházi ágy, de negyedik hete nem múlik -, lehet, hogy idegbecsípődés?
Ami még zavar, hogy én még mindig eü. betétet kell, hogy használjak - már gondoltam a popsikrémre.Kép Azt gondoltam, ha szoptatok, előbb elmúlik, de úgy tűnik, tévedtem. Ez normális?

Bocsi, hosszúra nyúltam, ill. a levelem.Kép Szép napot kívánok nektek:
Adri
Vendég
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok. Nagyon hiányoztatok! Kép

Sajna majdnem csak ketten pakoltunk át a férjemmel egy hét alatt. Kimerítő volt nagyon. Sajnálom rettenetesen a régi házunkat. Kép de ez is szép otthonos lesz. Kép Jön hamarosan Zsófi cica és akkor teljes lesz a család. Kép

nem nagyon tudok visszaolvasni, de látom, hogy írogattatok.... Kép Zichy, nagyon szépek a gyerekeid és Te is nagyon szimpatikus vagy! Egyébként is nagyon szompatikus voltál nekem. Kép
Ari, gyönyörű Zsófi! Kép

Még írok este, de most megint mennem kell, bővebben be fogok számolni arról amiről szeretnétek. Kép

Puszi mindenkinek!
birolili
 
 


Szia Lili!

De jó, hogy tudtál jönni!!! Kép Kép Kép

Köszi! Kép

Írjál mindenről, mi történt veletek! Költözés, suli, és természetesen Zsófi az akire/amire kíváncsiak vagyunk!!!!!!!!!Kép
zichy
 
 


Szia Adri!
Mennyi idősek a gyerekeid? Mikor szültél?

Anikó, Gabi! Köszi a dícséretet, kedvesek vagytok! Kép
Kitartás nektek, pihizzetek sokat! Kép
Anikó! Te régóta kint élsz?
Ari! Kisbaba, kisgyerek, kiskamasz egyszerre, nálatok zajlik az élet! Az a jó! Sok-sok türelmet kívánok hozzá! Kép
zichy
 
 


Szia Zichy!

A kisfiam épp tegnap volt pontosan 2 és fél éves, a kislányomat pedig ápr. 9-én szültem. Az Érkezem áprilisban topikot szoktam látogatni, onnan keveredtem ide is.Kép
Nagyon aranyos család vagytok a képek alapján. Gratulálok! A tieid mekkorák?
Jó, hogy van egy ilyen hely, ahol ennyi kedves ember tud "találkozni", s a hasonló problémákban segíteni, az örömet-bánatot megosztani.

Ari!
Bizony jól kijutott a dackorszakból neked.Kép De úgy gondolom, nagyon harmonikus a családod, s te rugalmasan, kiegyensúlyozottan kezeled a dolgokat.

Mindenkinek szép délutánt kívánok:
Adri
Vendég
 


Adri!
Köszönöm!
Utólag is gratulálok a picihez!Kép Akkor nálatok is fiú-lány a felállás! KépKépKép
Egyébként a vérzés még normális.Akár 2-3 hétig is tarthat még, de lehet, hogy máról hólnapra befejeződik. Nekem mindkét gyereknél más volt, igazából nem tudom, biológiailag mitől függ...
Esetleg konzultálj az orvosoddal.
zichy
 
 


Sziasztok!

Szóval elköltöztünk és már egészen jól állunk, mert nem sokat kell már pakolászni. Csillárokat feltenni, képeket felfúrni, szőnyegeket kitakarítani... Ilyen kis apróságok vannak hátra. Persze a felmosás még hátra van, ami a szőnyeg kitakarítás előtt lesz, hogy a tiszta padlóra menjenek. Aprámként pakoltunk a múlt héten. Hoztunk egy adagot, és utána kipakoltuk. Majd a következőt. Rettentő sok cuccunk volt. nem is gondoltuk. otthonosabbá tettem már, mert kintre tettem virágokat és olyan szépek. A muskátli is nyílik majd nem sokára. Jó otthoni hangulat lett ettől.

Látom, gabócacica is itt van újra közöttünk! Kép Nagyon örülök! Hogy vagytok? Babával minden rendeben van?

Ari, nekem is van egy 13éves kamasz hugom, látom anyuékon, hoyg nagyon nehéz. Felesel, tényleg mindenről megvan a saját megmásíthatatlan véleménye, még akkor is tartja, ha éppen nincs igaza.... Barátnőzik, festi magát, öltözködik... de hát mi is volrunk kamaszok. Anyunak szoltam mondani, hogy én is ilyen voltam, csak már elfelejtetted. De ő váltig állítja, hogy nem, én nem voltam ilyen kezelhetetlen. Pedig ha tudná... Én emlékszem.
Ari, szerintem is tényleg nagyon jól működhetsz családanyaként! Én csak csodálni tudlak érte. Amennyire megismertelek... nem lehet egyszerű, de nagyon szépen és okosan teszed....! Kép

Ma voltunk genetikai uh-n. Megnézték a drágám. Nagyon jól van, a doktor szerint már 480gramm. Milyen súly, nem? Fél kiló krumpli olyan nehéz most. És 51mm-es a bpd-je. Ez jó? Nem tudom. Vagyis a normál értéken belül van, az biztos. Tehát minden rendben van, megvannak az újjai, a lába is szépen fejlődik, azonosak a csont méretei. Örülök ezeknek, mert egy kicsit féltem, nehogy valami baj legyen...
Képzeljétek, hoyg mostmár egyre jobban érzem a rúgásait. Annyira jóóóó. Kép Apa is érezte. Szokott hozzá beszélni ő is. Puszilgatja, simogatja. Apukáját imádja. Reggel arra szoktam kelni, hogy nagyon kemény a hasam. Odateszem a kezem és akkor megpuhul. De érdekes így ébredni. Majd szét durran.
Ja és mostanában mindig begörcsöl a vádlim. Minden este. Vagy a jobb vagy a bal. Mitől lehet szerintetek? Magnézium hiány?

Jó éjt mindenkinek és holnap megint jövök.
birolili
 
 


Pkagi, Nagyon jó olvasni, hogy van kis petezsákocskád!!!!!! Annyira szuper érzés, nem? Én mondtam apának, hoyg nem akarom, hoyg vége legyen a terhességnek... Kép De ő már nagyon szeretné... Kép Vajon miért... Kép
Mondjuk ezek a hormon változások elmúlhatnának... Apa sokszor nem érti, hogy mi bajom van már megint újfent. Annyira ragaszkodó lettem az apucihoz... Azt szeretném, ha mindig itthon lenne velünk. Kép Agyon puszilom. Szó szerint. Kép

Még csak ennyit szerettem volna... Kép

Lili(20+4) Túlvagyunk a félidőn... Kép
birolili
 
 


sziasztok!
2gyerek üdv köztünk.De jó hogy te is jössz.
Ari te nagyon szupi anya vagy a két pici és a kamasz, hát nem irigyellek nem lehet könnyű neked. de jól megoldod a probláémákat. Zichy ha még nem írtam volna gyönyörűek vagytok a képen.
Lili újra köztünk, Picit majd azért pihengess nehogy túlerőltesd magad.
Velünk minden ok, Domi nyugis volt pedig nem sokat tudtunk kiemnni. És a boltban meg produkálta magát.Ma angyalka volt.
2gyerek mennyire nehéz egy ekkora csametével + a pici? Én is majd szeretném őket együtt babakocsizni vinni, bár félek is mert Domi kis kajla, de nem lesz nagyon más választásom néha.
gabócacicával ma beszéltem volt nálunk jól vannak, de délután óta nem értem el gépen, akkor ment uh-ra. majd biztos jelentkezik.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Orsi! Köszi!!!! Kép
Testvébabakocsizni fogtok? Pontosan mennyi különbség lesz a két gyerkőc között?
Lili! Örülök, hogy jól érzitek magatokat! Apa gondolom azért nem panaszkodik a sok puszi miatt! Kép
Megnyugtató, hogy Zsófival minden rendben van!
Hogy szalad az idő! Gabi is mindjárt szülni fog,szépen sorban a többiek is, Lili, talán te voltál a legfiatalabb és most már túl vagy a félidőn!!!
zichy
 
 


Sziasztok!

Igen, Zichy, már itt van a félidő... Kép
Ma gyümölcsnapot tartottam délelőtt és nagyon kiborultam. Ezt nem bírja az én idegrendszerem kismamaként. Ez sok volt nekem. De muszály, ha meg akarom állítani a kilóimat... Kép
Ti mennyit híztatok a terhességetek során? Én szerintem 20-25körül fogok. Már most látom. Na de nem keseredem el. De azt nem értem, hoyg másnak miért nem kell figyelnie magára és nem hízik, nekem meg mindien falatot meg kell gondolnom, hoyg jó e, nem hízlal-e. Utálom. Annyira elkeseredtem ma is. Miért jött fel ilyen sok kiló? Na mindegy.
birolili
 
 


Lili!

Ne aggódj a kilók miatt!!!!
Gondolom alkati dolog, hogy ki mennyit hízik, de étkezéssel lehet kompenzálni.
Nálunk működik egy jól bevált "formatartó" szokás, ezt te is kipróbálhatod, biztos nem árt. Kép
A szénhidrátokat, magasabb cukortartalmú gyümölcsöket, nasikat (krumplit, rizst és kukoricát is)inkább délelőtt, délben egyed. Ezek magasabb kalóriatartalmúak, de szükséged van rájuk, és így lefekvésig a szervezeted hasznosítja az energiát. Délután pedig egyél sok alacsony cukortartalmú gyümit, zöldséget és fehérjét. És ha a fehércukrot, fehérlisztet, cukrozott gyümileveket (a 100%-osnak mondott sűrítménye is fehércukrot tartalmaz) kiiktatod az étrendedből, az csak a javadra válik.
Egyébként már a szülésnél is rengeteg plusz lemegy! Kép
zichy
 
 


Lili nyugi te szép fogsz maradni és akilók szülés után simán lemennek rólad. Én is próbálok vigyázni de nekem jelentős felesleg miatt muszáj is. De azért nem csak gyümit eszek, mert nem kivánom. viszont zöldséget ennék zöldséggel ha lehetne.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


sziasztok! jelen álláspont szerint Dominak Csongor nevű egészségeskisöcsikéje van a pocakomban. majd jövök este.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Olvaslak ám benneteket,csak most nagyon-nagyon rossz kedvem van és nem akarom ezt a topicot elszomorítani,amikor az örömökről kell szóljon.
Majd jövök!
Aranka
ari3
 
 


Orsi!
Ez nagyszerű! Ezek szerint megtudtátok a nemét???Kép
Ari!
Mi a baj? Segíthetünk valamit?????
zichy
 
 


Hello!!!Most ha megmérnék a vétnyomásomat kiakadna a vérnyomásmérő.Leírtam egy rahedli dolgot és kitörlődött.Most kezdem előről.
Képzeljétek!!Szeptemberben megszületik az én kis drágám unokaöcsikéje persze az unokanővér mellett.Tök szupi.Majd ha felnőnek együtt mennek csajozni.Õk lesznek Kanizsa Don Huányai.Most ezt biztos rosszul írtam sebaj.Csütörtökön voltunk tanácsadáson meg uh-n.Minden oké.A belső méhszájam van nyitva meg megvan rövidülve a méhnyak.A dokim azt mondta,hogy ezzel akár a 42-hétig is kudom húzni.De addig nem szeretném.Még 23-napig kell neki bent maradni,mert apukájának 30-án van a születésnapja.Ezt minden reggel meg is beszélem vele,de ez ugye nem rajtam múlik.Csak akkor apának ez lenne a világon leg-leg boldogabb szülinapja.Így is az lessz,de ez egy plussz lenne neki."Kisfiú,szülinápján születne"Hát!!!!
A doki mondta,hogy nem lessz nagy baba ha kihúzom a 40-ig akkor 3,20-3,30 lesz kb.
Az alvásról csak annyit,hogy kb. egy hete már szinte semmit sem alszom.Éjszaka már a kezeim is baromira fájnak.Na jó rolunk ennyit,mert így is kicsit hosszúra sikerült.


Pkagi.Én az elejétől nem dolgozom különböző okok miatt.Nekem csak egy-két alkalom volt,hogy untam magam otthon"nagyon szeretek itthon lenni",De majd észre veszed milyen hamar el megy az idő.Az otthoni munka nem rossz ötlet ha nagyon unatkozol,mert ott legalább nem idegesít senki.Ami most ugye az egyik legfontosabb a picinek.De azért pihenj sokat.

Ari!Azért jó,hogy a lányod és a két pici között ilyen nagy a korkülönbség.Igaz a kamaszkor nem egy könnyű dolog.Mondom én akinek még csak most fog megszületni az első pindurja.De sokat tud neked segíteni ugye?Meg őrá már rátudod bízni a pindurokat.Szép nagy család vagytok.

Birolili!Én is örülök,hogy újra itt vagy köztünk.Most akkor lassan teljesen a végére értek.Ez jó.Mi is már csak a baba szekrényét várjuk,hogy megjöjjön.De most azért pihenjél,mer biztos elfáradtál.A pci miatt ne aggódj.Ha eddig nem volt semmi ezután már nem is lesz.Én is aggódos voltam,de feleslegesen.Hál isten!!A kilók miatt meg pláne ne idegeskedj.Én sem fogok megállni 20-alatt.
Még csak annyi,hogy jövő héten megyek fodrászhoz hajat vágatni,meg kozmetikába,hogy ha jön a baba szép legyek.

Na jó befejezem,mert már biztos unjátok.
Puszi nektek!Sziasztok Gabi!!!
Vendég
 


ok megbeszéltük. Együtt mennek majd csajozni.
Ari légyszi mondd el mi a baj, már ha publikus.legalább kibezséled magadból, az is jól fog esni, mégha nem is tudunk majd esetleg segíteni csak szavakkal. Nem baj ha elmondod.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Adri!
Még vérzek én is,a dokim azt mondta a ez akár 6 hétig is előfordulhat!
A kajahordás tényleg nagy segítség,ha van rá módotok,megéri.Még így sem mindig van időm másra,néha örülök,ha reggel be tudok ágyazni!De elmúlik ez az időszak is,addig meg akinek nem tetszik nem nézi!Kép

Lili!
Nagyon örülök,hogy itt vagy és már félidősök vagytok.Látod milyen gyorsan repűl az idő,mindjárt azon izgulunk,hogy mikor szülsz!
A hízásról annyit,hogy most 72-vel kezdtem és 69 vagyok így szülés után.De!Mint már írtam az első terhességnél majd negyven kilót híztam,a másodiknál 18-at,most 8-at.Ha esetleg nem fogynál vissza a szoptatás alatt,majd utána teszel érte.Nem kell ezt olyan tragikusan felfogni.A párodnak így is tetszeni fogsz,te meg ráérsz majd formába jönni!

Orsi!
Gratulálok a második kisfiadhoz!!!Nagyon vigyázz magadra!

Pár szóban a problémámról:A nagylányomnak pár napja fáj az egyik melle és tegnap már egy duzzanatot is talált benne.Beszéltem az orvosommal,holnap megyünk hozzá!Nagyon megvagyok réműlve,de nem akarom,hogy lássa rajtam,mert ő is nagyon fél.Holnap már okosabbak leszünk,remélem,hogy "csak" gyulladás!
Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!
Aranka!Ne aggódj biztos nincs semmi baj.Lehet,hogy egy mirigy gyuladt be neki.Biztos csak ilyesmiről lehet szó.Ha megjöttetek a dokitól és úgy érzed,hogy publikus nyugottan mond el.Ahogy Orsi is írta szavakban tudnánk segíteni.De úgysem lesz semmi gond.Bízzál benne.Tudom könnyű ezt mondani,de ilyenkor az ember akarva akaratlan a legrosszabra gondol.Szorítunk nektek!!!!!!

Gabi
Vendég
 


Sziasztok!
Ari!
Én is nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!!!!!!!! Csak nem lesz semmi komoly!
zichy
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen az aggódást és szorítást.Nagyon jól esik.Nos a doki szerint egy ütés következtében kialakult duzzanatról van szó,de holnap megyünk ultrahangra.Akkor még többet tudunk majd meg.Egy kicsit megnyugodtam,bár nem teljesen!
Majd jövök,csak Gergő felüvöltötte Zsófit!

Sziasztok

Aranka
ari3
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?