Új privát üzeneted érkezett!

Egcsi: 3 napos láz csak 1szer lehet, legalább is nekem ezt mondta a dokinénink!

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Az elején Petikémnek én is krumplival, majd később kukoricalisztes rántásokkal sűrítettem a főzelékét. A rízslisztből nem jó rántást készíteni, még diétásat (előbb a lisztet kicsit szárazon világos színűre hevíteni, majd tűzről levéve hozzákeverni az olajat ill. zsiradékot) sem. Azt csak az ételbe főzni, habarni jó sztem, de Egcsi párja talán többet tudna mondani róla. 8)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Ja, igen. 3 napos láz nálunk -gyerekenként- kétszer volt. Talán többfajta vírusfertőzés is okozhat magas lázat.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 

 
 

Zücsi: és mindig be is pöttyösödtek utánna? Érdekes, hogy nektek 2szer volt :shock:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Tücsi :oops: boccs

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok

Zsuzsi,
A Fosfovit keksz is tartalmaz glutént ,rajta van a dobozán.

Kép
bibike27
 
 


Brigi!Peti csak egyszer pöttyösödött, de az oviból 2x is hazajött benne egy pöttyösödés nélküli betegség is, ami 3 napig tartó magas lázzal járt. Ádi 2x volt pöttyös és igen, a magas lázas betegségeket -miért éppen ő maradjon ki belőlük- szintén elkapta.
Nálunk a pöttyösödéses 3 napig tartó láz nem volt olyan magas. Biztos, hogy 39 C alatti volt. Erre nagyon jól emlékszem még most is.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


SZiasztok!

Csak bekukk, mindjárt jönnek anyósék, BEni még kint alszik a teraszon.

MIkor lesz a tali? Nem mintha sok esélyem lenne eljutni, de hátha. Az Örsre még csak-csak.
Vagy ma volt? :oops:

NEnoke,hol van ez a szemszín kalkulátor?

Nálunk: Eminek az egyik szeme tiszta barna, másik barnászöld, Beninek kék. Eminek születésekor szürkésbarna volt, pár hónaposan már ilyen volt, mint most.
Nekem zöld, férjnek kék. (anyukámé barna, innen jöhet az Emié)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Én úgy tudtam, glutént 6 hós kortól lehet adni.

Nem tudom, a Sinlacban van? MErt azzal is jól lehet gyümipépet sűríteni.De azt dkival kell felíratni, emrt amúgy marha drága.

Viszont tudom ajánlani még a Holle bio rizskérmet és kölespépet, azonban tuti nincs glutén és szintén jók sűrítőnek. A Kenguru gold üzletekben lehet venni, bár én most csak kölest kaptam.

Ha nem kapható, szeritnem sima kölesgolyó (dm-ben kapható) is megteszi, csak valahogy le kell reszelni, vagy darálni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Köszönjük a köszöntéseket..VIVA LAS VEGAS..sálláá

Mi is Boldog Fél Éves Szülinapot Kívánunk a többi babának!!!!Jesszjesszjeszzz

Samu 7370 gramm és 67 cm. :lol:

Brigi!!
De jó neked, hogy ilyen kitartó vagy és betartó, mármint diéta terén.
Én most épp nudlit és túrós derelyét eszem..nyamika

Ma reggel pár zöld színű nyúlbogyót :roll: találtam a pelusban de aztán a pihiszékben ülve akkorát nyomatott szép sárgát, hogy csak nah :lol:
torolve_20131003125716
 
 


Uxi: kössz a köleses infót, itt ilyen nincs, na majd jól beszerzek hétfőn.

Szemszín: Grétának születésből barna, ebből max feketébe mehet már át. Nekem kb. 12 éves koromig fekete vót, aztán kissé kiszítta a nap a színét.
Adriának világos barna, neki kb. 2-3 hós kora óta olyan.
Edinának 1 hót vót kék (huhh, de reménykedtem), aztán utána olyan zöldes szürke.
Ezek szerint Gréta tuti anya lánya.

Kép
kissmanó
 
 


Uxi: Nekünk is ezt mondta dokinéni. Neki hiszek basszus, akkor jó.... Lisztérzékeny nem volt, Panna meg előrébb tart ezekben a kajákban. Nem tudom, szerintem mán a sültmalacot is megenné. :lol: :lol:

Kép
zsuzsi**
 
 


A szemszín-kalkulátor engem is érdekelne... hol van?

Kép
zsuzsi**
 
 



Kép
nenoke
 
 


A sibling ha minden igaz, testvért jelent - akik kipróbálják a szemsín-kalkulátort.

Lehetséges, hogy 3-4 kanál almától valaki tök jól lakjon? Reggel 6-kor szopizott utoljára a bébi (persze éjszaka óránként :wink: ), 9-kor evett almát, azóta semmi. Vidáman játszogat. :shock:

Kép
nenoke
 
 


Tücsi, szerencsés vagy, hogy ennyi tejed van, hogy még mindig eláztatod az ágyat! Melltartó helyett pedig van egy egyszerű alternatíva: nekem van egy príma kis szivattyúm, óránként leszivattyúzza a felesleget. :lol: :lol: :lol:

Na dugulok, mert velem lesz tele a babanet. INkább megetetem, éhes, nem éhes, nem érdekel, mert megyünk babaúszni.

Kép
nenoke
 
 


Klári: akkor van valami a levegőben, ami itt is megjelent: Gréti az este 10:30-kor evett 130-at, majd 4:45-kor 100-at, 1:30-kor 100-at s köszöni szépen alszik az autóban

Kép
kissmanó
 
 


az tuti, hogy Tücsire símán lehet irígykedni. 6 hós bébbel még áztatni az ágyat....
elismerésem a tejcsapoknak

Kép
kissmanó
 
 


amúgy fos izén s meghalon jót derültem

Kép
kissmanó
 
 


Zalánt 6850nek és 70 cm-nek mérték, de nem volt tökmesztelen. Este megismétlem a mérést. 2 hónap alatt 5 cm-t nőtt az arany bogár, és 1 kg-ot hízott. Szóval fél kg havonta. :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Bocs, természetesen 7850!!!!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Egcsi
bakker, azk, hogy hős nem kifejezés!!! 1 hónap???!!! Utána vihetnének engem a sárgaházba

Kép
Kép
emma1976
 
 


épp néztem, hogy a képen többnek mutatott

Kép
kissmanó
 
 


Találka: mindegy
Szemszín: Ádám szeme nagyon régen bebarnult. Talán 3 hónaposan.
Anyós-tűrők: igen, hősök vagytok!!! Én kb 4 órára vagyok hitelesítve. Soxor még úgy is húzom a számat. Eccerűen erőlködnöm kell, hogy beszélgessek.
Nenoke! Halburger? ;)
Voltam úszni. Annyira jó volt. Sajnos (=munkahiány) Párom sokat tud itthon lenni, így elszöktem. Na, meg Anyósék is átszaladtak, így annak a feléről is lemaradtam.
Zsuzsi! Sztem azért lehet a gyengusz babáknak korábban adni, mert náluk fontosabb kockázat a lassú súlygyarapodás, mint az esetleges allergia kialakulása. Mit nyerünk a réven, gáton, stb-n
Vendég
 


Bori: Hááát Panka minden, csak nem gyengusz .... háháhhá

Nem tudom, hogy beírtam-e az 5 és fél hós adatainkat... :roll:
Mindegy..kereken 8000 g és 63.5 cm. Vasssgyúróóó.

Rita: Te idejöttél, amikor nem láttalak? Panka egyfolytában azt ismételgeti, hogy hejjj-hejjj-hejjj! háhá :lol:

Kép
zsuzsi**
 
 


A Bori is vastagbetűs akart lenni...

Most írtak vissza e-mailen Fosfoviték (ez kész bakker, itt röhögök :lol: :lol: ), hogy nem gluténmentes a keksz. Tök rendik azé...

Kép
zsuzsi**
 
 


Tücsi: én nem vettem észre változást a tejcsi mennyiségében eddig :wink:

Talilista:
Budaörs: Örs: Mindegy:
Brigi Bridzsi Kormi
Gurgi? Andi Tücsi
Mütyürke Szivvi Nenőke
Judit Emma Ckat
Zsú Bori
Ildi

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Hát ez nem úgy jött le ahogy akartam :oops:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Zsuzsi! Igen, tudom, hogy nem Pankának kell hízni. Én csak arra az elméletre írtam, hogy azt mondták Neked, hogy a gyengusz babák kaphatnak korábban glutént.
Vendég
 


Bori: Tudom... én csak vicceltem!!!

Kép
zsuzsi**
 
 


Brigi
én Budaörs-nél vagyok, ugye?
feltennéd megegyszer ki-hova?
nem akarok senkit elszakítani, de ha itt is meg ott is lenne? vagy most szörnyűt mondtam? sokan nem mennek át a városon...........

Kép
Kép
emma1976
 
 


Halihó!

Megvolt a fülészet. Szerencsére semmit nem talált, de kitisztította a zsírt :oops: Szerinte most fedezte fel a füleit :roll:

Írigykedem a találkozótókra. Én is, én is akarok :!:

Ma Sára egy falatot sem evett "ebéd" után a krumplis almából :roll: Úgy szoktam csinálni, hogy szopi után kb. 1 óra múlva adok neki. Eddig nagyon keveset (kb 1 kávéskanálnyit) evett bár az répával volt. Mi történt ma vele :shock: Lehet, hogy az almát nem szereti :roll:

Kép
szücsi
 
 


Egyébként boldog féléves szülinapokat! (Végre egyszer idejében :oops: )

Kép
szücsi
 
 


Köszi a tegnapi fülészetes infókat, elolvastam ám csak már írni nem tudtam.

Remélem a kis betegek már jobban vannak.

Kép
szücsi
 
 


Emma: igen te Budaörsnél vagy :wink:
Akkor mégegyszer :lol:
Budaörs: Bridzsi, Andi, Szivvi, Emma
Örs: Brigi, Gurgi? Mütyürke, Judit, Zsú, Ildi
Mindegy: Kormi, Tücsi, Nenőke, Ckat, Bori

Szücsi: örülök, hogy minden rendben Sáracica fülével :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Talival kapcsolatban: asszem én indítottam el a lavinát hétfőre, hogy Bp-en leszek. De eccerre két helyen tuti nem.
Az is igaz, hogy ha azt nézem nekem hova könnyebb menni, akkor az az Örs vezér. De mivel magamban leszek, ezért vállalnám a másikat is. De ha kétfele lenne, akkor hova menjek? Ne tegyetek ilyent velem. Legyen egy helyen hétfőn, aztán pl. szerdán a másik helyen. Akkor meg már itthon leszek, s max innen olvasom ama tali történéseit.

Kép
kissmanó
 
 


Szücsi: örülök, hogy kis sárral megúsztátok

Kép
kissmanó
 
 


Kormi: szerintem egy tali lesz, csak még nem végleges hol, gondolom a többség dönt :lol: Vagy rosszul tudom? Akkor téged tegyelek át az örshöz? Tényleg lányok akkor hogy legyen?

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sztiasztok!

Minden Kis Félévesnek nagyon Boldog Feledik Szülinapot kívánunk!!!


Tali nálunk eljutás végett kérdéses.

kispiskóta
 
 


Brigi: ne tegyél, megyek a többség után, vagyis oda ahol lesz végül

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Néha jövök olvasok írni nem sok időm van. Petra mára belázasodott semmi egyéb tünet, nem tudom mi lehet, holnapra azért kértem időpontot a dokihoz. Gréti még mindig itthon van, nem engedtem még oviba had erősödjön fel. Hétfőn menne erre a csoportjában ma kiderült hogy skarlátos az egyik kislány, nem tudom lefertőzte e a csoportot nekünk nem hiányzik így nem megy (közben reménykedem hogy Zsaniék csoportjában fel ne tünjön).

Boldog 6 hót minden érintettnek a mai napra sőt a holnapi napra is :D gyönyörűek a babócák....

Bocsi az önzőzésért, remélem gyakrabban jövök

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Hali :)

Megjöttünk a dokitól. Torokgyula és kezdődő arcüreg- és középfülgyula. :? Nem aprózzuk el, ha egyszer betegek vagyunk, akkor egy egész csokorra való. :roll: A krupp is felmerült, de Berci nem volt hajlandó köhögni a doki előtt, úgyhogy most megfigyelek, de ez csak eshetőségként merült fel. :?
Megnyugtattak, hogy a pici is elkaphatja, hurrá! :roll: Hajrá anyatej! :wink:

Gurgi :)
Samu szép arányos kissrác. :D

Emma :)
Majdnem bevonultam önként, csak én após miatt. :D
Zalán urfi is szépen nyomul méretileg. :wink:

Nadine :)
Már majdnem kerestelek. :wink: Ha tucc, gyere! :wink:

Bence itt ül velem, gépelne is, de féltem a billentyűket. :D

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi: hú meg ha.
Télleg nem aprózza nagyfiad. Anyatejed nyomassátok tényleg, ha teljesen nem is védi ki, azért sokat bír hárítani.
Bercinek pedig sok gyógypussza és +++++++++++++++. Ha csak fele is hat annak amit a pocsolyán innenről küldünk, akkor szerintem a gyogyókat hamarosan nyomhatjátok a kukába.

Kép
kissmanó
 
 


Egcsi: Ez tényleg durva, szegény gyerkőc :cry: Sok sok gyógypuszi neki! Azért hátha Bence nem kapja el, a tejcsi véd, ha nem is teljesen. Drukkolok!

Nadine: Nektek is mennek a gyógypuszik!

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Bori! Ha nem jössz ki anyóssal, milyen érzésed van, mikor ráhagyod Ádámot?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Boldog féléves szülinapot a babókáknak!
Egcsi, Nadine: Gyógyulást a gyerkőcöknek!
Sajnos úgy tűnik mi sem ússzuk meg doki nélkül, holnap megyünk a "füles" dokinénihez, családostul. (Remélem eccerre letudjuk ezzel a télre :? ) A hétfői tali kezd bizonytalanná válni számunkra, Jankó már kezd köhögni is, nem hiszem, hogy ez elmúlik hétfőre :( .
Szegény cici is kezdi feladni az igénybevételtől (Jankó rajta lóg egész nap), ha ráharap mintha harapófogóval csavarnák... :shock:
Na, már megint felébredt :twisted:

Kép
Kép
tjuditot
 
 


Balázs és a zokni:
Kép

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Ja, ma voltunk egészséges rendelésen: 8200g és 67cm-re mérték.

De van egy pötty a bal lábszárán, olyan, mint a pörk. :( Úgyhogy majd megyünk bőrgyógyászhoz, meg majd szemészetre féléves szűrésre.

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Sziasztok!

Ma Beni nyűgösebb volt, mint szokott, s délután meglett az oka: kibújt az első fogacskája. :D

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Klári: nem csak Mo-on nincs lefordítva a Fishburger.
Ro-ban is ilyen néven fut, pedig itt nem jelent semmit a McPeşte.
De attól eltekintve apa is jót rötyögött rajta

Kép
kissmanó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: