Új privát üzeneted érkezett!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Bex!

Tudom, utólag könnyű okosnak lenni, de én mindkét fajta szülést megéltem, és én is mondtam itt a topikban is anno, hogy nekem a császárban a legrosszabb az volt, hogy készületlenül ért. Fel sem merült bennem, hogy az lehet, pedig minden szülésben benne van a lehetősége, ha következőre szükség lett volna rá, már könnyebben viseltem volna. Mivel nem programozott császárom volt, megéltem vajúdáskor is egy csomó fájdalmat, és ennek nem szakadt vége a fiam megszületésével, ahogy a többi szülésemnél (mert jó, a sima szüléeknél is van utána fájdalom, de az már csak kellemetlenség a császáros fájdalomhoz képest (legalábbis nekem az volt)).
És te még utána is átéltél egy csomó borzasztó dolgot.
Szerintem is beszélj róla, talán könnyebb lesz...
(Engem mindig az vigasztalt a császár után, hogy enélkül valószínű vagy fogyatékos gyerekem lenne, vagy nem is élne (kétszer a nyakán és egyszer a vállán volt a köldökzsinór). De él, ép, egészséges, és ahogy most az első iskolaéve is bizonyítja, semmit nem okozott nála a születése. Tudom, ez közhely, mindenki ezt mondja, hogy örülj, hogy minden rendben a gyerekkel, de ez tényleg így van.)
A szopizáshoz: ha tényeg kevesebb a tejed (és nem csak Tomika igénye nőtt meg, ami igény szerinti szoptatással pár nap alatt helyre fog állni), akkor esetleg azt is jelezheti a tested, hogy picit nyugi. Pár napra tessék félretenni minden teendőd, rendesen enni, inni, szoptatni és PIHENNI, PIHENNI, PIHENNI!! (A fejés is segíthet...) A legírásodból azt láttam, eléggé sokat rohangáltál az utóbbi napokban. Lazíts, olvassál, töltődj fel!

Astrid

Kép
astrid
 
 


szép napot :)

Boboóka boldogságos névnapot!!!
Andi, de klassz!!!!!!!!!!!!!!
Scoop, nekem lövésem sincs a blogsablonokról, de van nekünk egy blogvarázslónk Andi személyében, hátha ;) pláne úgy, hogy Barnus is családbarát üzemmódra kapcsol ;)

Bex elhiszem és megértem az érzéseidet. Mindig lesznek hülyék és idióták, akik bár fogalmuk sincs, hogy miről beszélnek, de osztják az észt. De soha nem azt kell nézni, h mit mond, hanem azt, hogy ki mondja ;) Javaslom írd ki magadból a rossz érzéseidet, nem kell stilizálni, meg kipontozni, kisípolni. had szóljon!

az egészségügyben dolgozókat is meg lehet érteni /ez persze nem felmentés a bunkóság miatt/, de folyamatos munkarendben, kvázi éhbérért dolgoznak, folyamatos stressz, nyomás, s ehhez létbizonytalanság. Hát, nem egyszerű.... Mondjuk ugyanez vonatkozik az egész közszférára, na nem a minisztériumokban tespedőkre...
http://www.origo.hu/itthon/komment/20100120-bajnaitol-varnak-tobb-cafeteriat-a-rendorok.html?cmnt_page=5 Arcpirító és vérlázító.
Szóval visszatérve az eüre ettől még normálisan kellene végeznie a munkáját, vagy váltson pályát. Bunkók sajnos mindenhol vannak. Csak tényleg szülés után olyan kiszolgáltatott az ember, méltóságnak nyoma sincs, mindenhol ömlik vér, menni alig tud, hulla fáradt, fáj nagyon minden, s jön egy tajparaszt nővér. Hát az ember inkább elbőgi magát, minthogy leüvöltse a marhája fejét.

Éjszakai etetés-pótlás-tejmennyiség: Bex, éjszaka is tedd mellre mikor csak ébred. Meglátod rövid időn belül megnő a mennyiség, az éjszakai szoptatás tudja nagyon megdobni. Nálunk is 2-3szor van szopi, s ezek 3-5ig terjedő időtartamban, tehát gyakran, akár én is gondolhatnám azt, hogy kevés a tej, pótlás kéne, hogy átaludja az éjszakát. De majd átalussza fél évesen, vagy egy évesen. ;)

ma megyünk dokihoz a két kicsivel. Atinak 2éves státusz, Lucának 4hós +szuri. na az utóbbit kihagynám.. Ati fixre szétüvölti a rendelőt :roll: 8) 8) 8) már most semmi kedvem az egészhez...

vicger
 
 

 
 

Boboka:Nagyon boldog névnapot!

Bex:én is csak azt tudom mondani,mint a többiek.Te is ugyanolyan értékű ember vagy mint bárki más.Tényleg nem az a lény4eg,hogy hogy szültél,hanem hogy veled van a gyönyörű kisfiad. :D Tök mindegy hogy született,itt van és bearanyozza a napjaitokat. :D

Andi:éljen! :D Remélem visszaáll az éjszakai alvásra Barni!

[quote]L írta:ehet hogy múzeumost nyitnak, és sok a kép, azokat fel kell fúrni Laughing Laughing vagy tamagocsi temetőt csinálnak, azoknak is kell a lyuk, vagy nemtom Laughing Laughing


:D :D :D :D :D :D :D

Én megjártam reggel a labort.Vérvétel meg vizeletvéte volt.Sajnos magas volt terhesség előtt a koleszterinem,ami a terhesség alatt még magasabb lett (5.2-ig jó,nekem 9.7 volt terhesen) így mentem ellenőrzésre.Holnapra lesz eredmény.Remélem ment lejjebb.Egyszer már kezelték gyógyszerrel 2 ésfél éve,de ugy azt most nem lehet a szoptatás miatt.
Ettől függetlenül nem érzek semmit,nem fáj semmim,csak tudom,hogy nagyon magas és ez azért nem jó 24 évesen.Pedig semmi zsírosat,cupákosat nem eszek,direkt odafigyelek.
Vendég
 


2x írtam és 10 perc gondolkodás után kidob a babanet, ha ezt sem jeleníti meg :evil: :evil: :evil: :evil: nem bírja a havat, vagy mi?

Kép

Kép
zsu9
 
 


Boboka: nagyon boldog névnapot!!! Kép

Andi: örülök, hogy javulni látszik az éjszaka!

Bex: próbálj meg pihenni, tudom, könnyű ezt mondani, de a háztartás megvár! van hogy én sem csinálok napközben szinte semmit, csak Zoéval vagyok, majd ha férjecském hazaér elkészül a vacsi, meg a másnapi ebéd. A tejcsi meg szépen vissza fog jönni, csak ne görcsölj miatta!
A szüléssel nekem szerencsém volt, mert az egész alig tartott pár órát, onnan számítva, hogy az első fájást éreztem, és Zoé az ölembe került kb. 6-7 óra! Én ezért is nézek más szemmel azokra akik több órán át vajúdtak, és szenvedtek, és az már mindegy milyen úton jött ki a baba császárral vagy simán!

Ja és van egy fogacskánk, már szinte teljesen kint van!!! én olyan boldog vagyok!

bocs, aki kimaradt, de Mókuska felébredt, és már körbeforgott a játszószőnyegen! Mennem kell!

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Zsú, lefejtem 3 óra alatt 200 lett benne!!

Szóval hajrá éjszakai szopi!! Bár én mostmár kihagynám! :wink:

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!

Jöttem életjelet adni: ) Betegek voltunk, szépen sorban: Lilla, aztán én, utána meg Lolóka ... és a foga is jön, na, nem is részletezem tovább: hulla voltam, mint egy robot csináltam a dolgom, de most kezdünk egyenesbe kerülni, remélem, tudok újból rendszeresen jönni :)

Úgy néz ki, holnaptól végre autóm is lesz (mondjuk annyi a gáz, hogy téli gumi nincs hozzá, venni meg már nem akarunk erre a szezonra, így várnom kell, amíg elolvad a hó :):):)

Hétfőn voltam fogorvosnál: jaaaaaaaaaaaj, azt hittem, van vagy 3-4 lyukas fogam :shock: :shock: :shock: ... és legnagyobb örömömre 1 sem volt :) ... csak folyamatosan gyulladt az ínyem, és ettől van állandó diszkomfortérzésem a számban :(

Most megyek, mert Lolóka kiabál a járókából utánam: anyaaaa, gyere máááááááááár ide, ne pötyögj :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!

szia Bibi! :D


Nemrég jöttünk meg a dupla oltásról :? , Róza jól viselte.....de én már előtte való nap izgulok....szerencsére köv alkalommal már nem kap :) ,
nagyon fáradt vagyok és fejfájós és
megint hullott a hó....
sztem alszom egyet a nudlikkal.

Andi szuperek vagytok!

Ja és nem gond h germicid helyett viburcolt adtam Rózának? egyszerűen eltűnt a hűtőből :o :shock:

most csak ennyi

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


[quote="tengdi"]j írta:tengdia, még annyi, hogy Máténál azt hittem cirka 2 hónapos korában, hogy nem elég a tejem, s adtam ( volna )pótlást cumisüvegből kettő alaklommal közvetlenül egymás után. Ami nem kellett, talán ha 10 gr-ot evett még hozzá, talán annyi sem volt. DE
már ez elég volt ahhoz, hogy utána 2-3 napig nehezebben fogadta el a cicit, őőő, aki annyira cicifüggő volt, úgyhogy ennek fényében cumisüveggel Ábelnél meg sem merek próbálkozni.

Ti mit tennétek?

Scooper

Írtad tegnap, hogy te nem erőleteted Noncsit, ha nem éhes, nos akkor én sem Ábelt. De van, mikor tudom, hogy az, csak eleinte leutasítja, mert 3-4 órája nem evett és akkor sem sokat, aztán pl átviszem egy lehúzott redőnyű szobába, és akkor ott minden oké, és belakik.
Csak legközelebb fentiek fényében a lesötétített szobába akarom etetni, de ismét jön a hídba feszíti magát, elfordul, dühös lesz...stb...aztán átviszem a világos, de nyugis szobába, és akkor ott belakik.
Tehát még csak az sincs, hogy mindig ugyanaz jön be...nem lesz egy könnyű fickó :shock:
én erről valahol lemaradtam. Te nem szoptatsz, hanem lefejed a tejed és cumisüvegből adod? Mert?


persze, mindenkinek más jön be, és így tényleg nem egyszerű az eset, hogy ahogy mondani szoktak, mikor milyen bugyi van rajta. Krisztivel egyetértek, az ínye miatti nyüszi, plusz az, hoogy Máté "zavarja". Idővel megoldódik....

mi azért fejünk, mert a kórházban nem tudott szopizni, aztán még itthon is soká tartott, mire megtanult, mert nagyon befelé fordulóak a mellbimbóim....
most az van, hogy reggel 7körül szopi, aztán 11fele is, utána meg 4 körül üvegből eszik150 ml-t, este 8 és 9 között üvegből 250-300 ml között, és reggelig fel sem kel. van, hogy apa eteti, és minden evésekor én fejek. Így mindig van tartalék a hütőben, és fagyasztok is sokat. Volt időszak, amikor üveg sztrájkolt, akkor csak szopizott, de akkor nem is volt ennyi tejem, mint a fejéssel, pedig szopi után is fejtem.

ez az esti 250-300 közötti evése kb egy hete alakult ki, nem tudom hirtelen mitől, de így napi 4 szer eszik, és bőven elég neki. hogy reggeli két szopival ennyit eszik nem tudom, de 5 percnél többet nem szopizik, így szerintem akkor is 150 körül ehet.

KépKép
Kép
scooper
 
 


és soksok tejcsit azoknak akik úgy érzik kevés van
nyugalom és önbizalom
menni fog!

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


én átlag napi 1× jutok rossz cicihez fejéssel,de 25 ml-nek már örülök belőle!!! :( :( :(

A kórházhoz visszatérve:

erőszakosnak kell lenni,mert nekem is csak a varrás közben hozták volna be Bernit egy puszira,ha férjem és nővérem nem erőszakoskodik,hogy hozzák ki az őrzőbe,és ott kb 1 órát velünk lehetett,Moncsiék nem erőszakoskodtak, nem is hozták ki Natit.sajnos a szopi nem ment,az érzéstelenítő,meg a mozgásképtelenség miatt,de éjszaka többször gondoltam,hogy szegény most mit érezhet nélkülem,mert vajon ha sír mit csinálnak vele,de erőm nem volt felkelni,hogy kimenjek érte,pedig akartam.de ugye éjszakára nem adják,mert pihenjek,de a többi babától a szobában így se tudtam sokat pihenni :(

sutimano76
 
 


Sziasztok! Csak bekapcsolódom én is, mert visszaolvasni nincs idő :oops: csak a mai termést :)

Boboka: nagyon boldogságosat :)
Kép

Kata: köszönöm az érdeklődést :) szokásos pörgés, de azért megvagyok :) Kép

Süti: kösz a hólapátolós smiley-t :) mentettem, mert ahogy nézem, ma és holnap is szükségem lehet rá :roll:

Bibi:
jó hogy vagy, meg, hogy nyugisabb időszak következik, meg hogy betegségek is elmúltak. Autó meg Kép Kép

Feldobott témákat most ugranám, mert egy-egy percem van gép elé ülni, az meg ugye nem sok.

De megint csodaszép baba képeket láttam :)

Tejcsivel küzdőknek meg kitartás, mennyugi és sok-sok türelem

KépKép
KépKép
madar
 
 


nya, a kapkodás eredménye ... Katának is boldog névnapot küldtem :oops: :lol: :lol: pedig az még arrébb van ... de a jó kívánság mindig jókor jön igaz? :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

ja, oltásosoknak meg pusszantás a bibikre

KépKép
KépKép
madar
 
 


Nálunk jól bántak a gyerekekkel is, én voltam olyan pofátlan, és leselkedtem, hogy mit csinálnak, amikor nincs ott senki, és minden csecsemős kezében volt egy sírós baba, és az én gyerekem meg mindig aludt két kajci között, akkor is ha velem volt, és akkor is ,ha bent kellet legyen az antibiotikum miatt. :wink:

Kép
babcika
 
 


Süti igazat szólt! Kevével én is tutyi-mutyi
voltam azt hittem úgy jó minden
ahogy van...volt is utána lelkifurka
de most Rózánál már a kórházba
igazi anyatigrisséééé váltam
és mentem mindig a nyakukra
hoztam el Rózát
ismételtem a nővéreknek
hogy szoptatni szeretném
ne adjanak neki semmit....
de még is adtak ám 8)
szóval harcolni kell!

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Bibi, jó, hogy újra itt!!! :D

Kép
babcika
 
 


olvasva a kórházas történeteket én meg csak hálát adok Mindenkinek, hogy olyan volt a kórház, hogy csak addig vitték el Mogyorót a szülés/születés után, amíg "összekapták" és engem összevarrtak .... onnantól végig velem volt ... sőt, amíg elvitték mosdatni, öltöztetni vizsgálni, apa és Julcsi végig vele lehetett ...

KépKép
KépKép
madar
 
 


Ja Babci én is leselkedtem
de rossz volt
mert babák sírtak-jajjgattak
nővérek meg
"dokumentáltak" mind a hárman...
igaz ez a hármas szám nagyon kevés
nem is tudom hány csecsmőre
30 biztos volt...kb.
Ja ez volt Szegeden a klinikán..


Szia Madár üdv újra itt!

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Süti: nem jelentkez(t)em, mert Julcsi köhög, taknyos, éjjel hasmenés :roll: :roll: :roll: remélem, ennél több nem lesz, de azért nem szeretném, ha Veletek most találkozna.

KépKép
KépKép
madar
 
 


szia Zsalyam: Julcsi tegnap du. tudod mit kérdezett? Anya, mikor batikolhatok magamnak egy pólót ... előtte olvastam pont, amit írtatok, és neki nem mondtam :wink: :wink: :wink: szval hétvégén alkotunk :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Timivel, Dorkával mi lehet? Napok óta nem volt itt Timi ... remélem nem kórház megint :roll: :roll:

és Manó????

KépKép
KépKép
madar
 
 


:D dejó! várom
már, hogy a lányommal
én is batikolhassak :wink:
és épp ma gondoltam arra
ahogy nézegettem a kirakatokat
milyen jó lesz
majd ilyen nőcis dolgokat
művelni Rózával :D :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


szakdolival hogy haladsz? megkérdezhetem, mi a témád? bocs,ha már írtad :oops:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Jól haladok
most már 12 oldalnál tartok

ja még nem kérdezted
Szeremlei fényképgyűjtemények
vizuális antropológiai elemzése
8) 8) 8)

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


És Neked mi a témád?

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


na én ehhez kevés lennék :roll: :roll: 60 oldal körül kell lennie? határidő? bár hozzám képest jól állsz ..., csak ügyesen így tovább :)

nekem Borturizmus fejlesztési lehetőségei Magyarországon és nov. 15. lett volna a határidőm, de akkor nagyon nem fért bele, hogy lenne 1 hét múlva az államvizsgám ... halasztottam, így határidő ápr. 15., államvizsga június eleje

KépKép
KépKép
madar
 
 


Hát azt hiszem 35 körül
amúgy nem olyan elvont mint a címe :wink:
csak az elméleti bevezetése
a gyakorlati része meg arról szól
hogy elmegyek Juci nénihez és
beszélgetünk a fényképeiről, fényképalbumairól
ehhez még elmeséli az életét is...
na ebből én aztán messzemenőő következtetéseket
fogok levonni :wink:
meg mindenféle megállapításokat teszek
hogy miről is szól egy fénykép az ember számára
:lol:
Hátáridő? ezelőtt öt évvel lett volna :lol: :lol: :lol:
most még nem tudom ha befejezem tavaszig akkor
leadom most
ha nem akkor marad az őszi határidő...

jó a témád! és milyen fejlesztési lehetőségek vannak?
vannak már bortúrák....van borút is ugye?
amúgy izgalmas téma!

közel áll hozzám/hozzánk ez a téma...
a borászat és szőlőművelés a férjem által jött a családba
ő az egész gyerekkorát szőlő kapálással stébével töltötte...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsalyam 2010.01.21 12:51-kor.

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


[quote="scooper"]
írta:
scoopermi azért fejünk, mert a kórházban nem tudott szopizni, aztán még itthon is soká tartott, mire megtanult, mert nagyon befelé fordulóak a mellbimbóim....
most az van, hogy reggel 7körül szopi, aztán 11fele is, utána meg 4 körül üvegből eszik150 ml-t, este 8 és 9 között üvegből 250-300 ml között, és reggelig fel sem kel. van, hogy apa eteti, és minden evésekor én fejek. Így mindig van tartalék a hütőben, és fagyasztok is sokat. Volt időszak, amikor üveg sztrájkolt, akkor csak szopizott, de akkor nem is volt ennyi tejem, mint a fejéssel, pedig szopi után is fejtem.

ez az esti 250-300 közötti evése kb egy hete alakult ki, nem tudom hirtelen mitől, de így napi 4 szer eszik, és bőven elég neki. hogy reggeli két szopival ennyit eszik nem tudom, de 5 percnél többet nem szopizik, így szerintem akkor is 150 körül ehet.


nálunk max a legtöbb, amit egy evésre megevett Niki: 140 ml volt

Noncsid biztos most ugrott egy nagyot kajcsi téren:)
Vendég
 


elkényeztetés: hát akkor nekem a legjobb, 3 lányból a legnagyobb, és mindennel én sz*ptam :evil:

KépKép
Kép
scooper
 
 


Scoop, lehet azért vagy ilyen strapabíró
(nekem úgy tűnik innen200 km-ről)
mert nem kényeztettek!
Nekem most kell megküzdenem magammal!

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Bibi, jó, h. újra tudsz jönni :)

Kocsihoz gratula :) :)

Madar, Julcsinknak jobbulást kívánok++++

És köszi mindenkinek a köszöntést, aranyosak vagytok :)
Vendég
 


[quote="scooper"]e írta:scooperlkényeztetés: hát akkor nekem a legjobb, 3 lányból a legnagyobb, és mindennel én sz*ptam :evil:


Scoop, a múlt az múlt, most már van egy új szerető családod, ne keseregj ezen :wink:

Kép
babcika
 
 


zsalyam: óóóóóóh, Te már nagyon jól állsz, több mint a harmada megvan :) és akkor mi leszel, ha nagy leszel? :)
borturizmus: én is szeretem nagyon ezt a témát .. erre írtam egyszer, hogy no, jó messze estem magamtól, mert eddig más tanultam, más érdekelt, aztán, amikor Julcsival itthon voltam, ahhoz kevés volt az idő, hogy valami "értelmeset" csináljak, ahhoz viszont már sok, hogy ne csináljak semmit, és akkor jött, hogy elkezdtem ezt a turizmus-gazdász képzést, ami 3 év + szakmai gyak, szakdoli és államvizsga ... aztán ahogy csináltam, tanultam, egyre jobban beleszerettem, és ha tudom úgy alakítani, akkor nagy valószínűség szerint turizmussal szeretnék foglalkozni ... fejlesztési lehetőségek? hát, igen, vannak borutak és egyre népszerűbb mostanában sok minden, ami a borokhoz, borkóstolókhoz stb. kapcsolódik ... én területet ragadtam ki Mo-ról, mert mindkettő nagyon fontos a borturizmus szempontjából, de mindkettő más miatt fontos, Villány (kiváló terészeti adottságok-kiváló borok) és Etyek (kevésbé jó adottságok, viszont Bp. közelsége) és külföldi példákat fogok behozni (Toscana, Napa Valley), amin keresztül meg szeretném mutatni, hogy hová lehet(ne) eljutni .... na, leállítom magam, mert nagyon belelendültem :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Boboka
tőlem is Neked

Boldog Névnapos Napot!
Kép

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


scoop: zsalyam szívenből szólt ...

boboka:
kösz :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Julcsinak jobbulást és hívd haza azokat a gyógymanókat gyorsan!!!

Kép
babcika
 
 


Húh ez jól hangzik! Villányba már
én is voltam, finom kékfrankost ittam
asszem :oops:, remélem jól tudom..
szép környék is...Siklós, Harkány


Néprajzkutyató, najó néprajzkutató
lesz a szakmám neve
de én nem leszek az
nemtom még mi leszek :shock: :shock: :shock:

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Köszi :)

Madar, tényleg nagyon érződik az írásodból, hogy szívvel lélekkel foglalkozol a borral :) Én lenni kicsit irigy (persze jó értelemben).

Én elvégeztem egy fősulit, de a mai napig nem tudnám megmondani, hogy mi lenne az, amivel örömmel foglalkoznék.

persze, azért van egy két dolog amit szívesen csinálnék

de tanulni nagyon nincsen már kedvem :oops: :lol: :lol:
Vendég
 


lehet én vagyok rossz felfogású, de én nagyon örültem, hogy elvitték szülés után kb 10 perccel....egészséges volt, gyönyörű, láttam, megkönnyebbültem, de ha nem viszik el, én kértem volna, hogy vigyék. Jobban örültem annak, hogy tudtam, hogy biztonságban van, figyelnek rá, mint annak, ha mondjuk összevarrnak, kipucolnak, levegőt alig kapok a fáradtságtól, rajtam egy újszülött, én hulla, apa hulla, ap mellettem a széken aludt el, én meg zokni a fájdalomcsillapítóktól, leragadtak a szemeim, kezem mozdítani nem bírtam, nem hogy fogni a lányom........szóval jobb volt így....én szülés után 5 órával láttam először a lányom, de ez semmit nem változtatott a kapcsolatunkon....

ha meg császárral szültem volna, én akkor sem mondanám az, hogy én nem szültem :roll:

KépKép
Kép
scooper
 
 


néprajzkutyató ... ez tecc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... nem fotós??? :wink: :wink: :wink:

Boboka: és mit tanultál? .... én meg az az örök tanulós típus vagyok :oops:

Babci: kösz :) azért még várok, annyira nem vészes a helyzet és tömöm Julcsiba a vitaminokat, minden reggel gyümölcsöket facsarunk és issza, délután mikor vegyek érte az oviba, viszem a gyümölcsös ládikát és míg haza érünk vagy az edzésre el is pusztítja ... vmiért úgy érzem, jó helyen vannak azok a manók most Timiéknél ... bár remélem, már elvégezték ott a dolgukat ... az előbb dobtam neki egy sms-t, de még nem jött válasz

KépKép
KépKép
madar
 
 


scoop: lehet,hogy ha nekem nem császár, akkor én is úgy éreztem volna, de nekem császár volt (ezzel nem azt akarom mondani, hogy az nem szülés), de nem éreztem magam annyira fáradtnak és állandóan jöttek, nézték, hogy rendben vagyunk-e, segítettej és mondták, hogy ha pihenni szeretnék, nyugodtan szóljak .. szval ez is olyan, hogy nem minenkinek ugyanaz a "jó", sőt lehet, hogy egy következő babánál én is másként szeretném ...

KépKép
KépKép
madar
 
 


Boboka én is Nagyon Boldog Névnapot kívánok!!!

Csajok köszi a kedves szavakat... nem érzem magam kevesebbnek a császár miatt, csak szarul... A következő (ha lesz) biztos jobb lesz, mert nem ér váratlanul. Nem tudom miért utasítottam el ennyire a csaszi lehetőségét... Talán mert sokxor felmerült mostanában, hogy sokan inkább kivetetik még idő előtt is mert féltik az alakjukat és félnek a fájástól. Ezt elítélem.... Bocs Kata :oops: :wink: Meg annak idején olvastam kutatásokról cikket, hogy mennyiben különböznek a császáros és természetes úton születet kicsik. Ez megmaradt és talán ezért sem akartam. De Tomi küzdött is velem együtt órákon keresztül, így mi külön kategória vagyunk! :lol: :lol: Ha lesz második azt sem szeretném programozottan, ha nem muszáj, induljon el magától mikor szeretne és nem vagyok a vajúdás ellen sem. Lehet hülye vagyok, de ezt már úgyis tudjátok.

Nekem a kórházi személyzettel nagyon szerencsém volt. A csecsemősök, az osztályos nővérek, az örzőben az éjszakás nővér mind mind kedvesek, aranyosak, segítőkészek. Annak ellenére, hogy ők veszik a fájdalomcsillapítót, mert nem kapnak rá pénzt. :oops: A császárnál a műtősember kísért át, vette le a polóm és a melltartóm, próbált takarni ne fázzak annyira (15 fok volt) az altatóorvos és aszisztense mind mind nagyon kedvesek voltak.
Annyira érdekes, de a borzalmak ellenére olyan jó visszamenni. Most is, hogy bementem és vártam, néztem a kórházi dolgozókat, sokan ismerősek, halottam a csecsemőket sírni...... a doki is mindig kedves, annak ellenére, hogy mindig rohan.
Sietnem kellett már haza, mert ébredés volt várható, de félúton találkoztunk szülésznőmmel és mondtam neki, hogy 1 ismerősöm nála fog szülni. -Igen és ki??? Kiderült, hogy pont bent van és vajúdik. :shock: :) :) Bementem hozzá a folyosóra pár percre és estére meg lett a kicsi....
bex13
 
 


Boboka!

Boldog névnapot!!!!!

Madar!

Julcsinak jobbulást! (Villányban én is dolgoztam aano még építőtáborban)

Anna!

Tényleg rá mered bízni a 4 évest a 2 évesre amig alszol?
Tényleg nagyon jó gyerekeid vannak...enyémekben nem bíznék!!!!

Ma szép látvány lehettünk, egyik kezemmel a babakocsit toltam a hóban, a másikkal Fannit húztam a szánkón :lol:

Tud valaki valami tuti kipróbált barna(vagy valami már egészséges kenyérreceptet) amit gépben lehet?
Elegem van a boltiból, meg jó lenne a gyerekeknke is valami egészségesebbet adni...

Kép
arvaerika
 
 


Erika: kenyér receptet megkérdem, mert apa tesójáék nagyon finomat és tuti egészségeseket sütnek :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Bex most kicsit elérzékenyültem
hüppi-hüpp
visszaröpültem az időbe
Róza-születéshez!

na megyek alszom egy kicsit, ha
hagynak :roll: .

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Hoztam pár képet, csak úgy :) :wink:

Mogyoró tegnap az autóban... Kép KépKép

... aztán este, fürdés után Kép

Julcsikám este vacsora és fürdés után... Kép

KépKép
KépKép
madar
 
 


Kép laptetőőőő :lol: :lol:

Julcsi egész éjjel nyekergett, hasa fájt, szval most miatta voltam fenn, de a laptető rám vonatkozik, ugye ... hogy én ma éjjel nagyon jól fogok aludni :) :) :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Sziasztok!

Visszaolvasni nincs időm, csak 1-2 oldalt.

Boboka: Boldog névnapot kívánok én is!

Röviden: mi jól vagyunk, tegnap voltunk gyógytornásznál Macival. Szerencsére nem kell járni, kissé kötöttebbek az izmai /bal láb- jobb kéz/, megmutatta, hogyan mozgassam át itthon, meg sokat tegyem a földre / az baromi hideg nálunk - úgyhogy most szivacskeresőben vagyok / később meg menjek vele gyerektornázni. Nagyjából ennyi.

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Tara: örülök, hogy jól vagytok ... akkor tessék tornázni :) :wink:

megyek én is, mert jól itt ragadtam, pedig dolog özön ...

zsalyam jó pihenést :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?