Új privát üzeneted érkezett!

Hanna babának utólag, Marcinak és Timinek pedig előre kívánunk Boldog Születésnapot!

Éljenek a júniusi 1 évesek! :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Judit!
Köszönjük a köszöntést.

Tényleg, Timivel és Marcival, mostmár teljes a sor: mindenki betöltötte az 1 évet. Hurrrá :)

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


fronell
Jo utat! Remelem nagy elmeny lesz es Alma jol birja majd az autoutat.
Koszi a koszontest is.

balwin:
Neked is koszi a koszontest. nalunk ma megvolt az elso felkoszontes tortaval mindennel. A sogornomek holnap elutaznak reggel, igy ma unnepeltuk Timit. Nagyon jol jott ki, mert epp bucsu volt a faluban, igy meg lufi is volt :D

szonibaba:
A gomba a szaja alatt a allan van, abban a kis hajlatban, ahol a nyal jol meg tud ulni, es a pelenkas kis melegben jottek meg elo. Az utobbiakat mar kiirtottam hala a csodas szernek, amit a dokino adott. Az allan is mar szarad le, de ott ugy tunik kitartobbak. :(
Hat Timi reggel szopizik, aztan adok neki meg inni ha ker vizet vagy gyumi levet, hogy gyuljon a napi ital adagja. Aztan vagy gyumit kap, vagy koles pepet, vagy mas pepet gyumivel, amig ehes. Esetleg kis sajtot adok neki meg melle vagy utana. Tizoraira megint gyumi, altalaban pepesitve, vagy bebietel, de ezutobbi mar egyre ritkabban, inkabb csak kiruccanasoknal. Ebedre fozelek husival meg gyumi utana. Vagy fozelek husi nelkul kb 2x hetente. Uzsira tejtermek fele (turo gyumivel, natur joghurt, sajt), esetleg meg utana gyumolcs is ha meg ker. Vacsira tejpep, de ha ugy jon ki a nap, akkor azt teljesen lefekves elott kapja csak, altalaban meg sem eszi az egeszet es akkor olyan 18-19 ora kozott meg egyszer kap valami fozeleket (ami ebedrol maradt), vagy valamilyen kasat gyumivel vagy zoldseggel, vagy barmi olyat, ami meg a napkozbeni kajalasokrol maradt, hogy ne kelljen kidobni, mert nem nagyon szeretem foleg ebben a melegben eltenni masnapra a maradekot, foleg a hasmenes ota. Ja es a tejpep utan meg elalvashoz megy a szopi (15 perc kb, korhazban mertem kb 180-200g). Napkozben meg iszik mostaban olyan 2-3 pohar ezt-azt. (Vizet, gyerekteat, gyumilevet).
Minden melle meg ha a mi szankbol kiimadkozza a kajat, akkor megkinalom, de abbol soha nem adok neki mennyiseget, vagy elcsusztatom valamelyik etkezest miatta. Neha eszik kifliveget, babakekszet, koles-, rizs, kukorica golyot delelott vagy delutan az eves utan, ha ker.
Az evesek addig tartanak, amig szol, hogy eleg. Ha kevesnek tartom meg megkinalom mas izzel, mert van, hogy ket kanal utan mar elegnek tartja, mert nem izlik neki. :wink: Altalaban akkor ha jollakott egyertelmuen latszik rajta. Itatni legtobbszor csak eves utan itataom, kozben ritkan, kiveve ha valami szaraz etelt kap, pl kifliveget vagy golyokat, vagy barmit, amihey en is innek. Bar az utobbi heten mar kezd szologatni, hogy inni ker, igy ez a resze is megoldodott.
Miota darabosakat eszik sokszor eszik velunk ebednel, vagy vacsinal, mostanaban sokszor kapja azt, amit mi eszunk. Szereti pl. a leveseket ebednel. A bebietelek viszont valtozatlanul a kedvencek, azokat szinte mindig meg hidegen is szivesen megeszi.

baratodildi
 
 

 
 

Fogak:
Nalunk nem tudom mi van mostanaban, de megint nagyon no a nyal mennyisege... :roll: Mar 6 fog van kint szepen, de talan lent jonnek a 2-esek... A nyugosseg nem jellemzo, viszont az idegenek miatti veszet anzahoz bujas, mintha o ott sem lenne, elbujik az nagyon jellemzo most. :lol: Nagyon kis vicces dolog. Meg ha szolunk hozza, is ugy tesz, mintha ott sem lenne. Aztan ha megis eszreveszi, hogy ott van es az idegen is, akkor elkezd sirni. :) Majd ujbol bujik hozzank es nem is mer odanezni ahonnan az idegen hang jon. :P Nem tudom mi valtotta ki, de remelem nem a korhazi rossz elmeny. :cry:

Zetus:
Bercel laba? Tud mar raallni?

Huuu, Emese tavaly ilyenkor mar izgi izgi volt... En jol aludtam, Te meg mar kezdted a hayasos rahangolodast... Holnap vege a honapnak es minden babank 1 eves!!! Nagyon szep volt ez az ev!!! Bar meg sok ilyenben lenne reszunk!!! A 2. ev is tuti szupi lesz, de ekkora fejlodest vegignezni egyszeruen elvezet volt. :lol: Aztan lassan jonnek majd a kistesok, ahol jonni akarak... :lol:

baratodildi
 
 


Köszi mindenkinek aki minket sem felejtett el felköszönteni :)

Timinek örülök, hogy rendbe jött!Elég durva volt a kórházasdi, ahogy így visszaolvastam :(

Bercel, na ő sem semmi, hogy ugyanott kötött ki :? És hogy vana kicsi lába??

Rakok képet a szülinapról!
Kép

Kép

Ez meg a két kiscsaj közös szülinapja, szombaton volt tartva a családdal.Mert Esztikém meg hivatalosan pont ma 4 éves :)
Kép

Fronell, jó nyaralást nektek :)

Zetus, küldöm majd még a fejlődéses képeket is, nem felejtettem el, csak most a szülinap aktuálisabb volt előbb :wink:
manóci
 
 


Ja, és az ajándékokat elfelejtettem

Hannié
Kép

És egy poénos,Eszti találta ki tegyük bele, mert belefér :)
Kép

Eszti ajándéka
Kép
manóci
 
 


Sziasztok!!

Manoc: szuper kepeket tettel fel a szulinaposokrol!!! :) Nincs erom visszalapozni, de remelem nem felejtettem el felkoszonteni Hannat!!!!!!!!!!!! :oops: :lol: Esztinek is Boldog Szulinapot, nagyon meno bicilit kapott, biztos orult neki! Edes Hanna a fulbevalojaval! Eszti meg olyan nagylanyos, tok helyes noci lesz, majd csak birjatok rola levakarni a pasikat :)

Koszi hogy gondoltatok rank, Bercel laba eleg lassan, de azert gyogyulgat... most ott tartunk, hogy egesz jol maszik mar, es ujratanul jarni... :roll: Nagy nehezen raall a labara (en nem eroltetem, o akarja), de menni meg mindig nem tud, megy 2 lepest, biceg, aztan osszecsuklik... annyira sajnalom, ugy szenved, latszik hogy faj neki, meg hogy nagyon zavarja, hogy nem tud menni... ezert tok nyugos egesz nap, alig lehet birni vele, meg sokat "rosszalkodik"? direkt azt csinalja amit tudja hogy nem szabad... :roll: biztos unatkozik, megszokta hogy csaszkal ossze-vissza a lakasban, most meg nem tud :(

Ildi, Emese: Timinek es Marcinak nagyon nagyon nagyon boldog szulinapot, egyszeruen nem jutottam gep ele tegnap, ne haragudjatok hogy csak most irom...

Fronell: jo nyaralast, varom a kepeket majd... :)

Ne haragudjatok, de nem birok tobbet irni, tegnap meghalt egy jo ismerosunk ferje, 33 eves volt... kinn elnek New York mellett, es estenkent el szokott menni neha kajakozni, meg buvarkodni... nem tudni mi tortent, de tegnap is buvarkodott, es megfulladt... annyira hihetetlen es felfoghatatlan... 5 eves a kislanyuk... :( :(

zetus8
 
 


Sziasztok!

Egész nap próbálok belépni, de mindig kifagy a rendszer. Nektek, hogy sikerül?
El sem tudom olvasni, hogy miket írtatok :(

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Timinek, és Marcinak mi is Boldog szülit kívánunk! :)


Zetus,drága, dehogyis, Te nem felejtettél el :wink:
Ez szörnyű amit az ismerősödről írtál :( És milyen fiatal volt, úristen!Nagyon sajnálom :cry: :cry: és az ottmaradt kislánya..................borzasztó :( :(
manóci
 
 


Sziasztok!

Na végre nem fagy ki…

Manó!
Nagyon édesek a lányok. Boldog szülit nekik (utólag is )
Eperkés tojtája volt Esztinek?
És köszönjük a köszöntést.

Ildi!
Jó részletesen írtad a kaját. Hát Marcinak a bébiételek már egyáltalán nem kellenek, lehet, hogy majd átpasszolom nektek, amink van. Neki a tejpépek és társai, a gyümölcspépek (Frutapura) és a mi kajánk ami bejön.
Az az elbújósidegentőlfélek móka édes lehet. De ez sztem életkori sajátosság és nem a kórháztól van (legalábbis rémlik, hogy van egy ilyen félős időszakuk).
Fogakhoz gratu, Marcinek még mindig csak 4 van.

Etus!
Szegény Bercusom nagyon lassan gyógyul. Ez normális? Mármint nem akarlak megijeszteni, csak arra akartam kilyukadni, hogy nem mondtak-e ezzel kapcs. vmit?
Ismerősötök szegény :cry: . Olyan szomorú, amikor ilyet hallani, hogy egy fiatal ember hal meg. Vhogy az idősebbeket könnyebben el lehet fogadni.

Most mennem kell, mert még a Hugimat fel kell köszönteni, neki ma van a szülije és nálunk vendégeskedik.

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Zetus:
Hat ez borzaszto, hogy ilyen baleset hogyan tortenhet meg valakivel, aki tapasztalt!??? Nem is merek belegondolni mit erezhet most a csaladja. Iszonyat! Nem csodalom, hogy Teged is nagyon megrazott.
Bercel laba pedig tenyleg nagyon rossz lehet szegeny kis bogarnak. Remelem mar nem tart sokaig a fajdalom neki. Nem irtad, kap ra fajdalomcsillapitot?

Manoci:
Szuper jok a kepek! Nagyon edes a a babakocsis, midket csajszin latszik a boldogsag! :)

Szonibaba:
Hat lehet eletkori sajatossag ez a bujocska. :roll: Mondjuk en viccesnek tartom jelenleg. Aposnal meg 3 nap utan is bujt a jaroka aljara, hason fekve lelapult es ugy tett, mintha ott sem lenne. (ilyet meg soha nem csinalt eddig.) Elotte cirkuszolt, hogy ki akar jonni :lol: Aztan valahogy rabeszelte, kivette es jatszott vele fel orat, azota mar nem bujik el elole. Sogornomhoz sem akart 3 nap utan sem menni. Be kell az embernek magat a kis szivebe ferkozni most mar, meg ujbol a regieknek is. Kivancsi leszek, mi lesz majd, ha nagyobb tarsasagba viszem. Szerintem le sem tudom majd kaparni magamrol :lol:
Boldog szulinapot a hugodnak!

Mi jol vagyunk, elvezem a kerteshaz adta lehetosegeket. Feltoltottunk egy medencet, abban azalgok naponta tobbszor, hogy jobban viseljem a hoseget, meg allandoan kint ulunk a fa alatt a kertben. Ennek hala egy kis barna szin kezdi mar atutni a sapadtsagat Timinek is, pedig 50-es faktoru kremmel kenegetem. Szerencsere egeszsegesebb a kulseje miota itt vagyunk. Mindenkeppen megerte lejonni hosszabb idore.

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Ildi!
"jaroka aljara, hason fekve lelapult es ugy tett, mintha ott sem lenne" :lol: A kis drága.
Meddig lesztek? A jó levegőtől, meg programtól biztos kidől estére a kiscsaj?!

Ma Apa szabadságon volt és kimentünk együtt a Rómaira (gyerkőcök, hugim, meg mi ketten). Jó volt, de azért ma is vártam ám a nap végét.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szonibaba:
Holnap reggel mar indulunk haza. 1 hetig voltunk, ami rekordnak szamit, de ilyenkor nyaron jol le tudom magam foglalni. Tegnaptol anyosom nyugdijban van, ugyhogy mostantl mindig itthon lesz mar, ami szamomra jo, mert legalabb van aki babazik neha helyettem. :lol:
Holnaputant el ne felejtsd!!! :wink:
Ma mi volt a gond a stranddal? Ha epp Pesten leszunk en is megyek mar Timivel es lefoglaljuk neked azt a Marci gyereket, amig Szonival furdoztok egy kicsit :wink: Szoni laba mar nem faj? Most nem suvickolta le? Szerencsere lekopogom, de ugy tunik teljesen meggyogyult Timi. Meg az a pici natha, ami volt is elillant, ugyhogy ma mar az orrszivot sem hasznaltuk. Picit nyugoskodik, de mikor akarjon eppen jonni a foga szegenynek, ha nem most, hogy meggyogyult. A bal also ketteske nagyon kemenykedik mar, tegnap ejjel mar fel-felsirt miatta. Nappali alvasbol is tul hamar felebredt. Mondjuk itt jelenleg 29 fok van a szobaban, az se lenne csoda, ha attol nem tudna aludni. :cry:

Zetus:
Kiderult mar valami az ismerosodrol?

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Nem felejtettem el a holnapot, csak a részleteket nem tudom (hánykor, nálatok) írd meg!Szonjin tegnap papucs volt, így nem sikálódot le a lábija.
Timi alvásának biztos nem kedvez ez a dög meleg. Marci is nehezen viseli, Ő főleg este.
Az a nehéz a strandolásban, hogy Marci örökké rajtam csüng, tépi a fürdőruhámat és üvölt a fáradtságtól, nagynehezen lehet elaltatni. A vízben nem nagyon szeret lenni, zavarja, ha lefröcskölik, fázik benne és a nagy hangzavar sem jön be neki. Arról már nem is beszélek, hogy én sem tudok normálisan megmártózni tőle :?

Na megyek vissza pakolászni, mert ma nem voltunk itthon és olyan kupi van…

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ildi: nem adtam Bercelnek fajdalomcsillapitot, mert alapvetoen nem azert nyugos, mert faj neki a laba (legalabbis en igy vettem eszre), hanem mert zavarja hogy nem tud menni, es unatkozik... :roll:
Holnap ugy nez ki, hogy visszavisszuk a Janos Korhazba delelott, mert ma este magatol felallt, es ment par lepest, de rossz volt nezni, mert kozben osszeszoritotta a kis szajat, de azert csak ment, de ugy, hogy teljesen a belso talpelen, es durvan bicegve... de most mit csinaljak, hogy ne menjen?? Eddig tok pihentette, alig allt ra, mar masfel hete hogy elesett... tegnap is mindenfele maszkaltam vele a varosba, 4 es fel orat ult szerencsetlen a babakocsiban... mondjuk egesz jol eltvolt...na mindegy, meglatjuk...
De jo lehetett nektek a kertes hazban ebben a nagy melegben! Pancsolas meg minden... :)
Semm konkretat nem tudok az ismerosomrol, csak annyit, hogy ejjel fel 11 korul meg beszelt telefonon a felesegevel... o jelentette az eltuneset reggel 4 ora utan, marmint hogy nem ment haza... akkor elkezdtek keresni, es fel 7 korul talaltak meg a holttestet a vizben, rajta volt a buvarfelszereles, a kajakot, meg amivel ment, par km-rel odebb talaltak meg, benne voltak a szemelyes cuccai, telefonja, stb. Nem tudni mi tortent egyenlore... azaz a csaladnak mar biztos mondtak vmit, de nem akarom oket most "zaklatni" emiatt... :( A srac egyebkent nagyon sportos volt, snowboard-tol kezdve a vadvizievezesen at mindent csinalt de tenyleg... :(

Szoni: ooooooo ha tudom hogy mentek a Romaira most csutortokon, akkor mi is kimegyunk... :cry:
Jo a Marci uj vonalzoja! :)

Nem csodalom hogy Timi nem bir aludni jol ebben a melegben, en is csak azert tudok, mert en mar olyan faradt vagyok, hogy nekem tokmindegy...:):)

zetus8
 
 


Holnaputan megyek Timivel mereckedni. Nektek volt 1 eves kor kurol vizsgalat? Mit neznek ilyenkor? Van valami extra? Allitolag ez valami nagyobb vizsgalat lesz a doki reszerol. :roll:
En mondjuk a merlegre vagyok foleg kivancsi, bar olyan etvagya van az utobbi idoben, hogy a kis tokaja ujbol latszik. :lol:

A babazsur jol sikerult, bar a vegen meg utolso nap 4 baba lemondta, de igy is jo volt a hangulat, meg pici a lakas es terepet teleontottek jatekkal, igy sokkal tobben nem is lett volna olyan kenyelmes. :lol:

baratodildi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 18:59-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 19:00-kor.
Vendég
 


Fronell: micsoda szuper kepeket raktal fel, aztamindenit!! :):):):) Olyan edesek vagytok a kepeken! Nagyon szep helyen voltatok! Ez valahol delen van nem, Split kornyeken. Vagy? Alma milyen kis ugyes volt, hogy ilyen jol birta az utat! Szerintem tok nagy szam, hogy a korulmenyekhez kepest egesz jol elvolt... a hosegben dugoban alldigalni, hogy meg nezegetni se lehet a suhano tajat... hat en is nyugos lettem volna az tuti! De ez jo otlet volt ez az ejszaka-utazas hazafele!!!!!!!!

1eves tanacsadasra csak azert mentunk, mert en kitalaltam hogy menjunk mar le... semmi extra nem volt, megmertek a sulyat meg a hosszat, meg megkerdezte a doki hogy miket eszik... Ja, es kaptunk idopontot 15hos oltasra, szeptemberbe. hmm! :)

Bercel laba ugy nez ki gyogyulgat, ma eloszor tok sokat ment kapaszkodas nelkul, es ugyan meg biceg, es kifele tartja a labfejet, de ez mar tok nagy szam!!!!!!!! :)

na megyek alukalni... jo ejt!

zetus8
 
 


fronell:
Nagyon tetszik a sok sapika, de a legjobban a kis kek cipocske tetszik. Hol vetted? Alma meg mindig jo husiban van es irigylem, hogy mar megjarta ezt a jo hosszu utat. :lol: Okos otlet volt ejszaka utazni, biztos mi is igy mentunk volna, ha valaha elutaznank. :roll:
Hat akkor nem szamitok holnap semmi extrara a vedononel.
A dieta vege -16 kilo lett 81 nap alatt, akkor a korhazban abbahagytam. Azota meg kb +4kg. :shock: Szoval matol ujbol dieta van. :( Nekem ugy tunik ez a sorsom. :(
Mi is elegge sokat voltunk kint a szabadban anyoseknal, meg kismedencet is hasznaltunk, de megusztuk a leegest szerencsere. Mondjuk Timi 50-s faktoru kremenek is koszonheto. :P
Csutortokon van kedved igy a tengerpart utan strandra menni? :wink:

Zetus:
Koszi a fotozast es a kepeket! Nagyon nagyon szuperek!!! Teszel fel ide is parat? :oops: Annyira nem jutok mostanaban megint a gep ele. :( Most is csak 5 percet kaptam. :?

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy a gépünkkel lehet vmi (bár érdekes módon csak a babanet fagy ki), mert most lent vagyok a mamáéknál és itt műkszik.

Fronell!
Köszi a beszámolót, már gondoltam rátok, hogy nemsoká itthon vagytok. Tök szépek a képek.
Mi 21-én megyünk 10 napra Brac, Bol. Úgy tervezzük, hogy éjszaka fogunk menni pont a meleg és a nyűgiműgi miatt.
Igenigen, lszi gyertek Rómaizni!!!

Etus!
Ejnyebejnye, hogy nekem miért nem küldtél képet? Vagy igen csak ma nem voltam gépnél? :roll:

Ildi!
Nálunk szó sem volt egy éves vizsgálatról (Szonjinál sem), úgyhogy majd számolj be, hogy nálatok mi volt!
Csütörtökön jöttök?

És a buli-kupi miatt bocsánat (leginkább Szonji volt a felbújtó).

Mennem kell, mert Marci nagyon nyűgi, Apa Avril koncerten, én éhenpusztulok.

Holnap megpróbálok jönni.

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Fronell,nagyon klassz lehetett a nyaralásotok :) Gyönyörűek a képek, és főleg Alma baba :lol: Tök vagány :P
HO-ot imádom én is!/mi jövőre tervezzük oda/ :wink:

Egy éves státuszvizsgálaton mi is voltunk.Nálunk szokás, vagyis elvileg ez kötelező is lenne. A kiskönyv is úgy van nyomtatva, hogy 1 éves korig havonta, aztán 1 évesen, mad 15 hósan, stb. innentől meg úgy ahogy az oltások megkívánják, ill. évente!Nálunk ezt tök jól betartják, Esztivel is voltam mindegyiken :) Ugyanaz volt mint zetuséknál, és a többieknél.Mérések, kikérdezés hol tartunk mozgásban, fejlődésben, mit eszik stb.

Nálunk történtek új dolgok pár nap alatt.Már fölmászik mindenhova,/eddig is próbálta, csak ugye mivel pici hiába húzta magát nem érte föl a lábávala dolgokat/nyitogatja az összes konyhaszekrényajtókat, mega cipős ajtót, dumál egy csomót, de vannak már rövidke szavak is, most nagyon beindult a mondókája :lol: Valamelyik este meg olyan kis okosan hallotta, hogy ugat kint egy kutya, erre megszólal, hogy: ku, és nevetett :lol: Mutatja már hol az óra, lámpa, Eszi, apa, kutya, meg még egy csomó tárgyat amit ismer.Olyan kis okos, el vagyok ájulva tőle :oops: :)

Ildi,babazsúr :) ari lehetett
manóci
 
 


Sziasztok!

Manó!
Gratula az új tudományokhoz, nagyon ügyes kiscsajszi :wink:
A lámpákért Marci is odáigvan.

Ildi!
Köszi a képeket, megkaptam őket (csak ma jutottam ide, hogy megnézzem a leveleket). Tényleg van köztük pár remekül sikerült darab. Mindig elcsodaálkozom, hogy milyen nagyot nőttek és milyen zabálnivalóak a kölykeink (vagy csak elfogult vagyok).

Fronell!

Tegnap is akartam én is kérdezni, hogy a pipőcskét kint vettétek v. még itthon? Én Szonjinak vadászok ilyesmit (Marcinak vmi térdvédő kéne).

Etus!
Továbbra is irígyirígy a bónusz éjszakáért.

Én meg pipa, mert tegnap Apa a frissen felszerelt dísztárcsát összetörte, plusz a felnit is, úgyhogy extra kiadásként vihetjük gumishoz az autót (jó így nyaralás előtt). Nem vett észre egy járdát az út közepén :x

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ja!
Fronell köszönöm a köszöntést (és a dícséretet, csak vigyázz mert a fejembe száll és le sem tudtok lőni)

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Majd elfelejtettem az ilyen volt, ilyen lett képeket:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 19:01-kor.
Vendég
 


Fronell: jovok jovok, most ertunk haza, megyek vacsit csinalni mert Oliver ehenhal, deaztan iiiiiiiiiirok! :)

zetus8
 
 


Mano: Milyen kis okos Hanna!!! A hajasbabas-babas kepet meg mindig varom!!!!!!!!!!!!! :):)

Fronell: azt akartam mondani, hogy nemtom mit izelsz, szerintem tok csini vagy!!!!!!! 8) ja, es tetszik a piroskockas inged! :)

Bercelt vegul nem vittem vissza a dokihoz hetfon, mert vasarnap magatol felallt, es elkezdett menni. Nem mondom hogy 100szazalekosan, de egesz ugyeseb. Hetfon reggel meg mar olyan 90 szazalekosan lepegetett, szoval nem akartam feleslegesen kitenni 2-3 ora varakozasnak, meg hogy aztan ne tudjon semmi okosat mondani a doki... Meg mindig nem tokeletes szerintem a jarasa, de klasszisokkal jobb, ugy 95%-ra mondanam most. SZoval javulgatunk szep rendesen! :)
En annyira halas vagyok hogy tud megint menni... sokkal jokedvubb, szinte nem is sir/hisztizik, sokkal jobban lekoti magat... nalunk ez egy alom, hogy megy... annyira jol lefarasztja magat vele, hogy hihetetlen. Ha delelott megyunk boltba mondjuk, es hagyom hogy hajkurassza a galambokat egy negyed orat, amikor hazaerunk beajul es jo nagyot alszik...

Szoni: szuper kepeket tettel fel Marcirol! :)

Timi bababulijarol mindenkepp teszek majd fel kepet, de most mar nem birok... muszaj mennem aludni...

zetus8
 
 


Sziasztok!

Fronell!
Köszi, reméltem is, hogy cipő ügyben Bolban nem fogok csalódni. Igen, 4éve, amikor Szonjival 6 hónapos terhes voltam, akkor voltunk. Hát a komptól Bolig a szerpentines úttól tényleg ki voltam készülve, oda is és vissza is. Amiatt nem mentünk Dubrovnikba, talán majd most.
Játszóteres képet megbeszéltük.


Kiscipőre a rendelést adjátok le nyugodtan, mérjetek lábacskákat, mondjatok kedvenc színeket és szívesen veszek, ha kell vkinek.

Etus!

De örülök, hogy Bercel lába elkezdett javulni.

Holnapi nappal kapcs. remélem nem írok későn és olvassa vki, de azt találtam ki, hogy nincs vmi nagy strandidő és nem sétálunk inkább a római parton egyet, hekkezhetnénk is (Etusnak felhajtunk vmi fincsi vegát) és akkor Fronellék is tudnának jönni. Na, mit szóltok?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 19:01-kor.
Vendég
 


Lanyok hol a romai part? :oops:

baratodildi
 
 


Kocsival hogy kell menni oda?

Meg reggel egyeztessunk, de ha minden osszejon, mi megyunk. Hanykor, hol? Irjatok reszleteket legyszi! Strandra nem tudtam volna ilyen idoben menni. Elvezem a betegsegmentes napokat nagyon :lol: Manoeknak, Skateknak, tobbieknek tud meg szolni valaki?

baratodildi
 
 


Én most bekukkoltam, és látom :( tök jó 5let, menjetek!Mi nem tududnk, mert most itt van anyukám, meg ma lefáradtunk.Voltunk a Tatai Tónál, kirándulni egyet.Egész nap elvoltunk, de annyira jóléreztük magunkat.Anyuval, meg a két lánnyal :) Esztinek be volt ígérve régóta a vonatozás!!!Igazán azért lett kitalálva valami uticél is hozzá :)

Ildi,kocsival tök egyszerű odajutni.Végígmész a szentendrei úton a vasúti töltésig,átmész alatta, utána rögtön jobbra, majd amerre az út visz balra, az a Nánási út, és akkor már párhuzamosan is vagy a Dunával, ill a Római parttal :) Ott pedig attól függ hol taliztok majd, jobbra bármelyik kis utcába behajtasz, és lerakod a kocsit :wink:

Szona,nagyon édesek a képek, szerintem tiszta te, Marci :)
De a kórházas képen tuti Marci van?Ezt azért kérdem, mert rózsaszín karszalag van rajta :roll: :P

Zetus,igen, igen :oops: ígérem holnap lerovom az adósságom, és én is összerakoma képsorozatot :wink:

Jó talizást mindenkinek aki megy!És a hekkhez is......mmmmm nyami, imádom :P :P :wink:
manóci
 
 


Mano: nekem remlik vmi, hogy elfogyott a kek karszalag, azert kapott olyat Marci... vagy nem jol emlekszem?????? Abban a par oraban, amig a szuloszoban voltunk a szules utan, Bercelen is rozsaszin-feher body volt, mondtak hogy most csak ilyen volt tiszta, majd atoltoztetik... hat en nem bantam, orultem hogy a kezunkben van a kis tunderbogyonk :) Kar hogy nem tudtok jonni holnap, szivesen talalkoztam vona veletek is "eloben"! :cry: Na majd legkozelebb! :wink:

Froneeeeeeeeeeel ne maaaaaaaaaaar ugyis biztos van egy csomoooooooo cipooooooood nem kell uj!!!!! De tenyleg!! :( :(

Roma part... most igy konkretan nemtom hogy hol van, gondolom ott ahol nemreg Oliverrel setaltunk... de en arra mar nem emlekszem... remelem elsetaltok ertunk vmelyik a HEV-megallohoz... vagy hova menjunk???????????????? Ha atmegyek a Duna feloli oldalra, ott merre induljak?

na megyek aludni! valami konkretumot azert meg irhattok ide, idopont ilyesmi... vagy csorogjetek mar ram, jo?

zetus8
 
 


Szió Lányok!

Hát szánom-bánom, de nem bírok jönni, csak így......havonta, kéthavonta???? Remélem jól vagytok, majd olvasok vissza, csak gondoltam gyorsan bejelentkezek, hogy, igen még élek...De a napok csak pörögnek..pörögnek..
Holnap asszem lesz egy kis időm és JÖVÖK.
Pusszi

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

Fel 3-kor ertunk haza a Romai partrol, Bercel persze reggel ota nem aludt semmit, de mar nagyon faradt volt, lettem a kisagyba, es 1 perc alatt elaludt... kivancsi vagyok meddig huzza majd a lobort... :):)
Fronell, remelem vmi tuti cipot vettel ha mar nem jottel velunk... :wink: tessek szepen kepet felrakni rola!!! :)

Tok jol ereztuk magunkat, nagyon setaltunk, meg dumaltunk, jooooooooo volt! :) A gyerkocok edesek voltak mint mindig!
Valami gaz van a fenykepezommel, extrabena kepeket csinal... :( De azert rakok fel par kepet... :lol:

Itt pl. az a nagy feherseg hatul a Duna ha nem ismernetek fel... :) Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kata: jo hogy jelentkeztel, szoktam ratok gondolni vajon mizujs veletek...! En csak akkor bocsajtom meg, hogy ilyen ritkan jossz, feltoltesz par kepet... :):):) Johi es Palko is mar tok nagy lehet... :)

zetus8
 
 


Etus!

Olyan a kajás képen, mintha Marcit száműztük volna :(
Pedig szegénykém ott nyammogta mögöttem a tumpit meg a halat.

Sztem azért látszik a képeken, hogy jó volt.

Legközelebb jöhetnénk hozzánk is, összekötnénk egy kis Normafás sétával, rétesezéssel, megmutatnánk hova jár Szonji oviba.

Na rohanok Szonjiért a zoviba.

Pussz

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 19:01-kor.
Vendég
 


Manó!
Jól mondja Etus, sajna nem volt kék karszalag azon a hétvégén, amikor Marci született. Fura, nem? Egy szülészeten nincsenek felkészülve, hogy (fiú)gyerek születik :roll:

Fronell!
Sajnálom, hogy nem kaptál cipőt. Lehet, hogy én vagyok az oka, mert mondtam is a csajoknak, hogy ilyen hülyeség miatt nem eljönni :oops: Ne haragudj!

Sütöttem Szonjinak palacsintát vacsira (nagyon megégettem a kezem iszonyatosan fáj), megevett 2 lekvárosat, erre megszólala: Na kérem a desszertem :shock: . Szerintetek???

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szonibaba:
Nagyon sajnalom, hogy megegetted magad. :( En tavalyelott egettem meg magam a kuktaval iszonyatosan. Huu, nagyon kellemetlen tud lenni. Hideg viz!!!! Sok, sok, sok!!!!
En mar most alig varom a kovetkezo programopt. Az is jol hangzik. Mit szoltok jovo heten csutrotokhoz vagy pentekhez? Mi kedden jovunk vissza, de szerda nem jo, mert akkor a Rita baratnom Szonja babajat pesztonkalom meg a Timi mellett, amig o dokihoz megy.
A baratnodnek a link, amit erdemes megneznie: www.mensmentis.hu

Zetus:
Meghalok, mar most itt vannak a kepek!!! :) :P :D :D Annyira, annyira jok!!! Nekem az tetszik, ahol Bercel ezer meterre elottunk megy :lol: Mintha le lennenk maradva a gyors tempojatol. Pedig olyan cukin szedegette a koveket :P
Timi szerencsere meg itthon is aludt 1 orat delutan, igy nem is borult fel a mai napirendje egyaltalan. :lol:
Meddig aludt Bercel?

Fronell:
Hat en hallottam a kardot :wink: Sajnalhatod is, tenyleg klassz volt es az ido is pont optiomalis volt ehhez a programhoz! Nagyon jo volt a hekk is, Timi es Bercel is most ettek eloszor halat. :lol:
A cipot viszont sajnalom, mert en is allandoan gondban vagyok a szep cipokkel ilyen rangos esemenyek elott, mint az eskuvo. Biztosan jo lesz nektek szombaton egy kis bulizas a lagziban.

skat:
Tessek surubben jonni! Regen olyan jo surun irtal, most miert nem tudsz jonni? A kepeket en is varom am nagyon!

manoci:
Legkozelebb gyere el Te is, jo lenne mar teged is es a lanyaidat is megismerni. :)

junius:
Mondta Etus, hogy rossz a geped es azert nem vagy mostansag.:cry: Remelem sikerul megjavitani.

Mi holnap leuitazunk a szuleimmel a tanyajukra Heves melle. Nagyon varom mar, mert legutobb meg terhesen voltunk, azota Timi miatt nem nagyon mertuk bevallalni a puritranabb eletet :) Most keddig lent leszunk, ami szinten nagyon jo hosszu ido. Van a faluban bent egy jo kis melegvizes strand, oda is tuti elmegyunk ha kanikula lesz, marpedig azt mondjak az lesz. Akkor mar fel leszunk vertezve a kovetkezo strandra. Ja es fronell velem johetsz strandra, mert rajtam ugyis sokkal tobb takargatnivalo van, mint rajtad. :wink:

baratodildi
 
 


Nagyon jók a talis képek :)

Zetus,gratula a járáshoz + felálláshoz Bercinek :wink:
Rózsaszín ruci :P

Skat,én nem vagyok ilyen vajszívű mint a többiek :) ha már te csábítottál engem is vissza, illenék neked is sűrűbben jönni :P 8)

Szona,karszalag :wink:
Szonji beszólás, teljesen jogos.Ha a palacsinta volt a vacsi, dukál desszert is :lol: Tök jó, ti ott laktok a Normafánál?Az a réteses........naggyon jóóóó :wink: :wink:
Hogyhogy viszed nyáron Szonjit oviba?Elvégre nyár van, nem??!! :roll:

Fronell,cipő :(

És akkor rakom a képeket.Születéstől , egészen egy frissig, az utolsót tegnap csináltam Tatán :)
Ja, és nekünk UH-s képünk nincs.Én nem voltam 4D-n, a 2D-en pedig akkor kaptam képet amikor még csak kis folt, babszem látszott.Mi a kórházival kezdjük 1 naposan :wink:

Kép

Ezt Zetus kedvéért, a híres babás.Itt 2 hós volt Hanni :)
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
manóci
 
 


Ildi,aranyos vagy, ok megpróbálok majd elmenni :wink: :)
Jó utat nektek :)
manóci
 
 


Sziasztok!

Manó!
Nem teljesen a Normafánál, tőlünk kocsival kb. 6perc. A réteses tényleg jó, azért is javasoltam, mert tuti nem lesz csalódás.
Képek édesek, hogy Hannus mennyit változott...és neki is világosabb lett a haja a születéséhez képest.
Ovi: ez az utolsó hét, aztán már csak szeptemberben megyünk.
De ma már nem is volt Szonji, mert s.barackot voltunk szedni Pomázon (de nem volt nagy szám, tök kemények voltak, így csak annyit szedtünk, amennyi remélem megpuhul még a nyaralás előtt és megesszük).

Ildi!
Jegeltem a kezem, de ahogy levettem róla a hideget, úgy sajgott, hogy nem is hittem el, hogy miért fáj ennyire.
Köszi a linket, továbbítom.
Jövőhét csüt., péntek nekünk elvileg jó vmelyik nap, de az a baj, hogy csak kedd este, szerda reggel tudom meg, hogy melyik. Jó idő esetén az egyikre van programunk. De ha az nem késő, akkor találka részünkről o.k.
Bár Etus nem tudom, mit fog szólni, lehet, hogy többet nem is áll velünk szóba?!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Na, megérkeztem....végül ma. Szóval azért nem tudok jönni, mert Tomi rengeteget dolgozik, és amikor nincs itthon és a gyerekek sem alszanak, nem lehet a gép elé ülni. Olyankor piszkálják egymást...(szerintem idegesíti őket a számítógép.) Amikor alszanak, akkor a kertet kell rendben tartani, főzni, vasalni...stb...
Meg tulajdonképpen ebben a jó időben sokat lejárunk a Dunára, vagy kinnt vagyunk a kertben. Ígyhát megígérni sem tudom, hogy többet jövök.

Próbálok meg képeket feltölteni, mert már tényleg nagyon nagyok a drágáim, most édesdeden alszanak egymás mellett. Olyan édik!!!

Palkóról annyit tudok mesélni, hogy nagyon gyorsan megy már, kis pingvinke, Johit folyton utánozza, jár a szája. Rákapott a gyümikre, meg úgy általában jó étvágya lett. Persze a szopit még azért megtartotta, éjszaka is egyszer minimum, meg napközben háromszor. Foga 6van, most jön a 7. Úgy dióhéjban ennyit a "kötelezően beszámolandó" fejlődésről. Ja, és nagyon huncut, de nagyon bújos pasi. (lányok figyelem!)

Johi meg már kész nő, felvették oviba, már nagyon várja, januártól megyünk. Palit imádja, de azért van erőfitogtatás keményen. Kis drágám...Hát figyelni kell rájuk.

Mi is megyünk majd nyaralni, de csak a rokonokhoz Dunakilitibe (egyébként tök jó hely), meg talán pár napra Balcsira. Fel kell egy kicsit újítani a házat, spórolás van.

Szuperek a képek, édesek a babák. (Bocs azt hiszem, ők már kisdedek.!??)

Jó éjt, Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Kép szülinap! Kép az egyik ajándék Kép szuper hely Kép gyí te paci

Kép


Kép
skat
 
 


Skat!

Szuperek a képek. Johi tényleg nagyon helyes és Pali azon a képen, ahol a kispadon ül olyan vagányul...
Nálunk is nagyon figyeli Marci, hogy Szonji miket csinál. Nagyon zabálnivalók :)

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ildi, Emese, Fronell, meg aki meg tervez egy esetleges talit jovo heten: termeszetesen MEG LESZEK SERTODVE, hogy akkor taliztok, amikor mi nem vagyunk itthon, de majd hamar megbocsajtunk... :):):):):):) Na jo, egy kikotesem van: strandra nem mehettek, mert en oda mar 2 honapja keszulok, es soha nem jutok el, nem elozhettek meg!!!!!! :):):)

Manoci: de edes nagylany mar Hanna aztamindenit! Nagyon edes az osszes kepen, de nekem a hintas a kedvencem! :):):)

Skat: orulok hogy tudtal irni par szot magatokrol, Palko es Johi is jo sokat nott az elmult idoben! Nagyon szep kolkok, igazi szivtiprok lesznek mind a ketten az tuti! :lol:

zetus8
 
 


Etus!
Az csak természetes, hogy nélkületek nem megyünk mégcsak víznek a közelébe sem :D
Jó elutazást Nektek!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szoni,köszi :) Tali nekünk max. pénteken lenne, jó, mert csütörtökön mi mamázunk, állatkert van betervezve :wink: De tervezhetnénk jövő hétre is, és akkor etus is el tud jönni,vagy az nem jó? :roll: Nemtom csak felvetés

Kezedre, mármint az égésre, CURIOZA!!!!100%-osan ajánlom!Naggyon jó, próbáld ki!

Skat,nagyon szépek a gyerekeid :) milyen "nagykislány" már Johi is :)
Ovihoz nagy gratula, nektek :!:
Indokok, elfogadva, de azért hetente nézz már be :wink:

Etus,a kedvenc képed pont a legfrissebb :) Ha végre talizunk már egyszer!!! :P élőben is megláthatod a minimanómat :lol:

Tök jó, megvan a medencénk a kertbe :) hurrrrá, és akkor most tök klassz hozzá az időjárás, mire elkészült :( :? :lol: Na, azért reméljük lesz még kánikula :wink:

Mentem, fürdetés
manóci
 
 


Na, újra itt :lol: el is felejtettem írni, Balcsi nekünk ezen a héten stornó lett!De az időt elnézve, nem bánom :wink:
Elvileg augusztusba pótoljuk.
manóci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: