Új privát üzeneted érkezett!

Egcsi: kűggyük a zenergiákat. Főleg Bercinek, te meg majd kibírod valahogy :wink:
Adriám tegnap délután aludt vagy 5 órát, előtte éreztem a hőemit, de nem csillapítottam. Reméltem, hogy elbágyad a gyerek, s alszik tőle. Bejött. Mikor felkelt égetett, nem is mértem, nem akartam megrettenni. Aztán szerencsére a Nurofen hatott, az álltalában nyerő. Este lefekvéskor ismét volt kis hőemi, de akkor csak oscillot meg stodalt kapott, mikor én feküdtem le nyomtam bele nem egész egy neki való adag nurofent. Most is csak hőemije van, azt meghagyom harcoljon a gazokkal.

Kép
kissmanó
 
 


Egcsi, hggggrrrrrr a láznak! Gyorsan múljon el! Mennek a pozitív energiák! +++++

Adri, ó de kár, hogy nem tudsz jönni. Hát Trudi nélkül amúgy sem lenne igazi. Most nem azért, mntha nem látnánk szívesen csak Téged, de azt a kis mozgásbajnokot élőben is jó lenne látni! Azért gondoldd meg, hétfő még odébb van, addigra minden lappangó dolgot kiheverhet. ha a közlekedés probléma, valahogy megodljuk, nem tudom, melyik részén laksz Lőrincnek, de akkár arar is kanyarodhatok. (Én pesterzsébeten lakom).

Brigi, én Ikea-ügyben totál semleges vagyok, mindkettő jó, csak azért mondtam a Budaörsöt, mert eddig kétszer voltam az Örsön, egyszer Budaörsön, az előzőn 4-6-am voltunk, a budaörsin meg tizenvalahányan. szor 2 persze. :wink:

Kép
nenoke
 
 


jó reggelt!

Samu csak 3x ébredt az éjszaka, éljen :lol: Most Garfild-ot néz a Mátéval :oops:

Egcsi: ez azért elég durva láz :cry: Szegényke, gyógyuljon meg hamar-hamar. Gyógypuszik mennek Kép
Neked meg nagy Kép

Akkor eddig a tali
Budaörs: Nenőke, Bridzsi, Szivvi, Andi
Örs: Brigi, Gurgi, Mütyürke, Judit, Zsú, Ildi
Mindegy: Kormi, Tücsi

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 

 
 

Nenőke: értem :lol:
Akkor mégegyszer :lol:
Budaörs: Bridzsi, Szivvi, Andi
Örs: Brigi, Gurgi, Mütyürke, Judit, Zsú, Ildi
Mindegy: Kormi, Tücsi, Nenőke

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Nekem ma tök jó kedvem van :lol: 9. napja csinálom a diétát és már -4kg-nál tartok :lol: Jippijúúú

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Brigi: nekem csak a harmadik.
Remélem akkor tartod bennem is a lelket.
Még nem mertem mérlegre állni, a hétfő reggeli fel van vésve, oszt egyenlőre annyi.
Baj csak annyi, hogy amúgy sem ettem sokat, szal..... nem tom ez a renceresség menntit bír nyomni a latban.

Kép
kissmanó
 
 


Na jó....................csakazértismegtettem: ráálltam a ház legútálatosabb darabjára. S már 1,6 a különbség. Na, így mán lelkesebben folytatom.
Brigi, ez tök jó, ujjongunk majd egymásnak.
Amúgy te mennyi mínuszt céloztál meg?

Kép
kissmanó
 
 


Ügyes vagy, csak így tovább :lol:
Nekem a cél első körben -20kg :oops: Neked?

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Manó :)
A Nurofent én is bevetettem, hatott is, de csak gyümilébe csempészve veszi be, ha simán adom, öklendezik tőle. A Panadolt szereti, de már azt sem akarja bevenni. Most jegelem, megint 39 felett van a hője. :roll:
Holnap doki, ha reggel is ilyen magas lesz. :?

Brigi :)
Köszi. :)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi: bacca nyuszi, hogy ilyen ellenálló az a láz. :(

Brigi: legelső körben olyan 12. Aztán jó lenne még 5 mellé.

Kép
kissmanó
 
 


ha meg teljesen kérném vissza a lánykori súlyom, akkor még 4.
de nem vagyok én sem telhetetlen

Kép
kissmanó
 
 


Én nem vszínű, hogy tudok menni hétfőn..tmk-val nem szeretnék (göthös emberek, stb.) Ati ezerrel újságozik.. :(

Brigi!!!!!!!!
Azta mindenit, nagyon ügyes vagy!! Így olvadnak a kilók..megfontolandóó, hogy kipróbáljam..
Víz napot gondolom nem tartasz?? Én azt nem bírom..gyümit is nehezen..mármint, hogy csak gyümi..+ nem vagyok kitartó.
:wink:
torolve_20131003125716
 
 


Nálunk kibújt a második fogacska. :lol:
Nemsokára megyünk méricskélésre. :roll:
torolve_20131003125716
 
 


Minden féléves babinak boldog félszülinapot kívánunk!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Nenoke :)
Neked is köszi a + energiákat. :) Még jó, hogy Bence nem ad műsort....

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


szivvi!
köszönjük! :lol:
torolve_20131003125716
 
 


Szivvi :)
Ti meg már 7 hó!!! :shock: Mingyán férjhez megy a csajszi! :D
Happy hófordulót! :)

Gurgi :)
Fogacska :D Belehúztatok. :wink:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Gurgi :)
Boldog hófordulót Vegasból is! :D

E.

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Köszönjük a gratukat és mi is kívánunk minden félévesnek sok boldogságot!

Gurgi: nem, víznapot nem tartok. A gyüminap kemény, de bírható :lol: Lehet enni sok fini zöldségsalit. Meg én szoktam beletenni pár szem mogyorót :lol: , úgy már türhető! Fogacskéhoz gratula! Nekünk még semmi!

Szivvi: nektek meg gratu a 7 hóhoz! Hihetetlenül rohan az idő!

Kormi: Ha én is a versenysúlyomat akarnám visszanyerni akkor 34-35kg-ot kéne leadnom :oops: Hát az tuti nem lesz már. Ha ez a 20lemegy már elégedett leszek :lol: Ha utánna meg még lemegy 5 akkor az szupi lenne :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Hali!

Grat a 6 hónaposoknak! Akkor ma fél éve volt "Samufront" :lol: .

Brigi: Nagyon ügyes vagy!!!! Ha már írtad bocsi, melyik diátát csinálod? Én pár hete a 90napost, tejemen nem érzek változást. Terhesség előtti súlyomhoz közel vagyok, de hova tünt a derekam :shock: ? Majdcsak előkerül az is... tali: mindegy melyik

Egcsi: gyógyulást!!!!

Gurgula: grat a foghoz! Múltkor nem írtam: még nem magától ül fel :D
ckat
 
 


Sziasztok,

Brigi de ügyi vagy, gratulálok a mínuszokhoz, én is elkezdem hétfőn, azért csak akkor mert hétvégén még jól bezabálok! :wink:

Samuknak és Gábornak Boldog féléves szülinapot!

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Ckat: én is a 90naposat csinálom :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


[size=12]Ilkának is boldog féléves szülinapot![/size]
És így utólag... Botondnak is boldog féléves szülinapot!

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Köszi lányok :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Jázmin, Samu, Ilka, Samu, Ádám, Zalán és Gáborka gyerkőcöknek welcome a betöltött 6 hósok klubbjába.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Gratula minden féléves babának!

Mi is ma megyünk mázsálásra, kívácsi vagyok mennyi az annyi!

Emi

Kép Kép
emi_25
 
 


SZiasztok!

Minden féléves csöppnek nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!!

Lilkó barátnémnak pedig gratulálunk a 7 hóhoz!!!!

Szeretném kikérni a véleményeteket...
Mivel Panna már több, mint egy hónapja eszik szilárd kaját, a doktornénink mondta, hogy nagyon kevés kekszet morzsolhatok az uzsijába. Panna nagyon szereti, de sajnos még a Hipp babakekszben is van glutén. Tegnap felhívtam a dr nénit, aki megnyugtatott, hogy a cöliákia, amitől félünk, genetikai betegség, és ha kialakul, akkor kialakul. Hathónapos gyerek kaphat glutént, amúgy is kanállal kéne ennie, hogy valami baj lehessen. Én megnyugodtam, de azért a házipatikán feltettem egy gyermek-gasztroenterológusnak egy kérdést, hogy mikortól ehet egy csecsemő biztonsággal glutént? Erre az volt a válasz, hogy - idézem pontosan:
Kedves Anyuka!

A Coeliakia genetikailag meghatározott betegség, elkerülni tehát nincs lehetőség, ha a körülmények adottak kialakulhat.
Elválasztott babák 10 hónap felett, tovább szoptatottak egy év körül biztosan kaphatnak glutént.
A gyakorlatban a vékony, nehezen etethető fél éves gyereknél is adunk.

Végső javaslat : 10 hónapnál előbb ne kapjon valaki glutént!



Tamás Katalin


Na, erre nem tudom, hogy mit csináljak, mert a dokinéninkben nagyon bízom. Hmmm?

Kép
zsuzsi**
 
 


Ezzel csak az a baj, hogy a gyenge kisbabák akkor miért kapjanak, az erősek miért ne? NEm értem...

Kép
zsuzsi**
 
 


Zsuzsi: szomszédban már írtam: én hanyagolni fogom még tuti 1 hónapot minimum. Jobb félni mint megijedni alapon.
DE az tényleg dúrva, hogy nehezen etethető bébeknek azért ajánlják.

Kép
kissmanó
 
 


Éljenek a fél évesek! Adataim alig vannak még! Várom őket!

Mi most megyünk védőnőhöz anyóssal. Aranyos, de azért 6 teljes nap nem semmi... hős vagyok :D

BÖRS -re még egy szavazat

Kép
Kép
emma1976
 
 


Köszi Manó! Én is arra jutottam, hogy várok még vele kb Panna 7 hós koráig. A 10 hó szerintem kicsit sok. Nem tudtok gluténmentes kekszet? A Fosfovitban van? Az kapható a brendonban, de nem találtam róla infót...

Kép
zsuzsi**
 
 


Na, most megtaláltam, nincs benne glutén!
Asszem, ilyet veszek....
http://2004rena.hu/termekek.php?pf=lbf&pk=36

Kép
zsuzsi**
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a köszöntéseket.
Mi is gratulálunk minden 6. hónapos babának és mamájának.

90 napos diétázóknak pedig további sikert és kitartást, bár a siker növeli a kitartást, annak következménye, folyománya.
Én sem merem a tejcsi miatt megpróbálni ezt a diétát. Lehet, hogy nem kellene ennyire tartanom tőle?:roll: (Azt megfigyeltem, hogy ha melltartó nélkül alszom, mindig kifolyik a tejem. Pedig olyan jó érzés végre anélkül aludni. Viszont nagyon kellemetlen sőt, bosszantó csatakos ágyra ébredni.)

Vettem a babaszobán egy jó meleg babakocsiba rakható bundazsákot. Használt, de olyan, mintha új lenne. Már mosom. Holnaptól abban kocsikázik babókám.

Betegecskéinknek(Bercinek és Adrikának) gyors gyógyulást kívánok.

Egcsi! Mi is fogtunk ki pár évvel ezelőtt 3 napig magas lázzal járó betegséget. A lázcsillapító + hűtőfürdő vitte le a lázat 38,5-re. Az ügyeleten azt mondták, hogy a magas láznál (39 C felett) nem szabad nagyon levinni a testhőmérsékletet. 38,5 körülire mondták, hogy az már jó. ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍííííííícccccccccccccccccccccí

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Zsuzsi: szerintem, ha nincs a családban lisztérzékeny akkor kisebb az esély, hogy valami baja lenne tőle. De ez az én véleményem. Egyébbként én is kb 10hósan adtam nekik először glutént is tartalmazó ételeket. Kekszet csak 1éves koruk utánn, mert abban még tojás is van általába :roll:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Minden 6 hónaposnak boldog hófordulót!

Ckat :)
Samufront :lol:

Emma :)
Nekem itt voltak egy teljes hónapig. :D Akkor én is hős vagyok? 8)

Kekszet én sem adok még, de a fejadagot megemeltem. Kakiadag is emelkedett, átlag 4-nél tartunk naponta. Ma apának is jutott egy, túlélte. :lol:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Brigi: Köszi. A keksz, amit vettem, nem tartalmaz tojást, sőt a Fosfovit sem, az még tejet sem, meg semmi ilyesmit. A kekszet én csak belemorzsolom, hogy ne legyen annyira folyós a gyümi. Így kicsit kásásabb, Panka úgy szereti. A családban semmi ilyen betegség nem volt.

Kép
zsuzsi**
 
 


Mondjuk mi meg négy hónapos korunktól nyomattunk mindent:D Babapiskóta rulez!!! :lol:

Kép
zsuzsi**
 
 


Tücsi :)
Köszi az infót! Ez most nagyon jól jött! Hiába a tapasztalatcsere. :wink: A 3 napos láz előjöhet többször is? Nekünk is volt 2 éve. :roll: Holnap beszélek a dokinővel, mert mostmár a torkát is fájlalja és elkezdett köhögni. :?

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


MINDEN 6 HÓNAPOS BABÁNAK GRATULÁLOK!!!! :lol: :lol: :lol:
ckat
 
 


Zsuzsi! Kukoricakását főzni (tápláló, kalóriadús)és a gyümölcshöz keverni szintén nem ördöngösség és tuti, hogy nincsen semmi adalékanyag benne. És hamar megvan, valamint hűtőben is eltartható.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Egcsi! A vírusfertőzés miatt is lehetnek ilyen tünetek. Nálunk is volt ilyen és szerencsére nem kellett antibiotikumot szedni, viszont kicsivel tovább tartott a gyógyulás.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Hú, Tücsi, köszi, ez jó ötlet!! Az kukoricadarából van? :oops: :oops:

Kép
zsuzsi**
 
 


Zsuzsi: ha nincs benne semmi ilyesmi akkor szerintem mehet :wink: De Tücsi kukoricakásája is jó! Én egyébbként mindent krumplival sűrítettem :lol:

Samu megkapta az első kanál almáját :lol: Vigyorgott hozzá nagyokat, de szerintem a gyomrába még nem jutott belőle, nem tudta hogy kéne lenyelni :lol: Nagyon édes volt :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Brigi: Panka kétszer kap szilárd kaját, háromszor tápit. Az ebéd főzelék, azt krumplival sűrítem, az uzsonna gyümölcs, azt viszont keksszel. Veszek Fosfovitot... Asszem az jó lesz. :lol:

Kép
zsuzsi**
 
 


Gratula minden 6 hónapos babának!!!!

LÁnyok, Nektek hogy alakul a csemete szeme színe (többgyerekeseknél alakult a nagyoknak)? Most néztem a Porontyon van egy szemszínkalkulátor, a szerint 72% az esélye, hogy Dávidnak barna lesz a szeme, de egyelőre még kék. TUdom, hogy tök mindegy, meg hogy változhat, egyszerűen csak kíváncsi vagyok.

Zsuzsi, hihetetlen neve van ennek a keksznek. Azért ha marketinges lennék, tuti átneveztem volna a Fosfovitot a magyarok számára valami másnak. A Fishburgert pl. épp azért nem fordították magyarra, mert milyen hülyén hangozna, hogy McHal. :lol:

Kép
nenoke
 
 


Zsuzsi :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Mééé röhögtök??? Háháh foskérdés megóóódva :lol: :lol:

Kép
zsuzsi**
 
 


Nenőke: McHal... wáháháháhá :lol: :lol: :lol:

Kép
zsuzsi**
 
 


Tücsi :)
Én is vírusra tippelek, de nem vagyok orvos... reggel meglátom. azt nem mondom, hogy alszok rá egyet, mert arról már lemaradtam. :roll:

Nenoke :)
Nagyfiam barna szem, de korán be is barnult. Bence zöldes-szürke, ebből már nem lesz barna, szerintem. :)

Brigi :)
Alma :D

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Igen, kukoricadara vízben főzve. (Közben Gáborom elaludt.)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: