Új privát üzeneted érkezett!

A kaki szine a pelusban is zöldül, ha picit tovább tanyázik benne

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Nem tanyázik az a kaka ott, így még a gyerekben zöldül :?

Kép
Kép
tjuditot
 
 


Sziasztok!
Vagyok.
monccs! hol szültél???
Hát...nagyon nem akarja a babát... :S És...lehet igaza is van.. Nagyon rossz alvó Trúdi,hulla vagyok. :( Holnap szigorúan reggel 8kor kelés!!!

Kép
cs.adri
 
 

 
 

Hali!

kistesó téma nagy dilemma nálunk is, ill. csak nálam. 5 évig könyörögtem ezért a gyerekért. Azt gondoltam, hogy akkor ezzel a részemről le is van zárva a téma. Na, erre Apjuk tisztára beindult, hogy micsoda gyönyörűség a babánk, imádja, bohóckodik, dédelgeti stb. egy óvodányit akar mostmeg :shock: . Komolyan mondja mostmár és addig rágta a témát, hogy már én is szeretnék. Sajna a munka is ezért szomorú téma számomra, mert már kiépített "szemétdombom" volt, amit elveszítek szépen lassan.

zöldkaki meg semilyen kaki nem áll a gatyában, csak a berottyig

Kindernay: :lol: :lol: :lol:

Mi még adjuk a k-vitamint
ckat
 
 


K-vitamin épp kedden kértem receptet, és felhívta a figyelmemet a dokinénik, hogy ha már akárcsak egy kanálnyi gyümit is eszik a baba, akkor már elő tudja állítani magának, és nem kell tovább pótolni.
Jankó napirendje épp ma borult, ugyanis délután nem tudott elaludni csak fél6kor, így aztán fél7kor ébredt, most fürdés utáni szopi helyett mosdatlanul rokizik az ágyon (helyette Boldizsár fürdik, na, kiváncsi vagyok a mai estére-alvásra). Megyek, mert nyíg.
Nenoke, Manó köszönöm szépen, a bőség zavarával küzdök :) Ha megküzdöttem küldöm a képeket :D

Kép
Kép
tjuditot
 
 


Zsú, nekünk 4 hét telt el a két Meningitec között.

Nekünk K-vitaminből csak 2 dobozt kellett végigszedni (az talán 10-12 hét). Úgy tudom, az az érfalak erősítésére van, hogy a nagy erejű sírástól nehogy agyvérzést kapjanak, de 12 hetes korukra már megerősödik annyira, hogy ne kelljen.

Adri, Monccs a II. Női Klinikán szült. Rajta kívül még Ckat és én szültünk ott. Egyébként üdvözlet a mosott szar klubban. Vagyunk még egy páran. Már elhatároztuk, hogy egyszer kisírjuk egymás vállán a fáradtságunkat. :wink: :lol:

Ckat, mi volt az a történet, amit beígértél a munkáról, de még nem írtad le? Engem nagyon érdekelne, még ha nem is annyira pozitív. Annyira felnézek mindenkire, aki művészember (én totál tehetségtelen vagyok a zenéhez minden formában).

Kép
nenoke
 
 


Jó estét kívánok!

Jól vagyunk, meg vagyunk..nemtok mit írni most.

Szépek a gyerkőcök..a két kisfiú!
Dorka Balázsa is nagyon cukorka pofija van.
Ne félj Dorka a fürdetéstől..menni fog az ill. már biztos túl vagytok rajta.
Hogy ment??

Kinderke!
Káfá rulez Kép

K vitamin.
Őszintén szólva még mindig itt figyel egy doboz a hűtőben..volt olyan amit ki sem váltottam..én soxor elfelejtettem adni.. :oops: de úgy tom, hogy nem akkora gond.. :roll:

Mi eddig 3 féle gyümit ettünk. (alma, banán, őszibari) és 2 féle főzit ill. 3-at..sütőtök, répa és alma-sütőtök..
Samu mindent megeszik, nem ellenkezik..de annyira nagyon élvezné azt sem látom rajta..eszi amennyit adok..ha nem adok töbet nem izgatja az sem..talán mintha a banán jobban bejönne neki..

Tsók mindenkinek
torolve_20131003125716
 
 


Nenőke!!
Még mindig soxor ébred Dávid???
Mennyiszer???

Samu pl. elalszik 9-10 között..1-2 között ébred, aztán 5-kor és 7-kor..tegnap viszont 4-kor ébredt először..ritkaság..
torolve_20131003125716
 
 


Gurgi, ha óránként ébred, már örülök. A rossz, amikor 4-ig óránként, onnantól negyed-félóránként. De szombattól megkapja az első almát, és bízom benne, hogy ahogy nővérem Kölkeinél, nálunk is jobb lesz a helyzet, ha már szilárd kaját kap.

Kép
nenoke
 
 


Köszönöm a válaszokat. De addigra megtaláltam a tájékoztatóban, hogy szigorúan 8 hétnek kell eltelnie. Most egy kicsit kivagyok.

kispiskóta
 
 


Zsú, ez komoly? Nekem 4 hetet mondott a doki, és úgy is adta be. :shock:

Kép
nenoke
 
 


Nenőke! Kafa ez a fotó. De azt is el kell mondanom, hogy ilyen vízimádónak könnyű.
Tényleg van valami imádattal az otthoni fürcsi iránt köszönhetően az uszodázásnak?

Rita! Gréti járt Samunál vagy fordítva? Minket sem hat (sem nem hét) semmiféle kaja, néha a kiskanálnak szobrot lehet állítani a kitartásáért amivel ott ücsörög a bejáratnál bebocsátásra várva.
De ha banánt kap a kezemből, az ujjaim közt összemacerálva, hát azért kis híjján kiabál.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a zavarásért! A szeptemberi topikból vagyok. Néha nézegetem az édes kis babáitok fotóit, és látom, tesztek fel meztelen képeket is.

Mi a lányokkal megbeszéltük, hogy az ilyen fotókat inkább egy közös e-mail címre küldjük el, nem tárjuk a nyilvánosság elé, mert annyi perverz nézi az ilyen oldalakat, és gondolhatjátok, mit művelhetnek a kis babácskákat nézve.

Csak egy "lábjegyzet" volt, szerintem érdemes átgondolni.

További boldog babázást! Gyönyörűek egytől egyig! :D

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


Ja K vitamin: errefele ilyent nem adnak, őszíntén én tőletek hallottam először. A miértet meg most olvastam pár hsz-al visszább.
Na, akkor semmi gáz, enyim kölkek egyik sem ordította még hülye közeli állapotba sem magát.
Bár azt is meg kell hagyni, hogy még ilyen történésről sem hallottam. Lehet szerencsés eset, de ha így van, akkor maradjunk ennyiben.

Kép
kissmanó
 
 


Nenoke :)
Próbáld ki az egy mérettel nagyobb pelust, akármi is van a csomagra írva, lehet, hogy kinőtte. :wink:

Kinderke :)
Nekem a dokim min. fél évet mondott a csaszi után, ha lenne még baba. Úgyhogy mindent bele! :wink:
Alvás :? Jobbakat! :?

Mütyürke :)
Kocsifeltörés :?
Te nyertél, de még behozhatlak! :D

Judit :)
Nekem is sokszor eszembe jut, hogy "már nem lesz ekkora többet", szerintem ez természetes. :wink:
A te fiacskád sem aprózza el a súlygyarapodást! :shock:

Ckat :)
Nagyon jó lehetett a félszülinapos buli! :D

Dorka :)
Minden okés lesz! Ügyes vagy te! :wink: Balázs szeme gyönyörű! Persze az egész gyerek is. :)

Zsú :)
Én ma akarok venni kádba ülőkét. Milyen van nektek? A gyártók nincsenek felkészülve a nagy babákra.... 8)

Azt hiszem Bence rájött, hogy anyánál a legjobb a világon...rengeteget lenne ölben. Azért elmarad az etetőszékben és a földön is, de sokkal rövidebb ideig, mint eddig. 8) Ma kipróbáltuk a zöldborsópürét, nyerő az is. :D
Megyek, nyervogás van....

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Helló! Angyalgyerekeim vannak, alszik mindkettő! (Kopp-kopp-kopp)
Gurgi pontosan így szokott ébrendni Jankó, csak 8-9 között alszik el, és 7 helyett 8-fél nyolckor ébred. Nem panaszkodhatom :D Nekem nem elvárás, hogy átaludja az éjszakát, olyan gyerek csak a nagykönyvben és néhány kiváló topictársunk gyerekszobájában van. :D Gondolom, Nenoke te is kiegyeznél egy ilyesmi éjszakával? Azt nem értem, hogy tudja nappali-mosolygósra kipihenni magát Dávid, ha óránkánt, fél-negyed :shock: óránként ébred??? Vagy csak félig ébred fel, és rögtön visszacicized?

Kép
Kép
tjuditot
 
 


Nenőke, most még egy forrást ellenőrzök, de nagyon úgy néz ki igen.

kispiskóta
 
 


Egcsi, OK baby

kispiskóta
 
 


Szia Egcsi! Már éppen hiányoltalak! Asszem ezek a gyerkőcök kezdik tesztelni anyáik szeretetét-türelmét és hátgerincét :roll: Jankó is ölbebabát játszott ma, pedig eddig nem igazán volt jellemző rá. Ja, és még valami. Írtam, hogy abszolut nem érdekli a fordulás. Ő nem forgolódni akar, hanem hason lenni vagy háton lenni, ahogy éppen gondolja. És akkor öhhheüőőő... öhhheüőőő... öhhheüőőő... szal hogy mennyek és fordítsam. Kőkeményen parancsolgat. Nem sír, kiabál és dühöng, ökölbeszorítja a két kezét, és csapkodja az ágyat. Ezt a temperamentumot. :roll:

Kép
Kép
tjuditot
 
 


Nenoke :)
A kép csúcs! :lol: Én már főbelőttem volna magam, ennyi nemalvástól. :roll:

Adri :)
Sajnálom :(

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Judit :)
Jönnék én, de az időeltolódás miatt mindig későn érkezem. :roll: Plusz, most a hsz írás is nehézkes, egész nap írom, mire el tudom küldeni. :?
Bence sem fordul hasra, csak oldalra és hasról hátra, mondjuk ő nem is balhézik. 8)
Jankó fiad főnök lesz, meglásd! :lol:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Zsú :)
Én ezzel szimpatizálok.
http://www.toysrus.com/product/prodpop. ... Id=2969577

Néztem más típusokat, mind 6 hótól írja kb. 2 éves korig.

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Ilyened van?
http://www.brendon.hu/shop/fotoframe.as ... 5&iid=2543

A neten 13 kg-ig írja a terhelhetőséget.

E.

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Nem volt netünk :evil: még most sem az igazi holnap jönnek kicserélni az antennát.

Olvastalak benneteket, de reagálni most nincs erőm, de a képek cukkerek.

Egcsi! Én is most nézegetem ezeket találtam is egyet
http://www.arzuhanas.com/Bababolt-Kat82 ... t1696.html

Jó éjt!
Emi

Kép Kép
emi_25
 
 


Emi :)
Jól néz ki ez is, de nekünk nem jó a tapadókorongos, mert recés a kád alja. :?
Már úgy várom, hogy együttfürödjenek, az első alkalomra nagyon kivi leszek. :D

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Klári! Az első oltás után nem olvastad el a tájékoztatót? Nekem a Rotarixnél a doktor hívta fel külön a figyelmemet rá. Arra kért, hogy feltétlen olvassam el odahaza, ne dobjam ki olvasatlanul. Pancsikoló Dávidunkon látszik, hogy nagyon szeret fürdeni. Nálunk is a nap fénypontja a pancsolás. Nem is hagyjuk ki egyik nap sem.

Danika és Bors
nagyon édesek együtt ismét, a tali irígylésre méltó. A csokitorta csak hab a tortán. :D

Egcsi!
Te tudtad, hogy az USA-ban 2 Budapest is van? Az egyik Montanaban, a másik Georgia-ban van. 8)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Üdv!

Olvasgatlalk benneteket, de mostanában éjfél körül vagyok a gépnél, és már fáradt vok reagálni.

Ádám megkapta tegnap a 4 hós oltást végre. 6,64 kg, 64 cm. A dokinő szerint nem sovány. :P Szerencsére jókedvű és mozgékony a baba, bár még nem fordult hátról hasra és nem kúszik. Holnap kellett volna visszamenni a rehabilitációs központba, de felhívtak, h nem jó a dokinőnek az az időpont (másfél hónapja adták), majd hétfőn megyünk. Már előre félek, h megint találnak vmit.

Hétvégén kap Ádi almát, ha kapok almareszelőt vhol :?

A kötelező oltásokon kívül ki milyen oltást adattatok még be a babának és miért?

Képek aranyosak, remélem "Pöttyös Panna" már nem olyan pöttyös.

Ma találkoztam néhány kolléganőmmel babasétálgatás közben, mondták, h elég nagy átalakulások várhatóak a suliban, ami a német tanárokat rosszul érintheti (én német-töris vok). Így maradjak otthon minél tovább. Én is gondolkozom kistesóban, de kicsit később, igaz már most 34 éves vok. A császár miatt én eddig nem aggódtam, de ahogy írtátok, elgondolkodtam.


 
 


Bálintot nem rég altattam vissza :roll:
b@sszus, ez most már minden nap így lesz? :shock:

Megyek lefekszem én is.

Jó éjt!

Móni

Végül egy kép a kis beteg babámról Kép

Kép
Kép
moni1973
 
 


Tücsi :)
Te miket tudsz! :shock: Nem hallottam még róluk. :roll:

Ági :)
Biztos minden okés lesz hétfőn! :wink: Nekem 3 év van a 2 gyerek között, de nem a csaszi miatt. A dokim statisztikára hivatkozva 1 évet javasolt, de minimum 6 hónapot a köv. teherbeesésnél. :)

Móni :)
Szegényke! Látszik rajta, hogy nincs teljesen jól. :?

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Tücsi, én direkt nem akartam a tájékoztatót elolvasni, mert vagyok annyira paramanci, hogy akkor az összes mellékhatást fel vélem fedezni Marcin. Gondoltam az orvosok és a f*sz védőnők tudják a dolgukat. Tök véletlenül derült ki, hogy 2 hónapon belül nem kaphatják meg újra, és én hétfőn vittem volna, csakhogy még 4 hét telt el. Megyek is, de amit a védőnő kapni fog.... Azt hiszem megköszönöm "munkásságát", de nem tartok rá igényt, felőlem aztán a gyámhivatalt is értesítheti. :evil:

Egcsi, én nem erre gondoltam, hanem erre, nekünk ez van:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Ahhoz, amit te belinkeltél stabilan kell üljenek.

Móni aranyos Bálint, szegénykén tényleng látszik, hogy beteg.

kispiskóta
 
 


Szépjóreggelt!

Hogy ez a Dávidgyerek milyen édes :lol: Persze a többiek is :wink:

Zsú: én úgy tudom, hogy az oltások között minimum 4hétnek kell eltelnie. Több esetleg lehet, de kevesebb nem!

A fürdetőkarikát nem onnantól lehrt használni mikor már magától felül? Én így tudom :roll:

Móni: szegény Bálint, látszik a kis szemén, hogy nincs jól :cry: Gyógypuszik neki!

Adri: sajnálom :cry:

Ági: drukk hétfőre!

Dorka: hogy ment a fürdetés?

Mi jól vagyunk, bár Samu még mindig szenved a fogacskával :cry: Eléggé nyügi miatta, kap viburcol kúpot meg ha nagyon nyügi-sírós akkor kap nurofent doktornéni javaslatára. Csak az a gond attól meg nagyon aluszékony lesz.
Hétfő óta csinálom a 90napos diétát és már 2kg-al vagyok könnyebb :lol: Olyan boldog vagyok :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Zsú :)
Ja, ezt is láttam, de azt hittem rendes ülésetek van. 8) Szerintem próbáld ki, hogy meghajlik-e a vasgyúród alatt, de a leírásban szereplő súlyhatárokra azért még ráhagynak szerintem. 8)
Bence már elég jól megül, olyan pacsálást rendez a kiskádban, hogy ha lenne alsó szomszédunk, tuti beázna. :D Hétfőn megyek ülőkebeszerző körútra. :)

Ma este a nagyfiam magától ment aludni és a kicsi sem volt hajlandó elaludni az ölemben csak amikor letettem a kiságyba. :shock: Ki érti ezt....valami van a levegőben. (Remélem marad is. :lol: )

Kérdés:Aki 2X eteti már a mazsoláját bébikajával, az mit ad és mikor? Tudom, hogy volt már róla szó, de akkor még nem volt aktuális, átsiklottam. :oops:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Brigi :)
Hurrá 2 kg! :D Nekem még van egy csomó sütim, anyósék gyártottak mielőtt hazamentek, ha elfogy, akkor én is beindulok. :wink: Sajna a 9O napos nekem nem jó, mert a kávémat nem tudom meginni cukor és tej nélkül, de majd salátázom, nekem az is használ. 8)
Szegény Samuci! :? Gyors fogelőjövetelt nektek! :wink:
(Mondtam már, hogy irigy-irigy a 4 fiad miatt? 8) )

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Zsú bizony a tájékoztató tényleg tájékoztatásra szolgál, én a múltkor azért nem adtam be a gyereknek a "tüdőgyulladásra"(valszeg inkább allergia v. fogzás volt:? ) írt antibogyót, mert naggyon durva (érrendszeri-keringési problémák, stb.) mellékhatásokat írt. Inkább elvittem 2 másik dokihoz. Ha nem olvasom el, szépen beszedetem vele 3 hónaposan azt az iszonyú dózist :twisted: Mi egy hónap csúszással kezdtuk az oltás-kúrát, és kapott 3 hónaposan Menjugate-t (2 hónap kölonbséggel adható) is. Mikor vittem 4 hónaposan, simán kérte tőlem a következő adagot, hogy akkor beadja. Mondtam majd egy hónap múlva, köszi... pedig a kiskönyvbe be van írva, mikor kapják.
Gyönyörű formás baba Bálint, a szemén látszik a betegség, de az almácskáin szerencsére nem :) .
Felébredt a gyönyörűm, sziasztok!

Kép
Kép
tjuditot
 
 


Zsú! Én úgy tudom, hogy oltóanyagtól függ, hogy hányszor és mennyi idő elteltével kell oltani. Szóval az egy hónap is lehet jó variáció. Megpróbálok rákeresni a neten, hátha van valami róla..

Kép

Kép
monccs
 
 


Nenőke!!
Hu ezek tényleg kemény éjszakák.
Nem próbálod meg visszatenni esetleg a kiságyába? Hátha nem ébredne annyit..csak ötletelek és gondolkodom, hogy miért ébredhet ilyen sűrűn.. :roll: persze értem, hogy azért van veletek, hogy te is tudj pihenni..de nem lehet, hogy mocorgásotoktól ébred fel? Samu velem alszik, én mondjuk nem mozgok, megtanultam szinte egy pozicíóban aludni x ideig. A fogtól nem hiszem, hogy ilyen sűrűn ébredne..nem szeretnék okoskodni de az is lehet, hogy egy rossz szokás alakult ki nála ezekkel a negyed-fél óránkénti ébredésekkel. Olyankor mindig cici van?
Bár Samu cicin visszaalvós de ma is 3-kor ébredt először, utána 5-kor és slussz..Nemtomnemtom Nenőke..gondolkodom..gondolkodom.. :roll: :roll:

Zsu!
Erzsike likvidálva!!!!!!!! :evil:

Moni!
Beteg Bálintkának sok puszika!

Manó!
Jah, lehet, hogy összebeszéltek a gyerkőceink..banán rulez!! tudják mitől döglik a légy :lol:
torolve_20131003125716
 
 


Zsú: A betegtájékoztatón azt találtam, hogy két adagban kell oltani, és legalább 2 hós szünettel. Ha gondolod, olvasd el:

http://www.pirulapatika.hu/220152031/betegtajekoztato

Nehogymá egy doki ne tudjon erre odafigyelni!!!

Kép

Kép
monccs
 
 


Sziasztok,

Egcsi: küldjél már ide is abból a levegőből lécci! :wink:
kétszer etetés: én szopi mellett délelőtt tízórai (kb. f11 körül -

Nagyon édes Dávid, a kis vízimádó!

Mónikám nagyon jobbúlást nektek, millió puszi, mennek a gyógyító energiák! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Adri: :cry:

Zsú: nekünk is ilyen kádas ülőkénk van, Döndi még belefér, mondjuk ez szerintem elég nagy méret. Szerintem felesleges x ezreket kiszórni az ilyen ülőkékre, mert egy idő után úgyis ülni fog, és akkor nincs annál élvezetesebb amikor "szabadon" pancsolhat a vízben. Addig meg szerintem jó ez, hülyeség ez a 8 kg... mit csinál összeesik?A mienkre még én is rátámaszkodtam teljes erőből és semmi nem történt! :wink:

Azért Emese hozzászólását eléggé átugrottuk, szerintem érdemes megfontolni....

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Na Egcsi lemaradt a lényeg...
szóval :
tízórai kb. 10,30 körül gyümölcs (alma, őszibarack+alma, banán, )
szopi minden mennyiségben :lol:
vacsora/uzsonna kb. 17,30 körül (vagy gyümölcs vagy sütőtök, sütőtök krumplival, sütőtök+alma, ilyenek)

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Köszönök minden reagálást, de már tudom, hogy két hónappal később kell adatni, Nenőke megnyugtatására konzultáltam egy gyerekdokival és azt mondta semmi baja nem lesz, ha négy hét múlva kapta, de nem lenne szabad csak két hónap múlva kapnia. Na ezt jól megaszontam.


Andi, én nem akartam ülőkét venni, csak kérdeztem, hogy nem baj.e, hogy a mienkra 8 kiló van írva és Marci jóval felette van. De aztán rájöttem ha szét is törne alatta én mindig ott vagyok, uhogy gáz nem lehet.

Marci tegnap óta nem eszi a gyümit-se az almát, se az őszibarit, se a sárgabarit. És nem volt kakink vasárnap óta. Már a hőmérőt is bevetettem ma, de semmi. Tipp? Pedig kedden evett sárgabarit és az se csinált kakkantyút.

kispiskóta
 
 


Emese: ha őszinte akarok lenni, nekem ez eszembe se jutott. :roll:

kispiskóta
 
 


Zsú: jaja szerintem se lesz semmi baja, meg széttörni nem törik, max szétcsúszik, de szerintem te is tehénkedj rá! :wink:
A kakira esetleg őszilé pár kannálal?

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Zsú Nyunyinak a Hippes őszi+alma csinált kakit egy kis sárgabarackkal dúsitva.így is 3.napra lett

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


De hétfőn, kedden, szerdán kapott Hippes őszi-almát, és sárgabarit. Egyedül tegnap nem fogadta el. És mégsincs kaki. Mondjuk nem látom rajta, hogy szenvedne, sőt most nagy munkában van, mert gyakorolja a hátról hasra forgást. Amúgy nekünk ez a hozzátápi teljesen felborította a "kakamenetet". Amíg csak tejcsi volt, minden nap volt minimum egyszer. Mióta kapja a gyümiket, azóta két-három naponta van. Ez az 5 nap extra.

Andi nem tok ránehezedni, mert olyan mély a kád, hogy örülök, ha behajolok. :?

kispiskóta
 
 


Néhány mondat a Picik és kicsikből, ami miatt nekem közel áll a szívemhez:
6 hónapostól egyéves korig c. fejezetből:
"A baba jobban megismerte és megszerette őt (anyját), mint bárki mást, és most azt akarja, hogy kizárólag az övé legyen...Azoknak, akik...úgy érzik, hogy túl sokat követel tőlük a gyerek, és félnek, hogy egyre erősebben kapaszkodik majd beléjük, igényei túlzottnak tűnhetnek. Próbáljuk magunkat a baba szemével nézni , ..olyannak, aki megérdemli, hogy odaadóan szeressék, mert maga is hasonló odaadással szeret. ...A baba most egy életre megtanul szeretni. Minél inkább képes a szeretetre, és minál inkább érzi, hogy viszontszeretik, annál bőkezűbben osztogatja majd a szeretetét, és annál könnyebben fogadja el a másokét egész későbbi életében."
A szeparációs szorongásról:
"A mi szempontunkból nézve teljesen felesleges a babának sírva fakadnia csak azért, mert kimentünk kiteregetni a ruhát. De a babának nem mindegy , hogy láthat-e bennünket, vagy sem. Mi vagyunk az ő világának a középpontja; az a tükör, amelyben önmagát láthatja, minden mással együtt; mi vagyunk a támasza, aki segíti abban, hogy megbirkózzon a világ dolgaival.... Ha semmibe vesszük az érzéseit, ha nem akarjuk meghallani a sírását, lefejtjük magunkról kapaszkodó karját, vagy beletesszük a járókájába, hogy ne tudjon követni bennünket, egyre jobban elhatalmasodik rajta a szorongás....Ha sikerül elfogadnunk, hogy az érzelmei valóságosak és megfelelnek az értelmi fejlődés ama szakaszának, amelyiknél ő tart, sokkal könnyebben tudunk majd együtt élni a szorongásaival."

Persze sok hasznos és használható gyakorlati tanács is van benne, ezt csak kedvcsinálónak szántam :)

Kép
Kép
tjuditot
 
 


Gremese! Tudsz is valamit, vagy csak a szívrohamot igyexel kiváltani?

Kád ülőke. Magánvélemény: nekünk nincs, és örülök, hogy nincs. Ádám egy csomót mozog a kádban. Ott könnyebb. Feltérdelni pl kifejezetten a kádban tanult meg, és a kapaszkodva ülést is ott sajátította el. Ha nincs ülőke, rá van „kényszerítve”, hogy üljön, és van helye mozogni.
Vendég
 


Gremese, rám is a szívszélhűdést hoztad, de lehet, hogy igazad van, lehet, hogy mi vagyunk a naivak, úgyhogy én ezentúl nem fogok hurhás képeket felrakni.

Zsú, köszi az utánakérdezést, én is konzultáltam a nővéremmel. Megnézte az oltási sémáját a Meningitecnek, és 2-3 éve még 3 oltást kellett adni egy hónapos különbséggel, valószínű ez zavarhatta meg a dokimat, meg a Te védőnődet. Azt mondta, ettől baja nem lehet a gyereknek, csak valószínű később még meg kell majd ismételni. :( Mindenesetre tanuslág a részemre, hogy az orvosban ne bízzak, hanem tényleg olvassam el a tájékoztatót, amire eddig nem gondoltam. Csak az olyanokat szoktam elolvasni, amit én adok be.

Gurgi, köszi a gondolkodást, én is gondoltam már rá, múltkor az ágyában is altattuk, de ugyanúgy felébredt 1 óra múlva, úgyhogy át is vittem a mienkbe. Lehet, hogy hosszabb ideig kéne próbálkozni vele, majd még próbálkozok. Próbáltam a Lynia által javasolt hasonalvást is, hasonló sikertelenséggel. Hajnalban egyébként már nincs mindig cici, mert amikro ennyire sokszor szopik, nem tud újratermelődni a tej, és tej nélkül neki nem kell a cici. Úgyhogy olyankor ringatás van. Ma viszont fél 7-ig csak 3-szor ébredt! Király. :lol:

Kép
nenoke
 
 


Sziasztok!
Mi kiskádazunk,bár már kezd kicsi lenni neki... :oops:
Elvileg csütörtökön kéne megkapnunk a NeisVac-C második oltását,de nem tudom,mit fog szólni a doki,mert ugye beteg a Trúdi,antibiotikumot kap(Ospen). Lehet,hogy a gyógyszertől alszik sokat?
Most éjszaka kivételesen elludt olyan fél 2kor,de kb 6kor felébredt. :? Kaja,játék és visszaaludt kb 8-11ig. Most olyan fél órája alszik... :?

Mivel tápszeres,már sokmindent eszik... Tápszert csak reggel meg este kap... Közte főzelék,gyümi stb.

Kép
cs.adri
 
 


sajnos igaza van gremesének... ebből volt is már korábban botrány, asszem pont itt a babaneten. letöltik az "ilyen" témájú képeket és utána khmmm.... oldalakra kerülnek fel.. :evil: :evil: :evil: :evil:

én ezt jeleztem anno, meg azt is hogy emiatt nemigen fogok képet feltenni a gyerekeimről, még ruhásat sem.. :? dikó is kitakart részeket(nagyon helyesen), mikor feltette az ekcémás képeket..
mivel rapszodikusan jövök, ezért nem szóltam újra és újra... mindenki saját döntése ki mennyire érzi ezt valós problémának...., akkor nem reagált rám senki ezzel kapcsolatban..

elnézést, hogy nem voltam erőszakosabb és nem szóltam minden újabb képnél.. nekem sem ezen pörgött az agyam, mikor néztem a képeket.. minthogy egy egészséges elmének sem ez jut eszébe..
csak hát ne legyünk naivak.. inkább elővigyázatosak! ezért most újra szóltam én is..
:roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Sziasztok!!!

"Olyan" részeket sztem is nagyon helyes kitakarni, sajnos sok a perverz állat :evil: :x :evil: Zártnak kéne lennie a fórumnak,és akkor lehetne feltenni mindenféle képet! :roll: Sajnálom, hogy itt a babaneten erre nincs mód! :(


Voltunk husóval Ringatón, úgy elringatta, hogy hazaértünk szopi és be is szunyált....

Uxi: Kérdezted tegnap hogyan fürösztök együtt?
Hát először beteszem a nagykádba a 2 csajt, lemosom őket (nem atomkoszosak nyilván) majd jön Zalán is Bogi kezébe, lecsutakoljuk őt is :D Kiveszem Violát, megtörlöm, felöltöztetem, közbe Bogi énekel Zalánnaka kádba, Zalán csapkod kacag élvezi a vizet :D . Majd kikapom Zalán, törlés, öltözés, Bogi egyedül jön ki a kádból és egyedül is öltözik már hála... És akkor vacsi a csajoknak (olyankor a Zalán vagy a pihiszékbe csücsül vagy bent marad a szobába játszik..) majd még egy kicsit játszanak a lányok a szobájukba, addig mi Zalánnal szopizunk. Majd meseolvasás mindháromnak, ha apa itthon van akkor csak a 2 nagynak. És utána lámpaoltás a csajoknál, én meg a mi szobánkba rendezem Zalánt (tápi,büfi+alvás). És akkor jön a Viola bulija, amikor kimászik a kiságyból, én megyek visszarkom, újra kimászik, újra visszarakom...és ez így megy jó esetbe 10 percig, rossz esetbe 1 órán keresztül :lol: 8) Ha elaludt mind én is lezuhizok, majd elmosogatok, elpakolgatok a konyhába.....

Emi: nekünk is ilyen fürdető karikánk van! Eddig csak 1x használtuk, de még nem ül benne elég stabilan Zalán! Kb 1 hónap múlva újra előveszem :wink:

Szépek a babák!

Móni: Gyógyulást!+++++++++++++++!!! Nem vettél észre mellékhatást a Spiroprenttől Bálinton?????

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: