Új privát üzeneted érkezett!

hali
Lilkóm végre oviban...1 hét kivételével, asszem 5 hetet itthon volt....Minik is talán visszatérnek a kerékvágásba, ki voltak fordulva magukból...1-1 órákat aludtak délután.
Köszi csajok, nyugtatót, ilyesmit még nem akarok 8) most pár napja legalább jobban alszunk, ez is valami..tegnap meg a zuram főzött :) szombaton meg soppingban voltam a 2 pasival, a csajok mamáztak.
Szilvi
hasmenés :? huhhhh jajaja igazad van, olyan hihetetlennek tűnik a "semmi" 3 gyerekkel :)
Szonjus jól van? Boti? Dobd majd a fotókat, kivi vagyok nagyon!!
Abbey
nem jutok dűlőre magammal a bölcsit illetően...1-1 nap szabi jó lenne, de bölcsibe nem akarom, szeretném a 3 évet itthon tölteni velük :) szerencsére megengedhetjük magunknak!!! Most jobb napom van, ezért írom ezt :mrgreen:

Claire
olyan jó hogy jól megvannak a nagyok a kicsikkel! Nekem pl a húgom abszolút nem nyit a gyerekeink felé (30 éves...) szar érzés...

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Nálam sincs semmi extra. Rohadt fáradt vagyok. Esztinek jön a szemfoga. Szombaton fél2-fél4ig nem aludt, tegnap aránylag jó volt, csak 3szor keltem.
Nagyon nehéz lesz a hetem... negyedéves ÁFA... 80 cégre, no comment.

Esztinek meg megint előtörtek a kiütései, de randább, mint eddig bármikor. Asszem vissza kell vinni a dokihoz.

Most dilemmázunk, h legyen-e kutya vagy ne. Barátnőméknél visszamondták az egyik tacsit, így felszabadult. Nem tudom kell-e nekem még egy nyűg... közben viszont a lányoknak meg jó lenne, nagyon félnek a kutyáktól, és jó lenne, ha kicsit szoknák. Nem tudom... pedig dönteni kéne még ma. :?

Én is dilemmázok a bölcsivel. Még nem jött értesítés, h felvették-e őket, pedig áprilisra ígérték. Meglátjuk.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Szombaton én is kimenőt kaptam :D Moziban voltam a nővéremmel!
És a párom nem csak hogy elvolt a 6 kölyökkel, de még ebédet is főzött, ő akart,( én mondtam, h megcsinálom előre)! :D
Tök jó volt a mozi, utána dumáltunk egy kicsit. Du a legnagyobbat Zsolt elvitte karate versenyre, hozzánk meg felcsődült a család, tesóm, 2 gyereke, anyám, apám. Na, ennyi emberre sütöttünk palacsintát, tiszta hülyék vagyunk! Anyám csinálta a tésztát, én sütöttem! sztetek hány db-ot??? No, meg ment a kártyázás, sőt tegnap, meg ma este is!

Abbey! Én szeretm az állatokat, no meg nálunk a nagyok már nyúznak is időnként miatta. Sztem is jó lenne nekik, de az anyósom nem nagy rajongó, így a közös kertbe nem, ez az egyik ok, a másik meg, h én nem érzek szabad kapacitást magamban, és előbb-utóbb vagy többé-kevésbé úgyis rám maradna!

Szilvi! És a húgodnál kilátásban sincs pár és/vagy gyerek? Nem lehet, h ezért tart távolságot, mert tulképpen ő is szeretne családot, és nehéz neki titeket látni?
Bölcsi: én sem szeretném, remélem még amennyi kell, azt meg tudjuk a nagymamikkal oldani!

Claire
claire
 
 

 
 

sziasztok
Abbey
én kisgyerek mellé nem ajánlok kiskutyát..örök kutyaszar szedés, az első időkben tombol-rombol :) azért foglalkozást igényelnek, így sincs elég időtök, nem? a csajok esetleg megtépkedik, akkor megkapja őket...Én nagy kutyapárti vagok, mindig volt kutyánk, az utsó tavaly előtt aludt el :cry: most azt mondtuk, nem kell egy darabig.kellett valaki, aki ellátta, míg mi esetleg elutaztunk...szal sztem ne! esetleg később, amikor már a lányok is felelősséggel tudnak lenni iránta!!

Claire a tesóm most a szinglik végtelenül ostoba életét éli...ráadásul munkanélküli..pasi és meló szempontból is über magasak az igényei...no comment.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi :(pedig ha 30 éves, akkor a korabeli pasik krémjéről már zömében lecsúszott, sztem!

A tieitek is nyüzsik ma? Voltunk Diridongón, ott is rohangáltak, nyüzsögtek, folyton szopizni akarnak itthon is. Milyen gyorsítót ettek ezek? :wink:

Claire
claire
 
 


Na, mizújs?
Ti is állandóan a nyomukban kell legyetek a gyerkőknek? Enyémek ma felmásztak a galériára, a hol a nagyok fekhelye van, a frászt kaptam amikor megláttam. Bő 2 métert lehet onnan zuhanni!!!!
Aztán függőlegesre toltam a létrát, de úgy is fel tudtak mászni!
:shock: Megpróbáltam elbarikádozni a teregetővel, Joni addig tologatta, míg feldőlt :shock:Amikor meg nem engedtem tovább, h próbálkozzon, jött a hiszti....
Du vásároltunk, de már akkor sem ülnek olyan szépen a kocsiban, megy a nyüzsi 1000rel!

Mindenki eltűnt :(
Hírek ikrek???

claire
claire
 
 


Claire
ismerős...ehéten csak a rosszaság megy....nem tudom mit éreznek, de kivagyok....plusz apamentes hétvégénk van :( mi már kézenfogva vásárlunk...mindennap megdícsérnek a sparban, hogy milyen nyugisak :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Én a bevásárló kosárba ültetem őket. Ott tök jól elvannak.
JA, nálunk is mindenhova felmásznak. Tegnap előtt pultról zuhant le Lilu. Elég jól tompított, uh nem lett baja. Egyébként nem rosszak, csak élénkek :)

Nekem ma is meló :( jó szar volt bejönni reggel. El is aludtam, de ma úgy se lesz semmi.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Ja, suliba indítani is nehéz volt őket, én meg próbálok úrrá lenni a háztartáson :roll:....
enyémek sem rosszak, szegényeket annyit húzom-vonom, h egy szavam nincs. Tegnap én is a bevásárló kocsiba ültettem őket, sőt, külön kocsijuk volt, mert anyámmal vásároltunk. egy ideig élvezték, meg kaptak kóstoló sajtot meg kiflit, csak a vége felé kezdtek felállni a kocsiban, akár menet közben....
Persze utána még elmentünk a nagyobbakért a sporttáncra, hazavittük anyámat a cuccaival, stb....

Nonónak holnap névnapja lesz, és tegnap vettünk neki egy könyvet, de tök culi volt, ahogy kiválasztotta :D Mutattam neki egyet,megnéztegette, kérdeztem szeretné-e, tök határozottan mondta, h nem, aztán néztünk egy másikat, azt választotta. De tök határozottan tudta,nem nyögött utána sem, h mégis egy másikat, stb.
Ja, és szerdán vettünk neki egy kiscipőt, szandi szerűt. 19es :lol:
így csak egy kicsit nagy :lol: volt egy 18as, de annak nem volt jó a fazonja. Előtte néztem a Lilliputiban egy nagyon cuki kiscipőt, ott is 19es volt a legkisebb olyan, aminek már nem bőr talap van, hanem rendes. Nonónak annyira tetszett , h sírt is, amikor visszaadtuk az eladónak, és mutogatott, h "lába, lába"! Megmondom őszintén, h azért 12900 ft-ot kicsit sokalltam :roll: érte, (ráadásul nagy is volt rá)! Szerintetek?

Claire
claire
 
 


Ne is mond, én is ki vagyok a cipőárakon :? Esztinek kéne venni új cipőt, de 12-13e alatt nem találtam jót. A Deichmannban szoktam venni, de most olyan randák vannak. Teljesen tanácstalan vagyok hova menjek. Pedig nagyon kéne már, mert bőrkeményedés van a nagylábujján, és azt mondták, h a rossz cipőtől lehet.

Enyimek még mindig nem beszélnek. Azt olvastam, ha a lányok 2 éves korukig nem kezdenek el beszélni, akkor szakemberhez kell fordulni. Nem látok sok esélyt, h 2 hónap alatt hirtelen megered a nyelvük, de ki tudja.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok
én ilyet vettem Olinak:
http://www.deichmann.com/HU/hu/shop/fiu ... /fiu-cipok

Eminek 20-as kellett volna, ugyanilyen csak rózsaszín, de nem volt. Olinak is "csak" 21-es a lábija :) Sztem jó minőségű és kényelmesnek tűnik.

Abbey
de hát gondolom valamennyire beszélnek, nem? Az enyémek se tartanak 10 perces nagymonológokat, Olinak nagyobb a szókincse :) anya, apa, baba, ezek tiszták, bümbümm-autó, bummabumma-maci, vava-kutya, bogyá-bogár. Emi viszont tud egy egész mondatot: addidedudut :) Oli bólogat és rázza a fejét, Emi ühümm és öőő-zik :lol:
Eszti tenyere??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Az "adodide" típusú mondat nálunk is megvan :lol: .
Figyelni kell rájuk, nekem is fura, h csak ennyit beszélnek, de a fejlneurológián a pszichológus teljesen elégedett volt. Szóval 2 évesen az még bőven nem megkésett beszédfejlődés!! Ja, és a beszédfejlődésnek is fontos alapja a sok mozgás és a sok mondókázás, beszélgetés.
A tieiteknek van csak egymásnak szóló ikernyelve? Nálunk nagyon nyomják, és sose tudom felvenni, mert ha közelítek, akkor már velem kezdenek kommunikálni, és az nem ua!
claire
 
 


http://www.deichmann.com/HU/hu/shop/lan ... lany-cipok

Noéminek tegnap volt a névnapja, ő ilyet kapott, annyira cuki volt, mert tökre örült neki, fülig ért a szája, tipegett-topogott benne :D annyira édi volt! 19est vettünk neki, ez csak egy picit nagy :lol: :lol:
valszeg jó lesz a szezon végéig! Különben nekem minőségre tűnik olyan jónak, mint amit a lilliputiban néztem 13000ért!

Joninak hasonló van, mint Olié, csak egy generációval korábbi, mert még Ádié volt, de eltettem, mert alig hordta. Kérdezték is már, h hol vettem, mondtam, h azt hiszem a Deichmannban, de kb 6-7 éve.... :lol: :lol: Van még belőle egy pirosas, ami Esztóé volt, azt majd megkapja Nonó, ha belenő :lol:És szerencsére van belőle egy 22es is, ha igaz, és nem lesz túl nagy, akkor Joninak az fog következni.

Egyébként nagyon fazon függő is, Joninak elég magas és dundi a lába, de most a deichmannban volt egy 18as, ami hosszban jó lett volna Nonónak, de olyan fura keskeny volt, h még Nonóra sem ment rá.

Megrendeltem nekik (nagyszülőktől lesz névnapra) a cipővédőt motorozáshoz, kíváncsi leszek, hogy beválik-e!?

Szivvi! Betegségek kihaltak végre?
Abbey! Munka? Férjednek? Eszti keze?

Claire
claire
 
 


Hali!

Na, nálunk egyik cipő sem volt a deichmannban. Pedig én is ilyet néztem nekik. Újságot dobtak be, lementem a boltba, és semmi nem volt. Majd megnézem a héten újra.

Beszéd: Hát Szivvi, olyan jót nevettem ezen :adideadudut :D Nálunk ez: duuuuuuuuuuuuduuuuuuuuuu jó mély hangon. Olyanokat próbálok nekik, h adide, vagy kérem, gyere, de egyik sem megy. Szépen mondják: inni, anya, apa, nyanya (nagyi... de hogy ez honnan jött nekik?????), Ekker (Eszter- ebben mondjuk az a vicces, hogy mindketten így hívják magukat :D ), vává (minden állatra), mememe (motor), buuuuuu (autó, repülő), ház, hangya, ebbe (eldugok vmt a kezemben és megkérdezem melyikben van), arra, tej, sajt, nyam-nyam, alma (minden zöldség, gyümölcs), pá-pá, minden egyéb: eeeeeeeeeeeeeeee. Asszem ennyi. Viszont se nem bólogatnak, se nem rázzák a fejüket. Ha mondjuk elég volt a kaja, nemes egyszerűséggel ellökik a tányért, ha megkérdem, h kérnek-e még, integetnek, h nem.
Igazából azért kérdeztem, mert van egy 15 hós kislány, aki olyan szépen mond szavakat pl. tessék, hogy teljesen elámultam.

Eszti tenyere gyógyulni látszik. NEm is viszem vissza a dokihoz. Úgy tűnik minden kiütése elmúlt.

Meló megy, nincs semmi külcsi. Férjem melója gázos. Elég sok a vitánk belőle :( jó lenne vm állandó megint. Nem csak a pénz miatt, hanem hogy végre megszűnjön ez az állandó bizonytalanság, hogy hol megy, hol nem megy. Megbeszéljük, h itthon marad vigyázni a lányokra, 1 óra múlva felhív, h hát mégis mennie kéne. Nagyon unom, h apósom úgy rángatja, mint egy marionett bábut. Mindezt napi 6000 Ft-t.... egy cigány nem megy ennyiért segédmunkásnak.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! mi a Bécsi úti Deichmannban vettük, ott volt nagyobb méret is!
beszéd: nagyon különbözőek, nálunk anno Ábel 13 hósan mondatokat mondott, tényleg, és még bőven nem volt 2, amikor verseket meg dalokat tudott fejből, de tök hosszúakat. De pl nem mászott, nehezen tanult váltott lábbal lépcsőn járni, még 5-6 évesen sem rajzolt....
Amiket írsz, az kommunikáció, beszéd!!!

Meló :(
claire
 
 


Na, akkor megnézzem ott vmik nap. Úgyis a Kolosynál dolgozom, nem kerülő.

Jaj, legújabb szavuk: tampon :lol: sőt vmik nap egy ős régi táskámból, amit odaadtam nekik játszani, egy 2006-ban lejárt kotont is előhalásztak, amit persze anya talált meg náluk... felhív, és közli, hogy képzeljem mit talált a gyereknél: egy szívecskés csomagolt kotont, még jó, h nem fújtak lufit belőle :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Abbey,
szerintem tök sokat tudnak a lányok. Az enyémek nem beszélnek még ennyit sem.
Levi jobban nyomja, de még az ő szókincse is gyér. Ana deje, apa deje, baba, mama, pápá, kakás. Szonja meg csak e-e meg ö-ö. Ő inkább a sikitozásra helyezi a hangsúlyt. Egymás között dumcsiznak.
Nem aggódom, fognak beszélni, majd amikor úgy érzik.
Szerencsére nekem most nincs cipő gondom, barátnőm lányos , kaptam ezer cipőt Szonjának, Levi meg el van látva Botiéval.
Kész szerencse.
Azért a 6000 is jól jön nem??? Persze a rángatás az nem jó, hogy nem tervezhető...

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


A semminél több. De ez ugye nem tiszta pénz, lejön még belőle a benzin ktg. Napi 30km, havi 40e Ft. És biztosítási jogviszonya sincs. :( És emiatt nem keres rendes, bejelentett munkát.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Na jó persze, nem ez az ideális....:-(
Jó is, hogy mondod ezt a benzin ktg-et. Ez valami horror kezd már lenni. Hova emelik a benzin árat? Felháborít, hogy azon kell gondolkoznom, mikor hova menjek, hogy összekössem a kellemest a hasznossal, hogy minél költséghatékonyabb legyen.
Engem nagyon stresszelnek ezek az árak és adók és minden, főleg, hogy most vesszük fel a hitelt és én még nem dolgozom.
Muszáj lesz előbb-utóbb, ahogy találok melót visszamenni, mert nem fogunk tudni megéli.
Hova fajul még ez a világ??? Én tényleg el vagyok keseredve és ez rányomja a mindennapjainkra is a bélyegét.

Na jól kipakoltam ide. :-)

SZilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Na végre volt időm 1 db képet lekicsinyíteni.
Íme, amikor fogat mosunk.

Kép

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


De édesek :) Mondtam már, hogy milyen szép a csempétek? Ha nem, most mondom!

Egyébként meg teljesen egyet értek. Egészen elkeserítő. Én ezért járok robogóval dolgozni. 3l-t fogyaszt, havi 4000 Ft-t tankolok bele, éves biztosítás, adó egyben 5e ft... Uh elég ktg hatékony. Lányokkal meg csak a környékre járunk, vagy gyalog, vagy ha kocsival is minimális az út, így kb másfél havonta elég tankolni.

Hol akarsz dolgozni? Tesóm keresne most asszisztenst, ha érdekel, írj.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Silver! Nagyon cukik! Mindig iulyen rendesen mosnak fogat? Nálunkelég változó, főként az, h hagyják-e, h én (is) megmossam nekik!

Abbey! Ez tényleg nem hosszútávú megoldás, max átmeneti segítség! Jó lenne, ha találna vmit!
Robogó: lehet, h a férjemnek is ez kéne, főként ha nem lesz nkik éves bérlet!

Helyzet: érdekes, a többi topicban is hasonló témák futnak, és ami engem még elszomorít, az az, h rengeteg képzett, nyelveket beszélő, fiatal ismerősöm megy most külföldre, és nem tudom rosszallani! De ki marad itthon? És ki fog végre lépni, mert ez rohamosan rossz fele megy. Én konkrétan még soha nem voltam ilyen szomorú a politika, stb miatt. Mert a rendszerváltás előtt még nagyon gyerek voltam, azóta meg ennél mindig biztatóbbnak tűnt a helyzet.
Egy részlet egy másik hsz-emből a témához:
(adókról, meg a vezető politikusok fizhujáról volt szó):
.... és minden hülye ötletet bevezetnek, amiről azt hhiszik hoz a konyhára . És közben állandóan halljuk a propaganda dumát, hogy most épp mit vagy kit mentenek meg .
Jelentem, engem nem kell megmenteni, elég,ha hagynak élni, nem nyúlják le a félre tett pénzemet, meghagyják a munkámat, normális körülmények, között, esetleg olyan fizetésért, amiből meg lehet élni, a befizetett TBmért normális eü ellátást kapok, nem extrát, azt megfizetem külön, csak úgy normálisat. A gyerekeim normális oviba, isibe járhatnak, a helyi dolgokról dönthetnek a helybeliek, nem állambácsi....túl sokat szeretnék??

No, megyek, jövök majd4
Ja, h egy jó hír is legyen: Jonival ma voltunk füli kontrollon, minden tök jó, nem is kell menni, csak évente 1x, vagy ha gond van a fülével :D!

Claire
claire
 
 


Abbey,
nagyon imádom ezt a csempét, örülök, hogy rátaláltam és akciós is volt. :-) Ez egy csempecsalád, lila-grafit és bézs színekben lehet úgy összeválogatni a füdődet, ahogy akarod, annyi dekor csempével amennyivel te akarod. Szupi és eddig mindenkinek tetszett.
Még szerencse, hogy időben érkeztünk a ház vásárlással, mert különben a kivitelező megcsinálta volna valami kommersz szarral, ami belefér a keretébe. Pedig csak keresni kéne, mert ez is belefért árban...csak leszarják, nem ő lakik majd benne.
Nagyon vigyázz a robogón, mert az autósok nem figyelnek, de gondolom már észrevetted.
A férjem itt Dunakeszin a Rendőrkapitányságon dolgozik és nagyon rossz a motoros-robogós gázolás statisztika. Szóval óvatosan!!!
Munkát még nem tudom, csak az a biztos, hogy majd valamikor ősszel kezdek keresgélni, mikor kezdenek beszokni a bölcsibe a picik. Nem tudom, mire fogok jutni innen Dunakesziről....
Gondolom a tesód Budapestre keres asszisztenst???

Claire,
nagyon szuper, hogy Joninak minden rendben a fülével. Remélem és drukkolok, hogy ez így is marad!
Azért nem semmi, hogy így felépült abból a szörnyű betegségből, gondolom hálát is adsz minden nap...
A fogmosás azért nem ilyen mintaszerű nálunk sem. Szerencsére szépen hagyják, hogy megmossam, ha eszembe jut éppen. :oops:

Képzeljétek Botond nem normális teljesen, most kezd megőrülni.
Minden este újabban megy a hepaj lefekvéskor, hogy még pisilni, hogy még kakilni, meg szomja és éhes és bedugult az orra és ki kell fújni és stb....
Aztán mindig megszállít valamit komolyan. A héten az egyik, hogy megette a fogkrémjüket és azt mondja véletlen, éltetek már ilyet?
Csak néztem, hogy üres a tubus, most vettem...még szerencse, hogy ezeket a gyerek fogkrémeket ilyen kis tubusba teszik.
Tegnap este már elpakoltam az én fogmosó szettemet, mert kérdezte, hogy felnőtt fogkrémnek milyen az íze...mondtam, hogy nagyon csíp, meg mar és rossz ízű, de nem merem lent hagyni.
Kivagyok....Aztán meg bespray-zett (jól leírtam mi? :-))egyedül...elegem van ezekből a dolgaiból, azért az egy gyógyszer...szóval mindent zárok el még a legártalmatlanabbnak tűnőt is.

Azt akartam kérdezni, hogy mindenképpen meg kell mutatni a gyerekeket szemésznek szerintetek vagy csak ha gond van. Nekem a háziorvos nem mondta eddig soha. Kérdezzek rá, nem neki kéne javasolni, ha kell?

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Bár a téli időszak már elmúlt, de ezeket csináltam még nem régen róluk és olyan jók lettek....szerintem. :-)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi! sztem mindenképp menjetek el. Én külön kértem a háziorvost, hogy adjon beutalót. Hülyének is nézett, hogy minek, és milyen jó, hogy ilyen erőszakos voltam. Nagyon fontos dolog a szem. Egyébként is évente egyszer 1 éves kor után javasolják. Menjetek Ti is a Heim Pálba. Lehet időpontot kérni, és nagyon kedvesek. Nekünk a Polhammer drnő az orvosunk. Atropinos vizsgálat is csak akkor kell, ha az első szűrésen látnak vm eltérést.

Tudom, ne is mond. 2 hete majdnem elütöttek. Idióta Volvo dzsippes. Konkrétan nem vett rólam tudomást. Nagyon vigyáztak rám fent, hogy épségben megúsztam. Mondjuk nagyon sok motoros meg robogós nagyon veszélyesen is vezet. Össze-vissza szlalomoznak, kivágnak, stb. Én azért óvatos vagyok.
Rendőr a férjed?

Igen, tesóm Bp 3.ker-be keres asszisztenst.

Claire: ne is beszéljünk politikáról. Csak felbosszantom magam. Röhej, ami ebben az országban megy. Sztem az óvodásak intilligensebbek, mint akik a parlamentben ülnek és milliókat vesznek fel a semmiért a mi pénzünkből. Telefon adó, tranzakciós adó... várom, hogy a wc lehúzást is megadóztassák...

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Te csak ne adj ötleteket!
KÜlönben sztem meg be kéne vezetni a szóadót, minden parlamenti és sajtó beli megszólalásra, csúnya szavakra, mások szidalmazására felár, na, az milyen bevétel lenne!
Ne tessék bántani az ovisokat :lol: sokkal emptikusabbak, sokkal emberibbek, és náluk még van remény a fejlődésre is!

szilvi! jók a képek!
Szemészet: igen, ahogy Abbey írja, kell minden évben, nem lehet azt látni, csak nagyon durva szemhibáknál, és akkor sem mindig. Én is most fogok időpontot kérni éppen, a kicsiket most viszemelőször, a nagyoknak kontroll.

Fogkrém: :shock: tudnak a gyerekek, annyi szent! Milyen fogkrémet használsz a kicsiknek?

claire
claire
 
 


Abbey,
akkor tényleg óvatos legyél, mert kellesz a lányoknak.
A férjem rendőr igen.
Ezekkel az adókkal véleményem szerint többet ártanak most mint amennyit ez használ az ország kasszájának. Nem tudom miért kell kiábrándítani az embereket módszeresen...én már ott kaptam rohamot, amikor bevezettek anno olyan adókat, nem Orbánék még, hogy a már leadózott pénzemet adóztatják meg még 1x...nem is értem ezt hogyan lehet, vagyis, ha veszek az adózott pénzemből egy házat, akkor milyen illetékeket mernek beszedni, meg milyen építményadót mernek kiszabni...totál kész vagyok.
Takarítsak meg pénzt, fektessem be, hogy a bank g. azdálkodjon vele, forgassa, amiért nekem csepegtet valami minimálisat és akkor azt is gyorsan adózzam le. Hát a k.....anyjukat.
Na be is fejezem, mert csak a pumpa megy fel bennem.
Ja most pont aktuális Földhivatal, tulajdoni lap, amit vagy 3x kéretnek ki egy hitelügyintézés alatt....6250 Ft, hogy nyomtatnak egyet. Majd beviszed az adásvételi szerződést érkeztetni ugyanide, az is 6000 Ft. Egyszerűen ez felháborító!!! Mire is fizetek??? A nyomtató patronra vagy mire?

Elviszem a kölköket akkor én is szemészetre mindenképpen, már annyit tipródtam rajta. Most megyünk amúgy is a 18 hós oltásra, kissé elhúzódott a dolog, akkor megkérdezem a dokit és kérek egyből beutalót is.
Én is szemüveges vagyok 6 éves koromtól, szóval nem árt.

Mit szóltok ehhez a kánikulához? Nagyon komoly, ma pancsiztunk kint, meg rendesen kentem őket krémmel, még jó, hogy a tavalyi krém csak 2013-ban jár le.

Claire,
Elmex-et használtam eddig nekik, most Dentinoxtól van a Nenedent nevű fogrémünk. Ezek szerint ez túl finom. :-)

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


sziasztok
Szilvi
csodaszépek a gyerekeitek!! Huncutosak, főleg Szonja :) A csempe is tetszik :lol:
Lili is ilyen, mint Botid, mindent elkövet, hogy lehessen húzni a lefekvést :? Reggel meg alig bírom felkelteni...
Abbey
Milyen beszéd gondod van a csajokkal??? jó ez sztem, semmiféle késésben nincsenek!!! :lol:
Claire
szuper hírek Jonival!!!

Politika, ne is mondjátok :twisted: én most attól fosok, hogy elveszik a babakötvényes lóvét is :evil:

Tegnap Balcsiztunk, nagyon élvezte a gyerekhad :)
Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hali!

Kegyetlen ez az idő. Férjem kertet ás, kapál, füvesít. Szegény nagyon szenved. Mi meg a lányokkal bentről figyeljük. Délelőtt úgyse tudunk kimenni, úgy tűz a nap. Az a durva, ha május elején ez van, mi lesz augusztusban??????

Péntek óta beteg vagyok, és még mindig nem bírok kijönni. Vm nagyon makacs torokgyuszim lett. Meg úgy amúgy is nagyon szarul vagyok.

Mi is a nenedentet használjuk. De inkább megeszik, mint fogat mosnak vele.

Nem volt hideg a víz még? Jópofa ez a ruci ami rajtuk van. :) Így profilból marhára hasonlítanak. Te szoktad vágni a hajukat?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Vasárnap éjjel a nagy fiam hányt, de mivel más tünet nem volt, nem vettük tgúl komolyan, bár kimaradt az ünnepi finomságokból, tehát nem szimulált. Most éjjel, meg azóta 2x Nonó dobta ki a taccsot, reggel követte őt Joni......
vmi vírus vacak....

Nenedent: mi szintén...

Idő: vissza fog hűlni, de béna így , inkább maradnának rendesen az évszakok.

Torokgyula: :( :(ez a gyengéd. Remélem a lányok jól vannak!
claire
 
 


Nektek meg ez a hányós cucc a mumus... mindenkinek megvan a gyenge pontja. Lányok látszólag jól vannak. Esztinek jön a szemfoga, nyüglődik vele kicsit, de nem vészes. Torkát próbáltuk megnézni, vasárnap kicsit piri volt, de nem fájlalta, és nem is tűnik betegnek. Lilu makk egészséges, remélem az is marad.
Mostmár tényleg veszek zsályateát. Mindig itthon jut eszembe :roll:

Jobbulást Nektek!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Igen, sajnos, erre még Ábel fiam is fogékony, aki igazán nem egy beteges gyerek.! na, meg tudod azért nálunk 4 gyerek hozza haza a gyerekközösségből a cuccokat... Valóban talán a torok cuccokra kevésbé vagyunk fogékonyak, de mindenkinek kell vmi, nekünk ez jutott :( .

Zsályatea 1000rel, forrón...

Szandit kaptál???

Claire
claire
 
 


Éjjel megint szenvedtem. Nagy nyüglődésemben felkeltettem Esztit is meg a férjem is. Lassan felmerül bennem, h lehet allergia????
Zsályatea beszerzés alatt.

Igen, vettünk vm szandi félét. Végül bécsi úti deichmann lett.

Na, nekikezdek a melónak, így 2,5 órával érkezés után :D

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Most már a 3másik is itthon van! hurrá :roll: !
Joni már javul, csak győzzem pelussal :roll: . Nonó reggel még lázas volt, amikor lemegy neki, akkor jó kedvű. biztos azért csinálja Nbonó, h fogyózzon egy kicsit!!! :lol: Ettek egy kis alma-banán-kétszersült bébikaját!

Nem kell azt a melót túlzásba vinni, mert megárt!

Allergia: most a fenyők ontják a virágport, sárga minden, aki allergiás rá, az szenved tőle rendesen :( .

Claire
claire
 
 


Most már a 3másik is itthon van! hurrá :roll: !
Joni már javul, csak győzzem pelussal :roll: . Nonó reggel még lázas volt, amikor lemegy neki, akkor jó kedvű. biztos azért csinálja Nbonó, h fogyózzon egy kicsit!!! :lol: Ettek egy kis alma-banán-kétszersült bébikaját!

Nem kell azt a melót túlzásba vinni, mert megárt!

Allergia: most a fenyők ontják a virágport, sárga minden, aki allergiás rá, az szenved tőle rendesen :( .

Claire
claire
 
 


Miért küldte el 2x??? :shock:
claire
 
 


hali
mindenkinek jobbulást!!!
Abbey
nincs ott klíma esetleg? nem amiatt szenvedsz?

A ruhák még Lili korabeliek :) de sztem most is van a tescoban ilyen 3-as csomagban napozó. Jó anyaguk van, szeretem. Hajukat fodri vágja, én sajna semmilyen kézügyességgel nem bírok, meg se próbálom :)
bakker de milyen erős a nap, tegnap 3/4 3-kor engedtem ki őket, de csak addig, míg nem indultunk Liliért az oviba, tehát kb fél órát voltak kint és Olinak megégett a fejbőre :shock: meg az egyik füle hegye :(

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


JA, nagyon durva a nap. Én kenem őket az 50 faktorossal, és még így is lett színük. Sapit is vettünk nekik, mert a tavalyi már cseppet kicsit volt :)
Köszi, megnézem majd akkor a tescoban, nagyon jópofa, szellős anyagúnak tűnik.

Én hajnyíróval vágom a hajukat, de még úgy se könnyű :D

Nincs közvetlen klíma, autóba se klímázok. Férjem is egyből ezt mondta, h biztos a klíma... Nem tom mire lehetek allergiás (ha az vagyok), még nem voltam eddig.

Nagyon pipa vagyok a bölcsire. Októberben beiratkoztunk, és mondták, h majd április végén szólnak, h mi a következő teendő. Persze nem szólt senki, ezért felhívtam őket, h mi a helyzet. Közli a nő, hogy majd csak május végén lesz elbírálás, de milyen jó, h telefonálok, mert az októberi az nem beiratkozás, csak jelzés, uh fáradjak be beiratkozni, mert jövő héten van a határidő... ha meg nem hívom őket, jól lemaradunk. Az a bosszantó az egészben, hogy akkor ne mondják, h majd ők jelentkeznek, mikor nem fognak.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Bölcsi :evil: röhej, h nem tudsz eléggé résen lenni! Nyilván így is le lehet pattintani1-2 jelentkezőt :roll: !

Szivvi! Enyémek olyan kopik, csak sapiban engedem őket a napra! De még a nagyok is megégtek a hétvégén, adtam nekik krémet, de volt amelyik nem kente be magát :roll: és nem is teli napon voltak, csak félárnyékban! mi lesz itt nyáron?

Claire
claire
 
 


Sziasztok.

Claire,
remélem már jól van mindenki vagy legalábbis jobban.

Abbey,
nem értem mi ez a torok cucc nálad állandóan, de lehet, hogy tényleg mindenkinek van gyengéje...nekem is, csak az nem fórumra való... :lol:
Nálunk Szonjus küzd nagyon a szemfoggal, de most már az utolsóval és nincs tovább fogkérdés egy ideig nála, nem úgy Levinél, ő meg az örlővel próbálkozik és mint egy "jó" férfi megy is non-stop az elviselhetetlen rinya.
Zajlik az élet.
Akkor annyira nem jó dolgozni ugye? Rájöttem, hogy annyira én nem vágyom dolgozni. :-)
A bölcsit nekünk is meg kell érdeklődni, mert hiába a protekció, még így is kimaradhatunk és akkor egyből kettővel kevesebb. :-)

Szivvi,
annyira jó, hogy már bírják a fodrászt. Botit én is már régóta hordom a fodrászomhoz, de őket valahogy még nem merem elvinni, mert Levi tuti kikészül. Azt nem hagyja, hogy fésüljem. :-)
Most kell nekem is lassan letolnom a göndör fürtöket, mert meleg is van, meg erősödnie is kéne a hajuknak.

Lányok, kicsit nem tudom milyen mostanában az igazi jó naptej.
Annyira nincs pénzem az 4-5 ezer Ft-os atyaúristen tejekre, de azért fontos a bőrvédelem...mit tegyek...ti mit használtok???

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Mi aloéset használunk, azt bírta eddig minden gyerek bőre. Nem olcasó, de nem kell belőle literszám, és mostmár van fújós is, azzal egyszerűbb bánni. Joni tiltakozik, ha kenem, Nonó a nőci, ő még hoz is krémet, h nyomkodjuk rá! :lol:

Én sem vágyom dolgozni, főként, h tudom, h nincs több ilyen itthon maradási lehetőség. Viszont augtól csak gyes van, és az még duplán is....

Claire
claire
 
 


Mi aloéset használunk, azt bírta eddig minden gyerek bőre. Nem olcasó, de nem kell belőle literszám, és mostmár van fújós is, azzal egyszerűbb bánni. Joni tiltakozik, ha kenem, Nonó a nőci, ő még hoz is krémet, h nyomkodjuk rá! :lol:

Én sem vágyom dolgozni, főként, h tudom, h nincs több ilyen itthon maradási lehetőség. Viszont augtól csak gyes van, és az még duplán is....

Claire
claire
 
 


Én DM-eset használok. Az nem volt drága, és sosem égtek még le. Vízben is jó, elégedett vagyok vele.

Az a durva, hogy még csak nem is javul a torkom. Uh muszáj leszek hétfőn elmenni dokihoz...

Esztinek végre kijött az első szemfoga. Már csak 3 :D Olyan végeláthatatlannak tűnik ez a fogzás.

Én szeretek dolgozni. Örülök, hogy visszamentem.

Szilvi, vigyázz, mert jövő péntek a beiratkozási határidő az összes bölcsibe!!!!!

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


A DM nek elég sok termékét használjuk mi is, lehet, h majd ezt is kipróbálom. Sok napkrém kell hogy legyen, mert amikor a nagyok egyszerre mennek több felé táborba 4en, plusz mi itthon, no az már kihívás!

Munka: az jó, ha élvezed! Egyébként én is szeretek dolgozni, sőt, szívesen csinálnék még több féle dolgot, csak hát tudom, h még annyit csinálhatom, h meg is unom, így nem bánom, h van egy kis szünet. meg nem szívesen hagynám ki ezt a pici kort. Később meg úgyis ovi, suli, stb, h azalatt nem vagyok itthon, az már más. Bár néha megkísért a gondolat, h itthon kéne tanítani őket.
Esetleg klónozni magam, akkor jutna egy anya itthonra, egy a munkába, egy háztartási alkamazott, egy férjét hazaváró feleség, egy mindig ráérő barátnő, stb, stb. :lol: A példányszám még kérdéses, meg ki tudja, h viselné a Föld és a Föld népe, ha ennyi lenne belőlem :lol: :lol:!

Betegség. nem akarom elkiabálni, de talán távozóban, ma már a párom kivételével mindenki ebédelt egy kis könnyűt. :roll:
A kicsik ma 21 hósak, így megmértem őket, fogytak mindketten :roll: ! Nonó már megint 9 kg alatt van. De már szerencsére tök virgoncok!

Claire
claire
 
 


BOLDOG ANYÁK NAPJÁT MINDNYÁJATOKNAK!!! :D
claire
 
 


Hali!

Eszti beteg :( Nem tudom mi baja. Reggel mondogatta, h kaka-kaka mutogatott a fenekére, és sírt. Később meg hullámokban rátört a zokogás, és a puncijára mutogat, h fáj. Felfázott???? Adtunk neki algofexet, attól jobban lett. Du levisszük a dokihoz, de vajon tud mondani vmt rá?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Tud csináltatni labort, abból látszik, ha vmi fölfertőződés.
Szegény, ha ilyen hólyaghurut féle, az baromira fáj! :(
Cickafarkos ülőfürdő nagyon hamar használ!
Claire
claire
 
 


Azt mondta a doki néni szte semmi baja. Jön a szemfoga, kicsípte a popsiját, punciját. Azért adott egy beutalót. Majd holnap veszek pisi felfogó zacsit.
Cickafark: jó ötlet, köszi, holnap feltétlen veszek. Hogy kell használni? Leforrázom, és hozzáöntöm a fürdővízhez?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Jaja, én úgy szoktam, h főzök belőle egy jó erős teát, azt beleöntöm egy lavorba, fölengedem annyi vízzel, h ne legyen forró, és elég mély legyen, ha beleül. És ezt beleteszem a fürdőkádba, engedek köré vizet, és ott üldögél benne. de ha kisebb kádba teszed, nem is kell ez a figura. Én legutóbb Eszternél alkalmaztam, és ő már nagyobb! :lol: De anno gyakrabban kapott vmi fertőzés félét, és arra nagyon jó volt!

Pisi felfogó zacsihoz sok sikert :roll:!

Az enyéimnek az étvágya még nem az igazi. Válogatnak is, keveset is esznek

Claire
claire
 
 


Pisi vizsgálatot sztornóztuk. Csak fogzanak. Esztinek a szemfoga, Lilunak a nagyörlői jönnek. Étvágytalanság, hőemelkedés, híg, savas, csípős kaki. Uh most minden peluscserekor popsi mosás van, így nem sírnak, hogy fáj.

Nagyon uncsi nap van ma. De VÉGE!!!! Uh megyek haza!

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?