Új privát üzeneted érkezett!

Vaya! Hamarosan odaér a vihar!!! :wink: Mi épp akkor kaptuk a nyakunkba Bogival, mikor kiléptünk a zöldségestől, hát nem is mentünk már máshová.

Cukis diéta, igen nekem az kell/kellene, de néha nagyon nehéz :oops: :oops: :oops: , nem is megy igazán. Bár a cukrom folyton normális, meg sem közelíti a határt, de a kilók szaladnak fel rám is. Nekem nem az édességgel van a gondom, hanem a többivel. :oops:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Andabella vagyok, én is novemberben fogok szülni:)
Mennyien vagyunk novemberi babások?

Kép
Kép
andabella
 
 


Dorka!

És akkor az ígért muffin-recept:

Csokis-meggyes muffin:

Hozzávalók:
2 tojás
15 dkg vaj
15 dkg cukor
12 dkg liszt
3 ek. kakaópor
1 tk. sütőpor
1 tk fahéj
1 üveg magozott meggybefőtt
1 tábla étcsokoládé
3-4 ek. tej (szükség szerint)

A puha vajat a tojásokkal kikeverem. Jöhet bele a cukor, liszt, kakaó, sütőpor, fahéj és kevés tej, ha tűl sűrű lenne. Ha összekevertem, jöhet a lecsepegtetett meggy (nem kell tök szárazra, sőt néha a levéből is löttyintek bele, mert attól még finomabb). Aztán már csak az apróra vágott csoki hiányzik.
Egy muffintálcát kibélelek papírral, és 20 percre betolom a 200 fokra előmelegített sütőbe.

Ennyi! Elrontani nem is lehet!!! :D Sok sikert! :wink:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

 
 

Szia Andabella! Gratula a kistesóhoz!!! :lol: Jó, hogy te is idetaláltál! :lol: :lol: :lol:
Az előző oldalon van tábli, abban mindenki benne van! :wink:

Na megyek, lelövöm magam, mert már velem van tele a topik! :oops: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

MA nekem is fáj a fejem meg keményedek is... itt a front, dél körül teljesen beborult meg fújt a szél. Azt hittem esni fog, de nem. Mostanra már csak enyhén borult az égbolt és úgy néz ki esni sem fog. Sajnos... örültem volna egy kis esőnek.

Pelenka:
Mi Bencével Pampers pelust használtunk születésétől fogva. Nekünk nagyon bevált. Amikor ő született, még nem volt gumis rész az oldalán, emiatt néha kifolyt belőle a cucc, de csak nagyon ritkán. Amióta ez gumírozás ott van mindkét oldalon, azóta egyszerűen szuper. (Bár most már igencsak aktuális lenne 3 évesen a szobatisztaság, de egyszerűen nem vevő a dologra... Másfél hónapja küzdünk, gyakorlatilag zéró sikerrel... Visszatartja a pisit, de csak a bugyiba hajlandó elengedni. Beszéltem a védőnővel is a dologról, de semmi okosat nem tudott mondani. Úgyhogy mást egyelőre nem tehetek, csak türelemmel folytatom a "harcot".)
Visszatérve a pelenkához, a Libero nekünk egyáltalán nem jött be. A Pampers-höz képest sokkal vastagabb a nedvszívó rétege és nem volt kényelmes egy kisfiúnak. (Gondolom sejtitek mire gondolok... :) ) A húgomék kislányainak viszont ez volt a jó.
Szóval összességében annyit tudok mondani, hogy popója válogatja. Nem érdemes óriáscsomaggal kezdeni.

Kicsit irigykedve nézem a szebbnél szebb babaszobákat, meg olvasom, hogy mi mindent vettetek, varrtatok. Nálunk gyakorlatilag annyi lesz a babaszoba, hogy van egy 3 részből álló komódsorunk, amiből az egyiket eltesszük máshová és odakerül Gergő kiságya. Mellé egy falvédő, fölé minimális dekoráció és kész... Ez a szoba egyébként Bence játszószobája most. Később, ha a kistesó már szépen alszik éjszakánként, akkor beköltözik majd Bencéhez, de egyelőre marad külön. Remélem beválik.

Aranyoska, annyit gondolok ma Rád! Ha tudsz gyere és meséld el mit mondott az orvos!!!!

Navared, remélem most már jobb kedved van. A szopipárnád szuperjóóóóóó! Nagyon ügyes Anyukád van!

Vikoo, örülök, hogy jobb kedved van. A keresztelő biztos nagyon szép volt, bár gondolom nem tudtad kiverni a fejedből Bendikét. Azt hiszem ezt nem is lehet...

Ágica, nagyon aranyos a férjed, hogy így megszervezte a nyaralásotokat! Biztos jól fogjátok érezni magatokat!

Lucuzs, nekem is rendezhetnékem meg vásárolhatnékom van, pedig még van idő rá. A múlt héten a Tescoban leárazott cuccok között találtam egy aranyos body-t, amit betettem a bevásárlókocsiba, erre a férjem csúnyán nézett rám és megkérdezte, hogy minek veszek előre ilyet. Ő még mindig fél belül, hogy valami baj lesz... gondolom azért, mert az előző baba elment...

Ritya, éljen a pihi!!!!!!! Most már biztosan több időd lesz a készülődésre!

Henne, várjuk majd a 4D-s fotót! :D

Vaya, sajnálom a büntetést... és azt is, hogy fejfájós napod van... Remélem hamar elmúlik!
Ugye milyen huncutok tudnak lenni ezek a gyerkőcök, ha aludni kellene, de még játszhatnékjuk van?
Ma Bence is szépen befeküdt az ágyikójába, 10 percig csendben volt (azt hittem elaludt), erre egyszer csak hallom a lépteit ahogy jön le az emeletről. Odajött hozzám, hogy ő puszit akar adni nekem is meg Gergőnek is. És csak kaptuk a puszikat felváltva, egyet az arcomra, egyet a pocimra. Annyira édes volt!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Vikoo, Eta, Vörösmacska: látom ti is a Sote I.-re jártok, kinél fogtok szülni?

Kép
Kép
andabella
 
 


na folyt köv, csak az előbb a fiúk bezavartak...

Henne
Már ami a ruhákat illeti, azokkal vagyunk meg! Aztán kell még vennünk hordozót, pelenkázót, komódot, mellszívót, ezenkívül már csak apróságok, meg az extr kívánságok vannak :)
Nekem meg el kellene kezdenem tanulni a vám pótvizsgára, aug. 23-án lesz, gondolhatod, mennyi kedvem van hozzá, de muszáj lesz, h meglegyen az első év. És aztán már csak 1 év :)
Keresztszemes: nekem nagyon sok mintám van :) Van esetleg elképzelésed??? Szívesen adok ám! Van egy csomó micimackós, meg mindenféle mesefigurás... de tényleg mindenféle, keresztszemes magazinok, stb :)
Anyagot én simán szoktam venni méteráru boltban, fél méterrel jó ideig elvagyok (duplán adják ugye),az kb. 1000 ft. Fonalból a mintákon általában DMC van, de én nagyon jól tudok dolgozni az olcsó Puppets márkájúval is, egy csomag kb. 70 ft belőle.

Luczus
Jól van, majd írj, ha sikerült feltenni a képeket, mert kiváncsi vagyok ám nagyon rájuk! :)
nem semmi pörgős kismami vagy, h nekiállsz még lekvárt főzni :)
Nyamm, a muffin recept jó

Andabella
Üdv itt :) Gratula a babádhoz! :)

Csillag
Nekünk is csak babasarok lesz.

Emese
????
Itt izgulok értetek ám!

Sophie
Te merre jársz??? Rég voltál erre!

És a többiek????? Elveszett lányok jelentkezzetek :)

szisszka
 
 


Sziasztok Csajok!!

Életjel :D Ancsi él csak lót és fut, de sokat gondol rátok :D

Mindenkit cuppantok!

Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Hát csajok augusztus17-én megyek cukor vizsgálatra.Azért megyek olyan későn , vagyis 4 hét után kontrollra, mert szabizik a doki.Múltkor meg sietett ahogy írtam is , csak lemérte a picurkát, megnézett engem és ment is.

Már én is kíváncsi vagyok a nemére ,de csak azért mert akivel találkozok ismerőssel, azzal vannak kiakadva hogy nem tudom még.Elég zavaró tényező.De lassan az a érzésem hogy doki csak a pénzre vár.Arra gondolok hogy ha adok neki megmondja tutira.Csak ilyenre nincsen keretünk.

Üdv közöttünk Andabella és gratula a tesókához.

Most már igyekszek reagálni többször.

Szaisztok :D

KépKép
ritya
 
 


Sziasztok!

Sikerült ideérnem. :?

Hát ez a mai nap....vegyes érzésekkel vagyok tele.Mondhatni,meg is nyugodtam picit,meg nem is.
Gyors elmesélem.

Bementünk apával a kórházba,mert egytől van a gondozóban a dokim(akit meg is fogadtunk már)és aki visszarendelt.
Közölte az aszisztenscsajszi,h hát ő ma nem lesz,helyettesítik,mert ügyeletes volt éjjel. :roll: :shock: Mi lenne,ha visszajönnék holnap?és különben miért vagyok ott,mi a panasz?
Elmondtam(ez az aszisztens nő múlt héten szabin volt,így nem tudta mi volt ),h mi volt a gond és,h a dokim m.képp látni akart.

Látta,h nem igazán tudnék nyugodt maradni,ha még 1 napot várni kell,és mondta,h ha nem gond,h egy másik orvos vizsgál,akkor beviszi a rendelésre a könyvem és szól,h elsőnek hívjanak be,mert a gondozóban aki helyettesít az nem szakorvos :shock: (ez is érdekes,na mindegy)
Mondtam ÁMEN.Átmentünk a nőgyogyira,ahol 13óra 20tól van rendelés,ahova a dr ÚR méltoztatott 1 kerek óra késéssel megjönni,mert,ő evett a büfében. :evil: Addigra már levert a víz,3szor mentem el fosni az idegtől,és olyan légszomjam volt már,h azt hittem ott ájulok el.Ráadásul nem is voltunk kevesen.
Na mindegy,megjött.Be is hívtak.Aztán olvasgatta a kiskönyvem,hümmögött,addig persze én ott álltam egy szál pi*ában és kérdezgette,h tulajdonképpen mi is a baj?!Elmondtam mi volt múlt héten,miket mondott az én dokim.
Erre ő:akkor most megvizsgáljuk??
Anyádat!!!Nem te vagy a doki???? :evil: :evil:

A méhszáj továbbra is zárt,babóca rendben,de már irányban van,tehát vigyáznom kell.Pihenni kell sokat.Fizikai terhelést kerülni.De sétálgatni lehet és néha ki is mozdulhatok,csak túlzásba nem szabad esni.Nospa,MagneB6 napi 3x1 továbbra is.Bár a Nospát nem értem,mert,ha a tágulás görccsel jár,én nem tudom ,h vehetném időben észre,ha állandóan tele vagyok görcsoldóval,úgy,h nem is görcsölök.Mindegy,szót fogadunk,szedjük.
Jövő héten hétfőn megyek a 30. hetes ultrahangra,akkor megpróbálom elcsípni a dokim...mert a gondozóba ez a doki csak 3 hét múlvára adott időpontot...én azt jelen esetben sokallom,mert nem bánnám,ha közben rám nézni a dokim.

Jah és felajánlotta ez az orvos,h bár indokolatlannak tartja,h befeküdjek,de látja rajtam,h aggódok és pánikolok,ha engem ez megnyugtat,bent maradhatok.Mondtam neki,ha azt mondja,h nincs rá okom,nem maradok,de értse meg,h izgulok.Persze,h nem szeretnék28 hetes terhesen szűlni,és annak sem örülnék,ha valami bajunk lenne.A dokim rám ijesztett,persze,h nem vagyok nyugodt,ráadásul anyum velem az utolsó 3hónapot szintén kórházban töltötte és még össze is varrták.Nem jutnék ide,ha megelőzhető.
Erre a válasz:Jól van,jól van,csak nem szeretem,ha a kismamák este 11kor állítanak be a kórházba,hnézzük meg a babáját uh.-on,mert ő nyugtalan.

Hát ezt a faszt!!!!! :evil: Már bocsánat!!!

Szóval "röviden"tömören,ennyi a mai kis sztorim.Köszönöm nektek,h drukkoltatok,én már múlt éjjel nem aludtam és össze is hánytam ma magam,mielőtt elindultunk,úgy izgultam.
Picit megnyugodtam...de valójában annyira mégsem.
Jah:és ANYUKA[/b!!!TESSÉK LESZOKNI A POCAKSIMIRŐL,MERT AZ IS MÉHÖSSZEHÚZÓDÁST EREDMÉYNEZ!!!Ígí válltunk el.

Na csók mindenkinek.Holnap jövök.

Lucuzs:csütörtökön mehet a balhé!!!!De egyenlőre még el kell jussak vásárolni,mert sok mindennel nem tudlak kínálni benneteket!!! :oops:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Aranyoska! Itt is örülök a jó hírnek!!! :D
Dokimizériát meg a fene egye!!! :evil:

Rabbe! Akkor csütörtök 10 óra Aranyoskánál!!!! Érted menjek? Vagy adjam a címet?
Ha nem válaszolnál, felhívlak!!!
Jó nyaralást szép városunkban!!!! :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!
Mostanában csak olvasó üzemmódban vagyok. Megint nomád lovas táboroztatok, így csak délután vagyok itthon, de addigra hulla vagyok. De a kicsi lányom nagyon szereti a gyerek zsivajt :)

Anabella! Üdv köztünk! Nézd, én mikorra vagyok kiírva?

aranyoska! Csak nyugi, nyugi!!!

ancsa! Akkor mi egy cipőben lótunk, futunk??? hihihi

csillagvirág!
Hozzánk még nem ért el a lehülés, hát..nem tudom, mit fogunk csinálni 22 gyerekkel szakadó esőben még 3 napig..mármint a lovaglás helyett.


Csajok, holnap megyek terheléses vérvizsgálatra. Kíváncsi vagyok, mi lesz. De most úúúgy megennék egy kis palacsintát, hogy ÁÁÁÁÁ



Kép
ebba
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az üdvözlő szavakat :D

Ebba: igen, egy napra vagyunk kiírva:)))

Aranyoska: drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Ritya: én tegnap voltam cukorterhelésen, és ma tudtam meg az eredményt...Hát 4,6-7,6 lett és 7,8 a határ. Azt mondta a dokim, hogy mivel határértéken van, innentől kezdve semmi édesség és majd néha vizeletet is kell gyűjteni...Kislányomnál minden rendben volt és egyébként sem vagyok egy édesszájú alak...

Kistesónál az AFP is alacsony lett kissé, el akartak küldeni magzatvízvételre, egy hétig azt hittem beteg a kisbabánk, aztán elmentem down-kór szűrésre, ott jó lett az AFP és down kórra is kicsi a kockázat...aztóa néztek szívultrahangot is a babánál, ott is minden rendben...azért a félsz bennem van, mert a kromoszóma - rendellenesség csak szüléskor derül ki...Most meg ez a cukor idegesít...Szeretnék most természetes úton szülni, mert Mesi kislányom farfekvésű volt, így nem választhattam, császármetszéssel született. Persze élmény volt, mert nem altattak, de nem tudom milyen vajúdni és remélem most megadatik majd az élmény, dokim támogat :)

Kép
Kép
andabella
 
 


Ebba: ti tudjátok már a nemét? Mi most csütörtökön megyünk 4D-re, eddig nem látszódott a köldökzsinórtól:)

Kép
Kép
andabella
 
 


Táblázatba hogy lehet bekerülni?

Kép
Kép
andabella
 
 


Készítői áron találtam kismamanacikat,felsőket,bandázst.
Egyedi méretre is készülhet nacid,szoknyád.
Itt többet megtudhatsz: www.gportal.hu/elenorkismamaruha .
Szép estét nektek!

lasaguilas
Budapest XI. kerület
 
 


Jó reggelt!

Mai tábla: 2010.08.04.
Kép
Kép

szisszka
 
 


Vigyázz Sopron, jövünk!!! :lol:

Lucuzs: jó a 10 óra, légyszi a tel számomra sms-d el a cimet. Elvileg tudok kocsival menni, de ha esetleg mégis kellene a fiuknak akkor elviszel :?: :wink:
Miről foglak felismerni :?: :!: :lol: pocakról :lol: :lol: :lol: mit vigyek?

rabbe78
 
 


Szia Szisz, jó reggelt! Köszia táblit, épp vissza akartam keresni :lol:

rabbe78
 
 


Ancsa
Jó szaladgálást :D
Azért ha lesz időd gyere és mesélj, mizujs veletek :)

Rita
Az durva lenne, ha azért nem mondaná meg a doki a baba nemét, mert nem adsz pénzt :shock:

Emese
Nem semmi dokit fogtál ki b@sszus, szegénykém! Hát ha megnyugtat, akkor menj majd vissza a saját dokidhoz...
Elvileg egyébként úgy van, hogy ha mész, és a saját dokid helyettesítik, akkor a helyettes orvosnak meg kell kérdeznie, h megvizsgálhat e...
Azért örülök, hogy rendben vagytok :) Vigyázz magatokra nagyon!

Ebba
Mennek a drukkok a mai terheléses cuki vizsgálatra!

Andabella
Mi is egy napra vagyunk kiírva :D
Táblázatba úgy tudsz bekerülni, h leírod az adatokat, én meg beszerkesztem :)

Most megyek kutyázni...

[/b]

szisszka
 
 


Sziasztok!
Szép jó reggelt kívánok mindenkinek!
Ma nagyon jó időnk van,nincs meleg sem túl hideg ez a nekünk való idő :D

Navared!
Az Attila névvel kapcsolatban nekem is hasonló érzéseim voltak,mint amit írtál.Aztán egyre többet gondolkodtam rajta és így nagyon tetszik.Szó szerint bele szerettem a névbe.Kicsit bolond vagyok mi?

Andabella!
Nagyon örülök neki,hogy csatlakoztál a csapathoz.Gratulálok a babához.

Szeptemberben lesz az esküvőnk.Azt szeretném megkérdezni,hogy tudnátok nekem ajánlani boltot Budapesten ahol szép alkalmi ruhát lehet venni?Előre is köszönöm.
Nem kell menyasszonyi ruha,mert már azon túl vagyok ,de valami szép alkalmit szeretnék.Elképzelés van,de hogy hol tudom beszerezni az nincs.
Vigyázzatok magatokra.Ágica.

ágica78
 
 


Sziasztok!

Emese akkor ezek azért jó hírek, mindenesetre továbbra is pihizz sokat. Egyes dokik nem komplettek, én egyszer negyed órán keresztül bőgtem egy sztk-s rendelés után. Ma már ott tartunk hogy csak akkor vesznek emberszámba ha fizetsz, tisztelet a kivételnek.

Andabella üdv nálunk, sajnálom a cukros és az afp-s gondokat, csináld amit a dokid mondott és biztos nem lesz baj. Én is a természetes szülés hive vagyok, remélem sikerül.

Lucuzs, hozzánk csak este ért a vihar, bár inkább csak egy kis szélvihar volt, utána jó sokáig esett. annyira jó volt, ahogy felfrissült a levegő

Csillag remélem te is jobban vagy már. Édes lehetett Bence :) Ne is mond, lefárasztott Erik tegnap rendesen elgondolkoztam mi vár rám ;) de amúgy édes volt, végül úgy aludt el, hogy mindig ráparancsoltam csukja le a szemét, ő állandóan nyitogatta próbált hülyéskedni, de aztán győzőtt az álmosság. utána 3 órát aludt :D

Lányok nem tudja valaki a dm-es eco-s pelusból lehet újszülött méretet kapni? én lehet először azt használnám utána térnék át a moshatóra

töltök fel képeket a babakocsikról amik tetszenek :)

Kép
vayacon
 
 


graco cleo - most ez az álom, szerintem annyira szép :lol: könnyű, teljesen vizszintesre fektethető, pont jó lenne nekünk :) csak újonnan hordozóval kicsit drága, de ha meg tudnánk venni külön a kocsit, akkor lehetne hordozót használtan venni. csak kevés helyen lehet kapni sajnos

Kép

Kép

Kép
vayacon
 
 


graco ultima - ez a másik kedvenc. csak annyi a hibája hogy nem átforditható a tolókarja igy az elején nem látnám a picit, ami azért zavaró. de ez kicsit könnyebb és olcsóbb is. ja és persze ebben a szinben nem kapható sehol, de azért majd megkérdezem a gyártót, a honlapjukon találtam a képet

Kép

Kép
vayacon
 
 


na most már békén hagylak benneteket a babakocsi mániámmal :P

Kép
vayacon
 
 


Vaya, szépek a babakocsik, de a második, amit mutatsz az szerintem egy téli babának hideg... mindenhonnan befúj a szél. (Kicsi a kupolája és nincs oldalfala.) Csak azért mondom, mert nekem nagyon hasonló az a sportkocsim, amit Bence 6 hónapos korában vettünk. Újszülöttnek nem vettem volna meg...
Remélem nem haragszol, hogy ezt így elmondtam...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok Csajok!

Aranyoska, ha úgy érzed inkább menj vissza a saját dokidhoz.Nagyon durva amúgy, ami zajlik a rendelőkben.De az a lényeg, h. zárt a méhszáj, és Beki babával is minden ok.Pihengess, és ne törödj a hülye dokik még hülyébb beszólásaival.

Ancsi, azért majd fuss be erre is, ha van időd! :D

Navared, sajnálom, h. rossz napod volt :( Igen néha jó ha valaki tud füllenteni.
Szpopárna szuper!!! :D

Ágica, nekem nagyon tetszik az Attila név, méghozzá úgy, ha nem becézik.Nekem az öcsém Attila, de ha nem lenne, és fiam lenne, tuti így nevezném.

Vikoo, örülök, h. jó volt a keresztelő, de megértem a gondolatodat!!
Mindenkinek az járt volna a fejében, ami neked!
Mostanában én is sok mindenen pityergek...
Vigyázz magatokra, köszi a pozitív gondolatokat :D Aztán gyere ám!!

Lucuzs, nagyon szépen köszönöm a receptet, szerintem hétvégén meg is próbálkozom vele, ha lesz rá idő, vagy ha elkezdődik a "szabim"
De jó, h. így bepörögtél. :D Én most pánikolok, h. mi nincs még meg.
Lekvárfőzés, uborkaelrakás, ne vagy semmi!Meg is scináltad tegnap?

Rabbe, mikor indultok nyaralni?

Szissz, köszi a tippet a pelusra.Igazából ruha nekünk sem kell már nagyon, mert a barátnőmtől sok mindent kaptam, kapok szerncsére.De azért még bőven ven mit venni....
Nagyon gyorsan eltelt az idő...Már most lesz a viszga?Tanultál már valamit?

Ryta, és mit fogsz csinálni otthon?Bár neked ott van a másik gyerkőc.Én nem igazán tudom, h. mivel fogom elfogalalni magam, ha 1 hét múlva véget ér a munka...

Henne, mi jövő hét szomabaton megyünk esküvőre, és fogalmam sincs, h. mit vegyek fel....Nekem is vennem kell valamit, de max. 2000,-ot szánok rá, mert valószínű, h. egyszer lesz csak rajtam.
A 4D miatt irigykedem, mi már szerintem nem megyünk, max. szeptember elején... de nem hiszem... :(

Vayacon, az kemény büntetés!!!!!!!Én sírógörcsöt kaptam volna!!!Az tuti!!!
A hasszurka most épp nem jellemző pár napja, remélem nem is akar visszatérni.Biztos a fronttól keményedett a pocakod, én is vártam, h. szarul leszek, de szerncsére semmi.Szépek a kocsik, de ne add fel a reményt, kutass az után, amit szeretnél, látod Ancsinak is mekkora szerncséje volt!!!

Annabella, üdv itt!

Csillag, nálunk nagy felhőszakadás volt tegnap...
Babaszoba-egyenlőre én is csak scodálom őket, mert egyenlőre Lucababa is velünk lesz, és nem valószínű, h. a hálószobában festünk a falra vagy matricát ragasztunk.Majd ha különmegy, terveink szerint fél éves korában.

Ebba, kitartás a cukiterheléshez, bár valószínű, h. már túl vagy rajta.Remélem titeket nem ért el a rossz idő.

Csajok, köszi mindenkinek a tippeket a pelussal kapcsolatban, szerintem kis csomagot veszek pl. pampers, libero aztán majd meglátjuk, mi válik be :D
Jja, képzeljétek a barátnőm kölcsönadja mellszívóját, Avent kézi, így nem kell venni, aminek nagyon örülök!!!!

Na, csajok imitálok valami melót!!!

Puszi

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok Lányok!

Rodina, Csillagvirág és Aranyoska - örülök hogy mindannyian jól vagytok!!!
Aranyoska, nagyon sajnállak megint a köcsögösködés miatt... te szegény, rajtad nagyon kijöttek a pszichoszomatikus tünetek az idegesség miatt.
Ha nem haragszol, én pont neked különösen ajánlanám azokat a Bach virágterápiás termékeket, amikről pár oldallal ezelőtt írtam.
Talán segíthetne.

Én ma voltam dokinál. Méhszáj teljesen zárt, tónusa normális, UH is volt, minden a legnagyobb rendben, baba ügyesen fejvégű fekvésben, közben rugdalózott nagyokat, produkálta magát.
Már 1200 grammnak mérte a gép! :D
Az utazásnak nincsen semmi ellenjavallata. Szept. 2. kell visszamennem. Apasági nyilatkozathoz a papírt megkaptam.
Sajnos a vérképemben a hemoglobin/vörösvértestek alacsonyak lettek, na, a doki kapásból, nem szedtem a Maltofert ugye, amit a 20. héten írt?
Hát mondom nem, mert megette a kutya, a homeopátiás bogyómmal együtt. Ami igaz is. Ezen röhögött, és újra felírtam a Maltofert, mert hogy a 3. trimeszterben már nem oké a vérszegénység, mert a szülés előtt fel kell tölteni a vasraktárakat stb. Amivel egyetértek, de a Maltofert megint nem fogom beszedni, mert olyan székrekedést okoz nálam, hogy az őrület, pedig egyébként semmi gond az emésztésemmel.

Szóval felhívtam a homeopátiás dokinőmet, és javasolta a Ferrum fosforicum D6-os Schüssler sóból 3x1-et meg a Doskar-féle német vaskapszulát. Utóbbit egy picit nehezebb lesz beszerezni, de majd igyekszem.
Meg mézes mákot is fogok enni, az is jót tesz.

Pussz

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Mellszívó: Medela kézi lesz, aztán lesz ami lesz. Mivel valakinek ez jön be, valakinek az, nem izgulok vele, ha ott lesz a feladat, igyekszem megoldani...

Az ágy mellé tehető babaágyak tündériek.
Egyik barátunknál mindkét gyerek ágya ily módon van elhelyezve.
Mivel eleve nincs helyünk, meg csak 1 szoba van, így én is a kezem ügyébe fogom tenni a babaágyat, csak nem ilyen designosat.
De a rendszer alapvetően ugyanez lesz. :D :D :D :D :D :D

anyatej leadáshoz a tüdőszűrésen kívül egy védőnői vizsgálat is kell, meg székletvizsgálat.... :?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse:Köszönöm a tanácsodat,lehet megfogadom,de írtál még valamit ami érdekelne.

Mi a párommal nem vagyunk házasok,és eddig még nem igen jártunk utána,h mi a menete annak,h a Rebekát majd az ő nevére írják automatice.Hallottam olyat is,h csak írnia kell egy nyilatkozatot,de volt aki azt mesélte,h jobban járnánk,ha berohannánk a hivatalba,gyors esküvő és így egyszerűbb,mert amúgy bonyolult és állítólag fizetni is kell?!Ez igaz???Tudtok segíteni,szintén nem házas barátnéim???

Rabbe,Lucuzs:várlak titeket holnap!!!!...és magatokon kívűl semmi mást,ne hozzatok!!!! :wink:

Vaya:a múltkor nekünk is sikerült kapni egy csekket,ami egy több,mint fél évvel ezelőtti eset kapcsán jött ki.Párom ment a nagyszüleihez,akik Répcelakon élnek(Vas megye)és ott mérték be.Erre képzeljétek el,nem voltunk itthon amikor a postás hozta,és egyik este épp elmentünk vacsizni a városba,amikor egyszer csak bevágott elénk,mögénk ,mellénk 3 rendőrautó...persze villogóval,ahogy illik.Én már ájuldoztam,h mi az isten történt.Mire odasétált a faszikám és kérdezte a párom kilétét,igazolja magát stb.,mire kinyögte,h van egy levelünk,amit ők is házhoz vittek,de nem voltunk ismételten otthon és a szomszédok mondták nekik,h valószínű a városban vagyunk,mert nemrég mentünk el.Erre a bénák elkezdték a kocsit keresni a rendszáma alapján.Mondtam a rendőrnek,h megtenné,h lekapcsoltatja a seggfej kollégáival a villogót,mert nem vagyunk bűnözők!!!
Kabaré volt! :wink:

Mellszívó:én viszonylag az elején beszereztem..igaz használt,de ismerőstől van és lényegesen olcsóbban.Avent-os és kézi működtetésű.De amióta meg van még nagyon bolygattam,ott pihen a kis dobozában.Lassan előkotrom megismerkedem picit vele :wink:

Én a múltkor néztem végig a listát,h mi az ami még hiányzik és örömmel nyugtáztam,h már csak apró csetreszeket kell vennünk,mint pl.hajkefe,vízhőmérő(de ezt nem is tartom fontosnak)körömvágószett ilyenek..Én pelusból,popsitörlőből betáraztam,reméljük beválik.Ha nem,elpasszolom.
Még babyhordót kell vennünk,de azt sem vagyok hajlandó újat,mert autósülésünk már van,ami féléves korától teljesen jó lesz.

Ennyi volnék egyenlőre.De még jövök ma!!! :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!

Vaya! Szépek a babakocsik! Viszont osztom Csillag véleményét, hogy a sporthoz kell még mózes is, bár lehet van, csak a képen nem szerepel.

A DM-es eco pelus, az amit én is írtam, a lebomló? Nem tudom, hogy van-e újszülött, de ez engem is érdekel!!!

Rabbe! Ok, küldeni fogom a sms-t!!! Ha meg nem tudsz jönni, hívjál és érted megyek!!! :D Amúgy igen, a hasam, az elég feltűnő!!! :wink:

Eclipse! Szuper, hogy minden rendben. És megnyugodtál, hogy a doki is rábólintott az utazásra?

Dorka! Hajrá sütés!!! :lol:
Tegnap nem álltam már neki a lekvárnak, de nem is baj, mert sajnos elég kemény fajtát kaptam. :? Mára is puhult egy kicsit. Már rotyog a tűzhelyen, Bogival az előbb kimagoztuk! Bár még a harmada hátravan, mert nem fért bele az edényeimbe.
Az uborka meg csak tervbe van véve, még nem léptem az ügyben.

Csajok! Hátha valakit érdekel a mellszívó vásárlás ügyben:
A DM-ben folyamatosan lehet kapni az Avent tejtárolóval kombinált kézi mellszívóját. Eleve sem drága, de ha van DM-es kártyád, 50 pont beváltásával egy dolgot 25%-kal lehet megvenni. Így már igen jól jön ki. Én is vettem tavaly a nővéremnek ajándékba.
Na, csak hátha van akinek segítség... :roll:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Emese,
apasági nyilatkozatot kell tenni.
Ezt a fogantatás időpontjától a gyerek 1 éves koráig bármikor meg lehet tenni, de a szülés után már macerásabb, ezért a 28. hét után már jobb megejteni.
Mi jövő héten megyünk!

Az anyakönyvvezetői hivatal vagy a gyámügy egyaránt lefolytathatja, kell hozzá a 2 szülő, mindkettő lakcím, személyi, TB kártyával, ha valamelyik elvált, akkor arról a bírósági végzés, és a nőgyógyásztól egy papír, hogy XY hanyadik hétben van, és mikor volt a fogantatás és mikor lesz a szülés várható ideje.
Ez alapján az apa nyilatkozatot tesz, hogy a születendő gyereket magáénak ismeri el.

Ennyi.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Lucuzs,
persze hogy örülök hogy minden rendben, mindenki örül.
De azért a vérszegénység mondjon le.
Kíváncsi vagyok, hogy az utolsó trimeszteri vérvétel majd mit fog mutatni.

Homeopátiások!

Megkérdeztem, Pesten a Lajos utcai Aranysárkény Patikában van a legjobb és legnagyobb készlet, és webshopot is üzemeltetnek:
http://aranysarkanypatika.hu

Én innen fogok beszerezni mindent a szüléshez.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Andabella,
üdv közöttünk!
Cukor miatt ne idegeskedj, csak próbálj diétázni.
Én is a diétások mezőnyét erősítem, vagy néha inkább gyengítem, mert mint Lucuzs elmondta, tényleg nehéz...
Nekem a hétvége nem megy.
Hétköznap megvan a napi ritmus, a diétás kaja a Cityfoodtól, meg a reggeli otthon, a kis kefirem a cégnél, stb, de hétvégén mindig "közbejön" valami, hogy ne tartsam... :oops: anyós etet, megyünk valahova, stb stb

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Naaa velem van tele a fórum :oops: gyertek ti is :wink:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Drága Navared, ez nem piszkálás, én szívesen mesélek Róla, hiszen a kisfiam, de ez itt most nem a legmegfelelőbb fórum… és nem a legalkalmasabb állapot. Van egy blogom, ott minden le van írva, de tudod mit, sztem most ne olvasd el, majd ha kibújtak a kis manók, talán akkor. Bendi kisangyalka lett, és nagyon-nagyon hiányzik, de elküldte nekünk Boldit, h boldoggá tegyen minket, én pedig már türelmetlenül várom, h megpillantsam.
Hétfőn nekünk is babamozi, úgy várom már!!! :-)

Vaya, csak egy tipp, mi tavaly jártunk így, ráadásul egy hónapban két büntetést is kaptunk, mindkettő 60 ezres volt. A gyorshajtás pedig 30 helyett 36-tal mentünk, a másik pedig 40 helyett 52-vel. Szóval, a lényeg, h írtam egy részletfizetési kérvényt a rendőrségnek, persze elutasították, de közel 1 év volt mire mindkettőre válaszoltak, tehát bőven nyertünk vele időt, és addig legalább sikerült félretenni rá. Ha most nem jött jókor fuss egy kört vele… van úgy, h megéri.
Édes vagy nagyon, vmiért mostanában túl érzékeny vagyok, pedig rám aztán nem volt jellemző, biztos a hormonok. Boldi baba nagyon édes, elég sokszor bejelentkezik, h nyugodt maradjak, mert olyankor amikor szakad a film, forr az agyvizem és a magzatvizem is.
A Graco ultima egyszerűen gyönyörű, ha pedig ráteszed a hordozót akkor szemben van a baba.

Látom a kilók most előtérbe kerültek, khmm hát nálam is. Bendivel is volt egy ilyen időszak, heti 1 kg, kb két hónapon kereztül, akkor nem aggasztott, mert az elején lement 5 kg, így 57-ről indultam a 12 hét végén. Aztán a 35 hétig 75 kg-ra ment fel. Most kb negyed annyit eszem, és a kg-ok uúgy jönnek. :-( Ez van!!! 1ébként mikor másnap hazamentem a kórházból már 68 kg körül voltam, Boldit 66-ról kezdtem… most nem mondom hol tartok, de gáz!!! :-( Sebaj, majd jöv nyárra már visszacsinálom a régi testem. :-D

Andabella: Én Papp Csabánál fogok szülni és Juhész Ágnes lesz a szülésznőm. És üdv közöttünk!

Aranyoska, mekkora egy f@sz volt ez a doki, de nem szabad foglalkozni vele, és tudod mit ne izgulj, minden rendben lesz, pihizz sokat, és még ha nem is simized a pocit tedd oda a kezed érezni fogja a babó és odakuporodik majd. Nem lehet semmi baj, nem is szabad rosszra gondolni és ne idegeskedj… ezt tök könnyű leírni, még gondolni sem nehéz, de tudom mennyire nehéz így is tenni… :-D De a babók miatt nyugodtnak kell maradnunk, mindent éreznek ezek a kis Csöppek!!!

Eclipse, gratula a szuper eredményekért, és köszi a homeopátiás tippeket a vasra, én sem merem elkezdeni szedni, pont uabból az okból, mint Te is. Pedig tudom, h kellene… na mind1, majd megpróbálom beszerezni ezeket, 1ébként ezek a szerek milyen árban vannak?

Lucus: köszi a tippet a dm-s aventes pontbeváltásról, meg is nézem majd… és akkor nyomozok majd a pelus ügyében is.

Mindenkinek szép napot!!!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Csajok! Mikor érdemes beszerezni a szoptatós melltartót? És milyen méret kell, hiszen a mostani még bőven nőni fog? Nekem Bogival nem volt, de most szeretnék. És láttam a Brendonban akciós egy csomó szoptatással kapcsolatos dolog augusztusban.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Eclipse! Köszi a linket!!! Asszem az lesz legegyszerűbb, ha én is tőlük rendelek, főleg ha nem méregdrága mire kihozzák!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs:tiszta fehér pamut szopis melltartó 800.-/dbért van az IKVA áruházban.Én vettem pár hete kettőt,mert a merevítősek nem jöttek már be.De nem mertem többet én sem,pont a méret miatt.Nagyon kényelmes és egyszerű a használata.Holnap megmutatom és,ha érdekel ott tudsz venni te is. :wink: Én csak ajánlani tudom.

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Vikoo,
hát azért a vérszegénységem nem szuper :( akkora dicsit azért nem érdemlek :oops: de ari vagy nagyon :D

Árak:
Ferrum phosphoricum Scüssler-só D12: 1400Ft (kb. 2 havi adag)
Doskar-féle vas-plusz kapszula, folsavval és C-vitaminnal a jobb felszívódás érdekében: 2180Ft
Krauterblut-S szirup: terhesség és szoptatás alatt is kiemelten jó, 250ml/2600FT

Ezek közül, ha rossz a hemoglobin, a Schüssler-só mellé még 1 fajta készítményt válassz, 3-at egyszerre ne :wink:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Szopis melltartó: nekem még nem kell.
Ugyanazokat hordom, mint korábban. És a mellem ugyanúgy mínuszos. Eddig semmi jelét nem mutatta, hogy nőni akarna, vagy hogy egyáltalán lesz itt valami (szoptatás...)
:(

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse! Nyugi! Nem a méret számít a szoptatásnál és nem is a méretváltozás!!! Nekem Boginál terhesség alatt alig nőtt, aztán mikor bedurrant a tej, szépen kikerekedett, de ennyi. És nagyon szépen ment a szoptatás.
Most előbb lett nagyobb az eredetinél, de azért így sem szúrja ki mások szemét. :wink: :lol: Csak én tudom, meg apa, hogy ennél volt már jóval kisebb is.
Melltartót meg én sem mostanra keresek, hanem szülés utánra, de sejtem, hogy még korai vásárolni... :D

Aranyoska! Köszi a tippet!!! Holnap megkuksizom! :wink: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Ágica!
Nekünk június végén volt az esküvőnk. Én a waiting for you-nál csináltattam, a Mátyás utcai varrodájukban! Nagyon szuperek, gyorsak, és mindent megvarrnak, amit szeretnél és jó kis ötleteket is adnak! Ja, és az ára is egész jó, persze az attól függ, hogy mit szeretnél! Én nagyon tudom őket ajánlani! Gyönyörű kész ruháik is vannak, ha éppen szerencséd van, és divatbemutatóra vagy fényképek készítésére varrtak. Én így jutottam ruhához.
http://www.alkalmikismamaruha.hu

Aranyoska!
Ezek jó hírek! Az, hogy a doki bunkó, az az ő baja! A lényeg, hogy veletek minden rendben! Én megértelek, mert én is túl parázom a dolgokat, de nem is csoda….
Szóval, pihenj sokat, és próbáld meg élvezni a terhességet, mert neked már egyre kevesebb van hátra!
Házassággal kapcsolatban: Mi is úgy gondoltuk, hogy ha már úgyis jön a baba, és szeretjük egymást, és együtt akarjuk leélni az életünket egyszerűbb összeházasodni, mint iratokat intézni. Bár ez is pénzbe került, mert a terembérleti díj a polgármesteribe 20.000 forint volt.( Végül az esküvő kis vacsival, és mindennel együtt vagy 300.000 forint volt. Pedig szinte mindenből a legolcsóbbat választottuk, de hát ruhák, cipők, stb… végül sokba kerültek.) Én úgy tudom, hogy a polgármesteri hivatalban kell személyesen teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot tenni. Ez is pénz, de nem tudom mennyi.

Lucuzs!
Nekem jó ötletet adtál, majd megnézem! Köszi
Én már szoptatós melltartót hordok vagy 2 hete. Nekem sokkal kényelmesebb. Én vettem 1 db egy számmal nagyobbat, és 1 db két számmal nagyobb melltartót, és nagyobb kosarasat is, hogy beleférjen majd a betét is, és kényelmes is legyen. Bár én mellesleg pont B és C kosár közé esem.

Vaya!
Mi ma nézzük meg azt a babakocsit, amit szerintem meg is veszünk. Használtan találtuk, nagyon jó állapotban van, és pont abban a színben, ami nekünk tetszett! Nagyon szurkolok, hogy sikerüljön! Ha megvesszük teszek majd fel képeket!
Egyébként szép babakocsit választottatok.

Pelus:
Mi nászajándékba kaptunk egy kétemeletes pelus tortát. Tegnap, ahogy beszéltetek róla, rájöttem, meg sem néztem milyen típusú Aztán megnéztem, és babylove márkájú. Ez a Dm-nek a saját terméke, és a barátnőm is ezt használja, használta a 3 gyerkőchöz és nagyon meg van vele elégedve. Szóval nekünk így van 2 csomag pelusunk! Ha beválik, maradok mellette, mert úgy tudom az ára is nagyon jó!

rodina74
 
 


Csajok, szoptatós melltartó most minden Tesco hipermarketben 690 FT. (2300-ról van leárazva!) Én tegnapelőtt vettem is gyorsan kettőt.
Tipp: legalább egy számmal nagyobbat vegyetek, mint amilyen most kellene!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Lucuzs,
a 3 oldallal előbb írt szülésfelkészítéshez meg szüléshez kellő homeo bogyók ára:
Pulsatilla C30 4gr: 595Ft
Pulsatilla C200 4gr: 595Ft
Caulophyllum C15 4gr: 595Ft
Cimicifuga C15 4gr: 595Ft
Arnica Montana C200: 2350Ft
Összesen 4730Ft, ebben minden benne van ami kell a 35. héttől.
Remélem a száll. ktg. nem drága, és mindent meg kapsz egyben hamar.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Csillag:köszi a tippet,én este megyek ,akkor meg is nézem,hátha sikerül elmentenem egy-két darabot. :wink:

Én viszonylag korán elkezdtem használni ezeket a melltartókat,mert nekem már az elején megnőtt kb.2x-esére a cicim,és ezeket sokkal kényelmesebbnek találtam.Éjjelre is sportmelltartóval alszom,mert bár most nem,de eleinte nagyon fájtak.

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Terhesség hétről-hétre adatok a netről:
Átlagos súly: 1200gr
BPD: 7,0cm
AC: 24cm
HC: 25,8cm
FL: 5,4cm

Ma mért adatok:
Súly: 1200gr
BPD: 7,2cm
AC: 24,1cm
HC: 26,6cm
FL: 5,4cm :D :D :D :D :D :D :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Szisszka: tényleg egy napra vagyunk kiírva :shock:
Adatok:
nick név:Andabella
kor: 29 év
Szülés várható ideje. 2010.11.08.
Terhességi hét: 26+2
hányadik gyerek: 2.
Hol fogok szülni: Bp, Sote I. sz. Női Klinika
Baba neve: Eszter vagy Ádám (még nem tudjuk, holnap megyünk 4D-re)
Köszi a beszerkesztést!

Vikoo: ismerős útján találtad a szülésznőd, vagy a dokid ajánlotta. Most én is szeretnék fogadni, mert ha a férjem nem tudna bejönni velem a kislányunk miatt, akkor legyen ott valaki ismerős:) Császárnál nem is akartunk fogadni..

Kép
Kép
andabella
 
 


Szisszka, Andabella, bármelyikőtök szülhet az én szülinapomon, nov. 6-án! :wink:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Helló csajok!
Na, megvolt a terheléses...hát, a löttyel semmi baj nem volt, az első kettőn is túljutottam, mondták a 3.-nál, hogy nem ment föl valami magas értékre, mert 4.2-ről 4.6-ra ment. A harmadikat még nem tudni...de képzeljétek, mikor beültem a kocsiba, rosszul lettem. Ha álltam volna, akkor bizon yösszecsuklok. És persze, lemerült a telóm, és egyedül vezettem haza. ÁÁÁ, velem mindig történik valami.
Valaki írta, hogy már majdnem minden baba holmi megvan.
Nyugtassatok meg, hogy van olyan, aki még nem nagyon vett semmit. Légysziii!! Nekünk még csak kocsink van, mert azt majd kapjuk.

eclipse!

Én szeretnék a szülinapodon szülni!! Hétvégére esik, és érzem, hogy jó lenne:)

[b]Bella!
Nálunk lányka lesz, és a neve: Janka[/b] (eddig nagyom úgy néz ki). Balázs volt két héttel ezelőttig, de a 4D uh-n közölték, hogy szép kislány :)

csillagvirág! Be is megyek ma a tescoba, remélem, itt Miskolcon is van melltartó. Köszi az infot:)

rodina! Dobjál csak föl egy szép esküvős képet ide!!
Amúgy csajszik, jó lenne, ha küldene mindenki megint pocifotót, mert mostanában nem nagyon töltünk föl...
Én is csinálok este egyet.
pussz

Kép
ebba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: