Új privát üzeneted érkezett!

lidikoka írta:Enikő, az a négykézlábas nekünk nem megy, Zalán térden volt? Egyébként hasznos volt, hogy leírtad, köszönöm, annak ellenére hogy mi is gyógytornára járunk, volt benne új... én hozzátenni nem tudok, mert mi is ezt csináljuk... én is leírhattam volna, de nem kérték...
vasárnapi úszin Boti nem remekelt, apujával volt a vízben, és sírt... legközelebb velem fog próbálkozni... okát csak találgatjuk...
szép estét,
Ildi


Ildi: Igen térden volt, de a gyt a kezével a hasa alatt tartotta! de ahhoz képest tök szépen "megállt" négykézláb. Azért azt vedd figyelembe, hogy Boti nem épp pehelysúlyban nyomja az ipart, egy husigombóc gyerkőc eleve nehézkesebben csinál mindent! Jó a tejed anyám :lol: :wink:

Judit:
Hát nálunk személy szerint volt előzmény. Méghozzá Viola volt hipotón. És mivel a mozgásfejlődés egyenes arányban van a szellemi fejlődéssel, ezért nem szeretném ha bármilyen mozgásfejlődési lépcsőfok (forgás, kúszás, mászás, négykézlábazás...stb) kimaradna Zalánnál (Viusnál kimaradt sajnos és meg is van a eredménye :cry: ) Szal lehet, hogy én egy kicsit túlparázom ezt a témakört, de úgy vagyok vele inkább megnézetem és egy gyógytornász mondja, hogy minden oké, minthon itthon pörögjek rajta és rágjam a kefét, hogy mikor fordul máááááááááááááááááár meg és hogy úrIsten ugyanaz lesz, mint Viusnál....! Amúgy aszondják 6 hós koráig nincs ok aggódni (ha addig nem fordul meg), de utána már célszerű..... :roll: És mivel minnyám 6 hós lesz ezért akarnám, hogy dobja már be magát. de badobta :lol: Sok babának csak ezt a kezdő lökést kell megadni, és megindul :wink:

Nenőke: Énekelj neki közbe hátha akkor nem fog félni. Mert ha azt vesszük nekik ez kicsit félelmetes, mivel picit elvesztik az egyensúlyukat ilyenkor. Lehet attól fél. De ezt ugye lehet fejleszteni :wink:


Dorka: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: nem kicsit, naon :lol: :lol: :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Köszi Enikő, holnap megpróbáljuk újra... abban igazad van,hogy Botus nem pehelysúlyú, de ő egyébként is annyira nyugodt baba, magától alig mozog... kell vele játszani és belendül... ez pedig azért is fontos, hogy lassuljon a hízása, mert nem bírom el a fenekét.... nemsokára ott tarunk mint a terhesség végén, hogy nem merünk mérlegre állni... :)
Nenoke, két szopi között félúton tornázzatok, amikor nyugodt Dávid baba...

Kép
lidikoka
 
 


Sziasztok,

Ckat: engem is marcira érdekelt, mi van a tányéron de én rájöttem ám ECLER FÁNK!!!!! IDe vele! Imádom!

Lidikóka: egyszerű: Anyafüggő Botondok Társasága! :lol: Mi meg megálltunk 4 hósan a hízásban ,ezért kellett neki adnom más kaját is, most úgy néz ki megindultunk újra. De mióta megálltunk Döndi sokkal jobban forgólódik és kúszik! Úgyhogy hajrá torna! Ezeket én is ki fogom próbálni...

Boldog hófordulót Marcinak, Jankának és Dávinak!

A haskérdésbe nem kívánok "belefolyni" ezt kéretik szó szerint értelmezni! :cry:

Na gudnájt mindenkinek!

Andrea
Kép
kindernay
 
 

 
 

CsAdri!
Fogínyduzzanatot bölcsességfognál simán okozhatják a hormonok. Nekem mindkétszer begyulladt és feldagadt, mikor teherbe estem, és szülés után is, aztán elmúlt pár nap alatt. Hormonváltozás a köbön mindkettő.




Fürdetés: aki nagykádban fürdet: beleér a baba füle a vízbe?Beni nem szokott pancsolni, mert hanyatt fürdetem, hason nem fér el a kiskádban.

Fitneszlabda: lehet kapni a Sparban akciósan 1490 Ft. Ezt a labdás gyakorlatot nekünk is javasolta a neurológus.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Has: szerintem nem az az 1-2 kiló látszik rajta, hanem a terheség alatt kinyúlik, s amiatt nagyobb, nem?
Az enyim tiszta terhesformájú, ha nem kéne kabátban járni, biztos elszörnyednének, hogy egy kicsi és egy pici mellett útban van a harmadik. :wink: S még mindig megvan a fekete csíkom.
Engem nem is a hasam zavar, hanem a fölötte tanyázó két görögdinnye. 75B-80A-s méretűből idenőtt nekem egy 90D-s. :x
Tiszta tankArankának érzem magam tőle.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Igen, "megvizsgáltam" és a bölcsességfogam jön... :( Én is fogzom.... :D Amúgy rágni is alig tudok,annyira fel van dagadva.... :S

Has: kb 1hónapja még tök jó volt,csak a bőr lógott "üresen", szinte nem is látszott.... :D De mostanra meg "megtelt".... :cry: :cry: :cry: :cry: Vagyis olyan csúcsosan nő,mintha fel lennék fújódva... A csíkok kezdenek halványúlni,de elég mélyek és szinte teli van vele a pocim... :(

Kép
cs.adri
 
 


Adri! Ádámmal is előfordult, hogy hosszra nem nőtt. És azért elég csalóka a hosszmérés! Erre tekeredik, arra csavarodik, máris eltérés van. 1x a régi védőnőmmel lemértük egymás után 3x Ádámot. 2,5 centi különbség volt… Szóval, nem egzakt tudomány a csecsemő hosszmérés!

Uxi! Jó, akkor nem irigykedem! De azt végül nem írtad: nappal könnyebb már a 2vel? Mármint, hogy Emi elszórakoztatja Benit? Vagy nem lehet még felügyelet nélkül hagyni őket együtt?
Lökött vagy a dinnyéiddel! ;)

Tornagyakorlatok. (anno én is írtam ám őket, szóval senki nem mentette el? Ph, most megsértődök, jó? ;) ) Azt, hogy szükségesek, nem tudom. De szerintem minden gyerek eleinte valamit nem tökéletesen fog csinálni, és az ilyen gyakorlatok helyre billentik. Így talán gyorsabban megtalálják a helyes utat. És ártani nem árt, ha betartjuk a gyogyitornászok tanácsait.
Egyébként meg az idegrendszer stimulálással fejlődik!!!!! (mint ahogy ezt most Enikőtől is olvasom)

Nenoke! Próbáld a nagyágyon, lehet, hogy csak kemény volt a föld. És a karjait, meg a lábait tedd oda, ahova érkeznie kell majd! (próbáld ki magadon, hogyan fordulnál meg, lassítsd le, na, úgy!) Ja, és lassan kell forgatni. És eleinte talán nem 2 métert, csak 2t ide, 2t oda. Meg nálunk bejönnek a hangutánzó szavak: zutty, baing és társai, mert olyankor jót nevet azon is, ha lefejelt valamit.

Enikő! Én is paramanó vagyok, és tuti megyünk majd a kistesóval is neurológushoz. Akkor is, ha 10es lesz az apgarja. De nálam bejött a para, hiszen tényleg kellett rásegíteni. Igaz, mostanra zseniképző, de ingyen-játszóháznak megteszi.
Vendég
 


Szeretnék gabonát adni Ádámnak. Akkor ha jól értettem, a glutén a mi nagy ellenségünk. A kukorica és a rizs egyetlen formájában sincsen glutén???
A kismamás hozzátáplálós naptár már 6 hótól írja a búza, zab, rizs, kukorica pelyhet. A pehely az nem egy kémiai, hanem fizikai eljárás, csak összelapítják. Attól nem megy ki a glutén. Akkor miért ajánlja a búzát Kismami?
Szóval, mit adjak neki? Olyasmire gondolok, mint Zsuzsi írta, hogy belemorzsolni a gyümibe. Ami kekszet láttam, abban volt tej és cukor is. Babakex.... na mindegy... Natúr gabonát akarok! Buláta lenne jó, de az ugyebár búza (glutén), a kölest meg kismami 1 éves kortól ajánlja.
Vagy ha a szülők nem allergiásak semmire, akkor nem kell félni a gluténtől?
Vendég
 


Ja, és a csírákról tudtok valamit? Mikor adható gyerekeknek? A lucerna íze semleges, de vajon van-e benne glutén? ;)
Vendég
 


Néééééééééééééééééémitlátooooooooooooooooook!!!!!!!!!!!!

Főni ma 7 hós. Aszta, hogy eltőtt a zidő.

Most aztán tényleg belepakoltátok a bogarat a fejembe ezzel az egész mozgásizével. Gréti eccerűen hátról hasra fordul csak és csak jobbra. Valahogy nem bírja venni az antennácskája, hogy ezt lehet fokozni. De hiába próbálkoztam tanítgatni párnával vagy bárhogyan a visszafordulás nem megy neki. De mintha alaphelyzet lenne hason (amin aztán úőtál lenni s ordít), ahogy leteszem, máris hason van. Visszafordítom, nem bírok még félrenézni sem, máris vissza hasra. Akkor miért megy ez neki mint karikacsapás? Ráadásul ma épp kerek 4 hete kezdte ezt a tudományt. Illene már kissé kilépjen eme mozgásfejlődés bölcsődéjéből.

Gabona: Bori szerintem kezdjed el nyugodtan a kukorica és rizs adagolását Ádinak. Ha jól értettem, akkor még elég lassan tempózza a kajás szakaszokat, szal akkor még símán van két hetetek ezekbe belelendülni komolyabban. Utána meg szerintem már lassacskán jöhetnek ám a gluténos cuccok is.
Szerintem meg hülyeség, hogy ha a kizárólag szopit 6 hóig ajánlják, akkor egyből mehet utána már a glutén is. Régen, mikor csak 4 hóig ajánlgatták a csak szopit, akkor volt 6 hónál engedélyezve a glutén. Szóval szerintem az a 2 hó kell még a kis gyomruknak. Ha nem is épp kötelező módon, mert én azért olyan 1,5 hóra már rábólintanék. No, de ez vagyok én, nem szakember, csak ilyen témában félős. Allergiás is én vagyok a házban, de nem étel, csak síma mezei atka, por, szőr és társai nem igazán kompatibilisek velem. Bár figyeltem, becsületes hajlam megvan a nagyobb lányaimban is. Én meg szinte asztmáig fejlesztettem anno az egészet (akkoriban nem igazán volt aki ezt diagnosztizálja vagy kezelje.... Marosvásárhelyen aztán kaptunk egy jó proffot, neki köszönhetem a tünetmentességig gyógyulásom). Edina meg előadta 1,5 éve a napallergiát, szal ezétt vok olyan amilyen.

Csírákra válasz passz.

Amúgy folyik rettenet a pindur orra, meg köhög, kaptunk antibogyótikumot, én adom, dokinéni aszonta a saját gyerekének adná. Adrinak is írt, bíztos ami tuti, de neki azt javasolta inkább figyeljen a polcon (ugyi jön a 7vége). Na, ő nem is kapja, neki folytatom a homeósokkal. A francba, homeóst recetára nem írhatnak sem ingyért sem kedvezményesen. Leragadt hülye eü rencer.

Kép
kissmanó
 
 


Szép Jó Reggelt!!!

Köszönjük a köszöntéseket!

Marci tegnap este kapott egy ki almás krumplit. Nyelte, mint kacsa a nokedlit. Aztán szopi, és 9től alkudt negyed négyig, majd hétig. Hát nem is tudom, mikor volt olyan, hogy csak egyszer ébredt. :lol: Úgyhogy, mi tízóraizni és vacsizni fogunk, mert én se nagyon bírtam már ezt az éjszakázást. És a Fruttapura nagyon ízlik neki (banános-almást kapott).

Manó, Marci is profin fordul már hasról hátra, de vissza most nem hajlandó, pedig azt is tudta. Úgyhogy ő se hajlandó csak ezt csinálni.

Hát ezekben a bébikajákban van rizs, meg kukoricakeményítő tehát azok tuti mehetnek. A többivel én is várnék.Csírákról nekem sincsenek infóim.

kispiskóta
 
 


Marci hasról hátra?
Akkor kettő gyerek forgásban kitesz egyet :lol:

Kép
kissmanó
 
 


nem volt szimpi a fogyózós vonalzód?
vagy ez a másik jobban tecc, ugyi?

Kép
kissmanó
 
 


Manó, hüleséget írtam. Szóval két hósan fordult hasról hátra, akkor ezt gyakorolta, majd abbahagyta. Két hete meg elkezdett hátról hasra forogni, de vissza sehogyse akar. Dehogy, miért? Lehet elfelejtette. :roll:

Viszont Lidikókához hasonlóan én is megpróbáltattam vele a négykézlábazást, de nem tartja meg magát. Nagy a popsink. :lol:

kispiskóta
 
 


Ez a vonalzó előbb volt, mint a fogyis. Csak így hosszúnak találtam a hozzászólásom. De szimpi volt, főleg, ami rajta láttam. :lol:

Nézegettem a netet most és találtam ilyen biokölest, meg rizspépet, ezeket már lehet gyümikhez keverni, nem? Azt írja gluténmentes.

Illetve vettem a Hippnek alma-csipkebogyó italt, azt nyugodtan adhatom, vagy ennél is vigyázni kell, mert allergizálhat? Azaz pár kortyot adhatok először csak belőle, vagy ha ízlik ihatja?

kispiskóta
 
 


Sziasztok!

Bori, igen, nappal már jobban elvannak. Még ha nem is játszanak együtt, de valahogy jobban odafigyelnek egymásra. Ha nics itt Emi, BEni sokkal jobban "rajtam lóg".Már attól a ténytől, hogy van mellette egy hasonló gyerek, jobban elvan magában is. Néha Eminek vannnak "Benizőrohamai", akkor ölelgeti, puszilgatja, meg kurjongat neki,.Beni ezt mindig hálás kacagással jutalmazza.


Kaja: tuti gluténmentes a rizs, a köles. Valamelyik nap írtam, a HOlle-nak vannak ilyen babapelyhei, akölespép és a riszkrém glutlénmentes, 4 hós kortól ajánlják.

Itt van (ennél picit olcsóbban lehet kapni a Kenguru Gold üzletekben, de nem jelentős, kb 50 Ft a különbség):
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_866541

glutén tartalmúak:

http://www.taplalekallergia.hu/index.php?content=9

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi én is ezt a Hollet találtam meg.

kispiskóta
 
 


De most találtam egy olyan honlapot, ahol azt írják nyomokban tartalmazhta glutént. :?

http://www.enatur.hu/product_info.php?c ... cts_id=282

kispiskóta
 
 


Mozgás: én sem értem, miért kell gyakoroltatni a négykézlábazást.
5-6 hós babáknál az még nem általános, simán ráérnek. A forgás az már aktuális, de négykézlábazás?Lehet még enm is elég erős hozzá a csontjuk. :shock:

Én ki is akadtam, hogy Beni már ezt nyomja, Emi valamikor 7-8 hós kora körül csinálta.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szerintem itt félreértés van. Ha Enikő szavaiból jól vettem ki akkor nem gyakoroltatni kell, csak négykézlábra állította Zalánt a gyógytornász, hogy mennyire erős, ügyes. Vagy rosszul értettem?

kispiskóta
 
 


Én sem a négykézlábazást hiányolom, az nekem még kivárós. A visszaforgást igényelném.

Kép
kissmanó
 
 


Uxi! Köszi, elnézést, múltkor átsiklottam fölötte. Ezt kerestem ugyanis. Megyek és veszek is egy rizst.
A kölest nem, megpróbálok rájönni, kismami miért csak 1 évtől ajánlja.
(bár gyanítom, ez is olyan lesz, mint a szilva, amit 4 és 12 hó között már sok helyütt láttunk bevezethetőnek)
Vendég
 


Bori: A Milupa 7gabonás pehelyben állítólag nincsen glutén. Ez a neve... De http://www.milupa.hu Itt megtalálod. Egyébként szerintem 7 hótól nyugodtan kaphat gluténtartalmút, ha nem volt a családban lisztérzékenység. Már hatszáz forrásból utánanéztem. Mivel a lisztérzékenység genetikai betegség, nem lehet kivédeni, 7-8 hótól meg már elég erősek.

Kép
zsuzsi**
 
 


Ja, bocsi, sziasztok! Kicsit szét vagyok esve... :oops: :oops: :?

Kép
zsuzsi**
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bejelentkezes, lattam a kajakrol van szo. Rizspepet egyszeruen csinalhattok Magatok, keveske rizst kb tizszerannyi vizben jol szet kell fozni, majd szetnyomkodni (turmixolni).
Yukumo szombat ota eszik ilyet plusz par napja repat is kapott melle, szereti.
Amugy jol vagyunk, mar tobb mint nyolc kilo.
Sajnos meg nem fordul, de szerintem az akaratereje hianyzik hozza. Oldalan elvan, eljatszik, de azon tul nem akar menni. Ma kerdeztem a dokit (oltason voltunk), de azt mondta egyaltalan nem baj.
Puszi Mindenkinek, jobbulast a beteg babaknak!


mary
Vendég
 


Sziasztok!

A sok kis és nagy betegnek gyógyulást kívánok!
A 6 és 7 hónapos szülinaphoz nagy- nagy gratula!!!

Az éjszakáink egyre szörnyűbbek :cry: 5 perces alvások vannak, aztán ébredés, megfordul hasra és csak sír és sír. Aztán cickó esetleg szopi és alvás 5 percet és ez így megy reggel 6 ig. Mindemellé nappal nagyon nyűgös, eddig semmilyen betegségre utalót nem vettem észre, nem értem :roll:

Kép
szücsi
 
 


Sziasztok!

Éjszaka alig aludtam, reggel meg persze kapásból elaludtam 3/49-kor ébredtem. Szegény Zsanikámat olyan pillanatok alatt felölötztettem meg magamat is, hogy 9óra 5 perckor már az oviban volt (na jó autóval 2 perc az ovi) 9:20-kor már a hetntes pékséget megjárva itthon voltam (ilyenkor jó hogy itt vannaka szüleim így nem kelletta kicsiket is vinnem) Petra tegnap antibiotikumot kapott. Már 3* kapott hajnali 1-kor is inkább felkeltetttem és adtam neki,ennek elllenére reggel még lázasan kelt :evil: És egyszerűen nem értem honnan kaphatta el ha senki nem betege a környéken.

Glutén: Én is a milupás 7 gabonással sűrítettem a kajcsikat már a nagyoknak is. Mondjuk tényleg igaz, hogy a lisztérzékenységet nem lehet kivédeni.

Mary
A rizspépre van másik módszer is, kávédarálón a száraz rizset ledarálod és megfőzöd. Macerássabb. mondjuk a szétfőt rizs is ragad mindenhova....

Mozgás
Nekem Zsanika nagyon későn kezdte egyáltalá a forgást is 5,5 hósan, viszont 6,5 hósan felállt. Aztán küzdöttem vele hogy inkább másszon pont azért amit Enikő is írt. enek ellenére 9,5 hósan ment. Grétikém a nagy súlya miatt 1 hónappal később csinált, kivéve a forgást, gurulni tudott a nagy hasán. :D De ő a kúszással elvolt nagyon sokáig nem állt négykézlábra (de lehet a súlyát nem bírta) de 10,5 hósan már ő is trappolt. PEtra kezdett mindent a legkorábban, ő már forog pörög kúszik, már négykézláb áll riszálja a sejhajt és ezzel vetődik előre. kíváncsi vagyok mikor fog járni megállítani úgy se tudom :D EGy valamit viszont senkiek nem javaslok (őszintén szóval be is tiltanám a forgalmazását) ez pedig a komp. Azon túl hogy hamis biztonságérzetet ad a gyereknek (nem tanul meg esni) rászoktatja a lábujjhegyezésre (ismerősömék használták, hiába mondtam nem kéne, a 2 éves kiúk még mindig lábujjhegyen jár..) + a családunkban a férjem unokatestvérének a fia a küszöbön megakadva fejreesett vele (elvileg ez lehetetlen de amekkora sebességgel tudnak azzal haladni...) agyrázkódása lett meg már nem is emlékszemmi minden az tuti hogy több mint 2 hétig volt kórházban. (na most lehet vita lesz de ez az én véleményem)

Na megyek a kis szarosom kiabál a tiszta pelusért, de legalább már nem lázas.

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Mary! Szia! Képet követelünk egzotikus ismerősünkről! Mikor is jöttök M.o.?
Köszi a rizses infot, asszem lesz olyan is.

Zsuszi! Köszi, kezdem az egyféle gabonával, aztán rástartolok a többire is. Én annyira gabona függő vagyok. Vsz ezért sem mennek a fogyókúrák. Ha már fél napja nem ettem vmit (tészta, kenyér, rizs bármi), akkor leesik a vércukrom, idegbeteg leszek, zúg a fejem, stb. Párom dettó. Szóval, asszem a Kisfiúnak is kell majd.

Zsú! Ádám a banánt se fogadta el. A gabonától várom azt a hatást, amit Te tegnap tapasztaltál! ;)
Vendég
 


Bori, nem értettem ezt a banános dolgot. Marci az almáskrumplitól aludt.

kispiskóta
 
 


Nenőke!!
Örülök neki, meglátod egyre jobbak lesznek az éjszakák.
Én hamarosan visszaszoktatom a kiságyába. Mert nemsokára már felül, stb..a végén még leesik..azt nem kéne.
Ma éjszaka csak egyszer ébredt, 4-kor és reggel 3/4 8-kor.

Hu Szücsi ez rosszul hangzik.
Itt csak a fognyűvő manócskák lehetnek a ludasak sztem.. :(
Próbáld ki a borostyán nyakláncot..hátha segít. :roll:

Samun most is rajta van.

Zsu!!
Almáskrumpli rulez!! :lol:
Te előtte próbáltad simán a krumplit??
Én azt még nem de ki kéne már próbálni..

Én 2x próbáltam Milupa tejbedara pépet adni..nem nagy sikerrel de egyszer nem is volt éhes. Majd én megeszem, nekem ízlik.

Főninek Boldog Hét Hót :lol: :lol:
nafffiúúúúúúúúúúú
torolve_20131003125716
 
 


Hipp tejpépet valaki próbált?
Gréta útálja

Kép
kissmanó
 
 


Rita, nem adtam neki külön krumplájszt. Rögtön keverve kapta. Meg magába a rumplinak nincs íze, így almával meg tök fini. Szerintem is. :-) Minden só, minden nélkül. Kapott már így kostolgatás gyanánt, de tegnap megevett belőle 100at. Mindig , amikor abba akartam hagyni nyüszögött. Hát remélem, hogy ettől aludt. Majd holnap megmondom. :-)

Elmentem piacra féluton elkezdett esni, naon boldog voltam. Holnap kiprószáljuk a sütőtököt.

kispiskóta
 
 


AHa, értem..szal ezt te csináltad..
Nekünk üveges van..kéne már főzni is vmit. Hétvégén beszerzek egy-két alapanyagot asszem.

Nálunk a banán nagy sláger de ugyi ahogy írtad, nem lehet sokat adni. Banán-alma is kafa.

Bakker amióta Samu eszik, néha nem kell a cici, vagy nem éhes..vagy elalváshoz nem kell. :roll: :wink: viszont folyadékot nem kér, nem kell neki semmi..se víz, se tea..semmi.. :shock: gondolom akkor nem szomjas :lol:
torolve_20131003125716
 
 


Kép

hozzátáplálás megkértem a férjem nyomtassa ki a hozzátáplálási táblázatot :evil:. Magamnak kértem, de Bors előbb csapott le rá :evil:
ckat
 
 


Sziasztok!!

A krumplival még szvsz az is baj, hogy "fojtós" magába. Ezért én is valamivel együtt adom béjbnek. Ma pl borsólevest főztem ebédre, abba belefőztem 1 krumplit félbevágva. Majd kihalászom egy kis répával, zöldséggel, összetöröm és azt kapja ebédre :) Borsót még nem kap, csaka többit a levesből.....

Mozás: Hú én nem akartam balhét :oops: meg félreértést se, négykézlábazni még nem "kell" nekik mászni se, csak megnézte a gyt mennyire erős az izomzata és hogy kitámaszt-e a kezével rendesen, azért négykézlábaztatta. A forgás része a figyelendő egyelőre.... jól értelmezte Kispiskóta! :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Zsú! bocs. a krumlpit se fogadta el Ádám, biztos azért kevertem össze a reakciómban ;)
Vendég
 


Enikő: már kész vagy a zebéddel?

Kép
kissmanó
 
 


enyim gyerek szűk 2 órája alszik itt az ölemben
nem szeressem az ilyent, de betegen engedélyezve

Kép
kissmanó
 
 


Enikő szó sincs balhéról, legalábbis nálam az nem így néz ki :D Mindössze véleménycsere-kérdés-info. Részemről. Tudnál v.mit írni a hipotóniáról, esetleg privibe (ha a többiekewt nem akarjuk megijeszteni)? Kerestem a neten, de hogy mire kell figyelni, milyet "tünetei "lehetnek, arról nem találtam semmit, csak fórumokat. (Ahol többnyire aggódó anyukákat megnyugtató orvosokról-védőnőkról, neurológusokról volt szó, és aztán 10-11 hónaposan elkezdett tornáról :shock: . Mivel Jankó még nem forog, azért ezt nem szeretném én sem megvárni, ennek ellenére én nem látok rajta semmi furcsát, csak éppen nem tudom mit kellene figyelni?)

Kép
Kép
tjuditot
 
 


Enikő, akkor jó! :lol: Marci kis punnyadt testű egyenlőre. :lol:

Rita, igen én főztem. És úgy örültem, hogy megeszi. Törekszem arra, hogy amit én eltudok készíteni azt csak akkor kapja bébkajából, ah megyünk vhova.

Meg vettem ma sütőtököt is. Tényleg azt ki, hogy készíti?

Manó, még nem zsibbadtál el?

Ckat, az uszi telószámát elküldenéd? Menni szeretnénk februártól.

Bori, sehogyse fogadja el a krumplit? Van kedvence? És, ha ahhoz kevernéd?

kispiskóta
 
 


Gurgi, azt hiszem, korán kiabáltam el, megint katasztrofális éjszakánk volt. :wink: Na mindegy, ha majd már rendes kaját kap, tuti megoldódik!

Uxi, Dávidnak rendszeresen megy a fülébe víz fürdetéskor. Igaz, hogy alapvetően hason van a nagykádban, de időnként megcsúszik, és hanyatt fordul. Olyankor annyira édes, mert marhára meglepődik, nem tudja, most sírjon-e vagy nevessen, és ahogy ránevetek, elkezd ő is nevetni. Arról nem is beszélve, hogy amikro az apjával együtt fürdik vasárnaponként, ő még meríti is, meg minden gyakorol vele, amit a babaúszin tanult, úgyhogy olyankor aztán végképp tele a füle. Eleinte szívszélhűdést kaptam tőle, még msot is izgulok, de eddig nem volt baj. Remélem, ezután sem.

Ckat, úgy látom, kicsi Bors is nagy betűfaló. :lol: Dávid msot egy kis McDonalds-reklámot evett. unakohúgom megmutatott neki egy születésnapi meghívót, és mire odakaptunk volna, már ki is harapott belőle egy darabot.

Hogy szoktatok idézni? Amikr olyan téglalapban megjelenik valaki másnak az idézete? köszi

Kép
nenoke
 
 


Judit: amit ígértem, még nem felejtettem, de tegnap írtó car napunk volt, most meg csajjal az ölemben nem megy.

Most nem nyugtatni akarlak, csak 1 síma adat: Grétu minden előjel nélkül 5 hó, 2 hét, 2 naposan adta elő az első hasrafordulást.
ehhez képest még "csak 2 nappal szaladtatok el"

Kép
kissmanó
 
 


már mindent kipróbáltam, láb ide meg oda, ráadásul car műanyag kerti székbe ültem bele, a kényelmes karosszék meg árválkodik mellettem

Kép
kissmanó
 
 


óh szegényke, gyógyulgassatok!!!!

kispiskóta
 
 


Klári : az adott szövegnél fent van fehér téglalapban kék betűkkel idézet

sütőtök: én mint mindent azt is pároltam

Kép
kissmanó
 
 


há ennyit nem tom aludt-e a házban egyhúzóra nappal a lány (na jó, újszülöttkortól eltekintek)

Kép
kissmanó
 
 


Bocsi, hogy így bepofátlankodom ide, de szeretnék nektek ajánlani egy lehetőséget, én kismamaként egész jó TGYÁS kiegészítést összeszedek vele: www.bogen.5mp.eu

Kép
bogen
 
 


Manó: Már 1 órája kész az ebéd :lol: Nem nagy durranás, borsóleves, meg paprikás krumpli egy nagy kondérral. Holnap hazautazunk mamáékhoz a gyerekekkel, apánk szalma marad itthon, kell neki valami táp, és ezt kért (tudod amúgy nem önellátó) :lol:

Judit: Hát a hypotónia, az ilyen izomtónus probléma. Igazából az a "tünete" hogy nem mozog úgy a baba, mint "kellene". De igazából egy gyógytornász tudja megmondani, ez-é avagy sem!
De sztem még ráértek, még nincs 6 hós a pasid! Meg aztán nem napra pontosan kell azt nézni :lol:
Viola hypotón volt, őt 7 hósan letettem és úgymaradt :cry: . Na az már nagyon gáz volt, rögtön kezelte is a gyógytornász heti 2x!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bocsi, hogy így bepofátlankodom ide, de szeretnék nektek is ajánlani egy lehetőséget, én kismamaként egész jó TGYÁS kiegészítést összeszedek vele: www.bogen.5mp.eu

Kép
bogen
 
 


Bogen: szerintem 1x is elég ha beírod :evil:

Kép
kissmanó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: