Új privát üzeneted érkezett!

Én ezt nem hiszem el..... Most hívott a párom... Nem akarja.... Szerinte ez is nagy próbatétel és Trúdinak akar mindent megadni... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Megyek megetetem manót közbe kisírom magam.... :cry: :cry: :cry:

Kép
cs.adri
 
 


Adri, persze! Küldd az adatokat!
És ne sírj, ezt még úgyis át kell gondolnotok higgadtan, sokat aludva rá!

Cenikő, csak a fürcsitől alvásig van rendszer +- fél óra, de reggel már mindig máskor ébred. Sőt éjszaka is mindig máskor ébred. Mostanság 128000×....

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Nem tudtok egy jó hapciológust? Elment az élettől a kedvem... :cry:

kétfiús anyuka
babdorka
 
 

 
 

Sziasztok!

Szokás szerint csak néhány dologra tudok reagálni.. majd ha eljátszanak szépen a gyereke, jövök rendesen :wink: :D .

Zsuzsi, a répával az a gond, (bio-nem bio), hogy nem lehet teljesen egy kalap alá venni a többivel. Ugyanis a gyökerében raktároz el mindent, ott köti meg a méreganyagot. Én úgy hallottam, almából, banánból stb nem olyan fontos, de répából inkább csak (majdnem)biot adjunk vagy üvegeset, ha nincs épp szezonja.

Ilkának, Samunak jobbulást kívánunk!

Lidikoka, én Eminél úgy csináltam eleinte, hogy betettem az autósülésbe, abban nem ül, se nem fekszik. Beninél is úgy fogom majd, mivel nem dönthető az etetőszékünk.
Hú basszus, télleg, abból is vennünk kell még egyet? :shock:


Jelentem Beni úr elkezdte ritkítani a szopikat.:lol: Már egész jól bejósolható a napja, nem kér kétóránként. A korábbi 10-12 étkezés helyett már csak 6-7 van. :D

Cs.Adri!
Ha nem muszáj, inkább ne engedd még állni, ezeknek a kicsiknek még nem olyan erősek a csontjaik, 6 hós kor körül még nem tesz jót az álldogálás. A mászás viszont fontos, minél többet mászik, annál
Abból, hogy mindent előbb csinál, nem lesz gond, egy idő után nincs már jelentősége. A beszédben még nagyobb eltérések lesznek majd. Egy idő után viszont mindegyik megtanul majd járni és beszélni is :wink: .

Hűha, most látom, nálatok már jön is a kistesó:shock: ? Mindenképp szerezz segítséget, legalább főzni és takarítani ne kelljen az elején. Egyébként úgy tapasztaltam, a másodiknál már minden sokkal-sokkal könnyebb volt, az eleje nehéz, utána de aztán beleszokik, belejön az ember. A nemalvást meg megszokja.
Anyagiak: nekünk mikor Emit vártuk, anyagilag a lehető legrosszabbkor volt. S menet közben szépen megoldódott minden. A második gyerek-lagalábbis amíg szopik- szinte csak pelusköltségbe van.

Hú mennem kell, Emi nyúz.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szülés időpontja:2007.07.09.
Neve:Gertrúd
méretei:3750gr,51cm,9/10apgar
hüvelyi szülés
vajúdás 12óra
burokrepesztés,gátmetszés
meconiumos magzatvíz,rosszul fejlődött a bokája(kifelé fordult a jobb,de megjavult)--->beakadt a bordámba
egyéb:3:20kor korház 3percesekkel,10:40kor megszületett
életkor:20
első baba
Lakhely:Budapest
Korház: Jahn Ferenc Dél-Pesti Kh.

Kép
cs.adri
 
 


Még irigy is vagyok egy kicsit... Nálunk nem csúszik be, még nem lettem nagylány szülés óta.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Adri: ne sírj! Még nincs ez lejátszva! Az meg, hogy most mindent meg akar adni Trudinak, szép és jól hangzik, de.... Én 10évig nem válaltam 2. gyereket, hogy Daninak mindent meg tudjunk adni. Legalább is ez volt az indok. Elárulom a kicsiknaek semmivel sincs kevesebb mint neki volt! De több van! Ott vannak egymásnak, mig Dani egyedül nőtt fel :cry: És én is éppen elmúltam 20mikor Danit szültem, a férjem 22. Nem rábeszélni akarlak benneteket semmire, csak jól fontoljátok meg! Akárhogy is döntötök, közös döntésnek kell lennie!

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Jaj, most olvastam a végét. :cry:

Talán annyit hozzá, hogyha tényleg csak az anyagiak miatt gondolkodik, két gyerek nem dupla költség. Nagyobb dolgokat (pl. hordozó, babakocsi, kiságy) lehet kölcsön is kérni, a ruhákat meg simán tudják örökölni egymástól. Pl. azt számolom, Beni (még) kvázi ingyen van, mert a pelusköltséget fedezi a családi pótlék, mást meg nem kell rá költeni.:wink:
Később meg majdcsak meglesz rá a keret, mire nagyobbak lesznek.

Én egy testvérkocsit vettem pluszba, de azt meg majd eladom, ha már nem kell, szóval az sem jelentős pluszköltség.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi: attól még becsúszhat :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Adri sajnálom, de beszéljétek meg mindenképp, szerintem telefonon ezt nem lehet! Fel a fejjel és ne sírj.

Szerintem én vagyok itt az egyedüli aki nem irigyel, én nagyon nem szeretnék terhes lenni jelen pillabatban.


Dorka, mi a baj? Tudunk segíteni?

kispiskóta
 
 


Hát...nem tudom,most...kavarognak az érzések... :( Azt mondta telefonba,majd ha hazajön megbeszéljük... Én meg mondtam neki,hogy én nem akarok róla beszélni. Minek beszéljünk róla,ha nem akarja... Előtte határozottan kijelentette,h nem akarja.... Csak...a legszebb,h ebbe a hónapba nincs fölösleges 27ezrünk a műtétre... Majd miután holnap beszéltünk,megírom mi volt...
Olyan jó olvasni titeket.... :D

Kép
cs.adri
 
 


Dorka: mi a baj?

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Jaaj, kicsit elmegyek innen és erre jövök vissza... :cry: :cry:

Adri: A párodat is megértem valahol, mert hirtelen nem tudja, mit is kezdjen most. A férfiak kicsit másként gondolkodnak. Ne sírj! Ez fontos. Beszéljetek át mindent. Tudod, a márlegnek nem csak rossz serpenyője van, hanem jó is. Tegyétek rá a lehetőségeket és meglátjátok, mi a legjobb megoldás. De beszélni mindenképpen kell róla szerintem.

Dorka: Teljesen meg tudlak érteni. Nekem is elment mindentől a kedvem, amikor nem tudtam Pannámmal mit kezdeni. De mindig jön egy új nap, ami mindig tartogat valami jót is. Csak azt a jót kell mindig észrevenni.

Brigi: Nekem te is a példaképem vagy... bizony!!!

Uxi: Igen, a répával kapcsolatban igazad van, de nem tudom, mennyi lehet az a méreganyag, ami benne van egy répában. Szerintem egy banánban több van (ugye azt Mo-n érlelik mindenféle vegyszerekkel, zölden kerül az országba), még akkor is, ha a répa gyökérzöldség. Az üveges az oké lehet. Én lehet, hogy kipróbálom.

Kép
zsuzsi**
 
 


Zsú: Én sem szeretnék jelenleg gyereket, majd 2-3 év múlva. Szerintem. A csaszi miatt kivárok. A dokim szerint lehet, hogy a következő szülésem is csaszi lesz :(...

Kép
zsuzsi**
 
 


én is a csaszi miatt várok :( én meg se mertem kérdezni a kilátásokról

kispiskóta
 
 


Dokim szerint nagyon rossz a belső elrendezésem. Kicsi az esélyem a hüvelyi szülésre. Meg lehet próbálni, de rizikós. Én bízom a dokiban, a gyermekemnek meg nem akarok rosszat. Az, lesz, ami neki a legjobb. Meg nálam ugye van a véremmel is ez a mizéria. Oda is el kéne mennem.... megnézetni az ellenanyagaimat.

Kép
zsuzsi**
 
 


Gyerektéma: én sem szeretnék most kistesót, 3 múlva igen. akármennyire is benne vagyok már a korban.
torolve_20131003125716
 
 


Csajok! Felment a pumpám, segítség kéne. Most adtam Pankának MILUMIL 2 tápszert, mert nem volt receptünk BEBÁ-ra. Mindegy, dokinéni mondta, hogy ez kapható recip nélkül is. De száz év összerázás után is eldugítja a cumisüveget. Mi a f...t csináljak, má kivagyok. Egy óóóra volt az etetés...

Kép
zsuzsi**
 
 


Cs.Adri! Ha nem hagy ki semmit(!), akkor nem baj a sietség. Egy barátnőm fia is felállt fél évesen. de ne segítsétek felállni. kússzon, másszon, boruljon. aztán jöhet a menet.
Alvás. Én is ébreszteném reggel (mondjuk 8kor, arany középút). Pedig nem vagyok napirend párti (de esti ceremónia párti igen! ;) ). És én párom is össze-vissza van.

Etetés. Én autósülésben, amíg nem ül. Utána etetőszék (nem dönthető). Sztem ölben nem jó, mert akkor esetleg (!) gondja lesz az evés ceremónia részével.

Uxi! Én az elefániban vettem 7500ért olyan etetőszéket, ami szétszedhető asztalra+székre. Addig meg autósülés.

Zsú! Én sem szeretnék még terhes lenni ;)
Vendég
 


Zsuzsi! A meleg vízbe rakd a tápszert és gyorsabban oldódik... Mi Milumilt használunk...

Kép
cs.adri
 
 


Brigi :)
Remélem Samukád már jobban van!

Lidikóka :)
Én egy jó ideig a pihiszékben etettem, most az etetőszékben, de azt is lehet dönteni. Mármint a háttámláját. :)

Manó :)
Hosszra mi sem gyúrunk. :D

Dorka :)
Jobbulást! :?
A rendszerhez csak annyit, hogy első gyereknél lehetsz naggyon rugalmas, mert megteheted, de a többediknél már alkalmazkodni kell. Nálunk Bercinél is volt rendszer, igaz nem kőbe vésve, de volt. Nálunk bejött. :)

Emma :)
Ezek ám a hurkák! :D

Adri :)
Boldog félévest Trudinak! :D
Gratula a pocilakódhoz! :wink: A kis korkülönbségnek vannak előnyei és hátrányai. Segítség nélkül nem könnyű az biztos... :?
Ha mindketten szeretnétek a babát, az anyagiak ne tartsanak vissza! :) Beszéljétek meg!
Volt ismerősöm, akinek a kislánya hasonlóan hamar csinált mindent, nekik is voltak gondjaik az alvással. :? Ha jól emlékszem a végén a "hagyjuk sírni este" módszer jött be náluk. Már ők is kész voltak teljesen. :roll: Mindenesetre a rendszer sokat segít! :)

Uxi :)
Nem lehet átköltöztetni Emit a nagyasztalhoz? Nekünk van egy székünk, amit a rendes székre lehet csatolni és feléri az asztalt. :)

Zsuzsi :) és Zsú :)
Én 2 csaszin vagyok túl. :wink:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Igazából Trúdi mászik,feltérdel magától ágyba kapaszkodva és fel is áll... De még nem ül fel... Ez baj? Vagy mi a sorrend? Az a f.. védőnő több,mint 2hónapja volt kint. Mellesleg 23éves,gyermektelen... Ő csak a könyvekben leírtakat tudja... :S
Hát...holnap megbeszéljük a babát... Péntekre kértem egy kis kimenőt... Muszáj kiszellőztetni az agyam... :S Szerencsére néha elmehetek 1-2órára.. Sokat segít,feltöltődöm.. :)
Manó ma sokat alszik... Lehet az Ospentől? De ha fent van,mászik,pakol stb..

Kép
cs.adri
 
 


Ülés nem baj, ha az állás után. DE MÁSSZON SOKAT!!!!!

Egcsi! A napirend visszafelé is igaz: ha a nagynak már van, könnyebb ahhoz igazítani a kicsit. ;) (mármint gondolja ezt az ügyeletes okos tojgli...)
Vendég
 


Adrit beleraktam a táblázatba, statisztikát nem frissítettem még. :oops:

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Melegbe rakom, előírás szerint... de ebben vannak vmi átlátszó darabkák, nem cukor, megkóstoltam...

Kép
zsuzsi**
 
 


Sziasztok!
Bocs, ma elhavazva, de ez szombatig így is marad.

Adrinak szeretném mondani, azt amit a többiek is jó bölcsen már megírtak. Mindkét döntésnek megvannak az előnyei és hátrányai. Ha teljesen határozatlan vagy, vagy nem bírod a párod meggyőzni a te álláspontodról, akkor legjobban úgy tudtok közös nevezőre jutni, ha szépen papírra vetitek két oszlopban a döntéseteket alátámasztó érveket. Aztán egymás mellé teszitek s szépen kibeszélitek. Nem hiszem, hogy jó kis megbeszélés után ne lehessen közös akarattal határozni valamit. S csak ti döntsetek. Persze, meggyőzheted a párodat, de ha neki több a kétsége, aggálya, ugyanúgy érvekkel ő is meggyőzhet téged. Csak egyikőtök sem szabad úgy érezze, hogy a választással valamitől meg lett fosztva.
Nem tudom Mo-on meddig lehet egy terhességet megszakíttatni, de ha erre is kerülne a sor (én sem állok ezen az oldalon, de nem is vagyok elítélőja annak aki(k) ezt teszi(k) meg), akkor azt hiszem lehet még 1-2 hetet gondolkodni rajta, mielőtt ez lenne a vége.

Ma kipróbáltuk a sárgabarackot üvegből. Azt a savanyú pofát amit az első falatra vágott..... mintha citromot tettem volna a szájába. Végül tátogott, de közel sem lelkes a kicsikanálért. Eszi, eszi, de ha nem kapja, nincs semmi tragédia. Ettől meg én vagyok kevésbé lelkes. Na, mind1, ítéletnapig úgy sem lehet tápin élni.

Zsuzsi: leírom én hogy szokom, épp a Milumil 2 nálunk a menü: szal belekanalazom az üvegbe a kellő mennyiséget, majd olyan bő felét a vízmennyiségnek rátöltöm az épp fővő vízzel. Az előző főzet vízből van egy másik üvegben félretéve, hogy legyen szoba(khmm... konyha)hőmérsékletű, abból még rátöltök egy adagot, majd rá a kupak, rázok rajta egy keveset s végül feltöltöm a még szükséges mennyiségű vízzel. Ha kell akár forróval, ha nem akkor a hűvösebbikből. Esetleg még egy kis rázás, majd cumi, s mehet. Sosem volt bajom. Sóginőm mesélte, hogy ő kb. 5 percig kellett rázza, hogy ne legyen csomós. Így visszagondolva, ő csak fővő vízzel töltötte fel. Lehet attól lett csomós (azaz hatalmas nagy göbök, akár mogyorónyi is) benne.

Ordít a jány, jó éjt.

Mütyürke: míg ki nem marad: pöttyökkel vagy se (jó-jó, inkább vagy se) nagyon gyönyörű a pici csajod.

Kép
kissmanó
 
 


halihó

cs.adri megy a sok sok +++++++++++++energia!

csajok jól emlékszem, hogy nemrégiben itt azt írtátok, hogy bármilyen gyümölcstea jó a babáknak?
tehát ami nem gyerekeknek van és kifejezetten gyümölcs az is?
(na persze nem a gyümölcs ízesítésű fekete teákra gondolok)

dobok 2 képet:
Kép Kép

persze gyönyörűek a babáitok!!!!!!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Emi: mi Gárdonyi Teaház gyümölcsteát iszunk, ami filteres. Így nem kerülnek bele darabok. Nekünk drnéni mondta, hogy lehet. Panka szereti, elfogadja. Finom az illata. Most vadcseresznyés van.

Kép
zsuzsi**
 
 


Nagyon édi Maja!

Mütyürke: Tehetnél fel gyakrabban is képeket! Olyan szép Ilka!

Kép
zsuzsi**
 
 


Manó: Köszi, ezt kipróbálom így. Szóval a forrásban lévőt öntöd rá... hmmm, oké.

Kép
zsuzsi**
 
 


De ha a forrásban lévő vizet öntöd rá, kicsapódnak a benne lévő hőre érzékeny vitaminok!!!!! Vagy nem???? :oops:
Én úgy csinálom a tápit (szintén ezt illetve mi váltogatjuk) hogy pici langyos vízbe kikeverem (kanállal) a port és unaöntöm a többi vizet! Még sose lett csomós... :roll:

Brigi: Nekem meg te vagy az egyik példaképem :oops: , ha Te bírod 4 csemetével amiből egyik kicsi, másik pici, harmadik mini, (és az összes fiúúúúúúúúúúú :shock: :lol: ), akkor nekem is bírnom kell :lol: :lol:
Müytürke meg azé, mert nekünk majdnem tök egyidősek a lurkóink! :lol: A többi 3 gyerekes meg azé, mert 3 gyerekesek :lol: 8) :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Cs. Adri: sajnálom, beszéjétek meg!

Há, akkor én beleírom mostan, hogy nagyon szeretnék teherbe esni mostanság! :lol: Ha valaki még nem tudná rólam. :wink:

De édes Maja! Zabálnivalóan hurkás, édes, mosolygós!

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Hja és a fehérje is kicsapódik hőkezeléssel asszem 60 fokon.... és nekik most soksok fehérje kell a sejtképződéshez, növekedéshez!Tehát én ezt a forrásban lévő vizet elvetném, de lőjetek le ha nincs igazam :oops:
Agyalok itt ááááááááááááááá 8) :lol: bocs

Dobok inkább egy képet tökiről:
Kép


Adri: nagyon drukkolok, hogy a nektek legjobb döntés szülessen!!!! :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Emi: Maja már olvas?????? Nagyon ééééééédes :D :D Beszéltél a pároddal anyóssal kapcsolatban???

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Zsuzsi, Enikő: köszi :oops: :P

Enikő: Zalán édes kis huszmókus!

Emi: Maja is kis gyömöszkölni való!

Egcsi: hát nem tudom. Most alszik, de álmában is nyöszörög :cry: Adtam neki viborkul kúpot remélem nem lesz gond.

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Móninak akartam még írni ugye ő bébje kapott Siroprentet?????
Enyim Viola is kapott egyszer és az összes lehetéges mellékhatás kijött a gyereken. :shock: olyan szinten felpögött, mintha speedet vagy nyomott volna :? . Egéssz éjjel járt keze lába, nem aludt egy percet se, nyugtalan volt, nem találta a helyét, nagyon szörnyű volt, vagyis inkább ijesztő. Felhívtam a dokit másnap azonnal leállította a gógyszert!!!!!
És nem csak mi jártunk így hanem több ismerős gyereke is..... :roll:
Nem azt mondom,hogy ez vár rátok is, csak figyeld a gyereket!!! :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bazz bazz kimaradt egy betű, útálom ezt a billentyűzetet :evil:

Tehát siroprent= SPIROPRENT

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!
Há lehet van igazad (sőt bíztos van benne valami), de.....
Nekem semmi ingerenciám kavargatni, kütyülgetni. Ha nem így tettem (kavargatást nem prószáltam), akkor lettek bogok. Na jó, kényelmesebb lenne előtte tényleg olyan 50 fóka körüli vízzel nyakonönteni, mint ahogy írja az útmutiban, de akkor még egy üveg, vagy pohár, amiben összekeverem a két vizet. Na jó, lehet érdemes volna megpróbálni.
Na holnap, ha nem felejtem, lehet megejtem.

Példaképek az aktív tagságból? Enikő és Brigi.
Brigi mert neki 5 van (apák is számítanak), s mind hím.
Enikő mert nála mindig mindennek megvan az ideje, tökre tartja magát a szokásokhoz (ezt sosem tudnám, más, hogy ezt pl. nem is akarom), meg aztán amit a háztartással elmúvel, meg Violáért a maximumon is túl tesz mindent.

Más példakép akik bírnak mozogni, tenni valamit a fölös kilók ellen.

S most elmentem vízszintbe.

Kép
kissmanó
 
 


Alaposan belehúztatok ebben a pár órában, míg én elbíbelődtem a családom tagjaival s ételükkel. :D

Adri! Az én párom is félt, de ugyanakkor akarta is annak idején Ádámkát. Az ő félelme is éppen az anyagiak miatt volt. Most meg már 3 babánk van és mindegyiket akartuk, nagyon örülünk, hogy vannak nekünk. És igazat adok ez előttem szólóknak, valóban nem jár főleg az elején sok plusz költséggel a másodszülött. Később a váltócipő és társai vásárlásnál már más a helyzet, de jobb esetben ezt sem havonta tesszük. Meg kell beszélni, még van 6 hét a művi beavatkozásig, onnantól kezdve lefutott játszma, mindenki marad ott, ahol most van.
Valóban figyelni kell Trudinál arra, hogy a mozgásfejlődése során a főbb állomások ne maradjanak ki. Így a kúszásra is nagyon oda kell figyelni, mert később komoly koncentrációs problémák gyökere lehet. Barátaink nagylánya nem kúszott babakorában, ez teljesen kimaradt. A terápia szerves részét a kúszás megtanulása képezte. A kineziológus még odahaza is házi feladatként kúszatta az elsős nagylányt asztalok és székek alatt, között. A kishuga is beállt a sorba. :D

Dorka!
Ha nincsen magas láza Balázskának, akkor felesleges aggódnod. Sós orrspray, orrszívás és ha van Calcimusc, abból 1-2 ml-nyi mehet. De Enikő írta a Cebion (C vitamin) cseppeket, ami szintén nagyon jó ilyenkor. És türelem, sok szopival, sűrűbb felkínálkozással. :D Meg fog gyógyulni Balázs, csak pár nap kell hozzá.

Tápszer: én is úgy tudom, hogy a forró vízzel kicsapódik a fehérje és a vitaminok is kárba vesznek. A barátnőmék -az ikreknek- a tápszer teaszűrön való átpaszírozását fejlesztették tökélyre annak idején.

Uxi! Még így is esélyes lehet a kistesó nálatok is. Néhány ismerős éppen így esett teherbe. Csak az UH becslése alapján saccolták meg a pocaklakó korát. De ez már olyan későn volt, hogy jócskán benne voltak a 3. hónapban. 6 hónapra rá már szülni mentek. :D

Napirend: Már az is elég hozzá, ha az esti szertartásokat egy bizonyos időponthoz kötjük. Hosszútávon a rendszertelenség sok probléma forrása lehet. Meg kell tanulni, hogy nappal játék, evés-ivás van kisebb alvásokkal és az éjszakát az ágyikónkban töltjük és alszunk olyankor. A bioritmusunk is a nappalok és éjszakák szerint változik, ha úgy vesszük kívülről vagyunk irányítva. :wink: Még a hormonok termelődése is ehhez igazodva történik.

Emi!
Hogy mennyit változott a méhecskéd!!? Édes kis Maja, többé már nem mondhatja rá még anya sem, hogy buborék. :lol: Neki is nagylányosabbak lettek a vonásai. Szép és kerek vonások ezek! :wink:

Zalán nagyon jó húsban van, de ahogyan olvasom, probléma nincsen az étvágyával neki sem. Ne is legyen! Brigi után én is azt mondom, hogy kis mosolygós husimókus. :lol:

Mi a jövő héten megyünk méricskélésre. De nem várok sokat, mert látom Gabó akrobata mutatványait és a husiságát némileg csökkenni. Ez ilyen, gyermekem most ügyesedik és izmosodik. Napközben pedig egyre rövidebbeket alszik. Ez nem zavar, mert este elalszik és 11-12 órát képes egyhuzamban aludni. Alvókája még mindig a régi. (Szerencsénkre.)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Ezt most jól megaszondtam. Koncentrációs= koncentrálási 8)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Azért a napirendünk nem olyan katonás ám mint hangzik!
Csak ugye a nagyok miatt kel a kicsi is reggel 7kor. Akkor értelem szerűen kaja van, majd elvisszük ovi/bölcsibe a nagyokat. Majd bolt haza, főzés, lakás rendberakása,mosás és már dél is van :lol: Közbe AMIKOR KÉR eszik, de általába tarjuk a 3 órás evészeteket, nem miattam, miatta :lol: Ő így kéri, nem tömöm belé ha nem akarja :lol: És a déluán is ugyanígy elmegy, összeszedjük a csajokat, együtt játszás, vacsi a csajoknak együtt fürdés (így legalább napi fél óra megspórolva, hogy együtt fürdenek mindhárman) Meseolvasás, altatás...stb Ha ezek a dolgok nem mindig ugyanakkor/ugyanúgy vannak, borul a napirend, a nagyok is hisztisek, kezelhetetlenebbek lesznek. Nemtom miért nekünk ez bevált :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Jóéjt bújok apa mellé, meleg ágyikóba, rokizik a pizsi 8)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Csajok! A gyerekem nem alszik! Ez már így megy kb. 3 hete. Nekünk napirendünk van, sőt én betettem az ágyába és elaludt magától, anno... De most semmi! Ahogy beteszem az ágyba üvölt, torka szakadtából, ha hason akkor fordul vissza és örjön, ha háton akkor nézi a plafont és úgy üvölt. Ha kiveszem megnyugszik, de nem alszik vissza, ahogy visszateszem u.a. minden. Cicivel el-elalszik néha, de ahogy megérzi az ágyát tiszta hiszti lesz. Mi a baj? Rászokott volna a cicin való elalvásra? De akkor miért nem alszik el? Passz! Most is itt van mellettem, sehogyan sem akar aludni, azt mondtátok leteszitek a gyereket és alszik, meg ha álmos. De mi van ha nem álmos????

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Andrea! Én ilyenkor újból cicire veszem Gábort, persze mketten bebújunk előtte az ágyba. Nem kell sok és már mketten alszunk. Valamikor felébredek és ágyba teszem a kis álomszuszékomat, ha csak apa meg nem előz ebben.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Röviden: kész vagyok.

Bálintom most aludt el :? Fürdés után aludt, de szokás szerint fél óra múlva felébredt,ez 9 óra körül volt, azóta próbálkoztam az altatással.
Szegénykém még mindig betegecske, tegnap már egész jól volt, erre ma megint egésznap porszívóztunk :? már nagyon elegem van, meg neki is :?
Bocsi, visszaolvasni nem tudok, majd holnap próbálkozom. ( jön anyukám, lesz segítségem :D :D )

Jó éjt mindenkinek.

Móni

Kép
Kép
moni1973
 
 


Lynia :)
Majácska is szépen ül! :D

Enikő :)
Zalán manó nagyon aranyos még mindig! :)

Brigi :)
Remélem a homeopártiak nem lőnek le, de én adnék neki egy kis Panadolt, ha romlik a helyzet. :roll:

Kinderke :)
Részvétem :roll: Hát, ha nem álmos, akkor semmit nem tudsz csinálni....máshol sem játszik el? Délután mikor van az utolsó alvás?
Lehet, hogy azt el kellene hagyni....
Ma Bence sem aludt 5-kor, cserében fél 8-kor kidőlt és azóta nyomja...

Móni :)
Nektek jobbulást! :? A segítség az jóóóó! :wink:

Ma nekünk is nyügis napunk volt, de túléltük... Délután a szopi nem kellett, de bevágott egy üveg kaját. Hát nem tudom, én fokozatosabban képzeltem az átállást. :roll:
A nagyobbik gyermekem is formában volt, érezhető, hogy nincsenek már nagymamák kéznél....vissza kell állnom a normál életmódra. :wink:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Na jó, mielőtt alámerülnék a mai napra is.
Andi: szerintem kitört rajta az anyahiány.
Próbáld ki, hogy veszel egy széket vagy mittoménhogy, de fogd meg a kis kezét, simi a hátát, piciját, pelusát (vagy ahol neki épp tetszik) a maradj ott míg elalszik. Akár egy óra is legyen. Na jó, halaszthatatlan dolgod ne legyen, konyhába nem főjjön semmi, mert akkor ideges leszel.
Van olyan, hogy félnek elaludni, este, sötét (még ha lámpa ég, akkor is), rá kell jöjjön, hogy amiért aluka ideje van, azért anya nem szökik meg.
Aztán következő este ne várj csodát, hogy magától elalszik. Fokozatosan könnyebben kellene menjen az elalvás, aztán elviekben elég kellene legyen ismét a betakarás, kis simi, s anya mehet a dolgára. Persze ez is akár 2-3 hétbe is beletelhet.
Valahogy nem vagyok híve a hagyjuk a gyereket ordítani míg belealszik ötletnek. Persze pár perc belefér, abból még baja gyereknek nem származhat.
Suttogót nem olvastam (s nem is tudom akarnám-e.... bár....), csak a probléma, hogy némelyik gyerek anya előtt olvashatja, s van ideje kibúvót keresni.
Én már valahogy most visszasírom azt mikor csak 2-3 hetes volt. Olyan hamar szalad az idő. Majd ez is megszépült emlékké fakul idővel.
Addig meg kitartás, valahogy ezt is kialakítjátok, hasonlóan ahhoz, hogy rákapcsoltatok a most megszabadulunk a zöld fosingótól (egyébként valószínű ezt is lehet homeósan kezelni, de ebbe nem bújnék bele).

Kép
kissmanó
 
 


Csak gyors bekukk. Nekem olyan sok példaképem van itt, hogy fel sem sorolom. És van bőven köztük egygyerekes is. :wink:

Adri, mennek a pozitív energiák!!!

Tündériek a képek. Enikő, látom, Ti is a tescós pelust használjátok. Zalán hány kiló? Dávid 7850, és az utóbbi két hétben minden egyes kaki után teljes toalettcsere van, mert a hátánál kijön. Kinőtte volna? Dehát ez 9 kilóig jó! :shock:

Andi, nálunk is volt időszak, amikor az ágyát megközelítve is ordított. Maradt a szülői ágy. :lol:

Én úgy tudom, 40 fok fölött válik ki a fehérje, ezért van a haszbálati utasításon, hogy 40 fokra kell a vizet lehűteni.

Kép
nenoke
 
 


enyim dobozon 50 fókát ír.

símán lehet ilyenkor már nem jó a pelus amin 9 kilót ír. próbáld ki a következő méretet.
ha meg nem, akkor modellcsere, nálunk most (kopp-kopp)bevált a Huggies.

Kép
kissmanó
 
 


Jól vagyunk, ma mama-papa jön :D

csak gyorsan Andinak néhány szó:
"...gyakoribb, hogy az elalvási nehézségek fokozatosan alakulnak ki. Az áll mögöttük, hogy a gyerek szenvedélyesen ragaszkodik hozzánk. Ha hagyja, hogy legyűrje az álom, egyben tőlünk is eltávolodik. Ezért inkább sír és visít" ( Picik és Kicsik)
Ez fél éves kortól kezdődik és egyre durvább lesz 10-12 hónapos korig :shock:
A könyvben írja a megoldásokat is, de 2 oldal, azt nem írnám be :D

Kép
Kép
emma1976
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: