Új privát üzeneted érkezett!

Gurgi, manó
Zalán aztán nem vékonyka, sokahusiságáról álljon itt bizonyíték, de még nem fordult elő, hogy széltében gond lett volna bármivel

Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


emma: látom ti is bibendum-ra gyúrtok.. :lol: :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Sziasztok! Ígérem,most már naponta többször is benézek!!! :D
Szóvsl,igen,Trúdinak hívják a lelkem... :) A doki azt mondta,mindent korábban csinál,kb 2hónappal jár előrébb,fejlődésileg.... Szerintetek ez nem lesz gond később? Ma fél éves,de kb 1hete az ágyba kapaszkodva feláll :O Én sem hinném el,ha valaki mondaná,de hihetetlen.. És igen,pakol ezerrel... :S A dvd-ket rendszerint kipakolja... :) Majd 17én megyünk a féléves mérésre(doki a heteket számolja).
Neketek nem betegek a manóitok? Trúdi köhög,kapott Ospent,3x4ml-t. :( Aztmondta a doki,ha szerencsénk van,megjavul és nem lesz kruppos. :(
Alvás: hát nálunk káosz van.... :( Változó hogy alszik... Van,h csak hajnali 3-4körül alszik el,devan hogy már éjfélkor... Van,h 7-8kor kel,de van h csak 11kor. Felkel,eszik tápszert(200ml)iszik teát és még alszik pár órát... Utána fent van fürdetésig,vagymax alszik néha 1órát... Mit csinálunk rosszul? :( Sokszor kiborító,h nem tudom kialudni magam... :S

Kép
cs.adri
 
 

 
 

Persze nem csak egyszer eszik egy nap... :D Reggelire meg vacsira tápszer....közte meg bébikajákat... :D

Kép
cs.adri
 
 


Adri terhességed során minden rendben volt? szedtél valamilyen gyógyszert? mennyiket alszik egy nap összesen????

Nem tudtam, h lehet adni ezt a nevet így Mo-on, azé csodálkoztam... 8)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


cs.adri írta:Neketek nem betegek a manóitok?


ne csak gyere, olvass is... :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Ceniko! Igen,minden rendben volt... Cak túlhordtam egy hetet,amúgy semmi... Nem szedtem semmilyen gyógyszert. Igazából még nem mértem mennyiket alszik... Most pl este fél12től aludt olyan délelőtt 11ig,evett,ivott és most kb 1,5órája alszik... :S Gertrúd március 17én van,benne van a naptárba is... :)

Mütyűrke! Sorry,most olvastam vissza... :oops: :oops: :oops: :)

Kép
cs.adri
 
 


Adri: Hja hogy Gertrúd :lol: Bocs azt hittem hogy csak így simán Trúdi, azé gondoltam hogy nem minden okés :lol: 8)
én a helyedben megpróbálnék valami rendszert belevinni a napjaitokba, pl ha kell felébreszteném reggel. Mert okés hogy egy újszülött napjaiban nincsen rendszer, de azért fél évesen már illene..... Ez nagyon szélsőséges ahogy ő alszik, sztem és ki fogsz készülni, te is és az ő idegrendszerének se jó ez így.... A saját érdekedbe (és az övébe is) érdemes lenne, neked kialakítanod egy rendszert! Ez magánvélemény volt!!!! :wink:


Lidikóka: Én a pihiszékben vagy a hordozóban etetek. Alá egy textilpelus, elé egy előke és nyomom be neki!

Emma: Nagyon kis formás pasi Zalánod :D

Mütyürke: a pöttyök monnyanak le! És valóban igaz amit Tücsi írt, minél többedik gyerek kapja el annál hevesebb (családon belül) én is szerváltam lefejt anyatejet Violának arra 2 hétre amíg himlős volt (akkor már nem szopott egy bnőmtől kértem :D ) asszem az segített, hogy ne legyen brutál.... Melyik lányod lett beoltva barihimlő ellen??? Ő hogy viselte??????? Én nem hiszek az oltásban :oops:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


főztem tyúkhúslevest , minnyá adok Zalányomnak répát is zellert ami belefőtt. kíváncs leszek mit szól :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ceniko! Igen,igazad van. Szerintem is ezt kéne... De tudod,nincs segítségünk... :S Mikor még pocakos voltam,jöttekaz ígérgetések stb,h majd így meg úgy segítünk blablabla... :S Most meg nem hogy segítenek,anyósék kitiltottak tőlük... :( Na de ez nem ide tartotik... :S Hogy kezdjem a rendszerességet? Párom 24-48ba dolgozik,sokat vagyok egyedül manóval... :S

Kép
cs.adri
 
 


adri: olyan labda volt amit nem bírtam kihagyni... bocs. :wink: :lol: :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 


mütyürke: :) :D :D :D :D

Kép
cs.adri
 
 


Látom,nektek 3gyermeketek van... Megkérdezhetem,hány évesen szültetek előszőr? Én 3napja lettem 20éves... :oops: :oops: :oops:
Mi a véleményetek,ha pl most ilyen gyorsan jönne a kistesónk? Korai lenne ugye? De...megölni sem tudnám... :( Egy barátnőm így járt...Ő nem tartotta meg... :(

Kép
cs.adri
 
 


enikő: pedig jól jött az oltás.. :wink:
az érdekesség: málna lett először b.himlős, aki oltva volt :!: rajta kb 10pötty, 1x hőemelkedés, tök jó közérzet, no viszketés és kb 1hét alatt el is múlt. ...és ami nagyon fontos! tőle sem panka, sem ilka nem kapta el. panka lett másodszorra, (málnához képest 2héten belül-tehát tutti nem tőle, hanem az oviból direktbe) és nála - mivel nem volt oltva(elfelejtettük :oops: )- erősebben jelentkezett, láz 3napig, pettyek sokasága. viszont a hajas fejbőrön 2db volt csak, a törzse volt tele, a lábán-karján alig(összesen kb20)
és végül ilka, aki viszont tutti pankától kapta el...
óóó...lehet, hogy pankán segített volna az anyatej :?: :?: bakker eszembe sem jutott... :evil: :evil:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Elfogadta a zellert :D

Adri: én 23 évesen lettem terhes 24 évesen szültem az elsőt. A másodikat 26/27 a harmadikat meg 28/29 :lol:
Azt hogy kistesót mikor akartok csak ti tudhatjátok :wink:
Én simán bevállalnám így hogy már az első 6 hós....

Nemtom miért vannak kételyeid, az életkorod miatt, vagy mert Gertrúd is kicsi még??????
Pároddal jól megvagytok ő a nagy Ő? Akkor hajrá...... :lol:

Segítségem nekem sincs és mégis ellavírozok 3 gyerekkel :wink:

Rendszeresség: ébreszd fel minden reggel ugyanabban az időben, ugyanúgy teljen a napotok, este ugyanakkor fürdesd ugyanazzal a ceremóniával.... előbb utóbb rááll :wink:
szintén magánvélemény volt

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


húúúú adri, de jó fiatal vagy.. :wink: :lol:
én nem vagyok mérvadó, mert sztem későn kezdtem szülni (31), de ez van, bánni nem bánom, fontos, hogy megtaláltam a megfelelő partnert és még időben aránylag, aztán belehúztam :lol: :lol:
..viszont nem volt könnyű amikor pankát szültem, málna is még pelenkás törp volt..
az elég kimerítő ha egy kicsi, meg egy még kisebb van, főleg ha még egyik sem jár, nem beszél, de már mások az igények.. felmerül a szoptatás kérdése is.. tudsz-e, akarsz-e szoptatni a terhesség alatt... stb. végig gondolandó :wink:

KépKépKép
mütyürke
 
 


a zellert én is elfogadnám.. :lol: :lol:

na jó... mentem, 1x volt budán kutyavásár, most már dolgog van és ilka is nyafizik..

KépKépKép
mütyürke
 
 


Sziasztok!

Adri! Gratula Trudikának a 6. hónaphoz!!! Anyóssal pedig ne foglalkozz! Sokkal jobb az ember hangulata - a lelki békéről nem is beszélve-, ha távoltartja a családjától a rossz hangulat és esetleges veszekedés forrását. :wink: Ez saját tapasztalat. A napirendben pedig Enikőnek adok igazat. Főleg, hogy segítséged nincsen, csak magadra számíthatsz éppen ezért fontos kialakítani a napi ritmusotokat. Csak így lehet bármit is csinálni.
(Kistesóhoz kipihent anyukára van szükség, aki a két kicsi gyerekkel továbbra is 0-24 -ben tud foglalkozni a háztartás mellett. )

Mütyürke!
Akkor már kifele jön Ilkánk is a hímlőből. Jól van, nemsokára el is felejtitek az egészet, csak a fényképek fognak árulkodni a kis pöttyös Ilkáról. :wink: :D

Brigi! Jobbulást Samukának!!! Cuppanós gyógypuszikákat már elküldtem. :lol:

Kormi! És Grétus mit szólt a hamikhoz? Jó étvággyal mindet becsókolta vagy megváratta a kanálkát ismét? Vagy ez is, az is?
Grétánk súlya nagyon szép. Tini korban pedig a magassága is elválik melyik szülejéhez közelít leginkább. Addig még eltelik pár évecske......

Emma!
Meztelenkedő Zalánka nagyon gyöntöszölni való. :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Ceniko! Hú,most aztán kellemetlenül érzem magam... :S :( Szóval....6hetes terhes vagyok,véletlen becsúszott...Tanácstalan vagyok és kétségbeesett... :( Nem tudom,mi legyen. Eddig határozottan azt mondtam,nem akarok még tesót... De ahogy telnek a napok,látom a kismamák örömeit,felidéződnek az enyémek is... Szóval...ha megint szülnék,mindent jobban tudnék biztos stb. Imádom a párom,vele akarok megöregedni. Nem mondom,vannak kisebb viták,de ezek mind a rokonok miatt. De már nem foglalkozunk velük... Csak az anyagi körülmények sem éppen fényesek... :S Meg itt a lakástörlesztés stb... Bár párom mondta,h 24mellett még el fog menni nyáron fusizni... Igazából Ő is szeretné a babát de Ő is fél. Csak és kizárólag az anyagiak miatt... :( Meg...pici garzon lakásban élünk. :(
Gondolom most elítéltek,de...nagyon gyötrődöm és már szinte kivagyok emiatt.. :( Lejátszódott bennem,ahogy megyek a műtétre... Nemlennék rá képes... :(
Hiba lenne szülnöm? Szeptember 5re lennék kiírva....

Kép
cs.adri
 
 


Adri!A döntést nektek és főleg neked kell meghozni! Mi életigenlőek vagyunk, így nálunk ha becsúszna egy újabb terhesség, nem gondolkodnánk rajta. Csak annak járnék utána, hogy valóban egészséges-e a babácskánk.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Na, most mi itt 3 gyerekesek jól közre fogtunk! :lol: Ilyen sem volt még.....

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi! Már szinte 100%ig szeretném... De persze a páromnak is van beleszólása. De ahogy ismerem,örülne. Ő is csak az anyagiak miatt fél... :S Sajnos én még nem dolgoztam,suliba jártam,így amit havonta kapok a baba után,nem sok... Trúdi akkor lenne 14hónapos. Nagyon korai lenne? Rettegek a "műtéttől". :( Olyan leírhatatlan jó érzés látni,ahogy fejlődik a kis csöppség bennem... :D Máris sírva fakadok. :( Anyum tudja ezt,szerinte hiba lenne ilyen korán a kistesó... :S Más senki nem tudja. :(

Kép
cs.adri
 
 


Hú Adri ne haragudj, de szerintem ebben a topikban mindenki (vagy legalábbis a többség) simán bevállalná a babát, anyagi háttértől függetlenül. És őszíntén megmondom én baromi irigy vagyok, hogy neked "becsúszott" és talán vannak egy páran, akik még így éreznek. DE! Ez a ti életetek, te döntöd el a pároddal, hogy nektek mi a jó, mindenesetre egy jó napirendet már most alakítsatok ki Trúdival... :wink: és hát nagyon gratulálok akárhogy is döntenél!

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Voltunk egy hete a korházba az ügyeletes dokinál,csinált ultrahangot: orvosi szempontból semmi akadálya a szülésnek... Normális méretei vannak...

Kép
cs.adri
 
 


Adri: Én akkor se itélnélek el ha nem tartanád meg! :oops: Akárhogy döntötök, az a lényeg,hogy mindeképp a TI KÖZÖS döntésetek kell, legyen a pároddal. Szurkolok, hogy a számotokra a legjobb döntést hozzátok meg!!!! ++++++++++++++
Amúgy mi 1,5 szobás panel lakásban lakunk 5en és köszönjük jól vagyunk, csak nincs hely hova pakolni, ennyi a bajom :lol: :lol:
ui. én megtartanám, de én legyek a mérvadó 8)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Adri! Ebben a topikban Uxi tudna neked erről mesélni, mivel neki is kis korkülönbséggel születtek a babái. Az, hogy mi lesz, hogy lesz senki sem tudja előre. Annak kell örülni, hogy egészség és szeretet, megértés van a családotokban. Nyílván az anyagiak pedig a megélhetés miatt fontosak és ez ilyenkor az apukákon múlik. Most aztán sok okos dolgot mondtam.... :?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Szia Adri!

Én nem ítéllek el! Ez egy baromi nehéz döntés, nem irigyellek! Az én véleményem az, hogy senkire ne hallgassatok, csak ti a pároddal beszéljétek meg a dolgot, hogy hogyan tudjátok végigcsinálni a dolgokat. Ez igazából nem tartozik senkire, a ti döntésetek kell, hogy legyen.

Trúdival kapcsolatban pedig maximálisan egyetértek Enikővel. Nekem Panka az első babám, de nála is van egy rendszer, ami szerint él. 29 évesen szültem egyébként, most leszek 30 tavasszal.
Szerintem nem baj, ha előrébb tart a fejlődésben. Ügyes kiscsaj.
Gratulálunk a hat hónaphoz!

Kép
zsuzsi**
 
 


Andrea! Köszönöm. :) És...talán ti kellettetek ahhoz,hogy végre "magamhoz térjek"!!! Basszus hát a mi életünk,mi döntünk mindenről,nem anyós vagy após mindkét félről!!!! És...nem mi lennénk az elsők akik egy kis lakásba(40nm) élnek. Amúgy sem akarunk sokáig itt maradni,hamarosan lesz megoldás...
Párom 30éves és...nagyon szeretne egy kistesót. Múltkor,mikor itt ültem gép előtt.csak így ide szólt: "Nem tartjuk meg?" Mosolygott. :)
Jah...nem szoptatok,úgyhogy az sem lenne akadály...

Kép
cs.adri
 
 


Na, csajok, mire megírtam a hatalmas eszmefuttatásomat, már mind leírtátok.... :lol:

Kép
zsuzsi**
 
 


Mikor voltunk az ultrahangon,nézte Ő is,én nem láttam az uh-t. Elmosolyodott és úgy csillogott a szeme. Miután végeztünk,szinte örült. Még mérges is voltam rá... :? Most írtam neki sms-t. :) Most nem tudom felhívni,majd ő hív. Hát...szorítsatok,hogy mit szeretne... :)

Kép
cs.adri
 
 


Köszönöm szépen,hogy így foglalkoztok velem.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
cs.adri
 
 


Megint nem olvastam mindent, de megláttam Adri dilemmáját, és muszáj írnom neki :lol:
Szia Adri :lol: ha úgy érzed, hogy szeretnéd a babát, tartsd meg :!: Tudom min mész keresztül, én is hasonló helyzetben voltam kicsit több mint 1éve. Most itt van Samuka is velünk, imádjuk, és el sem tudnám képzelni, hogy nincs. Nekem már megvolt a dátum a műttre mikor lefújtuk. Az enyagiak fontos dolog, de nem a legfontosabb! Hidd el tudom mit beszélek, nem volt egyszerű az elmúlt évem, de Samukát soha nem bántam meg. Természetesen a te döntésed, csak gondoltam leírom :wink: Ha van még kérdésed, vagy bármi, írjál nyugodtan akár privit is! Látom te is 18.ker-ben laksz? Merre?

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok!

Adri, szerintem soha nem hiba szülni, ha az ember szeretné! Akkor hiba, ha nem akarja a gyermeket! Szerintem! A családoddal meg tényleg ne törődj, mert ez már a ti életetek és rátok tartozik!!!!


Emma, Zalán nagyon édes!!!! Szerintem a rucik hosszát a szélesség felveheti. Nem tom érted-e? Bár mi 9 kilót verjük, vagy már át is léptük, még csak most nőttük ki a 68asokat. igaz jóval 70 centi felett járunk.

Mütyür, gyönyörű a lányod, annyira szép szemei vannak!!!! :D

kispiskóta
 
 


Brigi! A Szarvasnál a Napfürdő lakóparkba. Te? :)

Kép
cs.adri
 
 


Adri, ebben a topikban az az egyik szuper dolog, hogy ha valakinek problémája van, akkor nyugodtan leírhatja, rögtön van segítség! Sokszor az is sokat segít, ha "csak" meghallgatnak!


Kinderke: Jobban vagy mán?

Kép
zsuzsi**
 
 


Adri: ha a párod ennyire szeretné akkor nincs mitől félned. Ez az én magánvéleményem. Enyém nem akarta aztán rábólintott, aztán meg már senkit nem akart, hosszú. Most mégis itt vagyunk, együtt és imádja :lol: Hogy mi lesz holnap, nemtudom én sem, de élek a mának, élvezem amim van! Lehet, hogy nem a legjobb így élni de most boldog vagyok :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Hát...lányok,anyukák! :D Ha a párom is rábólint(ami 100%),akkor szeretném veletek előszőr hivatalosan közölni: kistesónk lesz! :D Nem is gondoltam 1hete sem,hogy ilyen boldogan fogok írni róla... :D
Szívesen írok majd,h éppen mekkora a pici meg a kicsi. :) Hát...nehéz lesz,de ugye amibe nem halunk bele,az megerősít....
De...ne csak rólam szóljon a topik,szégyenlős vagyok :oops:

Kép
cs.adri
 
 


Adri: én imre központtól nem messze a szélső u.-i lakóparkban :wink:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Adri! GRATULÁLUNK!!!

Kép
zsuzsi**
 
 


Én nem értek egyet ezzel az illene, hogy rendszer legyen az életében-nel, de lehet, hogy én gondolom rosszul, mert első gyerekes anyuka vagyok. Nem tudom. Én egyelőre hagyom, hogy minden akkor történjen, amikor ő szeretné. Akkor alszik, és annyit amikor akar, akkor szopizunk, ha jelzi, hogy éhes, stb. Nekem ez eddig bevált, és jól érezzük így magunkat. Egyedül ahhoz tartom magam, hogy olyan fél8-8 között visszük este fürcsizni, utána szopi, és alvás. A többit ő alakítja.

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Adri
Ahogy Tücsi fogalmazott életigenlők vagyunk :D Éljen az új kis élet! Gratulálok ! Kívánom, hogy a legjobb döntést hozzátok!

Kép
Kép
emma1976
 
 


ceniko írta:Adri: ....
....
ui. én megtartanám, de én legyek a mérvadó 8)



kimaradt a ne szócska :lol: :oops: ne én legyek.....

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: Szerintem te mérvadó vagy! Én nagyon is irigyellek az erődért, és még sok minden másért is!!!

Kép
zsuzsi**
 
 


Dorka: de Balázsnál van rendszer, este nagyjából ugyanakkor fekszik, reggel nagyjából ugyakkor kel. Adriéknál meg nincs, az a +/- 6 óra nagyon sok már...szvsz... de lehet én gondolom rosszul :roll: :oops:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek.... :)
Lehet egy pofátlan kérdésem? :oops: Bekerülhetnék én is a táblába? :oops:

Kép
cs.adri
 
 


Zsuzsi :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

megyünk a csajokért...pusssz

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: nekem is példaképem vagy :wink: Ha te bírod nekem is bírnom kell :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Adri: GRATULA!!!

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Köszönöm szépen :)

Kép
cs.adri
 
 


Jaj, ez olyan jól néz ki :wink: Lehetek irigy? :oops: :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: