Új privát üzeneted érkezett!

gyes igen alanyi jogon jár :):):)
én nem dolgoztam gege előtt igy gyest kapok eleitől fogva:) de ahogy Tabati írja ha úgy lesz akkor az már más úgy nem lesz annyira gáz te meg el tuod dönteni hogy el akarsz e emnni dolgozni vagy sem :)

nika70
Salgótarján
 
 


Anuk, csak nem köztisztviselő vagy, hogy nem lehet politizálni, és védett a munkahelyed? Tény, onnan atombombával sem lehet kirobbantani még az oda nem valókat sem. :D
Igen, érdekes, hogy már szülés előtt nyilatkozni kell, hogy vissza akarsz-e menni a 3. évben dolgozni, de vajon a munkáltatónek nem kell ígérgetni, hogy igen, ő bizony még két év múlva is működni fog, s ha netalán jobban bevált az adott kismama helyett az új munkavállaló, akkor azt majd elküldil.
Ugyanakkor (ami a maszek cégeket illeti, márpedig szinte minden az MO-on) megértem a vállalkozásokat is bizonyos szempontból. Nem egy olyanról olvastam már itt a babaneten, hogy amint valaki megtudta, hogy terhes, rohant kiiratni magát, hogy veszélyeztetett terhes, utána meg mondta, hogy még 9-10 évig nem akar visszamenni dolgozni, mert szeretnének 2-3 gyereket a férjével. De: ki az a munkáltató, akinek ennyi ideig nem válik be majd valaki más, esetleg sokkal jobban??
Minden dolognak két oldala van, persze, nyilván, mindenkinek a saját oldala a legfontosabb. Nekem is van még mit elintézni az életben, s nekem nyilván az a fontos.
Sajnos, egyetlen intézkedéssel családok ezreinek a terveit rombolják szét, szinte semmi biztonság nincsen. Amiben még hitt az ember 3-5 éve, az már nem is úgy van. Erre pedig nagyon nehéz alapozni.
Vendég
 


A múltkor bedobtak egy szórólapot a postaládába, miszerint fiatal lány gyerekfelügyeletet vállal óránként 1000-1500 forintért(megeggyezés szerint) . Referenciája annyi, hogy az öccsét nevelte otthon. Ugyebár én napi 8 órát dolgozok+1 amig oda-vissza utazom. Az heti 45.000, havi 180.000 forint. Gondolom számlát nem ad, és ezzel én még csak 1 gyerek problémáját oldottam meg.
Én köztisztviselő vagyok, és a jelek szerint nem keresek úgy mint egy huszonéves bébiszitter. :cry:
Ami pedig "az aki nem akarja, annak marad minden a régiben" kezdetű szöveget illeti, az elmúlt pár év fényében ugye nem veszitek be? :shock:
Vendég
 

 
 

Noémib, hát nem könnyű. Ráadásul ki az, aki nem bejelentve akar dolgozni, hanem az a célja, hogy hónapokon, éveken át feketén bébiszitterkedjen? Arról nem is beszélve, hogy ilyen összegért magánórákat lehet venni idegennyelvből, meg ilyenek. Szóval, nem tudom, hogyan akar bébiszitter lenni ilyen árak mellett ez a lány. Talán arra gondolt, hogy valakinek esetenként van szükséges bébiszitterre, s azt a párezer forintot néha-néha kibírja.
De el tudom képzelni, hogy eleve a tehetősebb rétegre pályázik, akik nyilván kifizetik zsebből ezt a pénzt.
Igaz, én annyira nem jártam utána ennek az új elképzelésnek, de mi van, aki azt ígéri, hogy visszamegy 2 év után, közben újra szül?
Vendég
 


Érdekes probléma :shock: Hiszen akkor jár a GYED a másodikra, de nem járna GYES az elsőre, akire viszont már felvették a pénzt. Arra gondoltatok már, hogy mennyire örül a munkahely egy kisgyermekes anya visszatértének? Eláruljam? Semennyire. :( Hol ez a gond a gyerekkel, hol az. Anyuka rémesen megbízhatatlan munkaerő. A kötelező 1 hónap után már gyakran munkanélküli. Ebből a szempontból talán szerencsésebb vagyok, az állami szektorban egy ilyen elbocsátás miatt botrány törne ki. De a magánszférában.... :roll:
Vendég
 


Úgy két éve váltottam köztisztviselőből, most közalkalmazott :) De csak nevében más, a fizetés ugyanolyan alacsony, a meló ugyanolyan, nomeg az elmaradott környezet is. :D Itt sincs ám modernizálva úgy, mint megyén vagy a minisztériumokban! DOS programokkal dolgozgatunk úgy ahogy mert persze napjában kétszer lefagy.

Egyébként lehet, hogy a kiscsaj tényleg nyelvtanfolyamra gyűjtötte volna a pénzt. :)

Hát nem tudom, hogy feketén melóznék-e évekig. Mondjuk főállás mellett nem mondom jól jönne, de mivel tanulok meg háztartást vezetek így már neccesebb lenne. El sem tudom képzelni mi lesz, ha valóban sikerül az ősszel prücsök. :D Főnököm kitérne a hitéből, hogy beszámoló előtt megyek táppénzre.
Vendég
 


Igen Noémi, ez talán az egyetlen előnyünk a magánszférával szemben.

Tavalyelőtt kiruccantam egy önkorm. tulajdonú kft-hez. Alá akartak velem íratni egy nyilatkozatot, miszerint 10 évig!!! nem vállalok gyereket (30 éves voltam). Persze tudok olyan csajról, aki 28 évesen aláírta. Nő volt az istenadta vezető, de mivel őnagysága karrierista szuka, csak és kizárólag család nélkülieket foglalkoztatott, mert neki anyuka nem kell, meg minek az. Az egyedüli kétgyerekes mama a régi barátnője volt.

Neki a férjének van egy "hozott" lánya, akit állítólag utál.
Vendég
 


Nyilatkozat a gyerekvállalásról?! A legszigorúbban tilos, törvénytelen :shock: Ettől kezdve viszont nyugodtan aláírható és megszeghető :D Ja és az aláírás után zsarolható vele a munkáltató :D :D :D
Ami viszont a feketén melózást illeti, sok most 30-40 év körüli úgy van vele, hogy minek fizesse pl. a nyugdíjjárulékot, mikor előre jelezték, hogy valószínű nem tudnak majd nyugdíjat fizetni. Ha meg úgyis öngondoskodás lesz, minek fizetni? :?
Vendég
 


noémib írta:Én köztisztviselő vagyok, és a jelek szerint nem keresek úgy mint egy huszonéves bébiszitter. :cry:


Ne gondold!! :wink: Attól még, hogy így hirdeti magát, ne hidd, hogy van olyan aki felfogadja! :wink:

Én sokáig babysitterkedtem fiatalabb koromban, és nagyon benne voltam a témában. No, most. Vagy az van, hogy elmész egy közvetítőhöz, ahol el kell végezned valami tanfolyamot, ami után sok jóval kecsegtetnek, valójában pedig ugyanott vagy, mintha nem végeztél volna semmit el, csak a lóvét kivették a zsebedből. Én ilyet nem csináltam, de sok helyen utánakérdeztem, és okosabbnak láttam, ha egymagam boldogulok. Ami sikerült is. Ajánlom nézz fel a gyermeksziget.hu oldalra, ha ott is látsz ilyen magas órabért, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem nagyon van annak a babysitterjelöltnek munkája. Én 600 forintot kértem óránként, ha két gyerekre kellett vigyázni, akkor 800-at, és ennyiért vállaltam éjszakázást is. Később csak egy százassal mertem felvinni az árakat. A lényeg a jó bemutatkozó szövegen van, nem szabad sablonosnak lenni, kell valami ami felkelti a figyelmet. Aztán persze az első találkozáson jól be kell dobni magad, hogy ne okozz csalódást (bár akinek ez nem szívből jön, mondjuk a vidámság, amit ígért a bemutatkozó levélben, meg a közvetlenség, akkor egy jó anya már az első alkalomkor levágja, és nem hív többet, talál jobbat)

Nekem a legelső munkám olyan volt, hogy felhívott egy anyuka, hogy kellek egy 11 hónapos babája van, és tudom e mit kell csinálni a pelenkakiütéssel. (előtte még csak pelenkázni sem pelenkáztam soha, gondoltam megoldom. Ja! Amúgy referenciát senki nem kér) Meg is mondtam őszintén neki, hogy nem tudom, gondolom valami krémmel kell kenegetni, nem lehet nagy ügy. Persze engem választott, később amikor már nagyon jóban lettünk, elmesélte, hogy azért választott engem, mert nagyon tetszett a bemutatkozó levelem, aztán meg másokat is felhívott ugyanezzel a pelenkakiütéses dologgal, és mindenki már lebegtette a mittomén milyen egészségügyi vizsgáit, hogy igenis ő ért hozzá. Ezzel szemben neki épp az volt a szimpatikus, hogy én nem ezzel jöttem, hanem gyakorlatias választ adtam.

1000-1500 ft-ot csak a gazdagoktól lehet kérni, ők meg is fizetik, de oda ismeretség alapján lehet bekerülni. Engem is ajánlgattak, így kerültem egy gazdag családhoz, de meg is van annak az ára higgyétek el. Inkább ne fizessenek annyit, de normális legyen a szülő. Szóval az anya azért tartott babysittert, hogy el tudjon menni szoliban, edzésre stb. Nem dolgozott, hanem egész nap magával volt elfoglalva. Kozmetikus, fodrász, stb. És az akkori babysittere külföldre ment tanulni. Engem meg ajánlottak neki, el is hívott próbanapra (na ilyen sincs normális helyeken, ráment egy napom fizetés nélkül, én hülye meg belementem) ahol még ott volt az előző babysitter is. Persze, hogy nem tudtam közelkerülni a gyerekhez, hisz ott volt valaki, akit már régről ismer. No, mindegy kiderült, hogy azért volt ott a régi csaj, hogy kifigyelje, hogyan viszonyulok a gyerekéhez, meg ő hozzám. És azzal a szöveggel hívott fel, hogy sajnos nem feleltem meg, mert nem voltam elég közvetlen,odaadó, és a kisfia sem kedvelt meg eléggé.

Tudnék még sztorizni, voltak érdekes eseteim. Könnyebb annak, aki csak azzal foglalkozik, mert az egy családnál tud lenni, én meg alkalmi voltam, így volt több család ilyen is olyan is. Persze a végére csak azok maradtak meg, akikkel kölcsönösen megszerettük egymást. A legelső anyuka külföldi volt, még ki is akart csábítani magához, de sajnos a tanulás miatt nem mehettem. (bár most már örülök, mert akkor nem ismerkedem meg a párommal :D )

De annak ellenére, hogy én babysitterkedtem, nem bíznám idegenre a gyerekem. Akkor sem értettem, hogy sokan ezt hogy merik. Ráadásul én mindig lakásra mentem.

Kép
Kép
tabati
 
 


Természetesen már megint rossz helyre raktam fel, amit ide akartam. :oops:

És az olvasói levél (előre szólok, hogy hosszú lesz) :

Gyermekbe beruházni

Engedjék meg, hogy négygyermekes családapaként felhívjam a figyelmet három, köztudatba átment tévhitre.

Először: a "skandináv léptékű" magyar családtámogatási rendszer nem ró terheket a költségvetésre. Egy szülő ugyanis a saját fogyasztása mellett a gyermek fogyasztásának a fedezetét is meg kell keresse. E többletjövedelem után fizetendő, valóban skandináv léptékű szja és áfa átlagos életszínvonala mellettmeghaladja a családtámogatási rendszer költségeit. A többségében egy-két gyerekes családok családi pótléka például a gyerek fogyasztásának az áfatartalmát sem fedezi.
Másodszor: az országos szintű bölcsődei-óvodai hálózat segítségével munkába állítani kívánt anyukák nem növelnék a munkaerő-kínálatot. Ez eddig még sehol nem jött be. Valamennyi mértékadó számítás szerint ugyanis egy óvodai férőhely összességében 0,35-0,4 munkaerőt, egy bölcsődei férőhely még ennél is többet köt le. Ezen nem lehet javítani, mert a pelenkázás nem gépesíthető racionálisan. Ráadásul az így keresővé váló anyukák munkaereje nem teljes értékű, hiszen amint az egyik gyerek beteg, kiesik. Vagyis a bölcsődei hálózat a második gyerektől kezdve már nem növeli, a harmadik gyerektől kezdve pedig netto csökkenti a munka-erő kínálatot.
Harmadszor: Az otthoni gyereknevelés nem erodálja jobban az édesanya munkaerejét, mint bármilyen más megoldás. A gyereknevelés évei után a szaktudás valóban pár hónap felfrissítést igényel. A kisgyermek mellett dolgozó édesanyáknak viszont az idegeit erodálja, hogy a gyereknevelés stressze mellett a munkahely-óvoda-háztartás háromszögében is őrlődniük kell. Nem is beszélve a gyermektelen szinglikről, akiket 40 éves kor felett a család hiánya és az életciklus partnerek utáni rohangálás készít ki.
A fenti három tévhitnek közös a gyökere: a GDP-orientált társadalom képtelen elfogadni, hogy a családi keretek között folyó munka is értékteremtés, mert nem számszerűsíthető. Ha egy édesanya pelenkázza, fürdeti a gyerekét, az improduktív, mert nincs benne a GDP-ben. De ha elszakítják a gyereket az édesanyjától, és fehér köpenyes alkalmazottak végzik ugyanezt, az már GDP, és nőtt a foglalkoztatottság.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Én sem merném akárki rábízni a gyermekemet. Amíg főiskolára jártam, egy tárgyból magánórákat adtam, de soha nem mentem külön lakásra, csak könyvtárba vagy be a főiskolára. Illetve de, egyszer egy lányhoz lakásra mentem, mert már semmilyen más megoldás nem jöhetett szóba, de soha se hozzánk nem hívtam senkit, se én nem mentem. Manapság ki meri ezt megtenni?
Nagyon érdekes ez a cikk, amit betettél ide. Valóban, abban nincs érték, hogy pelenkázza valaki a gyerekét, hiszen azt GDP-ben nem lehet kimutatni. Da ha ugyenzt csinálja a dadus, akkor igen, ki lehet.
Hát, nem tudom. Az biztos, hogy itt más a kultúra, hireteln elvárni egy más kultúrához hasonlatos hozzáállást, biztosan nem szerencsés.
Vendég
 


Állítólag valahol leírták hogy emnnyi pénzt kéne adni azoknak akik otthon neveleik a gyerkőcöket mert igenis munkát végzünk csak nem 8 órában nem lehet azt mondani hogy vége a munkaidőnek stb mig egy bölcsiben oviban hazaviszik a ygerkőcöt azt nem kell rá gondolni másnapig én dolgoztam bölcsiben de én itthon ugyanezt csinálom csak a bölcsiben nem kellett nekem főznöm meg mosnom takarítanom na itthon ez mind rám hárul szóval van aki ezért pénzt kap 4 emberes munka én meg itthon 25 ezereért egyedűl :) mondjuk ezen nem ártana elgondolkodnia valakinek. igaz a bölcsiben 20 gyerekre van 2 gondozó néni de akkor is :) nálunk pl bölcsi sincs el se tudnék menni dolgozni :)

nika70
Salgótarján
 
 


Lányok, én is karrierista szinglinek készültem :oops: Építgettem a karrierem, reggeltől késő estig dolgoztam, gyerekről hallani sem akartam. Aztán jött egy családcentrikus férfi (már 30 voltam), hipp-hopp egy "meglepetés"gyerek. (Ugye hallottátok a statisztikát mely szerint egy átlag párnak átlagban 1 évig kell próbálkoznia, hogy összejöjjön a gyerek? No én ebben bíztam. Dehát a statisztikák ugyebár az átlagot mutatják :oops: :oops: ) Utána a karrier volt az, amiről hallani sem akartam. Pedig fenntartották a vezetői helyemet 1! évig. De hol az a karrier, ami ér annyit, mint létrehozni egy életet, és látni, hogy költözik bele az értelem? Úgyhogy gyorsan összehoztuk a másodikat, és igenis szeretném a harmadikat is. És nem adom át másnak azt az érzést, hogy előszőr lássa felállni, totyogni, hallja megszólalni, és szembesüljön az első ravasz kis füllentéssel. Karrier ide- vagy oda, sose hittem volna, de nekem ez a két gyerek a legsikeresebb "projectem". A karrieremnek annyi, de lesz..om. :) Én ugyan nem fogok eztán senki két szép szeméért túlórázni, ha vár otthon a fészekalja :lol: Mármint ha egyszer visszamegyek dolgozni majd-majd-majd :)
Vendég
 


Noémib, éppen azért szeretnék még most, gyerekek előtt kezdeni szalmailag az életemmel valamit, mert ha előbb szülök, akkor tudom, hogy utána átértékelődik az életem, s már nem vagy nem uyganúgy fogok tudni dolgozni egy karrieren. Ez alatt nem okvetlenül pejoratív dolgot értek. A karrierista szónak manapság van némi rosszindulatú jelentése.
Vendég
 


A karrier tanácsadó, akit egyszer régen hallgattam a témáról, a következőket tanácsolta a nőknek (röviden)

egyetem-főiskola, kb. 3-4 év munka (alapozásnak, hogy legyen hol folytatni), gyerekszülés 3 év otthonléttel (még férfi létére is szükségesnek itélte a 3 évet) utána vissza karrierépíteni.

Csakhogy én nem fogadtam ezt meg, elkezdtem karriert építeni, későn szültem, és lám-lám amit felépítettem karriert összeomlott.... :(
Bár azért nehezen tudom elképzelni a 3 éves gyerek mellett a karrierépítést... :shock: Hát még több gyerek mellett, merthát nem biztos, hogy az egyke a cél :oops:
No mindegy, késő bánat eb gondolat. De mit is beszélek, hol itt a bánat? A karriert lecseréltem egy sokkal fontosabb dologra, egy nagyobb "karrierre". Mert a munkám mi is is volt? Mit is hagytam magam után? Papírhalmokat! Utólag visszanézve bizony elég siralmas, hogy ennyit sikerült "létrehozni" :oops:
Vendég
 


Én attól félek, hogy ha feladom legalább azt, hogy néhány évre belekóstoljak a szakma gyakorlati oldalába is, hogy utána mindig bánni fogom. Haragudni fogok magamra esetleg 40-45 évesen, hogy esélyt se adtam magamnak.
Egyébként sajnos ez egy olyan területe az én életemnek, ami nálam eléggé neuralgikus. 27 éves vagyok, de hallottam már olyat, hogy le vagyok késve már a karrierépítésről!! Könyörgöm, két diplomám van, mi az, hogy le vagyok késve?? Tán vén satrafa vagyok már most? Vagy mikor, 18 évesen kellene nekiállni karriert építeni, amikor az ember jóformán még gyerek, csak nem kell már pelenkázni.
Elhatároztam, hogy azértis be fogom bizonyítani, hogy még nincs késő karriert építeni. Tudom, hogy a nehezebb utat választom, mert nagyon boldogan eléldegélünk így is, de számomra a pénz nem minden.
Vendég
 


Ha-ha, ugyanúgy jártál mint én! Két diploma, nincs gyakorlat. De lásd, igenis lehet karriert építeni 27 évesen is, nekem is ebben a korban indult. Bizonyítottam, arra jó volt, illetve kicsit összeszedtem magam anyagilag. De más haszna így utólag nézve bizony nem volt. Pár zaklatott év, idegeskedés minden miatt, pár ősz hajszál. Most csodálkozva gondolok vissza, hogyan is tudtam annyi hülyeségen felzaklatni magam?!
Ime az én eddigi két legsikeresebb "projectem", kívánok minden fórumozónak hasonló sikereket mielőbb!!
Kép
Vendég
 


Ja Ósió, akkor nálatok most leállt a babaproject? :shock: Mert akkor ha most karriert építesz, ahhoz 1-2 év biztos kell. Terhesen ez nem megy. :( Bár terhesen én könnyebben vettem az akadályokat... Megrántottam a vállam, hogy a francot sem érdekel a probléma, a saját problémám jóval nagyobb. Ezt a feletteseim azért nem annyira értékelték. Dehát ki mer szemrehányást tenni egy terhes nőnek :)
Vendég
 


Ósió!

No akkor kövesd Noémi példáját. Kezd el a karrierépítést, majd 30 évesen jöhet is az első baba!! :wink:

No, úgy látom most tényleg megjött a fodrász, lássuk a próbafrizut! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ósió nem vagy lemaradva semmiről sem :):) lásd a péládmat 36 évesen is lehet gyönyörű gyereket szülni :):):):) de noémival is egyetértek :):):) amúgy nomi nagyon heylesek a ygerkőcök:):):)

én úgy vagyok vele hogy nem vagyok lekésve semmiről sem és ha úgy alakul akár három gyerkőccel is megbírkóznék adja isten :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Ósió! Miért lennél lekésve bármiről is? A karriert bármikor el lehet kezdeni építeni. Azt meg nem hiszem el h a 18 éves kor az ideális hozzá, m ahhoz nem elég fiatalnak lenni, hanem a hozzá szükséges tudást is meg kell szerezni. Az pedig nem 1-2 év. Aki annyi idősen már jó karriert kezd kialakítani, akkor az nem az ő, hanem a szülei munkája akik mindent odaraknak a segge alá, és neki csak bele kell ülnie a jóba. Legalábbis szerintem. A gyerekvállalásról meg pláne nem késtél le, m 30 éven is remek babákat lehet szülni. Itt vannak rá az élő példák.:):):)

Noémi! Nagyon édesek a gyerekeid!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Had legyek azért egy kicsit ünneprontó! Talán nem a legjobb a gyerekszülést annyira a végére hagyni :( Nagyobb a betegségek kockázata, nehezebb a terhesség, a szülés, nem olyan rugalmasak már az izmok, a bőr. És a legrosszabb forgatókönyv: mi van, ha végre megvan a szándék, de akkor derül ki, hogy nem is olyan egyszerű összehozni? Harmincakárhány évesen elkezdeni a lombikot, hormonozást? Végül, de nem utolsó sorban, fel is kell ám nevelni a kölköt, nyugdíjas mamóka nehezen támogat egy kis egyetemistát, v. pályakezdő ifjú titánt....
Vendég
 


Más.
Most olvastam, bemásolom. Mit szóltok hozzá?

"Véget vetne a megélhetési gyermekszülésnek a Szerencsi Többcélú Kistérségi Társulás - petíciójukat Szili Katalin házelnökhöz juttatták el. Azt szeretnék, ha a családi pótlék csak három gyermekig járna, a többi gyermek után pedig csak adójóváírást vagy adókedvezményt lehetne igénybe venni."
Vendég
 


Igaz, de ha már így alakult, hogy későn ismertük meg a párunkat...legalábbis én 3 éve ismerem csak. Meg ugyebár hiába van valakinek már régóta partnere, ha nem érett még meg benne a baba iránti vágy, vagy épp közbejön valami csábító dolog. Akkor szerintem még rosszabb csak azért gyereket vállalni, mert szorít az idő. Abból csak az lesz, hogy később a gyerek bánja, mert rajta töltjük ki, hogy mennyi mindent elveszítettünk miatta, meg nem sikerült a karrier stb. Bár nem tudom, én mióta az eszemet tudom, mindig úgy képzeltem, hogy ha eljön a nagy ő, akkor jöhet a baba is. Egy ismerősöm meg úgy gondolja, hogy még nem kapkodnak el semmit, hisz még kettesben sem voltak eleget, most utazgatnak, meg kiélik magukat kettesben, aztán jöhet a baba.

Kép
Kép
tabati
 
 


Talán majd mások is belátják majd, hogy ez mekkora baromság, mert így senki nem fog 3-nál több gyereket szülni. Ehhez kapcsolódva egy más téma: Azt viszont támogatom, hogy a mindenféle segélyeket csak akkor kapják az érintettek, ha meghatározott idejű közmunkát is végeznek mellette. Nálunk is az összes kisebbség abból él, hogy felveszi a segélyt. Az önkormányzat még a házukat is újjáépítette, mert annyira nem törődtek vele, hogy összedőlt felettük.

Szép frizum lett (már írtam, csak elveszett valahova) jövőhéten lesz egy utolsó próba mindenből a kész művet majd felrakom.

Kép
Kép
tabati
 
 


Én viszont nagyon jó ötletnek tartom. Ahol a család egyik tagjának van állása, az adójóváírás formájában megkapja az összeget. Ahol nincs egy kereső sem, ott miért is szüli meg a 4. gyereket?! Hogy a dolgozó emberek pénzéből nevelgesse fel a kis bűnözőt?
Én most szembesültem a következőkkel:
Az oviban nincs hely. A hátrányos helyzetű kisebbség gyerekeit az integrálódás érdekében kötelesek felvenni. Beiratáskor a szülő 20e Ft-ot kap, majd, ha a gyerek a foglalkozások 3/4 részén részt vesz, félévente további 10e Ft-ot. Én is híve vagyok a beilleszkedés segítésének, de miért az én káromra történik? Az anyuka közben otthon csücsül, veszi fel a Gyest-Gyed-et, és már gyártja is a következőt.
Sőt, valahol hallottam, hogy már azt is kitalálták, hogy anyuka beadja kölkét a lelencbe, a másik, jómódúbb rendezett körülmények között élő rokon "örökbe fogadja" (a bőrszín miatt nincs nagy konkurencia), felveszik a nevelésért járó pénzt aztán gyerek vissza anyjához, és évekig osztoznak a pénzen :shock: .
Szóval ne a gyerekből akarjanak megélni. Megjegyzem, a 3-nál több gyerekes fehérbőrű család kevés van. Ami van, ott bizony legalább az egyik felnőtt dolgozik. Tehát hozzájutnának a családi-pótlék összegéhez adójóváírásként.
Én nem vagyok kisebbség ellenes, de amit mostanában tapasztalok, az kissé kiborít.
Vendég
 


Na, akkor ezt sikeresen félreértettem... :oops: :oops: Szóval ha van egy kereső a családban, akkor tulajdonképpen megkapják ugyanazt az összeget? Mert így tényleg rendben van a dolog, és így ki lehet szűrni ezeket a (főleg) roma családokat. Bár attól még nem hiszem, hogy kevesebb gyereket szülnek majd, mert a fogamzásgátlót, mint olyant nem ismerik. Vagy többet járnak abortuszra, ha sikerül rá összelopni a pénzt. A kórházban is volt több roma, akik már nem akartak gyereket és rendszeres visszajárók (nővérek mondták) abortuszra. Nekik ez a fogamzásgátlás. Na de ez már egy másik téma.

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát nem tudom én 38 vagyok és egyáltalán nem érzem magam öregnek sőt :):):):):) nagyon könnyű terhességem volt és komplikáció sem volt csak a doki kreált egye kicsit és abszolúte nem bánom hogy ennyire sokat vártam mig gyerekem lett :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Szép estét!

Én múltkor azon akadtam ki, amit a kormány javasolt, erre valamely politikus felhördült. A lényeg, hogy a családi pótlékot csak akkor adnák, ha a gyerek jár iskolába. Erre felszólalt valamely nagyon okos politikus a budapesti légkondícionált irodájában, hogy hát mégis, ezt hogy gondolják?? Hiszen ez a szociális rendszerrel nem egyeztethető össze. Könyörgöm, akkor a cigányoknak miért nem kell járni iskolába?? Egyszer próbálnak tenni az egész ellen valamit, erre egy bunkó benyögi, hogy az nem jó úgy. Erre persze nem mer lépni a többség. Aztán lehet, hogy pár év múlva már nem is lesz bent a politikában ez a nagyon okos politikus, holott nem hiszem, hogy akármely országgyűlési képviselőt is azért választotta volna a magyar nép nagyobb része, hogy utána ekkora sületlenségeket mondjon. Igenis, én magam úgy gondolom, hogy minden joghoz egy-egy kötelezetteséget kelljen teljesíteni. ha valaki erre nem hajlandó, akkor szerintem meg is rohadhat az utcán. Nem hiszem, hogy akkor a társadalomnak érdeke fűződik ahhoz, hogy őt támogassák. Igenis, ha kell a családi pótlék, akkor a gyerek legyen az iskolában. tehát egy joghoz egy kötelezettséget teljesítsen mindenki.
A beintegrálódásban nem hiszek. Most vagy minden ember ugyanolyan, akkor meg nincs szüskég integrációra, vagy különbözőek az emberek, de akkor meg ne sírjanak, ha másfajta feltételeknek kell megfeleniük, és máshogy kezelik őket. Ez gondolkodás kérdése. Akit 2008-ban úgy kell beintegrálni a társadalomba, szerintem annak ott a kötél. Ne haragudjatok, nem tudok rá mást mondani.

A gyerekszülés.
Kétlem, hogy le lennék bármiről is késve. Egészséges, fiatal, erős szervezetem van, nem hinném, hogy 3-5 év múlva már annyira nehezen jönne össze bármi is. Nem kétséges, nem 6 éves akarok lenni, amikor érettségizik a gyerek, de ha addig még anyagilag is kicsit tud tenni érte az ember, akkor az csak jó. És bizony, most nekem kicsit más dolgok lettek a fontosak.
Vendég
 


Ósió, sajnálom, hogy halasztódik a babaproject :( .
A kisebbségnek mindig van egy adu-ásza : mennek "strasszenburgéba". Én bezzeg sose megyek. De fizetném nekik az oda-utat :) . Hűha, most gonosz voltam, sajnálom :oops: .
De a teljesség kedvéért hozzá kell ám tennem, hogy nekem volt roma kolléganőm, aki igenis rendesen dolgozott, nevelte a 2 (nem több!) gyerekét becsülettel, iskoláztatta őket (egyetem!) és sose élt vissza a származásával. Igazság szerint sem ő, sem mi nem hoztuk sose szóba. De nem is volt rá semmi okunk. Ő integrálódott magától, elég inteligens volt hozzá. Szóval ilyen is van. :)
Ami az abortuszt illeti, ebben szerintem a fehérek is élen járnak. Mikor pedig megölik a titokban szült babát, sír a lelkem. Annyian vágynak gyerekre! Miért nem lehet örökbe adni, ha neki nem kell? Otthagyni a templomlépcsőn, v. a helyi védőnőnek odaadni titokban...Én néha beleolvasgattam a lombikos topikba, és elkeserítő. :cry: Aki a megszült csecsemőjét megöli, azt odaültetném, olvasgassa a többi nő harcát a babáért. Az örökbefogadási listák is hosszúak, ha valaki egészséges fehér pici babát akar- szinte lehetetlen. :(
Vendég
 


Ebben a fórumban csak 4-en vagyunk?! Nagyon családias így a "beszélgetés" :roll: Többiek hol vagytok?!
Vendég
 


Sziasztook!

Én is vagyok, csak Petra 3. napja lázas és így kevesebbet tudok jönni.

A kisebbség között is vannak teljesen normális családok, és nem is azokkal van a baj, hanem a többivel. Szerintem igenis h feltételhez kellene kötni a segélyeket. Mi az h nem megy el dolgozni 50000ért, amikor kap 80000 segélyt? (legalábbis itt Békés megyében ezt közölte az egyik). És mindezt a mi pénzünkből fizetik. Annyira felháborító!!! Nekem is volt egy tanítványom, szegények voltak nagyon, de az anyjuk mindig mindent megtett, a legrosszabb munkákat elvállalta h a legszebb, legjobb ruhában járassa a gyerekeket. Amikor voltam náluk családlátogatáson, akkor láttam, h anyuka csirkefejből csinál pörköltet, h inkább azt a kevés pénzt a gyerekekre költse. De a másik oldalon meg volt x abortusza, de egyszer csak becsusszant a baba. Az már a 4. gyerek volt. Szegényeket én baromira megsajnáltam, m jómódú zenész családból származnak, de valami miatt kitagadták apukát... Na mindegy, én nem tudok nekik segíteni.
Én nem értem azokat a nőket akik megölik az újszülött babákat. Szerintem főleg a család a hibás, amikor közlik h ők nem vették észre a terhességet. Mintha nem látszana h baba van ott bent. Amikor ilyet hallok, akkor csak sírni tudok. Miért nem veteti el időben ha ennyire nem kell neki? Vagy tényleg örökbe adhatná. Jót tenne a babának is és egy idegen emberrel, akinek sajnos természetes úton nem jön össze a baba és ez az utolsó lehetősége. Annyira fel tudok az ilyen nőkön (már ha annak lehet őket nevezni) háborodni. Ráadásul egy csomó kórházban ott van az inkubátor, csak oda kell vinni a babát és beletenni. Na, most jól kifakadtam...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Persze, biztos mindenkinek van olyan ismerőse, aki roma származású, de teljesen normális, de hát nem is róluk van szó.

És igazad van Noémi, hogy a magyar emberek is élen járnak abortusz kérdésben. Csak valahogy az a különbség, hogy ők jobban szégyenlik, persze a lényeg szempontjából ez mindegy, de azért ezt észrevettem. Míg a 16 éves cigány leánka elvetette a 2. gyerekét, mondván, hogy még az első is szopós, még nem akartak másodikat, majd később. (állítólag szedett gyógyszert, amit szoptatás alatt lehet, de az halottnak a csók, úgyhogy a párjáról is megvan a véleményem, hogy ilyenkor legalább miért nem tudja bevállalni az óvszert.) Amúgy meg műtét után, amikor látta, hogy visszatolták a kórterembe a feleségét, állandóan bejárkált a kórterembe (még a folyosóra sem lehet bejönni, csak az előtérben van látogatás), hogy sürgesse a lány, hogy keljen fel, mert éhes a másik gyerek otthon, és nagyon sír. Úgy zavarták ki a műtősfiúk állandóan. És tényleg altatás után negyed órával (!!!! ) összeszedte magát valahogy és elszökött haza, hogy megszoptassa a gyerekét. Igaz, hogy aznap nem is szoptathatott volna az altató miatt, de hát ha az ő férjecskéje azt akarja...

Kép
Kép
tabati
 
 


Nem találok rá szavakat, mint hogy undorító népség. Nem azért, mert cigányok, hanem azért, mert olyanok, amilyenek. Ha nem cigányoknak, hanem valami másnak hívnák őket, de ugyanilyenek lennének, akkor is meglenne róluk a véleményem. Kiindulópontom az, hogy nekik is van agyuk anatómiailag, ugyanúgy tekeredik, mint akárki más agya, hát akkor használják is arra, ami a rendeltetése: gondolkodásra. Éppen attól vagyunk emberek, hogy nemcsak ösztönösen élünk, hanem gondolkodunk, mérlegelünk, ítélünk. Ez a népség miért nem képes erre? Taknyos tizennégy-tizenöt éves lányok úgy járnak a szülőszobába, mint más vele egykorú lányok a könyvtárba. Egyszerűen az agyam képtelen felfogni. Sajnos hiába járnak iskolása, óvodába (amely réteg jár), nem tudnak beintegrálüdni, mert hazamennek, itt meg várja őket a 30 éves fogatlan anyuka...és akkor amit aznap felépítettek a cigány kisgyerek személyiségében, ez a környezet egyetlen másodperc alatt szétrombolja.
Egyszer a tévében egy cigánycsaládhoz ment ki a tévé egy ügy kapcsán. A drágalátos anyuka közölte, hogy kaptak egy hivatalos levelet, és nagyon felháborodtak rajta. Persze, nem ő olvasta el, mert, mint mondta, ő nem tud olvasni, de az elsős kisgyereke kibetüzte neki, s nagyon felháborodott, mikor megtudta, miről van szó... és a szörnyű az, hogy úgy terjednek, hogy az nem igaz, hiszen 13 éve koruktól egészen 50 éve skorukig csak szülnek...annyira rossz véleményem van róluk, hogy szavakat nem találok rájuk.

Nálunk a bébiprojekt halasztva van, de számomra ez jelenleg nem kínszenvedés, hiszen másfajta célok léptek a helyébe, amelyeket szintén nagyon vonzónak találok. És úgy döntöttem, hogy még pár évig semmi probléma, ha gyermektelen maradok. De azért ne aggódjatok, továbbra is fogok jönni ide, és csupa olyan dologról fogok itt csacsogni, ami benneteket a legkevésbé sem fog érdeklődni, miközben mondjuk UH-ra jártok! :D
Vendég
 


Ósió: ne mondj ilyeneket minket minden téma érdekel még uh közben is :):):):):):):)

Amúgy én is osztom a véleményedet a cigánykérdésben úgy ráadásul hogy 10-ed vérileg bennem is van mert az anyu anyukája ekte cigányasszony de ez nem menti fel a cigányokat anyun nem is látszott de a naygim ............ anyu az apját nem is tudja ki az mert még a születési anyakönyvi kivonatában sincs benn :) de nayganyám anyámat beadta nevelő intézetbe mert lánynak született:( viszont ennek köszönhetően anyu egy nagyon rendes tisztességes családban nevelkedett fel mert 12 éves korában kivették az intézetből Nagyanyámmal nem sokat talákoztam megtagadott minket mindenféle ürüggyel pedig szabályszerűen kinyaltuk a hátsóját szóval igazi cigányasszony semmi sem jó neki igaz világéletében dolgozott mint hat másik

Ennek ellenére én is utálom a cigányokat nem azért mert cigányok ahogy ósió mondja lehetnének akármi mások de az aljadék rétege miatt nem tudnak beintegrálódni azok akiknek meglenne a lehetősége és az akarata is . nem mondom hogy de jó lenne ha sokan lennének nem egy szóval sem csak vahogy nem tudom hogy tényleg kéne valamihez kötni ezt a segély stb dolgokat . én is voltam segélyen de én nem kaptam 80 ezret és csak 3 hónapig voltam mert mire végeztem a tanfolyamon már 6 hónapos terhes voltam és igy hogy vennének fel bárhová is :) szóval én ezért voltam de világéletemben azon voltam hogy legyen munkám . Igaz gabi jól keres de ez nem megoldás .Meg én őszintén megmondom most már márodik éve itthon vagyok kezdekl bepunnyadni én el sem hiszem hogy az a sok cigány nem unja halálra otthon magát .gyerekek bölcsoben oviban iskolában vagy az utcán takarítani nem takarítanak mi a szöszt csinálnak ezek egélsz nap?

nika70
Salgótarján
 
 


Igen, sajnos ez olyan kérdés, amiről senki nem beszél, de mindenki tudja: csak púp a hátán ez a népség a magyarok számára. Nem tudom, ki és mikor agyalta ki ezt a nagyon fokozott kisebbségvédelmet, és a pozitív diszkrimináció intézményét, de azt hsizem, túlságosan átestek a ló túloldalára. Mégis, hogy gondolják ezt a beillszetést a társadalomba?? Senki nem azzar akarja az éveit tölteni, hogy másokat integráljon be egy olyan társadalomba, ahova ő szó nélkül beintegrálódott. Menjenek vissza oda, ahonnan jöttek, aztán éljenek ott a kultúrájuknak. És úgy látom, hogy teljesen felesleges a magyar többségre ráerőltetni a cigányok elfogadását, mert látszódik, hogy a magyarok ellenállnak, egyszerűen nem bírják és nem is akarják elfogadni a cigányokat.
Nem állítom, hogy nincsen között egy-egy értelmes, normális ember, de ez sajnos elenyésző. Velem pl. se az óvodába, se az általános iskolába, se a középiskolába, se a fősikolára, se az egyetemre egyetlen cigány sem járt. Hát hol vannak, kérdem én, ezek az elvileg ugyanolyan emberek, mint mi, a társadalomban? Mert én - hozzáteszem: szerencsére - sehol nem találkoztam eddig még velük.

Nika, le a kalappal anyukád előtt!
DE végülis, a nagymamád is jól cselekedett. Inkább nevelték mások anyukádat, mint hogy maga mellett nevelte volna, de gyűlölettel tekintett volna rá nap mint nap, mondván, hogy ő nem fiú.

Renben, örülök neki, hogy késpbb is érdekelni fog benneteket az, ami velem lesz! De hát akkor ti már a kis babókákkal lesztek elfoglalva! :-)
Vendég
 


Ósió!

Persze, hogy érdekelni fog minket minden más is. Ugyan akkor majd központban biztos a baba lesz, de azért még ha lesz időnk ide felnézni (mert ugyabár az sem tuti) akkor jó lesz kicsit másról is beszélni. Aztán meg az is lehet, hogy utána együtt babázunk, mert nekünk meg jön már a második. Legalábbis mi nem nagyon szeretnénk már védekezni egy jó darabig! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hűha, tabati! E szerint ti is jól bele akartok húzni :D Klassz, hajrá!!! :D

Képzeljétek, az egyik szemem begyulladt, elmentem a szemészhez, aki nem talált semmit, viszont felírt egy szemcseppet. Kiváltottam, és elolvastam a tájékoztatót. Kifejezetten tiltja terhesség alatt a használatát :shock: Úgyhogy félreraktam, és várom a mikulást, hogy használhatom-e. De jó lenne, ha nem használhatnám! :?
Viszont antibiotikumot muszály szednem, valami dögvész megtalálta a családot. Azt láttátok, hogy még az algopyrin is tilos terhesség alatt a tájékoztató szerint? :shock: Pedig azt az orvosok direkt szokták a kismamáknak ajánlani lázcsillapításra.
Szedtek allergia ellen valamit? Az a gyanúm támadt, hogy azt sem szabad :( Mondjuk én nem is szedtem soha, inkább szenvedek egy kicsit :roll:
Vendég
 


Noémi!

Állítólag szinte minden gyógyszerre rá van írva, hogy terhesség alatt nem ajánlott, és ez azért van, hogy levédjék magukat. De attól még lehet, hogy szabad szedni, csak a doki kell megkérdezni róla. Persze most nyilván nem mész vissza ezért a szemészhez, de máskor jobb elmondani, hogy lehet, hogy babát vársz, úgy adjon bármit is. Én inkább már ha bármi bajom van, valami homeopátiás szert kérek a patikában. A múltkor párom is ilyen orrcseppet használt és neki is bevált. Amúgy lázcsillapításra a Panadolt szokták még ajánlani. Az allergiáról semmit nem tudok, csak az ekcémáról ami sajna nekem van és most elég erősen ki is jött a tenyeremen. Csak szteroidokat nehogy beszedj, azt én régebben sem mertem amikor olyan krémet adott a doki. Pedig az nagyon használ.

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja! És belehúzunk nanááá!!! :wink: Csak reménykedem, hogy nem kell sokat várni, bár egy ismerősöm lombikozott, aztán rá két évre megint, és most egy harmadikon gondolkodnak, természetesen az is lombik lenne. Reméljük nekünk természetesen sikerül, de azért ha ezt a megoldást kell választani, akkor sincs minden veszve, látva az ő példájukat. És most még az örökbefogadást is meg fogják gyorsítani (ne értsétek félre, nem vagyok ennyire negatív, csak jobb minden eshetőségre felkészülni :wink: ) hallottam a tv-ben. Eddig kb. 2 évet kellett várni egy babára, ezek után még ennyit sem kell majd. Bár párom szerint a bírói részével (amit fel akarnak gyorsítani a folyamatban) eddig sem volt gond, gyors volt, úgyhogy nem is érti mit akarnak még. A többi része a lassú, amit meg nem lehet jobban lerövidíteni. Csak nehogy az legyen, hogy ezentúl olyan szülők is kapnak gyereket, akik nem alkalmasak rá. Szóval ez sem annyira egyértelműen jó döntés... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


én meg pont azt hallottam hogy a panadolt nem ajánlják terhesség szoptatás alatt mivel még nincs annyira hosszú ideje forgalomban mint pl az algopirin amiről tudják milyen hatása van. nekem is azt mondták hogy az algot nyugodtan szedtjhetem sőt mikor terhes voltam bekaptam valami bacifertőzést is szóval szemicillin ment 5 napig napi 4x1 és lássátok semmi baja prüntyimnek :):):) sőt szülés előtt meg valami bika erős antibigyót is kaptam mert akkor is volt valami a véremben lehet azért ennyire ellenálló a gyerekem :):):):):) (lekopogom) nem volt még beteg egyszer sem

nika70
Salgótarján
 
 


Hát akkor gondolom ennyire eltérnek a vélemények! :lol: Akkor egy olyan dokit kell megkérdezni inkább, akiben megbízol és követni az utasításait! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Én nem vagyok egy nagy orvos, de egy gyógyszertől mi baja lehetne a babának? Főleg, ha nem hosszú ideig szedi az illető. A baba is ember, nem? Már lassan ott tartunk, hogy ha terhes egy nő, semmit nem vehet be a szájába.

Tabati!
Tényleg, ti már tavaly november óta próbálkoztok, pont hat hónapja. Barátnőmék tavaly július óta próbálkoznak, és idén márciusban jött össze nekik, most 9 hetes terhes. Érdekes, hogy vannak, akiknek nem jön össze olyan hamar, bár ez a pár hónap igazán nem nagy idő. Habár van, akinek az első hónapban sikerül az egész. Főleg azoknak, akik hallani se akarnak gyerekről! :D
Igaz, a barátnőmnek a méhszája kicsot szűk volt, ha jól emlékszem, orvosi szkszóval tágítani kellett rajta. Biztos ez is közrejátszott.
Vendég
 


Ósió!

Mi a méhen kívüli után újrakezdtük a számolást. :wink: Úgyhogy az második próbálkozásra összejött, sajnálom, hogy nem küzdötte el magát a méhemig... A mi számításunk szerint ha megjön a jövő héten, akkor kezdjük az ötödik ciklus. Hát...lehet, hogy az esküvőn még csak ketten leszünk a párommal, de mindegy, nem az a lényeg. :)

No, erről a szűk méhszájról még nem is hallottam. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ők mindössze a harmadik hónapja próbálkoztak, célirányosan, szóval, akkor mindig együtt voltk, amikor kellett. És így se jött össze nekik. Harmadik hónap után elment dokihoz, aki közölte vele, hogy szűk a méhszája kicsit, és tágítani kell rajta, hogy könnyebben bejussanak a kiskatonák. tavaly októberben meg is történt ez a kisebb fajta műtét, de így is csak márciusban jött össze, szóval rá öt hónapra. Ki tudja, tán nem is a szűk méhszáj miatt nem jött össze egyből, hanem valami más miatt.
A méhenkívüli terhességről már rengeteget olvastam a neten, a tipikus eseteit is, hogy mikor alakul ki a méhen kívüli terhesség. Persze, olyan sok esetére már nem emlékszem. :oops:
Az eskővőig még két hónap van, addig bármi lehet, Tabati! :D
Nekünk meg már csak három nap!!!!!! 8)
Vendég
 


Jézus, tényleg!! :D Szombaton lesz a nagy nap!!!! És hány órakor is kezdődik az egész? Majd gondolok rád!! Húúú, de izgi!! :wink:

Milyen tipikus eseteket írnak a neten? :shock: csak mert nekem a doki azt mondta, hogy rengeeg mindentől lehetett, úgyhogy nem is érdemes találgatni. Tudom sokan félnek, hogy egy ilyen eset után nem lehet gyerekük, meg eztán már csak méhen kívül tapad majd meg, de én egyáltalán nem tartok tőle.
A barátnődnek meg nem mondta a doki, hogy 3 hónap próbálkozás még semmi? Sokan még egy év után sem foglalkoznak az emberrel. Rendes lehet a dokija!

Kép
Kép
tabati
 
 


Nem emlékszem pontosan, miket olvastam már, csak arra, hogy nagyon logikusnak tűntek az esetek. Pl. valami olyat is olvastam, hogy a méhen kívüli terhesség egyik előidézője az, amikor a megtermékenyített petesejt nem tud rendesen és jó helyre beágyazódni, ezért még mielőtt visszaérne a helyére, beáhyazódik kívülre. És valami osztódást is olvastam, de ne haragudj, pontosan nem tudom visszaadni, hogy mit olvastam, és sajna azt se, hogy hol. De valahol a neten. Azt hiszem, hogy az ovulációval van összefüggésben, hogy ha túl hamar termékenyül meg, akkor is lehet ilyen probléma. Na, gondolom, ettől most nem lettél okosabb. Ráadásul ezek olyan dolgok, amiket mi nők úgyse tudunk befolyásolni, hiszen honnan lehet tudni, hogy éppen milyen állapotában van a petesejt?

Igen, a barátnőm magánrendelésre ment, ahol nyilván egyből megállapította a doki, hogy szük a méhszája. Ha nem lett volna szűk, tehát nem látott volna semmit, akkor valószínűleg csak azt tanácsolja, hogy próbálkozzanak tovább. De szerintem is érdemes ilyenkor magánorvoshoz menni. nem azért, hogy oylat halljon az ember, ami zene füleinek, hanem azért, hogy jó kezekben legyen.

Jaj, ne is kérdezd, fél kettőre jönnek a páromék át mihozzánk szombaton, akkor lesz a lánykikérés, és onnantól egész napos programok. Fél háromkor templomi, négy órakor egyházi esküvő, után fényképezkedés, aztán hét órától vacsora, utána tánc, éjfélkor menyasszonytánc. Másnap farkalakodalom a megmaradt kajákból, a faluházban. Úgy hogy legjobb esetben hétfőn tudunk majd pihenni. De utána pár napig nem megy a párom dolgozni.
Ma megyek hatra ruhapróbára. ha jó, el is hozhatom. Úgy izgulok! remélem, jó lesz, bár vagy 5 kilót fogytam azóta. Mindegy, fűzős, így talán nem lesznek bajok.
Vendég
 


hú majd ha a nagy buli után a géphez jutsz azért csepegtess nekünk egy kicsit képekben légyszíves :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Húhh! ne haragudjatok, de annyira pipa vagyok!!! Anyósom azzal fogadott, hogy az építésvezető "meghívatta" magát az esküvőnkre! Mi az, hogy meghívatta!!!!! És ki ő nekem, hogy ott legyen az esküvőmön???? Anyósom szerint így hátha rendesebb lesz velünk az építkezésnél, meg már eddig is milyen rendes volt. :shock: :shock: És akkor mi van?? Engem nem érdekel, ha legközelebb találkozom vele, akkor meg fogom mondani neki, hogy sok szeretettel várjuk a templomba. És szerintetek hogy mondjam neki, hogy utána szűk családi vacsora lesz? Mert lehet, hogy el sem jönne, lehet, hogy poénból mondta, hogy szeretné anyósomat megtáncoltatni a lagziban, de szeretném benne tudatosítani, hogy a vacsorára nem hivatalos. Nem is értem anyósom hogy gondolta ezt. Már mondtam is neki, hogy még jó, hogy több meghívót csináltam, esetleg szétszórhatná a városban, aztán jöjjön aki akar!! :evil: :x Bocsi, hogy ilyen indulatos vagyok, mert megint jót akart, de közben akkora hülyeséget csinált, én meg törjem a fejem, hogy hogyan oldjam meg. Egy idegen embert elhív. Hát akkor én nem megyek el inkább. Majd felvonaul a párom azzal a pasival. :evil: Bocsánat, majd holnap reagálok minden másra, csak most nem látok a méregtől és muszáj volt kiírnom magamból, mert párom meg valami pályázatot ír, persze azt is most kell fél tizkor, ilyenkor kell őt rángatni!! :evil: Mindjárt ki is megyek és kiszellőztetem a fejem, mert különben felrobban.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Nem csodálom, hogy így kiakadtál! A franc sem akarja az esküvőjén látni a "mesteremberét". Bár szerintem bizonyára van annyira inteligens, hogy a meghívást ő is a ceremóniára vonatkozóna tekinti (és arra sem megy el :D ).

Annak idején én is azt hittem, kettecskén vagyunk az oltár előtt. Közben bizony már hármacskán voltunk :D . Ennek tegnap volt 3 éve. Úgyhogy tegnap délután leadtuk a kölköket anyámhoz "megőrzésre", és elmentünk a Római-partra romantikázni. Pizzáztunk, és a Duna parton csigát-kagylót gyűjtöttünk. Majd felragasztom egy kis falapra, kap egy keretet, és felrakjuk a falra. :) Milyen jó volt egy kicsit kettecskén, nyavajgás, hiszti nélkül :oops: :oops:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: