Új privát üzeneted érkezett!

Nika!
Ne tűnj most már el sokáig.
picimami
 
 


Zsuzskám! Most az enyém lett :!: :!: :!: :!: :D :D
picimami
 
 


Harap a gyerek

„És akkor odarohant Lilihez, és arcon harapta. Szinte megfagyott a levegő. Mindenki bénultan nézett a kisfiúra. Hihetetlen, hogy milyen gyerekek vannak manapság...”

Hirdetés
Minden anya rémálma, hogy egyszer nehogy az ő gyereke legyen az, akire ilyen megkövülten bámulnak. Akin a sértést megtorolják, és aztán persze az anyját is elővegyék. Milyen szülő az ilyen, aki erre neveli a gyerekét!
Pedig kevéssé valószínű, hogy bárkinek is eszébe jutna ilyet tanítani. Magunk döbbenünk meg a legjobban, amikor a gyerekünk megharap egy másikat. De miként tudjuk elérni, hogy soha többé ne tegyen ilyet?



Furcsa, hogy a harapás az agressziónak az a fajtája, amitől a legtöbb szülő fél. Pedig ha a gyerek nehéz, éles tárgyakat hajigál, rugdos, sokkal veszélyesebb, mégis, a harapás egy másik kategória. Ennek az az oka, hogy a harapás nemcsak a testet, hanem az érzelmeket is megsebzi, terrorizálja az áldozatot és megfélemlíti a szülőket. A harapós gyereket a legtöbb helyen kitiltják, kiközösítik, emiatt a szülőt is kirekesztik, megbélyegzik.




Azonnal cselekedjünk!

Sok oka lehet, és ezek különböznek egy nyolc-tíz hónapos vagy egy hároméves gyerek esetében. Lehet, hogy a kicsi csak a másikat szeretné jobban megismerni (hasonlóan az ízleléshez, evéshez és beszédhez). Védekezési mód (a fogak minden fiatal emlős fegyverei), hiszen a gyerek nem tudja ösztönösen, hogy harapni nem szabad. A gyerek egyszerűen nem érzi jól magát, és ilyen helyzetben harap a másikba. És előfordulhat, hogy teljesen ok nélkül támad.

Mielőtt azonban elmélyednénk az okok kiderítésében, a legfontosabb, hogy azonnal megértessük a gyerekkel: ez nem helyénvaló. Ezt úgy taníthatjuk meg neki, hogy határozott „nem harapunk” felszólítással eltávolítjuk a gyereket. Nem kell megértenie, hogy miért nem szabad, elég, ha azt megérti, hogy nem szabad. Ilyenkor érdemes a helyszínt is elhagyni (már ha nem otthon harapott meg minket a gyerek), ezzel még jobban nyomatékosítva, hogy rossz dolgot művelt.

Visszaharapni?

A mai napig él az a szemlélet, hogy a harapós gyereket vissza kell harapni. A „majd én megmutatom, milyen érzés” értelmetlen és fájdalmas, és a gyerek nem fogja megérteni, hogy mit akarunk ezzel elérni. A kicsik leghamarabb hároméves koruk körül képesek arra, hogy beleképzeljék magukat mások helyébe, ekkor látják meg először az összefüggést aközött, amit ők tesznek másokkal, és amit mások tesznek velük. Ekkor értik meg, hogy milyen érzést okozhatnak másoknak.

Nehéz lesz úgy elmagyarázni a gyereknek, hogy ne legyen erőszakos, ha a magunk büntetése sem más, mint egy erőszakos tett, a visszaharapás. Hogyan is érthetné meg, hogy a harapás csak a felnőttnek megengedett? Ha azt akarjuk elérni, hogy a gyerek ne legyen agresszív, akkor tudnia kell, hogy soha, senkinek nem szabad megharapnia a másikat. Sem otthon, sem a bölcsődében, óvodában. Az erőszakos büntetés még erőszakosabbá teheti a kicsit, de az sem jó megoldás, hogy arra biztatjuk, hogy valamin – párnán, ajtón, babán – vezesse le a feszültségét. Az ártalmatlan erőfitogtatás is erőszak. Ezzel a módszerrel, mondjuk, elterelhetjük az eredeti áldozatról (lásd másik gyerek) a figyelmet, abban viszont megerősítjük a gyereket, hogy tettlegesen reagáljon, ha mérges, vagy ha megbántottnak érzi magát.

Elmúlik

A legtöbb gyermek számára a harapás egy szakasz, és ahogy a kifejezőeszköz-táruk fejlődik, válnak ők is egyre szociálisabbá, lesznek más eszközeik, hogy kommunikáljanak, vagy kifejezzék az érzelmeiket. Az agresszív viselkedés akkor marad abba, ha a felnőtt mindig és azonnal megállítja, figyelmet tanúsít a megbántott iránt, és megpróbálja mindkét fél érzéseit tekintetbe venni. Minden alkalommal azt kell benne erősíteni: nem harapunk, nem ütünk, nem rugdosunk, hanem megbeszéljük egymással.
picimami
 
 

 
 

Cat! és Asiye!

nektek küldöm
picimami
 
 


muszály a ygerekkel is lenni kicsit :):):):) majd később jövök megyünk sétálni a gyerkőccel had fáradjon ki estére :):):):)

én mindig rászóltam egész piciként amikor jött a foga és harapott hogy nem szabad ez fáj anyának nem is csinálta sokszor és mai napig nem harap egyszer egyszer előfordul véletlenűl a játék hevében de akkor mindig rászólok. az ütögetés már más tészta de akkor is szólok hogy nem szabad .

de jó eza cikk érdekes

nika70
Salgótarján
 
 


Persze Nika!

megértem
Jó szórakozást és sétát nektek
picimami
 
 


Sziasztok!
Megcsináltam az LH-tesztet a kontoll csík egyenlőre sötétebb,de remélem holnap már szépen halványodni fog.

Zsuzska!
Mi finomat ettél?Mi most családi gyümi evésbe fogtunk őszibarack,szilva,szeder.Kiváncsi leszek kifut előbb a wc-re :D :D :D már bocsika!!

csucsu!
Nem azt mondta,hogy ma már nem csinál,mert ami volt neki otthon azt tegnap du.megcsinálta?Nekem így rémlik.

nemlajos!
Várunk a hírekkel!!Gyere,ha végeztél!!

Nika!
Bízunk benne,hogy piri elkerül!!!Megy a drukk+++++++++++++++

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Olyan hűvös az idő,aki a héten ment a Balcshoz azt valahogy nem irígylem :? :?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ibici!
Én sem irigylem. nagyon rossz idő volt a héten
Szerintem ennek csak én örültem most :roll: :oops:
picimami
 
 


Sziasztok!
Jól lent ragadtam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Edig beszélgettünk.... egy óra alatt jöttek hatan :shock: :shock: :shock:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Pici!
Kis laptetős..... látod, mondtm, hogy lap alja környékét kihagyom :wink: :wink: :wink:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Köszi.
Aranyos vagy.

meddig vagy ?
picimami
 
 


Ibici!
Én tegnap este rakott krumplit csináltam. Azt hoztam ma magammal.
Holnapra rakott karfiolt tervezek, vasárnapra meg lecsót :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Ma hétig :roll: :roll: :roll:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Te még bent vagy már otthon???

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Még benn. 18-ig
picimami
 
 


Rengeteg baleset van.
Mindenféle... motoros, kamionos.
Szörnyű
picimami
 
 


De már alig bírom.
Sok volt ma.
És a héten is.
Jó lenne egy kis lazulás
picimami
 
 


Igen, énis elbírnék egy miniszabit legalább.....
Itt a mai nap iszonyatos lájtos :shock: :roll: :?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Hú, nálunk nagyon péntek.
Türelmetlenek az emberek.
És iszonyú sok panasz :evil:
picimami
 
 


Itt is nagyon sok szirénás kocsi rohangált ma.... biztos a front miatt megint nagyon figyelmetlenek az emberek...

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Áh, idefent van 5 internetes gép.... ebből egy darab volt ma használva egy órára....
És ember is alig van.... mint dinóországban :roll:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Mindenki úton van.
Pedig inkább olvasnának, és nezteznének az emberek
picimami
 
 


Iszonyú fáradt vagyok most.
Pedig még megyek körmöshöz, pedikű, manikűr.. :roll:
picimami
 
 


Még 15 perc
És megyek hazaaaaaaaaaa
picimami
 
 


Már csak 12 perc....
De legalább szépülni mész.... az olyan jó érzés.... én jövő pénteken megyek pedikűröshöz.... a körmömet is szépen kifesti a lábamon :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


:cry: Most nincs nagy kedvem
picimami
 
 


Na az nem jó.... nekem olyankor nemtetszett a körmöm, amikor ilyen rossz kedvvel mentem körmöshöz....

Itt meg szerintem jön az eső, mert egyre jobban fáj a fejem :x :x :x :x :x :x

Hétvégi tervek???

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Nekem is nagyon fáj.
Lehet az a baj.

Nincs még semmi terv.
Mosás, főzés, takarítás, ami biztos.
És pihenő
picimami
 
 


Zsuzska!
Búcsúzom tőled.
Szép hétvégét neked

Ti mit terveztek?

Küldjél még nekem babaragacsot..

:roll: :wink: :twisted: :twisted:
picimami
 
 


Helyes, tessék pihenni!!!

Apának már viszket a kukija :oops:
Este már nemlesz szex, csak reggel.... addig is meglesz az első kezelés....

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


NAgyonszép hétvégét nektek is!!!!!

Küldöm a babaragacsot:
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Hétvégére hírek:
14mm-es petezsák, szikhólyaggal, embrió még nem látható, de minden optimális, viszont az időpont bizonytalan, az 5-6. héten lehetek, de semmi féleképpen nem 6+X, tehát fiatalabb, mint gondoltuk. Valószínűleg volt egy késői pé-m is.
Hétfőn vérvétel, pénteken uh, ha van szívhang, folytatjuk:)
Addig izgulunk, hogy életképes legyen.
Kellemes hétvégét!:)
nemlajos
 
 


És kérem megvan a 2. kismamánk :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Gratulálok :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
NAgyon drukkolok, hogy hétfőn jók legyenek az eredmények és minden rendben legyen a babóval is.+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


wow: ez igen ez már tuti életképes babó akkor tényleg 5-6 hét körül vagy azért csak a szikhólyag látszik de az már jót jelent mert ha van szikhólyag akkor baba is van lesz már :):):) drukk drukk péntekig:):):))+++++++++++++++++++++

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Márk most fürdik csak a keresztanyja fürdeti( Móni: Forgó Andi), után azt már nem adom át.

Nmelajos: gratula remélem minden rendben lesz.Megy a drukk!!! :D :D

Móni: megnéztem a videókat nagyon ügyi már Gege :D , táncolni Márk is igy táncol.Látom azért Gege is inkább kézzel szeret enni.Nálunk legalábbis eza menő.
Vendég
 


Kicsit hülyén fogalmaztam szóval utána alvás és az altatást már én csinálom
Vendég
 


Nemlajos! Gratulálok!
Szívből örülök neked.
Minden rendben lesz, most már tessék megnyugodni.

Nika!

Gege nagyon aranyos.
Még csak most tudtam megnézni. Benn le van tiltva. :twisted:

Zsuzska!
Gyógyitsd meg apa kukiját. És te is gyógyulj meg gyorsan.
Nekem most előbb van pé, mint múlt hónapban.

Nagyon erős az lh teszt. :roll: :wink:

Szóval már csak jó helyre kell célozni. :oops:
picimami
 
 


Zsuzska!
Köszönöm a sok babaragacsot. Remélem használni fog majd. :roll:
picimami
 
 


Andy!

Milyen volt ma suliban?
Megfőtt a vacsi??

Remélem már nincs piri??
És a skorpiók is eltűntek tőled.

Cat!

Remélem te is jól vagy. És vásároltatok sok szép dolgot.

Asiye!

Hogy telt az esküvő?

Remélem már jobban vagy? és a lábad sem fáj.

Puszi nektek.

Mindenkinek szép hétvégét.

Nem tudom, lesz-e időm majd jönni.
Apa engedi-e.
Bízom benne, hogy nem... vagy csak picikét enged ki az ágyból :oops: :oops:
picimami
 
 


Sziasztok!!!

Megjöttem!!!!
Dani már alszik.....
De a mai délután katasztrófa volt. Szerintem nem aludt a bölcsiben, és extra nyűgös volt!! Mindenért hiszti!!! :evil:
Érdekes, hogy ahogy feljöttünk az udvarról, már semmi baja nem volt, el nézegette a mesét, játszott szépen és egy fél hiszti nem hagyta el a száját. Aztán szépen vascizott, és fürcsi elött pisilt a bilibe! Kép
Ez nálunk még nagy ujdonság, mert ugyan tudja hogy pisil meg kakil, de a bili... Azt már nem. Pedig a bölcsiben szó nélkül ráül és produkál is bele.
De jövő héten reszkess Dani és reszkess lakás!!! Nuku pelenka!!!!!!

Pici!
Ezt a harapásos dolgot miből másoltad ide???
Istenem, teljesen ránk illik!!! Bár szerencsére Dani kezd leszokni róla, mára marad már csak: -a nagyon végső esetben, kétségbeesett harca játékért- miatt harapás dolog.

Nemlajos!
Nagy gratula a babóhoz!!! Ez csúcs szuper!
Drukk a köv. UH-ig!!

Kép
oriandy
 
 


Nemlajos: ez aztán a fantasztikus hír. Meglátod minden rendben lesz :)


Velem a helyzet: valóban tegnap délután megcsináltam a tesztet ami nega. na most ma vagyok a 4+4ben. Piri sehol. Tegnap 4+3voltam. akkor a teszt lehetett volna pozítív. Igy nem vettem másikat. Ma vendégek voltak délután nálunk. Sütőttem főztem egész nap. Most mentek el. Hulla vagyok. Viszont piri sehol. Még várok ........
Hogy ebből mi lesz csak az égiek tudják.

Kép
csucsu05
 
 



Kép
oriandy
 
 


Jajj lányok. A lányomon egész nap nem olt már pelus. Olyan jó volt:) Órákat volt már pelus nélkül rá is ül a bilire de ma már egész nap szabályozta a szükségletét:):)

Kép
csucsu05
 
 


Mindenkinek jó 7végét. Holnap megyünk egy gyerekzsúrra,majd ott alszunk és sütünk. Vasárnap jövünk haza,ha apa ide enged a géphez jövök. Hétfőn sem fog dolgzni :D de az egyben azt is jelenti,hogy sokat ül a gép előtt.

Ha tudok,még holnar reggel benézek.
Vendég
 


Csucsu: általában időben megjön a piri vagy szokott késni?

Móni: remélem nem jön meg neked.Megy a drukk!!!
Vendég
 


Sissi: Általában igen pontosan megjön nekem.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu!
Lehet, hogy csak kevés a HCG-d?????
Hallottunk már olyanról, hogy csak a 8. héten mutatta ki a terhességet és most a leányzó a 6. hónapban van már :wink: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Kuzsanna: De miért lassabban mutatja ki netán? Nem úgy van, hogy az elkezd rögtön termelődni és naponta dupládozik???

Kép
csucsu05
 
 


lehet később volt péd:):):)

Sziszka: andit is puszilom :) azt nem tudtam hogy ő a keresztanyuka :) mi van vele? neki nincs baba? Érezzétek jól magatokat :)

Andy,csucsu gratula a kezdeti szobatisztasághoz mi még nem tartunk itt de hát mi még kicsik vagyunk hozzá én nem is erőltetem :):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?