Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Jaj, de szépek a gyerkőcök! :D

Reni akkor neked már 2 napja késik??? :D Én nem bírnám ki hogy nem csinálok tesztet. :oops: 8)
Csinálj máááá, úgy drukkolok!
Nagyon vagány Krisz ebben a pólóban! :lol:

Beagle...te hogy vagy?

Kata...nagyon édi ez a zsömle evős kép! :lol: Mesélj mi van veletek?

Ancsa még mindíg nem írt, miért vajon???
Remélem van hol lakniuk, mert ha úgy tudom a hitel nem fizetése miatt, ki kell költözniük. Emlékeztek, mesélte hogy nem győzik anyagilag :(

Norbi elég náthás, és hisztis! :? Néha nagyon félek nem lesz könnyű eset.Úgy tud hisztizni és csapkodni ha valamiért rászólok, vagy nem engedek meg. :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.Kata: hiszti nekünk is van,képzeld tegnap nem hagytam valamit kevinnek oda ment az ajtohoz és belevágta direkt a fejét mérgébe :shock: meg üti a saját fejét,vagy leveti magát hasra én meg csak nézek......... :shock: :shock: -nektek is van ilyen?nem is tudom honnan szedi ezeket mert ilyet nem láthat senkitöl :cry:
amugy jol vagyunk.Már 17 fogunk van. :lol:
Játszani nem nagyon játszik el egyedül mindig jön hozzám megfogja az ujjam és huz maga után hogy menjek vele .Beszélni nem akar csak mutogat meg mondja ott ennyi.De majd fog.
Cicizni még mindig sokat cicizik,nem nagyon akar még mindig enni csak csipeget,néha vannak napok amikor többet eszik néha semmit szinte de ugy cici megy.
Te is mesélj.Miket játszotok Norbikával?

000kata
 
 


Lányok! Ez a hiszti a korszak jellemzője, nem kivétel ez alól a Ti gyereketek sem! :wink: Nyugi, tök természetes, Noel is csinál hasonlókat!
Kata, Noli is üti a saját fejét, ha látja, hogy azzal elér valamit. Ez mind mind szimpla akaratgyakorlás és akkor lenne baj, ha nem így lenne.
LKata, ilyenkor erről még nem lehet megmondani, hogy hisztis vagy nehéz eset lesz, mert minden gyerek egyforma. Valahogy ki kell fejlődnie az egészséges önérzetnek és akaratnak. :D

Kata, még mindig szopizik Kevin? Dejó! Irigy vagyok! Ugye mi abbahagytuk, amikor 6 hónapos volt, mert úgy volt, hogy utána talán hízok. Nem így lett.. :? A tejem viszont visszajött mostanában, van hogy csak spontán folyik vagy megnyomom és akkor látom. Viszont Noel már nem fogadja el, max. játszik vele, nem érti mit kéne kezdeni ezzel. :D Pedig örülnék.. Ha már valamiért megint van tej.
Igaz játék kérdést nem nekem tetted fel, de: Noli van hogy egyedül is játszik, én direkt rászoktattam, mert ha pl. főznöm, tanulnom kell, muszáj is. Ha nem, akkor együtt nézünk könyvet, magazint, pakolgatjuk a játékokat, beülünk a labdavárába, focizunk.. stb. Ilyesmiket. :)

Tegnap délután párommal finomítottuk a személyes weboldalamon található fotóalbumot, ilyen lett:

http://szanyiaida.com/fotoknoel

Ancsa, mi újság veletek?? Nagyon régen hallottam hírt felőletek!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 

 
 

Aida:nagyo jok a képek :lol:
hogy hogy lett most tejed?ez furi ha egyszer már elment,nem vagy terhes? :lol: persze hogy most már nemtudja Nole mire van,már rég cicizettt :lol: Nekem is böven tejem,sokat cicizik kevin de enni nem nagyon akar csak csipeget.
Hiszti:tudom ez a kor ezzel jár csak néha .............sok :lol: :lol: :lol:
Tesot szeretnétek?Jól megvagytok apával?És anyóssal mi a helyzet?
Jó hogy eljátszik neked Noel,kevin is de csak néha rövid ideig. :lol:

000kata
 
 


Tej az úgy volt, hogy időszakosan folyamatosan volt mióta Noelt elválasztottam, csak most jobban, mint eddig. :D Nem tudom miért, azt mondják, nem para. Nem vagyok terhes. Remélem. :roll: Szeretnék tesót, de nem most. Először legyen diplomám és majd utána tesóbaba. Ez a biztos sorrend most.
Köszönöm kérdésed Apával nagyon jól megvagyunk, anyóssal nem találkozunk, párszor meghívtuk Őt, de nem jön. Mivel a kapcsolatunk ezáltal normalizálódott Apával, így valahol ez most még jót is tesz. Később pedig remélem rájön anyós, hogy mit veszít, ha nem lép felénk. Hiszen Noel olyan gyönyörű, büszke lehetne rá. Remélem lesz időszak, amikor az lesz és félreteszi a dühét.

Mit jelent, hogy Kevin nem nagyon eszik csak csipeget? Az ő korában már sok más tápanyagra is szükség van az anyatejen kívül, nem? Nem konzultáltál még orvossal? A szopi tök jó meg jó ha sokáig van, de egy 17 hónapos gyereknek igen sok mást is meg kéne már ennie. Vagy hogy értetted, hogy nem nagyon eszik? Ebédelni, vacsorázni azért szokott valami szilárdat?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: Örülök,hogy jol megvagytok apával,nagymama me szégyelheti magát,hogy ilyen.Van egy gyönyörű unokája és igy áll a dolgokhoz.Nem szép töle.Mi lesz majd ha Noel nagy lesz hogy fog esni neki hogy a nagymama nem akarja látni.Nem szép töle :cry:
Kaja:hát nemtudok mit csinálni ha egyszerüen nem eszik.Egy két falatot eszik ennyi.Jó nem szó szerint de sokat nem,nem tömhetem belé ha egyszerüen nem nyissa ki a száját és sirva fakad.Az édesség menne,krémturó,tejszeletek ilyesmik,de a föttkaja nem nagyon.A szendvicset is eszegeti de ennyi.Vannak napok amikor többet eszik van mikor szinte semmit csak cicit.
Védönö azt mondta nem baj amennyi kell neki azt megeszi,nincs lefogyva ,11 kg. Akkor elég neki ennyi.Majd idövel mehjön az étvágya.
Bérescseppet is kap,de nem lett nagyobb étvágya.Noel mennyit eszik?

000kata
 
 


Sajnálom, hogy nem akar enni. Az jó ha vitamint és ásványi anyagokat megkapja a Béres Cseppből, mert én úgy tudom az anyatej ilyenkor már tényleg nem tartalmaz minden szükségeset és ez veszélyes is lehet szegénynek. Remélem tényleg megjön majd az étvágya!! És azokon a napokon, amikor alig eszik, akkor nem is ebédel, hanem egész nap csak iszik?? Nem az a baj, hogy a túl sok folyadék miatt nem fér a pocijába már kajcsi? Próbáltad már, hogy ebédidő előtt mondjuk 1-2 óráig már ne igyon? Vagy nem szokott?

Noli mikor hogy, de azért általában jó evő. Próbálok nagyon változatosan enni adni neki. Reggelire tápi, tízóraira keksz, babapiskóta, zsömle, ilyesmi, ebédre főzelék vagy ha olyat eszünk, akkor amit mi (pl húsleves, rakott krumpli stb), uzsi gyümölcs (banán, narancs), esetleg joghurt, vacsira kenyér vajkrémmel vagy májkrémmel, lefekvés előtt pedig megint tápit eszik. Kb. ebből áll össze a napi kaja. Van, hogy a tízórai kimarad.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Probáltam én már mindent.Azt mondtaa védönö hogy annyit bevisz amennyi kell neki és a cici is ugyan ugy tápanyag,jol lakik vele.
Ugyhogy szerintem nem baj hogy keveset eszik,,nagy pocakja van és egyáltalán nem vékony,ahogy irtam 11kg.
Ugyhogy nem aggodom :lol:

000kata
 
 


Kata, akkor ez a lényeg! :lol: Én ilyen totál aggódós vagyok meg mindent elhiszek, amit olvasok. :D
És Ti miket szoktatok játszani?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida:Amugy én is aggodós vagyok tulságosan is :lol:
Kevin szeret kint lenni akkor alig lehet behozni,etetjük a nyuszikat,a halacskákat mert van kerti tónk,labdázunk,motorozik,virágot locsolunk ilyesmik.Bent meg autózunk,épitünk,nem nagyon játszik el egyedül,fogja az ujjam és húuz hogy menjek vele :lol: Szereti a mesét vagy is csak egy mesét van a jim jam adon a barney és barátai azt imádja :lol: :lol:

000kata
 
 


Kata, milyen jó lehet az a kerti tó! Dobsz róla fotót?
Habár eljátszik olykor magának, azért Noli is imádja, ha játszok vele. :wink:
Olyan jó lenne talizni!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok,
ha már a súly a téma:Voltunk mérésen, mivel a 18 hós oltás nem érkezett meg ezért azt nem kaptunk amúgy is náthás még Norbi.

Norbika 18 hónaposan 84cm és 12,58 kg, 16 foga van. :D
Fejkörfogat 48cm, mellkas 51cm, meg is jegyezte a védőnő hogy igazi kisfiús alkat, mert már a mellkas mérete nagyobb mint a fej.
:wink:

Norbi most aránylag jól eszik, csak a husit nem nagyon szereti.Pontosabban a parízert, felvágottat, virslit nem.Mindíg csak vajas vagy sajtos kenyeret, néha pirítóst akar enni.
Ebédelni szépen ebédelt, krumplistésztát evett. :D
Tesó projekt:Halkan mondom, ma kellett volna megjönnie, és még semmi jele :lol:

Nah, mennem kell fürdetni, jó éjt, pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, szép méretek! :lol:
Az nem is baj, hogy a felvágott, virsli annyira nem favorit, azok nem a legegészségesebb étkek egy picinek. :wink:
Én ma nem fürdetek, megyek 20:25-re suliba, akkor lesz az órám. Estis óra, másképp nem tudtuk megoldani. :? :(

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Kata:szépek a méretek :lol: Jó hogy jol eszik Norbika,hajrá kistesó :lol: :lol:

Aida:hogy hogy ilyenkor van suli?és akko meddigg?csinálok képet és rakok :lol: majd összehozzuk azt a talit :wink:

000kata
 
 


Csajok, 2 napja késik.Nem bírtam magammal csináltam tesztet! :oops: :D
Jön a tesó! :D Olyan szépen látszik a dupla csík :shock: :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata, micsoda hír!! :shock: Dejó! :lol: Örülök és gratulálok tesókához!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Kata: Gratulálok!!!!

000kata
 
 


Kata: te utánnajártál a dolgoknak?a pénz hogy lesz tgyás,gyed?ugyanennyit kapsz majd mint Norbikára?és hogy 3 év helyett csak 2 lehetsz otthon?ez igy marad?

000kata
 
 


Kata: te utánnajártál a dolgoknak?a pénz hogy lesz tgyás,gyed?ugyanennyit kapsz majd mint Norbikára?és hogy 3 év helyett csak 2 lehetsz otthon?ez igy marad?

000kata
 
 


Kata, Ti is tervezitek a tesót? Bocsi ha már volt róla szó, lyukas az agyam.. :(

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Köszi lányok de még ne gratulájatok! Volt már egy vetélésem, nem akarok csalódni. :roll:
Kata...Még pár hónapja felhívtam a TB-t és ott azt mondták hogy ha nem szakad meg a munkaviszony,maradok GYeden és így lesz 2 havi Gyesem is de nem megyek dolgozni, vagy táppénzre, akkor ugyanannyit kapok mint eddig....Remélem így van, bár ez se sok, csak kevesebb ne legyen :roll: mert azóta annyi mindent mondanak! :(
Még úgy van, hogy aki most május után aki szül annak 2 év jár csak. Ezért ha nem változik a törvény a kistesóval már csak 2 évig kapok pénzt. :cry:
Mennem kell, pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata, akkor vedd a gratulációmat egy halk kis szónak! :wink: Szurkolok, hogy minden oké legyen!

Szerintem oké az, hogy 2 évig kapjon pénzt az anya a gyerek után, nekem nem szimpi, hogy 3 évig semmit téve otthon gubbasszon a magyar anyuka a gyerekével, miközben minden más európai országban ez nem így van, max. 1-2 év, amit erre kap az anyuka. Ráadásul a magyar anyukák hajlamosak "ellustulni" a 3 év alatt és aztán otthon ülő, "háztartásbeli" lesz belőle, ami a mai korszakban már nem feltétlen női szerep, sőt ez inkább amolyan semmilyen szerep. Nekem csak az nem tetszik ebben, hogy ellentétben szintén a többi országgal, Magyarországon a bölcsi helyzet még nem olyan, hogy 2 év után könnyen vissza tudjon menni az anya dolgozni. Előbb ezt kellett volna megreformálni és csak utána a pénz kérdést.. Dehát tipikus Magyarország, mit várok! :evil:

Tanulnom kell, holnap meg pénteken is Zh. :cry:

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: szerintem 3 éves koráig a gyereknek az anyja mellett a helye,nem azért szüljük hogy már tök kicsin bevágjuk a bölcsibe.én nem adnám semmiképp a gyerekemet bölcsibe ,de ez az én véleményem.
kistesó:persze szeretnék csak nemtudom hogy most vagy majd késöbb.

Kata: akkor én is halkan gratulálok ,és szoritok hogy minden rendben legyen.Ez a pénz meg itt is mindenki mást mond,reméljük hogy kevesebb nem lesz.

000kata
 
 


Kata:ja még azt akartam kérdezni ,hogy ha nekem a gyedem alatt megszünt a munkahelyem akkor mi van?egy kifözdébe dolgoztam ,és mig gyeden voltam csödbe ment és megszünt.Akkor igy megszakadt a munkaviszonyom vagy ez hogy van?

000kata
 
 


Kata, ne érts félre én nem akarom sehova "vágni" Noelt :lol: meg ez így hlyén is hangzik, mert a többi európai anya sem hiszem, hogy "vagdossa" a gyerekét :D, csak annyit írtam hogy minden más európai országban 1-2 év, amit az anya a gyerekkel van és semmi bajuk a gyerekeknek. Persze a magyar anyák hozzászoktak a jóléthez és meg is értem, hogy ragaszkodnak hozzá. De valahogy muszáj igazodnunk minden téren (beleértve ezt is és sok mást) a többi országhoz, ha már egyszer EU tag lettünk. Meg aztán rengeteg pénz ez, főleg ha gondolsz a kisebbségre, aki csak azért szül gyereket minél többet, hogy az állam "eltartsa" őket. Na nekem ez nem szimpi egyáltalán. Ne az adófizetők pénzéből legyenek otthon a kényelmes anyukák több éveket, amikor már fejlettebb országokban rég közösségbe járnak a kicsik. Pláne, hogy ez jót is tesz a gyerkőcnek. Amit én durvának tartok az Norvégia, mert ott pár hónap csak amit az anya kap.. Na az gáz, nem a mi 3 évről 2 évre csökkentett GYES időtartamunk. Egy 1 év alatti gyerekeknek még tényleg az anyja mellett a helye!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Kata, próbálkoztok kistesóval vagy csak gondolkodtok még a dolgon? Vagy védekezés nincs és ha jön akkor jön alapon?
Mi most védekezünk, kistesó kérdés egyelőre elnapolva diploma utánra. Akkor viszont szeretnék.. egy kislányt. :roll: Emma.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida:igen sok nő csak azért szüli a gyerekeket sorba hogy otthon maradhasson és kapja a pénzt,na én nem ide tarozok :lol: :lol:
Bölcsiröl meg alig veszik fel a gyerekeket föleg most igy tuti teltház lesz mindenhol.és én amugy se szivesen adnám be nyugodt szivvel.
Kistesó: még védekezünk,csak gondolkozunk rajta vagyis én mert nagyon szeretnék egy kislányt :lol: csak még bizonytalan vagyok,hogy most szeretném e vagy amikor kevin kicsit nagyobb lesz.
Szép név az Emma :lol:

000kata
 
 


Sziasztok!

Aida: nagyon sok Eu országban max 3-4 hónap fizetett szabi van, és utána menned kell vissza dolgozni. Pl Svédországban is csak max 6 hónap. Hát én nem kívánom magunknak azt a rendszert. Amúgy meg az utolsó évben a gyes csak 27ezer+ a családi pótlékot vihetik haza anyukák, szerinted abból ki tud megélni????? Ahol nem jön a gyerek, ott anyuka nem lett otthon ülő, hanem rohant vissza dolgozni... Ahol meg otthon ülő lett, ott kis iső után is az lesz, mert apa jól keres, vagy mert sok gyereket szeretnének... Ha ennél is nagyobb szigorítás lenne csak velünk átlag emberekkel lenne kiszúrva...

L.Kata: Húúúúú de jóóóóóóóóóóóó. Nagyon örülök, de persze csak halkan :D Én ma megyek dokihoz. Remélem minden rendben lesz.
Vendég
 


Beagle: egyetértek!!!!!!!
Biztos minden rendben lesz ne aggodj. :lol:
Hogy van Dóri baba?Kapunk képet?

000kata
 
 


Kata, ajaj remélem nem értettél félre, én nem Rád céloztam. Nem igaz, hogy Te nem láttál még 5-6-7 gyereket nevelő családokat, ahol az államból élnek a szülők?? Tényleg nem Rád értettem, ne tessék megharagudni!

Beagle, azt hiszem Te is, mint itt mindannyian félreértettél :D, én nem kívántam magamnak, hogy 4 hónap után dolgoznom kelljen a szülés után, csupán arra próbáltam kilyukadni, hogy a lecsökkent 2 év teljesen reális és a 3 év túlzás volt (persze kényelmes is). Csupán ennyit írtam, itt mindenki jól rám ripakodott, miközben kukucs! én is anya vagyok és nagy boldogsággal használom ki az együtt töltött időt, hiszen Noel sem jár bölcsibe pedig nappali tagozaton tanulok mellette... Szóval kikérem magamnak, hogy így le lettem oltva. :( Szerintem semmi rosszat nem mondtam/írtam.
Egyébként a GYES+családi kombót nem kell ecsetelned, én Noel születése óta azt kapom :wink: tudom miből áll, de ahol sok a gyerek bizony sokszorozódik ez a dolog és arra már épp elég, hogy -főleg kisebbség- olyan körülmények között ahogy de megéljen. Na hát ezek a hatalmas "családok" Magyarország ékességei és az én pénzemből élnek. Éljen.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Látom a Gyes/ Gyed a téma.
szerintem is egy kicsi gyereknek az anyja mellett van a helye.Magamnak szültem nem a bölcsinek! :?
Azon kívül a gyengécske immunrendszerük miatt mindent elkapnak ideje korán :(
Persze mi sem úgy állunk anyagilag hogy 27 ezer ft-al itthon maradnák. ha nem jönne a tesó lehet én is dolgozni mennék, ha lenne bölcsi.De nálunk még bölcsöde sincs. :!:
Szomorú de ez sok helyen így van!
Itt Lábatlanon is csak 2 lapukkant ovi van, és van egy bölcsi jellegű kis csoport ami szép felújított de csak 12 férőhelyes :roll: , szóval már 1 éve betelt a létszám.

Külföldön tudom hogy más a helyzet, pl.Hollandiában is csak fél év Gyed van,Angliában 3 hónap, aztán meló.
Igen, DE OTT GYEREKBARÁT MUNKAHELYEK IS VANNAK! Sőt, van olyan cég ahol gyerekmegőrző van a kisgyerekes anyukáknak akik ott dolgoznak.

Szóval nem lehet Magyarországgal ezt összehasonlítani! :roll: :evil:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Aida:én nem bántottalak csak nem értek egyet amit irtál,és leirtam a véleményem mint mindenki.Én se bántásnak irtam.

000kata
 
 


Aida:télleg Noelra ki vigyáz mig suliba vagy?apa nem dolgozik?

000kata
 
 


Tényleg mindenki félreértett, én nem támogatom, hogy 1 éves gyereket bölcsibe adjon valaki, ha nem muszáj, egyszerűen annyit próbáltam elmagyarázni, hogy egy 3 éves gyerek már nem olyan kicsi, nem szabad őket úgy kezelni, mint egy kisbabát! És hangsúlyozom NINCS másik olyan ország, ahol 3 év lett volna a gyerekkel otthon töltött idő, így egy szavuk sem lehet a magyar anyukáknak.. még a 2 évvel sem. Az teljesen egészséges a gyerek szempontjából.
Ennek ellenére, ahogy írtam is ÉN IS IMÁDOM ezt a a kényelmes helyzetet és boldogan használom ki az időt az utolsó cseppig! Csak reálisan gondolkodom és nem a magam kényelmét próbáltam szem előtt tartani, ami néha azért nekem is nehéz, no, hát emberből vagyok. :lol: A gyerek szempontja meg az, hogy szüksége van a közösségre, na nem kisbaba korában, amikor még tényleg az anyja mellett a helye, hanem később, pl. egy 2-3 év körüli gyereknek már igenis kell a közösség. Különben egy magának való, visszahúzódó, barátságtalan felnőtt ember lesz belőle, ami valljuk be nem a legszimpatikusabb jellem.

Kata, Apa természetesen dolgozik :lol: jól is néznénk ki itt albiban élnénk 3-an a GYES+családi kombóból :D. De Apa vigyáz Nolkára, általában du. vagy este megyek órára, ez a megoldás kulcsa. Ha mégis be kell mennem nappal, akkor vagy szabit vesz ki vagy eljön 1-2 órára a munkahelyéről.

Most jöttem haza nem rég Zh-ról, hát nem lett a legfényesebb. :cry: Holnap meg vár rám egy még nehezebb, előre örülök.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Voltam tegnap dokinál. Túl pici a petezsák, nagyobbank kellene lenni, azt mondta nem biztos hogy megmarad. Jövőhét csütörtökön kell visszamennem. Azt mondta a doki, lehet addig meg is jön :shock:

Kicsit elkenődtünk, úgy beleéltük magunkat. Próbálok pozitívan gondolkodni, hogy tényleg későn fogant és még pici..
Vendég
 


Zsuszi: szoritok hogy minden rendben legye. :cry:

000kata
 
 


Beagle, oo, nagyon szurkolok, hogy mégis erős Picike legyen odabent!!!
Ha ez a Pici most mégis úgy dönt, hogy nem marad Veletek, abban is biztos vagyok, hogy hamarosan elérkezik a TI babátok!
Szorítok nagyon!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Mióta reggel "kinyílt a csipám" folyamatosan tanulok, már mindenhonnan tranzisztorok, CMOS kapuk meg TTL áramkörcsaládok folynak ki belőlem. Nem inkább bennem maradnának... :roll: Nem tudom miért, de annyira hlye vagyok ezekhez, egyáltalán nem kiforrott a villamosmérnöki vénám. Emiatt nagyon nehéz valamit is "beleverni" a kis buksimba ebből. Kicsit félek a mai Zh-tól. :cry:

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Beagle...már a decemberieknél írtam neked, nagyon drukkolok! :( Próbálj megnyugodni!Tudom nehéz, sajnálom.
Csak nem lesz baj, úgy örültem hogy együtt leszünk babásak!Ne hagyj cserben! :wink: DRUKKK+++++++++

Aida..én értem én azt is amit te írsz, kell a társaság igazad van, de nem feltétlen bölcsöde formájában...szerintem :roll:

Dukkolok hogy jól sikerüljön a ZH-d! :wink:

ANCSA HOL VAGY????MÁR AGGÓDOM! :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Csaaajoook, 92%-os 5-ös Zh!!! Annyira boldog vagyok! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: ügyi vagy.Gratulálok!!!

000kata
 
 


Köszi. :lol: Tényleg úgy örülök neki!

Közben a két napos Zh, stressz, tanulás kihozott nálam egy olyan fejgörcsöt, hogy majd szét hasad. :? :( Mindjárt megyek is pihenni, gyógyszer nem segített. Hál'Istennek ma Noli is korábban pihent le és Apa mindent megcsinált körülötte.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Csak pár sor rólunk.Betegek vagyunk :cry: De már azért jobb.Tegnap hirtelen rosszullettem és kb.este 7től olyan 10 fél11ig a sűrgősségin voltam :cry: :cry: Vesekő gyanus voltam.De hál istennek nem az volt.Hanem valami baci van a vizeletemben ami okozhatta az erős fájdalmakat :cry: Meg megint találtak cisztát a bal petefészkemnél :cry: Persze az okos doki mondta,hogy ez semmi majd elmúlik a mensinél és kész,de 2003ban is ezt mondták a 10mm-es cisztára,hogy óóóóó az semmi rá 1 évre meg sűrgösségivel küldtek műtétre :cry: :cry: Most 20mm-től indulunk hát kíváncsi leszek mi lessz.Az tuti,hogy most gyakrabban megyek majd nézettetni nem akarok megint pórul járni.Szerintem ez zavarja megint meg a mensijeimet :cry: És képzeljétek a hasi UH-n még én éreztem magam szarul,hogy egyáltalán oda küldött a dokim kaptam a dokitól hideget-meleget pl.minek jöttem ide? :evil: Nincs jobb dolgom? :evil: Ilyen idősen ők nem mentek minden kis hülyeségért orvoshoz :evil: Meg,hogy minek nézik a sűrgősségit??? :evil: Na mind1 panaszt tettem,mert nem én kűldtem magamat be lett volna jobb dolgom is mint velük szórakozni :evil: Pl. a fiammal lenni.De,ha az embernek olyan fájdalma van,hogy bőg és nem bír a földről felállni akkor kérdem én ő nem ment volna be????Ez a magyar egészségügy :evil: :evil:

L.Kata:Nagyon szorítok nektek,hogy minden rendben legyen!!!!Nálunk nem jön a kistesó bár még nem jött meg,de tuti a ciszta okozza a zavart megint mint régen :cry:

Hát csajok én jövőhéttől megyek melózni végre találtam munkahelyet.Krisznek próbálok bölcsit keresni,de eddig sikertelenűl :cry: Sehol nincs férőhely a közelben pedig ilyenkor kötelesek felvenni,de közölték,hogy csak akkor ha van hely.Nem tudom mi lessz.Hétfőn felhívom a központi bölcsit hátha valahova mégis betudják tenni.Látod Aida sajnos annyira nem könnyű a dolog :cry: Én már 1 éve beadtam a jelentkezést az egyik bölcsibe itt nálunk,de oda még jövőre sincs már hely :cry: Te beadtad már a jelentkezéseteket valahova?

Bocsi most nem nagyon megy a vissza olvasás,mert Krisz nem hagy békén :cry: Csak átfutottam az oldalt.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
reni_24
 
 


beagle:Nagyon szorítok nektek is,hogy minden rendben legyen!!!!!!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Hát csajok erre muszály reagálnom.Én is Aidával értek egyet egy 2-3 éves gyereknek kell a társaság.A bölcsit én azért tartom jó dolognak,mert rendre tanítják a gyerkőcöket és egy napirendet is megtanul.Lehet elitéltek,hogy én beadom amilyen hamar csak lehet,de nem tehetem meg,hogy itthon maradjak vele 3 éves koráig,mert akkor felkopik az állunk :cry: Ez a kis gyes semmire nem elég.Pedig szivem szerint én is itthon maradnék.Vívódok a lelkiismeretemmel,de tudom,hogy a bölcsiben jó helyen lessz.Hát,hogy elkapnak ezt meg azt az kell az immunrendszernek.Amúgy is mint megtudtam 5 éves korra lessz elég erős az immunrendszerük :shock: No,de ne haragudjatok rám amiért leírtam a véleményem,de kishugomon látom,hogy jót tett neki az,hogy hamar közösségbe kerűlt :)

Most már tényleg megyek nem fosom a szót :lol:

Szép napot!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Aida:Vissza vonom amit írtam vissza olvastam kicsit hát igen előbb a férőhelyeket kellene biztosítani!!!Hát nálunk ha más nem addig anyós és anyukám felváltva vigyázznak majd Kriszre amíg szeptembertől bölcsibe nem mehet.

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok!

Reni: sajnálom ezt a tortúrát amin keresztülmentél. Szerintem is nézesd meg gyakran magad nődokival, inkább többször hogy nehogy a cisztából baj legyen. Gondolom akkor már megjött, és nincs most baba nálatok.

Azzal én is egyetértek hogy kell a gyerektársaság, és azzal is hogy ha menni kell dolgozni akkor menni kell. Ha nem jön össze a tesó, akkor Dóri is megy 2 évesen bölcsibe, ez van.

Viszont azzal nem értettem egyet, hogy vegyük át más eu-s országok példáját, mert azért 6 hónapost meg még kisebbet magára hagyni.. hiszen nem mindenhol van nagymama, vagy rokon aki tud rá vigyázni.

Aida: grat a zh-hoz. Fejfájás meg remélem elmúlt.

Lányok én úgy megnyugodtam. Összedugtuk apával a fejünket, és rájöttünk hogy elszámoltuk a dolgot és a baba nem a 19-20.nap fogant, mert a ciklusom 25. napján voltunk együtt, tehát 5 nappal fiatalabb mint ahogy gondoltuk, így a mensihez képest 11 nappal fiatalabb a terhesség. Azt még most se értem, hogy volt a 25.nap petesejtem, de mindegy... a lényeg, hogy ennek a kornak viszont megfelelt a mérete.
Drukkoljatok nagyon...
Vendég
 


beagle írta:Viszont azzal nem értettem egyet, hogy vegyük át más eu-s országok példáját, mert azért 6 hónapost meg még kisebbet magára hagyni.. hiszen nem mindenhol van nagymama, vagy rokon aki tud rá vigyázni.


Ez az utolsó lányok, hogy elmondom, aztán én már erről nem szeretnék beszélni:
ÉN NEM MONDTAM ILYET, HOGY ÁT KÉNE VENNI EZT A SZOKÁST, CSUPÁN AZT MONDTA, HOGY AZ A 2 ÉV MÉG ÍGY IS BŐVEN AJÁNDÉK, HOGYHA A TÖBBI EU-S ORSZÁGOT NÉZZÜK. Isten ments, hogy a saját gyerekemet már 1 éves kor alatt bölcsibe nyomjam jókedvből...

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Én drukkolok nagyon! :wink:

Fejfájás meg hál'Istennek elmúlt.

Épp nem rég értünk haza a játszóterezésből. :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Ok, akkor téma lezárva. Mindenki maga mellett szeretné tudni a babát amíg csak lehet. :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: